Anderzijds mag de gevestigde orde zich ook wel eens afvragen hoe het toch kan dat hele regio’s keer op keer met de zoveelste windvaan in zee gaan.quote:Op donderdag 16 maart 2023 08:43 schreef Mexicanobakker het volgende:
[..]
Het BBB is een partij opgezet door het grootkapitaal voor het grootkapitaal. Dat vele mensen daar in trappen vind ik schrijnend.
Maar nooit op de man. En dat doet Koffieplanter wel.quote:Op donderdag 16 maart 2023 08:42 schreef Tijger_m het volgende: [..] Wat is daar demoniseren aan? Doe eens normaal, jij mag ook constant te keer gaan over links zonder dat iemand dat demoniseren noemt
Oneens, als je daar aan begint is dat een glijdende schaal richting totalitarisme of fascisme.quote:Op donderdag 16 maart 2023 08:31 schreef yats het volgende:
Deze verkiezingen zijn het beste argument ooit voor inperking van het kiesrecht.
Ik denk dat dit een 'als' is die zou kunnen betekent, niet een 'als' die wanneer betekent. Hij heeft natuurlijk wel gelijk, al heb je best kans dat BBB heel erg lijkt op de partij die Omtzigt zou oprichten. Conservatief, wat rechts, met teleurgestelde CDA'ers.quote:Op donderdag 16 maart 2023 08:43 schreef trein2000 het volgende: [ twitter ] Deze voormalig politiek verslaggever van de Volkskrant weet meer?
Maar 70% van de mensen doet dat omdat ze op het grootkapitaal wíllen stemmen (30% stemt omdat ze Rutte zo'n goede leider vinden), bij het BBB denkt iedereen dat het niet om het grootkapitaal te doen is zowat.quote:
Over dat onderwerp heb ik verstand noch kennis en dus houd ik wijselijk mijn mond. Neem er alsjeblieft een voorbeeld aan, voordat je weer afgaat als een gieter en wordt geconfronteerd op het propageren van aantoonbare onzin.quote:Op donderdag 16 maart 2023 08:42 schreef PietjePuk2000 het volgende:
[..]
Altijd leuk als Koffieplanter op de man speelt en geen zin heeft argumenten uit te wisselen.
Ik vermoed eigenlijk dat Omtzigt ook wel eens flink wat van de VVD zou kunnen afsnoepen, en misschien PVV?quote:Op donderdag 16 maart 2023 08:46 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ik denk dat dit een 'als' is die zou kunnen betekent, niet een 'als' die wanneer betekent. Hij heeft natuurlijk wel gelijk, al heb je best kans dat BBB heel erg lijkt op de partij die Omtzigt zou oprichten. Conservatief, wat rechts, met teleurgestelde CDA'ers.
Zou kunnen, al denk ik dat VVD niet snel veel verder zakt dan deze uitslag (dit betekent 20 zetels in de Tweede Kamer). Van de PVV heeft BBB nu ook veel afgesnoept, je ziet dat FvD decimeert en PVV toch ook zakt. Er zullen FvDers terug zijn gegaan naar de PVV, dus BBB heeft net als JA21 ook gewoon flink van PVV gesnoept.quote:Op donderdag 16 maart 2023 08:47 schreef Montagui het volgende:
[..]
Ik vermoed eigenlijk dat Omtzigt ook wel eens flink wat van de VVD zou kunnen afsnoepen, en misschien PVV?
Kiezers stemmen echter anders voor de 2e Kamer dan voor de PS, de peilingen geven dat ook aan, volgens mij en daarbij speelt opkomst ook nog een rol van betekenis.quote:Op donderdag 16 maart 2023 08:50 schreef Hanca het volgende:
[..]
Zou kunnen, al denk ik dat VVD niet snel veel verder zakt dan deze uitslag (dit betekent 20 zetels in de Tweede Kamer). Van de PVV heeft BBB nu ook veel afgesnoept, je ziet dat FvD decimeert en PVV toch ook zakt. Er zullen FvDers terug zijn gegaan naar de PVV, dus BBB heeft net als JA21 ook gewoon flink van PVV gesnoept.
Ik denk dat die verhoudingen heel anders liggen. Zo groot is het electoraat van de VVD helemaal niet. Max 15-20 TK zetels. Net zoals dat van de BBB niet zo groot is als de uitslag nu suggereert. Zonder corona had Rutte waarschijnlijk al gewoon weggeweest.quote:Op donderdag 16 maart 2023 08:47 schreef Mexicanobakker het volgende:
[..]
Maar 70% van de mensen doet dat omdat ze op het grootkapitaal wíllen stemmen (30% stemt omdat ze Rutte zo'n goede leider vinden), bij het BBB denkt iedereen dat het niet om het grootkapitaal te doen is zowat.
Nou 60% heeft dus wel gestemd met het kabinet in het achterhoofd. Waarvan 46% in de vorm van een afkeuring en 14 in de vorm van steun.quote:Op donderdag 16 maart 2023 08:52 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Kiezers stemmen echter anders voor de 2e Kamer dan voor de PS, de peilingen geven dat ook aan, volgens mij en daarbij speelt opkomst ook nog een rol van betekenis.
Omtzigt heeft geen organisatie en al zeker niet het charisma om mensen te bewegen voor hem te gaan werken.quote:Op donderdag 16 maart 2023 08:47 schreef Montagui het volgende:
[..]
Ik vermoed eigenlijk dat Omtzigt ook wel eens flink wat van de VVD zou kunnen afsnoepen, en misschien PVV?
Ja. Er is onvrede door een groot aantal factoren.quote:Op donderdag 16 maart 2023 08:54 schreef alpeko het volgende:
[..]
Nou 60% heeft dus wel gestemd met het kabinet in het achterhoofd. Waarvan 46% in de vorm van een afkeuring en 14 in de vorm van steun.
Rutte IV had wat de VVD betreft natuurlijk gewoon Dijkhoff I moeten zijn. Toen die er onverwacht mee kapte kon Rutte weinig anders dan doorgaan omdat er verder niemand was (en nog steeds niet).quote:Op donderdag 16 maart 2023 08:52 schreef alpeko het volgende:
[..]
Ik denk dat die verhoudingen heel anders liggen. Zo groot is het electoraat van de VVD helemaal niet. Net zoals dat van de BBB niet zo groot is als de uitslag nu suggereert. Zonder corona had Rutte waarschijnlijk al gewoon weggeweest.
Dat BBB nu zo uithaalt komt omdat 45% (bron: Ipsos) van de kiezers heeft gestemd op een partij met als reden om afkeuring van het huidige kabinet te laten blijken. Of dat dan helemaal de juiste partij is, kun je je afvragen uiteraard. In de provincie snap ik het. Maar in de Randstad is het natuurlijk gewoon de nieuwe FVD.
Dat ligt niet aan de kiezer maar aan het feit dat we opgescheept zitten met een kabinet met een leider waar alleen Rutte zelf nog in geloofd.
Feit dat er niemand is, komt omdat Rutte zich ook liefst omringt met licht gewichten.quote:Op donderdag 16 maart 2023 08:55 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Rutte IV had wat de VVD betreft natuurlijk gewoon Dijkhof I moeten zijn. Toen die er onverwacht mee kapte kon Rutte weinig anders dan doorgaan omdat er verder niemand was (en nog steeds niet).
Denk het wel hoor.quote:Op donderdag 16 maart 2023 08:55 schreef TjjWester het volgende:
[..]
Omtzigt heeft geen organisatie en al zeker niet het charisma om mensen te bewegen voor hem te gaan werken.
Natuurlijk speelt opkomst nog een rol. Ik zei ook niet dat je de huidige uitslag 100% op een Tweede Kamer zou kunnen plakken. Maar ik gaf aan dat BBB echt wel praktisch dezelfde achterban heeft als Omtzigt zou hebben.quote:Op donderdag 16 maart 2023 08:52 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Kiezers stemmen echter anders voor de 2e Kamer dan voor de PS, de peilingen geven dat ook aan, volgens mij en daarbij speelt opkomst ook nog een rol van betekenis.
Een gemiddeld campagneteam voor de tk bestaat uit duizend man, landelijk.quote:
Gezien het type mens dat er iedere keer weer intrapt een gouden formule.quote:Op donderdag 16 maart 2023 08:25 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Dat was de FvD en daarvoor de LPF toch al?
Aan de andere kant, was de koers van de VVD echt anders geweest met, zeg, Dijkhoff aan het roer in plaats van Rutte? Dat betwijfel ik dan weer.quote:Op donderdag 16 maart 2023 08:57 schreef alpeko het volgende:
[..]
Feit dat er niemand is, komt omdat Rutte zich ook liefst omringt met licht gewichten.
Eerder andersom. Dijkhoff vertrok omdat hij altijd tweede viool zou blijven achter een Rutte die niet zelf vertrekt.quote:Op donderdag 16 maart 2023 08:55 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Rutte IV had wat de VVD betreft natuurlijk gewoon Dijkhoff I moeten zijn. Toen die er onverwacht mee kapte kon Rutte weinig anders dan doorgaan omdat er verder niemand was (en nog steeds niet).
PVV verliest er ook nog 1. CU ook.quote:Op donderdag 16 maart 2023 08:58 schreef Hanca het volgende:
[..]
Natuurlijk speelt opkomst nog een rol. Ik zei ook niet dat je de huidige uitslag 100% op een Tweede Kamer zou kunnen plakken. Maar ik gaf aan dat BBB echt wel praktisch dezelfde achterban heeft als Omtzigt zou hebben.
Je ziet ondanks een aardverschuiving nu dat er ook nauwelijks zetels wisselen tussen het linkse en rechtse blok, de aardverschuiving vindt volledig plaats binnen het rechtse blok (BBB en JA21 +18, maar FvD, CDA, VVD, SGP -17). Rechts wint 1 zetel, als je tenminste 50plus niet als rechts rekent.
Nee, Dijkhoff was juist dat in de aandacht staan zat. Die zag lijsttrekker worden plots als een angstbeeld ipv toekomstdroom, volgens mij.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:00 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Eerder andersom. Dijkhoff vertrok omdat hij altijd tweede viool zou blijven achter een Rutte die niet zelf vertrekt.
Je hebt gelijk, het rechtsconservatieve blok is dus exact even groot als hiervoor. En links/progressief is eigenlijk gestegen, omdat 50plus verliest en die kon je eigenlijk zowel niet links als niet rechts noemen.quote:
Maar wel conservatief.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:05 schreef Hanca het volgende:
[..]
Je hebt gelijk, het rechtsconservatieve blok is dus exact even groot als hiervoor. En links/progressief is eigenlijk gestegen, omdat 50plus verliest en die kon je eigenlijk zowel niet links als niet rechts noemen.
Ja, op veel punten wel, al ben ik eigenlijk uit het oog verloren wat die de laatste jaren in de EK hebben gestemd, omdat ze geen TK zetel meer hebben.quote:
Wat denk je, gezien de doelgroep?quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:09 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, op veel punten wel, al ben ik eigenlijk uit het oog verloren wat die de laatste jaren in de EK hebben gestemd, omdat ze geen TK zetel meer hebben.
Het is dan ook niet zozeer de koers van dit kabinet maar meer het gebrek aan vertrouwen. Een reorganisatie binnen een bedrijf waar er jaren lang problemen zijn genegeerd laat je ook niet uitvoeren door dezelfde poppetjes als die het zo ver hebben laten komen. Dat is echt minachting van de kiezer die nu keihard is afgestraft.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:00 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Aan de andere kant, was de koers van de VVD echt anders geweest met, zeg, Dijkhoff aan het roer in plaats van Rutte? Dat betwijfel ik dan weer.
Toen ze nog in de TK zaten stemden ze echt wisselend met PvdA/GL e.d. mee en de andere keer weer met VVD e.d. Er was moeilijk een sticker op te plakken.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:10 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Wat denk je, gezien de doelgroep?
Ik ben het alleen over minachting oneens met jouw post, het huidige kabinet heeft gewoon een meerderheid behaald bij de 2e Kamer verkiezingen en voert uit waar het grosso modo toch wel campagne voor gevoerd heeft.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:11 schreef alpeko het volgende:
[..]
Het is dan ook niet zozeer de koers van dit kabinet maar meer het gebrek aan vertrouwen. Een reorganisatie binnen een bedrijf waar er jaren lang problemen zijn genegeerd laat je ook niet uitvoeren door dezelfde poppetjes als die het zo ver hebben laten komen. Dat is echt minachting van de kiezer die nu keihard is afgestraft.
Dat krampachtige niet reageren op het Groningen-rapport bijvoorbeeld zal ook niet geholpen hebben. Wordt toch gezien als poging tot onder het talrijk vegen nummer zoveel.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:11 schreef alpeko het volgende:
[..]
Het is dan ook niet zozeer de koers van dit kabinet maar meer het gebrek aan vertrouwen. Een reorganisatie binnen een bedrijf waar er jaren lang problemen zijn genegeerd laat je ook niet uitvoeren door dezelfde poppetjes als die het zo ver hebben laten komen. Dat is echt minachting van de kiezer die nu keihard is afgestraft.
Kaag, Hoekstra, Rutte... zijn compleet ongeloofwaardig geworden na de val van Rutte III maar zitten er nog.
Niet gewoon. Omtzigt, Keijzer, COVID. Kun je wat van vinden, aar het waren wel degelijk bijzondere omstandigheden.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:13 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ik ben het alleen over minachting oneens met jouw post, het huidige kabinet heeft gewoon een meerderheid behaald bij de 2e Kamer verkiezingen en voert uit waar het grosso modo toch wel campagne voor gevoerd heeft.
Nee, dat is ook mijn mening. Ik vermoed dan ook dat er geen 'partij Omtzigt' komt, maar wat hij wel gaat doen, geen idee. Misschien sluit hij zich alsnog ergens bij aan, of er komt wéér een nieuwe partij met Omtzigt als lid.quote:Op donderdag 16 maart 2023 08:55 schreef TjjWester het volgende:
[..]
Omtzigt heeft geen organisatie en al zeker niet het charisma om mensen te bewegen voor hem te gaan werken.
Dat is idd een godswonder dat dat uit de uitslag kwam maar er waren meerdere meerderheden te vormen uiteraard. Ook mede ingegeven door de wind die Kaag toen mee had maar die heeft het compleet verprutst. CDA kreeg toen al een enorme tik. Het is gewoon 100% een foute keuze geweest om met dezelfde kliek verder te gaan. Men pikt dat niet. Ook al liet de uitslag van de TK verkiezingen dat toe.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:13 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ik ben het alleen over minachting oneens met jouw post, het huidige kabinet heeft gewoon een meerderheid behaald bij de 2e Kamer verkiezingen en voert uit waar het grosso modo toch wel campagne voor gevoerd heeft.
Ja, alleen wonen er meer mensen in Nederland dan alleen die 51% die op ze gestemd hebben.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:13 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ik ben het alleen over minachting oneens met jouw post, het huidige kabinet heeft gewoon een meerderheid behaald bij de 2e Kamer verkiezingen en voert uit waar het grosso modo toch wel campagne voor gevoerd heeft.
Dan moet je de verkiezingsprogramma's van VVD en CDA eens goed lezen, die waren vooraf al een heel stuk naar links opgeschoven.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:15 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Niet gewoon. Omtzigt, Keijzer, COVID. Kun je wat van vinden, aar het waren wel degelijk bijzondere omstandigheden.
Maar ook los daar van ligt het zwaartepunt van het kabinet linkser dan op grond van de uitslag logisch zou zijn. U mag Geert hier voor bedanken.
Ze hebben een punt, maar dit lijkt me iets dat vooral speelt in BBB gebied en niet in SP gebied, die het toch vooral van de sociale huurwoning wijken moet hebben en die liggen niet zozeer in de kleine dorpjes.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:17 schreef trein2000 het volgende:
[ twitter ]
De SP heeft weer een nieuwe oorzaak die vooral niet gelieerd is aan het politbureau van de SP!
Sluit wel aan bij de standpunten van BBB:quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:17 schreef trein2000 het volgende:
[ twitter ]
De SP heeft weer een nieuwe oorzaak die vooral niet gelieerd is aan het politbureau van de SP!
quote:Er zijn goede voorzieningen nodig (openbaar vervoer, bibliotheken, sportvelden, scholen, geldautomaat, ambulance, politiepost, medische en culturele voorzieningen, snel internet) op het platteland waardoor oud en jong zich thuis kunnen blijven voelen in hun eigen regio.
Dat denk ik niet, maar ik denk wel dat het vertrouwen wat hoger zou zijn geweest.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:00 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Aan de andere kant, was de koers van de VVD echt anders geweest met, zeg, Dijkhoff aan het roer in plaats van Rutte? Dat betwijfel ik dan weer.
Het punt is vooral dat de SP sinds Marijnissen junior nog niet een verkiezing gewonnen heeft. En dat er al een hele parade aan oorzaken voorbij is getrokken, maar nooit eentje gelegen in de personele aangelegenheden, standpunten of manier van politiek bedrijven van de SP.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:19 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ze hebben een punt, maar dit lijkt me iets dat vooral speelt in BBB gebied en niet in SP gebied, die het toch vooral van de sociale huurwoning wijken moet hebben en die liggen niet zozeer in de kleine dorpjes.
Marijnissen moet opstappen.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:17 schreef trein2000 het volgende:
[ twitter ]
De SP heeft weer een nieuwe oorzaak die vooral niet gelieerd is aan het politbureau van de SP!
Dat is altijd het geval geweest, vroeger hadden we nog wel eens brede regeringen met grote meerderheden maar die tijd is voorbij, de volgende coalitie zal nog weer groter zijn qua partijen dan deze.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:16 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Ja, alleen wonen er meer mensen in Nederland dan alleen die 51% die op ze gestemd hebben.
Youtube?quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:18 schreef Raw85 het volgende:
Is de volledige speech van Baudet al ergens terug te kijken?
Ja, leuk bedacht maar even makkelijk negeren waarom die zaken verdwijnen, natuurlijk. Net doen alsof vergrijzing geen enorme rol speelt daarin.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:20 schreef capricia het volgende:
[..]
Sluit wel aan bij de standpunten van BBB:
[..]
Klopt. SP was ook de partij waar ontevreden mensen op stemden, die zijn ze volledig kwijt geraakt en die mensen stemmen nu nota bene rechts. SP moet eens heel hard na gaan denken hoe dat komt en vooral hoe ze dat weer om kunnen draaien. Dat je in een land waar zoveel onvrede is als SP verkiezing na verkiezing zetels verliest moet eigenlijk gewoon niet kunnen.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:21 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Het punt is vooral dat de SP sinds Marijnissen junior nog niet een verkiezing gewonnen heeft. En dat er al een hele parade aan oorzaken voorbij is getrokken, maar nooit eentje gelegen in de personele aangelegenheden, standpunten of manier van politiek bedrijven van de SP.
Daarom moeten er ook huizen gebouwd worden voor jongeren in de dorpen. Zegt BBB.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:22 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ja, leuk bedacht maar even makkelijk negeren waarom die zaken verdwijnen, natuurlijk. Net doen alsof vergrijzing geen enorme rol speelt daarin.
En de fameuze tweestrijd Rutte-Roemer toont wel aan dat de potentie er wel is.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:24 schreef Hanca het volgende:
[..]
Klopt. SP was ook de partij waar ontevreden mensen op stemden, die zijn ze volledig kwijt geraakt en die mensen stemmen nu nota bene rechts. SP moet eens heel hard na gaan denken hoe dat komt en vooral hoe ze dat weer om kunnen draaien. Dat je in een land waar zoveel onvrede is als SP verkiezing na verkiezing zetels verliest moet eigenlijk gewoon niet kunnen.
Dat laatste vond ik echt een raar standpunt, corona heeft toch wel bewezen dat voor heel veel studenten 100% afstandsonderwijs helemaal niet werkt.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:24 schreef capricia het volgende:
[..]
Daarom moeten er ook huizen gebouwd worden voor jongeren in de dorpen. Zegt BBB.
En hoger onderwijs moet gewoon gevolgd kunnen worden in je dorp.
quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:25 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat laatste vond ik echt een raar standpunt, corona heeft toch wel bewezen dat voor heel veel studenten 100% afstandsonderwijs helemaal niet werkt.
quote:Er moet ook in het landelijk gebied goede toegang zijn tot hogescholen en universiteiten, eventueel via afstandsonderwijs, gecombineerd met lesdagen op locatie. Dit zorgt ervoor dat theoretisch opgeleide jeugd voor haar studie niet hoeft te verhuizen naar de grotere steden. Dit kan mogelijk op het platteland nieuwe impulsen stimuleren.
Ligt er een beetje aan, wat is onderwijs volgen in je dorp. Dat kan ook zijn goed OV en internet bij wijze van spreken.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:25 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat laatste vond ik echt een raar standpunt, corona heeft toch wel bewezen dat voor heel veel studenten 100% afstandsonderwijs helemaal niet werkt.
Da's heel makkelijk, meer bouwen, offer een paar boerderijen opquote:Op donderdag 16 maart 2023 09:24 schreef capricia het volgende:
[..]
Daarom moeten er ook huizen gebouwd worden voor jongeren in de dorpen. Zegt BBB.
En hoger onderwijs moet gewoon gevolgd kunnen worden in je dorp.
Laat ik me nou net wel ingelezen hebben.quote:Op donderdag 16 maart 2023 08:47 schreef Koffieplanter het volgende:
[..]
Over dat onderwerp heb ik verstand noch kennis en dus houd ik wijselijk mijn mond. Neem er alsjeblieft een voorbeeld aan, voordat je weer afgaat als een gieter en wordt geconfronteerd op het propageren van aantoonbare onzin.
Het ging echt grotendeels over online onderwijs begreep ik uit een interview dat ik deze week las.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:26 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Ligt er een beetje aan, wat is onderwijs volgen in je dorp. Dat kan ook zijn goed OV en internet bij wijze van spreken.
Ongekend succesverhaal wordt dat.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:28 schreef Hanca het volgende:
[..]
Het ging echt grotendeels over online onderwijs begreep ik uit een interview dat ik deze week las.
Daar staan ze heel links in:quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:27 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Da's heel makkelijk, meer bouwen, offer een paar boerderijen op
Uitkopen en confisceren dus.quote:In de steden en dorpen worden kantoor- en winkelpanden, die langer dan 1 jaar leeg staan, eerst omgebouwd tot woningen/appartementen, voordat landbouwgrond op het platteland wordt afgesnoept voor nieuwbouwwoningen.
Het is gewoon een onhaalbaar standpunt, want de universiteiten gaan er zelf over en die gaan niet meewerken.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:28 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Ongekend succesverhaal wordt dat.
Ik woon in het hart van BBB gebied. Omdat ik op loopafstand van het station woon ben ik in een uurtje op de universiteit; wat prima te doen is. Laten ze zorgen voor beter OV, helpt veel beterquote:Op donderdag 16 maart 2023 09:28 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Ongekend succesverhaal wordt dat.
Mijn plattelands dorp heeft gewoon glasvezel en zelfs de zeer dunbevolkte delen van de gemeente die geen onderdeel van het dorp uitmaken hebben glasvezel. Sowieso is in Nederland de kwaliteit van het internet uitzonderlijk goed te noemen.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:28 schreef Hanca het volgende:
[..]
Het ging echt grotendeels over online onderwijs begreep ik uit een interview dat ik deze week las.
Vroeger wilde men, ook in de coalitie, nog wel eens breder kijken dan alleen de belangen van de eigen achterban. We zijn een politiek van winnaars en verliezers geworden. Politiek is te veel een spel van winnen en verliezen geworden, en dat heeft ervoor gezorgd dat mensen in meerdere opzichten zijn afgehaakt. Voor een deel was dat overigens ook een bewuste keuze, maar dan moet je niet zeuren dat de bijkomstigheden, zoals grote populistische blokken die je eigenlijk enorm in de weg zitten, je niet bevallen.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:21 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Dat is altijd het geval geweest, vroeger hadden we nog wel eens brede regeringen met grote meerderheden maar die tijd is voorbij, de volgende coalitie zal nog weer groter zijn qua partijen dan deze.
Uiteindelijk kan de politiek alles afdwingen natuurlijk; desnoods neem je in de WHW de verplichting op dat X% van de opleidingen geheel of gedeeltelijk op afstand moet kunnen worden gevolgd. (Ik neem aan dat zelfs bbb niet wil dat je geneeskunde kunt studeren zonder ooit een snijzaal of spreekkamer te zien) maar ik zie het ook niet zo snel gebeuren…quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:29 schreef Hanca het volgende:
[..]
Het is gewoon een onhaalbaar standpunt, want de universiteiten gaan er zelf over en die gaan niet meewerken.
Zeer bijzonder dat als ze overal zeggen dat te veel stikstof slecht is voor natuur jij op conclusie komt dat het wel mee zal vallen...quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:27 schreef PietjePuk2000 het volgende:
[..]
Laat ik me nou net wel ingelezen hebben.
Daar gaat het niet over. BBB wil dat jongeren gewoon in hun plattelandsdorp een studie moeten kunnen volgen aan de Erasmus oid. (Bijna) volledig online onderwijs volgen dus, nooit naar de universiteit hoeven. Corona heeft al wel bewezen dat dit voor een heel groot deel van de studenten heel slecht uit pakt.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:29 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Mijn plattelands dorp heeft gewoon glasvezel en zelfs de zeer dunbevolkte delen van de gemeente die geen onderdeel van het dorp uitmaken hebben glasvezel. Sowieso is in Nederland de kwaliteit van het internet uitzonderlijk goed te noemen.
Maakt het wel makkelijker om leraren te kunnen monitoren in het kader van het meldpunt. Kun je eventuele linkse en/of antiboerenindoctrinatie gewoon opnemen.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:28 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Ongekend succesverhaal wordt dat.
Leuk, in mijn dorp staat er niets, maar dan ook echt niets, leeg. In de afgelopen 20 jaar zijn er welgeteld 30 huizen gebouwd waarvan de goedkoopste, nieuwbouw, 350K was.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:29 schreef capricia het volgende:
[..]
Daar staan ze heel links in:
[..]
Uitkopen en confisceren dus.
Prima plan, dan gaat de BBB er dus voor zorgen dat die boeren vrijwillig stoppen. Helemaal top.quote:
Schoolvoorbeeld van het ontstaan van facisme dit.quote:Op donderdag 16 maart 2023 08:31 schreef yats het volgende:
Deze verkiezingen zijn het beste argument ooit voor inperking van het kiesrecht.
Nou kan het kabinet zelf onteigenen en hebben ze daar zelfs geen kamermeerderheden voor nodig, omdat dit altijd individuele besluiten zijn en daar debateert de Kamer niet over (net als bij individuele asielbesluiten, bijvoorbeeld).quote:
Het is toch knap iedere keer weer een orginele uitvlucht te verzinnen.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:17 schreef trein2000 het volgende:
[ twitter ]
De SP heeft weer een nieuwe oorzaak die vooral niet gelieerd is aan het politbureau van de SP!
Dat zeggen ze niet overal, er zijn ook tegengeluiden.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:31 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Zeer bijzonder dat als ze overal zeggen dat te veel stikstof slecht is voor natuur jij op conclusie komt dat het wel mee zal vallen...
Droomcoalitie juist.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:33 schreef BlackLining het volgende:
Oh man. In Brabant is BBB-VVD-CDA-JA21 mogelijk. Wat een verschrikking.
Tegelijkertijd is wel of niet omteigenen in z’n algemeenheid natuurlijk wel gewoon een beleidsbeslissing en ik durf de voorspelling wel aan dat de Kamer daar ook erg geïnteresseerd in zal zijn.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:36 schreef Hanca het volgende:
[..]
Nou kan het kabinet zelf onteigenen en hebben ze daar zelfs geen kamermeerderheden voor nodig, omdat dit altijd individuele besluiten zijn en daar debateert de Kamer niet over (net als bij individuele asielbesluiten, bijvoorbeeld).
Maar onteigenen is ook helemaal niet de eerste route, omdat onteigenen zeker 8 tot 10 jaar kan duren. Dat onteigenen is vooral een woord dat BBB veel gebruikt, niet de coalitie.
Volgens mij kan de rechter in Nederland, in het kader van de bestaande wetgeving, onteigenen op grond van maatschappelijk belang en dat kan al heel lang. Het is in Rotterdam veel toegepast bij stadsvernieuwing bijvoorbeeld en dat duurt bepaald geen 8-10 jaar.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:36 schreef Hanca het volgende:
[..]
Nou kan het kabinet zelf onteigenen en hebben ze daar zelfs geen kamermeerderheden voor nodig, omdat dit altijd individuele besluiten zijn en daar debateert de Kamer niet over (net als bij individuele asielbesluiten, bijvoorbeeld).
Maar onteigenen is ook helemaal niet de eerste route, omdat onteigenen zeker 8 tot 10 jaar kan duren. Dat onteigenen is vooral een woord dat BBB veel gebruikt, niet de coalitie.
Dus je hebt je ingelezen, maar weet het desalniettemin toch te presteren feitelijke onjuistheden te poneren. Props, tien met een griffel.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:27 schreef PietjePuk2000 het volgende:
[..]
Laat ik me nou net wel ingelezen hebben.
Kom maar met bronnenquote:Op donderdag 16 maart 2023 09:37 schreef PietjePuk2000 het volgende:
[..]
Dat zeggen ze niet overal, er zijn ook tegengeluiden.
PIETJEPUKKEDquote:Op donderdag 16 maart 2023 09:40 schreef Koffieplanter het volgende:
[..]
Dus je hebt je ingelezen, maar weet het desalniettemin toch te presteren feitelijke onjuistheden te poneren. Props, tien met een griffel.
Ja, wel als het over grote aantallen gaat, niet als het over 1 of 2 dwarsliggers die helemaal niks aan reductie willen doen gaat.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:38 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Tegelijkertijd is wel of niet omteigenen in z’n algemeenheid natuurlijk wel gewoon een beleidsbeslissing en ik durf de voorspelling wel aan dat de Kamer daar ook erg geïnteresseerd in zal zijn.
Hier gaat het over 5 jaar, dat is nog steeds een veel langere route dan uitkopen: https://eenvandaag.avrotr(...)-nog-vreselijk-lang/quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:38 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Volgens mij kan de rechter in Nederland, in het kader van de bestaande wetgeving, onteigenen op grond van maatschappelijk belang en dat kan al heel lang. Het is in Rotterdam veel toegepast bij stadsvernieuwing bijvoorbeeld en dat duurt bepaald geen 8-10 jaar.
Ik weet dat wel zeker. Het onteigeningsgebeuren gaat overigens wel fors veranderen met de komst van de omgevingswwt. Gaat van de civiele naar de bestuursrechtelijke kolom. Maar dat geheel terzijde.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:38 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Volgens mij kan de rechter in Nederland, in het kader van de bestaande wetgeving, onteigenen op grond van maatschappelijk belang en dat kan al heel lang. Het is in Rotterdam veel toegepast bij stadsvernieuwing bijvoorbeeld en dat duurt bepaald geen 8-10 jaar.
Ik woon in de grootste nieuwbouwlokatie van NL. De bouw van 20.000 nieuwe woningen staan op het spel door de stikstofregels. Nu er geen boeren uitgekocht gaan worden (dat denk ik, bij deze uitslag), gaat dat dramatisch zijn voor de verdere woningbouw.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:32 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Leuk, in mijn dorp staat er niets, maar dan ook echt niets, leeg. In de afgelopen 20 jaar zijn er welgeteld 30 huizen gebouwd waarvan de goedkoopste, nieuwbouw, 350K was.
Er is nu een plan voor 19(!) nieuwe woningen waarvan welgeteld 6(!) huurwoningen zijn in het goedkopere segment.
En de protesten daartegen zijn aanzienlijk.
Dat is gewoon voortzetting van huidig beleid.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:33 schreef BlackLining het volgende:
Oh man. In Brabant is BBB-VVD-CDA-JA21 mogelijk. Wat een verschrikking.
Ok, dat wist ik niet, ik weet van de huidige situatie omdat een vriend van mij als jurist voor de Gemeente Rotterdam werkte en de stadsvernieuwing begeleidde.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:43 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Ik weet dat wel zeker. Het onteigeningsgebeuren gaat overigens wel fors veranderen met de komst van de omgevingswwt. Gaat van de civiele naar de bestuursrechtelijke kolom. Maar dat geheel terzijde.
Ik zit goed voor de rest van mijn leven. Op het platteland en mijn huis is als een idioot in waarde gestegen omdat er hier sowieso al niet gebouwd mocht worden en daar veranderd niets aan. Jammer voor al die mensen die een betaalbare woning willen maar soit, iemand moet bereid zijn een offer te brengen voor de boeren. Toch?quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:43 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik woon in de grootste nieuwbouwlokatie van NL. De bouw van 20.000 nieuwe woningen staan op het spel door de stikstofregels. Nu er geen boeren uitgekocht gaan worden (dat denk ik, bij deze uitslag), gaat dat dramatisch zijn voor de verdere woningbouw.
Maar ach, ik heb al een huis.
@GuusMeeuwisquote:Op donderdag 16 maart 2023 09:45 schreef Mexicanobakker het volgende:
Brabant wordt dus weer het lachertje van de klas.
Uitkopen is BBB helemaal niet tegen, zeggen ze zelf.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:43 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik woon in de grootste nieuwbouwlokatie van NL. De bouw van 20.000 nieuwe woningen staan op het spel door de stikstofregels. Nu er geen boeren uitgekocht gaan worden (dat denk ik, bij deze uitslag), gaat dat dramatisch zijn voor de verdere woningbouw.
Maar ach, ik heb al een huis.
Uitkopen is altijd de prioriteit geweest. Er is ook altijd gezegd dat onteigening een laatste redmiddel moet zijn maar wel dat het mogelijk is als zodanig.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:46 schreef Hanca het volgende:
[..]
Uitkopen is BBB helemaal niet tegen, zeggen ze zelf.
Uitkopen niet, onteigenen wel. Ik vraag me af of BBB kan regelen dat er binnen een korte termijn genoeg boeren stoppen.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:46 schreef Hanca het volgende:
[..]
Uitkopen is BBB helemaal niet tegen, zeggen ze zelf.
Das waar.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:46 schreef Hanca het volgende:
[..]
Uitkopen is BBB helemaal niet tegen, zeggen ze zelf.
Zoals gezegd, ik vind het helemaal top dat de BBB die boeren vrijwillig gaat laten stoppen.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:47 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Uitkopen niet, onteigenen wel. Ik vraag me af of BBB kan regelen dat er binnen een korte termijn genoeg boeren stoppen.
Het is al winst dat ze stikstofplannen niet helemaal afwijzen denk ik...
Ja, zelfs PvdD en GL staan er zo in. Ik denk ook helemaal niet dat er veel onteigend gaat worden binnen nu en 4 jaar. Was ook niet het geval geweest als BBB niet zo groot was geworden.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:47 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Uitkopen is altijd de prioriteit geweest. Er is ook altijd gezegd dat onteigening een laatste redmiddel moet zijn maar wel dat het mogelijk is als zodanig.
De woede aangrenzende moordneiging in de ogen van hugotje. Damn.quote:
Daar ben ik ook niet op tegen maar graag tempo. We hebben al vele jaren verspild. Weliswaar dankzij gevestigde partijen.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:49 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Zoals gezegd, ik vind het helemaal top dat de BBB die boeren vrijwillig gaat laten stoppen.
Denk dat bepaalde lui iets teveel getriggerd zijn door teksten als:quote:Op donderdag 16 maart 2023 06:05 schreef Nielsch het volgende:
Gecondoleerd allemaal. Nederland zal tot stilstand komen met BBB aan de macht. De nieuwsberichten dat de rechter bouwprojecten heeft stopgelegd zullen alleen maar vaker voorkomen. En dat alles omdat een hele hoop burgers geloven in de leugen dat alle boeren moeten verdwijnen, terwijl het alleen om de megaveruilers gaat.
Ben ik het mee eens, maar aan de andere kant: liever 2033 en de boeren mee hebben en gelijk voor een complete omslag in de landbouw zorgen (biologisch, grondgebonden, kringloop), dan 2030 en de boeren massaal onteigenen.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:50 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Daar ben ik ook niet op tegen maar graag tempo. We hebben al vele jaren verspild. Weliswaar dankzij gevestigde partijen.
Die omslag zie ik niet gebeuren. En de boeren die het wel goed doen en die omslag al gemaakt hebben worden genegeerd door zowel de politiek als de media.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:52 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ben ik het mee eens, maar aan de andere kant: liever 2033 en de boeren mee hebben en gelijk voor een complete omslag in de landbouw zorgen (biologisch, grondgebonden, kringloop), dan 2030 en de boeren massaal onteigenen.
Zoiets moet het ook worden, langzame daling inzetten door de varkensbaronnen uit te kopen/verplicht te laten stoppen ( en nee, niet met exorbitant hoge bedragen), maar laat de kleine boeren verder met rest en help/subsideer met vergroening.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:52 schreef Hexagon het volgende:
Uitkopen zal wel doorgaan. Maar er moet vooral voorkomen worden dat die ruimte weer wordt ingepikt door andere varkensfabrieken.
Wat ook feitelijk zo is.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:51 schreef AgnesGru het volgende:
[..]
Denk dat bepaalde lui iets teveel getriggerd zijn door teksten als:
GEEN BOER GEEN OLIEBOL
GEEN BOER GEEN FRIET
Het zijn er veel meer dan je denkt maar een simpele varkensboer die boos op z'n trekker staat te schreeuwen geeft natuurlijk meer exposure en dus kliks/views.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:53 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Die omslag zie ik niet gebeuren. En de boeren die het wel goed doen en die omslag al gemaakt hebben worden genegeerd door zowel de politiek als de media.
Nee, het is feitelijke onzin. Allereerst omdat geen enkele partij alle boeren weg wil hebben en zeker de aardappelboeren niet, daarnaast omdat er in Nederland vooral veevoer wordt verbouwd en dat vee er vooral is voor de export, die maar voor 1,4% van het BNP zorgt...quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:54 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Wat ook feitelijk zo is.
Huidig beleid verdiept alleen maar verder de voedsel inflatie en vergroot onze afhankelijk van het buitenland omdat onze handelsbalansen kleiner worden.
Dat idd, we hoeven niet minder boeren, we moeten wel kleinere, groenere boerderijen, biologisch en circulair boeren.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:53 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Zoiets moet het ook worden, langzame daling inzetten door de varkensbaronnen uit te kopen/verplicht te laten stoppen ( en nee, niet met exorbitant hoge bedragen), maar laat de kleine boeren verder met rest en help/subsideer met vergroening.
Nee, het is feitelijk helemaal niet zo. Ik geloof dat we letterlijk 80% van al onze boeren zouden kunnen laten stoppen en nog genoeg hebben om ons in ons eigen levensonderhoud te voorzien.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:54 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Wat ook feitelijk zo is.
Huidig beleid verdiept alleen maar verder de voedsel inflatie en vergroot onze afhankelijk van het buitenland omdat onze handelsbalansen kleiner worden.
Ze doet het echt ongekend goed. Heb ik respect voor.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:58 schreef loveli het volgende:
Veel feministes die op een vrouw hebben gestemd
Is het dan nog wel rendabel om boer te zijn in dit land?quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:00 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Nee, het is feitelijk helemaal niet zo. Ik geloof dat we letterlijk 80% van al onze boeren zouden kunnen laten stoppen en nog genoeg hebben om ons in ons eigen levensonderhoud te voorzien.
Ik zeg niet dat ik dat wil, ik bedoel dat er zoveel overproductie is voor een klein land als het onze. Althans, pakweg 80% wordt geëxporteerd.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:01 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Is het dan nog wel rendabel om boer te zijn in dit land?
En hoe wil je dat bewerkstelligen dan? Als een soort mugabe te keer gaan?
President van het bestuur van het woonwagenkamp of wat?quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:00 schreef capricia het volgende:
[..]
Ze doet het echt ongekend goed. Heb ik respect voor.
Denk je dat ze de gunfactor heeft om de nieuwe MP te worden?
Het is onzin dat je zegt dat wij veel veevoer verbouwen, wij importeren juist heel veel uit Brazilië.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:57 schreef Hanca het volgende:
[..]
Nee, het is feitelijke onzin. Allereerst omdat geen enkele partij alle boeren weg wil hebben en zeker de aardappelboeren niet, daarnaast omdat er in Nederland vooral veevoer wordt verbouwd en dat vee er vooral is voor de export, die m
aar voor 1,4% van het BNP zorgt...
Eens. Maar de gang naar duurzaamheid en verschoning gaat in principe van zelf, onnodige consumptie van grondstoffen, het uitputten van je agrarische grond, leidt er toe dat er eigenlijk al een impuls is om te veranderen. Met beleid kun je dat (enigszins) versnellen, echter moet wel afgewogen worden of al die miljarden het waard zijn voor een marginale versnelling.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:58 schreef Leandra het volgende:
[..]
Dat idd, we hoeven niet minder boeren, we moeten wel kleinere, groenere boerderijen, biologisch en circulair boeren.
Net als de grootvaders van de boeren die nu roepen dat hun grootvader daar al boer was... dat was hij idd, maar hij boerde wel anders en daar moet je naar terug.
Ik snap echter ook dat dat voor de meeste boeren onbetaalbaar is na alle investeringen die ze hebben moeten doen omdat er vanuit Den Haag en Europa werd aangestuurd op schaalvergroting.
Dus ja, dat moet ook door Den Haag en Europa gecompenseerd worden als we de door hen opgelegde foute manier van boeren moeten veranderen in op een goede manier boeren.
Wil je niet zo genuanceerd doen, boeren zijn gesubsidieerde rijke grootgrondbezitters en die moeten allemaal raus.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:58 schreef Leandra het volgende:
[..]
Dat idd, we hoeven niet minder boeren, we moeten wel kleinere, groenere boerderijen, biologisch en circulair boeren.
Net als de grootvaders van de boeren die nu roepen dat hun grootvader daar al boer was... dat was hij idd, maar hij boerde wel anders en daar moet je naar terug.
Ik snap echter ook dat dat voor de meeste boeren onbetaalbaar is na alle investeringen die ze hebben moeten doen omdat er vanuit Den Haag en Europa werd aangestuurd op schaalvergroting.
Dus ja, dat moet ook door Den Haag en Europa gecompenseerd worden als we de door hen opgelegde foute manier van boeren moeten veranderen in op een goede manier boeren.
Daar geloof ik eerlijk gezegd helemaal niet in. Bij de provincie een proteststem is nog tot daar aan toe, bij landelijke verkiezingen doet men dat toch minder snel.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:03 schreef capricia het volgende:
Als Caroline dit nog 2 jaar goed blijft doen, en dat zal nog een hele kluif worden, dan hebben we hier de opvolger van Rutte.
En de eerste vrouwelijke MP van ons land.
Oeps sorry, my badquote:Op donderdag 16 maart 2023 10:04 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Wil je niet zo genuanceerd doen, boeren zijn gesubsidieerde rijke grootgrondbezitters en die moeten allemaal raus.
Verdiep je even hoe het zit in onze import/export van voedsel.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:00 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Nee, het is feitelijk helemaal niet zo. Ik geloof dat we letterlijk 80% van al onze boeren zouden kunnen laten stoppen en nog genoeg hebben om ons in ons eigen levensonderhoud te voorzien.
Tegelijkertijd zien we dat de opkomst in BBB gebied hoger ligt dan elders. (“Wij” zaten op enig moment meer dan 10 procentpunt hoger dan landelijk) In de TK werkt dat (veel) zwaarder door dan in de EK door het getrapte systeem. Dat is ook nog een as waarlangs verschil kan optreden.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:04 schreef Hanca het volgende:
[..]
Daar geloof ik eerlijk gezegd helemaal niet in. Bij de provincie een proteststem is nog tot daar aan toe, bij landelijke verkiezingen doet men dat toch minder snel.
Ik kijk liever naar politieke capaciteit en ik denk dat ze daar nog niet is.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:00 schreef capricia het volgende:
[..]
Ze doet het echt ongekend goed. Heb ik respect voor.
Denk je dat ze de gunfactor heeft om de nieuwe MP te worden?
Nee, met sympathiek en verstandige dingen zeggen kom je er niet.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:00 schreef capricia het volgende:
[..]
Ze doet het echt ongekend goed. Heb ik respect voor.
Denk je dat ze de gunfactor heeft om de nieuwe MP te worden?
We importeren idd ook veel, omdat we gewoon gigantisch veel dieren hebben. Maar wat er verbouwd wordt is ook vooral voor dieren. Je ziet overal mais staan, bijvoorbeeld, hoeveel zou daarvan naar mensen gaan? Nee, mais is een hoofdproduct in de voeding van varkens en koeien.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:04 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Het is onzin dat je zegt dat wij veel veevoer verbouwen, wij importeren juist heel veel uit Brazilië.
https://nos.nl/regio/over(...)l-maar-klopt-dat-welquote:"We springen ontzettend kwistig om met onze gewassen. Zeventig procent van onze landbouwgrond is op dit moment bedoeld voor het houden van dieren, het telen van hun voer en het verbouwen van biobrandstoffen. Daarnaast wordt er ontzettend veel voedsel verspild."
Ik ben bang dat dat vies tegenvalt.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:04 schreef Hanca het volgende:
[..]
Daar geloof ik eerlijk gezegd helemaal niet in. Bij de provincie een proteststem is nog tot daar aan toe, bij landelijke verkiezingen doet men dat toch minder snel.
Als ik het zo snel even zie, zou ze bij de landelijke verkiezingen nog meer zetels halen dan nu het geval is. Door de verdeling van zetels in de provincies.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:04 schreef Hanca het volgende:
[..]
Daar geloof ik eerlijk gezegd helemaal niet in. Bij de provincie een proteststem is nog tot daar aan toe, bij landelijke verkiezingen doet men dat toch minder snel.
Omdat die nu voornamelijk in de steden wonen daar, wel zo eerlijk.quote:Op donderdag 16 maart 2023 09:43 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Waarom ben je zo dol op heel Brabant volproppen met schijtende varkens?
Dat weet ik wel zeker. Viel me vannacht ook op. Dat mensen denken dat de stikstofmaatregelen nu van tafel zijn, en er dus vol op gebouwd kan gaan worden.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:07 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Ik ben bang dat dat vies tegenvalt.
Ik vraag me af hoeveel mensen die (terecht) klagen over de woningmarkt, maar wel op BBB hebben gestemd. Ik vrees veel meer dan je je voor kan stellen..
Over 2 jaar kan het zomaar zijn dat er weer een ander item 'hot' is, veel kiezers hebben echt een enorm slecht geheugen wat dat betreft.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:07 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Ik ben bang dat dat vies tegenvalt.
Ik vraag me af hoeveel mensen die (terecht) klagen over de woningmarkt, maar wel op BBB hebben gestemd. Ik vrees veel meer dan je je voor kan stellen..
Als ze het in de provincies niet verprutsen voor de volgende TK verkiezingen denk ik dat ze het in de TK ook goed gaan doen.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:04 schreef Hanca het volgende:
[..]
Daar geloof ik eerlijk gezegd helemaal niet in. Bij de provincie een proteststem is nog tot daar aan toe, bij landelijke verkiezingen doet men dat toch minder snel.
Als Omtzigt meedoet krijg je weer een verschuiving.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:07 schreef capricia het volgende:
[..]
Als ik het zo snel even zie, zou ze bij de landelijke verkiezingen nog meer zetels halen dan nu het geval is. Door de verdeling van zetels in de provincies.
Mark Rutte was ook een broekie toen hij voor het eerst MP werd. En heeft 13 jaar in die rol kunnen groeien.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:07 schreef loveli het volgende:
[..]
Ik kijk liever naar politieke capaciteit en ik denk dat ze daar nog niet is.
Maar in 2 jaar kan veel gebeuren, zeker met zulke aardverschuivingen als we net hebben gehad. Nieuwkomers in de politiek hebben het lastig, zeker als je zo groeit. En deze uitslag is een grote motie van wantrouwen tegen wat er nu in Den Haag zit.
De volgende verkiezingen en daarop volgende onderhandelingen gaan interessant worden.
Maar is het dan nog wel rendabel voor boeren om te blijven voortbestaan als alleen de thuismarkt bedient mag worden?quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:03 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Ik zeg niet dat ik dat wil, ik bedoel dat er zoveel overproductie is voor een klein land als het onze. Althans, pakweg 80% wordt geëxporteerd.
Met andere woorden "no farmers no food" gaat dus niet op als dus letterlijk 80% zou kunnen stoppen en we nog voldoende overhouden om onszelf te blijven voorzien van voedsel.
Ja eens dat we veel dieren hebben, dat aantal zou minder kunnen als je de grote baronnen al zouden laten stoppen.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:07 schreef Hanca het volgende:
[..]
We importeren idd ook veel, omdat we gewoon gigantisch veel dieren hebben. Maar wat er verbouwd wordt is ook vooral voor dieren. Je ziet overal mais staan, bijvoorbeeld, hoeveel zou daarvan naar mensen gaan? Nee, mais is een hoofdproduct in de voeding van varkens en koeien.
[..]
https://nos.nl/regio/over(...)l-maar-klopt-dat-wel
en wat zal die kaag jaloers zijn danquote:Op donderdag 16 maart 2023 10:03 schreef capricia het volgende:
Als Caroline dit nog 2 jaar goed blijft doen, en dat zal nog een hele kluif worden, dan hebben we hier de opvolger van Rutte.
En de eerste vrouwelijke MP van ons land.
De stemwijzers gingen ook vooral over landbouw nu, bij een Tweede Kamer gaat het vooral over onderwijs, zorg, politie, cultuur, sociale zekerheid, ethische kwesties, enz. Ook in de debatten. Dit waren echt de meest uitstekende omstandigheden voor een oneissue partij als BBB, bij Tweede Kamerverkiezingen is dat echt veel lastiger.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:09 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Over 2 jaar kan het zomaar zijn dat er weer een ander item 'hot' is, veel kiezers hebben echt een enorm slecht geheugen wat dat betreft.
Die redenering slaat echt nergens op inderdaad.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:08 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat weet ik wel zeker. Viel me vannacht ook op. Dat mensen denken dat de stikstofmaatregelen nu van tafel zijn, en er dus vol op gebouwd kan gaan worden.
Koude kermis, Straat.
De mate waarin stikstofmaatregelen doorgang gaan krijgen ligt in handen van het CDA en VVD. Het is echt afwachten hoe en wat nu.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:08 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat weet ik wel zeker. Viel me vannacht ook op. Dat mensen denken dat de stikstofmaatregelen nu van tafel zijn, en er dus vol op gebouwd kan gaan worden.
Koude kermis, Straat.
Koekie van eigen deeg.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:11 schreef trein2000 het volgende:
[ twitter ]
Eens. Eens zien of Dram66 nog wat lerend vermogen aan de dag legt of dat het allemaal weer de schuld is van het domme plebs.
Dat niet alleen, ook zonder stikstofbeperkingen (die voor de bouw sowieso al bizar zijn), is bouwen nu gewoon heel duur, dus er gaat alsnog niet gebouwd worden wat mensen willen.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:08 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat weet ik wel zeker. Viel me vannacht ook op. Dat mensen denken dat de stikstofmaatregelen nu van tafel zijn, en er dus vol op gebouwd kan gaan worden.
Koude kermis, Straat.
quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:11 schreef trein2000 het volgende:
[ twitter ]
Eens. Eens zien of Dram66 nog wat lerend vermogen aan de dag legt of dat het allemaal weer de schuld is van het domme plebs.
Wel lachwekkend voor een partij dat zich laat voorstaan met verstandig en wetenschappelijk gestuurd beleid.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:11 schreef trein2000 het volgende:
[ twitter ]
Eens. Eens zien of Dram66 nog wat lerend vermogen aan de dag legt of dat het allemaal weer de schuld is van het domme plebs.
Die gaat gewoon weer iets in het buitenland op een diplomatieke post doen. Waar haar roots liggen.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:12 schreef Red_85 het volgende:
[..]
en wat zal die kaag jaloers zijn dan
Haar hele leven voor gewerkt en wordt ze opeens rechts ingehaald.
Dat hautaine toontje ook weer.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:13 schreef trein2000 het volgende:
[..]
[ twitter ]
Ah daar is m’n antwoord al. Die laatste zin ook, jemig.
Migratie, fiscaliteit, waarden-normen zullen zeker zo belangrijk zijn, en reken maar dat de BBB daarop gaat inzetten.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:12 schreef Hanca het volgende:
[..]
De stemwijzers gingen ook vooral over landbouw nu, bij een Tweede Kamer gaat het vooral over onderwijs, zorg, politie, cultuur, sociale zekerheid, ethische kwesties, enz. Ook in de debatten. Dit waren echt de meest uitstekende omstandigheden voor een oneissue partij als BBB, bij Tweede Kamerverkiezingen is dat echt veel lastiger.
Met Eerdmans en Nanninga?quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:14 schreef capricia het volgende:
[..]
Die gaat gewoon weer iets in het buitenland op een diplomatieke post doen. Waar haar roots liggen.
Het CDA zal weggevaagd zijn. De VVD verslagen. Caroline en Omtzigt gaan ons land besturen.
Het merendeel van de kiezer is nu eenmaal achterlijk tot zeer achterlijk, dus in die zin snap ik het wel dat het in deze digitale tijd niet meer over de inhoud gaat.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:07 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Ik ben bang dat dat vies tegenvalt.
Ik vraag me af hoeveel mensen die (terecht) klagen over de woningmarkt, maar wel op BBB hebben gestemd. Ik vrees veel meer dan je je voor kan stellen..
Ongelofelijk. Terwijl het juist de toon van (met name) D66 is waar men over valt; de gemiddelde kiezer is heus redelijk maar wil wel als volwaardig en met respect behandeld worden.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:14 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Dat hautaine toontje ook weer.
Tjah. Best eng eigenlijk wel dit soort volk.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:13 schreef trein2000 het volgende:
[..]
[ twitter ]
Ah daar is m’n antwoord al. Die laatste zin ook, jemig.
Dat is toch de verkrachter van minderjarigen? Behoorlijk schaamteloos.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:13 schreef trein2000 het volgende:
[..]
[ twitter ]
Ah daar is m’n antwoord al. Die laatste zin ook, jemig.
Het is weer hetzelfde als met b.v. de asieldiscussie: als je gewoon kritisch bent op bepaald beleid ben je in de ogen van deze lui direct een 'klimaatontkenner'. Er is helemaal geen ruimte meer voor discussie voor sommigen.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:15 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Ongelofelijk. Terwijl het juist de toon van (met name) D66 is waar men over valt; de gemiddelde kiezer is heus redelijk maar wil wel als volwaardig en met respect behandeld worden.
Is dat Volkert?quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:13 schreef trein2000 het volgende:
[..]
[ twitter ]
Ah daar is m’n antwoord al. Die laatste zin ook, jemig.
Nee hoor, wishfull thinking van je. Ik denk dat ze er alleen maar meer stemmen mee gaan winnen.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:14 schreef Tomatenboer het volgende:
Mocht de BBB in de provincies daadwerkelijk met de hakken in het zand gaan wat de stikstofreductie betreft dan denk ik eerlijk gezegd dat veel kiezers er ook weer snel klaar mee zijn.
Want dat gaat uiteindelijk betekenen dat er vrijwel niets gebouwd gaat worden en misschien nog wel andere offers (autoloze zondagen weet ik veel).
Net als Forum vier jaar geleden bedoel je?quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:17 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Nee hoor, wishfull thinking van je. Ik denk dat ze er alleen maar meer stemmen mee gaan winnen.
Jij denkt dat het net zo fiasco wordt als de SP waar je eerst fan van was maar inmiddels weg bent?quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:14 schreef Tomatenboer het volgende:
Mocht de BBB in de provincies daadwerkelijk met de hakken in het zand gaan wat de stikstofreductie betreft dan denk ik eerlijk gezegd dat veel kiezers er ook weer snel klaar mee zijn.
Want dat gaat uiteindelijk betekenen dat er vrijwel niets gebouwd gaat worden en misschien nog wel andere offers (autoloze zondagen weet ik veel).
Ik denk dat wat de BBB binnen de gemeentes doet en zegt ook erg meespeelt.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:07 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Ik ben bang dat dat vies tegenvalt.
Ik vraag me af hoeveel mensen die (terecht) klagen over de woningmarkt, maar wel op BBB hebben gestemd. Ik vrees veel meer dan je je voor kan stellen..
Vond je die eerlijk gezegd niet een beetje tegenvallen? JA21.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:15 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Met Eerdmans en Nanninga?
kaagje zal niet weten hoe snel ze voor het laatst het regeringstoestel wil gebruiken.
Figuren als Tjeerd de Groot en Sidney Smeets zijn idd de grootste vijand van D66.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:13 schreef trein2000 het volgende:
[..]
[ twitter ]
Ah daar is m’n antwoord al. Die laatste zin ook, jemig.
Nee dat is Sidney, die gewieberd werd als Kamerlid na een hausse aan klachten over grensoverschrijdende gedrag…quote:
Over wishfull thinking gesproken.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:18 schreef BlackLining het volgende:
[..]
Net als Forum vier jaar geleden bedoel je?
Ja, dat dit succes van BBB mede door de politieke onhandigheid van D66 komt kun je inderdaad wel stellen.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:19 schreef Leandra het volgende:
[..]
Figuren als Tjeerd de Groot en Sidney Smeets zijn idd de grootste vijand van D66.
Dat polariseren past niet bij een partij die altijd het redelijk alternatief was, dat Pechtold het goed deed tegen Wilders en Baudet was logisch, wat de Groot en Smeets doen is precies het tegenovergestelde; ze pakken de mensen aan, niet de politici, en daar raak je andere mensen mee kwijt.
Ik vraag me af of zulke figuren dat zelf ook inzien.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:21 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, dat dit succes van BBB mede door de politieke onhandigheid van D66 komt kun je inderdaad wel stellen.
En dat gaat de CU doen omdat?quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:21 schreef TweedeKlum het volgende:
VVD 30, BBB 30, CDA 8, CU 5 JA21 3, heb je gewoon een meerderheid, lijkt me niet onrealistisch mits BBB niet implodeert.
Ligt er dus aan hoe ze het gaan aanpakken. Gematigdheid is denk ik het recept voor een succesvolle ontwikkeling. Maar dan zullen ze wel bereid moeten zijn tot compromissen op ondermeer de stikstofreductie.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:18 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Jij denkt dat het net zo fiasco wordt als de SP waar je eerst fan van was maar inmiddels weg bent?
Zal zo'n vaart niet lopen.
Natuurlijk niet. Anders hadden ze figuren als Kaag en De Groot wel geloosd.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:22 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Ik vraag me af of zulke figuren dat zelf ook inzien.
Zo vermoeiend continu deze valse beschuldigingen.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:11 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Maar is het dan nog wel rendabel voor boeren om te blijven voortbestaan als alleen de thuismarkt bedient mag worden?
Dat we zoveel exporteren betekend:
- dat onze landbouwgoederen goed zijn
- dat het rendabel is
Als het niet meer rendabel is, dan betekend het dat we voor ons voedsel afhankelijk zullen worden van het buitenland. Daar in het buitenland waar we geen enkele invloed meer kunnen uitoefenen. Vanuit het buitenland zodat er nog meer emissies vrijkomen door logistiek. Vanuit het buitenland zodat het voedsel nog duurder gaat worden dan het nu al is.
Kijk, dat je een een hekel hebt aan boeren en ze het liefste bijna allemaal ziet verdwijnen is een, maar denk je ook even aan de consequenties? Denk na voordat je een hele beroepsgroep wil vernietigen.
Als BBB 30 zetels haalt, haalt VVD er echt geen 30. Dat zijn communicerende vaten, je ziet nu ook dat BBB al haar zetels bij rechts vandaan heeft gehaald.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:21 schreef TweedeKlum het volgende:
VVD 30, BBB 30, CDA 8, CU 5 JA21 3, heb je gewoon een meerderheid, lijkt me niet onrealistisch mits BBB niet implodeert.
Mensen denken dat Omtzigt haar coalitie maatje gaat worden.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:20 schreef Hanca het volgende:
Maar als Van der Plas premier wil worden: succes met samenwerken met GL, PvdA en/of D66. CDA wordt weggevaagd en met alleen VVD en JA21 heeft ze echt nooit een meerderheid.
Ja dat wordt nog even onder de brug of bij je ouders slapen.quote:Op donderdag 16 maart 2023 06:05 schreef Nielsch het volgende:
Gecondoleerd allemaal. Nederland zal tot stilstand komen met BBB aan de macht. De nieuwsberichten dat de rechter bouwprojecten heeft stopgelegd zullen alleen maar vaker voorkomen. En dat alles omdat een hele hoop burgers geloven in de leugen dat alle boeren moeten verdwijnen, terwijl het alleen om de megaveruilers gaat.
Compromissen zullen er ook wel komen, de winst is dat de (D66) dogmatiek uit de discussie gehaald wordt.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:22 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Ligt er dus aan hoe ze het gaan aanpakken. Gematigdheid is denk ik het recept voor een succesvolle ontwikkeling. Maar dan zullen ze wel bereid moeten zijn tot compromissen op ondermeer de stikstofreductie.
Idem voor CDA. Waarom zouden ze hieraan mee doen?quote:
Verantwoordelijkheid nemen!quote:
Maar Ja, alles voor de boeren.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:24 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Ja dat wordt nog even onder de brug of bij je ouders slapen.
Zie onder je.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:25 schreef capricia het volgende:
[..]
Idem voor CDA. Waarom zouden ze hieraan mee doen?
Ik denk dat die deels in dezelfde vijver vissen, dus de vraag is hoe groot die naast elkaar zouden worden.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:24 schreef capricia het volgende:
[..]
Mensen denken dat Omtzigt haar coalitie maatje gaat worden.
Ik baal er stevig van ja.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:20 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Over wishfull thinking gesproken.
Je bent wel zuur he?
Die schijntegenstelling zal hopelijk als eerste sneuvelen. Geen boeren wel wonen, of wel wonen maar geen boeren.quote:
Rutte in 2025 weer gewoon de grootste, niets verandert.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:23 schreef WheeledWarrior het volgende:
Wat mij betreft is het niet eens zo interessant of zo'n BBB voldoende capabele mensen heeft rondlopen. Het is veel interessanter of Den Haag nou een keer lering trekt uit dit soort verkiezingen en de kloof tussen politiek en burger verkleind wordt de komende jaren.
Ik zou er niet eens van opkijken. Zou wel armoede zijn in mijn optiek. Houdbaarheid van Rutte is echt al lang verstreken.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:27 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Rutte in 2025 weer gewoon de grootste, niets verandert.
Dat is 100% dezelfde vijver, als Omtzigt mee doet verkleint BBB en wordt ze dus nooit de grootste.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:24 schreef capricia het volgende:
[..]
Mensen denken dat Omtzigt haar coalitie maatje gaat worden.
In 2025 doen GL en PvdA gewoon gezamelijk mee, dan is de kans best groot dat zij de grootste worden. Dat is nu ook gelukt.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:27 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Rutte in 2025 weer gewoon de grootste, niets verandert.
Dan zie ik wel een soort nieuw Paars komen.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:29 schreef Hanca het volgende:
[..]
In 2025 doen GL en PvdA gewoon gezamelijk mee, dan is de kans best groot dat zij de grootste worden. Dat is nu ook gelukt.
Ze zijn even groot als 4 jaar geleden. De rest is niet belangrijk. Die act voerden ze in 2021 ook al uit en toen hebben ze zichzelf op die manier buitenspel gezet voor dit kabinet.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:29 schreef Hanca het volgende:
[..]
In 2025 doen GL en PvdA gewoon gezamelijk mee, dan is de kans best groot dat zij de grootste worden. Dat is nu ook gelukt.
Ze zijn veel groter dan 2 jaar geleden. Ook die combi heeft nu 15 zetels EK, dus grofweg 30 zetels Tweede Kamer. En dan hadden ze nu nog eens geen echte lijsttrekker. Als ze een goede lijsttrekker er voor zetten kan die echt winnen, dat is nu bewezen.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:31 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Ze zijn even groot als 4 jaar geleden. De rest is niet belangrijk. Die act voerden ze in 2021 ook al uit en toen hebben ze zichzelf op die manier buitenspel gezet voor dit kabinet.
Als ze een fractie zijn wordt dat wat lastiger natuurlijk.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:31 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Ze zijn even groot als 4 jaar geleden. De rest is niet belangrijk. Die act voerden ze in 2021 ook al uit en toen hebben ze zichzelf op die manier buitenspel gezet voor dit kabinet.
2 jaar geleden hebben ze gigantisch verloren door het D66 bedrog, dat is nu weer ongedaan gemaakt. Je kan dit echt niet mooier maken dan het is, de samenwerking heeft niets bereikt.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:33 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ze zijn veel groter dan 2 jaar geleden. Ook die combi heeft nu 15 zetels EK, dus grofweg 30 zetels Tweede Kamer. En dan hadden ze nu nog eens geen echte lijsttrekker. Als ze een goede lijsttrekker er voor zetten kan die echt winnen, dat is nu bewezen.
Als Rutte maar begrijpt dat hij daarbij niet de MP kan zijn.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:30 schreef capricia het volgende:
[..]
Dan zie ik wel een soort nieuw Paars komen.
De VVD pakt al jaren stelselmatig 10-15 zetels voor de TK door Rutte.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:34 schreef Leandra het volgende:
[..]
Als Rutte maar begrijpt dat hij daarbij niet de MP kan zijn.
Het irriteert me mateloos dat hij inmiddels een soort Berlusconi-achtige houding heeft.
Aan de andere kant snap ik wel dat de VVD geen ander heeft die de kar kan trekken en dan ook nog als winnaar over de streep kan komem.
Als Schippers lijsttrekker wordt gaan ze totaal onderuit.
Jij ziet toch ook dat ze nu de grootste zijn? Er is nu bewezen dat de samenwerking ze geen zetels heeft gekost. En als opgetelde fracties kunnen ze zomaar de grootste worden en weer de premier leveren en de onderhandelingen leiden.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:34 schreef Nattekat het volgende:
[..]
2 jaar geleden hebben ze gigantisch verloren door het D66 bedrog, dat is nu weer ongedaan gemaakt. Je kan dit echt niet mooier maken dan het is, de samenwerking heeft niets bereikt.
Maar Rutte heeft natuurlijk ook niet het eeuwige (politieke) leven. Op een gegeven moment zal de VVD toch moeten gaan verjongen/vernieuwen.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:35 schreef Mexicanobakker het volgende:
[..]
De VVD pakt al jaren stelselmatig 10-15 zetels voor de TK door Rutte.
Eens, maar ja de VVD zit dus met de eeuwige tweestrijd.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:37 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Maar Rutte heeft natuurlijk ook niet het eeuwige (politieke) leven. Op een gegeven moment zal de VVD toch moeten gaan verjongen/vernieuwen.
Vernieuwen is lastig zo lang je de grootste bent. En aan het CDA na Balkenende kun je zien dat een nieuwe leider ook niet zo maar opstaat.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:37 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Maar Rutte heeft natuurlijk ook niet het eeuwige (politieke) leven. Op een gegeven moment zal de VVD toch moeten gaan verjongen/vernieuwen.
Klopt, maar bij anderen hanteren ze een "twee periodes beleid", mensen die het prima doen komen niet terug op de lijst omdat ze al 2 keer verkozen zijn, maar voor Rutte gaat dat kennelijk niet op.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:35 schreef Mexicanobakker het volgende:
[..]
De VVD pakt al jaren stelselmatig 10-15 zetels voor de TK door Rutte.
Ik ben sowieso wat betreft de premier wel voor een 2 termijnen regel. Maximaal 8 jaar en daarna schluss.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:41 schreef Leandra het volgende:
[..]
Klopt, maar bij anderen hanteren ze een "twee periodes beleid", mensen die het prima doen komen niet terug op de lijst omdat ze al 2 keer verkozen zijn, maar voor Rutte gaat dat kennelijk niet op.
Dat is behoorlijk hypocriet.
Die trekken juist ook een bepaald publiek aan. Je weet wel, de hautaine kwasten die neerkijken op alles wat niet D66 isquote:Op donderdag 16 maart 2023 10:23 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Natuurlijk niet. Anders hadden ze figuren als Kaag en De Groot wel geloosd.
Nou, dank je.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:43 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Die trekken juist ook een bepaald publiek aan. Je weet wel, de hautaine kwasten die neerkijken op alles wat niet D66 is
Bij de VVD loopt best veel rond aan jonge talentvolle politici.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:37 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Maar Rutte heeft natuurlijk ook niet het eeuwige (politieke) leven. Op een gegeven moment zal de VVD toch moeten gaan verjongen/vernieuwen.
Noem er eens één?quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:46 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Bij de VVD loopt best veel rond aan jonge talentvolle politici.
Ah, zoals ik dusquote:Op donderdag 16 maart 2023 10:43 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Die trekken juist ook een bepaald publiek aan. Je weet wel, de hautaine kwasten die neerkijken op alles wat niet D66 is
Dat ben jij toch helemaal niet johquote:
Ik vind ook jou nou niet bepaald het type waar ik het over hebquote:Op donderdag 16 maart 2023 10:52 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ah, zoals ik dus
Mijn achterbuurman is de voorganger van de boeren die wel op een verantwoorde manier boeren, overigens, en de man die namens 2000 andere boeren een brief schreef hoe het wel verantwoord en met een goed bestaan kan.
Ben wel D66er in hart en nieren.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:53 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Dat ben jij toch helemaal niet joh
Volledig, het kabinet kan een aanwijzing geven en dat kan een provincie niet negeren, het kabinet kan het ook zelf doen. Maar dat is helemaal niet de eerste en zelfs niet de tweede optie, dat heeft alleen BBB steeds geroepen (en ja, ook de politiek onhandige figuren van D66 hebben het wel eens laten vallen).quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:52 schreef probeer het volgende:
In hoeverre is de provincie te passeren in gedwongen opkoop beleid?
In theorie heeft de hogere bestuurslaag de mogelijkheid een lagere bestuurslaag te overrulen. In de praktijk leidt dat tot een schier onwerkbare situatie als je dat op grote schaal doet.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:52 schreef probeer het volgende:
In hoeverre is de provincie te passeren in gedwongen opkoop beleid?
Vermoeiend ook de langspeelplaat dat boeren de as van het kwaad zijn.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:23 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Zo vermoeiend continu deze valse beschuldigingen.
Maar dat is wel het probleem met zulke uitspraken, het maakt geen onderscheid en ik ben er overigens een groot voorstander van dat een poltiieke partij niet om de problemen heen lult en gewoon zegt "Dit is noodzakelijk, dit is afgesproken en dit gaan we doen". Anderen noemen dat drammen. Soit.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:54 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Ik vind ook jou nou niet bepaald het type waar ik het over heb
Het boeit echt geen zak. Ze hebben even veel macht als 4 jaar geleden.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:37 schreef Hanca het volgende:
[..]
Jij ziet toch ook dat ze nu de grootste zijn? Er is nu bewezen dat de samenwerking ze geen zetels heeft gekost. En als opgetelde fracties kunnen ze zomaar de grootste worden en weer de premier leveren en de onderhandelingen leiden.
Niet vanwege. Maar ik zou wel op Kaag stemmen als dit de TK verkiezingen waren. Ik sta achter haar en haar beleid.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:56 schreef Leandra het volgende:
[..]
Dus niet vanwege Kaag of de Groot...
Hij stelt toch dat Kaag en de Groot bepaalde figuren aantrekken?quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:56 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Maar dat is wel het probleem met zulke uitspraken, het maakt geen onderscheid en ik ben er overigens een groot voorstander van dat een poltiieke partij niet om de problemen heen lult en gewoon zegt "Dit is noodzakelijk, dit is afgesproken en dit gaan we doen". Anderen noemen dat drammen. Soit.
Spijtig ditquote:Op donderdag 16 maart 2023 10:58 schreef capricia het volgende:
[..]
Niet vanwege. Maar ik zou wel op Kaag stemmen als dit de TK verkiezingen waren. Ik sta achter haar beleid.
Ik ook. Ook dat van Jetten en Ollongren overigens.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:58 schreef capricia het volgende:
[..]
Niet vanwege. Maar ik zou wel op Kaag stemmen als dit de TK verkiezingen waren. Ik sta achter haar beleid.
Dat is wat anders dan dat je D66 zou zijn gaan stemmen om Kaag of de Groot.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:58 schreef capricia het volgende:
[..]
Niet vanwege. Maar ik zou wel op Kaag stemmen als dit de TK verkiezingen waren. Ik sta achter haar beleid.
"Laat iedereen vrij, die denkt zoals wij".quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:43 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Die trekken juist ook een bepaald publiek aan. Je weet wel, de hautaine kwasten die neerkijken op alles wat niet D66 is
Ja. Zeker.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:59 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ik ook. Ook dat van Jetten en Ollongren overigens.
Waar is die bevoegdheid geregeld precies? Want daar heb je een wettelijke grondslag voor nodig. Vraag Ankie Broekers maarquote:Op donderdag 16 maart 2023 10:55 schreef Hanca het volgende:
het kabinet kan een aanwijzing geven en dat kan een provincie niet negeren
Wat soms helemaal grappig is als het soms ook nog van die figuren zijn waarbij het blijkt dat het hautaine volstrekt misplaatst is gezien de sociale positie of het uiterlijk en gezondheidquote:Op donderdag 16 maart 2023 10:52 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ah, zoals ik dus
Mijn achterbuurman is de voorganger van de boeren die wel op een verantwoorde manier boeren, overigens, en de man die namens 2000 andere boeren een brief schreef hoe het wel verantwoord en met een goed bestaan kan.
De provincie kan het prima negeren. Of iig heel lang rekken.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:55 schreef Hanca het volgende:
[..]
Volledig, het kabinet kan een aanwijzing geven en dat kan een provincie niet negeren, het kabinet kan het ook zelf doen. Maar dat is helemaal niet de eerste en zelfs niet de tweede optie, dat heeft alleen BBB steeds geroepen (en ja, ook de politiek onhandige figuren van D66 hebben het wel eens laten vallen).
Die kun je gelukkig torpederen met spoed en noodwettenquote:Op donderdag 16 maart 2023 10:57 schreef capricia het volgende:
Maar BBB zal toch ook wel begrijpen dat we een rechtstaat zijn met uitspraken van onze rechter over stikstof (en internationale afspraken).
Maar daar doel ik niet op. Je aan je afspraken houden is geen drammerig gedrag. Mensen die een andere visie hebben wegzetten als ongeinformeerd of erger is dat wel.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:56 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Maar dat is wel het probleem met zulke uitspraken, het maakt geen onderscheid en ik ben er overigens een groot voorstander van dat een poltiieke partij niet om de problemen heen lult en gewoon zegt "Dit is noodzakelijk, dit is afgesproken en dit gaan we doen". Anderen noemen dat drammen. Soit.
Kaag is vergelijkbaar voor mij met mijn vrouw, ander speelveld maar ook succesvol, internationaal georienteerd, hoog opgeleid etc. Ik zie daar geen enkel probleem in, sterker nog, het lijkt mij een beter rolmodel dan vele anderen in de landelijke politiek.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:59 schreef Leandra het volgende:
[..]
Hij stelt toch dat Kaag en de Groot bepaalde figuren aantrekken?
Voor sommigen zijn Kaag en de Groot reden geen D66 meer te stemmen, anderen stemmen sowieso D66, ongeacht een Kaag of de Groot, en nog weer anderen worden juist aangetrokken door figuren als Kaag en de Groot, volgens mij had Straat het over die laatste groep.
Bovendien is een halvering van de veestapel geen afgesproken beleid...quote:Op donderdag 16 maart 2023 11:03 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Maar daar doel ik niet op. Je aan je afspraken houden is geen drammerig gedrag. Mensen die een andere visie hebben wegzetten als ongeinformeerd of erger is dat wel.
Hoezo? Huidige coalitie + D66 en je bent er al (bijna).quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:50 schreef Nattekat het volgende:
Zuid-Holland is echt onbestuurbaar met deze uitslag
Erg zielige frame, trein, sorry hoor maar dit is jou onwaardig.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:59 schreef trein2000 het volgende:
[..]
"Laat iedereen vrij, die denkt zoals wij".
Dan ben je dus precies niet het soort kiezer waar Straat het over had.quote:Op donderdag 16 maart 2023 11:03 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Kaag is vergelijkbaar voor mij met mijn vrouw, ander speelveld maar ook succesvol, internationaal georienteerd, hoog opgeleid etc. Ik zie daar geen enkel probleem in, sterker nog, het lijkt mij een beter rolmodel dan vele anderen in de landelijke politiek.
Maar ik stem op een partij en niet op een persoon. Zonder Kaag had ik ook op D66 gestemd.
Behalve als dat feitelijk correct is. En daar zit het probleem vaker wel dan niet.quote:Op donderdag 16 maart 2023 11:03 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Maar daar doel ik niet op. Je aan je afspraken houden is geen drammerig gedrag. Mensen die een andere visie hebben wegzetten als ongeinformeerd of erger is dat wel.
Dat krijg je dan. Dat het oneindig getraineerd wordt.quote:Op donderdag 16 maart 2023 11:02 schreef Nattekat het volgende:
[..]
De provincie kan het prima negeren. Of iig heel lang rekken.
Wie is die bijzondere kiezer dan wel want ik ben die kiezer nog nooit tegengekomen en toevallig ken ik wel wat mensen die in het demografische vakje van D66 vallen.quote:Op donderdag 16 maart 2023 11:04 schreef Leandra het volgende:
[..]
Dan ben je dus precies niet het soort kiezer waar Straat het over had.
Of onderhandeling en een guldenmiddenwegquote:Op donderdag 16 maart 2023 11:04 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat krijg je dan. Dat het oneindig getraineerd wordt.
Dus gewoon stilstand. En haat en nijd en verziekte verhoudingen tussen bestuurslagen.
Ben wel benieuwd of alle BBBers in de provincies nog BBBer zijn als de EK-leden gekozen gaan worden.
Klopt, BBB zegt ook helemaal nergens dat ze het stikstofprobleem willen negeren. Het enige wat ze steeds roepen is 2035 ipv 2030. Ik vind die 5 jaar uistel verschrikkelijk gezien de huidige staat van de natuur, maar het is dus geen afstel.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:57 schreef capricia het volgende:
Maar BBB zal toch ook wel begrijpen dat we een rechtstaat zijn met uitspraken van onze rechter over stikstof (en internationale afspraken).
Iedere partij haalt wel eens zwevende kiezers binnen, en ik kan me best voorstellen dat het type zwevende kiezer dat door Kaag of de Groot binnengehengeld wordt in die categorie valt.quote:Op donderdag 16 maart 2023 11:05 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Wie is die bijzondere kiezer dan wel want ik ben die kiezer nog nooit tegengekomen en toevallig ken ik wel wat mensen die in het demografische vakje van D66 vallen.
Daar ben ik zeker voor.quote:Op donderdag 16 maart 2023 11:06 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Of onderhandeling en een guldenmiddenweg
Dat betwist is. De waarheid in pacht denken te hebben betekent niet dat het ook daadwerkelijk zo is.quote:Op donderdag 16 maart 2023 11:04 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Behalve als dat feitelijk correct is. En daar zit het probleem vaker wel dan niet.
Zoiets wordt het ook wel. BBB kan het zich niet veroorloven om niet "mee te doen" en dat gaat sowieso door VVD en CDA (mis) gebruikt worden. Het beleid zal eerder écht VVD beleid worden dan BBB of JA21 beleid worden. Maar de VVD wordt ook niet meer de kant op gezogen van Groenlinks of D66.quote:Op donderdag 16 maart 2023 11:08 schreef capricia het volgende:
[..]
Daar ben ik zeker voor.
Al is het maar om BBB meer verantwoordelijkheid voor het beleid te geven.
En dat laatste is nu juist het probleem tegenwoordig omdat veel te veel mensen denken dat hun mening net zo veel waard is als feiten.quote:Op donderdag 16 maart 2023 11:08 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Maar daar doel ik niet op. Je aan je afspraken houden is geen drammerig gedrag. Mensen die een andere visie hebben wegzetten als ongeinformeerd of erger is dat wel.
[..]
Dat betwist is. De waarheid in pacht denken te hebben betekent niet dat het ook daadwerkelijk zo is.
En wanneer iets betwist wordt ga je daar over in debat..
Klopt, de stelligheid waarmee zaken soms besproken worden is stuitend.quote:Op donderdag 16 maart 2023 11:10 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
En dat laatste is nu juist het probleem tegenwoordig omdat veel te veel mensen denken dat hun mening net zo veel waard is als feiten.
Weten we nog hoe het ging met dat debat waarin boeren en de BBB claimden dat de cijfers van het RIVM niet klopten terwijl men een tijdje later in alle stilte toegaf dat het wel klopte?
Mwah, ik zie het dagelijk hier ook voorbij komen en ik maak mij er zelf ook wel eens schuldig aan dus het lijkt mij eerder een maatschappelijk dingetje.quote:Op donderdag 16 maart 2023 11:11 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Klopt, de stelligheid waarmee zaken soms besproken worden is stuitend.
Dat is echter een cultuurdingetje in Den Haag hen ik het idee.
Ja preciesquote:Op donderdag 16 maart 2023 11:03 schreef Zwansen het volgende:
[..]
Hoezo? Huidige coalitie + D66 en je bent er al (bijna).
Dit. Iedereen heeft het over de BBB, maar dit zegt veel meer over de rest.quote:Op donderdag 16 maart 2023 10:23 schreef WheeledWarrior het volgende:
Wat mij betreft is het niet eens zo interessant of zo'n BBB voldoende capabele mensen heeft rondlopen. Het is veel interessanter of Den Haag nou een keer lering trekt uit dit soort verkiezingen en de kloof tussen politiek en burger verkleind wordt de komende jaren.
Ook, maar het gaat hand in hand.quote:Op donderdag 16 maart 2023 11:12 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Mwah, ik zie het dagelijk hier ook voorbij komen en ik maak mij er zelf ook wel eens schuldig aan dus het lijkt mij eerder een maatschappelijk dingetje.
Ik heb het idee dat het nu veel meer als afstraffing gezien wordt als 4 jaar geleden.quote:Op donderdag 16 maart 2023 11:13 schreef LordVoldermort het volgende:
[..]
Dit. Iedereen heeft het over de BBB, maar dit zegt veel meer over de rest.
Ik vind die ‘kloof’ altijd zo’n dooddoener. Populistische partijen weten gewoon goed in te spelen op een grote groep inwoners die ergens ontevreden over zijn. Gooi er wat oneliners tegenaan en stel ergens de wetenschap ter discussie en je komt een heel eind.quote:Op donderdag 16 maart 2023 11:13 schreef LordVoldermort het volgende:
[..]
Dit. Iedereen heeft het over de BBB, maar dit zegt veel meer over de rest.
Ik ben allang heel blij dat FVD zo gedecimeerd is.quote:Op donderdag 16 maart 2023 11:19 schreef HowardRoark het volgende:
Het is een hele fascinerende uitslag natuurlijk. Nu zal het mij benieuwen of BBB de komende jaren overeind kan blijven. Ik denk dat daar voor die partij de grootste uitdaging zal liggen.
Straks maar eens even wat lurken op Reddit, daar zullen de druiven ook behoorlijk zuur zijn bij sommigen. Immers is dat natuurlijk een voornamelijk links en progressief bolwerk, dus die zullen vast en zeker wel weer allemaal vriendelijke en respectvolle omschrijvingen hebben voor hun medeburgers die niet zo stemmen als dat zij zouden willen.
Mwah niet mee eens. Voor sommigen wel ja maar dat hou je atijd. Maar het is toch ook gewoon al jaren een dikke teringbende? En Den Haag weet echt niet wat er leeft in de provincie.quote:Op donderdag 16 maart 2023 11:19 schreef Zwansen het volgende:
[..]
Ik vind die ‘kloof’ altijd zo’n dooddoener. Populistische partijen weten gewoon goed in te spelen op een grote groep inwoners die ergens ontevreden over zijn. Gooi er wat oneliners tegenaan en stel ergens de wetenschap ter discussie en je komt een heel eind.
Ze hebben helaas nog altijd een paar zetels over.quote:Op donderdag 16 maart 2023 11:20 schreef Zwansen het volgende:
[..]
Ik ben allang heel blij dat FVD zo gedecimeerd is.
Eentjequote:Op donderdag 16 maart 2023 11:21 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Ze hebben helaas nog altijd een paar zetels over.
Zelfs nog meer dan na de splitsing. Dus hoezo dat gejuich?quote:Op donderdag 16 maart 2023 11:21 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Ze hebben helaas nog altijd een paar zetels over.
Ja, BBB heeft uiteindelijk vooral stemmen gewonnen van FvD, PVV en dan ook het CDA gewonnen. CDA heeft gewoon een groot probleem, maar verder zijn het inderdaad gewoon mensen die van de ene populist naar de andere populist lopen.quote:Op donderdag 16 maart 2023 11:19 schreef Zwansen het volgende:
[..]
Ik vind die ‘kloof’ altijd zo’n dooddoener. Populistische partijen weten gewoon goed in te spelen op een grote groep inwoners die ergens ontevreden over zijn. Gooi er wat oneliners tegenaan en stel ergens de wetenschap ter discussie en je komt een heel eind.
Ik dat voor en tegenstanders van elkaar zich hier wel in kunnen verenigen. Weg met die mafketels.quote:Op donderdag 16 maart 2023 11:20 schreef Zwansen het volgende:
[..]
Ik ben allang heel blij dat FVD zo gedecimeerd is.
Oh, ik dacht meer. Maar ja, dat is dan altijd nog één te veel.quote:
Niet helemaal mee eens, de reden waarom BBB zo immens is geworden is omdat het hen lukt om naast de stemmen van die partijen weg te trekken ook op links stemmen weg trekt.quote:Op donderdag 16 maart 2023 11:23 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, BBB heeft uiteindelijk vooral stemmen gewonnen van FvD, PVV en dan ook het CDA gewonnen. CDA heeft gewoon een groot probleem, maar verder zijn het inderdaad gewoon mensen die van de ene populist naar de andere populist lopen.
En dat die zetels vervolgens niet naar PVV zijn gegaan ben ik ook heel blij mee. Het percentage racist in de Eerste Kamer is flink afgenomen.quote:Op donderdag 16 maart 2023 11:20 schreef Zwansen het volgende:
[..]
Ik ben allang heel blij dat FVD zo gedecimeerd is.
Voorlopig op 2 helaas. Maar goed, wie weet wordt het minder als alle stemmen zijn geteld.quote:Op donderdag 16 maart 2023 11:23 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Oh, ik dacht meer. Maar ja, dat is dan altijd nog één te veel.
Nee. FvD, PVV, CDA, VVD en SGP hebben 18 zetels verloren in de Eerste Kamer, BBB en JA21 hebben er 18 gewonnen. Er zijn geen zetels van links naar rechts gegaan.quote:Op donderdag 16 maart 2023 11:25 schreef TwenteFC het volgende:
[..]
Niet helemaal mee eens, de reden waarom BBB zo immens is geworden is omdat het hen lukt om naast de stemmen van die partijen weg te trekken ook op links stemmen weg trekt.
Eind van de middag de eerste prognoses.quote:Op donderdag 16 maart 2023 11:29 schreef Frikandelbroodje het volgende:
Is er al iets bekend over de waterschappen?
Later deze middag op z'n vroegst aldus RTL Nieuws vanmorgen.quote:Op donderdag 16 maart 2023 11:29 schreef Frikandelbroodje het volgende:
Is er al iets bekend over de waterschappen?
Over links kan niet, bij lange na niet.quote:Op donderdag 16 maart 2023 11:16 schreef Zwansen het volgende:
[..]
Ze gaan eerst over rechts een poging doen, dat klapt en daarna over links/midden.
Kan wel volgens de EK prognoses.quote:Op donderdag 16 maart 2023 11:32 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Over links kan niet, bij lange na niet.
quote:Op donderdag 16 maart 2023 11:32 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Over links kan niet, bij lange na niet.
Tja, het was gister verkiezing voor Provinciale Staten…quote:Op donderdag 16 maart 2023 11:21 schreef LordVoldermort het volgende:
[..]
Mwah niet mee eens. Voor sommigen wel ja maar dat hou je atijd. Maar het is toch ook gewoon al jaren een dikke teringbende? En Den Haag weet echt niet wat er leeft in de provincie.
Ze hebben gewoon een populaire naam gekozen. Nederlanders hebben iets met B's, zie bvb:quote:Op donderdag 16 maart 2023 11:25 schreef TwenteFC het volgende:
Niet helemaal mee eens, de reden waarom BBB zo immens is geworden is omdat het hen lukt om naast de stemmen van die partijen weg te trekken ook op links stemmen weg trekt.
Nou ja, ik bedoel VVD-GL-PVDA-CU-CDA (huidige coalitie) + D66 en eventueel Volt ofzo.quote:Op donderdag 16 maart 2023 11:32 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Over links kan niet, bij lange na niet.
Vervang de PvdD door CU en Volt en dan waarschijnlijk gewoon wel, als het niet op een andere manier lukt.quote:Op donderdag 16 maart 2023 11:35 schreef Nattekat het volgende:
[..]
De VVD gaat hier natuurlijk nooit aan mee doen.
Brigitte Bardot.quote:Op donderdag 16 maart 2023 11:35 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
Ze hebben gewoon een populaire naam gekozen. Nederlanders hebben iets met B's, zie bvb:
De Berend Boudewijn Kwis
Barend de Beer
Beestenboerderij
Britt's Beestenbende
BinnensteBuiten
Blauw Bloed
Buurman Bolle
Buurman en Buurman
Bed & Breakfast
..
Die zitten nu toch al met GL en PvdA... Waarom zouden ze dit dan niet doen?quote:Op donderdag 16 maart 2023 11:35 schreef Nattekat het volgende:
[..]
De VVD gaat hier natuurlijk nooit aan mee doen.
Dan heeft Gerda toch verstandigd haar stem uitgebracht?quote:Op donderdag 16 maart 2023 11:34 schreef Nattekat het volgende:
De oostelijke provincies gaan echt kneiterrechts beleid krijgen
Niet gaan zeiken als het ov wordt uitgekleed Gerda. Je hebt hier zelf voor gekozen.
En we weten allemaal dat Den Haag denkt aan Den Haag;quote:Er zijn goede voorzieningen nodig (openbaar vervoer, scholen, geldautomaat, ambulance, politiepost, medische en culturele voorzieningen, snel internet) op het platteland waardoor oud en jong zich thuis kunnen blijven voelen in hun eigen regio. Naast het Grote Stedenbeleid, komt er een plattelandsbeleid om de leefbaarheid in de regio’s te waarborgen en te bevorderen
quote:Rekeningrijden
Er gaat de komende jaren ook gewerkt worden aan een kilometerheffing die feitelijk gewoon een plattelandsheffing is. Daar moet je immers de meeste kilometers rijden om bij een voorziening of werk te komen. BBB is tegen rekeningrijden. Het zorgt er ook helemaal niet voor dat mensen minder gaan rijden. Kijk naar de torenhoge benzineprijzen. Geen auto die er minder om is gaan rijden. Rekeningrijden is niets meer dan een melkkoe waarbij de hardwerkende burger verder wordt uitgemolken.
Mocht de coalitie rekeningrijden er doorheen drukken, dan moeten er wat BBB betreft aparte tarieven komen voor stad en platteland. Die heffing vervangt trouwens ook bestaande tol-routes, zoals de Westerscheldetunnel en de Kiltunnel. De coalitie legt dus het besluit van de Tweede Kamer om de Westerscheldetunnel NU al tolvrij te maken gewoon naast zich neer! Uitstel hiervan is onacceptabel.
In het oosten zijn ze zwaar de lul ja. Daar is echt niets anders mogelijkquote:Op donderdag 16 maart 2023 11:34 schreef Nattekat het volgende:
De oostelijke provincies gaan echt kneiterrechts beleid krijgen
Niet gaan zeiken als het ov wordt uitgekleed Gerda. Je hebt hier zelf voor gekozen.
Hoop wel dat die fixatie op Thierry nu een keer ophoudt. Het is gewoon klaar met die lui, ze voegen niks toe, niet meer over praten.quote:Op donderdag 16 maart 2023 11:23 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Ik dat voor en tegenstanders van elkaar zich hier wel in kunnen verenigen. Weg met die mafketels.
quote:Op donderdag 16 maart 2023 11:37 schreef TwenteFC het volgende:
[..]
Dan heeft Gerda toch verstandigd haar stem uitgebracht?
[..]
En we weten allemaal dat Den Haag denkt aan Den Haag;
[..]
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |