Jup Tandarts wegbezuinigen, maar sem-zorg zoals fysiotherapie wel vergoeden, kunnen ze mooi laag betaalde fysiotherapeuten voor de volle mep aan het werk zetten, natuurlijk verenigt in conglomeraten van private equity.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 10:42 schreef phpmystyle het volgende:
Wat de VVD min of meer voorstelt: lagere uitkeringen en sobere inclusie criteria voor uitkeringen, maar sociale culturele problemen niet (willen) aanpakken zoals de massale asielmigratie, het niet optreden tegen ongehoorzaamheid vanuit de radicaal linkse groep zoals XR zal uiteindelijk leiden tot een maatschappij zoals een VK.
Werkende mensen met kapotte gebitten die duur moeten huren, maar wel enige mate van verzorgingsstaat aan de absolute onderkant omdat conservatief samenwerkt met links-liberaal.
Ik ook, weg met die stoners, losers.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 10:46 schreef raptorix het volgende:
[..]
Dat de VVD een partij voor ondernemers was is alweer 45 jaar geleden, tegenwoordig zijn het marionetten van multinationals en durf kapitaal. De VVD is nota bene tegen coffeeshops.
Uiteindelijk vormt deze groep wel de motor van de economie, dus beetje meer respect mag wel (ookal heb je in de kern gelijk).quote:Op zaterdag 26 juli 2025 08:14 schreef Hexagon het volgende:
Bij "Hardwerkende Nederlander" denk ik altijd aan een zure, saaie burgerlul zonder vrienden, die in een vinexwijk woont, een middelmatige vrouw heeft en een baantje als midden-manager bij een of andere corporate, dat net te weinig betaald om die dure keuken te kunnen kopen en waarbij hij een leasebak heeft die net niet indruk maakt op anderen.
Ik vind dat elk echt gebrek aan het gebit kosteloos moet worden verholpen voor elke burger in Nl.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 10:48 schreef raptorix het volgende:
[..]
Jup Tandarts wegbezuinigen, maar sem-zorg zoals fysiotherapie wel vergoeden, kunnen ze mooi laag betaalde fysiotherapeuten voor de volle mep aan het werk zetten, natuurlijk verenigt in conglomeraten van private equity.
Kunnen ze ook zijn en wat meer genieten van hun leven.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 10:51 schreef Joppiez het volgende:
[..]
Uiteindelijk vormt deze groep wel de motor van de economie, dus beetje meer respect mag wel (ookal heb je in de kern gelijk).
Zoiets ja. Wel dure vergroeningsmaatregelen invoeren (want ja samenwerking) die veelal voor de lager/midden/hogere middenklasse niet te betalen zijn. Wel subsidies aan grote bedrijven voor "innovatie" en "ontwikkeling" en zo verder.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 10:48 schreef raptorix het volgende:
[..]
Jup Tandarts wegbezuinigen, maar sem-zorg zoals fysiotherapie wel vergoeden, kunnen ze mooi laag betaalde fysiotherapeuten voor de volle mep aan het werk zetten, natuurlijk verenigt in conglomeraten van private equity.
Die saaie lul is wel de beste type burger die je in je land kan hebben. Draagt meer bij dan dat die kost.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 08:14 schreef Hexagon het volgende:
Bij "Hardwerkende Nederlander" denk ik altijd aan een zure, saaie burgerlul zonder vrienden, die in een vinexwijk woont, een middelmatige vrouw heeft en een baantje als midden-manager bij een of andere corporate, dat net te weinig betaald om die dure keuken te kunnen kopen en waarbij hij een leasebak heeft die net niet indruk maakt op anderen.
Het gebit is hier een symbool, maar niet iets absoluuts wat ik bedoel he.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 10:52 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Ik vind dat elk echt gebrek aan het gebit kosteloos moet worden verholpen voor elke burger in Nl.
De gezondheid van het gebit is een recht als burger van een welvarend land.
Wil je dan allemaal lui met halve tanden of zwart gebit in je land.
Wel moet je die graaiers van tandheelkunde wat temperen.
nou dit inderdaadquote:Op zaterdag 26 juli 2025 10:20 schreef timmmmm het volgende:
quote:
- Schrappen van de Wet betaalbare huur
Prins Bernhards stem hebben ze in ieder geval, goed dat er iemand in Nederland opkomt voor de huisjesmelkers
Naja naar aanleiding van een topic hier van iemand aan de onderkant van de samenleving die een belangrijke reparatie aan het gebit niet kan betalen en al nachten niet slaapt en tanden kan verliezen. Kwam ik daarop.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 10:54 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Het gebit is hier een symbool, maar niet iets absoluuts wat ik bedoel he.
Daarom zetten ze het er ook in, want types zoals jij trappen daar met open ogen in en hebben toch niet door dat ze daarmee bedoelen dat ze het grootkapitaal steunen.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 10:45 schreef Lospedrosa het volgende:
De motivatie ansich, de ondernemer steunen, spreekt mij enorm aan.
Van mensen die blowen heb je over algemeen weinig last, in ieder geval een stuk minder dan mensen die veel zuipen. Daarnaast is het natuurlijk debiel dat dit niet gewoon op een legale manier kan.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 10:50 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Ik ook, weg met die stoners, losers.
Nee, de mensen doorzien niets. Ze staan om zeven uur op om te gaan werken en denken dan ‘ik ben een hardwerkende Nederlander’. Dan horen ze op de televisie dat de vvd voor hardwerkende Nederlanders is en hun stemkeuze is gemaakt.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 10:37 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ze gaan regeren met links-liberale partijen. Dat strenger straffen minder asiel etc etc etc komt er niet. Omdat er toch financiering nodig is zal de AOW wel stijgen en de sociale uitkeringen voor de middenklasse verder beknot. Zo krijgt de werkende het slechtste van beide werelden.
Ik hoop zo dat men dit nu doorziet bij deze verkiezingen.
Dat privilege hebben enkel Oekraïners.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 10:52 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Ik vind dat elk echt gebrek aan het gebit kosteloos moet worden verholpen voor elke burger in Nl.
De gezondheid van het gebit is een recht als burger van een welvarend land.
Wil je dan allemaal lui met halve tanden of zwart gebit in je land.
Wel moet je die graaiers van tandheelkunde wat temperen.
Nouja, als je het financieel zou bekijken is het ook dom om gebitskosten niet te vergoeden aangezien dat een slecht gebit tot veel duurdere kosten qua ziektezorg kan leiden.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 10:56 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Naja naar aanleiding van een topic hier van iemand aan de onderkant van de samenleving die een belangrijke reparatie aan het gebit niet kan betalen en al nachten niet slaapt en tanden kan verliezen. Kwam ik daarop.
Ik ben wel rechts maar met dat soort dingen wel links, vergoed die shit!
Je slaat het wel erg plat en spreek nu wel met heel veel dedain over hen.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 11:03 schreef LXIV het volgende:
[..]
Nee, de mensen doorzien niets. Ze staan om zeven uur op om te gaan werken en denken dan ‘ik ben een hardwerkende Nederlander’. Dan horen ze op de televisie dat de vvd voor hardwerkende Nederlanders is en hun stemkeuze is gemaakt.
Rob moet de nieuwe minister van Hoeren en Coke worden!quote:Op zaterdag 26 juli 2025 11:06 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Je slaat het wel erg plat en spreek nu wel met heel veel dedain over hen.
Probleem is dat ook bij een WNL of goedeavond NL hier niet dieper op wordt ingegaan. Hopelijk kan een Rob Oudkerk dit eens wat beter duiken. Zie je steeds meer in de media.
Als je minder dan 100k verdient is stemmen op de VVD oliedom maar ja, er zijn nogal wat domme mensen.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 11:03 schreef LXIV het volgende:
[..]
Nee, de mensen doorzien niets. Ze staan om zeven uur op om te gaan werken en denken dan ‘ik ben een hardwerkende Nederlander’. Dan horen ze op de televisie dat de vvd voor hardwerkende Nederlanders is en hun stemkeuze is gemaakt.
Wow stoer joh een persoonlijke aanval.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 10:58 schreef Stepperoller het volgende:
[..]
Daarom zetten ze het er ook in, want types zoals jij trappen daar met open ogen in en hebben toch niet door dat ze daarmee bedoelen dat ze het grootkapitaal steunen.
De VVD is vast ook geen groot voorstander om eens te controlleren bij Uber of Thuisbezorgt hoe het daar zit met illegale arbeid, uiteraard pakten ze wel groot uit bij de opbouwers van de Albert Cuyp markt.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 11:09 schreef Alpha0 het volgende:
Het hele economische beleid van de VVD is gericht op de lonen drukken (ook voor STEM studenten). Daarom hebben we CAO's, daarom hebben we arbeidsmigranten, daarom hebben we expats. Door de migratie stijgen de huizen prijzen, wordt je 2x genaaid want met je karige loontje mag je dus naar verhouding kneiterveel geld kwijt zijn aan wonen.
Überhaupt bespottelijk dat er verplichte CAO's zijn. Wanneer gaan we dat nou eens aan de kaak stellen.
VVD
Bruto of netto?quote:Op zaterdag 26 juli 2025 11:09 schreef TweedeKlum het volgende:
[..]
Als je minder dan 100k verdient is stemmen op de VVD oliedom maar ja, er zijn nogal wat domme mensen.
Als jij een stijfje krijgt van termen als 'de hardwerkende man' en "de ondernemer steunen' en je ziet na 15 jaar nog niet in hoe de modus operandi is van de VVD is dat gewoon gerechtvaardigde minachting.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 11:09 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Wow stoer joh een persoonlijke aanval.
In je eentje sowieso.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 11:11 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Bruto of netto?
Modaal verdient samen allang boven de 100K bruto. (Netto bijna niks)
Ik snap je standpunt, maar heb een afwijkende mening over de wietbussines, waar ik persoonlijk tegen ben, ik zou daar zeer streng beleid graag zien. Gewoon de drempel zo hoog maken dat je met een joint 3 jaar cel kunt krijgen. Dan wordt er nog wel geblowd maar is het zeker niet meer mainstream.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 11:03 schreef raptorix het volgende:
[..]
Van mensen die blowen heb je over algemeen weinig last, in ieder geval een stuk minder dan mensen die veel zuipen. Daarnaast is het natuurlijk debiel dat dit niet gewoon op een legale manier kan.
Ik ken genoeg mensen waarbij wiet een positieve uitwerking heeft, het grote probleem met het huidige wiet systeem is dat het maatschappij ontwrichtend werkt door illegale kweek en andere uitwassen.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 11:13 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Ik snap je standpunt, maar heb een afwijkende mening over de wietbussines, waar ik persoonlijk tegen ben, ik zou daar zeer streng beleid graag zien. Gewoon de drempel zo hoog maken dat je met een joint 3 jaar cel kunt krijgen. Dan wordt er nog wel geblowd maar is het zeker niet meer mainstream.
Ik stem er niet op, want dat zie ik ook wel, dat wou ik er eerst bijzetten maar wachtte bewust op een eikel als jou die dat met nag-stemmetje zou schrijven.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 11:12 schreef Fok-it het volgende:
[..]
Als jij een stijfje krijgt van termen als 'de hardwerkende man' en "de ondernemer steunen' en je ziet na 15 jaar nog niet in hoe de modus operandi is van de VVD is dat gewoon gerechtvaardigde minachting.
Dat zou best kunnen. Misschien is mijn standpunt niet juist.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 11:15 schreef raptorix het volgende:
[..]
Ik ken genoeg mensen waarbij wiet een positieve uitwerking heeft, het grote probleem met het huidige wiet systeem is dat het maatschappij ontwrichtend werkt door illegale kweek en andere uitwassen.
quote:
quote:Op zaterdag 26 juli 2025 10:45 schreef Lospedrosa het volgende:
De motivatie ansich, de ondernemer steunen, spreekt mij enorm aan.
Ja wiet roken vergelijken met diefstal, sterk argument hoor.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 11:17 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Dat zou best kunnen. Misschien is mijn standpunt niet juist.
Maar dat veranderd niets aan mijn denkwijze daarover, ik geloof sterk in dat je dat stevig moet verbieden.
Net als je een bedrijf hebt en ziet dat mensen pennen, thee en pakken A4 papier meenemen. Ach wat maakt het uit?
Dus de zin: “de ondernemer steunen” mag je niet aanspreken?quote:
Zelfs als we dat gas oppompen stelt het niks voor, we zijn niet echt Dubai ofzo.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 11:18 schreef asco het volgende:
De gasbel laten we verder zitten dus nu gaat iedereen merken dat wij helemaal geen rijk land meer zijn, zeker met de nooit iets aan gedane komende, op zijn top zijnde, vergrijzing, een milieu welke we in Nederland moeten redden, elk arm mens dat 3000+ km heeft moeten reizen bad bed en een brood moeten geven en als klap op de vuurpijl we weer een leger moeten gaan financieren. Onder andere.
En dat gaan er een heleboel niet willen of kunnen geloven dat dat eenvoudig weg niet meer te betalen is met wat we hier mijn zijn allen verdienen.
Op naar het volgende verkiezingsprogramma van welke partij dan ook die de problemen niet gaat oplossen.
Zin an!
Nee het oogluikend toestaan van zaken die kunnen leidden tot meer serieuze zaken als grote diefstal en fraude.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 11:18 schreef raptorix het volgende:
[..]
Ja wiet roken vergelijken met diefstal, sterk argument hoor.
Er zit nog genoeg in de grond om dit alsnog te doen.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 11:20 schreef raptorix het volgende:
[..]
Zelfs als we dat gas oppompen stelt het niks voor, we zijn niet echt Dubai ofzo.
We hadden het gewoon net zoals de Noren in een fonds moeten stoppen en laten renderen.
Je snapt dat het hele idee achter coffeeshops juist is om er voor te zorgen dat mensen niet met shady dealers hoeven te werken, en zo andere troep aangesmeerd krijgen?quote:Op zaterdag 26 juli 2025 11:21 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Nee het oogluikend toestaan van zaken die kunnen leidden tot meer serieuze zaken als grote diefstal en fraude.
In die lijn, wanneer hasj en wiet normaal is is de stap ook kleiner naar coke of speed en dergelijke.
Maar nogmaals mijn persoonlijke mening, ik weet dat veel mensen overtuigd zijn van wat anders
Dat val erg mee, zeker wat in de huidige velden zit is maar goed voor een jaartje of 6 gas, de andere velden zijn veel kleiner en zullen veel duurder qua ontginning zijn, en bevinden zich ook in kwetsbare gebieden.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 11:22 schreef mackinac het volgende:
[..]
Er zit nog genoeg in de grond om dit alsnog te doen.
Het probleem zit hem niet in de uitkering, maar dat een alleenstaande man die een vermogen voor een kleine huurwoning moet betalen, in die zin ben je er dan slechter vanaf.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 11:24 schreef Cattivo het volgende:
Die verhalen dat een uitkering meer oplevert dan werken? Grotendeels onzin. De VVD blaast het op,
Alleen in zeldzame gevallen, zoals een alleenstaande moeder met kids, sociale huur en extra regelingen in een stad als Amsterdam, komt een uitkering in de buurt van parttime werk.
Maar meer dan fulltime? Amper.
Steeds dat gezeur dat uitkeringen meer opleveren dan werken. Laten we stoppen met appels en peren vergelijken en dezelfde gevallen naast elkaar zetten: een alleenstaande man die werkt vs. in de bijstand, en een alleenstaande vrouw met twee kids, werkt vs. bijstand.
Dan ziet het er snel een stuk minder roze kleurig uit voor iemand met een uitkering.
Laten we deze discussie niet aangaan. Dat heeft geen zin. Ik heb een hele afwijkende mening hierover.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 11:24 schreef raptorix het volgende:
[..]
Je snapt dat het hele idee achter coffeeshops juist is om er voor te zorgen dat mensen niet met shady dealers hoeven te werken, en zo andere troep aangesmeerd krijgen?
Ach nee joh. De tijd dat die gasbaten echt relevant waren voor de begroting liggen ver achter ons. We hebben echt wel ander verdienvermogen in Nederland.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 11:22 schreef mackinac het volgende:
[..]
Er zit nog genoeg in de grond om dit alsnog te doen.
¤25–¤35 miljard volgens chatgpt. Niet zo hoog als ik had verwacht maar hoog genoeg voor een mooi staatsfonds.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 11:24 schreef raptorix het volgende:
[..]
Dat val erg mee, zeker wat in de huidige velden zit is maar goed voor een jaartje of 6 gas, de andere velden zijn veel kleiner en zullen veel duurder qua ontginning zijn, en bevinden zich ook in kwetsbare gebieden.
Ja, realistisch streven ditquote:Op zaterdag 26 juli 2025 11:26 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Wat mij betreft zorg je dat er uberhaubt geen wiet is in het hele land.
Ik denk dat het een stuk handiger is om dat als strategische reserve achter te houden.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 11:27 schreef mackinac het volgende:
[..]
¤25–¤35 miljard volgens chatgpt. Niet zo hoog als ik had verwacht maar hoog genoeg voor een mooi staatsfonds.
Dat is tegenwoordig op de staatsbegroting echt klein bier. Zo'n bedrag gaf de BBB weg in de onderhandelingen rond stikstof.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 11:27 schreef mackinac het volgende:
[..]
¤25–¤35 miljard volgens chatgpt. Niet zo hoog als ik had verwacht maar hoog genoeg voor een mooi staatsfonds.
Fuck, had ik toch nooit gedacht dat ik het met je eens zou zijn.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 09:14 schreef Cruzinats het volgende:
De hardwerkende Nederlander is al de meest gesubsidieerde groep in dit land, die trekken netto onder de streep met kinderopvangtoeslag en hypotheekrenteaftrek meer binnen dan iemand met een bijstandsuitkering. Tweeverdieners die op kosten van de samenleving de huizenprijzen nog verder opdrijven. De VVD wil vooral de ratrace in stand houden en de vinexcucks trappen er wederom weer met open ogen in.
Dit, helaas.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 11:03 schreef LXIV het volgende:
[..]
Nee, de mensen doorzien niets. Ze staan om zeven uur op om te gaan werken en denken dan ‘ik ben een hardwerkende Nederlander’. Dan horen ze op de televisie dat de vvd voor hardwerkende Nederlanders is en hun stemkeuze is gemaakt.
Man A (bijstand, inkomen ¤17.000):Bij een huur van ¤750 krijgt hij ongeveer ¤350-¤380 per maand huurtoeslag.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 11:26 schreef raptorix het volgende:
[..]
Het probleem zit hem niet in de uitkering, maar dat een alleenstaande man die een vermogen voor een kleine huurwoning moet betalen, in die zin ben je er dan slechter vanaf.
Noorwegen heeft biljoenen in dat fonds geloof ik.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 11:34 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Dat is tegenwoordig op de staatsbegroting echt klein bier. Zo'n bedrag gaf de BBB weg in de onderhandelingen rond stikstof.
Een staatsfonds moet vele malen groter zijn om echt impact te maken en onafhankelijk genoeg georganiseerd te kunnen worden, zodat een volgende minister van financiën niet zomaar een greep uit kan doen voor rechtse of linkse hobby’s.
Daarnaast is het ook goed te beseffen dat er maar vrij weinig mensen daadwerkelijk het minimumloon verdienen. Althans zodra ze volwassen zijn, verreweg de meeste mensen die het minimum verdienen zijn scholier of student en werken parttime.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 11:35 schreef Cattivo het volgende:
[..]
Man A (bijstand, inkomen ¤17.000):Bij een huur van ¤750 krijgt hij ongeveer ¤350-¤380 per maand huurtoeslag.
Dit is circa 47-51% van de huurprijs (¤350-¤380 / ¤750).
Reden: Met een laag inkomen betaalt hij een kleine eigen bijdrage (basishuur), en de toeslag vergoedt bijna de hele huur boven die basishuur.
Man B (minimumloon, inkomen ¤33.360):Bij dezelfde huur van ¤750 krijgt hij ongeveer ¤200-¤250 per maand huurtoeslag.
Dit is circa 27-33% van de huurprijs (¤200-¤250 / ¤750).
Reden: Zijn hogere inkomen betekent een grotere eigen bijdrage, waardoor de toeslag lager uitvalt.
Als je per jaar 16k extra per jaar krijgt kun je het verschil van 100 euro per maand wel opbrengen lijkt me?
Ja, het viel mij ook wel tegen. Gasprijs is kennelijk behoorlijk gedaald.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 11:34 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Dat is tegenwoordig op de staatsbegroting echt klein bier. Zo'n bedrag gaf de BBB weg in de onderhandelingen rond stikstof.
Een staatsfonds moet vele malen groter zijn om echt impact te maken en onafhankelijk genoeg georganiseerd te kunnen worden, zodat een volgende minister van financiën niet zomaar een greep uit kan doen voor rechtse of linkse hobby’s.
quote:In 2022 taxeert het Centraal Bureau voor de Statistiek de waarde van de Nederlandse gasreserves op 71 miljard euro.
Zeker, net als bijvoorbeeld onze pensioenfondsen. Onder de 500 miljard hoef je er niet aan te beginnen vermoed ik.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 11:41 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Noorwegen heeft biljoenen in dat fonds geloof ik.
Dan maakt het impact.
(En wiet is er illegaal)
Als ze schaliegas in de Waddenzee gaan winnen is het veel meerquote:Op zaterdag 26 juli 2025 11:41 schreef mackinac het volgende:
[..]
Ja, het viel mij ook wel tegen. Gasprijs is kennelijk behoorlijk gedaald.
[..]
In 2022 was Poetin net Oekraïne massaal binnengevallen en was alles peperduur…quote:Op zaterdag 26 juli 2025 11:41 schreef mackinac het volgende:
[..]
Ja, het viel mij ook wel tegen. Gasprijs is kennelijk behoorlijk gedaald.
[..]
Ja ware dat die man dus geen sociale huurwoning krijgt maar 1400 zonder huursubsidie in de vrije sector mag huren, als hij een netto inkomen van laten we zeggen 2800 euro heeft:quote:Op zaterdag 26 juli 2025 11:35 schreef Cattivo het volgende:
[..]
Man A (bijstand, inkomen ¤17.000):Bij een huur van ¤750 krijgt hij ongeveer ¤350-¤380 per maand huurtoeslag.
Dit is circa 47-51% van de huurprijs (¤350-¤380 / ¤750).
Reden: Met een laag inkomen betaalt hij een kleine eigen bijdrage (basishuur), en de toeslag vergoedt bijna de hele huur boven die basishuur.
Man B (minimumloon, inkomen ¤33.360):Bij dezelfde huur van ¤750 krijgt hij ongeveer ¤200-¤250 per maand huurtoeslag.
Dit is circa 27-33% van de huurprijs (¤200-¤250 / ¤750).
Reden: Zijn hogere inkomen betekent een grotere eigen bijdrage, waardoor de toeslag lager uitvalt.
Als je per jaar 16k extra per jaar krijgt kun je het verschil van 100 euro per maand wel opbrengen lijkt me?
Ja ware het niet dat als je nu alleenstaand en single bent je ook nauwelijks de eindjes aan elkaar kan knopen.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 11:41 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Daarnaast is het ook goed te beseffen dat er maar vrij weinig mensen daadwerkelijk het minimumloon verdienen. Althans zodra ze volwassen zijn, verreweg de meeste mensen die het minimum verdienen zijn scholier of student en werken parttime.
Ja, dat sowieso, heb ik ook vaak genoeg hier geopperd.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 11:20 schreef raptorix het volgende:
[..]
Zelfs als we dat gas oppompen stelt het niks voor, we zijn niet echt Dubai ofzo.
We hadden het gewoon net zoals de Noren in een fonds moeten stoppen en laten renderen.
Dit is dan Man Cquote:Op zaterdag 26 juli 2025 11:44 schreef raptorix het volgende:
[..]
Ja ware dat die man dus geen sociale huurwoning krijgt maar 1400 zonder huursubsidie in de vrije sector mag huren, als hij een netto inkomen van laten we zeggen 2800 euro heeft:
Huur: 1400
Gas/Water/Licht: 150
Internet: 50
Zorgverzekering: 150
Vervoer: 50
Abonnementen: 50
Reservering: 100
Dan houd die dus nog maar 250 euro per week over om van te leven, dus eten, kleding, vrije tijd, etc.
Net zoals in Amerika allemaal asielzoekers het leger in met de belofte dat de familie dan hier mag blijven.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 09:58 schreef raptorix het volgende:
Ze willen ook 100K militairen erbij, ik vraag me af hoeveel de VVD jeugdafdeling er dat gaan worden, 0 natuurlijk die willen allemaal bij KPMG werken als consultant.
Want als de shops verdwijnen, verdwijnen ook de blowers. Sprookjes bestaan!quote:Op zaterdag 26 juli 2025 10:50 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Ik ook, weg met die stoners, losers.
Niet alleen dat, ook een heleboel mensen gaan het leger in omdat ze dan ook een gunstig studieplan kunnen krijgen.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 11:51 schreef koffiekoekjes het volgende:
[..]
Net zoals in Amerika allemaal asielzoekers het leger in met de belofte dat de familie dan hier mag blijven.
Ja bezuinigen op de overheid. En ondertussen maar klagen als de jeugdzorg, de politie, de GGZ, de langdurige zorg, etc. allemaal uitgehold worden…quote:Op zaterdag 26 juli 2025 09:18 schreef mackinac het volgende:
VVD is een imitatie op een rechtste partij. Ik zie liever minder subsidies (inclusief kinderopvangtoeslag en hypotheekrenteaftrek), minder overheid en minder belasting.
Klinkt heel cru. Maar het laatste wat je demografisch wilt is alleenstaande singles.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 11:45 schreef raptorix het volgende:
[..]
Ja ware het niet dat als je nu alleenstaand en single bent je ook nauwelijks de eindjes aan elkaar kan knopen.
Dat loser achtige zit in hun denken. Ze hebben het eigenlijk prima en hebben genoeg kansen voor een fijn leven.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 10:54 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Die saaie lul is wel de beste type burger die je in je land kan hebben. Draagt meer bij dan dat die kost.
Veroorzaakt 0 overlast. Zorgt voor kinderen.
En dit lijkt een beetje afgunst van de “normale man” en je stelt ze wel heel loserachtig voor.
Wie zegt dat ze boos zijn?quote:Op zaterdag 26 juli 2025 12:04 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Dat loser achtige zit in hun denken. Ze hebben het eigenlijk prima en hebben genoeg kansen voor een fijn leven.
Maar ze zijn liever boos over wat ze niet hebben. En daar speelt de VVD op in.
En dat is uiteindelijk ook overlast.
Je moet ook beginnen met minder regels. Dan zijn er ook minder ambtenaren nodig. Ons belastingstelsel is daar een mooi voorbeeld van. Nu heb je een enorm log overheidsorgaan nodig om al die regelgeving te implementeren en controleren (wat vaak niet eens goed gaat). Kan je zo op bezuinigen als je niet die hele wirwar van regels hebt.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 12:01 schreef Zwansen het volgende:
itatie op een rechtste partij. Ik zie liever minder subsidies (inclusief kinderopvangtoeslag en hypotheekrenteaftrek), minder overheid en minder belasting.
Ik vermoed dat de meeste bijstandsgerechtigden blij zouden zijn als zij lichamelijk en geestelijk fit genoeg waren om te kunnen werken.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 12:06 schreef Geldprintkabouter het volgende:
Goed plan van de VVD. Luiheid mag nooit beloond worden dus snoeien maar in de bijstand. Werklozen moeten worden gemotiveerd om hun handjes te laten wapperen. Dat is goed voor hen en voor Nederland.
Een liberale wereld is een prettige wereld.
Zo lang zij niet 24x7 in bed gekluisterd zijn, kunnen ze "iets".quote:Op zaterdag 26 juli 2025 12:13 schreef torentje het volgende:
[..]
Ik vermoed dat de meeste bijstandsgerechtigden blij zouden zijn als zij lichamelijk en geestelijk fit genoeg waren om te kunnen werken.
Waarom doet de VVD dan zo zuur over "werken moet lonen". Dat doet het namelijk al.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 12:06 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Wie zegt dat ze boos zijn?
Volgens mij projecteer je dat.
Lijken me trouwens typische linksstemmers, Vinex, elektrische auto en afkeer van grootkapitaal.
In hoeverre werkgevers dat "iets" kunnen gebruiken, is wel de vraag.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 12:14 schreef Geldprintkabouter het volgende:
[..]
Zo lang zij niet 24x7 in bed gekluisterd zijn, kunnen ze "iets".
Wie nu nog in de bijstand zit, heeft over het algemeen meer dan één vlekje. Die groep is echt wel vakkundig uitgeperst richting arbeidsmarkt.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 12:14 schreef Geldprintkabouter het volgende:
[..]
Zo lang zij niet 24x7 in bed gekluisterd zijn, kunnen ze "iets".
Ik heb de overbetaalde professionele sporters nog nooit nuttige arbeid zien doen, ondanks dat zij begeleid worden door artsen en hun medewerkers/sters.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 12:14 schreef Geldprintkabouter het volgende:
[..]
Zo lang zij niet 24x7 in bed gekluisterd zijn, kunnen ze "iets".
Nu klinkt het negatief wanneer iemand een steentje bijdraagt.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 12:19 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Wie nu nog in de bijstand zit, heeft over het algemeen meer dan één vlekje. Die groep is echt wel vakkundig uitgeperst richting arbeidsmarkt.
Inderdaad. Maar sommige mensen voelen zich kennelijk graag beter dan anderen. Lekker trappen naar het klootjesvolk.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 10:54 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Die saaie lul is wel de beste type burger die je in je land kan hebben. Draagt meer bij dan dat die kost.
Veroorzaakt 0 overlast. Zorgt voor kinderen.
En dit lijkt een beetje afgunst van de “normale man” en je stelt ze wel heel loserachtig voor.
Oh zeker niet. Maar we moeten ook beseffen dat er een groep mensen is die nooit “rendabel” zal worden voor een werkgever, hoeveel ondersteuning en dwang je er van alle kanten ook instopt.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 12:30 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Nu klinkt het negatief wanneer iemand een steentje bijdraagt.
Maar je moet wel voorkomen dat er daar veel meer van bijkomen.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 12:37 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Oh zeker niet. Maar we moeten ook beseffen dat er een groep mensen is die nooit “rendabel” zal worden voor een werkgever, hoeveel ondersteuning en dwang je er van alle kanten ook instopt.
Proberen ze kiezers weg te jagen ofzoquote:Op zaterdag 26 juli 2025 07:22 schreef Mikeytt het volgende:
https://nos.nl/artikel/2576422
[..]
Weinig partijen smeriger dan de VVD. Verliezen zetels, dus nu moeten ze maar de radicaal-rechtse koers nemen...
Liberalen hebben zich historisch bijna altijd gepaard met de fascisten boven de sociaaldemocraten bij een tweestrijd.
Verhoging pensioenleeftijd
"Overlastgevende asielzoekers terugsturen"... Ze roepen dit al in het kabinet. Waarom zou de VVD het nu in tegenstelling tot de vorige 10 jaar wel doen?
Volgens de laatste peiling zijn ze nu de 4de partijquote:Op zaterdag 26 juli 2025 12:47 schreef Fietsenrek het volgende:
[..]
Proberen ze kiezers weg te jagen ofzoman man man wat een programma.
Hoe zie je dat voor je? Actieve geboortebeperking voor mensen die ziek, zwak of misselijk zijn?quote:Op zaterdag 26 juli 2025 12:42 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Maar je moet wel voorkomen dat er daar veel meer van bijkomen.
Die mensen krijgen ook kinderen.
Nee gewoon laten werken.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 12:55 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Hoe zie je dat voor je? Actieve geboortebeperking voor mensen die ziek, zwak of misselijk zijn?
Aha, en is dat een grote groep?quote:Op zaterdag 26 juli 2025 12:57 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Nee gewoon laten werken.
Als papa de hele dag bier drinkt thuis is de kans groot dat de kinderen dat voorbeeld nadoen.
Ik geloof er weinig van, maar het zou wel mooi zijn als ze een CDA'achtige duikvlucht zouden nemen.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 12:52 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Volgens de laatste peiling zijn ze nu de 4de partijWellicht 5de partij binnenkort
Het krijgen van kinderen als een soort (stille) luxe.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 12:42 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Maar je moet wel voorkomen dat er daar veel meer van bijkomen.
Die mensen krijgen ook kinderen.
Maar het is een groep waar - als je er een schop tegen geeft - de zetels uit komen rollen. Zeker in VVD kringen, waar mensen met elkaar wijsmaken dat succes een keuze is en dat succes is dan vooral veel in de file staan.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 12:59 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
Dat hele stigma van de beroepswerkeloze die niets mankeert maar gewoon geen zin heeft is nu zo onderhand, wat zal het zijn, twee a drie decennia achterhaald? Wie nu nog niet mee doet (al dan niet gedwongen) mankeert heus wel wat. Uiteraard zou je die mensen kunnen helpen met een zinnige, voldoening gevende dagbesteding naar draagvermogen, maar dat is al een tijdje grotendeels wegbezuinigd. Door wie ook alweer? O ja...
Ik denk dat er na jarenlang steeds strengere normen voor uitkeringsgerechtigden nog amper iets te "winnen" valt bij die groep door ze nog net wat meer te pesten. Net zoals er ook geen grote issues opgelost gaan worden door een stricter boerkaverbod of het uitdelen van boetes aan ouders van crimineeltjes in de dop. Allemaal symboliek waarmee de aandacht weggeleid kan worden van (het niet oplossen van) echte problemen.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 12:59 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Aha, en is dat een grote groep?
Nogmaals, wie ook maar een beetje kan of wil werken is echt wel aan de slag nu. Je moet echt meervoudig kapot zijn als je nu nog in de bijstand zit.
Plantsoentjes schoffelen in een oranje hesje bij een werkbedrijf kan altijd.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 12:17 schreef Eightyone het volgende:
[..]
In hoeverre werkgevers dat "iets" kunnen gebruiken, is wel de vraag.
De toegang tot dat soort bedrijven is grotendeels wegbezuinigd.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 13:10 schreef Geldprintkabouter het volgende:
[..]
Plantsoentjes schoffelen in een oranje hesje bij een werkbedrijf kan altijd.
Dus dan moeten mensen met een uitkering gepakt worden omdat de vrije sector kapot is ?quote:Op zaterdag 26 juli 2025 11:44 schreef raptorix het volgende:
[..]
Ja ware dat die man dus geen sociale huurwoning krijgt maar 1400 zonder huursubsidie in de vrije sector mag huren, als hij een netto inkomen van laten we zeggen 2800 euro heeft:
Huur: 1400
Gas/Water/Licht: 150
Internet: 50
Zorgverzekering: 150
Vervoer: 50
Abonnementen: 50
Reservering: 100
Dan houd die dus nog maar 250 euro per week over om van te leven, dus eten, kleding, vrije tijd, etc.
Dat schrijf ik nergens, ik zeg alleen dat als je een middeninkomen hebt, en niet in sociale huur terecht kan je er ook behoorlijk slecht aan toe bent.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 13:17 schreef Cattivo het volgende:
[..]
Dus dan moeten mensen met een uitkering gepakt worden omdat de vrije sector kapot is ?
De VVD gaat in dit programma wel wat verder dan dat natuurlijk. "Totale deregulering van de arbeidsmarkt en sociale zekerheid" is nogal een stap hè, dat is gewoon puur Friedman.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 12:59 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
Dat hele stigma van de beroepswerkeloze die niets mankeert maar gewoon geen zin heeft is nu zo onderhand, wat zal het zijn, twee a drie decennia achterhaald? Wie nu nog niet mee doet (al dan niet gedwongen) mankeert heus wel wat. Uiteraard zou je die mensen kunnen helpen met een zinnige, voldoening gevende dagbesteding naar draagvermogen, maar dat is al een tijdje grotendeels wegbezuinigd. Door wie ook alweer? O ja...
Staat dat in het concept programma?quote:Op zaterdag 26 juli 2025 13:18 schreef nostra het volgende:
[..]
De VVD gaat in dit programma wel wat verder dan dat natuurlijk. "Totale deregulering van de arbeidsmarkt en sociale zekerheid" is nogal een stap hè, dat is gewoon puur Friedman.
quote:Op zaterdag 26 juli 2025 13:19 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Staat dat in het concept programma?
Werkt in GB ook zo goed.quote:
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |