Ik ben AOW erquote:Op woensdag 2 september 2026 13:57 schreef Abrikozentaart het volgende:
[..]
Kijk maar op je loon strookje wat er wat ingehouden
quote:AI-overzicht
er is een belangrijk verschil tussen deze twee premies.
De premies voor de Ziektewet (ZW) en de Werkloosheidswet (WW) zijn inderdaad werkgeverspremies,
Hieronder zie je precies hoe het zit per wet:
1. WW-premie (Werkloosheidswet)
Wie betaalt? De werkgever betaalt deze premie volledig via de AWf-premie (Arbeidsdosfondspremie).
Zichtbaarheid:
Deze staat wel op je loonstrook.
Omdat het een werkgeverspremie is, wordt dit bedrag niet van jouw brutoloon afgetrokken.
Het staat er puur ter informatie op, vaak onder de noemer 'werkgeverslasten'.
2. ZW-premie (Ziektewet)
Wie betaalt? De werkgever betaalt deze premie via de Gedifferentieerde premie Whk (Werkhervattingskas).
Zichtbaarheid:
Deze staat meestal niet gespecificeerd op je loonstrook.
De werkgever mag deze premie namelijk niet inhouden op jouw loon.
Als het een vvd'er betrof dan was het minder erg?quote:Op woensdag 2 september 2026 12:54 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Nee. Net zoals je flink bezatten ook niet vreemd is.
Wel als je dat doet als wethouder van een partij die anderen nogal de maat neemt als die over de scheef gaan.
Volgens mij is D66 is behoorlijk liberaal als het op drugs aankomt.quote:Op woensdag 2 september 2026 12:54 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Nee. Net zoals je flink bezatten ook niet vreemd is.
Wel als je dat doet als wethouder van een partij die anderen nogal de maat neemt als die over de scheef gaan.
Die vent heeft superprogressieve MS, laat hem lekker de tijd pakken die hij nog heeft. Alleen de auto instappen is gewoon totale no-go.quote:Op woensdag 2 september 2026 12:54 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Nee. Net zoals je flink bezatten ook niet vreemd is.
Wel als je dat doet als wethouder van een partij die anderen nogal de maat neemt als die over de scheef gaan.
Klopt niet. De Whk mag wel, gedeeltelijk, worden doorbelast naar de werknemerquote:Op woensdag 2 september 2026 14:23 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Ik ben AOW er
ik kan wel ziek worden, maar ik bleef al thuis \
loonstrook
[..]
en je totale pensioenafdracht valt ook onder de loonkostenquote:Op woensdag 2 september 2026 14:30 schreef Zelva het volgende:
[..]
Klopt niet. De Whk mag wel, gedeeltelijk, worden doorbelast naar de werknemer
je spaar geld dat niet van jou is, en dat 40 jaar langquote:AI-overzicht
De totale pensioenafdracht bij een bruto modaal loon dat is aangesloten bij het ABP bedraagt ¤ 8.848,15 per jaar.
Dit bedrag is gebaseerd op het door het CPB vastgestelde bruto modale inkomen van ¤ 48.000 per jaar (inclusief vakantiegeld) en de geldende ABP-premiepercentages.
quote:Bij een jaarlijks rendement van 6% over een periode van 40 jaar bedraagt het kapitaal ¤ 1.475.759,48,
mits de berekende modale ABP-jaarpremie van ¤ 8.848,15 in maandelijkse termijnen (¤ 737,35) wordt ingelegd. .
Ja. Dat is mijn punt ook niet Hans.quote:Op woensdag 2 september 2026 14:27 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Volgens mij is D66 is behoorlijk liberaal als het op drugs aankomt.
Dat is prima. Ben nooit dogmatisch anti drugs geweest, hoewel ik zelf geen drugs gebruik op alcohol na en bij tijd en wijlen wel eens rook.quote:Op woensdag 2 september 2026 14:30 schreef nostra het volgende:
[..]
Die vent heeft superprogressieve MS, laat hem lekker de tijd pakken die hij nog heeft. Alleen de auto instappen is gewoon totale no-go.
Ik zie hier afgelopen dagen anders genoeg users posten aan beide kanten van het politieke spectrum. Vertrokken users worden wel degelijk gemist, maar zulk soort posts dragen niks bij aan de lopende discussies/gesprekken in POL.quote:Op woensdag 2 september 2026 15:47 schreef Ambtenaar030 het volgende:
Dit topic lijkt wel redelijk uitgestorven te zijn met het vertrek van Hanca en Klopkoek en verworden tot een echokamer
Blijkbaar komt er iets…?quote:
Haha, zoiets goedpratenquote:Op woensdag 2 september 2026 11:50 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Achter het stuur kruipen is uiteraard not done.
Maar die drugs combineren op een festival is verder ook weer niet wereldschokkend.
Wacht even, wij moeten niet reageren op domme trolls maar mods mogen dat wel?quote:Op woensdag 2 september 2026 16:15 schreef Cyan9 het volgende:
[..]
Ik zie hier afgelopen dagen anders genoeg users posten aan beide kanten van het politieke spectrum. Vertrokken users worden wel degelijk gemist, maar zulk soort posts dragen niks bij aan de lopende discussies/gesprekken in POL.
Wel ff gecheckt dat het niet vol loden balletjes zit?quote:
Ehm.quote:Op woensdag 2 september 2026 16:05 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Dat is prima. Ben nooit dogmatisch anti drugs geweest, hoewel ik zelf geen drugs gebruik op alcohol na en bij tijd en wijlen wel eens rook.
Alleen weekends.quote:
Ik ben geen standaard roker. Maar als ik rook, dan is dat bij leven.quote:
roken bij tijd en wijlen klonk een beetje alsof je een voorkeur voor cremeren hebtquote:Op woensdag 2 september 2026 18:25 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ik ben geen standaard roker. Maar als ik rook, dan is dat bij leven.
Het is sinds Rutte al een zooi. Wat is er nou echt verbeterd? Verder zijn ze drukker met het klimaat en andere landen dan hier eens wat te verbeteren. Met als dieptepunt het onderwijs, waarin we jaarlijks verder zakken.quote:Op dinsdag 1 september 2026 21:01 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Nou zo erg is het allemaal ook weer niet hoor. Uiteindelijk keert de wal het schip wel, tot die tijd kunnen we zo doormodderen met heen en weer geschuif.
Dat heb ik liever dan dat iemand als Hugo het weer op de heupen krijgt en de woningmarkt verder verziekt, of de VVD die weer anti-liberaal stemt. De overheid die letterlijk niets doet is beter in deze situatie.
Hij zou ze de vinger moeten geven en uitsluiten. Trollen die losers.quote:Op woensdag 2 september 2026 19:11 schreef -XOR- het volgende:
Klaver zou er trouwens goed aan doen om wel enig enthousiasme te tonen over de ommezwaai van de VVD.
Bruls was in die tijd ook wel een enorm misselijkmakend kutfiguur.quote:Op woensdag 2 september 2026 17:30 schreef nostra het volgende:
Bruls kon volgens Grapperhaus 'de ziekte krijgen', onderwijsminister Slob was 'jankerd'
De coronacommissie confronteert Grapperhaus opnieuw met zijn appverkeer. Dit keer gaat het om berichtjes waarin hij onderwijsminister Slob van destijds een "soepjurk" en een "jankerd" noemde en de Amsterdamse burgemeester Halsema iemand die "zeurt". De burgemeester van Breda, Paul Depla, had een "gebrek aan ruggengraat" en die van Nijmegen (Bruls, voorzitter van het Veiligheidsberaad) kon "de ziekte krijgen". Ook schreef hij een keer: "Morgenochtend vertrouw ik het Veiligheidsberaad voor geen cent". De burgemeesters, verenigd in het Veiligheidsberaad, moesten het beleid uitvoeren en handhaven dat mede door Grapperhaus was vormgegeven.
Uiteraard slechts geinig bedoeld.
Ook D66 en PRO zijn ontzettend kinderachtig. Een PRO in de gemeente Amsterdam doet ook maar wat het wil om maar wat te noemen. Dat D66 loopt zelfs op hun social media te janken over klimaatverandeirng, wanneer bossen bewust in de fik worden gezet. Dan denk ik, waar ben je mee bezig man. Check het even als je een serieuze partij bent. Dezelfde fake news als Geert Wilders zal kunnen plaatsen. Dat VVD enorm is afgegleden is wel een feit en dat gaat nog wel verder afglijden. Wat een verschrikkelijk mens die Yesilgoz.quote:Op dinsdag 1 september 2026 22:18 schreef Ambtenaar030 het volgende:
[..]
Die zitten er, bij PRO, CDA, D66.
Het is alleen de VVD die niks meer moet hebben van besturen. De vice premier is iemand die ruzie maakt op Twitter met Douwe Bob, half Den Haag uitsluit. Karremans zit alleen de hele dag op social media filmpjes met influencers te maken, Heijnen heeft NSC het vorige kabinet uitgepest, Van der Burg zat toen ruzie te maken met Ouwehand, Aartsen straalt niks uit behalve spijt(knor/bal).
Sinds Rutte vertrokken is heeft niemand echt meer de leiding. Ik geloof niet dat Yesilgoz boven de rest staat. De VVD is verworden tot dochterpartij de PVV, het enige wat ze missen is Wilders die terugkeert en dan als partijleider.
Geen zorgen.quote:Op woensdag 2 september 2026 19:29 schreef Kickinalfa het volgende:
https://www.nu.nl/politie(...)r-nu-niet.html#nujij
Ah ja box 3 dat was er ook nog.
Wel een enorm insinueerend artikel overigens waarbij het begrip "kosten" voor de staatskas en "belastingverhoging voor iedereen" nogal door elkaar worden gehaald.
maar nu gaat dus de fictieve winst weer belast worden ??????????????????quote:Op woensdag 2 september 2026 19:29 schreef Kickinalfa het volgende:
https://www.nu.nl/politie(...)r-nu-niet.html#nujij
Ah ja box 3 dat was er ook nog.
Wel een enorm insinueerend artikel overigens waarbij het begrip "kosten" voor de staatskas en "belastingverhoging voor iedereen" nogal door elkaar worden gehaald.
Weinig, maar er is dan ook weinig ruimte voor. Rutte was daar eerlijk over, we hebben heel veel soevereiniteit weg gegeven aan de EU. Of dat goed of slecht is hangt van het onderwerp af, wat betreft migratie en natuurbeheer is een fiasco geworden.quote:Op woensdag 2 september 2026 19:21 schreef DobbyDobby het volgende:
[..]
Het is sinds Rutte al een zooi. Wat is er nou echt verbeterd?
Dat, plus zeer eng. Die kerel had met pek en veren uit het publieke leven gejaagd moeten worden. Hij wordt geil van repressie, zo lijkt het.quote:Op woensdag 2 september 2026 19:24 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Bruls was in die tijd ook wel een enorm misselijkmakend kutfiguur.
Wat een verrassing zeg, de werkende middenklasse met een bescheiden spaarpotje voor later wordt weer eens uitgekleed door de leugenaars van PRO.quote:Op woensdag 2 september 2026 20:05 schreef nostra het volgende:
"De allerrijksten", dixit Jesse.
[ afbeelding ]
PRO zit niet in de regering. Terwijl de huidige regering de gewone mensen wilt uitkleden met die bezuinigen. En wel mensen die toch al minder inkomen hebben,quote:Op woensdag 2 september 2026 20:34 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Wat een verrassing zeg, de werkende middenklasse met een bescheiden spaarpotje voor later wordt weer eens uitgekleed door de leugenaars van PRO.
Mwah, >100.000e spaargeld is meer dan een bescheiden spaarpotje van de werkende middenklasse.quote:Op woensdag 2 september 2026 20:34 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Wat een verrassing zeg, de werkende middenklasse met een bescheiden spaarpotje voor later wordt weer eens uitgekleed door de leugenaars van PRO.
Wel een beetje misleidend aangezien ze hier de verwachte opbrengst per vermogensklasse weergeven en niet hoeveel mensen er in die klasse zitten. Als 10.000 mensen samen 2x meer ophoesten dan 10 mensen in de hoogste klasse, dan betalen die 10 mensen natuurlijk heel fors meer.quote:Op woensdag 2 september 2026 20:05 schreef nostra het volgende:
"De allerrijksten", dixit Jesse.
[ afbeelding ]
Het is in principe een flat tax, dus dat is gewoon de opbrengst delen door de mediaan. Het onderstreept juist het punt dat de bulk van de opbrengsten (of lasten vanuit het perspectief van de burger) gedragen worden door 'modaal+'. Daar zou je juist als PRO iets tegenover kunnen zetten zodat dat verschuift, alleen is dat vrij illusoir, want dan zou je met marginale tarieven moeten gaan werken die ver boven de 50% zouden moeten gaan liggen onder de assumptie dat belastingplichtigen dan ook netjes blijven zitten waar ze zitten.quote:Op woensdag 2 september 2026 21:28 schreef Monolith het volgende:
[..]
Wel een beetje misleidend aangezien ze hier de verwachte opbrengst per vermogensklasse weergeven en niet hoeveel mensen er in die klasse zitten. Als 10.000 mensen samen 2x meer ophoesten dan 10 mensen in de hoogste klasse, dan betalen die 10 mensen natuurlijk heel fors meer.
Of even wachten totdat alle plannen bekend zijn. We weten enkel wat er gelekt is, er is nog een enorm deel wat niet gelekt is.quote:Op woensdag 2 september 2026 19:11 schreef -XOR- het volgende:
Klaver zou er trouwens goed aan doen om wel enig enthousiasme te tonen over de ommezwaai van de VVD.
Veel ervan zal van ZZPers zijn die het voor hun pensioen gebruiken, zoals ondergetekende.quote:Op woensdag 2 september 2026 21:20 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Mwah, >100.000e spaargeld is meer dan een bescheiden spaarpotje van de werkende middenklasse.
Zitten alle lijfrentes en privépensioenspaarrekeningen ook in box 3?quote:Op donderdag 3 september 2026 08:44 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Veel ervan zal van ZZPers zijn die het voor hun pensioen gebruiken, zoals ondergetekende.
Als je de pensioenpotten mee gaat rekenen dan komen er een hele hoop mensen in Nederland boven de 100k uit.
Is niet letterlijk hetzelfde uiteraard want pensioenpot is niet liquide maar het is wel een eerlijkere vergelijking.
De EU bepaald is correct. Je kan er wel tegenin gaan, maar dat doen we toch niet. Of het goed of slecht is laat ik ook in het midden.quote:Op woensdag 2 september 2026 20:17 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Weinig, maar er is dan ook weinig ruimte voor. Rutte was daar eerlijk over, we hebben heel veel soevereiniteit weg gegeven aan de EU. Of dat goed of slecht is hangt van het onderwerp af, wat betreft migratie en natuurbeheer is een fiasco geworden.
Rutte lulde maar wat want dat was wel lekker makkelijk voor hem. "Nee, ik ben met handen en voeten gebonden, het is de EU, ik kan hier verder ook weinig aan doen".quote:Op woensdag 2 september 2026 20:17 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Weinig, maar er is dan ook weinig ruimte voor. Rutte was daar eerlijk over, we hebben heel veel soevereiniteit weg gegeven aan de EU. Of dat goed of slecht is hangt van het onderwerp af, wat betreft migratie en natuurbeheer is een fiasco geworden.
Het volk heeft in meerderheid rechts gestemd en krijgt zometeen links beleid. Gewoon niet oké. Schaf de democratie maar af.quote:Op woensdag 2 september 2026 20:44 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
PRO zit niet in de regering. Terwijl de huidige regering de gewone mensen wilt uitkleden met die bezuinigen. En wel mensen die toch al minder inkomen hebben,
O ja.... en de bovenmodalen krijgen nog meer vermogen in de plannen
Als ik voor mijzelf spreek dan spreid ik mijn pensioenopbouw. Gedeelte aandelen, gedeelte pensioenrekening, gedeelte vastgoed (klinkt groter dan het isquote:Op donderdag 3 september 2026 09:02 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Zitten alle lijfrentes en privépensioenspaarrekeningen ook in box 3?
Links beleid? Lijkt er voorlopig niet op. En de bevolking kan wel rechts stemmen, maar als rechts alleen maar ruzie met elkaar maakt of er zaken op nahoudt die puur voor het belang van een bepaalde groep zijn en/of zaken die aan een periode in het verleden doen denken, komt rechts er samen natuurlijk niet uit.quote:Op donderdag 3 september 2026 09:55 schreef Pixelman het volgende:
[..]
Het volk heeft in meerderheid rechts gestemd en krijgt zometeen links beleid. Gewoon niet oké. Schaf de democratie maar af.
Als er een meerderheid is dan is er toch sprake van democratie?quote:Op donderdag 3 september 2026 09:55 schreef Pixelman het volgende:
[..]
Het volk heeft in meerderheid rechts gestemd en krijgt zometeen links beleid. Gewoon niet oké. Schaf de democratie maar af.
Nee, als de boven-ons-gestelden gewoon lekker doen waar zij zin in hebben.quote:Op donderdag 3 september 2026 12:54 schreef Ambtenaar030 het volgende:
[..]
Als er een meerderheid is dan is er toch sprake van democratie?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |