Ik denk dat als dat de te volgen weg is, de VVD het vrij snel laat klappen om bij de volgende verkiezingen niet volledig weggevaagd te worden.quote:Op woensdag 20 mei 2026 11:22 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
D66 heeft zich in gijzeling laten nemen door VVD en ze weten niet meer hoe ze eruit moeten komen. Gelukkig is Markuszower zich in een hoekje aan het verven dus zou je zeggen dat het kabinet echt niets meer anders kan dan samenwerking opzoeken met GL/PvdA.
Anders worden het nog lange drie jaren.
Ja VVD is wel van het weglopen van verantwoordelijkheid. Blijft apart hoe ze daarmee weg blijven komen. Misschien kunnen ze de volgende verkiezing eindelijk onder de 10 uitkomen dat zou mooi zijn.quote:Op woensdag 20 mei 2026 22:15 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Ik denk dat als dat de te volgen weg is, de VVD het vrij snel laat klappen om bij de volgende verkiezingen niet volledig weggevaagd te worden.
Ik denk dat ze niet erg veel mogelijkheden hebben. Steun van PRO aanvaarden betekend een te linkse koers waarop ze afgerekend gaan worden, misschien dat de partij als principiëler bezien wordt als ze er uit stappen.quote:Op woensdag 20 mei 2026 22:48 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Ja VVD is wel van het weglopen van verantwoordelijkheid. Blijft apart hoe ze daarmee weg blijven komen. Misschien kunnen ze de volgende verkiezing eindelijk onder de 10 uitkomen dat zou mooi zijn.
Ik denk niet dat je er ongestraft mee weg blijft komen kabinetten te laten klappen alsof het proefballonnetjes van Teeven zijn.quote:Op woensdag 20 mei 2026 23:03 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Ik denk dat ze niet erg veel mogelijkheden hebben. Steun van PRO aanvaarden betekend een te linkse koers waarop ze afgerekend gaan worden, misschien dat de partij als principiëler bezien wordt als ze er uit stappen.
Dat durf ik niet direct te zeggen.
Uiteraard, maar dat is dus de afweging.quote:Op woensdag 20 mei 2026 23:43 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Ik denk niet dat je er ongestraft mee weg blijft komen kabinetten te laten klappen alsof het proefballonnetjes van Teeven zijn.
Deze partij lijkt overal mee weg te komen helaasquote:Op woensdag 20 mei 2026 23:43 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Ik denk niet dat je er ongestraft mee weg blijft komen kabinetten te laten klappen alsof het proefballonnetjes van Teeven zijn.
Bijzonder ook dat ze nog steeds niet doorhebben dat juist het opentrappen van de deur naar extreemrechts is wat ze electoraal de das om zal doen. Ze hebben de mensen laten proeven aan het origineel, die gaan nu echt niet meer terug naar de VVD…quote:Op woensdag 20 mei 2026 23:03 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Ik denk dat ze niet erg veel mogelijkheden hebben. Steun van PRO aanvaarden betekend een te linkse koers waarop ze afgerekend gaan worden, misschien dat de partij als principiëler bezien wordt als ze er uit stappen.
Dat durf ik niet direct te zeggen.
Dat hangt af van de voorkeur van de VVD stemmer zelf.quote:Op donderdag 21 mei 2026 07:18 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Bijzonder ook dat ze nog steeds niet doorhebben dat juist het opentrappen van de deur naar extreemrechts is wat ze electoraal de das om zal doen. Ze hebben de mensen laten proeven aan het origineel, die gaan nu echt niet meer terug naar de VVD…
Ik zie deze problemen onder Jetten eigenlijk niet opgelost worden. Het is zelfs de vraag of het überhaupt opgelost kan worden in een regeerperiode.quote:VVD-stemmers maken zich voornamelijk grote zorgen over de beheersbaarheid van de asiel- en migratieproblematiek, de vastgelopen woningmarkt (tekort aan betaalbare woningen) en de bestaanszekerheid/inflatie.
Welke van deze grote uitdagingen zie jij Jetten wel oplossen?quote:Op donderdag 21 mei 2026 07:47 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Dat hangt af van de voorkeur van de VVD stemmer zelf.
[..]
Ik zie deze problemen onder Jetten eigenlijk niet opgelost worden. Het is zelfs de vraag of het überhaupt opgelost kan worden in een regeerperiode.
Dat is wellicht ook wat de bevolking proeft; het lijkt alsof de politiek onmachtig is om problemen op te lossen.
Terwijl daadkracht noodzakelijk is aangezien het om problemen gaat met drinkwater, electriciteit, woningbouw, vervuiling, agricultuur, asiel, stikstof etc.
Het zijn allemaal dossiers waarbij er voortgang geboekt kan worden, maar waarbij een oplossing niet direct mogelijk is, daarom zie ik ook geen oplossingen deze regeerperiode.quote:Op donderdag 21 mei 2026 07:52 schreef capricia het volgende:
[..]
Welke van deze grote uitdagingen zie jij Jetten wel oplossen?
Het is allemaal verdomd lastig met een minderheidskabinet.
Ik geef ze nog even het voordeel van de twijfel. Want dit kabinet zit er nog maar net.quote:Op donderdag 21 mei 2026 08:03 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Het zijn allemaal dossiers waarbij er voortgang geboekt kan worden, maar waarbij een oplossing niet direct mogelijk is, daarom zie ik ook geen oplossingen deze regeerperiode.
Neem het woningtekort:
Dankzij gunstigere economische omstandigheden en stimuleringsmaatregelen van de overheid (zoals de Startbouwimpuls) wordt verwacht dat het woningbouwtempo vanaf 2027 weer zal oplopen richting de 100.000 woningen per jaar.
2025: 70.000 tot 77.600
2024: Circa 82.000 woningen
2023: Circa 90.000 woningen
2022: Circa 90.000 woningen
Bij een woningtekort van 400.000 woningen schiet dit allemaal niet echt op.
Dat moment gaat niet komen, niet bij D66quote:Op donderdag 21 mei 2026 08:05 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik geef ze nog even het voordeel van de twijfel. Want dit kabinet zit er nog maar net.
Maar er komt wel een moment waarop er gewoon geleverd moet gaan worden, ja.
Daadkracht is nodig maar het enige wat politiek telt is hoe je zo boos mogelijk doet over buitenlanders… En daarin legt de VVD het gewoon af tegen hun makkers die nog radicaler kunnen doen.quote:Op donderdag 21 mei 2026 07:47 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Dat hangt af van de voorkeur van de VVD stemmer zelf.
[..]
Ik zie deze problemen onder Jetten eigenlijk niet opgelost worden. Het is zelfs de vraag of het überhaupt opgelost kan worden in een regeerperiode.
Dat is wellicht ook wat de bevolking proeft; het lijkt alsof de politiek onmachtig is om problemen op te lossen.
Terwijl daadkracht noodzakelijk is aangezien het om problemen gaat met drinkwater, electriciteit, woningbouw, vervuiling, agricultuur, asiel, stikstof etc.
Geleverd gaat er enkel worden wanneer ze kleur bekennen en tot een breder akkoord met oppositiepartijen komen. Die wisselende meerderheden gaan niets constructiefs opleveren…quote:Op donderdag 21 mei 2026 08:05 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik geef ze nog even het voordeel van de twijfel. Want dit kabinet zit er nog maar net.
Maar er komt wel een moment waarop er gewoon geleverd moet gaan worden, ja.
lol. Dan zou je juist niet op de VVD moeten stemmen. De ministers die de afgelopen periodes over migratie gaan zijn van de VVD en dé partij die woningbouw heeft verneukt (hoi Stef!) is ook al de VVD.quote:Op donderdag 21 mei 2026 07:47 schreef BlaZ het volgende:
VVD-stemmers maken zich voornamelijk grote zorgen over de beheersbaarheid van de asiel- en migratieproblematiek, de vastgelopen woningmarkt (tekort aan betaalbare woningen) en de bestaanszekerheid/inflatie.
Gewoon nóg 10 jaar VVD stemmen, dan komt het allemaal wel goed.quote:Op donderdag 21 mei 2026 08:44 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
lol. Dan zou je juist niet op de VVD moeten stemmen. De ministers die de afgelopen periodes over migratie gaan zijn van de VVD en dé partij die woningbouw heeft verneukt (hoi Stef!) is ook al de VVD.
Deze keer echt! En zo niet, dan ligt het aan de andere partijen.quote:Op donderdag 21 mei 2026 08:57 schreef Perrin het volgende:
[..]
Gewoon nóg 10 jaar VVD stemmen, dan komt het allemaal wel goed.
Je moet alleen op de VVD stemmen als je je zorgen maakt om het lot van die zielige pandjesprinsen en DGA's. Voor alle andere zorgen is de partij van "niet aanpakken maar doorschuiven" niet de juiste partij.quote:Op donderdag 21 mei 2026 08:44 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
lol. Dan zou je juist niet op de VVD moeten stemmen. De ministers die de afgelopen periodes over migratie gaan zijn van de VVD en dé partij die woningbouw heeft verneukt (hoi Stef!) is ook al de VVD.
De VVD zwaait een keer met de HRA en voert campagne over hoe evil de PvdA wel niet is, et voila, ze zitten weer in de regering.quote:Op donderdag 21 mei 2026 09:23 schreef capricia het volgende:
Mag aannemen dat de VVD dit ook wel door heeft.
Maar ja, wat schieten we ermee op als mensen massaal rechts van de VVD gaan stemmen.
Het maakt niet uit.quote:Op donderdag 21 mei 2026 09:28 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
De VVD zwaait een keer met de HRA en voert campagne over hoe evil de PvdA is, et voila, ze zitten weer in de regering.
Dat is de strategie ja. En die lijkt tamelijk waterdicht.quote:Op donderdag 21 mei 2026 09:30 schreef capricia het volgende:
[..]
Het maakt niet uit.
Want het VVD-electoraat gaat sws niet op PRO stemmen. Hooguit nog rechtser. Waar PRO sws niet mee wil samenwerken.
En dus zal de VVD altijd nodig zijn.
Waarom is dat eigenlijk dat alle keuzes kiezers verder naar rechts duwen?quote:Op donderdag 21 mei 2026 09:30 schreef capricia het volgende:
[..]
Het maakt niet uit.
Want het VVD-electoraat gaat sws niet op PRO stemmen. Hooguit nog rechtser. Waar PRO sws niet mee wil samenwerken.
En dus zal de VVD altijd nodig zijn.
Dat valt nog te bezien. Bij de VVD zitten ze nu in de fuik die ze zelf hebben opgezet door in het rechts-populistische vijvertje vol stinkende drek, waar ook de hengels van de PVV en FvD in hangen, te gaan vissen.quote:Op donderdag 21 mei 2026 09:35 schreef Perrin het volgende:
[..]
Dat is de strategie ja. En die lijkt tamelijk waterdicht.
De komende 100 jaar wordt de politiek gedomineerd door boosrechts populisme met oligarchen als menners.quote:Op donderdag 21 mei 2026 09:42 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Dat valt nog te bezien. Bij de VVD zitten ze nu in de fuik die ze zelf hebben opgezet door in het rechts-populistische vijvertje vol stinkende drek, waar ook de hengels van de PVV en FvD in hangen, te gaan vissen.
Succes met daar weer uitkruipen: die drek zuigt je namelijk behoorlijk vast.
Ze hebben de media nogal mee.quote:Op donderdag 21 mei 2026 09:35 schreef Perrin het volgende:
[..]
Dat is de strategie ja. En die lijkt tamelijk waterdicht.
Ulysse Ellian was weer aan het hitsen gisteren bij Nieuws van de Dag. "De instroom moet ver onder de 1000 per week komen, anders moeten we denken aan maatregelen die eerst voor ons onbespreekbaar waren." Hij suggereerde maatregelen die zelfs niet in het VVD verkiezingsprogramma stonden.quote:Op donderdag 21 mei 2026 09:42 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Dat valt nog te bezien. Bij de VVD zitten ze nu in de fuik die ze zelf hebben opgezet door in het rechts-populistische vijvertje vol stinkende drek, waar ook de hengels van de PVV en FvD in hangen, te gaan vissen.
Succes met daar weer uitkruipen: die drek zuigt je hengeltje namelijk behoorlijk vast.
Er zit een heel vilein links-protestantse vleugels in de back-bench van het CDA en CU. Ik begrijp ook dat sommige predikanten omfloers uithalen naar conservatievere (rechtse) denkbeelden in hun preken en voordrachten.quote:
Heb het enkel over het VVD electoraat.quote:Op donderdag 21 mei 2026 09:40 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Waarom is dat eigenlijk dat alle keuzes kiezers verder naar rechts duwen?
Vind het wel bijzonder dat er op die manier alleen een push naar rechts is, nooit naar links.
Een eeuw aan "bezorgde burgers"-genotquote:Op donderdag 21 mei 2026 09:42 schreef Perrin het volgende:
[..]
De komende 100 jaar wordt de politiek gedomineerd door boosrechts populisme met oligarchen als menners.
Van der Wal zat afgelopen week gewoon de uitspraken van Brekelmans over de spreidingswet te verdedigen.quote:Op donderdag 21 mei 2026 09:45 schreef phpmystyle het volgende:
Het valt mij op dat Pauw en de Wit steeds meer een tafel wordt van progressief-liberaal denkende VVD'ers, figuren zoals van der Wal, Nijpels, Dijkhof, ze zijn er allemaal kind aan huis.
Dan nog gaat PRO niet met partijen rechts van de VVD regeren. En zullen ze dus (voor een meerderheid) de VVD nodig hebben.quote:Op donderdag 21 mei 2026 09:42 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Dat valt nog te bezien. Bij de VVD zitten ze nu in de fuik die ze zelf hebben opgezet door in het rechts-populistische vijvertje vol stinkende drek, waar ook de hengels van de PVV en FvD in hangen, te gaan vissen.
Succes met daar weer uitkruipen: die drek zuigt je hengeltje namelijk behoorlijk vast.
Hier een voorbeeldquote:Op donderdag 21 mei 2026 09:50 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Van der Wal zat afgelopen week gewoon de uitspraken van Brekelmans over de spreidingswet te verdedigen.
Nijpels zit er niet eens zo vaak. Is wel iemand met een eigen mening ja.
Ed Nijpels, VVD-veteraan: ‘Onder Yesilgöz is de VVD onfatsoenlijk geworden’
Bekijk deze YouTube-video
Bijna alle VVDers aan die tafel, er zit elke dag wel één, zitten daar gewoon om de partijlijn te bewaken en de belangen te verdedigen. Om te spinnen en te framen.
De media zullen niet meewerken maar je zou kunnen aansturen op blokpolitiek.quote:Op donderdag 21 mei 2026 09:52 schreef capricia het volgende:
[..]
Dan nog gaat PRO niet met partijen rechts van de VVD regeren. En zullen ze dus (voor een meerderheid) de VVD nodig hebben.
Disclaimer: zoals de kaarten nu geschud worden.
Dan reken je erop dat de VVD geen zeteltjes verliest aan partijen zowel links als verder rechts van de VVD.quote:Op donderdag 21 mei 2026 09:52 schreef capricia het volgende:
[..]
Dan nog gaat PRO niet met partijen rechts van de VVD regeren. En zullen ze dus (voor een meerderheid) de VVD nodig hebben.
Disclaimer: zoals de kaarten nu geschud worden.
Ik denk niet dat het electoraat van de VVD opeens PRO gaat stemmen.quote:Op donderdag 21 mei 2026 10:01 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Dan reken je erop dat de VVD geen zeteltjes verliest aan partijen zowel links als verder rechts van de VVD.
PRO kan wel degelijk groeien als er meer (sociaal)economische onrust zou komen en er een leider komt a la Spekman of een look-a-like daarvan die echt voor de arbeiders gaat staan.quote:Op donderdag 21 mei 2026 10:34 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik denk niet dat het electoraat van de VVD opeens PRO gaat stemmen.
Hooguit een CDA, maar ook die zakt alweer.
Links met centrum gaat (zoals het er nu uitziet) geen meerderheid halen voor een regering.
Dus VVD zal nodig blijven. Zolang partijen rechts van de VVD uitgesloten blijven worden. Want ik zie PRO niet samenwerken met partijen rechts van de VVD.
De VVD wil niet meer regeren maar alleen nog campagne voeren. Dat maakt dat ze primair opportunistisch reageren op alles.quote:Op donderdag 21 mei 2026 09:23 schreef capricia het volgende:
Mag aannemen dat de VVD dit ook wel door heeft.
Maar ja, wat schieten we ermee op als mensen massaal rechts van de VVD gaan stemmen.
quote:Veel kiezers overschatten het aantal asielaanvragen, blijkt uit recent onderzoek van Ipsos I&O. Ze denken bovendien vaker ten onrechte dat Nederland veel meer asielzoekers opvangt dan andere Europese landen. Nederland is Europees gezien een middenmoter. Per 1000 inwoners kwamen er hier in 2025 1,34 eerste asielaanvragen binnen. Het EU-gemiddelde ligt daar iets boven: 1,49.
https://www.rtl.nl/nieuws(...)worden-vervolgd-voorquote:De uitspraken van Tweede Kamerlid Gidi Markuszower over dat Nederland Palestijnse asielzoekers 'met geweld' bij de grens zou moeten tegenhouden, zijn volgens advocaat Gerard Spong te zien als opruiing en als uitlokking van mishandeling. "Dat zijn twee strafbare feiten", zegt Spong tegen RTL Nieuws. "Ik verwacht wel dat het tot een zaak leidt."
Hij staat weer voortdurend aan de interruptie microfoon te stotteren met zijn foontje bij de hand. Enorme domme kerel.quote:Op donderdag 21 mei 2026 14:43 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
https://www.rtl.nl/nieuws(...)worden-vervolgd-voor
Er zijn aangiften gedaan tegen deze extreme zionist.
Als een onbekende burger zoiets zegt.... dan denken we toch : achja... niet druk maken.
Maar nu is het gezegd door een bekend rolmodel, politiek leider, opiniemaker... en dat verpest de democratie
In zijn geluk is het dat hij geen zware straf krijgt. Paar uur werken .. 1000 euro boeten (uit de partijkas)
Bahhhh die D66 rechters. Hoewel misschien beter dan een rechtse rechters die nog coulanter zijn tov een geloofsgenoot ?
Weet je wat dat gaat betekenen?quote:Op donderdag 21 mei 2026 14:43 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
https://www.rtl.nl/nieuws(...)worden-vervolgd-voor
Er zijn aangiften gedaan tegen deze extreme zionist.
Als een onbekende burger zoiets zegt.... dan denken we toch : achja... niet druk maken.
Maar nu is het gezegd door een bekend rolmodel, politiek leider, opiniemaker... en dat verpest de democratie
In zijn geluk is het dat hij geen zware straf krijgt. Paar uur werken .. 1000 euro boeten (uit de partijkas)
Bahhhh die D66 rechters. Hoewel misschien beter dan een rechtse rechters die nog coulanter zijn tov een geloofsgenoot ?
Daar zou je best eens gelijk in kunnen hebben. Hij staat om de haverklap ook met een onzinopmerking voor de microfoon in het debat.quote:Op donderdag 21 mei 2026 15:35 schreef capricia het volgende:
[..]
Weet je wat dat gaat betekenen?
Dat de man alleen maar meer aandacht krijgt. Hij gaat dit helemaal uitmelken voor zijn partijtje. In geen enkele peiling haalt ie nu zetels. Met een beetje aandacht kan dit zo gaan groeien. En dat is (denk ik dan) nou precies zijn doel. Afgekeken van de minder minder uitspraak van zijn leermeester.
Ja.quote:Op donderdag 21 mei 2026 15:38 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Daar zou je best eens gelijk in kunnen hebben. Hij staat om de haverklap ook met een onzinopmerking voor de microfoon in het debat.
In België is de instroom gewoon gedaald na de maatregelen, dus het kan wel.quote:Op donderdag 21 mei 2026 14:37 schreef Firuze60 het volgende:
Wat een ellende weer in het debat vandaag. Asiel, asiel, asiel, asiel..
https://www.ad.nl/politie(...)de-cijfers~adcdc489/
[..]
Dat blijkt dus niet uit de cijfers.quote:Op donderdag 21 mei 2026 16:01 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
In België is de instroom gewoon gedaald na de maatregelen, dus het kan wel.
https://www.telegraaf.nl/(...)gelen/151932024.htmlquote:Op donderdag 21 mei 2026 16:02 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Dat blijkt dus niet uit de cijfers.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |