Jij hebt het er over dat we vanaf MH17 in oorlog zouden moeten zijn. En dat verdedigen en niet aanvallen achterhaald is.quote:Op vrijdag 12 september 2025 19:19 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Waar zeg ik gaan vechten? Ik heb over veel strikere sancties, jij blijft roepen oorlogshitser
Denk het niet. Rusland weet dat de NAVO ze nooit aan gaat vallen. Relatief gezien kost het ons meer.quote:Op vrijdag 12 september 2025 19:14 schreef sp3c het volgende:
[..]
dat werkt beide kanten op natuurlijk
wij hebben geen oorlog atm, elke drone die Poetin naar Polen stuurt komt niet in Oekraine terechtquote:Op vrijdag 12 september 2025 20:03 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Denk het niet. Rusland weet dat de NAVO ze nooit aan gaat vallen. Relatief gezien kost het ons meer.
quote:FAZ: Die NATO müsste Putin dankbar sein
De NAVO zou Poetin eigenlijk een bedankbrief moeten sturen voor de droneaanvallen die hij vanuit Moskou heeft uitgevoerd. Deze provocatie heeft overduidelijk gemaakt waar een van de grootste gaten in de verdedigingslinie van de Noord-Atlantische Alliantie ligt.
De geallieerden waren zich al bewust van dit zwakke punt vóór de aanval op Polen. Pogingen om het te gat te dichten misten echter vastberadenheid.
De NAVO kan zich dit niet langer veroorloven.
Poetin zal, met toenemende intensiteit, blijven testen of de Alliantie werkelijk de wil heeft, zoals ze nogmaals heeft benadrukt, om elke vierkante centimeter van haar grondgebied te verdedigen – en of ze de benodigde middelen daarvoor heeft.
Dit is echt zo'n domme hoek om het vanuit te bekijken.quote:De NAVO zou Poetin eigenlijk een bedankbrief moeten sturen voor de droneaanvallen die hij vanuit Moskou heeft uitgevoerd. Deze provocatie heeft overduidelijk gemaakt waar een van de grootste gaten in de verdedigingslinie van de Noord-Atlantische Alliantie ligt.
De geallieerden waren zich al bewust van dit zwakke punt vóór de aanval op Polen. Pogingen om het te gat te dichten misten echter vastberadenheid.
De NAVO kan zich dit niet langer veroorloven.
Poetin zal, met toenemende intensiteit, blijven testen of de Alliantie werkelijk de wil heeft, zoals ze nogmaals heeft benadrukt, om elke vierkante centimeter van haar grondgebied te verdedigen – en of ze de benodigde middelen daarvoor heeft.
wat naar Oekraine gaat en wat naar Oost Europa gaat zijn twee verschillende lijnen, die zitten elkaar totaal niet in de wegquote:Op vrijdag 12 september 2025 20:35 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Dit is echt zo'n domme hoek om het vanuit te bekijken.
Putin veroorzaakt wat drama met een handjevol drones. Daarmee krijgt hij voor elkaar dat we nu allemaal halsoverkop grenzen gaan lopen aandikken met defensiemateriaal die eigenlijk naar oekraine zou moeten gaan. Zodat het lekker kan verstoffen in polen of de baltische staten. Hij weet dat hij NATO niet aan kan dus er liggen geen plannen om ook maar iets te starten in die hoek maar elk stuk materiaal wat weg blijft uit oekraine is winst voor Rusland want daar is het materiaal nu het effectiefst.
En dan trots zijn europese leiders sterk gaan lopen doen met dat we elke cm2 gaan verdedigen. Dat is wat Putin wil.
Het gaat niet om de lijnen. Het gaat om de spullen.quote:Op vrijdag 12 september 2025 20:50 schreef sp3c het volgende:
[..]
wat naar Oekraine gaat en wat naar Oost Europa gaat zijn twee verschillende lijnen, die zitten elkaar totaal niet in de weg
Maar we hebben nu nog minder over voor als we ooit mogelijk kleine kans troepen naar Oekraïne willen sturen als vredesmacht. Rusland wil dat uiteraard niet.quote:Op vrijdag 12 september 2025 20:09 schreef sp3c het volgende:
[..]
wij hebben geen oorlog atm, elke drone die Poetin naar Polen stuurt komt niet in Oekraine terecht
bovendien kunnen we ons die extra kosten veroorloven
quote:UK commits to mass production of Ukrainian-made interceptor drones
DSEI 2025 — The UK has announced a plan to mass produce Ukrainian-designed air defense interceptor drones to defend against Russian attacks.
The Ministry of Defence said Project Octopus aims to produce “thousands” of systems every month. The Ukrainian interceptor drones have been “highly effective” against Iranian-designed and Russian-launched Shahed one-way attack drones “despite costing less than 10 [percent] to produce” compared to the uncrewed systems they are designed to strike, it added in a statement.
Net als in de jaren 30quote:Op vrijdag 12 september 2025 19:10 schreef sp3c het volgende:
[..]
hoezo onderbwapend?
en sinds wanneer is dat een oudhollandse traditie?
Die spullen zitten in verschillende lijnenquote:Op vrijdag 12 september 2025 20:52 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Het gaat niet om de lijnen. Het gaat om de spullen.
Geloof niet dat die kans groter of kleiner is gewordenquote:Op vrijdag 12 september 2025 21:06 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Maar we hebben nu nog minder over voor als we ooit mogelijk kleine kans troepen naar Oekraïne willen sturen als vredesmacht. Rusland wil dat uiteraard niet.
Het heeft Rusland nu 17 drones gekost om de kans te verkleinen dat wij een vredesmacht gaan sturen.
Spullen hebben de vervelende eigenschap dat ze maar op 1 plek tegelijkertijd kunnen zijn.quote:Op vrijdag 12 september 2025 22:10 schreef sp3c het volgende:
[..]
Die spullen zitten in verschillende lijnen
Ik snap de verwarring ook nietquote:Op vrijdag 12 september 2025 22:17 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Spullen hebben de vervelende eigenschap dat ze maar op 1 plek tegelijkertijd kunnen zijn.
Als je anti-tank of luchtafweer spullen via lijn 1 naar de poolse grens met belarus stuurt dan zal je over 2 maanden tegen oekriane moeten zeggen "sorry maar deze week is het wat minder want ... tsja we hebben het zelf nodig" en dus stuur je minder dingen mee in lijn 2.
Ik snap niet waarom dit verwarrend is
Bron?quote:Op vrijdag 12 september 2025 22:49 schreef sp3c het volgende:
[..]
Ik snap de verwarring ook niet
Er is wat defensie operationeel in dienst heeft en er is wat we naar Oekraine sturen
het is niet dat wat we nu naar Polen sturen anders naar oekraine zou gaan, die twee hebben niets met elkaar te maken
quote:
https://www.defensie.nl/o(...)e-steun-aan-oekrainequote:Gevolgen voor Nederlandse krijgsmacht
Elke keer wordt goed gekeken wat Oekraïne nodig heeft, en wat Nederland kan bieden. Nederland houdt bijvoorbeeld goed in de gaten dat er genoeg militair materieel in Nederland overblijft. En dat er genoeg instructeurs blijven voor Nederlandse militairen.
De militaire leveringen aan Oekraïne hebben invloed op de operationele gereedheid van Defensie, maar de gevolgen zijn tot nu toe als acceptabel beoordeeld.
Waar leveringen invloed hebben op de eigen gereedheid, probeert Defensie die zo snel als mogelijk weer te versterken. Het geld hiervoor komt niet uit de Defensiebegroting. Het wordt betaald vanuit de algemene middelen van de Rijksbegroting en vanuit een Europees fonds, de zogenoemde European Peace Facility.
Van mijn vrienden bij defensie hoor ik heel andere verhalen. Zwaar gebrek aan ammunitie.quote:Op zaterdag 13 september 2025 00:10 schreef sp3c het volgende:
[..]
[..]
https://www.defensie.nl/o(...)e-steun-aan-oekraine
Mee doen is belangrijker dan winnen. Dat is het motto van onze politici.quote:Op vrijdag 12 september 2025 17:29 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Luchtmobile brigade gaat (Deels) naar Polen trouwens. In oudhollandse traditie zwaar onderbewapend.
Dat. EU politici zijn niet opgewassen tegen deze schaker.quote:Op vrijdag 12 september 2025 17:34 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Hij lacht in zijn vuistje want nu hebben we minder mogelijkheden voor Oekraïne. Polen gaat ie toch nooit aanvallen.
Vraag ze een keer naar de oorzaak van dat gebrek aan munitiequote:Op zaterdag 13 september 2025 00:27 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Van mijn vrienden bij defensie hoor ik heel andere verhalen. Zwaar gebrek aan ammunitie.
Kapotbezuinigen van defensie, decennia lang.quote:Op zaterdag 13 september 2025 01:16 schreef sp3c het volgende:
[..]
Vraag ze een keer naar de oorzaak van dat gebrek aan munitie
Antwoors gaat niets met Oekraine en niets met die drie handenvol drones te maken hebben
China wordt er aan de haren bijgesleept.quote:Trump wil Rusland pas sancties opleggen als NAVO Russische olie vaarwelzegt
Pas als alle NAVO-lidstaten stoppen met Russische olie inkopen, is de VS bereid om Rusland "zware" nieuwe sancties op te leggen. "Ik sta klaar als jullie er klaar voor zijn", schrijft de Amerikaanse president Donald Trump.
Dat meerdere lidstaten van de NAVO nog olie uit Rusland kopen "verzwakt de onderhandelingspositie van het blok aanzienlijk", schrijft Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij zegt daarom pas met nieuwe sancties te komen als NAVO-landen daarmee ophouden.
Onder meer Hongarije en Slowakije voeren nog Russische olie in. Via Turkije stroomt ook nog steeds Russisch gas de EU binnen. Volgens nieuwssite POLITICO is het volume wel twee derde kleiner dan voor de oorlog. Turkije importeert zelf ook gas uit Rusland.
Als NAVO-landen ook nog eens tarieven van 50 tot 100 procent tegen China invoeren, helpt dat volgens Trump om de oorlog in Oekraïne te beëindigen. "China heeft een sterke controle over Rusland. Deze krachtige tarieven zullen die macht beperken", schrijft de president.
In een rommelig bericht met veel hoofdletters en zijsprongen schrijft Trump dat het conflict in Oekraïne een oorlog "van Biden en Zelensky" is. De Russische president Vladimir Poetin, die de invasie is begonnen, noemt hij niet. Trump zegt "alleen te willen helpen" en roept NAVO-lidstaten op "zijn tijd en geld niet te verspillen".
Eind juli stelde de Amerikaanse president nog een strenge deadline: als Rusland niet binnen twee weken een staakt-het-vuren zou afspreken, zou de VS zware heffingen invoeren. Maar na een top tussen Trump en Poetin in Alaska leek dat dreigement van tafel. Volgens experts was Poetin daarom de winnaar van de top in augustus.
Ik kan het haast niet geloven, maar ik kan me er wel in vinden.quote:Op zaterdag 13 september 2025 18:05 schreef Kleffe_Dop het volgende:
[..]
China wordt er aan de haren bijgesleept.
Politieke- en economische afpersing voor militaire hulp of sancties.
En hoe Europa ontredderd achterblijft.quote:Op zaterdag 13 september 2025 19:08 schreef Mutant01 het volgende:
Hoe Trump eigenhandig de NAVO verzwakt.
Ik las dit vanmiddag idd. Bi-zarquote:Op zaterdag 20 september 2025 21:12 schreef Perrin het volgende:
Trump is de beste bondgenoot die Poetin ooit had.
[ x ]
Defensie schreef afgelopen week zelf iets anders.quote:Op zaterdag 13 september 2025 00:10 schreef sp3c het volgende:
[..]
[..]
https://www.defensie.nl/o(...)e-steun-aan-oekraine
Die conclusie konden we op 11 september 2013 al trekkenquote:
Morgen kan het weer anders zijn. Let op de bal, niet op de speler.quote:Op woensdag 24 september 2025 09:07 schreef Hexagon het volgende:
Ineens draaien
https://www.nu.nl/buitenl(...)agers-neerhalen.html
Poetin lijkt het een beetje te verkloten
Ik begrijp al langer niet hoe Poetin zich tegen Trump gedraagt eigenlijk. Hij had beter diens ballen lukken likken. Maar dat kan de man denk ik gewoon niet.quote:Op woensdag 24 september 2025 09:09 schreef Perrin het volgende:
[..]
Morgen kan het weer anders zijn. Let op de bal, niet op de speler.
Aan de andere kant, Europa heeft zich de afgelopen ongeveer 30 jaar niet aan de navo afspraken gehouden.quote:Op zaterdag 20 september 2025 21:12 schreef Perrin het volgende:
Trump is de beste bondgenoot die Poetin ooit had.
[ x ]
Vooral VVD blijven stemmen dan.quote:Op zaterdag 13 september 2025 19:38 schreef Perrin het volgende:
[..]
En hoe Europa ontredderd achterblijft.
Na decennialange bezuinigingen op defensie blijkt ineens dat het toch wel handig is als je jezelf kunt verdedigen tegen agressors.
Wie had dat gedacht!
[ afbeelding ]
Die afspraak van 2% is er nog maar een jaar of 10.quote:Op woensdag 24 september 2025 09:52 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Aan de andere kant, Europa heeft zich de afgelopen ongeveer 30 jaar niet aan de navo afspraken gehouden.
Sinds 2002 was er een 2% doelstellingquote:Op woensdag 24 september 2025 10:23 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Die afspraak van 2% is er nog maar een jaar of 10.
Hij is ook wel goed met stootjes onder de gordel.quote:Op donderdag 25 september 2025 10:55 schreef VoMy het volgende:
Maar wat kon ONZE Mark goed slijmen he.
waarom is dat erg?quote:Op donderdag 25 september 2025 10:28 schreef Perrin het volgende:
Hoe kunnen Europeanen ontkennen wat de Amerikanen zelf zeggen? De Verenigde Staten trekken zich terug uit Europa.
[ x ]
Wordt ook een keertje tijd dat Europa zelf zijn shit regelt.quote:Op donderdag 25 september 2025 10:28 schreef Perrin het volgende:
Hoe kunnen Europeanen ontkennen wat de Amerikanen zelf zeggen? De Verenigde Staten trekken zich terug uit Europa.
Wel te weinig spullen voor trainingen.quote:
Maar we keren wel ieder jaar 11,5 miljard uit aan hypotheekrente toeslag , dus je kan niet alles tegelijk doen hequote:Op woensdag 24 september 2025 13:50 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Sinds 2002 was er een 2% doelstelling
Waar NL zich niet aan hield
In 2014 was het percentage zelfs gezakt tot 1,08%, het laagste sinds 1815
En nog steeds geen goede analyse van hem waarom zo'n groot deel van de wereld zich tegen ons keert.quote:Op zondag 28 september 2025 15:38 schreef Perrin het volgende:
Rutte speechte bij US Military Academy West Point.
[ x ]
Tijdens de koude oorlog kon het ookquote:Op dinsdag 30 september 2025 12:10 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Maar we keren wel ieder jaar 11,5 miljard uit aan hypotheekrente toeslag , dus je kan niet alles tegelijk doen he
gauw stoppen met die ongein dat scheelt 11 miljard euro ieder jaarquote:Op dinsdag 30 september 2025 14:04 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Tijdens de koude oorlog kon het ook
Als er genoeg gebouwd was de afgelopen decennia was het HRA bedrag ook veel geringer geweest.
Druk de middenklasse nog ff verder in de problemen met 11 Miljard lastenverzwaringquote:Op dinsdag 30 september 2025 14:06 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
gauw stoppen met die ongein dat scheelt 11 miljard euro ieder jaar
Hyp termijn verlengen van 30 naar 50 jaar, niks an de handquote:Op dinsdag 30 september 2025 14:10 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Druk de middenklasse nog ff verder in de problemen met 11 Miljard lastenverzwaring
Banken trekken de champagne open.quote:Op dinsdag 30 september 2025 14:18 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Hyp termijn verlengen van 30 naar 50 jaar, niks an de hand
https://x.com/slantchev/status/1973888915267596686quote:According to Rutte, repeat invocations of NATO’s Article IV over Russian incursions risk diluting the treaty’s force.
The invocations are the result of NATO not having established clear ROE that would automate the response to these incursions. This is what is diluting NATO’s force, not the fact that frontline states are repeatedly asking for clear ROE that would respond appropriately to Russian provocations.
Rutte suffers from a malady that seems to affect many Westerners in their dealings with Russians — the idea that they can get something for nothing with costless signals. It’s the same obsession with diplomatic messaging that we’ve seen repeatedly fail to get any traction but that keeps being tried because, well, it’s cheap.
The Russians will not be counting how many times Article IV is invoked — they will look at whether there’s any consequences from these consultations. When nothing happens, they will reasonably infer that they can proceed with impunity.
Rutte’s logic is akin to asking someone to stop calling the police every time someone tries to break into his house — it’s the fact that nothing happens after these calls that is going to encourage the burglars, not the calls themselves.
Daarom moet hij dus ook naar zijn bazen. Kun je wel lezen?quote:Op vrijdag 3 oktober 2025 08:16 schreef sp3c het volgende:
secretaris generaal mag sowieso geen actie ondernemen, is een veredelde woordvoerder
zijn bazen kunnen hem niet helpen, hij heeft geen macht, hij kan helemaal geen actie ondernemenquote:Op vrijdag 3 oktober 2025 08:20 schreef SebbeSwensje het volgende:
[..]
Daarom moet hij dus ook naar zijn bazen. Kun je wel lezen?
Jij zit gewoon weer dat vervelende spelletje van je te spelen zoals je ook al deed in dat topic over Venezuela. Ik moet jou eigenlijk gewoon straal negeren.quote:Op vrijdag 3 oktober 2025 08:22 schreef sp3c het volgende:
[..]
zijn bazen kunnen hem niet helpen, hij heeft geen macht, hij kan helemaal geen actie ondernemen
je kletst uit je nek
ik leg je uit hoe het werkt, geen idee waarom je daar pislink over moet wordenquote:Op vrijdag 3 oktober 2025 08:24 schreef SebbeSwensje het volgende:
[..]
Jij zit gewoon weer dat vervelende spelletje van je te spelen zoals je ook al deed in dat topic over Venezuela. Ik moet jou eigenlijk gewoon straal negeren.
quote:Op vrijdag 3 oktober 2025 08:27 schreef sp3c het volgende:
[..]
ik leg je uit hoe het werkt, geen idee waarom je daar pislink over moet worden
Rutte kan helemaal niks, wat 'zijn bazen' willen is totaal niet relevant, de navo is 32 landen en elke stem van elke lidstaad is evenveel waard .... als Rutte 'zijn bazen' iets willen moeten ze Luxemburg overtuigen, niet Rutte, die volgt als het zover is gewoon het plan
je snapt er geen kut van
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |