Het staat ook elders in een van de 23 threads.quote:Op woensdag 8 mei 2024 23:33 schreef blackswangreen het volgende:
Nee, want het is een lek. Illegaal.
Het gaat niet om mij, dit forum heeft talloze leden en bezoekers, dit subforum is geen private club.quote:
Waarom verwacht jij dat anderen voor jou terug gaan scrollen terwijl je er zelf te lui voor bent?quote:Op woensdag 8 mei 2024 23:38 schreef Za het volgende:
[..]
Het staat ook elders in een van de 23 threads.
Waarom zo kinderachtig doen? Ik begrijp dat een groep mensen hier elke minuut van de dag zit, maar anderen zijn gewoon vanavond benieuwd naar het optreden, en moeten urenlang speuren door een berg threads, en eerst allemaal negatief commentaar doorspitten, en dan nog hebben ze maar een paar flarden of een slecht beeldfragment.
Dit subforum is toch niet alleen voor een vaste kern.
Het gehele optreden in deze link:
https://www.gids.tv/video(...)joost-klein-europapa
Waarom?quote:Op woensdag 8 mei 2024 23:38 schreef Momo het volgende:
En als mensen het echt willen zien zoeken ze maar op twitter Joost Klein leaked.
Het gaat (jou) wel om jou. Jij wil dat iemand het voor je opzoekt en hapklaar aan je serveert.quote:Op woensdag 8 mei 2024 23:39 schreef Za het volgende:
[..]
Het gaat niet om mij, dit forum heeft talloze leden en bezoekers, dit subforum is geen private club.
Omdat die echte beelden illegaal zijn en Fok een eigen perslicentie heeft. Dus zelf even zoeken op Joost Klein Leaked of een linkje van echte beelden plaatsen in een spoiler.quote:
Ik dacht dat ik en wat anderen wat negatief waren vandaag maar god wat jij heb gehad dan?quote:
Dit slaat echt alles, wat een agressief groepje.quote:Op woensdag 8 mei 2024 23:39 schreef Em31 het volgende:
Waarom verwacht jij dat anderen voor jou terug gaan scrollen terwijl je er zelf te lui voor bent?
quote:Op woensdag 8 mei 2024 23:43 schreef Em31 het volgende:
Die filmpjes uit het publiek zijn wel echt genieten hoor.
Enorm, nooit eerder heb ik dit bij een NLse inzending meegemaakt. Het bezorgt mij kippenvel.quote:Op woensdag 8 mei 2024 23:43 schreef Em31 het volgende:
Die filmpjes uit het publiek zijn wel echt genieten hoor.
Volgens mij had ik dat met Duncan tijdens de finale ook wel.quote:Op woensdag 8 mei 2024 23:44 schreef grazz het volgende:
[..]
Enorm, nooit eerder heb ik dit bij een NLse inzending meegemaakt. Het bezorgt mij kippenvel.
Wanneer je een linkje in de OP plaatst in spoiler, of in de thread die ik had gemaakt, kan iedereen die dat graag wil het zien, wordt er geen enkele regel geschonden, en ben je een zekere groep die nieuwsgierig is ter wille.quote:Op woensdag 8 mei 2024 23:42 schreef Momo het volgende:
Omdat die echte beelden illegaal zijn en Fok een eigen perslicentie heeft. Dus zelf even zoeken op Joost Klein Leaked of een linkje van echte beelden plaatsen in een spoiler.
quote:Op woensdag 8 mei 2024 23:43 schreef Momo het volgende:
[..]
Even een filmpje uit de zaal van het Rehearsal topic dan
Het is er inmiddels wel. Illegaal verkregen, maar het is er.quote:Op woensdag 8 mei 2024 23:46 schreef dolfg het volgende:
Het is net of je nu alvast de finale 100 meter sprint van de OS Parijs opvraagt.
En dan verbolgen reageert.
Het optreden is er nog niet.
Morgen om 22:30 ben je de eerste.
Lijkt me toch niet heel ingewikkeld.
En om hier te posten wat er al is om de klagers te sussen lijkt me een hopeloze missie.
Klagen zit in het bloed. Geboren klagers kunnen niks anders dan klagen. Zo zijn ze nu eenmaal gebakken.
Helaas.
Dat moment naar dat hakken toe is wel echt fantastisch, wat een energie vervolgensquote:Op woensdag 8 mei 2024 23:44 schreef grazz het volgende:
[..]
Enorm, nooit eerder heb ik dit bij een NLse inzending meegemaakt. Het bezorgt mij kippenvel.
Je hoefde maar max 1 uur terug te zoeken. In het Rehearsel topic. En dat is je ook gewoon verteld.quote:Op woensdag 8 mei 2024 23:47 schreef Za het volgende:
[..]
Wanneer je een linkje in de OP plaatst in spoiler, of in de thread die ik had gemaakt, kan iedereen die dat graag wil het zien, wordt er geen enkele regel geschonden, en ben je een zekere groep die nieuwsgierig is ter wille.
"Zelf even zoeken", dit is het subforum met ontelbare threads, "ga maar zoeken", waarom zo kinderachtig doen?
quote:Op woensdag 8 mei 2024 23:41 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Het gaat (jou) wel om jou. Jij wil dat iemand het voor je opzoekt en hapklaar aan je serveert.
quote:Op woensdag 8 mei 2024 23:47 schreef Za het volgende:
[..]
Wanneer je een linkje in de OP plaatst in spoiler, of in de thread die ik had gemaakt, kan iedereen die dat graag wil het zien, wordt er geen enkele regel geschonden, en ben je een zekere groep die nieuwsgierig is ter wille.
"Zelf even zoeken", dit is het subforum met ontelbare threads, "ga maar zoeken", waarom zo kinderachtig doen?
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Zo ok?
Dit dus, je wordt er m.i. voortdurend uit gehaald. Ik heb helemaal niets gezien van die AR waar het zo om te doen was, dat je 3 minuten ergens ingezogen wordt. In het verleden hadden sommige acts dat heel goed voor elkaar, ik herinner me bv. Rusland waarbij die vent zo virtueel over allerlei dingen heen liep en de backdrop dus echt onderdeel liet zijn van zijn act. Had ik hier ook een beetje verwacht met die videogame setting e.d.... maar hier zie ik gewoon een paar mensen wild springen voor een scherm met wisselende beelden, omdat dat ook zo in beeld wordt gebracht. Had meer in gezeten.quote:Op woensdag 8 mei 2024 23:44 schreef Japepk het volgende:
Het probleem is niet (perse) de staging. Probleem is meer de cameravoering. Dat scherm is de perfecte backdrop en dan komen ze nog zo vaak met de al vaak gewraakte wide shots.
Man/vrouw, het gaat niet om mij.quote:Op woensdag 8 mei 2024 23:49 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Je hoefde maar max 1 uur terug te zoeken. In het Rehearsel topic. En dat is je ook gewoon verteld.
Maar je vertikt het zelf.
[..]
quote:Op woensdag 8 mei 2024 23:49 schreef Momo het volgende:
[..]Ja perfect, zet dat gewoon in de OP, veel mensen zullen ontzettend nieuwsgierig zijn.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Zo ok?
Ik vind het nog erger dan de korte beelden die ik eerder op de avond zag. Poeh.quote:
Dat kan helemaal niet. Je vroeg er pas een half uur geleden naar. En sindsdien heb je alleen maar aan anderen gevraagd het voor je op te zoeken en te posten. En was je druk bezig te mopperen 1 in 2 topics toen dat niet meteen gebeurde.quote:Op woensdag 8 mei 2024 23:57 schreef Za het volgende:
[..]
Man/vrouw, het gaat niet om mij.
Ik heb het allang gezien. Maar het kostte me een uur of langer, en ik moest hier bergen negatief commentaar door ploegen.
Er zijn hier meer bezoekers, van buiten het forum of users die hier niet de hele avond zijn.
"Ga maar zoeken of ben je soms te lui", ik vind het een vreemde manier van reageren. En dat voor een vrolijk event.
Zie m'n dm met waarom dat niet kan. Het is niet zo makkelijk als het soms lijkt. Ik hoop op je begrip.quote:Op woensdag 8 mei 2024 23:59 schreef Za het volgende:
[..]
Ja perfect, zet dat gewoon in de OP, veel mensen zullen ontzettend nieuwsgierig zijn.
Ik vroeg er niet naar.quote:Op donderdag 9 mei 2024 00:00 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Dat kan helemaal niet. Je vroeg er pas een half uur geleden naar. En sindsdien heb je alleen maar aan anderen gevraagd het voor je op te zoeken en te posten. En druk bezig te mopperen 1 in 2 topics toen dat niet meteen gebeurde.
Het is natuurlijk ook uit z'n verband getrokken, dat hele maanlanding-verhaal, dus dat vind ik niet zo'n ramp. Maar Gover begon vervolgens over Käärijä en dat die er niet slaagde om duidelijk te maken wat hij daar deed op het podium, en dat ze dat met Europapa beter gingen doen.quote:Op woensdag 8 mei 2024 23:56 schreef Greys het volgende:
Even goed over alles nagedacht en laten bezinken en já eens, Gover had niet zulke grote woorden moeten gebruiken (zei hij de volgende dag ook live op tv dat hij dat niet zo groots had moeten zeggen, toen al)
Nee dit zijn de echte beelden die gelekt zijn. De AR panters van Luxemburg en poppetjes van San Marino waren er wel gewoon te zien.quote:Op donderdag 9 mei 2024 00:04 schreef frien het volgende:
Wat een beelden, ik word er in elk geval vrolijk van!
Toch bekruipt mij de gedachte dat we nog niet alles gezien hebben. AR wordt er toch pas achteraf ingezet en dit is volgens mij de 'kale' camerafeed die is gelekt.
Het leek me vanaf het begin al niet nodig.quote:Op donderdag 9 mei 2024 00:04 schreef Momo het volgende:
Jongens die discussie lijkt mij niet verder nodig
Greys heeft je een uitleg gestuurd in de dm lees ik.quote:Op donderdag 9 mei 2024 00:05 schreef Za het volgende:
[..]
Het leek me vanaf het begin al niet nodig.
Zet gewoon de link in de OP.
Ja die camerashots maken het allemaal ook wat erger.. dat vind ik misschien wel het vreemdst.quote:Op donderdag 9 mei 2024 00:04 schreef blackswangreen het volgende:
[..]
Het is natuurlijk ook uit z'n verband getrokken, dat hele maanlanding-verhaal, dus dat vind ik niet zo'n ramp. Maar Gover begon vervolgens over Käärijä en dat die er niet slaagde om duidelijk te maken wat hij daar deed op het podium, en dat ze dat met Europapa beter gingen doen.
Nou, bij Käärijä was er wel een vrij duidelijk concept, en bij Joost echt helemaal niet. Er zit gewoon niks in waardoor je als kijker denkt: oh, dit wil hij ermee zeggen. Alleen het einde. Het is wel vrolijk en energiek, maar dit had zoveel beter kunnen en moeten zijn. Het is nu een allegaartje van half uitgewerkte ideetjes, met ook nog steeds de verkeerde camerashots.
Ik vond de AR van die panters wel teleurstellend eigenlijk dus daarmee is niets verloren.quote:Op donderdag 9 mei 2024 00:05 schreef Momo het volgende:
[..]
Nee dit zijn de echte beelden die gelekt zijn. De AR panters van Luxemburg en poppetjes van San Marino waren er wel gewoon te zien.
Ben het helemaal met je eens!quote:Op donderdag 9 mei 2024 00:11 schreef yvonne het volgende:
Ik word er nog steeds vrolijk van en zo te horen het publiek ook.
Ik heb zin in morgen..
En ik denk dat we met z'n allen onderschatten wat een technisch hoogstandje hier is neergezet.
Gover zei dacht ik (maar dat moet ik terugzoeken want ik kan dat heel goed verkeerd onthouden hebben, ik ben oudquote:Op donderdag 9 mei 2024 00:04 schreef blackswangreen het volgende:
[..]
Het is natuurlijk ook uit z'n verband getrokken, dat hele maanlanding-verhaal, dus dat vind ik niet zo'n ramp. Maar Gover begon vervolgens over Käärijä en dat die er niet slaagde om duidelijk te maken wat hij daar deed op het podium, en dat ze dat met Europapa beter gingen doen.
Nou, bij Käärijä was er wel een vrij duidelijk concept, en bij Joost echt helemaal niet. Er zit gewoon niks in waardoor je als kijker denkt: oh, dit wil hij ermee zeggen. Alleen het einde. Het is wel vrolijk en energiek, maar dit had zoveel beter kunnen en moeten zijn. Het is nu een allegaartje van half uitgewerkte ideetjes, met ook nog steeds de verkeerde camerashots.
Ik vind dat er niets overdreven is.quote:Op woensdag 8 mei 2024 23:56 schreef Greys het volgende:
Even goed over alles nagedacht en laten bezinken en já eens, Gover had niet zulke grote woorden moeten gebruiken (zei hij de volgende dag ook live op tv dat hij dat niet zo groots had moeten zeggen, toen al), en já Cornald z'n tweet was misschien ook te veel qua hoge verwachtingen met 'visuele verrassingen', en já ik snap nu niet goed wat Twan bedoelde dat ze in Zweden zo onder de indruk waren, maar het 'nooit eerder gedaan' vind ik op zich best kloppen als je kijkt naar
-een spoken word einde
-met ondertiteling
-en met een traan
Die combinatie heb ik inderdaad volgens mij nooit vaker gezien.
Daarbij vind ik er een aantal leuke visuele dingen in zitten. Vooral het beginshot van dat kruis van bovenaf met zijn hoofd is supertof.
De energie is echt heel goed door de hele act heen. Het dendert lekker door.
Godzijdank was heel die vrouwenstem aan het begin weg, dat harde van vanmiddag.
Als hij het vocaal nou nog IETSJE minder nerveus kan brengen ben ik persoonlijk echt meer dan tevreden. Wat de uitslag ook word. Hebben we eindelijk eens die leuke up-tempo fun inzending gehad waar we zo naar verlangden.
Nah, het is niet dat er een bepaald effect wordt gecreëerd. Er zit absoluut veel werk in, het is niet 'gewoon' een PowerPoint wat sommigen denken. En het samenstellen en timen van de beelden is best een werk geweest. Maar mega technisch is het niet. Als in, er worden geen rare dingen gedaan met de techniek.quote:Op donderdag 9 mei 2024 00:11 schreef yvonne het volgende:
Ik word er nog steeds vrolijk van en zo te horen het publiek ook.
Ik heb zin in morgen..
En ik denk dat we met z'n allen onderschatten wat een technisch hoogstandje hier neergezet.
Niet per se Pannecoucke, maar bv. de regisseur van de videoclip, zou die dit nou slechter hebben gedaan? Ik begrijp dat tv-regie iets anders is, maar slechter dan dit kan toch niet. Als je een computerprogramma random shots laat selecteren krijg je nog beter beeld.quote:
Misschien toch dat ene waarvan Aran zei dat er nog iets komt.quote:Op donderdag 9 mei 2024 00:15 schreef Za het volgende:
[..]
Gezien Joost "opgevangen" wordt vraag ik me af of hij een backwards flip gaat maken vanuit stilstand, morgen pas.
Heb je mijn dm's gehad? Die waren toch best vriendelijk?quote:Op donderdag 9 mei 2024 00:15 schreef Za het volgende:
[..]
Ik vind dat er niets overdreven is.
Het is full circle, het begint klein en donker, en zo eindigt het ook weer.
Menselijk onmogelijk van Govert, ik denk in beeldspraak zoals hij vaker doet, hoe Joost in verdriet perfect een feest kan neerzetten, met zoveel energie en eindigen in tranen en stilte.
Ook de maanlanding is beeldspraak, Joost die na het feest terug komt op aarde, in de realiteit, en tot zijn vader spreekt.
Verder viel het me op dat de silhouetten van de man en de vrouw "slordig" zijn, misschien hadden ze daar iets anders mee gewild, en was dat niet mogelijk.
Gezien Joost "opgevangen" wordt vraag ik me af of hij een backwards flip gaat maken vanuit stilstand, morgen pas.
Tot slot vind ik vele users van dit subforum erg onvriendelijk.
De videoclip is gemaakt door Veras Fawaz, en die heeft ook het concept verzonnen. Hij was voor zover bekend niet betrokken bij de staging. Dat had wel moeten gebeuren. Wat er nu staat is echt vele malen slechter dan die videoclip (dat is trouwens bij ons bijna altijd zoquote:Op donderdag 9 mei 2024 00:23 schreef CityPigeon het volgende:
Tom ziet ons inmiddels ook niet meer winnen.
En idd, waarom is de videoclip zoveel beter dan de uiteindelijke staging? Zou andersom moeten zijn.
Ik ben wel benieuwd naar de reden daar van. Is daar meer over bekend?quote:Op donderdag 9 mei 2024 00:25 schreef blackswangreen het volgende:
[..]
De videoclip is gemaakt door Veras Fawaz, en die heeft ook het concept verzonnen. Hij was voor zover bekend niet betrokken bij de staging. Dat had wel moeten gebeuren. Wat er nu staat is echt vele malen slechter dan die videoclip (dat is trouwens bij ons bijna altijd zo)
Omdat een nummer als dat van Joost zich veel beter leent voor een festival met modder en moshpits waarbij iedereen helemaal uit zn plaat gaat, dan voor het gestileerde en gelikte songfestival. Dat is toch een beetje alsof je Kurt Cobain een theatervoorstelling laat opvoeren...quote:Op donderdag 9 mei 2024 00:23 schreef CityPigeon het volgende:
Tom ziet ons inmiddels ook niet meer winnen.
En idd, waarom is de videoclip zoveel beter dan de uiteindelijke staging? Zou andersom moeten zijn.
Misschien even in de spiegel kijken?quote:Op woensdag 8 mei 2024 23:42 schreef Za het volgende:
[..]
Dit slaat echt alles, wat een agressief groepje.
Ja joh net, ik had het totaal niet over jouquote:Op donderdag 9 mei 2024 00:19 schreef Greys het volgende:
Heb je mijn dm's gehad? Die waren toch best vriendelijk?
Het is meer mentale acrobatiek, en die zie ik wel. De timing liep zo perfect, de dans overgang en synchronisatie, zijn mimiek en energie, en dat alles wetende dat hij straks breekt.quote:En idd Gover spreekt vaak nogal groots en in metaforen enzo. Hij zei ook netjes de volgende dag dat hij dat nooit had moeten zeggen. Maar omdat Cornald ook nog tweette dat er visuele verrassingen kwamen én ze zo geheimzinnig deden met het niet willen openbaren van de repetitie enzo is het natuurlijk niet gek dat mensen toch wat grootsere dingen hadden verwacht.
Ik vind Joost geniaal, de act leidt alleen maar af van hem, maar is wel nodig voor dit event.quote:Ik vind het al met al nog steeds een prima act en honderd keer leuker dan vele eerdere Nederlandse inzendingen als geheel.
Zullen we het even laten rusten, gekibbel hebben we niet zoveel aan in dit topicquote:Op donderdag 9 mei 2024 00:30 schreef Aadrianus het volgende:
[..]
Misschien even in de spiegel kijken?
Oke, ik kan er nog niet over meepraten. Heb de beelden nog niet gezien. Wel lees ik wisselende reacties. Dus zal deels waar zijn dan. Die Marnix Kaart ken ik verder ook niet, behalve van het ESF dan. Ik vond het camerawerk op het ESF2021 ook niet geweldig moet ik zeggen. Vaak te traag. En dat zie ik wel vaker bij NLse producties.quote:Op donderdag 9 mei 2024 00:17 schreef blackswangreen het volgende:
[..]
Niet per se Pannecoucke, maar bv. de regisseur van de videoclip, zou die dit nou slechter hebben gedaan? Ik begrijp dat tv-regie iets anders is, maar slechter dan dit kan toch niet. Als je een computerprogramma random shots laat selecteren krijg je nog beter beeld.
Jammer dat ook jij de behoefte voelt om je met een kliekje tegen 1 te richten, was het nog niet genoeg? Fijne avond morgen.quote:
Het gaat meer om de esthetiek, en het concept. Uiteraard moet je niet de hele videoclip naar het podium willen vertalen, maar wat van die 90s emo-vibe die ze erin hebben gestopt was heel welkom geweest in Malmö.quote:Op donderdag 9 mei 2024 00:31 schreef Greys het volgende:
Denk persoonlijk wel dat een staging moeilijker is dan een videoclip. Toch? Je loopt tegen veel meer praktische moeilijkheden aan die on stage bv niet kunnen en in een clip wel. In de clip is hij in diverse settings, onderweg op de scooter, in dat huis in een slaapkamer, buiten bij de molen, aan de eettafel, etc.
Op een podium loop je toch tegen praktische grenzen aan.
Denk dat het best heel moeilijk is om dit (of überhaupt clips) naar het podium te vertalen. Zeker omdat uit de clip Het Verhaal al niet echt duidelijk wordt. Laat staan op het podium. S10 clip was ook totáál anders dan on stage. En ook daar had ik niet geweten hoe je dat verhaal op het podium had kunnen vertalen eerlijk gezegd.
Ik vind het nóg best creatief wat ze ervan gemaakt hebben bij Team Joost. Focus op bakken energie en daarna de emotie.
En al helemaal met een performer die het liefst rond holt en het publiek induiktquote:Op donderdag 9 mei 2024 00:31 schreef Greys het volgende:
Denk persoonlijk wel dat een staging moeilijker is dan een videoclip. Toch? Je loopt tegen veel meer praktische moeilijkheden aan die on stage bv niet kunnen en in een clip wel. In de clip is hij in diverse settings, onderweg op de scooter, in dat huis in een slaapkamer, buiten bij de molen, aan de eettafel, etc.
Op een podium loop je toch tegen praktische grenzen aan.
Ik vond er best wat 90's vibe in zitten met de visuals! Maar ik kan het zeker wel begrijpen als je het nog iets meer had gewild.quote:Op donderdag 9 mei 2024 00:37 schreef blackswangreen het volgende:
[..]
Het gaat meer om de esthetiek, en het concept. Uiteraard moet je niet de hele videoclip naar het podium willen vertalen, maar wat van die 90s emo-vibe die ze erin hebben gestopt was heel welkom geweest in Malmö.
Begreep van Greys dat AVROTROS hier ook wel eens meeleest, dus misschien kunnen we als fans na het ESF een een speciaal topic aanmaken met daarin feedback voor de NLse delegatie. Wie weet wordt het een keer gelezen en kunnen ze er iets mee. Wat maakt het nog uitquote:Op donderdag 9 mei 2024 00:18 schreef Em31 het volgende:
Ik val in de herhaling, maar gewoon die lui van Matthijs gaat door vragen, wat maakt het nog uit.
Wow, gewoon wow!!quote:
Zeker. Voor Joost zal dit extra moeilijk zijn. Die zou het liefst rondstuiteren zoals @blackswangreen ook al eens terecht zei. Podiumbeest 'geketend'. Wel door z'n eigen creatieve team dus hij zal niemand dat kwalijk nemen, maar Tilburg en Eurovision in Concert waren op dat vlak vast leuker voor hem om te doen. Niemand die geeft om staging dan enzo. Gewoon alleen z'n energie. Die op zich in Malmö ook prima doorkomt maar dan in een ietsssss door de omstandigheden getemde versie.quote:Op donderdag 9 mei 2024 00:39 schreef Za het volgende:
[..]
En al helemaal met een performer die het liefst rond holt en het publiek induikt
Irish als in gillen als de Ierse inzending dit jaar?quote:Op donderdag 9 mei 2024 00:43 schreef yvonne het volgende:
[..]
Wow, gewoon wow!!
Herlijk slapen zo.
En morgen tegen m'n dochter "gillen"dat ze absoluut niet mag bevallen dit weekend
Ik ga Full-Irish op haar![]()
![]()
Nee hoor, ze is mijn schattepoepie.
Dat preciesquote:Op donderdag 9 mei 2024 00:44 schreef Momo het volgende:
[..]
Irish als in gillen als de Ierse inzending dit jaar?
Zelf heeft het toch m'n voorkeur zoals nu, een door de artiest zelf samengesteld creatief team waar ze goede gevoelens bij hebben. Dat zal de ene keer beter uitpakken dan de andere keer maar dan is het in elk geval altijd naar de zin van de artiest zelf. Die moet er tenslotte staan en zich er prettig bij (en trots op) voelen.quote:Op donderdag 9 mei 2024 00:43 schreef grazz het volgende:
[..]
Begreep van Greys dat AVROTROS hier ook wel eens meeleest, dus misschien kunnen we als fans na het ESF een een speciaal topic aanmaken met daarin feedback voor de NLse delegatie. Wie weet wordt het een keer gelezen en kunnen ze er iets mee. Wat maakt het nog uit
Ja het is echt alleen Zwitserland en Nederland. En dan pas de rest. Opvallend weinig voor Frankrijk en Italië.quote:
Heb je toevallig een idee hoeveel punten Kroatië en de nummer 2 eergisteren kregen?quote:Op donderdag 9 mei 2024 00:51 schreef Spumonisal het volgende:
Ja het is echt alleen Zwitserland en Nederland. En dan pas de rest. Opvallend weinig voor Frankrijk en Italië.
Ong 1000 en nummer 2 445quote:Op donderdag 9 mei 2024 00:54 schreef Za het volgende:
[..]
Heb je toevallig een idee hoeveel punten Kroatië en de nummer 2 eergisteren kregen?
Bvd.
Kroatië ruim 1000 wat ik me herinner? Was echt de duidelijke winnaar. En daarna Ierland met iets van 400 nog watquote:Op donderdag 9 mei 2024 00:54 schreef Za het volgende:
[..]
Heb je toevallig een idee hoeveel punten Kroatië en de nummer 2 eergisteren kregen?
Bvd.
1048 Kroatië en 445 voor Ierlandquote:Op donderdag 9 mei 2024 00:54 schreef Za het volgende:
[..]
Heb je toevallig een idee hoeveel punten Kroatië en de nummer 2 eergisteren kregen?
Bvd.
Misschien was ook dat nog wel het menselijk onmogelijke, Joost die vastzit in het ESF keurslijf en op z'n plek moet blijven staan.quote:Op donderdag 9 mei 2024 00:44 schreef Greys het volgende:
Zeker. Voor Joost zal dit extra moeilijk zijn. Die zou het liefst rondstuiteren zoals @:blackswangreen ook al eens terecht zei. Podiumbeest 'geketend'.
Gelukkig heeft hij die onmetelijke mimiek!quote:Wel door z'n eigen creatieve team dus hij zal niemand dat kwalijk nemen, maar Tilburg en Eurovision in Concert waren op dat vlak vast leuker voor hem om te doen. Niemand die geeft om staging dan enzo. Gewoon alleen z'n energie. Die op zich in Malmö ook prima doorkomt maar dan in een ietsssss door de omstandigheden getemde versie.
Kroatie, Zwitserland, NL en Ierland dus favoriet.quote:
Eerlijk gezegd denk ik niet dat ze daarvoor openstaan, als je zag hoe ze vorig jaar reageerden en alles deden om de schuld bij een ander te leggen. Het is blijkbaar wat het is bij ons en er zal straks weleens een jaar zijn dat het weer even klopt, maar meer ook niet.quote:Op donderdag 9 mei 2024 00:43 schreef grazz het volgende:
[..]
Begreep van Greys dat AVROTROS hier ook wel eens meeleest, dus misschien kunnen we als fans na het ESF een een speciaal topic aanmaken met daarin feedback voor de NLse delegatie. Wie weet wordt het een keer gelezen en kunnen ze er iets mee. Wat maakt het nog uit
Ik snap oprecht niet hoe dat kan, Marnix Kaart is er toch bij?quote:Op donderdag 9 mei 2024 00:59 schreef helloo_152420 het volgende:
Met alle respect naar Joost en zijn team, maar als audiovisuele nerd ik kan bijna niet geloven dat er zo'n negen maanden aan dit optreden is gewerkt. Is het vrolijk? Zeker. Europapa bevat alleen zoveel (muzikale) ingrediënten om een professioneel, modern, euforisch, episch optreden neer te zetten en ik zie dat gewoon niet terug. Het idee is op zichzelf interessant, maar de manier waarop het is uitgevoerd qua camerastandpunten en lichtshow is echt niet op niveau. Misschien vinden sommigen van jullie dat ik overdrijf, maar het is jammer om jaar op jaar te zien dat de Nederlandse delegatie niet in staat is om stagings bij elkaar te brengen die van de allerhoogste kwaliteit zijn (a-la Tattoo van Loreen).
Deels zeker waar, maar dit jaar is het toch gewoon voornamelijk Joost z'n eigen samengestelde creatieve team? Daar kan AvroTros niet zo veel aan doen denk ik dat het nu wat tegenvalt voornamelijk door de woorden van Gover. 😅quote:Op donderdag 9 mei 2024 01:05 schreef Em31 het volgende:
[..]
Eerlijk gezegd denk ik niet dat ze daarvoor openstaan, als je zag hoe ze vorig jaar reageerden en alles deden om de schuld bij een ander te leggen. Het is blijkbaar wat het is bij ons en er zal straks weleens een jaar zijn dat het weer even klopt, maar meer ook niet.
En dit inderdaad. Daar zou je toch op moeten kunnen vertrouwen als multi camera regisseur..quote:Op donderdag 9 mei 2024 01:07 schreef Em31 het volgende:
[..]
Ik snap oprecht niet hoe dat kan, Marnix Kaart is er toch bij?die heeft heel Rotterdam 2021 in beeld gebracht.
Die woorden hebben er niet zoveel mee van doen denk ik. De clip schepte concrete verwachtingen.quote:Op donderdag 9 mei 2024 01:11 schreef Greys het volgende:
[..]
Deels zeker waar, maar dit jaar is het toch gewoon voornamelijk Joost z'n eigen samengestelde creatieve team? Daar kan AvroTros niet zo veel aan doen denk ik dat het nu wat tegenvalt voornamelijk door de woorden van Gover. 😅
Naar mijns inziens is het gewoon heel safe en conventioneel. Veel wijde shots, weinig snelheid, keuze uit traditionelere lampen met veelal veilige kleuren. Europapa is echter een nummer dat schreeuwt om 'moderne' staging. De video die Joost binnen 24 uur binnen elkaar toverde (1e optreden van Europapa) is al meten een stuk dynamischer en heeft meer engagement dan het optreden waar naar verluidt 9 maanden over is nagedacht. Dat is toch wel opmerkelijk. Er is veel kritiek op export op het Songfestival vanuit Scandinavië (vooral Zweden), maar het kan echt niet kwaad om eens een Zweeds team in te huren voor de staging. Wij krijgen het gewoon niet voor elkaar om een hedendaags optreden neer te zetten. Europapa had echt het momentum aan zijn zijde, maar ik denk dat we heel erg blij mogen zijn als we de top 5 halen.quote:Op donderdag 9 mei 2024 01:07 schreef Em31 het volgende:
[..]
Ik snap oprecht niet hoe dat kan, Marnix Kaart is er toch bij?die heeft heel Rotterdam 2021 in beeld gebracht.
Weet je wat ik nou bijna nog grappig vind.quote:Op donderdag 9 mei 2024 01:15 schreef helloo_152420 het volgende:
[..]
Naar mijns inziens is het gewoon heel safe en conventioneel. Veel wijde shots, weinig snelheid, keuze uit traditionelere lampen met veelal veilige kleuren. Europapa is echter een nummer dat schreeuwt om 'moderne' staging. De video die Joost binnen 24 uur binnen elkaar toverde (1e optreden van Europapa) is al meten een stuk dynamischer en heeft meer engagement dan het optreden waar naar verluidt 9 maanden over is nagedacht. Dat is toch wel opmerkelijk. Er is veel kritiek op export op het Songfestival vanuit Scandinavië (vooral Zweden), maar het kan echt niet kwaad om eens een Zweeds team in te huren voor de staging. Wij krijgen het gewoon niet voor elkaar om een hedendaags optreden neer te zetten. Europapa had echt het momentum aan zijn zijde, maar ik denk dat we heel erg blij mogen zijn als we de top 5 halen.
Het creatieve team komt inderdaad van Joost, maar zij hebben natuurlijk geen ervaring met optredens op het Songfestival. Daarin zou de Nederlandse delegaties juist een rol moeten spelen om duidelijk te maken wat wel en niet werkt. Jaar op jaar wordt duidelijk dat de Nederlandse regisseurs gaan voor conceptueel veilige acts. Er zitten misschien wat gekke plaatjes in het optreden, maar qua cameravoering en lichtplan is het echt heel erg conventioneel en inside-the-box en dat past totaal niet bij een alternatief en outside-the-box nummer als Europapa.quote:Op donderdag 9 mei 2024 01:11 schreef Greys het volgende:
[..]
Deels zeker waar, maar dit jaar is het toch gewoon voornamelijk Joost z'n eigen samengestelde creatieve team? Daar kan AvroTros niet zo veel aan doen denk ik dat het nu wat tegenvalt voornamelijk door de woorden van Gover. 😅
En met Twan als 'toezichthouder' qua staging en Marnix voor de regie van de camera's is het op papier een uitstekend team.
Ik heb die video ook gezien, maar dat ging maar om een klein deel van het optreden. Als je alle shots als geheel bekijkt zitten er echt ongelofelijk veel trage en wijde shots in en zeker ook op plekken waar dat niet nodig was geweest.quote:Op donderdag 9 mei 2024 01:19 schreef Greys het volgende:
[..]
Weet je wat ik nou bijna nog grappig vind.Jij hebt het over weinig snelheid in de camerashots terwijl het team van Eurovisie zelf in Zweden als een van de eerste stand-in repetities op beeld de balkjes van de camerashots van NL liet zien en erbij riep hoe enorm snel die gingen hahaha.
Ik snap je. Maar zie m'n reactie hierboven. Ben bang dat ze daarbij toch deels ook tegen de grenzen van ESF aanlopen van wat daar mag en niet mag. Joost komt het beste uit de verf middenin publiek en over het hele podium stuiterend. Dat gaat daar niet helaas. Of moeilijk in elk geval. Moshpit mag niet volgens mij.quote:Op donderdag 9 mei 2024 01:20 schreef helloo_152420 het volgende:
[..]
Het creatieve team komt inderdaad van Joost, maar zij hebben natuurlijk geen ervaring met optredens op het Songfestival. Daarin zou de Nederlandse delegaties juist een rol moeten spelen om duidelijk te maken wat wel en niet werkt. Jaar op jaar wordt duidelijk dat de Nederlandse regisseurs gaan voor conceptueel veilige acts. Er zitten misschien wat gekke plaatjes in het optreden, maar qua cameravoering en lichtplan is het echt heel erg conventioneel en inside-the-box en dat past totaal niet bij een alternatief en outside-the-box nummer als Europapa.
Het gaat ook om hoe die live video ge-edit was, alles daaraan is veel cooler dan wat we nu te zien krijgen. Het is gewoon De Toppers on steroids, Muziekfeest op het Plein met wat rare plaatjes op een LED erachter. Het is chaotisch maar niet op een goede manier.quote:Op donderdag 9 mei 2024 01:19 schreef Greys het volgende:
[..]
En de zwart wit clip van Tilburg was idd heel dynamisch en gaaf maar vooral heel veel interactie met publiek en tussen publiek enzo. Dat valt sowieso weg qua mogelijkheid op het ESF helaas. Denk dat hij dat anders heel graag had gewild want hij zei dat een moshpit op het Songfestival z'n droom was.
Mwa, je bent als je wint niet verplicht het te organiseren he, is wel vaker geweigerd om logistieke/financiële redenen.quote:Op donderdag 9 mei 2024 01:21 schreef multifase het volgende:
Naar mijn mening is qua staging er bewust ingehouden, met name juist door een mogelijke winst (organiseren, kosten ed)
Dit slaat zo erg nergens op.quote:Op donderdag 9 mei 2024 01:21 schreef multifase het volgende:
Naar mijn mening is qua staging er bewust ingehouden, met name juist door een mogelijke winst (organiseren, kosten ed)
Muziekfeest op het Plein gevoel heb ik er nou totaal écht niet bij. Maar ieder z'n gevoel natuurlijk!quote:Op donderdag 9 mei 2024 01:23 schreef blackswangreen het volgende:
[..]
Het gaat ook om hoe die live video ge-edit was, alles daaraan is veel cooler dan wat we nu te zien krijgen. Het is gewoon De Toppers on steroids, Muziekfeest op het Plein met wat rare plaatjes op een LED erachter. Het is chaotisch maar niet op een goede manier.
Ook binnen de bestaande grenzen van het Songfestival was er (denk ik) nog veel meer mogelijk. Voornamelijk de camerashots. Je wilt namelijk (in de algemene zin) dichtbij de artiest staan als die textueel veel te vertellen heeft (tijdens de coupletten) en je kunt met de camera wat meer uitzoomen als de texuele bijdrage naar de achtergond verdwijnt (het refrein). Dat is een concept dat een omroep als SVT altijd heel goed inzet. Close tijdens de intro, de coupletten, en de bridge, verder weg tijdens het refrein. Simpel uit te voeren, maar toch krijgen we zulke dingen niet zo snel voor elkaar met de AVROTROS.quote:Op donderdag 9 mei 2024 01:23 schreef Greys het volgende:
[..]
Ik snap je. Maar zie m'n reactie hierboven. Ben bang dat ze daarbij toch deels ook tegen de grenzen van ESF aanlopen van wat daar mag en niet mag. Joost komt het beste uit de verf middenin publiek en over het hele podium stuiterend. Dat gaat daar niet helaas. Of moeilijk in elk geval. Moshpit mag niet volgens mij.
Ik ga morgen nog eens kijken en dan heel goed letten op de camerashots!quote:Op donderdag 9 mei 2024 01:31 schreef helloo_152420 het volgende:
[..]
Ook binnen de bestaande grenzen van het Songfestival was er (denk ik) nog veel meer mogelijk. Voornamelijk de camerashots. Je wilt namelijk (in de algemene zin) dichtbij de artiest staan als die textueel veel te vertellen heeft (tijdens de coupletten) en je kunt met de camera wat meer uitzoomen als de texuele bijdrage naar de achtergond verdwijnt (het refrein). Dat is een concept dat een omroep als SVT altijd heel goed inzet. Close tijdens de intro, de coupletten, en de bridge, verder weg tijdens het refrein. Simpel uit te voeren, maar toch krijgen we zulke dingen niet zo snel voor elkaar met de AVROTROS.
Bij (Team) Joost acht ik die kans wel groter dan bij eerdere deelnemers.quote:Op donderdag 9 mei 2024 01:36 schreef SnertMetChoco het volgende:
Overigens niet te hopen ze de comments hier enzo niet lezen ... lijkt me zo stressvol.
Naja, niet alleen hier, maar ook elders. Vind het zelf al stressvol om de hele dag van alles te lezen, snap niet hoe de mensen zelf daarmee om gaan.quote:Op donderdag 9 mei 2024 01:44 schreef Greys het volgende:
[..]
Bij (Team) Joost acht ik die kans wel groter dan bij eerdere deelnemers.
Die video is wel op een totaal andere manier tot stand gekomen. Joost heeft die avond een paar uitvoeringen gedaan van Europapa gedaan en die optredens zijn door elkaar gesneden. Dat geeft natuurlijke een andere flow dan een optreden dat in één keer achter elkaar doorgaat. Ik vind de Zweedse stagings net zo goed vastzitten in een bepaald sjabloon en lang niet altijd even geweldig. Loreen vond ik vreselijk vorig jaar, zowel het nummer als dat veredelde tosti-ijzer. Joost had kunnen gaan voor een soort semi live optreden, maar Kroatië doet zoiets dus en daar vind ik ook geen reet aan. Daar zwabbert het beeld alle kanten op en haak ik af omdat ik totaal geen focus voel. Bij Europapa concentreert het beeld zich toch vooral op Joost, hij zit zowat in elk shot. En dat aantal shots zou wel eens het hoogst aantal binnen drie minuten kunnen zijn van alle inzendingen dit jaar, evenals het wisselende licht. Wijde shots geven overzicht, het geeft ruimte en lucht, daar is niks op tegen, zolang je maar niet een wijd shot hebt op een moment dat dat wat over moet komen heel intiem is. Wat ik zie is een dynamische staging die de BPM van de song ademt, en naar het einde toe, na het hakken wat rustiger wordt in lichtwisselingen en beeldwisseling om tenslotte tot de essentie te komen: Joost alleen in een spotje. Het zwiert, het danst, het beweegt, heeft humor en verstilling. En Joost staat centraal. En hij mag trots zijn. Wat mij betreft.quote:Op donderdag 9 mei 2024 01:15 schreef helloo_152420 het volgende:
[..]
Naar mijns inziens is het gewoon heel safe en conventioneel. Veel wijde shots, weinig snelheid, keuze uit traditionelere lampen met veelal veilige kleuren. Europapa is echt een nummer dat schreeuwt om 'moderne' staging. De video die Joost binnen 24 uur binnen elkaar toverde (1e optreden van Europapa) is al meten een stuk dynamischer en heeft meer engagement dan het optreden waar naar verluidt 9 maanden over is nagedacht. Dat is toch wel opmerkelijk. Er is veel kritiek op export op het Songfestival vanuit Scandinavië (vooral Zweden), maar het kan echt niet kwaad om eens een Zweeds team in te huren voor de staging. Wij krijgen het gewoon niet voor elkaar om een hedendaags optreden neer te zetten. Europapa had echt het momentum aan zijn zijde, maar ik denk dat we heel erg blij mogen zijn als we de top 5 halen.
Hij gaf onlangs al in een van de interviews in Malmö aan dat hij van zichzelf eigenlijk niet meer op z'n telefoon mag maar dat wel moeilijk vindt.quote:Op donderdag 9 mei 2024 01:45 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Naja, niet alleen hier, maar ook elders. Vind het zelf al stressvol om de hele dag van alles te lezen, snap niet hoe de mensen zelf daarmee om gaan.
Nee dat is echt een keuze van Nederland, Zweden doet gewoon precies wat Nederland wil. En zij zijn geen Italië, ze laten bij andere optredens zien dat ze het gewoon goed kunnen.quote:Op donderdag 9 mei 2024 02:40 schreef thomas19844 het volgende:
Ik vraag me af of Joost zelf hier blij mee is. Zo te zien niet. Niets te maken met zijn act of wat hij doet. Welke regisseur kiest zoveel wide shots in een optreden. Een verhaal vertel je vanuit close, midden close en de wide stukken zijn voor het refrein/bridge. Deze song gaat het halen op populariteit en het publiek. Maar even los van de act. Qua regie: they fucked this up. Zijn kracht ligt in zijn expressie als performer. Zeker in de verses plaats je daar meer close op. Maar denk dat dit probleem bij Zweden ligt. Dit is enorm slecht in beeld gebracht. Ierland is een demonisch lied, niet mijn ding. Maar dat is hoe je een optreden in beeld brengt.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op donderdag 9 mei 2024 08:23 schreef Em31 het volgende:
WoW!!!!SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Sorry hoor, maar wat hier niet aan zou kloppen snap ik niet.
Genoeg medium/tvu shots, en tyfus veel vette totalen om de hele ervaring volop te beleven. Veel closer dan ‘ten voeten uit’ (tvu) hoef je ook niet te gaan.
Joost die in een medium shot papapapapapa zegt heeft weinig meerwaarde tov een shot waarin je ook zijn weirde moves erbij ziet (ten voeten uit dus).
En een bak shots waar je u tegen zegt, met in ieder shot een nieuw beeld. Dus niet schakelen om het schakelen, wat snelheid suggereert maar vertragend en rommelig werkt.
Kortom: dit gaat een knaller worden!👌
[ Bericht 14% gewijzigd door dolfg op 09-05-2024 08:49:11 (Aanvulling ) ][i]Rare jongens, die Nederlanders....[/i]
quote:Op donderdag 9 mei 2024 08:23 schreef Em31 het volgende:
Dit ziet er toch wel heel mooi uit. Het is echt een feestje.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.En zingen wij....of juichen wij.....of stel je ons teleur
Oranje is...oranje blijft.....de allermooiste kleur!
Oh lekker! En voor de finale kerstkransjes?quote:Op donderdag 9 mei 2024 08:52 schreef TLC het volgende:
Met een zakje kruidnoten van de vorige Sinterklaasin de aanslag ben ik er helemaal klaar voor, ik heb er zin in vanavond
![]()
![]()
Ik begrijp wel wat je bedoelt, maar in het geval van één artiest als Stromae, zit je het hele concert naar hetzelfde hoofd te kijken. Dat wordt na een tijdje eentonig. Bij een ESF doen er alleen 26 verschillende mee, en dan is het wel belangrijk dat je een bepaalde klik krijgt met de artiest. Daar is het eigenlijk andersom, en zijn steeds diezelfde publieksshots niet zo boeiend, omdat de personen op het podium steeds veranderen.quote:Op donderdag 9 mei 2024 07:23 schreef dolfg het volgende:
Ik snap de mening niet helemaal dat er te veel wide angle shots in dit optreden zitten.
Als ik bij een concert ben geweest en later de montage zie baal ik altijd van teveel medium / medium close shots.
Concert Stromae bijvoorbeeld (Racine Carrée 2013), was echt fantastisch. Het licht, het idee, geluid, alles top. Ik vond die Blu-Ray registratie daarna echt iets te slap. Net te veel medium close shots etc.
Prima als je niks gezien hebt maar juist die ervaring daar in de ziggo dome was zo gaaf, dat wil je dan terug zien.
Ik kijk juist graag naar het totaal plaatje omdat dan het overweldigende en onontkoombare van het hele beeld je overspoelt
Bij een nummer als van Joost teveel focussen op mediumshots lijkt mij zonde. Sowieso vind ik bij muziek de overdreven aandacht voor medium close irritant.
En juist oubollig.
Ik zie liever 4 mega vette totalen aan elkaar geschakeld -wat vroeger uit den boze was wegens klappen van de shots-, als het dan maar echt wide angle is. En dan low angle voor de lichtshow en top angle voor het podium beeld, reverse angle voor de stadion ervaring etc etc.
Anyhoe: Ik ben benieuwd hoe het gaat uitpakken vanavond.
Misschien dat ze toch ‘te standaard’ hebben gedacht, dat kan.
Enige (kleine) nadeel van deze geautomatiseerde regie aanpak is dat alle optredens compleet identiek zijn.
Halve finale en finale is zodoende een copy cat avontuur. Jammer, maar ook begrijpelijk omdat je deze hoeveelheid shots en standpunten niet meer met 2 handen en voorque-en aankunt.
Nee, die zijn al opquote:Op donderdag 9 mei 2024 08:54 schreef nik4ever het volgende:
[..]
Oh lekker! En voor de finale kerstkransjes?
Ik snap ook wat jij bedoelt, maar nu lopen theorieën over totalen podium en publieksshots teveel door elkaar heen.quote:Op donderdag 9 mei 2024 08:55 schreef Fred_B het volgende:
[..]
Ik begrijp wel wat je bedoelt, maar in het geval van één artiest als Stromae, zit je het hele concert naar hetzelfde hoofd te kijken. Dat wordt na een tijdje eentonig. Bij een ESF doen er alleen 26 verschillende mee, en dan is het wel belangrijk dat je een bepaalde klik krijgt met de artiest. Daar is het eigenlijk andersom, en zijn steeds diezelfde publieksshots niet zo boeiend, omdat de personen op het podium steeds veranderen.
Bovendien, en dat is niet helemaal een probleem van alleen Nederland, maar hebben meer landen dat, doordat je steeds weer die zaal in beeld krijgt, kom je niet echt lekker in het optreden. Je wil eigenlijk tijdens de coupletten de volledige focus op Joost en de achtergrondschermen, en dan tijdens het refrein en het hakken het hele podium en het publiek in beeld.
quote:Op donderdag 9 mei 2024 08:23 schreef Em31 het volgende:
Ik vind dit dus juist echt heerlijk in beeld gebracht. Het is echt een soort aanloop (ook met de cameraSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.) en dan een ontploffing.
IT'S GREYSIE IT'S PARTY
Hij sluit als zestiende act het feestje af, dus dat kan je slecht voorspellen.quote:Op donderdag 9 mei 2024 08:58 schreef asco het volgende:
Hoe laat exact is tie aan de beurt?
Ik moet echt ff tijd vrij gaan maken op dat moment.![]()
Dit is gewoon hét moment voor de recap + gaat veel mensen naar het nummer brengen op Spotify/YouTube.quote:Op donderdag 9 mei 2024 09:09 schreef Greys het volgende:
[..]
Ik vind dit dus juist echt heerlijk in beeld gebracht. Het is echt een soort aanloop (ook met de camera) en dan een ontploffing.
Thx!quote:Op donderdag 9 mei 2024 09:16 schreef Jordy-B het volgende:
[..]
Hij sluit als zestiende act het feestje af, dus dat kan je slecht voorspellen.
Israel is veertiende en daar zou wel eens wat gedoe kunnen zijn.
Als de eerste halve finale een redelijke leidraad is, zou ik voor half elf gaan zitten (dinsdag waren ze iets na half elf toe aan het laatste liedje, vanavond is er één liedje meer)
PAKAAAAAAKquote:Op donderdag 9 mei 2024 09:33 schreef TheVulture het volgende:
Ik snap al dat overanalyseren ook niet zo goed. Europapa is qua song een enorme oorwurm en die presentatie lijkt me prima dat te ondersteunen. Het enige waar je je twijfels bij kunt hebben is dat gekozen recapmoment, maar als mensen thuis al meteen kunnen stemmen is dat ook veel minder van belang.
Denk nog steeds dat dit wel minimaal 200 punten televote pakt en die jury's zijn toch totaal niet te peilen als je sommige uitslagen in de laatste jaren ziet.
Leeuwarden 2025 hatseflatsquote:Op donderdag 9 mei 2024 09:34 schreef Greys het volgende:
Zelfs als die recap zo blijft is er idd totaal niks verloren want hij is vlak daarvoor geweest met z'n hele optreden dus dat weten ze echt nog wel hoor als ze daarop willen stemmen.
*Kuch* pyro erbij zou dit nog sterker maken *kuch*quote:Op donderdag 9 mei 2024 09:09 schreef Greys het volgende:
[..]
Ik vind dit dus juist echt heerlijk in beeld gebracht. Het is echt een soort aanloop (ook met de camera) en dan een ontploffing.
Die recap maakt nu inderdaad niet uit, maar ik verwacht dat we in de finale wel een stuk eerder moeten en dan zou ik het niet de beste keuze vinden al je daarna nog overklast wordt door andere uptemponummers. Maar goed, we gaan het zien.quote:Op donderdag 9 mei 2024 09:34 schreef Greys het volgende:
Zelfs als die recap zo blijft is er idd totaal niks verloren want hij is vlák daarvoor als laatste geweest (zelfs zo vlak dat ie de greenroom amper haalde voor die recap) met z'n hele optreden dus dat weten ze echt nog wel hoor als ze daarop willen stemmen.
Hopelijk kiezen daar wel dat stukje uit je spoiler inderdaad! Eens!quote:Op donderdag 9 mei 2024 09:39 schreef Em31 het volgende:
[..]
Die recap maakt nu inderdaad niet uit, maar ik verwacht dat we in de finale wel een stuk eerder moeten en dan zou ik het niet de beste keuze vinden al je daarna nog overklast wordt door andere uptemponummers. Maar goed, we gaan het zien.
Eerder zin in zaterdag. Vandaag is een formaliteitquote:Op donderdag 9 mei 2024 09:37 schreef Kinga het volgende:
Het is vandaag zover!![]()
![]()
Hebben we er een beetje zin in!!!![]()
![]()
![]()
![]()
Laten we het gewoon accepteren dat onze verwachtingen niet zijn waargemaakt. Uiteindelijk verandert er niets aan het feit dat de voorpret sinds jaren niet meer zo leuk is geweest. En we met recht trots kunnen zijn op onze inzending. Kijk alleen naar de streams! Het nummer is een hit en zal zeker in de songfestival collective memory blijven hangen.
Volgend jaar moet ik ff beter plannen, ik moet straks na Jesus Christ Superstar naar huis racen om Joost niet te missen![]()
Ik zie in deze camerabeelden (van precies dit stukje dan he) daar eigenlijk amper/geen plek voor.quote:Op donderdag 9 mei 2024 09:39 schreef Arizona het volgende:
[..]
*Kuch* pyro erbij zou dit nog sterker maken *kuch*
Oh ik vind die recap misschien juist wel slim. Europapapapapa herinneren mensen wel, door de outro nogmaals te herhalen zet je ook in op het sentiment zowel bij jury’s als televoting.quote:Op donderdag 9 mei 2024 09:33 schreef TheVulture het volgende:
Ik snap al dat overanalyseren ook niet zo goed. Europapa is qua song een enorme oorwurm en die presentatie lijkt me prima dat te ondersteunen. Het enige waar je je twijfels bij kunt hebben is dat gekozen recapmoment, maar als mensen thuis al meteen kunnen stemmen is dat ook veel minder van belang.
Denk nog steeds dat dit wel minimaal 200 punten televote pakt en die jury's zijn toch totaal niet te peilen als je sommige uitslagen in de laatste jaren ziet.
Het is ook niet vreselijk slecht ofzo, en eerlijk is eerlijk, de staging van de grote favoriet Kroatië is niet per se beter, maar die is misschien wel wat makkelijker behapbaar. Het is redelijk rechttoe-rechtaan. Bij Joost gebeurt er veel, maar is niet duidelijk wat ze ermee willen. Mede door de regie.quote:Op donderdag 9 mei 2024 09:33 schreef TheVulture het volgende:
Ik snap al dat overanalyseren ook niet zo goed. Europapa is qua song een enorme oorwurm en die presentatie lijkt me prima dat te ondersteunen. Het enige waar je je twijfels bij kunt hebben is dat gekozen recapmoment, maar als mensen thuis al meteen kunnen stemmen is dat ook veel minder van belang.
Denk nog steeds dat dit wel minimaal 200 punten televote pakt en die jury's zijn toch totaal niet te peilen als je sommige uitslagen in de laatste jaren ziet.
Maar die heeft ook wel een veel 'makkelijker' lied/verhaal om dat idee over te brengen in hun (geweldige!) act denk ik. Het is het eerste dat je ongeveer als fantasie in je hoofd ziet als je het hoort.quote:Op donderdag 9 mei 2024 09:53 schreef blackswangreen het volgende:
Joost kun je als conceptueel kunstenaar in dezelfde categorie als Bambie Thug plaatsen... maar waar die laatste op Eurovisie juist een heel sterk conceptueel optreden geeft doet Joost dat helemaal niet. Het drijft op de kracht van het liedje en de energie van Joost, maar niet op een duidelijk idee dat overkomt op de kijker.
Vrij logisch. Ierland heeft die staging nodig om het nummer te versterken. Nederland niet. Daarvoor is het nummer te goed.quote:Op donderdag 9 mei 2024 09:53 schreef blackswangreen het volgende:
[..]
Het is ook niet vreselijk slecht ofzo, en eerlijk is eerlijk, de staging van de grote favoriet Kroatië is niet per se beter, maar die is misschien wel wat makkelijker behapbaar. Het is redelijk rechttoe-rechtaan. Bij Joost gebeurt er veel, maar is niet duidelijk wat ze ermee willen. Mede door de regie.
Joost kun je als conceptueel kunstenaar in dezelfde categorie als Bambie Thug plaatsen... maar waar die laatste op Eurovisie juist een heel sterk conceptueel optreden geeft doet Joost dat helemaal niet. Het drijft op de kracht van het liedje en de energie van Joost, maar niet op een duidelijk idee dat overkomt op de kijker.
Achter een goede staging zit een goed concept... wat is nou het concept achter de staging van Joost? Wat is dat idee waar Twan mee naar het Zweedse team ging en waarvan ze blijkbaar onder de indruk waren? Ik zie het niet.quote:Op donderdag 9 mei 2024 09:59 schreef Greys het volgende:
[..]
Maar die heeft ook wel een veel 'makkelijker' lied/verhaal om dat idee over te brengen in hun (geweldige!) act denk ik. Het is het eerste dat je ongeveer als fantasie in je hoofd ziet als je het hoort.
Oeh leuk, veel plezier bij die musical. Goede berichten over deze variant gehoord.quote:Op donderdag 9 mei 2024 09:37 schreef Kinga het volgende:
Het is vandaag zover!![]()
![]()
Hebben we er een beetje zin in!!!![]()
![]()
![]()
![]()
Laten we het gewoon accepteren dat onze verwachtingen niet zijn waargemaakt. Uiteindelijk verandert er niets aan het feit dat de voorpret sinds jaren niet meer zo leuk is geweest. En we met recht trots kunnen zijn op onze inzending. Kijk alleen naar de streams! Het nummer is een hit en zal zeker in de songfestival collective memory blijven hangen.
Volgend jaar moet ik ff beter plannen, ik moet straks na Jesus Christ Superstar naar huis racen om Joost niet te missen![]()
Iets met budget. We hebben net aan 200k voor de inzending dat is inclusief verblijf, videoclip de hele rambam.quote:Op donderdag 9 mei 2024 10:05 schreef blackswangreen het volgende:
[..]
Achter een goede staging zit een goed concept... wat is nou het concept achter de staging van Joost? Wat is dat idee waar Twan mee naar het Zweedse team ging en waarvan ze blijkbaar onder de indruk waren? Ik zie het niet.
Het idee van de game waarin hij verdwijnt is hier bv. veel geopperd, dat zit er ook wel een heel klein beetje in, maar hoe tof was het geweest als ze dat verder hadden uitgewerkt. Dan heb je een duidelijk beeld wat mensen zich herinneren.
quote:Op donderdag 9 mei 2024 08:23 schreef Em31 het volgende:
Allemaal wide shots. Je ziet hem amper hakken. Dit is echt het slechtste camerawerk ooit, de hele act komt totaal niet over zo.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Is dat überhaupt nog mogelijk dat alles er anders uit gaat zien op tv??quote:Op donderdag 9 mei 2024 10:08 schreef Greys het volgende:
Ik kan niet alleen de reactie plakken hier want hij neemt automatisch de bovenste tweet mee maar dit (reactie dus) zat toch helemaal niet in dat interview? Dan hadden degenen die het luisterden wel gezegd hier toch?
[ x ]
quote:Op donderdag 9 mei 2024 08:52 schreef TLC het volgende:
Met een zakje kruidnoten van de vorige Sinterklaasin de aanslag ben ik er helemaal klaar voor, ik heb er zin in vanavond
![]()
![]()
Papa, ik mis je…?quote:Op donderdag 9 mei 2024 09:53 schreef blackswangreen het volgende:
[..]
Het is ook niet vreselijk slecht ofzo, en eerlijk is eerlijk, de staging van de grote favoriet Kroatië is niet per se beter, maar die is misschien wel wat makkelijker behapbaar. Het is redelijk rechttoe-rechtaan. Bij Joost gebeurt er veel, maar is niet duidelijk wat ze ermee willen. Mede door de regie.
Joost kun je als conceptueel kunstenaar in dezelfde categorie als Bambie Thug plaatsen... maar waar die laatste op Eurovisie juist een heel sterk conceptueel optreden geeft doet Joost dat helemaal niet. Het drijft op de kracht van het liedje en de energie van Joost, maar niet op een duidelijk idee dat overkomt op de kijker.
Volgens mij niet hoor.quote:Op donderdag 9 mei 2024 10:16 schreef Boomboomkoffie het volgende:
[..]
Is dat überhaupt nog mogelijk dat alles er anders uit gaat zien op tv??
Dank!quote:Op donderdag 9 mei 2024 10:00 schreef AgnesGru het volgende:
Er is een Brabant versie![]()
https://www.instagram.com/reel/C6tkRBMIQ3o/?igsh=bXZ5d2FyenpzcWxj
Slecht camerawerk is als het out of focus is of de kadrering van een shot totaal niet klopt.quote:Op donderdag 9 mei 2024 10:09 schreef Lt.Bookman het volgende:
[..]
Allemaal wide shots. Je ziet hem amper hakken. Dit is echt het slechtste camerawerk ooit, de hele act komt totaal niet over zo.
Pyro is het meest afgezaagde middel op iets op te leuken. Puur zwaktebod. Het spettert al genoeg van het scherm. Elke keer als ik een staging zie met pyro, denk ik: ja hoor..... was te verwachten....voorspelbaar.quote:Op donderdag 9 mei 2024 09:39 schreef Arizona het volgende:
[..]
*Kuch* pyro erbij zou dit nog sterker maken *kuch*
Je weet wat ik bedoel. En ik zeg bewust geen regie, want ik weet dat de Nederlandse delegatie ervoor heeft gekozen om het op deze manier in beeld te brengen. Dan lijkt het dadelijk alsof ik de schuld bij de Zweden leg en dat is niet de bedoeling.quote:Op donderdag 9 mei 2024 10:35 schreef dolfg het volgende:
[..]
Slecht camerawerk is als het out of focus is of de kadrering van een shot totaal niet klopt.
Ik neem aan dat je de regie bedoelt, de regisseur bepaalt de inhoud van de shots, dus:
-lensgebruik: wijdhoek/close
-shotinhoud nav de lens
-shotvolgorde
-camerapositie
-camerahoek
-uitsnede
etc. etc.
RobinGODquote:
Ik denk dat het ook wel echt Joost is om het niet te strak en professioneel te doen lijken. Meer een rauwere ervaring met wat humor erin. Ben benieuwd hoe de gemiddelde Tsjech, Armeen of Noor straks naar dit optreden gaan kijken. Zien ze 2:30 aan catchy schijtlol en is het outro dan ineens random. Of het allemaal wel logisch straks?quote:Op donderdag 9 mei 2024 10:49 schreef Lt.Bookman het volgende:
[..]
Je weet wat ik bedoel. En ik zeg bewust geen regie, want ik weet dat de Nederlandse delegatie ervoor heeft gekozen om het op deze manier in beeld te brengen. Dan lijkt het dadelijk alsof ik de schuld bij de Zweden leg en dat is niet de bedoeling.
Als de commentatoren het een beetje uitleggen moet de logica wel lukken.quote:Op donderdag 9 mei 2024 10:57 schreef Momo het volgende:
[..]
Ik denk dat het ook wel echt Joost is om het niet te strak en professioneel te doen lijken. Meer een rauwere ervaring met wat humor erin. Ben benieuwd hoe de gemiddelde Tsjech, Armeen of Noor straks naar dit optreden gaan kijken. Zien ze 2:30 aan catchy schijtlol en is het outro dan ineens random. Of het allemaal wel logisch straks?
Ben het hiermee eens. Als je ervoor gaat om een videoclip na te bootsen wil je zijn expressies en charme goed in beeld brengen. Ze hadden hem dan beter gewoon zijn ding kunnen laten doen als in Tilburg. Hoe dan ook lift het publiek het nummer op, gaat het nog steeds scoren. Maar als regisseur (dit is mijn vak) begrijp ik dit gewoon niet.quote:Op donderdag 9 mei 2024 10:09 schreef Lt.Bookman het volgende:
[..]
Allemaal wide shots. Je ziet hem amper hakken. Dit is echt het slechtste camerawerk ooit, de hele act komt totaal niet over zo.
Eh, als je slechtste camerawerk ooit zegt dan heb je het specifiek over de Zweden.quote:Op donderdag 9 mei 2024 10:49 schreef Lt.Bookman het volgende:
[..]
Je weet wat ik bedoel. En ik zeg bewust geen regie, want ik weet dat de Nederlandse delegatie ervoor heeft gekozen om het op deze manier in beeld te brengen. Dan lijkt het dadelijk alsof ik de schuld bij de Zweden leg en dat is niet de bedoeling.
SnoekduikRobingod.quote:
Gaat gewoon meedoen om de winstquote:Op donderdag 9 mei 2024 11:12 schreef HenkjeNL2 het volgende:
Heb er een nachtje over geslapen.
Wat betreft de staging vind ik dat er toch iets mist. Of het nou vuurwerk, AR of een simpele uitleg van zijn verhaal is. Wat betekent bijvoorbeeld die vogel? Het ziet er allemaal wel leuk uit maar het voelt als een onsamenhangend geheel. En dat is wel jammer waardoor het een rommel lijkt. Ook vaak geopperd het video game verhaal? Ook die uitspraken die zijn gedaan stroken met niks wat we hebben gezien. Erg jammer en ik begrijp niet zo goed waarom je dan die zou doen?
En tot slot vind ik die shots wel matig. Veel wijde shots en het gaat soms te langzaam voor het nummer erg jammer. En die shots helpen ook niet mee aan de rommelige staging.
Helaas definitief geen kanshebber meer voor de winst. Ik houd m’n hart vast voor die jury punten dat worden er erg weinig met televote komen we nog wel top 10 denk ik.
Ah, daar is mijn antwoordquote:Op donderdag 9 mei 2024 11:14 schreef FireFox1 het volgende:
Plek 7 inmiddels![]()
Zelfs de Fransen zijn ons voorbij
Denk dat Joost bij de televote nog wel veel gaat halen hoor.quote:Op donderdag 9 mei 2024 11:12 schreef HenkjeNL2 het volgende:
Heb er een nachtje over geslapen.
Wat betreft de staging vind ik dat er toch iets mist. Of het nou vuurwerk, AR of een simpele uitleg van zijn verhaal is. Wat betekent bijvoorbeeld die vogel? Het ziet er allemaal wel leuk uit maar het voelt als een onsamenhangend geheel. En dat is wel jammer waardoor het een rommel lijkt. Ook vaak geopperd het video game verhaal? Ook die uitspraken die zijn gedaan stroken met niks wat we hebben gezien. Erg jammer en ik begrijp niet zo goed waarom je dan die zou doen?
En tot slot vind ik die shots wel matig. Veel wijde shots en het gaat soms te langzaam voor het nummer erg jammer. En die shots helpen ook niet mee aan de rommelige staging.
Helaas definitief geen kanshebber meer voor de winst. Ik houd m’n hart vast voor die jury punten dat worden er erg weinig met televote komen we nog wel top 10 denk ik.
Vanavond bedoel je zeker?quote:
Spotify weten we nog niet, die komen straks met hun update over gisteren. Daar zal Rim Tim Tagi Dim ongetwijfeld de meest gestreamde inzending zijn. Die moet minstens een miljoen halen. Anders is het gewoon ronduit slecht.quote:Op donderdag 9 mei 2024 11:28 schreef AnnethingIsPossible het volgende:
Ik denk dat het vooral ook interessant gaat worden wat na deze semi gaat gebeuren met de streaming cijfers. Want (sorry Kroatië en Ierland) door semi 1 wordt er daar nog geen deuk in een pak boter geslagen. De cijfers zijn daar lager dan Joost bijvoorbeeld na een dag op Tiktok had na een rehearsal. En ook op Spotify komt het nog niet op gang. Vanavond zijn de grotere streaming nummers, dus we gaan zien wat er gaat gebeuren.
Moet je nu wel een meter of 4 springen. En denk niet dat ze daar blij mee zijn gezien het volledige cameraplan vast ligt en geprogrammeerd is op de milliseconde.quote:Op donderdag 9 mei 2024 11:33 schreef LaCatastrophe het volgende:
Is er ooit weleens een deelnemer gediskwalificeerd omdat hij/zij het publiek in sprong?![]()
Of is dit simpelweg onmogelijk?
Daar zijn ze heel strikt in. Zou heel vet zijn maar de kans bestaat dat hij niet voor het einde terug op het podium is. Dat riskeren ze niet.quote:Op donderdag 9 mei 2024 11:33 schreef LaCatastrophe het volgende:
Is er ooit weleens een deelnemer gediskwalificeerd omdat hij/zij het publiek in sprong?![]()
Of is dit simpelweg onmogelijk?
Vertekend natuurlijk wel dat Kroatië zelf geen spotify gebruikt, net als de meeste andere Balkan landen.quote:Op donderdag 9 mei 2024 11:35 schreef blackswangreen het volgende:
[..]
Spotify weten we nog niet, die komen straks met hun update over gisteren. Daar zal Rim Tim Tagi Dim ongetwijfeld de meest gestreamde inzending zijn. Die moet minstens een miljoen halen. Anders is het gewoon ronduit slecht.
Dan nog, de Zweden streamen er bv. altijd vrolijk op los tijdens Eurovisie. Als je echt een overtuigende inzending hebt moet je ruim de meeste streams halen na zo'n semi.quote:Op donderdag 9 mei 2024 11:36 schreef Momo het volgende:
[..]
Vertekend natuurlijk wel dat Kroatië zelf geen spotify gebruikt, net als de meeste andere Balkan landen.
Dan maar het shot op Joost tussen het publiek, bouwlamp op z'n kop: uiteindelijk zijn we allemaal mensen etc..quote:Op donderdag 9 mei 2024 11:36 schreef thomas19844 het volgende:
[..]
Daar zijn ze heel strikt in. Zou heel vet zijn maar de kans bestaat dat hij niet voor het einde terug op het podium is. Dat riskeren ze niet.
Dat is waar! Maar vind de cijfers op YouTube en Tiktok so far tegenvallen, maar we gaan het zien vanavond!quote:Op donderdag 9 mei 2024 11:35 schreef blackswangreen het volgende:
[..]
Spotify weten we nog niet, die komen straks met hun update over gisteren. Daar zal Rim Tim Tagi Dim ongetwijfeld de meest gestreamde inzending zijn. Die moet minstens een miljoen halen. Anders is het gewoon ronduit slecht.
Ik ook hoor en de act zelf is heel leuk bedacht. Het intro, wide shot voor het hak stuk en einde zijn wel echt money shots. Het zal een van de eerste keren ook zijn dat Nederland heel hoog gaat scoren bij Televote. En in principe heeft hij met de meeste streams als artiest al gewonnen.quote:Op donderdag 9 mei 2024 11:41 schreef LaCatastrophe het volgende:
[..]
Dan maar het shot op Joost tussen het publiek, bouwlamp op z'n kop: uiteindelijk zijn we allemaal mensen etc..
Nee, ik snap dat dit niet mogelijk is.
Maar wat heb ik zin in vanavond!!
Fantastischquote:Op donderdag 9 mei 2024 11:35 schreef Greys het volgende:
Ik vind alles eromheen wel zo geweldig.
[ x ]
Aaah wat jammer dat ie zo ver achterin de greenroom zitquote:
De Spotify-charts van gisteren zijn bekend. Ik weet nog niet het totaal, maar als ik bv. zie dat Baby Lasagna in Zweden maar tot de 51e plek komt... dat is echt matig hoor.quote:Op donderdag 9 mei 2024 11:47 schreef AnnethingIsPossible het volgende:
[..]
Dat is waar! Maar vind de cijfers op YouTube en Tiktok so far tegenvallen, maar we gaan het zien vanavond!
Ik hoop wel dat die top-10 gehaald wordt. Wéér 11e zou wel teleurstellend zijn. En we zijn nog steeds verder aan het zakken dus heel onrealistisch is dat niet.quote:Op donderdag 9 mei 2024 11:26 schreef libranl het volgende:
[..]
Vanavond bedoel je zeker?Op zaterdag wanneer jury's mee gaan stemmen zie ik Joost met dit optreden ook niet (meer) meedoen om de winst. Een mooi resultaat tussen plaats 6 en 10 moet wel haalbaar zijn (vergelijkbaar met bijv. Noorwegen 2019). Wat op zich ook een prima uitslag is, alleen gevoelsmatig had er nog wel iets meer uit gehaald kunnen worden.
Bij ons en ook in Zweden in ieder geval niet de top 50 gehaald. Geen enkel nummer verder van semi 1.quote:Op donderdag 9 mei 2024 11:39 schreef blackswangreen het volgende:
[..]
Dan nog, de Zweden streamen er bv. altijd vrolijk op los tijdens Eurovisie. Als je echt een overtuigende inzending hebt moet je ruim de meeste streams halen na zo'n semi.
Die halve finale komen we wel door hoor, dit stemadvies is nuttiger in de finalequote:Op donderdag 9 mei 2024 12:17 schreef NailQueen het volgende:
Niet vergeten mensen, wees vanavond de Italiaanse jury. Stem op een land dat geen directe concurrent is. Een Letland, een San Marino of zelfs ons buurland België
Nee klopt, in Zweden is Baby Lasagna 51e. Sterkste stijger van de dag was Europapa, naar plek 98quote:Op donderdag 9 mei 2024 12:18 schreef Em31 het volgende:
[..]
Bij ons en ook in Zweden in ieder geval niet de top 50 gehaald. Geen enkel nummer verder van semi 1.
De jury kijkt wel op vrijdag, is het dan net zo vol?quote:Op donderdag 9 mei 2024 12:19 schreef europapa het volgende:
Ik denk dat de jury's de grootste hindernis vormen en ben benieuwd hoe zij reageren op het enthousiasme in de zaal
quote:Op donderdag 9 mei 2024 12:14 schreef DecoAoreste het volgende:
[..]
Ik ga uit van vrijwel 0 jurypunten, dus dan hebben we denk ik wel 150 publiekspunten nodig om de top 10 te halen. En als die allemaal voor Kroatië en Ierland gaan...
Jaquote:Op donderdag 9 mei 2024 12:30 schreef Fleischmeister het volgende:
[..]
De jury kijkt wel op vrijdag, is het dan net zo vol?
Nee niet echtquote:Op donderdag 9 mei 2024 12:34 schreef maxi-mus het volgende:
Gister gemist maar werd er nog een konijn uit de hoge hoed getoverd?
Ierland is visueel een plaatje maar inhoudelijk erg disturbing. Ik begrijp artistieke vrijheid maar die Satanische rituelen. Past voor mij totaal niet in die show.quote:
Dit blijft toch gewoon het leukst aan dit alles: buitenlandse fans die keihard een typisch Nederlands eurodance/happy hardcore nummer meezingen 😂quote:
Er zit een groot verschil tussen jury favoriet zijn en helemaal geen punten krijgen.quote:Op donderdag 9 mei 2024 12:35 schreef DecoAoreste het volgende:
[..]
Goed inhoudelijk argument.
Jij denkt dat we gaan winnen?
Ik vind het ook erg onaangenaam ja. Zal ik wel weer een religieuze zeiksnor zijn, maar goed.quote:Op donderdag 9 mei 2024 12:37 schreef thomas19844 het volgende:
[..]
Ierland is visueel een plaatje maar inhoudelijk erg disturbing. Ik begrijp artistieke vrijheid maar die Satanische rituelen. Past voor mij totaal niet in die show.
Ik hoop dat je gelijk hebt en ik niet!quote:Op donderdag 9 mei 2024 12:40 schreef Ama het volgende:
[..]
Er zit een groot verschil tussen jury favoriet zijn en helemaal geen punten krijgen.Joost krijgt heus wel wat.
Ze kijken toch ook wel naar de klassering in de halve finale? De top 2 of 3 van vanavond wordt volgens mij wel op een prima plek gezet en de kans is nog steeds groot dat Joost de halve finale wint vanavond.quote:Op donderdag 9 mei 2024 12:40 schreef Em31 het volgende:
Ik vrees voor een goede score voor ons vooral de running order. Bjorkman zei dat hij naar de bookmakers kijkt en de landen boven ons kunnen gewoon in de tweede helft geplaatst worden. Als wij dan rond 13-15 zitten (of nog een stuk eerder) komt al het geweld daarna nog.
Maar misschien is het nummer zelf wel sterk genoeg om niet vergeten te worden, erg benieuwd naar het effect in de streams en views.
Door dit soort beslissingen laten ze wel degelijk zien dat ze de boel sturen. Niet helemaal eerlijk. Ik snap in die zin wel dat ze voor de show afwisseling willen in de acts. Maar eigenlijk weten de acts vlak voor ze de finale ingaan of ze kans maken op de winst of niet. Sommigen doen werkelijk voor spek en bonen mee dan en dat is niet helemaal fair.quote:Op donderdag 9 mei 2024 12:40 schreef Em31 het volgende:
Ik vrees voor een goede score voor ons vooral de running order. Bjorkman zei dat hij naar de bookmakers kijkt en de landen boven ons kunnen gewoon in de tweede helft geplaatst worden. Als wij dan rond 13-15 zitten (of nog een stuk eerder) komt al het geweld daarna nog.
Maar misschien is het nummer zelf wel sterk genoeg om niet vergeten te worden, erg benieuwd naar het effect in de streams en views.
Kom op hey, het lijkt soms wel of sommige mensen zo conservatief zijn geworden dat ze zich kunnen aansluiten bij de Amish. Dat dit anno 2024 controversieel is zegt veel over de nieuwe preutsheid.quote:Op donderdag 9 mei 2024 12:37 schreef thomas19844 het volgende:
[..]
Ierland is visueel een plaatje maar inhoudelijk erg disturbing. Ik begrijp artistieke vrijheid maar die Satanische rituelen. Past voor mij totaal niet in die show.
Goed gesproken! Zo is het voor mij ook. Het maakt me niet uit wat de uitkomst wordt, het hele traject was echt heel leukquote:
De Eurojury (een simulatie met echte juryleden uit muziekindustrie van de landen) zette ons op een 13de plek met omgerekend 58 punten op basis van de videoclip. Ik verwacht iets vergelijkbaars nu. Live komt het misschien wel meer tot leven met publiek, maar de show is misschien wel wat te lollig.quote:Op donderdag 9 mei 2024 12:42 schreef DecoAoreste het volgende:
[..]
Ik hoop dat je gelijk hebt en ik niet!
Ja alleen doen ze dat niet altijd, Malta 2021 en Noorwegen 2018 wonnen de semi en moesten als zevende. Tsjechië 2018 werd tweede in de semi en moest toen als derde.quote:Op donderdag 9 mei 2024 12:43 schreef d_elise het volgende:
[..]
Ze kijken toch ook wel naar de klassering in de halve finale? De top 2 of 3 van vanavond wordt volgens mij wel op een prima plek gezet en de kans is nog steeds groot dat Joost de halve finale wint vanavond.
Ik ben verre van conservatief of preuts. Maar hier zou ik mijn kids toch echt niet naar laten kijken. Toch echt wel andere koek dan Lordi en het lijkt steeds heftiger te worden. Daarmee worden we niet preutser of conservatiever. Ieder zijn of haar smaak. Vond het geen fijn optreden. Wel een briljante regie en camera uitvoering.quote:Op donderdag 9 mei 2024 12:44 schreef blackswangreen het volgende:
[..]
Kom op hey, het lijkt soms wel of sommige mensen zo conservatief zijn geworden dat ze zich kunnen aansluiten bij de Amish. Dat dit anno 2024 controversieel is zegt veel over de nieuwe preutsheid.
Het wordt wel elk jaar belangrijker en nu hij gewoon zegt dat hij zich er door laat sturen al helemaal. Nog even en iedereen gaat zoals Malta in 2021 de boel proberen te manipuleren.quote:Op donderdag 9 mei 2024 12:43 schreef thomas19844 het volgende:
[..]
Door dit soort beslissingen laten ze wel degelijk zien dat ze de boel sturen. Niet helemaal eerlijk. Ik snap in die zin wel dat ze voor de show afwisseling willen in de acts. Maar eigenlijk weten de acts vlak voor ze de finale ingaan of ze kans maken op de winst of niet. Sommigen doen werkelijk voor spek en bonen mee dan en dat is niet helemaal fair.
Amish bezitten doorgaans geen tvquote:Op donderdag 9 mei 2024 12:44 schreef blackswangreen het volgende:
[..]
Kom op hey, het lijkt soms wel of sommige mensen zo conservatief zijn geworden dat ze zich kunnen aansluiten bij de Amish. Dat dit anno 2024 controversieel is zegt veel over de nieuwe preutsheid.
Ik denk dat Joost hiermee ook duidelijk wil maken dat het geen joke entry is. Maar zelf had ik liever het aanstekelijke Europapa-gezien of het hakkendeel. It is what it is, maar zit nu wel met het idee dat het wéér beter had gekund (zoals elk jaar). Ik hoop nog steeds dat de top 5 gaat lukken.quote:Op donderdag 9 mei 2024 09:46 schreef aarontje112 het volgende:
[..]
Oh ik vind die recap misschien juist wel slim. Europapapapapa herinneren mensen wel, door de outro nogmaals te herhalen zet je ook in op het sentiment zowel bij jury’s als televoting.
Vanavond: The only way is up for #TeamJoostTrustTheProcessquote:Op donderdag 9 mei 2024 11:14 schreef FireFox1 het volgende:
Plek 7 inmiddels![]()
Zelfs de Fransen zijn ons voorbij
Tuurlijk. Volgens mij zijn er altijd wel bepaalde belangen om een land wel of niet te laten winnen. Dat gaat al jaren zo. Maar nu leven we in een tijd (net als met het nummer van Joost) waarin een Eurovisie song al voor de wedstrijd kan uitgroeien tot een hype.quote:Op donderdag 9 mei 2024 12:48 schreef Em31 het volgende:
[..]
Het wordt wel elk jaar belangrijker en nu hij gewoon zegt dat hij zich er door laat sturen al helemaal. Nog even en iedereen gaat zoals Malta in 2021 de boel proberen te manipuleren.
aha kom je uit de regio van PaPaParksjtadt?quote:Op donderdag 9 mei 2024 09:37 schreef Kinga het volgende:
Het is vandaag zover!![]()
![]()
Hebben we er een beetje zin in!!!![]()
![]()
![]()
![]()
Laten we het gewoon accepteren dat onze verwachtingen niet zijn waargemaakt. Uiteindelijk verandert er niets aan het feit dat de voorpret sinds jaren niet meer zo leuk is geweest. En we met recht trots kunnen zijn op onze inzending. Kijk alleen naar de streams! Het nummer is een hit en zal zeker in de songfestival collective memory blijven hangen.
Volgend jaar moet ik ff beter plannen, ik moet straks na Jesus Christ Superstar naar huis racen om Joost niet te missen![]()
Dat wordt een weinig memorabele winnaar. Er zit dit jaar duidelijk geen Tattoo tussenquote:Op donderdag 9 mei 2024 12:23 schreef blackswangreen het volgende:
[..]
Nee klopt, in Zweden is Baby Lasagna 51e. Sterkste stijger van de dag was Europapa, naar plek 98(33.926 streams tegen Rim Tim Tagi Dim 52.110).
In Nederland is hij 73e.
Limburg/Heerlen ookquote:Op donderdag 9 mei 2024 10:00 schreef AgnesGru het volgende:
Er is een Brabant versie![]()
https://www.instagram.com/reel/C6tkRBMIQ3o/?igsh=bXZ5d2FyenpzcWxj
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Stel je es niet zo vreselijk aan.quote:Op donderdag 9 mei 2024 12:37 schreef thomas19844 het volgende:
[..]
Ierland is visueel een plaatje maar inhoudelijk erg disturbing. Ik begrijp artistieke vrijheid maar die Satanische rituelen. Past voor mij totaal niet in die show.
Eyy ik zie het ook niet maar iemand die Christelijk is kan en mag dit wel aanstootgevend vinden natuurlijkquote:
Als jij het mooi vindt dan veel plezier ermee. Ben niet gelovig maar heb niets met Satanisme. Een ieder die het prachtig vindt dikke prima.quote:
Ik blijf erbij dat hij dit iets anders in zijn gedachten had. Hij zei toch ook in een interview: ik ben de controle kwijt en nu is het ja en amen.quote:Op donderdag 9 mei 2024 13:20 schreef Japepk het volgende:
Nog even over die widehots vs concertbeleving. Wat ik jammer vindt is dat in de wideshots je dus Joost heel ienieminie op dat podium ziet staat. Dan ga je er even 'uit' zoals anderen dat hier al omschreven. Terwijl als we gewoon lekker wilde shots zien van Joost en zelfs de vogel met die flitsende achtergrond, dat sterker was geweest in het concept van de chaos. De visuals doen namelijk op zich wel sterke dingen. Ik vind de papapapapap-tjes leuk en ook de tombola aan gerechten die dan stopt bij de spaghetti. Je kunt dat concept leuk vinden of niet, op die stukken is het wel consequent en origineel doorgevoerd, de 'powerpoint on steroids'.
Ik blijf ook gewoon twijfelen of het wel echt gaat gebeuren, maarja ze zitten er tegenwoordig nooit naast.quote:Op donderdag 9 mei 2024 13:13 schreef CityPigeon het volgende:
[..]
Dat wordt een weinig memorabele winnaar. Er zit dit jaar duidelijk geen Tattoo tussen
Ook zaterdagquote:Op donderdag 9 mei 2024 11:26 schreef libranl het volgende:
[..]
Vanavond bedoel je zeker?Op zaterdag wanneer jury's mee gaan stemmen zie ik Joost met dit optreden ook niet (meer) meedoen om de winst. Een mooi resultaat tussen plaats 6 en 10 moet wel haalbaar zijn (vergelijkbaar met bijv. Noorwegen 2019). Wat op zich ook een prima uitslag is, alleen gevoelsmatig had er nog wel iets meer uit gehaald kunnen worden.
quote:Hoewel hij niet in de gelegenheid was om er uitgebreid op in te gaan, wekte hij de indruk dat hij pas woensdagavond voor het eerst gelukkig was met het resultaat. ,,Voor het eerst was ik aan het huppelen na de show en niet boos op mezelf. Je zou het misschien niet verwachten, maar ik ben erg kritisch op mezelf.”
https://www.gelderlander.(...)%2Ft.co%2FZMQbzWvygg
Het zou ook voor de toekomst van het ESF goed zijn als de voorspelling weer een keer niet klopt. Dan wordt er misschien wat minder waarde aan gehecht.quote:Op donderdag 9 mei 2024 13:35 schreef Em31 het volgende:
[..]
Ik blijf ook gewoon twijfelen of het wel echt gaat gebeuren, maarja ze zitten er tegenwoordig nooit naast.al stond Duncan ook heel ver voor en dat scheelde uiteindelijk maar 26 punten.
Ik gun het Kroatië wel, al zou het ook weleens leuk zijn dat een voorspelling niet klopt.
Dit was de toelichting op de vraag hoe het was om voor het eerst met publiek op te treden.quote:Op donderdag 9 mei 2024 13:47 schreef grazz het volgende:
Hoewel hij niet in de gelegenheid was om er uitgebreid op in te gaan, wekte hij de indruk dat hij pas woensdagavond voor het eerst gelukkig was met het resultaat. ,,Voor het eerst was ik aan het huppelen na de show en niet boos op mezelf. Je zou het misschien niet verwachten, maar ik ben erg kritisch op mezelf.”
https://www.gelderlander.(...)%2Ft.co%2FZMQbzWvygg
Ik zou het wel hilarisch vinden als we letterlijk op 0 staan na de juryvote en dan 300+ van de televote krijgen. Dan kunnen de jury's echt inpakken.quote:Op donderdag 9 mei 2024 12:40 schreef Ama het volgende:
[..]
Er zit een groot verschil tussen jury favoriet zijn en helemaal geen punten krijgen.Joost krijgt heus wel wat.
DIT JA!quote:Op donderdag 9 mei 2024 13:48 schreef d_elise het volgende:
[..]
Het zou ook voor de toekomst van het ESF goed zijn als de voorspelling weer een keer niet klopt. Dan wordt er misschien wat minder waarde aan gehecht.
Toch is het belang van een jury wel groot. I love Europapa maar er moet wel een beetje een goede balans blijven. Als jury zou ik Europapa ook veel punten geven. Vergelijk het met Wannabe van de Spice Girls in de jaren 90. Maar een had een echte goede (solo) zangstem. Maar het was gewoon A. een oorwurm, B, de dames hadden geweldige chemie en energie, C. Briljante marketing. Dat is verre van een grap maar zat op alle vlakken meesterlijk in elkaar. Europapa precies hetzelfde.quote:Op donderdag 9 mei 2024 14:03 schreef Lt.Bookman het volgende:
[..]
Ik zou het wel hilarisch vinden als we letterlijk op 0 staan na de juryvote en dan 300+ van de televote krijgen. Dan kunnen de jury's echt inpakken.
Als je dat al niet hoort dan wordt het tijd voor een middagje schonenberg horenquote:
Probeer ik ook al weken uit te leggen. De juries gaan onze inzending en dan met name de compositie dus het lied zeker wel waarderen omdat het briljant in elkaar steekt.quote:Op donderdag 9 mei 2024 14:11 schreef thomas19844 het volgende:
[..]
Toch is het belang van een jury wel groot. I love Europapa maar er moet wel een beetje een goede balans blijven. Als jury zou ik Europapa ook veel punten geven. Vergelijk het met Wannabe van de Spice Girls in de jaren 90. Maar een had een echte goede (solo) zangstem. Maar het was gewoon A. een oorwurm, B, de dames hadden geweldige chemie en energie, C. Briljante marketing. Dat is verre van een grap maar zat op alle vlakken meesterlijk in elkaar. Europapa precies hetzelfde.
Is er een reden dat je Joost vaker steken onder water geeft? Mag hij vooral niet te dichtbij komen?quote:Op donderdag 9 mei 2024 14:46 schreef quirina het volgende:
Maar zevende bij de bookies hoorde ik net.. ach ja bij de eerste tien is ook netjes toch.
Omdat het niet echt veel 'zingen' is wat Joost doet.quote:Op donderdag 9 mei 2024 15:11 schreef TLC het volgende:
Waarom zou Joost het niet goed kunnen doen bij de jury en Kroatië en Ierland wel ?
Antwoord is mijn favoriet. Ga ik ook 7x draaien.quote:Op donderdag 9 mei 2024 15:13 schreef Hatseflats22 het volgende:
Voor de variatie net even 7 keer wachtmuziek gedraaid, het kan beginnen!!
Komt natuurlijk omdat het uptempo en erg dansbaar is.quote:Op donderdag 9 mei 2024 14:00 schreef TheVulture het volgende:
Onze inzending is echt nog nooit zo breed omarmt vooraf, ook Duncan niet
Kan jij een beetje hakken?quote:Op donderdag 9 mei 2024 15:39 schreef Pisces29 het volgende:
[..]
Komt natuurlijk omdat het uptempo en erg dansbaar is.![]()
Als iemand bijvoorbeeld een Numidia volgend jaar gaat met een ballad zal het wel een heel andere beleving zijn jaquote:Op donderdag 9 mei 2024 15:39 schreef Pisces29 het volgende:
[..]
Komt natuurlijk omdat het uptempo en erg dansbaar is.En mee te zingen.
Kleuters zingen geen Duncan Laurence mee. Dit dan wel.
Desalniettemin natuurlijk erg leuk.
Vragen stellen maar zelf vragen open laten staan.quote:
Je doet er een beetje minzaam over, maar schrijf maar eens zo'n liedje dat hele volksstammen aanspreektquote:Op donderdag 9 mei 2024 15:39 schreef Pisces29 het volgende:
[..]
Komt natuurlijk omdat het uptempo en erg dansbaar is.En mee te zingen.
Kleuters zingen geen Duncan Laurence mee. Dit dan wel.
Desalniettemin natuurlijk erg leuk.
Kijk eens waar mensen met carnaval naar luisteren of een Frans Bauer. Spreekt genoeg mensen aan.quote:Op donderdag 9 mei 2024 16:11 schreef blackswangreen het volgende:
[..]
Je doet er een beetje minzaam over, maar schrijf maar eens zo'n liedje dat hele volksstammen aanspreekt
quote:Op donderdag 9 mei 2024 16:08 schreef Pisces29 het volgende:
[..]
Vragen stellen maar zelf vragen open laten staan.
Ja ja, dat doet ie goed hé!quote:Op donderdag 9 mei 2024 16:08 schreef Pisces29 het volgende:
[..]
Vragen stellen maar zelf vragen open laten staan.
quote:
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |