https://www.rtl.nl/nieuws(...)nergieverkenning-kevquote:Het is heel erg onwaarschijnlijk geworden dat Nederland het klimaatdoel voor het jaar 2030 nog kan halen. Dat blijkt uit de zogenoemde Klimaat- en Energieverkenning (KEV). "We lopen ongeveer vijf jaar achter."
In plaats van de wettelijk afgesproken 55 procent daling van de uitstoot van broeikasgassen, komt Nederland uit op een afname van 44 tot 52 procent, ten opzichte van 1990. "Alleen extra beleid dat snel reducties oplevert kan het doel dichterbij brengen" aldus de KEV. Maar de kans dat dit nog lukt voor 2030 is erg klein.
Volgens directeur Marko Hekkert van het Planbureau voor de Leefomgeving betekent dit een slecht rapportcijfer voor Nederland: "Als de kans dat je een doel haalt dat je jezelf hebt gesteld kleiner is dan 5 procent, dan kan ik helaas alleen een ruime onvoldoende geven."
Somberder
Het jaarlijkse overzichtsrapport is somberder dan een jaar geleden. Vorig jaar leek het klimaatdoel voor 2030 nog binnen bereik te komen. Al was toen ook al wel de teneur dat alles mee moest zitten. Maar nu zijn de onderzoekers een stuk negatiever.
Dat komt onder meer door een vertraging in de aanleg van windparken op zee, problemen bij de productie van groene waterstof en vertraging in reductieafspraken met de industrie. Maar ook politieke keuzes van het nieuwe kabinet dragen bij aan de slechte cijfers. Dat is bijvoorbeeld het geval in de sectoren landbouw en mobiliteit.
Zo heeft dit kabinet afscheid genomen van rekeningrijden, waardoor mensen over de hele linie meer blijven rijden. Daardoor is er meer CO2-uitstoot dan anders het geval zou zijn geweest. In de landbouw hoopt het kabinet op een nieuwe derogatie in Brussel. Als dat lukt zal de uitstoot van boerenbedrijven minder dalen dan werd gedacht.
'Wiebelend beleid'
Wel signaleren de onderzoekers dat er de afgelopen jaren al wel een snelle daling van de uitstoot van broeikasgassen heeft plaatsgevonden. Bijvoorbeeld door meer hernieuwbare energie, en door hogere energieprijzen. Inmiddels ligt de uitstoot in Nederland zo’n 36 procent lager dan in 1990.
Maar voor 2030 moet daar dus nog een forse schep bovenop. Ook andere besluiten van het kabinet helpen daarbij niet. Zoals het niet langer verplicht stellen van de hybride warmtepomp, als een cv-ketel aan vervanging toe is, en het afschaffen van de lucratieve salderingsregeling voor mensen met zonnepanelen.
Marko Hekkert stelt dat daarbij sprake is van 'wiebelend beleid', wat niet helpt als mensen nadenken over de aanschaf van zonnepanelen. "Eerst hebben we een salderingsregeling, daarna wordt voorgesteld om die in stukjes af te schaffen, dan toch weer niet, en nu wordt de regeling ineens helemaal afgeschaft. Daar worden mensen heel erg onzeker van. Onzekerheid helpt nooit bij het nemen van investeringsbeslissingen. Jojobeleid werkt contraproductief."
Vijf jaar achterop
Het overzichtsrapport wordt jaarlijks opgesteld door meerdere organisaties, zoals het CBS, PBL, TNO en RIVM. Zij wijzen erop dat het klimaatbeleid niet stopt in 2030. In 2050 moet de uitstoot uitkomen op netto nul. Dat wil zeggen: er mag niet meer uitstoot plaatsvinden, dan er tegelijk ook weer uit de lucht wordt gehaald, bijvoorbeeld doordat bomen CO2 opnemen om te groeien.
Als je ervan uitgaat dat de hele transitie ongeveer 50 jaar duurt, zitten we nu op de helft, legt Hekkert uit. "We moeten dus nog ongeveer tweederde doen in de helft van de tijd." Wat het PBL betreft beweegt Nederland wel in de juiste richting, maar niet in het juiste tempo.
"We lopen ongeveer 5 jaar achter, dus we denken dat we in 2035 de doelen halen die we voor 2030 hadden gesteld. Dan kan je zeggen: dat is 5 jaar vertraging en dus niet zo erg. Maar de tijd tot 2050 wordt steeds korter, en dus moeten we in de resterende tijd steeds meer doen."
Van wie dan, Parkinson Putin?quote:Op donderdag 24 oktober 2024 18:13 schreef Aberkullie het volgende:
2030 dan hebben we toch al lang een atoombom op onze kop gekregen
quote:Op donderdag 24 oktober 2024 18:19 schreef Nyamuk het volgende:
Oehh High Priestess of Climate Change Greta zal schuimen
Dat rekeningrijden zou zorgen voor een afname van het aantal gereden kilometers is een flinke aanname.quote:Zo heeft dit kabinet afscheid genomen van rekeningrijden, waardoor mensen over de hele linie meer blijven rijden. Daardoor is er meer CO2-uitstoot dan anders het geval zou zijn geweest.
Dit.quote:Op donderdag 24 oktober 2024 18:19 schreef CoolGuy het volgende:
Dat hele klimaatgelul hangt me de keel uit. 'We' gaan helemaal niet het klimaat redden. Het gaat gewoon niet gebeuren en dat hele gepush dient alleen maar de grotere agenda om er geld aan te kunnen verdienen.
En zeker niet van genot.quote:Op donderdag 24 oktober 2024 18:19 schreef Nyamuk het volgende:
Oehh High Priestess of Climate Change Greta zal schuimen
Flatulentie is een onderschatte uitdrukkingsvorm.quote:Op donderdag 24 oktober 2024 18:58 schreef spectrumanalyser het volgende:
Allemaal echt stoppen met scheten laten. Ook jij.
Ik vrees dat je daarin veel te positief in bent.quote:Op donderdag 24 oktober 2024 18:52 schreef Straatcommando. het volgende:
Misschien omdat de ratio een beetje zoek is? Ik denk dat iedereen een betere wereld wil achterlaten voor zijn of haar kroost.
Altijd mooi om eens een keer goed nieuws te krijgenquote:[..] komt Nederland uit op een afname van 44 tot 52 procent, ten opzichte van 1990.
Dat is typisch Westers ja?quote:Op donderdag 24 oktober 2024 19:19 schreef Shotty het volgende:
[..]
Ik vrees dat je daarin veel te positief in bent.
De mens is helaas niet gemaakt voor lange termijn planning. Uit nature plannen we alleen op de korte termijn. Plannen op lange termijn gaat letterlijk tegen onze natuur in.
Neem de roep op Kernenergie: we laten voor millennia afval achter. Echter is de voorraad uranium, voor zover bekend, goed voor een jaartje of 80. Inclusief de meest positieve voorspellingen over nog te vinden uranium kom je niet verder dan een jaar of 200.
Dat is met huidig gebruik. Gaan we andere energie bronnen vervangen door kernenergie, dan doen we natuurlijk (veel) minder lang met de energie.
Met het huidig gebruik hebben we minder dan 50 jaar aan voorraad olie. Toch blijven we het volop gebruiken, nog afgezien van de andere negatieve effecten.
Echter vind een aanzienlijk gedeelte van de westerse bevolking het niet nodig hier wat aan te doen, met eigenlijk geen beter plan dan doorgaan totdat het allemaal op is.
En dat is niet vreemd, want dat is het natuurlijke korte termijn denken van mensen.
Triest genoeg is China op dit moment meer bezig met toekomst bestendige energiebronnen dan wij in het westen.
Nee. Dat is menselijk. Echter heeft de opinie in het westen het meeste effect, omdat wij de grootste gebruikers zijn.quote:Op donderdag 24 oktober 2024 20:02 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Dat is typisch Westers ja?
Pardon?quote:Op donderdag 24 oktober 2024 18:52 schreef Straatcommando. het volgende:
Misschien omdat de ratio een beetje zoek is? Ik denk dat iedereen een betere wereld wil achterlaten voor zijn of haar kroost.
AI maakt het alleen maar erger door het energie en waterverbruik ervan: (quote:Op vrijdag 25 oktober 2024 05:34 schreef Niels0Kurovski het volgende:
AI gaat het oplossen.
Maar serieus, bizar dat er nog klimaatontkenners zijn. Niveautje hoor.
Mwah, er zijn er ook een hoop die het maar onzin vinden of het totaal niet boeit. Maar als het uit je persoonlijke portemonnee komt dan vindt niemand het plots leuk.quote:Op donderdag 24 oktober 2024 18:52 schreef Straatcommando. het volgende:
Misschien omdat de ratio een beetje zoek is? Ik denk dat iedereen een betere wereld wil achterlaten voor zijn of haar kroost.
Zoals eerder gezegd worden alle lasten bij de huishoudens gelegd terwijl die maar 20% verantwoordelijk zijn voor de vervuiling.quote:Op donderdag 24 oktober 2024 18:56 schreef MichaelScott het volgende:
[..]
Dat rekeningrijden zou zorgen voor een afname van het aantal gereden kilometers is een flinke aanname.
De vertraagde reductiedoelen voor de industrie mag je Rutte en co. voor bedanken die gezellig in gesprek wilden met de grootste vervuilers en dachten dat dat iets zou opleveren.
Tijd om naar de Pyreneeën te verhuizen zie ik.quote:Op vrijdag 25 oktober 2024 09:38 schreef Beathoven het volgende:
[ afbeelding ]
We moeten niet zo lui doen; dit kan veel beter.
Blij dat ik niet in de Randstad woon trouwens
Ik woon helaas diep rood. Maar ik wacht vol goede moed op de "innovatie", waar partijen als de VVD en BBB het altijd graag over hebben, die dit op gaat lossen.quote:Op vrijdag 25 oktober 2024 09:38 schreef Beathoven het volgende:
[ afbeelding ]
We moeten niet zo lui doen; dit kan veel beter.
Blij dat ik niet in de Randstad woon trouwens
Absoluut niet, maar alleen goede leiding van bovenaf kan regels instellen om dit beter te maken. In het verleden zijn wel meer doelstellingen behaald door de schouders eronder te zetten. Deze regering bazelt liever wat over het verleden en hoe men in de toekomst misschien weleens wat zou kunnen onderzoeken, wat zo'n beetje alle onderwerpen betreft. Mooie billboards worden opgezet, maar er wordt niet veel gedaan. Bijna vrees om te regeren omdat de polls belangrijker zijn dan de realiteit.quote:
Gelukkig hebben we nog tientallen miljoenen stuks vee in ons land om de boel lekker smerig te houden.quote:Op vrijdag 25 oktober 2024 09:44 schreef Twiitch het volgende:
Geen nood. De Duitse (en dus de Europese) maakindustrie staat op omkiepen. Straks gaan alle grote fabrieken op de waakvlam en dan redden we het wel.
Noord Nederland is al deels prima, daar wordt de luchtkwaliteit als goed aangemerkt.quote:Op vrijdag 25 oktober 2024 09:43 schreef Cockwhale het volgende:
[..]
Tijd om naar de Pyreneeën te verhuizen zie ik.
Als ik naar de ikke ikke ikke reacties hier kijk heb ik toch niet dat idee.quote:Op donderdag 24 oktober 2024 18:52 schreef Straatcommando. het volgende:
Misschien omdat de ratio een beetje zoek is? Ik denk dat iedereen een betere wereld wil achterlaten voor zijn of haar kroost.
Gelukkig eet jij daar ook van mee. Of trek je het aan. Of zit je er op....quote:Op vrijdag 25 oktober 2024 09:45 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Gelukkig hebben we nog tientallen miljoenen stuks vee in ons land om de boel lekker smerig te houden.
Ow ja.quote:Op vrijdag 25 oktober 2024 07:20 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
AI maakt het alleen maar erger door het energie en waterverbruik ervan: (
Klopt helemaal. Maar waarom we de de boel zo moeten laten vervuilen zodat ze elders op de wereld ook Nederlands kunnen eten, kleden of zitten is me een raadsel.quote:Op vrijdag 25 oktober 2024 09:53 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Gelukkig eet jij daar ook van mee. Of trek je het aan. Of zit je er op....
Dat laaghangend fruit smaakt gewoon zo lekker.quote:Op vrijdag 25 oktober 2024 09:59 schreef Stoorzendert het volgende:
Ondertussen stampen de Chinezen megafabrieken BYD uit de grond in Europa, terwijl wij hier controles uitvoeren of bedrijven wel kartonnen bekertjes in de koffieautomaat hebben.
Dat gaat helemaal goedkomen met de Europese economie
Dit. Want minder autorijden met minder auto's is geen optie, uiteraard.quote:Op vrijdag 25 oktober 2024 09:59 schreef Stoorzendert het volgende:
Ondertussen stampen de Chinezen megafabrieken BYD uit de grond in Europa, terwijl wij hier controles uitvoeren of bedrijven wel kartonnen bekertjes in de koffieautomaat hebben.
Dat gaat helemaal goedkomen met de Europese economie
Dat is een reden om iets aan die cowboys te doen.quote:Op vrijdag 25 oktober 2024 09:17 schreef WheeledWarrior het volgende:
Er springen vooral heel veel cowboys op de klimaatbandwagon die heel snel rijk hopen te worden van een of ander 'duurzaam' project.
Een kilo CO2 uitgestoten door een huishouden draagt evenveel bij aan de opwarming als een kilo CO2 uitgestoten door Tata Steel: belast elke kilo CO2 gelijk.quote:Op donderdag 24 oktober 2024 19:21 schreef DelanoMilano het volgende:
Gewoon meer belasten, dan komt het vanzelf goed
We bezuinigen het OV liever helemaal naar de tering.quote:Op vrijdag 25 oktober 2024 10:02 schreef CarbonC het volgende:
[..]
Dit. Want minder autorijden met minder auto's is geen optie, uiteraard.
En autodelen al helemaal niet.
Je eigen gedrag aanpassen is geen optie.quote:Op donderdag 24 oktober 2024 18:19 schreef CoolGuy het volgende:
Dat hele klimaatgelul hangt me de keel uit. 'We' gaan helemaal niet het klimaat redden. Het gaat gewoon niet gebeuren en dat hele gepush dient alleen maar de grotere agenda om er geld aan te kunnen verdienen.
Zei hij terwijl hij zijn AliExpress bestelling bij elkaar klikte.quote:Op donderdag 24 oktober 2024 18:23 schreef Fietsenrek het volgende:
https://www.energievergel(...)nederlandse-uitstoot
Doen we die klimaatdoelen halen zodat China door kan pakken ofzo?
Een miljoen huizen erbij of een miljoen arbeidsmigranten het land uit.quote:Op donderdag 24 oktober 2024 18:35 schreef thedeedster het volgende:
GL wil Een miljoen huizen erbij.
Dat kun je willen. Maar als je denkt dat je dan ook nog kunt voldoen aan deze voorwaarden? Succes!
Je éigen gedrag wel, maar 'wij' als westen willen zogenaamd het klimaat redden, maar óf de hele wereld doet zijn uiterste best óf het heeft geen zin. De hele wereld doet niet zijn uiterste best, en zelfs al zou de hele wereld dat wel doen, dan nog 'redden' we het klimaat niet. Daarnaast is dit gewoon een verdienmodel.quote:Op vrijdag 25 oktober 2024 10:18 schreef CarbonC het volgende:
[..]
Je eigen gedrag aanpassen is geen optie.
En de grootste uitstoters aanpakken kennelijk ook niet.
Dit vind ik altijd wel grappig. Tegen duurzame energie zijn omdat er mensen geld aan verdienen.quote:Op vrijdag 25 oktober 2024 09:17 schreef WheeledWarrior het volgende:
Er springen vooral heel veel cowboys op de klimaatbandwagon die heel snel rijk hopen te worden van een of ander 'duurzaam' project.
Denken dat oorlogen nog met atoombommen gevoerd wordenquote:Op donderdag 24 oktober 2024 18:13 schreef Aberkullie het volgende:
2030 dan hebben we toch al lang een atoombom op onze kop gekregen
Het zijn de grootste uitstoters en hebben het geld om er wat aan te doen.quote:Op vrijdag 25 oktober 2024 10:21 schreef knoopie het volgende:
[..]
Dit vind ik altijd wel grappig. Tegen duurzame energie zijn omdat er mensen geld aan verdienen.
Vooral als je daarnaast de winst van de olie-industrie zet. Als de hoeveelheid geld die er aan verdiend wordt een tegenargument zou zijn, dan verliest de olie-industrie 100%.
[ afbeelding ]
absoluut :pquote:Op vrijdag 25 oktober 2024 09:44 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Ik woon helaas diep rood. Maar ik wacht vol goede moed op de "innovatie", waar partijen als de VVD en BBB het altijd graag over hebben, die dit op gaat lossen.
Geheel afhankelijk willen zijn van de CCP, fantastisch !quote:Op vrijdag 25 oktober 2024 09:44 schreef Twiitch het volgende:
Geen nood. De Duitse (en dus de Europese) maakindustrie staat op omkiepen. Straks gaan alle grote fabrieken op de waakvlam en dan redden we het wel.
Tja. Waarom moeten wij hier de wereld willen opvangen? Ook zo'n discussiepunt.quote:Op vrijdag 25 oktober 2024 09:55 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Klopt helemaal. Maar waarom we de de boel zo moeten laten vervuilen zodat ze elders op de wereld ook Nederlands kunnen eten, kleden of zitten is me een raadsel.
Valt toch een en beetje tegen dat ja maar Chinaquote:Op donderdag 24 oktober 2024 18:23 schreef Fietsenrek het volgende:
https://www.energievergel(...)nederlandse-uitstoot
Doen we die klimaatdoelen halen zodat China door kan pakken ofzo?
Dat laatste kun je alleen Noord-Koreaans inrichten..quote:Op vrijdag 25 oktober 2024 10:32 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Tja. Waarom moeten wij hier de wereld willen opvangen? Ook zo'n discussiepunt.
Wij willen ook goederen van andere landen. Of wil je een compleet zelfvoorzienend land worden dat op zn eigen staat zonder contacten en handel met de buitenwereld?
Onze Apple etc, Temu, Ali-Express, Action-magazijnen etc etc draaien op China als onze fabriek.quote:Op vrijdag 25 oktober 2024 10:35 schreef BlackLining het volgende:
[..]
Valt toch een en beetje tegen dat ja maar Chinapas in post 7 aan bod komt.
China bouwt kolencentrales om onze meuk te kunnen fabriceren. China bouwt ook kolencentrales omdat de bevolking van China groter is dan die van de VS en de EU bij elkaar. Tegelijkertijd investeert China ook meer in hernieuwbare energie dan de VS en de EU bij elkaar. Verhoudingsgewijs doen zij het beter dan wij. Cherrypicken met absolute aantallen verandert daar niks aan.
Dat, maar er wonen ook 1.4 miljard mensen in China. Dat die in absolute zin meer kolencentrales bouwen dan wij in Europa is nogal logisch, maar ze investeren nog véél meer in groene energie.quote:Op vrijdag 25 oktober 2024 10:39 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Onze Apple etc, Temu, Ali-Express, Action-magazijnen etc etc draaien op China als onze fabriek.
Dat klopt, wordt ook aangegeven in het artikel. Neemt niet weg dat de uitstoot van China alsnog massief is en blijft voorlopig.quote:Op vrijdag 25 oktober 2024 10:35 schreef BlackLining het volgende:
[..]
Valt toch een en beetje tegen dat ja maar Chinapas in post 7 aan bod komt.
China bouwt kolencentrales om onze meuk te kunnen fabriceren. China bouwt ook kolencentrales omdat de bevolking van China groter is dan die van de VS en de EU bij elkaar. Tegelijkertijd investeert China ook meer in hernieuwbare energie dan de VS en de EU bij elkaar. Verhoudingsgewijs doen zij het beter dan wij. Cherrypicken met absolute aantallen verandert daar niks aan.
Maar wat dan wel? Zon en wind samen gaan het ook niet redden. Dus zonder kernenergie is niets doen en gewoon op aardgas blijven stoken dan de beste keus.quote:Op donderdag 24 oktober 2024 19:19 schreef Shotty het volgende:
[..]
Ik vrees dat je daarin veel te positief in bent.
De mens is helaas niet gemaakt voor lange termijn planning. Uit nature plannen we alleen op de korte termijn. Plannen op lange termijn gaat letterlijk tegen onze natuur in.
Neem de roep op Kernenergie: we laten voor millennia afval achter. Echter is de voorraad uranium, voor zover bekend, goed voor een jaartje of 80. Inclusief de meest positieve voorspellingen over nog te vinden uranium kom je niet verder dan een jaar of 200.
Dat is met huidig gebruik. Gaan we andere energie bronnen vervangen door kernenergie, dan doen we natuurlijk (veel) minder lang met de energie.
Met het huidig gebruik hebben we minder dan 50 jaar aan voorraad olie. Toch blijven we het volop gebruiken, nog afgezien van de andere negatieve effecten.
Echter vind een aanzienlijk gedeelte van de westerse bevolking het niet nodig hier wat aan te doen, met eigenlijk geen beter plan dan doorgaan totdat het allemaal op is.
En dat is niet vreemd, want dat is het natuurlijke korte termijn denken van mensen.
Triest genoeg is China op dit moment meer bezig met toekomst bestendige energiebronnen dan wij in het westen.
Maar per inwoner wel een heel stuk lager dan van de VS en EU. En dus moeten wij aan de bak en kunnen we het ons er niet makkelijk vanaf maken met ja maar Chinaquote:Op vrijdag 25 oktober 2024 12:21 schreef Fietsenrek het volgende:
[..]
Dat klopt, wordt ook aangegeven in het artikel. Neemt niet weg dat de uitstoot van China alsnog massief is en blijft voorlopig.
Oh spawnen die mensen hier dan gewoon ofzo? Als in elke +1 immigrant in Nederland is tevens ook +1 bij de wereldbevolking?quote:Op vrijdag 25 oktober 2024 13:37 schreef DeVerzamelaar het volgende:
Zolang linkse progressieve partijen nog steeds bevolkingsgroei nastreven d.m.v. massale immigratie en Nederland willen volplempen met miljoenen nieuwe woningen voor nieuwe Nederlanders zal het allemaal wel meevallen met dat klimaat. Vergroening en bevolkingsgroei rijmt namelijk helemaal niet.
het idee is dat een nederlander/europeaan gemiddeld een veel grotere koolstofvoetafdruk heeft dan een derde wereld inwoner. dus -1 derde wereld persoon en +1 europeaan = meer uitstoot. heel veel meer:quote:Op vrijdag 25 oktober 2024 14:27 schreef BlackLining het volgende:
[..]
Oh spawnen die mensen hier dan gewoon ofzo? Als in elke +1 immigrant in Nederland is tevens ook +1 bij de wereldbevolking?
Ik vind het knap gevonden van je. Maar het is natuurlijk wel gelul.
Als men de leiders waarvoor veel weldenkende mensen op de vlucht zijn zou aanpakken, dan was de wereld toch een fijne plek om op te wonen?quote:Op vrijdag 25 oktober 2024 13:37 schreef DeVerzamelaar het volgende:
Zolang linkse progressieve partijen nog steeds bevolkingsgroei nastreven d.m.v. massale immigratie en Nederland willen volplempen met miljoenen nieuwe woningen voor nieuwe Nederlanders zal het allemaal wel meevallen met dat klimaat. Vergroening en bevolkingsgroei rijmt namelijk helemaal niet.
Van kim jung putin?quote:Op donderdag 24 oktober 2024 18:13 schreef Aberkullie het volgende:
2030 dan hebben we toch al lang een atoombom op onze kop gekregen
"Milieu" is tegenwoordig een miljardenindustrie. 'Nuf said.quote:Op donderdag 24 oktober 2024 19:04 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Dit.
Iets goeds doen voor de wereld is prima, niet met 'een plan' er achter van volk wat er keihard aan verdient.
"klimaatontkenners".. ook zo'n jeukwoord.quote:Op vrijdag 25 oktober 2024 05:34 schreef Niels0Kurovski het volgende:
AI gaat het oplossen.
Maar serieus, bizar dat er nog klimaatontkenners zijn. Niveautje hoor.
DIT inderdaad. Elke regering kijkt niet verder dan de volgende verkiezingen en in aanloop daarnaartoe worden mooie beloftes gedaan en nooit nagekomen. En zo gaat het al decennia lang.quote:Op vrijdag 25 oktober 2024 09:44 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Absoluut niet, maar alleen goede leiding van bovenaf kan regels instellen om dit beter te maken. In het verleden zijn wel meer doelstellingen behaald door de schouders eronder te zetten. Deze regering bazelt liever wat over het verleden en hoe men in de toekomst misschien weleens wat zou kunnen onderzoeken, wat zo'n beetje alle onderwerpen betreft. Mooie billboards worden opgezet, maar er wordt niet veel gedaan. Bijna vrees om te regeren omdat de polls belangrijker zijn dan de realiteit.
Aardwarmte is al miljarden jaren beschikbaar en dat blijft ook voorlopig zo.quote:Op vrijdag 25 oktober 2024 13:27 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Maar wat dan wel? Zon en wind samen gaan het ook niet redden. Dus zonder kernenergie is niets doen en gewoon op aardgas blijven stoken dan de beste keus.
Ja, daarom is het natuurlijk ook zo populair. Alhoewel, nu ik er eens over nadenk, volgens mij gebruiken ze dat nergens op grote schaal. Voornamelijk omdat je op de meeste plaatsen dan de grond moet gaan fracken door er onder hoge druk veel water in te pompen en dat er daarna weer uit te halen. Dat levert vaak aardbevingen op. Het is ook vaak slecht voor de kwaliteit van het grondwater.quote:Op vrijdag 25 oktober 2024 15:56 schreef halfway het volgende:
[..]
Aardwarmte is al miljarden jaren beschikbaar en dat blijft ook voorlopig zo.
In Ijsland. Maar daar kan je dorp ook zo in een plas lava verdwijnen als je pech hebt.quote:Op vrijdag 25 oktober 2024 16:15 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Ja, daarom is het natuurlijk ook zo populair. Alhoewel, nu ik er eens over nadenk, volgens mij gebruiken ze dat nergens op grote schaal. Voornamelijk omdat je op de meeste plaatsen dan de grond moet gaan fracken door er onder hoge druk veel water in te pompen en dat er daarna weer uit te halen. Dat levert vaak aardbevingen op. Het is ook vaak slecht voor de kwaliteit van het grondwater.
Ja. Wederom: creatief bedacht, maar natuurlijk gewoon gelul om hetzelfde argument te willen gebruiken om geen asielzoekers op te hoeven nemen én niks aan het klimaat te hoeven doen.quote:Op vrijdag 25 oktober 2024 14:37 schreef gwn_een_user het volgende:
[..]
het idee is dat een nederlander/europeaan gemiddeld een veel grotere koolstofvoetafdruk heeft dan een derde wereld inwoner. dus -1 derde wereld persoon en +1 europeaan = meer uitstoot. heel veel meer:
https://nl.wikipedia.org/wiki/Ecologische_voetafdruk
De zorg, de auto-industrie, wapenhandel en stripboeken ook.quote:Op vrijdag 25 oktober 2024 15:08 schreef Ghost_Buster het volgende:
[..]
"Milieu" is tegenwoordig een miljardenindustrie. 'Nuf said.
IJsland.quote:Op vrijdag 25 oktober 2024 16:18 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
In Ijsland. Maar daar kan je dorp ook zo in een plas lava verdwijnen als je pech hebt.
Hebben ze daar ook al vulkanen tegenwoordig?quote:
ik herinner mij niet te hebben gezegd niets aan het klimaat hoeven te doen en ik heb ook niets over asielzoekers gezegdquote:Op vrijdag 25 oktober 2024 16:21 schreef BlackLining het volgende:
[..]
Ja. Wederom: creatief bedacht, maar natuurlijk gewoon gelul om hetzelfde argument te willen gebruiken om geen asielzoekers op te hoeven nemen én niks aan het klimaat te hoeven doen.
Daar niet, stukje noordelijker wel. En nog een stukje noordelijker ook.quote:Op vrijdag 25 oktober 2024 16:30 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Hebben ze daar ook al vulkanen tegenwoordig?
Dat zouden inderdaad goede locaties kunnen zijn. Zeker die eerste, waar ook een gasveld boven zit, Dat is waarschijnlijk een goed reservoir.quote:Op vrijdag 25 oktober 2024 16:33 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Daar niet, stukje noordelijker wel. En nog een stukje noordelijker ook.
Minder kopen, minder reizen, je huis isoleren enz.quote:Op vrijdag 25 oktober 2024 13:27 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Maar wat dan wel? Zon en wind samen gaan het ook niet redden. Dus zonder kernenergie is niets doen en gewoon op aardgas blijven stoken dan de beste keus.
Je zal wel in Amsterdam wonen of zo. Maar waar ik woon is dat inderdaad geen optie. Hier komt niet eens een bus.quote:Op vrijdag 25 oktober 2024 10:02 schreef CarbonC het volgende:
[..]
Dit. Want minder autorijden met minder auto's is geen optie, uiteraard.
En autodelen al helemaal niet.
Het gaat om het grote gemiddelde. In steden zijn idioot veel auto's, op veel plekken zijn deelauto's best een oplossing, in dorpen zal eerst het openbaar vervoer verbetert moeten worden en als je echt afgelegen woont is een auto prima natuurlijk.quote:Op vrijdag 25 oktober 2024 17:38 schreef bloodymary1 het volgende:
[..]
Je zal wel in Amsterdam wonen of zo. Maar waar ik woon is dat inderdaad geen optie. Hier komt niet eens een bus.
Als we vergroenen kan de aarde juist meer mensen aanquote:Op vrijdag 25 oktober 2024 13:37 schreef DeVerzamelaar het volgende:
Zolang linkse progressieve partijen nog steeds bevolkingsgroei nastreven d.m.v. massale immigratie en Nederland willen volplempen met miljoenen nieuwe woningen voor nieuwe Nederlanders zal het allemaal wel meevallen met dat klimaat. Vergroening en bevolkingsgroei rijmt namelijk helemaal niet.
Of niet meer vliegen, wat ontzettend veel schadelijker is dan autorijden. Geen buitenlandse studenten meer, niet meer groeien als mens door in kudde langs de tourist traps van Zuid-Oost Azie te trekken.quote:Op vrijdag 25 oktober 2024 10:02 schreef CarbonC het volgende:
[..]
Dit. Want minder autorijden met minder auto's is geen optie, uiteraard.
En autodelen al helemaal niet.
STAND VAN DE TECHNIEKquote:Op vrijdag 25 oktober 2024 16:15 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Ja, daarom is het natuurlijk ook zo populair. Alhoewel, nu ik er eens over nadenk, volgens mij gebruiken ze dat nergens op grote schaal. Voornamelijk omdat je op de meeste plaatsen dan de grond moet gaan fracken door er onder hoge druk veel water in te pompen en dat er daarna weer uit te halen. Dat levert vaak aardbevingen op. Het is ook vaak slecht voor de kwaliteit van het grondwater.
Omdat je dankzij een kwarteeuw neoliberaal beleid niet zonder geld meer kunt. Daarom allemaal erg leuk die klimaatdoelen en zonnepanelen en vergroeining en verduurzaming en gewaterpomp, als je in het hier en nu elke maand al problemen hebt met simpel rondkomen kan ik me voorstellen dat 'later' ook echt even later is.quote:Op vrijdag 25 oktober 2024 09:48 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Als ik naar de ikke ikke ikke reacties hier kijk heb ik toch niet dat idee.
De meesten mensen lijken eerder geld achterlaten voor hun kinderen veel belangrijker te vinden en boeit wat vervuiling niet.
Die hebben zichzelf de afgelopen 30 jaar ook zo uitgekleed hier dat ze de kennis en kunde niet meer in huis hebben. Een self fulfilling prophecy zo. Net als met het OV: ja op die lijn waar we nog maar vier keer per dag een bus laten komen stapt niemand in hef maar op. Terwijl aardwarmte bij uitstek een project is waar ik liever publieke organen waar nog enige vorm van kiezersverantwoording aan hangt aan het werk zie ipv kapitalistische gieren. Die logica ging wel vaker op bij weldenkende mensen maar is nog voor ik geboren ben uit het raam gegooid helaas.quote:Op vrijdag 25 oktober 2024 18:51 schreef halfway het volgende:
[..]
Probleem zit hem weer in de overheid, die durven geen risicos te nemen.
Bedenk eens hoe snel de milieuproblemen opgelost worden als we zowel gaan vergroenen/verduurzamen als de bevolking laten krimpen.quote:Op vrijdag 25 oktober 2024 17:54 schreef viagraap het volgende:
[..]
Als we vergroenen kan de aarde juist meer mensen aan![]()
Dat hele overbevolkingsgeneuzel is ooit de wereld in gebracht door een econoom in de 19e eeuw en wilt maar niet verdwijnen. Denk je dat jij mag blijven bestaan als we gewoon op de fossiele wijze doorgaan en het leefbare deel van de aarde steeds verder krimpt? Degenen die nu de grootste uitstoters zijn zijn de enigen die straks een enkeltje Mars kunnen betalen, en ik gok zomaar dat jij en ik daar niet bij horen.
Ik ga de klimaatverandering niet tegenhouden, maar mijn kinderen de middelen meegeven om er zo goed mogelijk mee om te gaan kan wel.quote:Op vrijdag 25 oktober 2024 09:48 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Als ik naar de ikke ikke ikke reacties hier kijk heb ik toch niet dat idee.
De meesten mensen lijken eerder geld achterlaten voor hun kinderen veel belangrijker te vinden en boeit wat vervuiling niet.
Echt ongelofelijk hoeveel mensen nog steeds dingen als braafste jongetje roepen ja. Helemaal als het gaat om natuur en milieu staan we bijna altijd in de top 5 minst brave jongetjes van de EU.quote:Op vrijdag 25 oktober 2024 10:00 schreef CarbonC het volgende:
"We moeten als Nederland niet voorop gaan lopen".
Nou, dat doen we ook bepaald niet:
[ afbeelding ]
Sowieso. Een aarde heeft een beperkt oppervlak. Meer ruimte voor mensen is mínder ruimte voor dieren. Zelfs als iedereen vegetariër wordt, dan hebben we die “vermaledijde boeren” nóg meer nodig.quote:Op zaterdag 26 oktober 2024 08:22 schreef CarbonC het volgende:
[..]
Bedenk eens hoe snel de milieuproblemen opgelost worden als we zowel gaan vergroenen/verduurzamen als de bevolking laten krimpen.
Prima zesjescultuurquote:Op vrijdag 25 oktober 2024 10:00 schreef CarbonC het volgende:
"We moeten als Nederland niet voorop gaan lopen".
Nou, dat doen we ook bepaald niet:
[ afbeelding ]
Nederland is het meest dichtbevolkte land in de EU, muv van het eiland Malta.quote:Op zaterdag 26 oktober 2024 08:31 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Echt ongelofelijk hoeveel mensen nog steeds dingen als braafste jongetje roepen ja. Helemaal als het gaat om natuur en milieu staan we bijna altijd in de top 5 minst brave jongetjes van de EU.
Nee de politiek heeft doelen gesteld en heeft toen iedereen met kennis net zo hard genegeerd als met bijvoorbeeld het stikstofverhaal.quote:Op zaterdag 26 oktober 2024 09:20 schreef VEM2012 het volgende:
Het laaghangend fruit is een beetje op. Nu wordt het lastiger. Nederland van het gas af blijkt bv een leuke spreuk, maar realiteitszin ontbreekt.
Kijk bv in Eindhoven, waar GL machtig is. Daar gingen ze een wijk van het gas halen (een zogenaamde startwijk). Uiteindelijk bleek niets meer te kunnen dan wat collectoren onder de sportvelden en daarmee kunnen dan iets van 10 huizen worden verwarmd.
De hybride ketels zijn we ook maar van afgestapt. Partijen trekken zich terug uit de plannen voor extra windmolenparken. Waterstofeconomie is fantasie. Het netwerk kan de vraag naar elektriciteit niet bijbenen. Enz.
We komen er echt wel, maar de politiek heeft arbitraire doelen gesteld die simpelweg onhaalbaar zijn.
Tijd voor realisme.
Ik heb even jouw bron er bij gezocht. Informatiever is de pagina van de overheid.quote:Op vrijdag 25 oktober 2024 18:51 schreef halfway het volgende:
[..]
STAND VAN DE TECHNIEK
Op dit moment zijn er ongeveer 25 geothermiebronnen in Nederland. Deze worden met name gebruikt voor het verwarmen van kassen, zoals het project Aardwarmte Maasdijk, waarin VB een belangrijke rol speelt. Naast geothermie als toepassing voor de tuinbouw, lopen er in Nederland ook initiatieven om gebouwen op warmtenetten aan te sluiten, of zelfs projecten die alleen zijn gericht op de gebouwde omgeving. Hierin staan we in Nederland nog aan het beginstadium, maar in het buitenland zijn wel al meer projecten gericht op de gebouwde omgeving. Bijvoorbeeld in Parijs, waar al tientallen jaren doubletten staan die de gebouwde omgeving verwarmen. Of in München, waar ze tien jaar geleden met aardwarmtewinning zijn begonnen voor de gebouwde omgeving.
Probleem zit hem weer in de overheid, die durven geen risicos te nemen.
Die boeren (wereldwijd gezien) gebruiken een derde van de landbouwgrond nu om eten voor veedieren te maken. Dus als we allemaal vegetariër worden komt er juist land vrij.quote:Op zaterdag 26 oktober 2024 08:37 schreef thedeedster het volgende:
[..]
Sowieso. Een aarde heeft een beperkt oppervlak. Meer ruimte voor mensen is mínder ruimte voor dieren. Zelfs als iedereen vegetariër wordt, dan hebben we die “vermaledijde boeren” nóg meer nodig.
Mijn schatting was zeer conservatief kun je nagaan. Als we begrazingsgebieden en landbouw voor veevoer samenvoegen zit je op 80% van de landbouwgrond volgens sommige bronnen. Als we nog melk enzo willen hebben komt niet alles daarvan vrij maar dus wel een zeer aanzienlijk gedeelte.quote:Op zaterdag 26 oktober 2024 15:41 schreef viagraap het volgende:
[..]
Die boeren (wereldwijd gezien) gebruiken een derde van de landbouwgrond nu om eten voor veedieren te maken. Dus als we allemaal vegetariër worden komt er juist land vrij.
Edit; laat maar.quote:Op zaterdag 26 oktober 2024 15:41 schreef viagraap het volgende:
[..]
Die boeren (wereldwijd gezien) gebruiken een derde van de landbouwgrond nu om eten voor veedieren te maken. Dus als we allemaal vegetariër worden komt er juist land vrij.
Gewoon betalenquote:Op vrijdag 25 oktober 2024 10:10 schreef CarbonC het volgende:
[..]
Een kilo CO2 uitgestoten door een huishouden draagt evenveel bij aan de opwarming als een kilo CO2 uitgestoten door Tata Steel: belast elke kilo CO2 gelijk.
Laat ons dan maar eens zien hoe makkelijk we in Nederland ons zouden kunnen aanpassen aan maar 1 meter zeespiegelstijging.quote:Op zondag 27 oktober 2024 09:33 schreef Toine51 het volgende:
Laten we ons maar aanpassen aan de klimaatveranderingen, dat is makkelijker lijkt mij....
Dat gepush hangt ook veel mensen de keel uit...
1 meter stijging is onzin, gaan wij niet meer meemaken...quote:Op zondag 27 oktober 2024 10:27 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Laat ons dan maar eens zien hoe makkelijk we in Nederland ons zouden kunnen aanpassen aan maar 1 meter zeespiegelstijging.![]()
Slappe opmerkingen maken zonder enige realisme hangt nog meer mensen de keel uit..
Als jij er een conservatief/progressief discussie van wil maken, prima hoor. Maar het is natuurlijk onzinnig. Immers in de kabinetten die de afgelopen 20 jaar aan de macht waren was er ruim voldoende progressief geluid. Nog even afgezien dat men vaak GL koos om ook in de 1e kamer rugdekking te hebben en niet de SGP, wat al aangeeft dat het niet zo duidelijk conservatief was als jij kennelijk meent.quote:Op zaterdag 26 oktober 2024 10:16 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Nee de politiek heeft doelen gesteld en heeft toen iedereen met kennis net zo hard genegeerd als met bijvoorbeeld het stikstofverhaal.
Toen bedacht werd dat we van gas af moesten zei de sector: ga het stroomnet verzwaren, want grote veranderingen doorvoeren in het netwerk duurt meer dan 10 jaar. Den Haag kwam pas in actie toen het te laat was. Dat die knelpunten op het netwerk eraan kwamen was al jaren in alle lagen van de overheid bekend voor er wat mee gedaan werd. Kleine glazenmaker was stageloper en wist het, maar de minister deed niks.
Na meer dan 20 jaar visieloze conservatief rechtse kabinetten is het nu inderdaad niet meer realistisch nee.
95% eet vlees. Kortom: 0 draagvlak. Realisme graag.quote:Op zaterdag 26 oktober 2024 15:41 schreef viagraap het volgende:
[..]
Die boeren (wereldwijd gezien) gebruiken een derde van de landbouwgrond nu om eten voor veedieren te maken. Dus als we allemaal vegetariër worden komt er juist land vrij.
Technisch kunnen we 3 meter aan en de meest recente inzichten laten zien dat we wel eens ruim onder de 1 meter kunnen blijven.quote:Op zondag 27 oktober 2024 10:27 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Laat ons dan maar eens zien hoe makkelijk we in Nederland ons zouden kunnen aanpassen aan maar 1 meter zeespiegelstijging.![]()
Slappe opmerkingen maken zonder enige realisme hangt nog meer mensen de keel uit..
Precies andersom: boorbedrijven durven geen risico's te nemen uit angst voor misboringen / complicaties bij het boren / te weinig opbrengst waarmee de businesscase onhaalbaar wordt. Een businesscase die overigens al zwaar gesubsidieerd wordt - door de overheid. Net als elke duurzame businesscase in NL trouwens.quote:Op vrijdag 25 oktober 2024 18:51 schreef halfway het volgende:
[..]
STAND VAN DE TECHNIEK
Op dit moment zijn er ongeveer 25 geothermiebronnen in Nederland. Deze worden met name gebruikt voor het verwarmen van kassen, zoals het project Aardwarmte Maasdijk, waarin VB een belangrijke rol speelt. Naast geothermie als toepassing voor de tuinbouw, lopen er in Nederland ook initiatieven om gebouwen op warmtenetten aan te sluiten, of zelfs projecten die alleen zijn gericht op de gebouwde omgeving. Hierin staan we in Nederland nog aan het beginstadium, maar in het buitenland zijn wel al meer projecten gericht op de gebouwde omgeving. Bijvoorbeeld in Parijs, waar al tientallen jaren doubletten staan die de gebouwde omgeving verwarmen. Of in München, waar ze tien jaar geleden met aardwarmtewinning zijn begonnen voor de gebouwde omgeving.
Probleem zit hem weer in de overheid, die durven geen risicos te nemen.
Het grootste probleem met warmtenetten is dat ze vooral de grond verwarmen. Het idee ervan is dat je toch restwarmte gebruikt, dus dan maakt dat niet uit.quote:Op zaterdag 26 oktober 2024 10:33 schreef Basp1 het volgende:
Genoeg natuur en landbouwland waar niets op staat en we diep onder de grond die warmte dan kwijt kunnen of uithalen zonder de gevolgen voor gebouwen.
95% eet vlees omdat het hele voedselsysteem inclusief marketing daarop is ingericht. Bovendien kan die 95% best nog vlees eten in een beter systeem, maar niet zo veel als nu.quote:Op zondag 27 oktober 2024 11:20 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
95% eet vlees. Kortom: 0 draagvlak. Realisme graag.
Jij vind het prima dat Nederland een soort vuilnisbelt van vieze activiteiten is voor de rest van Europa?quote:Op zaterdag 26 oktober 2024 09:44 schreef Cruzinats het volgende:
[..]
Nederland is het meest dichtbevolkte land in de EU, muv van het eiland Malta.
Zou het daar iets mee te maken kunnen hebben, of blijven we lekker domlinks schreeuwen zonder naar de correlaties te kijken?
Nederland doet al tyfus veel aan klimaatonzin, maar het is dweilen met de kraan open zolang de grenzen openstaan voor nieuwe import. Verder lekker boeiend, Nederland heeft de grootste haven van Europa en landbouw om de hele EU te voeden, iemand moet het doen en laat het dan maar ons zijn. Die Fransen en Spanjaarden zitten op hun luie reet en jij laat je ook nog de les door hun lezen.
quote:Op zondag 27 oktober 2024 18:55 schreef cempexo het volgende:
Het klimaat is ongrijpbaar en on(be)handelbaar, want afhankelijk van buitenaardse factoren waar de mensheid nul invloed op heeft, ook niet bij 50 miljard vervuilers en vernietigers van moeder Aarde.
Waarom toch steeds dat onzinnige maakbaarheidsdenken? Om onszelf gerust en al dan niet tevreden te stellen, als er maar iets van handelen aan voorafgaat? Laat een windje, dat heeft op het klimaat hetzelfde effect als tienduizend windmolens...
Dat kost vele malen meer geld.quote:Op zondag 27 oktober 2024 09:33 schreef Toine51 het volgende:
Laten we ons maar aanpassen aan de klimaatveranderingen, dat is makkelijker lijkt mij....
Mensen hebben moeite met gedragsverandering, dat geldt niet alleen voor milieu.quote:Dat gepush hangt ook veel mensen de keel uit...
Het laaghangend fruit is nog lang niet op in Nederland. Veel huizen zijn nog steeds matig geïsoleerd. De fossiele industrie krijgt nog steeds miljarden subsidie. Veel geschikte daken hebben nog geen zonnepanelen. Mensen kunnen dichter bij hun huis gaan werken: daar is nog geen enkele (financiële) stimulatie voor. De landbouw is nog steeds monocultuur en vervuilend, de industrie betaalt nauwelijks voor CO2 emmissies en haalt de doelen niet. Enz, enz, enz.quote:Op zaterdag 26 oktober 2024 09:20 schreef VEM2012 het volgende:
Het laaghangend fruit is een beetje op. Nu wordt het lastiger. Nederland van het gas af blijkt bv een leuke spreuk, maar realiteitszin ontbreekt.
Kijk bv in Eindhoven, waar GL machtig is. Daar gingen ze een wijk van het gas halen (een zogenaamde startwijk). Uiteindelijk bleek niets meer te kunnen dan wat collectoren onder de sportvelden en daarmee kunnen dan iets van 10 huizen worden verwarmd.
De hybride ketels zijn we ook maar van afgestapt. Partijen trekken zich terug uit de plannen voor extra windmolenparken. Waterstofeconomie is fantasie. Het netwerk kan de vraag naar elektriciteit niet bijbenen. Enz.
We komen er echt wel, maar de politiek heeft arbitraire doelen gesteld die simpelweg onhaalbaar zijn.
Tijd voor realisme.
In de middeleeuwen was het warmer dan nu het geval is. Nauwelijks mensen en dieren, geen fabrieken, geen auto's, geen vliegtuigen, geen schepen.quote:Op maandag 28 oktober 2024 07:57 schreef CarbonC het volgende:
[..]
Het laaghangend fruit is nog lang niet op in Nederland. Veel huizen zijn nog steeds matig geïsoleerd. De fossiele industrie krijgt nog steeds miljarden subsidie. Veel geschikte daken hebben nog geen zonnepanelen. Mensen kunnen dichter bij hun huis gaan werken: daar is nog geen enkele (financiële) stimulatie voor. De landbouw is nog steeds monocultuur en vervuilend, de industrie betaalt nauwelijks voor CO2 emmissies en haalt de doelen niet. Enz, enz, enz.
Nou gelukkig maar, dan weet niemand dat we die doelen niet zouden behalen.quote:Op donderdag 24 oktober 2024 18:13 schreef Aberkullie het volgende:
2030 dan hebben we toch al lang een atoombom op onze kop gekregen
O, marketing? Daarom eet iedereen ook 2 ons groente en 2 stuks fruit…quote:Op zondag 27 oktober 2024 17:21 schreef viagraap het volgende:
[..]
95% eet vlees omdat het hele voedselsysteem inclusief marketing daarop is ingericht. Bovendien kan die 95% best nog vlees eten in een beter systeem, maar niet zo veel als nu.
Matig geïsoleerde huizen worden bewoond door mensen die vaak het geld niet hebben voor isolatie. Vandaag nog in de krant: ruwweg de helft van de huiseigenaren heeft het al lastig zat om de woonlasten op te hoesten.quote:Op maandag 28 oktober 2024 07:57 schreef CarbonC het volgende:
[..]
Het laaghangend fruit is nog lang niet op in Nederland. Veel huizen zijn nog steeds matig geïsoleerd. De fossiele industrie krijgt nog steeds miljarden subsidie. Veel geschikte daken hebben nog geen zonnepanelen. Mensen kunnen dichter bij hun huis gaan werken: daar is nog geen enkele (financiële) stimulatie voor. De landbouw is nog steeds monocultuur en vervuilend, de industrie betaalt nauwelijks voor CO2 emmissies en haalt de doelen niet. Enz, enz, enz.
Rijkswaterstaat zegt dat Nederland klaar is voor een zeespiegelstijging van 3 meter. Er is nu wel weer beroering, omdat het KNMI nu zegt dat het wel eens 4,5 meter zou kunnen worden. Gelukkig is er van een stijging nog steeds geen sprake.quote:
Het spijt me kerel, maar hier praat je volkomen onzin. Die warmtebedrijven worden niet geprivatiseerd, dat zijn ze al. En daarmee zijn ze nadrukkelijk niet in het bezit van netbedrijven maar sinds de splitsing in bezit van o.a. Vattenfall en Eneco. De nieuwe wet brengt ze juist weer in publieke handen, om van warmte (weer) een nutsvoorziening te maken. Om die reden staan o.a. netbeheerders juist te springen dit over te nemen omdat ze menen het goedkoper te kunnen.quote:Op zondag 27 oktober 2024 16:12 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Ook de netbeheerders die tijdens de privatisering warmtenetten geërfd hebben willen er van af. De aanleg lijkt tot stilstand te komen zonder forse subsidies. Enexis heeft er een aantal aangelegd toen de regering met de aardgasvrije proeftuinen bezig was (en er veel subsidies voor waren), maar dat geld is nu opgedroogd en daarmee de aanleg van nieuwe warmtenetten. Binnenkort worden ze daarom ook allemaal geprivatiseerd. Dat zal heel wat problemen opleveren en dan is er helemaal geen geld meer voor uitbouw.
Heb je het artikel waarvan je de link hebt gepost gelezen?quote:Op donderdag 24 oktober 2024 18:35 schreef thedeedster het volgende:
GL wil Een miljoen huizen erbij.
Dat kun je willen. Maar als je denkt dat je dan ook nog kunt voldoen aan deze voorwaarden? Succes!
Heb je ook de oorzaken daarvan opgezocht?quote:Op maandag 28 oktober 2024 08:02 schreef cempexo het volgende:
[..]
In de middeleeuwen was het warmer dan nu het geval is. Nauwelijks mensen en dieren, geen fabrieken, geen auto's, geen vliegtuigen, geen schepen.
Zo'n 200 jaar geleden kwamen de smeltende ijsschotsen van de Noordpool Londen binnen drijven, daar staat nog - in Noord Londen - een herdenkingsteken,
Maar hier zwijgen de milieupartijen over...
Je hebt gelijk, ik heb het niet goed gelezen.quote:Op maandag 28 oktober 2024 08:55 schreef AgLarrr het volgende:
[..]
Het spijt me kerel, maar hier praat je volkomen onzin. Die warmtebedrijven worden niet geprivatiseerd, dat zijn ze al. En daarmee zijn ze nadrukkelijk niet in het bezit van netbedrijven maar sinds de splitsing in bezit van o.a. Vattenfall en Eneco. De nieuwe wet brengt ze juist weer in publieke handen, om van warmte (weer) een nutsvoorziening te maken.
Uit de bron:quote:Om die reden staan o.a. netbeheerders juist te springen dit over te nemen omdat ze menen het goedkoper te kunnen.
Alleen al alle huizen fatsoenlijk isoleren zou een enorme winst opleveren samen met het aanpakken van de grootvervuilers komen we dan een heel eind.quote:Op zaterdag 26 oktober 2024 09:20 schreef VEM2012 het volgende:
Het laaghangend fruit is een beetje op. Nu wordt het lastiger. Nederland van het gas af blijkt bv een leuke spreuk, maar realiteitszin ontbreekt.
Die stadverwarmingsnettenfetish is idd ergerlijk. Met normale warmtepompen kom je al een heel eind.quote:Kijk bv in Eindhoven, waar GL machtig is. Daar gingen ze een wijk van het gas halen (een zogenaamde startwijk). Uiteindelijk bleek niets meer te kunnen dan wat collectoren onder de sportvelden en daarmee kunnen dan iets van 10 huizen worden verwarmd.
|Volgens mij komen ze daar juist op terug al zie ik het als een onnodige tussenstap.quote:De hybride ketels zijn we ook maar van afgestapt. Partijen trekken zich terug uit de plannen voor extra windmolenparken. Waterstofeconomie is fantasie. Het netwerk kan de vraag naar elektriciteit niet bijbenen. Enz.
quote:We komen er echt wel, maar de politiek heeft arbitraire doelen gesteld die simpelweg onhaalbaar zijn.
Tijd voor realisme.
Dat isoleren lukt alleen als je mensen gaat verplichten, maar tegelijkertijd als overheid ook zorgt dat het betaalbaar is. Dat kan middels leningen die niet meer kosten dan de besparing aan energiekosten. Maar het is geen laaghangend fruit.quote:Op maandag 28 oktober 2024 09:21 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Alleen al alle huizen fatsoenlijk isoleren zou een enorme winst opleveren samen met het aanpakken van de grootvervuilers komen we dan een heel eind.
[..]
Die stadverwarmingsnettenfetish is idd ergerlijk. Met normale warmtepompen kom je al een heel eind.
[..]
|Volgens mij komen ze daar juist op terug al zie ik het als een onnodige tussenstap.
Dat waterstofnet is idd 1 grote farce. De leidingen zijn er helemaal niet geschikt voor.
[..]
Kan wel wezen dat vlees gezond en lekker is, het is onhoudbaar voor de planeet om het in deze mate te consumeren. Dat is ook realistisch: wat willen we niet boven wat kunnen we zetten.quote:Op maandag 28 oktober 2024 08:17 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
O, marketing? Daarom eet iedereen ook 2 ons groente en 2 stuks fruit…
Vlees is gewoon gezond en lekker.
Nee, het zijn activisten die om hele andere redenen vlees eten niet ok vinden die zoiets beweren.quote:Op maandag 28 oktober 2024 09:47 schreef viagraap het volgende:
[..]
Kan wel wezen dat vlees gezond en lekker is, het is onhoudbaar voor de planeet om het in deze mate te consumeren. Dat is ook realistisch: wat willen we niet boven wat kunnen we zetten.
Nee, het zijn alle wetenschappers die zich met dit onderwerp bezighouden. Dat er ook activisten zijn die dierenwelzijn belangrijk vinden en hetzelfde betogen doet daar niets aan af. Non-argument.quote:Op maandag 28 oktober 2024 09:50 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Nee, het zijn activisten die om hele andere redenen vlees eten niet ok vinden die zoiets beweren.
Diezelfde wetenschappers die steevast rekenen met rundvlees, in plaats van bv kip? En die je nooit hoort over koffie?quote:Op maandag 28 oktober 2024 09:51 schreef viagraap het volgende:
[..]
Nee, het zijn alle wetenschappers die zich met dit onderwerp bezighouden. Dat er ook activisten zijn die dierenwelzijn belangrijk vinden en hetzelfde betogen doet daar niets aan af. Non-argument.
Wat loop je nou weer te bazelen? Ik heb het over al het vlees. En wat de media wel of niet haalt heb ik geen boodschap aan. En koffie, ja daar zijn ook dingen mee aan de hand, wat wil je daarmee zeggen? Je haalt er weer eens allemaal random dingen bij.quote:Op maandag 28 oktober 2024 09:53 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Diezelfde wetenschappers die steevast rekenen met rundvlees, in plaats van bv kip? En die je nooit hoort over koffie?
Dat zijn immers degenen die de pers halen.
En jij doet zoals gewoonlijk weer alles waar je het niet mee eens bent af als onwetenschappelijk gezwets. Ook als de bron een wetenschappelijk rapport is.quote:Op maandag 28 oktober 2024 09:58 schreef viagraap het volgende:
[..]
Wat loop je nou weer te bazelen? Ik heb het over al het vlees. En wat de media wel of niet haalt heb ik geen boodschap aan. En koffie, ja daar zijn ook dingen mee aan de hand, wat wil je daarmee zeggen? Je haalt er weer eens allemaal random dingen bij.
Er is niet zoiets als de CO2 uitstoot van vlees. Een vega cheeseburger heeft bv een vergelijkbare CO2 uitstoot als kip en varken.quote:Op maandag 28 oktober 2024 09:58 schreef viagraap het volgende:
[..]
Wat loop je nou weer te bazelen? Ik heb het over al het vlees. En wat de media wel of niet haalt heb ik geen boodschap aan. En koffie, ja daar zijn ook dingen mee aan de hand, wat wil je daarmee zeggen? Je haalt er weer eens allemaal random dingen bij.
Er is meer dan zeespiegelstijging: stormen, extreme neerslag (en overstromingen zoals toen bij Valkenburg) enz.quote:Op maandag 28 oktober 2024 08:38 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Rijkswaterstaat zegt dat Nederland klaar is voor een zeespiegelstijging van 3 meter. Er is nu wel weer beroering, omdat het KNMI nu zegt dat het wel eens 4,5 meter zou kunnen worden. Gelukkig is er van een stijging nog steeds geen sprake.
Wat een ongefundeerde onzin. Klimaatwetenschappers zijn, de naam zegt het al: wetenschappers: die houden zich aan de vereisten van goed, gevalideerd en toetsbaar onderzoek.quote:De natuur is in een evenwicht. Je hebt allerlei dingen die het warmer maken, maar ook dingen die het kouder maken. Positieve en negatieve feedback. Wat het KNMI heeft gedaan is alle positieve feedbacks bij elkaar optellen, de negatieve genegeerd, dat door te trekken tot het einde van de eeuw en dan uitrekenen wat de bijbehorende maximale zeespiegelstijging is. Dat heeft niets meer met wetenschap te maken, dat is puur propaganda. Een Excel pagina met de maximale rampspoed. Maar dat wisten we al.
Het is natuurlijk niet zo dat iedere wetenschapper zich daaraan houdt.quote:Op maandag 28 oktober 2024 10:38 schreef CarbonC het volgende:
[..]
Er is meer dan zeespiegelstijging: stormen, extreme neerslag (en overstromingen zoals toen bij Valkenburg) enz.
[..]
Wat een ongefundeerde onzin. Klimaatwetenschappers zijn, de naam zegt het al: wetenschappers: die houden zich aan de vereisten van goed, gevalideerd en toetsbaar onderzoek.
Oke, waarom pleit je er dan niet voor om minder rund en meer kip te consumeren?quote:Op maandag 28 oktober 2024 09:53 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Diezelfde wetenschappers die steevast rekenen met rundvlees, in plaats van bv kip? En die je nooit hoort over koffie?
Dat zijn immers degenen die de pers halen.
Als we werkelijk het milieu belangrijk vinden dan helpen we die mensen toch? Veel mensen hebben overwaarde en een huis met een goed energielabel is meer waard en beter te verkopen.quote:Op maandag 28 oktober 2024 08:33 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Matig geïsoleerde huizen worden bewoond door mensen die vaak het geld niet hebben voor isolatie.
"Slechts 52 procent verwacht helemaal geen moeite te krijgen met het betalen van de woonlasten. Bijna 1 op 2 (45 procent) verwacht de komende periode weinig tot een beetje moeite te krijgen met het betalen van de woonlasten."quote:Vandaag nog in de krant: ruwweg de helft van de huiseigenaren heeft het al lastig zat om de woonlasten op te hoesten.
En ook dit is ononderbouwde onzin.quote:De ‘subsidie’ voor fossiele energie is een hoax. Waarbij men een vergelijking trekt tussen de energiebelasting van particulieren en grootverbruikers (bedrijven) en men vervolgens gaat berekenen hoeveel minder belasting grootverbruikers betalen en dat is dan zogenaamd ‘subsidie’. Als dat al zo was (quod non), dan was het subsidie ten behoeve van die grootverbruikers… Maar bovenal is het gewoon dat particulieren in Nederland extreem zwaar belast worden (wat een ‘groene’ maatregel is).
Dat klopt: leg die dingen dus neer op de daken van energie-intensieve bedrijven die het gebruiken op het moment dat de zon schijnt. En volgend jaar komen de eerste V2G auto's op de markt (Renault 5, onder andere): die kunnen helpen bij dit verschil in tijd tussen opwekking en gebruik.quote:Er zijn nu al zoveel zonnepanelen dat op zonnige dagen het netwerk overbelast is.
Er is nooit serieus iets gedaan om mensen hierbij te helpen.quote:Dichter bij huis gaan werken is ook een farce. Er is genoeg stimulans: de enorme filedruk. Men staat echt niet voor de lol in de file hoor…
Daarom op EU-niveau uitvoeren.quote:Het vestigingsklimaat in Nederland staat al zwaar onder druk, dus nog meer ondernemertje pesten is funest.
Ik reageerde op de stelling dat de huidige vleesconsumptie onhoudbaar is. Daar ben ik het niet mee eens.quote:Op maandag 28 oktober 2024 10:43 schreef Gimmick het volgende:
[..]
Oke, waarom pleit je er dan niet voor om minder rund en meer kip te consumeren?
Koffie draagt niet zo veel bij aan de c02 uitstoot. Ja - als een kilo koffie vergelijkt met een kilo 'x'. Maar niemand consumeert een kilo koffie per dag. Misschien 30 gram. De meeste omnivoren eten geen 30 gram vlees per dag of 30 gram melk. Dat gaat veel grotere porties.
Los daarvan is koffie een van de eerste slachtoffers van de klimaatverandering, dus dat 'probleem' lost zich vanzelf op.
[ afbeelding ]
Het wordt een gesubsidieerde nutsvoorziening, of liever worden de kosten voor een deel gesocialiseerd zoals dat bij E + G ook al gebeurt. En de gemeenten gaan het zeker niet alleen (hoeven) doen - godzij dank. Van marktwerking zal in zoverre iets overblijven dat de markt betrokken blijft bij de realisatie kant van het gebeuren. De primaire partijen worden dus publiek, inclusief de kostenvoordelen en eisen mbt rendement etc die dat soort partijen verwachten. Dus alleen dat zou al moeten kunnen schelen in de kosten voor de consument zelf.quote:Op maandag 28 oktober 2024 09:20 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Je hebt gelijk, ik heb het niet goed gelezen.
[..]
Uit de bron:
"De Wcw introduceert ook nieuwe regels met betrekking tot tariefregulering. Op dit moment zijn de kosten voor warmte- en koudelevering gekoppeld aan de gasprijzen. Dit heet het 'niet meer dan anders' principe. Met de Wcw wordt deze koppeling stapsgewijs losgelaten en toegewerkt naar een op kosten gebaseerd tarief."
Het idee is dat het dan goedkoper wordt. Aan de andere kant kan het dan ook duurder worden. Zoals hier, waar de gemeente een meerderheidsbelang heeft en het al drie keer failliet is gegaan. Ze proberen het al vanaf het begin te verkopen. Als dat met die nieuwe wet toch lukt is het alleen omdat de aanlegkosten dan worden afgeschreven en de prijs voor de gebruikers omhoog gaat. Of dat er structureel subsidie in blijft gaan, maar dat laatste lijkt me in dit geval onwaarschijnlijk.
Kortom, als het een gesubsidieerde nutsvoorziening moet worden, ben ik voor. Maar als het nog veel duurder wordt, dan heb ik nog steeds geen betaalbare verwarming. En het wordt weer afgeschoven op de gemeentes, die toch al geen geld hebben. Dus ik moet het nog zien.
Ook hier is het probleem weer, dat marktwerking alleen werkt als je meerdere aanbieders kunt hebben. Dat is met infrastructuur zelden het geval.
Ja, dat heeft er natuurlijk niets mee te maken dat steeds meer gebied betegeld is en de riolering niet meegroeit.quote:Op maandag 28 oktober 2024 10:38 schreef CarbonC het volgende:
[..]
Er is meer dan zeespiegelstijging: stormen, extreme neerslag (en overstromingen zoals toen bij Valkenburg) enz.
Ja, en zowel de onderzoeken die zeggen dat het wel meevalt als de onderzoeken die zeggen dat het nog veel erger is komen in het nieuws. Of, wacht ...quote:Wat een ongefundeerde onzin. Klimaatwetenschappers zijn, de naam zegt het al: wetenschappers: die houden zich aan de vereisten van goed, gevalideerd en toetsbaar onderzoek.
Prima om mensen te helpen (schreef ik ook), het is alleen daarmee geen laaghangend fruit meer.quote:Op maandag 28 oktober 2024 10:47 schreef CarbonC het volgende:
[..]
Als we werkelijk het milieu belangrijk vinden dan helpen we die mensen toch? Veel mensen hebben overwaarde en een huis met een goed energielabel is meer waard en beter te verkopen.
[..]
"Slechts 52 procent verwacht helemaal geen moeite te krijgen met het betalen van de woonlasten. Bijna 1 op 2 (45 procent) verwacht de komende periode weinig tot een beetje moeite te krijgen met het betalen van de woonlasten."
Bron: https://www.metronieuws.n(...)etalen-vaste-lasten/
Er is dus maar 3 procent die serieuze problemen verwacht m.b.t. het betalen van woonlasten. Wederom: begin bij de mensen die wel kunnen: als die 52% aan de slag gaat levert dat al heel veel op.
[..]
En ook dit is ononderbouwde onzin.
[..]
Dat klopt: leg die dingen dus neer op de daken van energie-intensieve bedrijven die het gebruiken op het moment dat de zon schijnt. En volgend jaar komen de eerste V2G auto's op de markt (Renault 5, onder andere): die kunnen helpen bij dit verschil in tijd tussen opwekking en gebruik.
[..]
Er is nooit serieus iets gedaan om mensen hierbij te helpen.
[..]
Daarom op EU-niveau uitvoeren.
Het is niet zo ingewikkeld. Als we echt de CO2 uitstoot drastisch willen terugdringen, dan kan dat. Kerncentrales bouwen, ons elektriciteitsnet verzwaren en een laadpaal op iedere parkeerplaats.quote:Op maandag 28 oktober 2024 10:56 schreef Feola het volgende:
Altijd lachwekkend, die termen die gebruikt worden in dit soort berichten (vooral in westerse media): "We moeten meer doen!", "5 over 12", "de wereld staat in brand", "dit is nog nooit voorgekomen", etc. Maar dit soort taal hoor je al heel lang. En dan komen er weer grafiekjes, etc, en dan herhaalt het hele circus zich weer.
Gelukkig kunnen er weer dit soort met een ondertoon van beschuldiging stukjes getikt worden en kan men lekker verontwaardigd doen van "zie je wel!!!11".
Machtshebbers die er ECHT iets aan zouden kunnen doen, doen net alsof ze er iets aan willen doen, maar dit is alleen omdat ze dan geen gezichtsverlies hoeven te lijden (Shell bijvoorbeeld, of Boeing). Ze doen het exacte minimum en vergroten maatregelen die ze nemen enorm uit door middel van campagnes en dergelijke, want geld verdienen blijft natuurlijk prioriteit nummer 1. Of ze krabbelen terug, zoals Volvo, omdat het financieel gezien gewoon een enorm risico is. Logisch ook.
En vervuilende landen (zoals Rusland, India, China, Bangladesh) doen er relatief gezien helemaal geen ruk/weinig aan, aangezien het daar de bevolking in die landen het totaal niet boeit, want de leefomstandigheden voor de meesten zijn er vaak ruk, dus hoogste prioriteit in die landen is gewoon (over)leven. Als je denkt dat de gemiddelde persoon in China, India of Nigeria druk is met verduurzamen, warmtepompen, kartonnen rietjes of elektrische auto's is, heb je echt een enorme plaat voor je kop.
Maargoed, postzegel Nederland is slecht bezig en iedereen moet het weten ook!
De huidige vleesconsumptie (eigenlijk dierlijke eiwitten) is wel onhoudbaar, zeker de rundvleesconsumptie. Je hebt geen argument aangedragen die dat weerlegt, alleen gezegd dat kip en varken minder belastend is. Dat is geen argument om in ieder geval minder rund te consumeren.quote:Op maandag 28 oktober 2024 10:51 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Ik reageerde op de stelling dat de huidige vleesconsumptie onhoudbaar is. Daar ben ik het niet mee eens.
Bedenk goed dat het voor de voedingsindustrie geweldig is als we vlees gaan vervangen door namaakvlees, maar voor de volksgezondheid bepaald niet. Ultrabewerkt voedsel (en dat is een vega hamburger nu eenmaal ook) is superslecht voor je.
Het beste is gewoon vlees zonder enige bewerking.
Wat CO2 betreft: eet vooral meer kip als je dat wil, ik geloof niet in mensen dwingen tot gedragsverandering. Ik geloof veel meer in mensen te lokken tot betere keuzes.
En ik vind zelf de volksgezondheid minstens zo belangrijk als het klimaat.
Dat is nogal misleidend. Een 'vega'-burger heeft alleen een gelijkwaardige uitstoot als een kipburger als het veel dierlijke ingredienten bevat: zuivel en eieren. Wat je dus eigenlijk zegt is dat dierlijke eiwitten een hogere uitstoot hebben. Een volledige plantaardige burger scoort wel beter (al is het verschil niet zo dramatisch als bij rund).quote:Op maandag 28 oktober 2024 10:25 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Er is niet zoiets als de CO2 uitstoot van vlees. Een vega cheeseburger heeft bv een vergelijkbare CO2 uitstoot als kip en varken.
Een lamsbout zit daar factor 8 boven.
(Bron: Milieu Centraal)
Dus kennelijk heb je geen enkel idee…
Welk wetenschappelijk rapport heb jij het in deze over?quote:Op maandag 28 oktober 2024 10:11 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
En jij doet zoals gewoonlijk weer alles waar je het niet mee eens bent af als onwetenschappelijk gezwets. Ook als de bron een wetenschappelijk rapport is.
Die wetenschappers moeten ook betaald worden. Volg het geld.
Kerel je eerste zin alleen al ga je de mist in. Er is geen co2 uitstoot van vlees maar er zijn wel dingen hoger en gelijk aan? Probeer op zn minst coherent te formuleren wat je bedoelt, gaan we daarna kijken hoe je er nu weer naast zit.quote:Op maandag 28 oktober 2024 10:25 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Er is niet zoiets als de CO2 uitstoot van vlees. Een vega cheeseburger heeft bv een vergelijkbare CO2 uitstoot als kip en varken.
Een lamsbout zit daar factor 8 boven.
(Bron: Milieu Centraal)
Dus kennelijk heb je geen enkel idee…
Er zijn twee manieren om plantaardige olie te produceren: in de eerste gebruik je een pers en zeef je wat daar uit komt. In de tweede geval haal je de olie er uit door wat er uit de pers komt in een hexaan bad te gooien, waardoor de olie die er in zit oplost. Je laat dan de hexaan (een onderdeel van benzine) verdampen en houd zo meer olie over dan in het eerste geval.quote:Op maandag 28 oktober 2024 11:11 schreef Gimmick het volgende:
Qua gezondheid maak je steeds dezelfde fout. Dat 'ultra bewerkt voedsel' over het algemeen slechter is dan minimaal bewerkt voedsel betekent niet dat in alle gevallen ultra bewerkt voedsel ongezonder is dan het alternatief.
Weipoeder is ultra-bewerkt. Is het ongezond? Nee. Baby formula is ultra-bewerkt. Is het ongezond? Nee.
Ultra bewerkte vleesvervangers zijn niet ongezonder dan dat gene wat ze vervangen: vlees. Ze zijn wel ongezonder dan een portie bonen.
O, daar gaan we weer. Iemand beweert X. Ik geef aan dat die uitspraak niet klopt (onder meer omdat het om te beginnen al onzin is om vlees op 1 hoop te gooien) en ineens heb ik de bewijslast...quote:Op maandag 28 oktober 2024 11:11 schreef Gimmick het volgende:
[..]
De huidige vleesconsumptie (eigenlijk dierlijke eiwitten) is wel onhoudbaar, zeker de rundvleesconsumptie. Je hebt geen argument aangedragen die dat weerlegt, alleen gezegd dat kip en varken minder belastend is. Dat is geen argument om in ieder geval minder rund te consumeren.
Qua gezondheid maak je steeds dezelfde fout. Dat 'ultra bewerkt voedsel' over het algemeen slechter is dan minimaal bewerkt voedsel betekent niet dat in alle gevallen ultra bewerkt voedsel ongezonder is dan het alternatief.
Weipoeder is ultra-bewerkt. Is het ongezond? Nee. Baby formula is ultra-bewerkt. Is het ongezond? Nee.
Ultra bewerkte vleesvervangers zijn niet ongezonder dan dat gene wat ze vervangen: vlees. Ze zijn wel ongezonder dan een portie bonen.
[ afbeelding ]
https://www.sciencedirect(...)ii/S0828282X23018822
Een cheeseburger heeft kaas. Dacht je dat dit mij was ontgaan?quote:Op maandag 28 oktober 2024 11:16 schreef Gimmick het volgende:
[..]
Dat is nogal misleidend. Een 'vega'-burger heeft alleen een gelijkwaardige uitstoot als een kipburger als het veel dierlijke ingredienten bevat: zuivel en eieren. Wat je dus eigenlijk zegt is dat dierlijke eiwitten een hogere uitstoot hebben. Een volledige plantaardige burger scoort wel beter (al is het verschil niet zo dramatisch als bij rund).
Als je net wil gaan doen alsof je niet begrijpt wat er staat, be my guest.quote:Op maandag 28 oktober 2024 11:49 schreef viagraap het volgende:
[..]
Kerel je eerste zin alleen al ga je de mist in. Er is geen co2 uitstoot van vlees maar er zijn wel dingen hoger en gelijk aan? Probeer op zn minst coherent te formuleren wat je bedoelt, gaan we daarna kijken hoe je er nu weer naast zit.
Moet ik weer voor je googlelen? Alleen de logica zegt het al: 80% van de landbouwgrond wordt nu gebruikt voor vlees, daarvan kunnen we meer eten maken als we er (gedeeltelijk) plantaardige eiwitten/voeding mee maken. We kunnen ook, zelfs zonder grondgebruik mee te rekenen, er logischerwijs vanuit gaan dat eiwitten direct aan mensen geven ipv aan vee milieuvriendelijker is.quote:Op maandag 28 oktober 2024 12:35 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Als je net wil gaan doen alsof je niet begrijpt wat er staat, be my guest.
Onderbouw je stelling maar eens dat de huidige vleesconsumptie onhoudbaar is.
Als je er zelf naar had gezocht, was je dit misschien tegengekomen:quote:Op maandag 28 oktober 2024 12:46 schreef viagraap het volgende:
[..]
Moet ik weer voor je googlelen? Alleen de logica zegt het al: 80% van de landbouwgrond wordt nu gebruikt voor vlees, daarvan kunnen we meer eten maken als we er (gedeeltelijk) plantaardige eiwitten/voeding mee maken. We kunnen ook, zelfs zonder grondgebruik mee te rekenen, er logischerwijs vanuit gaan dat eiwitten direct aan mensen geven ipv aan vee milieuvriendelijker is.
Bij nader inzien mag je zelf googlelen naar onderzoeken die deze gedachtegang bevestigen, het is namelijk onder mensen die weleens een krant openslaan een geaccepteerd feit.
In de study-review die ik aanhaalde staan ook randomized controled trails: geef een groep vlees, de andere groep vleesvervangers. En zie daar! vleesverangers zijn ook in RCTs niet ongezonder. Staat overigens letterljk in het schama: clinical trails.quote:Op maandag 28 oktober 2024 12:32 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
O, daar gaan we weer. Iemand beweert X. Ik geef aan dat die uitspraak niet klopt (onder meer omdat het om te beginnen al onzin is om vlees op 1 hoop te gooien) en ineens heb ik de bewijslast...
Ja, zo werkt dat dus niet.
Bewijs maar eens dat het onhoudbaar is. De argumenten zal ik netjes bespreken.
Verder kun je prima met cherry picking bewijzen dat vlees eten ongezond is, maar dan moet je zwaar leunen op epidemiologisch verkregen bewijs en zelfs dan blijft het cherry picking.
Terug naar het begin: waarom is de huidige vleesconsumptie onhoudbaar?
quote:Tegen 2050 zal de wereldbevolking waarschijnlijk rond de 10 miljard liggen. Tegelijkertijd bedreigen klimaatverandering en andere crises de voedselproductie. De aarde bestaat voor 70% uit water en 30% uit land, waarvan slechts een klein deel bewoonbaar en bruikbaar is voor landbouw. Ongeveer de helft van het bewoonbare land wordt al gebruikt voor landbouw, en de huidige voedselproductie stoot aanzienlijke broeikasgassen uit. Het voeden van 10 miljard mensen zou zelfs meer land en water vereisen, wat ten koste gaat van biodiversiteit en natuurlijke hulpbronnen.
Naast landgebruik, zijn er ook andere problemen: er is veel water nodig voor voedselproductie, meststoffen vervuilen het milieu en inefficiënte voedselproductie draagt bij aan de klimaatverandering. Bovendien leidt voedseltekort tot ondervoeding, terwijl overconsumptie in rijke landen leidt tot obesitas en ziekten.
Er zijn gelukkig oplossingen, zoals het verbeteren van de landbouwopbrengst en overstappen op milieuvriendelijkere diëten, zoals plantaardig eten. Hierdoor kan landbouwgrond worden teruggegeven aan de natuur, wat positief is voor het milieu en de biodiversiteit. Innovaties zoals precisielandbouw, aquacultuur en gekweekt vlees kunnen de voedselproductie efficiënter en duurzamer maken. Uiteindelijk is er geen eenduidige oplossing, maar een combinatie van maatregelen kan bijdragen aan een gezondere planeet en bevolking.
We zouden ook minder eten weg kunnen gooien en het wat eerlijker verdelen.quote:Op maandag 28 oktober 2024 12:58 schreef Gimmick het volgende:
In de study-review die ik aanhaalde staan ook randomized controled trails: geef een groep vlees, de andere groep vleesvervangers. En zie daar! vleesverangers zijn ook in RCTs niet ongezonder.
Dit is een video over de problemen van de huidige voedselproductie, geschreven door voedingswetenschappers. De bronnen staan eronder.
Wat bewijst dit dan? Welk punt maak je hier? Dat Nederland veel dierlijke eiwitten exporteert? En dan?quote:Op maandag 28 oktober 2024 12:58 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Als je er zelf naar had gezocht, was je dit misschien tegengekomen:
"De belangrijkste goederengroepen bij de export waren zuivel en eieren (¤ 12 miljard), sierteeltproducten (¤ 11,5 miljard), vlees (¤ 11,2 miljard), aardappelen en groenten (¤ 8,7 miljard) en dranken (¤ 8,1 miljard)."
Dus je vergelijkt een plantaardige burger met kaas met een kipburger zonder kaas en ga dan zeggen: zie je wel! Evenveel uitstoot!quote:Op maandag 28 oktober 2024 12:33 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Een cheeseburger heeft kaas. Dacht je dat dit mij was ontgaan?
Ja, dit is gewoon geen onderbouwing.quote:Op maandag 28 oktober 2024 12:46 schreef viagraap het volgende:
[..]
Moet ik weer voor je googlelen? Alleen de logica zegt het al: 80% van de landbouwgrond wordt nu gebruikt voor vlees, daarvan kunnen we meer eten maken als we er (gedeeltelijk) plantaardige eiwitten/voeding mee maken. We kunnen ook, zelfs zonder grondgebruik mee te rekenen, er logischerwijs vanuit gaan dat eiwitten direct aan mensen geven ipv aan vee milieuvriendelijker is.
Bij nader inzien mag je zelf googlelen naar onderzoeken die deze gedachtegang bevestigen, het is namelijk onder mensen die weleens een krant openslaan een geaccepteerd feit.
Wederom geen onderbouwing van de stelling dat het onhoudbaar is.quote:Op maandag 28 oktober 2024 12:58 schreef Gimmick het volgende:
[..]
In de study-review die ik aanhaalde staan ook randomized controled trails: geef een groep vlees, de andere groep vleesvervangers. En zie daar! vleesverangers zijn ook in RCTs niet ongezonder. Staat overigens letterljk in het schama: clinical trails.
Dit is een video over de problemen van de huidige voedselproductie, geschreven door voedingswetenschappers. De bronnen staan eronder.
Samenvatting van het transcript door ChatGTP:
[..]
[ afbeelding ]
Waar haalde jouw logica die 80 procent vandaan?quote:Op maandag 28 oktober 2024 13:24 schreef viagraap het volgende:
[..]
Wat bewijst dit dan? Welk punt maak je hier? Dat Nederland veel dierlijke eiwitten exporteert? En dan?
Prima joh.quote:Op maandag 28 oktober 2024 13:33 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Wederom geen onderbouwing van de stelling dat het onhoudbaar is.
Ooit werd gedacht dat de wereldbevolking al zo groot was dat het onhoudbaar was en met name in India het aantal mensen door honger veel lager zou worden.
Is werkelijk niets van terecht gekomen.
Nee, ik vergeleek het met kip. Niet met een kipburger.quote:Op maandag 28 oktober 2024 13:31 schreef Gimmick het volgende:
[..]
Dus je vergelijkt een plantaardige burger met kaas met een kipburger zonder kaas en ga dan zeggen: zie je wel! Evenveel uitstoot!
Je kunt prima 1000 kcal met 1000 kcal vergelijken en dan kijken naar de c02 uitstoot: https://ourworldindata.org/grapher/ghg-kcal-poorequote:Op maandag 28 oktober 2024 13:36 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Nee, ik vergeleek het met kip. Niet met een kipburger.
Het zijn uitwisselbare keuzes waarvan de een ‘beter’ zou zijn dan de ander en dat is gewoonweg niet zo.
Puur als voorbeeld dat je niet alles op 1 hoop moet gooien.
Het is onhoudbaar omdat het teveel vervuilt en teveel landbouwgrond in beslag neemt om de groeiende wereldbevolking te voeden, dat lijkt me vrij duidelijk uit mijn posts.quote:Op maandag 28 oktober 2024 13:31 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Ja, dit is gewoon geen onderbouwing.
De vraag was ook niet of het milieuvriendelijker is, maar of het onhoudbaar is.
Dus je begrijpt niet eens je eigen stelling…
Dat was niet mijn logica, dat was gewoon wat de eerste beste hit op google zegt. Dus ja ook veevoer meegerekend, lijkt me nogal wiedes dat je dat meetelt.quote:Op maandag 28 oktober 2024 13:34 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Waar haalde jouw logica die 80 procent vandaan?
En als je nou zegt: "ja, dat is allemaal voor veevoer", dan zou eerst even Duckduckgo'en je misschien hier of hier hebben gebracht.
En nu?quote:Op maandag 28 oktober 2024 13:42 schreef Gimmick het volgende:
[..]
Je kunt prima 1000 kcal met 1000 kcal vergelijken en dan kijken naar de c02 uitstoot: https://ourworldindata.org/grapher/ghg-kcal-poore
Je kunt prima 100 gram eiwit vergelijk met 100 gram eiwit en dan kijken naar de c02 uitstoot: https://ourworldindata.org/grapher/ghg-per-protein-poore
Maak dat nou eens concreet met cijfers.quote:Op maandag 28 oktober 2024 14:44 schreef viagraap het volgende:
[..]
Het is onhoudbaar omdat het teveel vervuilt en teveel landbouwgrond in beslag neemt om de groeiende wereldbevolking te voeden, dat lijkt me vrij duidelijk uit mijn posts.
Staat ook in de infographic die ik postte.quote:Op maandag 28 oktober 2024 14:47 schreef viagraap het volgende:
[..]
Dat was niet mijn logica, dat was gewoon wat de eerste beste hit op google zegt. Dus ja ook veevoer meegerekend, lijkt me nogal wiedes dat je dat meetelt.
Verder weet ik wederom niet wat je punt is. Je post twee bronnen die alleen maar bewijzen dat sojateelt ineffectief is vergeleken met die soja gewoon door mensen te laten eten, of die grond voor andere gewassen te gebruiken.
Schaf mensen af en het gaat naar 0%. Nog efficiënter.quote:Op maandag 28 oktober 2024 14:58 schreef Gimmick het volgende:
[..]
Staat ook in de infographic die ik postte.
• Voor de veeteelt wordt 80 procent van het landbouwoppervlakte gebruikt. Zij levert 17 procent van de calorieën die mensen consumeren.
• Akkerbouw direct voor menselijke consumptie is 16 procent. Zij levert 83 procent van de calorieën die mensen consumeren
Je 'discussieert' vermoeiend. Jij beweert Het zijn uitwisselbare keuzes waarvan de een ‘beter’ zou zijn dan de ander en dat is gewoonweg niet zo en dat is gewoon niet zo. Plantaardig voedsel zal (vrijwel) altijd beter scoren (gekeken naar co2 uitstoot, land- en watergebruik) dan dierlijk.quote:
quote:Op maandag 28 oktober 2024 15:02 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Schaf mensen af en het gaat naar 0%. Nog efficiënter.
Kortom, leuke cijfers, maar ‘kaal’ zeggen ze niet zoveel.
Kerel je vraagt om cijfers, iemand geeft je letterlijk cijfers en dan zijn ze weer te kaal. Fucking clown.quote:Op maandag 28 oktober 2024 15:02 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Schaf mensen af en het gaat naar 0%. Nog efficiënter.
Kortom, leuke cijfers, maar ‘kaal’ zeggen ze niet zoveel.
Volgens het CBS is dat in Nederland 65%. (Oppervlakte Grasland en groenvoedergewassen, totaal). We produceren in Euro's meer aan bloemen en sierplanten dan aan vlees, maar die hebben natuurlijk een veel hogere opbrengst per hectare dan gras.quote:Op maandag 28 oktober 2024 14:58 schreef Gimmick het volgende:
[..]
Staat ook in de infographic die ik postte.
• Voor de veeteelt wordt 80 procent van het landbouwoppervlakte gebruikt. Zij levert 17 procent van de calorieën die mensen consumeren.
• Akkerbouw direct voor menselijke consumptie is 16 procent. Zij levert 83 procent van de calorieën die mensen consumeren
Het klimaat als klimaat is niet stabiel...quote:Op maandag 28 oktober 2024 09:16 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Heb je ook de oorzaken daarvan opgezocht?
Correct, het kan uit het lood slaan in een tempo dat de natuur niet kan bijbenen als je er binnen korte tijd allemaal stoffen in pompt die er zonder de mens niet in zo'n tempo bij waren gekomen.quote:Op maandag 28 oktober 2024 15:17 schreef cempexo het volgende:
[..]
Het klimaat als klimaat is niet stabiel...
We hebben het hier over CO2 uitstoot en niets anders (lees anders de OP eens aandachtig) en bij deze vergelijking kom je dan op een vergelijkbare uitstoot.quote:Op maandag 28 oktober 2024 15:04 schreef Gimmick het volgende:
[..]
Je 'discussieert' vermoeiend. Jij beweert Het zijn uitwisselbare keuzes waarvan de een ‘beter’ zou zijn dan de ander en dat is gewoonweg niet zo en dat is gewoon niet zo. Plantaardig voedsel zal (vrijwel) altijd beter scoren (gekeken naar co2 uitstoot, land- en watergebruik) dan dierlijk.
Wat iemand een clown maakt is dat deze denkt mee te kunnen praten, maar met ieder antwoord blijk geeft van klok-klepel…quote:Op maandag 28 oktober 2024 15:06 schreef viagraap het volgende:
[..]
Kerel je vraagt om cijfers, iemand geeft je letterlijk cijfers en dan zijn ze weer te kaal. Fucking clown.
Hier heb je wetenschappelijke artikelen die niet kaal zijn.
Lees mijn post dan eens, staan nog meer cijfers. Zo moeilijk is het allemaal niet. En wat wil je nou daadwerkelijk weten? Want een post terug begin je het er al op te gooien dat het over CO2 uitstoot gaat. Wat bovendien ook een zwaktebod is, je wilt met cijfers er al bij niet eens accepteren dat vlees meer CO2 uitstoot dan plant. Zoals Gimmick je al probeert uit te leggen lees je alleen de cijfers die jij wilt lezen. Clown.quote:Op maandag 28 oktober 2024 15:35 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Wat iemand een clown maakt is dat deze denkt mee te kunnen praten, maar met ieder antwoord blijk geeft van klok-klepel…
Ik vraag niet om cijfers. Ik vraag om cijfers waaruit BLIJKT dat de huidige vleesconsumptie onhoudbaar is. Zo moeilijk is het allemaal niet.
https://www.milieucentraa(...)eu-impact-van-vlees/quote:Vlees is verantwoordelijk voor 40 procent van broeikasgassen die vrijkomen bij de productie van een gemiddeld Nederlands dieet. Voor de productie van 1 kilo vlees is ongeveer 4 tot 25 kilo plantaardig voer nodig. En voor de productie van voer is veel land, water en energie nodig. Minder vlees eten is dus goed voor het klimaat.
In Nederland kopen we jaarlijks zo'n 33 kilo vlees per persoon (rund, varken en kip samen). Dat is wel 4-6 keer zoveel als past binnen de draagkracht van de aarde. Daarnaast importeren en exporteren we ook veel vlees. De veehouderij die al dat vlees produceert, stoot broeikasgassen uit, verbruikt veel water, heeft wereldwijd veel ruimte nodig voor de verbouw van veevoer én kan mestproblemen veroorzaken.
Houden we het op co2. Welke vergelijking bedoel je dan precies? Niet de vergelijking 'vegaburger' en kipfilet, volgens jouw bron de Milieu Centrale:quote:Op maandag 28 oktober 2024 15:33 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
We hebben het hier over CO2 uitstoot en niets anders (lees anders de OP eens aandachtig) en bij deze vergelijking kom je dan op een vergelijkbare uitstoot.
Wat vermoeiend is, is dat jij daar over door wil blijven drammen.
Bron?quote:Op maandag 28 oktober 2024 16:29 schreef cempexo het volgende:
[..] Het IPCC is volkomen afhankelijk van het - gratis - geld van de wereld overheden. Genoegzaam is bekend dat IPCC medewerkers worden gedwongen om te schrijven dat wat de IPCC leiding dicteert. Doe je dat niet ic onvoldoende dan wordt je ontslagen.
[..]
Iedereen op Fok, Facebook en youtube-comments.quote:
Rare reactie.quote:Op maandag 28 oktober 2024 15:02 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Schaf mensen af en het gaat naar 0%. Nog efficiënter.
Waarom zeggen die niet zoveel? Die cijfers zeggen juist erg veel.quote:Kortom, leuke cijfers, maar ‘kaal’ zeggen ze niet zoveel.
Wat lijkt je realistischer: tienduizenden wetenschappers betaald met publiek geld flessen de boel omdat ze niet voor hun passie in het vak wetenschapper zijn geworden maar om geld te verdienen, of 'wetenschappers' bij dubieuze denktanks die riantere vergoeding van oliebedrijven krijgen flessen de boel omdat ze van geld houden. Mag je eerst raden welke theorieën uit welk kamp komen.quote:Op maandag 28 oktober 2024 16:29 schreef cempexo het volgende:
Het gaat niet om het milieu, maar om de milieu organisaties in stand weten te houden. Het IPCC is volkomen afhankelijk van het - gratis - geld van de wereld overheden. Genoegzaam is bekend dat IPCC medewerkers worden gedwongen om te schrijven dat wat de IPCC leiding dicteert. Doe je dat niet ic onvoldoende dan wordt je ontslagen.
Als Nederland de milieu belastingen zouden laten vallen, dan is de NL overheid zo ongeveer failliet en zullen ze daarom noodgedwongen andere belastingen verhogen. De opbrengsten 2023 was in Nederland plm 23 miljard euro.
Het is gewoon big business geworden. Het milieu sec is bijzaak geworden.
Maar ja, zit je tussen achterlijk volk. Keuzes zijn lastig.quote:Op vrijdag 25 oktober 2024 09:48 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Noord Nederland is al deels prima, daar wordt de luchtkwaliteit als goed aangemerkt.
Ik heb het even aangepast.quote:Op maandag 28 oktober 2024 16:41 schreef viagraap het volgende:
[..]
Wat lijkt je realistischer: tienduizenden wetenschappers betaald met publiek geld flessen de boel omdat ze niet voor hun passie in het vak wetenschapper zijn geworden maar om geld te verdienen, of 'wetenschappers' bij dubieuze denktanks die riantere vergoeding van oliebedrijven of klimaatlobby's krijgen flessen de boel omdat ze van geld houden. Mag je eerst raden welke theorieën uit welk kamp komen.
Je eerste twee/drie alinea's zijn juist een pleidooi voor de gedachte dat de charlatans die de boel flessen rapporteren dat er niets aan de hand is.quote:Op maandag 28 oktober 2024 17:18 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Ik heb het even aangepast.
Wetenschappers moeten ook betaald worden. Ze hebben ook allemaal hun stokpaardje en meer of minder de neiging mee te doen met de rest. En ze doen liever werk dat goed betaalt dan werk dat niet goed betaalt. Het zijn net mensen.
Net zoals in andere beroepsgroepen zijn er altijd mensen die het vuile werk op moeten knappen. Als ze dat liever niet doen moet je meer betalen. En in de wetenschappelijke wereld ben je afhankelijk van collegiale toetsing om je rapporten gepubliceerd te kunnen krijgen. Die moet je dus te vriend houden. Ook moet je als bronmateriaal vergelijkbare rapporten van hun gebruiken. Je kunt dus niet zomaar wat roepen of onderzoeken en publiceren wat je zelf leuk vind.
En dan hangt het er nog maar van af welke van die rapporten in het nieuws komen. Dat zijn per definitie diegene die zeggen dat het nog veel erger is. Rampspoed verkoopt, goed nieuws is geen nieuws. Wat natuurlijk ook belangrijk is voor de desbetreffende wetenschappers.
en rusland en India ??quote:Op donderdag 24 oktober 2024 18:11 schreef Paul het volgende:
[ afbeelding ]
[..]
https://www.rtl.nl/nieuws(...)nergieverkenning-kev
[poll=7954]
Dit klinkt als mijn kinderen: kind 1, om de aandacht af te leiden van zijn rommel: "Ja, maar: de kamer van kind 2 is ook een rommel!".quote:
Dus nu is het maar de vraag welk kamp je gelooft. Volgens mij zijn dat de onheilsprofeten.quote:Op maandag 28 oktober 2024 17:26 schreef viagraap het volgende:
[..]
Je eerste twee/drie alinea's zijn juist een pleidooi voor de gedachte dat de charlatans die de boel flessen rapporteren dat er niets aan de hand is.
Je laatste alinea is inderdaad een mechanisme dat zuivere waarheidsvinding verstoort, maar het is tegelijk een pleidooi om bronnen te vertrouwen die onafhankelijk kunnen opereren en sluit daarmee wederom bij mijn punt.
Het is maar net welk kamp je geloofwaardiger vindt. En inderdaad, dat zijn de onheilsprofeten.quote:Op maandag 28 oktober 2024 18:03 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Dus nu is het maar de vraag welk kamp je gelooft. Volgens mij zijn dat de onheilsprofeten.
Voor hysterische hype moet je niet bij mij zijn. Ik probeer het zo objectief mogelijk te bekijken.quote:Op maandag 28 oktober 2024 18:33 schreef viagraap het volgende:
Kom je nou weer met dezelfde matige argumenten als een paar topics over dit onderwerp geleden?
Laat even zien hoeveel daadwerkelijk linkse kabinetten er sinds de oorlog geweest zijn danquote:Op maandag 28 oktober 2024 18:43 schreef cempexo het volgende:
Mensen die naar de linksche overheid luisteren en deze vertrouwen...dat moet je niet willen.
De hype is hysterisch omdat er te weinig te traag gebeurt. Wat wil je nou echt? Je laatste zin lijkt me juist een oproep mensen te overtuigen van de noodzaak.quote:Op maandag 28 oktober 2024 18:39 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Voor hysterische hype moet je niet bij mij zijn. Ik probeer het zo objectief mogelijk te bekijken.
Je zult het niet geloven, maar ik kom uit die tijd dat Nederland heel smerig was en ben dus een groot voorstander van goed met ons leefmilieu omgaan. Ik was ook een groot gelover in de opwarming van het klimaat door menselijk handelen tot het een religie werd en ik eens kritisch ben gaan nadenken en narekenen.
En ik ben heel pragmatisch: als je de CO2 uitstoot in Nederland drastisch wilt reduceren: dat kan. DOE DAT DAN OOK. En als iedereen dat te veel werk vind, hou er dan over op.
Om te beginnen eens werk maken van het opleiden van meer elektromonteurs, zodat alle werkzaamheden uitgevoerd kunnen worden. Die dan ook flink beter gaan betalen. Het elektriciteitsnetwerk drastisch verzwaren. Schakelende verdeelstations. Iedereen een 3-fase aansluiting. Een laadpaal op iedere parkeerplaats. Minder belasting op elektriciteit. Alle kachels op fossiele brandstof verbieden en de aardgasvoorziening afsluiten. De brandstof op benzine en diesel verveelvoudigen. De petrochemische- en staalindustrie verbieden. Subsidies voor warmteopslag. Schiphol sluiten, het OV drastisch uitbreiden en gratis of heel goedkoop maken. Enzovoorts.quote:Op maandag 28 oktober 2024 19:35 schreef viagraap het volgende:
[..]
De hype is hysterisch omdat er te weinig te traag gebeurt. Wat wil je nou echt? Je laatste zin lijkt me juist een oproep mensen te overtuigen van de noodzaak.
Je vergeet wat. De actuele stroom van mensen die Nederland defintief verlaten stoppen. Dat zijn 600.000-700.000 mensen gedurende de laatste 2 jaar en de verwachting van dit jaar. Ze willen of kunnen er niet meer wonen.quote:Op maandag 28 oktober 2024 19:55 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Om te beginnen eens werk maken van het opleiden van meer elektromonteurs, zodat alle werkzaamheden uitgevoerd kunnen worden. Die dan ook flink beter gaan betalen. Het elektriciteitsnetwerk drastisch verzwaren. Schakelende verdeelstations. Iedereen een 3-fase aansluiting. Een laadpaal op iedere parkeerplaats. Minder belasting op elektriciteit. Alle kachels op fossiele brandstof verbieden en de aardgasvoorziening afsluiten. De brandstof op benzine en diesel verveelvoudigen. De petrochemische- en staalindustrie verbieden. Subsidies voor warmteopslag. Schiphol sluiten, het OV drastisch uitbreiden en gratis of heel goedkoop maken. Enzovoorts.
En zorgen dat de benodigde elektriciteit 24/7 beschikbaar is. Of je dat nu wilt doen met 20 kerncentrales of een veelvoud uit wilt geven aan accu's en windparken op zee is me verder om het even.
Dat is meer omdat we de laatste 12 jaar de sociale voorzieningen zo ver mogelijk hebben verlaagd en hier leven zo duur mogelijk hebben gemaakt. De mensen die denken dat alles de schuld is van vluchtelingen juichen dat toe, omdat ze denken dat het een afschrikkende werking heeft. Maar het komt voornamelijk door het neoliberalistische beleid, waarin de burgers maar weinig rechten hebben en de plicht om zoveel mogelijk van hun geld aan het bedrijfsleven te geven. En ondertussen vind de meerderheid dat het zo hoort.quote:Op maandag 28 oktober 2024 20:03 schreef cempexo het volgende:
[..]
Je vergeet wat. De actuele stroom van mensen die Nederland defintief verlaten stoppen. Dat zijn 600.000-700.000 mensen gedurende de laatste 2 jaar en de verwachting van dit jaar. Ze willen of kunnen er niet meer wonen.
Eén van de belangrijkste doelgroepen die weggaan en wegblijven, zijn de gepensioneerden. Die laten dus hun inkomen overboeken naar hun nieuwe vaderland en het daar ook besteden. Voor verdere informatie verwijs ik je naar het NIDI.quote:Op maandag 28 oktober 2024 20:18 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Dat is meer omdat we de laatste 12 jaar de sociale voorzieningen zo ver mogelijk hebben verlaagd en hier leven zo duur mogelijk hebben gemaakt. De mensen die denken dat alles de schuld is van vluchtelingen juichen dat toe, omdat ze denken dat het een afschrikkende werking heeft. Maar het komt voornamelijk door het neoliberalistische beleid, waarin de burgers maar weinig rechten hebben en de plicht om zoveel mogelijk van hun geld aan het bedrijfsleven te geven. En ondertussen vind de meerderheid dat het zo hoort.
Zo te zien heeft die site het over de dingen die de zelfredzame burger tegenwoordig zelf maar moet regelen en dat je daardoor steeds rijker moet zijn om ze te kunnen doen. Arme verliezers hebben hier niets te zoeken, dit is het land van de rijke winnaars. Neoliberalisme 101.quote:Op maandag 28 oktober 2024 20:25 schreef cempexo het volgende:
[..]
Eén van de belangrijkste doelgroepen die weggaan en wegblijven, zijn de gepensioneerden. Die laten dus hun inkomen overboeken naar hun nieuwe vaderland en het daar ook besteden. Voor verdere informatie verwijs ik je naar het NIDI.
De zelfredzame burger is Nederland - massaal- aan het verlaten...dan hou je mensen met hoog een afhankelijkheidsgedrag over.quote:Op maandag 28 oktober 2024 20:32 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Zo te zien heeft die site het over de dingen die de zelfredzame burger tegenwoordig zelf maar moet regelen en dat je daardoor steeds rijker moet zijn om ze te kunnen doen. Arme verliezers hebben hier niets te zoeken, dit is het land van de rijke winnaars. Neoliberalisme 101.
Heb je daar een bron van?quote:Op maandag 28 oktober 2024 20:58 schreef cempexo het volgende:
[..]
De zelfredzame burger is Nederland - massaal- aan het verlaten...dan hou je mensen met hoog een afhankelijkheidsgedrag over.
Dat zijn 600.000-700.000 mensen gedurende de laatste 2 jaar en de verwachting van dit jaar. Ze willen of kunnen er niet meer wonen CBSquote:
Link?quote:Op maandag 28 oktober 2024 21:15 schreef cempexo het volgende:
[..]
Dat zijn 600.000-700.000 mensen gedurende de laatste 2 jaar en de verwachting van dit jaar. Ze willen of kunnen er niet meer wonen CBS
klets geen onzinquote:Op maandag 28 oktober 2024 20:58 schreef cempexo het volgende:
[..]
De zelfredzame burger is Nederland - massaal- aan het verlaten...dan hou je mensen met hoog een afhankelijkheidsgedrag over.
nee hoor ik blijf hierquote:Op maandag 28 oktober 2024 20:25 schreef cempexo het volgende:
[..]
Eén van de belangrijkste doelgroepen die weggaan en wegblijven, zijn de gepensioneerden.
Die laten dus hun inkomen overboeken naar hun nieuwe vaderland en het daar ook besteden.
Misschien jezelf op macro niveau eens wat ontwikkelen...quote:Op maandag 28 oktober 2024 21:20 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Ik bedoel, iets waar je op kunt klikken, zodat je het ook ziet.
Ik ben niet van plan om economisch luie Fok deelnemers te gaan ontwikkelen.quote:Op maandag 28 oktober 2024 21:19 schreef Janneke141 het volgende:
Cempexo om bronnen vragen, het blijft een leuke rubriek.
Of stoppen met gewoon maar wat roepen, dat kan ook.quote:Op maandag 28 oktober 2024 21:53 schreef cempexo het volgende:
[..]
Misschien jezelf op macro niveau eens wat ontwikkelen...
Schrijf een boek waarin je het allemaal uitlegt, dan verdien je er nog wat aan!quote:Op maandag 28 oktober 2024 21:55 schreef cempexo het volgende:
[..]
Ik ben niet van plan om economisch luie Fok deelnemers te gaan ontwikkelen.
In de provincie Utrecht heeft men nu het konijn uitgeroepen tot beschermd dier, aangezien er duizenden van die krengen zijn en fokken als gekken, kan er dus nergens gebouwd wordenquote:Op maandag 28 oktober 2024 21:15 schreef Pleun2011 het volgende:
Dit land is compleet gestoord. Klein, overvol landje dat maar blijft volstromen. Logischerwijs moeten er dan woningen worden gebouwd. Er is steeds meer infrastructuur nodig, ruimte voor bedrijven etc. Maar o jee, dan halen we de klimaatdoelen niet! Dat is heel vervelend, beestjes en planten vind ik fijner dan overvolle steden met teveel allochtonen. Maar je kan niet alles hebben he. Politici en wetenschappers preken allemaal voor hun eigen parochie en allemaal bij elkaar is het een grote clusterfuck.
ik ben zeer zelf redzaam en ik blijf absoluut hier, nergens zo goed als in nederlandquote:Op maandag 28 oktober 2024 20:58 schreef cempexo het volgende:
[..]
De zelfredzame burger is Nederland - massaal- aan het verlaten...dan hou je mensen met hoog een afhankelijkheidsgedrag over.
De vraag is niet of er meer CO2 uitstoot is. Het gaat om jouw uitspraak dat de huidige vleesconsumptie onhoudbaar is.quote:Op maandag 28 oktober 2024 15:41 schreef viagraap het volgende:
[..]
Lees mijn post dan eens, staan nog meer cijfers. Zo moeilijk is het allemaal niet. En wat wil je nou daadwerkelijk weten? Want een post terug begin je het er al op te gooien dat het over CO2 uitstoot gaat. Wat bovendien ook een zwaktebod is, je wilt met cijfers er al bij niet eens accepteren dat vlees meer CO2 uitstoot dan plant. Zoals Gimmick je al probeert uit te leggen lees je alleen de cijfers die jij wilt lezen. Clown.
Wie heeft het over de Nederlandse eetgewoonte projecteren op de hele wereld?quote:Op maandag 28 oktober 2024 15:52 schreef ieniminimuis het volgende:
Het produceren van vlees kost gewoon een boel grondstoffen. Daardoor onhoudbaar. Je kan niet 1 miljard mensen op die manier voeden. Zo moeilijk is niet om dat in te denken.
Als we de vleesconsumptie van Nederland zouden projecteren op de rest van de wereld hebben we iets van 5 aardes nodig om daaraan te kunnen voldoen. Daarom is het onhoudbaar
[..]
https://www.milieucentraa(...)eu-impact-van-vlees/
Milieu Centraal heeft zelf de vega cheeseburger erbij gezet. Dat kun je mij niet verwijten. Dat die heel veel kaas bevat verzin jij.quote:Op maandag 28 oktober 2024 16:01 schreef Gimmick het volgende:
[..]
Houden we het op co2. Welke vergelijking bedoel je dan precies? Niet de vergelijking 'vegaburger' en kipfilet, volgens jouw bron de Milieu Centrale:
[ afbeelding ]
Nee pas als je de vegaburger veranderd in een cheeseburger door er heel veel dierlijke kaas op te gooien. Dat is geen argument tegen een vegaburger, maar een argument tegen kaas.
Wat zeggen de genoemde cijfers volgens jou dan?quote:Op maandag 28 oktober 2024 16:37 schreef CarbonC het volgende:
[..]
Rare reactie.
[..]
Waarom zeggen die niet zoveel? Die cijfers zeggen juist erg veel.
Zo gelukkig in de Randstad?quote:Op maandag 28 oktober 2024 17:08 schreef Niels0Kurovski het volgende:
[..]
Maar ja, zit je tussen achterlijk volk. Keuzes zijn lastig.
Dat veeteelt een enorm milieubelastende vorm van voedselvoorziening is.quote:Op maandag 28 oktober 2024 16:37 schreef CarbonC het volgende:
[..]
Waarom zeggen die niet zoveel? Die cijfers zeggen juist erg veel.
Is dat met vegankaas of met methaankaas?quote:Op maandag 28 oktober 2024 23:25 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Milieu Centraal heeft zelf de vega cheeseburger erbij gezet. Dat kun je mij niet verwijten. Dat die heel veel kaas bevat verzin jij.
Ik woon vrij goed aan de rand van R'dam. Niet te geloven he.quote:
Vegan? Nee, ongetwijfeld niet die rommel.quote:Op dinsdag 29 oktober 2024 07:10 schreef CarbonC het volgende:
[..]
Is dat met vegakaas of met methaankaas?
Waarbij gezet? Niet in de grafiek die ik plaatste.quote:Op maandag 28 oktober 2024 23:25 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Milieu Centraal heeft zelf de vega cheeseburger erbij gezet. Dat kun je mij niet verwijten. Dat die heel veel kaas bevat verzin jij.
Gast lees het topic nog eens na, ik en anderen hebben al genoeg onderbouwing gegeven.quote:Op maandag 28 oktober 2024 23:20 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
De vraag is niet of er meer CO2 uitstoot is. Het gaat om jouw uitspraak dat de huidige vleesconsumptie onhoudbaar is.
Dat kun je niet onderbouwen, dus ga je maar als een klein, klein kleutertje schelden.
Nee, een andere. Is dat relevant?quote:Op dinsdag 29 oktober 2024 07:41 schreef Gimmick het volgende:
[..]
Waarbij gezet? Niet in de grafiek die ik plaatste.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |