Gelukkig is Belgisch recht wat rechtvaardiger dan Nederlands recht.quote:Op zondag 18 oktober 2026 13:27 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Klopt ook. Hij zat met cannabis achter het stuur, heeft het kind aangereden. Maar het is in theorie mogelijk dat het kind is gestorven aan een ziekte waarvan men nog niet wist.
Tja, sommige mensen vinden dat heel normaal. Ik niet.quote:Op zondag 18 oktober 2026 09:39 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Als de aansprakelijkheidsvraag pas na jaren beantwoord is, wat hier dus ook heel lang duurde, kan je ook niet eerder geld claimen.
De Nederlandse limiet bedraagt 3 nanogram/ml.quote:Direct na het roken van een joint schiet de THC-waarde in je bloed omhoog naar een piek van gemiddeld 50 tot meer dan 100 nanogram THC per milliliter bloed (ng/mL) binnen enkele minuten.
Omdat THC snel door het lichaam wordt opgenomen in het weefsel en daarna wordt afgebroken, daalt deze waarde ook weer snel. Binnen 3 tot 4 uur na het roken zakt de spiegel bij incidentele gebruikers vaak alweer onder de wettelijke Nederlandse limiet voor deelname aan het verkeer.
Het kan dus zo zijn dat hij die dag niet gebruikt had.quote:Gebruiksfrequentie: Bij iemand die heel soms rookt, is de THC vaak na 12 tot 24 uur volledig uit het bloed verdwenen. Bij dagelijkse of zware gebruikers slaat de THC zich op in het vetweefsel. Hierdoor lekt er continu een beetje THC terug het bloed in, waardoor de waarde zelfs dagen tot een week boven de wettelijke limiet van 3,0 ng/mL kan blijven steken, ook als diegene al even niet gerookt heeft.
Denk als de familie geaccepteerd had dat de bestuurder geen blaam treft, dat zijn verzekeraar (of hij) dit niet hadden gedaan.quote:
Precies dit. Als dit was afgelopen met enkel blikschade had iedereen het bizar gevonden dat de bestuurder met de kosten bleef zitten.quote:Op zondag 18 oktober 2026 13:49 schreef Accordtje het volgende:
[..]
Dat is een vrij belangrijke nuance.
Als hij schuldig was bevonden en vervolgens een schadevergoeding eist dan zou ik dat ook zeker misplaatst vinden (los van dat het waarschijnlijk een vrij kansloze eis zou zijn). Er is echter vastgesteld dat de oorzaak van de dodelijke aanrijding niet bij hem ligt en dat hij deze ook niet had kunnen voorkomen.
Dan vind ik het niet vreemd om een schadevergoeding te eisen, wat naar mijn idee een verzekeringskwestie is. Maar wellicht waren de ouders hier niet voor verzekerd. Het feit dat die jongen door de aanrijding overleden is maakt niet dat de schade van de tegenpartij niet meer relevant is.
Een beperkte OP ontslaat je niet van de verantwoordelijkheid om zelf op zoek te gaan naar meer informatie en context, zeker als je nogal fel stelling neemt.quote:Op zondag 18 oktober 2026 12:15 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Zoals ik al eerder heb aangegeven, ik ga af op de informatie uit de OP. Dat is meestal hoe een topic werkt.
Noch de titel noch de inhoud doet vermoeden dat het hier NIET schuld van de bestuurder betrof. Waarom moet je daar dan aan twijfelen?quote:Op zondag 18 oktober 2026 17:57 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Een beperkte OP ontslaat je niet van de verantwoordelijkheid om zelf op zoek te gaan naar meer informatie en context, zeker als je nogal fel stelling neemt.
In het artikel staat:quote:Op zondag 18 oktober 2026 18:44 schreef vul_maar_in het volgende:
[..]
Noch de titel noch de inhoud doet vermoeden dat het hier NIET schuld van de bestuurder betrof. Waarom moet je daar dan aan twijfelen?
Ik stond ook wel te kijken van die toevoeging en moest mijn mening ook bijstellen. Had beter geweest als dat duidelijk was vanuit de OP.
Niet goed gelezen danquote:Op zondag 18 oktober 2026 19:03 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
In het artikel staat:
De strafzaak tegen de bestuurder werd eerder geseponeerd. Dat betekent dat het dossier niet tot een strafvervolging leidde. De schadeclaim vormt nu een afzonderlijke juridische kwestie, waarvoor de ouders zich voor de politierechtbank moeten verantwoorden.
Elk weldenkend mens begrijpt toch dat als die strafzaak geseponeerd is (niet tot een strafvervolging leidt) justitie aanwijzingen had dat de zaak anders ligt dan op het eerste gezicht vermoed wordt (fietser dood dus schild van auto)??
Het hele probleem met je zo blindstaren op wat een bestuurder al dan niet heeft gebruikt is dat je dan de situatie ondergeschikt maakt. Uitgebreid onderzoek heeft aangetoond dat in die exacte omstandigheden een ongeluk niet had kunnen worden voorkomen.quote:Op zondag 18 oktober 2026 16:22 schreef Gia het volgende:
Wat ik lees, is dat er in België zero-tolerance is t.a.v. drugs in het verkeer. Cannabis is in het speeksel aantoonbaar bij 10 nanogram/ml en in het bloed bij 1 nanogram/ml.
[..]
De Nederlandse limiet bedraagt 3 nanogram/ml.
Dan speelt het volgende nog mee:
[..]
Het kan dus zo zijn dat hij die dag niet gebruikt had.
Maar goed, in België is het dus zero-tolerance en ze kunnen 1 nanogram in het bloed aantonen. Hij had 4x de toegestane hoeveelheid (die feitelijk 0 is) in zijn bloed.
Als hij minder dan 1 uur daarvoor een joint had gerookt, was dat veel hoger geweest. THC-waarde zakt na een uur heel snel.
Ik heb zelf medicinale wiet voorgeschreven gehad met een dosering van 0.2 gram per dag, wat tijdens gebruik tot een piek van 50-100 nanogram/ml zou leiden en na een uur nog maar ongeveer 5 nanogram/ml zou zijn. Tegen mij werd toen gezegd dat ik de eerste 2 weken niet mocht autorijden om eerst eraan te wennen.
M.a.w. iemand die eraan gewend is, kan in principe prima rijden als er slechts 4 nanogram/ml, 4x de 'toegestane' (aantoonbare) hoeveelheid in het bloed zit.
Het lijkt heel veel als men het heeft over 4x de toegestane hoeveelheid, alsof hij zwaar onder invloed was. Dat is dus eigenlijk onzin.
Dan komen we bij het stukje moraliteit. Ja, ik vind het immoreel als je de schade verhaalt op de ouders die door dit ongeluk hun kind verloren. Aangetoond is echter dat de groep fietsers, en deze jongeman, degenen waren die het ongeluk veroorzaakt hebben. De bestuurder treft daarin geen blaam. Hij had een boete kunnen krijgen vanwege de drugs in zijn bloed. Maar dat staat los van het ongeluk.
De zaak was dan ook geseponeerd. Hem treft geen blaam. Echter, de familie blijft maar doorgaan met nieuwe aanklachten. Ze willen per se een zondebok voor het foute gedrag van hun eigen zoon, wat tot zijn dood heeft geleid.
Dan vind ik het niet raar dat de verzekeraar (waarschijnlijk) de schade gaat verhalen. Want doe je dit niet dan beken je eigenlijk schuld.
Als de bestuurder dit wint, kan de familie hem niet meer de schuld in de schoenen schuiven.
Denk als de familie geaccepteerd had dat de bestuurder geen blaam treft, dat zijn verzekeraar (of hij) dit niet hadden gedaan.quote:
Precies. Maar ik begrijp wel de sentimenten van mensen die het immoreel vinden dat de schade aan de auto verhaald wordt op de ouders van de veroorzaker van het ongeluk.quote:Op zondag 18 oktober 2026 19:14 schreef SebbeSwensje het volgende:
Het hele probleem met je zo blindstaren op wat een bestuurder al dan niet heeft gebruikt is dat je dan de situatie ondergeschikt maakt. Uitgebreid onderzoek heeft aangetoond dat in die exacte omstandigheden een ongeluk niet had kunnen worden voorkomen.
Dat klopt. Wat alleen cru is in het geval van een fietser, is dat de verzekering die dan aangesproken moet worden, de persoonlijke aansprakelijkheidsverzekering is (aangenomen dat die er überhaupt is). En de enige die die verzekering kan inschakelen, zijn de verzekeringsnemers – in dit geval de ouders. De automobilist, of diens verzekering, moet in eerste instantie wel degelijk de ouders aansprakelijk stellen, die vervolgens kunnen kiezen om hun verzekering in te schakelen (of niet).quote:Op zondag 18 oktober 2026 11:29 schreef OmniRocket het volgende:
En het is inderdaad vervelend voor de ouders, maar die moeten het aan de verzekering over laten om uit te zoeken.
Dan is de krantenkop niet zo'n clickbait als nu en misschien zelfs niet eens nieuwswaardig. Op deze manier trekt het natuurlijk veel meer lezers.quote:Op zondag 18 oktober 2026 18:44 schreef vul_maar_in het volgende:
[..]
Noch de titel noch de inhoud doet vermoeden dat het hier NIET schuld van de bestuurder betrof. Waarom moet je daar dan aan twijfelen?
Ik stond ook wel te kijken van die toevoeging en moest mijn mening ook bijstellen. Had beter geweest als dat duidelijk was vanuit de OP.
correct.quote:Op zondag 18 oktober 2026 20:42 schreef Halcon het volgende:
[..]
Dan is de krantenkop niet zo'n clickbait als nu en misschien zelfs niet eens nieuwswaardig. Op deze manier trekt het natuurlijk veel meer lezers.
Nee, het siert 'm niet maar 8k aam schade zomaar te laten liggen zou ik ook niet echt tof vinden.quote:Op zondag 18 oktober 2026 08:03 schreef Seeburg54 het volgende:
[..]
Dat zal allemaal best zo zijn. Maar de automobilist was onder invloed, en om jaren na het ongeval nog geld te claimen in een dergelijk ongeval siert je niet.
Onder invloed ben jij misschien ook wel twee dagen na een feestje. Stel: je rijdt dan iemand ondersteboven, op een wat ongelukkige manier en diegene komt te overlijden. Puur verkeerstechnisch is het slachtoffer 100% fout en kon jij er niks aan doen. Er zitten nog wat restjes alcohol in je bloed van een feestje, maar dat is het dan ook wel.quote:Op zondag 18 oktober 2026 08:03 schreef Seeburg54 het volgende:
[..]
Dat zal allemaal best zo zijn. Maar de automobilist was onder invloed, en om jaren na het ongeval nog geld te claimen in een dergelijk ongeval siert je niet.
En is dat niet gewoon verzekeringswerk? (geen idee maar dat zou me logisch lijken)quote:Op zondag 18 oktober 2026 20:49 schreef Inbox het volgende:
[..]
Nee, het siert 'm niet maar 8k aam schade zomaar te laten liggen zou ik ook niet echt tof vinden.
Onder invloed of niet, het ongeluk staat daar los van.
Rest alcohol man zoveel mensen die nog half kachel wakker worden en denken dat ze alleen een "kater" hebben en lekker in de auto stappen met een redbulletje.quote:Op zondag 18 oktober 2026 20:50 schreef Halcon het volgende:
[..]
Onder invloed ben jij misschien ook wel twee dagen na een feestje. Stel: je rijdt dan iemand ondersteboven, op een wat ongelukkige manier en diegene komt te overlijden. Puur verkeerstechnisch is het slachtoffer 100% fout en kon jij er niks aan doen. Er zitten nog wat restjes alcohol in je bloed van een feestje, maar dat is het dan ook wel.
Moet je dan jaren op worden gesloten? Want da's zo'n beetje de straf die 'men' graag ziet voor iemand die kinderen dood rijdt.
Dus de absolute nullijn ?quote:Op zondag 18 oktober 2026 20:52 schreef vul_maar_in het volgende:
[..]
Rest alcohol man zoveel mensen die nog half kachel wakker worden en denken dat ze alleen een "kater" hebben en lekker in de auto stappen met een redbulletje.
In dit artikel een aantal voorbeelden van dodelijke ook ongevallen waarbij de bestuurder teveel alcohol op had en voor het ongekuk niet veroordeeld isquote:Op zondag 18 oktober 2026 20:50 schreef Halcon het volgende:
[..]
Onder invloed ben jij misschien ook wel twee dagen na een feestje. Stel: je rijdt dan iemand ondersteboven, op een wat ongelukkige manier en diegene komt te overlijden. Puur verkeerstechnisch is het slachtoffer 100% fout en kon jij er niks aan doen. Er zitten nog wat restjes alcohol in je bloed van een feestje, maar dat is het dan ook wel.
Moet je dan jaren op worden gesloten? Want da's zo'n beetje de straf die 'men' graag ziet voor iemand die kinderen dood rijdt.
Nee maar rest alcohol is echt wel een dingetje en i.c.m. met net wakker geen goed recept.quote:
Van mij mag dat, voor zowel alcohol als drugs. Maar als je daarmee gepakt wordt, krijg je over het algemeen een boete en/of een rijontzegging voor een bepaalde tijd.quote:
Ja, beter niet rijden dan. Ook niet als je heel moe bent (en niet gedronken hebt). En veel mensen kunnen sowieso niet goed rijden.quote:Op zondag 18 oktober 2026 22:27 schreef vul_maar_in het volgende:
[..]
Nee maar rest alcohol is echt wel een dingetje en i.c.m. met net wakker geen goed recept.
Ik vind het gewoon veelzeggend over dit persoon. Dat je na zo'n dodelijk ongeval nog poen wilt zien nadat je iemand dood heb gereden. En dat hij onder invloed is, en het was geen restje begreep ik, zegt mij genoeg.quote:Op zondag 18 oktober 2026 20:50 schreef Halcon het volgende:
[..]
Onder invloed ben jij misschien ook wel twee dagen na een feestje. Stel: je rijdt dan iemand ondersteboven, op een wat ongelukkige manier en diegene komt te overlijden. Puur verkeerstechnisch is het slachtoffer 100% fout en kon jij er niks aan doen. Er zitten nog wat restjes alcohol in je bloed van een feestje, maar dat is het dan ook wel.
Moet je dan jaren op worden gesloten? Want da's zo'n beetje de straf die 'men' graag ziet voor iemand die kinderen dood rijdt.
Het zou ook om Victor Reinier kunnen gaan.quote:Op zaterdag 17 oktober 2026 17:10 schreef Mutsaers__78 het volgende:
Is die man op de rechterfoto degene die hem aanreed, zijn vader of één van de advocaten??
Het moet iets van niets geweest zijn. 4x de toegestane hoeveelheid, die in België al 0 is, kan nooit veel zijn, hè.quote:Op maandag 19 oktober 2026 06:40 schreef Seeburg54 het volgende:
[..]
Ik vind het gewoon veelzeggend over dit persoon. Dat je na zo'n dodelijk ongeval nog poen wilt zien nadat je iemand dood heb gereden. En dat hij onder invloed is, en het was geen restje begreep ik, zegt mij genoeg.
Die mensen blijven bezig met hem veroordeeld te krijgen, terwijl vaststaat dat de wielrenners zelf schuldig waren aan het ongeluk. Daarbij had hij dit niet eerder kunnen eisen, maar moest hij sowieso de schuldvaststelling afwachten. Werkt ook zo voor de verzekeraar.quote:Op maandag 19 oktober 2026 07:28 schreef incel het volgende:
Triest, maar er is toch geoordeeld dat het niet de schuld was van de autobestuurder maar van de wielrenner die gevaarlijk aan het rijden was?
Neemt niet weg dat 8k opeens eisen na zo lang slim is, je had het beter stil kunnen houden. Die 2k per jaar om je reputatie te vernietigen![]()
Ga gewoon op een afgebakende plek sporten. Wegen zijn niet voor fietsen.quote:Op zaterdag 17 oktober 2026 17:15 schreef Mutsaers__78 het volgende:
[..]
Jij ook niet. Met je niets toevoegende reactie
Doe jij dit nou expres of ben jij onbewust een trol?quote:Op maandag 19 oktober 2026 11:46 schreef xzaz het volgende:
[..]
Ga gewoon op een afgebakende plek sporten. Wegen zijn niet voor fietsen.
had die maar niet onder invloed moeten gaan rijden wmbquote:Op maandag 19 oktober 2026 11:00 schreef Gia het volgende:
[..]
Die mensen blijven bezig met hem veroordeeld te krijgen, terwijl vaststaat dat de wielrenners zelf schuldig waren aan het ongeluk. Daarbij had hij dit niet eerder kunnen eisen, maar moest hij sowieso de schuldvaststelling afwachten. Werkt ook zo voor de verzekeraar.
Nu vaststaat dat Lars zelf de veroorzaker van het ongeval was, gaat de verzekering van de bestuurder dit verhalen op degene die verantwoordelijk zijn voor de schade.
Ja, het is heel erg dat die jongen overleden is, maar dat betekent niet dat die man zijn schade maar voor lief moet nemen. En uiteraard ligt het er ook aan wat voor verzekering je hebt. Als je all risk verzekerd bent, betaalt je verzekering heus wel uit, maar dat zal hij niet hebben.
Ik heb altijd gelijkquote:Op maandag 19 oktober 2026 12:14 schreef Mutsaers__78 het volgende:
[..]
Doe jij dit nou expres of ben jij onbewust een trol?
Hij moet niks, want hij kan ook niet aan z'n verzekering vragen om de schade te vergoeden. Niet dat ik zeg dat hij dat inderdaad niet moet doen, maar het kan wel.quote:Op maandag 19 oktober 2026 08:05 schreef incel het volgende:
Klopt trouwens wel wat mensen zeggen. Hij moet die 8k wel eisen want als hij het zelf betaalt bekent hij dat het zijn schuld is
Hier kan ik me grotendeels ook wel in vinden als ik de onderbuikgevoelens even loslaat. De emotionele lading van de tragische afloop van het ongeval moet je wat mij betreft los zien van de vraag wie aansprakelijk is voor de schade.quote:Op maandag 19 oktober 2026 11:00 schreef Gia het volgende:
[..]
Die mensen blijven bezig met hem veroordeeld te krijgen, terwijl vaststaat dat de wielrenners zelf schuldig waren aan het ongeluk. Daarbij had hij dit niet eerder kunnen eisen, maar moest hij sowieso de schuldvaststelling afwachten. Werkt ook zo voor de verzekeraar.
Nu vaststaat dat Lars zelf de veroorzaker van het ongeval was, gaat de verzekering van de bestuurder dit verhalen op degene die verantwoordelijk zijn voor de schade.
Ja, het is heel erg dat die jongen overleden is, maar dat betekent niet dat die man zijn schade maar voor lief moet nemen. En uiteraard ligt het er ook aan wat voor verzekering je hebt. Als je all risk verzekerd bent, betaalt je verzekering heus wel uit, maar dat zal hij niet hebben.
Zou je zeggen, maar ondanks dat de bestuurder blijkbaar vier keer de toegestane hoeveelheid cannabis in zijn bloed had, is de zaak toch geseponeerd. Ik vraag me af waarom.quote:Op maandag 19 oktober 2026 12:15 schreef FlippingCoin het volgende:
[..]
had die maar niet onder invloed moeten gaan rijden wmb
4 x 0 = 0.quote:Op maandag 19 oktober 2026 15:44 schreef Justinn het volgende:
Zou je zeggen, maar ondanks dat de bestuurder blijkbaar vier keer de toegestane hoeveelheid cannabis in zijn bloed had, is de zaak toch geseponeerd. Ik vraag me af waarom.
Nul is niet de grens, de grens is afhankelijk van waaruit het monster genomen is.quote:
Ook met 30 bier op verjaart dat.quote:Zaak ging om de schuldvraag, niet om de overtreding van onder invloed zijn. Die zaak is uitgesteld tot de schuldvraag vaststond en daardoor inmiddels verjaard. Feit dat dit na 4 jaar al verjaard is, zegt ook wel wat over de 'enorme' hoeveelheid THC in zijn bloed!
Al zou ik verwachten dat je iemand met 30 bier op wel snel kan bekeuren voor het rijden onder invloed, los van de vraag of hij schuldig is aan het ongeval.quote:
Dat lijkt me ook, ik snap ook niet waarom dat niet gebeurd is. Het is sowieso een vaag, traag, verhaal als je het in de Gazet leest: https://www.gva.be/regio/(...)ig-om/163208797.htmlquote:Op maandag 19 oktober 2026 18:56 schreef Ludachrist het volgende:
Al zou ik verwachten dat je iemand met 30 bier op wel snel kan bekeuren voor het rijden onder invloed, los van de vraag of hij schuldig is aan het ongeval.
Ik ga hier gewoon uit van prutsers in België.quote:Op maandag 19 oktober 2026 18:57 schreef nostra het volgende:
[..]
Dat lijkt me ook, ik snap ook niet waarom dat niet gebeurd is. Het is sowieso een vaag, traag, verhaal als je het in de Gazet leest: https://www.gva.be/regio/(...)ig-om/163208797.html
Dat is blijkbaar verjaard.quote:Op maandag 19 oktober 2026 18:57 schreef nostra het volgende:
[..]
Dat lijkt me ook, ik snap ook niet waarom dat niet gebeurd is. Het is sowieso een vaag, traag, verhaal als je het in de Gazet leest: https://www.gva.be/regio/(...)ig-om/163208797.html
Wielerclub of het individu.quote:Op maandag 19 oktober 2026 14:57 schreef Halcon het volgende:
[..]
Hij moet niks, want hij kan ook niet aan z'n verzekering vragen om de schade te vergoeden. Niet dat ik zeg dat hij dat inderdaad niet moet doen, maar het kan wel.
Apart wel dat zo'n wielerclub geen verzekering heeft, toch?
quote:Op zondag 18 oktober 2026 13:58 schreef SebbeSwensje het volgende:
[..]
Gelukkig is Belgisch recht wat rechtvaardiger dan Nederlands recht.
Omdat uit onderzoek van het Parket is gebleken dat de automobilist niets fout heeft gedaan. Het cannabisgebruik maakte dus geen verschil; het ongeval was onvermijdelijk doordat de wielrenner waarschijnlijk compleet onverwacht de weg op draaide om te keren en de automobilist dat niet hoefde te verwachten. Althans, dat is mijn interpretatie.quote:Op maandag 19 oktober 2026 15:44 schreef Justinn het volgende:
\
Zou je zeggen, maar ondanks dat de bestuurder blijkbaar vier keer de toegestane hoeveelheid cannabis in zijn bloed had, is de zaak toch geseponeerd. Ik vraag me af waarom.
Je kunt prima een boete oid krijgen voor het cannabisgebruik en alsnog niet schuldig zijn aan een ongeluk. Die dingen zijn niet afhankelijk van elkaar.quote:Op maandag 19 oktober 2026 22:00 schreef Inbox het volgende:
[..]
Omdat uit onderzoek van het Parket is gebleken dat de automobilist niets fout heeft gedaan. Het cannabisgebruik maakte dus geen verschil; het ongeval was onvermijdelijk doordat de wielrenner waarschijnlijk compleet onverwacht de weg op draaide om te keren en de automobilist dat niet hoefde te verwachten. Althans, dat is mijn interpretatie.
Ja, dat bevreemd me dat die boete niet direct is uitgedeeld na constateren van het teveel in het bloed.quote:Op maandag 19 oktober 2026 22:04 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Je kunt prima een boete oid krijgen voor het cannabisgebruik en alsnog niet schuldig zijn aan een ongeluk. Die dingen zijn niet afhankelijk van elkaar.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |