quote:Statiegeldjager zoekt midden in de nacht naar blikjes in grote container
https://www.omroepbrabant(...)s-in-grote-container
quote:
quote:Het enorme succes van de eerste statiegeldwinkel: al meer dan een miljoen flesjes en blikjes
Rijnmond Redactie
Vandaag, 07:56 • Aangepast Vandaag, 08:53 • 2 minuten leestijd
In de winkel lever je flessen en blikjes in bulk in.
In de winkel lever je flessen en blikjes in bulk in.De statiegeldwinkel in Winkelcentrum Keizerswaard, in Rotterdam-IJsselmonde, is nog geen twee maanden open, maar er zijn nu al een miljoen statiegeldverpakkingen ingeleverd. En nog altijd komen er dagelijks zo'n 20 duizend blikjes en flesjes binnen bij de Statiegeld Retourshop.
"Het is echt in een heel rap tempo gegaan", zegt Miranda Boer van Statiegeld Nederland. "We zijn heel blij dat we al zo snel goed werden gevonden door Rotterdam. Al op de eerste dag stonden er lange rijen."
De mijlpaal van een miljoen statiegeldverpakkingen wordt, volgens Boer, niet per se gevierd in de Retourshop. "Maar we delen het zeker op onze sociale media om iedereen te bedanken. Het is vooral intern een mijlpaal en iets om trots op te zijn. Zelfs voor de bulkmachines stonden de afgelopen weken rijen."
In de winkel lever je flessen en blikjes in bulk in.
LEES OOK
In deze winkel lever je in één keer zakken vol flessen en blikjes in voor statiegeld
Verwachtingen overtroffen
Al na de eerste 140 duizend verpakkingen was Boer zeer trots op de Retourshop. "Onze verwachtingen zijn echt ruimschoots overtroffen. Mensen zijn heel blij en geven aan dat ze deze winkel ideaal vinden."
In de winkel lever je flessen en blikjes in bulk in.
LEES OOK
Eerste statiegeldwinkel groot succes: 20.000 blikjes en flesjes per dag
"Een vrouw die ik sprak, werkt bij een touringcarbedrijf waar veel mensen verpakkingen achterlaten. Op deze manier kunnen ze die makkelijk inleveren. Het scheelt tijd, maar ook drukte bij omliggende supermarkten."
In de winkel lever je flessen en blikjes in bulk in.
In de winkel lever je flessen en blikjes in bulk in.
© Sandra Uittenbogaart
Verpakkingen in één inleveren
Bij de statiegeldwinkel kun je al je statiegeldverpakkingen in één keer inleveren. Dat is belangrijk, legt Boer uit, want gemak is de belangrijkste factor voor mensen om hun statiegeldverpakkingen in te leveren.
Het geld kun je contant krijgen, via een Tikkie laten uitbetalen of doneren aan het Ronald McDonald Huis Sophia Rotterdam. "De donaties gaan naar een lokaal doel. Op een gegeven moment gaan wij het Ronald McDonald Huis een cheque overhandigen en verdubbelen we het gedoneerde geld."
Statiegeldwinkel in winkelcentrum Keizerswaard.
Statiegeldwinkel in winkelcentrum Keizerswaard.
© Thijs Huizer
Meer statiegeldwinkels
Hoeveel geld er precies is uitgekeerd, wil Statiegeld Nederland niet delen. Maar kijkend naar het aantal ingeleverde verpakkingen, zal dat in de 100 duizenden euro's zijn.
Boer hoopt dat de pijlsnelle ontwikkeling van de Retourshop doorzet. "We hebben er ook sinds mei één in Amsterdam en er komt er nog een aan. Dus we kijken waar het zinvol is. Het concept voorziet in ieder geval duidelijk in een behoefte. Op naar de volgende miljoen!"
Op zich al klachtwaardig.quote:Op donderdag 26 juni 2025 09:37 schreef thedeedster het volgende:
Ik loop dag in dag uit in het centrum van Amsterdam,
Inderdaad schandalig.quote:Op donderdag 26 juni 2025 09:37 schreef thedeedster het volgende:
Ik loop dag in dag uit in het centrum van Amsterdam, de invloed van die statiegeld ongein is overduidelijk. Wát een zooi.
Nou, dat kan ik aflezen uit hun blikken als ik ze de stad rond leid.quote:Op donderdag 26 juni 2025 09:42 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
Inderdaad schandalig.
Wat moeten die toeristen daar wel niet van denken.
Nederland 1 van de rijkste landen van de wereld en mensen die heel de dag uit die vuilnisbakken graaien in de grote steden en waar niet nog meer.
Deze ongein moet teruggedraaid worden.
Meer geldquote:Op donderdag 26 juni 2025 09:37 schreef augurk2025 het volgende:
Gewoon verhogen naar 1 euro per blikje of flesje. Probleem opgelost.
I see what you did there...quote:Op donderdag 26 juni 2025 09:45 schreef thedeedster het volgende:
[..]
Nou, dat kan ik aflezen uit hun blikken als ik ze de stad rond leidt.
aha je bent dus gidsquote:Op donderdag 26 juni 2025 09:45 schreef thedeedster het volgende:
[..]
Nou, dat kan ik aflezen uit hun blikken als ik ze de stad rond leid.
En die lever je daarna wel netjes in he?quote:Op donderdag 26 juni 2025 09:45 schreef thedeedster het volgende:
[..]
Nou, dat kan ik aflezen uit hun blikken als ik ze de stad rond leid.
Het is echt absurd wat ik daar pas zag. Opengescheurde zakken op straat, gedumpt meubilair, hele heuveltjes van vuilniszakken. Zwerfvuil heb je elders natuurlijk ook wel, maar in deze mate kan ik me eigenlijk geen andere plek in Nederland bedenken waar het zo uit de hand loopt.quote:Op donderdag 26 juni 2025 09:45 schreef thedeedster het volgende:
[..]
Nou, dat kan ik aflezen uit hun blikken als ik ze de stad rond leid.
halsema wil alleen die hoeren eruitquote:Op donderdag 26 juni 2025 09:55 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Het is echt absurd wat ik daar pas zag. Opengescheurde zakken op straat, gedumpt meubilair, hele heuveltjes van vuilniszakken. Zwerfvuil heb je elders natuurlijk ook wel, maar in deze mate kan ik me eigenlijk geen andere plek in Nederland bedenken waar het zo uit de hand loopt.
Ik ben ook een pro en heb zelfs een driehoek en inbus sleutel om de bakken te openen en speciale lamp om alles goed te kunnen zien, een keer ga ik met de fiets, de andere dag met de auto langs de snelweg (vooral bij de Ikea en Roda stadion is het raak) en dan terug via de snelweg tank stations. Dan heb ik genoeg verzameld om zowel elke dag wat weg te leggen voor eventueel auto onderhoud en het Duitse spul voor te tanken in Duitsland.quote:Op donderdag 26 juni 2025 09:51 schreef nostra het volgende:
Gisteren zag ik nog een pro met speciale moersleutel voor die vuilnisbakken; die ging er dan voor zover ik kon zien wel normaal mee om.
Als die mensen dat niet meer kunnen verdwijnen ze niet uit het straatbeeld. Je krijgt dan gewoon meer bedelaars in plaats van vuilniszoekers.quote:Op donderdag 26 juni 2025 09:42 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
Inderdaad schandalig.
Wat moeten die toeristen daar wel niet van denken.
Nederland 1 van de rijkste landen van de wereld en mensen die heel de dag uit die vuilnisbakken graaien in de grote steden en waar niet nog meer.
Deze ongein moet teruggedraaid worden.
Hoger statiegeld betekent dat mensen het minder snel zullen weggooien en vermindert dus de hoeveelheid in de afvalbakken. Het wordt dan minder lucratief om daarin te zoeken. Haal je het statiegeld er helemaal af, dan komen die blikjes en flesjes op de grond terecht.quote:Op donderdag 26 juni 2025 09:47 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Meer geld
Altijd de oplossing!
Ja maar nee. Dit is een mislukt maalbaarheids expiriment wat meer problemen maakt dan het oplost. Alleen de hardleersheid bij beleidsbepalers moet het nog worden afgebroken als straatvuilnisbakken in de nacht.
Kansloos systeem.
Dat probleem speelt natuurlijk overal waar mensen hun "troep" weggooien dat eigenlijk nog geld waard is. In Duitsland bijvoorbeeld is het "Pfand" op blikjes 25 cent. Dat is al een stap in de goede richting. Daarbij hebben ze het afval systeem prima geregeld met "open" vuilcontainers waarbij je direct ziet of er wellicht nog een blikje ligt en niet de hele zooi eruit moet halen als je "pfandsammler" bent.quote:Op donderdag 26 juni 2025 09:37 schreef augurk2025 het volgende:
Gewoon verhogen naar 1 euro per blikje of flesje. Probleem opgelost.
Sssttttt...... Niet verder vertellen, de milieudrammers zijn gek genoeg om dit er door te drukken.quote:Op donderdag 26 juni 2025 09:37 schreef augurk2025 het volgende:
Gewoon verhogen naar 1 euro per blikje of flesje. Probleem opgelost.
En wie durft er nog te zeggen dat er geen bikkels op fok zitten.quote:Op donderdag 26 juni 2025 09:37 schreef thedeedster het volgende:
Ik loop dag in dag uit in het centrum van Amsterdam
Explainer? Dat moet gewoon "uitleg" zijn.quote:Op donderdag 26 juni 2025 09:56 schreef klaasweetalles het volgende:
Bekijk deze YouTube-video
Bekijk deze YouTube-video
Betekend ook dat mensen de goederen niet meer gaan kopen gezien de onrealistische deposit op de verpakking. Als het nu al niet gaat, waarom zou een blikje van 1,- dan wel werken?quote:Op donderdag 26 juni 2025 10:08 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
Hoger statiegeld betekent dat mensen het minder snel zullen weggooien en vermindert dus de hoeveelheid in de afvalbakken. Het wordt dan minder lucratief om daarin te zoeken. Haal je het statiegeld er helemaal af, dan komen die blikjes en flesjes op de grond terecht.
Verkopen = innemen.quote:Op donderdag 26 juni 2025 10:15 schreef CarbonC het volgende:
Voor iedereen die onder een steen heeft geleefd de afgelopen jaren:
Dat het invoeren van statiegeld in Nederland niet goed (genoeg) uitgepakt heeft komt omdat het aan de markt overgelaten is (jawel, alweer...). Eerst heeft de frisdrankindustrie jarenlang actief invoering gesaboteerd, daarna op alle mogelijke manieren het succes ondermijnd. Vergeet niet dat de winst van de niet ingeleverde blikjes en flesjes voor de fabrikanten is.
In andere landen (Denemarken, Noorwegen, ...) werkt het wel goed: zoek uit hoe ze het daar gedaan hebben en voer dat hier in. Laat de industrie een boete betalen van 2x het bedrag van het niet ingeleverde statiegeld.
Verder ben ik geneigd te zeggen dat die 15 cent per flesje/blikje veel te weinig is (maak er 1 of het liefst 2 euro van), maar in Scandinavië is het ook maar 1,2 of 3 kronen (0,11-0,33 euro) dus zou dat het probleem ook niet moeten zijn.
TLNG: het probleem is de manier waarop statiegeld op blikjes/flesjes is ingevoerd, niet dat het ingevoerd is.
Ik denk gewoon de makkelijkste oplossing is statiegeld gewoon weer afschaffenquote:Op donderdag 26 juni 2025 10:15 schreef CarbonC het volgende:
Voor iedereen die onder een steen heeft geleefd de afgelopen jaren:
Dat het invoeren van statiegeld in Nederland niet goed (genoeg) uitgepakt heeft komt omdat het aan de markt overgelaten is (jawel, alweer...). Eerst heeft de frisdrankindustrie jarenlang actief invoering gesaboteerd, daarna op alle mogelijke manieren het succes ondermijnd. Vergeet niet dat de winst van de niet ingeleverde blikjes en flesjes voor de fabrikanten is.
In andere landen (Denemarken, Noorwegen, ...) werkt het wel goed: zoek uit hoe ze het daar gedaan hebben en voer dat hier in. Laat de industrie een boete betalen van 2x het bedrag van het niet ingeleverde statiegeld.
Verder ben ik geneigd te zeggen dat die 15 cent per flesje/blikje veel te weinig is (maak er 1 of het liefst 2 euro van), maar in Scandinavië is het ook maar 1,2 of 3 kronen (0,11-0,33 euro) dus zou dat het probleem ook niet moeten zijn.
TLNG: het probleem is de manier waarop statiegeld op blikjes/flesjes is ingevoerd, niet dat het ingevoerd is.
quote:Statiegeld hoort niet in de afvalbak. Plastic flesjes & blikjes dus ook niet. Daarom introduceren we de DoneerRing in Nederland. Een ijzeren ring rond vuilnisbakken waar mensen hun statiegeldflesjes & blikjes in kunnen zetten, zodat anderen ze op een waardige manier kunnen verzamelen voor statiegeld. Deze ring is al in meer dan 100 Duitse steden geïnstalleerd, en altijd met enthousiaste reacties tot gevolg. En inmiddels ook al in meer dan 20 gemeentes in Nederland.
Onder pfandring of statiegeldring ook van andere leveranciers te vinden.quote:Op donderdag 26 juni 2025 11:17 schreef Tourniquet het volgende:
Oplossing: de doneerring
[..]
[ afbeelding ]
Nee, want dan krijg je weer veel meer afval in de natuur / op straat.quote:Op donderdag 26 juni 2025 11:01 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
Ik denk gewoon de makkelijkste oplossing is statiegeld gewoon weer afschaffen
De meeste mensen in de stad gooien gewoon al die flesjes en blikjes netjes in de prullenbak dat is helemaal het probleem helemaal niet
Dit probleem is ontstaan omdat er nu geld voor gevraagd wordt gaan mensen in die prullenbakken graaien waardoor nu al die overlast is ontstaan overal in de steden.
De oplossing is helemaal niet moeilijk, heel het statiegeld systeem weer afschaffen.
0 cent voor een blikje en al die andere troep
En dit, maar dan wel bij alle afvalbakken.quote:Op donderdag 26 juni 2025 11:17 schreef Tourniquet het volgende:
Oplossing: de doneerring
[..]
[ afbeelding ]
Er is een grens van een bepaald bedrag waarbij een mens besluit om dat blikje toch maar in te leveren. Die grens is voor iedereen anders. Hoe hoger het bedrag, hoe groter het aantal mensen voor wie die grens wordt overschreden. Je krijgt het geld terug als je dat wilt, dus ik denk niet dat het veel invloed heeft op het wel of niet kopen, maar misschien wel een beetje.quote:Op donderdag 26 juni 2025 10:50 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Betekend ook dat mensen de goederen niet meer gaan kopen gezien de onrealistische deposit op de verpakking. Als het nu al niet gaat, waarom zou een blikje van 1,- dan wel werken?
Je kan ook 10,- per blikje doen in die logica.
Hoe kwamen die aan een inkomen voordat er statiegeld op blikjes/flesjes zat?quote:Op donderdag 26 juni 2025 11:08 schreef ieniminimuis het volgende:
Daarnaast is het ook een probleem dat mensen statiegeld van blikjes moeten verzamelen om aan een inkomen te komen.
Maar vervuiling van blikjes (en ook ander afval) is zeker een probleem en heeft naast statiegeld ook gewoon echt een gedragsverandering nodig bij mensen.
Mij niet vragen, al werd er in plastic containers ook gewoon gegraven naar statiegeldflessen. En misschien is het nu gewoon een extra inkomstenbron geworden voor deze groep mensen.quote:Op donderdag 26 juni 2025 11:26 schreef CarbonC het volgende:
[..]
Hoe kwamen die aan een inkomen voordat er statiegeld op blikjes/flesjes zat?
Je kan ze ook rechtop in een doos verzamelen in plaats van in een zak ofzo. En uitspoelen? Je drinkt hem leeg, eventueel schud je de laatste druppel nog even leeg in de gootsteen maar echt een zooitje wordt het toch niet? Daarnaast heeft bijna elke supermarkt wel iets om je handen even schoon te maken naast het inleverpunt.quote:Op donderdag 26 juni 2025 11:21 schreef Twiitch het volgende:
Ben helemaal gestopt met blikjes kopen door die onzin. Thuis wat opsparen voordat je ze wegbrengt is alleen maar lastig, heb geen zin om ze allemaal eerst uit te spoelen dus als je dan die kliederboel crap eindelijk in het automaat gepropt hebt (nadat die vijf keer ieder tweede blikje weigert) dan plakt de statiegeldbon (van 1 hele euro en 30 cent) vast aan je vingers. Jakkie bah, dan laat maar.
Op station Zuid loopt er 1 rond, en die heeft ook nog eens een Werkershesje met een Fake Badgequote:Op donderdag 26 juni 2025 09:51 schreef nostra het volgende:
Meteen terugdraaien die zooi ja. Het is elke ochtend weer één grote teringbende richting station door de opengerukte en doorgespitte vuilnisbakken. Workarounds als statiegeldbakken etc. werken ook niet. Gisteren zag ik nog een pro met speciale moersleutel voor die vuilnisbakken; die ging er dan voor zover ik kon zien wel normaal mee om.
Geconcentreerd door de hele stad ja, je dacht toch niet dat toeristen die een blikje kopen dat gaan inleveren?quote:Op donderdag 26 juni 2025 09:54 schreef Hexagon het volgende:
Nouja dat statiegeld is er omdat vieze kuttokkies die dingen overal en nergens in de natuur pleurden. Nu ligt het iig geconcentreerd.
Dit is wel waar. Ik heb het één keer gedaan, zonder spoelen, maar dan loop je daarna dus met plakkende klauwen door de winkel. Spoelen kost ook nog eens tijd en drinkwater.quote:Op donderdag 26 juni 2025 11:21 schreef Twiitch het volgende:
Ben helemaal gestopt met blikjes kopen door die onzin. Thuis wat opsparen voordat je ze wegbrengt is alleen maar lastig, heb geen zin om ze allemaal eerst uit te spoelen dus als je dan die kliederboel crap eindelijk in het automaat gepropt hebt (nadat die vijf keer ieder tweede blikje weigert) dan plakt de statiegeldbon (van 1 hele euro en 30 cent) vast aan je vingers. Jakkie bah, dan laat maar.
Jatten en bedelen. Ofwel: Niet.quote:Op donderdag 26 juni 2025 11:26 schreef CarbonC het volgende:
[..]
Hoe kwamen die aan een inkomen voordat er statiegeld op blikjes/flesjes zat?
Het probleem is dat waar winkelmeters schaars zijn, de overlast het grootst is.quote:Op donderdag 26 juni 2025 11:29 schreef Dagoduck het volgende:
[..]
Je kan ze ook rechtop in een doos verzamelen in plaats van in een zak ofzo. En uitspoelen? Je drinkt hem leeg, eventueel schud je de laatste druppel nog even leeg in de gootsteen maar echt een zooitje wordt het toch niet? Daarnaast heeft bijna elke supermarkt wel iets om je handen even schoon te maken naast het inleverpunt.
Verder misschien wel goed dat je blikjes als verpakking laat staan. Gewoon een hervulbare waterfles binnen en buitenhuis gebruiken, doe ik ook al jaren.![]()
Onze nieuwst verbouwde supermarkt in de gemeente heeft het goed voor elkaar. Nog geen bulk-inname maar dat is ook niet echt nodig hier.
[ afbeelding ]
Gaat hier om illegalen die überhaupt niet aan het uitkeringen- en toeslageninfuus hangen?quote:
Allebeiquote:Op donderdag 26 juni 2025 11:09 schreef Dagoduck het volgende:
Wat bedoel je precies met je poll? Is de vraag of statiegeld moet stoppen of is de vraag of verloedering van Nederland moet stoppen?
Eigenlijk zou er op veel plekken, o.a. bij winkelcentra een watertappunt moeten zijn waar mensen hun fles kunnen vullen.quote:Op donderdag 26 juni 2025 11:29 schreef Dagoduck het volgende:
[..]
Verder misschien wel goed dat je blikjes als verpakking laat staan. Gewoon een hervulbare waterfles binnen en buitenhuis gebruiken, doe ik ook al jaren.![]()
[..]
Duidelijk, gestemd.quote:Op donderdag 26 juni 2025 11:35 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
Allebei
maar deze poll gaat over dat statiegeld op die troep moet stoppen....
geen statiegeld, geen mensen die blkjes en flesjes uit die prullenbakken halen
Het zijn ook gewone mensen die misschien een gewone baan hebben en door de invoering van dit systeem denken, ik kan op deze manier nog wat geld bij elkaar sprokkelen....
Op die plekken waar jij het benoemd, zal dit systeem effectief kunnen zijnquote:Op donderdag 26 juni 2025 11:37 schreef Dagoduck het volgende:
Voor invoering van statiegeld kwam ik tijdens mijn standaard rondje vanuit huis door park, duinen, strand, bos en weer park met twee zakken afval thuis. Tegenwoordig vind ik misschien nog een handvol aan afval dat ik onderweg al in een vuilnisbak deponeer.
Hier in Den Helder en volgens mij heel Noord-Holland heeft PWN watertappunten. Helaas niet in de winter in verband met vorst. Maar als je weet waar ze staan, hier bijvoorbeeld voor de AH middenin het centrum en voor het station, en verder in iedere wijk wel eentje dan is het echt ideaal.quote:Op donderdag 26 juni 2025 11:36 schreef CarbonC het volgende:
[..]
Eigenlijk zou er op veel plekken, o.a. bij winkelcentra een watertappunt moeten zijn waar mensen hun fles kunnen vullen.
Veel drinkwaterbedrijven zijn hier al mee bezig.
Ik ga geen krat bier halen als ik net zo veel statiegeld moet betalen als voor het product zelf.quote:Op donderdag 26 juni 2025 11:25 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
Er is een grens van een bepaald bedrag waarbij een mens besluit om dat blikje toch maar in te leveren. Die grens is voor iedereen anders. Hoe hoger het bedrag, hoe groter het aantal mensen voor wie die grens wordt overschreden. Je krijgt het geld terug als je dat wilt, dus ik denk niet dat het veel invloed heeft op het wel of niet kopen, maar misschien wel een beetje.
Dit ja. Verkooppunt = inleverpunt. Geen discussie.quote:Het zou trouwens niet de enige aanpassing moeten zijn. Het inleveren zelf moet veel sneller en makkelijker kunnen. De automaat bij mijn AH is letterlijk meer dan de helft van de tijd kapot, sta je dan met je tassen vol troepEn als het dan werkt moet je een voor een je flessen en blikjes erin gooien, duurt veel te lang. Ik laat af en toe de AH bezorgen en lever het dan per tas van 25 in, als dat daar kan moet het ook in de winkel kunnen.
Statiegeld is niet het probleem. Het hoe ermee om te gaan wel. En Verpact, het samenwerkingsverband van de verpakkende industrie (Coca Cola, Ahold etc) die alles rondom statiegeld moet regelen, werkt in alles tegen nadat ze eerste al 30+ jaar statiegeld überhaupt hebben weten tegen te houden.quote:Op donderdag 26 juni 2025 11:40 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
Op die plekken waar jij het benoemd, zal dit systeem effectief kunnen zijn
Maar als ze door het publiek in een prullenbak zijn gegooid dan hoeft die niet opengebroken te worden of eruit gegraaid te worden
dan heeft dit systeem een averechtse werking
misschien moeten de regels aangepast worden
verboden uit prullenbakken te halen
of prullenbakken plaatsen in de grote steden waar het niet mogelijk is om die zooi eruit te halen door het gewone publieek
En leggen ook nog eens de verantwoording bij de consument, gezien hun kekke commercialquote:Op donderdag 26 juni 2025 11:44 schreef Dagoduck het volgende:
[..]
Statiegeld is niet het probleem. Het hoe ermee om te gaan wel. En Verpact, het samenwerkingsverband van de verpakkende industrie (Coca Cola, Ahold etc) die alles rondom statiegeld moet regelen, werkt in alles tegen nadat ze eerste al 30+ jaar statiegeld überhaupt hebben weten tegen te houden.
Ja, en 'sponsoren' dan ook nog eens de cleanups waarbij mensen vrijwillig hun werk op mogen knappen met hesjes, zakken en alles met hun logo erop.quote:Op donderdag 26 juni 2025 11:45 schreef Red_85 het volgende:
[..]
En leggen ook nog eens de verantwoording bij de consument, gezien hun kekke commercial
Als je het gewoon weer terug krijgt zie ik het probleem niet echt eerlijk gezegd. Ervan uitgaande dat dat systeem goed werkt.quote:Op donderdag 26 juni 2025 11:43 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Ik ga geen krat bier halen als ik net zo veel statiegeld moet betalen als voor het product zelf.
Al eerder niet.
Het heeft niet een beetje effect, maar veel. Het moet redelijk en in verhouding zijn. De consument stopt met kopen als dat niet meer in verhouding is.
Er mogen ook meer inleverpunten bij van mij. Ook bij hotels enzo. En geen verschil tussen supermarktketens, gewoon alles met statiegeld accepteren. Maak het maar makkelijk.quote:[..]
Dit ja. Verkooppunt = inleverpunt. Geen discussie.
Als je het kan inkopen om te verkopen, heb je ook reverse logistics. Daar kunnen lege blikjes ook bij.
Bizar ja.quote:Op donderdag 26 juni 2025 11:47 schreef Dagoduck het volgende:
[..]
Ja, en 'sponsoren' dan ook nog eens de cleanups waarbij mensen vrijwillig hun werk op mogen knappen met hesjes, zakken en alles met hun logo erop.
Dat was ook wel zo bizar slecht opgezet. Om te janken.quote:Op donderdag 26 juni 2025 11:55 schreef raptorix het volgende:
Wat hebben de winkels trouwens gedaan met die fantastische plastic tax?
Niet iedereen kan het betalen/wil het betalen. Ja je krijgt het terug, maar je bent het ook tijdelijk kwijt he. Voor velen heeft dat tijdelijk kwijt zijn, ook impact op hun financiën.quote:Op donderdag 26 juni 2025 11:58 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
Als je het gewoon weer terug krijgt zie ik het probleem niet echt eerlijk gezegd. Ervan uitgaande dat dat systeem goed werkt.
Dit is de oplossingquote:[..]
Er mogen ook meer inleverpunten bij van mij. Ook bij hotels enzo. En geen verschil tussen supermarktketens, gewoon alles met statiegeld accepteren. Maak het maar makkelijk.
Terwijl ze, als ze echt zouden willen, kunnen investeren en innoveren in bijvoorbeeld de recyclebaarheid van verpakkingen. Daar waren ze eigenlijk voor. Waar ze nu goed zijn, geen idee.quote:Op donderdag 26 juni 2025 11:45 schreef Red_85 het volgende:
[..]
En leggen ook nog eens de verantwoording bij de consument, gezien hun kekke commercial
Volgens mij gaat dat er nu weer vanaf en moeten wij er voor dokken, man man man.quote:Op donderdag 26 juni 2025 12:00 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
Dat was ook wel zo bizar slecht opgezet. Om te janken.
Ik denk wel dat het statiegeld het probleem isquote:Op donderdag 26 juni 2025 11:44 schreef Dagoduck het volgende:
[..]
Statiegeld is niet het probleem. Het hoe ermee om te gaan wel. En Verpact, het samenwerkingsverband van de verpakkende industrie (Coca Cola, Ahold etc) die alles rondom statiegeld moet regelen, werkt in alles tegen nadat ze eerste al 30+ jaar statiegeld überhaupt hebben weten tegen te houden.
quote:Op donderdag 26 juni 2025 12:06 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
Ik denk wel dat het statiegeld het probleem is
Zou iemand het doen als ze er geen geld voor zouden krijgen
Het is gewoon walgelijk om te zien hoe die mensen bij elke vuilnisbak staan in bijna alle centra in de stad overal in heel nederland tegenwoordig
Kinderen zien dat ook gebeuren
Zoals ik al eerder melde het zijn voornamelijk ook gewone mensen.
Dus mensen die waarschijnlijk een gewoon inkomen hebben gebruiken dit om extra bij te verdienen en maken zich schuldig aan dit soort praktijken
Mensen zitten bij de metro op een bankje en dan komen er gasten langs die gewoon 2 centimeter van mensen in die vuilnisbakken gaan graaien....
Als je zo krap bij kas zit kun je beter gewoon kraanwater drinkenquote:Op donderdag 26 juni 2025 12:01 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Niet iedereen kan het betalen/wil het betalen. Ja je krijgt het terug, maar je bent het ook tijdelijk kwijt he. Voor velen heeft dat tijdelijk kwijt zijn, ook impact op hun financiën.
Kopen ze wat anders, dus duurder maken is de oplossing niet.
[..]
Dit is de oplossing
Zoals ik ergens anders ook al schreef: dat zeg ik ook altijd tegen mijn vrouw.quote:Op donderdag 26 juni 2025 12:11 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
"Schudden, trekken, likken, als het maar lééég gaat!"
[ afbeelding ]
Je kan ook gewoon een echte baan zoeken.quote:Op donderdag 26 juni 2025 10:00 schreef -Hakuna- het volgende:
[..]
Ik ben ook een pro en heb zelfs een driehoek en inbus sleutel om de bakken te openen en speciale lamp om alles goed te kunnen zien, een keer ga ik met de fiets, de andere dag met de auto langs de snelweg (vooral bij de Ikea en Roda stadion is het raak) en dan terug via de snelweg tank stations. Dan heb ik genoeg verzameld om zowel elke dag wat weg te leggen voor eventueel auto onderhoud en het Duitse spul voor te tanken in Duitsland.![]()
Afgelopen week op Pinkpop was het drie dagen statiegeld feest.
Dat heb je ook in overige achterstandswijken, hoor.quote:Op donderdag 26 juni 2025 09:55 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Het is echt absurd wat ik daar pas zag. Opengescheurde zakken op straat, gedumpt meubilair, hele heuveltjes van vuilniszakken. Zwerfvuil heb je elders natuurlijk ook wel, maar in deze mate kan ik me eigenlijk geen andere plek in Nederland bedenken waar het zo uit de hand loopt.
Kan het uit om met de auto langs de snelweg te rijden?quote:Op donderdag 26 juni 2025 10:00 schreef -Hakuna- het volgende:
[..]
Ik ben ook een pro en heb zelfs een driehoek en inbus sleutel om de bakken te openen en speciale lamp om alles goed te kunnen zien, een keer ga ik met de fiets, de andere dag met de auto langs de snelweg (vooral bij de Ikea en Roda stadion is het raak) en dan terug via de snelweg tank stations. Dan heb ik genoeg verzameld om zowel elke dag wat weg te leggen voor eventueel auto onderhoud en het Duitse spul voor te tanken in Duitsland.![]()
Afgelopen week op Pinkpop was het drie dagen statiegeld feest.
(lijkt me levensgevaarlijk)quote:Op donderdag 26 juni 2025 12:25 schreef CarbonC het volgende:
[..]
Kan het uit om met de auto langs de snelweg te rijden?
Moet je eens in bermen bij verkeerslichten aan het eind van afritten kijken, daar ligt een jaarsalaris. Rijkswaterstaat ruimt amper tot nooit op.quote:Op donderdag 26 juni 2025 12:25 schreef CarbonC het volgende:
[..]
Kan het uit om met de auto langs de snelweg te rijden?
Wat is dit nu weer voor koeterwaals?quote:Op donderdag 26 juni 2025 12:25 schreef CarbonC het volgende:
[..]
Kan het uit om met de auto langs de snelweg te rijden?
Met koningswaterquote:Op donderdag 26 juni 2025 12:31 schreef Hexagon het volgende:
Lijkt me sowieso een goed idee om iedereen die zwerfafval op straat gooit even te waterboarden op het politiebureau.
Ook statiegeld op introduceren. 100 euro.quote:Op donderdag 26 juni 2025 12:38 schreef Zipportal het volgende:
Blikjes en flesjes zie je niet meer zoveel liggen. MAAR de pakjes sigaretten vallen nu wel op. Maar goed mensen die roken zijn sowieso tokkies.
In Kabinet @RamboDirk 2 was dat al lang geregeld.quote:Op donderdag 26 juni 2025 13:27 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
Ook statiegeld op introduceren. 100 euro.
Moeten onze buurlanden wel gezellig meedoen natuurlijk.
Dit had inderdaad meteen op Europees niveau geregeld moeten worden.quote:Op donderdag 26 juni 2025 13:27 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
Ook statiegeld op introduceren. 100 euro.
Moeten onze buurlanden wel gezellig meedoen natuurlijk.
Idd dat overmatige en onnodige gebruik van Engels. Is gewoon so annoyingquote:Op donderdag 26 juni 2025 10:19 schreef CarbonC het volgende:
[..]
Explainer? Dat moet gewoon "uitleg" zijn.
In kabinet Zipportal I zouden die flessen gewoon de oven in gaan en omgesmolten worden tot hoogwaardige tupperware.quote:Op donderdag 26 juni 2025 13:28 schreef Zipportal het volgende:
[..]
In Kabinet @:Rambodirk 2 was dat al lang geregeld.
Alsof we niet al genoeg Tupperware en bermpaaltjes hebben.quote:Op donderdag 26 juni 2025 13:44 schreef RamboDirk het volgende:
[..]
In kabinet Zipportal I zouden die flessen gewoon de oven in gaan en omgesmolten worden tot hoogwaardige tupperware.
Klopt de rest gewoon dumpen in Bangladesh.quote:Op donderdag 26 juni 2025 13:46 schreef CarbonC het volgende:
[..]
Alsof we niet al genoeg Tupperware en bermpaaltjes hebben.
Alleen hergebruikt plastic toestaan waar mogelijk zou ook helpen.
Bovendien is Tupperware failliet.quote:Op donderdag 26 juni 2025 13:46 schreef CarbonC het volgende:
[..]
Alsof we niet al genoeg Tupperware en bermpaaltjes hebben.
Alleen hergebruikt plastic toestaan waar mogelijk zou ook helpen.
Ik denk dat jij het allemaal niet zo goed snapt grote vriendquote:Op donderdag 26 juni 2025 13:48 schreef bianconeri het volgende:
Wat is dit voor trollen en wappies topic
En hoe kleiner de kans dat mensen het kopen.quote:Op donderdag 26 juni 2025 12:08 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
Als je zo krap bij kas zit kun je beter gewoon kraanwater drinkenAlcohol en frisdrank kost al vele, vele malen meer. Als je dat ervoor over hebt moet een wat hoger statiegeld toch ook wel kunnen.
De precieze sweet spot weet ik trouwens niet hoor. Maar hoe hoger het statiegeld, hoe kleiner de kans dat mensen het weggooien, dat lijkt me wel een logische.
Waarom niet gelijk 10.000 euro?quote:Op donderdag 26 juni 2025 13:27 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
Ook statiegeld op introduceren. 100 euro.
Moeten onze buurlanden wel gezellig meedoen natuurlijk.
Het heeft gezorgd voor een daling van 80% aan blikjes op straat. Stop met trollen.quote:Op donderdag 26 juni 2025 16:13 schreef klaasweetalles het volgende:
Die statiegeld op blikkies is 1 grote bullshit want als het zou werken zou het niet overal op straat belanden
Consument heeft hierdoor een prijsverhoging gekregen om te zorgen dat het blikje niet op straat zou belanden maar het tegendeel is waar
conclusie deze prijsverhoging moet weer opgeheven worden
Nee clownquote:Op donderdag 26 juni 2025 16:23 schreef Dagoduck het volgende:
[..]
Het heeft gezorgd voor een daling van 80% aan blikjes op straat. Stop met trollen.
Dus mensen zorgen voor verloedering.quote:Op donderdag 26 juni 2025 16:30 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
Nee clown
Die blikjes worden gewoon in de vuilnisbakken gedumpt die op straat aanwezig zijn.
En ze worden weer uit de vuilnisbakken gehaald door mensen zoals jij die er geld mee moeten verdienen.
Daar gaat deze topic over
Over dat walgelijke gedrag van mensen in overvolle winkelcentra die in smerige prullenbakken lopen te graaien zonder schaamte.
Wie heeft het over 100 euro?quote:Op donderdag 26 juni 2025 16:05 schreef Red_85 het volgende:
[..]
En hoe kleiner de kans dat mensen het kopen.
100,- voor een blikkie is idioot.
Ja? Dan wil je toch juist het gerecycled wordt?quote:Zelfs statiegeld op een blikje is idioot, gezien het aluminium is, het meest recyclebare materiaal water bestaat.
Nah, 100 is genoeg.quote:Op donderdag 26 juni 2025 16:08 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Waarom niet gelijk 10.000 euro?
Zou toch moeten werken, he?
Terechte klacht. Ik los het op door eens per twee maanden bij de AH bier te bestellen en dan gelijk lege kratten en flesjes aan die bezorger te geven, die laatste kun je dan per zak van 25 aanbieden. Scheelt ook sjouwen.quote:Op donderdag 26 juni 2025 16:23 schreef tjoptjop het volgende:
Ik vind het vooral irritant dat die apparaten in de supermarkten tegenwoordig zo vaak stuk zijn. Sta ik dan met m'n rugtas vol lege flesjes/blikjes
Dus statiegeld heeft ervoor gezorgd dat mensen het niet meer op straat gooien, waardoor ze geen geld terug krijgen, maar in de vuilnisbak, waarbij ze...Geen geld terug krijgen. Vind je dat een logisch gevolg?quote:Op donderdag 26 juni 2025 16:30 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
Nee clown
Die blikjes worden gewoon in de vuilnisbakken gedumpt die op straat aanwezig zijn.
En ze worden weer uit de vuilnisbakken gehaald door mensen zoals jij die er geld mee moeten verdienen.
Daar gaat deze topic over
Over dat walgelijke gedrag van mensen in overvolle winkelcentra die in smerige prullenbakken lopen te graaien zonder schaamte.
Ja, en dat moet ik weer een tasje kopen van 3.25 terwijl ik het immoreel vindt dat de AH winst maakt omdat het de eigen verplichting niet nakomt.quote:Op donderdag 26 juni 2025 16:23 schreef tjoptjop het volgende:
Ik vind het vooral irritant dat die apparaten in de supermarkten tegenwoordig zo vaak stuk zijn. Sta ik dan met m'n rugtas vol lege flesjes/blikjes
kloptquote:
Het is een gevolg van heel makkelijk geld verdienen op dit momentquote:Op donderdag 26 juni 2025 16:53 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
Dus statiegeld heeft ervoor gezorgd dat mensen het niet meer op straat gooien, waardoor ze geen geld terug krijgen, maar in de vuilnisbak, waarbij ze...Geen geld terug krijgen. Vind je dat een logisch gevolg?
Jij.quote:Op donderdag 26 juni 2025 16:49 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
Wie heeft het over 100 euro?
[..]
Ja? Dan wil je toch juist het gerecycled wordt?
quote:Op donderdag 26 juni 2025 13:27 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
Ook statiegeld op introduceren. 100 euro.
Moeten onze buurlanden wel gezellig meedoen natuurlijk.
quote:
Ook zeer makkelijk uit het afval te krijgen. Of denk je dat alu folie ook onder het statiegeldregime moet?quote:Ja? Dan wil je toch juist het gerecycled wordt?
Denk je werkelijk dat iemand die een 6 pack bier haalt, 600 euro statiegeld gaat aftikken 'omdat het toch terug komt'?quote:
Zucht.... weer gejank over een links rechts.quote:Op donderdag 26 juni 2025 16:57 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Je zou je ook kunnen afvragen waarom mensen na15 + jaar rechts beleid blijkbaar zo dringend extra geld nodig hebben dat ze dit doen.
Ik graai niet in vuilnisbakken.quote:Op donderdag 26 juni 2025 16:30 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
Nee clown
Die blikjes worden gewoon in de vuilnisbakken gedumpt die op straat aanwezig zijn.
En ze worden weer uit de vuilnisbakken gehaald door mensen zoals jij die er geld mee moeten verdienen.
Daar gaat deze topic over
Over dat walgelijke gedrag van mensen in overvolle winkelcentra die in smerige prullenbakken lopen te graaien zonder schaamte.
Nee, niet echt. Het gaat erom dat statiegeld heeft gezorgd voor minder blik op straat, niet om wat jij liever ziet.quote:Op donderdag 26 juni 2025 16:59 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
Het is een gevolg van heel makkelijk geld verdienen op dit moment
Ik zie liever een blikje op straat op de grond liggen dan dat ik iemand een blikje uit een smerige vuilnisbak zie halen
Ben ik nu duidelijk?
Dat ging over sigarettenpakjes, niet over blikjes.quote:
Er moet gewoon een innameplicht komen. Apparaat stuk? Zet maar een medewerker neer met een bonnenboekje. Moet je eens opletten hoe snel die apparaten het weer doen.quote:Op donderdag 26 juni 2025 16:57 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Ja, en dat moet ik weer een tasje kopen van 3.25 terwijl ik het immoreel vindt dat de AH winst maakt omdat het de eigen verplichting niet nakomt.
Het is ook niet altijd stuk. Toevallig als het kermis is zijn de automaten van beide aangrenzende AHs stuk. Yeah right.
Het is inderdaad relatief makkelijk uit te sorteren, maar dit systeem levert een schonere stroom op en verhoogt daarmee de recyclebaarheid.quote:Op donderdag 26 juni 2025 17:32 schreef Red_85 het volgende:
[..]
[..]
Ook zeer makkelijk uit het afval te krijgen. Of denk je dat alu folie ook onder het statiegeldregime moet?
Niemand heeft het over 100 euro op een blikje. Laat het los.quote:[..]
Denk je werkelijk dat iemand die een 6 pack bier haalt, 600 euro statiegeld gaat aftikken 'omdat het toch terug komt'?
Nee, dat staat buiten verhouding.
1 euro is ook al te veel ten aanzien van de waarde van het blikje zelf. Nogmaals, redelijkheid is een ding waar je rekening mee moet houden.
Ja er zijn mensen die heel de dag door de stad lopen om te tellen hoeveel blikjes op de grond liggen natuurlijkquote:Op donderdag 26 juni 2025 17:59 schreef Dagoduck het volgende:
[..]
Ik graai niet in vuilnisbakken.![]()
En het topic kan wel ergens over gaan maar ik reageerde op jouw zin: "als het zou werken zou het niet overal op straat belanden"
Dat klopt gewoon niet want het werkt: er belandt 80% minder op straat dan voor invoering van statiegeld. Afschaffen van statiegeld zorgt voor meer blikjes en flesjes op straat dus wat wil je nou eigenlijk? Wie is hier nou de clown?
Eens, hoewel dat natuurlijk weer amper of niet gehandhaafd zou worden.quote:Op donderdag 26 juni 2025 18:09 schreef tjoptjop het volgende:
[..]
Er moet gewoon een innameplicht komen. Apparaat stuk? Zet maar een medewerker neer met een bonnenboekje. Moet je eens opletten hoe snel die apparaten het weer doen.
Inderdaad. Soms denk ik ook weleens ik dump het hier gewoon bij de zelfscan, zoek het maar uit, maar een wettelijke verplichting werkt beter. Maar ja, dat doet de VVD teveel aan de tuch van de markt denken en daar houden ze niet van.quote:Op donderdag 26 juni 2025 18:09 schreef tjoptjop het volgende:
[..]
Er moet gewoon een innameplicht komen. Apparaat stuk? Zet maar een medewerker neer met een bonnenboekje. Moet je eens opletten hoe snel die apparaten het weer doen.
Ja, dat is exact wat Zwerfinator/Dirk Groot doet.quote:Op donderdag 26 juni 2025 18:12 schreef klaasweetalles het volgende:
Ja er zijn mensen die heel de dag door de stad lopen om te tellen hoeveel blikjes op de grond liggen natuurlijk
Daar hebben we het juist over, dat het niet werkt.quote:Op donderdag 26 juni 2025 18:11 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
Het is inderdaad relatief makkelijk uit te sorteren, maar dit systeem levert een schonere stroom op en verhoogt daarmee de recyclebaarheid.
Wat werkt niet? Statiegeld werkt omdat het blik direct op de juiste plek terecht komt en minder snel op straat belandt.quote:Op donderdag 26 juni 2025 18:19 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Daar hebben we het juist over, dat het niet werkt.
Maar zijn die statistieken realistische en betrouwbaar?quote:Op donderdag 26 juni 2025 18:14 schreef Dagoduck het volgende:
[..]
Ja, dat is exact wat Zwerfinator/Dirk Groot doet.
https://zwerfinator.nl/
Zoals ik al eerder heb gepost:
[ afbeelding ]
5039 kilometer onderzoek in 72 gemeenten.
Ja, hij heeft vaste routes die hij met regelmaat bezoekt. Door centra, woonwijken en randen van steden. Hij is van oorsprong data-analist dus hij zal wel weten hoe je data moet verwerken en interpreteren.quote:Op donderdag 26 juni 2025 18:33 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
Maar zijn die statistieken realistische en betrouwbaar?
Als er ergens een festival is geweest zal er meer vuil liggen dan als er geen festival is
Ik had er nog nooit van gehoord dat iemand dit aan het doen is
Nou, er zijn wel degelijk trends in waar te nemen en statiegeld is gewoon van invloed op wat er op straat ligt. Als je maar genoeg momentopnames verzamelt.quote:vuil op straat is niets anders dan een momentopname die is ontstaan door toevalligheden van dat moment
ik ben nog niet zo overtuigdquote:Op donderdag 26 juni 2025 19:29 schreef Dagoduck het volgende:
[..]
Ja, hij heeft vaste routes die hij met regelmaat bezoekt. Door centra, woonwijken en randen van steden. Hij is van oorsprong data-analist dus hij zal wel weten hoe je data moet verwerken en interpreteren.
[..]
Nou, er zijn wel degelijk trends in waar te nemen en statiegeld is gewoon van invloed op wat er op straat ligt. Als je maar genoeg momentopnames verzamelt.
Daar is iedereen het wel over eens denk ik. Maar daarvoor hoeft statiegeld, dat dus gewoon als systeem wel werkt, niet worden afgeschaft. Daarvoor moeten de innamepunten beter en de bewustwording bij mensen.quote:Op donderdag 26 juni 2025 19:49 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
Dat beeld moet uit het straatbeeld verdwijnen naar mijn inziens.
Zucht.quote:Op donderdag 26 juni 2025 19:49 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
Dat beeld moet uit het straatbeeld verdwijnen naar mijn inziens.
quote:Op donderdag 26 juni 2025 09:28 schreef Plompzakker het volgende:
Klaas is boos omdat hij te laat was bij de container
Haha..das het zelfde als roepen dat een dame in een minirokje er om vraagt om nageroepen te worden (of erger).quote:Op donderdag 26 juni 2025 20:15 schreef Dagoduck het volgende:
[..]
Daar is iedereen het wel over eens denk ik. Maar daarvoor hoeft statiegeld, dat dus gewoon als systeem wel werkt, niet worden afgeschaft. Daarvoor moeten de innamepunten beter en de bewustwording bij mensen.
Wat mij betreft zijn niet de mensen die het uit de vuilnisbakken halen het probleem, maar de mensen die statiegeldvoorwerpen in de vuilnis gooien. Daar hoort het niet, het hoort bij een inleverpunt.
"ik wil daklozen niet in de weg zitten dus ik ga blikjes verzamelen op plekken waar daklozen nooit komen, zoals tankstations en treinstations"quote:Op zaterdag 28 juni 2025 12:13 schreef klaasweetalles het volgende:
Bekijk deze YouTube-video
hier wat tips voor de mensen die op nee hebben gestemd
haha krijgen we straks ook knokken om territoriumquote:Op zaterdag 28 juni 2025 12:43 schreef Evangelion het volgende:
[..]
"ik wil daklozen niet in de weg zitten dus ik ga blikjes verzamelen op plekken waar daklozen nooit komen, zoals tankstations en treinstations"
lol wat
Zucht.quote:Op zaterdag 28 juni 2025 12:49 schreef Digi2 het volgende:
Statiegeld flink verhogen lijkt me een betere oplossing, als een blikje 50 cent aan statiegeld opleverd zullen ze sneller opgeruimd worden vermoed ik
Klets. Iedere winkel moet elke fles accepteren. Dat is zo afgesproken. En machines kijken niet naar het merk.quote:Op zaterdag 28 juni 2025 23:19 schreef fietsie het volgende:
Waar leveren die lui die flessen in dan? Want ik mag alsnog naar 4 winkels leuren om mijn gewoon zelfgekochte flessen kwijt te kunnen, omdat ze stug weigeren elkaars "huismerk flessen" te accepteren.
Dat is tegenwoordig niet meer zo.quote:Op zaterdag 28 juni 2025 23:19 schreef fietsie het volgende:
Waar leveren die lui die flessen in dan? Want ik mag alsnog naar 4 winkels leuren om mijn gewoon zelfgekochte flessen kwijt te kunnen, omdat ze stug weigeren elkaars "huismerk flessen" te accepteren.
Onzin want een winkel met een inleverpunt moet volgens de wet statiegeldblikken- en flessen aannemen met als uitzondering bierflesjes omdat met de brouwerijen aparte afspraken mee zijn gemaakt.quote:Op zaterdag 28 juni 2025 23:19 schreef fietsie het volgende:
Waar leveren die lui die flessen in dan? Want ik mag alsnog naar 4 winkels leuren om mijn gewoon zelfgekochte flessen kwijt te kunnen, omdat ze stug weigeren elkaars "huismerk flessen" te accepteren.
Ja ik heb geld teveel, ik verdien in de 6 getallen, en heb helemaal geen zin om met blikjes te leuren, ik gooi het ook niet op straat, maar netjes in de afvalcontainer of vuilnisbak, waarom zou ik voor 15 cent per blikje die zooi apart moeten houden, omspoelen, en dan ook nog eens terugbrengen?quote:Op zondag 29 juni 2025 05:59 schreef HSG het volgende:
Waarom zou dat door het statiegeld komen? Dat een groot deel van de Nederlanders denken dat ze geld teveel hebben en hun blikjes en flesjes op straat mieteren omdat ze geen zin hebben om het in te leveren verloedert Nederland.
[..]
Onzin want een winkel met een inleverpunt moet volgens de wet statiegeldblikken- en flessen aannemen met als uitzondering bierflesjes omdat met de brouwerijen aparte afspraken mee zijn gemaakt.
Je hoeft helemaal niks om te spoelen en terug te brengen maar het gaat mij er om dat je het netjes weggooit of terugbrengt en niet om straat gooit.quote:Op zondag 29 juni 2025 06:10 schreef raptorix het volgende:
[..]
Ja ik heb geld teveel, ik verdien in de 6 getallen, en heb helemaal geen zin om met blikjes te leuren, ik gooi het ook niet op straat, maar netjes in de afvalcontainer of vuilnisbak, waarom zou ik voor 15 cent per blikje die zooi apart moeten houden, omspoelen, en dan ook nog eens terugbrengen?
Allemaal prima, als de gemeente zorgt dat die bakken niet opengebroken worden, nu ligt mijn hele buurt vol met zooi.quote:Op zondag 29 juni 2025 06:15 schreef HSG het volgende:
[..]
Je hoeft helemaal niks om te spoelen en terug te brengen maar het gaat mij er om dat je het netjes weggooit of terugbrengt en niet om straat gooit.
Nou, dat is een interessante stelling. Ik denk in principe hetzelfde.quote:Op zaterdag 28 juni 2025 12:38 schreef descon het volgende:
[..]
Haha..das het zelfde als roepen dat een dame in een minirokje er om vraagt om nageroepen te worden (of erger).
Mensen die stelselmatig vuilnisbakken leeg halen kunnen ook normaal werken.
Vaak mensen die dakloos zijn en verslaafd aan middelen die in principe buiten de maatschappij zijn gevallen en niet geschikt zijn voor een reguliere baan , dat blikjes zoeken is vrijblijvend en doen ze zo lang ze zelf willen en kunnen,.quote:Op zondag 29 juni 2025 11:00 schreef thedeedster het volgende:
[..]
Nou, dat is een interessante stelling. Ik denk in principe hetzelfde.
Dus wie doen het dan? Illegalen? Mensen met een uitkering?
Mee eens. Ze lopen hier ook rond op dit forum. Lekker uitkering binnenharken en de hele dag vuilniszakken vullen vol statiegeld, festivals afstruinen.quote:Op zaterdag 28 juni 2025 12:38 schreef descon het volgende:
Mensen die stelselmatig vuilnisbakken leeg halen kunnen ook normaal werken.
Mede dankzij een bepaald beleid profiteert niet iedereen mee van de rijkdom, mensen kunnen ook gaan stelen of andere mensen overvallen maar gaan blikjes verzamelen wat ik dan in principe liever ziequote:Op zondag 29 juni 2025 13:22 schreef MacorgaZ het volgende:
Ik vind het ook echt irritant, we zijn een van de rijkste landen ter wereld en dan heb je overal allemaal paupers die zo in de prullenbakken zitten te graaien naar plastic flesjes. Echt misselijkmakend
Een bepaald beleid waarbij je een bijstandsuitkering, huurtoeslag, zorgtoeslag, kinderopvangtoeslag en kwijtschelding gemeentelijke belastingen krijgt? Ja, heel erg vervelend dat je dan nog moet graaien in vuilnisbakken voor een dubbeltje per flesje.quote:Op zondag 29 juni 2025 13:26 schreef Cupfighter het volgende:
[..]
Mede dankzij een bepaald beleid profiteert niet iedereen mee van de rijkdom, mensen kunnen ook gaan stelen of andere mensen overvallen maar gaan blikjes verzamelen wat ik dan in principe liever zie
15 cent overigensquote:Op zondag 29 juni 2025 13:27 schreef MacorgaZ het volgende:
[..]
Een bepaald beleid waarbij je een bijstandsuitkering, huurtoeslag, zorgtoeslag, kinderopvangtoeslag en kwijtschelding gemeentelijke belastingen krijgt? Ja, heel erg vervelend dat je dan nog moet graaien in vuilnisbakken voor een dubbeltje per flesje.
De rijke top van ons land doet het geen pijn dat zeer arme individuen een besmettelijke ziekte kunnen oplopen door het gegraai in het vuilnis van de rijke top.quote:Op zondag 29 juni 2025 13:22 schreef MacorgaZ het volgende:
Ik vind het ook echt irritant, we zijn een van de rijkste landen ter wereld en dan heb je overal allemaal paupers die zo in de prullenbakken zitten te graaien naar plastic flesjes. Echt misselijkmakend
Dat klopt maar daarmee verandert de discussie.quote:Op zondag 29 juni 2025 06:19 schreef raptorix het volgende:
[..]
Allemaal prima, als de gemeente zorgt dat die bakken niet opengebroken worden, nu ligt mijn hele buurt vol met zooi.
Ze krijgen van mij juist een bijstandsuitkering van 1278 euro per maand zodat ze geen risico hoeven te lopen op ziektes door dubbeltjes te sparen uit de prullenbakken.quote:Op zondag 29 juni 2025 15:25 schreef torentje het volgende:
[..]
De rijke top van ons land doet het geen pijn dat zeer arme individuen een besmettelijke ziekte kunnen oplopen door het gegraai in het vuilnis van de rijke top.
Je weet tegen wie je het hebt he?quote:Op maandag 30 juni 2025 00:28 schreef MacorgaZ het volgende:
[..]
Ze krijgen van mij juist een bijstandsuitkering van 1278 euro per maand zodat ze geen risico hoeven te lopen op ziektes door dubbeltjes te sparen uit de prullenbakken.
Ondanks dat er voor iedereen kansen liggen in dit land om je van een fatsoenlijke levensstandaard te voorzien, trickelt er weinig door idd.quote:Op zondag 29 juni 2025 13:26 schreef Cupfighter het volgende:
[..]
Mede dankzij een bepaald beleid profiteert niet iedereen mee van de rijkdom, mensen kunnen ook gaan stelen of andere mensen overvallen maar gaan blikjes verzamelen wat ik dan in principe liever zie
Dat is tegenwoordig nog volledig zo. Afgelopen weken bij meerdere winkels (AH, Jumbo, Poiesz) met een deel van de lege flessen weer naar huis gekund.quote:
Dat bedrag kan wat mij betreft omhoog naar minimaal 50 cent. Dat zet meer zoden aan de dijk omdat de prikkel om het weer in te leveren groter wordt en zwerfplastic flesjes en blikjes sneller opgeruimd zullen worden.quote:Op zondag 29 juni 2025 13:30 schreef Cupfighter het volgende:
[..]
15 cent overigens
Ik weet niet hoe het zit met daklozen qua uitkering maar die krijgen zonder woning in ieder geval geen huurtoeslag
Kul. Ik gooi al jaren alles in elke machine zonder problemen.quote:Op maandag 30 juni 2025 09:55 schreef fietsie het volgende:
[..]
Dat is tegenwoordig nog volledig zo. Afgelopen weken bij meerdere winkels (AH, Jumbo, Poiesz) met een deel van de lege flessen weer naar huis gekund.
Er zullen vast theoretische afspraken zijn; de machines zijn er niet op ingericht.
Die daklozen krijgen echter geen betaalbare woning en betaalbare voorzieningen om zich aan de hygiëneregels te kunnen houden.quote:Op maandag 30 juni 2025 00:28 schreef MacorgaZ het volgende:
[..]
Ze krijgen van mij juist een bijstandsuitkering van 1278 euro per maand zodat ze geen risico hoeven te lopen op ziektes door dubbeltjes te sparen uit de prullenbakken.
Inderdaad. Het is niet dat die mensen spontaan verdwijnen als ze geen blikjes meer kunnen rapen. Een combinatie van beter afgesloten vuilnisbakken, het Duitse model van blikjes en flesjes op de rand zetten, en preventie, is de oplossing. Niet het geheel afschaffen van statiegeld.quote:Op zondag 29 juni 2025 13:26 schreef Cupfighter het volgende:
[..]
Mede dankzij een bepaald beleid profiteert niet iedereen mee van de rijkdom, mensen kunnen ook gaan stelen of andere mensen overvallen maar gaan blikjes verzamelen wat ik dan in principe liever zie
Voor jou is het dus veel te moeilijk om inhoudelijk te reageren? Dan vraag ik me af wat iemand als jij zoekt op een discussie forum.quote:Op maandag 30 juni 2025 01:37 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Je weet tegen wie je het hebt he?
Iemand die met mentale problemen kampt en ondanks de vele hints en directe aandringen geen hulp wil zoeken.
Niemand wordt dakloos geboren (behalve misschien Jezus).quote:Op maandag 30 juni 2025 10:15 schreef torentje het volgende:
[..]
Die daklozen krijgen echter geen betaalbare woning en betaalbare voorzieningen om zich aan de hygiëneregels te kunnen houden.
Zelfs die niet. Die had immers een warme stal+kribbe. En ik hoop niet dat Maria en Jozef dakloos waren voor ze op pad moesten voor de volkstelling.quote:Op maandag 30 juni 2025 10:36 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Niemand wordt dakloos geboren (behalve misschien Jezus).
Ik verwacht veel van genetic enginering, zodat mensen net zoals de meeste dieren geen huis meer nodig hebben, zelfs geen tent, dat scheelt gigantisch veel aan millieuvervuiling en oppervlak misbruik.quote:Op maandag 30 juni 2025 10:15 schreef torentje het volgende:
[..]
Die daklozen krijgen echter geen betaalbare woning en betaalbare voorzieningen om zich aan de hygiëneregels te kunnen houden.
Ik reageer genoeg inhoudelijk, alleen niet naar jou. Jij moet hulp zoeken voor je zieke geest.quote:Op maandag 30 juni 2025 10:29 schreef torentje het volgende:
[..]
Voor jou is het dus veel te moeilijk om inhoudelijk te reageren? Dan vraag ik me af wat iemand als jij zoekt op een discussie forum.
Ik lees dat wel vaker maar echt? Je neemt ze met je wekelijkse boodschappen of de online bezorger doet dat.quote:Op maandag 30 juni 2025 10:54 schreef SuperNeger het volgende:
Ik tieft mn blikjes tegenwoordig gewoon weg. Vind het teveel gedoe om voor 15 cent die kleverige dingen te bewaren. Ja eind van het jaar heb je misschien een paar tientjes verspild maar goed, scheelt een hoop ellende.
Een sixpackje bier is 90 cent aan statiegeld. Ja als ik het elke dag drink oke maar meestal neem je blikjes mee als je ergens heen gaat en dan ga ik dus echt niet eind van de dag moeite doen om niet eens een euro aan plakkerige zooi mee naar huis te nemenquote:Op maandag 30 juni 2025 11:54 schreef Gunner het volgende:
[..]
Ik lees dat wel vaker maar echt? Je neemt ze met je wekelijkse boodschappen of de online bezorger doet dat.
Persoonlijk vind ik het zonde om letterlijk geld weg te gooien.
Jij reageert inhoudelijk niet op mijn stellingen omdat je daar geen argumenten voor hebt.quote:Op maandag 30 juni 2025 11:32 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Ik reageer genoeg inhoudelijk, alleen niet naar jou. Jij moet hulp zoeken voor je zieke geest.
Jij kan niks anders posten dan ziekelijke jaloezie naar de have's. En dat is iedereen die een cent meer heeft dan jij en weigert dat te geven aan je.
Eigen keus natuurlijk maar dat houdt dan wel in dat er een of andere zwerver (of forumgebruiker) in die afvalbak gaat graven met alle gevolgen van dienquote:Op maandag 30 juni 2025 11:57 schreef SuperNeger het volgende:
[..]
Een sixpackje bier is 90 cent aan statiegeld. Ja als ik het elke dag drink oke maar meestal neem je blikjes mee als je ergens heen gaat en dan ga ik dus echt niet eind van de dag moeite doen om niet eens een euro aan plakkerige zooi mee naar huis te nemen
Als je naar het park gaat en bier mee wil nemen moet je die 25cl flesjes van Heineken kopen: daar zit om raadselachtige redenen geen statiegeld op, dus die flesjes kun je gewoon op het gras / in de bosjes flikkeren.quote:Op maandag 30 juni 2025 11:57 schreef SuperNeger het volgende:
[..]
Een sixpackje bier is 90 cent aan statiegeld. Ja als ik het elke dag drink oke maar meestal neem je blikjes mee als je ergens heen gaat en dan ga ik dus echt niet eind van de dag moeite doen om niet eens een euro aan plakkerige zooi mee naar huis te nemen
Dat is niet mijn probleem. Ik mag het ook niet op straat gooien dan krijg ik een boete. Dus als zij de prullenbak legen en er een zooi van maken zouden zij een boete moeten krijgen.quote:Op maandag 30 juni 2025 12:03 schreef Gunner het volgende:
[..]
Eigen keus natuurlijk maar dat houdt dan wel in dat er een of andere zwerver (of forumgebruiker) in die afvalbak gaat graven met alle gevolgen van dien
Glas is wel weer meer gewicht wat dus kut is met meenemen.quote:Op maandag 30 juni 2025 12:06 schreef CarbonC het volgende:
[..]
Als je naar het park gaat en bier mee wil nemen moet je die 25cl flesjes van Heineken kopen: daar zit om raadselachtige redenen geen statiegeld op, dus die flesjes kun je gewoon op het gras / in de bosjes flikkeren.
Door omstandigheden waar iemand zelf niets tegen kan doen kan men toch dakloos worden? Dan is het afgelopen met lang badderen in schoon en warm water.quote:Op maandag 30 juni 2025 10:36 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Niemand wordt dakloos geboren (behalve misschien Jezus).
Die heb ik (en ook de rest hier) zat. Daar stap jij vervolgens overheen om die ziekelijke jaloezie weer te pushen. Wat heeft het dan nog voor zin om ze op te schrijven?quote:Op maandag 30 juni 2025 12:01 schreef torentje het volgende:
[..]
Jij reageert inhoudelijk niet op mijn stellingen omdat je daar geen argumenten voor hebt.
en anders zit er zo'n bel waar je op kan rammen. Regelt zo een medewerker het wel.quote:Op maandag 30 juni 2025 10:15 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Kul. Ik gooi al jaren alles in elke machine zonder problemen.
Is vanwege de schroefdoppen. Glas is in dit geval eigenlijk te fragiel en daarom niet geschikt om te recyclen.quote:Op maandag 30 juni 2025 12:06 schreef CarbonC het volgende:
[..]
Als je naar het park gaat en bier mee wil nemen moet je die 25cl flesjes van Heineken kopen: daar zit om raadselachtige redenen geen statiegeld op, dus die flesjes kun je gewoon op het gras / in de bosjes flikkeren.
Glas is uitstekend her te gebruiken. Raar dat er op die Heineken flesjes geen statiegeld zit en op de overige bierflesjes wel.quote:Op maandag 30 juni 2025 13:25 schreef thedeedster het volgende:
[..]
Is vanwege de schroefdoppen. Glas is in dit geval eigenlijk te fragiel en daarom niet geschikt om te recyclen.
Ziekelijke jaloezie is een aanname van jou en sommige anderen. Het is gewoon kritiek op de mensen die voldoende geld te besteden hebben.quote:Op maandag 30 juni 2025 13:21 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Die heb ik (en ook de rest hier) zat. Daar stap jij vervolgens overheen om die ziekelijke jaloezie weer te pushen. Wat heeft het dan nog voor zin om ze op te schrijven?
Daarom.
Zoek hulp.
Dat is geen aanname meer hoor inmiddels.quote:Op maandag 30 juni 2025 14:36 schreef torentje het volgende:
[..]
Ziekelijke jaloezie is een aanname van jou en sommige anderen.
Dakloze vrouw bevalt van meisje in kantoor VGZ in Eindhoven, medewerker biedt hulpquote:Op maandag 30 juni 2025 10:36 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Niemand wordt dakloos geboren (behalve misschien Jezus).
Precies een reden om het statiegeld naar minimaal 50 cent te gaan verhogen, per fles/blikjequote:Op maandag 30 juni 2025 11:57 schreef SuperNeger het volgende:
[..]
Een sixpackje bier is 90 cent aan statiegeld. Ja als ik het elke dag drink oke maar meestal neem je blikjes mee als je ergens heen gaat en dan ga ik dus echt niet eind van de dag moeite doen om niet eens een euro aan plakkerige zooi mee naar huis te nemen
Is wel goed met jou, jij bent een labiel persoon. Ik ben blij dat ik mijn zegje kan doen met een behoorlijke fysieke afstand tussen jou en mij.quote:Op maandag 30 juni 2025 15:25 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Dat is geen aanname meer hoor inmiddels.
Als jij denkt dat dat echt nog een aanname is, zou ik mij, als ik jou was, zeker laten onderzoeken.
statiegeld moet afgeschaft wordenquote:Op maandag 30 juni 2025 16:02 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Precies een reden om het statiegeld naar minimaal 50 cent te gaan verhogen, per fles/blikje
Nope,quote:Op maandag 30 juni 2025 16:17 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
statiegeld moet afgeschaft worden
dan gaan we die gasten niet meer in vuilnisbakken zien graaien
vuil moet opgeruimd worden door de gemeentelijke instanties
daar betalen we met zijn allen belasting voor
Ben je nu klaar met je gefrustreerde reacties?quote:Op maandag 30 juni 2025 16:17 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
statiegeld moet afgeschaft worden
dan gaan we die gasten niet meer in vuilnisbakken zien graaien
vuil moet opgeruimd worden door de gemeentelijke instanties
daar betalen we met zijn allen belasting voor
ik snap dat jij boos wordt als ik een groot deel van je inkomen wil afpakken, maar het is gewoon goor en geen gezicht in de stedenquote:Op maandag 30 juni 2025 16:21 schreef CarbonC het volgende:
[..]
Ben je nu klaar met je gefrustreerde reacties?
Je hebt je punt nu wel gemaakt.
Steden zijn het afvoerputje van de maatschappij.quote:Op maandag 30 juni 2025 16:23 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
Ik snap dat jij boos wordt als ik een groot deel van je inkomen wil afpakken, maar het is gewoon goor en geen gezicht in de steden.
51,4% een ruime meerderheid noemenquote:HET MOET STOPPEN
ZIE POLL, een ruime meerderheid is het met me eens.
Je bent wel een grijsgedraaide plaat zeg. Saai.quote:Op maandag 30 juni 2025 16:17 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
statiegeld moet afgeschaft worden
dan gaan we die gasten niet meer in vuilnisbakken zien graaien
vuil moet opgeruimd worden door de gemeentelijke instanties
daar betalen we met zijn allen belasting voor
In discussie gaan met torentjequote:Op maandag 30 juni 2025 15:25 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Dat is geen aanname meer hoor inmiddels.
Als jij denkt dat dat echt nog een aanname is, zou ik mij, als ik jou was, zeker laten onderzoeken.
Zo werkt het nu eenmaal in het levenquote:Op maandag 30 juni 2025 16:43 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
Je bent wel een grijsgedraaide plaat zeg. Saai.
Het heeft inderdaad erg lang geduurd voordat statiegeld ingevoerd werd, ja.quote:Op maandag 30 juni 2025 16:54 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
Zo werkt het nu eenmaal in het leven
als iemand 1 keer wat zegt gebeurt er geen fuk
als iemand 2 keer wat zegt lachen ze je uit
conclusie, als je verandering wil dan moet de plaat 1000den keren herhaald gaan worden....
en voor de rest moet jij lekker vinden wat je wil
Ik vind van niet.quote:Op maandag 30 juni 2025 16:54 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
Zo werkt het nu eenmaal in het leven
als iemand 1 keer wat zegt gebeurt er geen fuk
als iemand 2 keer wat zegt lachen ze je uit
conclusie, als je verandering wil dan moet de plaat 1000den keren herhaald gaan worden....
Oh gelukkig.quote:en voor de rest moet jij lekker vinden wat je wil
Ontkenningsfase much.quote:Op maandag 30 juni 2025 16:05 schreef torentje het volgende:
[..]
Is wel goed met jou, jij bent een labiel persoon. Ik ben blij dat ik mijn zegje kan doen met een behoorlijke fysieke afstand tussen jou en mij.
Nu welquote:Op maandag 30 juni 2025 16:43 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
In discussie gaan met torentjeLaat toch gaan joh.
het heeft helemaal geen klote geholpen al die maatregelenquote:Op maandag 30 juni 2025 17:01 schreef CarbonC het volgende:
[..]
Het heeft inderdaad erg lang geduurd voordat statiegeld ingevoerd werd, ja.
Maar gelukkig is er nu ook statiegeld op blik en werkt het erg goed: veel minder blikjes in de natuur!
Kun je nagaan hoe schoon het wordt als het inzamelingspercentage nog hoger wordt.quote:Op woensdag 2 juli 2025 11:26 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
het heeft helemaal geen klote geholpen al die maatregelen
De keiharde cijfertjes wat er allemaal verzameld wordt en ingeleverd wordt bewijst het tegendeel
Daar heb je een fiets voor nodig en waarschijnlijk een adres/woonplaatsquote:Op woensdag 2 juli 2025 22:37 schreef core2duo het volgende:
Ook weer alleen in Nederland. Met een krantenwijk valt meer te verdienen.
Dankzij mij topic wordt dit in de gemeenteraad besprokenquote:Op woensdag 2 juli 2025 22:06 schreef Nober het volgende:
Opgelost.
[ x ]
https://x.com/kreuger_kevin/status/1940459607551627492
Zucht.quote:Op vrijdag 1 augustus 2025 22:10 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
Dankzij mij topic wordt dit in de gemeenteraad besproken
Ik had een mail gestuurd naar wat mensen
quote:Op woensdag 2 juli 2025 22:06 schreef Nober het volgende:
Opgelost.
[ x ]
https://x.com/kreuger_kevin/status/1940459607551627492
Probeer het eens op klacht.nlquote:Op vrijdag 1 augustus 2025 22:10 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
Dankzij mij topic wordt dit in de gemeenteraad besproken
Ik had een mail gestuurd naar wat mensen
In welke talen gaan ze dit doen?quote:Op vrijdag 8 augustus 2025 15:02 schreef klaasweetalles het volgende:
[ x ]
MOEST LACHEN
dit is toch wel een serieus probleem in Nederland
toen ik dit topic opende had ik daar geen idee van, dacht dat ik de enige was die zich aan deze shit irriteerde
Voor mij dan reden te meer om juist statiegeld te gaan scharrelen!quote:Op maandag 30 juni 2025 16:02 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Precies een reden om het statiegeld naar minimaal 50 cent te gaan verhogen, per fles/blikje
Deze gedeukte blikken en flessen zijn voor mij geen probleem, heb er zelfs speciale tools voor gemaakt om ze vakkundig en netjes terug te brengen in de originele vorm. En anders bel ik gewoon aan en vraag ik om een andere goede fles of blik.quote:Op maandag 30 juni 2025 12:08 schreef SuperNeger het volgende:
[..]
Verder knijp ik ze altijd een beetje in, net niet helemaal maar gewoon een beetje zodat die tering schooiers t niet kunnen laten om het toch proberen in te leveren maar ze zijn dan net zo plat gedrukt dat die automaat ze net niet pakt haha.
Nu is het niet meer ongeschreven hequote:Op vrijdag 8 augustus 2025 19:09 schreef -Hakuna- het volgende:
[..]
Ik heb een ongeschreven regel, alles wat ik meeneem wordt ingeleverd!
Bedankt ik zal ze voortaan nog harder inknijpen dan puur om statiegeld vandalen te jennenquote:Op vrijdag 8 augustus 2025 19:09 schreef -Hakuna- het volgende:
[..]
Deze gedeukte blikken en flessen zijn voor mij geen probleem, heb er zelfs speciale tools voor gemaakt om ze vakkundig en netjes terug te brengen in de originele vorm. En anders bel ik gewoon aan en vraag ik om een andere goede fles of blik.![]()
Ik heb een ongeschreven regel, alles wat ik meeneem wordt ingeleverd!
Waarom? Als ik ze in de prullenbak gooi maakt het toch niet uit? Ze kunnen beter de boete van afval op straat gooien verhogen naar ¤2000quote:Op maandag 30 juni 2025 16:02 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Precies een reden om het statiegeld naar minimaal 50 cent te gaan verhogen, per fles/blikje
Zag laatst in Purmerend van die bakken voor statiegeld flesjes en blikken, dat leek te werken, want de prullenbakken waren heel, en er lag geen rotzooi.quote:
De vraag is of dit zwerfafval reduceert in plekken waar wel en niet schoonmaakdienst is.quote:Op donderdag 26 juni 2025 11:24 schreef CarbonC het volgende:
[..]
Nee, want dan krijg je weer veel meer afval in de natuur / op straat.
Statiegeld werkt aantoonbaar. Zie bijvoorbeeld Zwerfinator:
[ afbeelding ]
Je kan het evengoed in de prullenbak gooien. Naar mijn idee zal menigeen dat niet doen en het inleveren. Komt er toch wat in de publieke ruimte, dan komt er genoeg initiatief het mee te nemen en die 50 cent te cashen. Boetes blijft lastig handhaafbaar bij gebrek aan toezicht en de kosten ervan.quote:Op zaterdag 9 augustus 2025 14:28 schreef SuperNeger het volgende:
[..]
Waarom? Als ik ze in de prullenbak gooi maakt het toch niet uit? Ze kunnen beter de boete van afval op straat gooien verhogen naar ¤2000
De vuilnisbakken op straat zijn eerst kleiner gemaakt en daarna met een kleine opening, zodat er alleen nog kleine blikjes en flesjes in gingen. Nou mag dat ook niet weer, dus worden ze dichtgemaakt en weggehaald. Dat is ook veel goedkoper. Op termijn heb je dan weer alleen vuilnisbakken in de winkelcentra en komt al het overige afval weer terug, vooral verpakkingen.quote:Op zaterdag 9 augustus 2025 14:40 schreef SpecialK het volgende:
[..]
De vraag is of dit zwerfafval reduceert in plekken waar wel en niet schoonmaakdienst is.
Dat zie ik in die data niet zo goed terug. Als dit namelijk gaat over afval op straat dan hebben we daar een wekelijkse schoonmaakdienst voor. De volgende vraag is, wat is makkelijk te scheiden voor recycling?
- Plastic flesjes zijn blijkbaar alleen te scheiden en hergebruiken als ze schoon en onbeschadigd blijven en zijn moeilijker apart uit restafval te onttrekken
- Aluminium blikjes zijn altijd makkelijk te scheiden en recyclen. Ookal zijn ze platgetrapt en vies en zitten ze tussen etensresten etc..
Dus een compromis is denk ik dat je stopt met statiegeld op blikjes en maar accepteert dat die rotzooi terug komt in het straatbeeld maar plastic flesjes dus nog steeds met statiegeld hebt. Op die manier vervalt een groot deel van de zwervermarkt voor het zoeken naar statiegeld objecten en push je producenten om hun producten in flesjes anders te verpakken. Misschien ook aluminium of misschien glas aangezien concurrenten nu in de supermarkt lagere prijskaartjes kunnen laten zien en geen toegevoegd kutklusje (flesjes terugbrengen) hebben.
Dat gezegd hebbende.. als de grafiek daadwerkelijk staat voor een soortgelijke reductie in de natuur in Nederland (dus plekken die niet een schoonmaak dienst hebben) dan is het verhaal weer net anders.
Dan moet jouw frustratie na het nuttigen wel heel erg hoog zijn, gewoon triest!quote:Op zaterdag 9 augustus 2025 14:27 schreef SuperNeger het volgende:
[..]
Bedankt ik zal ze voortaan nog harder inknijpen dan puur om statiegeld vandalen te jennen
Nog steeds te weinig. Ik ga voor 50 cent niet de moeite doen om zo'n blikje bij me te houden en in te leveren bij de supermarkt. Daar zal je minimaal een euro van moeten maken. Ga ik nog steeds de moeite niet nemen, maar dan zal ik simpelweg nog nauwelijks blikjes kopen. Lost het probleem zich ook op.quote:Op maandag 30 juni 2025 16:02 schreef Digi2 het volgende:
Precies een reden om het statiegeld naar minimaal 50 cent te gaan verhogen, per fles/blikje
Gewoon een zielig en triest figuurquote:Op zaterdag 9 augustus 2025 18:30 schreef -Hakuna- het volgende:
[..]
Dan moet jouw frustratie na het nuttigen wel heel erg hoog zijn, gewoon triest!
Jep.quote:Op zaterdag 9 augustus 2025 14:36 schreef Shotty het volgende:
Als een gemeente als Purmerend (die keihard aan het verloederen is) dat kan, moet dat toch ook in andere steden kunnen?
Ik kom net terug uit Kopenhagen. Daar ligt niets op straat.quote:Op zaterdag 9 augustus 2025 18:35 schreef MMaRsu het volgende:
Kom net terug uit Rome.. daar ligt het op straat.. dus tja..
Alle bureau’s zijn gesloten, en de politie is verbannen naar een hoekje van Purmerend, op een bedrijventerrein. Zo ver mogelijk van het centrum (sterker nog, dichter bij het centrum van Edam dan van Purmerend), en de wijken die leuk waren om te wonen. Mijn vriendin woont vlakbij een van de oude politiebureautjes. Daar wordt nu voor de deur openlijk gedeald.quote:Op dinsdag 12 augustus 2025 09:03 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Jep.
Wat een zooitje is dat aan het worden zeg. 4 jaar weg nu en iedere keer als ik terug kom, is het nog erger geworden. Don Bijl had nog wel wat positieve invloed, leek het, maar sinds het politiebureau is weggehaald bij het ziekenhuis en die troela burgermeester is, is het kommer en kwel.
Valt nooit meer terug te halen zo.
Kan ik wel beamen dit ja. Ze rijden nu nog hun rondjes, maar die ene keer in de week dat ze een paar seconden in de straten aanwezig zijn, is natuurlijk niks.quote:Op dinsdag 12 augustus 2025 10:38 schreef Shotty het volgende:
[..]
Alle bureau’s zijn gesloten, en de politie is verbannen naar een hoekje van Purmerend, op een bedrijventerrein. Zo ver mogelijk van het centrum, en de wijken die leuk waren om te wonen. Mijn vriendin woont vlakbij een van de oude politiebureautjes. Daar wordt nu voor de deur openlijk gedeald.
Echt triest. Valt misschien wel terug te halen, maar dan ben je wel minimaal 10 jaar verder.
Dus: onderzoek waarom het in Denemarken wel goed gaat en hier niet.quote:Op dinsdag 12 augustus 2025 09:04 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Ik kom net terug uit Kopenhagen. Daar ligt niets op straat.
Dus tja.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |