Zijn wereldmarktleider in veel sectoren waar groei te verwachten is en ze technologisch voorop lopen. Technologische oplossingen voor de melkveehouderij, automatisering van healthcare (ze maken het EPD bijvoorbeeld), voorraadmanagementsystemen (met de grote jongens als PUMA en Hugo Boss als klanten) en toegangscontrolesystemen waarbij inmiddels meer dan een kwart van de 100 grootste merken van Europa gebruikmaken van hun systemen. Grote bonus daarbij is dat er een zeer duidelijke shift naar recurring omzet te zien is (dus niet one-off sales, maar abonnementen) en de lock-in voor dit soort systemen ook erg groot is (je gaat niet opeens je hele voorraadmanagementsysteem omzetten). Daarnaast zeer solide gefinancierd met een schuld/ebitda van 0 en solvabiliteit > 60% én een prima dividend.quote:
In de zin van dat je niet hoeft te bedenken hoeveel accrued interest er is.... Eens.quote:Op dinsdag 18 juli 2023 07:11 schreef Faraday01 het volgende:
Het maakt toch weinig uit? Voordeel van clean is dat je direct ziet hoe de obligatie ten opzichte van de nominale waarde handelt.
Ja, het kost nog enige moeite om het onderliggende contract te vinden, je zou eigenlijk zeggen dat yield - coupon rente - coupon uitbetaling datum - betaling achteraf - en dergelijk gelijk inzichtelijk zouden moeten zijn.quote:Op dinsdag 18 juli 2023 08:06 schreef nostra het volgende:
[..]
Als het door elkaar heen loopt is het wel irritant natuurlijk.
Zijn die kortlopende obligaties niks voor jou in dat geval? Het verschil met banksparen is echt significant.quote:Op dinsdag 18 juli 2023 08:08 schreef nostra het volgende:
[..]
Ik heb er niet veel vertrouwen in (maar zit nu ook 100% cash, op een potje bij BND na). Ben met name benieuwd naar retailcijfers. Als je ziet wat je in de US aan boodschappen kwijt bent, dat gaat echt helemaal nergens meer over.
Kan, maar ik had het nu even liever liquide: zat als zzp'er even zonder opdracht en privé in de shit. Dus dan heb ik liever een cashpotje staan. Nu weer opgekalefaterd en per 15 augustus weer aan de slag (weliswaar in loondienst) en rond medio september komt er nog een klein schipje extra geld binnen, dus daarna ga ik de markt weer op. Voor die twee maanden neem ik wel even genoegen met die 1 (quote:Op dinsdag 18 juli 2023 10:58 schreef ludovico het volgende:
Zijn die kortlopende obligaties niks voor jou in dat geval? Het verschil met banksparen is echt significant.
Prima natuurlijk, zelf weten.quote:Op dinsdag 18 juli 2023 11:01 schreef nostra het volgende:
[..]
Kan, maar ik had het nu even liever liquide: zat als zzp'er even zonder opdracht en privé in de shit. Dus dan heb ik liever een cashpotje staan. Nu weer opgekalefaterd en per 15 augustus weer aan de slag (weliswaar in loondienst) en rond medio september komt er nog een klein schipje extra geld binnen, dus daarna ga ik de markt weer op. Voor die twee maanden neem ik wel even genoegen met die 1 () procent.
Peaks heeft wel een aardige renterekening nu met ~3%. Nog niet heel erg in verdiept.quote:Op dinsdag 18 juli 2023 11:02 schreef ludovico het volgende:
[..]
Prima natuurlijk, zelf weten.
Vooral dat verschil met de staatsobligaties en spaarrente is absurd als je het mij vraagt, scheelt gewoon 2%.
Als je een ton op de bank hebt hangen word je eigenlijk bestolen.![]()
Qua liquide is het ook zo om te zetten in cash.
Aan de cijfers kan je het niet zien, de balans en winst&verlies rekening ziet eruit als een standaard levensverzekeraar. Het was item 1A in de 10K 2022 dat me aan het denken zette:quote:Op dinsdag 18 juli 2023 05:56 schreef jaco het volgende:
[..]
Een verzekeraar is dan ook niet de makkelijkste bedrijfs categorie om te analyseren. Ik zie ook niet meteen dat er iets mis mee is. Hoe ben je hier achter gekomen?
Wat dat laatste betreft: hun DPA is hoger dan de WPA. Dan gaat er bij mij toch een alarmbelletje rinkelen....quote:Op dinsdag 18 juli 2023 10:45 schreef nostra het volgende:
[..]
Zijn wereldmarktleider in veel sectoren waar groei te verwachten is en ze technologisch voorop lopen. Technologische oplossingen voor de melkveehouderij, automatisering van healthcare (ze maken het EPD bijvoorbeeld), voorraadmanagementsystemen (met de grote jongens als PUMA en Hugo Boss als klanten) en toegangscontrolesystemen waarbij inmiddels meer dan een kwart van de 100 grootste merken van Europa gebruikmaken van hun systemen. Grote bonus daarbij is dat er een zeer duidelijke shift naar recurring omzet te zien is (dus niet one-off sales, maar abonnementen) en de lock-in voor dit soort systemen ook erg groot is (je gaat niet opeens je hele voorraadmanagementsysteem omzetten). Daarnaast zeer solide gefinancierd met een schuld/ebitda van 0 en solvabiliteit > 60% én een prima dividend.
Dat scoort wel hoog op de "Bitconnect" schaal idd.quote:Op dinsdag 18 juli 2023 11:57 schreef monkyyy het volgende:
[..]
Aan de cijfers kan je het niet zien, de balans en winst&verlies rekening ziet eruit als een standaard levensverzekeraar. Het was item 1A in de 10K 2022 dat me aan het denken zette:
[ afbeelding ]
Zie: https://www.sec.gov/ix?do(...)-20221231.htm#item_1 Pagina 24
Item 1A gaat over business risks en juist dit is het eerste wat ze opschrijven (Als je Item 1A van bijvoorbeeld een andere levensverzekeraar zoals Aflac leest dan schrijven ze hele andere dingen op, dingen als Covid, rentestanden, geografisch concentratie, grilligheid van de kapitaalmarkten, creditrating etc).
Dit is multi-level-marketing wat ze hier beschrijven. Verkopers die andere verkopers moeten recruiten om het bedrijf draaiende te houden en dat is een piramide spel.
En dan ga je maar eens wat youtube video's opzoeken en dan stuit je hierop:
![]()
Weet niet hoor tis al na 5'en?quote:Op dinsdag 18 juli 2023 15:56 schreef TheFreshPrince het volgende:
Verizon bijkopen op de dip van gisteren lijkt vooralsnog niet zo'n heel slecht idee geweest.
Maar het is nog vroeg
Ze willen bewust hun gearing wat omhoog krijgen, dan is dit een manier.quote:Op dinsdag 18 juli 2023 12:18 schreef blomke het volgende:
[..]
Wat dat laatste betreft: hun DPA is hoger dan de WPA. Dan gaat er bij mij toch een alarmbelletje rinkelen....
Inderdaad. MLM komt trouwens wel in verschillende gradaties op de scam schaal. Tupperware, Amway, Avon en Herbalife zijn ook begonnen als MLM en hebben nog steeds MLM divisies. Niet dat ik daarin zou investeren, maar MLM is niet per definitie equivalent aan oplichting en cult-cultuur.quote:Op dinsdag 18 juli 2023 11:57 schreef monkyyy het volgende:
Dit is multi-level-marketing wat ze hier beschrijven. Verkopers die andere verkopers moeten recruiten om het bedrijf draaiende te houden en dat is een piramide spel.
1.3% omhoog valt tegen inderdaad. Misschien straks nog..quote:Op woensdag 19 juli 2023 09:28 schreef dop het volgende:
Asml goede cijfers maar koers spuit er niet op omhoog.
Vind de markt ze inmiddels toch oom ruim gewaardeerd?
zou zeker nog kunnen vanmiddag. weet niet helemaal hoe ik het moet inschatten.quote:Op woensdag 19 juli 2023 09:29 schreef Black-Death het volgende:
[..]
1.3% omhoog valt tegen inderdaad. Misschien straks nog..
Gezonde cijfers maar wat mij betreft niet goed genoeg voor de huidige waardering.quote:Op woensdag 19 juli 2023 22:36 schreef TheFreshPrince het volgende:
Ziet er solide uit zo op het eerste gezicht.
Op zich is dat niet heel vreemd. Als je bijvoorbeeld naar ASML kijkt, is de winst minder dan 3% afgezet tegen de koers van het aandeel. Dat is gewoon minder dan je op een spaardeposito krijgt. Natuurlijk is het een prachtig bedrijf en koop je de toekomstverwachting maar dat het iets minder mag ben ik het wel mee eens. Eigenlijk zou ik ASML moeten verkopen nu ik dit zo tik maar dat doe ik toch nog maar niet.quote:Op donderdag 20 juli 2023 09:23 schreef dop het volgende:
TSMC ook met goede cijfers, maar met kanttekening.
De markt zegt in elk geval stapje terug hold your horses.
Dat is wel wat Musk aankondigde om te doen als ze daarmee de auto's kunnen verkopen, tot er kleinere, goedkopere modellen zijn.quote:Op donderdag 20 juli 2023 07:56 schreef dop het volgende:
[..]
Gezonde cijfers maar wat mij betreft niet goed genoeg voor de huidige waardering.
47% omzet tegen 20% winstgroei.
De marges kun je niet omlaag blijven schroeven om omzet te genereren.
Musk is Musk, dat verandert niet. Als z'n hart ergens vol van isquote:En musk kan volgens mij beter ook stoppen met het praten over zelfrijdende auto.
Niet goed als je dat telkens niet lukt.
Je bent daar ook afhankelijk van overheden en regels. Is moeilijk te voorspellen wanneer dat werkelijk wordt toegestaan en een succes is.
Zelfde verhaal met robots.
Zet een stip ver op de horizon maar stel geen doelen waar van je niet weet of je ze gaat halen.
Tja die goedkopere modellen.quote:Op donderdag 20 juli 2023 10:16 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Dat is wel wat Musk aankondigde om te doen als ze daarmee de auto's kunnen verkopen, tot er kleinere, goedkopere modellen zijn.
Er wordt een hagelnieuwe Gigafactory in Mexico neergezet en bij Berlijn willen ze de fabriek verdubbelen naar >800.000 auto's per jaar (en een mogelijke fabriek in India, al is die nog niet bevestigd dus die laat ik buiten beschouwing).quote:Op donderdag 20 juli 2023 10:57 schreef dop het volgende:
[..]
Tja die goedkopere modellen.
Daar maakt hij wel een stip aan de horizon van, en juist daar zou ik als belegger wel een datum willen weten, en meer.
Een extreem hoge waardering vraagt ook om extreem goede prestaties en vooruitzichten.quote:Op donderdag 20 juli 2023 11:33 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Er wordt een hagelnieuwe Gigafactory in Mexico neergezet en bij Berlijn willen ze de fabriek verdubbelen naar >800.000 auto's per jaar (en een mogelijke fabriek in India, al is die nog niet bevestigd dus die laat ik buiten beschouwing).
Dus de stappen die daarvoor nodig zijn worden volgens mij al gezet.
Eerst werd er opgemerkt dat Musk veel te vroeg een nieuwe auto aankondigde en nu word er opgemerkt dat hij er te lang mee wacht
Mijn idee: momenteel draait iedere bestaande Tesla fabriek al tegen z'n maximale output aan en wordt ook alles verkocht (en dan heb ik het niet over de Semi of Cybertruck, die zijn aan het opschalen). Een extra model zou niets toevoegen, tenzij je daar productiecapaciteit voor beschikbaar hebt. En daar wordt nu aan gewerkt.
Eigenlijk bizar dat een bedrijf een bedrijf dat zoveel lopende projecten in onderzoek heeft en volop aan het uitbreiden is, toch nog cash te besteden heeft en amper schulden.
Inmiddels 5% in de plus.quote:Op vrijdag 14 juli 2023 11:22 schreef WammesWaggel het volgende:
Met het herbalanceren van de Nasdaq en S&P is het idee van één of andere analyst dat Booking Holdings door de fondsenbeheerders bijgekocht moet worden.
Enfin, eens zien wat er gaat gebeuren.
Een aandeel gekocht voor $2834 met ¤2 aan transactiekosten.
Volgende maand verkoop ik het weer.
De vorige keren dat ik ging gokken was het resultaat bijzonder matig.
Maar deze keer gaat het vast geweldig.
Sowieso een mooi moment voor een split van het aandeel met deze koers.
Je zit toch ook in ASML? Die hadden ook niet de beste dag.quote:Op donderdag 20 juli 2023 20:16 schreef TheFreshPrince het volgende:
Portfolio doet het best aardig vandaag gek genoeg, alleen Tesla trekt me naar een procentje verlies voor de dag tot nu toe.
Niet meer, zit vooral in aandelen met aardig hoog dividend.quote:Op donderdag 20 juli 2023 20:48 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
Je zit toch ook in ASML? Die hadden ook niet de beste dag.
3M.quote:Op donderdag 20 juli 2023 20:52 schreef JimmyJames het volgende:
Wat zijn op dit moment aandelen die worden uitgekotst (geen aandelen die 1-3x hebben gedaan zoals Netflix en die vandaag een slechte dag hebben, maar aandelen die al maanden underperformen)? Lijkt mij dat daar de kansen liggen.
Ik zie:
- Telco in VS
- Disney
Van beide word ik nog niet echt enthousiast. Disney wellicht bij iets lagere koers.
Was 3M hier laatst niet al een keer besproken? Dat ze een aantal vrij grote claims vanwege PFAS te wachten staat?quote:Op donderdag 20 juli 2023 21:49 schreef WammesWaggel het volgende:
[..]
3M.
Mooi dividend ook.
Vermits je een langere horizon in gedachten hebt.
Ik ben het met je eens dat een lage beta rust geeft.quote:Op donderdag 20 juli 2023 22:19 schreef Ingonyama het volgende:
Ik merk dat ik me beter voel bij aandelen die minder heftig bewegen dan de markt. Een beta van minder dan 1 heet dat, als ik het goed gelezen heb. Je gaat dan minder hard omhoog als de markt het goed doet, maar ook minder hard omlaag wanneer het minder gaat.
Wat is de handigste plek om van een hoop aandelen de beta te vinden van de afgelopen paar jaar?
Bèta is de covariatie van aandeel met de markt / variatie van de markt.quote:Op donderdag 20 juli 2023 22:19 schreef Ingonyama het volgende:
Ik merk dat ik me beter voel bij aandelen die minder heftig bewegen dan de markt. Een beta van minder dan 1 heet dat, als ik het goed gelezen heb. Je gaat dan minder hard omhoog als de markt het goed doet, maar ook minder hard omlaag wanneer het minder gaat.
Wat is de handigste plek om van een hoop aandelen de beta te vinden van de afgelopen paar jaar?
Bekijk je deze wel eens:quote:Op zaterdag 22 juli 2023 09:06 schreef dop het volgende:
Ik bekijk de beta altijd even bij deGiro zou eigenlijk geen site weten die vooral toespitst op beta zoals je die wel hebt voor dividend bijvoorbeeld.
Gaat het je puur om de volatiliteit of voel je je meer op je gemak bij een lagere risico-rendementsverhouding?quote:Op donderdag 20 juli 2023 22:19 schreef Ingonyama het volgende:
Ik merk dat ik me beter voel bij aandelen die minder heftig bewegen dan de markt. Een beta van minder dan 1 heet dat, als ik het goed gelezen heb. Je gaat dan minder hard omhoog als de markt het goed doet, maar ook minder hard omlaag wanneer het minder gaat.
Wat is de handigste plek om van een hoop aandelen de beta te vinden van de afgelopen paar jaar?
Die site, nee maar ziet er verder prima uit.quote:Op zaterdag 22 juli 2023 09:29 schreef blomke het volgende:
[..]
Bekijk je deze wel eens:
https://stockanalysis.com/stocks/tmus/statistics/
?
Aan de ene kant kan AI voor een exponentiële vraag naar chips zorgen, aan de andere kant weet niemand hoeveel die vraag uiteindelijk zal zijn.quote:Op zaterdag 22 juli 2023 11:52 schreef Breekfast het volgende:
Als beginnend belegger verbaas ik mij wel steeds over het gedrag van de markten.
Voorbeeld: NVIDIA. Ik snap best dat de vooruitzichten rooskleurig zijn in verband met de groeimogelijkheden in het AI-domein.
Maar de huidige PE ratio staat momenteel op 228. Dan moeten de toekomstige resultaten toch wel absurd goed zijn om dit waar te maken?
Moet ik het zien als een soort hype/bubbel, waarbij iedereen weet dat het aandeel overgewaardeerd is maar dat zolang de hype in stand wordt gehouden je er op mee kan liften (zolang je maar weer op tijd uitstapt)?
Dit vraagt toch bijna om een harde correctie als de resultaten tegen gaan vallen?
Je zag het deze week met Tesla. Die hadden op zich prima resultaten, sterke stijgende productie maar de marges nemen af (logisch als de markt voor EV volwassen wordt) en het gevolg was dat de koers direct 10% inzakte. Niet omdat dit onlogisch was, maar omdat er zo veel toekomstwaarde in het aandeel zit dat iets als dalende marges - zelfs met stijgende productie - er direct flink in hakt. Voor NVidia geldt hetzelfde, als het straks tegen valt zal de koers hard dalen omdat er heel veel toekomstige winstgroei ingeboekt is. Je krijgt nu dus <0,5% winst per jaar op je inleg en op lange termijn wil je een winst substantieel hoger dan de marktrente om je risico van beleggen ten opzichte van een spaarrekening af te dekken. Of jij denkt dat ze deze verwachting waar gaan maken is aan jou.quote:Op zaterdag 22 juli 2023 11:52 schreef Breekfast het volgende:
Als beginnend belegger verbaas ik mij wel steeds over het gedrag van de markten.
Voorbeeld: NVIDIA. Ik snap best dat de vooruitzichten rooskleurig zijn in verband met de groeimogelijkheden in het AI-domein.
Maar de huidige PE ratio staat momenteel op 228. Dan moeten de toekomstige resultaten toch wel absurd goed zijn om dit waar te maken?
Moet ik het zien als een soort hype/bubbel, waarbij iedereen weet dat het aandeel overgewaardeerd is maar dat zolang de hype in stand wordt gehouden je er op mee kan liften (zolang je maar weer op tijd uitstapt)?
Dit vraagt toch bijna om een harde correctie als de resultaten tegen gaan vallen?
Dat klopt. Maar de Eps voor 2022 was aan de lage kant voor 2023 is de geschatte eps bijna 3x zo hoog dan kom je best vlot op een veel lagere PE zeker als de schattingen voor de volgende jaren ook veel hoger zijn.quote:Op zaterdag 22 juli 2023 11:52 schreef Breekfast het volgende:
Als beginnend belegger verbaas ik mij wel steeds over het gedrag van de markten.
Voorbeeld: NVIDIA. Ik snap best dat de vooruitzichten rooskleurig zijn in verband met de groeimogelijkheden in het AI-domein.
Maar de huidige PE ratio staat momenteel op 228. Dan moeten de toekomstige resultaten toch wel absurd goed zijn om dit waar te maken?
Moet ik het zien als een soort hype/bubbel, waarbij iedereen weet dat het aandeel overgewaardeerd is maar dat zolang de hype in stand wordt gehouden je er op mee kan liften (zolang je maar weer op tijd uitstapt)?
Dit vraagt toch bijna om een harde correctie als de resultaten tegen gaan vallen?
Ik zit er indirect via het fitvermogen fonds al in, voor zo'n kleine 2% van de waarde van mijn belegging in dat fonds. Volgens mij heb ik al eerder hier eens gepost dat de grote techfondsen een flinke weging hebben in veel van de markt-volgende fondsen en ETF's. Voor mij is dat voldoende exposure. Als je aanvullend daar nog extra in belegd kies je voor een hoger risico-rendementsprofiel. Ik zal de link met Markowitz niet nogmaals leggen, de vraag is in alle gevallen wel of zo'n belegging een goed risico-rendementsprofiel heeft als solitair fonds met een PE van >200. Want aangezien het risico enorm is, moet de upside - bovenop deze waardering - dan ook nog enorm zijn.quote:Op zaterdag 22 juli 2023 12:14 schreef dop het volgende:
[..]
Dat klopt. Maar de Eps voor 2022 was aan de lage kant voor 2023 is de geschatte eps bijna 3x zo hoog dan kom je best vlot op een veel lagere PE zeker als de schattingen voor de volgende jaren ook veel hoger zijn.
Het blijft speculeren.
Als je enige bent met een product of duidelijk de beste, dan kunnen je marges ook makkelijk omhoog. En als het dan ook nog relatief eenvoudig is om meer te produceren dan heb je natuurlijk goud in handen.
Er zit een flink risico in dat dit niet blijvend is, maar vooralsnog gelooft de markt er in.
Klopt, been there, seen that in 2000 - 2002quote:Op zaterdag 22 juli 2023 11:52 schreef Breekfast het volgende:
Voorbeeld: NVIDIA. Ik snap best dat de vooruitzichten rooskleurig zijn in verband met de groeimogelijkheden in het AI-domein.
Maar de huidige PE ratio staat momenteel op 228. Dan moeten de toekomstige resultaten toch wel absurd goed zijn om dit waar te maken?
Moet ik het zien als een soort hype/bubbel, waarbij iedereen weet dat het aandeel overgewaardeerd is maar dat zolang de hype in stand wordt gehouden je er op mee kan liften (zolang je maar weer op tijd uitstapt)?
Dit vraagt toch bijna om een harde correctie als de resultaten tegen gaan vallen?
Dank voor je uitgebreide antwoord. Voor mijn gevoel is het de volatiliteit: "het was ietsje beter dan verwacht: +8%", gevolgd door "maar de buurman had last van X, dus deze gaat mee -9%". Dus koersuitslagen die van week tot week of van dag tot dag enorm kunnen zijn, op vaak non-nieuws.quote:Op zaterdag 22 juli 2023 10:11 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
Gaat het je puur om de volatiliteit of voel je je meer op je gemak bij een lagere risico-rendementsverhouding?
De relevantie van dividend is persoonlijk, maar maakt in principe voor de waardering van het bedrijf niet uit. Op het moment dat het wordt uitgekeerd, wordt dezelfde waarde aan de onderneming onttrokken en gebeurt er dus niets, anders dan dat beurswaarde wordt omgezet in liquiditeiten.quote:Op maandag 24 juli 2023 17:58 schreef Harveo het volgende:
Korte vraag over aandelen. Wellicht kan iemand hier antwoord op geven.
Ik zie bij een bedrijf dat er 30 cent per aandeel, dividend wordt uitgekeerd. Stel je legt 1000 euro in voor 25 euro per aandeel. Je uitbetaling zal dan 12 euro(?) Per jaar zijn.
Aandeel is al jaren stabiel terwijl de financiele resultaten en vooruitzichten ook al jaren goed zijn. Je legt 1000 euro in maar de dividend die je krijgt is minimaal. Je hoopt natuurlijk dat het aandeel en/of dividend gaat stijgen maar op dit moment is het niet echt een waardevolle investering. Of zie ik hier iets over het hoofd?
Hm, Marcel de Vries aangesteld bij hedging?quote:Op maandag 24 juli 2023 18:32 schreef nostra het volgende:
Ah, morgen voorbeurs meteen cijfertjes van ACOMO na ze vandaag gekocht te hebben.
Zul je toch echt iets meer moeten vertellen wat voor onderneming het is.quote:Op maandag 24 juli 2023 17:58 schreef Harveo het volgende:
Korte vraag over aandelen. Wellicht kan iemand hier antwoord op geven.
Ik zie bij een bedrijf dat er 30 cent per aandeel, dividend wordt uitgekeerd. Stel je legt 1000 euro in voor 25 euro per aandeel. Je uitbetaling zal dan 12 euro(?) Per jaar zijn.
Aandeel is al jaren stabiel terwijl de financiele resultaten en vooruitzichten ook al jaren goed zijn. Je legt 1000 euro in maar de dividend die je krijgt is minimaal. Je hoopt natuurlijk dat het aandeel en/of dividend gaat stijgen maar op dit moment is het niet echt een waardevolle investering. Of zie ik hier iets over het hoofd?
Bedankt voor je antwoord. Ik zie dat bijvoorbeeld ING ook "maar" 0,39 cent uitbetaald per aandeel. Voor een bedrag van 100 euro per jaar moet je dus ong 3400 aan aandelen inkopen om dit te krijgen.quote:Op dinsdag 25 juli 2023 08:24 schreef dop het volgende:
[..]
Zul je toch echt iets meer moeten vertellen wat voor onderneming het is.
als de groei of winst werkelijk niet veel meer is dan die 30 cent dividend dan is het geen heel goed lopende onderneming. wat gebeurt er met de rest van het geld ?
waar in zit de werkelijke waarde wat zijn de assets. is er een bijzonder patent of een mooie merknaam.
is er spraken van een hoogwaardige technologie of een stukje vak kennis wat ergens anders niet te vinden is.
Ing betaalde vorig jaar 64 cent dividend (17 interim 8 aanvulland en 39 slot in 3 x dus)quote:Op dinsdag 25 juli 2023 12:24 schreef Harveo het volgende:
[..]
Bedankt voor je antwoord. Ik zie dat bijvoorbeeld ING ook "maar" 0,39 cent uitbetaald per aandeel. Voor een bedrag van 100 euro per jaar moet je dus ong 3400 aan aandelen inkopen om dit te krijgen.
Klopt mijn berekening trouwens? Huige koers a 13,27 x 256= 3400euro. Dividend uitkering 0,39 x 256 is om en nabij 100 euro.
Het lijkt dat je een passief inkomen op basis van dividend pas interessant is als je 50k of misschien wel 100k in kan leggen. Dit is bij mij niet het geval.
Wellicht dat ik mezelf blind staar op dividend in mijn oriëntatie fase.
als je langjarig buy&hold (30+jaar) en gespreid belegt zul je toch zien dat 25% tot 50% van je rendement aan het einde van de rit wordt bepaald door dividend.quote:Op dinsdag 25 juli 2023 12:43 schreef bleiblei het volgende:
Een bedrijf dat veel dividend uitkeert is voor mij juist een rode vlag. De grote vraag is dan waarom ze dat geld niet gebruiken om te investeren in de toekomst. Dus ja, ik zou er niet te veel op blindstaren. Er zijn veel belangrijkere zaken om je in te verdiepen bij beleggen.
Ik moet er wel bij zeggen dat ik beleg voor de lange termijn. Ik heb aandelen doorgaans voor jaren in mijn portefeuille.
Ligt maar net aan de sector. Zeker bij stabiele sectoren helpt het rendement veel meer dan extra investeringen. Ik heb altijd basis van bedrijven die historisch gezien ok dividend geven (Shell bv).quote:Op dinsdag 25 juli 2023 12:43 schreef bleiblei het volgende:
Een bedrijf dat veel dividend uitkeert is voor mij juist een rode vlag. De grote vraag is dan waarom ze dat geld niet gebruiken om te investeren in de toekomst. Dus ja, ik zou er niet te veel op blindstaren. Er zijn veel belangrijkere zaken om je in te verdiepen bij beleggen.
Ik moet er wel bij zeggen dat ik beleg voor de lange termijn. Ik heb aandelen doorgaans voor jaren in mijn portefeuille.
Let op het woord "veel"quote:Op dinsdag 25 juli 2023 13:45 schreef dop het volgende:
[..]
als je langjarig buy&hold (30+jaar) en gespreid belegt zul je toch zien dat 25% tot 50% van je rendement aan het einde van de rit wordt bepaald door dividend.
zeker bij banken en verzekeraars is dividend geen rode vlag.
ook de groeifase van een bedrijf kan is heel bepalend, als je eenmaal groot bent kun en mag je soms geen grote overnames meer doen, waar gaat het geld dan heen?
Ik denk dan weer dat zonder dividend Shell niet heel anders zou investeren. Eerder meer bonussen en feesten en partijen.quote:Op dinsdag 25 juli 2023 15:10 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Let op het woord "veel".
En @:steven184, Shell is nu net een typisch bedrijf dat zichzelf kannibaliseert ipv. te investeren in ontwikkelingen voor de toekomst.
Edit; vind ik![]()
Waarom zou je, hoezo koopwaardig ?quote:Op donderdag 27 juli 2023 00:36 schreef Bucketlist het volgende:
Heeft iemand hier Triodos certificaten? Na de koersdalingen is het wat mij betreft bijna koopwaardig.
De gekke beurs (Captin) waarbij de transactiekosten erg onduidekujknzijn en het feit dat ik nog flinke daling verwacht (geen vraag) zorgt dat ik afwacht.
Ver weg van blijven. Heeft de handel erin niet 3 jaar stilgelegen?quote:Op donderdag 27 juli 2023 00:36 schreef Bucketlist het volgende:
Heeft iemand hier Triodos certificaten? Na de koersdalingen is het wat mij betreft bijna koopwaardig.
De gekke beurs (Captin) waarbij de transactiekosten erg onduidekujknzijn en het feit dat ik nog flinke daling verwacht (geen vraag) zorgt dat ik afwacht.
Jep dat is al reden genoeg.quote:Op donderdag 27 juli 2023 08:32 schreef Steven184 het volgende:
[..]
Ver weg van blijven. Heeft de handel erin niet 3 jaar stilgelegen?
Jep soort van verassend gezien de cijfers die okay waren maar behaald niet indrukwekkend.quote:
Wat heb je verder voor aandelen?quote:Op donderdag 27 juli 2023 20:49 schreef QWARQTAARTJE het volgende:
Is het verstandig om ASML te kopen? Heb namelijk gekeken op jaaroverzicht en historisch gezien ligt hij nu erg hoog.
Niet veel, ik koop wel voor redelijk veel in maar als ik denk dat ik een leuke winstbedrag aan overhoud verkoop ik het weer.quote:Op donderdag 27 juli 2023 20:52 schreef dop het volgende:
[..]
Wat heb je verder voor aandelen?
Wat is je strategie?
Denk je dan niet "niet te vertouwen" of "die respecteren hun aandeelhouders niet"?quote:Op donderdag 27 juli 2023 17:49 schreef monkyyy het volgende:
Vreselijk dat sommige bedrijven niet een cash flow statement bij hun kwartaal cijfers rapporteren
Okay dan is asml geen koopje dus.quote:Op donderdag 27 juli 2023 20:54 schreef QWARQTAARTJE het volgende:
[..]
Niet veel, ik koop wel voor redelijk veel in maar als ik denk dat ik een leuke winstbedrag aan overhoud verkoop ik het weer.
Dat niet zozeer, gewoon vervelend dat ik moet wachten op de 10-Q (daar moet het verplicht in staan)quote:Op donderdag 27 juli 2023 20:55 schreef JimmyJames het volgende:
[..]
Denk je dan niet "niet te vertouwen" of "die respecteren hun aandeelhouders niet"?
Zelf berekenen kan ook.quote:Op donderdag 27 juli 2023 21:26 schreef monkyyy het volgende:
[..]
Dat niet zozeer, gewoon vervelend dat ik moet wachten op de 10-Q (daar moet het verplicht in staan)
Ik ben bang dat dat niet goed komt. In een ver verleden heb ik dat ooit geleerd, maar verder nooit meer gedaan.quote:
Ik zat vanochtend heel sip naar mn stukjes Signify te kijken... Kijk eind van de middag weer, en wist niet wat ik zag.quote:
Van depressief naar manisch dusquote:Op vrijdag 28 juli 2023 20:41 schreef WammesWaggel het volgende:
Blij dat ik mijn Meta niet verkocht heb toen die onder de $100 ging zeg.
Zo zie je maar weer.
Het is eigenlijk ook net gokken.
P/E van 42 bij een koers van $324.
Dat is duurder dan Microsoft, Google en Apple.
Geen idee waarom.
Und?quote:Op maandag 31 juli 2023 16:07 schreef JimmyJames het volgende:
Hmmm even heineken in de gaten houden..
heb ik gisteren gedaanquote:Op maandag 31 juli 2023 16:07 schreef JimmyJames het volgende:
Hmmm even heineken in de gaten houden..
Negatieve FCF, Rusland raken ze niet kwijt (althans niet aan een koperquote:Op maandag 31 juli 2023 16:07 schreef JimmyJames het volgende:
Hmmm even heineken in de gaten houden..
Ja negatieve fcf viel mij ook op... Ik moet er nog induiken. Misschien samenloop van allemaal ongelukkige omstandigheden. Elk bedrijf heeft wel eens een erg slecht kwartaal.quote:Op maandag 31 juli 2023 16:25 schreef nostra het volgende:
[..]
Negatieve FCF, Rusland raken ze niet kwijt (althans niet aan een koper), Z-O Azië stort in - heb alleen de headlines meegekregen, ben geen groot volger verder - wat zie je er in?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |