abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  Overall beste user 2022 woensdag 27 december 2023 @ 20:14:46 #3
3928 Ulx
you aint no punk you punk
pi_211782797
Je hoeft niet alleen plaatjes te kijken hoor.
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
pi_211783045
quote:
0s.gif Op woensdag 27 december 2023 20:06 schreef luxerobots het volgende:
Het gesteggel over de steun is inderdaad een slecht teken voor Oekraïne. Maar de Russische economie staat er ook niet bepaald goed voor.
Lees wel hier in daar dat Rusland het nog wel 5-10 jaar kan volhouden met oorlogseconomie. Kan Oekraïne dat met minder westerse steun?
A Robin Redbreast in a Cage Puts all Heaven in a Rage.
pi_211783073
quote:
0s.gif Op woensdag 27 december 2023 20:04 schreef Ulx het volgende:
[ twitter ]

Beter, hulp uit het Oosten neemt toe.
Volgens mij zouden ze (voor nu) via Amerika wat aan munitie leveren, niet hele Patriotsystemen.
pi_211783105
Gezien het vorige topic dicht is.

quote:
De economie van Rusland is verlamd: de oorlogmachine van Poetin overleeft alleen door kannibalisatie op staatsbedrijven, volgens Amerikaanse onderzoekers

De Russische economie is verlamd geraakt en de focus op de oorlog in Oekraïne zorgt voor ‘kannibalisatie’ op de activiteiten van Russische staatsbedrijven.
Dat stellen wetenschappers van de Amerikaanse Yale-universiteit, in een commentaar op de positieve geluiden over de economie van Rusland.
De onderzoekers waarschuwen dat het Westen zich niet moet laten misleiden door het positieve beeld van de Russische economie dat president Poetin schetst.

Volgens twee onderzoekers van de Amerikaanse Yale-universiteit is de Russische economie verlamd en overleeft de oorlogsmachine van president Vladimir Poetin alleen door te kannibaliseren op te activiteiten van staatsbedrijven.

In een opiniestuk in het blad Foreign Policy van afgelopen weekend reageren Jeffrey Sonnenfeld en Steven Tian op recente commentaren waarin president Vladimir Poetin wordt omschreven als een van de grote winnaars van 2023, omdat de Russische economie tekenen van veerkracht zou vertonen.

Westerse sancties en de massale uittocht van multinationals uit Rusland die daarop volgde, hebben de economie van Rusland zeer hard geraakt, stellen ze. “Het is een misvatting om te denken dat alles op rolletjes loopt voor Poetin. Het is ook van belang om de effectieve maatregelen om hem onder druk te zetten niet overboord te gooien”, schrijven Sonnenfeld en Tian,

De onderzoekers merken onder meer op dat het confisqueren van bezittingen van westerse bedrijven door Rusland het land niet rijker maakt. Ze wijzen verder op diverse andere tekenen dat de Russische economie wankel is.

Structurele verzwakking economie Rusland
Sinds de Russische invasie van Oekraïne begin 2022 zijn minstens 1 miljoen Russen naar andere landen gevlucht, waaronder technisch toptalent. Die brain drain heeft bijgedragen aan een tekort aan arbeidskrachten van bijna 5 miljoen mensen en heeft de inflatie in Rusland hoog doen oplopen.

Ondertussen is er naar schatting voor ruim 250 miljard dollar aan privékapitaal uit Rusland verdwenen tussen februari 2022 en juni 2023, aldus Sonnenfeld en Tian. Ze baseren zich hierbij op gegevens van de Russische centrale bank.

Bovendien heeft Rusland de toegang verloren tot westerse technologie en expertise waar Russische bedrijven op vertrouwden, terwijl directe buitenlandse investeringen in Rusland bijna volledig zijn opgedroogd.

De situatie wordt verergerd door de strenge kapitaalcontroles. Russische activa die in roebels worden gewaardeerd, zijn omgerekend in andere valuta zoals de dollar en de euro veel minder waard op de wereldmarkt.

De financiële sancties die Rusland afsnijden van een groot deel van de internationale kapitaalmarkten, hebben ervoor gezorgd dat Russische bedrijven geen nieuwe aandelen of nieuwe obligaties kunnen uitgeven op westerse financiële markten.

"Rusland, dat nooit eindproducten - industriële of consumptiegoederen - heeft geleverd aan de wereldeconomie, is verlamd", aldus Sonnenfeld en Tian. "Het is in de verste verte geen economische supermacht. De grondstoffen die het land produceert, zijn overwegend ook elders verkrijgbaar. De oorlogsmachine wordt alleen in stand gehouden door de kannibalisatie op de activiteiten van door de staat gecontroleerde bedrijven."

Met dat laatste doelen de onderzoekers onder meer op de verhoging van belastingen voor Russische olie- en gasbedrijven om de staatskas te spekken en de oorlog in Oekraïne te financieren. Dit gaat echter ten koste van investeringen in productiecapaciteit voor de langere termijn bij staatsbedrijven.

Dat de economie van Rusland nog zware tijden te wachten staan, wordt door sommige Russische overheidsfunctionarissen ook erkend. Maandag zei gouverneur Elvira Nabiullina van de Russische centrale bank dat ze meer westerse sancties verwacht waar Rusland zich op moet voorbereiden.

Hoewel Rusland de economische stormen van de afgelopen twee jaar heeft doorstaan, waarschuwde Nabiullina ervoor dat de economie geen al te solide fundering heeft, aldus staatspersbureau TASS.
https://www.businessinsid(...)tie-staatsbedrijven/
pi_211784811
quote:
14s.gif Op woensdag 27 december 2023 20:12 schreef AchJa het volgende:

[..]
[ afbeelding ]

Duitse Patriot @:Sliac Airbase in Slowakije... :P
Nederlands kentekenplaat rechts?
  woensdag 27 december 2023 @ 21:50:08 #9
94451 SillyWalks
Ministry of Silly Walks
pi_211785142
quote:
0s.gif Op woensdag 27 december 2023 20:24 schreef Discombobulate het volgende:

[..]
Lees wel hier in daar dat Rusland het nog wel 5-10 jaar kan volhouden met oorlogseconomie. Kan Oekraïne dat met minder westerse steun?
Waar lees je dit?
Minister: lt's not particularly silly, is it? I mean, the right leg isn't silly at all and the left leg merely does a forward aerial half turn every alternate step.
Mr Pudey: Yes, but I think that with Government backing I could make it very silly.
pi_211785574
quote:
0s.gif Op woensdag 27 december 2023 21:50 schreef SillyWalks het volgende:

[..]
Waar lees je dit?
Pravda ^O^ ^O^
zeer vocale Trump hater - VEM2012
pi_211786637
twitter
pi_211786650
quote:
0s.gif Op woensdag 27 december 2023 20:24 schreef Discombobulate het volgende:

[..]
Lees wel hier in daar dat Rusland het nog wel 5-10 jaar kan volhouden met oorlogseconomie. Kan Oekraïne dat met minder westerse steun?
Het slechtste scenario is natuurlijk een herverkiezing van Trump, waarbij Amerika stopt met de militaire steun. De VS is de grootste leverancier van wapens, dat zou dus een grote klap zijn.

Overigens moet ik het zelf nog maar zien. Eerst moet Trump maar eens herkozen worden, en daarnaast moet hij dan nog maar eens stoppen met de steun, ook in de VS snappen ze heel goed dat Oekraïne steunen in het belang van de VS is. Al is het maar omdat ze in Iran, Noord-Korea en China ook meekijken, een VS dat zijn bondgenoten niet steunt, is voor deze boevenlanden ook heel interessant, zij hebben immers ook zo hun (grens)conflictjes die ze uit zouden willen vechten.

Bovendien denk ik dat er in Europa genoeg landen overblijven die wel gemotiveerd zijn om wapens te leveren, al is het maar omdat zij ook weten dat een verliezend Oekraïne slechter uitpakt dan een Oekraïne dat wint.

Goed, met minder westerse steun hebben ze in Oekraïne wel een probleem. De Russen zullen dan ongetwijfeld het initiatief weer pakken. Overigens denk ik dat het nog lastig wordt voor de Russen om over de Dnjepr heen te komen, bovendien is Kiev een stad met 2,8 miljoen inwoners. Alleen als het de Russen lukt om een paar miljoen militairen in Oekraïne te plaatsen, zie ik het ze lukken om het hele land te bezetten. En dan zullen de Oekraïners ook door blijven vechten, desnoods met stokken en stenen.
pi_211787122
https://www.ft.com/content/925d2d15-57bf-4a1b-b010-4e009be85f5a

Zonder Westerse steun geen salaris jongens.
A Robin Redbreast in a Cage Puts all Heaven in a Rage.
  woensdag 27 december 2023 @ 23:48:55 #14
37149 slashdotter3
Arrow to the knee!
pi_211788613
quote:
0s.gif Op woensdag 27 december 2023 18:25 schreef AchJa het volgende:

[..]
Ik betwijfel het idd of er een Storm Shadow/SCALP is ingezet... Kan ook een waterdrone of simpelweg sabotage geweest zijn.

Maar goed, dat zullen we wel nooit zeker weten.
Als er een beetje succesvolle aanval door Oekraine is uitgevoerd is het automatisch een Storm Shadow volgens de Russen. Het standaardriddeltje.
pi_211789504
https://kyivindependent.com/ukraine-opens-embassy-in-ghana/
quote:
Ukraine opens embassy in Ghana with Rwanda, Mozambique, Botswana to follow

Ukraine has opened a diplomatic mission in Accra, the capital of Ghana, and plans to open embassies in Rwanda, Mozambique, and Botswana, the Foreign Ministry announced on Dec. 27.

One of Ukraine's foreign policy priorities for the upcoming year is continuing to develop ties with African countries, President Volodymyr Zelensky said on Dec. 22, as Moscow seeks to expand its influence on the continent.

Zelensky "gave the Ukrainian diplomatic service the task of opening new embassies in Africa," Foreign Minister Dmytro Kuleba said on Dec. 27.

"I am pleased to announce that the first of them has already started its work in Ghana," Kuleba said.

"This is part of our strategy to develop relations with African countries, the Ukrainian-African renaissance, and to counter Russian influence in the world."

Opening embassies in countries like Ghana "will also open up new opportunities for the Ukrainian state, business and citizens," Kuleba said.

Until the ambassador is appointed, the embassy will operate at the level of a charge d'affaires, according to Kuleba.

Ukraine has plans to open 10 embassies in Africa, the Foreign Ministry said.

In December 2022, Zelensky said he would like to see Ukraine eventually have a presence in 30 African countries.
pi_211789569
Voor de verandering eens een hele kritische antwoorder. Zal waarschijnlijk binnenkort of dood neer vallen of verdwijnen. Maar ze heeft wel ballen in elk geval. En ze verteld gewoon de waarheid.

[ Bericht 14% gewijzigd door Delenlill op 28-12-2023 06:15:47 ]
pi_211789827
https://www.reddit.com/r/(...)amatorsk_detachment/
The border guards of the Kramatorsk detachment thank volunteers for the electronic carriers, which they bought with the funds of Finnish benefactors for the needs of the unit performing combat tasks in the Bakhmut direction.

https://www.reddit.com/r/(...)ussian_positions_in/
Ukrainian T-64BV firing at russian positions in Novomykhailivka

https://www.reddit.com/r/(...)nk_and_causes_it_to/
An ATGM hits a russian tank and causes it to catastrophically cook off

https://www.reddit.com/r/(...)royed_what_might_be/
110th Mechanized Brigade destroyed what might be the last russian BMPT “Terminator” tank support combat vehicle with FPV kamikaze drones in the Avdiivka direction

https://www.reddit.com/r/(...)assive_shockwave_by/
Ukrainian FPV drone causes a massive shockwave by destroying an ammunition depot under an abandoned tank. Mariinka

https://www.reddit.com/r/(...)rated_by_the_khorne/
Ukrainian kamikaze drone operated by the Khorne Group destroys an abandoned russian tank

https://www.reddit.com/r/(...)ssian_attack_in_the/
The 36th brigade repulsed a russian attack in the Krynky area by destroying multiple BTR82-As. Kherson region

https://www.reddit.com/r/(...)s_into_northwestern/
Ukrainian T-64BV tank breaks into northwestern outskirts of Marinka
  donderdag 28 december 2023 @ 07:13:51 #20
465142 PluggieOD
LAAG = RELATIEF
pi_211789831
Wat is dat WIA een wappie kanaal joh.

Waarom post je dat soort onzin Delenlill?

Een bloemlezing uit 30 seconden:
- 20% van de Zwarte vloot vernietigd - verzonnen
- 4 big rockets - verzonnen
- vliegen over de Krim vanaf het noordwesten - verzonnen - hoe dom is die gast?
- het schip zat vol drones - verzonnen

Echt alles -maar dan echt alles- met zijn pijltjes is verzonnen. En aan het einde komt de clue: hij wil geld.

En dat post jij dan elke dag als "waarheid"?

Dat Warthog nieuws was al van Youtube afgeflikkerd - en terecht.

Als je de hele dag deze onzin leest ga je nog echt denken dat niet bekend is al een jaar welke F-16s geleverd gaan worden. Je denkt dat de Russen maar 6 landingsschepen hadden bij de Krim. Je weet het verschil niet tussen blocknummers en updates. Je quotte Oryx verkeerd. Je denkt dat SS een tandem warhead heeft. Je denkt dat cope cages bij Russen niet werken maar bij Isrealiers een super uitvinding zijn. Je denkt dat Squadron Commanders nooit vliegen. Je kunt Twitter onzin kanalen niet herkennen. Je denkt dat er 330 Russische vliegtuigen zijn neergeschoten. En 320 helikopters. Je denkt dat je zo in een Patriot systeem kunt stappen zonder opleiding. Je hebt niet door dat de Russen 40 kleinere landingsschepen hebben. Je denkt dat 1 BTR op zo'n ding iets betekend. Je denkt dat 1 Ropucha landingsvaartuig iets zegt over een treinverbinding.

Bovenstaande is een bloemlezing wat er aan onzin bij de Ohengs voorbij komt elke week hier.

"We weten niet wat de configuratie gaan zijn". Nou dat is precies bekend. Inclusief FMS. Alleen niet bij de vereniging.
En zo gaat het maar door met het nepnieuws.

Het is duidelijk dat er amper technische kennis aanwezig is hier, maar probeer iig niet dit soort onzin te verspreiden.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ergens anders las ik hier dat de journalistiek zijn werk moest doen. Maar als je dit soort bagger loopt te verspreiden ben je niet op zoek naar de waarheid, maar naar dingen die jouw waarheid moeten bevestigen.

Alsof je alleen maar dingen wilt lezen als "Ajax met 4-1 gewonnen van Heracles". Daar kan geen journalistiek tegenop.
  donderdag 28 december 2023 @ 07:30:48 #21
465142 PluggieOD
LAAG = RELATIEF
pi_211789920
quote:
0s.gif Op donderdag 28 december 2023 07:13 schreef Delenlill het volgende:
https://www.reddit.com/r/(...)amatorsk_detachment/
The border guards of the Kramatorsk detachment thank volunteers for the electronic carriers, which they bought with the funds of Finnish benefactors for the needs of the unit performing combat tasks in the Bakhmut direction.

https://www.reddit.com/r/(...)ussian_positions_in/
Ukrainian T-64BV firing at russian positions in Novomykhailivka

https://www.reddit.com/r/(...)nk_and_causes_it_to/
An ATGM hits a russian tank and causes it to catastrophically cook off

etc
De standaard gecopieerde lijst van UkraineWarVideo.

Je zou bijna denken dat de Oekraieners 1 op 20 verliezen toebrengen aan de Russen en dat het heel goed gaat.

Mag hoor. Post bv eens dat Oekraiense commandant Yuriy Fedorenko aangeeft dat ze een 7x achterstand nu hebben qua drones. Let wel: dat zegt de commandant zelf. En dat ze de onderdelen oorlog op de civiele Chinese markt aan het verliezen zijn. Iets dat Ukraiense drone commandant Maidar eerder al aangaf.

Dan post je nieuws, en dat zet je copy paste lijstje elke morgen in een ander daglicht.
  Overall beste user 2022 donderdag 28 december 2023 @ 07:38:11 #22
3928 Ulx
you aint no punk you punk
pi_211789965
Het tegenoffensief bij Krynky gaat ook helemaal verkeerd voor de Russen.

twitter
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
pi_211790059
quote:
0s.gif Op donderdag 28 december 2023 07:30 schreef PluggieOD het volgende:

[..]
De standaard gecopieerde lijst van UkraineWarVideo.

Je zou bijna denken dat de Oekraieners 1 op 20 verliezen toebrengen aan de Russen en dat het heel goed gaat.

Mag hoor. Post bv eens dat Oekraiense commandant Yuriy Fedorenko aangeeft dat ze een 7x achterstand nu hebben qua drones. Let wel: dat zegt de commandant zelf. En dat ze de onderdelen oorlog op de civiele Chinese markt aan het verliezen zijn. Iets dat Ukraiense drone commandant Maidar eerder al aangaf.

Dan post je nieuws, en dat zet je copy paste lijstje elke morgen in een ander daglicht.
Het lijkt wel alsof de Oekrainers elk moment alle Russen er uit kunnen trappen aan de social media te zien.

Realiteit is dat het al maanden een patstelling is en er weinig veranderd.
A Robin Redbreast in a Cage Puts all Heaven in a Rage.
pi_211790200
quote:
0s.gif Op donderdag 28 december 2023 07:13 schreef PluggieOD het volgende:
Je denkt dat SS een tandem warhead heeft.
Dit staat gewoon in de datasheet van de fabrikant van die dingen hoor
pi_211790326
quote:
0s.gif Op donderdag 28 december 2023 07:13 schreef PluggieOD het volgende:


Waarom post je dat soort onzin Delenlill?

Eerlijk, je denkt toch niet dat hij die rommel allemaal echt kijkt laat staan gelooft? :P
Heel veel sambal
pi_211790386
quote:
0s.gif Op donderdag 28 december 2023 07:13 schreef PluggieOD het volgende:
Wat is dat WIA een wappie kanaal joh.

Waarom post je dat soort onzin Delenlill?

Een bloemlezing uit 30 seconden:
- 20% van de Zwarte vloot vernietigd - verzonnen
- 4 big rockets - verzonnen
- vliegen over de Krim vanaf het noordwesten - verzonnen - hoe dom is die gast?
- het schip zat vol drones - verzonnen

Echt alles -maar dan echt alles- met zijn pijltjes is verzonnen. En aan het einde komt de clue: hij wil geld.

En dat post jij dan elke dag als "waarheid"?

Dat Warthog nieuws was al van Youtube afgeflikkerd - en terecht.

Als je de hele dag deze onzin leest ga je nog echt denken dat niet bekend is al een jaar welke F-16s geleverd gaan worden. Je denkt dat de Russen maar 6 landingsschepen hadden bij de Krim. Je weet het verschil niet tussen blocknummers en updates. Je quotte Oryx verkeerd. Je denkt dat SS een tandem warhead heeft. Je denkt dat cope cages bij Russen niet werken maar bij Isrealiers een super uitvinding zijn. Je denkt dat Squadron Commanders nooit vliegen. Je kunt Twitter onzin kanalen niet herkennen. Je denkt dat er 330 Russische vliegtuigen zijn neergeschoten. En 320 helikopters. Je denkt dat je zo in een Patriot systeem kunt stappen zonder opleiding. Je hebt niet door dat de Russen 40 kleinere landingsschepen hebben. Je denkt dat 1 BTR op zo'n ding iets betekend. Je denkt dat 1 Ropucha landingsvaartuig iets zegt over een treinverbinding.

Bovenstaande is een bloemlezing wat er aan onzin bij de Ohengs voorbij komt elke week hier.

"We weten niet wat de configuratie gaan zijn". Nou dat is precies bekend. Inclusief FMS. Alleen niet bij de vereniging.
En zo gaat het maar door met het nepnieuws.

Het is duidelijk dat er amper technische kennis aanwezig is hier, maar probeer iig niet dit soort onzin te verspreiden.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ergens anders las ik hier dat de journalistiek zijn werk moest doen. Maar als je dit soort bagger loopt te verspreiden ben je niet op zoek naar de waarheid, maar naar dingen die jouw waarheid moeten bevestigen.

Alsof je alleen maar dingen wilt lezen als "Ajax met 4-1 gewonnen van Heracles". Daar kan geen journalistiek tegenop.
Het zit je wel heel erg hoog of niet. Dat Oekraïne Rusland zulke verliezen toebrengt. Dat Rusland zo vernederd wordt keer op keer.

- 20 procent van de zwarte vloot vernietigd: was een uitspraak van het ministerie van defensie van de UK. En als je naar dat overzicht van schepen kijkt zijn er inderdaad zo'n 10 van de 50 schepen vernietigd. Wat dus neer komt op 20 procent. Er zijn vast nog wel kleinere schepen aanwezig, waaronder kleinere landingsschepen maar die zijn niet echt van betekenis.
- 4 rakketten: Geen idee ik heb ze niet geteld. Maar het was er ongetwijfeld meer dan 1 die die kant opgestuurd werd. Er was op 1 van de video's duidelijk een raket te zien. Dat wil natuurlijk niet zeggen dat ze ook allemaal aangekomen zijn.
- Vliegen over de Krim vanuit het noordwesten: Dit was behalve door Oekraïne ook door Rusland bevestigd. Daar zij aangaven die 2 straaljagers bij Kherson neergehaald te hebben die de raketten afgevuurd hadden. Waar kwamen ze volgens jou dan vandaan? Vanuit Rusland zelf?
- Er waren drones aanwezig die ontploft zijn: Dat was een uitspraak van de Oekraïense regering, dat hun verdenkingen hadden dat deze vervoerd werden door het schip. Behalve drones was er ook een hele hoop artillerie munitie en zo aanwezig volgens Oekraïne. En als je naar de grote van die explosie keek, was er inderdaad iets op het schip wat zo'n grote ontploffing veroorzaakte.

Hij verzameld gewoon informatie en baseert daar zijn conclusies op. Ook heeft hij duidelijk regelmatig insider informatie. Jij komt niet echt met argumenten die zijn conclusies weerleggen. Jij trapt er alleen maar tegen aan.

En ja, hij verdiend geld met die filmpjes. Dat doen veel meer mensen. Het is zijn baan neem ik aan. De rest van je bericht heb ik geen idee van wat je er mee bedoeld. En natuurlijk is mijn berichtgeving vooral gericht op Oekraïnse successen/nieuws vanuit/over Oekraïne. Dat komt omdat ik 100 procent voor Oekraïne ben in deze oorlog zoals de meeste op dit forum/in Nederland.

[ Bericht 0% gewijzigd door Delenlill op 28-12-2023 08:50:34 ]
pi_211790412
quote:
0s.gif Op donderdag 28 december 2023 07:30 schreef PluggieOD het volgende:
De standaard gecopieerde lijst van UkraineWarVideo.

Je zou bijna denken dat de Oekraieners 1 op 20 verliezen toebrengen aan de Russen en dat het heel goed gaat.

Mag hoor. Post bv eens dat Oekraiense commandant Yuriy Fedorenko aangeeft dat ze een 7x achterstand nu hebben qua drones. Let wel: dat zegt de commandant zelf. En dat ze de onderdelen oorlog op de civiele Chinese markt aan het verliezen zijn. Iets dat Ukraiense drone commandant Maidar eerder al aangaf.

Dan post je nieuws, en dat zet je copy paste lijstje elke morgen in een ander daglicht.
Dat Rusland veel meer drones heeft is geen nieuws. Dat wisten we allemaal hier al. Ze hebben veel meer van alles. Maar verliezen ook veel meer van alles. Wat gewoon erg knap is van Oekraïne. En dat Rusland via sluiproutes vanuit de hele wereld onderdelen geleverd krijgen die eigenlijk gesanctioneerd horen te zijn is ook geen nieuws. Die lijst met filmpjes zijn opmerkelijke filmpjes die ik daar tegen kom. Ik kom niet op kanalen die vooral op Russische successen gericht zijn/Russische propaganda verkondigen/laten zien. En zoals ik al zei het grotendeel van dit forum/Nederland/Europa is voor Oekraïne. Niet voor Rusland.

[ Bericht 13% gewijzigd door Delenlill op 28-12-2023 09:07:37 ]
  Overall beste user 2022 donderdag 28 december 2023 @ 09:07:31 #28
3928 Ulx
you aint no punk you punk
pi_211790567
quote:
0s.gif Op donderdag 28 december 2023 07:50 schreef Discombobulate het volgende:

[..]
Het lijkt wel alsof de Oekrainers elk moment alle Russen er uit kunnen trappen aan de social media te zien.

Realiteit is dat het al maanden een patstelling is en er weinig veranderd.
Er is geen patstelling. Rusland valt aan en komt niet door de Oekraïense linies. Ondertussen slopen die die de Russische marine en luchtmacht.
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
pi_211790876
quote:
0s.gif Op donderdag 28 december 2023 07:30 schreef PluggieOD het volgende:

[..]
De standaard gecopieerde lijst van UkraineWarVideo.

Je zou bijna denken dat de Oekraieners 1 op 20 verliezen toebrengen aan de Russen en dat het heel goed gaat.

Mag hoor. Post bv eens dat Oekraiense commandant Yuriy Fedorenko aangeeft dat ze een 7x achterstand nu hebben qua drones. Let wel: dat zegt de commandant zelf. En dat ze de onderdelen oorlog op de civiele Chinese markt aan het verliezen zijn. Iets dat Ukraiense drone commandant Maidar eerder al aangaf.

Dan post je nieuws, en dat zet je copy paste lijstje elke morgen in een ander daglicht.
Zucht. Ja dat zou je bijna denken als je niet verder kijkt dan je neus lang is.

Er is hier al zo vaak gezegd dat dit slechts observaties zijn van video's gedeeld op social media.
Verteld dit dan het complete verhaal? Nee natuurlijk niet.
Dus dit kan maar een kleine fractie zijn aan verliezen ten opzichte van het werkelijke aantal.
Maar je kunt wel redelijk veilig aannemen dat dit daadwerkelijke verliezen zijn.
pi_211790892
quote:
0s.gif Op donderdag 28 december 2023 04:27 schreef Delenlill het volgende:

Voor de verandering eens een hele kritische antwoorder. Zal waarschijnlijk binnenkort of dood neer vallen of verdwijnen. Maar ze heeft wel ballen in elk geval. En ze verteld gewoon de waarheid.
Kotsten maar meer Russen hun regime en hun hersendode, slaafse landgenoten zo uit.
pi_211790905
quote:
0s.gif Op donderdag 28 december 2023 07:13 schreef PluggieOD het volgende:
Het is duidelijk dat er amper technische kennis aanwezig is hier, maar probeer iig niet dit soort onzin te verspreiden.

Misschien kun je het forum hier verrijken met jouw technische expertise.
Neutraal reageren met argumenten enzo.
Nu roep je vooral onzin onzin onzin, niet echt overtuigend.
pi_211791827
Is het mogelijk dat Oekraine luchtoverwicht krijgt met die F 16's en zoja zou dat impact hebben op een eventuele offensief van Oekraine?
pi_211791888
Zodra mijn glazen bol weer terug is van de poetsbeurt zal ik eens kijken :7
Perhaps you've seen it, maybe in a dream.
A murky, forgotten land.
pi_211791963
quote:
0s.gif Op donderdag 28 december 2023 10:39 schreef AFA2022 het volgende:
Is het mogelijk dat Oekraine luchtoverwicht krijgt met die F 16's en zoja zou dat impact hebben op een eventuele offensief van Oekraine?
Nee en ja.

Maar eerste is nee dus het gaat ook geen impact hebben.
pi_211792179
quote:
0s.gif Op donderdag 28 december 2023 10:46 schreef BEFEM het volgende:

[..]
Nee en ja.

Maar eerste is nee dus het gaat ook geen impact hebben.
Ook niet als Oekraine voldoende F16's krijgt?
pi_211792222
quote:
0s.gif Op donderdag 28 december 2023 10:59 schreef AFA2022 het volgende:

[..]
Ook niet als Oekraine voldoende F16's krijgt?
Nee.
  Overall beste user 2022 donderdag 28 december 2023 @ 11:04:05 #37
3928 Ulx
you aint no punk you punk
pi_211792234
quote:
0s.gif Op donderdag 28 december 2023 10:46 schreef BEFEM het volgende:

[..]
Nee en ja.

Maar eerste is nee dus het gaat ook geen impact hebben.
Lokaal -in het zuiden, bij het front- gaan ze zeker overwicht krijgen omdat ze daar ook nog eens gedekt worden door een Patriot batterij en IRIS-T en NASAMS. Daar is het te gevaarlijk voor de Russen.
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
pi_211792269
Luchtoverwicht krijg je door ervoor zorgen dat de vijand veel minder nog werkende luchtafweer heeft dan jijzelf.
En jijzelf van een grotere afstand de vijand kan raken met air to ground missiles dan andersom
Dus ja, het is zeker mogelijk.
Perhaps you've seen it, maybe in a dream.
A murky, forgotten land.
  Forum Admin donderdag 28 december 2023 @ 11:08:35 #39
334798 crew  Straatcommando.
Je zuster op een houtvlot
pi_211792284
Als "de duider" en "onelinerman" tegelijk in het topic zijn weet je overigens al dat Rusland weer ergens op zijn donder heeft gekregen. Just sayin'
''Tuurlijk is het een onoogelijk lelijk spuugding. Kun je d'r toch nog wel aan gehecht zijn? Je houdt toch ook van je moeder?''
  Forum Admin donderdag 28 december 2023 @ 11:11:14 #40
334798 crew  Straatcommando.
Je zuster op een houtvlot
pi_211792331
quote:
1s.gif Op donderdag 28 december 2023 11:07 schreef StateOfMind het volgende:
Luchtoverwicht krijg je door ervoor zorgen dat de vijand veel minder nog werkende luchtafweer heeft dan jijzelf.
En jijzelf van een grotere afstand de vijand kan raken met air to ground missiles dan andersom
Dus ja, het is zeker mogelijk.
Dat is area denial. Belangrijk verschil.

Luchtoverwicht verkrijg je niet met alleen maar f16s en al helemaal niet met het "handjevol" dat Oekraïne krijgt.
''Tuurlijk is het een onoogelijk lelijk spuugding. Kun je d'r toch nog wel aan gehecht zijn? Je houdt toch ook van je moeder?''
  Overall beste user 2022 donderdag 28 december 2023 @ 11:22:51 #41
3928 Ulx
you aint no punk you punk
pi_211792529
quote:
0s.gif Op donderdag 28 december 2023 11:11 schreef Straatcommando. het volgende:

[..]
Dat is area denial. Belangrijk verschil.

Luchtoverwicht verkrijg je niet met alleen maar f16s en al helemaal niet met het "handjevol" dat Oekraïne krijgt.
Ligt eraan. Als de Russische luchtmacht niet in de buurt durft te komen heb je je doel bereikt.
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
  Moderator donderdag 28 december 2023 @ 11:26:18 #42
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_211792606
Niet als je er door de dreiging van de andere kant zelf ook niet durft te vliegen
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
  Overall beste user 2022 donderdag 28 december 2023 @ 11:54:41 #43
3928 Ulx
you aint no punk you punk
pi_211793025
quote:
0s.gif Op donderdag 28 december 2023 11:26 schreef sp3c het volgende:
Niet als je er door de dreiging van de andere kant zelf ook niet durft te vliegen
Maar die dreiging hef je op. Voor vliegtuigen gebruik je Patriots en AMRAAMs om die op zo'n 100-150 km afstand te houden. Voor SAMs heb je je HARM raketten.
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
  Moderator donderdag 28 december 2023 @ 11:56:02 #44
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_211793039
Ooooh ok, dan kan het wel
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
  donderdag 28 december 2023 @ 12:01:37 #45
6484 ExTec
<subtitle here>
pi_211793119
quote:
0s.gif Op donderdag 28 december 2023 11:03 schreef BEFEM het volgende:

[..]
Nee.
Jahoor, als ze er genoeg krijgen + munitie, wel.

Het 100% risico vermijdende "ja maar rus heeft anti-air! Dus kunnen ze ze niet gebruiken!" gaat niet op; als elk risico een showstopper is, kun je je beter maar meteen overgeven.
&lt;signature here&gt;.
pi_211793297
quote:
0s.gif Op donderdag 28 december 2023 11:04 schreef Ulx het volgende:
Lokaal -in het zuiden, bij het front- gaan ze zeker overwicht krijgen omdat ze daar ook nog eens gedekt worden door een Patriot batterij en IRIS-T en NASAMS. Daar is het te gevaarlijk voor de Russen.
Wie heeft eigenlijk gezegd dat die dingen daar staan?

NASAMS en IRIS-T kun je trouwens wel een beetje vergeten gezien het beperkte bereik.
  donderdag 28 december 2023 @ 12:30:20 #47
6484 ExTec
<subtitle here>
pi_211793722
quote:
0s.gif Op donderdag 28 december 2023 12:11 schreef AchJa het volgende:

NASAMS en IRIS-T kun je trouwens wel een beetje vergeten gezien het beperkte bereik.
NASAMS zou kunnen, afhankelijk van welke raketten er in zitten, al dan niet icm genetwerkte radar.
&lt;signature here&gt;.
  Moderator donderdag 28 december 2023 @ 12:34:31 #48
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_211793797
NASAMS is meer om de Patriots te beschermen lijkt me

Die worden dan weer beschermd door IRIS-T

Daarna Stinger teams
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
pi_211793846
quote:
7s.gif Op donderdag 28 december 2023 12:30 schreef ExTec het volgende:
NASAMS zou kunnen, afhankelijk van welke raketten er in zitten, al dan niet icm genetwerkte radar.
Het is geen groot geheim dat er Nederlandse NASAMS die kant zijn opgegaan en nee, daar zitten geen NASAMS-3 systemen bij (aangezien we die zelf niet eens hebben) icm de AMRAAM-ER. Daarbij hebben die ook maar een relatief beperkt bereik.

Er zit een behoorlijk verschil in range tussen de air- en ground launched versie.
pi_211793849
Swingen met Iris *O*
Perhaps you've seen it, maybe in a dream.
A murky, forgotten land.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')