quote:Het Europese migratiepact gaat in: wat verandert er?
Na jarenlang onderhandelen en voorbereiden treedt vandaag het Europese asiel- en migratiepact in werking. Het doel is om het aantal migranten dat illegaal de EU binnenkomt omlaag te brengen en meer controle te krijgen over de mensen die voor asiel naar Europa komen.
Wat verandert er in Nederland?
De IND, de organisatie die beoordeelt of een asielzoeker in Nederland mag blijven, gaat anders werken. Zij moeten asielaanvragen binnen een half jaar afhandelen. Nu duurt die procedure vaak zo'n twee jaar. Om dat voor elkaar te krijgen heeft de IND de procedure versimpeld.
Zo moeten asielzoekers zelf eerst vragen over hun aanmelding beantwoorden op een tablet, zijn er geen verplichte gezondheidschecks meer en moeten asielzoekers direct naar de rechter wanneer ze het niet eens zijn met de beslissing van de IND. Critici vrezen dat de nieuwe werkzijde tot veel meer procedures bij de rechter gaat leiden.
De nieuwe werkwijze heeft ook een grote impact op asielzoekers die nu al in Nederland wachten op een beslissing. Omdat de IND wil voorkomen dat ze onder de nieuwe regels meteen achterstanden oploopt, krijgen asielzoekers die vanaf vandaag een asielverzoek indienen voorrang. Asielzoekers die al een procedure hebben lopen, moeten daarom extra lang wachten. Het kabinet wil die wachttijd beperken tot maximaal drie jaar. Daarnaast voert Nederland, los van het migratiepact, het tweestatusstelsel in.
https://nos.nl/artikel/26(...)-in-wat-verandert-er
Ah, Rotterdam. Dat is vast een vriend van Henri Bontenlul. Hoe góór wil het hebben?quote:Op vrijdag 12 juni 2026 22:02 schreef Lospedrosa het volgende:
https://www.ad.nl/rotterd(...)edewerkers~ab0bfcbf/
Wat een grap joh? Wat doet deze idioot nog in NL?
Trap m over de grens naar België.
En dan ook nog met het COA waarvan we weten dat het lak heeft aan de gemaakte afspraken en aan rechterlijk vonnissen, dat is niet rechtstatelijk. Een dwangsom betalen is niet gehoor geven aan een uitspraak van onze onafhankelijke rechters.quote:Op vrijdag 12 juni 2026 21:26 schreef RotatoR het volgende:
[ x ]
Er was beloofd dat de instroom beperkt zou worden toen de spreidingswet werd aangenomen. Als de overheid zich niet aan een onderdeel van de afspraak houdt waarom zouden gemeenten zich dan voor het karretje laten spannen en onbeperkt alleenstaande mannen moeten opvangen?
Sorry, maar als je als politie en COA de tijd en middelen hebt om fietsen te regelen en op te knappen, dan heb je ook tijd en middelen om diefstal aan te pakken in plaats van dat je het vaak gestolen goed gaat weggeven.quote:Vluchtelingen krijgen fietsen zodat er minder gestolen wordt in Kampen
Bewoners van het asielzoekerscentrum in Dronten krijgen dit jaar zo'n 150 fietsen en een werkplaats voor fietsonderhoud. Onder meer in Kampen verdwenen geregeld fietsen die even later bij het azc terug werden gevonden. "Fietsen werden voor weinig verkocht aan bewoners die onwetend waren", zegt een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA).
In het asielzoekerscentrum in Dronten wonen zo'n duizend vluchtelingen, schrijft Omroep Flevoland. Veel van hen hebben volgens het COA al een fiets. "Maar er komen ook weer nieuwe mensen in het azc wonen. Je kan met 150 fietsen al een flinke slag slaan."
De politie levert een deel van de tweewielers. Dat zijn fietsen die ooit in beslag zijn genomen en waarvoor zich geen eigenaar heeft gemeld. Het COA zoekt nog naar het overige deel. "De fietsen knappen we op en stellen we voor schappelijke prijs beschikbaar, tussen 20 en 50 euro."
Lokfietsen
Onder meer bij het station Kampen-Zuid worden veel fietsen gestolen. "We weten uit cijfers van de politie inmiddels dat er veel fietsen gestolen worden, met name door bewoners of bezoekers van het azc in Dronten", zegt burgemeester Sander de Rouwe. "Er zijn door de politie in de afgelopen periode lokfietsen ingezet en die zijn vrijwel allemaal teruggevonden op het terrein van het azc in Dronten."
De burgemeester benadrukt dat het om een kleine groep overlastplegers gaat die van het azc afkomstig is. "Het gaat hier om een groep van zo'n vijftien tot twintig mensen, ongeveer één procent van de bewoners daar", aldus De Rouwe, die daarmee met klem wil zeggen dat er met de overige 99 procent van de mensen op het azc geen problemen zijn.
Bewoners van het azc moeten de werkplaats voor onderhoud gaan runnen. Ook moet er nog een beveiligde fietsenstalling komen. De gemeente Dronten heeft zo'n 80.000 euro beschikbaar gesteld voor de werkplaats, die de komende maanden wordt gebouwd.
Compleet doorgeslagen dit. Geven we ze straks ook leenvrouwen zodat ze dan op straat niet meer zoveel hoeven aan te randen en te verkrachten?quote:Op dinsdag 16 juni 2026 12:23 schreef Qarrad het volgende:
https://www.oost.nl/nieuw(...)olen-wordt-in-kampen
[..]
Sorry, maar als je als politie en COA de tijd en middelen hebt om fietsen te regelen en op te knappen, dan heb je ook tijd en middelen om diefstal aan te pakken in plaats van dat je het vaak gestolen goed gaat weggeven.
Wtf.
Zit je wel met het probleem dat straatintimidatie niet uit te delen is.quote:Op dinsdag 16 juni 2026 12:24 schreef TwenteFC het volgende:
[..]
Compleet doorgeslagen dit. Geven we ze straks ook leenvrouwen zodat ze dan op straat niet meer zoveel hoeven aan te randen en te verkrachten?
Ontzettend begrijpelijk, het COA is een gevaar voor de openbare orde en veiligheid.quote:Op vrijdag 12 juni 2026 21:26 schreef RotatoR het volgende:
[ x ]
Er was beloofd dat de instroom beperkt zou worden toen de spreidingswet werd aangenomen. Als de overheid zich niet aan een onderdeel van de afspraak houdt waarom zouden gemeenten zich dan voor het karretje laten spannen en onbeperkt alleenstaande mannen moeten opvangen?
O ja we geven ze geen vrijheid om geld te verdienen voor thuis en gebruik te maken van hun eigen vaardigheden, kennis en diploma's,quote:Op dinsdag 16 juni 2026 12:33 schreef Qarrad het volgende:
En even voor de nuchterheid: ik vind het helemaal prima als er een werkplaats komt dat die bewoners zelf een fiets kunnen opknappen en dat er zo fietsen beschikbaar komen.
Maar ik lees helemaal niets over het aanpakken van de diefstal. Je gaat lokfietsen inzetten, vindt die terug, en dan is dit de respons?
alles mag en alles kan , als de wil er isquote:Op woensdag 17 juni 2026 08:02 schreef William_Papadin het volgende:
[..]
De “kan niet, mag niet, is lastig, is ingewikkeld” brigade ligt zeker nog te slapen?
Gezien hun houding slapen ze de hele dag.quote:Op woensdag 17 juni 2026 08:02 schreef William_Papadin het volgende:
[..]
De “kan niet, mag niet, is lastig, is ingewikkeld” brigade ligt zeker nog te slapen?
ik geef de voorkeur aan de naam Arbeidsmigrantenquote:Op woensdag 17 juni 2026 08:22 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Oh nee maar asielzoekers overkomen je en kunnen we niks aan doen las ik hier altijd.
we kunnen alles , als we maar willen, net als Zweden en Denemarkenquote:Op woensdag 17 juni 2026 08:22 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Oh nee maar asielzoekers overkomen je en kunnen we niks aan doen las ik hier altijd.
Uiteindelijk pure onwil.quote:Op woensdag 17 juni 2026 08:22 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Oh nee maar asielzoekers overkomen je en kunnen we niks aan doen las ik hier altijd.
Ze mogen gewoon werkenquote:Op woensdag 17 juni 2026 08:10 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
O ja we geven ze geen vrijheid om geld te verdienen voor thuis en gebruik te maken van hun eigen vaardigheden, kennis en diploma's,
rare communist ben jij, Stalin zou het je niet verbeteren
We zetten de tandarts aan het werk als Fietsen maker en straatveger , domme communist
Ja laat dat asielvolk maar een fietsje opknappen , met al die oorlogstrauma'squote:Op woensdag 17 juni 2026 09:36 schreef Qarrad het volgende:
En naast je werk kun je prima een fietsje opknappen, net als de rest van het land dat kan.
we moeten zielige homo's hebben anders krijgen ze niet de A statusquote:Op woensdag 17 juni 2026 08:33 schreef RamboDirk het volgende:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
telegraaf fysieke krant
Zorgkosten in vijf jaar tijd ruim verdubbeld. Komen er alleen nog maar krakkemikkige asielzoekers binnen? We hebben gezonde sterke arbeidskrachten nodig, geen zwakke ouderen.
quote:AI-overzicht
De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) beoordeelt of asielzoekers een A-status (asielstatus) krijgen. In de praktijk lopen LHBTI-asielzoekers vaak tegen grote problemen aan.
De IND moet bewijzen dat iemand "homo genoeg" is, en veel aanvragen worden afgewezen omdat de IND het verhaal niet gelooft of omdat er wordt gezegd dat iemand zijn geaardheid maar moet verbergen.
Hieronder vindt u meer informatie over hoe de IND omgaat met homoseksuele asielzoekers:
Beoordeling door de IND
Geloofwaardigheid: Asielzoekers moeten in gesprekken met de IND aantonen dat zij homoseksueel zijn.
De IND stelt soms vragen over hoe iemand zijn gevoelens ontdekte en of iemand erover kan praten.
Niet gay genoeg: Het komt geregeld voor dat homoseksuele asielzoekers hun zaak verliezen omdat de IND vindt dat ze niet overtuigend genoeg over hun geaardheid kunnen vertellen.
Vouchers voor de hoeren.quote:Op dinsdag 16 juni 2026 12:24 schreef TwenteFC het volgende:
[..]
Compleet doorgeslagen dit. Geven we ze straks ook leenvrouwen zodat ze dan op straat niet meer zoveel hoeven aan te randen en te verkrachten?
Geen woorden voor. Er moet een Europese database voor vingerafdrukken zijn en ook een verplichte DNA afname, idd ook vastgelegd in een Europese (desnoods alleen EU) database. Overal waar ze komen meteen vingerprint checken, dna check doen (ook via politie-db) of de aanvrager niet al ergens gesignaleerd staat als dader van iets. Ik zou ook helemaal niks tegen de gezichtsherkenningssoftware van China hebben in dit geval. Maar dat is natuurlijk allemaal in strijd met privacy, mensenrechten en blablablabla.... dus de aanvragers gaan keihard liegen met de IND tablet in de hand en je hebt geen controle over het criminele verleden van de aanvrager, geen controle op de echte indentiteit etc.quote:Op vrijdag 12 juni 2026 21:26 schreef RotatoR het volgende:
Zo moeten asielzoekers zelf eerst vragen over hun aanmelding beantwoorden op een tablet, zijn er geen verplichte gezondheidschecks meer en moeten asielzoekers direct naar de rechter wanneer ze het niet eens zijn met de beslissing van de IND
Uh, die is er al...quote:Op donderdag 18 juni 2026 13:16 schreef Ann-Lynn het volgende:
[..]
Geen woorden voor. Er moet een Europese database voor vingerafdrukken zijn en ook een verplichte DNA afname, idd ook vastgelegd in een Europese (desnoods alleen EU) database. Overal waar ze komen meteen vingerprint checken, dna check doen (ook via politie-db) of de aanvrager niet al ergens gesignaleerd staat als dader van iets. Ik zou ook helemaal niks tegen de gezichtsherkenningssoftware van China hebben in dit geval. Maar dat is natuurlijk allemaal in strijd met privacy, mensenrechten en blablablabla.... dus de aanvragers gaan keihard liegen met de IND tablet in de hand en je hebt geen controle over het criminele verleden van de aanvrager, geen controle op de echte indentiteit etc.
Wanneer zou jij de instroom wel beperkt noemen RotatoR?quote:Op vrijdag 12 juni 2026 21:26 schreef RotatoR het volgende:
[ x ]
Er was beloofd dat de instroom beperkt zou worden toen de spreidingswet werd aangenomen. Als de overheid zich niet aan een onderdeel van de afspraak houdt waarom zouden gemeenten zich dan voor het karretje laten spannen en onbeperkt alleenstaande mannen moeten opvangen?
Ken je het begrip Wet?quote:Op vrijdag 12 juni 2026 21:26 schreef RotatoR het volgende:
[ x ]
Er was beloofd dat de instroom beperkt zou worden toen de spreidingswet werd aangenomen. Als de overheid zich niet aan een onderdeel van de afspraak houdt waarom zouden gemeenten zich dan voor het karretje laten spannen en onbeperkt alleenstaande mannen moeten opvangen?
misschien moeten ze die wet veranderen , maximaal 6 maanden per locatie en niet op voetbalveldenquote:
Een soort rondreizend circus dus?quote:Op donderdag 18 juni 2026 13:55 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
misschien moeten ze die wet veranderen , maximaal 6 maanden per locatie en niet op voetbalvelden
Komt dat niet zien dan.quote:
De instroom is nog steeds veel te hoog door de nareizigers, als je die meeneemt daalt er juist vrij weinig. Direct gevolg van het gratis uitdelen van onbeperkte verblijfsvergunningen aan Syriers jaren lang. Dat is gelukkig gestopt, en die beleidswijziging + het nieuwe regime heeft die instroom van eerste aanvragen vanuit Syrie flink verlaagd.quote:Op donderdag 18 juni 2026 13:46 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Wanneer zou jij de instroom wel beperkt noemen RotatoR?
De instroom in 2023, het jaar voor de spreidingswet, was circa 38.000 eerste aanvragen, in 2024 waren dit er 32.000 en in 2025 24.000. Dit is toch gewoon een beperking van de instroom?
bron
Dat is op zich geen verkeerd idee, ik zie alleen niet waarom niet op voetbalvelden?quote:Op donderdag 18 juni 2026 13:55 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
misschien moeten ze die wet veranderen , maximaal 6 maanden per locatie en niet op voetbalvelden
ja met leuke huppel meiden erbij aan touwen die slingerenquote:
omdat de meiden daar weer gaan voetballen he, dat is afgesprokenquote:Op donderdag 18 juni 2026 14:18 schreef Jippie het volgende:
[..]
Dat is op zich geen verkeerd idee,
ik zie alleen niet waarom niet op voetbalvelden?
quote:AI-overzicht
De tijdelijke noodopvang in IJsselstein is afgesproken voor een periode van maximaal zes maanden.
Hierna moet de locatie volledig leeg en schoon worden opgeleverd aan de rechtmatige eigenaar, in overeenstemming met de gemaakte afspraken tussen de gemeente en het Centraal Orgaan opvang asielzoekers COA).
Hoe dit in zijn werk gaat:
Contractuele afspraak: De gemeente IJsselstein en het COA hebben formeel vastgelegd dat de locatie (aan de Heemradenlaan/bij IJFC) na maximaal een halfjaar weer volledig ter beschikking wordt gesteld voor het oorspronkelijke doel.
Bezemschone oplevering:
Het COA is verantwoordelijk voor het ontruimen van de units en het achterlaten van de locatie in de originele, schone staat.
Dit houdt in dat eventuele tijdelijke aanpassingen worden teruggedraaid en de locatie bezemschoon wordt opgeleverd.
Klopt, die DB is er gewoon, maar gegevensuitwisseling is een pijnpunt, want privacy dit, wetgeving dat... en het is goed dat het er allemaal is, maar als allemaal beperkingen zijn waardoor of je niet gelijk mag controleren of dat er nog ergens anders wat blijft liggen, dan schiet het niet op.quote:Op donderdag 18 juni 2026 13:22 schreef Qarrad het volgende:
Dus ik heb wel wat vragen over de uitvoering en het gebruik van deze middelen.
De eerste aanvraag + nareis samen waren in 2023 48,5 duizend en in 2025 40,5 duizend, dit is een daling van 16 procent. Een beperking van 16% is toch wel degelijk een beperking?quote:Op donderdag 18 juni 2026 14:08 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
De instroom is nog steeds veel te hoog door de nareizigers, als je die meeneemt daalt er juist vrij weinig. Direct gevolg van het gratis uitdelen van onbeperkte verblijfsvergunningen aan Syriers jaren lang. Dat is gelukkig gestopt, en die beleidswijziging + het nieuwe regime heeft die instroom van eerste aanvragen vanuit Syrie flink verlaagd.
kunne we ze niet zelf gaan halen daar , dan hoeven ze geen 5 ruggen neer te leggen voor die rotbotenquote:Op donderdag 18 juni 2026 15:45 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
De eerste aanvraag + nareis samen waren in 2023 48,5 duizend en in 2025 40,5 duizend, dit is een daling van 16 procent. Een beperking van 16% is toch wel degelijk een beperking?
Ik weet heel goed dat dit voor jou niet genoeg is, maar dit maakt Rotator’s opmerking“Er was beloofd dat de instroom beperkt zou worden toen de spreidingswet werd aangenomen. Als de overheid zich niet aan een onderdeel van de afspraak houdt ….” niet ineens waarheid.
Dat kan nietquote:Op donderdag 18 juni 2026 21:00 schreef Bloemkool het volgende:
Waarom gaat de grens niet helemaal dicht?
Het is een lichte daling, maar puur en alleen door Syriers zoals ik zei. Er is verder niets gedaan om de instroom te beperken in combinatie met de spreidingswet en er is dus ook weinig reden om te denken dat de instroom omlaag zal gaan, zeker niet dit jaar. Misschien als het EU-pact daadwerkelijk gaat werken, maar dat valt nog te bezien.quote:Op donderdag 18 juni 2026 15:45 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
De eerste aanvraag + nareis samen waren in 2023 48,5 duizend en in 2025 40,5 duizend, dit is een daling van 16 procent. Een beperking van 16% is toch wel degelijk een beperking?
Ik weet heel goed dat dit voor jou niet genoeg is, maar dit maakt Rotator’s opmerking“Er was beloofd dat de instroom beperkt zou worden toen de spreidingswet werd aangenomen. Als de overheid zich niet aan een onderdeel van de afspraak houdt ….” niet ineens waarheid.
Fair point en toch neemt het ook RotatoR's argument weg.quote:Op vrijdag 19 juni 2026 12:04 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Het is een lichte daling, maar puur en alleen door Syriers zoals ik zei. Er is verder niets gedaan om de instroom te beperken in combinatie met de spreidingswet en er is dus ook weinig reden om te denken dat de instroom omlaag zal gaan, zeker niet dit jaar. Misschien als het EU-pact daadwerkelijk gaat werken, maar dat valt nog te bezien.
Die laatste zinquote:Rechter legt lagere celstraf op dan OM had geëist voor mishandeling in Stad
De rechtbank heeft een celstraf van twee maanden opgelegd aan een 36-jarige man voor mishandeling van zijn ex-partner en haar vriendin op een COA-locatie in Groningen. Het Openbaar Ministerie (OM) had eerder een celstraf van drie jaar geëist voor poging tot doodslag, maar daar zag de rechtbank geen bewijs voor.
Het geweld gebeurde op 14 september vorig jaar. De man drong toen stiekem de kamer van de vrouw binnen, waarna hij de deur snel op slot draaide. Het slachtoffer riep meteen om hulp, maar het duurde nog tien minuten voordat de deur werd opengebroken.
De vrouw stelde dat hij haar hoofd in de tussentijd tegen de grond heeft geslagen en haar heeft geprobeerd te wurgen. De politie trof de vrouw vervolgens bewusteloos aan in de kamer. Ook een vriendin van de vrouw was aanwezig. Zij werd ook door hem mishandeld, nadat zij hem van de vrouw wilde aftrekken.
Onduidelijk
Forensisch onderzoek wees uit dat er waarschijnlijk samendrukkende kracht is uitgeoefend op de keel van de vrouw. Volgens het OM was er sprake van poging tot doodslag, maar daar ziet de rechtbank niet genoeg bewijs voor. Met name omdat onduidelijk is gebleven wat de kracht, intensiteit en de duur is geweest van het dichtknijpen van de keel van de vrouw.
De hulpdiensten zouden hebben vastgesteld dat het verstikken enkele seconden zou hebben geduurd. Volgens de rechtbank is dit niet genoeg om te concluderen dat de vrouw hierdoor zou kunnen sterven.
De rechtbank rekent de man het geweld zwaar aan. Ook omdat het anderhalf jaar oude dochtertje van het stel op dat moment in de ruimte aanwezig was.
De rechter vindt het allemaal wel prima zo te lezen.quote:Op vrijdag 19 juni 2026 23:43 schreef Qarrad het volgende:
https://www.rtvnoord.nl/m(...)mishandeling-in-stad
[..]
Die laatste zin
Ook de vluchtelingen in de AZC's worden niet beschermd tegen het tuig. Een alleenstaande ex-partner met dreumes die blootgesteld wordt aan dit soort idioten; het zou niet mogen bestaan.
quote:Op vrijdag 19 juni 2026 23:43 schreef Qarrad het volgende:
https://www.rtvnoord.nl/m(...)mishandeling-in-stad
[..]
Die laatste zin
Ook de vluchtelingen in de AZC's worden niet beschermd tegen het tuig. Een alleenstaande ex-partner met dreumes die blootgesteld wordt aan dit soort idioten; het zou niet mogen bestaan.
Je moet natuurlijk niet willen dat crimineel gedrag nadelige gevolgen zou kunnen hebben voor de verblijfsvergunning.quote:Op vrijdag 19 juni 2026 23:46 schreef Richestorags het volgende:
[..]
De rechter vindt het allemaal wel prima zo te lezen.
Klopt, vervolging staat dat alleen maar in de weg. Vervelend dat hij alsnog twee maanden cel kreeg.quote:Op vrijdag 19 juni 2026 23:49 schreef DrRobotnik het volgende:
[..]
[..]
Je moet natuurlijk niet willen dat crimineel gedrag nadelige gevolgen zou kunnen hebben voor de verblijfsvergunning.
quote:Op donderdag 18 juni 2026 14:28 schreef Alpha0 het volgende:
Voorstanders AZC sturen open brief aan burgemeester van Vlaardingen
Burgers tegen, 'maatschappelijke organisaties' voor. Wanneer realiseren die MO zich eens dat ze niet alleen op de wereld zijn.
Dat wij luisteren naar dit soort organisaties die wij ook nog eens zelf betalen gevuld met zakkenvullende anti westerse activisten is compleet debiel. Ze zouden niet eens mogen bestaan.quote:De ondertekenaars behoren tot: Amnesty International, VluchtelingenWerk, Windwijzer, Geuzenmaand, Diaconie Protestantse Kerk, Platform Ander Vlaardingen, PAX Ambassade van Vrede, multiculturele dialooggroep, Aanloophuis De Groene Luiken en, MOVZWO.
We wisten dit natuurlijk al. Maar wel fijn dat het nu ook zwart op wit staat. Anders zouden voorstanders van dit beleid framen dat mensen die denken dat ambtelijke organisaties geen bias hebben complotdenkers of extreemrechts zijn. Maar deze mail - en veel ander steunbewijs- laat zien dat binnen de overheid er allerlei raderen aan het werk zijn om zoveel mogelijk azc's te bouwen.quote:Op woensdag 17 juni 2026 18:13 schreef RotatoR het volgende:
[ afbeelding ]
Zo gaat het dubieuze COA dus te werk.
Hij zegt natuurlijk niks wat niet waar is, voor moslims is het hier uitstekend toeven. Daar hebben wij het met zijn allen naar gemaakt.quote:
Hoe vaak moet men het dan nog zeggen, die mannen komen vanzelf naar hier omdat ze evenals de rijken niet bang zijn voor links Nederland/ Europa.quote:Op zaterdag 20 juni 2026 00:26 schreef Alpha0 het volgende:
[ afbeelding ]
Nederland is 1 van de meest dichtbevolkte landen ter wereld maar vindt het nodig om het geboorteoverschot van Islamistische landen over te nemen. We zijn knettergek.
Zo opzichtigquote:Op zaterdag 20 juni 2026 22:11 schreef Regilio_ het volgende:
Propaganda middels pushbericht zelfs zojuist![]()
#werkenbijdenpo
Azc in Zeist juicht voor Oranje:
https://www.rtvutrecht.nl(...)t-juicht-voor-oranje
Het COA krijgt dermate veel subsidie van de Rijksoverheid dat het mij niets zou verbazen dat ze af en toe de mediaplatforms wat toeschuiven om een positief verhaal over asielzoekers te schrijven.quote:Op zaterdag 20 juni 2026 22:11 schreef Regilio_ het volgende:
Propaganda middels pushbericht zelfs zojuist![]()
#werkenbijdenpo
Azc in Zeist juicht voor Oranje:
https://www.rtvutrecht.nl(...)t-juicht-voor-oranje
Het nederlands elftal is zodanig verzwart dat de asielzoekers vast denken dat dit hele feest om hen draait.quote:Op zondag 21 juni 2026 18:40 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
Het COA krijgt dermate veel subsidie van de Rijksoverheid dat het mij niets zou verbazen dat ze af en toe de mediaplatforms wat toeschuiven om een positief verhaal over asielzoekers te schrijven.
Het zou het eerste echt grote succes zijn van het kabinet Jetten.quote:Nederlandse ministers spreken over gedwongen terugkeer Syrische asielzoekers
Vicepremier en minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) en minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) spraken woensdag in Damascus met de Syrische regering over de gedwongen terugkeer van Syrische asielzoekers. Het bezoek aan Syrië bleef vanwege de veiligheid geheim.
Nederland haalt de contacten met Syrië aan. Voor het eerst sinds de val van het regime van dictator Assad hebben een Nederlandse vicepremier en buitenlandminister een bezoek gebracht aan het land.
Tijdens het bliksembezoek spraken de CDA-bewindslieden met president Ahmed al-Sharaa en minister van Buitenlandse Zaken Assaad al-Shaibani. In de voormalige paleizen van Assad hadden zij het over de wederopbouw van het door oorlog verscheurde land en over het belang van veiligheid. Maar ook over een ander cruciaal punt: de terugkeer van Syrische asielzoekers. „Dat is een belangrijke prioriteit van het kabinet”, aldus asielminister Van den Brink.
Tijdens de burgeroorlog in het land vluchtten zo’n 150.000 Syriërs naar Nederland. Zij kregen vaak snel asiel, maar huidige asielverzoeken van Syriërs worden volgens de asielminister bijna allemaal afgewezen. Zij moeten dan terug naar Syrië, maar dat gebeurt nu niet of nauwelijks.
Het kabinet-Jetten wil afgewezen Syrische asielzoekers daarom kunnen dwingen terug te gaan. Dat kan alleen met medewerking van de nieuwe Syrische regering. Daarover zijn tijdens het bliksembezoek nog geen harde afspraken gemaakt, wel wordt er in een ‘gezamenlijk comité’ verder aan gewerkt.
Uiteindelijk moeten ook Syriërs met een tijdelijke verblijfsvergunning teruggestuurd kunnen worden, zegt Van den Brink. „Maar dan moet het land wel langdurig stabiel zijn.” Al eerder reisden Syriërs uit ons land vrijwillig terug naar Syrië, in 2025 ging dat om zo’n negenhonderd mensen.
Syrië vraagt om Nederlandse landbouwkennis
Het land komt uit een langdurige oorlog en vraagt in ruil voor afspraken over het terugnemen van onderdanen wel wat terug. „We koppelen het Syrische belang aan ons belang. Syrië wil hulp bij de wederopbouw en om de economie aan de praat te krijgen”, zegt Van den Brink. „Syrië vraagt om Nederlandse landbouwkennis: hulp bij het verbouwen van gewassen.” Zo heeft de Syrische president gevraagd om een technische delegatie uit Nederland die gaat kijken hoe het land geholpen kan worden.
Extra geld hebben de ministers woensdag niet toegezegd. Begin deze maand maakte het kabinet nog bekend 25 miljoen euro vrij te maken voor Syrië. Dat bedrag was toen bedoeld voor ‘wederopbouw ten behoeve van het faciliteren van vrijwillige terugkeer’ naar het land. Er zou al wel een plan plus financiering klaarliggen om Syrië te helpen bij concrete afspraken.
https://www.ad.nl/politie(...)ielzoekers~a77df927/
Je mag tegenwoordig blijkbaar niet eens meer Yezidi meisjes verkrachten en vermoorden van de Nederlandse Staat.quote:Op vrijdag 26 juni 2026 14:49 schreef Qarrad het volgende:
"Goh, waar maakt de IND nog wel tijd voor?"
Goed geïntegreerde en nuttig meedraaiende immigranten schofferen!
[ x ]
Te walgelijk voor woorden dit. Links en rechts worden jaren niet gescreende Syriërs die actief waren voor IS alsnog in de kraag gevat als ze zo dom zijn hier actief te blijven, maar mensen met de expertise als hun slachtoffers uit de regio "doet de IND geen zaken mee" want daar voelen vreemdelingen die in verband gebracht worden met IS zich mogelijk niet comfortabel bij.
Wat moeten we hiermee!?
Nee, dat mag dus wel. En om eventuele schaamte over die wandaden te voorkomen hoeven de arme barbaren niet geconfronteerd te worden met meneer Wassoo. Dat geeft alleen maar ongemakkelijke stiltes. Het moet niet op een kring verjaardag te gaan lijken.quote:Op zaterdag 27 juni 2026 11:29 schreef UitStraling het volgende:
[..]
Je mag tegenwoordig blijkbaar niet eens meer Yezidi meisjes verkrachten en vermoorden van de Nederlandse Staat.
Het zien in het grotere geheel waarbij beleidsmakers en gelieerde organisaties altijd voor de weg van de minste weerstand en de korte termijn kiezen. Als door hulp van werkelijke slachtoffers uitkomt dat er nog veel meer IS-beulen hier rondlopen door een gebrek aan screening is dat pijnlijk, veroorzaakt dat een hoop ophef wat slecht op je partij/carriere af zal stralen, en zul je er wat mee moeten maar daar heb je de visie en mankracht niet voor. Dus beter de slachtoffers negeren, hopen dat de daders hier geen gekke dingen gaan doen, en als het wel een probleem wordt dat het tegen de tijd op het bordje van iemand anders belandt.quote:
@Isdatzo maar links regeert niet over de instituten hoor.quote:Op woensdag 17 juni 2026 18:13 schreef RotatoR het volgende:
[ afbeelding ]
Zo gaat het dubieuze COA dus te werk.
Hier wil links dat we niks aan doen. Dat is immers racistisch.quote:Op zondag 28 juni 2026 16:18 schreef RotatoR het volgende:
[ x ]
Barbaarse asielzoekers wilden gaan elkaar te lijf met machetes.
Het valt op dat de enorm snelle neiging tot steken (en sowieso dus ook het dragen van dergelijke wapens) bijna een norm blijkt te zijn in die culturen. Dat zie je in die landen zelf natuurlijk ook terug.quote:Op zondag 28 juni 2026 16:18 schreef RotatoR het volgende:
[ x ]
Barbaarse asielzoekers wilden gaan elkaar te lijf met machetes.
quote:Stabbing weapons and swords in Arab culture are not just tools of combat; they are profound symbols of honor, manhood, and tribal identity. Historically used for protection and warfare, today they function primarily as cultural adornments and ceremonial items for celebrations and traditional dances
The cultural significance of these blades spans several key traditional weapons:
1. The Jambiya and Khanjar (Curved Daggers)
• What They Are: The Jambiya (distinctive to Yemen) and the Khanjar (often associated with Oman) are short, inward-curving daggers with a prominent ridge down the center of the blade.
• Cultural Symbolism: Worn horizontally across the front of the waistband, these daggers are a daily status symbol. They signify a man's honor, tribal affiliation, and social standing. They are traditionally gifted to young men when they reach maturity and are worn proudly during major events like weddings and Eid.
• Design & Use: As a stabbing tool, the curved shape is highly functional. It aligns naturally with the hand, requiring less wrist angling while delivering deep, twisting stabs. Despite being formidable weapons, societal norms strictly dictate when they can be drawn to avoid conflict or defamation.
2. The Saif (Curved Sword)
• What It Is: The Saif is the iconic traditional Arab curved sword or scimitar. While historically straight swords were prominent, mounted warriors and nomadic tribes widely adopted curved sabers because they were incredibly efficient for slashing cuts from horseback.
• Cultural Symbolism: The sword represents chivalry, bravery, and the defense of truth. It is highly esteemed in Islamic history, famously exemplified by Zulfiqar, the legendary double-edged sword gifted to Hazrat Ali by the Prophet Muhammad.
• Modern Use: Today, saifs are primarily blunt ceremonial pieces. They are prominently used in traditional festive dances, such as the Saudi Ardah, where holding a sword high signifies honor, celebration, and joy
3. Cultural Rules and Etiquette
• Usage: While these items are weapons by design, there is a deep code of ethics surrounding them. Drawing a blade—especially a dagger—is a serious escalation meant only for defense.
• Hospitality: Historically and culturally, drawing a dagger in a peaceful setting is highly offensive, whereas wearing it sheath-bound is a symbol of peace and openness.
Bron: Google Gemini
Teringquote:Op zondag 28 juni 2026 17:00 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Het valt op dat de enorm snelle neiging tot steken (en sowieso dus ook het dragen van dergelijke wapens) bijna een norm blijkt te zijn in die culturen. Dat zie je in die landen zelf natuurlijk ook terug.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[..]
Je eigen bron (voor zover je Gemini een bron kan noemen) laat juist zien dat het dragen cultureel is, maar het gebruiken niet.quote:Op zondag 28 juni 2026 17:00 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Het valt op dat de enorm snelle neiging tot steken (en sowieso dus ook het dragen van dergelijke wapens) bijna een norm blijkt te zijn in die culturen. Dat zie je in die landen zelf natuurlijk ook terug.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[..]
Dat was toch een AI video?quote:Op zaterdag 20 juni 2026 08:04 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
Send them back, send them back, send them back.
Zoals 2/3e van de Europese parlement zat te roepen.
Send them the fuck back.
Dat zijn de typische gevallen waar het toch een keer uit de hand gaat lopen en zo'n vrouw levenloos gevonden wordt. Goed gewerkt weer door de rechter.quote:Op vrijdag 19 juni 2026 23:43 schreef Qarrad het volgende:
https://www.rtvnoord.nl/m(...)mishandeling-in-stad
[..]
Die laatste zin
Ook de vluchtelingen in de AZC's worden niet beschermd tegen het tuig. Een alleenstaande ex-partner met dreumes die blootgesteld wordt aan dit soort idioten; het zou niet mogen bestaan.
De cultuur van die mensen speelt natuurlijk wel degelijk een grote rol.quote:Op zondag 28 juni 2026 20:25 schreef beefkeek het volgende:
[..]
Je eigen bron (voor zover je Gemini een bron kan noemen) laat juist zien dat het dragen cultureel is, maar het gebruiken niet.
Ik ben het met je eens dat dit een probleem is wat steeds groter wordt, maar dit lijkt dus juist niet de cultuur te zijn. Dus, waar komt het dan wel door?
quote:In hotel Vrijenberg verblijven gezinnen, die hier kort verblijven voor afspraken met de IND en een medische intake. Het is een prachtige plek, maar de winkels zijn wel wat verder weg. Het COA wil ze daarom de mogelijkheid geven om een fiets te lenen, zodat ze op “Hollandse wijze” boodschappen kunnen doen. De ervaring leert, dat die fietsen wel regelmatig onderhoud nodig hebben, dus de medewerkers van het AZC zoeken een vrijwilliger, die samen met hen de fietsen in goede staat kan houden.
Om je dan in de winkel een beetje te kunnen redden, willen we ze ook elke week wat taallesjes aanbieden, want de inburgering begint pas bij de vervolglocatie. De frequentie van het fietsonderhoud en taallesjes kan samen met de medewerkers besproken worden.
Ziet eruit als een prima initiatief, eigenlijk. Het gaat om gezinnen en hun zelfredzaamheid vergroten in een vroeg stadiumquote:Op maandag 29 juni 2026 13:42 schreef Candymannetje het volgende:
Iemand van jullie zin in vrijwilligerswerk voor het COA?
https://loenenopdeveluwe.info/azc-loenen-vrijwilligers-gezocht/
[..]
zijn er ook lekkere meiden bij?quote:Op maandag 29 juni 2026 13:42 schreef Candymannetje het volgende:
Iemand van jullie zin in vrijwilligerswerk voor het COA?
https://loenenopdeveluwe.info/azc-loenen-vrijwilligers-gezocht/
[..]
Dat is echter niet wat je bron stelde. Oftewel, je geeft nu je eigen invulling bovenop je bron en gebruikt dat als waarheid.quote:Op maandag 29 juni 2026 11:35 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
De cultuur van die mensen speelt natuurlijk wel degelijk een grote rol.
Binnen die culturen loopt een conflict veel sneller op een handgemeen uit omdat trots een enorme rol speelt. Wij Westerlingen zijn sneller geneigd dingen te laten gaan of meningsverschillen op een rustige manier uit te praten. In veel van die culturen is het gevoel van eer (helemaal bij jonge mannen) zo groot dat men er veel sneller op losslaat of een mes trekt.
Je kunt daarbij optellen dat er hier niet de corrigerende kaders zijn die er in veel van de herkomstlanden wel zijn. Daar weet men ook dat je misdragen zorgt dat je van de straat wordt geknuppeld door de politie. Dat heb je hier niet. Bovendien respecteren velen de Westerse samenleving ook helemaal niet. Economisch is men hier, het hart ligt in het herkomstland.
Dan heb je nog een bredere tendens in het Westen waar er onder aanvoering van allerlei progressieve sentimenten en secularisering een flinke afbraak heeft plaatsgevonden van de sociale cohesie en normen en waarden. Alles draait op het individu en diens eigen gevoelens, niet meer om het collectief. Ook dat speelt natuurlijk een rol.
Het gaat hier om gezinnen.quote:Op donderdag 2 juli 2026 11:53 schreef Toine51 het volgende:
Nou ja....
https://www.geenstijl.nl/5190713/asielzoekers#comments
quote:Miljoen illegalen melden zich voor pardonregeling Spaanse verblijfsvergunning
Danny 30-06-2026 14:45 print
De Spaanse regering heeft meer dan 1 miljoen aanvragen ontvangen van ongedocumenteerde migranten die via een speciale regeling een verblijfsvergunning willen krijgen.
Dat heeft premier Pedro Sánchez gezegd op de laatste dag dat aanmelding mogelijk was.
De belangstelling ligt ruim boven de verwachting: de regering rekende vooraf op zo'n 500.000 aanvragen.
quote:‘Grip op migratie’ is een illusie. Migratie is here to stay
Sinds een aantal jaar is ‘grip’ een politiek sleutelwoord. De frase ‘grip op migratie’ groeide uit tot een soort beleidsmantra.
Dat burgers naar een vorm van houvast verlangen is goed te begrijpen. Er is al zo weinig waar burgers of overheden grip op hebben. Klimaat, kunstmatige intelligentie, de democratie onder druk – het lijken stuk voor stuk ongrijpbare fenomenen, waarbij ‘erger voorkomen’ voor politici het hoogst haalbare schijnt.
De wens om dan tenminste migratie wél in goede banen te leiden is ook best voor te stellen. Er staat bovendien ook wat op het spel. De houdbaarheid van de verzorgingsstaat, zoals die in de twintigste eeuw is opgebouwd, hangt voor een deel samen met demografische ontwikkelingen.
Toch is de belofte van ‘grip op migratie’, die vanuit het midden van de politiek gedaan wordt in de hoop radicaal- en extreemrechts de wind uit de zeilen te nemen, niet zonder risico’s. Wie grip belooft, moet ervoor oppassen niet vooral teleurstelling te oogsten.
In de praktijk is de werkelijkheid te weerbarstig voor zulke grote beloftes. Uit twee afzonderlijke Haagse beleidsevaluaties bleek de afgelopen weken dat het belangrijkste instrument om ‘grip’ te krijgen – deals met ‘derde landen’ – vooralsnog nauwelijks effect gesorteerd heeft. In onderkoeld ambtenarenjargon noemden de onderzoekers irreguliere migratie ‘beperkt beïnvloedbaar’. Geopolitieke ontwikkelingen, EU-beleid en conflicten hebben veel meer invloed.
Anders gesteld: wanneer het elders in de wereld regent, is het onmogelijk het in Nederland helemaal droog te houden. Het is bij veel migratievraagstukken moeilijk, zo niet onmogelijk, om met respect voor de mensenrechten effectieve interventies te plegen.
En wanneer de beloofde grip uitblijft, is de verleiding groot dat politici naar telkens draconischere maatregelen grijpen, in de hoop dat migranten dan wel wegblijven. Die race naar de bodem is overigens al ingezet, bijvoorbeeld door de capaciteit in azc’s af te schalen zodra de ‘instroom’ even afneemt. Dit soort beleid heeft vooral telkens nieuwe opvangcrises tot gevolg.
Moeten politici alles dan maar op zijn beloop laten? Toch niet. In plaats van naar grip op de vraag hoeveel mensen hier aankomen en of iedere uitgewezen migrant meteen vertrekt, zou het accent ook kunnen liggen op het benutten van de kansen die migratie biedt. Juist voor het stutten van de verzorgingsstaat, waarover bezorgde politici zich vaak uitlaten.
Neem bijvoorbeeld bestaande belemmeringen om te werken zoveel mogelijk weg. En bekijk pragmatisch welke sectoren om wat voor type arbeidsmigratie vragen. Daar valt wel degelijk enigszins op te sturen.
Ook voor de komende decennia geldt: migratie is here to stay. Zeker de opwarming van de aarde zal daaraan bijdragen. Pragmatisme is dan ook een realistischer houding dan principiële, maar uiteindelijk futiele weerstand. Open samenlevingen kennen volop uitdagingen, maar zijn door de bank genomen beter in het creëren van duurzame welvaart dan gesloten samenlevingen. Laat politici dát uitdragen, in plaats van grip te beloven zonder die belofte waar te kunnen maken.
Ooit een verzetskrant. Nu volkomen geradicaliseerd. Sad.quote:Op maandag 6 juli 2026 12:01 schreef Alpha0 het volgende:
Het migratiefascisme moet kei en keihard bestreden worden.
[..]
Vooral deze zin:quote:Op maandag 6 juli 2026 12:01 schreef Alpha0 het volgende:
Het migratiefascisme moet kei en keihard bestreden worden.
[..]
Dit vormt een eufemisme voor: laten we vooral maar migranten opvangen en dat accepteren als nieuwe realiteit.quote:Ook voor de komende decennia geldt: migratie is here to stay. Zeker de opwarming van de aarde zal daaraan bijdragen. Pragmatisme is dan ook een realistischer houding dan principiële, maar uiteindelijk futiele weerstand. Open samenlevingen kennen volop uitdagingen, maar zijn door de bank genomen beter in het creëren van duurzame welvaart dan gesloten samenlevingen. Laat politici dát uitdragen, in plaats van grip te beloven zonder die belofte waar te kunnen maken.
Deze passage is feitelijk onjuist, Oost-Europese samenlevingen zijn te typeren als 'gesloten samenlevingen' met minder migratie maar hun economieën zijn booming en gaat het westen op termijn voorbij streven.quote:Open samenlevingen kennen volop uitdagingen, maar zijn door de bank genomen beter in het creëren van duurzame welvaart dan gesloten samenlevingen. Laat politici dát uitdragen, in plaats van grip te beloven zonder die belofte waar te kunnen maken.
Ik vind deze passage wel opvallend:quote:Op maandag 6 juli 2026 12:01 schreef Alpha0 het volgende:
Het migratiefascisme moet kei en keihard bestreden worden.
[..]
Oh, dus er is toch blijkbaar te sturen? Hoe zou je zoiets doen zonder strenge selectie aan de poort? De zorg is zo'n sector bijvoorbeeld, heeft die sector jonge mannen zonder enige kwalificaties nodig? Lijkt me niet, dus dan zou ik graag concreet willen weten hoe we dat dan kunnen sturen. Je kunt niet tegelijkertijd zeggen dat je weinig kunt doen aan de overstroming van jonge mannen zonder opleiding en dan zeggen dat je kunt sturen op waar je die lui aan het werk wil zetten.quote:Neem bijvoorbeeld bestaande belemmeringen om te werken zoveel mogelijk weg. En bekijk pragmatisch welke sectoren om wat voor type arbeidsmigratie vragen. Daar valt wel degelijk enigszins op te sturen.
Nou.. voor mij mag er wel iets minder respect voor de mensenrechten van indringers.quote:Het is bij veel migratievraagstukken moeilijk, zo niet onmogelijk, om met respect voor de mensenrechten effectieve interventies te plegen.
quote:Kabinet voert de druk op bij tien gemeenten die zich niet aan spreidingswet houden
Het kabinet voert bij tien gemeenten de druk op om zich te houden aan de asielspreidingswet. Het gaat om Aalten, Achtkarspelen, Bergen (Limburg), Beverwijk, Gemert-Bakel, Overbetuwe, Sluis, Valkenswaard, Voerendaal en Westland.
Het kabinet wil maandelijks nieuwe namen van gemeenten publiceren die weigeren de spreidingswet uit te voeren. Die gemeenten moeten op het matje komen bij het ministerie voor ‘een bestuurlijk gesprek’. Minister Bart van den Brink (Asiel, CDA) hoopt dat in die gesprekken alsnog met burgemeester en wethouders afspraken te maken zijn over asielopvang.
„De spreidingswet is van kracht en voeren we uit”, zegt Van den Brink. „Daar hoort ook bij dat gemeenten die niet voldoen aan de wettelijke taak hierop worden aangesproken.”
De tien gemeenten die maandag worden genoemd, staan nu op trede drie van de zogeheten interventieladder die bij de spreidingswet hoort. Die ladder heeft in totaal zes treden. De zesde trede is dat gemeenten worden gedwongen tot asielopvang. Dat gebeurt volgens Van den Brink ‘op z’n vroegst in het najaar’. Hij hoopt er ‘met gemeenten uit te komen’, zodat hij geen dwang hoeft toe te passen.
https://www.ad.nl/politie(...)wet-houden~aad382d5/
ze moeten voor de mensen die hier blijven huizen bouwen en die terug moeten, terug brengen ,heel snelquote:Op maandag 6 juli 2026 17:01 schreef deedeetee het volgende:
Echt die hele spreidingswet is een schandalige manier om de vrijheid van ons volk te ondermijnen. Ik hoop van harte dat de mensen in die plaatsen in opstand komen als ze gedwongen worden een azc te accepteren.
Vraagje: waarom laten we mensen die hier niets te zoeken hebben hier rondlopen en het vernaggelen voor de mensen die hier wel terecht aankloppen (en de samenleving)?quote:Rode Kruis en VluchtelingenWerk stoppen met hulpverlening in Ter Apel na meerdere incidenten
Het Rode Kruis en VluchtelingenWerk stoppen met de hulpverlening op het voorterrein van het aanmeldcentrum in Ter Apel. Er is overlast van ‘een groepje mannen’ en er hebben zich de afgelopen weken meerdere incidenten voorgedaan. Hulpverleners voelen zich daardoor onveilig, laten de hulporganisaties weten.
Hulpverleners en mensen die hulp nodig hebben, hebben last van ‘een kleine groep overlastgevers’, zegt het Rode Kruis. „Dit is een groepje mannen dat doorgaans niet bij de hulpvragers hoort”, laat Harm Goossens, directeur van het Rode Kruis, weten. „Vrijwilligers voelen zich daardoor onveilig.”
Goossens noemt het een heftige beslissing om te stoppen met de hulpverlening. „We beseffen wat dit betekent voor de mensen aan wie wij hulp bieden. Maar we kunnen niet anders. Daarom is er nu een structurele oplossing nodig.”
Ook VluchtelingenWerk stopt
Kort na het Rode Kruis liet ook VluchtelingenWerk weten noodgedwongen te stoppen met hulpverlening. De organisatie zegt het een zwaar besluit te vinden, waarvan kwetsbare mensen de dupe zijn.
Volgens VluchtelingenWerk wordt de onveilige situatie met name veroorzaakt door een kleine groep mensen die weinig kans maakt op asiel in Nederland.
Zeven weken hulpverlening
Het Rode Kruis en VluchtelingenWerk zijn de afgelopen zeven weken actief geweest in Ter Apel met vele vrijwilligers. Maar vrijdagavond werden de laatste maaltijden uitgedeeld aan vluchtelingen voor wie geen plek is.
De organisaties laten weten dat er een structurele oplossing moet komen voor het tekort aan opvangplekken in Ter Apel. Goossens pleit voor een spoednoodopvanglocatie. „Dat is de enige oplossing. Wij bieden nu al zeven weken hulp op het voorterrein van het aanmeldcentrum. Mensen gaan van plek naar plek en brengen uren door op het gras, ook in extreme weersomstandigheden zoals hitte of harde regen. Dit moet anders.”
Frank Candel, bestuursvoorzitter van VluchtelingenWerk Nederland, vreest voor de gevolgen van het besluit om te stoppen met hulpverlening. „Vooral kwetsbare mensen lopen nu extra risico, zoals kinderen, zwangere vrouwen en mensen die ziek zijn”, is hij bang.
En dit zijn dezelfde mensen die Jetten via een spreidingswet over heel Nederland wil uit laten vliegen. Binnenkort dus ook overlastgevend tuig bij u in uw achtertuin.quote:
Altijd maar weer die 'kleine groep veiligelanders' gaslighting. Dit is zeker ook een veiligelander:quote:Volgens VluchtelingenWerk wordt de onveilige situatie met name veroorzaakt door een kleine groep mensen die weinig kans maakt op asiel in Nederland.
Die mensen hebben vaak de meest verschrikkelijke dingen meegemaakt, autochtonen hoogstens een splinter in hun teen of een collega die vergeet goedemorgen te zeggen.quote:Op zaterdag 11 juli 2026 01:53 schreef Red_85 het volgende:
Wat maakt dat die nieuwkomers meer recht op een huis hebben dan de oorspronkelijke bewoners?
Schijtpolitici.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.graag verwijderen
quote:Op zaterdag 11 juli 2026 08:58 schreef UitStraling het volgende:
[..]
Die mensen hebben vaak de meest verschrikkelijke dingen meegemaakt, autochtonen hoogstens een splinter in hun teen of een collega die vergeet goedemorgen te zeggen.https://www.telegraaf.nl/(...)-race/158445206.htmlSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
weiger gemeenten hebben zeker wel rechten,
De opvang voor EU arbeidsmigranten en Oekraïners moet minstens op gelijk niveau en er moeten ook en wel eerst reële plannen zijn voor woningen voor de eigen Nederlandse bevolking gebouwd wordenquote:Expert geeft weigergemeenten hoop: gevecht tegen komst azc allerminst gelopen race
Naaldwijk- Kassen tot zover het oog reikt. En veel witte nummerborden. Poolse, Oekraïense, Roemeense, Litouwse. Het is druk in Westland, waar de gemeenteraad geen ruimte meer ziet voor asielopvang en weigert mee te werken aan de Spreidingswet. Die strijd is zeker geen gelopen race, klinkt het.
In het centrum van Naaldwijk, een van de dorpen in de gemeente Westland, is tegenover de Jumbo de Warszawa gevestigd. Een Poolse super. Je kunt er biermerken vinden als Zubr en Warka. Er is Krakuski-koek en Pudliskzi-ketchup te koop.quote:Veel inwoners van de Westlandse dorpen zijn arbeidsmigranten. Ze werken in de glastuinbouw waar de Zuid-Hollandse gemeente bekend om staat. Ook wonen er honderden Oekraïense vluchtelingen. De gemeenteraad, gedomineerd door conservatieve partijen, vindt het welletjes.
Het is 'njet' tegen de Spreidingswet.
Asielminister Van den Brink roept wethouder op het matje
De wethouder van asielzaken moet op het matje komen bij asielminister Bart van den Brink, maar de oppositieleider in de raad heeft al gezegd dat die 'geen enkele toezegging' mag doen.
In winkelcentrum De Tuinen is er veel begrip voor. ,,Ik ben het ermee eens", zegt Chantal. ,,
Er komen te veel asielzoekers binnen en daaronder ook nog eens veel veiligelanders.
Merendeels mannen. Waarom is dat? Als het onveilig is, stuur je toch eerst je vrouw en kinderen?"Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 75 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
quote:Op zaterdag 11 juli 2026 08:58 schreef UitStraling het volgende:
[..]
Die mensen hebben vaak de meest verschrikkelijke dingen meegemaakt, autochtonen hoogstens een splinter in hun teen of een collega die vergeet goedemorgen te zeggen.wat een dom argument, omdat men op andere continenten zich niet kan beheersen moeten wij ook maar een kutleven hebben. Goed verhaal.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Inmiddels een opvolgend bericht vanuit VluchtelingenWerk, waarin helemaal niet benoemd wordt dat er veiligelanders de boel structureel verstieren, maar waarin ze het beeld proberen te scheppen dat dit komt "omdat gemeenten hun verantwoordelijkheden niet nemen qua opvann" en "dat de medische checks versoberd zijn waardoor er allerlei kwetsbare mensen zoals zwangeren en kinderen op het veld terechtkomen". Want het is zonder medische check niet vast te stellen of iemand een kind isquote:Op vrijdag 10 juli 2026 20:04 schreef Qarrad het volgende:
https://www.ad.nl/binnenl(...)incidenten~a6d1f9fc/
[..]
Vraagje: waarom laten we mensen die hier niets te zoeken hebben hier rondlopen en het vernaggelen voor de mensen die hier wel terecht aankloppen (en de samenleving)?
Het lijkt wel of ze geen draagvlak willen of zo.
Cynisme, leer het herkennen.quote:Op zaterdag 11 juli 2026 09:59 schreef Bofjijff het volgende:
[..]
wat een dom argument, omdat men op andere continenten zich niet kan beheersen moeten wij ook maar een kutleven hebben. Goed verhaal.
Nou ja is de kern van de zaak natuurlijk, medemenselijkheid en mededogen, het helpen van mensen die het slechter hebben dan jijzelf.quote:
en dat kan nog steeds op "lokaal" niveau, zie de vele oekrainers. Maar je eigen graf graven is weer een ander uiterste natuurlijk.quote:Op zaterdag 11 juli 2026 10:18 schreef UitStraling het volgende:
[..]
Nou ja is de kern van de zaak natuurlijk, medemenselijkheid en mededogen, het helpen van mensen die het slechter hebben dan jijzelf.
Precies. We halen drek in huis en verspreiden dat over het hele land. En zo gaat het hele land naar de kloten.quote:Op maandag 6 juli 2026 17:01 schreef deedeetee het volgende:
Echt die hele spreidingswet is een schandalige manier om de vrijheid van ons volk te ondermijnen. Ik hoop van harte dat de mensen in die plaatsen in opstand komen als ze gedwongen worden een azc te accepteren.
Je kan hier gewoon echt kwaad om worden, de leugens en desinformatie van deze linkse NGO’s.quote:Op zaterdag 11 juli 2026 10:02 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Inmiddels een opvolgend bericht vanuit VluchtelingenWerk, waarin helemaal niet benoemd wordt dat er veiligelanders de boel structureel verstieren, maar waarin ze het beeld proberen te scheppen dat dit komt "omdat gemeenten hun verantwoordelijkheden niet nemen qua opvann" en "dat de medische checks versoberd zijn waardoor er allerlei kwetsbare mensen zoals zwangeren en kinderen op het veld terechtkomen". Want het is zonder medische check niet vast te stellen of iemand een kind is
Als je het kaf en het koren benoemt, kun je het scheiden. Maar het lijkt erop dat men vooral gebrand is om de immigranten als één geheel en als slachtoffer neer te zetten.
https://www.ad.nl/binnenl(...)en-geweest~a3ae33a0/
Het zal ook pas stoppen als er heel veel mensen kwaad zijn en er daar vervolgens genoeg van niks meer te verliezen hebben, en ja, dat punt gaat komen. Van de overheid hoef je echt helemaal niks te verwachten. Kan hier wel weer een nieuwsbericht uit de jaren 80 of 90 gaan posten over precies dezelfde materie maar mijn zwembad ligt te wachten en mijn bier staat koud.quote:Op zaterdag 11 juli 2026 13:35 schreef William_Papadin het volgende:
[..]
Je kan hier gewoon echt kwaad om worden, de leugens en desinformatie van deze linkse NGO’s.
Daar ben ik helemaal voor. Er zijn genoeg Nederlanders die het slecht hebben en hulp goed kunnen gebruiken. Daar is nooit genoeg geld en woonruimt voor te vinden. Alles wat nu naar zogenaamde hulpbehoevende asielzoekers van buiten Europa gaat wordt in feite dus afgenomen, van mensen die er IMO wél en iig méér recht op hebben.quote:Op zaterdag 11 juli 2026 10:18 schreef UitStraling het volgende:
[..]
Nou ja is de kern van de zaak natuurlijk, medemenselijkheid en mededogen, het helpen van mensen die het slechter hebben dan jijzelf.
Tsja, if you pay peanuts, you get monkeysquote:Op zaterdag 11 juli 2026 12:57 schreef Gia het volgende:
[..]
Precies. We halen drek in huis en verspreiden dat over het hele land. En zo gaat het hele land naar de kloten.
Vreemde argumentatie. Het is juist de spreidingswet die voor maatschappelijke onrust zorgt. De RvS verzint kennelijk maar wat om een advies uit te brengen dat het beste in hun politieke straatje past.quote:Op maandag 13 juli 2026 15:42 schreef Aether het volgende:
Raad van State adviseert tégen voorstel intrekking dwangwet: 'Vrees voor maatschappelijke onrust'
https://www.geenstijl.nl/5190941/maatschappelijke-onrust
Och, ze krijgen niet genoeg? Opvang, eten, medische zorg en leefgeld, om te beginnen. Wat dan? Meteen bij binnenkomst een villa toewijzen? En een uitkering van 2x modaal? Misschien dat ze zich dan wel gedragen? Ik denk het niet. Zit in de aard van het beestje, hè!quote:Op maandag 13 juli 2026 16:43 schreef torentje het volgende:
[..]
Tsja, if you pay peanuts, you get monkeys
Dus je gaat mij nu vertellen dat ze überhaupt niet gefouilleerd werden?quote:Op maandag 13 juli 2026 18:25 schreef Aether het volgende:
VEILIGHEIDSRISICOGEBIED rond aanmeldcentrum Ter Apel
Asielzoekers gefouilleerd, mogen niet meer wachten op grasveld
https://www.geenstijl.nl/5190944/veiligheidsrisico-ter-apel
[ x ]
Well done, Baku.quote:Op maandag 13 juli 2026 18:25 schreef Aether het volgende:
VEILIGHEIDSRISICOGEBIED rond aanmeldcentrum Ter Apel
Asielzoekers gefouilleerd, mogen niet meer wachten op grasveld
https://www.geenstijl.nl/5190944/veiligheidsrisico-ter-apel
[ x ]
Nu kunnen ze mooi zeggen dat de spreidingswet nu echt flink doorgezet moet worden want de situatie is nu onhoudbaar dat zelfs die sieluge asielzoekers gefouilleerd worden....quote:Op maandag 13 juli 2026 18:25 schreef Aether het volgende:
VEILIGHEIDSRISICOGEBIED rond aanmeldcentrum Ter Apel
Asielzoekers gefouilleerd, mogen niet meer wachten op grasveld
https://www.geenstijl.nl/5190944/veiligheidsrisico-ter-apel
[ x ]
Ikzelf ben van mening dat ieder mens recht heeft op evenveel woon-en leefruimte en luxe als de koninklijke familie.quote:Op maandag 13 juli 2026 17:58 schreef Gia het volgende:
[..]
Och, ze krijgen niet genoeg? Opvang, eten, medische zorg en leefgeld, om te beginnen. Wat dan? Meteen bij binnenkomst een villa toewijzen? En een uitkering van 2x modaal? Misschien dat ze zich dan wel gedragen? Ik denk het niet. Zit in de aard van het beestje, hè!
Het is gewoon een complete schoffering jegens de Nederlandse maatschappij om deze rotzooi op het hele land los te laten. Criminelen, overlastgevers, fraudeurs, nep-vluchtelingen en terroristen moet je gewoon in een containerschip dumpen en afvaren richting Afrika.quote:Op maandag 13 juli 2026 18:43 schreef Toine51 het volgende:
[..]
Nu kunnen ze mooi zeggen dat de spreidingswet nu echt flink doorgezet moet worden want de situatie is nu onhoudbaar dat zelfs die sieluge asielzoekers gefouilleerd worden....
Alles onder één begrip onder brengen lijkt mij verstandiger. Daarom stel ik voor, iedereen die overlast veroorzaakt voortaan een veiligelander te noemen.quote:Op maandag 13 juli 2026 20:54 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Het is gewoon een complete schoffering jegens de Nederlandse maatschappij om deze rotzooi op het hele land los te laten. Criminelen, overlastgevers, fraudeurs, nep-vluchtelingen en terroristen moet je gewoon in een containerschip dumpen en afvaren richting Afrika.
Ik zal mijn zoon vertellen dat hij overlast moet gaan veroorzaken om in aanmerking te komen voor een woning.quote:Op maandag 13 juli 2026 20:48 schreef torentje het volgende:
[..]
Ikzelf ben van mening dat ieder mens recht heeft op evenveel woon-en leefruimte en luxe als de koninklijke familie.
Ik verwacht dat dan de meeste mensen uit zichzelf gaan werken, overlast van veiligelanders zal dan vanzelf verminderen of helemaal niet meer zijn.
Als de distributie in de port Rotterdam stopt dan stopt Nederland ookquote:Op maandag 13 juli 2026 22:44 schreef UitStraling het volgende:
Straks is de halve wereld in oorlog, zijn er door Iran alle oogsten in Afrika mislukt, heeft Ali de reclame voor de nieuwe elektrische Ferrari gezien, zijn er overal watertekorten en wateroverschotten en dan is het helemaal opschuiven geblazen in het kleine Nederlandje.
Veel mensen-voornamelijk de leiders- gebruiken al decennia hun verstand niet. Het is namelijk niet verwonderlijk dat er problemen/ruzies ontstaan als men de mensen onvoldoende woon-leefruimte geeft.quote:Op maandag 13 juli 2026 21:49 schreef Gia het volgende:
[..]
Ik zal mijn zoon vertellen dat hij overlast moet gaan veroorzaken om in aanmerking te komen voor een woning.
Als hij dan een woning heeft, verdwijnt de overlast vanzelf!
Het blijft bizar dat Nederland niet bij machte is om dit soort ongewenste figuren eruit te gooien. Er staat een heel leger aan asieladvocaten klaar om te verhinderen dat iemand deze raddraaiers aanpakt.quote:Op dinsdag 14 juli 2026 10:10 schreef UitStraling het volgende:
Ter Apel, Ingrijpen bij opgefokt en grimmig Ter Apel komt geen dag te vroeg, "Nederland is shit, Marokko is great!"
Flikker dan een eind op terug joh
quote:Na veel protest tegen azc's maakt gemeente nu bekend waar de opvanglocaties komen
De twee nieuwe asielzoekerscentra in de gemeente Molenlanden komen definitief in Bleskensgraaf en Hoogblokland. Dat laat de gemeente weten. Over de komst van de azc's was veel te doen, zo waren er eerder dit jaar demonstraties in Bleskensgraaf en Nieuw-Lekkerland.
Molenlanden wees de locaties aan de Melkweg in Bleskensgraaf en de Beemdweg in Hoogblokland een maand geleden al aan, maar dat voorstel moest nog langs de gemeenteraad. Nu is het besluit van het college definitief.
De gemeente Molenlanden moet volgens de Spreidingswet 254 mensen huisvesten die asiel aanvragen in Nederland. Op dit moment wordt daar nog niet aan voldaan.
Per 2027 wil de gemeente Molenlanden voldoen aan de opvang. Op de aangewezen locatie in Bleskensgraaf kunnen maximaal 125 vluchtelingen worden opgevangen. De gemeente wil dan wel de huidige noodopvanglocatie in Bleskensgraaf sluiten, zodat het dorp niet twee azc's krijgt.
Het nieuwe azc in Hoogblokland moet straks maximaal 150 asielzoekers op kunnen vangen. De gemeente benadrukt wel dat beide locaties samen niet meer dan 254 mensen opvangen. De opvang geldt voor tien jaar, met de mogelijkheid om vijf jaar te verlengen.
Demonstraties
Over de nieuwe azc's in Molenlanden is veel te doen. Nadat er begin dit jaar een onderzoek werd gestart naar mogelijke opvanglocaties voor vluchtelingen, kwamen er meerdere demonstraties.
Zo trok er in februari een stoet van duizend mensen, inclusief Nederlandse vlaggen, spandoeken en rokende fakkels door Nieuw-Lekkerland. Eerder was het dorp al volgehangen met honderden Nederlandse vlaggen. Nieuw-Lekkerland krijgt uiteindelijk dus geen asielzoekerscentrum.
In Bleskensgraaf komt er wel een. Ook daar was in februari een demonstratie. Bij het gemeentehuis stak een boze menigte zwaar vuurwerk af. De ME werd ingezet en werd toen bekogeld met glas en stenen. Uiteindelijk keerde de rust terug toen burgemeester Theo Segers naar buiten kwam en de demonstranten vroeg te vertrekken.
https://www.rijnmond.nl/n(...)opvanglocaties-komen
https://nos.nl/artikel/26(...)ge-aanhouding-in-azcquote:NOS Nieuws • vandaag, 17:23
Zwangere vrouw doet aangifte vanwege hardhandige aanhouding in azc
De destijds zwangere vrouw die in mei hardhandig omver werd getrokken bij een arrestatie in een azc in Zeist, doet aangifte tegen de betrokken politieagenten. Volgens haar advocaat gaat het om poging tot zware mishandeling of mishandeling en schending van de geweldsinstructie.
Bij het incident op dinsdagavond 19 mei was de politie naar het azc aan de Kampweg gekomen vanwege een melding van bedreiging en vernieling. De man van de vrouw zou een mes bij zich hebben gehad. Volgens de politie luisterde de vrouw niet naar meerdere bevelen om weg te gaan. Een van de agenten pakte de vrouw toen bij haar arm en trok haar hardhandig opzij, waardoor ze ten val kwam.
De betrokken agent gaf later aan anders te hebben gehandeld als hij had geweten dat ze zwanger was. Volgens haar advocaat kreeg de vrouw na het incident vroegtijdige weeën en is ze getraumatiseerd. Het genoemde mes zou een aardappelschiller zijn geweest, die niet in het bezit van de man of de vrouw was.
Beelden van het incident veroorzaakten veel verontwaardiging en leidden tot internationale media-aandacht. De politie concludeerde dat het geweld noodzakelijk was. Maar of het geweld ook helemaal goed is uitgevoerd, wil de politie niet zeggen. Ze spreken van een interne procedure, waaruit niet alles gedeeld mag worden.
quote:IJsselstein - De rechter heeft de vorderingen van voetbalvereniging IJFC afgewezen. Daarmee staat vast dat de toezeggingen van de gemeente over financiële compensatie toereikend zijn.
Beide partijen kunnen nu verdergaan met het maken van definitieve afspraken.
IJFC spande eind mei een kortgeding aan tegen de gemeente IJsselstein.
De club vroeg de rechter om een uitspraak over de onwenselijkheid van een noodopvanglocatie voor vluchtelingen op veld 2 van de vereniging. Vandaag wees de rechter alle vorderingen af.
Compensatie en veld
De gemeente gaat IJFC financieel compenseren voor de nadelige gevolgen van de noodopvanglocatie.
Gemeente en club hervatten nu het gesprek over onder meer het herstel van veld 2 en de kwijtschelding van de huur van dat veld.
Het doel is dat het veld voor het seizoen 2027-2028 weer bespeelbaar is.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |