Ik ben als eerste wel benieuwd waarom je een nadruk legt op mijn huidskleur, waarom is het relevant dat ik blank ben?quote:Op dinsdag 24 september 2024 10:49 schreef Ygritte het volgende:
[..]
Ik begrijp wel dat je dit als ‘witte man’ niet ziet want het raakt je namelijk op geen enkele manier.
Hoeveel voorbeelden wil je dat ik noem? En wil je dan enkel voorbeelden uit Nederland of mag dat overal ter wereld zijn?
Feit is gewoon dat de helft van de wereld bevolking uit vrouwen bestaat en dat het gros van de ontwerpen, onderzoeken, gereedschappen, testen, medicijnen enz. met het oog op de man is gemaakt/ontwikkeld.
Het is vooral dat de levensstijl van velen vermeende depressies in de hand werkt. Het blijkt dat een snelle secularisatie maar vooral ongebreideld individualisme, niet veel goede dingen doet voor de mens. Het leidt tot nihilisme, moreel relativisme en een gebrek aan zingeving en daar worden mensen ongelukkig van.quote:Op dinsdag 24 september 2024 11:14 schreef Basp1 het volgende:
[..]
In elke tijd zijn er mensen met depressieve gedachtes geweest er zijn alleen op dit moment veel meer mensen zoals jou die er geen enkel probleem mee hebben om hun eigen totaal gebrek aan algemene kennis te delen..
Ah, we doen net alsof we dom zijn.quote:Op dinsdag 24 september 2024 08:25 schreef Nattekat het volgende:
Ik ben niet wit, melk is wit.
En ja, dit heb ik ooit eerder al gemeld, maar ze leren het niet
Vraag me af of @:vis1980 dit artikel ook racistisch vindt
Nu ja. Zeker na alle drang naar bijna machinale leermethodes en alsmaar grotere en onpersoonlijk wordende klassen.quote:Op dinsdag 24 september 2024 10:59 schreef Ozewiezewozewalla het volgende:
[..]
Als je niet gemiddeld bent, is het lastig in een systeem te passen wat op de middelmaat gericht is. Dat is niet per se iets van tegenwoordig, dat is altijd zo geweest.
Dat derde regeltje is voor jou bedoeld, de rest nietquote:Op dinsdag 24 september 2024 12:05 schreef Vis1980 het volgende:
[..]
Ah, we doen net alsof we dom zijn.
Betere integratie, wil om te slagen, ook redelijk wat adopties, beheersen de taal goed,etc.quote:Op dinsdag 24 september 2024 12:24 schreef LXIV het volgende:
[ x ]
Raar dat Aziatische jongetjes juist meer kans hebben gezien te worden!!
Of zou het toch gewoon aan IQ-verschillen per geslacht en etniciteit liggen?
Raar dat het AD welgeteld 0 woorden daaraan besteed.quote:Op dinsdag 24 september 2024 12:24 schreef LXIV het volgende:
[ x ]
Raar dat Aziatische jongetjes juist meer kans hebben gezien te worden!!
Of zou het toch gewoon aan IQ-verschillen per geslacht en etniciteit liggen?
Ook veel meer discipline vaak thuis. Waar wij ons nog wel eens schuldig maken aan een zesjescultuur hoef je daar bij een Chinees niet op te rekenen.quote:Op dinsdag 24 september 2024 12:26 schreef TweedeKlum het volgende:
[..]
Betere integratie, wil om te slagen, ook redelijk wat adopties, beheersen de taal goed,etc.
Nee. Het is gewoon IQ dus. Maar die organisatie verwacht, op basis van ideologie, overal dezelfde begaafdheid. Dus moet er iets mis zijn met het beoordelingsvermogen van de leraren.quote:Op dinsdag 24 september 2024 12:26 schreef TweedeKlum het volgende:
[..]
Betere integratie, wil om te slagen, ook redelijk wat adopties, beheersen de taal goed,etc.
Tja, gisteren vond je nog dat mensen met een 'kleurtje' nooit echt Frans konden zijn, dus het verbaast mij niet dat je een onderzoek naar kansen in gelijke situaties afdoet als racisme. Je zou ook eens stil kunnen staan bij wat dat allemaal voor gevolgen kan hebben op zowel de kansen als de kijk van andere mensen op die mensen. Maar ik heb het idee dat je vooral net gaat doen alsof het allemaal niet bestaat en vast vind dat die mensen sowieso niet zo Nederlands zijn als jij. Het is je gisteren precies benoemt en dan komt daar vandaag een afgerond onderzoek bij en dat laat ook zien waarom het een probleem is om mensen met een 'kleurtje' als niet echt Nederlands te zien.quote:Op dinsdag 24 september 2024 12:21 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Dat derde regeltje is voor jou bedoeld, de rest niet
Naar mijn mening worden hoogbegaafde kinderen niet zozeer gezien als probleem, maar ontstaat meer het besef dat je hen niet verder helpt door ze wat extra sommen te laten maken. Of Chinees te laten leren. Daarbij is een hoogbegaafde waarschijnlijk ook moeilijk te herkennen. Het kan prima zo zijn dat iemand op het ene gebied excelleert en op het andere onder presteert, maar toch hoogbegaafd is. In dat opzicht is het goed dat er extra aandacht komt, zodat ze verder geholpen kunnen worden.quote:Op dinsdag 24 september 2024 12:13 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Nu ja. Zeker na alle drang naar bijna machinale leermethodes en alsmaar grotere en onpersoonlijk wordende klassen.
Ik heb toch het gevoel dat er eerst wat meer werd gekeken naar de leerling zelf en pas wanneer je een probleem werd, je een alternatief werd aangeboden. En als je een probleem was, zat je eerder aan de lage IQ kant, dan aan de hoge.
Nu worden hoogbegaafde kinderen gezien als probleem en dienen ze zich aan te passen aan de zwakkeren. Dat lijkt mij echt niet de bedoeling. Zo enorm niet.
IQ gaat hand in hand met opvoeding en mogelijkheden tot goed onderwijs.quote:Op dinsdag 24 september 2024 12:28 schreef LXIV het volgende:
[..]
Nee. Het is gewoon IQ dus. Maar die organisatie verwacht, op basis van ideologie, overal dezelfde begaafdheid. Dus moet er iets mis zijn met het beoordelingsvermogen van de leraren.
Uit het artikel;quote:Op dinsdag 24 september 2024 12:26 schreef Scorpie het volgende:
GeenStijl is ook kritisch op het stuk:
https://www.geenstijl.nl/(...)cht-overgenomen#fold
Weer gevalletje; wie betaalt, bepaalt.quote:Dit is een van de uitkomsten van het onderzoek (On)gezien van onderzoeks- en ontwikkelingsorganisatie Scaliq, uitgevoerd in samenwerking met de Gelijke Kansen Alliantie van het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap."
Sowieso is een hoogbegaafde vaak juist hulpbehoevend op school, terwijl mensen vaak denken dat het met die kinderen snel goedkomt. Hoogbegaafde kinderen liggen erg vaak juist in de knoop met hunzelf als hun lichaam niet kan doen wat het brein wil, alleen weten dat niet op die manier te relativeren. Ook op sociaal vlak heeft men vaak problemen en faalangst.quote:Op dinsdag 24 september 2024 12:30 schreef Niek92 het volgende:
[..]
Naar mijn mening worden hoogbegaafde kinderen niet zozeer gezien als probleem, maar ontstaat meer het besef dat je hen niet verder helpt door ze wat extra sommen te laten maken. Of Chinees te laten leren. Daarbij is een hoogbegaafde waarschijnlijk ook moeilijk te herkennen. Het kan prima zo zijn dat iemand op het ene gebied excelleert en op het andere onder presteert, maar toch hoogbegaafd is. In dat opzicht is het goed dat er extra aandacht komt, zodat ze verder geholpen kunnen worden.
Nature/nurture.. Toch zijn de meningen daar wel over verdeeld. Het hangt ook van de opzet van de test uit. Hoe beter de test, hoe kleiner de invloed van nurture.quote:Op dinsdag 24 september 2024 12:30 schreef Elan het volgende:
[..]
IQ gaat hand in hand met opvoeding en mogelijkheden tot goed onderwijs.
Je kunt fucking slim zijn maar als je in De Bijlmer woont en slecht onderwijs geniet komt dat er alsnog niet uit vaak.
Three identical Strangers, is een documentaire die je moet zien, want daar hebben ze het getest.quote:Op dinsdag 24 september 2024 12:33 schreef LXIV het volgende:
[..]
Nature/nurture.. Toch zijn de meningen daar wel over verdeeld. Het hangt ook van de opzet van de test uit. Hoe beter de test, hoe kleiner de invloed van nurture.
Je kan nog zo'n hoog IQ hebben, als je de taal niet beheerst houdt het gewoon op.quote:Op dinsdag 24 september 2024 12:28 schreef LXIV het volgende:
[..]
Nee. Het is gewoon IQ dus. Maar die organisatie verwacht, op basis van ideologie, overal dezelfde begaafdheid. Dus moet er iets mis zijn met het beoordelingsvermogen van de leraren.
De vraag is of je dan wel zo goed af bent in zo'n hoog iq traject op de eerste plaats.quote:Op dinsdag 24 september 2024 12:35 schreef TweedeKlum het volgende:
[..]
Je kan nog zo'n hoog IQ hebben, als je de taal niet beheerst houdt het gewoon op.
Hmm, als je er zo sterk van overtuigt bent dat zulke standpunten negatieve gevolgen kunnen hebben, wat denk je dat de stortvloed aan negatieve drek over blanke mensen van de afgelopen jaren en alle complottheorieën over hun vermeende macht en privileges voor negatieve gevolgen hebben?quote:Op dinsdag 24 september 2024 12:29 schreef Vis1980 het volgende:
[..]
Tja, gisteren vond je nog dat mensen met een 'kleurtje' nooit echt Frans konden zijn, dus het verbaast mij niet dat je een onderzoek naar kansen in gelijke situaties afdoet als racisme. Je zou ook eens stil kunnen staan bij wat dat allemaal voor gevolgen kan hebben op zowel de kansen als de kijk van andere mensen op die mensen. Maar ik heb het idee dat je vooral net gaat doen alsof het allemaal niet bestaat en vast vind dat die mensen sowieso niet zo Nederlands zijn als jij. Het is je gisteren precies benoemt en dan komt daar vandaag een afgerond onderzoek bij en dat laat ook zien waarom het een probleem is om mensen met een 'kleurtje' als niet echt Nederlands te zien.
Voorbeeld: Ik ben een échte Nederlander, mijn voorouders gaan ver terug in dit gebied. Mijn dochter is een allochtoon, ondanks dat ze al diezelfde voorouders met mij deelt. Ze heeft een 'kleurtje' en word dan door mensen zoals jij (je eigen woorden) als niet écht Nederlands gezien. En als dat soort scheefdenken als prima wordt gezien, dan krijg je inderdaad resultaten zoals in dat onderzoek. Nu kunnen we daar allemaal over gaan schuimen, maar we kunnen ook wat proberen te doen met die wetenschap. Het gaan ontkennen is te simpel, want daarmee is het probleem niet opgelost.
Lijkt een kip-ei discussie.Paar jaar geleden was daar een hele rel over. Domme en slimme landen. Wetenschappers kunnen het er niet over eens worden. Je zou snel denken dat het IQ aangeboren is maar zo zwartwit is het allemaal niet.quote:Op dinsdag 24 september 2024 12:33 schreef LXIV het volgende:
[..]
Nature/nurture.. Toch zijn de meningen daar wel over verdeeld. Het hangt ook van de opzet van de test uit. Hoe beter de test, hoe kleiner de invloed van nurture.
Dit bedoel ik dus.quote:Op dinsdag 24 september 2024 12:38 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Hmm, als je er zo sterk van overtuigt bent dat zulke standpunten negatieve gevolgen kunnen hebben, wat denk je dat de stortvloed aan negatieve drek over blanke mensen van de afgelopen jaren en alle complottheorieën over hun vermeende macht en privileges voor negatieve gevolgen hebben?
Ja graag ja.quote:Op dinsdag 24 september 2024 12:30 schreef Niek92 het volgende:
[..]
Naar mijn mening worden hoogbegaafde kinderen niet zozeer gezien als probleem, maar ontstaat meer het besef dat je hen niet verder helpt door ze wat extra sommen te laten maken. Of Chinees te laten leren. Daarbij is een hoogbegaafde waarschijnlijk ook moeilijk te herkennen. Het kan prima zo zijn dat iemand op het ene gebied excelleert en op het andere onder presteert, maar toch hoogbegaafd is. In dat opzicht is het goed dat er extra aandacht komt, zodat ze verder geholpen kunnen worden.
Of linkse mensen die al heel lang te horen krijgen dat ze de vijanden van het volk zijn?quote:Op dinsdag 24 september 2024 12:38 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Hmm, als je er zo sterk van overtuigt bent dat zulke standpunten negatieve gevolgen kunnen hebben, wat denk je dat de stortvloed aan negatieve drek over blanke mensen van de afgelopen jaren en alle complottheorieën over hun vermeende macht en privileges voor negatieve gevolgen hebben?
In een maatschappij zie ik toch liever vrije individuen ipv gelovigen die omdat hun god de enige echte is andere gelovigen elkaar de koppen inslaan en grootschalig geloofsoorlogen voeren zoals we nog steeds over de wereld zien gebeuren..quote:Op dinsdag 24 september 2024 11:39 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Het is vooral dat de levensstijl van velen vermeende depressies in de hand werkt. Het blijkt dat een snelle secularisatie maar vooral ongebreideld individualisme, niet veel goede dingen doet voor de mens. Het leidt tot nihilisme, moreel relativisme en een gebrek aan zingeving en daar worden mensen ongelukkig van.
Om als ouder een hoog intelligent kind te spotten, heb je ook een bepaalde achtergrond nodig. Op zich ook logisch dat bij kinderen van ouders die die achtergrond niet hebben, dat minder opvalt, gestimuleerd wordt, etc.quote:Op dinsdag 24 september 2024 12:40 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Ja graag ja.
Wat je zegt is juist datgene waarvoor geen tijd/capaciteit meer is. Ieder mens is anders en bij ieder mens manifesteert het zich anders. Om dat te spotten heb je dus als leraar/ouder tijd nodig.
En wat is er niet tegenwoordig?
Waar ik het over heb? Neem dit artikel alleen al, het betreft weer eens een theorie hoe blanke kinderen (jongens) in dit geval bevoordeeld zouden worden. En daar zijn inmiddels verscheidene theorieën over en zelfs hele boeken over geschreven. Het zogenaamde systematisch racistische systeem in Nederland en/of het Westen en het 'witte privilege' van blanke mensen.quote:Op dinsdag 24 september 2024 12:40 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Dit bedoel ik dus.
Waar heb je het over?
Misschien wat minder alle complottheorieën op het www lezen en een beetje in het echte leven gaan deelnemen.
Als moeder heb je echt wel door of je kroost wat meer kan hebben. Moederinstinct heet dat.quote:Op dinsdag 24 september 2024 12:49 schreef Ozewiezewozewalla het volgende:
[..]
Om als ouder een hoog intelligent kind te spotten, heb je ook een bepaalde achtergrond nodig. Op zich ook logisch dat bij kinderen van ouders die die achtergrond niet hebben, dat minder opvalt, gestimuleerd wordt, etc.
Zoals ze vroeger zeiden: wie als dubbeltje geboren wordt, zal nooit een kwartje worden. Tegenwoordig kan dat wel, maar het zal voor dat dubbeltje altijd lastiger zijn.
Het is allemaal inderdaad heel erg ja.quote:Op dinsdag 24 september 2024 12:49 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Waar ik het over heb? Neem dit artikel alleen al, het betreft weer eens een theorie hoe blanke kinderen (jongens) in dit geval bevoordeeld zouden worden. En daar zijn inmiddels verscheidene theorieën over en zelfs hele boeken over geschreven. Het zogenaamde systematisch racistische systeem in Nederland en/of het Westen en het 'witte privilege' van blanke mensen.
Kortom, dan kun je tegen mij wel allerlei verwijten maken, maar dit staat gewoon in menig media. De artikelen zijn niet aan te slepen zelfs.
Mjah, dat speelt toch vooral bij bepaalde ouders (vaak ook nog onterechtquote:Op dinsdag 24 september 2024 12:51 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Als moeder heb je echt wel door of je kroost wat meer kan hebben. Moederinstinct heet dat.
Gelukkig is de Nederlandse taal zo belangrijk bij wiskunde.quote:Op dinsdag 24 september 2024 07:48 schreef Janneke141 het volgende:
Met een taalachterstand kom je gewoon niet door het Nederlandse onderwijssysteem heen, en als basisschoolleerkrachten dat meenemen bij hun advies is dat heel verklaarbaar. Ik heb meerdere NT2-leerlingen naar een eindexamen wiskunde vmbo-t gebracht waarvan ik kon zien dat ze qua wiskundig inzicht zeker de havo of misschien wel vwo aan zouden moeten kunnen, maar net boven de zes scoorden op het examen. Dat is puur leesvaardigheid.
Geduld. Dat komt helemaal goed met het kabinet Sbs 6quote:Op dinsdag 24 september 2024 07:58 schreef Hyperdude het volgende:
Beter help je kinderen in desastreuze thuissituaties.
Maar hoogbegaafden die zichzelf niet kunnen redden helpen, is natuurlijk veel gemakkelijker.
Het is juist lullig dat het systeem niet werkt voor mensen die meer in hun mars hebben. Maar netjes verwoord dat ze beter terug kunnen naar hun eigen land.quote:Op dinsdag 24 september 2024 08:01 schreef MichaelScott het volgende:
[..]
Het draait allemaal om taal, lastig boeken lezen als je de helft van de zinnen niet begrijpt.
Lullig dat die kinderen de dupe worden van de keuze van hun ouders om naar een ander land te verhuizen.
Hmm, ik denk niet dat blanke mensen hier degenen zijn die zich achtergesteld voelen. Dat talent wordt immers opgemerkt volgens het artikel. Het is juist weer het bekende gejammer dat mensen van kleur achtergesteld zouden worden. Dit terwijl er voor die verschillen in uitkomst ook hele logische redenen worden gegeven, namelijk de taalachterstand bij kinderen met een migratieachtergrond.quote:Op dinsdag 24 september 2024 12:52 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Het is allemaal inderdaad heel erg ja.
Maak je niet zo druk zeg. Het artikel wijst helemaal niet met een vingertje naar wie dan ook.
Men hoopt dat er meer aandacht komt voor meer kinderen die mogelijk hoogbegaafd zijn, omdat talent niet gezien wordt. That’s it, dan hoef je je niet achtergesteld of gediscrimineerd te voelen.
Tjah kun je een iq hebben van 170 maar als je jezelf niet verstaanbaar kunt maken heb je er ook geen hol aan.quote:Op dinsdag 24 september 2024 12:56 schreef Origami94 het volgende:
[..]
Gelukkig is de Nederlandse taal zo belangrijk bij wiskunde.
"Oh ze zijn zo intelligent, maar ze spreken geen Nederlands. Laat ik ze naar het vmbo sturen met al hun landgenootjes"
Als jij wiskunde berekeningen kan maken die ons bijvoorbeeld naar Mars kunnen sturen of de mensheid kan helpen met AI dan boeit het vrij weinig of je Nederlands voldoende is.quote:Op dinsdag 24 september 2024 13:02 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Tjah kun je een iq hebben van 170 maar als je jezelf niet verstaanbaar kunt maken heb je er ook geen hol aan.
Als je echt zo hoogbegaafd bent stelt het Nederlands ook niets voor.
zielig links is weer aan het huilenquote:Op dinsdag 24 september 2024 13:01 schreef Origami94 het volgende:
Dom rechts is weer woedend in dit topic zo te lezen
Het boeit dus wel omdat je hoogbegaafdheid er niet door herkend wordt in NEDERLAND.quote:Op dinsdag 24 september 2024 13:04 schreef Origami94 het volgende:
[..]
Als jij wiskunde berekeningen kan maken die ons bijvoorbeeld naar Mars kunnen sturen of de mensheid kan helpen met AI dan boeit het vrij weinig of je Nederlands voldoende is.
Maar goed misschien kan het kabinet Sbs 6 wetgeving maken waarin Nederlands als enige vak telt om te slagen op de middelbare.
Ik ben niet linksquote:Op dinsdag 24 september 2024 13:05 schreef Loverboii het volgende:
[..]
zielig links is weer aan het huilen
Dit is wel een hele lange post om een simpele ja/nee vraag niet te beantwoorden en lekker op de man te spelen. We staan niet in de tweede kamer, dus we draaien er niet omheen: vind jij dit artikel racistisch of niet?quote:Op dinsdag 24 september 2024 12:29 schreef Vis1980 het volgende:
[..]
Tja, gisteren vond je nog dat mensen met een 'kleurtje' nooit echt Frans konden zijn, dus het verbaast mij niet dat je een onderzoek naar kansen in gelijke situaties afdoet als racisme. Je zou ook eens stil kunnen staan bij wat dat allemaal voor gevolgen kan hebben op zowel de kansen als de kijk van andere mensen op die mensen. Maar ik heb het idee dat je vooral net gaat doen alsof het allemaal niet bestaat en vast vind dat die mensen sowieso niet zo Nederlands zijn als jij. Het is je gisteren precies benoemt en dan komt daar vandaag een afgerond onderzoek bij en dat laat ook zien waarom het een probleem is om mensen met een 'kleurtje' als niet echt Nederlands te zien.
Voorbeeld: Ik ben een échte Nederlander, mijn voorouders gaan ver terug in dit gebied. Mijn dochter is een allochtoon, ondanks dat ze al diezelfde voorouders met mij deelt. Ze heeft een 'kleurtje' en word dan door mensen zoals jij (je eigen woorden) als niet écht Nederlands gezien. En als dat soort scheefdenken als prima wordt gezien, dan krijg je inderdaad resultaten zoals in dat onderzoek. Nu kunnen we daar allemaal over gaan schuimen, maar we kunnen ook wat proberen te doen met die wetenschap. Het gaan ontkennen is te simpel, want daarmee is het probleem niet opgelost.
Vooral jammer dat een onderwerp als dit politiek gemaakt moet worden, waardoor het echte probleem ondergesneeuwd raakt.quote:Op dinsdag 24 september 2024 13:01 schreef Origami94 het volgende:
Dom rechts is weer woedend in dit topic zo te lezen
Dat lees ik nergens terug in het onderzoek. Voorbarige conclusie.quote:Op dinsdag 24 september 2024 13:06 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Het boeit dus wel omdat je hoogbegaafdheid er niet door herkend wordt in NEDERLAND.
Maar lekker boeiend ook, eigen schuld dikke bult. Moet je maar integreren.
Voor sommige stemmers geldt maar een ding en dat is zo min mogelijk buitenlanders, links, wetenschap, rechters en oplossingen.quote:Op dinsdag 24 september 2024 13:07 schreef Niek92 het volgende:
[..]
Vooral jammer dat een onderwerp als dit politiek gemaakt moet worden, waardoor het echte probleem ondergesneeuwd raakt.
niet zo min mogelijk maar beterequote:Op dinsdag 24 september 2024 13:10 schreef Origami94 het volgende:
[..]
Voor sommige stemmers geldt maar een ding en dat is zo min mogelijk buitenlanders, links, wetenschap, rechters en oplossingen.
Juist. Dit soort onderzoeken is voor sommige mensen koren op de molen, moet verboten worden.quote:Op dinsdag 24 september 2024 13:10 schreef Origami94 het volgende:
[..]
Voor sommige stemmers geldt maar een ding en dat is zo min mogelijk buitenlanders, links, wetenschap, rechters en oplossingen.
Ooit van atheneum gehoord? Of VWO zoals het op normale scholen heet? Precies hetzelfde onderwijs zonder latijns en grieks.quote:Op dinsdag 24 september 2024 13:17 schreef Alpha0 het volgende:
Waarom zou je als je hoogbegaafd bent naar het gymnasium moeten of gaan? In de eerste plaats is gymnasium een omgeving en opleiding voor leerlingen die interesse hebben in talen en daar ook voldoende aanleg voor hebben. Ben je hoogbegaafd maar zit je toevallig niet te wachten op Latijn en Grieks dan zou ik het gym mijden als de pest.
Ik vind de TT al racistisch! Mensen zijn niet wit.quote:Op dinsdag 24 september 2024 13:06 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Dit is wel een hele lange post om een simpele ja/nee vraag niet te beantwoorden en lekker op de man te spelen. We staan niet in de tweede kamer, dus we draaien er niet omheen: vind jij dit artikel racistisch of niet?
Ah. Ja, als ik een bedrijf had dat iets met hoogbegaafden deed zou ik ook willen dat er meer mensen als zodanig bestempeld werden.quote:Nog even los van de vele beperkingen van IQ als meetinstrument: het bedrijf dat het onderzoek (pdf) uitvoerde is ter aarde voor 'het signaleren en stimuleren van hoogbegaafden, zodat zij kunnen floreren'. Dat doen ze op basis van een zelfverzonnen test, ZOOV+ geheten (dommerikjes niet-hoogbegaafde medemensen kunnen hier lezen hoe je dat uitspreekt). Volgens Scaliq is ZOOV+ 'een klassikale, adaptieve screener om cognitief sterke leerlingen te signaleren', maar dat is ook maar een verkooppraatje en dat dit spul daadwerkelijk werkt is ook maar een aanname. Voorts is de conclusie van het door Scaliq uitgevoerde onderzoek volgens de door Scaliq verzonnen test dat alle scholen eigenlijk gebruik zouden moeten maken van de door Scaliq verzonnen test die je toevalligerwijs op de website van Scaliq kan kopen voor de door Scaliq bepaalde prijs van 275 tot 1085 euro per schooljaar. Het heeft er vast mee te maken dat wij niet hoogbegaafd zijn maar helemaal vertrouwen doen we dit niet.
Veel hoogbegaafden halen vwo of gymnasium helemaal niet. Havo of vmbo vaak, begreep ik onlangs. Gebrek aan uitdaging die zich dan uit in verveling en desinteresse, waardoor leerlingen niet functioneren op de middelbare school.quote:Op dinsdag 24 september 2024 13:17 schreef Alpha0 het volgende:
Waarom zou je als je hoogbegaafd bent naar het gymnasium moeten of gaan? In de eerste plaats is gymnasium een omgeving en opleiding voor leerlingen die interesse hebben in talen en daar ook voldoende aanleg voor hebben. Ben je hoogbegaafd maar zit je toevallig niet te wachten op Latijn en Grieks dan zou ik het gym mijden als de pest.
Probeer het nog een keertje.quote:Op dinsdag 24 september 2024 13:18 schreef ieniminimuis het volgende:
[..]
Ooit van atheneum gehoord? Of VWO zoals het op normale scholen heet? Precies hetzelfde onderwijs zonder latijns en grieks.
Auw.quote:Op dinsdag 24 september 2024 13:18 schreef ieniminimuis het volgende:
[..]
Ooit van atheneum gehoord? Of VWO zoals het op normale scholen heet? Precies hetzelfde onderwijs zonder latijns en grieks.
Oja, net als al die vragen die je gisteren hebt beantwoord. Als je niet leest, dan snap je dus niet dat ik al lang antwoord heb gegeven.quote:Op dinsdag 24 september 2024 13:06 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Dit is wel een hele lange post om een simpele ja/nee vraag niet te beantwoorden en lekker op de man te spelen. We staan niet in de tweede kamer, dus we draaien er niet omheen: vind jij dit artikel racistisch of niet?
Ik maak het allemaal thuis mee, hoe lastig de tegenstellingen zijn bij hoogbegaafde kinderen. Men worstelt vaak zelf met allerlei sociale probleempjes, terwijl er ook vaak een sticker met 'wil niet' op wordt geplakt. Zelf had ik ook een aantal vooroordelen, waaronder 'een hoogbegaafd kind gaat zitten voor het huiswerk en maakt het dan wel even'. Of dat nu in de klas is of thuis. Overigens is het voor de leraren en leraressen ook niet makkelijk, vaak zijn ze juist stoorzenders in de klas of hebben ze teveel aandacht nodig als je het vergelijkt met 'andere kinderen'.quote:Op dinsdag 24 september 2024 13:36 schreef Niek92 het volgende:
[..]
Veel hoogbegaafden halen vwo of gymnasium helemaal niet. Havo of vmbo vaak, begreep ik onlangs. Gebrek aan uitdaging die zich dan uit in verveling en desinteresse, waardoor leerlingen niet functioneren op de middelbare school.
Nederlands is best wel een nutteloze taal. Als je internationaal iets wil voorstellen dan zijn Engels, Frans of Duits een stuk belangrijker om goed te leren.quote:Op dinsdag 24 september 2024 13:02 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Tjah kun je een iq hebben van 170 maar als je jezelf niet verstaanbaar kunt maken heb je er ook geen hol aan.
Als je echt zo hoogbegaafd bent stelt het Nederlands ook niets voor.
Betere buitenlanders, links en wetenschappers?quote:Op dinsdag 24 september 2024 13:12 schreef Loverboii het volgende:
[..]
niet zo min mogelijk maar betere
daar heeft een kind van 10 met een taalachterstand alleen nog weinig aan natuurlijkquote:Op dinsdag 24 september 2024 14:38 schreef Michie_ het volgende:
[..]
Nederlands is best wel een nutteloze taal. Als je internationaal iets wil voorstellen dan zijn Engels, Frans of Duits een stuk belangrijker om goed te leren.
Een andere kant: als leerkrachten de toetsen voor begrijpend lezen gebruiken om te bepalen of een kind taalvaardig genoeg is voor het vwo, dan snap ik wel waarom daartegen wordt geageerd. Die toetsen zijn verschrikkelijk slecht. Onze zoon had een leerkracht die die toetsen belangrijk vond en sterk mee liet wegen bij advisering.quote:Op dinsdag 24 september 2024 07:48 schreef Janneke141 het volgende:
Met een taalachterstand kom je gewoon niet door het Nederlandse onderwijssysteem heen, en als basisschoolleerkrachten dat meenemen bij hun advies is dat heel verklaarbaar. Ik heb meerdere NT2-leerlingen naar een eindexamen wiskunde vmbo-t gebracht waarvan ik kon zien dat ze qua wiskundig inzicht zeker de havo of misschien wel vwo aan zouden moeten kunnen, maar net boven de zes scoorden op het examen. Dat is puur leesvaardigheid.
Je zou je voor de grap eens moeten inlezen in de vooroordelen over hoogbegaafde kinderen en wat daar nu van waar is. Ik weet het klinkt soms tegenstrijdig maar het is niet zo dat een hoogbegaafd kind even makkelijk dit of dat leert.quote:Op dinsdag 24 september 2024 13:02 schreef inslagenreuring het volgende:
Als je echt zo hoogbegaafd bent stelt het Nederlands ook niets voor.
Het kan zijn dat er een factor is die verklaart waarom blanke jongens vaker als hoogbegaafd worden bestempeld die niet is meegenomen in het onderzoek. Als ik een gok mag doen: probleemgedrag. Diagnoses komen vaak pas naar boven als er wordt gegraven omdat er een ervaren noodzaak toe is. (Disclaimer: ik heb het onderzoek niet bestudeerd.)quote:Op dinsdag 24 september 2024 07:54 schreef LXIV het volgende:
Het zou ook kunnen dat er gewoon veel blanke jongens als m hoogbegaafd erkend worden en dat opvalt dat er minder meisjes of allochtoner tussen zitten. Aangezien dogma van deze vrouw is “alle mensen hebben dezelfde talenten “, moet het dus aan de selectie liggen.
Precies. En dat probleemgedrag zal bij kinderen met buitenlandse ouders nóg minder reden te zijn om te denken aan een hoog IQ. Zowel door de school als door de ouders. Op zich heel logisch.quote:Op dinsdag 24 september 2024 14:47 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Het kan zijn dat er een factor is die verklaart waarom blanke jongens vaker als hoogbegaafd worden bestempeld die niet is meegenomen in het onderzoek. Als ik een gok mag doen: probleemgedrag. Diagnoses komen vaak pas naar boven als er wordt gegraven omdat er een ervaren noodzaak toe is. (Disclaimer: ik heb het onderzoek niet bestudeerd.)
In de "plusklasjes" van mijn kinderen zaten twee typen leerlingen: leerlingen die goed presteerden op tests en leerlingen van wie werd vermoed dat die onderpresteerden doordat ze anders zouden denken. Je kunt je voorstellen hoe foutgevoelig de diagnostisering van dat tweede is en hoezeer het afhangt van de mondigheid van ouders.
Dat is een misverstand. Er zijn nu veel meer dan bijvoorbeeld twintig jaar geleden mogelijkheden om uit te blinken. Ik zou niet weten waar ik moet beginnen. Plusklasjes, buitenschools onderwijs, tweetalig onderwijs, extra vakken, versneld eindexamen, vervroegd colleges aan de universiteit volgen. Toen ik naar het voortgezet onderwijs ging, was er het gymnasium en dat was het dan.quote:Op dinsdag 24 september 2024 10:21 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Het schoolsysteem in NL zorgt alleen maar voor grijze muizen inderdaad. Talent kan zich niet ontwikkelen in normale omstandigheden, heb je een beetje extra ben je gelijk gewezen op buitenschool dingen. Je zit je kapot te vervelen als koter tegenwoordig als je wat meer kan dan de massa met alle gevolgen van dien.
Waarbij het gedrag vaak eerder wordt gezien als 'vervelend' en 'wil niet meewerken' en dan is het best menselijk om te denken dat het gaat om slechte opvoeding of problemen thuis en niet zo snel dat het hoogbegaafde kinderen zijn. Mijn dochter haalde altijd goede cijfers, maar haar gedrag was erg lastig. Het was bij wijze van spreken altijd vechten om haar school- of huiswerk te laten doen. Van faalangst tot het alleen maar in een keer goed willen doen en zichzelf dan straffen voor een foutje tot zich gepest voelen op school omdat ze moeite had met 'gewoon kind zijn' terwijl ze dan in het spelen weer een jonger kind kan lijken. Heel veel onbegrip en moeite met concentreren.quote:Op dinsdag 24 september 2024 14:47 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Het kan zijn dat er een factor is die verklaart waarom blanke jongens vaker als hoogbegaafd worden bestempeld die niet is meegenomen in het onderzoek. Als ik een gok mag doen: probleemgedrag. Diagnoses komen vaak pas naar boven als er wordt gegraven omdat er een ervaren noodzaak toe is. (Disclaimer: ik heb het onderzoek niet bestudeerd.)
In de "plusklasjes" van mijn kinderen zaten twee typen leerlingen: leerlingen die goed presteerden op tests en leerlingen van wie werd vermoed dat die onderpresteerden doordat ze anders zouden denken. Je kunt je voorstellen hoe foutgevoelig de diagnostisering van dat tweede is en hoezeer het afhangt van de mondigheid van ouders.
Leerlingen met een migratie-achtergrond hebben nu eenmaal minder vaak ondersteunende ouders. Voor onderwijsonderzoekers is dat een ongemakkelijke waarheid. Ook in de OP zie je dat er smalend over wordt gesproken: natúúrlijk mag het niet zo zijn dat het gebrek aan steun van ouders resulteert in een lager schooladvies.quote:Op dinsdag 24 september 2024 14:54 schreef Ozewiezewozewalla het volgende:
[..]
Precies. En dat probleemgedrag zal bij kinderen met buitenlandse ouders nóg minder reden te zijn om te denken aan een hoog IQ. Zowel door de school als door de ouders. Op zich heel logisch.
Oh, dat is denk ik zeker waar. Ik ben zelf natuurlijk geen taaldocent, maar ik ken de gepeperde mening van mijn collega's Nederlands over de vormgeving van Begrijpend Lezen als losstaand schoolvak.quote:Op dinsdag 24 september 2024 14:40 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Een andere kant: als leerkrachten de toetsen voor begrijpend lezen gebruiken om te bepalen of een kind taalvaardig genoeg is voor het vwo, dan snap ik wel waarom daartegen wordt geageerd. Die toetsen zijn verschrikkelijk slecht. Onze zoon had een leerkracht die die toetsen belangrijk vond en sterk mee liet wegen bij advisering.
Teken dat het normale VWO (atheneum) te makkelijk is IMO.quote:Op dinsdag 24 september 2024 14:54 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Dat is een misverstand. Er zijn nu veel meer dan bijvoorbeeld twintig jaar geleden mogelijkheden om uit te blinken. Ik zou niet weten waar ik moet beginnen. Plusklasjes, buitenschools onderwijs, tweetalig onderwijs, extra vakken, versneld eindexamen, vervroegd colleges aan de universiteit volgen. Toen ik naar het voortgezet onderwijs ging, was er het gymnasium en dat was het dan.
Ongetwijfeld. Er gaan dan ook steeds minder leerlingen naar het mbo en steeds meer leerlingen naar havo/vwo. En in de slipstream van de coronapandemie is bovendien de wind van het 'kansrijk adviseren' gaan waaien:quote:Op dinsdag 24 september 2024 15:03 schreef Alpha0 het volgende:
[..]
Teken dat het normale VWO (atheneum) te makkelijk is IMO.
Het klinkt zo sympathiek, maar of dat het ook is? Toen mijn dochter in de brugklas zat, gaven zij en haar klasgenoten ieder een presentatie aan ouders. Ik spotte meteen de drie bijzonder zwakke leerlingen, die geen zin in de Powerpointpresentatie foutloos hadden geschreven. Alle drie die leerlingen zijn na het eerste jaar alsnog afgehaakt. In dit geval was dat een extra groot drama omdat de school geen niveaus lager dan het vwo heeft. Deze kinderen moesten dus naar een andere school. Ik vraag me af of de betrokken leerkrachten en ouders deze kinderen een plezier hebben gedaan.quote:86 procent van de scholen liet schooladviezen bij twijfel al hoger uitvallen en een derde van deze groep zei dat dit jaar nog vaker te gaan doen dan ze voor de coronacrisis deden. Vrijwel de meeste scholen die wij spraken, hebben hun adviezen bepaald op basis van een optimistische inschatting van wat leerlingen kunnen bereiken. Bron
Maar dan zelfs, Aziatische adoptie kinderen doen het beter dan Nederlandse kids, en geadopteerde kinderen uit andere landen (Haïti, Colombia) juist veel slechter.quote:Op dinsdag 24 september 2024 12:26 schreef TweedeKlum het volgende:
[..]
Betere integratie, wil om te slagen, ook redelijk wat adopties, beheersen de taal goed,etc.
Ja. Logisch. Want witte privilege.quote:Op dinsdag 24 september 2024 07:09 schreef tong80 het volgende:
Meer dan de helft van de hoogbegaafde kinderen in Nederland wordt niet als zodanig herkend door hun leerkracht. Bij meisjes met een bovengemiddelde intelligentie gebeurt dat nog minder snel, en zijn ze van kleur, dan wordt hun IQ helemaal vaak onderschat.
[ afbeelding ]
Ben je een hoogbegaafde jongen, is je huidskleur wit en ben je geboren in een kansrijk gezin, dan is de kans dat je als hoogbegaafd kind (dan heb je een IQ van 130 of hoger) wordt gesignaleerd door je leerkracht 60 procent. Ben je een hoogbegaafd meisje dat in Turkije of Eritrea is geboren, spreek je de Nederlandse taal nog niet goed én groei je op in een kansarme omgeving, dan is die kans maar 15 procent. Terwijl je IQ even hoog is als dat van de witte jongen.
Dit is een van de uitkomsten van het onderzoek (On)gezien van onderzoeks- en ontwikkelingsorganisatie Scaliq, uitgevoerd in samenwerking met de Gelijke Kansen Alliantie van het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. Het onderzoek, uitgevoerd onder 5371 basisschoolleerlingen op 29 scholen in Nederland, had als doel inzicht te bieden in de staat van het signaleren van hoogbegaafdheid en manieren om deze te verbeteren.
En dat blijkt nodig: twee op de honderd Nederlandse kinderen hebben een IQ van boven de 130, maar slechts 48 procent van hen wordt herkend als mogelijk hoogbegaafd. Opvallend zijn de verschillen tussen de geslachten: bijna twee derde van de meisjes met een zeer hoog IQ wordt over het hoofd gezien.
[ afbeelding ]
Van de jongens met een zeer hoog IQ was meer dan de helft al gesignaleerd, terwijl bijna twee derde van de meisjes met een vergelijkbaar IQ nog niet in beeld was bij de leerkracht.
Beter af op de havo?
Al jaren ziet Sofie van de Waart, onderwijsspecialist, bekend als ‘juf Sofie’ en betrokken bij de Gelijke Kansen Alliantie, vooral ‘witte jongetjes’ in de zogenoemde ‘plusklassen’, de speciale klassen voor hoogbegaafde kinderen. „Leerkrachten denken bij een leerling van kleur vast regelmatig: die zou wel naar het gymnasium kunnen. Maar vaak wordt er óók gedacht: die leerling heeft geen ouders die haar of hem kunnen helpen, dus deze leerling is beter af op de havo. Terwijl een kind pas echt wordt geholpen met een goede opleiding, tussen gelijkgestemden.’’
Van de Waart vindt dat een leerkracht op zo’n moment het plaatselijke gymnasium zou moeten bellen en de situatie voorleggen. „Wie weet kunnen ze de bewuste leerling koppelen aan een maatje, aan iemand die de brieven van school voor de ouders vertaalt. Ik vind dat er voor dat soort interventies tijd gemaakt moet worden.’’
De onderwijsspecialist merkt ook terughoudendheid bij de ouders van leerlingen uit deze groep. „Zij begrepen niet waarom we dit onderzoek deden. Of dachten: doe maar gewoon normaal. Dat zien we ook terug in de cijfers: ben je een hoogbegaafde jongen die alle onderzochte eigenschappen meeheeft, dan is de kans dat je ouders de leerkracht informeren over je mogelijke hoogbegaafdheid 64 procent. Ben je een hoogbegaafd meisje en heb je alle onderzochte eigenschappen tegen, dan is die kans maar 2 procent.’’
[ afbeelding ]
Kom je uit een ‘7 vinkjes’ gezin en ben je zelf ook nog eens een jongen, dan is de kans dat je als hoogbegaafd kind (met een IQ van 130 of hoger) ook als zodanig gesignaleerd wordt door je leerkracht 60 procent. Maar ben je een hoogbegaafd meisje, bijvoorbeeld geboren in Turkije of Eritrea, spreek je de Nederlandse taal nog niet goed én groei je op in een kansarme omgeving, dan is die kans maar 15 procent.
Kom je uit een ‘7 vinkjes’ gezin en ben je zelf ook nog eens een jongen, dan is de kans dat je als hoogbegaafd kind (met een IQ van 130 of hoger) ook als zodanig gesignaleerd wordt door je leerkracht 60 procent. Maar ben je een hoogbegaafd meisje, bijvoorbeeld geboren in Turkije of Eritrea, spreek je de Nederlandse taal nog niet goed én groei je op in een kansarme omgeving, dan is die kans maar 15 procent.
Hoe signaleren?
Hoogbegaafdheid wordt in veel gevallen vastgesteld met een IQ-onderzoek. Dat is duur: rond de 800 euro. Vaak betalen ouders dat zelf. Toch zijn er andere manieren om te zien of leerlingen meer in hun mars hebben en of ze andere hulp moeten krijgen, zegt Van de Waart. „Bij kleuters zie je het bijvoorbeeld aan vergevorderde tekeningen. Tekent een kleuter specifieke details, zoals wenkbrauwen bij een mens? Wacht dan geen weken met meer uitzoeken rondom deze kleuter, want zij of hij kijkt om zich heen in de klas, ziet andere kinderen krassen en past zich razendsnel aan. Vooral meisjes doen dat.’’
Ook de ‘plek waar je wieg stond’ heeft invloed op de kans om gesignaleerd te worden door de leerkracht. In het onderzoek is te zien dat kinderen met een Europese herkomst vaker gezien werden dan kinderen met niet-westerse wortels.
[ afbeelding ]
Over het algemeen gold dat kinderen met een Europese herkomst vaker gesignaleerd werden dan kinderen met een niet-westerse herkomst. Ook dit weer bij een gelijk IQ.
Een gevolg van het niet-signaleren van hoogbegaafdheid is dat kinderen vastlopen doordat ze werken onder hun niveau. Met problemen als depressies en verslavingen als gevolg, met name onder de groep hoogbegaafde thuiszitters, ziet Van de Waart. „Zonder gelijkgestemden voelen ze zich onbegrepen. Als jij een IQ hebt van 140 en de rest van 110, dan past dat niet. Het grootste probleem is eenzaamheid.’’
Wat nu? Onderzoeksbureau Scaliq adviseert een betere signalering op de basisschool. Van de Waart meent dat op de pabo, de opleiding voor leerkrachten, meer aandacht naar het signaleren moet. Bovendien moet er beter gekeken worden naar kinderen, in plaats van naar toetsresultaten. Hoe praat de leerling, hoe associeert zij of hij? „Grote bedrijven in Nederland halen personeel uit de hele wereld, terwijl we hier kinderen op het verkeerde niveau onderwijzen. We laten veel talent verloren gaan. We hebben een bord voor onze kop.’’
https://www.ad.nl/binnenl(...)en-hoog-iq~a712ec2c/
Komen ze nou pas mee aangescheten. Ik heb 7 jaar over de Havo gedaan zonder diploma.Ik kon nog een keer examen doen, maar de medeleerlingen hielden de deur voor me open en zeiden dingen als: 'Zal ik de schooltas voor u dragen meneer?' Wel lekker ding die onderzoekster. Ik zal haar eens bellen.
Klopt. Ouderlijke ondersteuning is de beste voorspeller van het niveau van het kind.quote:Op dinsdag 24 september 2024 14:58 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Leerlingen met een migratie-achtergrond hebben nu eenmaal minder vaak ondersteunende ouders. Voor onderwijsonderzoekers is dat een ongemakkelijke waarheid. Ook in de OP zie je dat er smalend over wordt gesproken: natúúrlijk mag het niet zo zijn dat het gebrek aan steun van ouders resulteert in een lager schooladvies.
De realiteit is dat je ouders een grote impact hebben op je kansen in het leven. Er is terecht aandacht voor hoe dat gebrek aan steun kan worden gecompenseerd, vind ik, maar laten we alsjeblieft niet vergeten dat ouders ook een verantwoordelijkheid hebben. Als maatschappij kunnen we niet alles oplossen wat er in de opvoeding misgaat.
Voor mijn gevoel is die steun wel steeds zwaarder gaan tellen. Vroeger had je natuurlijk ook een voordeel als je uit een goed nest kwam. Maar ouders hoefden minder te compenseren voor beroerd onderwijs.quote:Op dinsdag 24 september 2024 15:42 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Klopt. Ouderlijke ondersteuning is de beste voorspeller van het niveau van het kind.
Dat gebrek aan steun kan denk ik ook niet echt worden gecompenseerd.
Steun van huis uit zit hem niet eens primair in echte bijlessen, al helpt dat natuurlijk wel. Het is meer een algemeen plaatje met hoe vaak lees je je kinderen voor, ga je naar een museum, praat je over het nieuws. Dat soort kleine niet-echt-schoolse dingen maken zeker op jongere leeftijd een groot verschil.quote:Op dinsdag 24 september 2024 16:22 schreef Lichtloper het volgende:
[..]
Voor mijn gevoel is die steun wel steeds zwaarder gaan tellen. Vroeger had je natuurlijk ook een voordeel als je uit een goed nest kwam. Maar ouders hoefden minder te compenseren voor beroerd onderwijs.
Ik ben mijn zoontje nu aan het bijscholen op spelling, omdat hij echt essentiële fouten maakt. Ik schrik wel echt van zijn taalniveau. Als je dan als ouders niet inspringt blijft het dus gewoon beroerd.
Daarnaast: zo'n gekleurde meid met KFC-reet die op haar vetfiets het gymnasiumschoolplein op komt fietsen is niet automagisch geïntegreerd op dat gynmasium.quote:Op dinsdag 24 september 2024 13:17 schreef Alpha0 het volgende:
Waarom zou je als je hoogbegaafd bent naar het gymnasium moeten of gaan? In de eerste plaats is gymnasium een omgeving en opleiding voor leerlingen die interesse hebben in talen en daar ook voldoende aanleg voor hebben. Ben je hoogbegaafd maar zit je toevallig niet te wachten op Latijn en Grieks dan zou ik het gym mijden als de pest.
Jezelf superieur voelen t.o.v. anderenquote:Op dinsdag 24 september 2024 10:42 schreef Resistor het volgende:
Als je een IQ van 83 hebt ben je al slimmer dan een gemiddelde Afrikaan.
Dat zal op categorale gymnasia waarschijnlijk erger zijn dan op gymnasia binnen scholengemeenschappen.quote:Op dinsdag 24 september 2024 17:10 schreef CarbonC het volgende:
[..]
Daarnaast: zo'n gekleurde meid met KFC-reet die op haar vetfiets het gymnasiumschoolplein op komt fietsen is niet automagisch geïntegreerd op dat gynmasium.
Dat valt flink tegen, staat ook in het artikel, juist hoogbegaafde kinderen die niet (h)erkend worden lopen vaak vast.quote:Op dinsdag 24 september 2024 08:09 schreef Loverboii het volgende:
Slimme kinderen komen vanzelf wel terecht.
Ja, maar ook daar heb ik het gevoel dat ouders tegenwoordig een (nog) groter verschil maken dan vroeger. Ik had zelf een meester op de basisschool die vol passie een geschiedenisverhaal kon vertellen. Ik had een juf die me boeken aanraadde om te lezen, en soms ook leesboeken voor kinderen meebracht.quote:Op dinsdag 24 september 2024 16:30 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Steun van huis uit zit hem niet eens primair in echte bijlessen, al helpt dat natuurlijk wel. Het is meer een algemeen plaatje met hoe vaak lees je je kinderen voor, ga je naar een museum, praat je over het nieuws. Dat soort kleine niet-echt-schoolse dingen maken zeker op jongere leeftijd een groot verschil.
is gewoon een kutartikelquote:Op dinsdag 24 september 2024 17:27 schreef Leandra het volgende:
[..]
Dat valt flink tegen, staat ook in het artikel, juist hoogbegaafde kinderen die niet (h)erkend worden lopen vaak vast.
Maar goed, een hoogbegaafd kind is dan ook wat anders dan een slim kind.
Een kind dat net boven de middenmoot uitsteekt maar er nog wel mee om kan gaan redt zich idd waarschijnlijk het best, dat is een slim kind.
De doorsnee onderwijzer(es) heeft best het een en ander mee (sociaal, sportief, in ongeveer 1001 dingen minstens een klein beetje goed), maar vaak komt er idd vooral Libelle-achtig gebabbel uit. Geen enorm prikkelende types.quote:Op dinsdag 24 september 2024 17:28 schreef Lichtloper het volgende:
[..]
Op de school van mijn kinderen worden keurig de leerplannen gevolgd, maar de culturele bagage zit er niet echt in. Ik hoorde laatst dat de helft van de PABO-studenten nooit voor hun plezier een boek leest. Tja, die gaan je dan ook nooit liefde voor boeken bijbrengen als je dat van je ouders niet meekrijgt.
En vroeger werd het helemaal niet herkend.quote:Op dinsdag 24 september 2024 13:36 schreef Niek92 het volgende:
[..]
Veel hoogbegaafden halen vwo of gymnasium helemaal niet. Havo of vmbo vaak, begreep ik onlangs. Gebrek aan uitdaging die zich dan uit in verveling en desinteresse, waardoor leerlingen niet functioneren op de middelbare school.
Als vwo al geen uitdaging is, wat moet vmbo dan wel niet zijn.quote:Op dinsdag 24 september 2024 13:36 schreef Niek92 het volgende:
[..]
Veel hoogbegaafden halen vwo of gymnasium helemaal niet. Havo of vmbo vaak, begreep ik onlangs. Gebrek aan uitdaging die zich dan uit in verveling en desinteresse, waardoor leerlingen niet functioneren op de middelbare school.
Ik heb helemaal geen diploma.quote:Op dinsdag 24 september 2024 17:49 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
Als vwo al geen uitdaging is, wat moet vmbo dan wel niet zijn.
Ik lees dit wel vaker, maar heb zelf nog niemand ontmoet die hoogbegaafd lijkt te zijn met enkel een vmbo diploma. Zijn daar cijfers van bekend?
Weer een vriend maar dan hier in Bommel s blij als ie met pensioen kan. Wat jij beschrijft is waar ie zo genoeg van heeft.quote:Op dinsdag 24 september 2024 17:43 schreef Eightyone het volgende:
[..]
De doorsnee onderwijzer(es) heeft best het een en ander mee (sociaal, sportief, in ongeveer 1001 dingen minstens een klein beetje goed), maar vaak komt er idd vooral Libelle-achtig gebabbel uit. Geen enorm prikkelende types.
Best wat mensen in de omgeving gingen naar de PABO, die in Veghel (nu niet meer bestaand) was 25 jaar terug heel populair bij mensen van mijn generatie. Ik ken het type.
Ik ken er wel een. Die was samen met mij de beste leerling van de lagere school dat jaar en wij waren ook toen beste vrienden. Hij is geëindigd als meubelmaker.quote:Op dinsdag 24 september 2024 17:49 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
Als vwo al geen uitdaging is, wat moet vmbo dan wel niet zijn.
Ik lees dit wel vaker, maar heb zelf nog niemand ontmoet die hoogbegaafd lijkt te zijn met enkel een vmbo diploma. Zijn daar cijfers van bekend?
Van die Yvon Jaspers-achtigen.quote:Op dinsdag 24 september 2024 18:02 schreef tong80 het volgende:
[..]
Weer een vriend maar dan hier in Bommel s blij als ie met pensioen kan. Wat jij beschrijft is waar ie zo genoeg van heeft.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |