Dat was jij niet.quote:Op vrijdag 7 april 2023 15:54 schreef Gimmick het volgende:
Excuses als mijn bericht over kwam dat ik met elk geweld wilde aantonen dat je hypocriet was. Dat was niet mijn intentie. Ik zal iets defensiever proberen te schrijven.
quote:
Ja, wat is het nou?quote:Op vrijdag 7 april 2023 16:13 schreef Noek het volgende:
Lekker je ogen sluiten en laat jij je maar aanpraten dat je er een grote jongen van wordt.
Ok, ik dacht dat bij symbiose beide partijen er voordeel aan hebben. Vier, vijf kalveren baren in je zes jarige leven. Daarna tot McDonald’s hamburgers gedraaid worden. Maar goed de wetenschap zegt blijkbaar dat melkkoeien niet zo moeten zeuren.quote:Op vrijdag 7 april 2023 16:18 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Nee, de wetenschap neemt je in de maling.
Je kunt gewoon opzoeken wat het verschil is tussen parasitisme en symbiose. Ook dat is wetenschap, dat je reageert op basis van kennis in plaats van onderbuikgevoelens waar emoties de overhand hebben.quote:Op vrijdag 7 april 2023 17:27 schreef Gimmick het volgende:
[..]
Ok, ik dacht dat bij symbiose beide partijen er voordeel aan hebben. Vier, vijf kalveren baren in je zes jarige leven. Daarna tot McDonald’s hamburgers gedraaid worden. Maar goed de wetenschap zegt blijkbaar dat melkkoeien niet zo moeten zeuren.
Weet je zeker dat je niet parasitisme bedoelt? In die deal komt een partij er bekaaid vanaf.
Het is bij veel voedingsproducten sowieso vrij simplistisch om iets te bestempelen als gezond of ongezond. Zuivel is daar bij uitstek het voorbeeld van. Je zou zeggen; het zit vol met belangrijke voedingstoffen die belangrijk zijn voor het menselijk lichaam maar het draagt ook bij aan een hogere kansop diverse soorten kankers en hart-en vaatziekten (afhankelijk van het type zuivel). Ja wat is het net nou?quote:Op vrijdag 7 april 2023 15:55 schreef BaksteenMongool het volgende:
[..]
Dat zuivel niet de heilige graal der gezondheid is ben ik met je eens maar ieder jaar vinden ze wel weer een zogenaamde 'superfood' die de volgende heilige graal is. Echter, dat sommige hier beweren dat melk niet eens gezond is dat gaat mij echt te ver.
Over de schijf van 5 denk ik ook niet dat deze ooit gebracht is als de alwetende voedingswijzer maar meer zoals het al zegt, een wijzer en dus indicatief.
Denk je niet dat daarbij de mate van inname niet ook een hele hoge rol speelt? Water is bij een zeer hoge inname bijvoorbeeld ook dodelijk.quote:Op zaterdag 8 april 2023 17:38 schreef Intint het volgende:
[..]
Het is bij veel voedingsproducten sowieso vrij simplistisch om iets te bestempelen als gezond of ongezond. Zuivel is daar bij uitstek het voorbeeld van. Je zou zeggen; het zit vol met belangrijke voedingstoffen die belangrijk zijn voor het menselijk lichaam maar het draagt ook bij aan een hogere kansop diverse soorten kankers en hart-en vaatziekten (afhankelijk van het type zuivel). Ja wat is het net nou?
Waar kan ik vinden dat je meer kans krijgt op diverse soorten kankers en hart- en vaatziekten?quote:Op zaterdag 8 april 2023 17:38 schreef Intint het volgende:
Het is bij veel voedingsproducten sowieso vrij simplistisch om iets te bestempelen als gezond of ongezond. Zuivel is daar bij uitstek het voorbeeld van. Je zou zeggen; het zit vol met belangrijke voedingstoffen die belangrijk zijn voor het menselijk lichaam maar het draagt ook bij aan een hogere kansop diverse soorten kankers en hart-en vaatziekten (afhankelijk van het type zuivel). Ja wat is het net nou?
Je moet lekker je beker melk drinken hoor, doe ik ook (chocomelk dan graag).quote:Op vrijdag 7 april 2023 16:19 schreef AchJa het volgende:
[..]
Kom maar met links dan van die zg. "wetenschap" waar je het bij houdt.
Havermelk heeft dezelfde glycemische idex als cola. Dus niet drinken of je moet diabetes willen. Overigens moet je zuivel producten ook zoveel mogelijk mijden.quote:Op donderdag 6 april 2023 11:51 schreef Gimmick het volgende:
[..]
Zuivel wordt in Nederland nog altijd oneerlijk bevoordeeld ten opzichte van alternatieven. Het gezondheidsargument van de overheid houdt geen stand. Chocolademelk en Fristi zijn namelijk ook uitgezonderd van deze belasting. Ongezoete haverdrink is dat niet. Het is bizar dat de overheid aan de ene kant aanstuurt op een eiwittransitie (meer plantaardig, minder dierlijk) maar wel blijft luisteren naar de zuivellobby.
Dat is wel wat overdreven hoor. Sowieso moet je ook altijd kijken naar de glycemische lading. Oftewel de hoeveelheid koolhydraten in een portie doet er ook toe. En Cola bevat per 100 gram nog altijd een stuk meer koolhydraten dan havermelk. Al is havermelk zeker niet het gezondste alternatief voor melk.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 06:46 schreef Hoppahop het volgende:
[..]
Havermelk heeft dezelfde glycemische idex als cola. Dus niet drinken of je moet diabetes willen. Overigens moet je zuivel producten ook zoveel mogelijk mijden.
Wit brood is helemaal niet gezond. Het is niets.quote:Op donderdag 6 april 2023 21:51 schreef AchJa het volgende:
Met deze groot gebracht en die houden we er gewoon in.
[ afbeelding ]
Ja het is inderdaad super natuurlijk om de melk van een ander zoogdier te drinken. Daar is ons lichaam voor gebouwd enzo.quote:Op donderdag 6 april 2023 11:58 schreef HowardRoark het volgende:
Zuivel is dan ook gewoon gezonder en natuurlijker dan al die namaaktroep. Ik had laatst eens wat havermelk gekocht voor in de koffie, dat spul is ook echt niet de drinken, enorm verschrikkelijk bitter.
Maar mag ik nog wel lekkere chocomel drinken dan?quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 08:23 schreef Nielsch het volgende:
Melk is voor kleine kinderen en komt uit de tiet van hun moeder.
Als je als volwassen persoon nog koeienmelk uit een koeientiet drinkt zit er gewoon iets niet goed in je bovenkamer.
Ik verbied nietsquote:Op vrijdag 27 oktober 2023 08:33 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Maar mag ik nog wel lekkere chocomel drinken dan?
Inderdaad, ik heb hetnooit begrepenquote:Op vrijdag 27 oktober 2023 08:23 schreef Nielsch het volgende:
Melk is voor kleine kinderen en komt uit de tiet van hun moeder.
Als je als volwassen persoon nog koeienmelk uit een koeientiet drinkt zit er gewoon iets niet goed in je bovenkamer.
Onzin en niet het hele verhaal.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 06:46 schreef Hoppahop het volgende:
[..]
Havermelk heeft dezelfde glycemische idex als cola. Dus niet drinken of je moet diabetes willen. Overigens moet je zuivel producten ook zoveel mogelijk mijden.
Hmm een lekker ijsje, kaasje, yoghurt en een beetje vla. Zuig ik al te graag aan een koeientiet.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 08:23 schreef Nielsch het volgende:
Melk is voor kleine kinderen en komt uit de tiet van hun moeder.
Als je als volwassen persoon nog koeienmelk uit een koeientiet drinkt zit er gewoon iets niet goed in je bovenkamer.
Lang verhaal, geen antwoord op mijn vraag.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 04:23 schreef FYazz het volgende:
[..]
Je moet lekker je beker melk drinken hoor, doe ik ook (chocomelk dan graag).
Maar dat wij mensen melk drinken is eigenlijk afwijkend.
Geen ander zoogdier kan melk goed verteren en ook meer dan de helft van de wereldbevolking kan dit niet.
Dat we in deze contreien melk beter kunnen verdragen is niet omdat melk gezond is. Het heeft ermee te maken dat vroeger bij schaarste, als de oogst was mislukt of het een koude winter was, men uit nood overstapte op melk ivm de calcium en proteïne. Dit deed men over de hele wereld, ook in contreien waar men intolerant was voor lactose.
Deze noodgreep zorgde uiteindelijk juist voor meer ziekte en doden (lactose intolerante mensen kregen nog meer last van diarree en uitdroging etc.) en stierven daardoor sneller dan de ondervoede mensen die niet lactose intolerant waren en daardoor minder darmklachten kregen.
Hierdoor heeft het lactasepersistentiegen zich kunnen verspreiden.
Dat Nederland uiteindelijk wel als melkland wordt beschouwd, we werden niet voor niets door onze Belgische, Duitse en Engelse buren 'uitgescholden' voor kaaskoppen komt toch voor een groot deel wel vanwege de melklobby na de industriële revolutie en NL als eerste land op grote schaal melk ging produceren.
Tevens zit het al eeuwen ingebakken gezeten in onze cultuur. Zie de schijf van vijf, schoolmelk en jij bent oud-militair toch? Ons NLse leger werd gevoed met melk en boter.
https://www.nature.com/articles/s41586-022-05010-7
https://nl.m.wikipedia.org/wiki/Lactose-intolerantie
https://www.zuivelhistorie.nl/?PageID=52
Samengevat, we drinken in NL geen melk als gevolg van de melklobby. Wel blijven we melk drinken door die melklobby (net als dat we Coca-Cola drinken door de lobby).
Melk is voor lactasepersistente mensen niet perse ongezond, maar het is ook niet onmisbaar in een gezond voedingspatroon.
Dus ja, kortom ... hoop theoretisch gelul om te zeggen dat je gewoon lekker moet genieten van melk als je dat wilt en een alternatief moet kiezen als melk niet de voorkeur heeft.
En dat gerelateerd aan het bericht het willekeur is dat melk niet wordt belast en havermelk wel. Of beide niet, of beide wel.
Kan me niet heugen wanneer ik voor het laatst frisdrank heb gedronken, zoete meuk. Ik houd het bij water koffie en bierquote:Op donderdag 6 april 2023 11:54 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Ik vind de extra belasting op frisdranken sowieso misdadig, puur een inkomstenbron voor de overheid omdat we het toch wel drinken.
Of zijn er nu mensen die denken "ik neem maar geen fles Cola mee uit de supermarkt omdat het 26 cent duurder is"?
Ik koop nog steeds wat ik altijd koop, het wordt alleen steeds duurder.
Zelfs in de allereerste schijf van 5 stond volkorenbrood...quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 07:57 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Wit brood is helemaal niet gezond. Het is niets.
Oke, ik dacht dat je om wat meer toelichting en links vroeg mbt de wetenschappelijke onderbouwing over de historie en effecten van melk.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 14:33 schreef AchJa het volgende:
[..]
Lang verhaal, geen antwoord op mijn vraag.
En ook niet correct, de wetenschap heeft namelijk nog (lang) geen definitief antwoord over hoe (on)gezond melk is. Aan beide kanten van het verhaal zitten flinke lobby's die voor veel verwarring en ruis zorgen.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 14:33 schreef AchJa het volgende:
[..]
Lang verhaal, geen antwoord op mijn vraag.
Ik heb weinig mensen aan een uier zien lurken...quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 08:23 schreef Nielsch het volgende:
Melk is voor kleine kinderen en komt uit de tiet van hun moeder.
Als je als volwassen persoon nog koeienmelk uit een koeientiet drinkt zit er gewoon iets niet goed in je bovenkamer.
De enige vervanger van die ik te pruimen vind is cocosyoghurt.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 15:03 schreef MatthijsDJ het volgende:
[..]
En ook niet correct, de wetenschap heeft namelijk nog (lang) geen definitief antwoord over hoe (on)gezond melk is. Aan beide kanten van het verhaal zitten flinke lobby's die voor veel verwarring en ruis zorgen.
Wat een wel een feit is dat ik producten met zuivelvervangers niet te eten dan wel te zuipen vind. Het mist gewoon de smoothness van Melk.
Het is misleidend om te suggereren dat aan beide kanten flinke lobby’s zitten. De zuivelindustrie is zoveel malen groter als melkalternatieven. Het is David tegen Goliat. Het staat niet in verhouding.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 15:03 schreef MatthijsDJ het volgende:
[..]
En ook niet correct, de wetenschap heeft namelijk nog (lang) geen definitief antwoord over hoe (on)gezond melk is. Aan beide kanten van het verhaal zitten flinke lobby's die voor veel verwarring en ruis zorgen.
Wat een wel een feit is dat ik producten met zuivelvervangers niet te eten dan wel te zuipen vind. Het mist gewoon de smoothness van Melk.
Soja bonen zijn wit (althans - de variant gebruikt voor soja drink). Week soja bonen, maal het fijn, kook het en filter de vaste bestanddelen. Het resultaat is een witte vloeistof. Dit wordt al eeuwen lang in Aziatische landen geconsumeerd.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 16:24 schreef matigeuser het volgende:
Even afgezien van het feit dat ik zoveel mogelijk tegen overheidsbemoeienis ben, is het wel zo dat havermelk en sojamelk niks met melk te maken hebben. Ja, een kleurstof om het wit te laten lijken. Het zijn gewoon zwaar bewerkte producten met toegevoegde suikers en vallen daarom gewoon onder de categorie frisdrank.
Dit zou overigens ook voor Fristi en Chocomel moeten gelden, maar dat terzijde.
Dus dan is sojateelt wel prima?quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 17:04 schreef Gimmick het volgende:
[..]
Soja bonen zijn wit (althans - de variant gebruikt voor soja drink). Week soja bonen, maal het fijn, kook het en filter de vaste bestanddelen. Het resultaat is een witte vloeistof. Dit wordt al eeuwen lang in Aziatische landen geconsumeerd.
Gezond, voedzaam, voordelig en minimale impact op het milieu.
En amandelmelk al eeuwen lang in Europa. Gaat terug tot de middeleeuwen waar het razend populair was en voor komt in de meeste kookboeken uit die tijd.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 17:04 schreef Gimmick het volgende:
[..]
Soja bonen zijn wit (althans - de variant gebruikt voor soja drink). Week soja bonen, maal het fijn, kook het en filter de vaste bestanddelen. Het resultaat is een witte vloeistof. Dit wordt al eeuwen lang in Aziatische landen geconsumeerd.
Gezond, voedzaam, voordelig en minimale impact op het milieu.
Ditquote:Op vrijdag 27 oktober 2023 08:23 schreef Nielsch het volgende:
Melk is voor kleine kinderen en komt uit de tiet van hun moeder.
Als je als volwassen persoon nog koeienmelk uit een koeientiet drinkt zit er gewoon iets niet goed in je bovenkamer.
Wat bedoel je met ‘dus dan is sojateelt wel prima’?quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 17:07 schreef AchJa het volgende:
[..]
Dus dan is sojateelt wel prima?
En mensen drinken al duizenden jaren melk.
https://www.science.org/c(...)they-could-digest-it
Ah dan is dat de reden dat Aziaten zo'n kleine piemeltjes hebben, een kop kleiner zijn dan wij, minder gezichts-en lichaamsbeharing hebben, een stuk meer 'volgzaam' zijn.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 17:04 schreef Gimmick het volgende:
[..]
Soja bonen zijn wit (althans - de variant gebruikt voor soja drink). Week soja bonen, maal het fijn, kook het en filter de vaste bestanddelen. Het resultaat is een witte vloeistof. Dit wordt al eeuwen lang in Aziatische landen geconsumeerd.
Gezond, voedzaam, voordelig en minimale impact op het milieu.
Er is geen een RTC-studie die een verband aantoont tussen soja consumptie en invloed op de hormonen. Nul. Soja consumptie is veilig en gezond.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 17:21 schreef matigeuser het volgende:
[..]
Ah dan is dat de reden dat Aziaten zo'n kleine piemeltjes hebben, een kop kleiner zijn dan wij, minder gezichts-en lichaamsbeharing hebben, een stuk meer 'volgzaam' zijn.
Soja bonen zitten bomvol oestrogenen. Nog veel meer dan alle andere boonsoorten bij elkaar opgeteld.
Bron: Boek 'Estrogeneration' van A. Jay.
Gewoon niet drinken / eten die rotzooi. Zo lekker is het nou ook weer niet.
Zo gesteld kan je ook zeggen dat wij veel kanker prevalentie hebben door al dat vlees eten en melk drinken. Lekker kort door de bocht, Hamilton style.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 17:21 schreef matigeuser het volgende:
[..]
Ah dan is dat de reden dat Aziaten zo'n kleine piemeltjes hebben, een kop kleiner zijn dan wij, minder gezichts-en lichaamsbeharing hebben, een stuk meer 'volgzaam' zijn.
Soja bonen zitten bomvol oestrogenen. Nog veel meer dan alle andere boonsoorten bij elkaar opgeteld.
Bron: Boek 'Estrogeneration' van A. Jay.
Gewoon niet drinken / eten die rotzooi. Zo lekker is het nou ook weer niet.
Pardon, lees ff mijn post door voordat je gaat roepen dat iets niet correct is.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 15:03 schreef MatthijsDJ het volgende:
[..]
En ook niet correct, de wetenschap heeft namelijk nog (lang) geen definitief antwoord over hoe (on)gezond melk is. Aan beide kanten van het verhaal zitten flinke lobby's die voor veel verwarring en ruis zorgen.
Wat een wel een feit is dat ik producten met zuivelvervangers niet te eten dan wel te zuipen vind. Het mist gewoon de smoothness van Melk.
Vergeleken met reguliere melk wordt er natuurlijk amper sojamelk gedronken, als je iedereen aan de soja wil hebben moet er een stuk meer geteeld worden. Dan reken ik de rest van de melkproducten zoals, kaas, yogurt, kwark, etc nog niet eens mee.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 17:20 schreef Gimmick het volgende:
Wat bedoel je met ‘dus dan is sojateelt wel prima’?
Er wordt genoeg soja geteeld, om vee te voeren vooral.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 17:41 schreef AchJa het volgende:
[..]
Vergeleken met reguliere melk wordt er natuurlijk amper sojamelk gedronken, als je iedereen aan de soja wil hebben moet er een stuk meer geteeld worden. Dan reken ik de rest van de melkproducten zoals, kaas, yogurt, kwark, etc nog niet eens mee.
Dat klopt, maar plantaardige eiwitten nemen altijd minder landbouwgrond in dan dierlijke. Stel dat we meer sojadrink consumeren hebben we minder koeien nodig en dus meer ruimte voor gewassen. En meer ruimte voor natuur. En huizen.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 17:41 schreef AchJa het volgende:
[..]
Vergeleken met reguliere melk wordt er natuurlijk amper sojamelk gedronken, als je iedereen aan de soja wil hebben moet er een stuk meer geteeld worden. Dan reken ik de rest van de melkproducten zoals, kaas, yogurt, kwark, etc nog niet eens mee.
Dat is ook het stokpaardje van de anti-sojabeweging, dat de ontbossing vooral voor soja plaatsvindt. Dat die soja voor zo’n 80% naar veevoer gaat vergeten ze er dan even bij.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 17:57 schreef Ericr het volgende:
[..]
Er wordt genoeg soja geteeld, om vee te voeren vooral.
Oh vertel eens wat moeten ze regelen en reguleren van links?quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 17:52 schreef Jan_Onderwater het volgende:
vind het wel weer grappig dat de linkse geitenwollen sokken die altijd maar willen dat de overheid ALLES en nog wat moet regelen en reguleren. Maar als het om hún stokpaardjes gaat dan is het plotsklaps een probleem.
Zo werkt dat niet helemaal, grasland is niet per definitie geschikt voor de teelt van andere producten. Maar die denkfout maakt men wel vaker.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 17:57 schreef Gimmick het volgende:
[..]
Dat klopt, maar plantaardige eiwitten nemen altijd minder landbouwgrond in dan dierlijke. Stel dat we meer sojadrink consumeren hebben we minder koeien nodig en dus meer ruimte voor gewassen. En meer ruimte voor natuur. En huizen.
Soja is een en/en product. Je kunt het deel wat overblijft nadat je het geschikte deel voor de menselijke consumptie eruit gewonnen hebt of weggooien of aan het vee voeren.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 18:03 schreef Aberkullie het volgende:
Dat is ook het stokpaardje van de anti-sojabeweging, dat de ontbossing vooral voor soja plaatsvindt. Dat die soja voor zo’n 80% naar veevoer gaat vergeten ze er dan even bij.
Ja leuk maar dat is niet wat er nu gebeurt.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 18:08 schreef AchJa het volgende:
[..]
Soja is een en/en product. Je kunt het deel wat overblijft nadat je het geschikte deel voor de menselijke consumptie eruit gewonnen hebt of weggooien of aan het vee voeren.
Vraag linksmensen maar eens wat volgens hun de rol van de overheid moet zijnquote:Op vrijdag 27 oktober 2023 18:04 schreef Aberkullie het volgende:
[..]
Oh vertel eens wat moeten ze regelen en reguleren van links?
Ik vraag het jou, jij claimt het toch?quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 18:12 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Vraag linksmensen maar eens wat volgens hun de rol van de overheid moet zijn
Weet je waar die gigantische sojaplantages in Zuid-Amerika voor zijn? Niet voor tofu, maar voor 'onze' koeien.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 18:08 schreef AchJa het volgende:
[..]
Soja is een en/en product. Je kunt het deel wat overblijft nadat je het geschikte deel voor de menselijke consumptie eruit gewonnen hebt of weggooien of aan het vee voeren.
Klopt, veengrond en eigenlijk alleen maar geschikt voor begrazen. Reden waarom grote delen van NL traditioneel zuivel maakt.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 18:05 schreef AchJa het volgende:
[..]
Zo werkt dat niet helemaal, grasland is niet per definitie geschikt voor de teelt van andere producten. Maar die denkfout maakt men wel vaker.
Soja is vooral bedoeld voor varkensvoer.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 18:12 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Weet je waar die gigantische sojaplantages in Zuid-Amerika voor zijn? Niet voor tofu, maar voor 'onze' koeien.
De soja bestemd voor sojaproducten in de winkel zoals vleesvervangers is meestal duurzaam geteeld en afkomstig uit niet-genetisch gemodificeerde sojaplanten, in tegenstelling tot de soja die verwerkt wordt in veevoer.
Je snapt het punt hoop ik.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 18:14 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Soja is vooral bedoeld voor varkensvoer.
Grasland is niet per definitie geschikt voor andere gewassen, maar er zijn zat akkers waar nu gras groeit waar wel prima iets anders kan groeien.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 18:05 schreef AchJa het volgende:
[..]
Zo werkt dat niet helemaal, grasland is niet per definitie geschikt voor de teelt van andere producten. Maar die denkfout maakt men wel vaker.
Die 80/20 heeft een 50/50 waardeverdeling, het is niet rendabel om voor slechts 1 van de twee te telen.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 18:11 schreef Aberkullie het volgende:
[..]
Ja leuk maar dat is niet wat er nu gebeurt.
En voor menselijke consumptie in de rest van de wereld.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 18:12 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Weet je waar die gigantische sojaplantages in Zuid-Amerika voor zijn? Niet voor tofu, maar voor 'onze' koeien.
De soja bestemd voor sojaproducten in de winkel zoals vleesvervangers is meestal duurzaam geteeld en afkomstig uit niet-genetisch gemodificeerde sojaplanten, in tegenstelling tot de soja die verwerkt wordt in veevoer.
Dat klopt niet. Sojaschroot is wat over blijft nadat de olie uit de boon gehaald is. Dat is dus hoofdzakelijk eiwit, wat koolhydraten, vezels en een restje vet. Dat is prima geschikt voor menselijke consumptie, zeker met wat creativiteit.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 18:08 schreef AchJa het volgende:
[..]
Soja is een en/en product. Je kunt het deel wat overblijft nadat je het geschikte deel voor de menselijke consumptie eruit gewonnen hebt of weggooien of aan het vee voeren.
Als je eten ziet louter als brandstof, ja, maar dat beschouw ik als geestelijk en lichamelijk armoede.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 18:30 schreef Gimmick het volgende:
[..]
Dat klopt niet. Sojaschroot is wat over blijft nadat de olie uit de boon gehaald is. Dat is dus hoofdzakelijk eiwit, wat koolhydraten, vezels en een restje vet. Dat is prima geschikt voor menselijke consumptie, zeker met wat creativiteit.
Mijn proteïne poeder wordt er bijvoorbeeld van gemaakt (nogmaals- Europees).
Die discussie is hier wel vaker gevoerd en is ook onderzocht door Profundo (Duurzaamheidsonderzoek en advies) voor nb. Milieudefensie, daaruit:quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 18:30 schreef Gimmick het volgende:
Dat klopt niet. Sojaschroot is wat over blijft nadat de olie uit de boon gehaald is. Dat is dus hoofdzakelijk eiwit, wat koolhydraten, vezels en een restje vet. Dat is prima geschikt voor menselijke consumptie, zeker met wat creativiteit.
Maar goed, ik heb wel vaker gezegd dat ze wmb direct kunnen stoppen met soja te voeren aan het vee, het probleem is dat dan de hele teelt verdwijnt.quote:Vanwege de sterk verschillende prijzen van de verschillende sojafracties, is de
waardeverdeling van de mondiale sojamarkt over de verschillende sojafracties anders. Op
basis van de prijzen en productievolumes van de afgelopen 10 jaar, berekenen we dat de
totale waarde van de wereldwijde sojamarkt gemiddeld voor 57% door sojameel bepaald
wordt en voor 35% door sojaolie. Direct gebruik van sojabonen in voedingsproducten maakt
6% uit. Het aandeel van sojahullen is met 1% verwaarloosbaar.
Geconcludeerd kan daarom worden dat de sojateelt twee hoofdproducten oplevert, die
beiden onmisbaar zijn om de continuïteit van de sojateelt te garanderen. Noch sojameel,
noch sojaolie kan tot bij- of restproduct bestempeld worden, omdat de verkoop van beide
producten voor de sojatelers en -handelaars onmisbaar is en omdat de verhouding in
productievolumes tussen de twee sojafracties niet veranderd kan worden. Als de vraag naar
sojameel of de vraag naar sojaolie wegvalt, zou sojateelt niet langer concurrerend zijn met
de teelt van andere gewassen die plantaardige olie en/of eiwithoudende
veevoedergrondstoffen opleveren.
quote:Sojabonen kunnen direct worden geconsumeerd, of verwerkt tot sojameel (ook wel sojaschroot genoemd) en sojaolie. Sojameel wordt met name gebruikt als veevoer-component voor kippen, varkens, kalveren en melkvee. Sojaolie wordt in Europa vooral gebruikt voor menselijke consumptie als grondstof voor voedingsmiddelen en cosmetica
En toch haalt dat mijn stelling niet onderuit dat Chinezen kleiner zijn, kleinere pikken hebben en minder lichaamsbeharing hebben. Allemaal tekenen van lager testosteron (of minder gevoelige receptoren), maar dat terzijde.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 17:26 schreef Gimmick het volgende:
[..]
Er is geen een RTC-studie die een verband aantoont tussen soja consumptie en invloed op de hormonen. Nul. Soja consumptie is veilig en gezond.
Er zijn 1,6 miljard Chinezen dus met de vruchtbaarheid zit het wel prima.
Koeien behoren gewoon gras te eten, derhalve zouden we per direct met die soja-rotzooi moeten stoppen. Bootladingen hier naartoe om onze dieren een ziekelijk dieet te geven waar ze niet op gebouwd zijn. Rare praktijken.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 18:12 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Weet je waar die gigantische sojaplantages in Zuid-Amerika voor zijn? Niet voor tofu, maar voor 'onze' koeien.
De soja bestemd voor sojaproducten in de winkel zoals vleesvervangers is meestal duurzaam geteeld en afkomstig uit niet-genetisch gemodificeerde sojaplanten, in tegenstelling tot de soja die verwerkt wordt in veevoer.
Zou wel helpen om de Nederlandse veestapel drastisch te reduceren.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 18:48 schreef matigeuser het volgende:
[..]
Koeien behoren gewoon gras te eten, derhalve zouden we per direct met die soja-rotzooi moeten stoppen. Bootladingen hier naartoe om onze dieren een ziekelijk dieet te geven waar ze niet op gebouwd zijn. Rare praktijken.
Zonder krachtvoer zakken de beesten die we nu koeien noemen door hun poten.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 18:48 schreef matigeuser het volgende:
[..]
Koeien behoren gewoon gras te eten, derhalve zouden we per direct met die soja-rotzooi moeten stoppen. Bootladingen hier naartoe om onze dieren een ziekelijk dieet te geven waar ze niet op gebouwd zijn. Rare praktijken.
Ik houd wel van kort door de bocht. Scheelt een hoop onnodige kilometers. En je komt er ook nog eens op creatieve en unieke inzichten door. Soms niet helemaal accuraat wellicht, wel leuk voor discussies. Je mag zelf invullen waarom Chinezen alle tekenen hebben van lager testosteron dan blanken of Afrikanen. Ik denk toch dat voeding een grote rol speelt.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 17:31 schreef Ericr het volgende:
[..]
Zo gesteld kan je ook zeggen dat wij veel kanker prevalentie hebben door al dat vlees eten en melk drinken. Lekker kort door de bocht, Hamilton style.
Ik weet niet over welke monsters jij het hebt maar ik heb onlangs nog mijn hele vriezer vol gegooid met rundvlees van grasgevoerde koeien uit Overrijsel.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 18:51 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Zonder krachtvoer zakken de beesten die we nu koeien noemen door hun poten.
Onzin, melkvee eet vnl gras en bijzonder weinig soja.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 18:51 schreef Isdatzo het volgende:
Zonder krachtvoer zakken de beesten die we nu koeien noemen door hun poten.
quote:De Round Table of Responsible Soy (RTRS) is een internationaal samenwerkingsverband dat probeert ontbossing tegen te gaan door de productie van soja te certificeren. Zo'n certificaat geeft aan dat de soja op een milieuvriendelijke manier verbouwd is. Daarnaast zijn er ook sociale en economische aspecten.
quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 18:47 schreef matigeuser het volgende:
Het is deels een uit de lucht gegrepen grap. Maar zit er stiekem niet een kern van waarheid in? Zwarte afrikanen zijn dan weer het tegenover gestelde. Grote lullen, veel natuurlijke spiermassa, veel lichaamsbeharing, etc. Heeft het historische dieet en levensstijl daar dan toch wat mee te maken?
science.orgquote:To peer into our milk-drinking past, researchers turned to Africa, where societies have herded domesticated cows, sheep, and goats for at least 8000 years. The scientists examined eight skeletons excavated in Sudan and Kenya, which were between 2000 and 6000 years old. They scraped hardened dental calculus from their teeth and looked for known milk-specific proteins trapped inside.
The findings revealed these people were consuming some sort of dairy product at least 6000 years ago, the team reports today in Nature Communications. That makes this the earliest known direct evidence for dairy consumption in Africa, and perhaps the world.
Er zijn geen rtc onderzoeken die aantonen dat soja gevaarlijk is. Er zijn rtc onderzoeken die aantonen dan soja veilig is.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 18:47 schreef matigeuser het volgende:
[..]
En toch haalt dat mijn stelling niet onderuit dat Chinezen kleiner zijn, kleinere pikken hebben en minder lichaamsbeharing hebben. Allemaal tekenen van lager testosteron (of minder gevoelige receptoren), maar dat terzijde.
Het is deels een uit de lucht gegrepen grap. Maar zit er stiekem niet een kern van waarheid in? Zwarte afrikanen zijn dan weer het tegenover gestelde. Grote lullen, veel natuurlijke spiermassa, veel lichaamsbeharing, etc. Heeft het historische dieet en levensstijl daar dan toch wat mee te maken?
Ja, er zijn onderzoeken die aantonen dat de oestrogenen in soja geen gezondheidsgevaar zijn. Klopt. Maar er zijn ook onderzoeken waaruit blijkt dat het wel zo is.
Waarom zou je het risico nemen? Zijn ze nou echt zo lekker dat je het niet kunt missen? De term 'soy boy' komt wel ergens vandaan natuurlijk...
Het gaat niet alleen om producenten van plantaardige melk, vele producenten leveren overigens beide vandaag de dag.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 15:27 schreef Gimmick het volgende:
[..]
Het is misleidend om te suggereren dat aan beide kanten flinke lobby’s zitten. De zuivelindustrie is zoveel malen groter als melkalternatieven. Het is David tegen Goliat. Het staat niet in verhouding.
Ik was een grote zuivelconsument en dacht dat de overstap naar plantaardige alternatieven lastig zou zijn. Het viel mij reuze mee. In de havermout (overnight oats) proef ik geen verschil. Tot mijn verbazing is zelfs plantaardige yoghurt lekker. Niet lekker voor plantaardig, nee gewoon lekker.
Dus je het een product dat vrijwel even gezond is, voor veel toepassingen prima smaakt, maar zonder dierenleed en met veel lagere milieu impact. Het zou meer gestimuleerd moeten worden.
Enige waar dierlijke melk nog niet te vervangen lijkt is kaas. Dat eet ik een stuk minder, maar als ik het eet is het wel dierlijk.
Dat is een flauwe verplaatsing van de doelpalen plus stroman.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 18:43 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Als je eten ziet louter als brandstof, ja, maar dat beschouw ik als geestelijk en lichamelijk armoede.
Wat moest er nou geregeld en gereguleerd worden van links?quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 18:43 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Als je eten ziet louter als brandstof, ja, maar dat beschouw ik als geestelijk en lichamelijk armoede.
Tsja, tulpenbollen waren tijdens de hongerwinter ook erg in trek...quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 19:20 schreef Gimmick het volgende:
Dat is een flauwe verplaatsing van de doelpalen plus stroman.
Argument was dat het niet geschikt zou zijn voor menselijke consumptie. Dat is wel zo. Ik ben er verder niet voor om soja massaal te breken in olie en veevoer, maar kom niet met het argument dat het een restproduct is wat alleen maar geschikt is voor dierlijke consumptie. Dat is een economische keuze.
Voorheen, toen links nog links was:quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 19:22 schreef Aberkullie het volgende:
[..]
Wat moest er nou geregeld en gereguleerd worden van links?
Doe je onderzoek. Zuivelconsumptie heeft geen relatie met osteoporose. Dat is een mythe die de handige zuivellobby in de NL'se volksgeest geprent heeft, maar klopt gewoon niet. In Japan wordt (werd tenminste) nauwelijks zuivel geconsumeerd en de mensen hebben daar veel minder last van osteoroporose (en veel andere dingen)quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 18:21 schreef machtpen het volgende:
Je ontkomt bijna niet aan zuivel voor de kalk die er in zit.
Osteoporose krijgen is niet echt lekker
Oja, zoals die op havermelk. Typisch linkse hobby inderdaad.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 19:28 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Voorheen, toen links nog links was:
- De markt
- Zorg
- Onderwijs
- OV
Nu wil dat wat zich thans 'links' noemt ietsje verder gaan door vooral te 'reguleren' hoe Jan Modaal dient te leven. Lees: belasting heffen op alles wat het leven aantrekkelijk, plezierig, comfortabel en/of fijn maakt.
Klopt, die vloeibare koeienvlaaien op de NL'se is gewoon koeiendiarree. Natuurlijke koeiendrollen horen zoals die van paarden te zijn.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 18:48 schreef matigeuser het volgende:
[..]
Koeien behoren gewoon gras te eten, derhalve zouden we per direct met die soja-rotzooi moeten stoppen. Bootladingen hier naartoe om onze dieren een ziekelijk dieet te geven waar ze niet op gebouwd zijn. Rare praktijken.
Ja? Jij denkt dat Wakker Dier net zoveel omzet als FrieslandCampina? Dat het communicatiebudget van Wakker Dier in verhouding staat met FrieslandCampina, Vion, Arla, Danone, Mengvoeders United enzovoort?quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 19:17 schreef MatthijsDJ het volgende:
[..]
Het gaat niet alleen om producenten van plantaardige melk, vele producenten leveren overigens beide vandaag de dag.
Maar de "pro dieren" beweging (of hoe je het ook wilt noemen) is minstens net zo groot als de zuivel lobby. Ze komen ook elke keer met een ander verhaal... Eerst was het dat melk niet gezond zou zijn, toen weer de impact op het milieu, toen weer de zielige kalfjes wat allemaal 100% bleek mee te vallen.
En nee plantaardige vervangers smaken niet hetzelfde, het is alsof vloeibaar karton drinkt. Roepen dat je geen verschil proeft is jezelf voor de gek houden.
Uhm, dat ligt denk ik meer aan het feit dat havermelk meer calorieën bevat dan andere soorten melk, en in die zin inderdaad meer een frisdrank is.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 19:35 schreef Aberkullie het volgende:
[..]
Oja, zoals die op havermelk. Typisch linkse hobby inderdaad.
Als we het bij het onderwerp van het topic houden, GL wil bijvoorbeeld een vleestax invoeren om ons consumptiegedrag te veranderen.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 19:22 schreef Aberkullie het volgende:
Wat moest er nou geregeld en gereguleerd worden van links?
Daar zijn de PvdD'ers danig van in de war anders.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 19:35 schreef Aberkullie het volgende:
Oja, zoals die op havermelk. Typisch linkse hobby inderdaad.
Aha ja. En uit welke hoek komt die suikertaks eigenlijk? Om het ontopic te houden.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 19:41 schreef AchJa het volgende:
[..]
Als we het bij het onderwerp van het topic houden, GL wil bijvoorbeeld een vleestax invoeren om ons consumptiegedrag te veranderen.
Nee, chocolademelk en Fristi zijn uitgezonderd van deze belasting.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 19:37 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Uhm, dat ligt denk ik meer aan het feit dat havermelk meer calorieën bevat dan andere soorten melk, en in die zin inderdaad meer een frisdrank is.
Suiker, zout en vet mag namelijk niet.
En wees gerust, ook die chocolademelk staat op de lijst.
Oh rechts is er net zo goed in hoor, alleen geven die gewoon toe dat het is om mensen tot hun 100e beschikbaar te houden voor de arbeidsmarkt.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 19:44 schreef Aberkullie het volgende:
[..]
Aha ja. En uit welke hoek komt die suikertaks eigenlijk? Om het ontopic te houden.
Ik ben links.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 19:45 schreef Aberkullie het volgende:
Maar zeer sterke argumenten hoor. Links is de schuld van alles!1
Komt nog wel, geef het tijd.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 19:45 schreef Gimmick het volgende:
[..]
Nee, chocolademelk en Fristi zijn uitgezonderd van deze belasting.
Ook volle melk heeft meer calorieën dan havermelk.
Mooi dat FrieslandCampina zoveel omzet.. Maar Wakker Dier heeft een politieke partij tot hun beschikking, ffs.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 19:36 schreef Gimmick het volgende:
[..]
Ja? Jij denkt dat Wakker Dier net zoveel omzet als FrieslandCampina? Dat het communicatiebudget van Wakker Dier in verhouding staat met FrieslandCampina, Vion, Arla, Danone, Mengvoeders United enzovoort?
Wakker Dier zet 4,5 miljoen om. FrieslandCampina 14 miljard.
FrieslandCampina heeft er wel 3.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 19:47 schreef MatthijsDJ het volgende:
[..]
Mooi dat FrieslandCampina zoveel omzet.. Maar Wakker Dier heeft een politieke partij tot hun beschikking, ffs.
Nou?quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 19:44 schreef Aberkullie het volgende:
Aha ja. En uit welke hoek komt die suikertaks eigenlijk? Om het ontopic te houden.
Links wordt elitair genoemd, maar in dezelfde discussie worden peulvruchten volop geminacht.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 19:24 schreef AchJa het volgende:
[..]
Tsja, tulpenbollen waren tijdens de hongerwinter ook erg in trek...
Dan wakker dier ook minstens drie... Ze hebben beide gewoon flinke lobby's punt uit.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 19:48 schreef Aberkullie het volgende:
[..]
FrieslandCampina heeft er wel 3.
Door wie?quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 19:54 schreef Gimmick het volgende:
Links wordt elitair genoemd, maar in dezelfde discussie worden peulvruchten volop geminacht.
Door Jan (‘moet wel lekker zijn’). Door jou (‘mensen aten zelfs tulpenbollen’).quote:
Gut hee ik houd van lekkere dingen... shame...quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 19:59 schreef Gimmick het volgende:
[..]
Door Jan (‘moet wel lekker zijn’). Door jou (‘mensen aten zelfs tulpenbollen’).
Ik vind het allemaal niet te vreten maar ik deug wel!quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 19:59 schreef Gimmick het volgende:
Door Jan (‘moet wel lekker zijn’). Door jou (‘mensen aten zelfs tulpenbollen’).
Niets mis mee, maar noem mensen die een meer plantaardig dieet volgen niet elitair. Er is namelijk niets elitairders dan een voedselconversie van 1:4 tot 1:9. Je vernietigd 75 tot 90 procent van de eetbare calorieën.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 20:00 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Gut hee ik houd van lekkere dingen... shame...
Dat is niet het verhaal dat ik in het ziekenhuis te horen kreeg, wel getest maar geen osteoporose.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 19:34 schreef Alov het volgende:
[..]
Doe je onderzoek. Zuivelconsumptie heeft geen relatie met osteoporose. Dat is een mythe die de handige zuivellobby in de NL'se volksgeest geprent heeft, maar klopt gewoon niet. In Japan wordt (werd tenminste) nauwelijks zuivel geconsumeerd en de mensen hebben daar veel minder last van osteoroporose (en veel andere dingen)
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |