Ah, ok. Dank!quote:
Is wel een commissiedebat, dus valt niet uit te sluiten dat Yesilgoz straks wat anders roept ergens en Van der Burg morgen zijn woorden terug moet nemenquote:Op woensdag 10 september 2025 19:29 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Ah, ok. Dank!
Ben op vakantie dus ik volg dingen nu wat minder nauwgezet
Kunnen we die niet met zon voedseldropping in Gaza afzetten.quote:Op woensdag 10 september 2025 20:01 schreef -XOR- het volgende:
Nu engnekjeskwartiertje met De Roon en Stoffer.
We zijn inmiddels een land geworden waarin er geen economisch nuttige onderklasse meer is. Wel een onderklasse, maar dat zijn over het algemeen mensen die een uitkering ontvangen en slecht met geld om kunnen gaan waardoor ze weinig te besteden hebben. Die mensen maken zich economisch over het algemeen niet nuttig tenzij door zwartwerk of vrijwilligerswerk. Voor die mensen is er dus geen enkele impuls om werk te gaan doen, want dan worden ze alleen maar gekort. Sterker nog, vanwege dat sociale vangnet is er voor mensen die daar net boven zitten ook maar een beperkte impuls om bijvoorbeeld voor minimumloon te gaan werken. Minimumloon klinkt nu eenmaal niet zo aantrekkelijk als je ook met 40 uur minder werken een uitkering kunt krijgen en dus bijna hetzelfde binnenharkt, en dan ook nog recht hebt op allerlei regelingen en kortingen.quote:Op woensdag 10 september 2025 14:13 schreef Cyan9 het volgende:
[..]
En dat is wat mij betreft een obscure en walgelijke mening.
Hoe kom je daarbij? Genoeg mensen die full time werken voor wie een huis kopen geen realistische toekomstdroom is. Daarbij wat is nuttig, veel van de bovenklasse kan je van de ene op de andere dag lozen en er verandert niets, het land draait hetzelfde door. Bijvoorbeeld als onze tweede kamer 4 jaar op vakantie zou gaan. Op verantwoordelijkheidsvakantie zijn ze al langer. Daarentegen de economische onderklasse van bijvoorbeeld schoonmakers, dat merk je meteen als die een weekje zouden stoppen.quote:Op woensdag 10 september 2025 20:05 schreef TAmaru het volgende:
[..]
We zijn inmiddels een land geworden waarin er geen economisch nuttige onderklasse meer is.
Precies! En júist omdat dat de nuttigste mensen zijn die het land draaiende houden, moet er een impuls voor mensen zijn om dat werk te doen.quote:Op woensdag 10 september 2025 20:09 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Hoe kom je daarbij? Genoeg mensen die full time werken voor wie een huis kopen geen realistische toekomstdroom is. Daarbij wat is nuttig, veel van de bovenklasse kan je van de ene op de andere dag lozen en er verandert niets, het land draait hetzelfde door. Bijvoorbeeld als onze tweede kamer 4 jaar op vakantie zou gaan. Op verantwoordelijkheidsvakantie zijn ze al langer. Daarentegen de economische onderklasse van bijvoorbeeld schoonmakers, dat merk je meteen als die een weekje zouden stoppen.
Het minimumloon is tegenwoordig iets van 2200 euro dus dat is een flink verschil met de 1300 uitkering. Waarom je klaagt over mensen in een bijstandsuitkering terwijl er schoonmakers nodig zijn geen idee. Weet je wel waarom mensen een bijstandsuitkering hebben? Vrijwel nooit omdat ze net zo makkelijk een schoonmaakbaantje zouden kunnen doen. Als je wat aan dat tekort van schoonmakers wil doen kunnen we beter zorgen dat ze een leefbaar salaris krijgen. Inderdaad het is niet leuk en dan staat er ook een waardeloze beloning tegenover. Er zijn veel leukere banen waar je ook weinig voor hoeft te kunnen die meer opleveren.quote:Op woensdag 10 september 2025 20:13 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Precies! En júist omdat dat de nuttigste mensen zijn die het land draaiende houden, moet er een impuls voor mensen zijn om dat werk te doen.
Die impuls is er niet als een uitkering 1300 euro in de maand is en een fulltime schoonmaakbaan 1600 euro. Of 2500 euro maar dan verlies je je toeslagen en stadspas en alles.
Die impuls is er pas als iemand die 1300 euro niet krijgt en zich wel moet aanbieden als schoonmaker.
Want laten we eerlijk zijn: vrijwel niemand vindt schoonmaken echt leuk. Je doet dat alleen voor het geld.
Besef dat er in dit land een tekort is aan schoonmakers en dat er 400.000 mensen ofzo in een bijstandsuitkering zitten. Dat is natuurlijk absurd.
Er staat echt heel veel onzin in deze post, maar beperk me even tot het volgende.quote:Op woensdag 10 september 2025 20:05 schreef TAmaru het volgende:
[..]
We zijn inmiddels een land geworden waarin er geen economisch nuttige onderklasse meer is. Wel een onderklasse, maar dat zijn over het algemeen mensen die een uitkering ontvangen en slecht met geld om kunnen gaan waardoor ze weinig te besteden hebben. Die mensen maken zich economisch over het algemeen niet nuttig tenzij door zwartwerk of vrijwilligerswerk. Voor die mensen is er dus geen enkele impuls om werk te gaan doen, want dan worden ze alleen maar gekort. Sterker nog, vanwege dat sociale vangnet is er voor mensen die daar net boven zitten ook maar een beperkte impuls om bijvoorbeeld voor minimumloon te gaan werken. Minimumloon klinkt nu eenmaal niet zo aantrekkelijk als je ook met 40 uur minder werken een uitkering kunt krijgen en dus bijna hetzelfde binnenharkt, en dan ook nog recht hebt op allerlei regelingen en kortingen.
Ik durf wel degelijk met vrij grote zekerheid te stellen dat mensen die nu aan het staatsinfuus hangen en daartoe fysiek en mentaal in staat zijn, meer zouden gaan werken dan nu het geval is om rond te kunnen komen als hun staatsuitkering zou worden afgenomen.
Je ziet dit in landen in Afrika, waar het verkrijgen van een simkaart, een stuk fruit of een flesje water het eenvoudigste ooit is, omdat er overal wel armen langs de weg staan die dit als uiterste redmiddel proberen aan te bieden aan mensen.
En dit zijn juist de diensten die de maatschappij draaiende houden: loodgieters, klusjesmannen en -vrouwen, monteurs, etc. Nederland is een land waar je gewoon een maand op een wachtlijst komt bij de garage voordat je auto gemaakt kan worden. En dat komt allemaal doordat niemand meer zin heeft om voor iets meer dan een minimumloon aan de slag te gaan in dat soort beroepen.
Het is goed om te beseffen dat iedereen zijn plaats moet kennen in de maatschappij.
Ik ben opgegroeid in een bijstandsgezin. Mijn moeder werkte zelf zwart in de schoonmaak bij mensen thuis; ze had het ook wit kunnen doen maar dan zij ze gekort worden. Dat ging echt niet om fulltimewerk, maar toch. Er ontbrak haar niets aan haar handen of wat dan ook. Vervolgens is ze op kosten van het UWV een opleiding gaan doen, die toen mede door eigen toedoen enigszins is mislukt. Alsnog kreeg ze daarmee een baan aangeboden, maar dat was een zogenaamde Melkert-baan, waarmee ze 110% van de uitkering verdiende ofzo, en uiteindelijk heeft ze maar weer voor de uitkering gekozen.quote:Op woensdag 10 september 2025 20:20 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Het minimumloon is tegenwoordig iets van 2200 euro dus dat is een flink verschil met de 1300 uitkering. Waarom je klaagt over mensen in een bijstandsuitkering terwijl er schoonmakers nodig zijn geen idee. Weet je wel waarom mensen een bijstandsuitkering hebben? Vrijwel nooit omdat ze net zo makkelijk een schoonmaakbaantje zouden kunnen doen. Als je wat aan dat tekort van schoonmakers wil doen kunnen we beter zorgen dat ze een leefbaar salaris krijgen. Inderdaad het is niet leuk en dan staat er ook een waardeloze beloning tegenover. Er zijn veel leukere banen waar je ook weinig voor hoeft te kunnen die meer opleveren.
1. Waarom zitten er dan nog 400.000 mensen in de bijstand terwijl er nog vacatures voor schoonmaakwerk zijn? Wie wordt er nu afgewezen voor schoonmaakwerk? Sollicitatieplicht is ook een wassen neus. WERKplicht zou er moeten zijn.quote:Op woensdag 10 september 2025 20:23 schreef papert het volgende:
[..]
Er staat echt heel veel onzin in deze post, maar beperk me even tot het volgende.
1. In Nederland krijg je niet zomaar een uitkering/bijstand. Daar horen behoorlijk wat plichten zoals sollicitatieplicht bij.
2. Ook in Nederland zijn er mensen die blikjes uit prullenbakken halen om wat extra centjes te verdienen. Sowieso is vergelijken met een heel continent met die enorme verschillen binnen dat continent wel heel kortzichtig.
3. Loodgieters en automonteurs verdienen ver boven het minimumloon, dus daarvoor gaat je argument dat dat een onderklasse is die liever thuis zit met een uitkering totaal niet op.
Dit zijn even puur feitelijke onjuistheden. Daarnaast heb ik ook de mening dat woorden als "je plek kennen", staatsinfuus, en mensen beoordelen op economisch nut, niet de manier is hoe je over een samenleving moet nadenken.
Dat je verder als grootste maatschappelijk probleem ziet dat je een wachtlijst hebt voor je auto reparatie, en dat je geen loodgieter of klusjesman kan vinden. Zegt meer over jouw dan over de maatschappij.
Misschien kan Israël ook vast het Strafhof preventief bombarderen.quote:Op woensdag 10 september 2025 20:36 schreef EttovanBelgie het volgende:
Of for fuck's sake..
echt, laat heel politiek Nederland zich uitspreken tegen Israël, hell, roep op tot de ophef van dat land.
Kunnen we dan eindelijk verder?
Ik zou juist verwachten dat jij met je kritiek ook tegelijk vol inzet op meer werkgelegenheid voor deze groepen. Want het mes moet wel aan twee kanten snijden.quote:Op woensdag 10 september 2025 20:32 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Ik ben opgegroeid in een bijstandsgezin. Mijn moeder werkte zelf zwart in de schoonmaak bij mensen thuis; ze had het ook wit kunnen doen maar dan zij ze gekort worden. Dat ging echt niet om fulltimewerk, maar toch. Er ontbrak haar niets aan haar handen of wat dan ook. Vervolgens is ze op kosten van het UWV een opleiding gaan doen, die toen mede door eigen toedoen enigszins is mislukt. Alsnog kreeg ze daarmee een baan aangeboden, maar dat was een zogenaamde Melkert-baan, waarmee ze 110% van de uitkering verdiende ofzo, en uiteindelijk heeft ze maar weer voor de uitkering gekozen.
We hebben het hier wel over andere minder strenge tijden denk ik.
Verder ken ik nog iemand die in de Wajong zit en de hele dag obsessief haar huis aan het schoonmaken is omdat ze niks te doen heeft.
En ik ken iemand die in de bijstand zit en al jaren een kamer in haar huis onderverhuurt voor een bedrag dat ver boven haar socialehuurprijs uitkomt. Ze heeft altijd oppaswerk gedaan, maar dat is nu natuurlijk ook niet meer nodig
Geloof me, ik heb met eigen ogen gezien hoeveel misbruik er wordt gemaakt en hoe de voorzieningen mensen zwak en afhankelijk houden.
En als je van 1300 naar 2200 euro gaat maar wel van 0 naar 40 uur werken dan is dat relatief minder vooruitgang dan wanneer je van 0 naar 1300 euro gaat. Waarmee ik maar wil zeggen: als je de uitkering afschaft, kan een schoonmaker het werk ook voor 1300 euro doen ipv 2200 euro en de schoonmaker is ook blij, omdat hij 1300 euro meer heeft dan wanneer hij niet werkte. En meer mensen kunnen schoonmakers inhuren. De hele economie is erbij gebaat.
En Nederland begint zo langzamerhand op een communistische heilstaat te lijken. De verhalen over wachtrijen voor alles ken ik alleen maar van mijn vrienden uit het oostblok.
Prima, what ever.quote:Op woensdag 10 september 2025 20:37 schreef Immerdebestebob het volgende:
[..]
Misschien kan Israël ook vast het Strafhof preventief bombarderen.
'Onderhand'? Dit roep je al ruim twee jaar.quote:Op woensdag 10 september 2025 20:34 schreef EttovanBelgie het volgende:
Wat mij onderhand wel duidelijk is, is dat een hoop lieden die lopen te klagen over radicalisme en extremisme op rechts er zelf net zo wanstaltig ongenuanceerde denkbeelden op nahouden.
Hangt af van de deugfactor.
Die werkgelegenheid is er vanzelf wel, op het moment dat ze bereid zijn om goedkoper te werken. Aan dienstverlening is altijd behoefte, maar die moet wel goedkoop zijn. Ik denk aan: klusjes, monteurs, schoenenpoetsers, mensen die kleding wassen, goedkoop eten, massage, schoonmaak ...quote:Op woensdag 10 september 2025 20:37 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Ik zou juist verwachten dat jij met je kritiek ook tegelijk vol inzet op meer werkgelegenheid voor deze groepen. Want het mes moet wel aan twee kanten snijden.
En waar betalen deze mensen de asociale hoge prijzen van huur, zorg, energie en boodschappen van?quote:Op woensdag 10 september 2025 20:42 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Die werkgelegenheid is er vanzelf wel, op het moment dat ze bereid zijn om goedkoper te werken. Aan dienstverlening is altijd behoefte, maar die moet wel goedkoop zijn. Ik denk aan: klusjes, monteurs, schoenenpoetsers, mensen die kleding wassen, goedkoop eten, massage, schoonmaak ...
Geloof me als jij me een maaltijd aanbiedt voor 3 euro, ga ik jouw maaltijd kopen en als je me massage aanbiedt voor 10 euro, neem ik 2 keer per week een massage. En als jij mijn kleding wast voor 2 euro, laat ik mijn kleding door jou wassen.
1. Om verschillende redenen. Niet iedereen is in staat om schoonmaakwerk te doen. Bijvoorbeeld zorg voor familie, een lichamelijke handicap of een verslaving. Daarnaast zijn de meeste vacatures voor schoonmakers niet fulltime. (Ik vind ook dat mensen in de bijstand wat zouden mogen bijverdienen zonder gekort te worden, zodat de afstand tot de arbeidsmarkt kleiner wordt, maar daar is rechts juist op tegen)quote:Op woensdag 10 september 2025 20:35 schreef TAmaru het volgende:
[..]
1. Waarom zitten er dan nog 400.000 mensen in de bijstand terwijl er nog vacatures voor schoonmaakwerk zijn? Wie wordt er nu afgewezen voor schoonmaakwerk? Sollicitatieplicht is ook een wassen neus. WERKplicht zou er moeten zijn.
2. Dat zijn over het algemeen dak- en thuislozen met een drugsprobleem. Voor die mensen is geen geld ooit genoeg want ze snuiven alles in 10 seconden weer op.
3. De REDEN dat ze ver boven het minimumloon kunnen verdienen is juist omdat er uitkeringen e.d. bestaan en niemand meer voor een uitkeringsbedrag zou willen werken. Als er geen uitkeringen zouden bestaan, zouden veel meer mensen zich voor eenvoudige diensten aanbieden voor lagere bedragen.
Ik begrijp de rekenkundige noodzaak wel, maar ik zie het praktisch gezien niet lukken.quote:Op woensdag 10 september 2025 14:52 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
@:Janneke141
Dus we hebben aan de ene kant hebben we, zoals jezelf zegt, te maken met ranzig en zwaar werk wat niet iedereen wil doen. Ook hebben we nu al een enorm tekort, zoals jezelf aangeeft, dit terwijl de echte vergrijzing nog moet beginnen.
Als we daar nog bij tellen de huidige houding ten opzichte van arbeidsmigranten en de snelheid waarmee robots goedkoper en beter worden (halvering van prijs elke 1,5 jaar).
Als we dan meenemen dat in 2040 1 op de 4 en on 2060 1 op de 3 mensen in de zorg werken, mocht er niets veranderen (bron) en ook meenemen dat de zorg nu al 25% van de rijksbegroting is, dan is het toch naïef om te denken dat repentatieve zware taken zoals douchen, verschonen en uit bed komen niet gerobotiseerd worden? De alternatieven zoals geen personeel of een onbetaalbare zorg zijn toch veel erger?
Denk dat het logisch is dat deze robots nu al ontwikkeld worden en zou de eerste weerstand tegen bijvoorbeeld de tilhulp of de robot die met demente mensen communiceert net zo erg zijn?
Dan sla je onderwijs wel erg plat tot kennisoverdracht, vind ik. Natuurlijk kunnen AI-toepassingen ondersteunen bij de inhoudelijke kant van het onderwijs, maar op sociaal vlak zie ik het toch geen enkele rol van betekenis spelen.quote:Op woensdag 10 september 2025 17:27 schreef Japepk het volgende:
[..]
Ik zie wel hoe klassen kunnen groeien als er goede AI modellen komen die leerlingen aan hun eigen niveau, op basis van hun eigen interesses, door bepaalde stof heen leiden. Ik ben docent Nederlands en kan niet wachten tot die programma's er zijn. In plaats van dom zinnetjes invullen, kan een leerling gewoon een gesprek voeren over een onderwerp wat hij/zij interessant vindt en diezelfde reproductie doen. De docent monitort dan wel de voortgang en staat paraat voor hulp, maar hoeft niet één uitleg door 25 verschillende strotjes te duwen.
De energieprijs zal vanzelf omlaag gaan als de overheid niet meer die idiote belastingen daarop heft. De boodschappen zullen door goedkope arbeid ook stukken goedkoper worden. De zorg is inderdaad duur. Ik ben ook voor hogere zorgpremies, omdat de zorgverzekering nu te goedkoop is en in feite betaald wordt door de belastingcenten van hardwerkende Nederlanders. Vaak ook nog meestal om de slechte gewoonten van de armen te bekostigen. Hard werken is natuurlijk gezond, veel beter dan thuis in een uitkering zitten, dus dat is al één punt waar winst geboekt wordt. Feit is wel dat sommigen de zorg dan niet langer zullen kunnen bekostigen. Maar de harde realiteit is dat het zorgsysteem niet langer draaiende te houden is op dit moment. Daar zal triage moeten plaatsvinden, en dan dienen de mensen die er het meest voor betalen natuurlijk voorrang te krijgen.quote:Op woensdag 10 september 2025 20:45 schreef Cupfighter het volgende:
[..]
En waar betalen deze mensen de asociale hoge prijzen van huur, zorg, energie en boodschappen van?
Het spijt me dat ik het zeggen moet, maar je hebt echt een verderfelijke kijk op een samenleving.quote:
...en toen werd jijzelf of een familielid van je zo ziek dat hij of zij niet meer kan werken, dan piep je plots totaal anders. Wat een walgelijke kijk op de samenleving heb jij. Dat doen alsof er allerlei mensen bewust leven van een uitkering geeft al aan dat je ook nog eens totaal ongeïnformeerd bent.quote:Op woensdag 10 september 2025 21:05 schreef TAmaru het volgende:
[..]
De energieprijs zal vanzelf omlaag gaan als de overheid niet meer die idiote belastingen daarop heft. De boodschappen zullen door goedkope arbeid ook stukken goedkoper worden. De zorg is inderdaad duur. Ik ben ook voor hogere zorgpremies, omdat de zorgverzekering nu te goedkoop is en in feite betaald wordt door de belastingcenten van hardwerkende Nederlanders. Vaak ook nog meestal om de slechte gewoonten van de armen te bekostigen. Hard werken is natuurlijk gezond, veel beter dan thuis in een uitkering zitten, dus dat is al één punt waar winst geboekt wordt. Feit is wel dat sommigen de zorg dan niet langer zullen kunnen bekostigen. Maar de harde realiteit is dat het zorgsysteem niet langer draaiende te houden is op dit moment. Daar zal triage moeten plaatsvinden, en dan dienen de mensen die er het meest voor betalen natuurlijk voorrang te krijgen.
Huur kan ook omlaag als de overheid stopt met allerlei beperkingen op te leggen, zoals bestemmingsplannen, minimumgroottes e.d. Er zal dan meer gebouwd worden. Maar armen zullen er rekening mee houden dat ze niet in hun socialehuurwoning kunnen blijven in hun eentje. Ze zullen vaker een woning moeten gaan delen met anderen of hun familie of in miniwoninkjes moeten gaan wonen.
Oké.quote:Op woensdag 10 september 2025 20:13 schreef TAmaru het volgende:
Die mensen zouden morgenochtend uit hun huis gehaald moeten worden; dan krijgen ze vijf minuten om zich om te kleden en worden ze naar hun schoonmaaklocatie gereden.
Ik heb net nog drie of vier voorbeelden geciteerd vanuit mijn eigen persoonlijke geschiedenis en omgeving van misbruik van voorzieningen en uitkeringen, allemaal van mensen die prima in staat zouden zijn om in elk geval schoonmaakwerk te doen.quote:Op woensdag 10 september 2025 21:18 schreef Hanca het volgende:
[..]
...en toen werd jijzelf of een familielid van je zo ziek dat hij of zij niet meer kan werken, dan piep je plots totaal anders. Wat een walgelijke kijk op de samenleving heb jij. Dat doen alsof er allerlei mensen bewust leven van een uitkering geeft al aan dat je ook nog eens totaal ongeïnformeerd bent.
Het aantal zelfmoorden zal forse stijgen als dit werklijkheid gaat worden, totaal idioterie ditquote:Op woensdag 10 september 2025 21:05 schreef TAmaru het volgende:
[..]
De energieprijs zal vanzelf omlaag gaan als de overheid niet meer die idiote belastingen daarop heft. De boodschappen zullen door goedkope arbeid ook stukken goedkoper worden. De zorg is inderdaad duur. Ik ben ook voor hogere zorgpremies, omdat de zorgverzekering nu te goedkoop is en in feite betaald wordt door de belastingcenten van hardwerkende Nederlanders. Vaak ook nog meestal om de slechte gewoonten van de armen te bekostigen. Hard werken is natuurlijk gezond, veel beter dan thuis in een uitkering zitten, dus dat is al één punt waar winst geboekt wordt. Feit is wel dat sommigen de zorg dan niet langer zullen kunnen bekostigen. Maar de harde realiteit is dat het zorgsysteem niet langer draaiende te houden is op dit moment. Daar zal triage moeten plaatsvinden, en dan dienen de mensen die er het meest voor betalen natuurlijk voorrang te krijgen.
Huur kan ook omlaag als de overheid stopt met allerlei beperkingen op te leggen, zoals bestemmingsplannen, minimumgroottes e.d. Er zal dan meer gebouwd worden. Maar armen zullen er rekening mee houden dat ze niet in hun socialehuurwoning kunnen blijven in hun eentje. Ze zullen vaker een woning moeten gaan delen met anderen of hun familie of in miniwoninkjes moeten gaan wonen.
Jij denkt dat ze schoonmaakwerk kunnen doen, of ze dat kunnen is heel wat anders. Richting buitenwereld lijkt het ook alsof ik heel wat kan, die zien niet dat ik vervolgens thuis naar de wc moet kruipen omdat ik niet op mijn benen kan staan of dat ik na een leuk familieweekend 8 dagen in bed lig.quote:Op woensdag 10 september 2025 21:20 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Ik heb net nog drie of vier voorbeelden geciteerd vanuit mijn eigen persoonlijke geschiedenis en omgeving van misbruik van voorzieningen en uitkeringen, allemaal van mensen die prima in staat zouden zijn om in elk geval schoonmaakwerk te doen.
En ik heb nooit gezegd dat mensen die erg ziek worden en niet kunnen werken geen vorm van steun verdienen. Vind wel dat dat probleem in de eerste plaats bij de familie ligt.
Ik moet ook na sociale bijeenkomsten dagen bijkomen.quote:Op woensdag 10 september 2025 21:23 schreef Hanca het volgende:
[..]
Jij denkt dat ze schoonmaakwerk kunnen doen, of ze dat kunnen is heel wat anders. Richting buitenwereld lijkt het ook alsof ik heel wat kan, die zien niet dat ik vervolgens thuis naar de wc moet kruipen omdat ik niet op mijn benen kan staan of dat ik na een leuk familieweekend 8 dagen in bed lig.
Edit: en nee, ik leef niet van een uitkering, niet ziek genoeg volgens de overheid.
We hebben hier weer een geval "gevolgen van de bezuinigingen op de GGZ" zo te lezen.quote:Op woensdag 10 september 2025 21:27 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Ik moet ook na sociale bijeenkomsten dagen bijkomen.
Maar ik heb wel online werk gevonden dat bij mij past en waarmee ik genoeg verdien om minder dan parttime te kunnen werken en meer dan modaal over te houden.
Bij veel mensen is de psychische en lichamelijke zwakte ook het gevolg van te veel nadenken, te veel vrije tijd en te weinig gewoon werken. Bij mij is dat ook zo trouwens. Ik weet het uit ervaring. Soms wilde ik ook dat ik ertoe gedwongen werd om harder te werken, maar ik werk ook altijd zo weinig mogelijk. Uiteindelijk zou het vermoedelijk beter voor me zijn als ik echt 40 of 50 uur zou moeten werken om rond te komen.
Het is inmiddels niet meer te ontkennen dat de maatschappij mentaal en fysiek is verzwakt door al dat pappen en nathouden vanuit de overheid en het staatsinfuus is daarbij nummer 1.quote:Op woensdag 10 september 2025 21:31 schreef Hanca het volgende:
[..]
We hebben hier weer een geval "gevolgen van de bezuinigingen op de GGZ" zo te lezen.
Zo groot is de LP ook weer niet.quote:Op woensdag 10 september 2025 21:22 schreef Cupfighter het volgende:
[..]
Het aantal zelfmoorden zal forse stijgen als dit werklijkheid gaat worden, totaal idioterie dit
Dat 'staatsinfuus' van jou bestaat alleen niet, er bestaan alleen hele lage uitkeringen (zie de voedselbanken) waarvoor je alleen in aanmerking komt als je door heel veel hoepels bent gesprongen. Zeker arbeidsongeschikt wordt je niet zo maar verklaard.quote:Op woensdag 10 september 2025 21:32 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Het is inmiddels niet meer te ontkennen dat de maatschappij mentaal en fysiek is verzwakt door al dat pappen en nathouden vanuit de overheid en het staatsinfuus is daarbij nummer 1.
Hoe zouden die hallucinerende taalmodelletjes iets bijdragen aan het onderwijs? Ik geloof dat ze de helft van hun data van social media halen. Ik zag al wetenschappelijk onderzoek langs komen dat AI de gebruikers dommer maakt. Ik denk dat je dit soort nonsense ver van scholen moet houden. De kinderen zijn al bestookt genoeg door bedrijven uit Silicon Valley.quote:Op woensdag 10 september 2025 21:03 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Dan sla je onderwijs wel erg plat tot kennisoverdracht, vind ik. Natuurlijk kunnen AI-toepassingen ondersteunen bij de inhoudelijke kant van het onderwijs, maar op sociaal vlak zie ik het toch geen enkele rol van betekenis spelen.
Tot nu toe zijn er nog maar weinig/geen succesvolle ervaringen met technologie als vervanging voor de leerkracht (minder leerkrachten per leerling)in het onderwijs. Technisch gezien is het prima mogelijk om alle leerstof per leerling op maat gemaakt aan te bieden. Omdat leren veel meer behelst dan alleen de juiste informatie tot je nemen, is dit nog nergens echt gelukt.quote:Op woensdag 10 september 2025 21:48 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Hoe zouden die hallucinerende taalmodelletjes iets bijdragen aan het onderwijs? Ik geloof dat ze de helft van hun data van social media halen. Ik zag al wetenschappelijk onderzoek langs komen dat AI de gebruikers dommer maakt. Ik denk dat je dit soort nonsense ver van scholen moet houden. De kinderen zijn al bestookt genoeg door bedrijven uit Silicon Valley.
Dat wil niet zeggen dat ik tegen technologie in scholen ben. Bijvoorbeeld met de hand schrijven lijkt me verspilde moeite om nog aan kinderen te leren.
AI is wel iets meer dan de ChatGPT die wij recepten op basis van de koelkast laten schrijven hè.quote:Op woensdag 10 september 2025 21:48 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
Ik geloof dat ze de helft van hun data van social media halen.
Klopt het is een enorme bubbel die door sommige haast magische mogelijkheden wordt toegedicht. Zo heb je al mensen die in AI geloven. Het helpt natuurlijk dat films als de terminator mensen al een halve eeuw klaarstomen om te geloven in de mogelijkheden ervan. Nu zijn de grootste bedrijven op aarde er totaal de boot mee ingegaan maar ze willen nog wel iedereen laten geloven dat ze echt briljante investeringen hebben gedaan.quote:Op woensdag 10 september 2025 21:57 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
AI is wel iets meer dan de ChatGPT die wij recepten op basis van de koelkast laten schrijven hè.
Ik heb het nergens over magische mogelijkheden gehad, daar kom je zelf mee. Maar voor adaptieve lesmethodes biedt het zeker mogelijkheden en dat kan de docent in het lokaal helpen bij het differentiëren op niveau of snelheid. Dat vraagt dan wel weer andere dingen van leraren - en van leerlingen. Onderwijs van schermen brengt ook weer wat nadelen met zich mee.quote:Op woensdag 10 september 2025 22:03 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Klopt het is een enorme bubbel die door sommige haast magische mogelijkheden wordt toegedicht. Zo heb je al mensen die in AI geloven. Het helpt natuurlijk dat films als de terminator mensen al een halve eeuw klaarstomen om te geloven in de mogelijkheden ervan. Nu zijn de grootste bedrijven op aarde er totaal de boot mee ingegaan maar ze willen nog wel iedereen laten geloven dat ze echt briljante investeringen hebben gedaan.
Het is niet voor niks dat Google je wanhopig elke zoekopdracht AI laat gebruiken, dat is niet omdat het beter is dan wat ze aanboden. Dat is omdat ze de cijfers van het AI gebruik op moeten pompen om hun gigantische investeringen erin te kunnen rechtvaardigen.
Goede prompt neerzetten, tien meerkeuze vragen maken, even checken of er geen onzin in staat en je hebt in een fractie van de tijd die het je normaal kost een goede huiswerk opdracht. Bespaart heel veel mankracht en wat @Janneke141 zegt, het helpt met differentiëren.quote:Op woensdag 10 september 2025 21:48 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Hoe zouden die hallucinerende taalmodelletjes iets bijdragen aan het onderwijs? Ik geloof dat ze de helft van hun data van social media halen. Ik zag al wetenschappelijk onderzoek langs komen dat AI de gebruikers dommer maakt. Ik denk dat je dit soort nonsense ver van scholen moet houden. De kinderen zijn al bestookt genoeg door bedrijven uit Silicon Valley.
Dat wil niet zeggen dat ik tegen technologie in scholen ben. Bijvoorbeeld met de hand schrijven lijkt me verspilde moeite om nog aan kinderen te leren.
Wat voor mogelijkheden hebben we het dan over? Dat leerlingen leren meer van het uitzoeken van onderwerpen over kunnen laten aan een systeem?quote:Op woensdag 10 september 2025 22:06 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Ik heb het nergens over magische mogelijkheden gehad, daar kom je zelf mee. Maar voor adaptieve lesmethodes biedt het zeker mogelijkheden en dat kan de docent in het lokaal helpen bij het differentiëren op niveau of snelheid. Dat vraagt dan wel weer andere dingen van leraren - en van leerlingen. Onderwijs van schermen brengt ook weer wat nadelen met zich mee.
Dan heb je toch ook niks geleerd. Iets wat me de kern van het onderwijs lijkt.quote:Op woensdag 10 september 2025 22:12 schreef GurneyIsBestOke het volgende:
[..]
Goede prompt neerzetten, tien meerkeuze vragen maken, even checken of er geen onzin in staat en je hebt in een fractie van de tijd die het je normaal kost een goede huiswerk opdracht. Bespaart heel veel mankracht en wat @:janneke141 zegt, het helpt met differentiëren.
Het is sowieso vreselijk nuttig maar wel met juiste interpretatie van de leerkracht.
Tot je er zelf aan komt te liggen, egoistquote:Op woensdag 10 september 2025 21:32 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Het is inmiddels niet meer te ontkennen dat de maatschappij mentaal en fysiek is verzwakt door al dat pappen en nathouden vanuit de overheid en het staatsinfuus is daarbij nummer 1.
Ik schrik er nogal van dat er blijkbaar toch aardig wat mensen tegen inkomensverhoging (al dan niet via een basisinkomen) zijn van de mensen 'wiens werk niemand wil doen' (waar blijkbaar zorg en onderwijs ook onder vallen), omdat er dan het risico bestaat dat die mensen minder gaan werken tot een niveau wat zij beter bij hun werkdruk vinden passen, en dan al dat werk wat zij niet meer doen blijft liggen.quote:Op woensdag 10 september 2025 20:34 schreef EttovanBelgie het volgende:
Wat mij onderhand wel duidelijk is, is dat een hoop lieden die lopen te klagen over radicalisme en extremisme op rechts er zelf net zo wanstaltig ongenuanceerde denkbeelden op nahouden.
Hangt af van de deugfactor.
Om maar een voorbeeld uit mijn eigen vak te pakken: Stel, je geeft een les over het oplossen van kwadratische vergelijkingen. Je geeft als docent een instructie en daarna gaan leerlingen oefenen. AI kan sneller dan de docent, en bovendien bij 25 leerlingen tegelijk, bepalen wat iedere leerling goed en fout doet, daar feedback op geven en de vervolgoefeningen daarop aanpassen. Dat is voor een menselijke docent niet te doen. Er zijn namelijk een paar verschillende varianten, een paar oplossingsstrategieën en een paar veelvoorkomende fouten. Ik ken ze als docent natuurlijk allemaal, maar heb echt niet de tijd om bij iedere leerling te bepalen waar het probleem zit.quote:Op woensdag 10 september 2025 22:16 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Wat voor mogelijkheden hebben we het dan over?
Ik heb dit drie keer gelezen, en ik snap nog steeds niet wat er staat.quote:Dat leerlingen leren meer van het uitzoeken van onderwerpen over kunnen laten aan een systeem?
Natuurlijk. Het heeft er vooral voor gezorgd dat zowel docent als leerling veel minder tijd hoeven te steken in dingen die makkelijk te automatiseren zijn en als handmatige vaardigheid weinig toegevoegde waarde bieden in vervolg-leerprocessen.quote:Heeft de computer eigenlijk het onderwijs flink veranderd?
Mee eens, met wel een nuance.quote:Op woensdag 10 september 2025 22:28 schreef probeer het volgende:
[..]
Ik schrik er nogal van dat er blijkbaar toch aardig wat mensen tegen inkomensverhoging (al dan niet via een basisinkomen) zijn van de mensen 'wiens werk niemand wil doen' (waar blijkbaar zorg en onderwijs ook onder vallen), omdat er dan het risico bestaat dat die mensen minder gaan werken tot een niveau wat zij beter bij hun werkdruk vinden passen, en dan al dat werk wat zij niet meer doen blijft liggen.
Laten we vooral verplegers en onderwijzers niet meer betalen, want als zij minder gaan werken (doordat de werkdruk momenteel zo hoog is) dan moeten wij hun werk wellicht gaan doen.
Tot zover Rutgers verhaal over hoogopgeleiden met moreel zinloze banen.
Nee, de zorg en het onderwijs moet toch echt zodanig slecht betalen dat die werknemers het niet in hun hoofd halen minder te werken of iets anders te gaan doen, want dan heeft de rest blijkbaar een probleem. En dát moeten we echt niet hebben.
Ik zei al eerder iets over Amerikaans kapitalisme wat een arme onderklasse vereist. Blijkbaar is die manier van denken Nederland ook niet vreemd.
Het probleem is inmiddels niet meer het loon. Wel de werkdruk en regellast.quote:Op woensdag 10 september 2025 22:36 schreef papert het volgende:
[..]
Mee eens, met wel een nuance.
Zelf werk ik in het onderwijs, en ik moet eerlijk zeggen dat het loon daar behoorlijk marktconform is geworden.
Het is een beetje een taboe om het te zeggen, maar de brutale leerlingen en ouders zorgen voor de meeste uitval in het onderwijs.
We leren op de lerarenopleiding dat, volgens Deci en Ryan, iedere leerling behoefte heeft aan autonomie (de mogelijkheid om beslissingen te nemen), competentie (het idee dat je in staat bent om te doen wat er van je gevraagd wordt) en verbondenheid (het gevoel dat je erbij hoort). Een weinig omstreden theorie.quote:Op woensdag 10 september 2025 22:39 schreef probeer het volgende:
[..]
Het probleem is inmiddels niet meer het loon. Wel de werkdruk en regellast.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |