Ja ik vind het een van de pot gerukt bedragquote:Op zaterdag 23 mei 2026 00:29 schreef Leandra het volgende:
[..]
Dan zit je dus in een heel duur waterschap.
Ozb 648quote:Op vrijdag 22 mei 2026 21:34 schreef Leandra het volgende:
Overigens was onze waterschapsbelasting vorig jaar ¤ 465,48 maar die aanslag kwam pas eind augustus, dus het is een beetje lastig inschatten hoeveel dat dit jaar gaat zijn. Ik verwacht dat het dit jaar ¤ 511,38 gaat zijn, op basis van de cijfers die ik heb kunnen vinden.
Ergo 2026:
Gemeentelijke belastingen: ¤ 1.240,66
Waterschapsbelastingen ¤ 511,38
Totaal: ¤ 1.752,04
Dat zou in het oude huis (tegen de huidige WOZ) waarschijnlijk ongeveer net zoveel zijn omdat de lagere WOZ een lagere waterschapsbelasting met zich meebrengt
Ja en die afvalstoffen heffing snap ik in de stad. Wat een geitenbende vaak.quote:Op vrijdag 22 mei 2026 20:58 schreef laziness het volgende:
[..]
Maar het telt wel op en jij vroeg je af hoe Lily zo hoog zat. Al die dingen bij elkaar dus![]()
Hogere ozb, hogere afvalstoffenheffing enz
Ik ben ¤300 minder kwijt aan afvalstoffenheffing tov de Randstad, dat is wel aanzienlijk.
We zouden bijvoorbeeld met zn allen kunnen besluiten om niet meer te stemmen op partijen die vooral de biedruimte vergrotenquote:Op vrijdag 22 mei 2026 15:24 schreef blomke het volgende:
[..]
Is zo, edoch je cirkel van invloed reikt niet zo ver dat je er als individu veel aan kunt doen.
We hadden daar ondergrondse containers met pasje voor het restafval. Betalen per keer invoeren was mooi geweest want wat mensen daar in stonden te proppenquote:Op zaterdag 23 mei 2026 08:28 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Ja en die afvalstoffen heffing snap ik in de stad. Wat een geitenbende vaak.
Wij betalen ¤1800 in een dorp. Woz 360k ( waarde nu 500k ). Bezopenquote:Op zaterdag 23 mei 2026 08:41 schreef laziness het volgende:
[..]
We hadden daar ondergrondse containers met pasje voor het restafval. Betalen per keer invoeren was mooi geweest want wat mensen daar in stonden te proppen![]()
¤550 was het.
Ik heb nu gekozen voor een kleine grijze container en betaal per lediging. 7x afgelopen jaar en dat is ¤45 bovenop de standaard fee van ¤154.
Goed scheiden loont in dit geval.
Alles bij elkaar ben ik nu voor ¤1300 klaar terwijl ik voorheen ¤1300 gemeente en ¤645 water betaalde.
Den Haag is ook een dorp dus dat zegt niet zoveelquote:Op zaterdag 23 mei 2026 08:42 schreef Poepz0r het volgende:
[..]
Wij betalen ¤1800 in een dorp. Woz 360k ( waarde nu 500k ). Bezopen
Dorp met 7000 inwoners hier. De GB is hier schandalig hoog.quote:Op zaterdag 23 mei 2026 08:47 schreef laziness het volgende:
[..]
Den Haag is ook een dorp dus dat zegt niet zoveel
die hebben wij ook, super blij mee. Onbeperkt dumpen. Redelijke prijsquote:Op zaterdag 23 mei 2026 08:41 schreef laziness het volgende:
[..]
We hadden daar ondergrondse containers met pasje voor het restafval. Betalen per keer invoeren was mooi geweest want wat mensen daar in stonden te proppen![]()
¤550 was het.
Diep donker provincieland dusquote:Ik heb nu gekozen voor een kleine grijze container en betaal per lediging. 7x afgelopen jaar en dat is ¤45 bovenop de standaard fee van ¤154.
Goed scheiden loont in dit geval.
Alles bij elkaar ben ik nu voor ¤1300 klaar terwijl ik voorheen ¤1300 gemeente en ¤645 water betaalde.
Goedkopere (relatief) huizen, over de grens tanken. Het is hier best oké toeven. Je zit alleen takke ver overal vandaan dat wel
![]()
Hier woz 655.000quote:Op zaterdag 23 mei 2026 07:51 schreef Sport_Life het volgende:
[..]
Ozb 648
Riool 277
Afvalstoffen 572
Waterschap 613
Totaal 2110
Woz 1.100.000.
Het verscheelt heel erg per gemeente / waterschap. Onze woz is 800.000 en we zitten op 2200 euro aan gemeentelijke lasten + waterschap.quote:Op zaterdag 23 mei 2026 10:29 schreef _Lily_ het volgende:
[..]
Hier woz 655.000
Bizar dat de kosten niet veel verschillen
Zou kunnen, edoch de hypotheek, en de rente aftrek staan niet op de politieke agenda. Van de regering niet en ik zou niet weten welke partij daar een breekpunt zou maken voor onderhandelingen. Laatst veel te doen in de media over 2031, de verantwoordelijke minister en staattssecretaris komen niet verder dan: "niet in onze regeerperiodes, dus ....". Lees: "apres moi le deluge...".quote:Op zaterdag 23 mei 2026 08:34 schreef Fretwork het volgende:
[..]
We zouden bijvoorbeeld met zn allen kunnen besluiten om niet meer te stemmen op partijen die vooral de biedruimte vergroten
Ik weet niet of dat onterecht is. Onze woning zou in Limburg een woz waarde hebben van 600k. Dus waarom zouden we dan meer voor riool enzo moeten betalen. Voor hetzelfde huis.quote:Op zaterdag 23 mei 2026 10:29 schreef _Lily_ het volgende:
[..]
Hier woz 655.000
Bizar dat de kosten niet veel verschillen
destijds gebouwd voor 12.000 gulden per galerijflat , en de woningcorporaties maar klagenquote:Op zaterdag 23 mei 2026 12:39 schreef blomke het volgende:
Als ik reportages uit Ter Apel zie, dat heb ik weer beelden van buitenwijken van (grote) steden met sociale huurwoningflats ...
Het stond vorig jaar natuurlijk wel degelijk prominent op de agenda.quote:Op zaterdag 23 mei 2026 12:39 schreef blomke het volgende:
[..]
Zou kunnen, edoch de hypotheek, en de rente aftrek staan niet op de politieke agenda. Van de regering niet en ik zou niet weten welke partij daar een breekpunt zou maken voor onderhandelingen. Laatst veel te doen in de media over 2031, de verantwoordelijke minister en staattssecretaris komen niet verder dan: "niet in onze regeerperiodes, dus ....". Lees: "apres moi le deluge...".
Überhaupt is de hele woningmarkt een heikel politiek punt; zonder dat er nou echt besluiten worden genomen. Als ik reportages uit Ter Apel zie, dat heb ik weer beelden van buitenwijken van (grote) steden met sociale huurwoningflats ...
Maar de kans dat je Waterschapsbelasting in Limburg (veel) hoger is, is ook weer niet vreemd.quote:Op zaterdag 23 mei 2026 13:10 schreef Sport_Life het volgende:
[..]
Ik weet niet of dat onterecht is. Onze woning zou in Limburg een woz waarde hebben van 600k. Dus waarom zouden we dan meer voor riool enzo moeten betalen. Voor hetzelfde huis.
Riool is dan ook niet WOZ gebonden.quote:Op zaterdag 23 mei 2026 13:10 schreef Sport_Life het volgende:
[..]
Ik weet niet of dat onterecht is. Onze woning zou in Limburg een woz waarde hebben van 600k. Dus waarom zouden we dan meer voor riool enzo moeten betalen. Voor hetzelfde huis.
In sommige gemeentes wel...quote:Op zaterdag 23 mei 2026 14:42 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Riool is dan ook niet WOZ gebonden.
Zou zowaar nog gunstig zijn voor mij. 🤣quote:Op zaterdag 23 mei 2026 15:04 schreef Leandra het volgende:
[..]
In sommige gemeentes wel...
Tarieven gemeentelijke belastingen | Gemeente Amersfoort https://share.google/qIoqUQFL2s1EBj1VN
Waar dan?quote:Op zaterdag 23 mei 2026 13:24 schreef Fretwork het volgende:
Het stond vorig jaar natuurlijk wel degelijk prominent op de agenda.
Wat anders dan? Van het land een groot getto maken met sociale huurflats uitpuilend met statushouders?quote:Op zaterdag 23 mei 2026 13:24 schreef Fretwork het volgende:
Echter besluiten de centrumpartijen dan toch om weer samen te werken met de partij die hoofdzakelijk de zakken van huiseigenaren heeft gespekt de afgelopen 6 jaar.
quote:Op zaterdag 23 mei 2026 20:41 schreef blomke het volgende:
[..]
Waar dan?
[..]
Wat anders dan? Van het land een groot getto maken met sociale huurflats uitpuilend met statushouders?
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Verder neem ik aan dat je al 5 wijn diep in de zaterdagavond zit. Waarom zou het alternatief voor "de zakken van huiseigenaren spekken" in godsnaam "een groot getto vol sociale huurflats uitpuilend met statushouders" zijn.
Voor teringdom, belachelijk gênante xenofobie ga je maar lekker ergens anders lopen spuien.The world outside is burning with a brand new light but it isn't one that makes me feel warm. Don't go mistaking your house burning down for the dawn - Frank Turner
Stilaan weer op topniveau na jaren als fietsende hamburger
quote:Op zaterdag 23 mei 2026 21:00 schreef Fretwork het volgende:
[..]de zakken van woningcorporaties spekken is hetzelfde toch ??SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Verder neem ik aan dat je al 5 wijn diep in de zaterdagavond zit. Waarom zou het alternatief voor "de zakken van huiseigenaren spekken" in godsnaam "een groot getto vol sociale huurflats uitpuilend met statushouders" zijn.
Voor teringdom, belachelijk gênante xenofobie ga je maar lekker ergens anders lopen spuien.Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 75 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
Nee.quote:Op zondag 24 mei 2026 03:42 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
de zakken van woningcorporaties spekken is hetzelfde toch ??
Dat biedruimte toename een effect heeft op de prijs... Heeft als voorwaarde dat er een tekort is. Anders neemt de prijs niet toe.quote:Op zondag 24 mei 2026 07:07 schreef Fretwork het volgende:
[..]
Nee.
Maar daar gaat het verder ook niet om. Het instandhouden van de HRA, de jubelton, startersvrijstelling, gunstige regels voor vastgoedinversteerders, etc. hebben ervoor gezorgd dat de maximale biedruimte telkens weer gestegen is, wat uiteindelijk een veel directer effect heeft op de huizenprijzen dan eventuele tekorten.
Die worden echt niet meer afgeschaft.quote:Op zondag 24 mei 2026 07:07 schreef Fretwork het volgende:
Maar daar gaat het verder ook niet om. Het instandhouden van de HRA, de jubelton, startersvrijstelling,
Wel interessant; uit die link:quote:Op zaterdag 23 mei 2026 21:00 schreef Fretwork het volgende:
https://nos.nl/artikel/26(...)len-af-van-verhoging.
jij denkt ik zeg snel nee, want die discussie ga ik niet aanquote:
en woningbouw ??quote:Maar daar gaat het verder ook niet om. Het instandhouden van de HRA, de jubelton, startersvrijstelling, gunstige regels voor vastgoedinversteerders, etc. hebben ervoor gezorgd dat de maximale biedruimte telkens weer gestegen is, wat uiteindelijk een veel directer effect heeft op de huizenprijzen dan eventuele tekorten.
de wet Hillen gaat men wel versneld afschaffenquote:
Is formeel al afgeschaft. Alleen de afbouw vindt over 30 jaar (en niet versneld) plaats.quote:Op zondag 24 mei 2026 09:12 schreef michaelmoore het volgende:
de wet Hillen gaat men wel versneld afschaffen
Het voornemen tot afschaffing is genomenquote:Op zondag 24 mei 2026 09:43 schreef blomke het volgende:
[..]
Is formeel al afgeschaft. Alleen de afbouw vindt over 30 jaar (en niet versneld) plaats.
quote:AI-overzicht
Ja, dat klopt. De afbouw van de Wet Hillen (de regeling voor huiseigenaren met een (nagenoeg) hypotheekvrije woning) is inderdaad versneld.
Hierdoor betaal je sneller belasting over het eigenwoningforfait dan eerder was gepland.
Versneld afgebouwd: Het belastingvoordeel daalt sinds de versnelling met 4,8% per jaar, in plaats van de eerdere 3,33%. in 15 jaar
Eerder gestopt: De regeling zou oorspronkelijk in 2048 volledig verdwijnen, maar door de versnelling stopt de regeling al in 2041.
Maar de vraag stijgt door economische voorspoed, vertrouwen en mogelijkheden, niet door fysieke schaarste.quote:Op zondag 24 mei 2026 08:03 schreef ludovico het volgende:
[..]
Dat biedruimte toename een effect heeft op de prijs... Heeft als voorwaarde dat er een tekort is. Anders neemt de prijs niet toe.
vraag naar woonruimte stijgt door dat men ouderen in een groot huis laat wonen en de bejaarden huizen heeft geslotenquote:Op zondag 24 mei 2026 09:49 schreef Fretwork het volgende:
[..]
Maar de vraag stijgt door economische voorspoed, vertrouwen en mogelijkheden, niet door fysieke schaarste.
https://www.cbs.nl/nl-nl/(...)inder-woningen-erbijquote:AI-overzicht
De gemiddelde huishoudgrootte in Nederland is in de afgelopen decennia flink gedaald door vergrijzing en een groeiend aantal alleenstaanden.
Waar er in 1980 nog gemiddeld (2,6) personen in een woning woonden, is dat aantal inmiddels gedaald naar ongeveer 2,1 personen.
Centraal Bureau voor de Statistiek | CBS +3
Ontwikkeling van de gemiddelde woningbezetting:
1980: Gemiddeld (2,6) personen per huishouden.
2000: Gemiddeld (2,2) personen per huishouden.
Nu: Gemiddeld (2,1 ) personen per huishouden.
Centraal Bureau voor de Statistiek | CBS
Waarom is dit veranderd?
Deze daling staat bekend als 'huishoudensverdunning'.
Hoewel de Nederlandse bevolking is gegroeid, is het aantal huishoudens procentueel nog veel harder gestegen.
quote:AI-overzicht
Nederland telde in 1980 ongeveer 4,8 miljoen woningen.
Dit aantal is in de decennia daarna flink gegroeid.
Hieronder vind je de exacte ontwikkeling van de woningvoorraad, inclusief de huidige situatie.
Compendium voor de Leefomgeving +1
1980: Circa 4,8 miljoen woningen
2000: Circa 6,7 tot 6,8 miljoen woningen
Nu (2026): Ruim 8,3 miljoen woningen
quote:AI-overzicht
In het jaar 2040 zal de woningvoorraad naar verwachting uitkomen op ongeveer 9,3 miljoen woningen in Nederland.
Om aan de vraag van het groeiend aantal huishoudens te voldoen, groeit de voorraad tussen 2025 en 2040 netto met ruim 1 miljoen woningen.
Overheid.nl +1
De ontwikkeling van de woningmarkt tot 2040 is als volgt samengevat:
Totale voorraad: Naar schatting bijna 9,3 miljoen woningen.
Aantal huishoudens: Eveneens een stijging naar bijna 9,3 miljoen huishoudens.
Dat speelt ook mee, maar uiteindelijk is het "probleem" vooral dat veel mensen hetzelfde willen. Dat zijn de huizen waar oorspronkelijk en ook nu in een afnemende markt nog 20 bieders komen.quote:Op zondag 24 mei 2026 09:55 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
vraag naar woonruimte stijgt door dat men ouderen in een groot huis laat wonen en de bejaarden huizen heeft gesloten
En er veel meer alleenstaanden zijn dan vroeger, kennissen wonen ook alleen, je wilt onafhankelijk zijn en blijven
Dat heet huishoudensverdunning
Die woningen zijn eigenlijk voor jongeren bestemd
Het is inderdaad manipulatie van de woningvoorraad
[..]
https://www.cbs.nl/nl-nl/(...)inder-woningen-erbij
[..]
[..]
Heeft hij ook specifieke voorbeelden gegeven? Want ik moet eerlijk zeggen dat ik dit moeilijk kan geloven, maar laat me graag overtuigen.quote:Op zondag 24 mei 2026 10:45 schreef Fretwork het volgende:
[..]
Momenteel zijn er huizen in populaire steden waar gewoon geen reacties op komen, aldus mijn makelaar.
quote:Op zondag 24 mei 2026 10:45 schreef Fretwork het volgende:
Momenteel zijn er huizen in populaire steden waar gewoon geen reacties op komen, aldus mijn makelaar
En dat als er wolken zijn dat het soms kan regenen ergens, aldus de broer van een kennisquote:Op zondag 24 mei 2026 11:27 schreef Innisdemon het volgende:
[..]
Heeft hij ook specifieke voorbeelden gegeven? Want ik moet eerlijk zeggen dat ik dit moeilijk kan geloven, maar laat me graag overtuigen.
Ja zeker, want ze verkocht deze woning zelf en baalde hier behoorlijk van. Ik zie dat hij inmiddels (maar dit is 4 weken na ons gesprek) onder bod op Funda staat.quote:Op zondag 24 mei 2026 11:27 schreef Innisdemon het volgende:
[..]
Heeft hij ook specifieke voorbeelden gegeven? Want ik moet eerlijk zeggen dat ik dit moeilijk kan geloven, maar laat me graag overtuigen.
Om maar te zeggen, het is dus niet per se een fysieke krapte. Het is een veel ingewikkeldere markt.quote:Op zondag 24 mei 2026 11:41 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
[..]
En dat als er wolken zijn dat het soms kan regenen ergens, aldus de broer van een kennis
Allemaal ... als, als, als. Bij politiek Den Haag hoef je voor een combinatie van 2 of meer uit bovenstaande 4), niet aan te komen. Bovendien, de HRA is al giga aan banden gelegd. Tijd dat alles wat met huis&hypotheek te maken heeft, naar box 3 verhuist.quote:Op zondag 24 mei 2026 11:51 schreef Fretwork het volgende:
Maar als 1) de rentes oplopen, 2) je schenkingen aan banden legt, 3) de HRA aan banden legt, 4) onzekerheid toeneemt, dan gaan mensen minder bieden.
Omdat dat in het voordeel van de graaiboomer is die zijn hele leven maximaal hypotheekrente op zijn aflossingsvrije hypotheek kon aftrekken, nog steeds een schuld op zijn huis heeft en tegelijkertijd ook dusdanig vermogen heeft opgebouwd dat hij VermogensRendementHeffing moet gaan betalen.quote:Op zondag 24 mei 2026 12:44 schreef blomke het volgende:
[..]
Allemaal ... als, als, als. Bij politiek Den Haag hoef je voor een combinatie van 2 of meer uit bovenstaande 4), niet aan te komen. Bovendien, de HRA is al giga aan banden gelegd. Tijd dat alles wat met huis&hypotheek te maken heeft, naar box 3 verhuist.
Graaiboomers naar de eerder genoemde getto's lijkt me een toplossingquote:Op zondag 24 mei 2026 13:15 schreef Leandra het volgende:
[..]
Omdat dat in het voordeel van de graaiboomer is die zijn hele leven maximaal hypotheekrente op zijn aflossingsvrije hypotheek kon aftrekken, nog steeds een schuld op zijn huis heeft en tegelijkertijd ook dusdanig vermogen heeft opgebouwd dat hij VermogensRendementHeffing moet gaan betalen.
Die wil namelijk graag de (straks niet meer aftrekbare) schuld op de eigen woning aftrekken van het vermogen, zodat er geen of veel minder VRH hoeft te worden afgetikt.
En dit alles weer ten koste van de starter die geen vermogen heeft, maar wel een enorme schuld op de eigen woning, die in 30 jaar moet worden afgelost.
quote:Op zondag 24 mei 2026 13:30 schreef Fretwork het volgende:
[..]
Graaiboomers naar de eerder genoemde getto's lijkt me een toplossing
Goed onderhouden huizen in neutrale kleuren waar je zo in kan trekken en met een goed energielabel worden nog steeds goed verkochtquote:Op zondag 24 mei 2026 10:45 schreef Fretwork het volgende:
[..]
Dat speelt ook mee, maar uiteindelijk is het "probleem" vooral dat veel mensen hetzelfde willen. Dat zijn de huizen waar oorspronkelijk en ook nu in een afnemende markt nog 20 bieders komen.
Mensen vissen 5 keer achter het net en gaan dan ook steeds meer van hun bestedingsruimte gebruiken om hoog te bieden.
Momenteel zijn er huizen in populaire steden waar gewoon geen reacties op komen, aldus mijn makelaar. En die woning is net zo goed geschikt voor een gezin, maar ik zou ook liever op een mooie centrale plek wonen in een licht jaren '30 huis.
Een vriend van mij heeft zijn woning (instapklaar, 2017 bouwjaar) 4 maanden online gehad. Ze gaan volgende week voor de verkoop officieel tekenen, de woning is zelfs twee keer online gezet. Ze hebben hem serieus geknepen of de woning uiteindelijk verkocht zou worden dus ze zijn hartstikke blij, maar zo makkelijk als dat het ging gaat het nu niet meer.quote:Op zondag 24 mei 2026 18:21 schreef _Lily_ het volgende:
[..]
Goed onderhouden huizen in neutrale kleuren waar je zo in kan trekken en met een goed energielabel worden nog steeds goed verkocht
Bij voorspoed komt er ook meer aanbod.quote:Op zondag 24 mei 2026 09:49 schreef Fretwork het volgende:
[..]
Maar de vraag stijgt door economische voorspoed, vertrouwen en mogelijkheden, niet door fysieke schaarste.
Het kindertal is ook gedropt van 6.0 naar 1.4quote:Op zondag 24 mei 2026 09:55 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
vraag naar woonruimte stijgt door dat men ouderen in een groot huis laat wonen en de bejaarden huizen heeft gesloten
En er veel meer alleenstaanden zijn dan vroeger, kennissen wonen ook alleen, je wilt onafhankelijk zijn en blijven
Dat heet huishoudensverdunning
Die woningen zijn eigenlijk voor jongeren bestemd
Het is inderdaad manipulatie van de woningvoorraad
[..]
https://www.cbs.nl/nl-nl/(...)inder-woningen-erbij
[..]
[..]
bij mij niet, ik heb 3 kinderen en 7 kleinkinderen, maar ik behoor dan ook tot de sterken der aardequote:Op zondag 24 mei 2026 19:48 schreef ludovico het volgende:
[..]
Het kindertal is ook gedropt van 6.0 naar 1.4
Als ze alleen 20+ meenemen zit er ook minder bias in.
Lol.quote:Op zondag 24 mei 2026 11:51 schreef Fretwork het volgende:
[..]
Om maar te zeggen, het is dus niet per se een fysieke krapte. Het is een veel ingewikkeldere markt.
Stel D66 krijgt zn zin, en we bouwen 10 nieuwe steden voor 100.000 inwoners. Het overbieden en de verhitte markt is dan nog steeds niet weg waarschijnlijk. Sure, in minder populaire gebieden of in gebieden met een klein aanbod zou het kunnen afremmen, maar de mensen die in Amsterdam willen wonen willen nog steeds in Amsterdam wonen. De mensen die graag in St. Michielsgestel willen blijven willen dat ook nog steeds.
Dan krijg je zometeen niet 12 biedingen ver boven de vraagprijs, maar 7 biedingen ver boven de vraagprijs.
Maar als de rentes oplopen, of je schenkingen aan banden legt, of de HRA aan banden legt, de onzekerheid toeneemt, dan gaan mensen minder bieden.
Daarom is het geen vraag en aanbodmarkt.
Ik zit in dezelfde achtige positie.quote:Op zondag 24 mei 2026 19:28 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Een vriend van mij heeft zijn woning (instapklaar, 2017 bouwjaar) 4 maanden online gehad. Ze gaan volgende week voor de verkoop officieel tekenen, de woning is zelfs twee keer online gezet. Ze hebben hem serieus geknepen of de woning uiteindelijk verkocht zou worden dus ze zijn hartstikke blij, maar zo makkelijk als dat het ging gaat het nu niet meer.
Pardon? Schuld niet aftrekbaar van het vermogen?quote:Op zondag 24 mei 2026 13:15 schreef Leandra het volgende:
[..]
Omdat dat in het voordeel van de graaiboomer is die zijn hele leven maximaal hypotheekrente op zijn aflossingsvrije hypotheek kon aftrekken, nog steeds een schuld op zijn huis heeft en tegelijkertijd ook dusdanig vermogen heeft opgebouwd dat hij VermogensRendementHeffing moet gaan betalen.
Die wil namelijk graag de (straks niet meer aftrekbare) schuld op de eigen woning aftrekken van het vermogen, zodat er geen of veel minder VRH hoeft te worden afgetikt.
En dit alles weer ten koste van de starter die geen vermogen heeft, maar wel een enorme schuld op de eigen woning, die in 30 jaar moet worden afgelost.
Ja he he, maar het was als voorbeeld dat dat alsnog niet alles zou oplossenquote:Op zondag 24 mei 2026 20:02 schreef ludovico het volgende:
[..]
Lol.
Die belofte van D66 wie daar waarheidsgehalte aan verbindt moet een psycholoog opzoeken.
De bevolking is alleen maar gegroeid door immigratie maar immigratie aanwijzen als probleem zal wel extreem rechts zijn.quote:Op zondag 24 mei 2026 20:44 schreef Fretwork het volgende:
[..]
Ja he he, maar het was als voorbeeld dat dat alsnog niet alles zou oplossen
Uiteindelijk toch verkocht!quote:Op zondag 24 mei 2026 19:28 schreef Anton91 het volgende:
Een vriend van mij heeft zijn woning (instapklaar, 2017 bouwjaar) 4 maanden online gehad. Ze gaan volgende week voor de verkoop officieel tekenen, de woning is zelfs twee keer online gezet. Ze hebben hem serieus geknepen of de woning uiteindelijk verkocht zou worden dus ze zijn hartstikke blij, maar zo makkelijk als dat het ging gaat het nu niet meer.
Hier is ook geen touw aan vast te knopenquote:Op zondag 24 mei 2026 21:40 schreef ludovico het volgende:
[..]
De bevolking is alleen maar gegroeid door immigratie maar immigratie aanwijzen als probleem zal wel extreem rechts zijn.
Ik weet het allemaal niet meer.
Rechtser dan VVD komt er bij ons niet in het kabinet en de studieruimte door de EU en allerhande verdragen is 0.0
Dit houdt niet op tenzij de bevolking in opstand zou komen defacto en dat gaat niet gebeuren.
Leuk land.
Helemaal goed wantie, maakt geen reet uit verder.quote:Op zondag 24 mei 2026 22:26 schreef Wantie het volgende:
[..]
Hier is ook geen touw aan vast te knopen
Klopt, dan vlakt te stijging wel af. Maar de schaarste blijft natuurlijk.quote:Op zondag 24 mei 2026 11:42 schreef Fretwork het volgende:
[..]
Ja zeker, want ze verkocht deze woning zelf en baalde hier behoorlijk van. Ik zie dat hij inmiddels (maar dit is 4 weken na ons gesprek) onder bod op Funda staat.
Ik ga het niet delen vanwege privacy technische redenen, maar denk:
- 390.000
- tuintje
- 2 onder 1 kap / hoekwoning
- binnen verouderd
- onderhoud nodig aan houtwerk
- 15 minuten vanaf het centrum van een middelgrote stad
Er is geen enkele wil om van toeslagen, kortingen en subsidies af te komenquote:Op zondag 24 mei 2026 13:15 schreef Leandra het volgende:
[..]
Omdat dat in het voordeel van de graaiboomer is die zijn hele leven maximaal hypotheekrente op zijn aflossingsvrije hypotheek kon aftrekken, nog steeds een schuld op zijn huis heeft en tegelijkertijd ook dusdanig vermogen heeft opgebouwd dat hij VermogensRendementHeffing moet gaan betalen.
Die wil namelijk graag de (straks niet meer aftrekbare) schuld op de eigen woning aftrekken van het vermogen, zodat er geen of veel minder VRH hoeft te worden afgetikt.
En dit alles weer ten koste van de starter die geen vermogen heeft, maar wel een enorme schuld op de eigen woning, die in 30 jaar moet worden afgelost.
Waarom zou ik mijn pensioengelden in mijn huis willen steken? Ben je niet goed wijs ofzo. Lekker alles in stenen vastzetten.quote:Op zaterdag 6 juni 2026 22:02 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Er is geen enkele wil om van toeslagen, kortingen en subsidies af te komen
Daarnaast wordt de loonkosten van de huidige arbeidsmarkt gehinderd door de gigantisch pensioenafdracht
Eigenlijk zou de hoogte van het netto besteedbaar inkomen de waardering moeten zijn voor de inspanning van de werknemer, niet allerlei toeslagen, kortingen en subsidies
Zou de totale pensioenafdracht bij het bruto loon komen en het netto resultaat daarvan gebruikt voor aflossing, dan zou dat veel beter zijn voor de staat en voor ons
reken het eens uitquote:Op zaterdag 6 juni 2026 23:03 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Waarom zou ik mijn pensioengelden in mijn huis willen steken? Ben je niet goed wijs ofzo. Lekker alles in stenen vastzetten.
Wat moet ik invullen dan? Het is zelden een hele gunstige rekensom. Na 1 seconde is het overigens al mijn eigendom, na 30 jaar is de schuld sowieso weg.quote:Op zaterdag 6 juni 2026 23:20 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
reken het eens uit
neem daarbij mee dat het totaal netto spaarresultaat na 40 jaar tegen de Hyp rente dan jouw volledig eigendom is
https://www.berekenhet.nl/
dat blijftquote:Op zaterdag 6 juni 2026 23:43 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Wat moet ik invullen dan? Het is zelden een hele gunstige rekensom. Na 1 seconde is het overigens al mijn eigendom, na 30 jaar is de schuld sowieso weg.
Ah, het mag niet iets collectiefs zijn. Nu snap ik het. Och, vanaf aow leeftijd tot einde oefening een gegarandeerd inkomen is ook wel fijn toch?quote:Op zaterdag 6 juni 2026 23:44 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
dat blijft
maar het gespaarde pensioen is niet van jou ,dat scheelt 1.000.000 euro
dat vraag ik me af of jij dat zult krijgen , dat vraag jij jezelf ook afquote:Op zaterdag 6 juni 2026 23:46 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Ah, het mag niet iets collectiefs zijn. Nu snap ik het. Och, vanaf aow leeftijd tot einde oefening een gegarandeerd inkomen is ook wel fijn toch?
het deelnemen aan een pensioenregeling is door vakbonden vastgelegd in de CAO van de meeste bedrijven en zeker bij de overheidquote:Overigens niemand heeft je verboden om een vak te leren zonder pensioenregeling. Lang geleden.
maar de zelfstandigenwet komt eraan en dan gaat er veel veranderen , ook voor jouquote:AI-overzicht
In Nederland is een pensioenregeling niet wettelijk verplicht.
Als vakbonden en werkgevers echter afspraken maken over pensioen in een CAO, en deze wordt algemeen verbindend verklaard, dan ben je als werkgever verplicht om de regeling aan te bieden en ben je als werknemer verplicht om deel te nemen.
nee dat vraag ik mij niet af.quote:Op zaterdag 6 juni 2026 23:52 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
dat vraag ik me af of jij dat zult krijgen , dat vraag jij jezelf ook af
zeg ik, had je een vak moeten leren waarbij dat niet hoeft.quote:[..]
het deelnemen aan een pensioenregeling is door vakbonden vastgelegd in de CAO van de meeste bedrijven en zeker bij de overheid
Zelfs bij ASML en sommige IT bedrijven
Je weet dat ik niet met je ai gebrabbel in discussie ga he. Overigens gaat er dan niet zoveel voor mij veranderen.quote:[..]
maar de zelfstandigenwet komt eraan en dan gaat er veel veranderen , ook voor jou
In die context snap ik niets van het bezuinigingsbeleid van het kabinet dat > 6.000.000.000,- wil(de) halen bij de AOW, de WW en de WIA (goed gespeld??), terwijl links en rechts het er over eens zijn dat allerhande toeslagen (van huur, zorg t/m kindgebonden) de arbeidsmarkt ernstig verstoren. Maar daar hoor je Jetten en kompanen niet over.quote:Op zaterdag 6 juni 2026 22:02 schreef michaelmoore het volgende:
Er is geen enkele wil om van toeslagen, kortingen en subsidies af te komen
Daarnaast wordt de loonkosten van de huidige arbeidsmarkt gehinderd door de gigantisch pensioenafdracht
Eigenlijk zou de hoogte van het netto besteedbaar inkomen de waardering moeten zijn voor de inspanning van de werknemer, niet allerlei toeslagen, kortingen en subsidies
wat ik nu nog meer niet snap is waarom ze niet gewoon 6 miljard halen waar het zit , verlaag de inhouding van de pensioenfondsen van gemiddeld 28% naar 20 %quote:Op zondag 7 juni 2026 08:55 schreef blomke het volgende:
[..]
In die context snap ik niets van het bezuinigingsbeleid van het kabinet dat > 6.000.000.000,- wil(de) halen bij de AOW, de WW en de WIA (goed gespeld??), terwijl links en rechts het er over eens zijn dat allerhande toeslagen (van huur, zorg t/m kindgebonden) de arbeidsmarkt ernstig verstoren. Maar daar hoor je Jetten en kompanen niet over.
Wellicht nu de eerder genoemde bezuinigingen van tafel zijn.
Door al die toeslagen krijgen veel mensen het idee dat ze wat krijgen van de overheid. Dure PR-campagne van de overheid die hele toeslagenwinkel. Het houdt ook veel ambtenaren aan het werk, wat soms een doel op zich lijkt te zijn.quote:Op zondag 7 juni 2026 08:55 schreef blomke het volgende:
[..]
In die context snap ik niets van het bezuinigingsbeleid van het kabinet dat > 6.000.000.000,- wil(de) halen bij de AOW, de WW en de WIA (goed gespeld??), terwijl links en rechts het er over eens zijn dat allerhande toeslagen (van huur, zorg t/m kindgebonden) de arbeidsmarkt ernstig verstoren. Maar daar hoor je Jetten en kompanen niet over.
Wellicht nu de eerder genoemde bezuinigingen van tafel zijn.
Ben je bereid om dat met terugwerkende kracht terug te betalen aan de schatkist?quote:Op zondag 7 juni 2026 09:46 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
wat ik nu nog meer niet snap is waarom ze niet gewoon 6 miljard halen waar het zit , verlaag de inhouding van de pensioenfondsen van gemiddeld 28% naar 20 %
En schrap het hele uitgesteld loon principe
het is allemaal diefstal uit de schatkist
ja dan was de storting netto , dat kanquote:Op zondag 7 juni 2026 10:36 schreef Wantie het volgende:
[..]
Ben je bereid om dat met terugwerkende kracht terug te betalen aan de schatkist?
De wet tegen schijnzelfstandigheid heeft het aantal zzp'ers doen dalen.quote:Op zondag 7 juni 2026 10:41 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ja dan was de storting netto , dat kan
maar al dat VVD gedoe met belastingaftrek dat moet stoppen
als de IB tarieven te hoog zijn, dan moeten die IB tarieven omlaag niet overal belastingaftrek en toeslagen
Overigens ben ik groot voorstander van de totale pensioenafdracht bij het bruto loon te doen , en dat is eigenlijk hetzelfde
Het geen met de zelfstandigenwet gaat gebeuren , ik verwacht dat 50% van Nederland zelfstandige gaat worden
https://www.rijksoverheid(...)rs-en-opdrachtgevers
Maar de overheid zelf die daalt helemaal nietsquote:Op zondag 7 juni 2026 17:13 schreef Wantie het volgende:
[..]
De wet tegen schijnzelfstandigheid heeft het aantal zzp'ers doen dalen.
Ik verwacht niet dat in de arbeidsmarkt voldoende ruimte zit om 50% van de weekenden op zzp-basis te laten doen.
Is er een toename van zzp bij de overheid?quote:Op zondag 7 juni 2026 17:17 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Maar de overheid zelf die daalt helemaal niets
daar komen er steeds meer bij dus men kan niet anders dan de huidige kromme situatie legaliseren in de nabij toekomst
en zoals de RVS zegt
er is behoefte aan een andere vorm van werknemers dus gaan we de ZZP ers legaliseren we noemen hen zelfstandigen
Ja frappant. Terwijl de belastingen een stuk lager zouden kunnen zijn, zonder het toeslagencircus; nog afgezien van het negatieve effect op het BNP van die toeslagenwinkel.quote:Op zondag 7 juni 2026 10:16 schreef Halcon het volgende:
Door al die toeslagen krijgen veel mensen het idee dat ze wat krijgen van de overheid. Dure PR-campagne van de overheid die hele toeslagenwinkel. Het houdt ook veel ambtenaren aan het werk, wat soms een doel op zich lijkt te zijn.
De overheid kan niet anders dan een andere oplossing zoeken voor de zelfstandigen die fulltime bij een opdrachtgever werken , ze kan niet zichzelf beboeten,quote:Op zondag 7 juni 2026 17:20 schreef Wantie het volgende:
[..]
Is er een toename van zzp bij de overheid?
Wat is jouw bron daarvoor?
Verder is het bestrijden van schijnzelfstandigheid vrij recent ingevoerd.
quote:AI-overzicht
Dat klopt: het aandeel en aantal zzp'ers bij de overheid is de afgelopen tijd toegenomen, ondanks het landelijke beleid om schijnzelfstandigheid en extern inhuur juist terug te dringen.
Uit cijfers van arbeidsmarktspecialist HeadFirst Group blijkt dat het aandeel ingehuurde zelfstandigen bij de overheid groeide naar 41 procent van het totaal aan externen.
De belangrijkste ontwikkelingen en cijfers rondom deze trend op een rij:
Stijging bij de Rijksoverheid: Uit data blijkt dat het aantal zzp'ers bij de Rijksoverheid steeg van krap 3.778 naar ruim 4.000.
De totale flexibele schil blijft daarmee onverminderd groot.Beleidsdoelen vs.
praktijk:
Hoewel Den Haag met strenge handhaving van de Wet DBA en wetgeving voor arbeidsrelaties (zoals de Vbar) de inhuur van zzp'ers wil ontmoedigen, blijkt de overheid zelf nog altijd zwaar op zelfstandigen te leunen om de personeelstekorten op te vangen.
quote:AI-overzicht
Bij de hersteloperatie Toeslagen waren eind 2024 ruim 850 zzp'ers werkzaam om achterstanden weg te werken.
Uit onderzoek bleek eerder dat het merendeel van hen (minstens 752 zzp'ers) eigenlijk als schijnzelfstandige werkte.
Waaruit blijkt dat zzp'ers fulltime bij 1 opdrachtgever, namelijk de overheid, werken?quote:Op zondag 7 juni 2026 17:38 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
De overheid kan niet anders dan een andere oplossing zoeken voor de zelfstandigen die fulltime bij een opdrachtgever werken , ze kan niet zichzelf beboeten,
Zelfstandigen die fulltime bij de overheid werken en de overheid wil niet en kan niet minderen
[..]
[..]
Klopt, maar daar verdiept geen hond zich in helaas.quote:Op zondag 7 juni 2026 17:21 schreef blomke het volgende:
[..]
Ja frappant. Terwijl de belastingen een stuk lager zouden kunnen zijn, zonder het toeslagencircus; nog afgezien van het negatieve effect op het BNP van die toeslagenwinkel.
nog veel lager als de pensioenafdracht maandelijks bij het bruto loon zou komenquote:Op zondag 7 juni 2026 17:21 schreef blomke het volgende:
[..]
Ja frappant. Terwijl de belastingen een stuk lager zouden kunnen zijn, zonder het toeslagencircus; nog afgezien van het negatieve effect op het BNP van die toeslagenwinkel.
Nee en jaquote:Op zondag 7 juni 2026 21:06 schreef ludovico het volgende:
Iemand ooit met bouwdepots gewerkt?
Moet je die ook annuïtair aflossen voor hra?
Maar dan met netto rente neem ik aan(?).quote:
De eerste twee jaar is het geld IN je depot aftrekbaar daarna is het een gewone lening. Geld aan je huis uitgegeven is reguliere eigen woning leningquote:Op maandag 8 juni 2026 07:11 schreef ludovico het volgende:
[..]
Maar dan met netto rente neem ik aan(?).
Kon dit niet echt vinden in de wet IB
Bijleenregeling kent wel een uitzondering dat is beter op te hoesten.
quote:Op maandag 8 juni 2026 07:46 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
De eerste twee jaar is het geld IN je depot aftrekbaar daarna is het een gewone lening. Geld aan je huis uitgegeven is reguliere eigen woning lening
Damn. Dat is fiscaal wel erg gunstig. Misser gemaakt.quote:Uw renteaftrek in de 1e 2 jaar
Over het bedrag van uw lening dat in depot staat, krijgt u rente én betaalt u rente. De 1e 6 maanden is de rente die u betaalt over uw lening aftrekbaar. Dit verlaagt dus uw inkomen (box 1). De rente die u krijgt uit het depot, gaat niet af van de rente die u betaalt.
De volgende 18 maanden gaat de rente die u krijgt uit het depot, wél af van de rente die u betaalt. Het bedrag dat dan overblijft, is aftrekbaar.
Ja en hangt er vanaf....quote:Op zondag 7 juni 2026 21:06 schreef ludovico het volgende:
Iemand ooit met bouwdepots gewerkt?
Moet je die ook annuïtair aflossen voor hra?
Ja dat stukje kan ik ook vinden onder de wet IB bij verhuisregeling.quote:Op maandag 8 juni 2026 11:25 schreef namliam het volgende:
[..]
Ja en hangt er vanaf....
Is het bouwdepot een "overgangs hypotheek" bij bijvoorbeeld nieuwbouw, maar je hebt al een bestaande koop woning/appartement met overwaarde... Dit deel hoeft niet afgelost te worden en komt zondermeer in aanmerking voor HRA.
Het deel dat je echt blijvend financieren met een Hypotheek moet je wel "voldoen" aan de standaard HRA regels.
quote:Op maandag 8 juni 2026 14:55 schreef Ypmaha het volgende:
35k overboden voor een appartement van 60m2. Hij is voor nog hoger weggegaan
Kan erger, een maat van me had laatst voor jan lul 60k overboden voor niksquote:Op maandag 8 juni 2026 14:55 schreef Ypmaha het volgende:
35k overboden voor een appartement van 60m2. Hij is voor nog hoger weggegaan
Want?quote:Op donderdag 11 juni 2026 08:38 schreef incel het volgende:
[..]
Kan erger, een maat van me had laatst voor jan lul 60k overboden voor niks
Nou hij had 59k kunnen besparen door niet zo tering veel over te bieden.quote:
Hij heeft dan toch een huis, waarom voor niks ?quote:Op donderdag 11 juni 2026 08:38 schreef incel het volgende:
[..]
Kan erger, een maat van me had laatst voor jan lul 60k overboden voor niks
Dan accepteert opeens de aanbieder geen enkel bod voor de vraagprijs en komt het appartement een maand later weer op de markt..quote:Op donderdag 11 juni 2026 09:18 schreef incel het volgende:
[..]
Nou hij had 59k kunnen besparen door niet zo tering veel over te bieden.
Dus blijkbaar hoef je niet altijd meer flink over te bieden
Hoe is diegene daar (achteraf) achter gekomen?quote:Op donderdag 11 juni 2026 09:18 schreef incel het volgende:
[..]
Nou hij had 59k kunnen besparen door niet zo tering veel over te bieden.
Dus blijkbaar hoef je niet altijd meer flink over te bieden
Je krijgt na afloop blijkbaar een mail dan zie je wat iedereen geboden heeft en hij zat echt 60k over het een na hoogste bodquote:Op donderdag 11 juni 2026 11:22 schreef Lezer8857 het volgende:
[..]
Hoe is diegene daar (achteraf) achter gekomen?
Oops...quote:Op donderdag 11 juni 2026 12:07 schreef incel het volgende:
[..]
Je krijgt blijkbaar een mail van eerlijk bieden of zo heette dat dan zie je wat iedereen geboden heeft en hij zat echt 60k over het een na hoogste bod
Succes ermee, zien we een klustopic t.z.t???quote:Op maandag 15 juni 2026 11:49 schreef miss_sly het volgende:
De verkoop van ons huis is goed gegaan. Binnen twee weken verkocht zonder voorbehouden en bouwtechnische keuring voor de vraagprijs.
Hypotheek en overbruggingshypotheek nieuwe huis ook goedgekeurd.
We are good to go!
Wie weet. We gaan niet heel veel zelf klussen, maar als het goed is, hebben we wel twee leuke dingetjes: ons eigen appartement en de studio voor dochter op de vierde verdiepingquote:Op maandag 15 juni 2026 13:32 schreef blomke het volgende:
[..]
Succes ermee, zien we een klustopic t.z.t???
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |