Daarnaast is het ook goed te beseffen dat er maar vrij weinig mensen daadwerkelijk het minimumloon verdienen. Althans zodra ze volwassen zijn, verreweg de meeste mensen die het minimum verdienen zijn scholier of student en werken parttime.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 11:35 schreef Cattivo het volgende:
[..]
Man A (bijstand, inkomen ¤17.000):Bij een huur van ¤750 krijgt hij ongeveer ¤350-¤380 per maand huurtoeslag.
Dit is circa 47-51% van de huurprijs (¤350-¤380 / ¤750).
Reden: Met een laag inkomen betaalt hij een kleine eigen bijdrage (basishuur), en de toeslag vergoedt bijna de hele huur boven die basishuur.
Man B (minimumloon, inkomen ¤33.360):Bij dezelfde huur van ¤750 krijgt hij ongeveer ¤200-¤250 per maand huurtoeslag.
Dit is circa 27-33% van de huurprijs (¤200-¤250 / ¤750).
Reden: Zijn hogere inkomen betekent een grotere eigen bijdrage, waardoor de toeslag lager uitvalt.
Als je per jaar 16k extra per jaar krijgt kun je het verschil van 100 euro per maand wel opbrengen lijkt me?
Ja, het viel mij ook wel tegen. Gasprijs is kennelijk behoorlijk gedaald.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 11:34 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Dat is tegenwoordig op de staatsbegroting echt klein bier. Zo'n bedrag gaf de BBB weg in de onderhandelingen rond stikstof.
Een staatsfonds moet vele malen groter zijn om echt impact te maken en onafhankelijk genoeg georganiseerd te kunnen worden, zodat een volgende minister van financiën niet zomaar een greep uit kan doen voor rechtse of linkse hobby’s.
quote:In 2022 taxeert het Centraal Bureau voor de Statistiek de waarde van de Nederlandse gasreserves op 71 miljard euro.
Zeker, net als bijvoorbeeld onze pensioenfondsen. Onder de 500 miljard hoef je er niet aan te beginnen vermoed ik.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 11:41 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Noorwegen heeft biljoenen in dat fonds geloof ik.
Dan maakt het impact.
(En wiet is er illegaal)
Als ze schaliegas in de Waddenzee gaan winnen is het veel meerquote:Op zaterdag 26 juli 2025 11:41 schreef mackinac het volgende:
[..]
Ja, het viel mij ook wel tegen. Gasprijs is kennelijk behoorlijk gedaald.
[..]
In 2022 was Poetin net Oekraïne massaal binnengevallen en was alles peperduur…quote:Op zaterdag 26 juli 2025 11:41 schreef mackinac het volgende:
[..]
Ja, het viel mij ook wel tegen. Gasprijs is kennelijk behoorlijk gedaald.
[..]
Ja ware dat die man dus geen sociale huurwoning krijgt maar 1400 zonder huursubsidie in de vrije sector mag huren, als hij een netto inkomen van laten we zeggen 2800 euro heeft:quote:Op zaterdag 26 juli 2025 11:35 schreef Cattivo het volgende:
[..]
Man A (bijstand, inkomen ¤17.000):Bij een huur van ¤750 krijgt hij ongeveer ¤350-¤380 per maand huurtoeslag.
Dit is circa 47-51% van de huurprijs (¤350-¤380 / ¤750).
Reden: Met een laag inkomen betaalt hij een kleine eigen bijdrage (basishuur), en de toeslag vergoedt bijna de hele huur boven die basishuur.
Man B (minimumloon, inkomen ¤33.360):Bij dezelfde huur van ¤750 krijgt hij ongeveer ¤200-¤250 per maand huurtoeslag.
Dit is circa 27-33% van de huurprijs (¤200-¤250 / ¤750).
Reden: Zijn hogere inkomen betekent een grotere eigen bijdrage, waardoor de toeslag lager uitvalt.
Als je per jaar 16k extra per jaar krijgt kun je het verschil van 100 euro per maand wel opbrengen lijkt me?
Ja ware het niet dat als je nu alleenstaand en single bent je ook nauwelijks de eindjes aan elkaar kan knopen.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 11:41 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Daarnaast is het ook goed te beseffen dat er maar vrij weinig mensen daadwerkelijk het minimumloon verdienen. Althans zodra ze volwassen zijn, verreweg de meeste mensen die het minimum verdienen zijn scholier of student en werken parttime.
Ja, dat sowieso, heb ik ook vaak genoeg hier geopperd.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 11:20 schreef raptorix het volgende:
[..]
Zelfs als we dat gas oppompen stelt het niks voor, we zijn niet echt Dubai ofzo.
We hadden het gewoon net zoals de Noren in een fonds moeten stoppen en laten renderen.
Dit is dan Man Cquote:Op zaterdag 26 juli 2025 11:44 schreef raptorix het volgende:
[..]
Ja ware dat die man dus geen sociale huurwoning krijgt maar 1400 zonder huursubsidie in de vrije sector mag huren, als hij een netto inkomen van laten we zeggen 2800 euro heeft:
Huur: 1400
Gas/Water/Licht: 150
Internet: 50
Zorgverzekering: 150
Vervoer: 50
Abonnementen: 50
Reservering: 100
Dan houd die dus nog maar 250 euro per week over om van te leven, dus eten, kleding, vrije tijd, etc.
Net zoals in Amerika allemaal asielzoekers het leger in met de belofte dat de familie dan hier mag blijven.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 09:58 schreef raptorix het volgende:
Ze willen ook 100K militairen erbij, ik vraag me af hoeveel de VVD jeugdafdeling er dat gaan worden, 0 natuurlijk die willen allemaal bij KPMG werken als consultant.
Want als de shops verdwijnen, verdwijnen ook de blowers. Sprookjes bestaan!quote:Op zaterdag 26 juli 2025 10:50 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Ik ook, weg met die stoners, losers.
Niet alleen dat, ook een heleboel mensen gaan het leger in omdat ze dan ook een gunstig studieplan kunnen krijgen.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 11:51 schreef koffiekoekjes het volgende:
[..]
Net zoals in Amerika allemaal asielzoekers het leger in met de belofte dat de familie dan hier mag blijven.
Ja bezuinigen op de overheid. En ondertussen maar klagen als de jeugdzorg, de politie, de GGZ, de langdurige zorg, etc. allemaal uitgehold worden…quote:Op zaterdag 26 juli 2025 09:18 schreef mackinac het volgende:
VVD is een imitatie op een rechtste partij. Ik zie liever minder subsidies (inclusief kinderopvangtoeslag en hypotheekrenteaftrek), minder overheid en minder belasting.
Klinkt heel cru. Maar het laatste wat je demografisch wilt is alleenstaande singles.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 11:45 schreef raptorix het volgende:
[..]
Ja ware het niet dat als je nu alleenstaand en single bent je ook nauwelijks de eindjes aan elkaar kan knopen.
Dat loser achtige zit in hun denken. Ze hebben het eigenlijk prima en hebben genoeg kansen voor een fijn leven.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 10:54 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Die saaie lul is wel de beste type burger die je in je land kan hebben. Draagt meer bij dan dat die kost.
Veroorzaakt 0 overlast. Zorgt voor kinderen.
En dit lijkt een beetje afgunst van de “normale man” en je stelt ze wel heel loserachtig voor.
Wie zegt dat ze boos zijn?quote:Op zaterdag 26 juli 2025 12:04 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Dat loser achtige zit in hun denken. Ze hebben het eigenlijk prima en hebben genoeg kansen voor een fijn leven.
Maar ze zijn liever boos over wat ze niet hebben. En daar speelt de VVD op in.
En dat is uiteindelijk ook overlast.
Je moet ook beginnen met minder regels. Dan zijn er ook minder ambtenaren nodig. Ons belastingstelsel is daar een mooi voorbeeld van. Nu heb je een enorm log overheidsorgaan nodig om al die regelgeving te implementeren en controleren (wat vaak niet eens goed gaat). Kan je zo op bezuinigen als je niet die hele wirwar van regels hebt.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 12:01 schreef Zwansen het volgende:
itatie op een rechtste partij. Ik zie liever minder subsidies (inclusief kinderopvangtoeslag en hypotheekrenteaftrek), minder overheid en minder belasting.
Ik vermoed dat de meeste bijstandsgerechtigden blij zouden zijn als zij lichamelijk en geestelijk fit genoeg waren om te kunnen werken.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 12:06 schreef Geldprintkabouter het volgende:
Goed plan van de VVD. Luiheid mag nooit beloond worden dus snoeien maar in de bijstand. Werklozen moeten worden gemotiveerd om hun handjes te laten wapperen. Dat is goed voor hen en voor Nederland.
Een liberale wereld is een prettige wereld.
Zo lang zij niet 24x7 in bed gekluisterd zijn, kunnen ze "iets".quote:Op zaterdag 26 juli 2025 12:13 schreef torentje het volgende:
[..]
Ik vermoed dat de meeste bijstandsgerechtigden blij zouden zijn als zij lichamelijk en geestelijk fit genoeg waren om te kunnen werken.
Waarom doet de VVD dan zo zuur over "werken moet lonen". Dat doet het namelijk al.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 12:06 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Wie zegt dat ze boos zijn?
Volgens mij projecteer je dat.
Lijken me trouwens typische linksstemmers, Vinex, elektrische auto en afkeer van grootkapitaal.
In hoeverre werkgevers dat "iets" kunnen gebruiken, is wel de vraag.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 12:14 schreef Geldprintkabouter het volgende:
[..]
Zo lang zij niet 24x7 in bed gekluisterd zijn, kunnen ze "iets".
Wie nu nog in de bijstand zit, heeft over het algemeen meer dan één vlekje. Die groep is echt wel vakkundig uitgeperst richting arbeidsmarkt.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 12:14 schreef Geldprintkabouter het volgende:
[..]
Zo lang zij niet 24x7 in bed gekluisterd zijn, kunnen ze "iets".
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |