quote:Op donderdag 9 maart 2023 13:02 schreef Gunner het volgende:
[..]
Zit er uberhaupt aanschafsubsidie op? Vind dat sowieso erg arbitrair om vanaf een bepaald bedrag gewoon 0 toe te kennen.
Ik ben benieuwd hoe dat gaat uitpakken. Robots werken al decennialang in fabrieken en distributiecentraquote:Op donderdag 29 januari 2026 13:49 schreef michaelmoore het volgende: [..] https://www.telegraaf.nl/(...)drijf/127347607.html [..] [..]
In de VS inderdaad niet meer, voor zover ik begreep hier nog wel.quote:Op donderdag 29 januari 2026 15:41 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Dus mijn vraag: blijft Autopilot (met autosteer) hier beschikbaar totdat FSD is goedgekeurd? In de VS kun je dat niet meer krijgen, heb ik begrepen.
Dus voor de 90% bestuurders die nu geen FSD nemen omdat ze het geen verbetering vinden, is het te hopen dat FSD hier niet goedgekeurd wordt?quote:Op donderdag 29 januari 2026 15:45 schreef Wantie het volgende:
[..]
In de VS inderdaad niet meer, voor zover ik begreep hier nog wel.
En dat is wel logisch, want anders snijdt Tesla zijn voorsprong op andere automodellen weg in Europa.
Klopt, anders dwingt Tesla die verbetering af door Autopilot minder goed te maken.quote:Op donderdag 29 januari 2026 15:49 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Dus voor de 90% bestuurders die nu geen FSD nemen omdat ze het geen verbetering vinden, is het te hopen dat FSD hier niet goedgekeurd wordt?
Ik denk dat ze Enhanced Auto Pilot dan aan zouden passen, maar daar mis je eigenlijk niet echt iets aan.quote:Op donderdag 29 januari 2026 15:50 schreef Wantie het volgende:
[..]
Klopt, anders dwingt Tesla die verbetering af door Autopilot minder goed te maken.
Wat is het verschil met gewone Autopilot (met autosteer)? Of is dat Enhanced Auto Pilot?quote:Op donderdag 29 januari 2026 15:53 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Ik denk dat ze Enhanced Auto Pilot dan aan zouden passen, maar daar mis je eigenlijk niet echt iets aan.
Dat lijkt me niet zo moeilijk te vinden op de site van Tesla bijvoorbeeld. Als in; dat is gewoon niet moeilijk te vinden, want het staat gewoon hier https://www.tesla.com/nl_nl/support/autopilotquote:Op donderdag 29 januari 2026 15:57 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Wat is het verschil met gewone Autopilot (met autosteer)? Of is dat Enhanced Auto Pilot?
Ik kan me voorstellen dat sommige mensen die Auto Lane Change fijn vinden, misschien ook het inparkeren, maar al dat zelf rijden vinden ze maar gevaarlijk. Daarom vinden ze FSD ook geen verbetering. Op de snelweg is het handig, maar in de stad rijden ze liever zelf. Of, dat heb ik er in ieder geval van opgepikt.quote:Op donderdag 29 januari 2026 16:08 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Dat lijkt me niet zo moeilijk te vinden op de site van Tesla bijvoorbeeld. Als in; dat is gewoon niet moeilijk te vinden, want het staat gewoon hier https://www.tesla.com/nl_nl/support/autopilot
Die Auto Lange Change vind ik persoonlijk helemaal niet fijn, even los van dat het niet Auto is, want je moet eerst handmatig het knipperlicht aanzetten, en door dat te doen geef je de auto opdracht om een lane change uit te voeren. Ik vind FSD daarentegen wel degelijk een verbetering, de keren dat ik er daar mee gereden heb. Maar het is een ander land, onvergelijkbaar met hier, dus de beleving is ook anders.quote:Op donderdag 29 januari 2026 16:22 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Ik kan me voorstellen dat sommige mensen die Auto Lane Change fijn vinden, misschien ook het inparkeren, maar al dat zelf rijden vinden ze maar gevaarlijk. Daarom vinden ze FSD ook geen verbetering. Op de snelweg is het handig, maar in de stad rijden ze liever zelf. Of, dat heb ik er in ieder geval van opgepikt.
Ook het navigeren op de snelweg met Autopilot is geen geweldig succes sinds ze de radars hebben gesloopt heb ik begrepen, omdat hij nu traag navigeert op naderende en remmende auto's en de neiging had (heeft?) om als een rijbaan zich splitst in het midden te gaan rijden, waar op de snelweg dan vaak een grote, betonnen pijler staat. En zonder radar kan dat flinke problemen opleveren. Daar zijn ze in de VS ook verschillende grote onderzoeken naar aan het doen.
Zijn er ergens statistieken te vinden van hoeveel mensen er welke dingen gebruiken?
Ik begreep dat automatisch sturen wordt verwijderdquote:Op donderdag 29 januari 2026 15:53 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Ik denk dat ze Enhanced Auto Pilot dan aan zouden passen, maar daar mis je eigenlijk niet echt iets aan.
ik ook nietquote:Op donderdag 29 januari 2026 16:28 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Die Auto Lange Change vind ik persoonlijk helemaal niet fijn, even los van dat het niet Auto is, want je moet eerst handmatig het knipperlicht aanzetten, en door dat te doen geef je de auto opdracht om een lane change uit te voeren. Ik vind FSD daarentegen wel degelijk een verbetering, de keren dat ik er daar mee gereden heb. Maar het is een ander land, onvergelijkbaar met hier, dus de beleving is ook anders.
Dat traag reageren heb ik helemaal niet, die ervaring, en ik rij hier in Nederland áltijd met ACC aan op de snelweg.
Ik heb EAP, maar ik heb het eigenlijk effectief vooral voor mijn vrouw, want automatisch inparkeren, en de (dumb) summon is wel een prima functie om in de auto in of uit een parkeervak te laten rijden, omdat die vaak dermate smal zijn dat je de deuren niet meer ver genoeg open krijgt als je in een vak staat met een auto direct naast je. Die gebruik ik dan ook vaak.
Maar voor de rest gebruik ik EAP eigenlijk niet. Als die 2 functies in het reguliere Autopilot zouden zitten had ik ook geen EAP genomen, want de rest van de functies vind ik niet boeiend.
Dat is de functie die je BINNEN een rijstrook dus ook binnen die rijstrook houdt. Daar mis ik 0,0 aan.quote:Op donderdag 29 januari 2026 16:46 schreef Wantie het volgende:
[..]
Ik begreep dat automatisch sturen wordt verwijderd
Die zit in beiden.
Gebruik jij die niet? Op lange ritten werkt dat echt perfect. Zeker als je een tweak toepast, zodat je ook af bent van die stomme nags omdat je nu eenmaal idioten hebt die zonodig op de achterbank moeten gaan zitten...quote:Op donderdag 29 januari 2026 16:53 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Dat is de functie die je BINNEN een rijstrook dus ook binnen die rijstrook houdt. Daar mis ik 0,0 aan.
Nee, ik vind sowieso dat automatisch rijden niet mijn ding. Ik heb er mee gereden in Amerika, en het is tof hoor, maar uiteindelijk wil ik gewoon lekker zelf rijden. En als je zelf rijdt heb je er ook zelf voor te zorgen dat je de auto op de weg houdt. Dat alarmtoontje is ook maximaal irritant (maar daar is het ook voor) dus nee.quote:Op donderdag 29 januari 2026 17:09 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Gebruik jij die niet? Op lange ritten werkt dat echt perfect. Zeker als je een tweak toepast, zodat je ook af bent van die stomme nags omdat je nu eenmaal idioten hebt die zonodig op de achterbank moeten gaan zitten...
Zelf rijden vind ik leuk als er ook echt te rijden valt. Lange ritten is toch doorgaans een kwestie van treintje rijden.quote:Op donderdag 29 januari 2026 17:13 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Nee, ik vind sowieso dat automatisch rijden niet mijn ding. Ik heb er mee gereden in Amerika, en het is tof hoor, maar uiteindelijk wil ik gewoon lekker zelf rijden. En als je zelf rijdt heb je er ook zelf voor te zorgen dat je de auto op de weg houdt. Dat alarmtoontje is ook maximaal irritant (maar daar is het ook voor) dus nee.
Als jij met 200+ aan komt janken en iemand komt vlak voor je ineens naar links is het gewoon klaar, of je nou met FSD rijdt of zelf.quote:Op donderdag 29 januari 2026 17:25 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Zelf rijden vind ik leuk als er ook echt te rijden valt. Lange ritten is toch doorgaans een kwestie van treintje rijden.
In Duitsland is het wat anders. Daar stopt de pret bij 140 km/u en dat vind ik op een autobahn wel heel lafjes. Overigens zou ik aan 200+ toch weer niet heel rustig zitten met FSD (ik heb door de jaren heen een 6e zintuig voor idioten die naar links opschuiven zonder te kijken ontwikkeld).
Daarom ook dat zesde zintuig. Vooraf weten wanneer je even van je gas af moet. Ook al is er strikt genomen niets aan de hand.quote:Op donderdag 29 januari 2026 17:46 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Als jij met 200+ aan komt janken en iemand komt vlak voor je ineens naar links is het gewoon klaar, of je nou met FSD rijdt of zelf.
ik kom hooguit met 120 aanjankenquote:Op donderdag 29 januari 2026 17:46 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Als jij met 200+ aan komt janken en iemand komt vlak voor je ineens naar links is het gewoon klaar, of je nou met FSD rijdt of zelf.
Nog steeds te koop.quote:Op donderdag 29 januari 2026 18:38 schreef tjoptjop het volgende:
Einde van de S is we een end of an era, jammer dat er geen opvolger is gekomen. Al kun je je afvragen hoe groot de markt voor een grote sedan is tegenwoordig.
Toch wel de auto die elektrisch rijden sexy heeft gemaakt.
De innovatie is kort daarna ook gestopt. Ok, vleugeldeuren en twee betaalbaardere modellen, maar er is meer verwijderd dan bijgekomen. Zoals de radar en ultrasoon sensors. Alle energie is daarna gestopt in FSD en hype. Ze hebben nu nog een paar saaie en oude modellen die nergens meer in uitblinken. En de Cybertruck. Ik weet niet of ze die nog maken, maar ze hebben er nog parkeerplaatsen vol van te koop staan.quote:Op donderdag 29 januari 2026 18:38 schreef tjoptjop het volgende:
Einde van de S is we een end of an era, jammer dat er geen opvolger is gekomen. Al kun je je afvragen hoe groot de markt voor een grote sedan is tegenwoordig.
Toch wel de auto die elektrisch rijden sexy heeft gemaakt.
Ja, zo'n S is wel echt lekker. Maar in t algemeen geldt wel.dat elektrisch gewoon lekkerder rijdt. Mijn vrouw was lang niet zo'n fan, maar vanaf dat ik een Tesla had veranderde die mening. Nu rijdt ze zelf ook elektrischquote:Op donderdag 29 januari 2026 18:51 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Nog steeds te koop.
Lekker hoor, een Plaid met track pack.
Kun jij een keer ophouden met onzin spuien? We weten het inmiddels wel: jij hebt iets tegen Tesla. Boeien.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 02:00 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
De innovatie is kort daarna ook gestopt. Ok, vleugeldeuren en twee betaalbaardere modellen, maar er is meer verwijderd dan bijgekomen. Zoals de radar en ultrasoon sensors. Alle energie is daarna gestopt in FSD en hype. Ze hebben nu nog een paar saaie en oude modellen die nergens meer in uitblinken. En de Cybertruck. Ik weet niet of ze die nog maken, maar ze hebben er nog parkeerplaatsen vol van te koop staan.
Absoluut. Ik zou voor de openbare weg nooit meer terug willen naar zo’n ouderwetse stinkbak.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 06:49 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Ja, zo'n S is wel echt lekker. Maar in t algemeen geldt wel.dat elektrisch gewoon lekkerder rijdt. Mijn vrouw was lang niet zo'n fan, maar vanaf dat ik een Tesla had veranderde die mening. Nu rijdt ze zelf ook elektrisch
Heeft iemand ook al iets bedacht dan om het aan de lader hangen onderweg te automatiseren? Want anders kan je hoogstens in Winterberg gaan skiën, toch?quote:Op zondag 25 januari 2026 18:42 schreef VEM2012 het volgende:
Come to think of it: met het vliegtuig naar wintersport en dan de auto er achteraan met al jouw gear (ik heb veel verschillende ski’s en skischoenen, dat is duur), zodat je aldaar je auto hebt, maar je de lange rit niet hoeft te doen.
Nou ja, er zijn prachtige brandstof auto's natuurlijk, ik ben niet anti-brandstof, maar ik vind EV gewoon veel prettiger rijden.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 09:51 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Absoluut. Ik zou voor de openbare weg nooit meer terug willen naar zo’n ouderwetse stinkbak.
ik zag vandaag twee dong feng autos uitgeladen wordenquote:Op vrijdag 30 januari 2026 10:03 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Nou ja, er zijn prachtige brandstof auto's natuurlijk, ik ben niet anti-brandstof, maar ik vind EV gewoon veel prettiger rijden.
Ja...Oke?quote:Op vrijdag 30 januari 2026 21:14 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ik zag vandaag twee dong feng autos uitgeladen worden
klein en goed koop chinees
https://www.zeeuwenzeeuw.nl/dongfeng/
Bekijk deze YouTube-video
Die ben ik nog niet in het wild tegen gekomen.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 21:14 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ik zag vandaag twee dong feng autos uitgeladen worden
klein en goed koop chinees
https://www.zeeuwenzeeuw.nl/dongfeng/
Bekijk deze YouTube-video
De robotaxi zou het ook moeten kunnen. Dus er zal wel iets voor verzonnen worden.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 09:55 schreef knoopie het volgende:
[..]
Heeft iemand ook al iets bedacht dan om het aan de lader hangen onderweg te automatiseren? Want anders kan je hoogstens in Winterberg gaan skiën, toch?
Ze hadden in het verleden bij Tesla wel die robotarm, maar dat is natuurlijk een veel te duur lapmiddel om een voor mensen gemaakte stekker met een robot er in te duwen. En dat project staat al sinds jaren stil lijkt het.
Laatst was er wel een mooie render van een draadloze oplader, maar dat is tamelijk kansloos met de matige efficiency daarvan. Zelfs al zou de elektriciteit gratis zijn en zou je een theoretisch maximum van 90% efficiency halen, dan moet je nog steeds 10% van je laadvermogen aan warmte kwijtraken tijdens het laden. Dat is heel veel warmte. Dat betekent in de praktijk langzamer laden waarschijnlijk.
Een van de weinige oplossingen die al in de praktijk getest wordt, is die van easlink. Geautomatiseerd aankoppelen op een plaat onder de auto. Laten we hopen dat dat, of een soortgelijk systeem zich doorzet als standaard. https://easelink.com/
In combinatie met autopilot zou dat ook het laadpaalkleven kunnen oplossen. Als je auto vol is, dan ruilt hij gewoon zelf van plek met de auto die daarachter stond te wachten om ook aan de oplader te mogen.
Het is meer het gebruiksgemak.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 10:03 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Nou ja, er zijn prachtige brandstof auto's natuurlijk, ik ben niet anti-brandstof, maar ik vind EV gewoon veel prettiger rijden.
Dat het opladen nog niet geautomatiseerd is, is gewoon een gemiste kans. Bijvoorbeeld voor iedereen die niet een eigen oprit heeft. Thuis uitstappen voor de voordeur en de auto zelf naar de oplader laten rijden. Want met je spullen/kinderen naar de auto moeten sjouwen die twee straten verderop aan de oplader staat is een van de meest gehoorde klachten hier op fok als het om elektrische auto's gaat.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 23:18 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
De robotaxi zou het ook moeten kunnen. Dus er zal wel iets voor verzonnen worden.
En zonet was het nog ideaal als de auto alleen ging rijden, omdat jij verre vakanties altijd met het vliegtuig doet, toch? In een eerder deel van dit topic heb je opmerkingen over opladen op weg naar de skivakantie afgewimpeld met "ik ga toch altijd met het vliegtuig als het te ver is", maar nu ga je altijd met de auto? Wat is het nou?quote:Maar goed, voorlopig moet ik nog meerdere keren per jaar zelf op en neer rijden om te skiën. Ook geen straf. Fijne auto.
Wat?quote:Op zaterdag 31 januari 2026 17:22 schreef knoopie het volgende:
[..]
Dat het opladen nog niet geautomatiseerd is, is gewoon een gemiste kans. Bijvoorbeeld voor iedereen die niet een eigen oprit heeft. Thuis uitstappen voor de voordeur en de auto zelf naar de oplader laten rijden. Want met je spullen/kinderen naar de auto moeten sjouwen die twee straten verderop aan de oplader staat is een van de meest gehoorde klachten hier op fok als het om elektrische auto's gaat.
[..]
En zonet was het nog ideaal als de auto alleen ging rijden, omdat jij verre vakanties altijd met het vliegtuig doet, toch? In een eerder deel van dit topic heb je opmerkingen over opladen op weg naar de skivakantie afgewimpeld met "ik ga toch altijd met het vliegtuig als het te ver is", maar nu ga je altijd met de auto? Wat is het nou?
Op zaterdag 31 januari 2026 17:22 schreef knoopie het volgende:Skiën met het vliegtuig? Geen idee hoe je erbij komt, maar dat kan ik niet gezegd hebben. Ik heb altijd meerdere race ski’s bij mij, meerdere gewone ski’s. Raceschoenen en gewone schoenen. Complete onderhoudsset voor de ski’s om te slijpen en infrarood te waxen. Dan zwijg ik maar over de hoeveelheid skioutfits die ik bij heb voor de diverse omstandigheden. En dat is alleen voor mijzelf.quote:Op zaterdag 31 januari 2026 17:22 schreef knoopie het volgende:
[..]
En zonet was het nog ideaal als de auto alleen ging rijden, omdat jij verre vakanties altijd met het vliegtuig doet, toch? In een eerder deel van dit topic heb je opmerkingen over opladen op weg naar de skivakantie afgewimpeld met "ik ga toch altijd met het vliegtuig als het te ver is", maar nu ga je altijd met de auto? Wat is het nou?
Kennelijk omdat je een halve skiwinkel mee wil nemen. Zie post onder die van jou.quote:Op zaterdag 31 januari 2026 17:31 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Wat?
Waarom zou je 'verre' vakanties met een auto doen?
Eh nee, dat bedoel ik niet. Ik heb hier op FOK! nog nergens gezien dat het grootste probleem van mensen bij een EV is dat als de auto 2 straten verderop staat dat je met kinderen en/of spullen daarheen moet sjouwen.quote:Op zaterdag 31 januari 2026 20:22 schreef knoopie het volgende:
[..]
Kennelijk omdat je een halve skiwinkel mee wil nemen. Zie post onder die van jou.
quote:Slechte start van het jaar voor autodealers, vooral verkoop van elektrische auto's keldert flink
Amsterdam- Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari.
Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar.
De verkoop van het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.
Als je in een beetje stad woont is het sowieso niet ongewoon dat je je auto een paar straten verderop moet parkeren, tenzij je echt een eigen parkeerplaats hebt.quote:Op zaterdag 31 januari 2026 21:03 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Eh nee, dat bedoel ik niet. Ik heb hier op FOK! nog nergens gezien dat het grootste probleem van mensen bij een EV is dat als de auto 2 straten verderop staat dat je met kinderen en/of spullen daarheen moet sjouwen.
Dat is ook overigens een gezocht argument, want als je er tóch al heen moet lopen, waarom zou je dan niet gewoon de auto gaan halen 2 straten verderop en dan terug naar huis rijden. Al roepen sommige mensen natuurlijk alles om maar te rechtvaardigen waarom een EV kut is, maar dan nog heb ik deze 'onderbouwing' hier nog niet voorbij zien komen (wat niet wil zeggen dat ie ook niet voorbij gekomen ís natuurlijk).
Ik moet er niet aan denken.quote:Op zondag 1 februari 2026 14:31 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Als je in een beetje stad woont is het sowieso niet ongewoon dat je je auto een paar straten verderop moet parkeren, tenzij je echt een eigen parkeerplaats hebt.
Overburen hebben zo'n ding onlangs gekocht. Wegenwacht en een andere hulpdienst hebben daar al meermaals langw tijd op de stoep gestaan. Geen idee wat issue was verder.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 21:14 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ik zag vandaag twee dong feng autos uitgeladen worden
klein en goed koop chinees
https://www.zeeuwenzeeuw.nl/dongfeng/
Bekijk deze YouTube-video
daarom wil ik ook niet in een stad wonenquote:Op zondag 1 februari 2026 14:31 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Als je in een beetje stad woont is het sowieso niet ongewoon dat je je auto een paar straten verderop moet parkeren, tenzij je echt een eigen parkeerplaats hebt.
Jawel, maar zelfs in dat scenario heb ik hier nog niet gelezen dat het grootste bezwaar dan was dat je met je kinderen en/of spullen daarheen moet sjouwen.quote:Op zondag 1 februari 2026 14:31 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Als je in een beetje stad woont is het sowieso niet ongewoon dat je je auto een paar straten verderop moet parkeren, tenzij je echt een eigen parkeerplaats hebt.
Een normaal mens laadt dan iedereen en alles even snel uit en gaat dan parkeren.quote:Op zondag 1 februari 2026 16:08 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Jawel, maar zelfs in dat scenario heb ik hier nog niet gelezen dat het grootste bezwaar dan was dat je met je kinderen en/of spullen daarheen moet sjouwen.
Ja, of gaat de auto eerst halen om dan alles in te laden in plaats van daar straten lang mee in je handen te lopen etc.quote:Op zondag 1 februari 2026 16:17 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Een normaal mens laadt dan iedereen en alles even snel uit en gaat dan parkeren.
Ik heb niet gezegd dat het het grootste probleem is, maar het is wel vaker voorbij gekomen. Omdat bijvoorbeeld als je alleen bent thuis bent en kleine kinderen hebt, je die niet alleen thuis wil laten terwijl je de auto haalt? En als die dan toevallig ook nog zo klein zijn dat die een luiertas en maxi cosi nodig hebben, dan ben je al snel met spullen aan het sjouwen.quote:Op zaterdag 31 januari 2026 21:03 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Eh nee, dat bedoel ik niet. Ik heb hier op FOK! nog nergens gezien dat het grootste probleem van mensen bij een EV is dat als de auto 2 straten verderop staat dat je met kinderen en/of spullen daarheen moet sjouwen.
Dat is ook overigens een gezocht argument, want als je er tóch al heen moet lopen, waarom zou je dan niet gewoon de auto gaan halen 2 straten verderop en dan terug naar huis rijden. Al roepen sommige mensen natuurlijk alles om maar te rechtvaardigen waarom een EV kut is, maar dan nog heb ik deze 'onderbouwing' hier nog niet voorbij zien komen (wat niet wil zeggen dat ie ook niet voorbij gekomen ís natuurlijk).
Mja, maar een EV hebben én kleine kinderen hebben én zó klein dat je ze niet alleen kunt laten én en en maakt natuurlijk een scenario wat niet de hoofdreden is om geen EV te willen. Het lijkt mij dat er tig redenen zijn om die niet te willen, maar dit scenario zal dan niet boven aan de lijst staan.quote:Op maandag 2 februari 2026 17:47 schreef knoopie het volgende:
[..]
Ik heb niet gezegd dat het het grootste probleem is, maar het is wel vaker voorbij gekomen. Omdat bijvoorbeeld als je alleen bent thuis bent en kleine kinderen hebt, je die niet alleen thuis wil laten terwijl je de auto haalt? En als die dan toevallig ook nog zo klein zijn dat die een luiertas en maxi cosi nodig hebben, dan ben je al snel met spullen aan het sjouwen.
Dat was in ieder geval een voorbeeld wat hier op FOK wel eens voorbij gekomen is, en dat lijkt mij best realistisch.
En vooral zou het een mooie toepassing van zelfrijdende autos kunnen zijn, als die dan voor kan komen rijden. Maar dan moet dat aan en van de oplader hangen dus wel automatisch kunnen, en dat kunnen de huidige auto's nog niet. Dat was mijn hele punt.
En het is erg jammer dat je elke keer als iemand iets over EV zegt wat niet 100% positief is, dat die dat dan volgens jou doet omdat hij per sé tegen wil zijn of jaloers is.
Elk product is een compromis. Zelfs elektrische auto's.
Als je zelf geen oprit hebt, dan loop je het risico dat je auto niet bij huis staat.quote:Op maandag 2 februari 2026 17:47 schreef knoopie het volgende:
[..]
Ik heb niet gezegd dat het het grootste probleem is, maar het is wel vaker voorbij gekomen. Omdat bijvoorbeeld als je alleen bent thuis bent en kleine kinderen hebt, je die niet alleen thuis wil laten terwijl je de auto haalt? En als die dan toevallig ook nog zo klein zijn dat die een luiertas en maxi cosi nodig hebben, dan ben je al snel met spullen aan het sjouwen.
Dat was in ieder geval een voorbeeld wat hier op FOK wel eens voorbij gekomen is, en dat lijkt mij best realistisch.
En vooral zou het een mooie toepassing van zelfrijdende autos kunnen zijn, als die dan voor kan komen rijden. Maar dan moet dat aan en van de oplader hangen dus wel automatisch kunnen, en dat kunnen de huidige auto's nog niet. Dat was mijn hele punt.
En het is erg jammer dat je elke keer als iemand iets over EV zegt wat niet 100% positief is, dat die dat dan volgens jou doet omdat hij per sé tegen wil zijn of jaloers is.
Elk product is een compromis. Zelfs elektrische auto's.
Dan heb je niet goed gelezen. Ik schreef helemaal niet dat EV's kut zijn. Ik schreef dat ik het een gemiste kans vind dat de auto's die zelfstandig moeten kunnen gaan rijden niet zelfstandig kunnen opladen. In het scenario wat VEM2012 beschreef van een hele lange rit is dat essentieel, en in het scenario dat ik beschreef van niet voor de deur kunnen parkeren is dat ook erg handig. Dat is een heel andere discussie en helemaal niet anti-EV.quote:Op maandag 2 februari 2026 18:04 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Mja, maar een EV hebben én kleine kinderen hebben én zó klein dat je ze niet alleen kunt laten én en en maakt natuurlijk een scenario wat niet de hoofdreden is om geen EV te willen. Het lijkt mij dat er tig redenen zijn om die niet te willen, maar dit scenario zal dan niet boven aan de lijst staan.
Nou, de grootste groep mensen die anti EV is is (niet geheel toevallig) ook de groep die er geen hands on ervaring mee heeft. Er een keer mee gereden hebben is geen hands on ervaring. Als je heel erg graag anti EV wil zijn, dan wil je dat met een reden, helemaal als je er geen hebt. Als een EV je verder geen hol boeit, linksom of rechtsom, dan ben je ('je', niet JIJ) niet druk met scenario's te bedenken waarin je dan kunt zeggen 'zie je, dán is het niet handig, dús het is kut'.
Precies. Dus daar zou een auto die zichzelf gaat parkeren super handig zijn. Maar het zou nog veel handiger zijn, als hij zichzelf ook aan de oplader zou hangen. Dat was mijn punt, dat automatisch kunnen aankoppelen een ontzettend praktische toevoeging zou zijn voor auto's die zelfstandig kunnen rijden. Helaas lijkt nog geen enkele fabrikant daar serieus mee bezig te zijn.quote:Op maandag 2 februari 2026 18:09 schreef Wantie het volgende:
[..]
Als je zelf geen oprit hebt, dan loop je het risico dat je auto niet bij huis staat.
Tegenwoordig heb je zelfs woonwijken waarbij je de auto aan de rand van de wijk moet parkeren.
Tesla is er mee bezig, die ontwikkelt draadloos opladen.quote:Op dinsdag 3 februari 2026 07:50 schreef knoopie het volgende:
[..]
Precies. Dus daar zou een auto die zichzelf gaat parkeren super handig zijn. Maar het zou nog veel handiger zijn, als hij zichzelf ook aan de oplader zou hangen. Dat was mijn punt, dat automatisch kunnen aankoppelen een ontzettend praktische toevoeging zou zijn voor auto's die zelfstandig kunnen rijden. Helaas lijkt nog geen enkele fabrikant daar serieus mee bezig te zijn.
Voor autonoom opladen is hardware nodig, die nu nog nergens in zit. Dus anders gezegd, iedereen die nu een elektrische auto koopt zal die nooit zelf naar de oplader kunnen laten rijden en aandokken, hoe goed de software ook ooit gaat worden.quote:Op dinsdag 3 februari 2026 16:11 schreef Wantie het volgende:
[..]
Tesla is er mee bezig, die ontwikkelt draadloos opladen.
En volgens mij zijn enkele Chinese fabrikanten er ook mee bezig.
Zelf rijden naar de lader vereist echter wel level 5 autonomie.
En dat biedt geen enkele autofabrikant.
Ook niet Waymo, die autonoom rond rijdt in Amerikaanse steden.
Dus je verontwaardiging is onterecht.quote:Op dinsdag 3 februari 2026 16:54 schreef knoopie het volgende:
[..]
Voor autonoom opladen is hardware nodig, die nu nog nergens in zit. Dus anders gezegd, iedereen die nu een elektrische auto koopt zal die nooit zelf naar de oplader kunnen laten rijden en aandokken, hoe goed de software ook ooit gaat worden.
Het is sowieso onmogelijk, omdat geen enkel merk level 5 autonomie aanbiedt.quote:Wat ik al eerder schreef, volgens mij is er in Europa maar één bedrijf al zo ver dat ze in de praktijk testen: https://easelink.com/ Die hebben een cool systeem bedacht wat fysiek contact maakt.
Wat mij betreft veel logischer dan draadloos opladen, want draadloos is zeker met die afstanden zoals Tesla ze voorstelde extreem inefficiënt. Denk aan 30% max.
De discussie begon met VEM die zei FSD te willen gebruiken om zijn skispullen naar het buitenland te laten rijden (en zelf te vliegen), maar dat is dus nu nog onmogelijk zelfs al zou FSD werken. Tenzij Tesla mensen in gaat huren om langs de snelweg auto's in te pluggen.
quote:Tesla surged ahead of BYD in January, delivering a decisive global EV sales lead as price cuts, inventory pushes, and strong demand in key markets paid off. The result reshapes early-2026 momentum and challenges assumptions that BYD’s scale would dominate the start of the year.
Ik zie het al: Tesla is bijna failliet.quote:Op vrijdag 6 februari 2026 09:53 schreef Digi2 het volgende:
20 Best Selling EV Models in the World in 2025
[ afbeelding ]
Nummer 1 en 2 zijn dan Tesla en BYD, met resp. 187072 en 123995 verkochte BEV's.quote:Op vrijdag 6 februari 2026 09:53 schreef Digi2 het volgende:
20 Best Selling EV Models in the World in 2025
[ afbeelding ]
quote:Tesla’s Full-Self-Driving Capability is een uitgebreid softwarepakket dat voor duizenden euro’s een hele reeks intelligente functies biedt. Zo kunnen auto's met FSD zelf van rijstrook wisselen, stoppen voor verkeerslichten en uit een parkeervak rijden. FSD is echter vooral de belofte op uitbreiding. Die belofte wordt ook wel deels vervuld door de lancering van allerlei extra functies en foefjes, maar echt zelf rijden doet een Tesla zelfs met FSD nog altijd niet. In Amerika is dat al wel het geval, althans enigszins. Daar kun je ‘hands free’ door het verkeer gaan, althans zolang de interieurcamera ziet dat de bestuurder nog oplet.
Nu komt die functie er ook in Europa aan en is Nederland aan de beurt in de uitrol ervan. Denk echter nog niet dat je vanmiddag in de app de functie kunt downloaden, want zo ver is het nog niet. In aanloop naar definitieve goedkeuring wordt het eerst mogelijk om FSD als passagier te ervaren. Je rijdt dus mee met een medewerker die alsnog niet zelf rijdt, maar wel FSD kan demonstreren. Deze medewerkers zijn speciaal goedgekeurd om legaal met FSD de weg op te mogen, voordat dit voor iedereen mogelijk wordt.
De FSD-demonstraties waren al eind 2025 mogelijk in een aantal andere Europese landen, maar nu dus ook bij ons. Het boeken van een ‘meerijproefrit’ kan online en de demonstratieritten vertrekken bij de Tesla Stores in Amsterdam, Arnhem, Eindhoven, Rotterdam, Tilburg, Zwolle, Groningen, Utrecht en Den Haag.
Ik voel een overboeking a 3700 euro aankomen...quote:Op vrijdag 13 februari 2026 14:44 schreef Wantie het volgende:
Tesla FSD heeft een voorlopige goedkeuring gekregen van de RDW.
Tesla’s FSD officieel in Nederland, maar voorlopig ‘meerijden met meerijden
[..]
Dat is een boel geld voor de facto een taxiritje waarbij je niet eens zelf mag bepalen waar je heen gaat.quote:Op vrijdag 13 februari 2026 16:39 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Ik voel een overboeking a 3700 euro aankomen...
quote:In aanloop naar definitieve goedkeuring wordt het eerst mogelijk om FSD als passagier te ervaren. Je rijdt dus mee met een medewerker die alsnog niet zelf rijdt, maar wel FSD kan demonstreren. Deze medewerkers zijn speciaal goedgekeurd om legaal met FSD de weg op te mogen, voordat dit voor iedereen mogelijk wordt.
Je weet wat voorlopige goedkeuring betekent?quote:Op vrijdag 13 februari 2026 17:11 schreef knoopie het volgende:
[..]
Dat is een boel geld voor de facto een taxiritje waarbij je niet eens zelf mag bepalen waar je heen gaat.
[..]
Ja ik ken het woord voorlopig en ik weet wat het betekent. Wat ik in het aangehaalde artikel lees is precies wat ik citeerde: voor nu is het enkel dat een speciaal getrainde medewerker je mag laten zien wat het doet. Je mag nog niet zelf rijden, staat er. Voor de rest is het nog een belofte van Tesla dat het in de toekomst helemaal vrijgegeven gaat worden, maar we weten allemaal hoe dat gaat met beloftes van Tesla.quote:Op vrijdag 13 februari 2026 17:20 schreef Wantie het volgende:
[..]
Je weet wat voorlopige goedkeuring betekent?
Ja dat dit geen belofte van Tesla is, maar een voorlopige goedkeuring van het RDW.quote:Op vrijdag 13 februari 2026 17:38 schreef knoopie het volgende:
[..]
Ja ik ken het woord voorlopig en ik weet wat het betekent. Wat ik in het aangehaalde artikel lees is precies wat ik citeerde: voor nu is het enkel dat een speciaal getrainde medewerker je mag laten zien wat het doet. Je mag nog niet zelf rijden, staat er. Voor de rest is het nog een belofte van Tesla dat het in de toekomst helemaal vrijgegeven gaat worden, maar we weten allemaal hoe dat gaat met beloftes van Tesla.
Als dat alles is, dan vind ik E3700 een boel geld ja. Of zie ik iets over het hoofd?
Het is de aanloop naar FSD zoals in de VS. En als ze dat hier gaan aanbieden, dan maak ik 3700 euro naar ze over voor een upgrade. Want FSD in de VS is echt heel erg goed.quote:Op vrijdag 13 februari 2026 17:11 schreef knoopie het volgende:
[..]
Dat is een boel geld voor de facto een taxiritje waarbij je niet eens zelf mag bepalen waar je heen gaat.
[..]
Is al bekend of Tesla FSD als aankooppakket, of als maandelijks abonnement gaat aanbieden in Nederland?quote:Op vrijdag 13 februari 2026 18:07 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Het is de aanloop naar FSD zoals in de VS. En als ze dat hier gaan aanbieden, dan maak ik 3700 euro naar ze over voor een upgrade. Want FSD in de VS is echt heel erg goed.
Ze hebben toestemming voor een test onder begeleiding van speciaal getraind personeel waarin ze aan moeten tonen dat de software veilig is in de praktijk. Dat ze die test gaan halen en dat het alleen maar een formaliteit is, is weldegelijk een belofte van Tesla.quote:Op vrijdag 13 februari 2026 17:54 schreef Wantie het volgende:
[..]
Ja dat dit geen belofte van Tesla is, maar een voorlopige goedkeuring van het RDW.
Dat zal ook wel een abbo worden, dus daarom snel kopen als het nog kan.quote:Op vrijdag 13 februari 2026 18:44 schreef Wantie het volgende:
[..]
Is al bekend of Tesla FSD als aankooppakket, of als maandelijks abonnement gaat aanbieden in Nederland?
Ik lees dat niet in het artikel.quote:Op vrijdag 13 februari 2026 20:31 schreef knoopie het volgende:
[..]
Ze hebben toestemming voor een test onder begeleiding van speciaal getraind personeel waarin ze aan moeten tonen dat de software veilig is in de praktijk. Dat ze die test gaan halen en dat het alleen maar een formaliteit is, is weldegelijk een belofte van Tesla.
https://www.rdw.nl/nieuws(...)ing-van-oproep-tesla
En ik lees nergens in het artikel dat de RDW het vrijgegeven heeft. Het laatste bericht van de RDW over deze kwestie is volgens mij de link die ik net post.quote:
Je hebt nog tot morgen de tijd.quote:Op vrijdag 13 februari 2026 20:33 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Dat zal ook wel een abbo worden, dus daarom snel kopen als het nog kan.
Je schrijft dit:quote:Op vrijdag 13 februari 2026 21:05 schreef knoopie het volgende:
[..]
En ik lees nergens in het artikel dat de RDW het vrijgegeven heeft. Het laatste bericht van de RDW over deze kwestie is volgens mij de link die ik net post.
Ik geloof het pas als ik het zie (bij de RDW). Voor zover ik weet bestaat er wettelijk helemaal niet zoiets als "voorlopige toestemming". Het voldoet aan UN-R171 en is toegelaten, of het voldoet niet aan UN-R171 en is niet toegelaten. Er bestaat geen " voorlopig" toegelaten.
Daar heb je gelijk in. Die testritten met potentiële klanten zijn inderdaad niet om de RDW te overtuigen. Ik hoop dat het toelatingstraject bij de RDW iets grondiger is dan wat proefritjes met mensen van Tesla achter het stuur.quote:Op vrijdag 13 februari 2026 21:43 schreef Wantie het volgende:
[..]
Je schrijft dit:
Ze hebben toestemming voor een test onder begeleiding van speciaal getraind personeel waarin ze aan moeten tonen dat de software veilig is in de praktijk
Of dat is om iets aan te tonen betwijfel ik.
De testrit is volgens mij voor consumenten die belangstelling hebben voor FSD.
Tesla lijkt iRobot achterna te gaan: groot geworden door een revolutionair product, maar uiteindelijk ingehaald door de concurrentie.quote:Op zondag 15 februari 2026 23:55 schreef TheFreshPrince het volgende:
"The data is in, Tesla is soo f****d"
Bekijk deze YouTube-video
En gebrek aan vernieuwing, waardoor hun revolutionaire product nu niets 'revolutionairs' meer biedt en technische voorsprong is verdampt.quote:Op maandag 16 februari 2026 07:18 schreef Wantie het volgende:
[..]
Tesla lijkt iRobot achterna te gaan: groot geworden door een revolutionair product, maar uiteindelijk ingehaald door de concurrentie.
Teveel ingezet op iets dat ze niet geperfectioneerd krijgen, te weinig gedaan om hun core business up-to-date te houden met de gedachte dat dat nu toch achterhaald zou zijn.quote:Op maandag 16 februari 2026 07:18 schreef Wantie het volgende:
[..]
Tesla lijkt iRobot achterna te gaan: groot geworden door een revolutionair product, maar uiteindelijk ingehaald door de concurrentie.
Wet van de remmende voorsprong. Bijna elk innovatief bedrijf heeft er uiteindelijk last van.quote:Op maandag 16 februari 2026 07:18 schreef Wantie het volgende:
[..]
Tesla lijkt iRobot achterna te gaan: groot geworden door een revolutionair product, maar uiteindelijk ingehaald door de concurrentie.
In het begin was het design van de tesla bewust zo generiek mogelijk. Als je je ogen half dicht doet, ziet elke S of model 3 er uit als een ford mondeo/ toyota camry. En de X en Y precies hetzelfde, maar iemand heeft in paint de hoogte op 120% gezet. Dat was een bewuste beslissing in 2012, om te bewijzen dat het een "gewone auto" was, maar dan beter, sneller, stiller etc. Juist het tegenovergestelde van het polariserende design van een bmw i3 of een toyota prius uit die tijd. Toen in 2012 volgens mij een supergoede beslissing die zeker er aan heeft bijgedragen dat de elektro-auto normaal werd.quote:Op maandag 16 februari 2026 07:41 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
En gebrek aan vernieuwing, waardoor hun revolutionaire product nu niets 'revolutionairs' meer biedt en technische voorsprong is verdampt.
In de periode 2012-2020 hadden ze echt wel een grote voorsprong op het gebied van range en accutechniek. Maar de concurrentie heeft niet stil gezeten.
Om als zelfstandige autofabrikant relevant te blijven, had de S al lang vernieuwd moeten zijn en had het modellen gamma ook verder uitgebreid moeten worden. En ook voor de 3 wordt het hoog tijd voor vernieuwing. Mensen die een nieuwe auto kopen/leasen willen niet precies dezelfde wagen als hun 'oude' auto. Want dan kunnen ze immers net zo goed met die 'oude' auto door blijven rijden.
Of het weglaten van een normaal pookje voor de richtingaanwijzer, zoals iedereen met een rijbewijs gewend is.quote:Op maandag 16 februari 2026 10:13 schreef knoopie het volgende:
Maar nee, ze moeten hun energie en creativiteit kwijt in dingen zoals een niet-rond stuurtje, en vleugeldeuren.
Ach, het jaarlijkse Tesla is bijna failliet gezeik.quote:Op zondag 15 februari 2026 23:55 schreef TheFreshPrince het volgende:
"The data is in, Tesla is soo f****d"
Bekijk deze YouTube-video
Er wordt nergens gesteld dat Tesla bijna failliet is. Zolang ze winst maken en geen grote schulden opbouwen gebeurt dat niet.quote:Op maandag 16 februari 2026 17:49 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Ach, het jaarlijkse Tesla is bijna failliet gezeik.
Boring!
Aangezien de credits in de US opgedroogd zijn, vrees ik het ergste.quote:Op maandag 16 februari 2026 18:15 schreef Wantie het volgende:
Ach, volgende maand gaat het vast weer beter
Je schrijft Tesla is fucked. Maar je bedoelt dus de beleggers?quote:Op maandag 16 februari 2026 19:24 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Er wordt nergens gesteld dat Tesla bijna failliet is. Zolang ze winst maken en geen grote schulden opbouwen gebeurt dat niet.
Maar de huidige koers van Tesla slaat nergens op en dat kan je aflezen aan de P/E.
De P/E is de "price-to-earnings ratio", ofwel hoeveel keer duurder het aandeel is dan de winst per aandeel.
De P/E van een gemiddelde autofabrikant is zo'n 7,5 tot 15 als ze tenminste winst maken.
Maar goed, "Tesla is geen autofabrikant, het is een techbedrijf".
Prima, het is een techbedrijf.
De P/E van een gemiddeld groot techbedrijf als Alphabet (Google) zit op ongeveer 28, de P/E van Nvidia zit op 45 en Amazon zit op 27.
En Tesla? Het bedrijf dat amper tot geen groei doormaakte afgelopen jaar? Dat zit op een P/E van 388.
Dat betekent dus dat je bij Tesla 388x de jaarwinst per aandeel betaalt.
Tesla moet inmiddels minimaal (!) 8,6x meer omzet en winst gaan draaien voordat die P/E enigszins te verantwoorden valt (eerder noemde ik nog 6x maar ik had het jaarrapport niet goed gelezen).
De koers zit nu op $417 en dat zou dus ergens rond de $48 moeten zitten als Tesla de groei doormaakte die Nvidia doormaakt.
Maar dat maakt Tesla niet door want de omzet is met ~3% gedaald en de winst met 46% gedaald.
Dus eigenlijk is $25-30 nu een redelijke prijs voor een aandeel Tesla.
Wat ik jammer vind: in plaats van inhoudelijk reageren op die kritiek, val je me / ons aan met "het jaarlijkse Tesla failliet kritiek" verwijt, terwijl je zelf ook wel weet dat het daar helemaal niet om gaat.
Waar staat dat?quote:Op maandag 16 februari 2026 21:21 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Je schrijft Tesla is fucked. Maar je bedoelt dus de beleggers??
Tesla is fucked door de product keuzes die gemaakt zijn en door het gedrag en politieke uitspattingen van hun CEO.quote:Op maandag 16 februari 2026 21:21 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Je schrijft Tesla is fucked. Maar je bedoelt dus de beleggers?
Je kan mij niet verwijten dat ik denkt dat je bedoelt wat je schrijft, toch?
Jij gelooft niet in de strategische koers van Tesla. Prima.quote:Op maandag 16 februari 2026 21:45 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Tesla is fucked door de product keuzes die gemaakt zijn en door het gedrag en politieke uitspattingen van hun CEO.
Dat heeft gevolgen voor de beleggers. Als de omzet en winst niet fors gaan stijgen, zal het aandeel gaan dalen als Felix Baumgartner uit een ruimteballon.
Maar daarmee zeg ik niet dat ze failliet gaan, daar zijn jaarlijkse verliezen voor nodig.
Je vult zelf het topic met het onderwerp en als er iemand wat dieper en kritisch ingaat op de koers van Tesla dan is het ineens "off topic".quote:Op maandag 16 februari 2026 22:07 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Jij gelooft niet in de strategische koers van Tesla. Prima.
Beetje off topic, is het niet?
Als jij het verschil niet tussen een grapje maken en serieus off topic gaan, prima.quote:Op maandag 16 februari 2026 22:12 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Je vult zelf het topic met het onderwerp en als er iemand wat dieper en kritisch ingaat op de koers van Tesla dan is het ineens "off topic".
Carbon credits was inderdaad in 2025 nog goed voor 500 miljoen USD "gratis" inkomsten voor Tesla. In 2026 is het definitief 0.quote:Op maandag 16 februari 2026 19:25 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Aangezien de credits in de US opgedroogd zijn, vrees ik het ergste.
Wie weet hebben ze al voldoende zekerheid dat die toestemming om de hoek is.quote:Op dinsdag 17 februari 2026 10:40 schreef TheFreshPrince het volgende:
Musk bevestigde gisteren dat de Cybercab (zonder stuur en pedalen) in april in productie gaat.
De vraag is: waar gaan die dingen heen, aangezien nog nergens goedkeurig is om zonder stuur en pedalen de weg op te gaan.
Als die toestemming "om de hoek was" had Musk daar al over getweet.quote:Op dinsdag 17 februari 2026 10:51 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Wie weet hebben ze al voldoende zekerheid dat die toestemming om de hoek is.
Dus jij vindt het waarschijnlijker dat Tesla veel auto’s gaat produceren waar geen markt voor is dan dat Musk niet tweet over een toestemming die om de hoek is?quote:Op dinsdag 17 februari 2026 11:02 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Als die toestemming "om de hoek was" had Musk daar al over getweet.
In de US kan Tesla momenteel maximaal 2.500 voertuigen per jaar produceren en inzetten die niet aan de FMVSS voldoen.quote:Op dinsdag 17 februari 2026 15:25 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Dus jij vindt het waarschijnlijker dat Tesla veel auto’s gaat produceren waar geen markt voor is dan dat Musk niet tweet over een toestemming die om de hoek is?
Bijzonder.
quote:What it doesn't do
The bill does not itself authorize any specific deployment of Cybercabs or autonomous vehicles.
It changes the regulatory framework and potential limits (raising the cap), but Tesla still would need to apply to NHTSA for exemptions and satisfy safety criteria before legally deploying vehicles without steering wheels or pedals.
The bill doesn't guarantee approval -- companies still must persuade regulators the vehicles are safe and compliant with statutory requirements.
Practical effect (if enacted)
So in the best-case regulatory scenario under H.R. 7389:
Tesla could potentially get exemptions that allow it to deploy up to 90,000 steering-wheel-less Cybercabs per year in the U.S. -- a huge increase from the current 2,500 cap.
But this depends on NHTSA approval, and the vehicles still must meet applicable safety tests or conditions set by regulators.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |