quote:Snelwegen richting Antwerpen bij grens dicht door boerenacties
Door boerenprotestacties zijn verschillende grensovergangen tussen Nederland en België afgesloten. Het gaat om de grensovergang van de A67 bij Eersel en van de A4 bij Markiezaat, meldt de ANWB. Ook de grensovergang van de A16 bij Hazeldonk is richting België dicht, in de richting van Nederland is de weg weer grotendeels open.
De boeren demonstreren sinds gisteravond laat aan de Belgische kant van de grens. Rijkswaterstaat adviseert weggebruikers die naar België moeten om hun reis uit te stellen als dat mogelijk is. Anders kunnen zij omrijden via Limburg over de A2 tussen Maastricht en Luik, de A76 tussen Stein en Maasmechelen en de Westerscheldetunnel, de N62.
Weggebruikers kunnen wel last hebben van flink wat extra reistijd, zegt de ANWB tegen persbureau ANP. "Maar tijdens de vrijdagochtendspits is het nooit druk. Vooral voor de logistieke sectoren kan het heel vervelend zijn."
Aan de protestacties doen vooral Belgische boeren mee. Zij voeren al dagen actie omdat hun werk naar eigen zeggen niet meer rendabel is. Ze wijzen op de stijgende productiekosten, terwijl de verkoopprijzen gelijk blijven. Ook willen ze af van strenge Europese milieuregels.
"Wij staan hier niet voor de lol, wij staan hier omdat we willen opkomen voor onze rechten", zegt een van de actievoerders in het NOS Radio 1 Journaal. Hij staat op de snelweg over de grens bij Eindhoven. De boeren demonstreren volgens hem bij de grensovergang omdat dit een strategische plek is, "en het stikstofprobleem speelt vooral in België en Nederland".
Hij vindt het naar eigen zeggen vervelend dat weggebruikers last hebben van de blokkade, "maar wij hebben al drie jaar last, en niemand kijkt en luistert naar ons". "Onze vergunningen worden niet verlengd, we krijgen geen rechtszekerheid voor de bedrijven, de banken willen niet meegaan in de financieringen. Dus we zitten met onze bedrijven helemaal geblokkeerd en we weten niet welke kant we op moeten."
De blokkade van de snelwegen richting Antwerpen begon gisteravond laat. Over de grens bij Eersel reden meer dan vijftig tractoren de snelweg op. De demonstranten staken vuren aan en riepen op om de blokkade enkele dagen vol te houden. Nederlandse boeren reden vanuit Bergeijk naar de grens en sloten zich aan bij de actie, om hun Belgische collega's te steunen. Volgens de initiatiefnemer waren er gisteravond zo'n 30 à 35 Nederlanders.
Ook op verschillende plekken in Nederland waren gisteravond boerenacties. Zo stonden op de Dam in Amsterdam zo'n vijftien tractoren. Bij het Gelderse provinciehuis in Arnhem kwamen tientallen boeren samen. Verderop op de Markt in het centrum stonden zo'n 120 landbouwvoertuigen. Ook in Woerden en Groningen hadden boeren zich verzameld.
In een reactie op de protesten bij de grens zei demissionair minister Yesilgöz van Justitie vanochtend dat het iedereen vrijstaat om te demonstreren, maar ze deed een oproep om dat niet te doen "op plekken waar je jezelf en anderen in gevaar brengt".
Op de vraag of er wordt ingegrepen en of ze de blokkades afwijst, zei ze dat dat altijd een lokale afweging van de burgemeester, samen met justitie en politie is. "Zodat wij niet vanuit Den Haag van een afstand daarover moeten oordelen".
https://nos.nl/artikel/25(...)ht-door-boerenacties
Heb jij op datzelfde feesboek dan ook het bericht gemist dat we meer importeren dan exporteren? Of dat we niet eens voldoende landbouwgrond hebben om in onze eigen voedsel te kunnen voorzien?quote:Op zaterdag 3 februari 2024 13:07 schreef SOG het volgende:
[..]
Gros van de productie is voor export.
Het is niet een kwestie van alle subsidies wegvallen of niks wegvallen. Er kan een middenweg zijn.
Doen alsof we geen voedsel meer op het bord krijgen is behoorlijk overdreven en dramatisch. Heb je dat toevallig op feesboek gelezen?
Biologische boeren zijn wel liev.quote:
Boycot alle boerenproducten. Wel volhouden he?quote:
Precies, die boeren houden alle voedzame producten voor zichzelf, mensen zonder eigen stuk land oftewel stedelingen moeten maar zien te overleven van de kliekjes die de boeren weggooien.quote:
Die mensen uit de stad kunnen sprinkhanen eten.quote:Op zaterdag 3 februari 2024 13:32 schreef torentje het volgende:
[..]
Precies, die boeren houden alle voedzame producten voor zichzelf, mensen zonder eigen stuk land oftewel stedelingen moeten maar zien te overleven van de kliekjes die de boeren weggooien.
Dat hou ik al een tijdje vol. Ik eet sinds een paar maanden vegan.quote:Op zaterdag 3 februari 2024 13:32 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Boycot alle boerenproducten. Wel volhouden he?
Groente komt uit de fabriek?quote:Op zaterdag 3 februari 2024 13:37 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Dat hou ik al een tijdje vol. Ik eet sinds een paar maanden vegan.
quote:Op zaterdag 3 februari 2024 13:37 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Dat hou ik al een tijdje vol. Ik eet sinds een paar maanden vegan.
Zelf het bos in om te plukken? Heb je wel gecheckt of dat niet door een boer beheerd natuurgebiedje is?quote:Op zaterdag 3 februari 2024 13:37 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Dat hou ik al een tijdje vol. Ik eet sinds een paar maanden vegan.
Je moet wel onderscheid maken ! Je hebt boeren die realistisch denken en soms ook echt wel pech hebben of zelfs oneerlijk behandeld zijn.quote:
De meeste boeren weten zelf ook dat het anders moet, dat het anders kan. Maar zij willen wel duidelijkheid en regels/doelen die haalbaar zijn. Ze willen best investeren of anderzijds hun bedrijf opdoeken maar willen wel vooral duidelijkheid daarin.quote:Op zaterdag 3 februari 2024 13:43 schreef Nebelwerfer het volgende:
Tijd voor een duidelijk beleid waarbij de boeren weten waar ze aan toe zijn. En dit zal her en der pijn doen, maar ook kansen bieden.
quote:Op zaterdag 3 februari 2024 13:07 schreef SOG het volgende:
Gros van de productie is voor export.
Het is niet een kwestie van alle subsidies wegvallen of niks wegvallen. Er kan een middenweg zijn.
Doen alsof we geen voedsel meer op het bord krijgen is behoorlijk overdreven en dramatisch. Heb je dat toevallig op feesboek gelezen?
quote:Importeren, verwerken en verwaarden
Met andere woorden: De Nederlandse exportpositie heeft weinig te maken met de veronderstelling dat we in Nederland teveel voedsel zouden produceren. De exportpositie dankt Nederland vooral doordat we veel ruwe grondstoffen importeren, dit verwerken en verwaarden. Daarnaast wordt 54 procent direct rondom Nederland afgezet; in Duitsland, België, Frankrijk en Engeland. In de ogen van menig Nederlander (met een grootheidswaanzin) produceren we evenwel voor een wereldmarkt, maar Nederland is qua grootte net zo groot als de Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen. Onze export is dus eigenlijk regionaal en binnen de grenzen van de EU. Gezien het feit dat we lid zijn van de EU is het niet meer dan logisch dat we producten vooral op deze markt afzetten.
Bovendien importeren we in kilogrammen meer grondstoffen of voedsel uit de EU dan dat we exporteren. Van de 64,1 miljard euro import kwam in 2019 zo’n 40 procent alleen al uit Duitsland, België, Frankrijk en Verenigd Koninkrijk (10 procent uit Brazilië een de VS). Dit zijn veelal onbewerkte producten waaraan de Nederlandse industrie nog waarde toevoegt. Daarnaast bestaat bijna 20 miljard euro van de export uit sierteelt, landbouwtechniek, diensten en meststoffen. Op basis van alleen voedsel is er ‘slechts’ tien miljard euro waardeverschil tussen export en import.
Export en import georiënteerd
„Nederland voedt niet de wereld, maar de wereld voedt Nederland.”, verklaart CBS-woordvoerder Cor Pierik. „Het eerste beklijft, maar andersom niet. Weinigen weten ook dat de wereld Nederland voedt. Echter, 60 procent van wat wij importeren, wordt door de Nederlander geconsumeerd. We zijn dus niet alleen export maar ook import georiënteerd.”
Yeah, right...quote:Op zaterdag 3 februari 2024 13:37 schreef Starhopper het volgende:
Dat hou ik al een tijdje vol. Ik eet sinds een paar maanden vegan.
Dat is ook mijn ervaring met veel boeren.quote:Op zaterdag 3 februari 2024 13:52 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
De meeste boeren weten zelf ook dat het anders moet, dat het anders kan. Maar zij willen wel duidelijkheid en regels/doelen die haalbaar zijn. Ze willen best investeren of anderzijds hun bedrijf opdoeken maar willen wel vooral duidelijkheid daarin.
De LTO valt nmm wel mee, het is vooral die FDF club die lawaai maakt.quote:Op zaterdag 3 februari 2024 14:09 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Dat is ook mijn ervaring met veel boeren.
Die voelen zich vaak ook niet zo verbonden met de BBB en die boerenorganisaties die deze protesten optuigen.
In mijn optiek moet er vooral iemand opstaan binnen de lto die realistisch op gaat komen voor de boeren. Die Sjaak die nu daar de boel aanvoert lijkt mij iets teveel op 1 van 50plus in zijn doen en laten. Nu kan ik mij hierin vergissen en pakt lto zijn taak goed op, dat weet ik zo niet.
Ik wil ook niet zeggen dat de LTO. Lawaai maakt. Het gaat me er meer om dat ik Sjaak niet altijd sterk vind naar buiten toe. Teveel hangen in het sentiment en te weinig heldere standpunten waar men mee verder kan.quote:Op zaterdag 3 februari 2024 14:10 schreef AchJa het volgende:
[..]
De LTO valt nmm wel mee, het is vooral die FDF club die lawaai maakt.
Die vrouw heeft geen enkel idee wat ze aan het doen is. Ze kan blijkbaar ook niet rekenen.... serieus, heeft een vorm van dyslexie maar dan met cijfers. Zo iemand wil in het landsbestuur gaan zitten, knettergek.quote:Op zaterdag 3 februari 2024 13:39 schreef Nebelwerfer het volgende:
https://nos.nl/l/2507335
Vd Plas was dan ook weer verschrikkelijk bij op1. Geen veroordelingen over toch echt wel onwenselijke teksten en vaag over eigen standpunten.
Haar reclame achtergrond maakt dat de mensen, op wie ze zich wil richten, zich goed aangesproken voelen.quote:Op zaterdag 3 februari 2024 14:28 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Die vrouw heeft geen enkel idee wat ze aan het doen is. Ze kan blijkbaar ook niet rekenen.... serieus, heeft een vorm van dyslexie maar dan met cijfers. Zo iemand wil in het landsbestuur gaan zitten, knettergek.
Maar ze ziet er uit als een volkse Rita uit de volksbuurt. Daarom stemmen mensen op haar.
Dat klopt maar vind ik niet echt een argument. We importeren ook veel. Dat gaat om voedsel dat we niet in Nederland kunnen verbouwen zoals olijven, koffie, thee, bananen. Wij zijn dan weer heel goed in pootaardappelen.quote:Op zaterdag 3 februari 2024 13:07 schreef SOG het volgende:
[..]
Gros van de productie is voor export.
Het is niet een kwestie van alle subsidies wegvallen of niks wegvallen. Er kan een middenweg zijn.
Doen alsof we geen voedsel meer op het bord krijgen is behoorlijk overdreven en dramatisch. Heb je dat toevallig op feesboek gelezen?
Het is ook niet per se een argument, maar meer het onderuithalen van de stelling dat al deze boeren er zijn voor de voedselproductie van Nederland. Want alles wat je exporteert wordt dus niet hier geconsumeerd. En dan kun je boer zijn, maar net zo goed iets anders exporteren wat minder belastend is voor het milieu hier of minder ruimte inneemt.quote:Op zaterdag 3 februari 2024 14:53 schreef grimselman het volgende:
[..]
Dat klopt maar vind ik niet echt een argument. We importeren ook veel. Dat gaat om voedsel dat we niet in Nederland kunnen verbouwen zoals olijven, koffie, thee, bananen. Wij zijn dan weer heel goed in pootaardappelen.
En in het buitenland kunnen ze geen kippen, varkens en koeien houden?quote:Op zaterdag 3 februari 2024 14:53 schreef grimselman het volgende:
[..]
Dat klopt maar vind ik niet echt een argument. We importeren ook veel. Dat gaat om voedsel dat we niet in Nederland kunnen verbouwen zoals olijven, koffie, thee, bananen. Wij zijn dan weer heel goed in pootaardappelen.
quote:De boerenprotesten in Europa zijn vooral een goed getimede driftbui
In Europa
Caroline de Gruyter - NRC
Eind januari nam Jordan Bardella een TGV uit Parijs naar een boerderij in de Médoc. Hij nam journalisten mee. Kaplaarzen aan, koeien aaien, opnames voor avondjournaals naast een baal hooi, en hup terug naar Parijs. Bardella is de jonge lijsttrekker van Marine Le Pens radicaalrechtse Rassemblement National voor de Europese verkiezingen in juni.
Hij staat hoog in de peilingen. Boerenprotesten zijn voor hem een godsgeschenk. Tijdens zulke bliksembezoekjes scheldt hij op „ emmerdeurs professionnels ” – beroepszeikerds – die steeds ingewikkelde normen voor klimaat, dierenwelzijn of voedselveiligheid uitvaardigen, maar nooit uit hun Brusselse kantoren komen om te zien wat ze aanrichten. „Je zou denken dat die lui helemaal geen landbouw of visserij willen!”
Omdat niet alleen Bardella dit soort onzin uitkraamt, maar zijn radicaal- en extreemrechtse vrienden elders in Europa ook, is het misschien goed om een paar dingen op een rijtje te zetten. Allereerst: eenderde van de Europese begroting gaat naar landbouw, terwijl de landbouwsector goed is voor 1,4 procent van het bbp. Van alle EU-landen krijgt Frankrijk het meest: een zesde. En raad eens wie daar vooral van profiteren? Grote boerenbedrijven. Want hoe meer hectares je hebt, hoe meer je krijgt. 20 procent van de boeren vangt 80 procent van de subsidies. Geen wonder dat het aantal kleine boeren afneemt.
De grootste klant van Europese landbouwfondsen is de agribusiness. Bardella en co doen alsof zij een vergeten, verpauperde klasse steunen die niet anders kan dan stront op straat gooien en politieauto’s rammen met trekkers, maar dat is maar een fractie van het verhaal. De boerenprotesten in Frankrijk, Duitsland, België en elders zijn eerder een goed getimede driftbui van een gepriviligeerde boerenklasse dan de desperate noodkreet van keuterboertjes die elke koe bij naam kennen en bij donker aan de keukentafel verzuipen in Brusselse paperassen over pesticiden of eco-heggen. Er zíjn amper keuterboertjes meer. En het gros zit niet in West-Europa, maar in landen als Roemenië. En wat die paperassen betreft: hoezo is het slecht dat je zakenlui die bakken geld krijgen stevig controleert?
Brusselse ambtenaren weten dit natuurlijk. En ze haten het. Als je ergens in Europa keiharde kritiek wil horen op het Europese landbouwbeleid, moet je naar Brussel. Elke keer als de Europese begroting voor zeven jaar moet worden uitonderhandeld maken deze „zeikerds” voorstellen om minder landbouwfondsen aan de agribusiness te geven en meer aan kleine boeren die het wél nodig hebben (en aan anderen die vanwege ‘marktwerking’ amper rondkomen, zoals verplegers of onderwijzers). Maar zulke hervormingen komen er nooit door.
Waarom niet? Omdat de lidstaten over de begroting beslissen, niet Europese ambtenaren. En nationale leiders staan allemaal onder druk van de agrilobby. Ze weten: als ik grote boeren de waarheid vertel – namelijk dat je niet én kunt profiteren van de vrije landbouwmarkt én je hand kunt ophouden bij de overheid als het even tegenzit – stemmen ze volgende keer op Bardella. En niet alleen zij, maar ook veel burgers die niet weten hoe het zit en in Bardella’s kulargumenten trappen over elite versus arme boertjes, en stad tegenover platteland (dé boerenbondleider in Frankrijk heeft zelf een slordige 700 hectare).
Zelfs president Macron, die beter weet maar peentjes zweet voor de verkiezingen in juni, misbruikte deze week de Europese top om ‘Brussel’ te dwingen boeren overgangsregelingen op klimaatregels te geven.
Toen het Europese landbouwbeleid werd opgezet, in 1962, werden boeren betaald om te produceren. Mensen moesten eten, zo simpel was het. Na een poosje was er zoveel gesubsidieerd voedsel dat boeren werden betaald om niet te produceren, of overschotten in Afrika te verpatsen. Tegenwoordig hebben we een ander systeem: de markt regelt de productie, maar boeren krijgen per hectare subsidie. Resultaat: de agrilobby heeft de politiek bij de strot en drijft kiezers in de armen van radicaalrechts. De kleine boer heeft het nakijken. Het Europese landbouwbeleid moet op de schop, en wel nu.
Wat betreft vee heb je helemaal gelijk. Ik kom uit een akkerbouwfamilie dus ik heb wat last van tunnelvisie. Voor mijn tiende geen koe gezienquote:Op zaterdag 3 februari 2024 15:04 schreef Leandra het volgende:
[..]
En in het buitenland kunnen ze geen kippen, varkens en koeien houden?
De landbouw is het minste probleem in deze, de extreme vervuiling wordt veroorzaakt door veel te veel vee, dat er simpelweg primair voor de export is.
Dan met pootaardappelen aankomen als argument werkt niet natuurlijk.
Even los van het feit dat alle groenten die in het Westland in kassen verbouwd worden hier zonder die kassen deels ook niet verbouwd kunnen worden.
Maar dat is voor de meeste boeren ook helemaal geen probleem. waar zij wel een probleem mee hebben is de vaagheid rondom allerlei regeltjes en regelingen waar een normaal mens gewoon niet meer doorheen komt zonder enige juridische opleiding genoten te hebben.quote:Op zaterdag 3 februari 2024 15:04 schreef Leandra het volgende:
[..]
En in het buitenland kunnen ze geen kippen, varkens en koeien houden?
De landbouw is het minste probleem in deze, de extreme vervuiling wordt veroorzaakt door veel te veel vee, dat er simpelweg primair voor de export is.
Dan met pootaardappelen aankomen als argument werkt niet natuurlijk.
Even los van het feit dat alle groenten die in het Westland in kassen verbouwd worden hier zonder die kassen deels ook niet verbouwd kunnen worden.
Afgezien van de kinderboerderij en de transporten richting slachthuis heb ik überhaupt nog nooit een varken gezien.quote:Op zaterdag 3 februari 2024 15:17 schreef grimselman het volgende:
[..]
Wat betreft vee heb je helemaal gelijk. Ik kom uit een akkerbouwfamilie dus ik heb wat last van tunnelvisie. Voor mijn tiende geen koe gezien
Dan verenig je je en ga je met de overheid in gesprek in plaats van allemaal snelwegen te blokkeren. De boeren zouden de eerste zijn die dat gedrag van bijvoorbeeld een Extinction Rebellion zouden afkeuren, maar doen het vervolgens zelf wel.quote:Op zaterdag 3 februari 2024 15:33 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Maar dat is voor de meeste boeren ook helemaal geen probleem. waar zij wel een probleem mee hebben is de vaagheid rondom allerlei regeltjes en regelingen waar een normaal mens gewoon niet meer doorheen komt zonder enige juridische opleiding genoten te hebben.
Het probleem wat boeren vandaag de dag hebben is dat zij hun bedrijf contiue aan moeten passen aan veranderende wetgeving, enorme bakken met geld er tegen aan smijten en vervolgens de overheid wéér een regeltje bij verzint.
Dan kun je wel je bedrijf stoppen maar als dat bedrijf al generaties lang in handen is dan is dat zo makkelijk vaak niet. Het probleem wat de overheid met de regeltjesdruk zelf gecreëerd heeft is dat je eigenlijk alleen nog maar rendabel kunt zijn als je aan schaalvergroting doet. Als meen dan vervolgens gaat zeggen dat die grote veestallen maar op moeten rotten, dan kun je je toch ook wel een voorstelling maken hoe dat valt bij die veehouderijen?
Als ze die constant wijzigende wetgeving vervelend vinden kunnen ze beter bij hun eigen belangenorganisaties de boel blokkeren, die zijn er met hun gelobby de oorzaak van dat wetgeving aan de lopende band wordt afgezwakt waardoor elke keer wijzigingen nodig zijn als blijkt dat het niet afdoende is.quote:Op zaterdag 3 februari 2024 15:33 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Maar dat is voor de meeste boeren ook helemaal geen probleem. waar zij wel een probleem mee hebben is de vaagheid rondom allerlei regeltjes en regelingen waar een normaal mens gewoon niet meer doorheen komt zonder enige juridische opleiding genoten te hebben.
Het probleem wat boeren vandaag de dag hebben is dat zij hun bedrijf contiue aan moeten passen aan veranderende wetgeving, enorme bakken met geld er tegen aan smijten en vervolgens de overheid wéér een regeltje bij verzint.
Dan kun je wel je bedrijf stoppen maar als dat bedrijf al generaties lang in handen is dan is dat zo makkelijk vaak niet. Het probleem wat de overheid met de regeltjesdruk zelf gecreëerd heeft is dat je eigenlijk alleen nog maar rendabel kunt zijn als je aan schaalvergroting doet. Als meen dan vervolgens gaat zeggen dat die grote veestallen maar op moeten rotten, dan kun je je toch ook wel een voorstelling maken hoe dat valt bij die veehouderijen?
Is dat niet al eens geprobeerd dan?quote:Op zaterdag 3 februari 2024 15:44 schreef eenjongen... het volgende:
[..]
Dan verenig je je en ga je met de overheid in gesprek in plaats van allemaal snelwegen te blokkeren. De boeren zouden de eerste zijn die dat gedrag van bijvoorbeeld een Extinction Rebellion zouden afkeuren, maar doen het vervolgens zelf wel.
Het bedrijf waar ik werk heeft ook continue te maken met veranderende wetgeving, ook wetgeving die, als het eerste voorstel dat op tafel ligt zou worden aangenomen in sommige gevallen zou zorgen dat (zonder compensatie) die hele sector om zou vallen. Dan verenig je je als sector en ga je daarna het gesprek aan ipv burgertje pesten. En ja, dit is ook een sector waar heel Nederland van afhankelijk is voor haar eerste levensbehoefte.
Eens, het is natuurlijk wel zo dat alle partijen weten waar de pijnpunten liggen.quote:Op zaterdag 3 februari 2024 15:33 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Maar dat is voor de meeste boeren ook helemaal geen probleem. waar zij wel een probleem mee hebben is de vaagheid rondom allerlei regeltjes en regelingen waar een normaal mens gewoon niet meer doorheen komt zonder enige juridische opleiding genoten te hebben.
Het probleem wat boeren vandaag de dag hebben is dat zij hun bedrijf contiue aan moeten passen aan veranderende wetgeving, enorme bakken met geld er tegen aan smijten en vervolgens de overheid wéér een regeltje bij verzint.
Dan kun je wel je bedrijf stoppen maar als dat bedrijf al generaties lang in handen is dan is dat zo makkelijk vaak niet. Het probleem wat de overheid met de regeltjesdruk zelf gecreëerd heeft is dat je eigenlijk alleen nog maar rendabel kunt zijn als je aan schaalvergroting doet. Als meen dan vervolgens gaat zeggen dat die grote veestallen maar op moeten rotten, dan kun je je toch ook wel een voorstelling maken hoe dat valt bij die veehouderijen?
Ja natuurlijk is dat (meermaals) geprobeerdquote:Op zaterdag 3 februari 2024 15:50 schreef Jacy-Jacy het volgende:
[..]
Is dat niet al eens geprobeerd dan?
(ik weet het echt niet)
Jij bent dus duidelijk zo'n boer die normale mensen niet al te groot en te sterk en dus niet te snel wil hebben.quote:Op zaterdag 3 februari 2024 13:36 schreef Jacy-Jacy het volgende:
[..]
Die mensen uit de stad kunnen sprinkhanen eten.
[ afbeelding ]
Zijn dat reacties van mede-boeren of gewoon "toetsenbordhelden"?quote:Op zaterdag 3 februari 2024 16:26 schreef Momo het volgende:
[ twitter ]
Er is een radicaal groepje boeren, waar je als boer niet blij mee moet zijn. Die lijken trouwens meer op FvD te zitten dan BBB
Ja, maar lopen van tafel als er niet aan hun eisen wordt voldaanquote:Op zaterdag 3 februari 2024 15:50 schreef Jacy-Jacy het volgende:
[..]
Is dat niet al eens geprobeerd dan?
(ik weet het echt niet)
Waarschijnlijk als boeren verklede antifa om de echte boeren in een kwaad daglicht te brengenquote:Op zaterdag 3 februari 2024 17:13 schreef Toine51 het volgende:
[..]
Zijn dat reacties van mede-boeren of gewoon "toetsenbordhelden"?
Voor boeren zijn dat kliekjes, want men krijgt daar geen vol gevoel van, zelf eten en drinken de boeren beter en voedzamer voedsel.quote:Op zaterdag 3 februari 2024 20:17 schreef Gia het volgende:
Vandaag nog een boer gespekt. Kaas, ijs en vla gekocht, gemaakt van melk van eigen koeien.
Heerlijk!
Ik snap ook niet dat andere protesten van de weg afgehaald worden, vaak al na een uur, en de boeren gewoon dagenlang hun gang mogen gaan. Ik snap dat trekkers van de weg halen wel even lastiger is dan een paar milieuactivisten te voet, maar ik zie niet eens een poging gedaan worden. Intussen kosten de boeren andere bedrijfstakken geld met al die blokkades.quote:Op zaterdag 3 februari 2024 21:03 schreef spectrumanalyser het volgende:
Het begrip opruiing is mij nog niet helemaal duidelijk. Die kerel doet de ene na de andere oproep en de snelweg staat vast.
Een vrouw uit Friesland kreeg ooit eens 90 uur taakstraf voor 1 zo'n oproep.
FDF had bij de afgelopen verkiezingen kandidaat #3 geleverd voor BVNL achter de nummer 2 Henk Krol.quote:Op zaterdag 3 februari 2024 16:26 schreef Momo het volgende:
[ twitter ]
Er is een radicaal groepje boeren, waar je als boer niet blij mee moet zijn. Die lijken trouwens meer op FvD te zitten dan BBB
Dat is 100% de schuld van de boeren en hun belangenorganisaties zelf. Zij komen zelf al vele decennia met allerlei nepoplossingen die totaal niet helpen omdat ze het zelf zogenaamd wel beter weten.quote:Op zaterdag 3 februari 2024 15:33 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Maar dat is voor de meeste boeren ook helemaal geen probleem. waar zij wel een probleem mee hebben is de vaagheid rondom allerlei regeltjes en regelingen waar een normaal mens gewoon niet meer doorheen komt zonder enige juridische opleiding genoten te hebben.
Het probleem wat boeren vandaag de dag hebben is dat zij hun bedrijf contiue aan moeten passen aan veranderende wetgeving, enorme bakken met geld er tegen aan smijten en vervolgens de overheid wéér een regeltje bij verzint.
Dan kun je wel je bedrijf stoppen maar als dat bedrijf al generaties lang in handen is dan is dat zo makkelijk vaak niet. Het probleem wat de overheid met de regeltjesdruk zelf gecreëerd heeft is dat je eigenlijk alleen nog maar rendabel kunt zijn als je aan schaalvergroting doet. Als meen dan vervolgens gaat zeggen dat die grote veestallen maar op moeten rotten, dan kun je je toch ook wel een voorstelling maken hoe dat valt bij die veehouderijen?
Wat een verschil in aanpak, vind je ook niet?quote:Op zondag 4 februari 2024 09:01 schreef Morri2 het volgende:
[..]
Ik snap ook niet dat andere protesten van de weg afgehaald worden, vaak al na een uur, en de boeren gewoon dagenlang hun gang mogen gaan. Ik snap dat trekkers van de weg halen wel even lastiger is dan een paar milieuactivisten te voet, maar ik zie niet eens een poging gedaan worden. Intussen kosten de boeren andere bedrijfstakken geld met al die blokkades.
De lto heeft altijd zijn oren naar de grote jongen laten hangen. Altijd maar meer en komt later welquote:Op zaterdag 3 februari 2024 14:09 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Dat is ook mijn ervaring met veel boeren.
Die voelen zich vaak ook niet zo verbonden met de BBB en die boerenorganisaties die deze protesten optuigen.
In mijn optiek moet er vooral iemand opstaan binnen de lto die realistisch op gaat komen voor de boeren. Die Sjaak die nu daar de boel aanvoert lijkt mij iets teveel op 1 van 50plus in zijn doen en laten. Nu kan ik mij hierin vergissen en pakt lto zijn taak goed op, dat weet ik zo niet.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |