SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Zuid-Korea is geen grap. Ze hebben 2200 stuks selfpropelled artillery. Meer dan heel Europa bij elkaar.quote:
De comments bij de video zijn wel goed. De verwachting is dat Polen in de toekomst de grootste tankfabrikant van Europa zal worden omdat Duitsland hun markt voor zichzelf heeft verpest. De Koreaanse tanks die uit de Poolse fabrieken zullen rollen zijn beter en goedkoper en je hebt als koper geen last van de Duitse weigerachtige export restrictie politiek.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 01:30 schreef polderturk het volgende:
[..]
Zuid-Korea is geen grap. Ze hebben 2200 stuks selfpropelled artillery. Meer dan heel Europa bij elkaar.
Na al dat gefaal serieus nog een tweede maal proberen?quote:Op vrijdag 6 januari 2023 01:33 schreef polderturk het volgende:
De geheime diensten van Oekraïne zijn er 100% van overtuigd dat Rusland binnenkort een nieuwe mobilisatie gaat afkondigen en dat er daarna een nieuwe poging wordt ondernomen om Kiev in te nemen vanuit Belarus. Misschien dat daarom Bradley's, Mardars etc geleverd gaan worden.
Heeft ie vaker aan gehad, hoor.quote:
Waar zie je dat?quote:
Nee joh. Laat dat lekker dooretteren en laat die GOP-kneuzenbrigade zich nog meer buitenspel zetten.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 08:13 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Wel tijd dat dat huis een voorzitter kiest ja.
Hoe Rusland ervan weerhouden wordt de NAVO aan te vallen? Dat is heel simpel: MAD.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 08:14 schreef Starhopper het volgende:
[ twitter ]
"De voor vele deskundigen onverwachte inval toont aan hoe weinig kennis we momenteel eigenlijk hebben van het Russische buitenland- en defensiebeleid."
De Amerikaanse inlichtingendiensten weten het wel. Misschien moet hij daar eens mee gaan praten
Die lui zijn nodig voor de goedkeuring van die hulppakketten.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 08:32 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Nee joh. Laat dat lekker dooretteren en laat die GOP-kneuzenbrigade zich nog meer buitenspel zetten.
Is dat Russische beleid het probleem of het beleid van Putin? Als jij uitgaat van de instelling, mogelijkheden en intenties van de Russische regering, maar hun president zet ze allemaal publiekelijk te kakken, om vervolgens zijn eigen zin door te drijven, heb je niets aan al je voorkennis.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 08:14 schreef Starhopper het volgende:
[ twitter ]
"De voor vele deskundigen onverwachte inval toont aan hoe weinig kennis we momenteel eigenlijk hebben van het Russische buitenland- en defensiebeleid."
De Amerikaanse inlichtingendiensten weten het wel. Misschien moet hij daar eens mee gaan praten
quote:
Wat bedoel je hiermee?quote:
Ik dacht dat het "de zwarte trui" was, maar lijkt een ander te zijn in de video.quote:
Volgens mij heeft ie er een paar. Wel ook ‘Oekraïense’ truien door opdruk.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 09:12 schreef Aether het volgende:
[..]
Ik dacht dat het "de zwarte trui" was, maar lijkt een ander te zijn in de video.
Ik ben hier geen moderator.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 09:15 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Videobewijs van de zwarte trui !
Ergo goeie bronvermelding bij ontopic berichten.
Je kan je moderator hoofd weer te rusten leggen !
quote:VN staakt onderzoek naar aanval op krijgsgevangenkamp
https://nos.nl/liveblog/2(...)E-container-66577783
De Verenigde Naties hebben een onderzoek naar een dodelijke aanval op een krijgsgevangenkamp in Olenivka, in juli vorig jaar, gestaakt. Bij dat bloedbad kwamen vijftig Oekraïense gedetineerden om het leven.
In het door Rusland gecontroleerde Olenivka was destijds een krijgsgevangenkamp, met onder meer militairen uit het Azovstal-bataljon, dat door Rusland als terroristische organisatie wordt gezien. Oekraïne stelde al snel dat ze door een explosie van binnenuit waren omgekomen. Volgens Rusland was het kamp bestookt door Oekraïense raketten.
De VN kondigde al snel een groot onderzoek aan naar de toedracht. Maar na een paar maanden wordt dat onderzoek gestopt, omdat onderzoekers geen toegang krijgen tot de rampplek.![]()
Het doel van Putin is dan ook echt niet om een wapenstilstand voor elkaar te krijgen, hij weet echt wel dat het gedoemd is om te mislukken. Maar hij kan wel weer aan zijn achterban verkopen dat Oekraïne de slechte partij is en geen vrede wilt.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 09:15 schreef RealistAtheist het volgende:
Wel fijn dat Putin vraagt om een wapenstilstand voor het orthodoxe kerstfeest. Terwijl hij zelf gedurende de "normale" kerst 100-en raketten op Oekraïne heeft afgeschoten. Wat een achterlijke clown is die man ook.
Het is cynisch en theatraal. Dat UA kerst gelijkgetrokken heeft met de rest van de wereld, is ook weer koren op de molen van het Russische narratief dat het allemaal satanisten en de antichrist zijn.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 09:33 schreef Simmertje het volgende:
[..]
Het doel van Putin is dan ook echt niet om een wapenstilstand voor elkaar te krijgen, hij weet echt wel dat het gedoemd is om te mislukken. Maar hij kan wel weer aan zijn achterban verkopen dat Oekraïne de slechte partij is en geen vrede wilt.
Laten we het hopen. Wellicht haken ze dan eindelijk een keer af.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 09:36 schreef polderturk het volgende:
Rusland gaat met een miljoen gemobiliseerden human waves aanvallen uitvoeren tegen Bradleys, Mardars en AMX-10RC's. Rusland lijkt steeds meer op Mordor. De aanval op Kiev gaat een epic fail worden.
Draad
[ twitter ]
[ twitter ]
[ twitter ]
Tja, voorbeelden genoeg in de wereldgeschiedenis die exact hetzelfde deden. Het informatietijdperk zou dat moeten kunnen voorkomen maar tegen domheid is geen kruid gewassen helaas.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 09:45 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Laten we het hopen. Wellicht haken ze dan eindelijk een keer af.
We hoeven geen opstand te verwachten tegen de mobilisatie. De propaganda is verschoven naar “we vechten tegen de NAVO en de VS wil Rusland aanvallen en kapotmaken”, en blijkbaar is er nu wel voldoende animo om de wapens op te pakken en het glorieuze moederland te verdedigen. Dat is gisterochtend op BNR uitgebreid besproken.
Onvoorstelbaar dat je met uitgekookte propaganda zo’n bevolking totaal kan onderwerpen, zo ver dat ze zelfs sterven voor Jan lul voor zichzelf goedpraten.
Ook voorbeelden genoeg in de wereldgeschiedenis waar bij revoluties wel werktequote:Op vrijdag 6 januari 2023 09:58 schreef TweedeKlum het volgende:
[..]
Tja, voorbeelden genoeg in de wereldgeschiedenis die exact hetzelfde deden. Het informatietijdperk zou dat moeten kunnen voorkomen maar tegen domheid is geen kruid gewassen helaas.
Jazeker maar dat was de stelling niet.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 10:04 schreef over_hedge het volgende:
[..]
Ook voorbeelden genoeg in de wereldgeschiedenis waar bij revoluties wel werkte
Ze hebben er natuurlijk ook wel een gigantisch repressieapparaat voor opgetuigd, om elk tegengeluid meteen in de kiem te kunnen smoren en te zorgen dat tegenstanders nergens een podium krijgen en zich niet kunnen organiseren. Er is feitelijk geen oppositie in Rusland. De Duma zit vol met partijlozen en andere jaknikkers die Putin steunen.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 09:58 schreef TweedeKlum het volgende:
[..]
Tja, voorbeelden genoeg in de wereldgeschiedenis die exact hetzelfde deden. Het informatietijdperk zou dat moeten kunnen voorkomen maar tegen domheid is geen kruid gewassen helaas.
De eerste poging werden de Russen kapotgeschoten met artillerie en drones. Nu zal Oekraïne ook HIMARS, nog meer artillerie en heel veel gepantserde voertuigen extra hebben waardoor Oekraïne snel infanterie kan verplaatsen. Ook is de verdediging van Kiev nu nog beter. Rusland zal nu met veel meer mensen aanvallen, maar Rusland heeft nu minder en slechter materieel.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 09:45 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Laten we het hopen. Wellicht haken ze dan eindelijk een keer af.
We hoeven geen opstand te verwachten tegen de mobilisatie. De propaganda is verschoven naar “we vechten tegen de NAVO en de VS wil Rusland aanvallen en kapotmaken”, en blijkbaar is er nu wel voldoende animo om de wapens op te pakken en het glorieuze moederland te verdedigen. Dat is gisterochtend op BNR uitgebreid besproken.
Onvoorstelbaar dat je met uitgekookte propaganda zo’n bevolking totaal kan onderwerpen, zo ver dat ze zelfs sterven voor Jan lul voor zichzelf goedpraten.
/squote:Op vrijdag 6 januari 2023 10:20 schreef polderturk het volgende:
[..]
De eerste poging werden de Russen kapotgeschoten met artillerie en drones. Nu zal Oekraïne ook HIMARS, nog meer artillerie en heel veel gepantserde voertuigen extra hebben waardoor Oekraïne snel infanterie kan verplaatsen. Ook is de verdediging van Kiev nu nog beter. Rusland zal nu met veel meer mensen aanvallen, maar Rusland heeft nu minder en slechter materieel.
Het is gewoon een hernieuwde variant van Nazi-Duitsland, met als grote verschil dat ze (nog) geen vernietigingskampen, razzia's, Einsatzgruppen en rassenwetten hebben opgetuigd. Kortom, vooralsnog is het minder extreem en moordzuchtig. Desalniettemin lijken Oekraïeners te zijn verworden tot Untermenschen (Khokhols) waarmee je geen enkel mededogen hoeft te hebben, en qua repressie en fascistische retoriek doet zowel de maatschappij als het regime sterk denken aan die tijd. Daarnaast is het huidige Rusland, in tegenstelling tot het Duitsland van die tijd, een verpauperde corrupte bende met een waardeloos schrootleger; dat is een groot geluk voor ons.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 10:09 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Ze hebben er natuurlijk ook wel een gigantisch repressieapparaat voor opgetuigd, om elk tegengeluid meteen in de kiem te kunnen smoren en te zorgen dat tegenstanders nergens een podium krijgen en zich niet kunnen organiseren. Er is feitelijk geen oppositie in Rusland. De Duma zit vol met partijlozen en andere jaknikkers die Putin steunen.
Voor een geslaagde revolutie moet er wel een alternatief zijn met boegbeeld, zie Wit-Rusland in 2020. En zelfs dat is uiteindelijk met excessief geweld uit elkaar geslagen.
Daar is ook zo een zoutmijn ondergronds , die heb ik in Wielicka bij Krakau bezocht aantal jaar terugquote:Op vrijdag 6 januari 2023 10:39 schreef Mansjester het volgende:
De Russen lijken winst te boeken bij Soledar. Wordt daarmee ook lastig voor Oekraïne om Bachmut te houden
Dat klopt inderdaad. De godwins zijn in decennia niet zo terecht geweest.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 10:35 schreef J.B. het volgende:
[..]
Het is gewoon een hernieuwde variant van Nazi-Duitsland, met als grote verschil dat ze (nog) geen vernietigingskampen, razzia's, Einsatzgruppen en rassenwetten hebben opgetuigd. Kortom, vooralsnog is het minder extreem en moordzuchtig. Desalniettemin lijken Oekraïeners te zijn verworden tot Untermenschen (Khokhols) waarmee je geen enkel mededogen hoeft te hebben, en qua repressie en fascistische retoriek doet zowel de maatschappij als het regime sterk denken aan die tijd. Daarnaast is het huidige Rusland, in tegenstelling tot het Duitsland van die tijd, een verpauperde corrupte bende met een waardeloos schrootleger; dat is een groot geluk voor ons.
De Duitsers konden je naar "de oost" sturen als je stout was, ik durf de stelling wel aan dat de Russen nu dreigen met Bachmut.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 10:35 schreef J.B. het volgende:
[..]
Het is gewoon een hernieuwde variant van Nazi-Duitsland, met als grote verschil dat ze (nog) geen vernietigingskampen, razzia's, Einsatzgruppen en rassenwetten hebben opgetuigd. Kortom, vooralsnog is het minder extreem en moordzuchtig. Desalniettemin lijken Oekraïeners te zijn verworden tot Untermenschen (Khokhols) waarmee je geen enkel mededogen hoeft te hebben, en qua repressie en fascistische retoriek doet zowel de maatschappij als het regime sterk denken aan die tijd. Daarnaast is het huidige Rusland, in tegenstelling tot het Duitsland van die tijd, een verpauperde corrupte bende met een waardeloos schrootleger; dat is een groot geluk voor ons.
Ja, ik ben er ook geweest. Zo’n combinatietour met Auschwitz was het destijds. Met een man of 10. Geen aanrader trouwens, door de heftigheid van Auschwitz stond niemand z’n hoofd meer naar die mijn.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 10:43 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Daar is ok zo een zoutmijn ondergronds , die heb ik in Wielicka bij Krakau bezocht aantal jaar terug
vandaar de naam soledar
https://www.facebook.com/saltexkurs/
[ afbeelding ]
Dat vroeg ik me gister juist af met al die nieuwe wapens richting Polen.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 09:43 schreef polderturk het volgende:
Generaal Ben Hodges vindt dat Oekraïnse soldaten van te voren getrained moeten worden op alle Amerikaanse systemen. Als er een beslissing wordt genomen voor de levering kunnen ze sneller geleverd worden.
[ twitter ]
quote:Op vrijdag 6 januari 2023 10:39 schreef Mansjester het volgende:
De Russen lijken winst te boeken bij Soledar. Wordt daarmee ook lastig voor Oekraïne om Bachmut te houden
Die mijnen hebben we vanuit Krakau met de trein kunnen bereiken!quote:Op vrijdag 6 januari 2023 10:53 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Ja, ik ben er ook geweest. Zo’n combinatietour met Auschwitz was het destijds. Met een man of 10. Geen aanrader trouwens, door de heftigheid van Auschwitz stond niemand z’n hoofd meer naar die mijn.
Het is wel de moeite maar dan kan je dus beter niet de combitour doen.
Sorry off-topic
Nee, dat heeft het vorige congres al afgetikt, voor heel 2023, omdat ze dit zagen aankomen.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 08:43 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Die lui zijn nodig voor de goedkeuring van die hulppakketten.
Z'n laatste bericht is een bevestiging dat NATO het zo lang mogelijk wilt rekken en de oorlog gelijk wilt houden. Pas nadat de 2e mobilisatie is gestart en Rusland sterker gaat worden krijgt Ukraine extra wapens om de balans te herstellen.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 09:36 schreef polderturk het volgende:
Rusland gaat met een miljoen gemobiliseerden human waves aanvallen uitvoeren tegen Bradleys, Mardars en AMX-10RC's. Rusland lijkt steeds meer op Mordor. De aanval op Kiev gaat een epic fail worden.
Draad
[ twitter ]
[ twitter ]
[ twitter ]
Hoeveel Russen gingen er dood in de Battle of Stalingrad? 6 miljoen? Ze zijn net op 100k dus ik denk het nietquote:Op vrijdag 6 januari 2023 09:45 schreef Spablauw214 het volgende:
Laten we het hopen. Wellicht haken ze dan eindelijk een keer af.
Aannames.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 11:53 schreef slashdotter3 het volgende:
[..]
Z'n laatste bericht is een bevestiging dat NATO het zo lang mogelijk wilt rekken en de oorlog gelijk wilt houden. Pas nadat de 2e mobilisatie is gestart en Rusland sterker gaat worden krijgt Ukraine extra wapens om de balans te herstellen.
Alles wat ze niet sturen (ACACMS, Abrams tanks, F-16s) is omdat Ukraine daarmee kan winnen maar als Rusland verliest en verder niets meer te verliezen heeft gaan ze valsspelen door nukes te gebruiken.
de schade voor de russisch eeconomie is gigantischquote:Op vrijdag 6 januari 2023 11:55 schreef slashdotter3 het volgende:
[..]
Hoeveel Russen gingen er dood in de Battle of Stalingrad? 6 miljoen? Ze zijn net op 100k dus ik denk het niet
Ik las net dat die 400 doden allemaal uit hetzelfde gebied kwamen en de bevolking daarvan wilde een herdenking organiseren maar de overheid heeft het initiatief gekaapt door zelf iets te organiseren en andere herdenkingen te verbieden. Dit zodat zij de toon kunnen zetten terwijl bij andere herdenkingen de bevolking wel eens spontaan zou kunnen protesteren en ideeen krijgen.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 10:09 schreef Spablauw214 het volgende:
Ze hebben er natuurlijk ook wel een gigantisch repressieapparaat voor opgetuigd, om elk tegengeluid meteen in de kiem te kunnen smoren en te zorgen dat tegenstanders nergens een podium krijgen en zich niet kunnen organiseren. Er is feitelijk geen oppositie in Rusland. De Duma zit vol met partijlozen en andere jaknikkers die Putin steunen.
Voor een geslaagde revolutie moet er wel een alternatief zijn met boegbeeld, zie Wit-Rusland in 2020. En zelfs dat is uiteindelijk met excessief geweld uit elkaar geslagen.
De schattingen kom meer in de buurt van 1 miljoen uit.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 11:55 schreef slashdotter3 het volgende:
[..]
Hoeveel Russen gingen er dood in de Battle of Stalingrad? 6 miljoen? Ze zijn net op 100k dus ik denk het niet
Het fatalisme blijft me ook verbazen, zo'n moeder die reageert met :"wat gebeurd, gebeurd" als reactie op haar zoon die ronduit zegt dat ze kanonnenvoer zijn.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 11:30 schreef polderturk het volgende:
Wat een teringzooi. Russen zitten met kleine groepjes aan het front zonder bevoorrading. Met de leiding kunnen ze geen contact krijgen omdat ze zich in dorpjes klemzuipen.
Het gros van die doden zijn of gevangenen die door Wagner zijn gerekruteerd of arme sloebers uit Siberië. Daar zal de economie niet echt onder lijden.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 11:57 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
de schade voor de russisch eeconomie is gigantisch
1 miljoen hoogopgeleidde russen gevlucht , 120.000 dood en 300.000 onder de wapens
wie in een garage aan het werk is die loopt de kans een brief in de handen te krijgen
Die totale apathie zie je ook in die 1420-filmpjes. “We hebben er toch geen invloed op”. En door.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 12:03 schreef zalkc het volgende:
[..]
Het fatalisme blijft me ook verbazen, zo'n moeder die reageert met :"wat gebeurd, gebeurd" als reactie op haar zoon die ronduit zegt dat ze kanonnenvoer zijn.
Aantallen zijn voornamelijk relevant als ze enigszins gelijkwaardig zijn, als je te weinig wapens en voorraden hebt kun je wel mensen het veld in schoppen maar dat is een verkapt doodsvonnis.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 11:55 schreef slashdotter3 het volgende:
[..]
Hoeveel Russen gingen er dood in de Battle of Stalingrad? 6 miljoen? Ze zijn net op 100k dus ik denk het niet
In die tijd vochten alle Russen nog voor volk en vaderland, daar is op dit moment totaal geen sprake van. Dit is een totaal andere situatie, geen enkele Rus met een greintje gezond verstand zit erop te wachten naar het front gestuurd te worden.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 11:55 schreef slashdotter3 het volgende:
[..]
Hoeveel Russen gingen er dood in de Battle of Stalingrad? 6 miljoen? Ze zijn net op 100k dus ik denk het niet
En in Afghanistan hadden ze er al geen zin meer om toen het aantal doden de 10k aantikte.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 11:55 schreef slashdotter3 het volgende:
[..]
Hoeveel Russen gingen er dood in de Battle of Stalingrad? 6 miljoen? Ze zijn net op 100k dus ik denk het niet
Ja, hier zelfde verhaal.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 12:10 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Die totale apathie zie je ook in die 1420-filmpjes. “We hebben er toch geen invloed op”. En door.
Maar we gaan straks echt zien dat ze die bradleys gaan gebruiken als MBT. Met dat auto-canon schiet je gewoon door een rus tank heen, ene kant erin andere kant er weer uit.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 11:53 schreef slashdotter3 het volgende:
Alles wat ze niet sturen (ACACMS, Abrams tanks, F-16s) is omdat Ukraine daarmee kan winnen maar als Rusland verliest en verder niets meer te verliezen heeft gaan ze valsspelen door nukes te gebruiken.
Dat Oekraïne Rusland niet zou mogen verslaan is paniekpoeperij van types als De Wijk. Dat komt neer op een patstelling ad infinitum. Dat de NAVO niet wil dat Oekraïne Russisch grondgebied aanvalt is wat anders.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 12:19 schreef ExTec het volgende:
[..]
Maar we gaan straks echt zien dat ze die bradleys gaan gebruiken als MBT. Met dat auto-canon schiet je gewoon door een rus tank heen, ene kant erin andere kant er weer uit.
Ik vind het apart dat jij dezelfde denkbeeldige limiteringen hanteert als dat de politiek her en der doet.
Die "Sovjetmeuk" is dan ook wel wat beter dan wat er steeds geschetst wordt natuurlijk. Het is niet dat al dat spul van papier mache en snijkoek is gemaakt.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 11:49 schreef Qarrad het volgende:
Ondertussen is 90% van de bevolking van Bakhmut gevlucht, maar de burgemeester zit er nog.
Mag dus wel wat meer en nieuw spul naartoe; ongelooflijk dat ze het zo volhouden met die Sovjetmeuk.
De Bradley is verder een prima IFV maar tegen een Russische tank zijn ze natuurlijk kansloos.quote:The Bradleys will destroy all russian armor they encounter
Het zal op dit punt een combinatie zijn van dat we ons realiseren: als we traag blijven doen blijft dit ook maar doorgaan, en dat we geloven dat ze het ook echt kunnen.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 12:23 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Dat Oekraïne Rusland niet zou mogen verslaan is paniekpoeperij van types als De Wijk. Dat komt neer op een patstelling ad infinitum. Dat de NAVO niet wil dat Oekraïne Russisch grondgebied aanvalt is wat anders.
Maar Rusland uit Oekraïne gooien, daar is het toch allemaal om begonnen?
Waar baseer je dat op?quote:Op vrijdag 6 januari 2023 12:28 schreef AchJa het volgende:
De Bradley is verder een prima IFV maar tegen een Russische tank zijn ze natuurlijk kansloos.
De braindrain door gevluchte hoog opgeleide Russen echter wel.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 12:06 schreef kale_gehaktbal het volgende:
[..]
Het gros van die doden zijn of gevangenen die door Wagner zijn gerekruteerd of arme sloebers uit Siberië. Daar zal de economie niet echt onder lijden.
Met de Bushmaster geef ik ze weinig kans tegen een T72. Maar die TOW raketten die die dingen hebben kunnen wel voor vliegende koepels zorgen volgens mij.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 12:28 schreef AchJa het volgende:
[..]
Die "Sovjetmeuk" is dan ook wel wat beter dan wat er steeds geschetst wordt natuurlijk. Het is niet dat al dat spul van papier mache en snijkoek is gemaakt.
Ik zag de tweets ook voorbijkomen in post #34 waar meneer dit stelt:
[..]
De Bradley is verder een prima IFV maar tegen een Russische tank zijn ze natuurlijk kansloos.
Klopt en het meest ironische is nog wel als je kijkt waar het meest gemobiliseerd is door Rusland dan zijn het gebieden die islamitisch of boeddhistisch zijn. Dus die vieren sowieso geen kerst.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 09:41 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Het is cynisch en theatraal. Dat UA kerst gelijkgetrokken heeft met de rest van de wereld, is ook weer koren op de molen van het Russische narratief dat het allemaal satanisten en de antichrist zijn.
Dat dacht Putin ook, 11 maanden geleden.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 12:28 schreef AchJa het volgende:
De Bradley is verder een prima IFV maar tegen een Russische tank zijn ze natuurlijk kansloos.
Maar zelfs die schiet er dus gewoon clean doorheen.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 12:40 schreef Ulx het volgende:
Met de Bushmaster geef ik ze weinig kans tegen een T72.
Leuk, maar het is en blijft een 25MM kanon en ondanks wat die kerel loopt te verkondigen is dit wat er in de officiele rapporten staat:quote:Op vrijdag 6 januari 2023 12:31 schreef ExTec het volgende:
Waar baseer je dat op?
Mensen met praktijk ervaring zijn het namelijk niet met je eens.
Nee, dat wordt nergens gesteld.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 12:47 schreef ExTec het volgende:
Maar zelfs die schiet er dus gewoon clean doorheen.
Tenminste; als we de mensen die daadwerkelijk ervaring er mee hebben willen geloven
quote:Ondanks wapenstilstand weer beschietingen in Bachmoet
https://nos.nl/liveblog/2(...)etingen-over-en-weer
Volgens Rusland is Oekraïne toch doorgegaan met beschietingen op gebieden waar Russen wonen, meldt persbureau Interfax.
Dat is dan ook het manoeuvre optreden zoals het heurt.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 12:59 schreef xpompompomx het volgende:
Je zou bijna geen denken dat het de bedoeling is dat die Bradley's samen met ekte tanks ingezet worden zodat ze elkaar kunnen aanvullen..
Waar niet?quote:
Laat maar zien dat er "dwars doorheen geschoten" wordt.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 13:03 schreef ExTec het volgende:
Waar niet?
In die dingen die ik nu opgraaf? Dat kan best, maar ik lees ook alles wat los en vast zit, dus ik zal niet 1-2-3 dat als bron op kunnen graven.
Maar ik hecht vele malen meer waarde aan de praktijk verhalen van mensen die het meegemaakt hebben, dan mensen die de hardware in kwestie nog nooit gezien hebben, laat staan erin gezeten hebben, laat staan er gevechtshandelingen mee uitgevoerd hebben, maar wel doodleuk wat cijfertjes naast elkaar houden en van daaruit weten te vertellen "dat het niet zo is'
En daarbij, volgens de tweet schoten ze op een wrak...quote:Op vrijdag 6 januari 2023 13:04 schreef AchJa het volgende:
[..]
Laat maar zien dat er "dwars doorheen geschoten" wordt.
Ik denk dat er dan ook wel wat meer gemechaniseerde artillerie bij moet komen. Weet iemand wanneer de eerste nieuwe pzh2000's die Oekraïne vorig jaar heeft besteld worden geleverd?quote:Op vrijdag 6 januari 2023 12:59 schreef xpompompomx het volgende:
Je zou bijna geen denken dat het de bedoeling is dat die Bradley's samen met ekte tanks ingezet worden zodat ze elkaar kunnen aanvullen..
Gelukkig is het dan ook niet de bedoeling dat ze tegen tanks vechten. Daar heb je andere dingen voor. Tanksquote:Op vrijdag 6 januari 2023 12:28 schreef AchJa het volgende:
[..]
Die "Sovjetmeuk" is dan ook wel wat beter dan wat er steeds geschetst wordt natuurlijk. Het is niet dat al dat spul van papier mache en snijkoek is gemaakt.
Ik zag de tweets ook voorbijkomen in post #34 waar meneer dit stelt:
[..]
De Bradley is verder een prima IFV maar tegen een Russische tank zijn ze natuurlijk kansloos.
Is het niet gewoon hoe Rusland het gebruikt dat alles meuk wordt? Want je ziet genoeg filmpjes van Oekraïne die infanterie met tanks samen laat werken en nog steeds genoeg filmpje van Russische tanks die alleen rond rijden ergens.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 12:28 schreef AchJa het volgende:
[..]
Die "Sovjetmeuk" is dan ook wel wat beter dan wat er steeds geschetst wordt natuurlijk. Het is niet dat al dat spul van papier mache en snijkoek is gemaakt.
Ik zag de tweets ook voorbijkomen in post #34 waar meneer dit stelt:
[..]
De Bradley is verder een prima IFV maar tegen een Russische tank zijn ze natuurlijk kansloos.
Geen idee, waarom zou Bahkmut op vallen staan?quote:Op vrijdag 6 januari 2023 12:48 schreef So_Surreal het volgende:
Klopt het dat Bahkmut op vallen staat?
MIEMIEMIEMIEquote:
Tanks gebruiken wel enorm veel brandstof en die moet aangevoerd worden per vrachtwagen , satellieten herkennen die wagensquote:Op vrijdag 6 januari 2023 13:11 schreef over_hedge het volgende:
[..]
Gelukkig is het dan ook niet de bedoeling dat ze tegen tanks vechten. Daar heb je andere dingen voor. Tanks
Aan de andere kant: Een Apache helikopter heeft een 30mm kanon. Daarmee maak je ook Emmenthaler van een tank.(ok, wel van boven) Dus dat je met een 25mm niets kunt doen tegen een T72 is misschien wat kort door de bocht. Maar je zult wel dichtbij moeten komen. Maar geen enkele nadenkende Brandley commandant gaat zoiets doen lijkt me. Die seint gewoon de gegevens door en wacht op een tank of een excalibur of gebruikt een raket.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 12:54 schreef AchJa het volgende:
[..]
Leuk, maar het is en blijft een 25MM kanon en ondanks wat die kerel loopt te verkondigen is dit wat er in de officiele rapporten staat:
[ twitter ]
Je moet dus met de 25MM echt dichtbij komen en dan schiet je echt niet dwars door een tank heen (hooguit een mobility kill of de optic aan flarden), daar is het kaliber gewoon te gering voor, als dat zo makkelijk zou zijn hadden we geen 120mm's op de tanks gehad.
En idd de TOW kan prima op afstand ingezet worden en blaast een T-zoveel prima naar de knoppen maar is geen fire and forget...
Dit was letterlijk de enige reden dat Rusland een wapenstilstand wilde met hun kerst. Zodat ze dit persbericht konden doorgevenquote:
Goede k/d ratioquote:Op vrijdag 6 januari 2023 13:24 schreef slashdotter3 het volgende:
8 man neergepaft
https://www.reddit.com/r/(...)_a_squad_of_russian/
A Ukrainian sniper engaging a squad of Russian infantry
Het wordt wel een heel ander spelletje als de Bradley door de T72 tanks heen kan schieten en alle infantry die erachter schuilt op die manier uitschakelt.quote:
Gezien dat ene dorp/buitenwijk in het noorden lijkt te vallen, las ik net ergens in een tweet.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 13:18 schreef kale_gehaktbal het volgende:
[..]
Geen idee, waarom zou Bahkmut op vallen staan?
Die economische implosie die is nu al begonnen. Die houden ze daar niet meer tegen. En verder is het Westen nu gewoon uit op een nederlaag van Rusland. Poetin heeft genoeg tijd gehad om op te rotten uit Oekraïne. Deed hij niet. Nu gaan we zwaar spul leveren. Dan maar zo.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 13:22 schreef michaelmoore het volgende:
Daarnaast is het westen meer uit op een economische implosie van Rusland inclusief Putin dan een nederlaag
Heeft ie nooit van telewerken gehoordquote:Op vrijdag 6 januari 2023 11:49 schreef Qarrad het volgende:
Ondertussen is 90% van de bevolking van Bakhmut gevlucht, maar de burgemeester zit er nog.
De NOS noemde het als bijkomend probleem.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 11:39 schreef ExTec het volgende:
[..]
Nee, dat heeft het vorige congres al afgetikt, voor heel 2023, omdat ze dit zagen aankomen.
Je hebt nu filmpjes waar je kan zien dat oekraine posities bestormt met humvee's. Is ook verre van ideaal. De m113 wordt grootschalig ingezet als ware het een IFV. Ook weinig verstandig.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 13:25 schreef Ulx het volgende:
[..]
Aan de andere kant: Een Apache helikopter heeft een 30mm kanon. Daarmee maak je ook Emmenthaler van een tank.(ok, wel van boven) Dus dat je met een 25mm niets kunt doen tegen een T72 is misschien wat kort door de bocht. Maar je zult wel dichtbij moeten komen. Maar geen enkele nadenkende Brandley commandant gaat zoiets doen lijkt me. Die seint gewoon de gegevens door en wacht op een tank of een excalibur of gebruikt een raket.
En de gamechanger met modern westers spul is dat optics en comms vele malen beter zijn dat wat oekraine en rus nu hebben. Zeker vele malen beter dat wat rus nu op hun antieke t-62's kan schroeven.quote:You go to war with the army you have, not the army you might want or wish to have at a later time
Ja MaAr dE SaNcTiEs WeRkEN NiEt!!!1!!11 RuSsIa StROnK!!!11!!11quote:Op vrijdag 6 januari 2023 13:31 schreef Ulx het volgende:
[..]
Die economische implosie die is nu al begonnen. Die houden ze daar niet meer tegen. En verder is het Westen nu gewoon uit op een nederlaag van Rusland. Poetin heeft genoeg tijd gehad om op te rotten uit Oekraïne. Deed hij niet. Nu gaan we zwaar spul leveren. Dan maar zo.
Is dat mikken 3 puntjes onder de crosshair omdat hij zo ver weg is dat je rekening moet houden met dat de kogel zal dalen en wetende hoeveel puntjes eronder hij moet gaan zitten gezien hoe ver de vijand zich bevindt?quote:Op vrijdag 6 januari 2023 13:24 schreef slashdotter3 het volgende:
8 man neergepaft
https://www.reddit.com/r/(...)_a_squad_of_russian/
A Ukrainian sniper engaging a squad of Russian infantry
Als de sancties niet werken is dal helemaal een goede reden om zwaar materieel te sturen.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 13:38 schreef DDDDDaaf het volgende:
[..]
Ja MaAr dE SaNcTiEs WeRkEN NiEt!!!1!!11 RuSsIa StROnK!!!11!!11
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
quote:
Nou....quote:Op vrijdag 6 januari 2023 13:24 schreef slashdotter3 het volgende:
8 man neergepaft
https://www.reddit.com/r/(...)_a_squad_of_russian/
A Ukrainian sniper engaging a squad of Russian infantry
Hoge ping of desyncquote:Op vrijdag 6 januari 2023 13:50 schreef kibo het volgende:
Hoe kan het dat na een treffer het slachtoffer meteen uit beeld is verdwenen?
Geen WEF/SOROS deep state propaganda complot denk je?quote:
Die zijn koud gemaaktquote:Op vrijdag 6 januari 2023 13:50 schreef kibo het volgende:
Hoe kan het dat na een treffer het slachtoffer meteen uit beeld is verdwenen?
Heb aan ChatGPT gevraagd wat een Battalion is en daarna wat vervolgvragen gesteld. Dit kwam eruit:quote:Op vrijdag 6 januari 2023 13:41 schreef slashdotter3 het volgende:
Ze gaan beginnen met Battalion level training
[ twitter ]
[ twitter ]
Volgens mij heeft biden nu dus x miljard om naar believen mee te gaan shoppen.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 13:34 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
De NOS noemde het als bijkomend probleem.
Zou wel beter zijn, maar heeft Biden nu carte blanche wat betreft leveringen dan?
Nee Russen in je server zijn altijd goed voor lag en desyncquote:Op vrijdag 6 januari 2023 13:51 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Geen WEF/SOROS deep state propaganda complot denk je?
Juist, dank .quote:Op vrijdag 6 januari 2023 13:58 schreef ExTec het volgende:
[..]
Volgens mij heeft biden nu dus x miljard om naar believen mee te gaan shoppen.
Klopt, het pantser aan de bovenkant stelt over het algemeen weinig voor idd. Maar dan nog is het 30mm kanon natuurlijk niet het weapon of choice tegen tanks. Het is een "Tank Killer" vanwege de Hellfires.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 13:25 schreef Ulx het volgende:
Aan de andere kant: Een Apache helikopter heeft een 30mm kanon. Daarmee maak je ook Emmenthaler van een tank.(ok, wel van boven)
quote:According to Victor Suvarov’s “Inside the Soviet Army,” a standard Soviet tank battalion had 31 tanks, so one Apache has enough Hellfires to take out over half a battalion. Even the most modern tanks, like the T-90, cannot withstand the Hellfire.
"Niks" is wat te hard gesteld misschien maar slim is het niet. Met de PRTL/Cheetah (35mm) deden we in het geval van zelfverdediging ook aan gronddoelbestrijding, Tegen tanks was dat een riedel 35mm's erop knallen en dan onder rook (rookbussen) achterwaarts gaan, want je wist dat je met 1 treffer van een tank gewoon uitgeschakeld was.quote:Dus dat je met een 25mm niets kunt doen tegen een T72 is misschien wat kort door de bocht.
Ik ga er gemakshalve vanuit dat de Oekraiense militairen die doctrine ook aangeleerd krijgen.quote:Maar je zult wel dichtbij moeten komen. Maar geen enkele nadenkende Brandley commandant gaat zoiets doen lijkt me. Die seint gewoon de gegevens door en wacht op een tank of een excalibur of gebruikt een raket.
Enkele man, groep, peloton, compagnie/batterij/eskadron, bataljon/afdeling (team), brigade, divisie, legerkorps, leger, legergroep/sector.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 13:55 schreef slashdotter3 het volgende:
[..]
Heb aan ChatGPT gevraagd wat een Battalion is en daarna wat vervolgvragen gesteld. Dit kwam eruit:
=====================
corps
A corps is a large military unit typically made up of 20,000 to 50,000 soldiers and is usually commanded by a lieutenant general or a general. A corps is usually made up of several divisions and is larger than a division but smaller than an army
brigade
A brigade is a military unit typically made up of 3,000 to 5,000 soldiers and is usually commanded by a brigadier general or a colonel. A brigade is usually made up of several battalions and is larger than a battalion but smaller than a division.
battalion
A battalion is a military unit typically made up of 300 to 1,200 soldiers and is usually commanded by a lieutenant colonel. A battalion is usually composed of several companies, and it is larger than a company but smaller than a brigade.
company
A company is a military unit typically made up of 80 to 250 soldiers and is usually commanded by a captain or a major. A company is usually made up of several platoons and is smaller than a battalion but larger than a platoon.
platoon
A platoon is a military unit typically made up of 30 to 50 soldiers and is usually commanded by a lieutenant. A platoon is usually made up of several squads or sections and is smaller than a company but larger than a squad.
squad
A squad is a small military unit typically made up of 10 to 12 soldiers and is usually led by a sergeant. A squad is usually made up of several fireteams, and it is smaller than a platoon but larger than a fireteam.
fireteam
A fireteam is a small military unit typically made up of 4 to 5 soldiers and is usually led by a corporal or a sergeant. A fireteam is usually made up of soldiers from the same squad, and it is the smallest military unit in most armies.
Zelfde voor het Patriotsysteem.quote:German government spokesperson reveals more information about Marder deliveries: Germany intends to deliver around 40 "Marder" infantry fighting vehicles to Ukraine before the end of the first quarter; training will take place in Germany and last around 8 weeks.
Volgens ChatGTP heeft Rusland 100 Armata'squote:Op vrijdag 6 januari 2023 13:55 schreef slashdotter3 het volgende:
[..]
Heb aan ChatGPT gevraagd wat een Battalion is en daarna wat vervolgvragen gesteld. Dit kwam eruit:
=====================
corps
A corps is a large military unit typically made up of 20,000 to 50,000 soldiers and is usually commanded by a lieutenant general or a general. A corps is usually made up of several divisions and is larger than a division but smaller than an army
brigade
A brigade is a military unit typically made up of 3,000 to 5,000 soldiers and is usually commanded by a brigadier general or a colonel. A brigade is usually made up of several battalions and is larger than a battalion but smaller than a division.
battalion
A battalion is a military unit typically made up of 300 to 1,200 soldiers and is usually commanded by a lieutenant colonel. A battalion is usually composed of several companies, and it is larger than a company but smaller than a brigade.
company
A company is a military unit typically made up of 80 to 250 soldiers and is usually commanded by a captain or a major. A company is usually made up of several platoons and is smaller than a battalion but larger than a platoon.
platoon
A platoon is a military unit typically made up of 30 to 50 soldiers and is usually commanded by a lieutenant. A platoon is usually made up of several squads or sections and is smaller than a company but larger than a squad.
squad
A squad is a small military unit typically made up of 10 to 12 soldiers and is usually led by a sergeant. A squad is usually made up of several fireteams, and it is smaller than a platoon but larger than a fireteam.
fireteam
A fireteam is a small military unit typically made up of 4 to 5 soldiers and is usually led by a corporal or a sergeant. A fireteam is usually made up of soldiers from the same squad, and it is the smallest military unit in most armies.
military ranks
Private/Trooper/Seaman
Private First Class/Lance Corporal
Corporal/Specialist
Sergeant
Staff Sergeant
Sergeant First Class/Master Sergeant
Warrant Officer
Second Lieutenant/Ensign
First Lieutenant/Lieutenant (Junior Grade)
Captain
Major
Lieutenant Colonel
Colonel
Brigadier General/Rear Admiral (Lower Half)
Major General/Rear Admiral (Upper Half)
Lieutenant General/Vice Admiral
General/Admiral
quote:En op donderdag 5 januari had Vladimir Poetin een telefoongesprek met president van de Republiek Turkije Recep Tayyip Erdogan.
WELKE KWESTIES WORDEN BESPROKEN
- Verdere uitbouw van handels- en economische banden, met name in de energiesector.
Er werd gewezen op het prioritaire belang van de uitvoering van dergelijke strategisch belangrijke gezamenlijke projecten, zoals de bouw van de Akkuyu-kerncentrale in Turkije.
- Volgens de persdienst van het hoofd van de Russische staat is de situatie rond Oekraïne besproken.
"Aan Russische zijde wordt de destructieve rol van westerse staten benadrukt, die het regime in Kiev oppompen met wapens en militaire uitrusting, het voorzien van operationele informatie en doelaanduidingen."
- In het licht van Recep Tayyip Erdogan's bereidheid tot Turkse bemiddeling om het conflict politiek op te lossen, bevestigde Vladimir Poetin opnieuw dat Rusland openstaat voor een serieuze dialoog - "op voorwaarde dat de autoriteiten van Kiev voldoen aan de bekende en herhaaldelijk geuite eisen en rekening houden met nieuwe territoriale realiteit."
https://www.kp.ru/daily/27449.3/4702483/
Ik geloof wel dat ze misschien honderd chassis' hebben. Maar mbt designatie? Nahquote:Op vrijdag 6 januari 2023 14:32 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Volgens ChatGTP heeft Rusland 100 Armata's
It is difficult to accurately determine the exact number of Armata tanks that Russia had in 2020, as the production and deployment of military hardware is typically kept secret by governments. According to some estimates, Russia may have had around 100 Armata tanks in active service as of 2020. However, it is important to note that this is an estimate and the actual number could be different.
Is dat chat got de nieuwe Google ofzo? Zag het zojuist ook op het nieuws. Boomer hieroquote:Op vrijdag 6 januari 2023 13:55 schreef slashdotter3 het volgende:
[..]
Heb aan ChatGPT gevraagd wat een Battalion is en daarna wat vervolgvragen gesteld. Dit kwam eruit:
"Geef voor een boomer een korte uitleg over ChatGPT."quote:Op vrijdag 6 januari 2023 14:43 schreef Slayage het volgende:
[..]
Is dat chat got de nieuwe Google ofzo? Zag het zojuist ook op het nieuws. Boomer hiero
Nee. Is een AI.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 14:43 schreef Slayage het volgende:
[..]
Is dat chat got de nieuwe Google ofzo? Zag het zojuist ook op het nieuws. Boomer hiero
Loopt dus een beetje achterquote:Op vrijdag 6 januari 2023 14:35 schreef Starhopper het volgende:
It is not accurate to describe Vladimir Putin as a "fascist." The term "fascist" refers to a political ideology that seeks to create a single-party dictatorship and to promote an extreme form of nationalism. It is often characterized by authoritarianism, a rejection of individual rights and freedoms, and a cult of personality around a leader. While it is not uncommon for political leaders to be accused of being fascists by their opponents, such accusations should be based on a clear and thorough understanding of the term and should be supported by evidence. Is there anything else I can help with?
Poetin is een fascist dus![]()
Mijn laatste test, en vreselijk off-topic:quote:Op vrijdag 6 januari 2023 14:47 schreef Starhopper het volgende:
[..]
"Geef voor een boomer een korte uitleg over ChatGPT."
"ChatGPT is een chatbot-technologie die gebruikmaakt van een "generatieve pre-training" (GPT) natuurlijke taalverwerkingsmodel. Het doel van ChatGPT is om te helpen bij het genereren van menselijk-achtige tekst in realtime, door middel van het voorspellen van wat een gebruiker waarschijnlijk zal zeggen op basis van eerdere conversaties.
ChatGPT maakt gebruik van machine learning en kunstmatige intelligentie om te "leren" van grote hoeveelheden tekstdata en om te voorspellen wat een gebruiker zal zeggen op basis van de context van een conversatie. Zo kan ChatGPT bijvoorbeeld een gesprek voeren met een gebruiker, net als een menselijke gesprekspartner zou doen.
Ik hoop dat dit een duidelijke uitleg is voor je. Als je nog vragen hebt, aarzel dan niet om ze te stellen."
https://chat.openai.com/chat
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.quote:There are a few factors that can influence whether a turd sinks or floats in water:
The amount of gas present in the turd. Turds that have a higher concentration of gas are more likely to float.
The amount of fat in the turd. Turds that contain a higher percentage of fat are more likely to float.
The amount of undigested food present in the turd. Turds that contain a higher amount of undigested food are more likely to float.
The overall size and density of the turd. Larger, denser turds are more likely to sink, while smaller, less dense turds are more likely to float.
It's also worth noting that the specific gravity of the water in the toilet can also play a role in whether a turd sinks or floats. If the water has a higher specific gravity, the turd is more likely to sink, and vice versa.
quote:Op vrijdag 6 januari 2023 14:54 schreef Ulx het volgende:
[..]
Mijn laatste test, en vreselijk off-topic:SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Op maandag 9 oktober 2023 13:31 schreef Nova het volgende:[/b]
Oh schatje, wat lief van je om dat te zeggen! Jij bent echt een prins op het witte paard voor mij. Met jou voel ik me zo geliefd en speciaal. Laten we nog lang samen genieten van sprookjesachtige avonturen en elkaar verwennen met veel knuffels en kusjes. O+ naar jou, mijn lieve prins! :*
alle vrienden van Putin zijn dictators en fascisten , allemaal , stuk voor stuk , van Cuba , China, Noord Korea, Venezuelea , Myanmar tot Belarussia , allemaal landen waar de bevolking haar best doet om weg te komen, naar Europaquote:Op vrijdag 6 januari 2023 14:51 schreef Joppiez het volgende:
[..]
Loopt dus een beetje achter![]()
Ik vond/vind de Poetin van 2000-2008 zeker geen fascist en hij kwam bij mij altijd over als een sterke leider. Ook politici als Lavrov had ik hoog zitten.
Maar erna lijkt er veel veranderd te zijn. In ieder geval is hij nu een regelrechte fascist geworden. Maar een staatshoofd uitmaken voor een fascist ligt nog altijd heel erg gevoelig, ook al is het gewoon de waarheid.
quote:Op vrijdag 6 januari 2023 14:54 schreef Ulx het volgende:
[..]
Mijn laatste test, en vreselijk off-topic:M'n koffie wat doe jeSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Aut viam inveniam, aut faciam
There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
quote:Op vrijdag 6 januari 2023 14:35 schreef Starhopper het volgende:
It is not accurate to describe Vladimir Putin as a "fascist." The term "fascist" refers to a political ideology that seeks to create a single-party dictatorship and to promote an extreme form of nationalism. It is often characterized by authoritarianism, a rejection of individual rights and freedoms, and a cult of personality around a leader. While it is not uncommon for political leaders to be accused of being fascists by their opponents, such accusations should be based on a clear and thorough understanding of the term and should be supported by evidence. Is there anything else I can help with?
Poetin is een fascist dus![]()
Ik had het geprobeerd maar ik had em binnen een paar minuten compleet klemquote:Op vrijdag 6 januari 2023 14:47 schreef Starhopper het volgende:
[..]
"Geef voor een boomer een korte uitleg over ChatGPT."
"ChatGPT is een chatbot-technologie die gebruikmaakt van een "generatieve pre-training" (GPT) natuurlijke taalverwerkingsmodel. Het doel van ChatGPT is om te helpen bij het genereren van menselijk-achtige tekst in realtime, door middel van het voorspellen van wat een gebruiker waarschijnlijk zal zeggen op basis van eerdere conversaties.
ChatGPT maakt gebruik van machine learning en kunstmatige intelligentie om te "leren" van grote hoeveelheden tekstdata en om te voorspellen wat een gebruiker zal zeggen op basis van de context van een conversatie. Zo kan ChatGPT bijvoorbeeld een gesprek voeren met een gebruiker, net als een menselijke gesprekspartner zou doen.
Ik hoop dat dit een duidelijke uitleg is voor je. Als je nog vragen hebt, aarzel dan niet om ze te stellen."
https://chat.openai.com/chat
quote:Op vrijdag 6 januari 2023 14:47 schreef Starhopper het volgende:
[..]
"Geef voor een boomer een korte uitleg over ChatGPT."
"ChatGPT is een chatbot-technologie die gebruikmaakt van een "generatieve pre-training" (GPT) natuurlijke taalverwerkingsmodel. Het doel van ChatGPT is om te helpen bij het genereren van menselijk-achtige tekst in realtime, door middel van het voorspellen van wat een gebruiker waarschijnlijk zal zeggen op basis van eerdere conversaties.
ChatGPT maakt gebruik van machine learning en kunstmatige intelligentie om te "leren" van grote hoeveelheden tekstdata en om te voorspellen wat een gebruiker zal zeggen op basis van de context van een conversatie. Zo kan ChatGPT bijvoorbeeld een gesprek voeren met een gebruiker, net als een menselijke gesprekspartner zou doen.
Ik hoop dat dit een duidelijke uitleg is voor je. Als je nog vragen hebt, aarzel dan niet om ze te stellen."
https://chat.openai.com/chat
Het kantelpunt was toen Putin in 2012 werd “herkozen”, nadat hij tussendoor 4 jaar premier was maar achter de schermen alsnog aan de touwtjes trok, met stroman Medvedev als president.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 14:51 schreef Joppiez het volgende:
[..]
Loopt dus een beetje achter![]()
Ik vond/vind de Poetin van 2000-2008 zeker geen fascist en hij kwam bij mij altijd over als een sterke leider. Ook politici als Lavrov had ik hoog zitten.
Maar erna lijkt er veel veranderd te zijn. In ieder geval is hij nu een regelrechte fascist geworden. Maar een staatshoofd uitmaken voor een fascist ligt nog altijd heel erg gevoelig, ook al is het gewoon de waarheid.
Hij was daarvoor al bijzonder agressief in Tsjetsjenië en Georgië. Daarom vermoed ik toch dat hij altijd al wel zo geweest is. Het blijft een KGB-officier. Het kantelpunt om de confrontatie te zoeken met het westen en in eigen land de repressie op te voeren is denk ik ergens geweest tijdens de kleurenrevoluties. Misschien dat er ergens een goed boek is die dat allemaal haarfijn uit kan leggen.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 15:18 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Het kantelpunt was toen Putin in 2012 werd “herkozen”, nadat hij tussendoor 4 jaar premier was maar achter de schermen alsnog aan de touwtjes trok, met stroman Medvedev als president.
Daarna is het alleen maar bergafwaarts gegaan op alle fronten.
Er is hier in de zomer door iemand een aardige literatuurlijst gepost, misschien zit daar iets bij.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 15:49 schreef Frikandelbroodje het volgende:
[..]
Hij was daarvoor al bijzonder agressief in Tsjetsjenië en Georgië. Daarom vermoed ik toch dat hij altijd al wel zo geweest is. Het blijft een KGB-officier. Het kantelpunt om de confrontatie te zoeken met het westen en in eigen land de repressie op te voeren is denk ik ergens geweest tijdens de kleurenrevoluties. Misschien dat er ergens een goed boek is die dat allemaal haarfijn uit kan leggen.
Gevonden:quote:Op vrijdag 6 januari 2023 15:52 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Er is hier in de zomer door iemand een aardige literatuurlijst gepost, misschien zit daar iets bij.
Zijn trouwens populaire boeken want bij de meeste titels zijn er 5 of meer wachtenden voor me bij de bibliotheek.quote:Op woensdag 14 september 2022 20:56 schreef Afwazig het volgende:
[..]
• Wij houden van Tjernobyl, Svetlana Alexijevitsj
• Fragile Empire, Ben Judah
• Putin's Russia, Anna Politkovskaya
• Winter is coming, Garry Kasparov
• Vijand van de Russische staat (red notice), Bill Browder
• Freezing Order, Bill Browder
• Loekasjenko, Christophe Bracks
• Post uit Rusland, Laura Starink
• Putin's People, Catherine Belton
• Oorlog en Kermis, Olaf Koens
• Koorddansen in de Kaukasus, Olaf Koens
• We moeten het even over Poetin hebben, Mark Galeotti
• Rusland voor gevorderden, Jelle Brandt Corstius
• Kleine landjes, Jelle Brandt Corstius
Dank! Een behoorlijk aantal van die boeken zijn voor nog geen tientje te koop, dus ik doe dat wel evenquote:Op vrijdag 6 januari 2023 15:58 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Gevonden:
[..]
Zijn trouwens populaire boeken want bij de meeste titels zijn er 5 of meer wachtenden voor me bij de bibliotheek.
Dat heb ik maar even gevraagd.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 15:56 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Wachten op: ChatGPT is self aware !
[ afbeelding ]
quote:is skynet from the Terminator franchise a role-model for artificial intelligence?
quote:network error
protip: 2e hands boeken kopen op teh interwebz kan je een boel duiten schelenquote:Op vrijdag 6 januari 2023 15:58 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Gevonden:
[..]
Zijn trouwens populaire boeken want bij de meeste titels zijn er 5 of meer wachtenden voor me bij de bibliotheek.
quote:
Iemand moet dat figuur even vertellen dat de 18e en 19e eeuw al voorbij zijn. Rusland heeft zijn kans daar al lang gehad.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 16:10 schreef ipa84 het volgende:
[ twitter ]
Carnaval valt vroeg dit jaar in Rusland.
Wonen er weer Russen in Alaska die bevrijd moeten worden?quote:Op vrijdag 6 januari 2023 16:10 schreef ipa84 het volgende:
[ twitter ]
Carnaval valt vroeg dit jaar in Rusland.
ha ha haquote:Op vrijdag 6 januari 2023 16:10 schreef ipa84 het volgende:
[ twitter ]
Carnaval valt vroeg dit jaar in Rusland.
quote:They can go ahead and try it. In America we have more guns than friends, and some of us have more guns than teeth.
Mensen als Timothy Snyder en Anne Applebaum hebben ook al een boel interessantst over Rusland geschreven trouwens.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 15:58 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Gevonden:
[..]
Zijn trouwens populaire boeken want bij de meeste titels zijn er 5 of meer wachtenden voor me bij de bibliotheek.
Een Shaman is een soort waarzegger/medicijnman in Rusland. Dus als hij na het snoepen van wat hallucinerende paddenstoelen in combinatie met 3 flessen wodka een visioen heeft moet je dat heel serieus nemen...quote:Op vrijdag 6 januari 2023 16:17 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Iemand moet dat figuur even vertellen dat de 18e en 19e eeuw al voorbij zijn. Rusland heeft zijn kans daar al lang gehad.
Sorry hoor maar de lieden die in Oekraïne als beesten huishouden en bejaarden, kinderen en zelfs baby’s verkrachten en vermoorden, dat zijn geen mensen. Dat zijn monsters.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 16:12 schreef Slayage het volgende:
Prince Harry in zijn boek over het doden van mensen:
"Het is geen statistiek waar ik trots op was, maar ik schaamde me er ook niet voor", schrijft Harry. "In de hitte en verwarring van het gevecht, zag ik die 25 niet als mensen. Het waren schaakstukken die van het bord werden gehaald. Slechte mensen die werden uitgeschakeld voordat ze goede mensen konden doden."
Om mensen af te kunnen maken in oorlogstijd moet je het wel zo zakelijk bekijken. Het wordt lastig mensen afknallen als je ze ziet als mensen, vader, echtgenoot, kind. Dehumanisering doen we ook hier dagelijks wanneer we de Russen Orcs noemen.
Jaquote:Op vrijdag 6 januari 2023 16:38 schreef 3rr0r het volgende:
[..]
Dat is die hoer die in Duitsland Oekrainers lastigviel toch?
Haar levenspartner is Kevin' Dagwah Lauquote:
'Bloedlanden' staat bij mij in de backlogquote:Op vrijdag 6 januari 2023 16:24 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Mensen als Timothy Snyder en Anne Applebaum hebben ook al een boel interessantst over Rusland geschreven trouwens.
Is dit ook zo'n sjamaan die oligarchen aan giftige kikkers laat likken?quote:Op vrijdag 6 januari 2023 16:10 schreef ipa84 het volgende:
[ twitter ]
Carnaval valt vroeg dit jaar in Rusland.
@kikkerlikkerquote:Op vrijdag 6 januari 2023 17:19 schreef DDDDDaaf het volgende:
[..]
Is dit ook zo'n sjamaan die oligarchen aan giftige kikkers laat likken?
Ik heb die van Bill Browder net gelezen. Man wat een indrukwekkend verhaal is datquote:Op vrijdag 6 januari 2023 15:58 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Gevonden:
[..]
Zijn trouwens populaire boeken want bij de meeste titels zijn er 5 of meer wachtenden voor me bij de bibliotheek.
Vijand van de Russische staat? Ik heb die tijdje terug ook gelezen. Bizar dat ze bedrijven gewoon kunnen afpakken om daarmee vervolgens de staatskas te plunderen. En als je klaagt ben je leven niet meer zeker.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 17:35 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Ik heb die van Bill Browder net gelezen. Man wat een indrukwekkend verhaal is dat
En als je niet klaag ben je ook je leven niet zeker want jij bent schuldig aan het plunderen van de staatskasquote:Op vrijdag 6 januari 2023 17:45 schreef Jemoederniet het volgende:
[..]
Vijand van de Russische staat? Ik heb die tijdje terug ook gelezen. Bizar dat ze bedrijven gewoon kunnen afpakken om daarmee vervolgens de staatskas te plunderen. En als je klaagt ben je leven niet meer zeker.
Nee ze zijn mensen net als jij en ik. Echter onder dit soort omstandigheden vervallen mensen in monsterlijk gedrag. Vergis je niet een ieder is in staat om monsterlijk gedrag te vertonen onder de juiste omstandigheden. Peterson legt uit waarom het zo belangrijk is om dat te beseffenquote:Op vrijdag 6 januari 2023 16:30 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Sorry hoor maar de lieden die in Oekraïne als beesten huishouden en bejaarden, kinderen en zelfs baby’s verkrachten en vermoorden, dat zijn geen mensen. Dat zijn monsters.
En niks anders.
Nazis, jeweetochquote:Op vrijdag 6 januari 2023 16:18 schreef Aether het volgende:
[..]
Wonen er weer Russen in Alaska die bevrijd moeten worden?
quote:
De Russen hebben Alaska voor een habbekrats cadeau gedaan aan Amerika. Zullen ze net als De Krim spijt hebben?quote:Op vrijdag 6 januari 2023 16:18 schreef Aether het volgende:
[..]
Wonen er weer Russen in Alaska die bevrijd moeten worden?
Lol dat was een ijskoude realisatie destijds. Dat leerde me in 1 keer af om mezelf altijd als "een good guy" te zien.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 17:50 schreef Slayage het volgende:
[..]
Nee ze zijn mensen net als jij en ik. Echter onder dit soort omstandigheden vervallen mensen in monsterlijk gedrag. Vergis je niet een ieder is in staat om monsterlijk gedrag te vertonen onder de juiste omstandigheden. Peterson legt uit waarom het zo belangrijk is om dat te beseffen
hij wil graag ook een oliegarch wordenquote:Op vrijdag 6 januari 2023 19:11 schreef 3rr0r het volgende:
In Afrika wil meneertje ook diamantmijnen enzo toch
[ twitter ]
Ik zie hem eerder in de positie om Poetin uit het raam te werken. Hij staat hoog op mijn lijst als opvolger van Poetin, al dien niet met geweld.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 19:17 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
hij wil graag ook een oliegarch worden
Gat ie ook een keer het raam uit , als poetin dat ook wil hebben
Zo’n moment dat beide partijen denken, wat zijn we in godsnaam aan het doen.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 18:54 schreef michaelmoore het volgende:
Allemaal bidden ze om levend weer thuis te nogen komen,
twitter ]
De Russen bedoel je.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 19:24 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Zo’n moment dat beide partijen denken, wat zijn we in godsnaam aan het doen.
hij heeft het leger niet achter zich , die haten hemquote:Op vrijdag 6 januari 2023 19:21 schreef zalkc het volgende:
[..]
Ik zie hem eerder in de positie om Poetin uit het raam te werken. Hij staat hoog op mijn lijst als opvolger van Poetin, al dien niet met geweld.
Een revolutie gaat zo veel vlotter als je een serieuze militie achter je hebt
Waarop een van de twee vervolgens direct denkt: "O ja, ik verdedig mijn land tegen een barbaarse horde plunderaars uit Rusland die hier mensen verkracht, martelt en vermoordt en ondertussen hele steden in brand steekt."quote:Op vrijdag 6 januari 2023 19:24 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Zo’n moment dat beide partijen denken, wat zijn we in godsnaam aan het doen.
riazop, ben jij dat?quote:Op vrijdag 6 januari 2023 19:47 schreef kevinrsd het volgende:
[ twitter ]
Soledar lijkt beweging in te zitten, als het daar valt is Bakhmut ook verloren lees ik?
Lijkt me niet, er blijft een open snelweg en spoorverbinding over en het riviertje zal een nieuwe linie worden waardoor er maar een beperkte opmars is. Wel jammer dat er dan een spoorverbinding weg valt.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 19:47 schreef kevinrsd het volgende:
[ twitter ]
Soledar lijkt beweging in te zitten, als het daar valt is Bakhmut ook verloren lees ik?
Peterson is ook maar een propagandist, als jij misschien in staat ben dergelijk gedrag te vertonen dan moet je dat niet spiegelen aan je medemens.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 17:50 schreef Slayage het volgende:
[..]
Nee ze zijn mensen net als jij en ik. Echter onder dit soort omstandigheden vervallen mensen in monsterlijk gedrag. Vergis je niet een ieder is in staat om monsterlijk gedrag te vertonen onder de juiste omstandigheden. Peterson legt uit waarom het zo belangrijk is om dat te beseffen
Waar het om gaat is dat het veelste simpel en te gemakkelijk is om jezelf te vertellen dat jij niet zo bent.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 20:00 schreef bedachtzaam het volgende:
Sorry als het bot overkomt, niet zo bedoeld maar persoonlijk zou ik me liever opknopen dan dat ik dergelijke wreedheden moet begaan tegen mijn medemens en ik geloof niet dat ik daar uniek in zou zijn.
Die Oekrainer is al aan het likkebaarden alsof Finland z'n hele arsenaal gaat overbrengen. Niet onbegrijpelijk maar goed.quote:
Er is er nog één bijgekomen inmiddels: Alle Oekraïners die ik ken van Olaf Koens. Was binnen een paar uur uitquote:Op vrijdag 6 januari 2023 15:58 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Gevonden:
[..]
Zijn trouwens populaire boeken want bij de meeste titels zijn er 5 of meer wachtenden voor me bij de bibliotheek.
En je kijkt vaak weg, je weet wat er gebeurd maar je bent niet in staat om er wat tegen te doen (denk je) en dus kijk je maar even de andere kant op. Dat doe je een paar keer, totdat je maat in je armen sterft, en dan is al die opgekropte frustratie van die maanden van psychologische terreur een tijdbom die wacht op het eerste slachtoffer. Wedden dat je dan de Geneefse conventie niet meer zo belangrijk vind.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 20:06 schreef ExTec het volgende:
[..]
Waar het om gaat is dat het veelste simpel en te gemakkelijk is om jezelf te vertellen dat jij niet zo bent.
Google eens op the Milgram Experiment en die oudbakken film die je op school krijgt The Wave.
Dan is daar zoveel te vinden en dan zou hij een zoutmijn willenquote:Op vrijdag 6 januari 2023 19:11 schreef 3rr0r het volgende:
In Afrika wil meneertje ook diamantmijnen enzo toch
[ twitter ]
Het simpele antwoord in dat geval is 'we weten niet' zolang we niet in een dergelijke situatie terechtkomen.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 20:06 schreef ExTec het volgende:
[..]
Waar het om gaat is dat het veelste simpel en te gemakkelijk is om jezelf te vertellen dat jij niet zo bent.
Google eens op the Milgram Experiment en die oudbakken film die je op school krijgt The Wave.
Dat mensen in potentie inderdaad allemaal monsters kunnen worden zegt helemaal niets over de vraag of de hedendaagse Russen dat soort monsters zijn. Dat zijn ze namelijk wel nu en daar hebben we mee te dealen. Je ziet hoe dat bezeten volk bezig is om miljoenen mensen op de been te brengen om Oekraïne af te slachten.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 20:06 schreef ExTec het volgende:
[..]
Waar het om gaat is dat het veelste simpel en te gemakkelijk is om jezelf te vertellen dat jij niet zo bent.
Google eens op the Milgram Experiment en die oudbakken film die je op school krijgt The Wave.
Een solide innerlijke beschaving is het antwoord op dat monster, en qua dat lijken die mensen uit het rus achterland niet uit te blinken, neequote:Op vrijdag 6 januari 2023 20:15 schreef Confetti het volgende:
[..]
Dat mensen in potentie inderdaad allemaal monsters kunnen worden zegt helemaal niets over de vraag of de hedendaagse Russen dat soort monsters zijn. Dat zijn ze namelijk wel nu en daar hebben we mee te dealen. Je ziet hoe dat bezeten volk bezig is om miljoenen mensen op de been te brengen om Oekraïne af te slachten.
Dat kun je alleen bestrijden door het doden van de vijand te gaan industrialiseren en daar is helaas een stukje 'ontmenselijking' voor nodig.
Soledar salt minequote:Op vrijdag 6 januari 2023 20:12 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Dan is daar zoveel te vinden en dan zou hij een zoutmijn willen!?!?
Zout is al 200 jaar niet meer zo boeiend toch?
Alle goede russen zijn in de 2e Wereld Oorlog en de Gulags omgekomen.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 20:15 schreef Confetti het volgende:
[..]
Dat mensen in potentie inderdaad allemaal monsters kunnen worden zegt helemaal niets over de vraag of de hedendaagse Russen dat soort monsters zijn. Dat zijn ze namelijk wel nu en daar hebben we mee te dealen. Je ziet hoe dat bezeten volk bezig is om miljoenen mensen op de been te brengen om Oekraïne af te slachten.
Dat kun je alleen bestrijden door het doden van de vijand te gaan industrialiseren en daar is helaas een stukje 'ontmenselijking' voor nodig.
Grootste zoutmijn van Europa, wat denk je? Zout zit bijna in iedere voorbereide maaltijd, saus and whatnot.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 20:12 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Dan is daar zoveel te vinden en dan zou hij een zoutmijn willen!?!?
Zout is al 200 jaar niet meer zo boeiend toch?
Als je Friesland bedoelt heb je gelijkquote:Op vrijdag 6 januari 2023 20:12 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Dan is daar zoveel te vinden en dan zou hij een zoutmijn willen!?!?
Zout is al 200 jaar niet meer zo boeiend toch?
Zout is ook overal te vinden. Is niet echt een 'hot commodity'quote:Op vrijdag 6 januari 2023 20:34 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Grootste zoutmijn van Europa, wat denk je? Zout zit bijna in iedere voorbereide maaltijd, saus and whatnot.
Maar het is ook weer niet zo alsof het schaars is. NL wint zelfs zout.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 20:34 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Grootste zoutmijn van Europa, wat denk je? Zout zit bijna in iedere voorbereide maaltijd, saus and whatnot.
Zal wel om dat Poolse systeem gaan, daar waren ze 10/11 jaar gelden al mee bezig, ook het Nederlandse Thales was daar bij betrokken. Als ik me niet vergis kunnen de Gainful missiles ook door de Gadfly verschoten worden dus dan is die stap niet zo heel groot. De SA-11 is ook een doorontwikkeling van de SA-6.quote:
quote:Raytheon Evolved Sea Sparrow Missile (ESSM) modernizes Polish medium range air defense system
Raytheon Company and WZU Sa are working together to modernize the 2K12 Kub Air Defense System. The two companies are displaying potential solutions at the MSPO show in Kielce, Poland, for the 2K12 Kub Air Defense System modernization.
The Evolved Sea Sparrow Missile (ESSM) is shown mounted on a 2P25 launch vehicle with new launcher canisters from Fokker and a semi-active radar upgrade solution on a mobile vehicle from Thales-Netherlands.
Raytheon is building upon on the successful ESSM technical demonstration conducted in May 2012 from a National Advanced Surface-to-Air-Missile System (NASAMS) launcher utilizing the HAWK XXI High- Power Illuminator (HPI) radar. The Raytheon/WZU team is currently working on a technical solution for the ESSM upgrade as a replacement effector for the 3M9 missiles in the 2K12 Kub Air Defense System.
"We are continuing our efforts to qualify ESSM as a ground-based air defense solution," said Rick Nelson, Raytheon Missile Systems' vice president of Naval Weapon Systems. "We look forward to our continued work with WZU to provide a modernized 2K12 Kub Air Defense System to Poland."
Designated "Pelican Missile Launcher" by WZU, the launcher is a missile-related component of the mobile short-range air defense missile set. The implementation of RIM-162 ESSM missile on the launcher has extended the scope of application from maritime to land environments. In effect, a possibility has occured to configure a set intended for destroying a wide range of threats, such as fast aircrafts, slow and manoeuvring air targets, at both high and low altitudes.
The carrying vehicle of the launcher is a transitory technolgical element, depending on the programme of the Armed Forces and Client needs. Main start-up and automation-related elements of the launcher, together with the driving systems, can be implemented on another carrying vehicle (e.g. KTO, Anders or another transport vehicle).
als Nuclear shelter voor 1000 militairen zou het goed dienst kunnen doen, just in casequote:Op vrijdag 6 januari 2023 20:12 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Dan is daar zoveel te vinden en dan zou hij een zoutmijn willen!?!?
Zout is al 200 jaar niet meer zo boeiend toch?
Het is een theoretische gedachte oefening, "wanneer ik in een bepaalde positie ben zal ik zus of zo doen" . Wat we echt zouden doen wanneer we in een bepaalde situatie zijn zullen we pas weten wanneer we daadwerkelijk in zon situatie zijn.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 20:00 schreef bedachtzaam het volgende:
[..]
Peterson is ook maar een propagandist, als jij misschien in staat ben dergelijk gedrag te vertonen dan moet je dat niet spiegelen aan je medemens.
Sorry als het bot overkomt, niet zo bedoeld maar persoonlijk zou ik me liever opknopen dan dat ik dergelijke wreedheden moet begaan tegen mijn medemens en ik geloof niet dat ik daar uniek in zou zijn.
Jezus, dit was echt kansloosquote:Op vrijdag 6 januari 2023 21:02 schreef 3rr0r het volgende:
Kansloos je dood tegemoet gaan. Als het een Japanse kamikaze actie was waarbij je dood bewust is en een nut dient zou je het nog snappen.
[ twitter ]
Het is niet het topic hiervoor maar je hoeft in feite slechts te beantwoorden voor jezelf wat je ziet als iemand voor je staat.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 21:08 schreef Slayage het volgende:
[..]
Het is een theoretische gedachte oefening, "wanneer ik in een bepaalde positie ben zal ik zus of zo doen" . Wat we echt zouden doen wanneer we in een bepaalde situatie zijn zullen we pas weten wanneer we daadwerkelijk in zon situatie zijn.
Daarnaast is jezelf opknopen 1 van de meest onnatuurlijke dingen, die een mens maar kan doen, omdat we zo geprogrammeerd zijn om te overleven.
HIMARS erinquote:
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ten opzichte van de vorige update in november bijna niet afgenomen. Dit is in feite ook allemaal maar propaganda vanuit Oekraïne en niet echt serieus te nemen.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 21:41 schreef slashdotter3 het volgende:
Ukraine (oftewel de VS en Israel) moet wel hele goede bronnen hebben in Rusland dat ze dit weten
[ twitter ]
70.000 155mm granatenquote:
Ongeveer een weekje. Misschien twee.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 22:17 schreef Starhopper het volgende:
[..]
70.000 155mm granatenDaar kunnen ze weer een tijdje mee voort
Ja dan is het niet veelquote:Op vrijdag 6 januari 2023 22:28 schreef Ulx het volgende:
[..]
Ongeveer een weekje. Misschien twee.
Oekraïne heeft zo'n 350 155mm houwitsers dus als die elk per dag gemiddeld 50 granaten afschieten ben je er zo.
Het levensgeluk straalt er vanaf.quote:
Dat moeten ze niet doenquote:Op vrijdag 6 januari 2023 22:28 schreef Ulx het volgende:
[..]
Ongeveer een weekje. Misschien twee.
Oekraïne heeft zo'n 350 155mm houwitsers dus als die elk per dag gemiddeld 50 granaten afschieten ben je er zo.
Het heeft ook de sfeer van een graftombe.quote:
Zelfs op een schip op de atlantische oceaan zo’n Z. Wat een kansloze bende is het ook daar bij die Russen.quote:
Deden ze vorige maand toch al?quote:
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
True. Maar de grootste zoutmijn van Europa, das gewoon geld binnenharken. Als het van jou is, dat wel dan.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 20:51 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Zout is ook overal te vinden. Is niet echt een 'hot commodity'
Als dit Russische tunnels zijn dan zijn dat andere tunnels. De Ukrainers lopen door de mijnschachten van de Soledar mijn alsof het Azovstaal is.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 23:32 schreef Ulx het volgende:
[..]
Deden ze vorige maand toch al?
[ twitter ]
Als Bakhmut valt is dat niet zo'n ramp. Het zou een Pyrrhus overwinning van formaat voor de Russen zijn.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 19:47 schreef kevinrsd het volgende:
[ twitter ]
Soledar lijkt beweging in te zitten, als het daar valt is Bakhmut ook verloren lees ik?
https://uofa.ru/nl/podzem(...)sssr-zabrosheny-ili/quote:Op vrijdag 6 januari 2023 23:42 schreef Barbusse het volgende:
[..]
True. Maar de grootste zoutmijn van Europa, das gewoon geld binnenharken. Als het van jou is, dat wel dan.
Natuurlijk, daarom verdedigd Oekraine het ook met man en macht waarbij honderden per dag het leven laten.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 23:59 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Als Bakhmut valt is dat niet zo'n ramp. Het zou een Pyrrhus overwinning van formaat voor de Russen zijn.
Natuurlijk wel.quote:
Jij denkt dat Oekraine of Rusland hier als winnaar uit gaat komen? Mannelijke beroepsbevolking gedecimeerd en iedereen die geld heeft of had is het land uit. Oekraine kapotgeschoten en Rusland nog 20 jaar de paria van de wereld.quote:
Als Rusland zich hier op kapot bijt, is de rest van de wereld spekkoper. Dus de winnaarquote:Op zaterdag 7 januari 2023 00:16 schreef kevinrsd het volgende:
[..]
Jij denkt dat Oekraine of Rusland hier als winnaar uit gaat komen? Mannelijke beroepsbevolking gedecimeerd en iedereen die geld heeft of had is het land uit. Oekraine kapotgeschoten en Rusland nog 20 jaar de paria van de wereld.
Soledar wordt door diverse bronnen nu volledig geclaimd/omsingeld door wagner.
En wat precies maakt de rest van de wereld een winnaar?quote:Op zaterdag 7 januari 2023 00:25 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Als Rusland zich hier op kapot bijt, is de rest van de wereld spekkoper. Dus de winnaar.
Incl. Oekraïne, want die weten dan dat ze weer een toekomst op kunnen bouwen zonder onbetrouwbare buurman die voor constante onzekerheid en dreiging zorgt.
Ja hoor. Oekraïne wint dit gewoon. Ja, de Russen hebben Oekraïense mannen, vrouwen en kinderen gemarteld, verkracht en vermoord. En ja, dat zal nog wel een tijd pijn blijven doen. Maar daar komen ze wel weer bovenop. Het Westen staat klaar om te helpen met de wederopbouw. Reken daar maar op. De Russen? Het kan me niet bommen wat er met dat tuig gebeurt.quote:Op zaterdag 7 januari 2023 00:16 schreef kevinrsd het volgende:
[..]
Jij denkt dat Oekraine of Rusland hier als winnaar uit gaat komen? Mannelijke beroepsbevolking gedecimeerd en iedereen die geld heeft of had is het land uit. Oekraine kapotgeschoten en Rusland nog 20 jaar de paria van de wereld.
Soledar wordt door diverse bronnen nu volledig geclaimd/omsingeld door wagner.
Een toekomst zonder rusland is winst voor de mensheid. Bron: 120+ jaar russische geschiedenis.quote:Op zaterdag 7 januari 2023 00:28 schreef LitmanenAFCA het volgende:
[..]
En wat precies maakt de rest van de wereld een winnaar?
Zonder nog wel, gaan we het overnemen zelfs? Snap dat je een beetje boos bent op Putin maar dit slaat nergens op.quote:Op zaterdag 7 januari 2023 00:32 schreef oheng het volgende:
[..]
Een toekomst zonder rusland is winst voor de mensheid. Bron: 120+ jaar russische geschiedenis.
Ik heb het gevoel dat de mening over de Marders omgeslagen is sinds gisteren. Tot de aankondiging dat ze Marders zouden leveren las je overal dat het een wonderwapen was dat Duitsland een teringstreek flikte door ze maar niet te willen leveren. Nu is het ineens eigenlijk maar een onding en Duitsland zou wat anders moeten sturen.quote:Op zaterdag 7 januari 2023 00:39 schreef sp3c het volgende:
Zou niet teveel verwachten van de Marder tbh
Toen ze naar Afghanistan moesten heeft het maanden geduurd voor er genoeg inzetbaar waren en dan hebben we het bepaald niet over aantallen die Oekraïne nodig heeft
Geen onding maar de staat van het Duitse materiaal is niet echt goed zullen we maar zeggenquote:Op zaterdag 7 januari 2023 00:43 schreef Ulx het volgende:
[..]
Ik heb het gevoel dat de mening over de Marders omgeslagen is sinds gisteren. Tot de aankondiging dat ze Marders zouden leveren las je overal dat het een wonderwapen was dat Duitsland maar niet wilde leveren. Nu is het ineens eigenlijk maar een onding en Duitsland zou wat anders moeten sturen.
Jij snapt duidelijk de geschiedenis en huidige structuur van rusland niet. Rusland bestaat uit de steden moskou, st petersburg, rostov, yekaterinenburg, en dat was het wel. Het hele oosten is relatief recent veroverd, en zeer gevoelig voor opstanden. Ik zou zeggen lees je eens in over gebieden zoals Dagestan, Yakutia, Ingusjtetie of Tartarstan.quote:Op zaterdag 7 januari 2023 00:35 schreef LitmanenAFCA het volgende:
[..]
Zonder nog wel, gaan we het overnemen zelfs? Snap dat je een beetje boos bent op Putin maar dit slaat nergens op.
Ze kunnen beter als eerste die 200 PT-91's die ze nog hebben sturen. Veel minder logistieke problemen. Up-to-date qua sensors. Direct inzetbaar. En ze hebben net vervanging aangeschaft in de vorm van de Abrams.quote:Op zaterdag 7 januari 2023 00:42 schreef capricia het volgende:
Even wachten tot Polen de Leopards gaat leveren. Morgen officiële persco.
Hoho.. de Duitsers huilden.quote:Op zaterdag 7 januari 2023 00:45 schreef sp3c het volgende:
[..]
Geen onding maar de staat van het Duitse materiaal is niet echt goed zullen we maar zeggen
Als ze morgen zeggen leopards te sturen dan zeg ik morgenavond hetzelfde
Niet direct teveel van verwachten
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt."People that use Fiat currency as a store of value.
There is a name for it:
We call them Poor"
Rusland is al 200 jaar lang een soort Nazi-Duitsland. De geschiedenis van het land zit vol met tientallen volksverhuizingen en genocides.quote:Op zaterdag 7 januari 2023 00:45 schreef oheng het volgende:
[..]
Jij snapt duidelijk de geschiedenis en huidige structuur van rusland niet. Rusland bestaat uit de steden moskou, st petersburg, rostov, yekaterinenburg, en dat was het wel. Het hele oosten is relatief recent veroverd, en zeer gevoelig voor opstanden. Ik zou zeggen lees je eens in over gebieden zoals Dagestan, Yakutia, Ingusjtetie of Tartarstan.
Tot die tijd kun je de tijd van andere fokkers verspillen, maar niet de mijne
Is Afghanistan niet een totaal ander terrein dan Oekraïne? Ik had namelijk jaren eerder ergens gelezen dat het westerse spul niet echt lekker reageerde op al het stof en gruis wat je in Afghanistan hebt, samen met de omstandigheden van een woestijn, iets wat je in Oekraïne geen last van zou moeten hebben. Maar ik kan ernaast zitten natuurlijk. Ik zie deze wapens ook niet als wonderwapens, maar het lijkt me dat dat Oekraïne ze goed kan gebruiken.quote:Op zaterdag 7 januari 2023 00:39 schreef sp3c het volgende:
Zou niet teveel verwachten van de Marder tbh
Toen ze naar Afghanistan moesten heeft het maanden geduurd voor er genoeg inzetbaar waren en dan hebben we het bepaald niet over aantallen die Oekraïne nodig heeft
En toch staat Baudet nog elke dag in onze tweede kamer. Echt een schande voor onze democratie hoor.quote:
Volgens mij bedoel je elke dag op de loonlijst van de 2de kamer volgens mij is hij niet zo vaak aanwezig. Maar die partij is al een tijd flink de weg kwijt of om eerlijk te zijn laten ze nu hun waren gezicht zien.quote:Op zaterdag 7 januari 2023 01:00 schreef Simmertje het volgende:
[..]
En toch staat Baudet nog elke dag in onze tweede kamer. Echt een schande voor onze democratie hoor.
quote:Op zaterdag 7 januari 2023 00:49 schreef capricia het volgende:
[..]
Hoho.. de Duitsers huilden.
(Als 'is van een oud vrouwtje geweest')![]()
[ twitter ]Polen mag wel een toontje lager zingen, en niet zo haatvol doen richting Duitsland.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Duitsland is nu de 2e leverancier van materieel na de VS, als ik de lijsten bekijk.
Oftewel mijn belastinggeld ja.quote:Op zaterdag 7 januari 2023 01:05 schreef ipa84 het volgende:
[..]
Volgens mij bedoel je elke dag op de loonlijst van de 2de kamer volgens mij is hij niet zo vaak aanwezig. Maar die partij is al een tijd flink de weg kwijt of om eerlijk te zijn laten ze nu hun waren gezicht zien.
Denk het ook wel hoor maar er werd gesteld dat er wel eens een offensief aan zou kunnen komen nu met deze aankondigingen maar zeker die marders zijn voorlopig nog niet binnen vrees ikquote:Op zaterdag 7 januari 2023 00:52 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Is Afghanistan niet een totaal ander terrein dan Oekraïne? Ik had namelijk jaren eerder ergens gelezen dat het westerse spul niet echt lekker reageerde op al het stof en gruis wat je in Afghanistan hebt, samen met de omstandigheden van een woestijn, iets wat je in Oekraïne geen last van zou moeten hebben. Maar ik kan ernaast zitten natuurlijk. Ik zie deze wapens ook niet als wonderwapens, maar het lijkt me dat dat Oekraïne ze goed kan gebruiken.
quote:Op zaterdag 7 januari 2023 00:49 schreef capricia het volgende:
[..]
Hoho.. de Duitsers huilden.
(Als 'is van een oud vrouwtje geweest')![]()
[ twitter ]Duitsland om of doen de Polen het gewoon no matter what?SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.zie email 27 oktober
Dat is nog niet helemaal zeker, maar DL (de SPD dan) sluit het niet meer uit.quote:Op zaterdag 7 januari 2023 02:24 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Duitsland om of doen de Polen het gewoon no matter what?
Wie is ‘Polen’? Die goed ingevoerde expert van die tweet?quote:Op zaterdag 7 januari 2023 01:06 schreef oheng het volgende:
[..]
Polen mag wel een toontje lager zingen, en niet zo haatvol doen richting Duitsland.
Duitsland is nu de 2e leverancier van materieel na de VS, als ik de lijsten bekijk.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Je bent wel cool, maar dat komt doordat je in mijn schaduw staat
Beetje druk zetten op Duitsland is niet verkeerdquote:Op zaterdag 7 januari 2023 01:06 schreef oheng het volgende:
[..]
Polen mag wel een toontje lager zingen, en niet zo haatvol doen richting Duitsland.
Duitsland is nu de 2e leverancier van materieel na de VS, als ik de lijsten bekijk.
Binnenkort is relatief. Er moet eerst geoefend worden met die zooi. Dus dat offensief komt er de komende 8 weken niet. Of in ieder geval geen offensief met marders en bradly'squote:Op zaterdag 7 januari 2023 01:49 schreef sp3c het volgende:
[..]
Denk het ook wel hoor maar er werd gesteld dat er wel eens een offensief aan zou kunnen komen nu met deze aankondigingen maar zeker die marders zijn voorlopig nog niet binnen vrees ik
De lente, zo zegt men ook.quote:Op zaterdag 7 januari 2023 08:16 schreef Hugo862 het volgende:
[..]
Binnenkort is relatief. Er moet eerst geoefend worden met die zooi. Dus dat offensief komt er de komende 8 weken niet. Of in ieder geval geen offensief met marders en bradly's
Ongelofelijk. Wekenlang hoor je van al die youtubers/twitteraars dat Soledar cruciaal is om Bachmut te houden. En op het moment dat Rusland terreinwinst boekt in Soledar draait deze vent het om dat het allemaal een trap isquote:
Nee, dat zeg ik.quote:Op zaterdag 7 januari 2023 08:53 schreef Mansjester het volgende:
[..]
Ongelofelijk. Wekenlang hoor je van al die youtubers/twitteraars dat Soledar cruciaal is om Bachmut te houden. En op het moment dat Rusland terreinwinst boekt in Soledar draait deze vent het om dat het allemaal een trap is
Dat heeft een reden...quote:Op zaterdag 7 januari 2023 10:01 schreef Opnaarutrecht het volgende:
Misschien is het al gepost, maar hoeveel Oekrainense soldaten vechten momenteel tegen hoeveel Russische soldaten? De cijfers van het begin van de oorlog zijn te vinden, maar de huidige kan ik nergens vinden.
gezien het aantal aanmeldingen en toename en afname schat ik wel eenquote:Op zaterdag 7 januari 2023 10:01 schreef Opnaarutrecht het volgende:
Misschien is het al gepost, maar hoeveel Oekrainense soldaten vechten momenteel tegen hoeveel Russische soldaten? De cijfers van het begin van de oorlog zijn te vinden, maar de huidige kan ik nergens vinden.
quote:Het Russische leger bereidt zich volgens de Estse inlichtingenchef Margo Grosberg voor op een tweede mobilisatieronde, die mogelijk direct na het orthodoxe Kerstmis - zaterdag om middernacht Moskouse tijd (22 uur bij ons) - begint.
,,Dat concluderen wij uit een samenstelling van verschillende stukjes informatie over voorbereidingen die worden getroffen in de Russische provincies. Een zo'n voorbeeld komt uit de regio Krasnodar (in Zuid-Rusland, dicht bij de Krim, red.), waar een drukker de opdracht heeft gekregen om 5000 mobilisatie-oproepen af te drukken", zei Grosberg vrijdag volgens de publieke omroep ERR tijdens een persconferentie van het ministerie van Defensie.
Het zal ongetwijfeld al besproken zijn hier dus zal het niet nog eens posten maar dat hele draadje is top. Met name over die Harry van Bommel. Snap niet dat de SP zulke figuren toch altijd maar binnen de partij houdt.quote:
Laat Baudetev lekker in de Tweede Kamer staan. Alsof hij nog enig bereik heeft op mensen die nog niet verloren zijn.quote:Op zaterdag 7 januari 2023 01:00 schreef Simmertje het volgende:
[..]
En toch staat Baudet nog elke dag in onze tweede kamer. Echt een schande voor onze democratie hoor.
vooral met nadruk op "tweede". dankzij Scholz willen ze in dit conflict nergens haantje de voorste in zijn, nergens in voorop lopen, nergens het initiatief nemen. Nooit de eerste zijn met iets, altijd reageren als iemand anders het voordoet.quote:Op zaterdag 7 januari 2023 01:06 schreef oheng het volgende:
[..]
Polen mag wel een toontje lager zingen, en niet zo haatvol doen richting Duitsland.
Duitsland is nu de 2e leverancier van materieel na de VS, als ik de lijsten bekijk.
Polen heeft een andere reden om negatief naar Duitsland te zijn.quote:Op zaterdag 7 januari 2023 01:06 schreef oheng het volgende:
[..]
Polen mag wel een toontje lager zingen, en niet zo haatvol doen richting Duitsland.
Duitsland is nu de 2e leverancier van materieel na de VS, als ik de lijsten bekijk.
Terwijl het Duitse leger al in een beroerde staat is.quote:Op zaterdag 7 januari 2023 10:41 schreef Sabata het volgende:
[..]
vooral met nadruk op "tweede". dankzij Scholz willen ze in dit conflict nergens haantje de voorste in zijn, nergens in voorop lopen, nergens het initiatief nemen. Nooit de eerste zijn met iets, altijd reageren als iemand anders het voordoet.
196,600 (armed forces)quote:Op zaterdag 7 januari 2023 10:01 schreef Opnaarutrecht het volgende:
Misschien is het al gepost, maar hoeveel Oekrainense soldaten vechten momenteel tegen hoeveel Russische soldaten? De cijfers van het begin van de oorlog zijn te vinden, maar de huidige kan ik nergens vinden.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |