Wikipediaquote:Kiambe vluchtte in 2013[b] op 9-jarige leeftijd vanuit Congo met zijn moeder, drie broers en drie zussen naar Nederland.Daarna verbleven ze anderhalf jaar in het asielzoekerscentrum in Alkmaar, waar het multicultureel orkest Orchestre Partout indruk op hem maakte; hij ging steeds een beetje meer meedoen. Claude: "Zingen zit in onze familie." Ze verhuisden naar Enkhuizen, waar hij zijn havo-diploma haalde. Hij studeerde hotelmanagement maar is daarmee gestopt.Naast zijn zangcarrière was hij werkzaam in een restaurant.
In 2017 won hij een talentenjacht in Enkhuizen met het nummer Uit elkaar van Yes-R. In het voorjaar van 2019 nam hij deel aan het achtste seizoen van The Voice Kids met het nummer Papaoutai van Stromae. Hij strandde in de tweede ronde, 'The Battles'.In de jaren daarna deed hij onder meer mee aan de ARE YOU NEXT?-talentenjacht waar hij een platencontract bij muzieklabel Cloud 9 Music won.
De jaren daarna deed hij mee aan verschillende audities en zangwedstrijden waar hij in contact kwam met onder andere muziekproducent Arno Krabman en songwriter Joren van der Voort. Samen met hen schreef hij het Nederlands-Franse nummer Ladada (Mon dernier mot), dat eind 2022 uitkwam. Het werd een 538 Favourite en bereikte de nummer 1-positie in de Nederlandse Top 40 en Single Top 100. Hij werd bij de totstandkoming van het nummer geïnspireerd door Stromae.
In 2023 trad Claude op het popmuziekfestival Noorderslag op. In maart van dat jaar kreeg hij de 3FM Award voor Beste nieuwkomer en werd hij uitgeroepen tot 3FM Talent. Diezelfde maand volgde het nummer Layla, dat de Alarmschijf werd bij Qmusic.[14] In april maakte hij zijn festivaldebuut op Paaspop in Schijndel, waar hij het nog niet uitgekomen nummer Écoute-moi ten gehore bracht.
Claude zou in april 2023 in het voorprogramma van de concerten van Stromae staan, maar deze concerten werden afgelast wegens gezondheidsredenen van de Belgische zanger.In plaats daarvan heeft Claude in het voorprogramma van Suzan & Freek in november dat jaar gestaan.
Op 5 mei 2023 trad Claude op tijdens het Bevrijdingsconcert op de Amstel. In datzelfde jaar was hij te gast in het televisieprogramma Ik hou van Holland.
Op 12 oktober 2023 trad Claude op bij de 58e editie van het Gouden Televizier-Ring Gala waarna hij de troffee Televizier-Ring Talent uitreikte aan Noa Vahle. Claude trad op 3 februari 2024 op in Rotterdam tijdens de Qmusic Top 40 Awards. Hij won de Award in de categorie "Beste Artiest" en trad op met Flemming. In maart en april 2024 deed hij zijn eerste clubtour met de naam Je m'appelle Claude.
Op 21 september 2024 was hij de hoofdgast in het programma Beste Zangers. Twee maanden later verscheen zijn debuutalbum Parler français.
In 2025 vertegenwoordigt Claude Nederland bij het Eurovisie Songfestival in Basel, Zwitserland.
Nederland komt op 11.50-22.00 en aan het einde vanaf 38.20 in het stuk over Zweden aan bod.quote:Op woensdag 5 maart 2025 00:33 schreef grazz het volgende:
Indien iemand zin en tijd heeft om naar onderstaande podcast te luisteren, zou je dan een samenvatting willen geven mbt de kansen van NL volgens deze Betters? Ik heb zelf geen Spotify namelijk. Alvast bedankt!
[ x ]
Linkje naar de podcast op Spotify:
Talk About Things ESC · Episode
We moeten bijna gaan hopen dat Måns wint in Zweden, want eigenlijk is dat gunstiger voor ons dan dat KAJ wint. Die vissen meer in dezelfde feelgood-vijver en gaan in de televote (veel) beter scoren dan Måns, en voor de jury’s is het volgens mij ook nog wel te behappen.quote:Op woensdag 5 maart 2025 00:42 schreef Fred_B het volgende:
[..]
Nederland komt op 11.50-22.00 en aan het einde vanaf 38.20 in het stuk over Zweden aan bod.
Spoiler-alert: Nederland gaat beter scoren dan Zweden bij zowel jury als televoting. De voornaamste reden is dat de positieve sfeer die Claude en zijn lied oproepen precies zijn wat Europa in deze donkere tijden nodig heeft. In tegenstelling tot een gedateerd deuntje met een donkere act, waarin wordt opgeroepen voor een onduidelijke revolutie.
Denk vooral dat dat laatste Claude nu heel erg in de hand speelt, hoe cru ook. Daarnaast ben ik het met die podcastmensen eens dat C'est la vie authentiek voelt, al is het een simpele radiohit, terwijl bij Mans die authenticiteit mist.quote:Op woensdag 5 maart 2025 00:42 schreef Fred_B het volgende:
[..]
Nederland komt op 11.50-22.00 en aan het einde vanaf 38.20 in het stuk over Zweden aan bod.
Spoiler-alert: Nederland gaat beter scoren dan Zweden bij zowel jury als televoting. De voornaamste reden is dat de positieve sfeer die Claude en zijn lied oproepen precies zijn wat Europa in deze donkere tijden nodig heeft. In tegenstelling tot een gedateerd deuntje met een donkere act, waarin wordt opgeroepen voor een onduidelijke revolutie.
Ik zat zelf meer te denken dat als Måns wint, hij jurypunten evenredig verdeelt met Claude (zie mij even vooruitlopen op de zaken, maar soît) waardoor televoting weer meer mee gaat tellen. Alhoewel dit jaar de televoting ook vrij versplinterd zal zijn. Maar hoe minder jurynummers hoe beter, want des te groter is de taartstuk voor ‘ons’.quote:Op woensdag 5 maart 2025 08:07 schreef blackswangreen het volgende:
[..]
We moeten bijna gaan hopen dat Måns wint in Zweden, want eigenlijk is dat gunstiger voor ons dan dat KAJ wint. Die vissen meer in dezelfde feelgood-vijver en gaan in de televote (veel) beter scoren dan Måns, en voor de jury’s is het volgens mij ook nog wel te behappen.
Het heeft iets, dit liedje. Je wordt er gewoon blij van, en het roept ook een bepaalde melancholie op. Vergelijkbaar met De Diepte, heel simpel liedje op het eerste gehoor maar het doet wel iets (niet toevallig ook van Arno Krabman).quote:Op woensdag 5 maart 2025 08:23 schreef TheVulture het volgende:
Toch wel bijzonder dat we nu voor de 3e keer in 6 jaar zo hoog staan bij de bookies. Ik kan me nog steeds niet helemaal voorstellen dat dit een winnend liedje is maar zoals anderen ook al zeiden: wie dan wel
Rotterdam 2026: Here we comequote:Op woensdag 5 maart 2025 08:23 schreef TheVulture het volgende:
Toch wel bijzonder dat we nu voor de 3e keer in 6 jaar zo hoog staan bij de bookies. Ik kan me nog steeds niet helemaal voorstellen dat dit een winnend liedje is maar zoals anderen ook al zeiden: wie dan wel
Er komen nog een paar potentiële juryknallers aan he... Frankrijk, Oostenrijk, Tsjechië, Zwitserland (volgens Cornald wordt dat een Franstalige ballad). Al die intern gekozen nummers zijn bijna per definitie meer jurymateriaal.quote:Op woensdag 5 maart 2025 09:13 schreef Cee het volgende:
[..]
Ik zat zelf meer te denken dat als Måns wint, hij jurypunten evenredig verdeelt met Claude (zie mij even vooruitlopen op de zaken, maar soît) waardoor televoting weer meer mee gaat tellen. Alhoewel dit jaar de televoting ook vrij versplinterd zal zijn. Maar hoe minder jurynummers hoe beter, want des te groter is de taartstuk voor ‘ons’.
Haha zie mij alles even jinxen nu.
Ik zie KAJ ook wel de nodige jurypunten binnenharken, het is van alle "gekkige" liedjes wel de meest geschikte voor jury'squote:Op woensdag 5 maart 2025 09:13 schreef Cee het volgende:
[..]
Ik zat zelf meer te denken dat als Måns wint, hij jurypunten evenredig verdeelt met Claude (zie mij even vooruitlopen op de zaken, maar soît) waardoor televoting weer meer mee gaat tellen. Alhoewel dit jaar de televoting ook vrij versplinterd zal zijn. Maar hoe minder jurynummers hoe beter, want des te groter is de taartstuk voor ‘ons’.
Haha zie mij alles even jinxen nu.
Ja, ik moet eerlijk zeggen dat ik het nog altijd niet echt een winnaar vind. Het zou dan meer een Only Teardrops-achtige winnaar zijn, bij gebrek aan een alternatief. Maar goed, laten we eens afwachten op wat er verder nog komt de komende dagen.quote:Op woensdag 5 maart 2025 08:23 schreef TheVulture het volgende:
Toch wel bijzonder dat we nu voor de 3e keer in 6 jaar zo hoog staan bij de bookies. Ik kan me nog steeds niet helemaal voorstellen dat dit een winnend liedje is maar zoals anderen ook al zeiden: wie dan wel
Een jaar geleden zeiden we dit ook over The Codequote:Op woensdag 5 maart 2025 08:23 schreef TheVulture het volgende:
Toch wel bijzonder dat we nu voor de 3e keer in 6 jaar zo hoog staan bij de bookies. Ik kan me nog steeds niet helemaal voorstellen dat dit een winnend liedje is maar zoals anderen ook al zeiden: wie dan wel
Zelfs over Zitti e buoni!quote:Op woensdag 5 maart 2025 11:00 schreef NailQueen het volgende:
[..]
Een jaar geleden zeiden we dit ook over The Code
Wat je bij Zitti e buoni wel had, was hype. Dat heb je nu echt helemaal niet, heb ik het gevoel... zelfs binnen Nederland niet. Er was veel te doen om het lek, maar toch niet over het liedje op zich.quote:
quote:Claude will represent the Netherlands at the Eurovision Song Contest 2025 in Basel, Switzerland, with the song 'C'est La Vie'. This single will also be released on yellow 7" vinyl from March 28th. The B-side of the single contains an instrumental version of the song. So we are also curious about the piano playing on the instrumental.
Wel over de staging straksquote:Op woensdag 5 maart 2025 16:12 schreef blackswangreen het volgende:
[..]
Wat je bij Zitti e buoni wel had, was hype. Dat heb je nu echt helemaal niet, heb ik het gevoel... zelfs binnen Nederland niet. Er was veel te doen om het lek, maar toch niet over het liedje op zich.
Heb even gekeken en op 27 februari stond NL nog op 3 procent (nu 9) en Zweden op 21 (nu 18).quote:
William zei dat het een kanshebber was. En anderen waren ook positief.quote:Op woensdag 5 maart 2025 20:10 schreef summer52 het volgende:
Geen hype maar wel 3e bij de Odds.
Dus gewoon een liedje wat mensen raakt en verder geen ophef nodig heeft.![]()
Maar ja straks de staging, dat wordt nog wel spannend, dus misschien dan wel reuring en ophef.
Heeft iemand Boulevard nog gezien? Ik was met mijn hoofd bij het haakwerk en heb niet alles meegekregen. Maar William, Mans en Kaj gaven hun mening?
En gisteren zag ik een filmpje waarin hij danst, met daaronder: oefenen, heel veel oefenen. Ik ga er vanuit dat er gedanst wordt in mei:quote:Op woensdag 5 maart 2025 20:21 schreef Pisces29 het volgende:
Ben ik heel naïef als ik denk dat zodra je een prima clip maakt je ook vast wel een goeie staging maakt?Ja, hè? Maar toch hou ik het gevoel vast.
Birth of a new agequote:Op woensdag 5 maart 2025 20:21 schreef Pisces29 het volgende:
Ben ik heel naïef als ik denk dat zodra je een prima clip maakt je ook vast wel een goeie staging maakt?Ja, hè? Maar toch hou ik het gevoel vast.
Mia en Dion op die draaiende schijf, ochermquote:Op woensdag 5 maart 2025 21:07 schreef Cee het volgende:
[..]
Birth of a new age
Burning Daylight
Europapa
Nee, ik ben er niet van overtuigd dat een mooie, goed doordachte en goed uitgevoerde videoclip een staging garandeert dat ook net zo’n indruk maakt.
Maar nu hebben we Pim van de lasers bij S10!quote:Op woensdag 5 maart 2025 21:07 schreef Cee het volgende:
[..]
Birth of a new age
Burning Daylight
Europapa
Nee, ik ben er niet van overtuigd dat een mooie, goed doordachte en goed uitgevoerde videoclip een staging garandeert dat ook net zo’n indruk maakt.
We hadden ook hoge verwachtingen van die kerel bij S10quote:Op woensdag 5 maart 2025 21:46 schreef Greys het volgende:
Ja nu hebben we Die Ene waarvan toen iedereen dacht dat hij het veel beter zou kunnen dus hatsekideeeee!
Ja, maar Claude is een stralende jongenquote:Op woensdag 5 maart 2025 21:13 schreef Arizona het volgende:
[..]
Mia en Dion op die draaiende schijf, ocherm![]()
Ja maar toch, dat was níet Die Ene!quote:Op woensdag 5 maart 2025 21:50 schreef TheVulture het volgende:
[..]
We hadden ook hoge verwachtingen van die kerel bij S10
Maar dat was wel heel goed uitgelicht!quote:Op woensdag 5 maart 2025 21:50 schreef TheVulture het volgende:
[..]
We hadden ook hoge verwachtingen van die kerel bij S10
Arcade stond vrij snel na lancering bovenaan volgens mij, om daar ziek ver uit te lopenquote:Op woensdag 5 maart 2025 22:06 schreef NailQueen het volgende:
Was er een hype rond Arcade? 2019 was een zeer zwak jaar maar daar duurde het ook nog wel even voordat we op 1 stonden. Maar goed, Duncan was dan ook on the right place at the right time. Alles viel op z'n plek.
Om te eindigen met één van de krapste overwinningen sinds we het nieuwe systeem hebbenquote:Op woensdag 5 maart 2025 22:31 schreef TheVulture het volgende:
[..]
Arcade stond vrij snel na lancering bovenaan volgens mij, om daar ziek ver uit te lopen
Nu weer 9%quote:
Maar Oostenrijk komt voor onze plek nu het lied bekend is zo te zien.quote:
Bij Betfair nu gelijk met Oostenrijk, 8.6.quote:Op donderdag 6 maart 2025 09:28 schreef Greys het volgende:
[..]
Maar Oostenrijk komt voor onze plek nu het lied bekend is zo te zien.(onterecht wmb)
Behalve die bol.quote:Op woensdag 5 maart 2025 22:06 schreef NailQueen het volgende:
Was er een hype rond Arcade? 2019 was een zeer zwak jaar maar daar duurde het ook nog wel even voordat we op 1 stonden. Maar goed, Duncan was dan ook on the right place at the right time. Alles viel op z'n plek.
De hele staging stelde eigenlijk niet zo héél veel voor. Het lied had het ook niet nodig gelukkig. De sfeer met het licht op de goede momenten en de achtergrond was genoeg.quote:Op donderdag 6 maart 2025 10:20 schreef vencodark het volgende:
[..]
Behalve die bol.
Weten we nog die bol?
Het was simpel maar dat is soms genoeg.quote:Op donderdag 6 maart 2025 10:23 schreef Greys het volgende:
[..]
De hele staging stelde eigenlijk niet zo héél veel voor. Het lied had het ook niet nodig gelukkig. De sfeer met het licht op de goede momenten en de achtergrond was genoeg.
En ja die bol met die stukke stukjes erin. 😅
Jeangu keek dia's aan het begin in z'n video, naar zijn jongere zelf. En ook daar zat in het begin een badkamerspiegel waar hij in keek. En dat mooie zachte laag van de stem aan het begin. Kippenvel. Net als bij Claude.quote:Op donderdag 6 maart 2025 10:32 schreef vencodark het volgende:
[..]
Het was simpel maar dat is soms genoeg.![]()
Vinden jullie het begin, qua zang, van Claude ook lijken op Grow van Jeangu?
Lol whut?quote:Op donderdag 6 maart 2025 10:23 schreef Greys het volgende:
[..]
De hele staging stelde eigenlijk niet zo héél veel voor. Het lied had het ook niet nodig gelukkig. De sfeer met het licht op de goede momenten en de achtergrond was genoeg.
En ja die bol met die stukke stukjes erin. 😅
Dit was in de grand final gefixed toch? 't Viel in ieder geval niet meer zo op.quote:
Dat zou verklaren waarom het me niet zo is opgevallen.quote:Op donderdag 6 maart 2025 10:42 schreef Dave het volgende:
[..]
Dit was in de grand final gefixed toch? 't Viel in ieder geval niet meer zo op.
2014 all over again?quote:Op donderdag 6 maart 2025 09:28 schreef Greys het volgende:
Maar Oostenrijk komt voor onze plek nu het lied bekend is zo te zien. (onterecht wmb)
Ikea kwaliteit.quote:
ouchquote:Op donderdag 6 maart 2025 12:01 schreef Dave het volgende:
Such is li-li-li-li-fe klinkt toch een stuk minder dan C'est la-la-la-la-la vie.
Bekijk deze YouTube-video
Hier ben ik het mee eens. Ik vind Claude als persoon ontzettend sympathiek en enthousiast overkomen, maar vind het lied zelf niks aan. Het refrein ligt wel lekker in het gehoor, maar het lied an sich vind ik rommelig. Het gaat van de hak op de tak. Niet mijn ding, maar voor tijdverdrijf vind ik het wel leuk om te volgen.quote:Op woensdag 5 maart 2025 21:13 schreef Arizona het volgende:
[..]
Mia en Dion op die draaiende schijf, ocherm![]()
Ik ben echt verbaasd dat Claude het zo goed doet bij de boekies. Ik vind het nog steeds een generiek, inwisselbaar nummer. Neemt niet weg dat ik hem (en ons) het beste gun hoor
C'est en haut, et en bas.quote:Op donderdag 6 maart 2025 14:36 schreef Greys het volgende:
Oostenrijk nu voorbij NL bij de bookies. Ik snap het zelf niet zo maar c'est la vie.
Ja, Claude voelt/klinkt als een warm bad na Oostenrijk.quote:Op donderdag 6 maart 2025 14:59 schreef Giggio het volgende:
voor mij hoeft oostenrijkse gegil niet - pien aan mijn oren
hup Claude![]()
Dat is ook weer zo. En ook al lijken de nummers niet op elkaar, Oostenrijk zou wel hetzelfde type winnaar zijn als vorig jaar. Weet niet of jury's daar mee bezig zijn, maar ik zie de vergelijking wel overal langskomen.quote:Op donderdag 6 maart 2025 15:12 schreef Greys het volgende:
In de categorie radiovriendelijk en eventuele hitpotentie gaat Oostenrijk iig niet hoger scoren dan NL bij de juryleden.
Hoe Nederland gaat eindigen weet ik niet. Maar als we eindigen met een splitscreen met Claude en JJ, dan maak ik me er geen zorgen over of dat goed gaat.quote:Op donderdag 6 maart 2025 15:08 schreef d_elise het volgende:
Ik zie Claude een hogere televote halen dan Oostenrijk. Maar denk dat de jury daar anders over denkt (en dan hebben ze zeer waarschijnlijk Mans ook nog).
Een beetje als in 2000 toen de Olsen Brothers als enige normaal deden?quote:Op donderdag 6 maart 2025 15:51 schreef blackswangreen het volgende:
"Gewoon een fijn popliedje" kan ook wel een unique selling point worden tussen al die mannen die proberen indruk te maken met hun falsetstemmen in nummers met rare beats (België, Tsjechië, Oostenrijk). Dan is het ineens wel leuk om een beetje voorspelbaar liedje te horen dat lekker in het gehoor ligt.
Hahaha ja! Dat zal hij misschien stiekem zelf ook gedacht hebben: 'Verdømme had ik dit lied maar'.quote:Op donderdag 6 maart 2025 21:23 schreef blackswangreen het volgende:
De stem van John Lundvik past perfect bij dit nummer.
Durven ze nog wel in Zweden? Na die flauwe grap laatst met nep Joost en na vorig jaar?quote:Op donderdag 6 maart 2025 20:57 schreef Greys het volgende:
Hier ook even.
MÅNS IS FAN VAN C'EST LA VIE!
(En nee ze zijn niet over alles zo enthousiast...)
[ x ]
Wat hebben de finalisten daar nou mee te maken? Die geven alleen hun mening omdat het ze gevraagd wordt.quote:Op donderdag 6 maart 2025 22:00 schreef HenkjeNL2 het volgende:
[..]
Durven ze nog wel in Zweden? Na die flauwe grap laatst met nep Joost en na vorig jaar?
Nou is Mans wel heel erg dik met de uitermate vervelende Edward Af Sillen, maar dat zullen we 'm maar vergevenquote:Op donderdag 6 maart 2025 22:37 schreef Greys het volgende:
[..]
Wat hebben de finalisten daar nou mee te maken? Die geven alleen hun mening omdat het ze gevraagd wordt.
Hij noemt Nederland na afloop niet bij z'n favorieten, dat vergeven we hem nietquote:Op donderdag 6 maart 2025 22:54 schreef TheVulture het volgende:
[..]
Nou is Mans wel heel erg dik met de uitermate vervelende Edward Af Sillen, maar dat zullen we 'm maar vergeven
10% nu voor Oostenrijk.quote:Op donderdag 6 maart 2025 18:06 schreef nik4ever het volgende:
Ik vermoed dat Oostenrijk nu even een 'kijk nieuw liedje en het klinkt okay en zingt goed' bump krijgt n the Odds en dat het daarna wel weer uitlevelt. Maar we gaan het zien...
Het is carbon copy van vorig jaar, dus dat is safe volgens de bookies....quote:Op donderdag 6 maart 2025 23:47 schreef Aadrianus het volgende:
[..]
11% inmiddels. Vraag me niet hoe het kan.
Mijn zus heeft echt geen reet met het Songfestival en dit jaar is de eerste keer in jaaaaren dat ze zelf zei 'Zelfs ik ga het Songfestival kijken dit jaar denk ik, want wat een súperleuk liedje'.quote:Op vrijdag 7 maart 2025 09:02 schreef blackswangreen het volgende:
Hij doet het na een week nog heel aardig in de Nederlandse Spotify-chart, 3e. Morgen zal het hele album van Roxy Dekker wel boven hem staan, dus dan zakt hij uit de top-10Maar dit betekent wel dat mensen het niet alleen uit nieuwsgierigheid een keer luisteren, ze vinden het ook een leuk liedje.
Ja, in mijn omgeving ook alleen maar positieve reacties. Dit is typisch zo’n liedje voor de casual kijker.quote:Op vrijdag 7 maart 2025 09:10 schreef Greys het volgende:
[..]
Mijn zus heeft echt geen reet met het Songfestival en dit jaar is de eerste keer in jaaaaren dat ze zelf zei 'Zelfs ik ga het Songfestival kijken dit jaar denk ik, want wat een súperleuk liedje'.
Het fijne is dat er daar best nogal véél van zijn. Als ze nou ook nog even de moeite nemen om te stemmen straks...quote:Op vrijdag 7 maart 2025 09:53 schreef blackswangreen het volgende:
[..]
Ja, in mijn omgeving ook alleen maar positieve reacties. Dit is typisch zo’n liedje voor de casual kijker.
Mijn smaak komt meestal behoorlijk overeen met de jury en ik ga erg goed op bara bada bastuquote:Op woensdag 5 maart 2025 10:35 schreef TheVulture het volgende:
[..]
Ik zie KAJ ook wel de nodige jurypunten binnenharken, het is van alle "gekkige" liedjes wel de meest geschikte voor jury's
en op 2 in de Top100quote:Op vrijdag 7 maart 2025 17:43 schreef NailQueen het volgende:
Claude komt nieuw binnen op 3 in de top 40.
De eerste plaats lijkt er helaas voor Claude niet meteen in te zitten. Maar liever 2e dan 92e uiteraard.quote:
Suus en Freek?quote:Op vrijdag 7 maart 2025 19:14 schreef Fred_B het volgende:
[..]
Ik kijk al uit naar die “verrassende gasten” in de show!
Kan me dit in de studio van Eva niet echt voorstellen, die "stage" is niet zo diep, maar misschien verbouwen ze de boel.quote:Op vrijdag 7 maart 2025 17:04 schreef Greys het volgende:
Leuk! Hopelijk met wat dansers enzo om het een beetje op te leuken qua vibe, net als in de clip.
Ja omdat het een special is zal er hopelijk een en ander aan de ruimte veranderd kunnen worden.quote:Op vrijdag 7 maart 2025 19:37 schreef Dave het volgende:
[..]
Kan me dit in de studio van Eva niet echt voorstellen, die "stage" is niet zo diep, maar misschien verbouwen ze de boel.
Wel goed dat het bij Avrotros zelf is, en hoewel live gezongen, zal de uitzending wel niet live zijn, maar opgenomen worden na een reguliere uitzending, donderdag of zo, dus houden ze een beetje controle over de kwaliteit.
Dat zou op zich nog wel enigszins verrassend zijn.quote:
Ik zag in het nieuwsbericht ook geen tijd staan dus ik heb in onze tweet idd ook niet die 19 uur overgenomen. Geen idee waar die vandaan komt.quote:Op vrijdag 7 maart 2025 19:58 schreef summer52 het volgende:
Is het wel om 19.00 uur? Ik zie in de tv gids op tv dat er op 15 maart om 20.30 uur bij Eva een speciale uitzending met Claude is.
Heeft Songfestivalweblog waarschijnlijk gedacht dat het om 19.00 uur zou zijn omdat Eva altijd om 19.00 uur begint.quote:Op vrijdag 7 maart 2025 20:26 schreef Greys het volgende:
[..]
Ik zag in het nieuwsbericht ook geen tijd staan dus ik heb in onze tweet idd ook niet die 19 uur overgenomen. Geen idee waar die vandaan komt.
Oostenrijk wel, maar Zweden nietquote:Op zaterdag 8 maart 2025 22:46 schreef Em31 het volgende:
Ik vind dat Claude Oostenrijk wel moet kunnen hebben.![]()
Ze zullen er volgende week live vast wat moois van makenzoals dat bij Matthijs gaat door ook gebeurde.
Ja daar vrees ik ook weer een beetje voorquote:Op zaterdag 8 maart 2025 22:52 schreef blackswangreen het volgende:
[..]
Oostenrijk wel, maar Zweden niet
Nu heb je Pim Brassien die in die studio een staging kan bedenken die beter is dan z'n eigen staging voor Basel. Pimception.
Ik hoop, en ga er vanuit dat ze goed hebben nagedacht over dit eerste live optreden. Want de fans en de mensen die wedden gaan hier sowieso weer iets van vinden en dan zou het mooi zijn als het even wat meer is dan alleen een optreden met live band.quote:Op zaterdag 8 maart 2025 22:46 schreef Em31 het volgende:
Ik vind dat Claude Oostenrijk wel moet kunnen hebben.![]()
Ze zullen er volgende week live vast wat moois van makenzoals dat bij Matthijs gaat door ook gebeurde.
De regisseur van de videoclip heeft het concept verzonnen na het liedje 2x gehoord te hebben via Zoom. Volgens mij werkt dat het beste, het eerste spontane idee toepassen. Niet zoals Joost of S10 maanden bezig zijn met zo'n concept en dan eindigen met een nikszeggende soep.quote:Op zaterdag 8 maart 2025 22:54 schreef Em31 het volgende:
[..]
Ja daar vrees ik ook weer een beetje voor
En dat alle shine dan gestolen gaat worden door Frankrijk die op diezelfde avond (toch?) hun lied groots bekendmaakt live in een stadion. 😅quote:Op zaterdag 8 maart 2025 23:06 schreef d_elise het volgende:
Ze hebben er vast niet voor niets voor gekozen om het eerste live optreden zo groots aan te pakken in een speciale uitzending en zo. Komt vast iets moois uit!
OF:quote:Op zaterdag 8 maart 2025 23:17 schreef Greys het volgende:
[..]
En dat alle shine dan gestolen gaat worden door Frankrijk die op diezelfde avond (toch?) hun lied groots bekendmaakt live in een stadion. 😅
Dat gebeurt sowieso niet, Louane staat daar in een soort halftime show voor miljoenen kijkers in meerdere Europese landen.quote:Op zaterdag 8 maart 2025 23:19 schreef Aadrianus het volgende:
[..]
OF:
En dat alle shine dan gestolen gaat worden door van Frankrijk die op diezelfde avond (toch?) hun lied groots bekendmaakt live in een stadion.
😊
Ja, qua timing is dit wel ietwat ongelukkig.quote:Op zaterdag 8 maart 2025 23:17 schreef Greys het volgende:
[..]
En dat alle shine dan gestolen gaat worden door Frankrijk die op diezelfde avond (toch?) hun lied groots bekendmaakt live in een stadion. 😅
Tuurlijk wil ik dat maar haar song is nog niet bekend én ze heeft echt veel meer kijkers in die show dan bij EVA. 😅 Maar dan kijken ze daarna het optreden maar even terug.quote:Op zaterdag 8 maart 2025 23:19 schreef Aadrianus het volgende:
[..]
OF:
En dat alle shine dan gestolen gaat worden door van Frankrijk die op diezelfde avond (toch?) hun lied groots bekendmaakt live in een stadion.
😊
Top-3 bij de televote en bij de jury's... dat zijn Duncan Laurence-achtige cijfers. Dat gaat niet gebeuren. Dan moet het nummer wel heel erg gelift worden door de live performance.quote:Op zondag 9 maart 2025 09:32 schreef Greys het volgende:
Als potentiële jurywinnaars op het ESF zijn zowel Måns als Portugal afgevallen gisteren. Portugal koos niet voor één van de twee favorieten daar en het is echt wel een fijn liedje alsnog maar ik zie het amper door de semi komen.
Dus als Kaj nou de televotewinnaar wordt en Oostenrijk de jurywinnaar (al geloof ik er geen reet van dat ze het écht allemaal mooi vinden, ze willen niet voor lul staan dus stemmen ze erop) kan Claude (die bij beide 2e of 3e werd) er met de winst vandoor.
Voelt wel een beetje hard als wensdenken, vocaal zit het goed en de videoclip laat zien dat ze wel na hebben gedacht over de staging daar.quote:Op zondag 9 maart 2025 12:23 schreef NailQueen het volgende:
Ik zie Oostenrijk als een grote favoriet die straks het hardst onderuit gaat. Net als Mustti vorig jaar.
Maar je hebt ook nog te maken met de uitstraling van de artiest, ik snap @NailQueen wel want dat is inderdaad een beetje Mustii-achtig. Hij loopt niet over van het charisma. Het is geen Conchita Wurst, zeg maar.quote:Op zondag 9 maart 2025 12:37 schreef Momo het volgende:
[..]
Voelt wel een beetje hard als wensdenken, vocaal zit het goed en de videoclip laat zien dat ze wel na hebben gedacht over de staging daar.
Maar hij mist charisma. Je moet het wel verkopen. Als dat niet lukt ga je keihard onderuit.quote:Op zondag 9 maart 2025 12:37 schreef Momo het volgende:
[..]
Voelt wel een beetje hard als wensdenken, vocaal zit het goed en de videoclip laat zien dat ze wel na hebben gedacht over de staging daar.
quote:Op zondag 9 maart 2025 12:47 schreef blackswangreen het volgende:
[..]
Maar je hebt ook nog te maken met de uitstraling van de artiest, ik snap @:NailQueen wel want dat is inderdaad een beetje Mustii-achtig. Hij loopt niet over van het charisma. Het is geen Conchita Wurst, zeg maar.
We moeten nog zien hoe hij op het podium gaat staan tijdens de act. Hij heeft wel veel podium ervaring qua opera etc. Ik zou hem niet afschrijven vanwege charisma. Het is geen Princ op het podium, maar het is ook niet iemand zonder podium ervaring.quote:Op zondag 9 maart 2025 12:48 schreef NailQueen het volgende:
[..]
Maar hij mist charisma. Je moet het wel verkopen. Als dat niet lukt ga je keihard onderuit.
Kijk die oude Voice-filmpjes dan terug. Hij is inmiddels wel een paar jaar verder, maar either you have it or you don't. Dat hij kan zingen staat buiten kijf, los van of je het ook echt mooi vindt. Er zijn genoeg countertenoren die in opera's wereldwijd zingen maar de gemiddelde kijker niet zouden aanspreken.quote:Op zondag 9 maart 2025 12:54 schreef Momo het volgende:
[..]
[..]
We moeten nog zien hoe hij op het podium gaat staan tijdens de act. Hij heeft wel veel podium ervaring qua opera etc. Ik zou hem niet afschrijven vanwege charisma. Het is geen Princ op het podium, maar het is ook niet iemand zonder podium ervaring.
Kan toch? Een mens mag dromen.quote:Op zondag 9 maart 2025 11:58 schreef blackswangreen het volgende:
[..]
Top-3 bij de televote en bij de jury's... dat zijn Duncan Laurence-achtige cijfers. Dat gaat niet gebeuren. Dan moet het nummer wel heel erg gelift worden door de live performance.
Zo’n heerlijk ontwapenend en open jochquote:Op zondag 9 maart 2025 14:18 schreef Greys het volgende:
Deze foto is zo leuk en stralend.
[ afbeelding ]
Geldt dat ook nog voor de 16% en 2e plek die Oostenrijk nu heeft?quote:Op donderdag 6 maart 2025 18:06 schreef nik4ever het volgende:
Ik vermoed dat Oostenrijk nu even een 'kijk nieuw liedje en het klinkt okay en zingt goed' bump krijgt n the Odds en dat het daarna wel weer uitlevelt. Maar we gaan het zien...
Leuk, even tweetje van gemaakt. Voor degenen zonder tiktok.quote:Op zondag 9 maart 2025 19:13 schreef Zigsky het volgende:
Ze bespraken het net bij Boulevard weer en er werd ook een filmpje getoond waarin Claude aan het dansen was. Dit gaat zo leuk worden. Hup Claude! Revanche voor Joost.
Edit: ze toonden dit filmpje https://vm.tiktok.com/ZNdemoKWY/
Zoek anders even de odds in maart van de afgelopen jaren op. Zegt doorgaans weinig tot niks over de uiteindelijke uitslag.quote:Op zondag 9 maart 2025 19:27 schreef Arcee het volgende:
[..]
Geldt dat ook nog voor de 16% en 2e plek die Oostenrijk nu heeft?
That's the spirit, Greys!quote:Op zondag 9 maart 2025 19:31 schreef Greys het volgende:
We staan nu op 8% winkans bij de bookies. Weet je wie er vandaag een jaar geleden ook op 8% stond? Degene die uiteindelijk won.
Vooral in deze chaos *gebaart weids naar Alles* (speciaal voor @Pisces29 ) kan echt alles nog gebeuren!quote:
Jaaaaaaaquote:Op zondag 9 maart 2025 20:06 schreef Greys het volgende:
[..]
Vooral in deze chaos *gebaart weids naar Alles* (speciaal voor @:Pisces29 ) kan echt alles nog gebeuren!![]()
Oostenrijk, Frankrijk, Finland, bijna iedereen is rood nu zie ik. Zegt echt nog zo weinig.quote:Op zondag 9 maart 2025 21:21 schreef HenkjeNL2 het volgende:
Nederland staat in ieder geval knalrood in de odds. Het effect rond de bekendmaking van het nummer lijkt wel weg te ebben nu.
Vind je het zelf een goed nummer? Ipv alleen maar bezig te zijn met hoe verschrikkelijk het allemaal is en hoe kansloos.quote:Op zondag 9 maart 2025 21:21 schreef HenkjeNL2 het volgende:
Nederland staat in ieder geval knalrood in de odds. Het effect rond de bekendmaking van het nummer lijkt wel weg te ebben nu.
Heeft Claude een achtergrond in dansen? In de videoclip zie je dat hij een goed ritmegevoel heeft.quote:Op zondag 9 maart 2025 19:13 schreef Zigsky het volgende:
Ze bespraken het net bij Boulevard weer en er werd ook een filmpje getoond waarin Claude aan het dansen was. Dit gaat zo leuk worden. Hup Claude! Revanche voor Joost.
Edit: ze toonden dit filmpje https://vm.tiktok.com/ZNdemoKWY/
Ik vind het ja hoe zal ik het omschrijven een degelijk middle of the road nummer. Niet slecht, maar heel veilig. Ik had liever Joost nog een jaar gezien dat is garantie voor hype en lol dat mis ik nu wel. Alsnog hoop ik altijd dat het hoog eindigt omdat het onze eigen inzending is.quote:Op zondag 9 maart 2025 21:34 schreef blackswangreen het volgende:
[..]
Vind je het zelf een goed nummer? Ipv alleen maar bezig te zijn met hoe verschrikkelijk het allemaal is en hoe kansloos.
Vooral dat de Israëlische deelname toch wel weer heel politiek is.quote:
Maar wél leuk dat ome Cornald het met ons eens is qua Zweden. Veel tv kijkers die het niet zo op de voet volgen wisten een aantal dingen vast nog niet moeten we maar denken.quote:Op zondag 9 maart 2025 23:07 schreef PinkLow het volgende:
[..]
Vooral dat de Israëlische deelname toch wel weer heel politiek is.
Dat er 1 vrouw in onze halve finale zingt.
Dat het vooral energieke nummers zijn.
Dat er 20 liedjes niet in het Engels, maar wel in eigen taal worden gezongen..
En dat hij blij is dat Zweden niet weer zo'n overgeproduceerd liedje stuurt..
Kortom niets wat we nog niet wisten
Hij vergeet Albanië. Dat is een man/vrouw duo.quote:Op zondag 9 maart 2025 22:54 schreef Momo het volgende:
In onze semi zit trouwens maar 1 vrouw: Justyna uit Polen, de rest zijn allemaal mannen, opvallend.
Thanksquote:Op zondag 9 maart 2025 23:07 schreef PinkLow het volgende:
[..]
Vooral dat de Israëlische deelname toch wel weer heel politiek is.
Dat er 1 vrouw in onze halve finale zingt.
Dat het vooral energieke nummers zijn.
Dat er 20 liedjes niet in het Engels, maar wel in eigen taal worden gezongen..
En dat hij blij is dat Zweden niet weer zo'n overgeproduceerd liedje stuurt..
Kortom niets wat we nog niet wisten
Bekijk deze YouTube-videoquote:Op zondag 9 maart 2025 22:20 schreef NailQueen het volgende:
[..]
Heeft Claude een achtergrond in dansen? In de videoclip zie je dat hij een goed ritmegevoel heeft.
Dit is puur gebaseerd op de televote resultaten van vorig jaar want het nummer is duidelijk een balkan ballad met weinig emotionele inhoud.... Alles is 'so on the nose' bij deze inzending dat ik echt zoiets heb van: why even bother...quote:Op maandag 10 maart 2025 07:18 schreef Boomboomkoffie het volgende:
Plekkie omlaag, Israël heeft ingehaald🤫
Natuurlijk stijgt hij boven haar uit. Die odds van Israël komen ook niet door het nummer. Wat je wel krijgt is dat de jury’s straks een potentiële winnaar volgens de bookmakers een flinke duw gaan geven om maar te zorgen dat Israël niet wint. Zo heeft Nemo gewonnen, en zo kan Zweden of Oostenrijk ook gaan winnen. En wordt de uitslag dus weer deels bepaald door de bookmakers…quote:Op maandag 10 maart 2025 20:42 schreef nik4ever het volgende:
[..]
Dit is puur gebaseerd op de televote resultaten van vorig jaar want het nummer is duidelijk een balkan ballad met weinig emotionele inhoud.... Alles is 'so on the nose' bij deze inzending dat ik echt zoiets heb van: why even bother...
Maar goed, we gaan het zien.. Ik vind nog steeds dat Claude mijlenver boven haar uitstijgt...
En de EBU die zogenaamd zo graag niet politiek wil zijn, maar door dit land in deze tijd te laten meedoen, alles juist ontzettend politiek maakt.quote:Op maandag 10 maart 2025 20:50 schreef blackswangreen het volgende:
[..]
En wordt de uitslag dus weer deels bepaald door de bookmakers…
Maar als zoals vorig jaar de realiteit zich richting de bookmakers beweegt, omdat de EBU dat zo regisseert, kun je de uitslag eigenlijk bij voorbaat al invullen. En er is qua Israël niet veel veranderd sinds vorig jaar dus zal het waarschijnlijk weer hetzelfde gaan verlopen.quote:Op dinsdag 11 maart 2025 07:31 schreef Cee het volgende:
Soms kunnen ze er ook heel erg naast zitten tot een week of twee voor de finale, vanwege verrassende (Cyprus ‘18, Nederland ‘14) of juist tegenvallende (weet effe geen voorbeeld, help me, ze zijn er wel!) staging en live performance, of puur vanwege het geld dat de delegatie in het wedden op eigen land heeft gestoken (ik verdenk een Malta 2021).
Francesco Gabbani met z'n plastic gorilla en backings in truien van de markt, terwijl in de weken vooraf volgens mij iedereen en z'n moeder én de bookies al wisten dat hij zou gaan winnen. He did not.quote:Op dinsdag 11 maart 2025 07:31 schreef Cee het volgende:
Soms kunnen ze er ook heel erg naast zitten tot een week of twee voor de finale, vanwege verrassende (Cyprus ‘18, Nederland ‘14) of juist tegenvallende (weet effe geen voorbeeld, help me, ze zijn er wel!) staging en live performance, of puur vanwege het geld dat de delegatie in het wedden op eigen land heeft gestoken (ik verdenk een Malta 2021).
Dit is inderdaad eeuwig zonde. De EBU heeft hun eigen festival qua uitslag de das om gedaan door Israël te laten meedoen waardoor er allerlei 'kunstmatige' noodgrepen in gang komen waardoor de uitslag heel anders kan worden dan wanneer het meer natuurlijk ging. Jammer. Er waren weleens wat burenpuntjes hier en daar vóór dit hele gedoe natuurlijk, maar nooit invloed op zo'n grote schaal met zo'n grote eventuele uitkomstverschil als in deze situatie die de EBU zelf gecreëerd heeft.quote:Op maandag 10 maart 2025 20:50 schreef blackswangreen het volgende:
Wat je wel krijgt is dat de jury’s straks een potentiële winnaar volgens de bookmakers een flinke duw gaan geven om maar te zorgen dat Israël niet wint. Zo heeft Nemo gewonnen, en zo kan Zweden of Oostenrijk ook gaan winnen. En wordt de uitslag dus weer deels bepaald door de bookmakers…
België vorig jaar. Werd toen niet als winnaar aangeduid maar was wel een potentiële top 10 kandidaat en vooraf een favoriet voor de jury. En ik meende dat San Marino 2021 vooraf ook in de top 10 stond.quote:Op dinsdag 11 maart 2025 07:31 schreef Cee het volgende:
Soms kunnen ze er ook heel erg naast zitten tot een week of twee voor de finale, vanwege verrassende (Cyprus ‘18, Nederland ‘14) of juist tegenvallende (weet effe geen voorbeeld, help me, ze zijn er wel!) staging en live performance, of puur vanwege het geld dat de delegatie in het wedden op eigen land heeft gestoken (ik verdenk een Malta 2021).
Maar laten we dat echte probleem dan ook gewoon zo benoemen. Het is niet dat Israël zonder bookmakers geen favoriet was geweest na de televotingscore van vorig jaar. Bij het JESF zijn er immers ook gewoon favorieten.quote:Op dinsdag 11 maart 2025 08:49 schreef Greys het volgende:
[..]
Dit is inderdaad eeuwig zonde. De EBU heeft hun eigen festival qua uitslag de das om gedaan door Israël te laten meedoen waardoor er allerlei 'kunstmatige' noodgrepen in gang komen waardoor de uitslag heel anders kan worden dan wanneer het meer natuurlijk ging. Jammer. Er waren weleens wat burenpuntjes hier en daar vóór dit hele gedoe natuurlijk, maar nooit invloed op zo'n grote schaal met zo'n grote eventuele uitkomstverschil als in deze situatie die de EBU zelf gecreëerd heeft.
Ik wil de bookmakers zelf ook niet verbieden, die stelling hier had ik zelfs overheen gelezen. Het probleem is zoals genoemd de EBU die Israël laat meedoen, waarna juryleden als noodsprong dan maar even naar de bookies kijken. Als die bookies er niet waren keken ze idd wel naar een ander favorietentabelletje van Wiwi of de Scoreboard App ofzo.quote:Op dinsdag 11 maart 2025 09:59 schreef Fred_B het volgende:
[..]
Maar laten we dat echte probleem dan ook gewoon zo benoemen. Het is niet dat Israël zonder bookmakers geen favoriet was geweest na de televotingscore van vorig jaar. Bij het JESF zijn er immers ook gewoon favorieten.
Dat proberen te verbieden is als de verkeersinformatie afschaffen om de files op te lossen. En dat zou dan eerder averechts werken omdat iedereen onwetend de file inrijdt. En op een ESF waar Israël niet benoemd zou mogen worden als favoriet, zou het eerder een normale juryscore krijgen, waardoor de kans juist groter wordt dat ze winnen.
Jij denkt ook dat Slovenië het gewoon gaat redden dit jaarquote:Op dinsdag 11 maart 2025 10:04 schreef Fred_B het volgende:
Het voornaamste probleem is wel dat je na de kansloze editie van vorig jaar nu al wel weer ongeveer de startvolgorde van de finale kan invullen.
1. België
2. Israël
3. Estland
4. Oekraïne
5. Australië
…
16. Oostenrijk
…
21. Frankrijk
22. Armenië
23. Zweden
24. Slovenië
25. Nederland
26. Finland
Het haalt de lol uit zo'n muziekcompetitie. Dat is uiteraard niet het belangrijkste aan wat er nu in Israël aan de hand is, maar als je hele wedstrijd zo moet worden geregisseerd dat één bepaald land niet kan winnen, maar dat land moet hoe dan ook meedoen en mag hoe dan ook niet worden uitgesloten, dan heeft het echt helemaal niks meer met muziek te maken.quote:Op dinsdag 11 maart 2025 08:49 schreef Greys het volgende:
[..]
Dit is inderdaad eeuwig zonde. De EBU heeft hun eigen festival qua uitslag de das om gedaan door Israël te laten meedoen waardoor er allerlei 'kunstmatige' noodgrepen in gang komen waardoor de uitslag heel anders kan worden dan wanneer het meer natuurlijk ging. Jammer. Er waren weleens wat burenpuntjes hier en daar vóór dit hele gedoe natuurlijk, maar nooit invloed op zo'n grote schaal met zo'n grote eventuele uitkomstverschil als in deze situatie die de EBU zelf gecreëerd heeft.
weer naar Malmo of Stockholm?quote:Op dinsdag 11 maart 2025 11:31 schreef blackswangreen het volgende:
[..]
Het haalt de lol uit zo'n muziekcompetitie. Dat is uiteraard niet het belangrijkste aan wat er nu in Israël aan de hand is, maar als je hele wedstrijd zo moet worden geregisseerd dat één bepaald land niet kan winnen, maar dat land moet hoe dan ook meedoen en mag hoe dan ook niet worden uitgesloten, dan heeft het echt helemaal niks meer met muziek te maken.
Zonder dit verhaal zou Claude (om het on topic te houden) nog wel een kansje hebben op de overwinning, maar nu natuurlijk totaal niet. Zoals het nu is werkt het in het voordeel van de gedoodverfde favoriet, in dit geval Zweden.
Nee, Göteborg deze keer en geen Joost want die wil niet meer.quote:Op dinsdag 11 maart 2025 11:34 schreef Giggio het volgende:
[..]
weer naar Malmo of Stockholm?
oké sturen wij Joost nog een keer!
Het is uiteraard niet de eerste die ik opschrijf, maar dat lijkt me typisch iets wat er onverwacht doorheen glipt.quote:Op dinsdag 11 maart 2025 11:22 schreef Cee het volgende:
[..]
Jij denkt ook dat Slovenië het gewoon gaat redden dit jaar![]()
(so do I)
Helemaal eens.quote:Op dinsdag 11 maart 2025 11:31 schreef blackswangreen het volgende:
[..]
Het haalt de lol uit zo'n muziekcompetitie. Dat is uiteraard niet het belangrijkste aan wat er nu in Israël aan de hand is, maar als je hele wedstrijd zo moet worden geregisseerd dat één bepaald land niet kan winnen, maar dat land moet hoe dan ook meedoen en mag hoe dan ook niet worden uitgesloten, dan heeft het echt helemaal niks meer met muziek te maken.
Zonder dit verhaal zou Claude (om het on topic te houden) nog wel een kansje hebben op de overwinning, maar nu natuurlijk totaal niet. Zoals het nu is werkt het in het voordeel van de gedoodverfde favoriet, in dit geval Zweden.
Het nare is ook dat dit de komende jaren nog wel zo blijft gok ik. Het was vorig jaar al vervelend, zeker omdat Nederland er indirect bij betrokken werd met bijv. die rare startpositie, maar het vooruitzicht dat dit ieder jaar een ding gaat zijn is echt ruk.quote:Op dinsdag 11 maart 2025 12:09 schreef Greys het volgende:
[..]
Helemaal eens.
Laten we maar hopen op een wondertje dat het alsnog niet al te voorspelbaar gaat worden. Maar het is echt zo dat de EBU met dit gekloot eigenhandig hun hele wedstrijd onderuit haalt. Eeuwig zonde. Maar ja, kennelijk vinden ze dat zelf maar een bijzaak.
Wat je nu merkt, is dat die door de producer bepaalde startvolgorde de sportiviteit nogal aantast. Toen het werd ingevoerd werden de klachten dat dit fraudegevoelig zou zijn weggewuifd, omdat het meteen zou opvallen. Nu zijn de kikkers ruim tien jaar verder gekookt, en hoor je er eigenlijk niemand meer over dat dit een buitengewoon oneerlijk systeem is, waar overduidelijk misbruik van gemaakt wordt.quote:Op dinsdag 11 maart 2025 12:09 schreef Greys het volgende:
[..]
Helemaal eens.
Laten we maar hopen op een wondertje dat het alsnog niet al te voorspelbaar gaat worden. Maar het is echt zo dat de EBU met dit gekloot eigenhandig hun hele wedstrijd onderuit haalt. Eeuwig zonde. Maar ja, kennelijk vinden ze dat zelf maar een bijzaak.
quote:Op dinsdag 11 maart 2025 12:29 schreef d_elise het volgende:
[..]
Het nare is ook dat dit de komende jaren nog wel zo blijft gok ik. Het was vorig jaar al vervelend, zeker omdat Nederland er indirect bij betrokken werd met bijv. die rare startpositie, maar het vooruitzicht dat dit ieder jaar een ding gaat zijn is echt ruk.
Ja de EBU en al hun beslissingen maken het er allemaal niet leuker en sportiever op. Maar kennelijk is het welzijn van deelnemers én sportiviteit/eerlijk verloop én de mening van de fans gewoon ondergeschikt aan andere (commerciële) belangen.quote:Op dinsdag 11 maart 2025 12:29 schreef d_elise het volgende:
[..]
Het nare is ook dat dit de komende jaren nog wel zo blijft gok ik. Het was vorig jaar al vervelend, zeker omdat Nederland er indirect bij betrokken werd met bijv. die rare startpositie, maar het vooruitzicht dat dit ieder jaar een ding gaat zijn is echt ruk.
Schijnt dat Erika Vikman initiatief neemt en alle artiesten al een bericht stuurt. Ik zie Emmie en Adonxs ook op veel posts reageren.quote:Op dinsdag 11 maart 2025 14:21 schreef NailQueen het volgende:
Zou Claude nog dikke vriendjes worden met de andere artiesten dit jaar? Met wie denken jullie? Aan zijn persoonlijkheid zal het zeker niet liggen.
Nou, finaleplek moeten we echt makkelijk kunnen halenquote:Op dinsdag 11 maart 2025 20:32 schreef Momo het volgende:
Ondertussen met Cyprus die net is uitgekomen zijn alle nummers bekend in onze halve finale
Bekijk deze YouTube-video
Als we al geen kermisliedjes over sauna’s meer kunnen verslaan, kunnen we wel inpakken.quote:Gijs Staverman voorspelt: ‘Claude eindigt als eerste of tweede’
“Toen het nummer net uit was stond hij op nummer 12 of 13 en is toen langzaam in de ranking gestegen en ging toen naar 5 en toen naar 3. Als je ziet wat er tegenover staat… Zweden staat op nummer één.”
Zweden komt met een of ander kermisliedje over een saunabezoek. “Als je dit vergelijkt met Claude, dan is Claude wel echt iets beter.”
Volgend jaar sturen we Sau-na vie!quote:Op woensdag 12 maart 2025 11:02 schreef Fred_B het volgende:
Uit de Mediacourant:
[..]
Als we al geen kermisliedjes over sauna’s meer kunnen verslaan, kunnen we wel inpakken.
quote:Op woensdag 12 maart 2025 11:02 schreef Fred_B het volgende:
Uit de Mediacourant:
[..]
Als we al geen kermisliedjes over sauna’s meer kunnen verslaan, kunnen we wel inpakken.
Cornald zoekt nog een co-commentator, toch?quote:Op woensdag 12 maart 2025 11:17 schreef silverevlis het volgende:
[..]
Ik vind jouw opmerkingen altijd zo grappig en droog.
“Dit kan niet meer mis gaan!”quote:Op woensdag 12 maart 2025 11:02 schreef Arizona het volgende:
[..]
Nou, finaleplek moeten we echt makkelijk kunnen halen
quote:Claudes inzending is een persoonlijk nummer en een eerbetoon aan zijn moeder. Zij vertelt in de uitzending over hun bijzondere relatie. Ook Suzan en Freek zijn te gast. Met hen bouwde hij de afgelopen jaren een hechte vriendschap op. Songfestivalkenner Carolien Borgers en liefhebber Rob Kemps bespreken wat Claude te wachten staat tijdens het grootste muziekspektakel van Europa.
"liefhebber Rob Kemps"quote:Op woensdag 12 maart 2025 20:05 schreef Thrts het volgende:
https://www.ad.nl/songfes(...)-van-jinek~acb96858/
[..]
Euh... Uitzwaaien op 24 april? Op 26 april staat ie nog in Den Bosch voor 538.quote:
Kan goed hoor. Verstandig om het niet live-live te doen.quote:Op vrijdag 14 maart 2025 11:04 schreef GeorgeM het volgende:
Gisteravond schijnt Claude het al live te hebben gedaan en dat wordt dan vanavond uitgezonden.
Misschien is dat gedaan omdat ze een dikke staging wilden doen?
Op zich logisch, de reguliere uitzending van Eva ging gisteren niet door vanwege het schaatsen dat op tv was.quote:Op vrijdag 14 maart 2025 11:04 schreef GeorgeM het volgende:
Gisteravond schijnt Claude het al live te hebben gedaan en dat wordt dan vanavond uitgezonden.
Misschien is dat gedaan omdat ze een dikke staging wilden doen?
Ik denk vooral omdat het nu mooi zo uitkwam aangezien de reguliere uitzending van Jinek niet doorging. En nu kun je mooi nog wat dingen rechttrekken, mocht het niet zo'n geweldig optreden zijn geweest. Zoals ze bij bv. Beste Zangers ook doen, daar zingt nooit iemand één nootje vals.quote:Op vrijdag 14 maart 2025 11:04 schreef GeorgeM het volgende:
Gisteravond schijnt Claude het al live te hebben gedaan en dat wordt dan vanavond uitgezonden.
Misschien is dat gedaan omdat ze een dikke staging wilden doen?
Werd gisteren gezegd in Shownieuws.quote:Op vrijdag 14 maart 2025 11:18 schreef Greys het volgende:
[..]
Kan goed hoor. Verstandig om het niet live-live te doen.
Waar las je dat?
Edit: vanavond uitgezonden?
Morgenavond toch.
Ik gok juist van wel.quote:Op vrijdag 14 maart 2025 16:15 schreef Dave het volgende:
Ik gok er op dat ze geen staging gaan doen, om een S10-laser-teleurstelling te voorkomen. Anyway, we'll see!
Ik ga er ook wel vanuit dat het optreden van morgenavond het beste van het seizoen wordt. En dan in Basel één of andere vage Afrikaanse dans ofzo, die de commentatoren moeten uitleggen en niet overkomt bij de kijkers thuis.quote:
Het leuke is dat de staging nu wordt gedaan door die gozer die toen de lasers bij S10 had bedacht. En die werkt ook wel eens voor Eva Jinek. Nu kan hij dus zelf de staging bedenken waarvan iedereen vindt dat die het had moeten zijn, ipv de staging in Basel die hij ook heeft bedachtquote:Op vrijdag 14 maart 2025 16:15 schreef Dave het volgende:
Ik gok er op dat ze geen staging gaan doen, om een S10-laser-teleurstelling te voorkomen. Anyway, we'll see!
Crumping 2.0quote:Op vrijdag 14 maart 2025 16:39 schreef Fred_B het volgende:
[..]
Ik ga er ook wel vanuit dat het optreden van morgenavond het beste van het seizoen wordt. En dan in Basel één of andere vage Afrikaanse dans ofzo, die de commentatoren moeten uitleggen en niet overkomt bij de kijkers thuis.
De rest is ook opgenomen.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 20:44 schreef GeorgeM het volgende:
Het optreden was toch al opgenomen?
Waarom heeft hij dan oortjes?
De hele uitzending is toch al donderdag opgenomen ?quote:Op zaterdag 15 maart 2025 20:44 schreef GeorgeM het volgende:
Het optreden was toch al opgenomen?
Waarom heeft hij dan oortjes?
quote:
Ah, ik dacht dat dit live was en het optreden opgenomenquote:Op zaterdag 15 maart 2025 20:46 schreef usagi414 het volgende:
[..]
De hele uitzending is toch al donderdag opgenomen ?
Ja. En Mänsquote:Op zaterdag 15 maart 2025 20:54 schreef Fred_B het volgende:
Komen Emmelie, Sandra, Johnny en Getty ook nog?
Dat hebben we hier nog niet besproken.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 20:57 schreef Cupfighter het volgende:
Ik weet niet of het hier al ten sprake is geweest maar het nummer heeft grote gelijkenissen met een versie van Emmersen Lake and Palmer
Dan vraag ik me af of daar toestemming voor is en of dat mag op een ESFquote:Op zaterdag 15 maart 2025 20:59 schreef usagi414 het volgende:
[..]
Dat hebben we hier nog niet besproken.
Bekijk deze YouTube-videoquote:Op zaterdag 15 maart 2025 21:01 schreef Cupfighter het volgende:
[..]
Dan vraag ik me af of daar toestemming voor is en of dat mag op een ESF
Ja deze bedoel ik, ik hoor wel gelijkenissen, maar misschien heb ik het misquote:Op zaterdag 15 maart 2025 21:03 schreef Momo het volgende:
[..]
Bekijk deze YouTube-video
Bedoel je deze? Het heeft dezelfde titel, maar qua sound hoor ik dat niet.
Jawel, 3 weken geleden of zo.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 20:59 schreef usagi414 het volgende:
[..]
Dat hebben we hier nog niet besproken.
Misschien hebben ze in Basel nog wat confetti over.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 21:15 schreef Momo het volgende:
Regen mag idd niet op ESF podium Tenzij een fontein zoals bij Jedward
quote:Op zaterdag 15 maart 2025 21:15 schreef Fred_B het volgende:
[..]
Misschien hebben ze in Basel nog wat confetti over.
Ik heb Mans niet gezien?quote:Op zaterdag 15 maart 2025 21:18 schreef NailQueen het volgende:
Ik lees dat de schnabbelkoningin van dit seizoen er ook weer is?
Ik moet zeggen dat ik Conchita erg leuk vindquote:Op zaterdag 15 maart 2025 21:18 schreef NailQueen het volgende:
Ik lees dat de schnabbelkoningin van dit seizoen er ook weer is?
De uiteindelijke staging zal in elk geval geen magazijn met regen worden. En normaliter ook geen achtergronddansers die met een kledingbudget van 50 euro de Primark in gestuurd zijn.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 21:26 schreef Pisces29 het volgende:
Wat is het toch een leuke jongen met charisma.![]()
Het liedje vond ik wel ineens erg karig. (En hoe dit gefilmd werd ook.)
Hopelijk is het op een groot podium straks wel uitpakken. Aan Claude zelf ligt het zeker niet.
Ik denk dat je verwachtingen een beetje te hoog lagen. Veel meer hadden ze niet kunnen doen vanuit deze studio.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 21:26 schreef Pisces29 het volgende:
Wat is het toch een leuke jongen met charisma.![]()
Het liedje vond ik wel ineens erg karig. (En hoe dit gefilmd werd ook.)
Hopelijk is het op een groot podium straks wel uitpakken. Aan Claude zelf ligt het zeker niet.
De helft van de tijd liep hij in een donkere ruimte (zag je hem amper) van kamer naar kamer, eindigend met 10 seconden regen. Het zag er echt niet wat simpel uit.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 21:33 schreef blackswangreen het volgende:
[..]
Ik denk dat je verwachtingen een beetje te hoog lagen. Veel meer hadden ze niet kunnen doen vanuit deze studio.
Het was een prima optreden, prima gezongen, mooie choreografie eromheen. Niks mis mee. Ik denk dat we in Basel qua dansmoves van Claude in elk geval niet veel meer hoeven te verwachten, aangezien hij het anders waarschijnlijk niet kan zingen.
In het begin was het even wat slecht uitgelicht inderdaad. Maar om dan heel het optreden daarop af te kraken...quote:Op zaterdag 15 maart 2025 21:37 schreef Pisces29 het volgende:
[..]
De helft van de tijd liep hij in een donkere ruimte (zag je hem amper) van kamer naar kamer, eindigend met 10 seconden regen. Het zag er echt niet wat simpel uit.
Ik had geen verwachtingen. Dacht gewoon een doorsnee optreden zoals de anderen deden vanavond.Had ik prima gevonden.
Ik denk dat het optreden in Basel me prima zal bevallen. Daar ga ik nog steeds voor.
Ik denk dat je dat misschien nog simpeler had gevonden.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 21:37 schreef Pisces29 het volgende:
[..]
De helft van de tijd liep hij in een donkere ruimte (zag je hem amper) van kamer naar kamer, eindigend met 10 seconden regen. Het zag er echt niet wat simpel uit.
Ik had geen verwachtingen. Dacht gewoon een doorsnee optreden zoals de anderen deden vanavond. Had ik prima gevonden.
Ik denk dat het optreden in Basel me prima zal bevallen. Daar ga ik nog steeds voor.
Ik denk dat ik op een forum nog steeds m’n mening mag geven.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 21:40 schreef blackswangreen het volgende:
[..]
In het begin was het even wat slecht uitgelicht inderdaad. Maar om dan heel het optreden daarop af te kraken...
Ik ook.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 21:46 schreef Pisces29 het volgende:
[..]
Ik denk dat ik op een forum nog steeds m’n mening mag geven.
Dan was het een standaard tv optreden geweest waar niks mis mee was. Net als de anderen vanavond.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 21:44 schreef Mandy040986 het volgende:
[..]
Ik denk dat je dat misschien nog simpeler had gevonden.
Ja. En daarover kan dan worden gediscussieerd. Maar volgens mij hebben we zo'n soort gesprek al eens eerder gehad, maar dan over Joost, dus wij zitten niet helemaal op dezelfde golflengtequote:Op zaterdag 15 maart 2025 21:46 schreef Pisces29 het volgende:
[..]
Ik denk dat ik op een forum nog steeds m’n mening mag geven.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |