Ze hadden gewoon veel eerder serieus moeten gaan onderhandelen, dan konden ze ook meer eisen.quote:Op maandag 31 augustus 2026 13:48 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Ik stelde jou de vraag hoe onderhandelingen er dan uit moeten zien, en of dat in jouw visie niet gewoon neerkomt op “Oekraïne geeft zich over”. Op basis van wat daarna nog is gepost blijkt dat inderdaad het geval.
Het is niet dat er een binaire keuze is tussen “Oekraïne geeft zich over” en “terug naar de grenzen van 1991”.
Als we buigen voor nucleaire blackmail is het einde zoek. Dan kan elke kernmacht met een atoombom in z’n hand z’n zin opeisen.quote:Op maandag 31 augustus 2026 13:48 schreef phpmystyle het volgende:
En Rusland kan altijd nog dreigen met nucleaire escalatie. De rode knop speelt altijd mee op de achtergrond.
Ja. Absoluut. Maar een concessie die eigenlijk nu ook weer niet zoveel pijn doet bij de bevolking.quote:Op maandag 31 augustus 2026 13:50 schreef sp3c het volgende:
[..]
zelensky is kampioen geworden op de belofte dat de Krim Oekraine is
natuurlijk is dat wel een consessie 8;7
Ja. Jij bent af.quote:Op maandag 31 augustus 2026 13:51 schreef CryptoPunk het volgende:
[..]
Ze hadden gewoon veel eerder serieus moeten gaan onderhandelen, dan konden ze ook meer eisen.
In 2022 lag er al bijna een vredesakkoord klaar totdat Boris naar Instanbul vloog om dat tegen te houden.
Moet je het ook kunnen waarmaken..quote:Op maandag 31 augustus 2026 13:49 schreef LXIV het volgende:
[..]
Nou, soms zal Rusland dan maar moeten slikken. Want net zo goed als dat Oekraine langzaam doodbloedt doet Rusland dat nu ook. Helemaal eens hoor, dat Oekraine dan recht krijg op harde en goede veiligheidsgaranties. Want zonder dat is het idd gewoon zelfmoord. Er moet keiharde commitment zijn vanuit Europa dat na het vredesverdrag iedere aanval op oekraine als een aanval op Europa beschouwd wordt. Met of zonder de USA
Mwah. Wel als de Amerikanen mee zouden doen.quote:Op maandag 31 augustus 2026 13:51 schreef LXIV het volgende:
[..]
Zonder dat had de EU/NAVO allang ingegrepen denk ik.. Want conventioneel is het gewoon wel te doen.
We hoeven er niet voor te buigen, maar het is gewoon een factor die meespeelt. Anders was er echt anders gereageerd.quote:Op maandag 31 augustus 2026 13:51 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Als we buigen voor nucleaire blackmail is het einde zoek. Dan kan elke kernmacht met een atoombom in z’n hand z’n zin opeisen.
We hoeven er nog niet eens troepen neer te zetten. Harde commitment is genoeg. Wat dat betreft was het Boekarest-memorandum gewoon veel te vrijblijvend.quote:Op maandag 31 augustus 2026 13:52 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Moet je het ook kunnen waarmaken..
Paar 100k aan brigades daar stationeren, en je riskeert een nucleaire oorlog.
[..]
het is nuclear sowieso niet intessant genoegquote:Op maandag 31 augustus 2026 13:51 schreef LXIV het volgende:
[..]
Zonder dat had de EU/NAVO allang ingegrepen denk ik.. Want conventioneel is het gewoon wel te doen.
Ben je altijd van de simpele one-liners?quote:
Dat is een hele andere discussie die je opent maar ik heb al eens geopperd dat wij (Nederland, Duitsland) zelf kernwapens moeten ontwikkelen ipv onze afhankelijkheid van Amerika. En wat helemaal lachwekkend is om ons afhankelijk te maken van de Fransen.quote:Op maandag 31 augustus 2026 13:51 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Als we buigen voor nucleaire blackmail is het einde zoek. Dan kan elke kernmacht met een atoombom in z’n hand z’n zin opeisen.
Vanuit Oekraïens perspectief is het de jure erkennen en dus afstaan van gebied een enorme concessie.quote:Op maandag 31 augustus 2026 13:50 schreef sp3c het volgende:
[..]
zelensky is kampioen geworden op de belofte dat de Krim Oekraine is
natuurlijk is dat wel een consessie, het is letterlijk opgeven van een verkiezingsbelofte![]()
even betterquote:Op maandag 31 augustus 2026 13:51 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ja. Absoluut. Maar een concessie die eigenlijk nu ook weer niet zoveel pijn doet bij de bevolking.
Hele belangrijke reden is niet zo zeer sentiment, als wel de mogelijkheid van rus om dan scheepvaart vanuit Mykolajiv te traineren. Weken wachten tot je door mag varen, vanwege "inspecties" enzo.quote:Op maandag 31 augustus 2026 13:51 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ja. Absoluut. Maar een concessie die eigenlijk nu ook weer niet zoveel pijn doet bij de bevolking.
Ik denk dat we voor het geld wat het ons tot nu toe had gekost toch een heel eind gekomen waren. Stel je voor dat we de NAVO-vloot hadden kunnen gebruiken om Rusland te blokkeren of dat we met de gezamelijke luchtmacht een no-fly zone boven oekraine en tot aan Moskou hadden afgedwongen. Dat zijn militair gezien gewoon haalbare mogelijkheden, die helemaal niet extreem veel geld of levens (voor ons) gekost hadden.quote:Op maandag 31 augustus 2026 13:53 schreef sp3c het volgende:
[..]
het is nuclear sowieso niet intessant genoeg
het kost conventioneel teveel, daarom doet de EU/NAVO niet mee ... Donbas boeit ons simpelweg niet genoeg
De vraag is waar gaan wij die miljarden nog vandaan halen 10 jaar lang om Oekraine te steunen. Zeker met in achtneming mbt onze eigen problemem zoals klimaat, asiel(immigratie), sociale voorzieningen, zorg, energie, defensie. We krijen nu al niet de begroting rond.quote:
ja consessie betekend dat je iets weggeeftquote:Op maandag 31 augustus 2026 13:53 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Vanuit Oekraïens perspectief is het de jure erkennen en dus afstaan van gebied een enorme concessie.
Voor de Russen niet, want volgens hen is het al Russisch.
Financieel is het wel haalbaar zonder al te grote offers denk ik. De toeslagenaffaire gaat al net zoveel kosten als 6 jaar Oekraine.quote:Op maandag 31 augustus 2026 13:55 schreef Cherni het volgende:
[..]
De vraag is waar gaan wij die miljarden nog vandaan halen 10 jaar lang om Oekraine te steunen. Zeker met in achtneming mbt onze eigen problemem zoals klimaat, asiel(immigratie), sociale voorzieningen, zorg, energie, defensie. We krijen nu al niet de begroting rond.
Wat is een harde commitment en welke landen zouden daartoe bereid moeten zijn? En is die capaciteit er uberhaubt wel?quote:Op maandag 31 augustus 2026 13:53 schreef LXIV het volgende:
[..]
We hoeven er nog niet eens troepen neer te zetten. Harde commitment is genoeg. Wat dat betreft was het Boekarest-memorandum gewoon veel te vrijblijvend.
Dat is een aanname. Volgens mij zijn kernwapens een van de meest nutteloze wapens die er bestaan. Dankzij 'mad'quote:Op maandag 31 augustus 2026 13:52 schreef LXIV het volgende:
[..]
We hoeven er niet voor te buigen, maar het is gewoon een factor die meespeelt. Anders was er echt anders gereageerd.
NAVO-lidmaatschap. En die capaciteit is er wel. En als het eenmaal NAVO-lid is, dan is het ook niet echt een keuze meer (als het dan überhaupt nog mogelijk is).quote:Op maandag 31 augustus 2026 13:57 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Wat is een harde commitment en welke landen zouden daartoe bereid moeten zijn? En is die capaciteit er uberhaubt wel?
Nog los gezien van de vraag dat ik niet zo snel zie dat onze samenlevingen bereid zijn om honderdduizenden mannen te offeren voor wat schuren met eternit gofplaten daar in Oekraine.
Het is een aanname, maar wel een aannemelijke aanname.quote:Op maandag 31 augustus 2026 13:58 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Dat is een aanname. Volgens mij zijn kernwapens een van de meest nutteloze wapens die er bestaan. Dankzij 'mad'
Waarom? dat er nooit een kernoorlog komt vanwege 'mad' is veel aannemelijker.quote:Op maandag 31 augustus 2026 14:00 schreef LXIV het volgende:
[..]
Het is een aanname, maar wel een aannemelijke aanname.
Mijn punt was meer: wat voor de een een concessie is, hoeft dat voor de ander niet te zijn.quote:Op maandag 31 augustus 2026 13:55 schreef sp3c het volgende:
[..]
ja consessie betekend dat je iets weggeeft
als de Oekrainers een consessie doen geven ze dus iets weg aan de Russen wat ze niet weg willen doen
daar willen ze dan iets voor terug
En vrouwen. Geen enkele reden waarom die de dans zouden mogen ontspringen. Gelijke behandeling toch?quote:Op maandag 31 augustus 2026 13:57 schreef phpmystyle het volgende:
dat onze samenlevingen bereid zijn om honderdduizenden mannen te offeren
Mijn aanname is dat de NAVO/EU zich anders had opgesteld naar Rusland gedurende deze oorlog wanneer Rusland niet over kernwapens beschikt had. Dat lijkt mij logisch, maar hard bewijzen kan ik het niet.quote:Op maandag 31 augustus 2026 14:01 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Waarom? dat er nooit een kernoorlog komt vanwege 'mad' is veel aannemelijker.
Ok maar nu zeg je wat anders.quote:Op maandag 31 augustus 2026 14:00 schreef LXIV het volgende:
[..]
NAVO-lidmaatschap. En die capaciteit is er wel. En als het eenmaal NAVO-lid is, dan is het ook niet echt een keuze meer (als het dan überhaupt nog mogelijk is).
Ik vertrouw wel op de kracht van de NAVO. Heeft ons altijd nog goed door moeilijke tijden geloosd. Nu doen alsof het niks zou voorstellen als Oekraine er ook bij aansluit vind ik onzin. Er is ook geen enkel ander serieus alternatief.
De lat om navo lid te worden ligt hoger dan een EU 'commitement' en bovendien zal dat commitment inhouden dat er permanent grote hoeveelheden troepen in Oekraine gelegerd worden. En of dat allemaal zomaar kan is begin '25 verkend toen Trump als een dwaas te keer ging. Toen werd al eens verkend of de EU eigenstandig 100.000 man kon gaan plaatsen. En dat bleek niet mogelijk.quote:Er moet keiharde commitment zijn vanuit Europa dat na het vredesverdrag iedere aanval op oekraine als een aanval op Europa beschouwd wordt. Met of zonder de USA
Zoveel troepen plaatsen is mi niet de essentie.quote:Op maandag 31 augustus 2026 14:04 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ok maar nu zeg je wat anders.
Je zei initieel dit:
[..]
De lat om navo lid te worden ligt hoger dan een EU 'commitement' en bovendien zal dat commitment inhouden dat er permanent grote hoeveelheden troepen in Oekraine gelegerd worden. En of dat allemaal zomaar kan is begin '25 verkend toen Trump als een dwaas te keer ging. Toen werd al eens verkend of de EU eigenstandig 100.000 man kon gaan plaatsen. En dat bleek niet mogelijk.
Dan had Moskou vermoedelijk de dezelfde behandeling gekregen als Belgrado.quote:Op maandag 31 augustus 2026 14:03 schreef LXIV het volgende:
[..]
Mijn aanname is dat de NAVO/EU zich anders had opgesteld naar Rusland gedurende deze oorlog wanneer Rusland niet over kernwapens beschikt had. Dat lijkt mij logisch, maar hard bewijzen kan ik het niet.
Als kernwapens totaal nutteloos waren dan hoefden we ons ook niet zo druk te maken over Iran of Noord Korea.
Er zal toch iets van een schrikkeldraad moeten zijn. Alles oplossen met drones lijkt mij utopisch.quote:Op maandag 31 augustus 2026 14:05 schreef LXIV het volgende:
[..]
Zoveel troepen plaatsen is mi niet de essentie.
Ja. Als het al zover was gekomen..quote:Op maandag 31 augustus 2026 14:06 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Dan had Moskou vermoedelijk de dezelfde behandeling gekregen als Belgrado.
Nou ja, en tripwire dus. net als in de Baltische staten. Die troepen daar zijn veel te klein om een Russische invasie te stoppen. Maar ze zorgen er wel voor dat de diverse nato-landen automatisch bij gevechtshandelingen betrokken raken als dit gebeurt.quote:Op maandag 31 augustus 2026 14:07 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Er zal toch iets van een schrikkeldraad moeten zijn. Alles oplossen met drones lijkt mij utopisch.
Maar goed, eerst maar eens IRIS² afwachten zodat wij in elk geval zelf ons eigen netwerk kunnen gebruiken in geval van Europa. Hopelijk kan die ook in 2030 in gebruik genomen worden.
Wijlen A had z'n prioriteiten niet op orde, koos ervoor om voor stalingrad te gaan, want dat was immers vernoemt naar, ipv gas te geven en over moskou heen te walsen.quote:Op maandag 31 augustus 2026 14:08 schreef phpmystyle het volgende:
Rusland zonder kernwapens is een stuk kwetsbaarder. Dat is iets dat zeker is. Maar geen walk in the park. Dat heeft wijlen A. Hitler zelf ondervonden
Dat hoop ik dan. Maar er zullen grote offers gebracht moeten worden. Want ik zie Rusland niet zo snel opgeven. Op dit moment het grootst gesanctioneerd land ter wereld en toch nog overeind staan. Dan moet die BRICS wel werken. Dat kan niet anders en krijgen nog genoeg steun van andere landen helaas.quote:Op maandag 31 augustus 2026 13:57 schreef LXIV het volgende:
[..]
Financieel is het wel haalbaar zonder al te grote offers denk ik. De toeslagenaffaire gaat al net zoveel kosten als 6 jaar Oekraine.
Ja dat begrijp ik allemaal wel. Maar toch zie ik als harde toezegging eigenlijk alleen een situatie voor mij dat de EU zeer significante hoeveelheden troepen gaat plaatsen in Oekraine.quote:Op maandag 31 augustus 2026 14:09 schreef LXIV het volgende:
[..]
Nou ja, en tripwire dus. net als in de Baltische staten. Die troepen daar zijn veel te klein om een Russische invasie te stoppen. Maar ze zorgen er wel voor dat de diverse nato-landen automatisch bij gevechtshandelingen betrokken raken als dit gebeurt.
Veel goedkoper, minder bedreigend en voldoende effectief.
En A was onfortuinlijk met de Russische kou en het feit dat de Russen net op tijd hun industrie hadden verkast.quote:Op maandag 31 augustus 2026 14:11 schreef ExTec het volgende:
[..]
Wijlen A had z'n prioriteiten niet op orde, koos ervoor om voor stalingrad te gaan, want dat was immers vernoemt naar, ipv gas te geven en over moskou heen te walsen.
Bij de Baltische staten vertrouwen we er ook op. En heel veel troepen daar stationeren is extreem duur..quote:Op maandag 31 augustus 2026 14:12 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ja dat begrijp ik allemaal wel. Maar toch zie ik als harde toezegging eigenlijk alleen een situatie voor mij dat de EU zeer significante hoeveelheden troepen gaat plaatsen in Oekraine.
Leuk die zogenoemde tripwire, maar daar kun je het als Rusland best op wagen. Je bent echt afhankelijk van de politiek economische realiteit op het moment dat het wire draadje afgaat. Het is geen natuurverschijnsel ofzo dat de Fransen, Britten, en Duitsers dan direct hun jongens er maar op af gaan sturen.
Je hebt al een vrouw en 4 kinderen héquote:Op maandag 31 augustus 2026 14:13 schreef LXIV het volgende:
[..]
Alhoewel ik best wel tegen uitzendtoelage daar een halfjaartje tussen de Oekrainsche vrouwen wil verblijven
Precies. Maar het is wel zo, als je ze niet hebt is de VS en Rusland wel instaat je lastig te vallen. NK is een kernmacht. Daar zie je de VS niet zomaar het land stuk schieten zoals dat nu met Iran/Irak/Afghanistan/Oekraine/Libie/Syrie wel kan/kon.quote:Op maandag 31 augustus 2026 13:51 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Als we buigen voor nucleaire blackmail is het einde zoek. Dan kan elke kernmacht met een atoombom in z’n hand z’n zin opeisen.
Net als de VS moet rusland gewoon z'n mond houden over wat er andere landen willen. Daar hebben ze niks over te zeggen. Zij willen alleen maar meer invloed en zijn zwaar beledigd als dat in gevaar komt.quote:Op maandag 31 augustus 2026 14:39 schreef Scjvb het volgende:
Sergej Lavrov aan het woord:
M.i. blijven er inderdaad toch zaken waar sterk rekening gehouden moet worden met overtuigingen die Rusland zelf heeft over het geheel, en heb het reeds vaker gezegd!
De reden waarom wij ons er 'druk' over maken is niet omdat wij denken dat ze het gaan gebruiken, maar omdat het voor een bepaalde afschrikking zorgt, waardoor ze hun regionale invloed nog meer kunnen uitbreiden.quote:Op maandag 31 augustus 2026 14:03 schreef LXIV het volgende:
[..]
Mijn aanname is dat de NAVO/EU zich anders had opgesteld naar Rusland gedurende deze oorlog wanneer Rusland niet over kernwapens beschikt had. Dat lijkt mij logisch, maar hard bewijzen kan ik het niet.
Als kernwapens totaal nutteloos waren dan hoefden we ons ook niet zo druk te maken over Iran of Noord Korea.
Denk dat we allang militair hadden ingegrepen als Rusland geen kernwapens had.quote:Op maandag 31 augustus 2026 14:03 schreef LXIV het volgende:
[..]
Mijn aanname is dat de NAVO/EU zich anders had opgesteld naar Rusland gedurende deze oorlog wanneer Rusland niet over kernwapens beschikt had. Dat lijkt mij logisch, maar hard bewijzen kan ik het niet.
Als kernwapens totaal nutteloos waren dan hoefden we ons ook niet zo druk te maken over Iran of Noord Korea.
dan was Ruzzia niet SMO gaan doen , ook niet de Krimquote:Op maandag 31 augustus 2026 17:28 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Denk dat we allang militair hadden ingegrepen als Rusland geen kernwapens had.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |