Dat klopt voor de laatste 3/4 jaar, maar die stijgende leeftijd zien we al 20 jaar.quote:Op dinsdag 16 mei 2023 10:45 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
En ik bedoel: als je nergens een huis kan vinden, dan is het niet raar dat de leeftijd waarop mensen gaan samenwonen stijgt.
Jammer ben oprecht geïnteresseerd.quote:Op dinsdag 16 mei 2023 10:42 schreef Hanca het volgende:
[..]
Tja, wat ik zeg komt uit een uitgebreid rapport van de overheid zelf, waarin ze dus haar fouten toegaf. Heb dat rapport destijds hier ook gelinkt, maar ik kan het helaas niet weer vinden.
Dat ben ik met je eens maar dat werd in 2005 al onderkend. Sterker nog ik heb daar in die periode gewoon les over gehad inclusief mogelijke oplossingsrichtingenquote:Het kan zijn dat het niet overal op deze manier mis is gegaan, maar dat men veel te weinig rekening heeft gehouden met het feit dat je voor 2 30-jarigen nu 2 woningen nodig hebt ipv 1 en dat je voor een gemiddeld gezin tegenwoordig 2 gezinswoningen met voldoende slaapkamers nodig hebt, is wel echt een feit en geen klinklare onzin.
Punt is alleen dat je dat bij het plannen van steden en huizenbouw wel moet doen. Dat heeft vaak een doorlooptijd van 10 of 20 jaar. Dat is niet nu een idee bedenken en morgen bouwen.quote:De bevolkingsgroei valt ook wel mee en is prima tegenop te bouwen, de groei in het aantal huishoudens is veel groter. En nee, ik zeg niet dat we maatregelen moeten nemen om die ontwikkeling te stoppen oid. Maar het is wel iets waar we meer rekening mee moeten houden.
En dus moet je flexibel zijn. Ik vind het dan ook prima als een regering 10 jaar vooruit kijkt, maar als je 30 jaar vooruit gaat kijken zit je volgens mij puur aan een soort waarzeggerij te doen. Niemand in de jaren 80 (toen zo ver vooruit kijken heel gangbaar was) had ook maar iets goed over 2010.
Blaming the victim?quote:Op dinsdag 16 mei 2023 10:51 schreef Gunner het volgende:
Ja, maar als je nu 35 bent, waarom kon je dan tien jaar geleden geen huis vinden? Toen was de woningmarkt nog niet zo overspannen.
Types die niet op kamers gaan zodat ze lekker kunnen sparen voor een eigen huis zijn de saaiste droplullen die er bestaan.quote:Op dinsdag 16 mei 2023 14:44 schreef BlackLining het volgende:
In mijn geval is dat omdat ik op kamers heb gezeten. Vrienden van me die dat niet gedaan hebben, hebben nu eigenlijk allemaal wel een eigen huis. Dat is echt een vrij duidelijke scheidingslijn.
Daar staat wel tegenover dat de mensen die wel op kamers hebben gezeten een enorm waardevolle hoeveelheid levenservaring hebben opgedaan. Dat zijn toch wel de types die ook wat makkeliijker dealen met tegenslag bijvoorbeeld. Naar mijn idee ook financieel wat meer verantwoordelijkheid tonen ondanks de poverty-trap waar ze in zitten met hun huurhuis.
Maar ze hebben wel een huis op hun 35e, liever saai dan bij je moeder wonen op die leeftijd.quote:Op dinsdag 16 mei 2023 15:03 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Types die niet op kamers gaan zodat ze lekker kunnen sparen voor een eigen huis zijn de saaiste droplullen die er bestaan.
Dank jequote:Op dinsdag 16 mei 2023 15:03 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Types die niet op kamers gaan zodat ze lekker kunnen sparen voor een eigen huis zijn de saaiste droplullen die er bestaan.
Zie, daar heb je het alquote:Op dinsdag 16 mei 2023 16:18 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dank je![]()
Maar ik kocht op mijn 22e wel een huis![]()
Was op mijn 18e al aan het werk als assistent-accountant, trouwens. De eeuwige studenten van mijn generatie (ik ben nu 35) hebben inderdaad een probleem.
Ja, dat ik saai ben wil ik best toegeven hoor. Zie dat ook absoluut niet als een belediging.quote:
Dit dus.quote:
Dat klopt natuurlijk, maar er wordt nu soms gedaan alsof het gros van de 30-35 jarigen niks heeft kunnen kopen of huren. Dat zijn wel allemaal mensen die op hun 25-30e nog thuis woonden, dat is echt niet de meerderheid van die groep.quote:Op dinsdag 16 mei 2023 18:00 schreef Straatcommando. het volgende:
Ja dat gemiste boot argument lijkt verdomd veel op de crypto hossana, je had toen echt niet kunnen voorzien dat alles zo scheef zou groeien.
Kopen niet.quote:Op dinsdag 16 mei 2023 17:56 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, dat ik saai ben wil ik best toegeven hoor. Zie dat ook absoluut niet als een belediging.
Maar de meeste mensen van nu 35 hebben echt wel de mogelijkheid gehad om een fatsoenlijke woning te kopen of te huren. Ook de wat minder saaie.
Natuurlijk wel, 8 jaar geleden (toen die mensen 27 waren en dus al jaren afgestudeerd) was er nog niks aan de hand.quote:
Ah zo, dan heb ik dat niet helemaal juist opgevat. Want wat je zegt klopt.quote:Op dinsdag 16 mei 2023 18:10 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat klopt natuurlijk, maar er wordt nu soms gedaan alsof het gros van de 30-35 jarigen niks heeft kunnen kopen of huren. Dat zijn wel allemaal mensen die op hun 25-30e nog thuis woonden, dat is echt niet de meerderheid van die groep.
De meeste slachtoffers zie ik meer in de categorie 20-30. En nee, dat maakt het voor de mensen die niks kunnen kopen in andere categorieën niet minder vervelend.
quote:,,We streven ernaar dat er morgen een scenario ligt, waarbij partijen op hoofdlijnen akkoord zijn’’, aldus Landbouwminister Piet Adema bij monde van zijn woordvoerder. ,,Er wordt echt dag en nacht gewerkt om te zorgen dat er een akkoord komt, waarbij er een goed verdienmodel is voor boeren en dat ook goed is voor de water-, lucht-, en bodemkwaliteit.’’
Hangt wel met dezelfde onderliggende reden samen, de geldpersen die massaal stonden te printen. De waarde van activa over het algemeen is de afgelopen 10 jaar compleet geëxplodeerd door die ongein. De ironie is dat de mensen die probeerden te sparen voor een huis daardoor dubbel gestraft zijn, nauwelijks rente op het gespaarde geld en uiteindelijk stegen de prijzen zodanig dat ze hetzelfde bedrag (of zelfs meer) moesten lenen wanneer ze klaar waren om te kopen.quote:Op dinsdag 16 mei 2023 18:00 schreef Straatcommando. het volgende:
Ja dat gemiste boot argument lijkt verdomd veel op de crypto hossana, je had toen echt niet kunnen voorzien dat alles zo scheef zou groeien.
[..]
Dit dus.
Niks aan de hand? De prijzen waren toen ook alweer flink aan het stijgen en de schaarste nam alleen maar toe.quote:Op dinsdag 16 mei 2023 18:13 schreef Hanca het volgende:
[..]
Natuurlijk wel, 8 jaar geleden (toen die mensen 27 waren en dus al jaren afgestudeerd) was er nog niks aan de hand.
Toen was er ook geen reden om aan te nemen dat een paar jaar huren, vaak omdat simpelweg nog niet zeker is wat je levenspad gaat zijn, zo'n groot probleem zou vormen op den duur.quote:Op dinsdag 16 mei 2023 18:13 schreef Hanca het volgende:
[..]
Natuurlijk wel, 8 jaar geleden (toen die mensen 27 waren en dus al jaren afgestudeerd) was er nog niks aan de hand.
Hopelijk heb je wel een leuke tijd gehad.quote:Op dinsdag 16 mei 2023 14:44 schreef BlackLining het volgende:
In mijn geval is dat omdat ik op kamers heb gezeten. Vrienden van me die dat niet gedaan hebben, hebben nu eigenlijk allemaal wel een eigen huis. Dat is echt een vrij duidelijke scheidingslijn.
Daar staat wel tegenover dat de mensen die wel op kamers hebben gezeten een enorm waardevolle hoeveelheid levenservaring hebben opgedaan. Dat zijn toch wel de types die ook wat makkeliijker dealen met tegenslag bijvoorbeeld. Naar mijn idee ook financieel wat meer verantwoordelijkheid tonen ondanks de poverty-trap waar ze in zitten met hun huurhuis.
Ja hoor, absoluut. Heel erg veel geleerd ook.quote:Op dinsdag 16 mei 2023 20:16 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Hopelijk heb je wel een leuke tijd gehad.
Ik heb ooit op kamers gezeten in Arnhem, gezellige stad. Een van de betere periodes uit mijn leven.
Duurzaam klinkt leuk en lekker groen maar het gaat natuurlijk om de uitvoering. Mag toch wel hopen dat de kalender landbouw van tafel gaat. Per se zaaien en oogsten op bepaalde data, ongeacht kwaliteit van de gewassen, ik vrees dat daar weinig duurzaam aan is. Voedsel zal daarmee ook duurder worden.quote:Op dinsdag 16 mei 2023 19:30 schreef Hanca het volgende:
Voor de mensen die het AD artikel niet kunnen lezen, of gewoon voor een andere invalshoek, hieŕ het RTL artikel over het landbouwakkoord: https://www.rtlnieuws.nl/(...)zamer-en-gaat-natuur
Volledig duurzame landbouw, dat klinkt prima.
Kan het CDA dan eindelijk de heronderhandelingen aanzwengelen?quote:Op dinsdag 16 mei 2023 18:18 schreef Hanca het volgende:
En belangrijker, ook voor de huizenmarkt: Adema verwacht dat er morgen een hoofdlijnenakkoord ligt van de landbouwtafel: https://www.ad.nl/politie(...)er-weiland~a548d614/
[..]
Duurder voedsel vind ik niet echt een argument. In 2020 gaven we slechts 8% van ons inkomen uit aan voedsel: https://www.lto.nl/nederlander-overschat-uitgaven-voedsel/quote:Op dinsdag 16 mei 2023 23:16 schreef Tlaloc het volgende:
[..]
Voedsel zal daarmee ook duurder worden.
Het CDA ging het met namen om de plannen vanuit de provincies, volgens mij.quote:Op woensdag 17 mei 2023 00:15 schreef rubbereend het volgende:
[..]
Kan het CDA dan eindelijk de heronderhandelingen aanzwengelen?
Of wordt dat het project voor het zomerreces?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |