Taliban zijn geen wahabieten/salafisten, ze zijn deobandis, hun ideologie is opgericht door moslims uit India, een plaatsje genaamd Deoband.quote:Op maandag 16 augustus 2021 00:37 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
True. En wahabisme en salafisme![]()
![]()
truequote:Op maandag 16 augustus 2021 00:38 schreef LitmanenAFCA het volgende:
[..]
Er is letterlijk niks te zien
Owh, interessant. Had ik geen idee van (desalniettemin heb ik het niet zo op wahabisme/salafisme), heb je een inleeslinkje?quote:Op maandag 16 augustus 2021 00:38 schreef Rambolin het volgende:
[..]
Taliban zijn geen wahabieten/salafisten, ze zijn deobandis, hun ideologie is opgericht door moslims uit India, een plaatsje genaamd Deoband.
Ja, deze universiteit levert hun doctrine:quote:Op maandag 16 augustus 2021 00:40 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Owh, interessant. Had ik geen idee van (desalniettemin heb ik het niet zo op wahabisme/salafisme), hen je een inleeslinkje?
Dank!quote:Op maandag 16 augustus 2021 00:41 schreef Rambolin het volgende:
[..]
Ja, deze universiteit levert hun doctrine:
https://en.wikipedia.org/wiki/Darul_Uloom_Deoband
Nee, ik hoor alleen murican accent geschreeuw "move back!!"quote:Op maandag 16 augustus 2021 00:40 schreef LitmanenAFCA het volgende:
[..]
Het zal er best ellende zijn maar in die vorige tweet zie je niks. Zie jij iemand duwen?
Ik zie dat Frans Weisglas het wel weet:quote:Op maandag 16 augustus 2021 00:42 schreef trein2000 het volgende:
[ twitter ]
De Nederlandse ambassade zou al helemaal weg zijn. Ik ben er nog niet helemaal over uit of ik dat nou goed nieuws vind.
Natuurlijk ben ik heel blij voor die mensen dat ze in veiligheid zijn gebracht, maar ik vind het ook wel een beetje Schettino-praktijken. De klus is nog niet volbracht…
Ja zonder enige vorm van context. Stemmingmakerij dit.quote:Op maandag 16 augustus 2021 00:42 schreef Rambolin het volgende:
[..]
Nee, ik hoor alleen murican accent geschreeuw "move back!!"
Ga het morgen lezen overigens. Moet nu rap mijn nest in. Morgen al weer vroeg werkenquote:Op maandag 16 augustus 2021 00:41 schreef Rambolin het volgende:
[..]
Ja, deze universiteit levert hun doctrine:
https://en.wikipedia.org/wiki/Darul_Uloom_Deoband
Daar is die tweeter wel bekend om denk ik, hij is niet echt objectief, en is waarschijnlijk een taliban-fan.quote:Op maandag 16 augustus 2021 00:43 schreef LitmanenAFCA het volgende:
Ja zonder enige vorm van context. Stemmingmakerij dit.
Screbenica ja? Srebrenica.quote:Op maandag 16 augustus 2021 00:43 schreef trein2000 het volgende:
Ik zie dat Frans Weisglas het wel weet:
Ik zal nooit meer klagen over de drukte op Schiphol.quote:Op maandag 16 augustus 2021 00:42 schreef trein2000 het volgende:
[ twitter ]
De Nederlandse ambassade zou al helemaal weg zijn. Ik ben er nog niet helemaal over uit of ik dat nou goed nieuws vind.
Natuurlijk ben ik heel blij voor die mensen dat ze in veiligheid zijn gebracht, maar ik vind het ook wel een beetje Schettino-praktijken. De klus is nog niet volbracht…
De ambassadeur van het VK zou vandaag op het vliegtuig stappen, maar is toch achtergebleven om zelf de laatste visa in orde te maken:quote:Op maandag 16 augustus 2021 00:42 schreef trein2000 het volgende:
[ twitter ]
De Nederlandse ambassade zou al helemaal weg zijn. Ik ben er nog niet helemaal over uit of ik dat nou goed nieuws vind.
Natuurlijk ben ik heel blij voor die mensen dat ze in veiligheid zijn gebracht, maar ik vind het ook wel een beetje Schettino-praktijken. De klus is nog niet volbracht…
Hoe kan het dan dat Afghanen die niet als tolk werkzaam zijn geweest 'massaal' illegaal weten te vluchten, maar dat die tolken braaf gaan wachten op een bureaucraat terwijl hun leven gevaar loopt?quote:Op maandag 16 augustus 2021 01:20 schreef Viv het volgende:
Net twee long reads gelezen over het in de steek laten van de tolken etc, aanrader:
https://www.theatlantic.c(...)ho-helped-us/618416/
https://www.theatlantic.c(...)ve-in-infamy/619764/
Er gaan nu gewoon mensen dood door bureaucratie, zelfs voor mensen die na jaren rompslomp een visum voor de VS hebben weten te bemachtigen komt het simpelweg te laat, echt heel tragisch.
Wat een held.quote:Op maandag 16 augustus 2021 01:33 schreef Viv het volgende:
[..]
De ambassadeur van het VK zou vandaag op het vliegtuig stappen, maar is toch achtergebleven om zelf de laatste visa in orde te maken:
https://www.dailymail.co.(...)sa-applications.html
Tja, kiezen tussen een tocht vol gevaren, via een dure mensensmokkelaar uiteindelijk ergens in een uitzichtloos tentenkamp belanden, of het vliegtuig pakken naar de VS en daar een nieuw leven opbouwen. Als je recht hebt op een visum van de VS klinkt dat tweede wel aantrekkelijk toch?quote:Op maandag 16 augustus 2021 01:34 schreef Rambolin het volgende:
[..]
Hoe kan het dan dat Afghanen die niet als tolk werkzaam zijn geweest 'massaal' illegaal weten te vluchten, maar dat die tolken braaf gaan wachten op een bureaucraat terwijl hun leven gevaar loopt?
Ja, maar op een gegeven moment zou ik de illegale vluchteling uithangen en vanuit een veilig land alsnog mijn visum regelen.quote:Op maandag 16 augustus 2021 01:43 schreef Viv het volgende:
[..]
Tja, kiezen tussen een tocht vol gevaren, via een dure mensensmokkelaar uiteindelijk ergens in een uitzichtloos tentenkamp belanden, of het vliegtuig pakken naar de VS en daar een nieuw leven opbouwen. Als je recht hebt op een visum van de VS klinkt dat tweede wel aantrekkelijk toch?
Die optie is al lang afgesloten. Kabul airport is de enige weg het land uit.quote:Op maandag 16 augustus 2021 01:47 schreef Rambolin het volgende:
[..]
Ja, maar op een gegeven moment zou ik de illegale vluchteling uithangen en vanuit een veilig land alsnog mijn visum regelen.
Nu misschien wel, maar lange tijd niet.quote:Op maandag 16 augustus 2021 01:48 schreef trein2000 het volgende:
Die optie is al lang afgesloten. Kabul airport is de enige weg het land uit.
Ik denk dat de kansrijke mensen in Kabul zitten en dat is helemaal omsingelt door de Taliban, dus hebben ze nu nog maar 1 optie. De meeste vluchtelingen die je nu via Pakistan of Tadjistan of andere Stan ziet zaten al in de grensgebieden of kwamen door ook vandaan.quote:Op maandag 16 augustus 2021 01:47 schreef Rambolin het volgende:
[..]
Ja, maar op een gegeven moment zou ik de illegale vluchteling uithangen en vanuit een veilig land alsnog mijn visum regelen.
Zal toch wel? De Amerikanen doen het iig wel maar dan moeten ze wel 2 jaar in dienst zijn geweest.quote:Op maandag 16 augustus 2021 02:12 schreef Mens-erger-je-niet het volgende:
Wat ik niet begrijp is waarom Nederland enkel Afghaanse tolken evacueert en geen andere Afghaanse mensen met andere functies die met Nederland hebben samengewerkt?
Oo oké omdat ik steeds alleen maar over tolken lees. Ik hoop het wel in ieder geval, wat een ellende.quote:Op maandag 16 augustus 2021 02:24 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Zal toch wel? De Amerikanen doen het iig wel maar dan moeten ze wel 2 jaar in dienst zijn geweest.
Dat spreekt ook wel het meest tot de verbeelding natuurlijk omdat zij degenen zijn die ook bij verhoren aanwezig zijn, bij de Taliban bekend zijn en dus extra gevaar lopen als doelwit.quote:Op maandag 16 augustus 2021 02:44 schreef Mens-erger-je-niet het volgende:
[..]
Oo oké omdat ik steeds alleen maar over tolken lees. Ik hoop het wel in ieder geval, wat een ellende.
Eén van de tolken in de artikelen die ik linkte heeft een 3-jarig zoontje en een hoogzwangere echtgenote, ik denk dat hij de illegale route niet aandurfde. Hij zou aanstaande dinsdag naar de VS vliegen met zijn gezin, maar dat staat nu op losse schroeven natuurlijk.quote:Op maandag 16 augustus 2021 01:47 schreef Rambolin het volgende:
[..]
Ja, maar op een gegeven moment zou ik de illegale vluchteling uithangen en vanuit een veilig land alsnog mijn visum regelen.
Jawel hoor, Afghanistan heeft een schat aan mineralen in de grond zitten.quote:Op maandag 16 augustus 2021 03:05 schreef ootjekatootje het volgende:
Maar dan ff politiek gezien, Afghanistan heeft niks.
Wie gaat de Tabilan helpen?
China investeert ook al decennia in Afrika (aanleg infrastructuur) om dezelfde reden waar Europese landen morele bezwaren hadden vanwege het dictatoriale/corrupte karakter van menig Afrikaanse regering. In de koloniale tijd deden ze dat natuurlijk nog wel (toen stalen ze het gewoon) en daar heeft Europa zich indertijd dan ook behoorlijk aan verrijkt.quote:China has been keen on extending its BRI to Afghanistan, and has been asking Kabul to join it for at least half a decade. But the U.S-backed Afghan government was hesitant to join BRI for fear it could raise eyebrows in Washington.
"There has been continuous engagement between the Afghan government and the Chinese for the past few years... [but] that made the U.S. suspicious of president Ashraf Ghani government," the source said. He added that now, the engagement is growing "more intense," as U.S. forces are leaving and "Ghani needs an ally with resources, clout and ability to provide military support to his government."
After U.S President Joe Biden announced plans to fully withdraw American forces by Sept. 11, Chinese foreign ministry's spokesperson Zhao Lijian confirmed last month that China was indeed having discussions with third parties, including Afghanistan, on the extension of CPEC.
Under its BRI strategy, China wants to connect Asia with Africa and Europe through land and maritime networks spanning some 60 countries. The strategy would not only promote inter-regional connectivity, but would also enhance China's influence across the world at an estimated cost of $4 trillion. By virtue of its location, Afghanistan can provide China with a strategic base to spread its influence across the world, ideally located to serve as a trade hub connecting the Middle East, Central Asia and Europe.
quote:Africa has roughly half of the world's stock of manganese, an essential ingredient for steel production, and the Democratic Republic of the Congo on its own possesses half of the planet's cobalt. Africa also has significant amounts of coltan, which is needed for electronics, as well as half of the world's known supply of carbonatites, a rock formation that's the primary source of rare earths.
Lol, dit is letterlijk overgenomen van de NY Times die dit artikel op 14 aug had gepost. Ik heb het een paar topics geleden hier geplaatst namelijkquote:Op zondag 15 augustus 2021 23:23 schreef Ed1234 het volgende:
Nu.nl heeft wel een goed artikel:
https://www.nu.nl/buitenl(...)chok-mogen-zijn.html
De NAVO begon in ernst met de terugtrekking aan de start van het strijdseizoen in mei, het moment waarop de Taliban hun bases op het Afghaanse platteland en in het wetteloze berggebied in Oost-Pakistan verlieten voor een nieuw offensief. Het kwam nu aan op die barrière van de Afghaanse strijdkrachten en politie en de slagkracht van de Afghaanse overheid.
Eigenlijk was al wel bekend dat die 300.000 soldaten op papier een veel te rooskleurige voorstelling vormden en dat veel Afghaanse officials geld achterover drukten door duizenden 'spooksoldaten' te registreren. Misschien een zesde van dat aantal kon op de been worden gebracht om de Taliban het hoofd te bieden, schatte het Pentagon in de afgelopen weken.
Daarnaast was het bepaald geen geheim dat het gros van die troepen en de politiemensen die hen moeten ondersteunen soms al maanden niet waren betaald. Ook werden ze slecht bevoorraad, vooral op het platteland. Zelfs voldoende voedsel kon niet worden gegarandeerd. Het vertrouwen van de gemiddelde Afghaan in de door en door corrupte regering was beneden het nulpunt gezakt.
In de afgelopen maanden tekende zich dan ook een patroon af: verhongerende soldaten zonder munitie, Amerikaanse luchtsteun of de hoop op versterkingen werden omsingeld door Taliban-strijders, die hun een vrije aftocht beloofden als zij hun wapens en ander materieel achterlieten.
Zo werden eerst belangrijke wegen in plattelandsdistricten overgenomen en daarna de districten zelf. Terwijl de gesprekken met de nationale regering in Doha stokten, onderhandelden de Taliban met plaatselijke dorpshoofden, stamoudsten en krijgsheren. Zij gaven zich massaal over.
De verwachting was dat de Afghaanse veiligheidsdiensten wel iets zouden kunnen uitrichten in de provinciehoofdsteden en daarna dat hun hergroepering Kaboel tot een moeilijk neembare vesting zou maken. Maar uiteindelijk koos ook de daar zetelende Afghaanse regering de overgave, zonder dat er een schot hoefde te worden gelost.
Vorige week was nog de verwachting dat het nog een maand zou durenquote:Op zondag 15 augustus 2021 23:30 schreef Cesare-Borgia het volgende:
Zie op twitter ook tweets van Nederlanders in Kabul.
Wat doen die daar in godsnaam nog. Was dan vorige week al vertrokken.
Je ziet het toch aankomen. Gebrek aan voortschrijdend inzicht is er dus niet alleen voor de regering...
Dat gigantische terrein kun je echt niet even 100% controleren op smokkelwaar.quote:Op maandag 16 augustus 2021 00:17 schreef Daarnaast het volgende:
[..]
Wil je zeggen dat de wereldmachten die daar zaten niet hebben voorkomen dat er vanuit Pakistan wapens worden gesmokkeld? Je zou verwachten dat ze daar wat aan zouden doen om de taliban onschadelijk te maken.
Ik weet niet wie die 'verwachting' heeft uitgesproken, maar dan ben je imho gewoon echt behoorlijk naïef...quote:Op maandag 16 augustus 2021 04:38 schreef slashdotter3 het volgende:
[..]
Vorige week was nog de verwachting dat het nog een maand zou duren
Op papier was het leger goed voorbereid, dat de hoge militairen en beleidsmakers de leugens van de corrupte afghaanse politici bleven geloven is ook niet schokkend. Ik ben benieuwd als er eens naar financiële stromen gekeken gaat worden of sommige westerse beleidsmakers ook geen geld van de corrupte afghanen hebben gekregen.quote:Op maandag 16 augustus 2021 05:56 schreef KillerBee4ever het volgende:
[..]
Ik weet niet wie die 'verwachting' heeft uitgesproken, maar dan ben je imho gewoon echt behoorlijk naïef...
Deze invasie, dit plan van de Taliban, lag al 20 jaar klaar, en ze hebben alle tijd gehad om zich goed voor te bereiden, manschappen te ronselen, allemaal voor deze grote dag die we met z'n allen zagen aankomen dat dit ooit zou gebeuren. Daarentegen heeft het Afghaanse leger 20 jaar de tijd gehad om het leger (significant!) uit te breiden, te trainen, en alles wat ervoor nodig is om zelfstandig het land te beschermen.
Ze hebben er echter voor gekozen om een dutje te doen gedurende 20 jaar...
Daar zit je dan met je vliegticket en visumquote:Op maandag 16 augustus 2021 03:00 schreef Viv het volgende:
[..]
Eén van de tolken in de artikelen die ik linkte heeft een 3-jarig zoontje en een hoogzwangere echtgenote, ik denk dat hij de illegale route niet aandurfde. Hij zou aanstaande dinsdag naar de VS vliegen met zijn gezin, maar dat staat nu op losse schroeven natuurlijk.
Vergis je niet dat de belevingswereld van de gemiddelde Afghaan altijd nog een stuk dichter bij die van de Taliban ligt, dan die van de West-Europeaan.quote:Op maandag 16 augustus 2021 00:04 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Logisch, je ontvlucht de Taliban met je kroost en eenmaal daar waar je geen Taliban hebt, voed je ze op tot Taliban.
Een tweede Srebrenica? Dat die seniel even snel zijn mond dicht houdt, man man man.quote:Op maandag 16 augustus 2021 00:43 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Ik zie dat Frans Weisglas het wel weet:
[ twitter ]
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
Mjah, ik hoop dat de vliegtuigen die onderweg zijn genoeg brandstof hebben want ik zie ook scenario's in het vooruitzicht dat landen gewoonweg onmogelijk gaat worden straks.quote:
quote:Op maandag 16 augustus 2021 07:38 schreef DarkwingDuck het volgende:
Waar maken we ons druk om? Volgens de voorzitter van GroenLinks Deventer valt het allemaal wel mee.
[ twitter ]
Wat is de gemiddelde Afghaan, wil de mannelijke versie geen muziek luisteren en de vrijheid hebben om ook baardloos te zijn, wil de vrouwelijk versie echt graag niet meer naar school en gedwongen uitgehuwelijkt worden en verplicht thuis zitten en de spaarzame moment buiten in een zwarte tent gehuld te moeten zijn.quote:Op maandag 16 augustus 2021 07:38 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Vergis je niet dat de belevingswereld van de gemiddelde Afghaan altijd nog een stuk dichter bij die van de Taliban ligt, dan die van de West-Europeaan.
De gemiddelde Afghaan wil vooral niet in een bad met zuur gegooid worden omdat hij zijn dochter naar het ziekenhuis heeft gebrachtquote:Op maandag 16 augustus 2021 07:56 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Wat is de gemiddelde Afghaan, wil de mannelijke versie geen muziek luisteren en de vrijheid hebben om ook baardloos te zijn, wil de vrouwelijk versie echt graag niet meer naar school en gedwongen uitgehuwelijkt worden en verplicht thuis zitten en de spaarzame moment buiten in een zwarte tent gehuld te moeten zijn.
Daarom lijkt het me ook nogal utopisch om te stellen dat de gemiddelde Afghaan wel de Taliban steunt, de gemiddelde Afghaan schijt denk ik 7 kleuren stront dat het extremisme van de taliban van 20 jaar geleden weer terug keert.quote:Op maandag 16 augustus 2021 08:01 schreef sp3c het volgende:
[..]
De gemiddelde Afghaan wil vooral niet in een bad met zuur gegooid worden omdat hij zijn dochter naar het ziekenhuis heeft gebracht
Jawel, maar dan alsnog staan ze dichter bij de taliban. Wat snap je daar niet aan?quote:Op maandag 16 augustus 2021 07:56 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Wat is de gemiddelde Afghaan, wil de mannelijke versie geen muziek luisteren en de vrijheid hebben om ook baardloos te zijn, wil de vrouwelijk versie echt graag niet meer naar school en gedwongen uitgehuwelijkt worden en verplicht thuis zitten en de spaarzame moment buiten in een zwarte tent gehuld te moeten zijn.
Vooral voor de vrouwen die in het het ietwat modernere Kabul leven is dit verschrikkelijk natuurlijk. Opgegroeid met bepaalde vrijheden, en nu moeten zij onder het juk van de taliban leven.quote:Op maandag 16 augustus 2021 08:09 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Daarom lijkt het me ook nogal utopisch om te stellen dat de gemiddelde Afghaan wel de Taliban steunt, de gemiddelde Afghaan schijt denk ik 7 kleuren stront dat het extremisme van de taliban van 20 jaar geleden weer terug keert.
waar vrouwen in vrijheid een boerka kunnen dragen en meisjes niet naar school hoeven.quote:Op zondag 15 augustus 2021 23:27 schreef Flow3r het volgende:
[..]
is dat nu de felbegeerde islamitische staat ?
Dit is voor alle vrouwen daar verschrikkelijkquote:Op maandag 16 augustus 2021 08:16 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Vooral voor de vrouwen die in het het ietwat modernere Kabul leven is dit verschrikkelijk natuurlijk. Opgegroeid met bepaalde vrijheden, en nu moeten zij onder het juk van de taliban leven.
Nou is soms heel even de vijand van jou vijand je vriend, maar die vriendschap bekoeld snel. Waarom zal de bevolking met zulke beperkingen van vrijheden alsnog dichter bij de Taliban staan. Je draagt geen enkel argument aan. Behalve een voldongen feit wat niet onderbouwd wordt. Dat snap ik niet nee.quote:Op maandag 16 augustus 2021 08:14 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Jawel, maar dan alsnog staan ze dichter bij de taliban. Wat snap je daar niet aan?
Maar dat gold ook voor de generatie vrouwen die voor de eerste Taliban bezetting waren opgegroeid.quote:Op maandag 16 augustus 2021 08:16 schreef Hamzoef het volgende:
Vooral voor de vrouwen die in het het ietwat modernere Kabul leven is dit verschrikkelijk natuurlijk. Opgegroeid met bepaalde vrijheden, en nu moeten zij onder het juk van de taliban leven.
Laat dat sporten voor de mannen ook maar weg. Geen Afghaans olympisch team in 2024, maar het IOC regelt vast wel een paar Afghanen die in eigen land niet goed genoeg waren, naar het buitenland zijn gegaan en daardoor onder het vluchtelingenteam mee mogen doen 'om hoop te geven', zoals met de Iraniërs in dat team tijdens Tokyo.quote:Op maandag 16 augustus 2021 08:33 schreef spectrumanalyser het volgende:
Mannen moeten de baard laten staan
Meisjes vanaf 12 jaar moeten trouwen
Meisjes mogen niet naar school en niet sporten
Vrouwen moeten een boerka dragen
en dan te beseffen dat een deel van de Afghaanse bevolking hier nog achter staat ook...
op het vliegveld in Kabul zijn mensen doodgedrukt.
China was in gesprek met een president die er niet meer zit. Nu moeten ze in gesprek met mensen die hetzelfde geloof aanhangen als de mensen die China in concentratiekampen zet. Het zal mij benieuwenquote:Op maandag 16 augustus 2021 03:07 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Jawel hoor, Afghanistan heeft een schat aan mineralen in de grond zitten.
En Chinese bedrijven staan al te trappelen natuurlijk.
[ twitter ]
[..]
China investeert ook al decennia in Afrika (aanleg infrastructuur) om dezelfde reden waar Europese landen morele bezwaren hadden vanwege het dictatoriale/corrupte karakter van menig Afrikaanse regering. In de koloniale tijd deden ze dat natuurlijk nog wel (toen stalen ze het gewoon) en daar heeft Europa zich indertijd dan ook behoorlijk aan verrijkt.
What China Is Really Up To In Africa
[..]
Die tweet van Saskia komt als reactie op iets, en omdat groenlinks per defenitie moet worden afgezaken vermoed ik dat dit op deze wijze als enkele tweet nogal uit zijn verband getrokken is. Alles om de onderbuikjes van de populisten hier te voeden. Ik kan ernaast zitten, maar vermoed van niet.quote:Op maandag 16 augustus 2021 08:33 schreef Isabeau het volgende:
En die Saskia van die Tweet is niet goed snik. Denken dat het wel meevalt als de Taliban de macht weer heeft
Ik vermoed dat jij uit je nek kletst. GroenLinks moet van jou per definitie verdedigd worden. Als GroenLinks op jouw bord schijt zul jij beweren dat het chocoladevla is. Ik kan er naast zitten, maar vermoed van niet.quote:Op maandag 16 augustus 2021 08:40 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Die tweet van Saskia komt als reactie op iets, en omdat groenlinks per defenitie moet worden afgezaken vermoed ik dat dit op deze wijze als enkele tweet nogal uit zijn verband getrokken is. Alles om de onderbuikjes van de populisten hier te voeden. Ik kan ernaast zitten, maar vermoed van niet.
De knaken zijn belangrijk. Er zullen links en rechts wat minder investeerders in de rij staan met de taliban handel te drijven, dus alles zal wel welkom zijn. Wat de Chinezen doen, doen moslims elkaar al millennia aan. Dit zal zaken doen allerminst in de weg liggenquote:Op maandag 16 augustus 2021 08:39 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:
[..]
China was in gesprek met een president die er niet meer zit. Nu moeten ze in gesprek met mensen die hetzelfde geloof aanhangen als de mensen die China in concentratiekampen zet. Het zal mij benieuwen
Dat kan China toch geen fuck schelen joh. Dat gaat sowieso om niks anders dan macht en financieel gewin, morele bezwaren zal juist China niet bepaald hebben. Het is niet zo dat de overheid dan weggestemd wordt ofzoquote:Op maandag 16 augustus 2021 08:39 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:
[..]
China was in gesprek met een president die er niet meer zit. Nu moeten ze in gesprek met mensen die hetzelfde geloof aanhangen als de mensen die China in concentratiekampen zet. Het zal mij benieuwen
Nee China niet maar de Taliban welquote:Op maandag 16 augustus 2021 08:49 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Dat kan China toch geen fuck schelen joh. Dat gaat sowieso om niks anders dan macht en financieel gewin, morele bezwaren zal juist China niet bepaald hebben. Het is niet zo dat de overheid dan weggestemd wordt ofzo
Ben zeer benieuwd of de Taliban met zo'n regime zaken wil doen.quote:Op maandag 16 augustus 2021 08:48 schreef KNAK het volgende:
[..]
De knaken zijn belangrijk. Er zullen links en rechts wat minder investeerders in de rij staan met de taliban handel te drijven, dus alles zal wel welkom zijn. Wat de Chinezen doen, doen moslims elkaar al millennia aan. Dit zal zaken doen allerminst in de weg liggen
Het is dan toch ook niet dat GL de critici bijkans continu van eersteklas munitie voorziet.quote:Op maandag 16 augustus 2021 08:44 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Ik vermoed dat jij uit je nek kletst. GroenLinks moet van jou per definitie verdedigd worden. Als GroenLinks op jouw bord schijt zul jij beweren dat het chocoladevla is. Ik kan er naast zitten, maar vermoed van niet.
Wat die dame in kwestie bedoelt is, dat de Taliban niet al moordend door de straten van Kabul trekt. Daar waren sommige mensen wel bang voor.quote:
Als haar tweet zinnig was geweest had ze hem niet aangepast en daarna excuses aangeboden. Maar schijnbaar moet GroenLinks koste wat kost verdedigd worden.quote:Op maandag 16 augustus 2021 08:51 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:
[..]
Wegkijken is een traditioneel links fenomeen. De GL voorzitster doet het en jij nu ook. Valt allemaal wel mee
Heeft een Taliban dan iets te kiezen? Ik denk dat westerse bedrijven nu niet echt staan te popelen.quote:Op maandag 16 augustus 2021 08:51 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:
[..]
Ben zeer benieuwd of de Taliban met zo'n regime zaken wil doen.
Vertel. Waar was de tweet een reactie op?quote:Op maandag 16 augustus 2021 08:40 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Die tweet van Saskia komt als reactie op iets,
Schijnbaar wil een behoorlijk deel van Afghanistan dit toch.quote:Op maandag 16 augustus 2021 08:44 schreef spectrumanalyser het volgende:
Vrouwen mogen niet zonder een man de straat op.
Vrouwen mogen niet werken.
Geen popmuziek, geen YouTube, alleen maar islamitisch gekreis en islam-reclameboodschappen.
Ik geloof nooit dat die wat geven om een stel Oeigoeren die net zo ver van hun af staan als een groep orthodoxen in Griekenland van de Nederlandse christenen.quote:Op maandag 16 augustus 2021 08:50 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:
[..]
Nee China niet maar de Taliban wel
Iedere dag is er inderdaad wel een groenlinkser die zijn of haar debiele achterlijkheid op hilarische wijze demonstreert.quote:Op maandag 16 augustus 2021 08:53 schreef thedeedster het volgende:
[..]
Het is dan toch ook niet dat GL de critici bijkans continu van eersteklas munitie voorziet.
GL afzeiken is onderhand zó gemakkelijk, dat is geen sport meer.
Nee, want met misdadige regimes zoals in Saudi Arabië willen “we” ook niets te maken hebben.quote:Op maandag 16 augustus 2021 08:55 schreef thedeedster het volgende:
[..]
Heeft een Taliban dan iets te kiezen? Ik denk dat westerse bedrijven nu niet echt staan te popelen.
Zijn daar referenda over geweest?quote:Op maandag 16 augustus 2021 08:56 schreef Momo het volgende:
[..]
Schijnbaar wil een behoorlijk deel van Afghanistan dit toch.
Als het verhaal van de grondstoffen klopt dan hebben ze wel iets te kiezen lijkt mij. En waarom westerse bedrijven nu niet zouden trappelen snap ik niet. Zo lang er geen sancties zijn geldt ook voor de westerse ondernemer: geld = geldquote:Op maandag 16 augustus 2021 08:55 schreef thedeedster het volgende:
[..]
Heeft een Taliban dan iets te kiezen? Ik denk dat westerse bedrijven nu niet echt staan te popelen.
Prima toch! Aanpassen, excuses aanbieden en weer doorquote:Op maandag 16 augustus 2021 08:54 schreef DarkwingDuck het volgende:
[..]
Als haar tweet zinnig was geweest had ze hem niet aangepast en daarna excuses aangeboden. Maar schijnbaar moet GroenLinks koste wat kost verdedigd worden.
Ik ben wel benieuwd hoe de bevolking erover denkt. Het is ook niet alsof de taliban een kleine groep mannen zijn die hun wil opleggen aan de overige 38 miljoen van de bevolking.quote:Op maandag 16 augustus 2021 08:57 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Zijn daar referenda over geweest?
Dat zou kunnen, we gaan het zien. Ik ben in elk geval niet geneigd er automatisch vanuit te gaan dat China daar nu met de handelsscepter gaat zwaaien.quote:Op maandag 16 augustus 2021 08:56 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Ik geloof nooit dat die wat geven om een stel Oeigoeren die net zo ver van hun af staan als een groep orthodoxen in Griekenland van de Nederlandse christenen.
Wacht maar tot we goeddeels van de olie af zijnquote:Op maandag 16 augustus 2021 08:56 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Nee, want met misdadige regimes zoals in Saudi Arabië willen “we” ook niets te maken hebben.
Oh, wacht…
Er zijn binnen de Taliban ook meerdere fracties natuurlijk. Een deel wil zich beperken tot Afghanistan/Waziristan, maar er zijn er ook wel die emiraat uit willen breiden en de ummah willen helpen.quote:Op maandag 16 augustus 2021 08:56 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Ik geloof nooit dat die wat geven om een stel Oeigoeren die net zo ver van hun af staan als een groep orthodoxen in Griekenland van de Nederlandse christenen.
Wat ik zeg, geld boven principes.quote:Op maandag 16 augustus 2021 08:59 schreef sp3c het volgende:
[..]
Wacht maar tot we goeddeels van de olie af zijn
Of ze nu genaaid worden door de (voormalige) regering of door de Taliban, genaaid worden ze sowieso.quote:Op maandag 16 augustus 2021 08:59 schreef Momo het volgende:
[..]
Ik ben wel benieuwd hoe de bevolking erover denkt. Het is ook niet alsof de taliban een kleine groep mannen zijn die hun wil opleggen aan de overige 38 miljoen van de bevolking.
Ahja dus als Thierry excuses aanbiedt nu voor zijn discutabele tweets valt hij weer volledig in genade? De oorspronkelijke gedacht is dan niet meer belangrijk?quote:Op maandag 16 augustus 2021 08:58 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Prima toch! Aanpassen, excuses aanbieden en weer doorZouden meer politici moeten doen.
Nou, dat is het wél een beetje.quote:Op maandag 16 augustus 2021 08:59 schreef Momo het volgende:
[..]
Ik ben wel benieuwd hoe de bevolking erover denkt. Het is ook niet alsof de taliban een kleine groep mannen zijn die hun wil opleggen aan de overige 38 miljoen van de bevolking.
Wat denk jij @Hamzoef, gaat Erdogan hier nog een belangrijke rol spelen? Of klopt dat niet met de geloofsstromingquote:Op maandag 16 augustus 2021 09:00 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Er zijn binnen de Taliban ook meerdere fracties natuurlijk. Een deel wil zich beperken tot Afghanistan/Waziristan, maar er zijn er ook wel die emiraat uit willen breiden en de ummah willen helpen.
Op zich prima. Maar dat zal ongetwijfeld onder zware druk gebeurd zijn. Reken er maar op dat intern behoorlijk heen en weer gebeld is gisteren. GroenLinks Deventer is gewoon het komende jaar af op het onderwerp mensenrechten.quote:Op maandag 16 augustus 2021 08:58 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Prima toch! Aanpassen, excuses aanbieden en weer doorZouden meer politici moeten doen.
Die Saudi zijn niet echt kosher, da’s waar. Maar die malloten in Afghanistan zijn toch echt wel een tikkie gestoorder.quote:Op maandag 16 augustus 2021 08:56 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Nee, want met misdadige regimes zoals in Saudi Arabië willen “we” ook niets te maken hebben.
Oh, wacht…
De oorspronkelijke gedacht is het puurst, staat het dichtst bij de persoon die het uit. Wat daarna komt is slechts damage control onder interne druk.quote:Op maandag 16 augustus 2021 09:01 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:
[..]
Ahja dus als Thierry excuses aanbiedt nu voor zijn discutabele tweets valt hij weer volledig in genade? De oorspronkelijke gedacht is dan niet meer belangrijk?
Prima, dan doe ik dat aan het eind van de middag even. Dank voor de tip.quote:Op maandag 16 augustus 2021 09:04 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Ja lekker boeiend joh, open er een topic over anders
Nee. Maar het zou hem in ieder geval sieren als hij toegeeft dat hij bijvoorbeeld wat betreft corona fout is geweest.quote:Op maandag 16 augustus 2021 09:01 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:
[..]
Ahja dus als Thierry excuses aanbiedt nu voor zijn discutabele tweets valt hij weer volledig in genade? De oorspronkelijke gedacht is dan niet meer belangrijk?
Jij bent wel een speciaal soort pannenkoek of niet ?quote:Op maandag 16 augustus 2021 08:40 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Die tweet van Saskia komt als reactie op iets, en omdat groenlinks per defenitie moet worden afgezaken vermoed ik dat dit op deze wijze als enkele tweet nogal uit zijn verband getrokken is. Alles om de onderbuikjes van de populisten hier te voeden. Ik kan ernaast zitten, maar vermoed van niet.
iets wat op mij raar overkomt is dat er zo weinig weerstand is gegeven. ik zie het woord corruptie telkens terugkomen. Politie schijnt al maanden geen salaris meer gehad te hebben en de Taliban betaalt beter.quote:Op maandag 16 augustus 2021 08:59 schreef Momo het volgende:
[..]
Ik ben wel benieuwd hoe de bevolking erover denkt. Het is ook niet alsof de taliban een kleine groep mannen zijn die hun wil opleggen aan de overige 38 miljoen van de bevolking.
Tsja wat is er mis mee.quote:Op maandag 16 augustus 2021 03:07 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Jawel hoor, Afghanistan heeft een schat aan mineralen in de grond zitten.
En Chinese bedrijven staan al te trappelen natuurlijk.
[ twitter ]
[..]
China investeert ook al decennia in Afrika (aanleg infrastructuur) om dezelfde reden waar Europese landen morele bezwaren hadden vanwege het dictatoriale/corrupte karakter van menig Afrikaanse regering. In de koloniale tijd deden ze dat natuurlijk nog wel (toen stalen ze het gewoon) en daar heeft Europa zich indertijd dan ook behoorlijk aan verrijkt.
What China Is Really Up To In Africa
[..]
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |