Dat mag. Zolang er nog geen goed substituut is voor vlees eet ik vlees.quote:Op donderdag 16 januari 2025 11:27 schreef Hanca het volgende:
[..]
Eh, nee. Ga eens wat filmpjes van wakker dier e.d. kijken, zou ik zeggen. Een heleboel mensen in die sector gaan absurd slecht om met dieren, de reden dat ik veganist geworden ben.
En de landbouw is goed voor 1,4% van het BNP en kost inmiddels waarschijnlijk meer dan het oplevert (bijvoorbeeld doordat het water gezuiverd moet worden, maar ook doordat er bewezen meer ziekte is rondom grote veestallen).
Bron:quote:De toegevoegde waarde van het totale agrocomplex bedroeg in 2021 ongeveer 57 mld. euro, dat is bijna 7% van het bruto binnenlands product (bbp). De werkgelegenheid is gegroeid tot 600.000 arbeidsjaren in 2021, wat 7,5% is van de totale nationale werkgelegenheid. In 2022 verdiende Nederland 76,3 mld.11 dec 2023
Ja, dat is een wij van wc eend onderzoek, de WUR is de landbouwsector.quote:Op donderdag 16 januari 2025 11:32 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Dat mag. Zolang er nog geen goed substituut is voor vlees eet ik vlees.
Als dieren mishandeld worden dan moet de handhaving geïntensiveerd worden. Dieren die lijden vind ik verschrikkelijk, kan die beelden ook niet aanzien.
[..]
Bron:
https://www.wur.nl/nl/ond(...)inkomstenbronnen.htm
Landbouw is dus maar 1,4%.quote:. In 2019 bedroeg het aandeel van de toegevoegde waarde van de landbouw in het bbp 1,4 procent, tegen 1,3 procent in 2009. Het agrocomplex, waaronder naast de landbouw ook de verwerkende voedings- en genotmiddelenindustrie valt, was in 2018 goed voor 6,4 procent van het bbp.
Je leest niet wat ik schrijf. De ondernemers hebben een vergunning van de overheid gekregen. Je moet als burger of bedrijf op de overheid kunnen vertrouwen, dus als die jou toestemming geeft om bepaalde handelingen uit te voeren dan moet je dat kunnen doen, zonder dat je het risico loopt maanden of zelfs jaren later allerlei ellende over je heen gestort te krijgen omdat je die vergunning nooit had mogen krijgen. Als je die deur open gaat zetten dan haal je je echt heel veel ellende op de hals.quote:Op donderdag 16 januari 2025 11:25 schreef Hanca het volgende:
[..]
Maar dat is bij PAS ook gebeurd.
En je kunt het algemene belang (natuur is algemeen belang) ook niet straffen voor prutsende politici en ambtenaren. En ondernemers die trouwens met 1 google search opdracht hadden kunnen zien dat ze zich op een pad richting dezelfde status als de PAS-melders begaven. De PAS melders waren niet gewaarschuwd, de huidige ondernemers wel.
Wees gerust: je mag straks nog altijd vlees eten...quote:Op donderdag 16 januari 2025 11:32 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Dat mag. Zolang er nog geen goed substituut is voor vlees eet ik vlees.
Als dieren mishandeld worden dan moet de handhaving geïntensiveerd worden. Dieren die lijden vind ik verschrikkelijk, kan die beelden ook niet aanzien.
Dit onderzoek voorziet in zowel de directe als indirecte toegevoegde waarde die het gehele agrocomplex levert.quote:Op donderdag 16 januari 2025 11:33 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, dat is een wij van wc eend onderzoek, de WUR is de landbouwsector.
Kijk maar eens bij het CBS: https://www.cbs.nl/nl-nl/(...)als-tien-jaar-eerder
[..]
Landbouw is dus maar 1,4%.
Jawel, ik lees wel wat je schrijft. Jij hebt blijkbaar geen idee dat dit bij de PAS melders eerder ook al is gebeurd. En dat het internet vol stond met waarschuwingen dat dit nu ook ging gebeuren. Ondernemers konden dit echt weten.quote:Op donderdag 16 januari 2025 11:34 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Je leest niet wat ik schrijf. De ondernemers hebben een vergunning van de overheid gekregen. Je moet als burger of bedrijf op de overheid kunnen vertrouwen, dus als die jou toestemming geeft om bepaalde handelingen uit te voeren dan moet je dat kunnen doen, zonder dat je het risico loopt maanden of zelfs jaren later allerlei ellende over je heen gestort te krijgen omdat je die vergunning nooit had mogen krijgen. Als je die deur open gaat zetten dan haal je je echt heel veel ellende op de hals.
Dat die vergunningen daadwerkelijk onterecht verstrekt zijn dan denk ik ook wel, maar dat is het punt helemaal niet. Wat de overheid kan doen is zorgen dat dat in de toekomst niet meer gebeurt, regels aanpassen, regels strenger maken, tarieven verhogen of weet ik veel wat - maar allemaal voor de toekomst. Niet voor het verleden. Zo werkt dat niet.
Ze mogen straks nog altijd vervuilen.quote:Op donderdag 16 januari 2025 11:38 schreef phpmystyle het volgende:
Ik hoef verder ook geen discussie over als de landbouw wel of niet vervuilt. De landbouw vervuilt voor een deel de grond met haar activiteiten. Ik neem die voor lief. We kunnen niet alles weg doen omdat iets vervuilend is.
Ik neem dat spastische niet al te serieus.quote:Op donderdag 16 januari 2025 11:39 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Ze mogen straks nog altijd vervuilen.
Tot een bepaalde grens en dat is waar het nu om gaat. Het is nu TE vervuilend. Dat wil je toch ook niet?
Het houdt op als je de onderzoeken niet serieus wil nemen. Het gaat niet goed met biodiversiteit in Nederland. Het gaat niet goed met waterkwaliteit. En zo veel meer.quote:Op donderdag 16 januari 2025 11:41 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ik neem dat spastische niet al te serieus.
Prima dat zaken als asbest, zware uitstoot van fijnstof, carcinogene stoffen verboden zijn. Maar het is een illusie dat alles schoon wordt.
Ik denk dat de huidige vervuiling meevalt, we doen het al heel lang zo. Er is hier geen sprake van massale sterfte onder de bevolking, en bomen en heide groeien prima.
De WUR trekt er vanalles bij. We maken hier bijvoorbeeld landbouwmachines voor over de hele wereld, dat heeft niks te maken met de landbouwsector hier en toch plussen ze dat er bij op. De toegevoegde waarde van landbouw is echt gewoon maar 1,4% van het BNP.quote:Op donderdag 16 januari 2025 11:36 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Dit onderzoek voorziet in zowel de directe als indirecte toegevoegde waarde die het gehele agrocomplex levert.
CBS meet alleen de directe toegevoegde waarde.
WUR lijkt mij een prima instituut om dit te berekenen.
Hoe krijg je het uit je toetsenbord...quote:Op donderdag 16 januari 2025 11:41 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ik denk dat de huidige vervuiling meevalt, we doen het al heel lang zo. Er is hier geen sprake van massale sterfte onder de bevolking, en bomen en heide groeien prima.
Hmm, smakelijk poepwater uit de kraan. Lekker niet links, dat wel.quote:Op donderdag 16 januari 2025 11:38 schreef phpmystyle het volgende:
Ik hoef verder ook geen discussie over als de landbouw wel of niet vervuilt. De landbouw vervuilt voor een deel de grond met haar activiteiten. Ik neem die voor lief. We kunnen niet alles weg doen omdat iets vervuilend is.
Op de vergunning die je van het ministerie of van de provincie krijgt staat A, maar op internet staat B. En dan verwacht jij van burgers of ondernemers dat ze B gaan doen? Serieus?quote:Op donderdag 16 januari 2025 11:37 schreef Hanca het volgende:
[..]
Jawel, ik lees wel wat je schrijft. Jij hebt blijkbaar geen idee dat dit bij de PAS melders eerder ook al is gebeurd. En dat het internet vol stond met waarschuwingen dat dit nu ook ging gebeuren. Ondernemers konden dit echt weten.
En als je duidelijk onterecht verleende vergunningen laat staan haal je je ook veel ellende op de hals, wat mij betreft meer dan als je ze achteraf nog kunt aanvechten.
Klopt. Jij hebt onderzoeken die aantonen dat het snel fout zal gaan. En ik kan al dan wel of niet met behulp van CHATGPT wel wat bronnen oplepelen uit het boek van Arnout Jaspers. Dan hebben we allebei (on)gelijk.quote:Op donderdag 16 januari 2025 11:44 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Dan kunnen we wel uren discussieren maar je wil gewoon uberhaupt niet dat er maatregelen worden genomen.
Ik verwacht van ondernemers die met stikstof te maken hebben inmiddels wel dat ze kritisch naar aangeboden geitenpaadjes kijken, inderdaad. Ze weten allemaal wat een probleem de PAS-melders, hun voorgangers, al jaren hebben. En dus dat die geitenpaadjes lang niet altijd houdbaar zijn.quote:Op donderdag 16 januari 2025 11:49 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Op de vergunning die je van het ministerie of van de provincie krijgt staat A, maar op internet staat B. En dan verwacht jij van burgers of ondernemers dat ze B gaan doen? Serieus?
Ik kan er niks aan doen. Ik voel gewoon geen paniek op dit onderwerp. Het zou ook veel makkelijker zijn om te voelen wat bijna iedereen voelt: totale paniek en afschuw tov de landbouwsector. Maar ik kan het niet.quote:Op donderdag 16 januari 2025 11:45 schreef Hanca het volgende:
[..]
Hoe krijg je het uit je toetsenbord...
Ik reageer steeds minder vaak op getrol van jou en anderen.quote:Op donderdag 16 januari 2025 11:49 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Hmm, smakelijk poepwater uit de kraan. Lekker niet links, dat wel.
Hier, één van de vele posts met bronnen dat het absoluut niet goed gaat met Nederland en de Nederlandse natuur: Hanca in POL / Boerenproblematiekverzameltopic #6 - waar het verstand terugkomtquote:Op donderdag 16 januari 2025 11:56 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ik kan er niks aan doen. Ik voel gewoon geen paniek op dit onderwerp. Het zou ook veel makkelijker zijn om te voelen wat bijna iedereen voelt: totale paniek en afschuw tov de landbouwsector. Maar ik kan het niet.
Ik geloof best dat het vervuilt, en dat stikstof ding is zeker een issue voor de bodem in de buurt van boerderijen. Maar ik zie het niet om een hele sector daarvoor te offeren.
Nouja als het probleem dat er is niet op normale doordringt moet het op een andere manier.quote:Op donderdag 16 januari 2025 11:58 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ik reageer steeds minder vaak op getrol van jou en anderen.
Maar nu vraag ik het serieus: vind je het nu echt grappig?
Zo kinderachtig allemaal dit.
Die manier wordt al 15-20 jaar gebruikt, en die lijkt niet aan te slaan bij het electoraat.quote:Op donderdag 16 januari 2025 12:01 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Nouja als het probleem dat er is niet op normale doordringt moet het op een andere manier.
Gelezen. Slechte zaak als dat écht komt door externe factoren.quote:Op donderdag 16 januari 2025 11:58 schreef Hanca het volgende:
[..]
Hier, één van de vele posts met bronnen dat het absoluut niet goed gaat met Nederland en de Nederlandse natuur: Hanca in POL / Boerenproblematiekverzameltopic #6 - waar het verstand terugkomt
Als je dan nog je schouders op haalt ben je gewoon een wegkijker die het niet wil zien.
Dit is de krant van de boeren, de Trouw. De CDA krant, de meest gelezen krant onder boeren. Dus nee, als ze al wat zouden sturen zou het de andere kant op zijn.quote:Op donderdag 16 januari 2025 12:05 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Gelezen. Slechte zaak als dat écht komt door externe factoren.
Maar ook hier bekruipt mij gewoon het gevoel dat de auteur er van alles en nog wat bijhaalt om het hogre doel te dienen: argumenten vinden waarom die inkrimping rechtvaardigen
Ik denk niet dat veel boeren trouw lezenquote:Op donderdag 16 januari 2025 12:07 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dit is de krant van de boeren, de Trouw. De CDA krant, de meest gelezen krant onder boeren. Dus nee, als ze al wat zouden sturen zou het de andere kant op zijn.
Het gaat gewoon daadwerkelijk zo slecht met de natuur. Cola heeft gewoon een lagere zuurgraad dan onze bodem op veel plekken.
Weet je wat het probleem hiermee is: dat we in de regels die we gemaakt hebben, en in de basis van de rechtsstaat die we hebben neergezet, de presumptie is dat de overheid naar eer en geweten handelt. Fouten kan maken - maar niet doelbewust de regels overtreedt. Ook dát is vertrouwen in de overheid: dat ze goed handelen, en dat als ze toch per ongeluk een fout maken dat je daar dan als burger geen nadeel van ondervindt of wordt gecompenseerd.quote:Op donderdag 16 januari 2025 11:55 schreef Hanca het volgende:
Want dat is het alternatief, dat de overheid onbeperkt onterechte vergunningen kan uitdelen, als ze maar steeds wat nieuws verzinnen zodra na lange tijd de RvS er wat van zegt.
Dan denk je dat verkeerd, Trouw is echt de CDA krant en moet het echt hebben van de boeren en de kleinere gemeenten qua oplages. De Trouw was ook katholiek, nog steeds is er veel aandacht voor Rome in die krant.quote:Op donderdag 16 januari 2025 12:09 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ik denk niet dat veel boeren trouw lezen
Trouw is een mooi krantje voor wat linkse PKN klanten
Eens. Maar de ervaring is toch echt dat de overheid al meer dan 20 jaar onwettige geitenpaadjes zoekt op dit dossier. Als je ze dan niet met terugwerkende kracht terug draait, zijn we zo weer 20 jaar verder. De overheid is onbetrouwbaar gebleken op dit dossier.quote:Op donderdag 16 januari 2025 12:09 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Weet je wat het probleem hiermee is: dat we in de regels die we gemaakt hebben, en in de basis van de rechtsstaat die we hebben neergezet, de presumptie is dat de overheid naar eer en geweten handelt. Fouten kan maken - maar niet doelbewust de regels overtreedt. Ook dát is vertrouwen in de overheid: dat ze goed handelen, en dat als ze toch per ongeluk een fout maken dat je daar dan als burger geen nadeel van ondervindt of wordt gecompenseerd.
Als je die presumptie eruit haalt, dus probeert in te calculeren dat de overheid om wat voor reden dan ook wel eens bewust de kluit belazert, dan heeft er eigenlijk geen enkele regel nog zin. Je krijgt dan een soort Ex falso sequitur quod libet.
Wat mij betreft blijft dan de betrouwbare overheid op het individuele vlak voorgaan; in jouw optiek hoort het collectieve vertrouwen voor te gaan. Dat kan. Eigenlijk is het een keuze die niet eens gemaakt zou hoeven worden.
Dat is dan ook het probleem met jouw posts: ze gaan alleen maar over wat je denkt en voelt, zonder dat er sprake is van veel feitelijke onderbouwing.quote:Op donderdag 16 januari 2025 12:05 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Gelezen. Slechte zaak als dat écht komt door externe factoren.
Maar ook hier bekruipt mij gewoon het gevoel dat de auteur er van alles en nog wat bijhaalt om het hogre doel te dienen: argumenten vinden waarom die inkrimping rechtvaardigen
Onzin. Ik post er gewoon een link bij. Maar dan krijg ik te horen dat het een wij van wc eend bron is.quote:Op donderdag 16 januari 2025 12:21 schreef Tijn het volgende:
[..]
Dat is dan ook het probleem met jouw posts: ze gaan alleen maar over wat je denkt en voelt, zonder dat er sprake is van veel feitelijke onderbouwing.
In dit geval zou ik ook even in de spiegel kijken, want dat doe jij ook. Je hebt nu al meerdere keren gepost dat je een gegeven bron hebt gelezen, maar dat je denkt dat het allemaal niet zo erg is als daar gesteld.quote:Op donderdag 16 januari 2025 12:23 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Onzin. Ik post er gewoon een link bij. Maar dan krijg ik te horen dat het een wij van wc eend bron is.
Ja weet je, als de feiten door de ander niet onderkend worden heeft discussie geen zin meer.
Kom eens uit je bubbel zegquote:Op donderdag 16 januari 2025 12:19 schreef phpmystyle het volgende:
De overheid als onbetrouwbaar noemen is toch iets voor wappies, autonomen en FVD gepeupelte is mij altijd verteld
Dom getrol. Meer inhoud is er niet.quote:Op donderdag 16 januari 2025 11:45 schreef Hanca het volgende:
[..]
Hoe krijg je het uit je toetsenbord...
Trouw katholiek? Dat is nieuw voor mij. Volgens mij zijn die van oorsprong toch echt flink gereformeerd (ARP)quote:Op donderdag 16 januari 2025 12:13 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dan denk je dat verkeerd, Trouw is echt de CDA krant en moet het echt hebben van de boeren en de kleinere gemeenten qua oplages. De Trouw was ook katholiek, nog steeds is er veel aandacht voor Rome in die krant.
quote:Op donderdag 16 januari 2025 12:13 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dan denk je dat verkeerd, Trouw is echt de CDA krant en moet het echt hebben van de boeren en de kleinere gemeenten qua oplages. De Trouw was ook katholiek, nog steeds is er veel aandacht voor Rome in die krant.
https://wikikids.nl/Trouw_(krant)#:~:text=Trouw%20is%20een%20Nederlandse%20krant,lezers%2C%20waarvan%2086.659%20betaalde%20lezers.quote:Trouw is een Nederlandse krant, die in de ochtend verschijnt. De krant is protestants-christelijk
https://www.beeldengeluid(...)%20en%20duurzaamheid.quote:In deze 75 jaar evolueert Trouw van een christelijke verzetskrant tot een hedendaags kwaliteitsblad..
Exact, poepwater zullen wij drinken. Dat is immers niet deugend links.quote:Op donderdag 16 januari 2025 12:10 schreef xpompompomx het volgende:
Schoon kraanwater is voor boerenhatende deugers!
Stro-popquote:Op donderdag 16 januari 2025 11:56 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ik kan er niks aan doen. Ik voel gewoon geen paniek op dit onderwerp. Het zou ook veel makkelijker zijn om te voelen wat bijna iedereen voelt: totale paniek en afschuw tov de landbouwsector. Maar ik kan het niet.
Ik geloof best dat het vervuilt, en dat stikstof ding is zeker een issue voor de bodem in de buurt van boerderijen. Maar ik zie het niet om een hele sector daarvoor te offeren.
Bontenbal wist als jeugdige Bontenbal al dat er een serieus probleem was met het overschot van mest en de daarin aanwezige stoffen, en dat dit een negatieve impact op het milieu en de natuur heeft. En toch doen Bontenbal en zijn partij al 30 jaar alsof er geen fuck aan de hand is. Hij bekijkt het maar.quote:Op donderdag 16 januari 2025 12:03 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Die manier wordt al 15-20 jaar gebruikt, en die lijkt niet aan te slaan bij het electoraat.
Zelfs Bontenbal merkte scherp op van de week in een interview dat XR eens achter haar oren moeten krabben. Ze doen dit al jaren, en het resultaat is dat mensen stemmen op partijen en sympathiseren met mensen die zij vervloeken.
Er zit nog wel een verschil in onterechte vergunning obv menselijke fouten of fraude, of op dat moment geldige wetgeving.quote:Op donderdag 16 januari 2025 11:55 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ik verwacht van ondernemers die met stikstof te maken hebben inmiddels wel dat ze kritisch naar aangeboden geitenpaadjes kijken, inderdaad. Ze weten allemaal wat een probleem de PAS-melders, hun voorgangers, al jaren hebben. En dus dat die geitenpaadjes lang niet altijd houdbaar zijn.
Maar sowieso: het alternatief van onterecht verleende vergunningen laten staan vind ik voor Nederland, de rechtsstaat en de politiek nog veel schadelijker dan ze achteraf terugdraaien. Want dat is het alternatief, dat de overheid onbeperkt onterechte vergunningen kan uitdelen, als ze maar steeds wat nieuws verzinnen zodra na lange tijd de RvS er wat van zegt.
Grappig, zo denkt vrijwel elke serieuze user in deze reeks over jou (en die Bassie figuur).quote:Op donderdag 16 januari 2025 11:58 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ik reageer steeds minder vaak op getrol van jou en anderen.
Maar nu vraag ik het serieus: vind je het nu echt grappig?
Zo kinderachtig allemaal dit.
Ik weet niet wat je wil zeggen.quote:Op donderdag 16 januari 2025 13:45 schreef capricia het volgende:
[..]
[..]
https://wikikids.nl/Trouw_(krant)#:~:text=Trouw%20is%20een%20Nederlandse%20krant,lezers%2C%20waarvan%2086.659%20betaalde%20lezers.
[..]
https://www.beeldengeluid(...)%20en%20duurzaamheid.
Excuses.quote:Op donderdag 16 januari 2025 14:02 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ik weet niet wat je wil zeggen.
Maar de gemiddelde CDA'er (die over het algemeen ook wel gesescuraliseerd zijn) zal echt niet in grote getalen de trouw lezen.
O h aha excuses lijken mij niet nodig.quote:Op donderdag 16 januari 2025 14:06 schreef capricia het volgende:
[..]
Excuses.
Trouw is geen katholieke krant. Maar een protestants christelijke.
Dat was alles.
53 jaar geleden bracht de Club van Rome het rapport “Grenzen aan de groei” uit. Destijds bedroeg de mondiale CO₂-uitstoot 14 miljard ton per jaar, terwijl deze in 2023 is gestegen naar 37 miljard ton. Voor Nederland lag de CO₂-uitstoot rond de 84 megaton toen, en in 2023 op 133 megaton.quote:Op donderdag 16 januari 2025 13:52 schreef probeer het volgende:
[..]
Bontenbal wist als jeugdige Bontenbal al dat er een serieus probleem was met het overschot van mest en de daarin aanwezige stoffen, en dat dit een negatieve impact op het milieu en de natuur heeft. En toch doen Bontenbal en zijn partij al 30 jaar alsof er geen fuck aan de hand is. Hij bekijkt het maar.
Maar dit is niet achteraf de wet aanpassen, er was geen wet waarbij deze vergunningen geldig waren. Fraude op grote schaal door de overheid, zo zou je het kunnen noemen.quote:Op donderdag 16 januari 2025 13:54 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Er zit nog wel een verschil in onterechte vergunning obv menselijke fouten of fraude, of op dat moment geldige wetgeving.
Als je achteraf de wet aanpast laat dan de vergunningen gewoon staan en laat dit vanaf dat moment gelden.
De CO2 uitstoot is alleen maar toegenomen, zoals ik aangeef in de tekst. De stikstof uitstoot daarentegen is afgenomen met meer dan 70% sinds 1993.quote:Op donderdag 16 januari 2025 14:15 schreef probeer het volgende:
[..]
Hartstikke fijn dat de koolstofdioxide uitstoot flink gedaald is.
[..]
Je weet dat stikstof niet hetzelfde is als koolstofdioxide he?
Jammer.quote:Op donderdag 16 januari 2025 14:11 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
53 jaar geleden bracht de Club van Rome het rapport “Grenzen aan de groei” uit. Destijds bedroeg de mondiale CO₂-uitstoot 14 miljard ton per jaar, terwijl deze in 2023 is gestegen naar 37 miljard ton. Voor Nederland lag de CO₂-uitstoot rond de 84 megaton toen, en in 2023 op 133 megaton.
Op elke partij die de stikstofuitstoot nóg meer aan wil pakken dan de trend van de afgelopen 20 jaar.quote:Als je dezelfde denkwijze hanteert, op welke partij kun je dan nog stemmen als je het CDA afschrijft vanwege de stikstofuitstoot? Die is in Nederland de afgelopen 30 jaar namelijk met meer dan 70% gedaald.
De meeste lezers van Trouw stemmen CDA: https://www.ad.nl/binnenland/wat-stemmen-krantenlezers~a655e176/quote:Op donderdag 16 januari 2025 14:08 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
O h aha excuses lijken mij niet nodig.
Maar ik dacht dat je misschien het ook niet helemaal eens was met Hanca's visie dat Trouw een typische CDA krant is.
Ja, de Trouw is echt de krant voor CDA lezers. En zo ook echt al decennia de krant voor boeren.quote:Trouw en het CDA hebben traditioneel onmiskenbaar verwantschap
Ik denk dat dat een wellus / nietus spelletje wordt. Naar mijn mening zijn die vergunningen destijds volledig rechtsgeldig uitgegeven.quote:Op donderdag 16 januari 2025 14:14 schreef Hanca het volgende:
[..]
Maar dit is niet achteraf de wet aanpassen, er was geen wet waarbij deze vergunningen geldig waren. Fraude op grote schaal door de overheid, zo zou je het kunnen noemen.
Ik denk niet dat we er wat aan hebben als de overheid steeds weg komt met het verzinnen van niet rechtsgeldige geitenpaadjes en er daardoor helemaal niks gebeurt. Want dat is wat op dit dossier als 25 jaar is gebeurd: steeds geitenpaadjes zoeken die niet aan de wet voldoen. Als de rechter daar nu niet keihard voor gaat liggen, gaat de overheid dat de komende decennia blijven doen. Dit was exact hetzelfde geitenpad als die van de PAS melders, alleen met een extra kronkel er in.quote:Op donderdag 16 januari 2025 14:40 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Ik denk dat dat een wellus / nietus spelletje wordt. Naar mijn mening zijn die vergunningen destijds volledig rechtsgeldig uitgegeven.
Ook het interne salderen was rechtsgeldig.
Ik denk dat we er meer aan hebben om voor nieuwe vergunningen de regels te hanteren of proberen de "oude vergunning boeren" uit te kopen dan nu een herstel actie uit proberen te voeren.
Nee, ik ook niet. Maar dan moet je de (daders bij de) overheid aanpakken, en niet degenen die die vergunning gekregen hebben.quote:Op donderdag 16 januari 2025 14:47 schreef Hanca het volgende:
Ik denk niet dat we er wat aan hebben als de overheid steeds weg komt met het verzinnen van niet rechtsgeldige geitenpaadjes en er daardoor helemaal niks gebeurt.
er is heel veel infra vergund inde regio utrecht op basis van een kippeschuur in brabant , die kun je niet afbreken tochquote:Op donderdag 16 januari 2025 14:40 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Ik denk dat dat een wellus / nietus spelletje wordt. Naar mijn mening zijn die vergunningen destijds volledig rechtsgeldig uitgegeven.
Ook het interne salderen was rechtsgeldig.
Ik denk dat we er meer aan hebben om voor nieuwe vergunningen de regels te hanteren of proberen de "oude vergunning boeren" uit te kopen dan nu een herstel actie uit proberen te voeren.
Volgens mij is Trouw voor de linker vleugel van het CDA. De gemiddelde (ondertussen) BBB-boer zal geen Trouw lezen.quote:Op donderdag 16 januari 2025 14:21 schreef Hanca het volgende:
[..]
De meeste lezers van Trouw stemmen CDA: https://www.ad.nl/binnenland/wat-stemmen-krantenlezers~a655e176/
Volgens de Trouw redactie zelf zijn Trouw en CDA verwant: https://www.trouw.nl/voorpagina/trouw-en-cda~b05ba636/
[..]
Ja, de Trouw is echt de krant voor CDA lezers. En zo ook echt al decennia de krant voor boeren.
Waarbij Trouw niet eens zozeer is opgeschoven…quote:Op donderdag 16 januari 2025 15:18 schreef Jojoke het volgende:
[..]
Volgens mij is Trouw voor de linker vleugel van het CDA. De gemiddelde (ondertussen) BBB-boer zal geen Trouw lezen.
Op zich eens, maar we weten beide dat dat niet gaat gebeuren. En dan is wegkijken en de vergunningen maar gewoon laten zoals ze zijn wat mij betreft dus een rampzalige keus.quote:Op donderdag 16 januari 2025 15:00 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Nee, ik ook niet. Maar dan moet je de (daders bij de) overheid aanpakken, en niet degenen die die vergunning gekregen hebben.
Ga de daders, politici en ambtenaren, maar eens vervolgen wegens fraude en/of plichtsverzuim.
Wat een bijzonder warrig verhaal. Ik begrijp werkelijk geen reet van wat die man nu wil zeggen anders dan: 'Men gebruikt morele redeneringen voor verschillende doeleinden.' en zich daarna verliest in een nogal vreemdsoortige 'argumenten' om te zeggen dat... weet ik veel? Wat wil die man nu eigenlijk zeggen?quote:Op donderdag 16 januari 2025 15:31 schreef phpmystyle het volgende:
Iets heel anders:
Mooi stukje redevoering over moraliteit (morele verhevenheid) in het hedendaagse. Voor de meeste menen hier aan dovemansoren gericht. Ze pikken het tocht niet op.
@:hanca duurt slechts 15 minuutejs.
Bekijk deze YouTube-video
Speel'm nog maar eens af. Misschien komt het dan meer binnen.quote:Op donderdag 16 januari 2025 16:30 schreef JAM het volgende:
[..]
Wat een bijzonder warrig verhaal. Ik begrijp werkelijk geen reet van wat die man nu wil zeggen anders dan: 'Men gebruikt morele redeneringen voor verschillende doeleinden.' en zich daarna verliest in een nogal vreemdsoortige 'argumenten' om te zeggen dat... weet ik veel? Wat wil die man nu eigenlijk zeggen?
Vertel nou maar gewoon wat jij wil zeggen, ipv een warrig figuur wat te laten ratelen.quote:Op donderdag 16 januari 2025 16:42 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Speel'm nog maar eens af. Misschien komt het dan meer binnen.
Geen echt antwoord dus, alleen een verheven post over dat jij het beter zou weten. Jammer.quote:Op donderdag 16 januari 2025 16:46 schreef phpmystyle het volgende:
Aan dovemansoren gericht. Ik had het kunnen weten
Hiervoor is ChatGPT handig.quote:Op donderdag 16 januari 2025 16:30 schreef JAM het volgende:
[..]
Wat een bijzonder warrig verhaal. Ik begrijp werkelijk geen reet van wat die man nu wil zeggen anders dan: 'Men gebruikt morele redeneringen voor verschillende doeleinden.' en zich daarna verliest in een nogal vreemdsoortige 'argumenten' om te zeggen dat... weet ik veel? Wat wil die man nu eigenlijk zeggen?
quote:In deze toespraak bespreekt Jelle van Baardewijk zijn kritiek en ambivalentie ten opzichte van het boek "De School of Moral Ambition" van Rutger Bregman. Hij waardeert het boek als inspirerend, vooral vanwege de oproep tot verantwoordelijkheid en de focus op belangrijke thema's zoals de tabaksindustrie. Toch uit hij bedenkingen bij de nadruk op morele ambitie, vooral omdat hij denkt dat moraal tegenwoordig vaak gebruikt wordt als een soort modeverschijnsel of als een manier om de eigen ethiek te laten zien zonder daadwerkelijk diepgaande, praktische gevolgen te overdenken.
Van Baardewijk betoogt dat het idee van morele ambitie soms te veel vanuit een theoretisch, abstract standpunt wordt benaderd, zonder oog voor de praktische implicaties. Hij maakt bijvoorbeeld een punt over het belang van het verleden en tradities, die in het boek minder aandacht krijgen. Hij verwijst naar de geschiedenis van slavernij en kolonialisme als voorbeelden waar morele ambitie in het verleden ook werd gebruikt om schadelijke systemen te legitimeren.
Verder stelt hij dat sommige progressieve, morele standpunten – zoals het openstellen van grenzen of het aanpakken van milieuproblemen – in de praktijk vaak niet goed doordacht zijn. Deze benaderingen kunnen leiden tot politieke en sociale frustraties, zoals blijkt uit de huidige discussies over bijvoorbeeld migratie, stikstofbeleid en de woningmarkt in Nederland. Volgens Van Baardewijk is er vaak te veel focus op grote wereldproblemen, terwijl kleinere, lokale kwesties (zoals onderwijs en de woningmarkt) meer aandacht verdienen.
Tot slot pleit hij voor een meer conservatieve benadering van moraal, waarin er meer respect is voor traditie, realisme en praktische oplossingen. Hij ziet dit als een manier om morele idealen op een meer verantwoorde en haalbare manier te implementeren, zonder te vervallen in abstracte idealen die in de praktijk moeilijk uitvoerbaar zijn.
En hieruit blijkt maar weer dat goed prompten ook een vak is. Dit tekstje is net zo wollig als de video zelf. Je had er even 'Vertel in Jip en Janneke-taal' of 'niveau 2F' aan moeten toevoegen.quote:
Mag ik dat als CDA'er en voormalig Trouwlid tegenspreken? Ze hebben daar op een gegeven moment de redactie gereinigd zullen we maar zeggen, en de zaterdag bijlage Letter & Geest weggedaan. Daarmee vertrok naast een groot stuk van de diepgang ook de meer traditionele bespiegeling op het nieuws. Ik kon op een gegeven moment het verschil tussen Trouw, VK en NRC amper meer bespeuren dus heb het toen opgezegd. Mijn vrouw leest namelijk de VK en ik vond dubbelop onzin.quote:Op donderdag 16 januari 2025 15:27 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Waarbij Trouw niet eens zozeer is opgeschoven…
Een zekere mate van niveau mogen we wel van elkaar verwachten. De meeste hier zijn ruimschoots de 12 gepasseerd.quote:Op donderdag 16 januari 2025 17:08 schreef Japepk het volgende:
[..]
En hieruit blijkt maar weer dat goed prompten ook een vak is. Dit tekstje is net zo wollig als de video zelf. Je had er even 'Vertel in Jip en Janneke-taal' of 'niveau 2F' aan moeten toevoegen.
Hoogstens lichamelijk.quote:Op donderdag 16 januari 2025 17:12 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Een zekere mate van niveau mogen we wel van elkaar verwachten. De meeste hier zijn ruimschoots de 12 gepasseerd.
Dat js tegenwoordig sowieso dubbelop: met een abonnement op de ene kun je de ander gratis online lezen.quote:Op donderdag 16 januari 2025 17:11 schreef AgLarrr het volgende:
[..]
Mag ik dat als CDA'er en voormalig Trouwlid tegenspreken? Ze hebben daar op een gegeven moment de redactie gereinigd zullen we maar zeggen, en de zaterdag bijlage Letter & Geest weggedaan. Daarmee vertrok naast een groot stuk van de diepgang ook de meer traditionele bespiegeling op het nieuws. Ik kon op een gegeven moment het verschil tussen Trouw, VK en NRC amper meer bespeuren dus heb het toen opgezegd. Mijn vrouw leest namelijk de VK en ik vond dubbelop onzin.
Nogal rare insteek van je. Dus onze overheid heeft gelogen en bedrogen om een heel kleine groep te bevoordelen en het overgrote deel van het land te benadelen. Alleen boeren hebben voordeel van die vergunningen en alle niet boeren hebben nadelen. Een smerig land, land op slot.quote:Op donderdag 16 januari 2025 12:09 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Weet je wat het probleem hiermee is: dat we in de regels die we gemaakt hebben, en in de basis van de rechtsstaat die we hebben neergezet, de presumptie is dat de overheid naar eer en geweten handelt. Fouten kan maken - maar niet doelbewust de regels overtreedt. Ook dát is vertrouwen in de overheid: dat ze goed handelen, en dat als ze toch per ongeluk een fout maken dat je daar dan als burger geen nadeel van ondervindt of wordt gecompenseerd.
Als je die presumptie eruit haalt, dus probeert in te calculeren dat de overheid om wat voor reden dan ook wel eens bewust de kluit belazert, dan heeft er eigenlijk geen enkele regel nog zin. Je krijgt dan een soort Ex falso sequitur quod libet.
Wat mij betreft blijft dan de betrouwbare overheid op het individuele vlak voorgaan; in jouw optiek hoort het collectieve vertrouwen voor te gaan. Dat kan. Eigenlijk is het een keuze die niet eens gemaakt zou hoeven worden.
Ja, inderdaad.quote:Op donderdag 16 januari 2025 17:27 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
Want misschien begrijp ik het verkeerd
Dan ga je als justitie maar ambtenaren of politici vervolgen als die zich niet aan de wet hebben gehouden.quote:Op donderdag 16 januari 2025 14:47 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ik denk niet dat we er wat aan hebben als de overheid steeds weg komt met het verzinnen van niet rechtsgeldige geitenpaadjes en er daardoor helemaal niks gebeurt. Want dat is wat op dit dossier als 25 jaar is gebeurd: steeds geitenpaadjes zoeken die niet aan de wet voldoen. Als de rechter daar nu niet keihard voor gaat liggen, gaat de overheid dat de komende decennia blijven doen. Dit was exact hetzelfde geitenpad als die van de PAS melders, alleen met een extra kronkel er in.
De regering heeft gezorgd voor 1000 extra PAS melders en dat is hun eigen fout.
Even alleen ter info: het gaat nu niet alleen om boeren, maar om allerlei bedrijven die een stikstofvergunning nodig hebben. We weten niet welk percentage daarvan boer is. Tenminste, ik heb nog niet kunnen vinden.quote:Op donderdag 16 januari 2025 17:27 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Nogal rare insteek van je. Dus onze overheid heeft gelogen en bedrogen om een heel kleine groep te bevoordelen en het overgrote deel van het land te benadelen. Alleen boeren hebben voordeel van die vergunningen en alle niet boeren hebben nadelen. Een smerig land, land op slot.
Vervolgens wil je dat iedereen krom moet blijven liggen voor de boeren want anders is de overheid niet betrouwbaar? De overheid is juist niet betrouwbaar als ze zich en boeren niet aan de regels gaan houden.
Dat we een onbetrouwbare overheid hebben in deze casus is al erg genoeg. Op enig moment moet de overheid echter weer betrouwbaar worden. Dat kan dus door de onterecht geleende vergunningen in te trekken. Ja vervelend voor de kleine groep benadeelden maar uiteraard de enige juiste optie. De veel grotere groep blijven benadelen is een keuze die alleen een onbetrouwbare overheid maakt mijns inziens.
Want misschien begrijp ik het verkeerd maar dat is wat je eigenlijk zegt toch? Dat de overheid nu maar onbetrouwbaar moet blijven omdat ze dat nou eenmaal waren en de boeren mogen niet de klos worden ook al is het de schuld van die industrie dat we in deze positie zitten.
We weten allebei dat dat niet gaat gebeuren. Dus is de enige methode: zorgen dat die politici niet profiteren van het overtreden van de wet. Dan gaan ze zich er misschien ooit eens aan houden.quote:Op donderdag 16 januari 2025 17:33 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Dan ga je als justitie maar ambtenaren of politici vervolgen als die zich niet aan de wet hebben gehouden.
Ik zie niet direct in waarom politici hier direct van profiteren.quote:Op donderdag 16 januari 2025 17:35 schreef Hanca het volgende:
[..]
We weten allebei dat dat niet gaat gebeuren. Dus is de enige methode: zorgen dat die politici niet profiteren van het overtreden van de wet. Dan gaan ze zich er misschien ooit eens aan houden.
Uiteindelijk zal het vast zo gaan als bij PAS: die zijn ook al jaren illegaal, maar het wordt niet gehandhaafd. De bedrijven hebben er dan in eerste instantie niet direct last van, op termijn zullen ze nog op legale wijze een vergunning moeten halen.
Jij ziet niet dat CDA jarenlang heeft geprofiteerd van sluipweggetjes als PAS? Dat BBB wil profiteren van nieuwe sluipweggetjes, al is deze schandalig genoeg nog van het vorige kabinet. Ze pakken een gevolg (er kunnen geen vergunningen worden verstrekt) aan zonder het pijnlijke deel, de oorzaak (teveel uitstoot) wegnemen. Daar profiteren politici van, ze maken er goede sier mee.quote:Op donderdag 16 januari 2025 17:42 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Ik zie niet direct in waarom politici hier direct van profiteren.
Dat ze nooit vervolgd worden klopt,
maar dat kun je ook niet afwimpelen op iemand die netjes een vergunning heeft gekregen.
Nee de overheid moet niet onbetrouwbaar blijven, maar evenmin kun je een definitieve vergunning nu zomaar gaan intrekken.quote:Op donderdag 16 januari 2025 17:27 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Nogal rare insteek van je. Dus onze overheid heeft gelogen en bedrogen om een heel kleine groep te bevoordelen en het overgrote deel van het land te benadelen. Alleen boeren hebben voordeel van die vergunningen en alle niet boeren hebben nadelen. Een smerig land, land op slot.
Vervolgens wil je dat iedereen krom moet blijven liggen voor de boeren want anders is de overheid niet betrouwbaar? De overheid is juist niet betrouwbaar als ze zich en boeren niet aan de regels gaan houden.
Dat we een onbetrouwbare overheid hebben in deze casus is al erg genoeg. Op enig moment moet de overheid echter weer betrouwbaar worden. Dat kan dus door de onterecht geleende vergunningen in te trekken. Ja vervelend voor de kleine groep benadeelden maar uiteraard de enige juiste optie. De veel grotere groep blijven benadelen is een keuze die alleen een onbetrouwbare overheid maakt mijns inziens.
Want misschien begrijp ik het verkeerd maar dat is wat je eigenlijk zegt toch? Dat de overheid nu maar onbetrouwbaar moet blijven omdat ze dat nou eenmaal waren en de boeren mogen niet de klos worden ook al is het de schuld van die industrie dat we in deze positie zitten.
Maar je hebt toch niet netjes een vergunning gekregen als hij tegen de wet ingaat. Dan heb je het op een incorrecte manier verkregen. Daarbij moeten we de rol van de lobby en de sector zelf ook niet minimaliseren, die zetten telkens in op dit soort idioterie.quote:Op donderdag 16 januari 2025 17:42 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Ik zie niet direct in waarom politici hier direct van profiteren.
Dat ze nooit vervolgd worden klopt,
maar dat kun je ook niet afwimpelen op iemand die netjes een vergunning heeft gekregen.
Die oplossing oogt wellicht betrouwbaar richting het collectief, maar is volstrekt onbetrouwbaar richting het individu. De gevolgen van die keuze heeft @tizitl2 hierboven keurig uitgelegd.quote:Op donderdag 16 januari 2025 17:58 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Maar je hebt toch niet netjes een vergunning gekregen als hij tegen de wet ingaat. Dan heb je het op een incorrecte manier verkregen. Daarbij moeten we de rol van de lobby en de sector zelf ook niet minimaliseren, die zetten telkens in op dit soort idioterie.
Je kunt niet het hele land straffen omdat je boeren de hand boven het hoofd wil blijven houden. In een geval als dit zul je altijd een groep moeten benadelen. Daarom is het beter als de overheid zich betrouwbaar opstelt. In dit geval lijkt mij het beste dat de overheid de verkeerd verleende vergunningen intrekt en de vergunningen met een correcte procedure verleent.
Waarom is die vergunning definitief? Moet een vergunning niet op basis van bepaalde voorwaarden, dan is het toch nooit definitief. Zodra niet meer aan de voorwaarden wordt voldaan vervalt de vergunning lijkt me.quote:Op donderdag 16 januari 2025 17:53 schreef tizitl2 het volgende:
[..]
Nee de overheid moet niet onbetrouwbaar blijven, maar evenmin kun je een definitieve vergunning nu zomaar gaan intrekken.
Het investeringsklimaat is natuurlijk een leuk VVD buzzword. Dat schaad je natuurlijk ook gigantisch als je een overheid hebt die zich niet aan de eigen regels houdt en willekeurig bepaalde groepen voortrekt.quote:Dat benadeelt namelijk niet slechts een kleine groep zoals je stelt, maar uiteindelijk heel Nederland omdat dat het investeringsklimaat en de rechtszekerheid onderuit haalt. Elke vergunning wordt dan onzeker want als achteraf blijkt dat de overheid haar huiswerk niet doet wordt die ingetrokken, maar de investeringen zijn dan wel gedaan.
Juist als de regels niet consequent gevolgd worden is de overheid onbetrouwbaar, ik vind dit argument dus eerlijk gezegd extreem zwak.quote:Je kunt van bedrijven en zeker het mkb niet gaan vragen dat huiswerk te controleren want die expertise hebben ze niet en kunnen en hoeven ze ook niet hebben. Zij moeten er ook van uit kunnen gaan dat de overheid naar heb betrouwbaar is. Ook banken en dergelijke gaan dan op de rem staan omdat alles met een vergunning ineens potentieel risicovol wordt.
Nee, de mensen die precies gedaan hebben wat de overheid vroeg zullen gewoon weer een vergunning kunnen krijgen. Die hoef je dus niet te compenseren. De mensen die niet binnen de regels opereren hoef je natuurlijk niet zeer ruim te compenseren, waarom zou dat moeten?quote:Je zult deze mensen die precies gedaan hebben wat de overheid vroeg dus legaal moeten krijgen of zeer ruim compenseren.
En dus net als bij de PAS melders is de overheid gebonden om alsnog legale vergunningen te regelen. Zo werkt dat al jaren, waarom zou dit nu niet op gaan? Jullie doen alsof dit wat nieuws is, maar dit speelt bij de PAS al sinds 2019. De overheid wordt dus aangekeken, niet de bedrijven.quote:Op donderdag 16 januari 2025 18:02 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Die oplossing oogt wellicht betrouwbaar richting het collectief, maar is volstrekt onbetrouwbaar richting het individu. De gevolgen van die keuze heeft @:tizitl2 hierboven keurig uitgelegd.
Jullie oplossing is volstrekt onbetrouwbaar richting het collectief. Dat ik als vrij links persoon het collectief belangrijker vindt dan het individu mag geen verrassing heten lijkt me. Maar ook richting het individu is jullie oplossing volstrekt onbetrouwbaar. Want de individuen die wel de vergunningen zouden moeten krijgen hebben gewoon oneerlijke concurentie van individuen die nooit die vergunning hadden mogen krijgen. Daar gaan jullie blijkbaar helemaal aan voorbij.quote:Op donderdag 16 januari 2025 18:02 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Die oplossing oogt wellicht betrouwbaar richting het collectief, maar is volstrekt onbetrouwbaar richting het individu. De gevolgen van die keuze heeft @:tizitl2 hierboven keurig uitgelegd.
Nee, dus. Het betekent dat de overheid alsnog voor de stikstofreductie uit de vergunning moet zorgen, net als bij PAS. De overheid wordt aangekeken, niet de bedrijven.quote:Op donderdag 16 januari 2025 18:06 schreef Janneke141 het volgende:
Het stoppen van voorheen vergunde activiteiten vanaf nu is in principe nog wel een optie, maar het probleem hier is dat men achteraf wil gaan intrekken. Dat zou bijvoorbeeld kunnen betekenen dat bedrijven enorme boetes gaan krijgen voor activiteiten die ze in het verleden naar eer en geweten hebben uitgevoerd, en aangezien het om milieudelicten gaat, gaat dat om enorme bedragen. Maar het kan ook dat mensen uit hun huis gezet wordt, omdat dat illegaal gebouwd is.
Kennelijk is dat hoe een betrouwbare overheid eruit ziet.
Als dat zo is dan is dat prima, maar voorlopig is voor mij nog niet duidelijk dat dat is wat er gaat gebeuren.quote:Op donderdag 16 januari 2025 18:07 schreef Hanca het volgende:
[..]
Nee, dus. Het betekent dat de overheid alsnog voor de stikstofreductie uit de vergunning moet zorgen, net als bij PAS. De overheid wordt aangekeken, niet de bedrijven.
Dat gebeurde bij PAS wel. Tenminste, de vergunningen zijn er nog niet gegeven, het programma wordt steeds verlengd: https://www.rijksoverheid(...)rogramma-pas-meldersquote:Op donderdag 16 januari 2025 18:08 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Als dat zo is dan is dat prima, maar voorlopig is voor mij nog niet duidelijk dat dat is wat er gaat gebeuren.
Deels, want de bedrijven zijn nu dus wel vergunningloos en dus feitelijk illegaal.quote:Op donderdag 16 januari 2025 18:07 schreef Hanca het volgende:
[..]
Nee, dus. Het betekent dat de overheid alsnog voor de stikstofreductie uit de vergunning moet zorgen, net als bij PAS. De overheid wordt aangekeken, niet de bedrijven.
Bij PAS is die illegale situatie dus al 5 jaar het geval en net weer met 3 jaar verlengd. Daar hebben handhavingsverzoeken (die zijn er geweest) niets uitgehaald.quote:Op donderdag 16 januari 2025 18:16 schreef tizitl2 het volgende:
[..]
Deels, want de bedrijven zijn nu dus wel vergunningloos en dus feitelijk illegaal.
Als de overheid het niet voor elkaar krijgt, en dat is met de huidige constellatie zeker niet ondenkbaar, wordt het wachten op handhavingsverzoeken die wel individuele bedrijven raken.
Achteraf intrekken is incorrect wat mij betreft. Dat is in elk geval niet de insteek waarmee ik in deze discussie zat. Ik dacht telkens dat we het hadden over het hier en nu. Dus als je bedrijven hebt die niet aan de voorwaarden voldeden en er nog steeds niet aan voldoen moet je die vergunningen volgens mij gewoon intrekken.quote:Op donderdag 16 januari 2025 18:06 schreef Janneke141 het volgende:
Het stoppen van voorheen vergunde activiteiten vanaf nu is in principe nog wel een optie, maar het probleem hier is dat men achteraf wil gaan intrekken. Dat zou bijvoorbeeld kunnen betekenen dat bedrijven enorme boetes gaan krijgen voor activiteiten die ze in het verleden naar eer en geweten hebben uitgevoerd, en aangezien het om milieudelicten gaat, gaat dat om enorme bedragen. Maar het kan ook dat mensen uit hun huis gezet wordt, omdat dat illegaal gebouwd is.
Kennelijk is dat hoe een betrouwbare overheid eruit ziet.
Dat de regeling niet klopte kun je niet op het individu afwentelen. Het individu handelde binnen de regels die de overheid stelde (maar niet had mogen stellen) en heeft die vergunning naar eer en geweten gekregen. Deze bedrijven hebben gehandeld naar de spelregels die er waren, alleen waren de spelregels die de overheid gaf vals.quote:Op donderdag 16 januari 2025 18:07 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Jullie oplossing is volstrekt onbetrouwbaar richting het collectief. Dat ik als vrij links persoon het collectief belangrijker vindt dan het individu mag geen verrassing heten lijkt me. Maar ook richting het individu is jullie oplossing volstrekt onbetrouwbaar. Want de individuen die wel de vergunningen zouden moeten krijgen hebben gewoon oneerlijke concurentie van individuen die nooit die vergunning hadden mogen krijgen. Daar gaan jullie blijkbaar helemaal aan voorbij.
Ik zie niet direct in waarom politici hier direct van profiteren.quote:Op donderdag 16 januari 2025 17:35 schreef Hanca het volgende:
[..]
We weten allebei dat dat niet gaat gebeuren. Dus is de enige methode: zorgen dat die politici niet profiteren van het overtreden van de wet. Dan gaan ze zich er misschien ooit eens aan houden.
Uiteindelijk zal het vast zo gaan als bij PAS: die zijn ook al jaren illegaal, maar het wordt niet gehandhaafd. De bedrijven hebben er dan in eerste instantie niet direct last van, op termijn zullen ze nog op legale wijze een vergunning moeten halen.
Als je met profiteren bedoelt zaken mogelijk maken voor je achterban ja.quote:Op donderdag 16 januari 2025 17:46 schreef Hanca het volgende:
[..]
Jij ziet niet dat CDA jarenlang heeft geprofiteerd van sluipweggetjes als PAS? Dat BBB wil profiteren van nieuwe sluipweggetjes, al is deze schandalig genoeg nog van het vorige kabinet. Ze pakken een gevolg (er kunnen geen vergunningen worden verstrekt) aan zonder het pijnlijke deel, de oorzaak (teveel uitstoot) wegnemen. Daar profiteren politici van, ze maken er goede sier mee.
En dat bedrijf heeft dus niet 'netjes een vergunning gekregen', ze hebben een vergunning gekregen die ze niet hadden moeten krijgen. Kunnen ze daar altijd wat aan doen? Nee, vast niet. Al lag het er hier wel heel erg dik bovenop, maar goed. De overheid moet dus aan de slag om deze mensen alsnog een vergunning te geven, eens. Daar ligt de bal nu, net als bij de PAS melders.
Tot op heden, maar die situatie gaat natuurlijk niet blijven duren.quote:Op donderdag 16 januari 2025 18:17 schreef Hanca het volgende:
[..]
Bij PAS is die illegale situatie dus al 5 jaar het geval en net weer met 3 jaar verlengd. Daar hebben handhavingsverzoeken (die zijn er geweest) niets uitgehaald.
Ze worden eerder herkozen, natuurlijk.quote:Op donderdag 16 januari 2025 18:28 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Als je met profiteren bedoelt zaken mogelijk maken voor je achterban ja.
Ik dacht dat je bedoelde dat individuele personen er persoonlijk voordeel van hadden.
Nou ja als je een vergunning normaal aanvraagt (dus geen enveloppen onder de tafel/bedreigingen/fraude in je aanvraag) en je krijgt deze van de gemeenten op basis van de op moment geldige wetgeving dan kun je die mensen toch niet jaren later laten boeten?quote:Op donderdag 16 januari 2025 17:58 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Maar je hebt toch niet netjes een vergunning gekregen als hij tegen de wet ingaat. Dan heb je het op een incorrecte manier verkregen. Daarbij moeten we de rol van de lobby en de sector zelf ook niet minimaliseren, die zetten telkens in op dit soort idioterie.
Je kunt niet het hele land straffen omdat je boeren de hand boven het hoofd wil blijven houden. In een geval als dit zul je altijd een groep moeten benadelen. Daarom is het beter als de overheid zich betrouwbaar opstelt. In dit geval lijkt mij het beste dat de overheid de verkeerd verleende vergunningen intrekt en de vergunningen met een correcte procedure verleent.
Dus niet op basis van wetgeving, er lag geen wet onder dit geitenpaadje.quote:Op donderdag 16 januari 2025 18:30 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Nou ja als je een vergunning normaal aanvraagt (dus geen enveloppen onder de tafel/bedreigingen/fraude in je aanvraag) en je krijgt deze van de gemeenten op basis van de op moment geldige wetgeving dan kun je die mensen toch niet jaren later laten boeten?
Het collectief heeft er niks aan als de leefomgeving wordt beschermd? Het collectief heeft niks aan een betrouwbare overheid? Naar eer en geweten zal ook voor een groot deel helemaal niet gelden, gesjoemeld en verloren jammer dan.quote:Op donderdag 16 januari 2025 18:24 schreef tizitl2 het volgende:
[..]
Dat de regeling niet klopte kun je niet op het individu afwentelen. Het individu handelde binnen de regels die de overheid stelde (maar niet had mogen stellen) en heeft die vergunning naar eer en geweten gekregen. Deze bedrijven hebben gehandeld naar de spelregels die er waren, alleen waren de spelregels die de overheid gaf vals.
Het collectief heeft er verder niets aan dat de rechtszekerheid wordt ondergraven zoals ik eerder al aangaf. Dan houdt je echt geen economie over want een vergunning is dan jaren laten nog een risico.
Een gezond collectief beschermt bovendien ook individuen: stel je even voor dat we iets soortgelijks op asiel gaan meemaken, onbestaanbaar!
Je kunt dit dus niet op het individu afwentelen. De overheid heeft hier een verantwoordelijkheid vanaf heden serieus werk te maken van stikstof en dit op te lossen.
Voor de getroffen bedrijven is het inderdaad volkomen kut.quote:Op donderdag 16 januari 2025 18:29 schreef tizitl2 het volgende:
[..]
Tot op heden, maar die situatie gaat natuurlijk niet blijven duren.
Maar het heeft natuurlijk wel impact: zou jij investeren in je bedrijf in dat geval? Of denk je dat een bank dat doet of je geld leent? Of verkopen? Gaat hem als bedrijf natuurlijk niet worden.
Er is gewoon geen reëel toekomstperspectief en dat doet ook wat. Zeker op termijn want zonder financiering voor investeringen gaat een deel er op termijn gewoon aan.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |