abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_215316987
quote:
Zomertijd en wintertijd, waarom en sinds wanneer?

In de nacht van zaterdag 25 op zondag 26 maart 2023 wordt de klok weer een uur vooruit gezet. Het is dan weer zomertijd. Hoe lang doen we dat al, de klok verzetten, en waarom eigenlijk?

In Nederland zijn winter- en zomertijd in 1977 ingevoerd. Voor die tijd had men het jaren zonder gedaan. In de zomer hoefde de klok niet vooruit en in de winter niet achteruit. Geen 'nacht van de nacht' en in de zomer geen 'gebroken nacht'.

Waarschijnlijk was de beroemde Amerikaanse geleerde Benjamin Franklin (1706-1790) de eerste die voorstelde eens serieus na te denken over hoe er effectief om kon worden gegaan met het daglicht. In 1784 schreef hij het satirische artikel "An Economical Project for Diminishing the Cost of Light". De geleerde schreef dat hij op een dag om zes uur ?s ochtends wakker geworden was, naar buiten had gekeken en gezien had dat de zon al op was. Bovendien constateerde hij dat de zon op dat vroege uur ook al licht gaf. Verspilling, meende Franklin, die stelde dat mensen ontzettend veel kaarsen en geld konden besparen als ze in de zomer een paar uur 'eerder' zouden leven. Zijn artikel was vooral humoristisch bedoeld. In de praktijk werd er niets mee gedaan.

William Willett en de Zomertijd

De eerste die met een echt serieus plan kwam voor zomer- en wintertijd was de Brit William Willett (1856-1915). In 1907 kwam hij met het plan om de klok in de lente op vier opeenvolgende zondagen steeds twintig minuten vooruit te zetten. Op zondagen in september zou de klok dan weer steeds twintig minuten teruggezet moeten worden.

Eerste Wereldoorlog

Tijdens de Eerste Wereldoorlog werd de zomertijd door de Duitsers voor het eerst echt ingevoerd. De oorlog was duur en om kolen te besparen besloot Duitsland op 30 april om één uur voor middernacht de zomertijd in te voeren. Ook in de bezette delen van België en Frankrijk werd dit ingevoerd. Nederland volgde het voorbeeld een dag later. Engeland voerde de zomertijd drie weken nadien ook in.

Tijdens het interbellum was er geen zomer- of wintertijd. In de Tweede Wereldoorlog ging Nederland op bevel van de Duitsers van de Amsterdamse Tijd over op de Midden-Europese Tijd. De klok moest één uur en veertig minuten vooruit worden gezet zodat het in Nederland even laat zou zijn als in Duitsland. In 1946 werd de zomertijd afgeschaft. In 1977 werden zomer- en wintertijd echter alweer ingevoerd. Dit keer vanwege de oliecrisis. Door in de zomer langer gebruik te maken van het zonlicht, zou er energie bespaard worden.
quote:
Waarom schaffen we de winter- en zomertijd niet af?

Er wordt al een aantal jaar flink gediscussieerd over het afschaffen van de winter- en zomertijd. Is het verzetten van de klok nuttig of eigenlijk vooral onhandig?

Elk voor- en najaar is het weer zover: de klok wordt verzet. 's Zomers gaat de tijd een uur vooruit, 's winters gaat de tijd een uur achteruit. Waarom is dat zo? En is het niet handiger om één tijd aan te houden?

We zitten eigenlijk in een verkeerde tijdzone

Vroeger gebruikten we de zon om te bepalen hoe laat het was. Als de zon op zijn hoogste punt was, was het 12 uur 's middags. Maar daardoor was het niet op elke plek in Nederland even laat. In Enschede was het bijvoorbeeld tien minuten eerder twaalf uur dan in Amsterdam. Daarom werd besloten voortaan nog maar één tijd aan te houden: de Amsterdamse tijd.

Tijdens de Tweede Wereldoorlog namen we de tijd van het Duitse Rijk over. We zijn toen één tijdzone naar het oosten geschoven. Om twaalf uur stond de zon op het hoogste punt niet meer boven Amsterdam, maar boven Berlijn. Nadat de oorlog was afgelopen hebben we deze Midden-Europese tijd gehouden. En daarmee zitten we dus eigenlijk in de verkeerde tijdzone.

De zomertijd zou energie besparen

De zomertijd bestond toen nog niet, die werd pas in 1977 ingevoerd. De reden? Een oliecrisis die een paar jaar eerder was begonnen. Door de invoering van de zomertijd zou het langer licht zijn, en daarmee zou energie worden bespaard, was het idee. Je hoeft 's avonds immers minder vroeg de lampen aan te zetten. Ook was de zomertijd goed nieuws voor de recreatie-industrie. Door de zomertijd kun je bijvoorbeeld een uurtje langer golfen of op het terras zitten.

Maar het betekent wel dat we in de zomer nog een tijdzone naar het oosten schuiven. Als het twaalf uur is, staat de zon op het hoogste punt boven bijvoorbeeld Litouwen, Oekraïne en Griekenland.

Het verzetten van de klok heeft invloed op je gezondheid

Het is nooit bewezen dat het verzetten van de klok energie bespaart. Wat wel zeker is, is dat zelfs kleine, eenmalige verschuivingen in ons ritme gevolgen kunnen hebben voor onze gezondheid.

Zo'n 25 procent van de Nederlanders heeft hier last van. Na het ingaan van de zomertijd hebben veel mensen moeite met in slaap vallen. Dat houdt meestal zo'n vier weken aan, maar kan in enkele gevallen ook de hele zomer duren. Zo bouwen ze langzaam maar zeker een slaaptekort op. Daarnaast liet een studie van de University of Michigan (VS) zien dat op de maandag na de ingang van de zomertijd er bijna een kwart meer hartaanvallen worden gemeld.

Dat komt omdat onze biologische klok wordt verstoord. Je lichaam is als het ware een fijn afgestelde machine. Als het elke avond langer licht blijft, is onze biologische klok al bezig zich aan te passen. Maar door de klok een uur vooruit te zetten, wordt dat ritme plotseling in de war geschopt. Voortaan nog maar één tijd aanhouden is dan helemaal niet zo'n gek idee.

Kunnen we winter- en zomertijd beter afschaffen?

Maar voor welke tijd kunnen we dan beter kiezen? Winter- of zomertijd? Voor onze gezondheid lijkt die eerste optie beter. De wintertijd sluit meer aan op de tijdzone waarin wij ons bevinden. Daarnaast zou het, als we voor de zomertijd zouden gaan, 's winters pas rond tien uur 's ochtends licht worden. En opstaan in het pikkedonker, daar wordt niemand vrolijk van.

Maar er zijn ook nog andere opties. Chronobioloog Marijke Gordijn van de Rijksuniversiteit Groningen vindt dat we beter voor de Engelse tijd kunnen kiezen. Als je kijkt naar de stand van de zon, is dat namelijk ook onze oorspronkelijke tijdzone. Op die manier heb je een optimale hoeveelheid ochtendlicht voor ons bioritme. Helaas zullen we dan wel wat minder avonduurtjes van de zon kunnen genieten. Maar ook dat heeft zijn voordelen, we gaan er namelijk wel beter van slapen.
Zonder wrijving geen glans
pi_215317005
Zowiezo afschaffen die onzin en gewoon de Engelse tijd aanhouden, nog goed voor onze slaapritme ook.
  zondag 20 oktober 2024 @ 09:57:59 #3
229532 Twiitch
Speelt met zichzelf
pi_215317025
Al dat gejank over de biologische klok maar wel net doen alsof die klok afgesteld is op 5+ dagen per week 8+ uur per dag werken.
  Redactie Sport / Supervogel zondag 20 oktober 2024 @ 09:58:46 #4
270182 crew  Pino112
Pino van Luna O+
pi_215317044
Volgens mij is er geen enkele politieke partij bezig met afschaffing maar toch een nieuw topic?
pi_215317346
quote:
0s.gif Op zondag 20 oktober 2024 10:01 schreef Nober het volgende:
Volgens mij is er geen enkele politieke partij bezig met afschaffing maar toch een nieuw topic?
Dat is het fijne van de zomertijd: twee keer per jaar uitgebreid de tijd voor oeverloos gejeuzel over een uurtje tijdverschuiving.
-
  zondag 20 oktober 2024 @ 10:56:57 #7
221644 timmmmm
sp3c lives matter
pi_215317470
Het is dat ik er nu dit topic over heb gelezen, anders had ik niet eens doorgehad dat het wintertijd is.
Laffe huichelaar
  zondag 20 oktober 2024 @ 10:58:33 #8
221644 timmmmm
sp3c lives matter
pi_215317489
quote:
15s.gif Op zondag 20 oktober 2024 09:57 schreef Twiitch het volgende:
Al dat gejank over de biologische klok maar wel net doen alsof die klok afgesteld is op 5+ dagen per week 8+ uur per dag werken.
Dat is het vermoedelijk juist. Die klok is daarop afgesteld. Op die gezette tijden. Dus raken vastgeroeste mensen helemaal van slag als die vaste tijden ineens later zijn. Die hebben de flexibiliteit van een looien deur
Laffe huichelaar
  zondag 20 oktober 2024 @ 11:00:55 #9
421394 Abrikozentaart
vrouw jong en hip
pi_215317520
Ik ben voor zomertijd want ik ben voor gezelligheid en optimisme. :')
ik ben gek op abrikozentaart en Zelda
pi_215317530
quote:
1s.gif Op zondag 20 oktober 2024 10:56 schreef timmmmm het volgende:
Het is dat ik er nu dit topic over heb gelezen, anders had ik niet eens doorgehad dat het wintertijd is.
is het ook nog niet
  zondag 20 oktober 2024 @ 11:03:07 #12
168739 Red_85
'echt wel'
pi_215317546
De standaard discussie die over 2 weken weer naar beneden zakt.

En waar toch geen moer aan gaat gebeuren.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
  zondag 20 oktober 2024 @ 11:04:01 #13
421394 Abrikozentaart
vrouw jong en hip
pi_215317558
quote:
0s.gif Op zondag 20 oktober 2024 11:03 schreef Red_85 het volgende:
De standaard discussie die over 2 weken weer naar beneden zakt.

En waar toch geen moer aan gaat gebeuren.
Omdat het huidige systeem eigenlijk best wel goed werkt
ik ben gek op abrikozentaart en Zelda
  zondag 20 oktober 2024 @ 11:06:58 #14
504728 Nyamuk
Sambal bij
pi_215317589
Boeit het nou dat het eerder donker wordt :')
Heel veel sambal
  zondag 20 oktober 2024 @ 11:12:16 #15
221644 timmmmm
sp3c lives matter
pi_215317674
quote:
0s.gif Op zondag 20 oktober 2024 11:01 schreef Evangelion het volgende:

[..]
is het ook nog niet
Zit ik weer niet op te letten
Laffe huichelaar
pi_215320291
Het huidige systeem is gewoon prima, niets meer aan doen
pi_215320765
Permanente Moskoutijd is het allerbeste!
  zondag 20 oktober 2024 @ 19:15:43 #18
80690 hooibaal
Be prepared.
pi_215322672
quote:
0s.gif Op zondag 20 oktober 2024 09:54 schreef AFA2022 het volgende:
Zowiezo afschaffen die onzin en gewoon de Engelse tijd aanhouden, nog goed voor onze slaapritme ook.
Dit dus.
Brutalen hebben de halve wereld; doe mij die andere helft dan maar
pi_215323218
quote:
0s.gif Op zondag 20 oktober 2024 09:54 schreef AFA2022 het volgende:
Zowiezo afschaffen die onzin en gewoon de Engelse tijd aanhouden, nog goed voor onze slaapritme ook.
Dit dus, alleen vanwege Adolf zitten we in de verkeerde zone, en gelijk afschaffen van Moederdag, ook al zo een domme uitvinding van hem.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
  zondag 20 oktober 2024 @ 20:37:04 #20
421394 Abrikozentaart
vrouw jong en hip
pi_215323519
quote:
0s.gif Op zondag 20 oktober 2024 15:41 schreef Magister_Artium het volgende:
Permanente Moskoutijd is het allerbeste!
Met Geert Wilders aan de macht zou dat best kunnen gebeuren
ik ben gek op abrikozentaart en Zelda
  zondag 20 oktober 2024 @ 20:38:07 #21
421394 Abrikozentaart
vrouw jong en hip
pi_215323530
quote:
0s.gif Op zondag 20 oktober 2024 20:09 schreef raptorix het volgende:

[..]
Dit dus, alleen vanwege Adolf zitten we in de verkeerde zone, en gelijk afschaffen van Moederdag, ook al zo een domme uitvinding van hem.
De Duitse tijd is qua zonuren voor ons het beste
ik ben gek op abrikozentaart en Zelda
  zondag 20 oktober 2024 @ 20:39:40 #22
321210 jcdragon
It's complicated.
pi_215323545
POLL
Isn't it ironic, don't you think
Het had een stuk slechter kunnen zijn.
  zondag 20 oktober 2024 @ 20:41:32 #23
80690 hooibaal
Be prepared.
pi_215323570
quote:
0s.gif Op zondag 20 oktober 2024 20:38 schreef Abrikozentaart het volgende:

[..]
De Duitse tijd is qua zonuren voor ons het beste
Hoezo, hebben we er dan ineens meer ofzo :?
Brutalen hebben de halve wereld; doe mij die andere helft dan maar
pi_215323656
quote:
0s.gif Op zondag 20 oktober 2024 20:41 schreef hooibaal het volgende:

[..]
Hoezo, hebben we er dan ineens meer ofzo :?
Vroeger opstaan.
"Het enkele feit dat de gewasbeschermingsmiddelen zijn toegelaten, geeft in ieder geval geen garantie op het ontbreken van met name een uitgesteld schadelijk effect op de gezondheid van mensen."
pi_215323734
quote:
0s.gif Op zondag 20 oktober 2024 20:48 schreef ludovico het volgende:

[..]
Vroeger opstaan.
Als dat echt zo werken kun je je wekker ook op Russische tijd zetten.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
pi_215323761
quote:
0s.gif Op zondag 20 oktober 2024 20:51 schreef raptorix het volgende:

[..]
Als dat echt zo werken kun je je wekker ook op Russische tijd zetten.
9 to 5.....
"Het enkele feit dat de gewasbeschermingsmiddelen zijn toegelaten, geeft in ieder geval geen garantie op het ontbreken van met name een uitgesteld schadelijk effect op de gezondheid van mensen."
pi_215323848
quote:
0s.gif Op zondag 20 oktober 2024 20:52 schreef ludovico het volgende:

[..]
9 to 5.....
Das voor arbeiders.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
  zondag 20 oktober 2024 @ 20:57:38 #28
-1 #ANONIEM
Geverifieerd.
pi_215323850
Wintertijd. _O_
Yea, she's on crack.
  zondag 20 oktober 2024 @ 21:23:11 #29
421394 Abrikozentaart
vrouw jong en hip
pi_215324447
quote:
0s.gif Op zondag 20 oktober 2024 20:57 schreef Kukelecucktsju10 het volgende:
Wintertijd. _O_
aka de echte tijd
ik ben gek op abrikozentaart en Zelda
pi_215328297
Wintertijd :Y
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
  Redactie Sport maandag 21 oktober 2024 @ 08:56:15 #31
274204 crew  Mexicanobakker
pi_215328468
Joepie deze “discussie” die maar 2 weken per jaar iemand boeit weer
[i]Put me on a pedestal and I'll only disappoint you
Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you
Give me all your money and I'll make some origami honey
I think you're a joke but I don't find you very funny[/i]
pi_215329370
quote:
1s.gif Op zondag 20 oktober 2024 20:39 schreef jcdragon het volgende:
[poll=7900]
In de winter: wintertijd
In de zomer: zomertijd

Liever nog het hele jaar zomertijd maar dan krijg je het gezeur over dat het zo lang donker blijft in de ochtend.
-
  maandag 21 oktober 2024 @ 11:21:19 #33
39333 Zelva
Fortunate observer of time
pi_215329476
quote:
0s.gif Op zondag 20 oktober 2024 20:41 schreef hooibaal het volgende:

[..]
Hoezo, hebben we er dan ineens meer ofzo :?
Tenzij je in de zomer om 4 uur wil opstaan wel ja. En dan zijn er nog mensen die het liefst zouden zien dat het 's zomers om 3 uur midden in de nacht alweer klaarlicht is. Want daar gaan we beter van slapen of zo.
  Moderator / Redactie Sport maandag 21 oktober 2024 @ 11:22:31 #34
359864 crew  Nattekat
De roze zeekat
pi_215329486
quote:
0s.gif Op maandag 21 oktober 2024 11:07 schreef quo_ het volgende:
Liever nog het hele jaar zomertijd maar dan krijg je het gezeur over dat het zo lang donker blijft in de ochtend.
Heb je nu ook :T

Er is gewoon te weinig daglicht in de winter.
100.000 katjes
Fuck the EBU!
pi_215329498
quote:
0s.gif Op zondag 20 oktober 2024 09:54 schreef AFA2022 het volgende:
Zowiezo afschaffen die onzin en gewoon de Engelse tijd aanhouden, nog goed voor onze slaapritme ook.
Juist niet. Lekker om 4 uur 's ochtend licht in de zomer.
Team permanente zomertijd.
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
pi_215329509
Is dat komend weekend te doen? Dat komt goed uit, heb een heel druk weekend, kan wel een uurtje slaap extra gebruiken.
pi_215329569
quote:
0s.gif Op maandag 21 oktober 2024 11:25 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:

[..]
Juist niet. Lekker om 4 uur 's ochtend licht in de zomer.
Team permanente zomertijd.
Het blijft lastige materie
-
pi_215329579
quote:
0s.gif Op maandag 21 oktober 2024 11:21 schreef Zelva het volgende:

[..]
Tenzij je in de zomer om 4 uur wil opstaan wel ja. En dan zijn er nog mensen die het liefst zouden zien dat het 's zomers om 3 uur midden in de nacht alweer klaarlicht is. Want daar gaan we beter van slapen of zo.
Inderdaad die zomerse daglichturen in de vroege ochtend heeft niemand wat aan
-
  maandag 21 oktober 2024 @ 19:12:38 #39
331246 Kentekenplaat
Vaak op de foto.
pi_215333740
quote:
0s.gif Op maandag 21 oktober 2024 11:35 schreef quo_ het volgende:

[..]
Inderdaad die zomerse daglichturen in de vroege ochtend heeft niemand wat aan
Ik heb collega's die graag vroeg opstaan, die zijn voor.

Ik als avondmens vind de huidige sitatie wel prettig.
Verkrijgbaar met diverse letter- en cijfercombinaties!
  maandag 21 oktober 2024 @ 19:13:49 #40
331246 Kentekenplaat
Vaak op de foto.
pi_215333755
quote:
0s.gif Op maandag 21 oktober 2024 11:25 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:

[..]
Juist niet. Lekker om 4 uur 's ochtend licht in de zomer.
Team permanente zomertijd.
Ergens in de jaren 90 zijn ze team zomertijd al eens tegemoet gekomen. Toen is het terugzetten van de klok van september naar oktober gegaan.
Verkrijgbaar met diverse letter- en cijfercombinaties!
  Moderator / Redactie Sport maandag 21 oktober 2024 @ 19:18:23 #41
359864 crew  Nattekat
De roze zeekat
pi_215333822
quote:
82s.gif Op maandag 21 oktober 2024 19:13 schreef Kentekenplaat het volgende:

[..]
Ergens in de jaren 90 zijn ze team zomertijd al eens tegemoet gekomen. Toen is het terugzetten van de klok van september naar oktober gegaan.
Nu nog spiegelen door de andere wijziging in februari te doen.
100.000 katjes
Fuck the EBU!
pi_215333963
quote:
0s.gif Op maandag 21 oktober 2024 19:12 schreef Kentekenplaat het volgende:

[..]
Ik heb collega's die graag vroeg opstaan, die zijn voor.

Ik als avondmens vind de huidige sitatie wel prettig.
Als je bekijkt hoeveel mensen gebruik maken van het licht tussen 4 en 6 in de ochtend (in geval van permanente wintertijd) en dat afzet tegen het aantal dat gebruikt maakt van de lichte uren tussen 9 en 11 in de avond (in geval van zomertijd) zou de discussie meteen afgelopen moeten zijn.
-
pi_215338058
Ik heb echt zo'n hekel aan dat gerommel met die klok, Het duurt weer makkelijk een week voordat de hond weer gewend is aan het nieuwe ritme. Ik ben zelf ook best van slag. Gewoon kappen met dat verzetten. Naar wintertijd, en er dan niet meer aan morrelen.
pi_215338410
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 oktober 2024 08:36 schreef Morri2 het volgende:
Ik heb echt zo'n hekel aan dat gerommel met die klok, Het duurt weer makkelijk een week voordat de hond weer gewend is aan het nieuwe ritme. Ik ben zelf ook best van slag. Gewoon kappen met dat verzetten. Naar wintertijd, en er dan niet meer aan morrelen.
Dit wordt al jaren geroepen. Er is genoeg bewijs dat het beter is voor ons om niet steeds die klok te verzetten, maar er wordt niets mee gedaan.
"Dear life, When I said "can my day get any worse?" it was a rhetorical question, not a challenge."
  Moderator / Redactie Sport dinsdag 22 oktober 2024 @ 09:46:09 #45
359864 crew  Nattekat
De roze zeekat
pi_215338431
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 oktober 2024 09:43 schreef Isabeau het volgende:

[..]
Dit wordt al jaren geroepen. Er is genoeg bewijs dat het beter is voor ons om niet steeds die klok te verzetten, maar er wordt niets mee gedaan.
:O

Als ik binnen een week over een jetlag van 9 uur heen kan komen, kunnen jullie best binnen en dag of twee dat ene uurtje pakken.
100.000 katjes
Fuck the EBU!
pi_215339114
Volgens mij zit dat meer in het hoofd van mensen. Ik merk er echt niks van. Kom op, het is maar een uurtje. En heb ook veel dieren, daar merk ik ook niks aan.
pi_215339155
https://www.rivm.nl/nieuw(...)ndheid-dan-zomertijd

Dat jij er niets van merkt, betekent niet dat het op grote schaal geen probleem is.
"Dear life, When I said "can my day get any worse?" it was a rhetorical question, not a challenge."
pi_215339178
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 oktober 2024 11:40 schreef bloodymary1 het volgende:
Volgens mij zit dat meer in het hoofd van mensen. Ik merk er echt niks van. Kom op, het is maar een uurtje. En heb ook veel dieren, daar merk ik ook niks aan.
Met de wintertijd merk ik er niet veel van, meer uitgerust lijkt het wel. De zomertijd heb ik wel degelijk last, en ken meerderen die last hebben. Zo raar dat een stom uurtje zo'n verschil maakt, maar ik merk dat ik de eerste week gewoon het ritme niet vind, kom slechter in slaap etc.

Nee doe maar mij maar de wintertijd. *O*
3 maanden ban vanwege vvmu en gewoon één op één teksten overnemen van linkse users waar de PVV in DENK/Links wordt veranderd mag blijkbaar niet. Doei.
pi_215339450
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 oktober 2024 11:46 schreef Isabeau het volgende:
https://www.rivm.nl/nieuw(...)ndheid-dan-zomertijd

Dat jij er niets van merkt, betekent niet dat het op grote schaal geen probleem is.
Dit inderdaad. "Ik merk er niks van, DUS een ander kan er ook niks van merken". Rare redenering.
pi_215339473
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 oktober 2024 11:40 schreef bloodymary1 het volgende:
Volgens mij zit dat meer in het hoofd van mensen. Ik merk er echt niks van. Kom op, het is maar een uurtje. En heb ook veel dieren, daar merk ik ook niks aan.
Merk er ook niks van maar wat @Isabeau zegt.
  Moderator / Redactie Sport dinsdag 22 oktober 2024 @ 12:38:47 #51
359864 crew  Nattekat
De roze zeekat
pi_215339512
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 oktober 2024 11:40 schreef bloodymary1 het volgende:
Volgens mij zit dat meer in het hoofd van mensen. Ik merk er echt niks van. Kom op, het is maar een uurtje. En heb ook veel dieren, daar merk ik ook niks aan.
De meeste mensen die daar een probleem mee hebben zijn ook het type dat in het weekend even lekker uit slaapt.
100.000 katjes
Fuck the EBU!
  Moderator dinsdag 22 oktober 2024 @ 13:21:47 #52
18653 crew  D.
pi_215339851
Komend weekend de laatste keer, en dan blijven we voortaan van die klok af?
pi_215340132
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 oktober 2024 13:21 schreef D. het volgende:
Komend weekend de laatste keer, en dan blijven we voortaan van die klok af?
Nee :)
  Moderator dinsdag 22 oktober 2024 @ 14:08:37 #54
18653 crew  D.
pi_215340187
quote:
1s.gif Op dinsdag 22 oktober 2024 13:59 schreef FL_Freak het volgende:

[..]
Nee :)
De (winter)tijd zal het leren :Y
  Moderator / Redactie Sport dinsdag 22 oktober 2024 @ 14:20:41 #55
359864 crew  Nattekat
De roze zeekat
pi_215340250
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 oktober 2024 13:21 schreef D. het volgende:
Komend weekend de laatste keer, en dan blijven we voortaan van die klok af?
Nog minimaal een oneven aantal keer daarna.
100.000 katjes
Fuck the EBU!
pi_215340538
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 oktober 2024 14:08 schreef D. het volgende:

[..]
De (winter)tijd zal het leren :Y
Wat zal de wintertijd ons leren? Het is nog altijd niet onze beslissing of we er mee doorgaan of niet.

Ik ben trouwens een voorstander om het te houden zoals het is.
pi_215341341
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 oktober 2024 12:38 schreef Nattekat het volgende:

[..]
De meeste mensen die daar een probleem mee hebben zijn ook het type dat in het weekend even lekker uit slaapt.
Die daar geen probleem mee hebben bedoel je. Als je niet elke dag op dezelfde dag op staat, dan ben je flexibeler met kort of lang slapen en op welke tijd.
  Moderator / Redactie Sport dinsdag 22 oktober 2024 @ 16:51:02 #58
359864 crew  Nattekat
De roze zeekat
pi_215341511
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 oktober 2024 16:31 schreef bloodymary1 het volgende:

[..]
Die daar geen probleem mee hebben bedoel je. Als je niet elke dag op dezelfde dag op staat, dan ben je flexibeler met kort of lang slapen en op welke tijd.
Er zijn maar heel weinig mensen die zo leven :D

Maar er zijn wel heel veel mensen die janken over dat uur.
100.000 katjes
Fuck the EBU!
  Moderator dinsdag 22 oktober 2024 @ 18:24:54 #59
18653 crew  D.
pi_215342328
quote:
1s.gif Op dinsdag 22 oktober 2024 14:56 schreef FL_Freak het volgende:

[..]
Wat zal de wintertijd ons leren? Het is nog altijd niet onze beslissing of we er mee doorgaan of niet.

Ik ben trouwens een voorstander om het te houden zoals het is.
Of het ooit zo doorgaat, of men het aanpast, en welke keuze het dan wordt

Dat zal de tijd ons leren :Y
  dinsdag 22 oktober 2024 @ 21:27:49 #60
421394 Abrikozentaart
vrouw jong en hip
pi_215344565


[ Bericht 100% gewijzigd door Abrikozentaart op 22-10-2024 21:28:00 ]
ik ben gek op abrikozentaart en Zelda
  dinsdag 22 oktober 2024 @ 21:36:00 #61
56749 BlaZ
Torpitudo peius est quam mors.
pi_215344807
Hier in Mexico hebben ze twee jaar terug de verandering afgeschaft. Het is stukken prettiger.
Ceterum censeo Turciam delendam esse.
pi_215345619
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 oktober 2024 21:36 schreef BlaZ het volgende:
Hier in Mexico hebben ze twee jaar terug de verandering afgeschaft. Het is stukken prettiger.
Effect is daar veel kleiner.
A Robin Redbreast in a Cage Puts all Heaven in a Rage.
  dinsdag 22 oktober 2024 @ 22:10:28 #63
56749 BlaZ
Torpitudo peius est quam mors.
pi_215345637
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 oktober 2024 22:09 schreef Discombobulate het volgende:

[..]
Effect is daar veel kleiner.
Klopt.
Ceterum censeo Turciam delendam esse.
pi_215345661
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 oktober 2024 22:10 schreef BlaZ het volgende:

[..]
Klopt.
Ik moet er niet aan denken in NL het zo te veranderen. Wat was het, in de zomer dan rond half 4 's nachts al licht en in de winter wordt het pas na negenen licht. Nee, laat het maar lekker zo: winter en zomertijd. Dat is echt het beste.
A Robin Redbreast in a Cage Puts all Heaven in a Rage.
pi_215345746
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 oktober 2024 22:12 schreef Discombobulate het volgende:

Ik moet er niet aan denken in NL het zo te veranderen. Wat was het, in de zomer dan rond half 4 's nachts al licht en in de winter wordt het pas na negenen licht. Nee, laat het maar lekker zo: winter en zomertijd. Dat is echt het beste.
Dat het al om half 4 licht wordt in de zomer maakt weinig uit op zich. Of denk je dat je er heel veel van gaat merken dat het half 4 licht is ipv half 5? En in de winter verandert er niets tov nu.
"Dear life, When I said "can my day get any worse?" it was a rhetorical question, not a challenge."
  dinsdag 22 oktober 2024 @ 22:27:56 #66
56749 BlaZ
Torpitudo peius est quam mors.
pi_215345949
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 oktober 2024 22:16 schreef Isabeau het volgende:

[..]
Dat het al om half 4 licht wordt in de zomer maakt weinig uit op zich. Of denk je dat je er heel veel van gaat merken dat het half 4 licht is ipv half 5? En in de winter verandert er niets tov nu.
Dit is op basis van permanente wintertijd?
Ceterum censeo Turciam delendam esse.
pi_215345971
Als deze discussie jaar op jaar maar door blijft etteren zonder enige voortgang dan verhuis ik zelf wel naar de tropen.
pi_215346299
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 oktober 2024 22:27 schreef BlaZ het volgende:

[..]
Dit is op basis van permanente wintertijd?
Weet niet meer precies hoe het was, zoiets iig. Het lijkt me toch echt beter als we houden zoals het is. Richting de evenaar kun je het wel veranderen.

Overigens, ook heerlijk als het vroeg donker wordt. En naar m'n werk rijden doe ik ook graag in het donker.
A Robin Redbreast in a Cage Puts all Heaven in a Rage.
pi_215346329
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 oktober 2024 22:16 schreef Isabeau het volgende:

[..]
Dat het al om half 4 licht wordt in de zomer maakt weinig uit op zich. Of denk je dat je er heel veel van gaat merken dat het half 4 licht is ipv half 5? En in de winter verandert er niets tov nu.
Lijkt me vreselijk om 's nachts wakker te worden en het begint al licht te worden door de ramen terwijl het nog maar half 4 is.
A Robin Redbreast in a Cage Puts all Heaven in a Rage.
pi_215347427
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 oktober 2024 22:53 schreef Discombobulate het volgende:

[..]
Lijkt me vreselijk om 's nachts wakker te worden en het begint al licht te worden door de ramen terwijl het nog maar half 4 is.
Er zijn twee opties om dat probleem gemakkelijk te voorkomen.

1: ramen verduisteren met gordijnen, rolgordijn of (rol)luiken. Dan wordt het simpelweg niet licht op de kamer zolang je de boel niet zelf open zet.

2: simpelweg ons dagelijks ritme wat aanpassen en dus een uur eerder opstaan. Nu zitten veel mensen pas om 8u30-9u op hun werk.

Wanneer we er van uitgaan dat 12.00u middag is en 0.00u middernacht, dan gaat je wekker rond een uur of 4 en lig je 's avonds rond een uur of 8-9 in je bed. En maak je optimaal gebruik van daglicht.
  woensdag 23 oktober 2024 @ 07:31:29 #71
405562 Erno-BE
Make the U.S.S.R. Great Again!
pi_215347437
quote:
0s.gif Op woensdag 23 oktober 2024 07:27 schreef Ivo1985 het volgende:

[..]
Er zijn twee opties om dat probleem gemakkelijk te voorkomen.

1: ramen verduisteren met gordijnen, rolgordijn of (rol)luiken. Dan wordt het simpelweg niet licht op de kamer zolang je de boel niet zelf open zet.

2: simpelweg ons dagelijks ritme wat aanpassen en dus een uur eerder opstaan. Nu zitten veel mensen pas om 8u30-9u op hun werk.

Wanneer we er van uitgaan dat 12.00u middag is en 0.00u middernacht, dan gaat je wekker rond een uur of 4 en lig je 's avonds rond een uur of 8-9 in je bed. En maak je optimaal gebruik van daglicht.
Dan moet de werkgever toestaan dat werknemers beginnen om 6:30, scholen moeten dan om 6:30 beginnen en alle andere verplichtingen moeten ook twee uur vervroegd worden. Rara, dat gaat niet gebeuren, dus dan is het beste dat de klok iets vooruit gezet wordt (dus UTC+2 grotendeels in het jaar, van november tot februari UTC+1).
Rossíya, Rossíya -
V étom slóve ogón' i síla,
V étom slóve pobédy plámya!
Podnimáem Rossí známya!
pi_215347473
quote:
0s.gif Op woensdag 23 oktober 2024 07:31 schreef Erno-BE het volgende:

[..]
Dan moet de werkgever toestaan dat werknemers beginnen om 6:30, scholen moeten dan om 6:30 beginnen en alle andere verplichtingen moeten ook twee uur vervroegd worden. Rara, dat gaat niet gebeuren, dus dan is het beste dat de klok iets vooruit gezet wordt (dus UTC+2 grotendeels in het jaar, van november tot februari UTC+1).
Dat gaat niet gebeuren binnen de huidige kaders. De kans is groot dat wanneer de kaders veranderen er ook (geleidelijk) andere veranderingen worden doorgevoerd in bijvoorbeeld werktijden.
pi_215348998
Nog vroegere werktijden? No way. Die moeten juist later zijn.

Ik ben een op en top avondmens. Moet er niet aan denken dat de zomertijd wordt afgeschaft. En permanente wintertijd. De hel.
  woensdag 23 oktober 2024 @ 11:27:48 #74
39333 Zelva
Fortunate observer of time
pi_215349151
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 oktober 2024 22:16 schreef Isabeau het volgende:

[..]
Dat het al om half 4 licht wordt in de zomer maakt weinig uit op zich. Of denk je dat je er heel veel van gaat merken dat het half 4 licht is ipv half 5? En in de winter verandert er niets tov nu.
Het hele verhaal van team wintertijd is dat het daglicht volledig het slaapritme regelt, mensen worden wakker door het daglicht, en dat het daarom belangrijk is om zoveel mogelijk licht in de ochtend te hebben.

Het kan dan niet anders, als dat klopt, dat als het daglicht in de zomernacht een uur, en velen willen zelfs twee uur, eerder komt, dat dat dan grote gevolgen gaat hebben voor wanneer mensen wakker worden. Dat zal dan eerder moeten zijn.
pi_215349363
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 oktober 2024 22:16 schreef Isabeau het volgende:

[..]
Dat het al om half 4 licht wordt in de zomer maakt weinig uit op zich. Of denk je dat je er heel veel van gaat merken dat het half 4 licht is ipv half 5? En in de winter verandert er niets tov nu.
Zonde van dat uur wanneer niemand wakker is behalve de nachtdiensten.

Wat heb je er aan als het om 4 uur snachts licht is? Ik heb liever dat het smiddags/begin avond wanneer de meeste mensen wakker zijn, het licht is.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
pi_215349392
Dit gezeur komt ieder jaar terug. Gewoon laten zoals het is en niet zo zaniken aanstellers.
Don't quote me boy, cause I ain't said shit!
Send Banano to: ban_1drjycsqhpwa1i4uxo1mmqau6q8gibgbn6oabtub53zpcrabjunt3uscaqty
pi_215349403
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 oktober 2024 16:51 schreef Nattekat het volgende:

[..]
Er zijn maar heel weinig mensen die zo leven :D

Maar er zijn wel heel veel mensen die janken over dat uur.
En die vervolgens in de zomer in het vliegtuig stappen naar een bestemming met 6 uur tijdsverschil maar dan is het opeens geen probleem voor ze.
Don't quote me boy, cause I ain't said shit!
Send Banano to: ban_1drjycsqhpwa1i4uxo1mmqau6q8gibgbn6oabtub53zpcrabjunt3uscaqty
pi_215349418
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 oktober 2024 22:16 schreef Isabeau het volgende:

[..]
Dat het al om half 4 licht wordt in de zomer maakt weinig uit op zich. Of denk je dat je er heel veel van gaat merken dat het half 4 licht is ipv half 5? En in de winter verandert er niets tov nu.
Het is in de zomer dan ook een uur vroeger donker. Voor werkende mensen is het juist fijn dat zij savonds nog van daglicht kunnen genieten.
Don't quote me boy, cause I ain't said shit!
Send Banano to: ban_1drjycsqhpwa1i4uxo1mmqau6q8gibgbn6oabtub53zpcrabjunt3uscaqty
  woensdag 23 oktober 2024 @ 17:44:27 #79
331246 Kentekenplaat
Vaak op de foto.
pi_215352137
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 oktober 2024 22:16 schreef Isabeau het volgende:

[..]
Dat het al om half 4 licht wordt in de zomer maakt weinig uit op zich. Of denk je dat je er heel veel van gaat merken dat het half 4 licht is ipv half 5? En in de winter verandert er niets tov nu.
Ik werk soms tot 2 uur en ik vind het wel prettig dat het dan nog donker is ipv schermerig.
Verkrijgbaar met diverse letter- en cijfercombinaties!
  woensdag 23 oktober 2024 @ 17:45:44 #80
331246 Kentekenplaat
Vaak op de foto.
pi_215352149
quote:
0s.gif Op woensdag 23 oktober 2024 07:27 schreef Ivo1985 het volgende:

[..]

Wanneer we er van uitgaan dat 12.00u middag is en 0.00u middernacht, dan gaat je wekker rond een uur of 4 en lig je 's avonds rond een uur of 8-9 in je bed. En maak je optimaal gebruik van daglicht.
Verschrikkelijk. 4 uur op, 8 uur op bed. Ik moet er niet aan denken.
Verkrijgbaar met diverse letter- en cijfercombinaties!
pi_215352178
quote:
0s.gif Op woensdag 23 oktober 2024 11:55 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:

[..]
En die vervolgens in de zomer in het vliegtuig stappen naar een bestemming met 6 uur tijdsverschil maar dan is het opeens geen probleem voor ze.
Ook al heb je gelijk hier. 2a3 dagen heb ik meestal nodig, laatst ook met 7 uur tijdsverschil, daarna ben ik gewend aan het lokale ritme. Terug ook.

Dat ene uurtje thuis heb ik een week 'last' van. Soms zelfs 2.
Hoe the fuck?

Hoe raar is dat...
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
pi_215352181
quote:
0s.gif Op woensdag 23 oktober 2024 17:45 schreef Kentekenplaat het volgende:

[..]
Verschrikkelijk. 4 uur op, 8 uur op bed. Ik moet er niet aan denken.
Doet ivo ook niet.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
pi_215352272
quote:
0s.gif Op woensdag 23 oktober 2024 17:49 schreef Red_85 het volgende:

[..]
Ook al heb je gelijk hier. 2a3 dagen heb ik meestal nodig, laatst ook met 7 uur tijdsverschil, daarna ben ik gewend aan het lokale ritme. Terug ook.

Dat ene uurtje thuis heb ik een week 'last' van. Soms zelfs 2.
Hoe the fuck?

Hoe raar is dat...
Dat ene uurtje merk ik echt helemaal niks van. Dat valt voor mij gewoon binnen de variatie van mijn leefritme.

Misschien heb je er op vakantie minder last van omdat je dan geen vast tijdschema hebt en normaal thuis wel? Op vakantie sta je op als je wakker wordt neem ik aan, en thuis gaat de wekker? Zou dat er mee te maken kunnen hebben.
Don't quote me boy, cause I ain't said shit!
Send Banano to: ban_1drjycsqhpwa1i4uxo1mmqau6q8gibgbn6oabtub53zpcrabjunt3uscaqty
  woensdag 23 oktober 2024 @ 18:02:41 #84
3542 Gia
User under construction
pi_215352340
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 oktober 2024 22:27 schreef BlaZ het volgende:

[..]
Dit is op basis van permanente wintertijd?
Dat is oorspronkelijk de tijd! Of dacht jij aan de zomertijd afschaffen en in de winter een uurtje terug?
  woensdag 23 oktober 2024 @ 18:04:43 #85
3542 Gia
User under construction
pi_215352364
quote:
0s.gif Op woensdag 23 oktober 2024 17:49 schreef Red_85 het volgende:

[..]
Ook al heb je gelijk hier. 2a3 dagen heb ik meestal nodig, laatst ook met 7 uur tijdsverschil, daarna ben ik gewend aan het lokale ritme. Terug ook.

Dat ene uurtje thuis heb ik een week 'last' van. Soms zelfs 2.
Hoe the fuck?

Hoe raar is dat...
Nee, geen last van, gelukkig. Komend weekend feestje dat op zondag om half 11 begint. Wel fijn dat we een uur langer kunnen slapen. En na dat feestje ben ik er maandag al aan gewend, verwacht ik.
  woensdag 23 oktober 2024 @ 18:25:25 #86
56749 BlaZ
Torpitudo peius est quam mors.
pi_215352631
quote:
0s.gif Op woensdag 23 oktober 2024 18:02 schreef Gia het volgende:

[..]
Dat is oorspronkelijk de tijd! Of dacht jij aan de zomertijd afschaffen en in de winter een uurtje terug?
Het woord oorspronkelijk is misleidend in deze, aangezien voorheen de tijd per stad werd ingesteld en er pas in 1909 een Nederlandse tijdzone ingesteld werd.

"In 1909 kreeg Nederland een nationale tijd, die gelijk was aan de middelbare tijd van de hoofdstad Amsterdam, om precies te zijn die van de Westertoren (4°53'01,95" O.L.). Deze tijd was GMT +0h 19m 32,13s, dus Nederland liep ruim 19½ minuut voor op Greenwich Mean Time (GMT), de tijd van Londen, die langzamerhand de internationale referentie werd. Ten opzichte van Duitsland liep deze tijd ruim 40 minuten achter. Daar gebruikte men de Midden-Europese Tijd (GMT+1)."

Het wel apart dat het precies de Duitsers waren die ons bevrijd hebben van dit rampsysteem.
Ceterum censeo Turciam delendam esse.
pi_215353735
quote:
1s.gif Op woensdag 23 oktober 2024 17:56 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:

[..]
Dat ene uurtje merk ik echt helemaal niks van. Dat valt voor mij gewoon binnen de variatie van mijn leefritme.

Misschien heb je er op vakantie minder last van omdat je dan geen vast tijdschema hebt en normaal thuis wel? Op vakantie sta je op als je wakker wordt neem ik aan, en thuis gaat de wekker? Zou dat er mee te maken kunnen hebben.
Was niet voor vakantie.
Ga ergens anders direct mee het dagritme in en dan ben je door de grote aanpassing op je ritme ook niet echt aan het opletten op een uurtje.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
  woensdag 23 oktober 2024 @ 21:46:48 #88
39333 Zelva
Fortunate observer of time
pi_215356017
quote:
0s.gif Op woensdag 23 oktober 2024 18:02 schreef Gia het volgende:

[..]
Dat is oorspronkelijk de tijd!
Onjuist. Sinds we in 1909 één tijd zijn gaan hanteren in Nederland zijn we begonnen met de tijd van de Westerkerk in Amsterdam, 19 minuten en 28 seconden afwijkend van Greenwich. Later hebben we die nog wel aangepast naar Loenen aan de Vecht op precies 20 minuten.

Dan moeten we dat maar gaan doen, want dat is de eckte eckte tijd kennelijk. Waarom zouden we daar van af gaan wijken, zoals ooit de lijnen zijn getrokken door iemand is absoluut heilig.

Edit: Oh, was al gezegd.
pi_215356672
quote:
0s.gif Op woensdag 23 oktober 2024 17:45 schreef Kentekenplaat het volgende:

[..]
Verschrikkelijk. 4 uur op, 8 uur op bed. Ik moet er niet aan denken.
Wat maakt dat getal uit als je dag 2 u verschoven is (want geografisch ligt Nederland in de GMT-tijdzone).
Of 1u en 40 minuten ten opzichte van de huidige zomertijd om terug te gaan naar Nederlandse tijd.


Die cijfers op de klok zijn niet meer dan een simpel nummertje. De manier waarop we gewend zijn om onze etmalen in te vullen bepaalt wat we als 'vroeg' of 'laat' ervaren.

Iemand die normaal pas om 8u30 richting kantoor gaat vind het 'vroeg' als hij/zij een keer om 7u30 ergens naartoe moet vertrekken.
Terwijl de bouwvakker die normaal om 7u op de bouwplaats staat of de zorgverlener die om 7u in het verpleeghuis klaar staat om de bewoners uit bed te halen, die zal juist zeggen dat hij/zij kan uitslapen als er eens een dagje is waarop ze pas om 7u30 de deur uit moeten.
  Forum Admin woensdag 23 oktober 2024 @ 22:49:53 #90
334798 crew  Straatcommando.
Je zuster op een houtvlot
pi_215357395
quote:
1s.gif Op woensdag 23 oktober 2024 22:18 schreef Ivo1985 het volgende:

[..]
Wat maakt dat getal uit als je dag 2 u verschoven is (want geografisch ligt Nederland in de GMT-tijdzone).
Of 1u en 40 minuten ten opzichte van de huidige zomertijd om terug te gaan naar Nederlandse tijd.


Die cijfers op de klok zijn niet meer dan een simpel nummertje. De manier waarop we gewend zijn om onze etmalen in te vullen bepaalt wat we als 'vroeg' of 'laat' ervaren.

Iemand die normaal pas om 8u30 richting kantoor gaat vind het 'vroeg' als hij/zij een keer om 7u30 ergens naartoe moet vertrekken.
Terwijl de bouwvakker die normaal om 7u op de bouwplaats staat of de zorgverlener die om 7u in het verpleeghuis klaar staat om de bewoners uit bed te halen, die zal juist zeggen dat hij/zij kan uitslapen als er eens een dagje is waarop ze pas om 7u30 de deur uit moeten.
Omdat er meer dingen zijn in het leven dan werk?
''Tuurlijk is het een onoogelijk lelijk spuugding. Kun je d'r toch nog wel aan gehecht zijn? Je houdt toch ook van je moeder?''
pi_215358649
Waarom zou je het beperken tot zomertijd of wintertijd? Als je al uit de pas wilt lopen met je buurlanden, dan kan dat ook met een half uur. Dan is iedereen blij :)

Of als je een groot voorstander bent van zomer- of wintertijd, waarom maar 1 uur en geen twee? Of drie?

En ja, als je dan de draad een beetje kwijtraakt en gewoon naar je biologische klok wilt luisteren, kom je gewoon uit bed als het licht wordt en dan zet je de klok op zeven uur. Dit heeft ook hele interessante commerciële implicaties, zoals een hele lijn aan producten met een klok er in die allemaal op zeven uur springen zodra je 's morgens uit bed komt en je alarmklok uitzet.

En als je al zover gaat, zijn er natuurlijk meer mogelijkheden. Zoals een internetdienst waarbij je zelf je tijd kunt instellen, die dan aan alle mensen die je daarmee volgen wordt gedeeld. Als jullie dus samen een afspraak hebben, dan kun je allebei zien wanneer dat dan gaat gebeuren.

En natuurlijk het thuiswerken. Niet betaald worden om van half negen tot vijf op die stoel te zitten bij je baas, maar voor de prestatie die je hebt geleverd. En dan kun je zelf bepalen hoe en wanneer je dat doet.
pi_215361435
quote:
82s.gif Op maandag 21 oktober 2024 19:13 schreef Kentekenplaat het volgende:

[..]
Ergens in de jaren 90 zijn ze team zomertijd al eens tegemoet gekomen. Toen is het terugzetten van de klok van september naar oktober gegaan.
Toen was het opeens niet meer zo'n klap van merkbaar veel vroeger donker, het was al hinderlijk vroeg aan het schemeren.
pi_215361896
quote:
0s.gif Op donderdag 24 oktober 2024 01:21 schreef SymbolicFrank het volgende:
Waarom zou je het beperken tot zomertijd of wintertijd? Als je al uit de pas wilt lopen met je buurlanden, dan kan dat ook met een half uur.
Klopt. De meeste tijdzones op de wereld verschillen een heel aantal uren met UTC. Maar niet alle. Er zijn ook een aantal tijdzones die een heel aantal plus een half uur met UTC verschillen. Zo heeft het land met het grootste aantal inwoners een eigen tijdzone die 5:30 uur op UTC voor loopt. En er zijn zelfs een paar tijdzones die een heel aantal plus of min een kwartier met UTC verschillen. Nepal heeft een geheel eigen tijdzone die 5:45 uur op UTC voor loopt.
pi_215361954
Het ergste aan de zomertijd is dat dit zeiktopic twee keer per jaar weer naar boven komt. Samen met de zwarte pieten en vuurwerkverbod topics permanent en vol met de meest irritante zeikers.
pi_215361963
Ik ben laatst voor werk 2 dagen een uur van tijdzone verschoven en ik leef nog steeds.
pi_215362000
quote:
0s.gif Op donderdag 24 oktober 2024 15:00 schreef Glazenmaker het volgende:
Het ergste aan de zomertijd is dat dit zeiktopic twee keer per jaar weer naar boven komt. Samen met de zwarte pieten en vuurwerkverbod topics permanent en vol met de meest irritante zeikers.
Ik vind het absoluut geen gezeik.

Er zijn toch best wel veel mensen die last hebben van de zomertijd. Behalve mensen hebben ook dieren er last van. Zo worden er in de week na het verzetten van de klok aanmerkelijk meer dieren doodgereden dan anders.

En verder blijkt uit allerlei onderzoeken dat de zomertijd niet zorgt voor energiebesparing, het doel waarvoor de zomertijd aanvankelijk ingesteld werd.
pi_215362096
quote:
0s.gif Op donderdag 24 oktober 2024 15:05 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:

[..]
Ik vind het absoluut geen gezeik.

Er zijn toch best wel veel mensen die last hebben van de zomertijd. Behalve mensen hebben ook dieren er last van. Zo worden er in de week na het verzetten van de klok aanmerkelijk meer dieren doodgereden dan anders.

En verder blijkt uit allerlei onderzoeken dat de zomertijd niet zorgt voor energiebesparing, het doel waarvoor de zomertijd aanvankelijk ingesteld werd.
De oplossing voor de dode dieren is meer inzetten op verkeersveiligheidsvoorlichting bij jonge dieren.
pi_215362205
Ook voor huisdieren is het verzetten van de klok niet prettig. Als je gewend bent om de kat om 18:00 uur eten te geven, en je moet de klok een uur terug zetten, dan gaat de kat om 17:00 uur miauwen dat hij wil eten.
  donderdag 24 oktober 2024 @ 17:22:58 #99
464998 Qarrad
Qarrad al-Rrabah
pi_215362897
quote:
0s.gif Op donderdag 24 oktober 2024 15:36 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
Ook voor huisdieren is het verzetten van de klok niet prettig. Als je gewend bent om de kat om 18:00 uur eten te geven, en je moet de klok een uur terug zetten, dan gaat de kat om 17:00 uur miauwen dat hij wil eten.
Die van jou misschien. Die van mij voert vanaf een uur voor voedertijd al één eindeloze tragikomedie op.
pi_215362899
Hoort wintertijd te zijn tenzij je zelf voordeel haalt van zomertijd.
graag op anoniem
  FOK!-Schrikkelbaas zaterdag 26 oktober 2024 @ 09:53:46 #101
862 Arcee
Look closer
pi_215378759
quote:
Steeds meer landen stoppen met zomertijd, maar Europa houdt er vooralsnog aan vast

Dit weekeinde zet Nederland de klok een uur achteruit om terug te keren naar de wintertijd, ook wel standaardtijd genoemd. Zeven maanden lang stond de klok een uur ‘verkeerd’. Steeds meer landen zien geen heil meer in deze zomertijd en stappen er vanaf.

Bron: De Volkskrant (geen betaalmuur)
Maar goed dat ze 'verkeerd' tussen aanhalingstekens hebben gezet. :Y)
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')