Kuipers heeft maanden geleden dacht ik al wel eens aangegeven open te staan voor zoiets. Gommers acht ik uitgesloten omdat iedereen binnen het kabinet volgens mij he-le-maal klaar is met hem vanwege zijn niet te stuiten ijdelheid. Over Van Dissel heb ik niets vernomen maar ik kan me niet voorstellen dat hij zin zou hebben in een dergelijke functie. Hij is nu al wat op de achtergrond.quote:Op vrijdag 3 december 2021 16:15 schreef Hexagon het volgende:
Het zou me ook niks verbazen als van die OMT-figuren als Van Dissel, Gommers en Kuipers een keer gebeld worden. Van een partij lid worden kan op het laatste moment.
Gommers is ook al bijna uit het OMT (in februari), ik hoop dat hij dan ook zijn laatste tv optreden wel ongeveer gehad heeft.quote:Op vrijdag 3 december 2021 16:38 schreef Raw85 het volgende:
[..]
Kuipers heeft maanden geleden dacht ik al wel eens aangegeven open te staan voor zoiets. Gommers acht ik uitgesloten omdat iedereen binnen het kabinet volgens mij he-le-maal klaar is met hem vanwege zijn niet te stuiten ijdelheid. Over Van Dissel heb ik niets vernomen maar ik kan me niet voorstellen dat hij zin zou hebben in een dergelijke functie. Hij is nu al wat op de achtergrond.
Ik verwacht van wel. Die was de afgelopen tijd wel erg opzichtig aan het azen naar J&V.quote:Op vrijdag 3 december 2021 15:07 schreef Hexagon het volgende:
Ik ben benieuwd of Hubert Bruls een plek in het kabinet krijgt. Die heeft zijn bekendheid wel mee nu.
Het zal vast wel nietquote:Op vrijdag 3 december 2021 16:47 schreef Hanca het volgende:
ik hoop dat hij dan ook zijn laatste tv optreden wel ongeveer gehad heeft.
Die zal nog wel even moeten afkicken van al die aandachtquote:Als Gommers niet meer in het OMT zit, betekent dat niet dat hij niet meer te zien zal zijn in talkshows, zegt hij tegen de site. "Als ik gevraagd word om uitleg te geven over het virus of over de situatie in het Erasmus MC, dan ben ik zeker bereid dat te doen.
Ik hoop overigens niet at de VVD zijn bestuurdersarmoede gaat vullen met John Jorritsmaquote:Op vrijdag 3 december 2021 16:48 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Ik verwacht van wel. Die was de afgelopen tijd wel erg opzichtig aan het azen naar J&V.
Akkoorden hebben we al meer dan 100 jaar. Zijn er ook in alle landen met coalities. Anders kun je ook geen beleid maken, krijg je alleen allemaal versnipperde besluiten die totaal geen samenhangend beleid vormen.quote:Op vrijdag 3 december 2021 17:26 schreef RyanRVS het volgende:
Een akkoord moeten we juist niet willen.
Het is de dood van de democratie.
Met een akkoord hoeft er niet eens meer in het parlement vergaderd te worden.
De regeringspartijen kunnen alles er gewoon doorheen drukken.
Dat gaat al jaren zo. De debatten in de Tweede Kamer zijn gewoon een schertsvertoning geworden.
Het is er stiekem in geslopen.
Iedereen zat te slapen.
De Tweede Kamer vooral.
Ja, zo werkt het als je een meerderheid hebt in de Tweede Kamer. En regeren met een meerderheid is toch echt een handelsmerk van een democratie.quote:Op vrijdag 3 december 2021 17:26 schreef RyanRVS het volgende:
Een akkoord moeten we juist niet willen.
Het is de dood van de democratie.
Met een akkoord hoeft er niet eens meer in het parlement vergaderd te worden.
De regeringspartijen kunnen alles er gewoon doorheen drukken.
Dat gaat al jaren zo. De debatten in de Tweede Kamer zijn gewoon een schertsvertoning geworden.
Het is er stiekem in geslopen.
Iedereen zat te slapen.
De Tweede Kamer vooral.
Akkoord is nogal een breed begrip natuurlijk. Alles vastleggen is niet goed en teveel gebeurd in de kabinetten van Rutte. Maar als je met de hele kamer gaat debatteren over een grootschalige sociaal-economische hervorming dan kom je ook nergens toe.quote:Op vrijdag 3 december 2021 17:26 schreef RyanRVS het volgende:
Een akkoord moeten we juist niet willen.
Het is de dood van de democratie.
Met een akkoord hoeft er niet eens meer in het parlement vergaderd te worden.
De regeringspartijen kunnen alles er gewoon doorheen drukken.
Dat gaat al jaren zo. De debatten in de Tweede Kamer zijn gewoon een schertsvertoning geworden.
Het is er stiekem in geslopen.
Iedereen zat te slapen.
De Tweede Kamer vooral.
Ja, bijzonder verhaal, nadat hij afgeserveerd werd als Kamerlid.quote:Op vrijdag 3 december 2021 16:07 schreef trein2000 het volgende:
De nrc noemt ook namen. Opvallend vind ik Chris van Dam die minister van Justitie zou moeten worden namens het CDA.
Dat was ooit wel het idee, ja. Maar sinds Balkenende zijn de regeerakkoorden zo dik als een telefoonboek en is er dus in de praktijk al heel veel op detailniveau geregeld - en heeft in de Kamer dus ook een meerderheid. Kun je tot sint juttemis over debatteren verder, maar aangenomen wordt het toch.quote:Op vrijdag 3 december 2021 18:54 schreef VoMy het volgende:
Akkoorden gaan vaak over de richting, wetten zijn veel complexer en je hebt per punt uit een akkoord vaak een samenhang aan wetten nodig om het goed uit te voeren.
Dat er niet overlegd moet worden in de TK door een regeerakkoord is dus totale onzin.
Er wordt echt nog wel door de fractievoorzitters of woordvoerders van de partijen over de details gepraat, dat komt niet allemaal uit het regeerakkoord. Die doen dat inderdaad wel vooraf, niet in het debat zelf. En in de debatten is er regelmatig echt nog wel wat aan te passen.quote:Op vrijdag 3 december 2021 19:18 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Dat was ooit wel het idee, ja. Maar sinds Balkenende zijn de regeerakkoorden zo dik als een telefoonboek en is er dus in de praktijk al heel veel op detailniveau geregeld - en heeft in de Kamer dus ook een meerderheid. Kun je tot sint juttemis over debatteren verder, maar aangenomen wordt het toch.
En dat is echt niet hoe het duale stelsel is bedoeld.
Dat is juist de vraag. Akkoorden zijn van oorsprong niet voorzien. Die kwamen pas na het ontstaan van de controle van de partijen op hun partijleden. Afgekeken van het Engelse "Whip" systeem. Partijleden dienden zich te houden aan de partijdiscipline, en dat is juist het tegengestelde van wat oorspronkelijk de bedoeling was, een kamerlid als volksvertegenwoordiger. Zie je waar de schoen wringt?quote:Op vrijdag 3 december 2021 17:53 schreef Hanca het volgende:
[..]
Akkoorden hebben we al meer dan 100 jaar. Zijn er ook in alle landen met coalities. Anders kun je ook geen beleid maken, krijg je alleen allemaal versnipperde besluiten die totaal geen samenhangend beleid vormen.
Burgeroorlogje dr bij!quote:Op vrijdag 3 december 2021 16:57 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Ik hoop overigens niet at de VVD zijn bestuurdersarmoede gaat vullen met John Jorritsma
Wetten worden doorgaans ook pas ter stemming gebracht als er een meerderheid voor is. Dus tot alles op orde is om in ieder geval de coalitie mee te krijgen heeft een bewindspersoon nog wel wat moeite te doen. Veelal in commissievergaderingen en vooroverleg.quote:Op vrijdag 3 december 2021 19:18 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Dat was ooit wel het idee, ja. Maar sinds Balkenende zijn de regeerakkoorden zo dik als een telefoonboek en is er dus in de praktijk al heel veel op detailniveau geregeld - en heeft in de Kamer dus ook een meerderheid. Kun je tot sint juttemis over debatteren verder, maar aangenomen wordt het toch.
En dat is echt niet hoe het duale stelsel is bedoeld.
Ik zie geen wringende schoen, ik zie een functionerende democratie. Een 'democratie' waar vanalles omsamenhangend en zelfs tegenstrijdig kan worden aangenomen omdat er 150 individuën zitten die nooit over alles waar ze over gaan kennis kunnen hebben en die ook nog eens geen vooroverleg mogen voeren, dat is geen democratie maar een puinhoop.quote:Op vrijdag 3 december 2021 19:48 schreef RyanRVS het volgende:
[..]
Dat is juist de vraag. Akkoorden zijn van oorsprong niet voorzien. Die kwamen pas na het ontstaan van de controle van de partijen op hun partijleden. Afgekeken van het Engelse "Whip" systeem. Partijleden dienden zich te houden aan de partijdiscipline, en dat is juist het tegengestelde van wat oorspronkelijk de bedoeling was, een kamerlid als volksvertegenwoordiger. Zie je waar de schoen wringt?
Partijen zijn ontstaan uit kieslijsten, en die zijn alleen maar opgericht indertijd, om geen stemmen verloren te laten gaan.
Het hele parlementaire stelsel is dus langzaam gedegenereerd tot een schijndemocratie.
Dat "samenhangend beleid" waar je het over hebt, kan je net zo goed een "dictatuur" noemen, want daar komt het wel op neer.
Goh toevallig dat het net Simons overkomtquote:Op vrijdag 3 december 2021 20:12 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Wetten worden doorgaans ook pas ter stemming gebracht als er een meerderheid voor is. Dus tot alles op orde is om in ieder geval de coalitie mee te krijgen heeft een bewindspersoon nog wel wat moeite te doen. Veelal in commissievergaderingen en vooroverleg.
Het gebeurt ook wel eens dat een wet een stille dood sterft doordat er nooit een meerderheid voor lijkt te komen. Plan Simons was er zo een.
Dit gaat om een bekende er niet doorgekomen wet (een soort basisverzekering) begin jaren 90, heeft niks met Sylvana te maken, die was toen nog niet eens VJ.quote:Op vrijdag 3 december 2021 21:27 schreef Cupfighter het volgende:
[..]
Goh toevallig dat het net Simons overkomt
Ik weet niet of jij geslapen hebt maar de democratie in het Westen functioneert niet meer. Trump pleegde een bijna succesvolle coup als hij een meerderheid had in het congres of zijn VP de president van de senaat weigerde de stemmen te tellen. In Nederland hebben we bijna een jaar een afgetreden kabinet dat nog steeds de grondwet schendt door consequent de Tweede Kamer niet te informeren (zo worden dossiers omtrent de Toeslagenaffaire nog steeds achter gehouden) en handelt het kabinet in wezen missionairquote:Op vrijdag 3 december 2021 20:20 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ik zie geen wringende schoen, ik zie een functionerende democratie. Een 'democratie' waar vanalles omsamenhangend en zelfs tegenstrijdig kan worden aangenomen omdat er 150 individuën zitten die nooit over alles waar ze over gaan kennis kunnen hebben en die ook nog eens geen vooroverleg mogen voeren, dat is geen democratie maar een puinhoop.
Het onderlinge overleg is een onderdeel van de democratie zoals die bedoeld is. Tussen partijen onderling, maar ook gewoon in commissieverband (er staan gewoon schriftelijke overleggen op de agenda). En commissievergaderingen zijn zelfs gewoon net zo belangrijk als debatten in de plenaire zaal, inhoudelijk vaak zelfs nog veel belangrijker. Ze staan juridisch gewoon gelijk.
Als je alleen kijkt naar plenaire debatten en dan vooral nog naar debatten tussen fractievoorzitters (bijna altijd waardeloos), krijg je een heel vertekend beeld van de democratie zoals die hier functioneert. Maar je ziet dan ook maar een heel klein stukje.
Ah sorry ik dacht dat het om Sylvana gingquote:Op vrijdag 3 december 2021 21:32 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dit gaat om een bekende er niet doorgekomen wet (een soort basisverzekering) begin jaren 90, heeft niks met Sylvana te maken, die was toen nog niet eens VJ.
Onzin, alleen de kamer handelt missionair en is dat ook. De kamer kan elk onderwerp controversieel verklaren en dan kan het kabinet niks meerquote:Op vrijdag 3 december 2021 21:33 schreef Derrazi het volgende:
[..]
... en handelt het kabinet in wezen missionair
Die heeft nog geen initiatiefwet gemaakt. Kan ook niet, dat duurt wel een jaar en zo lang zit ze er nog niet (en niemand doet het in het eerste jaar, zeker een beginnende partij niet).quote:Op vrijdag 3 december 2021 21:34 schreef Cupfighter het volgende:
[..]
Ah sorry ik dacht dat het om Sylvana ging
Dit is een hele rare conclusie, het feit dat de VS een door en door verziekt systeem heeft maakt dat niet exemplarisch voor het hele Westen, natuurlijk. Sowieso is de democratie in de VS al heel lang problematisch als je wat dieper er naar kijkt, Trump was een logisch gevolg van de afgelopen decennia aldaar.quote:Op vrijdag 3 december 2021 21:33 schreef Derrazi het volgende:
[..]
Ik weet niet of jij geslapen hebt maar de democratie in het Westen functioneert niet meer. Trump pleegde een bijna succesvolle coup als hij een meerderheid had in het congres of zijn VP de president van de senaat weigerde de stemmen te tellen. In Nederland hebben we bijna een jaar een afgetreden kabinet dat nog steeds de grondwet schendt door consequent de Tweede Kamer niet te informeren (zo worden dossiers omtrent de Toeslagenaffaire nog steeds achter gehouden) en handelt het kabinet in wezen missionair
Hoe kan de kamer dat doen als de demissionaire (eens regerende, en nu formerende) partijen dan stemmen voor wat het demissionaire kabinet wil?quote:Op vrijdag 3 december 2021 21:35 schreef Hanca het volgende:
[..]
Onzin, alleen de kamer handelt missionair en is dat ook. De kamer kan elk onderwerp controversieel verklaren en dan kan het kabinet niks meer
Je hebt het weer verkeerd begrepen.
Tja, die partijen zijn ook deel van de kamer en dus gewoon missionair. En ze hebben gewoon een meerderheid.quote:Op zaterdag 4 december 2021 00:58 schreef Montagui het volgende:
[..]
Hoe kan de kamer dat doen als de demissionaire (eens regerende, en nu formerende) partijen dan stemmen voor wat het demissionaire kabinet wil?
Je stelt de zaak te rooskleurig voor. Het heeft allemaal al een hele tijd niks meer met democratie van doen. Maar er zijn altijd weer mensen die de Main Stream Media na papegaaien.quote:Op vrijdag 3 december 2021 20:20 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ik zie geen wringende schoen, ik zie een functionerende democratie. Een 'democratie' waar vanalles omsamenhangend en zelfs tegenstrijdig kan worden aangenomen omdat er 150 individuën zitten die nooit over alles waar ze over gaan kennis kunnen hebben en die ook nog eens geen vooroverleg mogen voeren, dat is geen democratie maar een puinhoop.
Het onderlinge overleg is een onderdeel van de democratie zoals die bedoeld is. Tussen partijen onderling, maar ook gewoon in commissieverband (er staan gewoon schriftelijke overleggen op de agenda). En commissievergaderingen zijn zelfs gewoon net zo belangrijk als debatten in de plenaire zaal, inhoudelijk vaak zelfs nog veel belangrijker. Ze staan juridisch gewoon gelijk.
Als je alleen kijkt naar plenaire debatten en dan vooral nog naar debatten tussen fractievoorzitters (bijna altijd waardeloos), krijg je een heel vertekend beeld van de democratie zoals die hier functioneert. Maar je ziet dan ook maar een heel klein stukje.
Dat jij de werking van ons parlement niet snapt betekent niet dat het niet democratisch is.quote:Op zaterdag 4 december 2021 08:37 schreef RyanRVS het volgende:
[..]
Je stelt de zaak te rooskleurig voor. Het heeft allemaal al een hele tijd niks meer met democratie van doen. Maar er zijn altijd weer mensen die de Main Stream Media na papegaaien.
Je zegt het zelf al.. De commissie vergaderingen zijn net zo belangrijk als de debatten..
Kijk, dat is nu gewoon de achterkamertjes politiek.
Heeft helemaal niks meer met democratie te maken.
Wat ik hier vertel, is niks anders dan wat hoogleraren staatsrecht ook te berde brengen.
Doe normaal man! Zo praat je niet als je serieus genomen wil worden.quote:Op zaterdag 4 december 2021 08:52 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Dat jij de werking van ons parlement niet snapt betekent niet dat het niet democratisch is.
Tja, jij denkt dat commissievergaderingen niet democratisch zijn. Dan heb je gewoon niks begrepen van hoe een parlement werkt.quote:Op zaterdag 4 december 2021 08:53 schreef RyanRVS het volgende:
[..]
Doe normaal man! Zo praat je niet als je serieus genomen wil worden.
Er is echt iets fundamenteel mis met het parlementair systeem.
Nee, jij hebt er niks van begrepen.quote:Op zaterdag 4 december 2021 08:55 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Tja, jij denkt dat commissievergaderingen niet democratisch zijn. Dan heb je gewoon niks begrepen van hoe een parlement werkt.
Totaal lege retoriekquote:Op zaterdag 4 december 2021 09:00 schreef RyanRVS het volgende:
[..]
Nee, jij hebt er niks van begrepen.
Dat is het probleem tegenwoordig. Iedereen lult maar mee.
Jazekerquote:Heb je ooit staatsinrichting op school gehad? Blijkbaar niet!
Commissievergaderingen zijn gewoon deel van de parlementaire orde. En in de commissies wordt het beleid en worden nota's en wetsvoorstellen besproken door woordvoerders en met de betrokken bewindspersonen. En die vergaderingen zijn openbaar. En pas als er iets besluitrijp is dan gaat het naar een plenaire vergadering en kan er over worden gestemd.quote:Een commissie heeft per definitie HELEMAAL niks met democratie te maken.
Integendeel. Een commissie is oncontroleerbaar, het maakt deel uit van het verfoeide lobby systeem.
Mee eens.quote:Op zaterdag 4 december 2021 00:49 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Dit is een hele rare conclusie, het feit dat de VS een door en door verziekt systeem heeft maakt dat niet exemplarisch voor het hele Westen, natuurlijk. Sowieso is de democratie in de VS al heel lang problematisch als je wat dieper er naar kijkt, Trump was een logisch gevolg van de afgelopen decennia aldaar.
Het kabinet handelt niet missionair, de 2e Kamer wel. Simpels.
Ach, je lult maar ..quote:Op zaterdag 4 december 2021 09:08 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Totaal lege retoriek
[..]
Jazeker
[..]
Commissievergaderingen zijn gewoon deel van de parlementaire orde. En in de commissies wordt het beleid en worden nota's en wetsvoorstellen besproken door woordvoerders en met de betrokken bewindspersonen. En die vergaderingen zijn openbaar. En pas als er iets besluitrijp is dan gaat het naar een plenaire vergadering en kan er over worden gestemd.
Jij hebt dus gewoon geen idee hoe het werkt.
Ah je bent de doelpalen alweer aan het verzetten en verder een hoop holle gemeenplaatsen aan het roepen.quote:Op zaterdag 4 december 2021 09:18 schreef RyanRVS het volgende:
[..]
Ach, je lult maar ..
Het gaat er om, dat het systeem zoals jij het voorstelt niet werkt!
Dat blijkt wel uit de talloze bokken die de afgelopen jaren geschoten zijn.
Nu al jarenlang regeringsbesluiten die niet uitvoerbaar zijn.
Jarenlang foute zaken, waar niks mee is gebeurd. Te veel om op te noemen.
Dat komt, omdat er nauwelijks controle is vanuit het parlement.
Ambtenaren koken de zaken voor, (en vergeet de lobby niet) en commissies
loodsen het een en ander door het parlement, waar iedereen zit te slapen.
PVV en FVD dienen vooral als bliksemafleider voor de VVD, waardoor de belangrijke zaken
via een zijdeurtje gemakkelijk ingevoerd kunnen worden.
Dat jij dat niet door hebt!
Dat is de theorie, in de praktijk stemt de kamer zoals het demissionaire kabinet wil. Ze hebben namelijk de meerderheid.quote:Op zaterdag 4 december 2021 07:46 schreef Hanca het volgende:
[..]
Tja, die partijen zijn ook deel van de kamer en dus gewoon missionair. En ze hebben gewoon een meerderheid.
Maar doen alsof het kabinet nu regeert als een missionair kabinet is echt onzin, echt zo goed als alle besluiten worden uitgesteld, behalve als de kamer ze ergens toe dwingt.
Het is de praktijk.quote:Op zaterdag 4 december 2021 10:58 schreef Montagui het volgende:
[..]
Dat is de theorie, in de praktijk stemt de kamer zoals het demissionaire kabinet wil. Ze hebben namelijk de meerderheid.
Commissievergaderingen zijn allemaal, 100%, live te volgen. En ook uitgesteld. En alle verslagen staan volledig op de site van de tweedekamer.quote:Op zaterdag 4 december 2021 08:37 schreef RyanRVS het volgende:
[..]
Je stelt de zaak te rooskleurig voor. Het heeft allemaal al een hele tijd niks meer met democratie van doen. Maar er zijn altijd weer mensen die de Main Stream Media na papegaaien.
Je zegt het zelf al.. De commissie vergaderingen zijn net zo belangrijk als de debatten..
Kijk, dat is nu gewoon de achterkamertjes politiek.
Heeft helemaal niks meer met democratie te maken.
Wat ik hier vertel, is niks anders dan wat hoogleraren staatsrecht ook te berde brengen.
Helaas niet, dan was het 2G beleid namelijk al ingevoerdquote:Op zaterdag 4 december 2021 10:58 schreef Montagui het volgende:
[..]
Dat is de theorie, in de praktijk stemt de kamer zoals het demissionaire kabinet wil. Ze hebben namelijk de meerderheid.
Waarom is dat helaas, zouden we nutteloos beleid willen dat ook niet werkt voor onze buurlanden?quote:Op zaterdag 4 december 2021 11:26 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Helaas niet, dan was het 2G beleid namelijk al ingevoerd
Ik ben dan ook intussen gewoon voor vaccinatieplicht.quote:Op zaterdag 4 december 2021 11:43 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Waarom is dat helaas, zouden we nutteloos beleid willen dat ook niet werkt voor onze buurlanden?
Maar de hamvraag is natuurlijk: haalde het voorstel uiteindelijk een meerderheid?quote:Op zaterdag 4 december 2021 11:32 schreef Hexagon het volgende:
Zaken worden vaak net zo lang in de commissies besproken tot zich een meerderheid aftekent. Zo niet dat moet de minister net zo lang verder knutselen aan zijn voorstel tot dat er lijkt te komen.
Een grappige situatie deed zich wel voor toen ik in de raad zat. Het college wilde de tippelzone sluiten en vervangen door een zorgtraject. Daar bleven maar twijfels bij veel fracties en de wethouder moest twee keer het plan aanpassen. Toen in de laatste vergadering, toen het eindelijk naar de plenaire raadsvergadering kon, stelde iemand ineens de vraag hoeveel vrouwen er nog op die tippelzone liepen. Dat bleek er maar een te zijn. We hebben dus drie commissievergaderingen over 1 hoer gesproken.
Dat laatste waag ik te betwijfelen. Het is een beetje als met asfalt en files. Meer asfalt leidt vooral tot meer auto's. Ergens zit een optimum.quote:Op vrijdag 3 december 2021 14:01 schreef Hanca het volgende:
[..]
Het komt dan ook niet zo zeer bij de VVD vandaan, eerder bij de andere partijen. En wellicht een beetje bij Rutte, die het wel echt heel erg vervelend vindt als 'zijn mensen' omvallen, zoals Ollongren, Van 't Wout en Bruins.
De kans dat een minister signalen zoals bij de toeslagenaffaire helemaal mist is natuurlijk ook kleiner als er meer ministers zijn en een minister dus minder dossiers tegelijk heeft.
Ja, de tippelzone ging gewoon dicht. Al werd er nog wel een forse aanpassing gedaan omdat een speciaal zorgtraject inrichten voor zo weinig mensen onnodig is.quote:Op zaterdag 4 december 2021 12:09 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Maar de hamvraag is natuurlijk: haalde het voorstel uiteindelijk een meerderheid?
Dan moet die minister straks een debat of 6/7 per week in de kamers doen. Reken maar dat het miljardenplan voor de landbouw en het miljardenplan voor klimaat straks beide heel veel vergaderen op gaat leveren. Dat kan gewoon niet, dan kan die minister geen enkel ander werk meer doen.quote:Op zaterdag 4 december 2021 12:15 schreef 0ne_of_the_few het volgende:
[..]
Voor inhoudelijke kwaliteit, informatievoorziening of prioritering zijn andere instrumenten denk ik beter.
Qua prioritering kan je een lnv ombouwen tot Klimaat. Landbouw is niet meer dominant, klimaat wel. Daarbinnen past landbouw, stikstof etc.
Jij valt daar in elk geval onder als je niet eens weet wat een commissiedebat is. Dan mis je gewoon zo'n 80% van de landelijke politiek, minstens. Hier dan oordelen komen geven komt dan nogal vreemd over. Alsof iemand die niet weet wat een spits is commentaar komt leveren op een voetbalwedstrijd.quote:Op zaterdag 4 december 2021 13:01 schreef RyanRVS het volgende:
[..]
Ik weet dat 90% van de Nederlandse bevolking volslagen onbenul aan de dag leggen als het om hun vrijheid en politiek bewustzijn gaat.
Klets niet. Je kent me niet eens.quote:Op zaterdag 4 december 2021 13:05 schreef Hanca het volgende:
[..]
Jij valt daar in elk geval onder als je niet eens weet wat een commissiedebat is. Dan mis je gewoon zo'n 80% van de landelijke politiek, minstens. Hier dan oordelen komen geven komt dan nogal vreemd over. Alsof iemand die niet weet wat een spits is commentaar komt leveren op een voetbalwedstrijd.
'Een commissie', dat zijn gewoon kamerleden he? Bijvoorbeeld de woordvoerders landbouw, die vormen de landbouwcommissie.quote:Op zaterdag 4 december 2021 13:08 schreef RyanRVS het volgende:
[..]
Klets niet. Je kent me niet eens.
Ik zeg ook niks anders, dan dat een commissie niks met democratie te maken heeft.
Kwestie van kennis van de staatsinrichting.
Het is er allemaal stiekem ingeslopen.
Vooral door de invloed van de Anglo-Amerikaanse praktijken.
Dat je een misselijk gevoel voor humor hebt.quote:Op zaterdag 4 december 2021 13:07 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Dat ik kennis heb van de politieke historie?
Ach, mensen zoals jij zorgen ervoor dat de burger het vertrouwen in de politiek volledig verliezen.quote:Op zaterdag 4 december 2021 13:09 schreef Hanca het volgende:
[..]
'Een commissie', dat zijn gewoon kamerleden he?
Echt, zoveel onkunde komen we op dit deel van het forum zelden tegen...
Oh ja, dat gaat er ook komen. VROM is ook echt wel een eigen beleidsterrein, ook als je kijkt hoe dat verder georganiseerd is. Je weet alleen wel dat je zo een jaar verder bent voor een nieuw ministerie goed ingericht is en allerlei tafels daadwerkelijk positie heeft. Dat moet toch ook groeien.quote:Op zaterdag 4 december 2021 12:45 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dan moet die minister straks een debat of 6/7 per week in de kamers doen. Reken maar dat het miljardenplan voor de landbouw en het miljardenplan voor klimaat straks beide heel veel vergaderen op gaat leveren. Dat kan gewoon niet, dan kan die minister geen enkel ander werk meer doen.
En dan moet dat ministerie ontzettend veel kamervragen beantwoorden. Dat gaat de informatievoorziening echt niet verbeteren.
Het is heel simpel: er komen 3 miljardenplannen (wonen, landbouw, klimaat), die verdienen alle 3 een eigen minister die bijna alleen daar mee bezig is.
Dat zijn officiële debatzalen, met gewoon livestreams en ook gewoon woordelijke verslagen op de site. Maar goed, maak gewoon nog meer duidelijk dat je niks weet van dat waar je commentaar op hebt.quote:Op zaterdag 4 december 2021 13:13 schreef RyanRVS het volgende:
[..]
Ach, mensen zoals jij zorgen ervoor dat de burger het vertrouwen in de politiek volledig verliezen.
Je leest niet wat ik gezegd heb.
Kamerleden horen in de Kamer thuis. Daar hoort het te gebeuren.
Niet in achteraf kamertjes!!!!
Hoe stug kan je blijven vol houden, dat een achterhaald systeem nog werkt!
Niet dus. Het vertrouwen in de politiek is volledig weggeslagen!
Verdriedubbelen van het budget van de kamer vind je me gelijk aan je zij. En inderdaad zouden er veel minder 'spoed'debatten moeten zijn. Maar als je een systeem gaat optuigen om boeren uit te kopen of om tientallen miljarden aan klimaat uit te geven, dan zijn daar wel wat debatten en overleggen voor nodig. En dan heb je dus wel bewindslieden nodig om mee te debatteren.quote:Op zaterdag 4 december 2021 14:00 schreef 0ne_of_the_few het volgende:
[..]
Oh ja, dat gaat er ook komen. VROM is ook echt wel een eigen beleidsterrein, ook als je kijkt hoe dat verder georganiseerd is. Je weet alleen wel dat je zo een jaar verder bent voor een nieuw ministerie goed ingericht is en allerlei tafels daadwerkelijk positie heeft. Dat moet toch ook groeien.
Klimaat en landbouw zijn veel minder onderscheidend. Inhoudelijk kan je prima een stass landbouw hebben. Maar landbouw en klimaat samenvoegen was vanuit politiek oogpunt niet het beste voorbeeld van mij, dat gaat nooit gebeuren. Maar een minister voor rechtsbescherming of de tweede op OCW hebben vooral heel veel administratieve last veroorzaakt en ondanks de vele extra debatten en kamervragen kan ik moeilijk zien wat het nou inhoudelijk heeft opgeleverd.
Kamervragen, 6/7 debatten in de week. Het is leuk voor de politiek maar het draagt nagenoeg nul bij aan de daadwerkelijke uitvoering.
Dat is wel een groot en wijdverspreid misverstand. Dat voor de uitvoering van dergelijke vernieuwen dit soort kamer trajecten noodzakelijk zijn. De Kamer kan een stuk effectiever opereren. Wat mij betreft verdriedubbeld het geld voor de Kamer zelf.
Zou wel benieuwd zijn naar onderzoek door politicologen naar relatie kwaliteit uitvoering en politieke sturing. Mijn stelling tot nu is dat de kwaliteit van de uitvoering omgekeerd evenredig is met de intensiteit(kwantiteit) van politieke en hoogambtekijke bemoeienis.
De discussie is nu heel erg 'meer of minder' van het ene of het andere. Ik denk dat andere werkwijzen veel meer bijdragen aan wat men uiteindelijk beoogd.
Kamercommissies bestaan uit leden (fractiespecialisten) van over de gehele kamerbreedte he, niet alleen van regeringspartijen. Jij zou liever vergaderingen zien over alle wetsontwerpen met alle 150 kamerleden?quote:Op zaterdag 4 december 2021 09:18 schreef RyanRVS het volgende:
[..]
Ach, je lult maar ..
Het gaat er om, dat het systeem zoals jij het voorstelt niet werkt!
Dat blijkt wel uit de talloze bokken die de afgelopen jaren geschoten zijn.
Nu al jarenlang regeringsbesluiten die niet uitvoerbaar zijn.
Jarenlang foute zaken, waar niks mee is gebeurd. Te veel om op te noemen.
Dat komt, omdat er nauwelijks controle is vanuit het parlement.
Ambtenaren koken de zaken voor, (en vergeet de lobby niet) en commissies
loodsen het een en ander door het parlement, waar iedereen zit te slapen.
PVV en FVD dienen vooral als bliksemafleider voor de VVD, waardoor de belangrijke zaken
via een zijdeurtje gemakkelijk ingevoerd kunnen worden.
Dat jij dat niet door hebt!
Pfeiffer is helemaal geen FvD-stemmer, heeft meermaals zeer kritische columns over Baudet geschreven. Volg je het allemaal nog wel?quote:Op vrijdag 3 december 2021 11:48 schreef Hexagon het volgende:
[..]
En dan wil hij zeker de grote leider Baudet die Covid met de zeewind laat verdwijnen
Pfeiffer is GroenLinksstemmer bij mijn weten.quote:Op zaterdag 4 december 2021 15:36 schreef Donaldson het volgende:
[..]
Pfeiffer is helemaal geen FvD-stemmer, heeft meermaals zeer kritische columns over Baudet geschreven. Volg je het allemaal nog wel?
Geen idee maar gezien zijn woordenbrei zou hij er uitstekend bij passen.quote:Op zaterdag 4 december 2021 15:36 schreef Donaldson het volgende:
[..]
Pfeiffer is helemaal geen FvD-stemmer, heeft meermaals zeer kritische columns over Baudet geschreven. Volg je het allemaal nog wel?
Ja, alsof het dan wel gaat lukken om een meerderheid te vormen.quote:Op vrijdag 3 december 2021 11:40 schreef Donaldson het volgende:
[ twitter ]
Scherpe analyse van I.L. Pfeiffer. Staak de formatie met deze bende van incompetenten, schrijf nieuwe verkiezingen uit, straf de machtspartijen af.
Sowieso geeft al dat geleuter geen enkele richting of iets dat daar op lijktquote:Op zaterdag 4 december 2021 19:22 schreef Poem_ het volgende:
[..]
Ja, alsof het dan wel gaat lukken om een meerderheid te vormen.Dat wordt dan alleen maar moeilijker, maar goed.
Kuipers is ook al voorzitter van de RVC van wooncorporatie Havensteder.quote:
Dat lijkt me sterk; over 3 jaar zijn er weer nieuwe verkiezingen.quote:Op zondag 5 december 2021 15:56 schreef Makrelis het volgende:
Hebben we al een kabinet? Nee? Ook best. Wat een prutsers. Eerste weddenschap gewonnen voor Sinterklaas geen kabinet. 1 euro rijker. Volgende deadline is Pasen. Voor Pasen geen kabinet. Beetje boud misschien, maar best mogelijk de komende 10 jaar niet.
Het is een slechte zaak dat we zoveel maanden na de verkiezingen nog steeds geen nieuw kabinet hebben maar daar zal iedereen het over eens zijn. Sinds de (imo ondergewaardeerde) stap van D66 om de blokkade richting de CU op te heffen vind ik het toch ook niet onbegrijpelijk dat de daadwerkelijke onderhandelingen wat tijd kosten. Dus je kunt elke week bozer en bozer worden en roepen dat het allemaal toch weer kut wordt, maar volgens mij worden er echt wel stappen gezet. Volgens mij is de verwachting nog steeds dat er voor kerst een akkoord is, en met wat geluk ook een complete ploeg. Vooralsnog zijn er lig veel meer aanwijzingen dat het wel goed komt dan aanwijzingen die neigen naar een mislukking.quote:Op zondag 5 december 2021 15:56 schreef Makrelis het volgende:
Hebben we al een kabinet? Nee? Ook best. Wat een prutsers. Eerste weddenschap gewonnen voor Sinterklaas geen kabinet. 1 euro rijker. Volgende deadline is Pasen. Voor Pasen geen kabinet. Beetje boud misschien, maar best mogelijk de komende 10 jaar niet.
En waarom zouden ze er dan wel uitkomen? De komende tien jaar demissionaire status zou me niets verbazen. Lekker de zaak vooruitschuiven tot het onvermijdelijke gebeurd dat we een opschuiving naar rechts en meer polarisatie in de maatschappij krijgen. Heel sneu naar mijn mening. Diep triest.quote:Op zondag 5 december 2021 16:06 schreef Van_Poppel het volgende:
[..]
Dat lijkt me sterk; over 3 jaar zijn er weer nieuwe verkiezingen.
Ik help je hopen. Ik heb het beste voor met ons land. Ik heb trouwens D'66 gestemd uit strategisch oogpunt, daar voor tien jaar Partij voor de Dieren.quote:Op zondag 5 december 2021 16:11 schreef Raw85 het volgende:
[..]
Het is een slechte zaak dat we zoveel maanden na de verkiezingen nog steeds geen nieuw kabinet hebben maar daar zal iedereen het over eens zijn. Sinds de (imo ondergewaardeerde) stap van D66 om de blokkade richting de CU op te heffen vind ik het toch ook niet onbegrijpelijk dat de daadwerkelijke onderhandelingen wat tijd kosten. Dus je kunt elke week bozer en bozer worden en roepen dat het allemaal toch weer kut wordt, maar volgens mij worden er echt wel stappen gezet. Volgens mij is de verwachting nog steeds dat er voor kerst een akkoord is, en met wat geluk ook een complete ploeg. Vooralsnog zijn er lig veel meer aanwijzingen dat het wel goed komt dan aanwijzingen die neigen naar een mislukking.
En ik kan me ook best voorstellen dat het bijv zo'n nieuwe coronavariant voor vertraging kan zorgen. Het maakt nogal wat uit voor je plannen en financien of we straks weer in een lockdown belanden of dat we er onlangs al volledig klaar mee zouden zijn geweest. En kijk bijv eens naar de recente inflatiecijfers.
Nu ja, je kan het ook anders zien, degenen die meer dualisme wilden hebben hun zin, de 2e Kamer hoeft nu geen rekening te houden met de zittende partijen in de regering en iedere minister kan weggestuurd worden.quote:Op zondag 5 december 2021 16:16 schreef Makrelis het volgende:
[..]
En waarom zouden ze er dan wel uitkomen? De komende tien jaar demissionaire status zou me niets verbazen. Lekker de zaak vooruitschuiven tot het onvermijdelijke gebeurd dat we een opschuiving naar rechts en meer polarisatie in de maatschappij krijgen. Heel sneu naar mijn mening. Diep triest.
Ik zie het voorlopig niet goedkomen. Wellicht een wat zwarte toekomst.
https://www.ad.nl/politie(...)et-gezeten~a375f1b4/quote:Hoewel volgens woordvoerders van VVD, D66, CDA en ChristenUnie het ‘point of no return’ nog niet is gepasseerd en er nog lang geen akkoord is, inspecteerden ze woensdagochtend wel alvast de centrale hal van het Kamergebouw om te zien of daar de presentatie van het coalitieakkoord gehouden zou kunnen worden. Ze hopen dat dat nog voor Kerst lukt, zodat het nieuwe kabinet uiterlijk begin januari kan aantreden. Nogmaals: als het lukt.
Ik denk dat de moeilijkste hobbels inmiddels wel genomen zijn, na meer dan twee maanden zijn niet zoveel formaties meer mislukt.quote:Op zondag 5 december 2021 16:11 schreef Raw85 het volgende:
[..]
Het is een slechte zaak dat we zoveel maanden na de verkiezingen nog steeds geen nieuw kabinet hebben maar daar zal iedereen het over eens zijn. Sinds de (imo ondergewaardeerde) stap van D66 om de blokkade richting de CU op te heffen vind ik het toch ook niet onbegrijpelijk dat de daadwerkelijke onderhandelingen wat tijd kosten. Dus je kunt elke week bozer en bozer worden en roepen dat het allemaal toch weer kut wordt, maar volgens mij worden er echt wel stappen gezet. Volgens mij is de verwachting nog steeds dat er voor kerst een akkoord is, en met wat geluk ook een complete ploeg. Vooralsnog zijn er lig veel meer aanwijzingen dat het wel goed komt dan aanwijzingen die neigen naar een mislukking.
En ik kan me ook best voorstellen dat het bijv zo'n nieuwe coronavariant voor vertraging kan zorgen. Het maakt nogal wat uit voor je plannen en financien of we straks weer in een lockdown belanden of dat we er onlangs al volledig klaar mee zouden zijn geweest. En kijk bijv eens naar de recente inflatiecijfers.
Nou jongens de 17 totaal niet onmisbare zetels van PvdA En GL gaan eens even vertellen hoe het moet…quote:Op maandag 6 december 2021 12:54 schreef Raw85 het volgende:
[ twitter ]Moet hier toch wel een beetje om gniffelen
Zouden Jes en Liel zelf wel geloven dat hier iemand op zit te wachten?quote:Op maandag 6 december 2021 12:54 schreef Raw85 het volgende:
[ twitter ]Moet hier toch wel een beetje om gniffelen
Het is meer dan de voltallige VVD/CDA/D66/CU et al zetels tot nu toe gedaan hebbenquote:Op maandag 6 december 2021 13:08 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Nou jongens de 17 totaal niet onmisbare zetels van PvdA En GL gaan eens even vertellen hoe het moet…
Als die het ipv tot een meerderheid ook gewoon met 2 partijen mochten doen die heel dicht bij elkaar stonden, waren die er ook wel uit. Laat VVD en CDA even samen zitten en je hebt ook heel snel iets op papier, als je geen rekening hoeft te houden met haalbaarheid in de kamer.quote:Op maandag 6 december 2021 14:13 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Het is meer dan de voltallige VVD/CDA/D66/CU et al zetels tot nu toe gedaan hebben
Lag dat niet al in de trein?quote:Op maandag 6 december 2021 14:15 schreef Hanca het volgende:
[..]
Als die het ipv tot een meerderheid ook gewoon met 2 partijen mochten doen die heel dicht bij elkaar stonden, waren die er ook wel uit. Laat VVD en CDA even samen zitten en je hebt ook heel snel iets op papier, als je geen rekening hoeft te houden met haalbaarheid in de kamer.
De Jessias laat het wel even zienquote:Op maandag 6 december 2021 12:54 schreef Raw85 het volgende:
[ twitter ]Moet hier toch wel een beetje om gniffelen
Daar hielden ze nog wel rekening met D66, maar idd hebben 2 combi's van 2 partijen (ook VVD en D66) al exact gedaan wat PvdA en GL nu ook doen.quote:
Waar ik eerder schreef dat het me slecht getimed leek snap ik nu de timing op zich wel.quote:Op maandag 6 december 2021 13:18 schreef Raw85 het volgende:
Oppositieakkoord klinkt ook echt alsof de voltallige oppositie het eens is geworden over een programma terwijl dit twee partijen zijn die het over 99% toch al eens waren.![]()
Bovendien lijkt het me ook gewoon slecht getimed omdat nog helemaal niet bekend is wat er in het coalitieakkoord zal staan.
FIjn, kan dat vodje van Ploumen en Klaver weer snel de vuilnisbak inquote:Op maandag 6 december 2021 16:48 schreef Raw85 het volgende:
Voor het kerstreces wordt waarschijnlijk een coalitieakkoord gepresenteerd melden de heren informateurs zojuist
[ afbeelding ]
Dat is natuurlijk gewoon een aanzet voor overleg in de Eerste Kamer. Zou wel leuk zijn als er klimaatpunten zijn waar VVD-D66-CDA-CU verder gaan dan GL-PvdA.quote:Op maandag 6 december 2021 17:46 schreef Hexagon het volgende:
[..]
FIjn, kan dat vodje van Ploumen en Klaver weer snel de vuilnisbak in
Onderwijs?quote:Op maandag 6 december 2021 19:00 schreef trein2000 het volgende:
https://www.telegraaf.nl/(...)utm_campaign=twitter
De televaag maakt gewag van een mogelijk compromis rondom de positie van De Jonge. Hij zou een functie elders krijgen, op een ander ministerie…
Werd in het verleden wel eens gefluisterd inderdaad. Denk ook dat het CDA die wel kan claimen, mag hij de basisbeurs herinvoeren. Dat is dan meteen de hoofdprijs voor die partij.quote:
Het CDA krijgt MinFin sowieso niet en ik kan mij niet voorstellen dat Hoekstra interesse heeft in een ander departement, eigenlijk, jij wel?quote:Op maandag 6 december 2021 19:17 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Werd in het verleden wel eens gefluisterd inderdaad. Denk ook dat het CDA die wel kan claimen, mag hij de basisbeurs herinvoeren. Dat is dan meteen de hoofdprijs voor die partij.
Maar dan belandt Hoekstra waarschijnlijk in de Kamer. En of hij dat wil doen?
Hij is zelfverklaard bestuurder. Ik denk dat hij de Kamer ook niet ziet zitten, keuze tussen twee kwaden wat dat betreft.quote:Op maandag 6 december 2021 19:31 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Het CDA krijgt MinFin sowieso niet en ik kan mij niet voorstellen dat Hoekstra interesse heeft in een ander departement, eigenlijk, jij wel?
Mijne ook niet, maar ik heb de indruk dat bij die leiderschapswissel hem het een en ander beloofd is…quote:De Jonge handhaven...tja...het zou mijn keuze niet zijn.
Dat zie ik De Jonge inderdaad ook wel doen en als hij de basisbeurs terug mag brengen heeft hij een dankbare missie.quote:Op maandag 6 december 2021 20:16 schreef Hanca het volgende:
De Jonge is een prima minister, die naar onderwijs zou ik toejuichen.
Hoekstra gaat inderdaad volgens alle geruchten de kamer in.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |