abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  dinsdag 12 augustus 2025 @ 09:12:07 #136
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_218482075
quote:
0s.gif Op woensdag 6 augustus 2025 09:36 schreef Mathijsco het volgende:
Een taaie, bestuurlijke klasse (grotendeels Europees verbonden) die het probleem maar bleef wegzetten als ‘xenofoob’ en ‘onfatsoenlijk’.

De komende jaren gaan we wel degelijk toe naar een beleid van actieve remigratie.
Maar het wordt een nog een lange weg.
Ok dan moet mijn ex ook terug ??

dat zal schrikken zijn voor haar

quote:
0s.gif Op woensdag 6 augustus 2025 10:19 schreef ToT het volgende:

[..]
Dat Europese vlaggetje in je UI zal op den duur wel een halve maan er in krijgen, met wat Arabisch gebrabbel over dat Allah de grootste is enzo.
Wij zijn degenen die etnisch gezuiverd gaan worden.
Ja dat denk ik ook
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_218482129
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 augustus 2025 21:31 schreef EttovanBelgie het volgende:

[..]
Klopt, ik noem vooral individuele vrijheid een rijke cultuur. En daar is het Westen, en Nederland voorop, een ster in.
Gelachen

Ik vroeg aan Chatgpt wat de Nederlandse cultuur is, verder dan onderstaande kwam het niet. Nederland heeft helemaal geen cultuur is de harde conclusie.

quote:
De Nederlandse cultuur is een mix van eeuwenoude tradities, moderne invloeden en een sterke internationale oriëntatie. Ik zal het even overzichtelijk samenvatten in de belangrijkste kenmerken:

1. Waarden en mentaliteit

Directheid: Nederlanders staan bekend om hun recht-voor-z’n-raap-communicatie.

Gelijkwaardigheid: Sterk gevoel dat iedereen gelijke rechten en kansen moet hebben.

Nuchterheid: Liever praktisch en realistisch dan overdreven of emotioneel.

2. Tradities & Feestdagen

Koningsdag (27 april): Heel Nederland oranje, vrijmarkten en feesten.

Sinterklaas (5 december): Cadeaus, gedichten en pepernoten.

Elfstedentocht: Schaatstocht in Friesland (alleen bij voldoende ijs).

Fietscultuur: De fiets is hét vervoermiddel, voor jong en oud.

3. Eten & drinken

Stamppot, erwtensoep, haring, poffertjes, stroopwafels.

Koffie- en theemomenten zijn belangrijk in sociale contacten.

In de stad ook veel internationale keuken door multiculturele invloeden.

4. Kunst & architectuur

Wereldberoemde schilders: Rembrandt, Vermeer, Van Gogh, Mondriaan.

Moderne architectuur in steden als Rotterdam.

Veel musea, van het Rijksmuseum tot kleine lokale kunstprojecten.

5. Vrije tijd & sport

Voetbal (Ajax, PSV, Feyenoord) en schaatsen zijn populair.

Veel festivals (muziek, kunst, theater) en markten.

Water en boten zijn belangrijk (varen, zeilen, vissen).

6. Politiek & samenleving

Democratie met veel partijen, coalitieregeringen.

Hoge mate van persvrijheid.

Sterke sociale voorzieningen.

Als je het in één zin zou samenvatten:

De Nederlandse cultuur draait om vrijheid, gelijkheid, directheid, fietsen, gezelligheid en een mix van oude tradities en moderne wereldse invloeden.

"Wedstrijden kun je altijd verliezen anders hoef je die wedstrijden ook niet te spelen"
Klaasweetalles 14-08-2018
pi_218482233
quote:
1s.gif Op woensdag 6 augustus 2025 08:20 schreef 2172619626795 het volgende:
Die gemaakte verontwaardiging toch steeds :')

Ik geloof in onze (1)vrije (2)seculiere (3)democratische samenleving waarin (4)de vrijheid van meningsuiting en de rechten van (5)vrouwen, (6)anders geaarden beschermt worden.

Dit staats haaks op de islamitische filosofie en overal waar de Islam groeit, vallen de bovenstaande punten ten prooi aan het conservatieve en isolationistische gedachtegoed van de Islam.

Ik heb dit een aantal jaar van dichtbij mee mogen maken. Het is evident dat je als linkse kiezer met het faciliteren van de Islam bijna al je eigen idealen te grabbel gooit. De identiteitscrisis vanuit menig linkse stemmer hierover laat mij echt in totale verwarring.

Die jarenlang ongezonde obsessie met de Islam begrijp ik dus inderdaad ook niet. Als die ongezonde obsessie met de Islam er niet was, had ik links gestemd net zoals miljoenen anderen.
[..]
Als links dat voor zichzelf weet uit te vinden, zijn ze de eerstvolgende verkiezingen direct de grootste.
Maar hoe ga je 'vrijheid van meningsuiting' samen laten gaan met het verbannen van extreme geloofsovertuigingen, die dat, en andere kernwaarden, eigenlijk aantasten? Daar wringt de schoen. En veel gelukszoekers uit Afrika zijn geen moslim, dus alleen moslims verbannen lost het immigratie probleem ook niet op.
pi_218482421
quote:
0s.gif Op woensdag 6 augustus 2025 08:11 schreef Mikeytt het volgende:

En zijn er echt mensen die denken dat immigratie hier de grootste oorzaak van is?
Wel fijn dat je zelf al meteen nuanceert, je bent er bijna.

Doorgaans wordt het zo geframed dat islam- en migratieciritici slechts 1 oorzaak (willen) zien. Uiteraard om ze daarmee in de hoek van dom rechts te kunnen positioneren.
-
pi_218482440
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 augustus 2025 09:18 schreef klaasweetalles het volgende:

[..]
Gelachen

Ik vroeg aan Chatgpt wat de Nederlandse cultuur is, verder dan onderstaande kwam het niet. Nederland heeft helemaal geen cultuur is de harde conclusie.
[..]

1. Kernwaarden die vaak genoemd worden

Gelijkwaardigheid – sterk egalitaire inslag; weinig hiërarchie in taal en omgang.

Directheid – men zegt vaak wat men denkt, soms lomp, maar bedoeld als eerlijkheid.

Pragmatisme – oplossingsgericht, “doe maar gewoon dan doe je al gek genoeg”.

Vrijheid van mening en levensovertuiging – historisch geworteld in tolerantie, al is dat in de praktijk soms begrensd.

Overleg en consensus – het poldermodel: beslissingen via inspraak en compromis.


2. Typische uitingen en symbolen

Feestdagen zoals Koningsdag, Sinterklaas, 4/5 mei.

Fiets als vervoermiddel nummer één.

Koffie met iets erbij, liefst in vaste sociale rituelen.

Waterbeheer en dijken als nationale trots.


3. Institutionele kant

Democratische rechtsstaat met parlementaire traditie.

Sterke rol van gemeenten, verenigingen, buurtinitiatieven.

Onderwijs en gezondheidszorg als publieke kernvoorzieningen.


4. Culturele stijl

Nuchter, spaarzaam en soms wat zuinig.

Humor die vaak droog of licht ironisch is.

Weinig formeel gedoe in kleding en aanspreekvormen.


Kort gezegd:
De Nederlandse cultuur is een mengsel van egalitaire waarden, direct taalgebruik, polderend overleg en een sterk besef van collectief pragmatisme, ingebed in symbolen en gebruiken die draaien om vrijheid, gelijkheid en een praktische omgang met elkaar en de omgeving
pi_218482643
Actief aangejaagd zondebokdenken. Er is frustratie, er moet een oorzaak zijn, moslims en migranten zijn dan lekker makkelijk, want dat zijn zulke brede groepen dat er heel gemakkelijk kenmerken in te vinden zijn waar naar te wijzen is en te roepen: kijk dan hoe erg!

Het is jammer dat het denken daarna dan vaak ophoudt, want wie verder gaat zoeken en z'n eigen overtuigingen gewoon grondig tegen het licht houdt, ziet al snel dat de werkelijkheid veel ingewikkelder is.
pi_218482864
Het is inderdaad tijd dat die jarenlange obsessie met arbeidsmigratie van de VVD gestopt wordt.
pi_218483022
Wees wijs: vervang de VVD niet door de links-radicalen van GroenLinks. Dat is de ene dwangbuis verruilen voor de andere: moreel absolutisme, identiteitspolitiek en een koers die gevaarlijk dicht langs antisemitisme scheert.

Wat krijg je dan? Vier jaar klimaatgehamer. Vier jaar eenhoorns. Vier jaar ‘Pelle’ en ‘Olympus’ -oh nee, niet weer- die vanaf de UvA-campus Nederland komen uitleggen hoe je een visje moet bakken, in een speciaal ingericht klimaat journaal bij de NOS.
pi_218483043
quote:
7s.gif Op dinsdag 12 augustus 2025 11:26 schreef Mathijsco het volgende:
Wat krijg je dan? Vier jaar klimaatgehamer. Vier jaar eenhoorns. Vier jaar ‘Pelle’ en ‘Olympus’ -oh nee, niet weer- die vanaf de UvA-campus Nederland komen uitleggen hoe je een visje moet bakken, in een speciaal ingericht klimaat journaal bij de NOS.
Als je er een karikatuur van moet maken om er tegen te kunnen zijn, wat zegt dat dan over je standpunt?
pi_218483068
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 augustus 2025 11:28 schreef Jigzoz het volgende:

[..]
Als je er een karikatuur van moet maken om er tegen te kunnen zijn, wat zegt dat dan over je standpunt?
Dat is vooral praktisch:
het is dat kleine korreltje realiteit dat het beeld doet landen, zonder dat je het helemaal hoeft uit te spellen.

Scheelt weer server ruimte. 🙂👍
pi_218483122
quote:
7s.gif Op dinsdag 12 augustus 2025 11:32 schreef Mathijsco het volgende:

[..]
Dat is vooral praktisch:
het is dat kleine korreltje realiteit dat het beeld doet landen, zonder dat je het helemaal hoeft uit te spellen.

Scheelt weer server ruimte. 🙂👍
Nee, het is juist bijzonder onpraktisch. Je neemt jezelf in de maling ermee en het is volstrekt onduidelijk waar je nou eigenlijk tegen bent. Hier kun je vinden wat ze bij PvdA-GL vinden. Kun je alsnog fanatiek tegen zijn, maar dan ageer je tenminste tegen bestaande standpunten.
pi_218483226
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 augustus 2025 11:41 schreef Jigzoz het volgende:

[..]
Nee, het is juist bijzonder onpraktisch. Je neemt jezelf in de maling ermee en het is volstrekt onduidelijk waar je nou eigenlijk tegen bent. Hier kun je vinden wat ze bij PvdA-GL vinden. Kun je alsnog fanatiek tegen zijn, maar dan ageer je tenminste tegen bestaande standpunten.
En dan met droge ogen een link plaatsen naar de partij-website van PvdA/ GL. Serieus?

Hier wat beeld, voor als mijn -compacte- beschrijving nog niet helemaal tot de verbeelding sprak.


Bekijk deze YouTube-video
  dinsdag 12 augustus 2025 @ 12:04:12 #148
140043 Isdatzo
Born in the echoes.
pi_218483254
quote:
7s.gif Op dinsdag 12 augustus 2025 11:26 schreef Mathijsco het volgende:
Wees wijs: vervang de VVD niet door de links-radicalen van GroenLinks. Dat is de ene dwangbuis verruilen voor de andere: moreel absolutisme, identiteitspolitiek en een koers die gevaarlijk dicht langs antisemitisme scheert.

Wat krijg je dan? Vier jaar klimaatgehamer. Vier jaar eenhoorns. Vier jaar ‘Pelle’ en ‘Olympus’ -oh nee, niet weer- die vanaf de UvA-campus Nederland komen uitleggen hoe je een visje moet bakken, in een speciaal ingericht klimaat journaal bij de NOS.
Begin je nu ook hier iedereen lastig te vallen met je ongezonde GL-obsessie?

[ Bericht 0% gewijzigd door Isdatzo op 12-08-2025 12:26:38 ]
Huilen dan.
pi_218483284
quote:
7s.gif Op dinsdag 12 augustus 2025 12:00 schreef Mathijsco het volgende:
En dan met droge ogen een link plaatsen naar de partij-website van PvdA/ GL. Serieus?
Ja natuurlijk. Daar geeft een partij aan wat de standpunten zijn. Zo werkt dat nu eenmaal.
pi_218483486
Dit hele circus is niet zomaar een obsessie, het is een sluwe afleidingsmanoeuvre. Echte problemen aanpakken is moeilijk en vraagt visie, geld en geduld. Dat levert geen snelle stemmen op, dus laten politici het liever liggen en voeren ze het makkelijke spel van bangmakerij.

Maar om hier uit te breken heb je sterke leiders nodig. Leiders die durven zeggen: stop met die afleidingsmanoeuvres, hier liggen de echte problemen, en daar pakken we ze aan. Die niet meegaan in polarisatie en korte termijn winst, maar kiezen voor moed, visie en lange termijn oplossingen.

Zulke leiders zijn zeldzaam. Politiek is een spel van schreeuwerigheid en zetelmaximalisatie, niet van rust en daadkracht. Zolang die ontbreken, blijven te weinig woningen gebouwd, blijven wachtlijsten groeien en verzwakt ons onderwijs.
Groot fan van User Wotte
pi_218483686
quote:
7s.gif Op dinsdag 12 augustus 2025 10:04 schreef Mathijsco het volgende:

[..]
1. Kernwaarden die vaak genoemd worden

Gelijkwaardigheid – sterk egalitaire inslag; weinig hiërarchie in taal en omgang.

Directheid – men zegt vaak wat men denkt, soms lomp, maar bedoeld als eerlijkheid.

Pragmatisme – oplossingsgericht, “doe maar gewoon dan doe je al gek genoeg”.

Vrijheid van mening en levensovertuiging – historisch geworteld in tolerantie, al is dat in de praktijk soms begrensd.

Overleg en consensus – het poldermodel: beslissingen via inspraak en compromis.

2. Typische uitingen en symbolen

Feestdagen zoals Koningsdag, Sinterklaas, 4/5 mei.

Fiets als vervoermiddel nummer één.

Koffie met iets erbij, liefst in vaste sociale rituelen.

Waterbeheer en dijken als nationale trots.

3. Institutionele kant

Democratische rechtsstaat met parlementaire traditie.

Sterke rol van gemeenten, verenigingen, buurtinitiatieven.

Onderwijs en gezondheidszorg als publieke kernvoorzieningen.

4. Culturele stijl

Nuchter, spaarzaam en soms wat zuinig.

Humor die vaak droog of licht ironisch is.

Weinig formeel gedoe in kleding en aanspreekvormen.

Kort gezegd:
De Nederlandse cultuur is een mengsel van egalitaire waarden, direct taalgebruik, polderend overleg en een sterk besef van collectief pragmatisme, ingebed in symbolen en gebruiken die draaien om vrijheid, gelijkheid en een praktische omgang met elkaar en de omgeving
Altijd fijn wanneer radicaal rechts dweept met gelijkwaardigheid, vrijheid van levensovertuiging en democratie als zeer belangrijke aspecten van Nederland en de Nederlandse cultuur, om vervolgens die waarden in zowel woord als daad met voeten te betreden.
"Pools are perfect for holding water"
pi_218484189
TT had achteraf beter kunnen zijn: De jarenlange, ongezonde, absolute obsessie met dingen die niet waar zijn, maar tóch de schuld van links zijn.
pi_218485034
quote:
7s.gif Op dinsdag 12 augustus 2025 10:04 schreef Mathijsco het volgende:

[..]
1. Kernwaarden die vaak genoemd worden

Gelijkwaardigheid – sterk egalitaire inslag; weinig hiërarchie in taal en omgang.

Directheid – men zegt vaak wat men denkt, soms lomp, maar bedoeld als eerlijkheid.

Pragmatisme – oplossingsgericht, “doe maar gewoon dan doe je al gek genoeg”.

Vrijheid van mening en levensovertuiging – historisch geworteld in tolerantie, al is dat in de praktijk soms begrensd.

Overleg en consensus – het poldermodel: beslissingen via inspraak en compromis.

2. Typische uitingen en symbolen

Feestdagen zoals Koningsdag, Sinterklaas, 4/5 mei.

Fiets als vervoermiddel nummer één.

Koffie met iets erbij, liefst in vaste sociale rituelen.

Waterbeheer en dijken als nationale trots.

3. Institutionele kant

Democratische rechtsstaat met parlementaire traditie.

Sterke rol van gemeenten, verenigingen, buurtinitiatieven.

Onderwijs en gezondheidszorg als publieke kernvoorzieningen.

4. Culturele stijl

Nuchter, spaarzaam en soms wat zuinig.

Humor die vaak droog of licht ironisch is.

Weinig formeel gedoe in kleding en aanspreekvormen.

Kort gezegd:
De Nederlandse cultuur is een mengsel van egalitaire waarden, direct taalgebruik, polderend overleg en een sterk besef van collectief pragmatisme, ingebed in symbolen en gebruiken die draaien om vrijheid, gelijkheid en een praktische omgang met elkaar en de omgeving
Heeft volgens mij allemaal weinig met cultuur en achtergrond te maken dat rijtje

komt bij mij meer over als persoonlijke voorkeuren
"Wedstrijden kun je altijd verliezen anders hoef je die wedstrijden ook niet te spelen"
Klaasweetalles 14-08-2018
  Moderator dinsdag 12 augustus 2025 @ 22:42:00 #154
375570 crew  Cyan9
pi_218489491
Wederom het verzoek om een beetje ontopic te blijven. Scheelt mij weer bezemen.
Ongeïnteresseerd maar toch aanwezig.
pi_218495217
quote:
0s.gif Op woensdag 6 augustus 2025 09:37 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Ah je bent voor etnisch zuiveren
Waarom moet er etnisch gemengd worden?
  woensdag 13 augustus 2025 @ 18:10:56 #156
15221 Falco
Afleidingsmanoeuvre
pi_218496304
quote:
4s.gif Op dinsdag 12 augustus 2025 22:42 schreef Cyan9 het volgende:
Wederom het verzoek om een beetje ontopic te blijven. Scheelt mij weer bezemen.
Het zou helpen als FOK! geen ruimte biedt aan fascisten.
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=yIl_jGh-LWE" target="_blank" rel="nofollow">Afleidingsmanoeuvre</a>
  woensdag 13 augustus 2025 @ 18:41:58 #157
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_218496585
quote:
0s.gif Op woensdag 13 augustus 2025 15:59 schreef CarbonC het volgende:

[..]
Waarom moet er etnisch gemengd worden?
Dat moet niet per se. Maar als dat dan toch gebeurt is, dan zijn het niet heel ethische maatregelen.
  woensdag 13 augustus 2025 @ 19:01:43 #158
396730 EttovanBelgie
Alles komt goed.
pi_218496718
quote:
14s.gif Op dinsdag 12 augustus 2025 12:55 schreef probeer het volgende:

[..]
Altijd fijn wanneer radicaal rechts dweept met gelijkwaardigheid, vrijheid van levensovertuiging en democratie als zeer belangrijke aspecten van Nederland en de Nederlandse cultuur, om vervolgens die waarden in zowel woord als daad met voeten te betreden.
Ik ben links en sociaal-democraat.

En nu?
Omnibus in omnibus.
Ad Maiorem Dei Gloriam
  woensdag 13 augustus 2025 @ 19:05:26 #159
396730 EttovanBelgie
Alles komt goed.
pi_218496737
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 augustus 2025 10:28 schreef Jigzoz het volgende:
Actief aangejaagd zondebokdenken. Er is frustratie, er moet een oorzaak zijn, moslims en migranten zijn dan lekker makkelijk, want dat zijn zulke brede groepen dat er heel gemakkelijk kenmerken in te vinden zijn waar naar te wijzen is en te roepen: kijk dan hoe erg!

Het is jammer dat het denken daarna dan vaak ophoudt, want wie verder gaat zoeken en z'n eigen overtuigingen gewoon grondig tegen het licht houdt, ziet al snel dat de werkelijkheid veel ingewikkelder is.
De grootste zondebokken de afgelopen jaren zijn vooral tokkies, laagopgeleiden, paupers en provincialen.

Je zou hele bibliotheken kunnen vullen met de epistels van de 'intelligentsia' over hoe domme autochtonen verantwoordelijk zijn voor de ondergang van onze verfijnde maatschappij en haar verheven idealen.

SBS6, Toppers en kostenloos pils, toch?

De werkelijkheid is inderdaad ingewikkelder. Mensen stemmen niet 'rechts', of 'populistisch', omdat het allemaal halve dan wel hele neo-nazi's zijn die gewoon racisten zijn. Edoch is dat al decennia het narratief: de mensen zijn niet alleen dom, ze haten ook andere mensen gewoon. Niet verder over nadenken, gewoon parkeren in vak Adolf en we zijn weer klaar. En ongetwijfeld hoef je je geen zorgen te maken dat er dan mensen komen om je te wijzen op het gevaar van grove generaliseringen; deze doelgroep is vogelvrij. Geen hond die er van wakker ligt.

Zou fijn zijn als die zondeboktheorie ook eens tegen het licht gehouden wordt.
Omnibus in omnibus.
Ad Maiorem Dei Gloriam
pi_218497060
quote:
0s.gif Op woensdag 13 augustus 2025 19:05 schreef EttovanBelgie het volgende:

[..]
De grootste zondebokken de afgelopen jaren zijn vooral tokkies, laagopgeleiden, paupers en provincialen.

Je zou hele bibliotheken kunnen vullen met de epistels van de 'intelligentsia' over hoe domme autochtonen verantwoordelijk zijn voor de ondergang van onze verfijnde maatschappij en haar verheven idealen.

SBS6, Toppers en kostenloos pils, toch?

De werkelijkheid is inderdaad ingewikkelder. Mensen stemmen niet 'rechts', of 'populistisch', omdat het allemaal halve dan wel hele neo-nazi's zijn die gewoon racisten zijn. Edoch is dat al decennia het narratief: de mensen zijn niet alleen dom, ze haten ook andere mensen gewoon. Niet verder over nadenken, gewoon parkeren in vak Adolf en we zijn weer klaar. En ongetwijfeld hoef je je geen zorgen te maken dat er dan mensen komen om je te wijzen op het gevaar van grove generaliseringen; deze doelgroep is vogelvrij. Geen hond die er van wakker ligt.

Zou fijn zijn als die zondeboktheorie ook eens tegen het licht gehouden wordt.
Ik weet niet waarom al die mensen op de PVV hebben gestemd. Ik weet wel dat voor geen van ze moslimhaat een onoverkomelijk bezwaar was.
pi_218497257
quote:
0s.gif Op woensdag 13 augustus 2025 19:48 schreef Jigzoz het volgende:

[..]
Ik weet niet waarom al die mensen op de PVV hebben gestemd. Ik weet wel dat voor geen van ze moslimhaat een onoverkomelijk bezwaar was.
Mwa. Als je islam ontzettend kut vindt dan heb je eigenlijk alleen maar de PVV die daar daadwerkelijk in meegaat, al dan niet om de verkeerde redenen.

Moslims zelf zijn op z'n best symptomen.
Conscience do cost.
pi_218498281
quote:
0s.gif Op woensdag 13 augustus 2025 19:01 schreef EttovanBelgie het volgende:

[..]
Ik ben links en sociaal-democraat.

En nu?
Dan zou ik niet op een radicaal rechtse partij stemmen.
"Pools are perfect for holding water"
  woensdag 13 augustus 2025 @ 21:58:15 #163
396730 EttovanBelgie
Alles komt goed.
pi_218498285
quote:
0s.gif Op woensdag 13 augustus 2025 21:57 schreef probeer het volgende:

[..]
Dan zou ik niet op een radicaal rechtse partij stemmen.
Natuurlijk niet, ik heb niets met libertariërs.
Omnibus in omnibus.
Ad Maiorem Dei Gloriam
pi_218563053
Ongezonde obsessie zou ik het niet willen noemen, dat het een obsessie is voor sommige partijen - dat is wel duidelijk. Een partij als de PVV, maar ook in mindere mate VVD weten dat daar wat te halen valt qua stemmers. Er is een grote groep mensen die hun wijken heeft zien veranderen in 30 jaar tijd, er is wantrouwen ontstaan door gebeurtenissen in binnen en buitenland waarbij radicalen middels terreur dood en verderf hebben gezaaid. Dat helpt natuurlijk niet in de verhoudingen tussen de bevolkingsgroepen (missie geslaagd terroristen, dank daarvoor). Dat heeft de toenadering (die er in de jaren 90 juist wel veel meer was) tot een halt doen komen, waardoor er over en weer allerlei vooroordelen zijn ontstaan.

Wat je ziet is dat als je als individu wel dat patroon weet te doorbreken, er een heel ander gesprek ontstaat. Wij hebben bijvoorbeeld toen wij in onze wijk (typische VVD-wijk) kwamen wonen actief toenadering gezocht met de buren. Diegene die het huis aan ons had verkocht wist ons te vertellen dat de buren namelijk nogal 'bang' waren, toen ze de buren hadden verteld dat er 'allochtonen' kwamen wonen. Geen idee welke waanbeelden er destijds in hun hoofden leefden, maar een paar jaar verder barbecueën (ja, wel halal - en daar doen ze graag aan mee 'want voor hun geen verschil') we lekker gezamenlijk in elkaars tuin, hebben we elkaars huissleutel, komen wij met de islamitische feestdagen altijd langs om lekkernijen te brengen - en halen we de wijnen uit onze kerstpakketten en geven we dat graag aan hen weg. Kortom, de relatie is meer dan goed.

En nee, ik sla het probleem niet plat - want er zijn ook gewoon verschillen: hoe wij kijken naar zaken als Israël-Palestina, maar ook bijvoorbeeld alcohol, en de wijze waarop wij onze kinderen opvoeden (religieus ingegeven normen en waarden). Het punt is dat als je dat van elkaar weet - en ook weet dat dit de ander nooit kwaad zal doen, dan is alle wantrouwen volledig weg.

Als nieuwkomers er een andere kijk op hebben (in de zin van dat ze vinden dat hun eigen normen en waarden voor iedereen zou moeten gelden - en daar actief op inzetten door benadeling van mensen die daar anders over denken of door ondermijning van de rechtsstaat) - dan mag je daar best wel wat van vinden en op acteren. Voor de groep oudkomers die zo erover denkt zou je zelfs kunnen kijken naar mogelijkheden voor (vrijwillige) remigratie.

Dat is in mijn ogen echter een ander vraagstuk dan nieuwkomers die gewoon gebruik maken van bestaande rechten en plichten die voor eenieder in dit land gelden. Het is raar om van hen te verzoeken dat vooral niet te doen, of te doen alsof het een voorrecht is dat ze daar gebruik van mogen maken. Als je dat laatste vindt, dan geldt dat namelijk net zo goed voor alle anderen die er gebruik van maken,
Allah Al Watan Al Malik
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')