Dan zou ik nu gaan kijken, Shaq doet de loting.quote:Op vrijdag 5 december 2025 19:25 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Ik hield het twee minuten vol voordat de small dick energy me te veel werd.
Maar wel iedere scheet uit shithole Gaza breed uitmeten.quote:Op vrijdag 5 december 2025 20:11 schreef DrDentz het volgende:
Het NOS journaal negeert deze prijs vollledig, de linkse druiven zijn weer zuur
quote:Op vrijdag 5 december 2025 20:11 schreef DrDentz het volgende:
Het NOS journaal negeert deze prijs vollledig, de linkse druiven zijn weer zuur
Niemand, het is een nieuwe 'prijs'.quote:Op vrijdag 5 december 2025 20:34 schreef monkyyy het volgende:
Wie kreeg de FIFA vredesprijs vorig jaar?
Hoezo is dit nieuws dan? Dit is kontelikkerij tussen twee figuren die draaien in een wolk van schandalen en zelfverheerlijking. Dat heeft niets met nieuws te maken.quote:Op vrijdag 5 december 2025 20:11 schreef DrDentz het volgende:
Het NOS journaal negeert deze prijs vollledig, de linkse druiven zijn weer zuur
En die prijs werd ingevoerd vlak nadat Trump de nobelprijs niet kreegquote:Op vrijdag 5 december 2025 20:41 schreef KinKiJan het volgende:
[..]
[..]
Niemand, het is een nieuwe 'prijs'.
(Zoals te lezen is in het bericht van de NOS van vanmiddag.)
Troostprijsje dusquote:Op vrijdag 5 december 2025 20:45 schreef Starhopper het volgende:
[..]
En die prijs werd ingevoerd vlak nadat Trump de nobelprijs niet kreeg![]()
FIFA heeft van de week laten weten dat clubs de sancties op Rusland moeten negerenquote:Op vrijdag 5 december 2025 20:16 schreef Twiitch het volgende:
Laat Rusland ook maar gewoon weer lekker ballen dan kunnen ze zich ook daar weer laten fêteren.
Een echte Maga-reactiequote:Op vrijdag 5 december 2025 20:11 schreef DrDentz het volgende:
Het NOS journaal negeert deze prijs vollledig, de linkse druiven zijn weer zuur
Ik mis het stuk waar ze Dutch rudderen.quote:
Ben je niet in de war met de vorige president? Trump slaapt maar 3-4 uur per nacht, journalisten kunnen zijn tempo amper bijhouden.quote:Op vrijdag 5 december 2025 22:00 schreef Barbusse het volgende:
Mja, laten we eerlijk zijn; Infantielo deelt deze prijs alleen maar uit in de hoop dat zowel spelers als supporters niet massaal in ICE gator' Alcatraz verdwijnen gedurende het WK.
Helaas is trumpie zo dement als een deur en slaapt 'ie 18 uur per dag, dus zodra het WK begint is hij deze 'prijs' al lang en breed vergeten natuurlijk.
Hij slaapt de rest van de tijd overdrag.quote:Op vrijdag 5 december 2025 23:16 schreef DrDentz het volgende:
[..]
Ben je niet in de war met de vorige president? Trump slaapt maar 3-4 uur per nacht, journalisten kunnen zijn tempo amper bijhouden.
's Nachts is 'ie aan het rage tweeten. Overdag tijdens kabinetsoverleg en persco's slaapt 'ie.quote:Op vrijdag 5 december 2025 23:16 schreef DrDentz het volgende:
[..]
Ben je niet in de war met de vorige president? Trump slaapt maar 3-4 uur per nacht, journalisten kunnen zijn tempo amper bijhouden.
Welnee joh, wel eens van Havelange gehoord? Daarbij vergeleken is Infantino een koorknaap.quote:Op vrijdag 5 december 2025 23:44 schreef TyVole het volgende:
Knap dat de Fifa zichzelf steeds weer verder voor lul kan zetten.
Vroeger joegen ze zon'n Infantino met pek en veren het dorp uit.
In de jaren dat Trump 'm niet wint reikt Infantino 'm waarschijnlijk aan zichzelf uit.quote:Op vrijdag 5 december 2025 23:33 schreef Armani XL het volgende:
Hij is frontrunner om de prijs ook in 2026, 2027 en 2028 te winnen!
Daarna wordt de prijs weer afgeschaft vanwege het gebrek aan juiste kandidaten.
Of het doet het tegenovergestelde.quote:Op vrijdag 5 december 2025 23:51 schreef Dubbelzuurrr het volgende:
Waarschijnlijk is dit wel dé manier om de laatste levensvatbare restantjes beschaving in de VS nog enigszins ongeschonden door de komende 3 jaar te krijgen...
Verguld plastic prijsje uitreiken aan el Trumpo, roedeltje applaudisserende Kegseths, meevoeren naar het vliegtuig, kwartiertje badinerende of seksistische opmerkingen laten uiten tegenover twee permanent aanwezige vrouwelijke 'liberul media' reporters, stukje waddlen naar de slaapvertrekken, cheeseburger, grampa slaapje, links het vliegtuig uit, rechts hetzelfde prijsje uitreiken, en weer de trap op richting vliegtuig ... 6 rondjes per dag zou moeten volstaan. Small price to pay for a semi-functioning democracy.
Iedereen is toch eten en bier halen, misschien is latjetrappen een betere opvulling van dat kwartiertjequote:Op zaterdag 6 december 2025 09:18 schreef recursief het volgende:
En dan krijgen we ook nog een halftime show in de rust van de finale.
Ook Napoleon kroonde zichzelf, dat is iets voor echte bazen.quote:Op zaterdag 6 december 2025 07:51 schreef DrDentz het volgende:
Wel grappig hoe hij zelf die medaille bij zich omdoet, Infantino wil het plechtig doen maar Donald was te gretig.
Dat heeft niks met vrede te maken.quote:Op zaterdag 6 december 2025 10:03 schreef Basp1 het volgende:
De fifa peace prijs terwijl supporters uit sommige landen de vs niet meer in gaan komen om hun land te zien voetballen?
????quote:tegelijkertijd blijven negen op de tien Europeanen op vakantie gaan naar de VS.
Wat een onzin. Alsof 90% van de Europeanen naar de VS op vakantie gaat. Dat is nog nooit zo geweest.quote:Op zaterdag 6 december 2025 11:18 schreef TokkieFamilie het volgende:
maar tegelijkertijd blijven negen op de tien Europeanen op vakantie gaan naar de VS.
https://www.rtl.nl/nieuws(...)-staten-donald-trumpquote:Daaruit blijkt dat het aantal mensen dat van plan is om naar de VS te reizen de afgelopen drie maanden fors is afgenomen. Zo gaf in maart van dit jaar 43 procent van de ondervraagden aan minder geneigd te zijn om naar de VS te reizen, in mei liep dit percentage op naar 62 procent.
Imagine there is no peace prize anylonger.quote:Op vrijdag 5 december 2025 21:11 schreef recursief het volgende:
DIE HEBBEN MOEDER THERESA EN JOHN LENNON NOOIT WETEN TE WINNEN!
Sorry voor de verwarring. Ik bedoel 9 van de 10 mensen die het voor Trumps aanstelling gewend waren naar de VS te gaan dit nog steeds doen. Want inderdaad gaan zeker niet 9 op de 10 van alle Europeanen naar dit land.quote:Op zaterdag 6 december 2025 11:56 schreef recursief het volgende:
[..]
Wat een onzin. Alsof 90% van de Europeanen naar de VS op vakantie gaat. Dat is nog nooit zo geweest.
Zie verder dit:
[..]
https://www.rtl.nl/nieuws(...)-staten-donald-trump
Ik ken ook niemand die vaak of tegelmatig naar de us op vakantie gaatquote:
Noob !quote:Op zaterdag 6 december 2025 09:50 schreef vainsteinsvainsteins het volgende:
Ik heb die nooit gewonnen in Football Manager. Heel knap!
Maar ook dat is niet waar.quote:Op zaterdag 6 december 2025 12:25 schreef TokkieFamilie het volgende:
[..]
Sorry voor de verwarring. Ik bedoel 9 van de 10 mensen die het voor Trumps aanstelling gewend waren naar de VS te gaan dit nog steeds doen. Want inderdaad gaan zeker niet 9 op de 10 van alle Europeanen naar dit land.
quote:Zo gaf in maart van dit jaar 43 procent van de ondervraagden aan minder geneigd te zijn om naar de VS te reizen, in mei liep dit percentage op naar 62 procent.
Vreemd genoeg is dit binnen mijn eigen krijgen minder tot niet het geval. Ik heb nog niemand horen zeggen de VS bewust te zullen mijden. Maar dit is ook niet de moraal van het verhaal. Trump wil Europa financieel uitkleden. Onze overheden treden hier veel te zwak tegen op. Laat daarom ons burgers in opstand komen door op de eerste plaats niet naar de VS af te reizen. Even los dus van alle nieuwsberichten met cijfertjes over in hoeveer het toerisme in de VS zou zijn gekrompen.quote:Op zaterdag 6 december 2025 12:42 schreef recursief het volgende:
Ik ken zelfs mensen die een directe vlucht naar hun niet-Amerikaanse bestemming hebben geboekt om een tussenstop/overstap in de VS te vermijden.
quote:Op zaterdag 6 december 2025 12:22 schreef Idisrom het volgende:
[..]
Imagine there is no peace prize anylonger.
quote:Imagine there's no FIFA
It's easy if you try
No corrupt deals between them
Above the law, they lie
Imagine all the players
Caught in the game’s great mess...
Imagine there's no fair play
It isn’t hard to do
No more checks, no accountability
Just a sport that’s sold to you
Imagine all the nations
Running scams behind the scenes...
You may say I'm a cynic
But I'm not the only one
I hope someday you’ll join us
And see how far they’ve come
Imagine no peace prizes
For a man who’s built on hate
Who divides and disrespects
But hey, he’s got a golden gate!
Imagine all the people
Praising that disgrace...
You may say I’m deluded
But I just can’t play along
I hope someday you'll wake up
And question where they went wrong
Imagine there's no honour
It’s easy if you do
An award for lies and violence
Sure, that’ll make the world feel new
Imagine all the victims
Getting lost in all the spin...
You may say I’m a skeptic
But I'm sure I'm not the only one
I hope someday you'll see through this
And realize what they've done.
Vooral met je opmerking "waarschijnlijk eiste hij het zelf van de FIFA anders mochten ze niet dit of dat doen bij het WK." sla je de spijker op zijn kop. Ik denk dat we er heel serieus rekening mee moeten houden dat het zo is gegaan, ja. Alles, maar dan ook echt ALLES, moet precies zo gaan als deze tiran wil. Hij is met chanteren opgegroeid en gaat in letterlijke zin over lijken om zijn doelen te bereiken. Zelden heb ik iemand zo geminacht als hem.quote:Op zaterdag 6 december 2025 12:58 schreef Zoddie het volgende:
Wat zijn er toch een boel naïeve users hier, het is toch duidelijk voor iedereen dat dit één grote farce is.
Trump die al sinds 2016 openlijk zit te azen op een Nobel Peace prize omdat Obama die ooit gehad heeft.
Als een peuter met een driftbui wil hij ook een peace prize.
En nu komt de FIFA.....een voetbal organisatie plots met een peace prize wat ze nog nooit eerder hebben gedaan, net voordat het WK in de VS volgend jaar begint.
Iedereen kan toch zien dat dit één grote nepprijs om Trump mee te paaien, waarschijnlijk eiste hij het zelf van de FIFA anders mochten ze niet dit of dat doen bij het WK.
En dat is niet 'TrumpGOD!' dat is gewoon zielig, triest, wat een baby..
Denken jullie echt dat hij hiermee de Nobel peace prize mee 'owned' of zo?
Omdat ze nooit meer weg zouden gaan. .quote:Op zaterdag 6 december 2025 10:03 schreef Basp1 het volgende:
De fifa peace prijs terwijl supporters uit sommige landen de vs niet meer in gaan komen om hun land te zien voetballen?
Wat onzin is.quote:Op zaterdag 6 december 2025 13:18 schreef Cruzinats het volgende:
[..]
Omdat ze nooit meer weg zouden gaan. .
Slechte AI...quote:Op zaterdag 6 december 2025 14:23 schreef epicbeardman het volgende:
De camera glijdt langzaam over een uitgestrekt digitaal savanne-landschap, waar de zon ondergaat in een rood-oranje gloed van notificaties. Zachte, vertrouwde stem, fluisterend, bijna eerbiedig.Hier, in de onherbergzame vlaktes van het Nederlandse internet, observeert men een fascinerend maar verontrustend schouwspel. Een eens zo hechte kudde, bekend als de Anti-Trumpus nederlandicus, vertoont tekenen van acute ontregeling.
Kijk… daar, bij de waterpoel van het oude FOK!-forum, waar vroeger de protestkreten nog als een harmonieus koor klonken. Vroeger bloeide deze soort op in tijden van overvloed, liefst zeven, acht conflicten tegelijk. Elke dag een nieuwe oorlog, een nieuwe verontwaardiging, een verse kans om de virtuele manen op te zetten en luid te brullen naar de algoritmische hemel, in de hoop een regen van hartjes en retweets te ontlokken van de digitale roedel.
Maar zie nu… een stilte is neergedaald. Een onnatuurlijke, beklemmende rust. De grote oranje leeuw aan de overkant van de oceaan heeft, met een enkele handbeweging, de meeste brandhaarden gedoofd. Geen nieuwe invasies. Geen escalaties. Slechts… vrede.
Close-up van een eenzaam individu, typend met trillende vingers, ogen wijd opengesperd, diep in de nacht op FOK! forum. Niet wetende wat hij nu weer over Trump moet posten.
De soort reageert zoals alleen een hooggespecialiseerde morele herbivoor dat kan: met een schril, langgerekt “REEEEEEEE” dat door de servers echoot. Een kreet van existentiële verwarring. Want als er geen oorlog meer is om tegen te zijn… wat blijft er dan nog over om vóór te zijn? Wie geeft er nog een like als er geen vijand meer is om te haten?
De camera zoomt langzaam uit. In de verte zien we een paar individuen voorzichtig de kudde verlaten, nieuwsgierig kijkend naar het vreemde concept van… rust.
Het is een tragisch gezicht, dames en heren. Een soort die zijn hele identiteit heeft opgebouwd rond de aanwezigheid van chaos, ontdekt nu dat de savanne stiller is dan hij in jaren is geweest.
En in die stilte… klinkt alleen nog het zachte, wanhopige tikken van toetsenborden, op zoek naar een nieuwe vijand die maar niet wil verschijnen.
Over een president die binnen 24 uur vrede in Oekraïne zou stichten en uit wanhoop maar handjeklap doet met een oorlogsmisdadiger, LOL. Alle dictaturen lachen zich een bult.quote:Op zaterdag 6 december 2025 14:23 schreef epicbeardman het volgende:.
Maar zie nu… een stilte is neergedaald. Een onnatuurlijke, beklemmende rust. De grote oranje leeuw aan de overkant van de oceaan heeft, met een enkele handbeweging, de meeste brandhaarden gedoofd. Geen nieuwe invasies. Geen escalaties. Slechts… vrede.
.
Het is een tragisch gezicht, dames en heren. Een soort die zijn hele identiteit heeft opgebouwd rond de aanwezigheid van chaos, ontdekt nu dat de savanne stiller is dan hij in jaren is geweest.
En in die stilte… klinkt alleen nog het zachte, wanhopige tikken van toetsenborden, op zoek naar een nieuwe vijand die maar niet wil verschijnen.
Dit is vrij normaal om gedoe en overmatige controles in de VS te vermijden.quote:Op zaterdag 6 december 2025 12:42 schreef recursief het volgende:
Ik ken zelfs mensen die een directe vlucht naar hun niet-Amerikaanse bestemming hebben geboekt om een tussenstop/overstap in de VS te vermijden.
De VS houdt er nu eenmaal Noord-Koreaanse praktijken op na, maar ja, dat mag je dan weer niet zeggen want het zou het land van de grote Vrijheid zijn.quote:Op zaterdag 6 december 2025 16:01 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Dit is vrij normaal om gedoe en overmatige controles in de VS te vermijden.
Tldr lolquote:Op zaterdag 6 december 2025 14:23 schreef epicbeardman het volgende:
De camera glijdt langzaam over een uitgestrekt digitaal savanne-landschap, waar de zon ondergaat in een rood-oranje gloed van notificaties. Zachte, vertrouwde stem, fluisterend, bijna eerbiedig.Hier, in de onherbergzame vlaktes van het Nederlandse internet, observeert men een fascinerend maar verontrustend schouwspel. Een eens zo hechte kudde, bekend als de Anti-Trumpus nederlandicus, vertoont tekenen van acute ontregeling.
Kijk… daar, bij de waterpoel van het oude FOK!-forum, waar vroeger de protestkreten nog als een harmonieus koor klonken. Vroeger bloeide deze soort op in tijden van overvloed, liefst zeven, acht conflicten tegelijk. Elke dag een nieuwe oorlog, een nieuwe verontwaardiging, een verse kans om de virtuele manen op te zetten en luid te brullen naar de algoritmische hemel, in de hoop een regen van hartjes en retweets te ontlokken van de digitale roedel.
Maar zie nu… een stilte is neergedaald. Een onnatuurlijke, beklemmende rust. De grote oranje leeuw aan de overkant van de oceaan heeft, met een enkele handbeweging, de meeste brandhaarden gedoofd. Geen nieuwe invasies. Geen escalaties. Slechts… vrede.
Close-up van een eenzaam individu, typend met trillende vingers, ogen wijd opengesperd, diep in de nacht op FOK! forum. Niet wetende wat hij nu weer over Trump moet posten.
De soort reageert zoals alleen een hooggespecialiseerde morele herbivoor dat kan: met een schril, langgerekt “REEEEEEEE” dat door de servers echoot. Een kreet van existentiële verwarring. Want als er geen oorlog meer is om tegen te zijn… wat blijft er dan nog over om vóór te zijn? Wie geeft er nog een like als er geen vijand meer is om te haten?
De camera zoomt langzaam uit. In de verte zien we een paar individuen voorzichtig de kudde verlaten, nieuwsgierig kijkend naar het vreemde concept van… rust.
Het is een tragisch gezicht, dames en heren. Een soort die zijn hele identiteit heeft opgebouwd rond de aanwezigheid van chaos, ontdekt nu dat de savanne stiller is dan hij in jaren is geweest.
En in die stilte… klinkt alleen nog het zachte, wanhopige tikken van toetsenborden, op zoek naar een nieuwe vijand die maar niet wil verschijnen.
Als je bijvoorbeeld op Vancouver vliegt is een directe vlucht in het algemeen aanmerkelijk duurder.quote:Op zaterdag 6 december 2025 16:01 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Dit is vrij normaal om gedoe en overmatige controles in de VS te vermijden.
Leeuwen hebben helemaal geen handen man.quote:Op zaterdag 6 december 2025 14:23 schreef epicbeardman het volgende:
De camera glijdt langzaam over een uitgestrekt digitaal savanne-landschap, waar de zon ondergaat in een rood-oranje gloed van notificaties. Zachte, vertrouwde stem, fluisterend, bijna eerbiedig.Hier, in de onherbergzame vlaktes van het Nederlandse internet, observeert men een fascinerend maar verontrustend schouwspel. Een eens zo hechte kudde, bekend als de Anti-Trumpus nederlandicus, vertoont tekenen van acute ontregeling.
Kijk… daar, bij de waterpoel van het oude FOK!-forum, waar vroeger de protestkreten nog als een harmonieus koor klonken. Vroeger bloeide deze soort op in tijden van overvloed, liefst zeven, acht conflicten tegelijk. Elke dag een nieuwe oorlog, een nieuwe verontwaardiging, een verse kans om de virtuele manen op te zetten en luid te brullen naar de algoritmische hemel, in de hoop een regen van hartjes en retweets te ontlokken van de digitale roedel.
Maar zie nu… een stilte is neergedaald. Een onnatuurlijke, beklemmende rust. De grote oranje leeuw aan de overkant van de oceaan heeft, met een enkele handbeweging, de meeste brandhaarden gedoofd. Geen nieuwe invasies. Geen escalaties. Slechts… vrede.
Close-up van een eenzaam individu, typend met trillende vingers, ogen wijd opengesperd, diep in de nacht op FOK! forum. Niet wetende wat hij nu weer over Trump moet posten.
De soort reageert zoals alleen een hooggespecialiseerde morele herbivoor dat kan: met een schril, langgerekt “REEEEEEEE” dat door de servers echoot. Een kreet van existentiële verwarring. Want als er geen oorlog meer is om tegen te zijn… wat blijft er dan nog over om vóór te zijn? Wie geeft er nog een like als er geen vijand meer is om te haten?
De camera zoomt langzaam uit. In de verte zien we een paar individuen voorzichtig de kudde verlaten, nieuwsgierig kijkend naar het vreemde concept van… rust.
Het is een tragisch gezicht, dames en heren. Een soort die zijn hele identiteit heeft opgebouwd rond de aanwezigheid van chaos, ontdekt nu dat de savanne stiller is dan hij in jaren is geweest.
En in die stilte… klinkt alleen nog het zachte, wanhopige tikken van toetsenborden, op zoek naar een nieuwe vijand die maar niet wil verschijnen.
Even geactualiseerd naar 2025.quote:Op vrijdag 5 december 2025 18:43 schreef Watmoetjenou het volgende:
Fifa moet zich lekker met voetbal omkoping en vrede in het Midden-Oosten bezig houden
Ja prima, als jij de epstein files dan echt open gooit, donniequote:Op woensdag 10 december 2025 18:25 schreef -river- het volgende:
https://www.telegraaf.nl/(...)terug/111817359.html
Regering Trump wil dat toeristen naar VS inzage geven in sociale media en belgegevens tot vijf jaar terug.
WASHINGTON- De VS willen van buitenlandse toeristen mogelijk hun sociale media en telefooncontacten over de voorbije vijf jaar opeisen. Het voorstel zou ook Nederlandse reizigers treffen, bijvoorbeeld voetbalsupporters die naar het komende WK gaan.
Dat blijkt uit een ingediend plan van de Amerikaanse grenspolitie US Customs and Border Protection (CBP), dat woensdag is gepubliceerd in de Amerikaanse variant van de Staatscourant, de Federal Register.
Volgens het plan moeten buitenlanders die nu met het elektronische visum ESTA naar Amerika kunnen reizen, straks aan de grenspolitie verplicht inzage gaan geven in hun gebruik van Twitter, TikTok, Facebook en andere sociale media. De aanscherping past volgens de VS in de strijd tegen terrorisme en andere bedreigingen van de nationale veiligheid.
Regels rond verblijfsvergunning VS
Een dergelijke maatregel geldt al sinds 2019 voor Nederlanders met bijvoorbeeld een verblijfsvergunning (greencard) of een journalistenvisum en is ook uitgebreid naar studenten- en zakenvisa. Daarbij moeten gebruikersnamen en platformen over de voorbije vijf jaar in de aanvraag worden verstrekt en de privacy-instellingen op ’openbaar’ worden gezet om toegang te geven voor een eventuele check.
Telefoonnummers over de voorbije vijf jaar en emailadressen over de laatste tien jaar
Naast de verplichte inzage in sociale media stelt de grenspolitie in een aparte sectie van het plan ’Agency Information Collection Activities; Revision’ ook voor om andere ’hoogwaardige data’ van toeristen te gaan verzamelen. Daarbij wordt nadrukkelijk het voorbehoud gemaakt ’indien uitvoerbaar’.
Dit betreft gebruikte telefoonnummers over de voorbije vijf jaar en emailadressen over de laatste tien jaar. Daarnaast zouden meer persoonsgegevens van familieleden moeten worden verstrekt, en mogelijk zelfs hun telefoonverkeer van de laatste vijf jaar.
ESTA
Verder wil de grenspolitie ESTA-aanvragen via de website afschaffen. Reizigers worden verplicht de app te downloaden, waarop de gegevens moeten worden ingevuld. Volgens de grenspolitie voorkomt dat fraude door nepsites en verbetert het de kwaliteit van gescande foto’s en paspoorten.
Het ESTA-visum geldt voor bezoekers uit 42, overwegend Europese en Oost-Aziatische landen en geeft toeristen na een elektronische aanvraag toegang voor een verblijf van maximaal 90 dagen voor een periode van twee jaar.
Privacy
De Amerikaanse grenspolitie, die onderdeel is van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid, geeft belanghebbenden en anderen zestig dagen de tijd om te reageren op het plan. Het is onduidelijk of dat tot wijzigingen zal gaan leiden.
Vanuit privacy-belangenbehartigers en de Amerikaanse toeristenbranche is met zorg gereageerd. De oud-voorzitter van de Amerikaanse associatie van migratie-advocaten zegt in de Washington Post dat invoering van de regels zal leiden tot zelfcensuur door het cancelen van trips.
„Burger zijn van een ESTA-land betekent niet noodzakelijkerwijs dat een persoon een politieke mening heeft die aansluit bij die van de huidige regering”, aldus Farshad Owji in de krant.
Nederlandse toeristen op vakantie naar Amerika
De reisbranche vreest dat de nieuwe regels, indien ze doorgaan, zullen leiden tot een verdere daling van het aantal toeristen. Dit jaar zijn er al circa 350.000 minder toeristen uit West-Europese landen naar de VS afgereisd, zo blijkt uit officiële cijfers tot en met de maand oktober.
Nederland is een van de grootste dalers. Ruim 30.000 minder toeristen uit ons land bezochten Amerika, oftewel een daling van 7.9 procent. Reiskoepel ANVR volgt de ontwikkelingen rond de nieuwe plannen dan ook met argusogen.
„Het is nog maar even de vraag hoe dit in de praktijk zal uitpakken, maar in het algemeen zijn alle reisbeperkende maatregelen een slecht idee”, laat een woordvoerder weten.
Denemarken (-26,1), Luxemburg (-13,7), Duitsland (-13,4), Zwitserland (-11,5) en Finland (-10,3) zagen procentueel nog minder vakantiegangers in het vliegtuig naar de VS stappen. Daartegenover nam Amerika aan populariteit toe voor bezoekers uit Europese landen als Spanje (+1,1), Groot-Brittannië (+1,9), Griekenland (+3,7) en Italië (+5,9).
https://www.vrt.be/vrtnws(...)den-burgers-vluchte/quote:Hoofdpunten VRT NWS
Foto Inwoners op straat in Uvira, eerder deze week. Foto: AFP.
Dossier
Congo
M23-rebellen veroveren strategische stad Uvira in Oost-Congo, 1 week na 'vredesverdrag': "Opgestoken middelvinger naar Trump"
Artikel luisteren
|
5min
Meer info
In Oost-Congo is de door Rwanda gesteunde rebellengroep M23 de strategische stad Uvira binnengetrokken. Uvira, vlakbij de grens met Burundi, is de derde grote stad die in handen valt van M23, na Goma en Bukavu. Dat gebeurt amper een week nadat Rwanda en Congo, onder het oog van de Amerikaanse president Trump, een vredesverdrag tekenden. Burundi heeft de grens gesloten.
Dit is dus weer een oorlog die Trump moet stoppen, dan telt het voor 2quote:Op woensdag 10 december 2025 19:52 schreef sp3c het volgende:
[..]
https://www.vrt.be/vrtnws(...)den-burgers-vluchte/
Zou handig zijn als hij het 1 keer wist te stoppen voor je er prijzen voor gaat uitdelenquote:Op woensdag 10 december 2025 20:09 schreef DrDentz het volgende:
[..]
Dit is dus weer een oorlog die Trump moet stoppen, dan telt het voor 2
Toch link je niet naar het artikel.quote:Op woensdag 10 december 2025 20:14 schreef Idisrom het volgende:
Politico, een Amerikaans nieuwsblad en website, noemt Trump de meest krachtige persoon van Europa. Er is geen ander die dit continent zo beïnvloed heeft in dit jaar.
Hij heeft dus geen oorlog gestopt.quote:Op woensdag 10 december 2025 20:09 schreef DrDentz het volgende:
[..]
Dit is dus weer een oorlog die Trump moet stoppen, dan telt het voor 2
Balkan Mapper noemde het vandaag in zijn dagelijkse update op Youtube.quote:Op woensdag 10 december 2025 20:35 schreef Wantie het volgende:
[..]
Toch link je niet naar het artikel.
Oh, gewoon een clickbait artikel om kijkers te trekken...quote:Op woensdag 10 december 2025 20:42 schreef Idisrom het volgende:
[..]
Balkan Mapper noemde het vandaag in zijn dagelijkse update op Youtube.
https://www.politico.com/(...)rris-column-00682363
Het stevent af op een dictatuur, terwijl Trump als afleidingsmanoeuvre onder andere inspeelt op onderbuikgevoelens bij de Maga-adepten in Europa.quote:Op woensdag 10 december 2025 20:49 schreef Gunner het volgende:
Blijft vreemd dat je mening welgevallig moet zijn voor de grote leider om toegang tot zijn land te krijgen.
Wat is er met The Land of the Free gebeurd.
Hoe willen ze dat eigenlijk gaan doen?quote:Op woensdag 10 december 2025 18:25 schreef -river- het volgende:
https://www.telegraaf.nl/(...)terug/111817359.html
Regering Trump wil dat toeristen naar VS inzage geven in sociale media en belgegevens tot vijf jaar terug.
WASHINGTON- De VS willen van buitenlandse toeristen mogelijk hun sociale media en telefooncontacten over de voorbije vijf jaar opeisen. Het voorstel zou ook Nederlandse reizigers treffen, bijvoorbeeld voetbalsupporters die naar het komende WK gaan.
Dat blijkt uit een ingediend plan van de Amerikaanse grenspolitie US Customs and Border Protection (CBP), dat woensdag is gepubliceerd in de Amerikaanse variant van de Staatscourant, de Federal Register.
Volgens het plan moeten buitenlanders die nu met het elektronische visum ESTA naar Amerika kunnen reizen, straks aan de grenspolitie verplicht inzage gaan geven in hun gebruik van Twitter, TikTok, Facebook en andere sociale media. De aanscherping past volgens de VS in de strijd tegen terrorisme en andere bedreigingen van de nationale veiligheid.
Regels rond verblijfsvergunning VS
Een dergelijke maatregel geldt al sinds 2019 voor Nederlanders met bijvoorbeeld een verblijfsvergunning (greencard) of een journalistenvisum en is ook uitgebreid naar studenten- en zakenvisa. Daarbij moeten gebruikersnamen en platformen over de voorbije vijf jaar in de aanvraag worden verstrekt en de privacy-instellingen op ’openbaar’ worden gezet om toegang te geven voor een eventuele check.
Telefoonnummers over de voorbije vijf jaar en emailadressen over de laatste tien jaar
Naast de verplichte inzage in sociale media stelt de grenspolitie in een aparte sectie van het plan ’Agency Information Collection Activities; Revision’ ook voor om andere ’hoogwaardige data’ van toeristen te gaan verzamelen. Daarbij wordt nadrukkelijk het voorbehoud gemaakt ’indien uitvoerbaar’.
Dit betreft gebruikte telefoonnummers over de voorbije vijf jaar en emailadressen over de laatste tien jaar. Daarnaast zouden meer persoonsgegevens van familieleden moeten worden verstrekt, en mogelijk zelfs hun telefoonverkeer van de laatste vijf jaar.
ESTA
Verder wil de grenspolitie ESTA-aanvragen via de website afschaffen. Reizigers worden verplicht de app te downloaden, waarop de gegevens moeten worden ingevuld. Volgens de grenspolitie voorkomt dat fraude door nepsites en verbetert het de kwaliteit van gescande foto’s en paspoorten.
Het ESTA-visum geldt voor bezoekers uit 42, overwegend Europese en Oost-Aziatische landen en geeft toeristen na een elektronische aanvraag toegang voor een verblijf van maximaal 90 dagen voor een periode van twee jaar.
Privacy
De Amerikaanse grenspolitie, die onderdeel is van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid, geeft belanghebbenden en anderen zestig dagen de tijd om te reageren op het plan. Het is onduidelijk of dat tot wijzigingen zal gaan leiden.
Vanuit privacy-belangenbehartigers en de Amerikaanse toeristenbranche is met zorg gereageerd. De oud-voorzitter van de Amerikaanse associatie van migratie-advocaten zegt in de Washington Post dat invoering van de regels zal leiden tot zelfcensuur door het cancelen van trips.
„Burger zijn van een ESTA-land betekent niet noodzakelijkerwijs dat een persoon een politieke mening heeft die aansluit bij die van de huidige regering”, aldus Farshad Owji in de krant.
Nederlandse toeristen op vakantie naar Amerika
De reisbranche vreest dat de nieuwe regels, indien ze doorgaan, zullen leiden tot een verdere daling van het aantal toeristen. Dit jaar zijn er al circa 350.000 minder toeristen uit West-Europese landen naar de VS afgereisd, zo blijkt uit officiële cijfers tot en met de maand oktober.
Nederland is een van de grootste dalers. Ruim 30.000 minder toeristen uit ons land bezochten Amerika, oftewel een daling van 7.9 procent. Reiskoepel ANVR volgt de ontwikkelingen rond de nieuwe plannen dan ook met argusogen.
„Het is nog maar even de vraag hoe dit in de praktijk zal uitpakken, maar in het algemeen zijn alle reisbeperkende maatregelen een slecht idee”, laat een woordvoerder weten.
Denemarken (-26,1), Luxemburg (-13,7), Duitsland (-13,4), Zwitserland (-11,5) en Finland (-10,3) zagen procentueel nog minder vakantiegangers in het vliegtuig naar de VS stappen. Daartegenover nam Amerika aan populariteit toe voor bezoekers uit Europese landen als Spanje (+1,1), Groot-Brittannië (+1,9), Griekenland (+3,7) en Italië (+5,9).
Meta vertelt de douane dat jij een facebook account hebt.quote:Op woensdag 10 december 2025 21:05 schreef Zoddie het volgende:
[..]
Hoe willen ze dat eigenlijk gaan doen?
Je wachtwoord eisen van je social media? Wat als je geen social media hebt? Wordt je dan net zo lang verhoord tot ze het echt geloven of dat je toegeeft toch nog een facebook account hebt waar je het wachtwoord niet meer van weet?
Geen social media hebben = verdacht.quote:Op woensdag 10 december 2025 21:05 schreef Zoddie het volgende:
[..]
Hoe willen ze dat eigenlijk gaan doen?
Je wachtwoord eisen van je social media? Wat als je geen social media hebt? Wordt je dan net zo lang verhoord tot ze het echt geloven of dat je toegeeft toch nog een facebook account hebt waar je het wachtwoord niet meer van weet?
Zou wel raar zijn dat je een land niet in zou mogen omdat je geen social media accounts hebt.quote:Op donderdag 11 december 2025 10:16 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Geen social media hebben = verdacht.
Dat is al jaren.
Joh. Ze hebben een land gejat van de Indianen nog niet zo lang geleden. Er IS letterlijk geen geschiedenis in Amerika in haar huidige vorm.quote:Op woensdag 10 december 2025 21:25 schreef DrDentz het volgende:
Ik ben sowieso wel een beetje klaar met Amerika. Heb een aantal grote steden daar bezocht en wat nationale parken, heb de toeristische highlights wel gezien. De mensen zijn wel aardig maar ook wel een beetje nep, hun verhalen boeien me niet echt, gaat ook altijd over hunzelf na 2 zinnen, dat ze uit North Carolina komen en weet ik veel wat. Voor de rest lijkt alles op elkaar met al die fastfoodketens en supermarkten. Echte geschiedenis is daar niet te vinden, daarvoor kun je beter in Europa reizen, of in Azië. Mooie oude kastelen enzo, oude stadjes, meer unieke dingen.
Er zal feitelijk niets veranderen. Je krijgt het nu enkel nog moeilijker als je wordt aangehouden door de douane. Maar de meeste mensen zullen het land gewoon binnen komen, zonder dat ze apart worden meegenomen.quote:Op donderdag 11 december 2025 10:49 schreef Zoddie het volgende:
[..]
Zou wel raar zijn dat je een land niet in zou mogen omdat je geen social media accounts hebt.
Veel plezier met mijn FOK! en Reddit account.quote:Op donderdag 11 december 2025 11:36 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Er zal feitelijk niets veranderen. Je krijgt het nu enkel nog moeilijker als je wordt aangehouden door de douane. Maar de meeste mensen zullen het land gewoon binnen komen, zonder dat ze apart worden meegenomen.
Maar als je wordt aangehouden, dan is het volledig ontbreken van social media wel verdacht.
Als jij apart wordt gehouden, hoeven ze niets te checken. Want door de afwezigheid van social media en je gestotter (waarschijnlijk), kan je direct lekker terug naar Nederlandquote:Op donderdag 11 december 2025 11:49 schreef Zoddie het volgende:
[..]
Veel plezier met mijn FOK! en Reddit account.
quote:U.S. Moves to Drop Charges in International Soccer Corruption Case
Hernán López, a former Fox executive, and an Argentine sports marketing company were convicted in 2023 of bribing officials to secure soccer broadcast rights.
Hey Reddit telt als Social media toch?quote:Op donderdag 11 december 2025 11:51 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Als jij apart wordt gehouden, hoeven ze niets te checken. Want door de afwezigheid van social media en je gestotter (waarschijnlijk), kan je direct lekker terug naar Nederland
Canada, Groenland, Iran... En vergeet de "Riviera in de Gaza" niet.quote:Op donderdag 11 december 2025 11:59 schreef Hathor het volgende:
Trump dreigt Venezuela en Mexico met militaire interventies maar de FIFA geeft hem een 'peaceprice'.
Schiet mij maar lek.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |