FOK!forum / Nieuws & Achtergronden / ‘Paniek over Deltavariant is onterecht'
Noberwoensdag 14 juli 2021 @ 10:02
‘Paniek over de Deltavariant van het coronavirus is onterecht’

quote:
Er is te snel paniek. Het lijkt er soms op dat men het virus tot de laatste snik wil uitroeien. Het virus zal blijven, ook in nieuwe varianten, zegt viroloog Louis Kroes. „We moeten er als maatschappij mee leren leven.”

Louis Kroes is hoogleraar virologie en hoofd van de afdeling Medische Microbiologie in het Leids Universitair Medisch Centrum. Hij vindt de paniek over de hoge besmettingsaantallen met de Deltavariant van het coronavirus onterecht.

Is het doel van het coronabeleid veranderd?
„Het doel, waar iedereen achter stond, wás oude en kwetsbare mensen beschermen voor het coronavirus en voorkomen dat de ziekenhuizen volliepen met coronapatiënten waardoor er voor niemand meer plek zou zijn. Die twee doelen zijn bijna bereikt door de beperkende maatregelen en de vaccinaties. De ziekenhuizen draaien weer vrijwel normaal, er worden amper nog mensen met corona opgenomen in het ziekenhuis [maandag was het aantal weer gedaald] en er is misschien één coronadode per dag. Dat is een volstrekt irrelevant aantal op een hele bevolking.”

Vanwaar de paniek over de Deltavariant?
„Er is te snel paniek. In de paniek over het oplopende aantal besmettingen met de Deltavariant, lijkt het beleidsdoel te verschuiven: voorkomen dat ook maar íémand ziek wordt van corona of zelfs voorkomen van álle besmettingen. Maar het zijn nu vooral mensen tussen 18 en 30 jaar die besmet raken en die lopen echt weinig risico. Het lijkt er soms op dat men het virus tot de laatste snik wil uitroeien. Dat is onmogelijk en hoeft ook niet. Het virus zal blijven, ook in nieuwe varianten. We moeten er als maatschappij mee leren leven.”

Bent u niet bang voor de gevolgen van de Deltavariant?
„Nee. Met de immuniteit die we nu als bevolking hebben opgebouwd door vaccinaties én doordat mensen besmet zijn geweest met het virus, hoeven we niet te verwachten dat de ziekenhuizen weer vollopen.”

En langdurige Covid – waarbij je een paar maanden last hebt van vermoeidheid, hartkloppingen, pijn in de longen – waar ook jongeren last van kunnen krijgen?
„Daar weten we nog te weinig van. Het is een medische complicatie maar we kunnen, ook internationaal, geen ingrijpende maatregelen opleggen aan de hele bevolking omdat sommige mensen misschien langdurige Covid krijgen, waarvan we de precieze ernst niet kennen. Dat zou prematuur zijn.”

„De schade van beperkende maatregelen, waar de maatschappij al anderhalf jaar mee worstelt, is niet niks. Die is niet zo zichtbaar, het is verborgen schade, maar die bestaat wel degelijk. Je richt nu met maatregelen meer schade aan dan je nu nog kunt voorkomen aan virusschade.”

In andere landen krijgt Nederland mogelijk het stempel ‘code rood’ omdat de besmettingen zo oplopen.
„Dat is een akelig administratief label: veel andere landen kijken nog naar de besmettingsaantallen in plaats van naar ziekte. Dat is de reden dat de discotheken weer dichtgaan en de festivals worden afgelast: omdat te veel jonge mensen daar zijn besmet en het land dan naar ‘code rood’ gaat. Maar die sluiting gebeurt dus om praktische redenen, om de vakanties te redden die anders misschien in gevaar komen. Ik zei laatst gekscherend tegen collega’s ‘nu gaat er niemand meer dood, maar doen we het voor code rood’. Ik heb wel begrip voor die nieuwe ingreep hoor, want je koopt er wat tijd mee. De besmettingen zullen weer dalen en dan kan hopelijk iedereen op vakantie.”

Sommige regio’s in Nederland krijgen weer het stempel ‘zeer ernstig’ omdat de besmettingen zo oplopen.
„Dat is een onjuist stempel. De situatie is niet zeer ernstig. Er is géén sterfte en de ziekenhuizen draaien normaal. Die aanduiding loopt vooruit op mogelijke ontwikkelingen.”

En de groep mensen die nog niet is gevaccineerd is, maar dat wel wil?
„Die is er ja en dat vergt nog even tijd dus. Vooral die groep levert nu een belangrijke bijdrage aan de besmettingspiek. Gelukkig verloopt de vaccinatiecampagne voortvarend en is er een hoge bereidheid mee te doen. Dat zal deze groep snel gaan helpen.”

En kwetsbare mensen die wachten op hun tweede prik? Zij lopen nu risico door de Deltavariant.
„De hoogste risicogroepen zijn al volledig gevaccineerd. Misschien zien we over twee weken een kleine golf extra opnames. Maar zero risk-beleid is niet mogelijk, dat richt te veel schade aan. Er is ook een groep die niet wíl worden ingeënt. Die kan ook nog ziek worden. Dat hou je. Maar op de lange termijn krijg je het virus nooit weg.”

https://www.nrc.nl/nieuws(...)s-onterecht-a4050922
Leer ermee leven.
Megumiwoensdag 14 juli 2021 @ 10:20
Zoveel virologen zoveel meningen.
#ANONIEMwoensdag 14 juli 2021 @ 10:24
Goh, een mening van een individu die ook even aandacht wil.

Bedankt, maar doen we niets mee.

[ Bericht 6% gewijzigd door #ANONIEM op 14-07-2021 10:24:50 ]
Libriswoensdag 14 juli 2021 @ 10:24
Landen zoals Nederland zijn zo dichtbij een goede vaccinatiegraad, maar niet iedereen die wil heeft zijn twee prikken plus twee weken gehad. Wacht daarop en ga dan de maatregelen loslaten.

Rutte, RIVM,++ waren te snel met alle maatregelen in 1 keer opheffen. Maar inderdaad we moeten gaan leven met Covid-19, maar niet te snel
LXIVwoensdag 14 juli 2021 @ 10:33
quote:
1s.gif Op woensdag 14 juli 2021 10:24 schreef Hamzoef het volgende:
Goh, een mening van een individu die ook even aandacht wil.

Bedankt, maar doen we niets mee.
Ja, die ook even denkt de wijsheid in pacht te hebben omdat hij hoogleraar virologie is. Voor zijn mening wel drie Karins op FB die weer een lockdown willen.
Adameswoensdag 14 juli 2021 @ 10:36
Er is toch ook weinig paniek? Alleen is het systeem van testen voor toegang niet waterdicht, waardoor alsnog veel besmettingen konden plaatsvinden.
Nog even wachten dus met discotheken en festivals.
#ANONIEMwoensdag 14 juli 2021 @ 10:41
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 10:33 schreef LXIV het volgende:

[..]

Ja, die ook even denkt de wijsheid in pacht te hebben omdat hij hoogleraar virologie is. Voor zijn mening wel drie Karins op FB die weer een lockdown willen.
Kansloze reactie. Een viroloog met een mening, prima.
Maar er zijn duizenden virologen.
Gaan we nu voor elke viroloog die ergens zijn menig uit een topic openen?

Ik hoop het niet!

Daarbij kan ik overigens ook nog redelijk in zijn mening komen ook, maar dat is helemaal niet relevant.

En “paniek” vind ik ook overdreven. Ze maken uit voorzorg even pas op de plaats.
Paniek zou zijn als ze mondkapjes weer van stal gehaald zouden hebben en (sport)scholen zouden sluiten. Dit is gewoon uit voorzorg pas op de plaats maken voor wat betreft het feesten zonder 1,5 meter. Nou het is wat zeg.

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 14-07-2021 10:42:09 ]
Sapstengelwoensdag 14 juli 2021 @ 10:44
Klinkt als een wappie. Ontkent zeker dat corona bestaat.

Ik las overal dat het super serieus is want in de media is het alleen maar drama. Heb voor de zekerheid m'n mondkapje weer op naar de supermarkt.

[ Bericht 0% gewijzigd door Sapstengel op 14-07-2021 13:08:52 ]
airconditioningwoensdag 14 juli 2021 @ 10:56
Schopje BNW
GwanGwaawoensdag 14 juli 2021 @ 11:07
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 10:20 schreef Megumi het volgende:
Zoveel virologen zoveel meningen.
Dat maakt het zo ingewikkeld voor gewone stervelingen.
Waar en naar wie moeten we nu luisteren? :?
Megumiwoensdag 14 juli 2021 @ 11:12
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 11:07 schreef GwanGwaa het volgende:

[..]

Dat maakt het zo ingewikkeld voor gewone stervelingen.
Waar en naar wie moeten we nu luisteren? :?
Zou beginnen bij het RIVM. De NOS enz.

[ Bericht 0% gewijzigd door Megumi op 14-07-2021 11:21:17 ]
#ANONIEMwoensdag 14 juli 2021 @ 11:17
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 11:12 schreef Megumi het volgende:

[..]

Zou beginnen bij het RIVM RKI. De NOS enz.
Fixed that for you.

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 14-07-2021 11:17:51 ]
Hyperdudewoensdag 14 juli 2021 @ 11:20
Over 2 weken weten we, veel, meer.
Verhaal klinkt mij niet zo gek in de oren,
Megumiwoensdag 14 juli 2021 @ 11:20
quote:
1s.gif Op woensdag 14 juli 2021 11:17 schreef Hamzoef het volgende:

[..]

Fixed that for you.
Waarom zou juist het RIVM onjuiste informatie verspreiden dat is niet logisch. Zelfde gaat ook op voor de GGD.
sjorsie1982woensdag 14 juli 2021 @ 11:39
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 10:24 schreef Libris het volgende:
Landen zoals Nederland zijn zo dichtbij een goede vaccinatiegraad, maar niet iedereen die wil heeft zijn twee prikken plus twee weken gehad. Wacht daarop en ga dan de maatregelen loslaten.

Rutte, RIVM,++ waren te snel met alle maatregelen in 1 keer opheffen. Maar inderdaad we moeten gaan leven met Covid-19, maar niet te snel
Vorige week werd op tv gezegd dat 38% volledig is ingeent.
sjorsie1982woensdag 14 juli 2021 @ 11:40
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 11:07 schreef GwanGwaa het volgende:

[..]

Dat maakt het zo ingewikkeld voor gewone stervelingen.
Waar en naar wie moeten we nu luisteren? :?
De overheid, anders krijg je een boete.
Haagswoensdag 14 juli 2021 @ 11:40
We doen het niet meer voor de boomers, we doen het nu voor de jongeren met long covid.

Nog even volhouden jongens.
#ANONIEMwoensdag 14 juli 2021 @ 11:43
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 11:20 schreef Megumi het volgende:

[..]

Waarom zou juist het RIVM onjuiste informatie verspreiden dat is niet logisch. Zelfde gaat ook op voor de GGD.
RIVM loopt continu een paar maanden achter qua nieuwe inzichten. Is ook lastig met een toch wat narcistisch overkomende directeur die het buitengewoon moeilijk vindt om terug te komen op eerdere inzichten.
GwanGwaawoensdag 14 juli 2021 @ 11:56
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 11:12 schreef Megumi het volgende:

[..]

Zou beginnen bij het RIVM. De NOS enz.
Uiteraard, dat spreekt voor zich.
Van Dissel vertrouw ik wel. Marc van Ranst ook.
IriYewoensdag 14 juli 2021 @ 11:57
Goed nieuws maar dat kunnen de prikfetisjisten niet aan, aangezien het direct weer wordt weggezet als wappienieuws. :')
Megumiwoensdag 14 juli 2021 @ 11:59
quote:
10s.gif Op woensdag 14 juli 2021 11:57 schreef IriYe het volgende:
Goed nieuws maar dat kunnen de prikfetisjisten niet aan, aangezien het direct weer wordt weggezet als wappienieuws. :')
Dat vaccineren de beste oplossing is een feit. Daar zou eigenlijk geen discussie over moeten zijn.
n__nwoensdag 14 juli 2021 @ 12:02
quote:
1s.gif Op woensdag 14 juli 2021 10:24 schreef Hamzoef het volgende:
Goh, een mening van een individu die ook even aandacht wil.

Bedankt, maar doen we niets mee.
Als een hoogleraar virologie iets anders zegt dan je horen wilt, dan is het ineens een 'individu'? 🤡
MoreDakkawoensdag 14 juli 2021 @ 12:03
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 11:43 schreef Hamzoef het volgende:

[..]

RIVM loopt continu een paar maanden achter qua nieuwe inzichten. Is ook lastig met een toch wat narcistisch overkomende directeur die het buitengewoon moeilijk vindt om terug te komen op eerdere inzichten.
Wat :')
MoreDakkawoensdag 14 juli 2021 @ 12:03
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 11:39 schreef sjorsie1982 het volgende:

[..]

Vorige week werd op tv gezegd dat 38% volledig is ingeent.
Dat is niet correct.
jameshond7woensdag 14 juli 2021 @ 12:04
Wat een lul verhaal als ik in paniek wil zijn doe ik dat gewoon
Halconwoensdag 14 juli 2021 @ 12:05
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 11:20 schreef Megumi het volgende:

[..]

Waarom zou juist het RIVM onjuiste informatie verspreiden dat is niet logisch. Zelfde gaat ook op voor de GGD.
Het RIVM stelde ooit dat het vrij onwaarschijnlijk was dat Cojona voet aan de grond zou krijgen in Europa. :')
Megumiwoensdag 14 juli 2021 @ 12:08
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 12:05 schreef Halcon het volgende:

[..]

Het RIVM stelde ooit dat het vrij onwaarschijnlijk was dat Cojona voet aan de grond zou krijgen in Europa. :')
Ik heb er nog nooit van gehoord van Cojona dus had het RIVM waarschijnlijk dus gewoon gelijk.
GereDathanwoensdag 14 juli 2021 @ 12:23
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 12:05 schreef Halcon het volgende:

[..]

Het RIVM stelde ooit dat het vrij onwaarschijnlijk was dat Cojona voet aan de grond zou krijgen in Europa. :')
Verder ben je wel lekker? Want van voortschrijdend inzicht heb je nog nooit gehoord. Jij verwerkt ook nog lekker asbest onder het genot van een sigaretje?
Halconwoensdag 14 juli 2021 @ 12:24
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 12:23 schreef GereDathan het volgende:

[..]

Verder ben je wel lekker? Want van voortschrijdend inzicht heb je nog nooit gehoord. Jij verwerkt ook nog lekker asbest onder het genot van een sigaretje?
Is gebleken onjuiste informatie dat geroeptoeter van het RIVM.
GereDathanwoensdag 14 juli 2021 @ 12:30
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 12:24 schreef Halcon het volgende:

[..]

Is gebleken onjuiste informatie dat geroeptoeter van het RIVM.
Het RIVM heeft dit nooit als feit gebracht, enkel als verwachting. Die later bijgesteld is.

Blij dat jouw glazen bol wel goed werkt, DM mij de Lotto getallen van deze week even door, dank je.
Halconwoensdag 14 juli 2021 @ 12:31
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 12:30 schreef GereDathan het volgende:

[..]

Het RIVM heeft dit nooit als feit gebracht, enkel als verwachting. Die later bijgesteld is.

Blij dat jouw glazen bol wel goed werkt, DM mij de Lotto getallen van deze week even door, dank je.
https://nos.nl/artikel/23(...)en-wij-nu-ook-gevaar

Miskleun van jewelste.
GereDathanwoensdag 14 juli 2021 @ 12:32
quote:
Wow, een nieuwsartikel van voor de hele crisis toen er nog 0,0 bekend was.

Waar blijft je DM?
Halconwoensdag 14 juli 2021 @ 12:33
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 12:32 schreef GereDathan het volgende:

[..]

Wow, een nieuwsartikel van voor de hele crisis toen er nog 0,0 bekend was.

Waar blijft je DM?
Er was blijkbaar genoeg bekend om de conclusie te trekken dat het niet heel besmettelijk is allemaal en dus geen voet aan de grond zal krijgen in Europa.

Dat klopte gewoonweg niet.
mailywoensdag 14 juli 2021 @ 12:33
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 10:20 schreef Megumi het volgende:
Zoveel virologen zoveel meningen.
Dit dus.
Draak31woensdag 14 juli 2021 @ 12:34
We moeten gewoon als een idioot mensen vaccineren. Je wil wat leuks doen? ENTEN. Eten halen bij de supermarkt? ENTEN. Apotheek? ENTEN.
GereDathanwoensdag 14 juli 2021 @ 12:35
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 12:33 schreef Halcon het volgende:

[..]

Er was blijkbaar genoeg bekend om de conclusie te trekken dat het niet heel besmettelijk is allemaal en dus geen voet aan de grond zal krijgen in Europa.

Dat klopte gewoonweg niet.
Quote uit je artikel eens waar feitelijk staat dat het niet heel besmettelijk is en geen voet aan de grond gaat krijgen.
Megumiwoensdag 14 juli 2021 @ 12:35
quote:
4s.gif Op woensdag 14 juli 2021 12:34 schreef Draak31 het volgende:
We moeten gewoon als een idioot mensen vaccineren.
Dat is dus juist niet gebeurd?
Halconwoensdag 14 juli 2021 @ 12:36
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 12:35 schreef GereDathan het volgende:

[..]

Quote uit je artikel eens waar feitelijk staat dat het niet heel besmettelijk is en geen voet aan de grond gaat krijgen.
Een militair controleert de lichaamstemperatuur van een man die Wuhan in wil met zijn auto EPA

NOS NIEUWS • BINNENLAND • 24-01-2020, 22:20 • AANGEPAST 24-01-2020, 23:20
Coronavirus bereikt Europa, lopen wij nu ook gevaar?
In Frankrijk zijn drie mensen die het nieuwe Coronavirus hebben. Er waren berichten dat een van hen in Nederland is geweest, maar het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) zegt dat dat niet is gebeurd. Hoe dan ook: het virus heeft Europa bereikt. Kan het zich ook in Nederland verspreiden?

Volgens het RIVM is de kans daarop klein, omdat het virus niet heel besmettelijk lijkt te zijn. "Dit verandert de situatie niet", zegt Harald Wychgel van het RIVM. "Dit is niet onverwacht. We wisten dat dit kon gebeuren en zijn er op voorbereid. Het ligt in de lijn der verwachtingen."
Draak31woensdag 14 juli 2021 @ 12:37
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 12:35 schreef Megumi het volgende:

[..]

Dat is dus juist niet gebeurd?
ENTEN
Megumiwoensdag 14 juli 2021 @ 12:39
quote:
4s.gif Op woensdag 14 juli 2021 12:37 schreef Draak31 het volgende:

[..]

ENTEN
Dat doe je trouwens met planten en niet met mensen. Je snapt er duidelijk niet zo veel van.

https://nl.wikipedia.org/wiki/Enten
GereDathanwoensdag 14 juli 2021 @ 12:39
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 12:36 schreef Halcon het volgende:

[..]

Een militair controleert de lichaamstemperatuur van een man die Wuhan in wil met zijn auto EPA

NOS NIEUWS • BINNENLAND • 24-01-2020, 22:20 • AANGEPAST 24-01-2020, 23:20
Coronavirus bereikt Europa, lopen wij nu ook gevaar?
In Frankrijk zijn drie mensen die het nieuwe Coronavirus hebben. Er waren berichten dat een van hen in Nederland is geweest, maar het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) zegt dat dat niet is gebeurd. Hoe dan ook: het virus heeft Europa bereikt. Kan het zich ook in Nederland verspreiden?

Volgens het RIVM is de kans daarop klein, omdat het virus niet heel besmettelijk lijkt te zijn. "Dit verandert de situatie niet", zegt Harald Wychgel van het RIVM. "Dit is niet onverwacht. We wisten dat dit kon gebeuren en zijn er op voorbereid. Het ligt in de lijn der verwachtingen."
Ah, behalve voortschrijdend inzicht mis je dus ook het onderdeel ‘begrijpend lezen’. Op dat moment was er, met de informatie die er toen bekend was, het idee dat het ‘niet heel besmettelijk lijkt’.
Draak31woensdag 14 juli 2021 @ 12:40
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 12:39 schreef Megumi het volgende:

[..]

Dat doe je trouwens met planten en niet met mensen. Je snapt er duidelijk niet zo veel van.

https://nl.wikipedia.org/wiki/Enten
Ik bepaal wel even wat het betekend want ik zeg het. Bedankt.

ENTEN
Megumiwoensdag 14 juli 2021 @ 12:42
quote:
4s.gif Op woensdag 14 juli 2021 12:40 schreef Draak31 het volgende:

[..]

Ik bepaal wel even wat het betekend want ik zeg het. Bedankt.

ENTEN
Maar daar is ONZ voor een paar deuren verder? En dat jij onjuistheden post daar kunnen anderen zoals fruittelers anders over denken. Het juiste woord wat je zoekt is inenten.
Draak31woensdag 14 juli 2021 @ 12:48
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 12:42 schreef Megumi het volgende:

[..]

Maar daar is ONZ voor een paar deuren verder? En dat jij onjuistheden post daar kunnen anderen zoals fruittelers anders over denken. Het juiste woord wat je zoekt is inenten.
Nee hier zeggen we enten en dat blijft zo. Hoe jij ook je wil probeert op te dringen aan mij. Ik buig niet voor users met dictatoriale trekjes. Het is basta nu.
Megumiwoensdag 14 juli 2021 @ 12:52
quote:
4s.gif Op woensdag 14 juli 2021 12:48 schreef Draak31 het volgende:

[..]

Nee hier zeggen we enten en dat blijft zo. Hoe jij ook je wil probeert op te dringen aan mij. Ik buig niet voor users met dictatoriale trekjes. Het is basta nu.
Het is gewoon Nederlandse taal wat dat verder met dictators te maken heeft ontgaat me? Ik wil geen plant in mijn lichaam. Maar jij dus wel. Grappig.
Maharskiwoensdag 14 juli 2021 @ 12:53
quote:
10s.gif Op woensdag 14 juli 2021 11:57 schreef IriYe het volgende:
Goed nieuws maar dat kunnen de prikfetisjisten niet aan, aangezien het direct weer wordt weggezet als wappienieuws.
De ware reden dat ze zo pro-covid-idioot-politiek zijn is natuurlijk gewoon dat ze niet willen werken en daarom in lockdown willen blijven. Dit blijft natuurlijk wel FOK hè.
Megumiwoensdag 14 juli 2021 @ 12:54
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 12:53 schreef Maharski het volgende:

[..]

De ware reden dat ze zo pro-covid-idioot-politiek zijn is natuurlijk gewoon dat ze niet willen werken en daarom in lockdown willen blijven. Dit blijft natuurlijk wel FOK hè.
_O-
Draak31woensdag 14 juli 2021 @ 12:54
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 12:52 schreef Megumi het volgende:

[..]

Het is gewoon Nederlandse taal wat dat verder met dictators te maken heeft ontgaat me? Ik wil geen plant in mijn lichaam. Maar jij dus wel. Grappig.
Ik denk dat jij even moet gaan kalmeren. Dit is niet het viva forum.
Alpha0woensdag 14 juli 2021 @ 12:57
Het zoveelste nadeel van een open grenzen beleid voeren bij een globale pan epidemie. Was voor zero covid gegaan middels grenssluiting, dan had je de nieuwe variant kunnen aanzien en niet meteen in een paniekreactie hoeven schieten. Wordt er überhaupt nagedacht door onze bestuurders / adviseurs?
ludovicowoensdag 14 juli 2021 @ 13:03
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 10:33 schreef LXIV het volgende:

[..]

Ja, die ook even denkt de wijsheid in pacht te hebben omdat hij hoogleraar virologie is. Voor zijn mening wel drie Karins op FB die weer een lockdown willen.
Het was wachten tot er mensen op gingen staan om de irrationele schadelijke beleidsmaatregelen gebaseerd op de zwartgallige glazen onderbuik van Koopmans op zijn plek te zetten.

Hopelijk klappen er meer uit de school dat het klaar moet zijn met die angstporno.
kurk_droogwoensdag 14 juli 2021 @ 13:21
Goed verhaal en compleet mee eens. Kappen met deze shit. Gooi het open, blijf rammen met vaccineren en het valt dan allemaal wel mee.

Angstig gedoe zeg, de cijfers lopen op. Nou en.
spectrumanalyserwoensdag 14 juli 2021 @ 13:34
Er is geen paniek, er zijn slechts zorgen.

voor degene die het overal mee oneens zijn, hier de tekst van het lied "Leef" van André Hazes jr.
SPOILER
Op een vrijdag in de kroeg
Ergens in Amsterdam
Zat aan de bar met een glas een oude wijze man
Hij zei dat die nog maar een paar dagen had
Dus pak het leven, pak alles en ga er mee op pad
En hij zei
"Leef, alsof het je laatste dag is"
"Leef, alsof de morgen niet bestaat"
"Leef, alsof het nooit echt af is"
En "leef, pak alles wat je kan"
En ga, a, a, a
A, a, a, a
A, a, a, a
Pak alles wat je kan
En ga, a, a, a
A, a, a, a
Ga
Pak alles wat je kan
Hij vertelde dat ie zich had gewerkt in het zweet
Geld verdiend als water
Maar nooit echt had geleefd
Z'n vrouw was bij hem weg
Voor een ander ingeruild
Af en toe gelachen
Maar veel te veel gehuild
En hij zei
"Leef, alsof het je laatste dag is"
"Leef, alsof de morgen niet bestaat"
"Leef, alsof het nooit echt af is"
En "leef, pak alles wat je kan"
En ga, a, a, a
A, a, a, a
A, a, a, a
Pak alles wat je kan
En ga, a, a, a
A, a, a, a
Ga
Pak alles wat je kan
"Leef, alsof het je laatste dag is"
"Leef, alsof de morgen niet bestaat"
"Leef, alsof het nooit echt af is"
En "leef, pak alles wat je kan"
"Leef, alsof het je laatste dag is"
"Leef, alsof de morgen niet bestaat"
"Leef, alsof het nooit echt af is"
En "leef, pak alles wat je kan"
En ga, a, a, a
A, a, a, a
A, a, a, a
Pak alles wat je kan
En ga, a, a, a
A, a, a, a
Ga
Pak alles wat je kan
"Leef, alsof het je laatste dag is"
"Leef, alsof de morgen niet bestaat"
"Leef, alsof het nooit echt af is"
En "leef, pak alles wat je kan"
En ga, a, a, a
A, a, a, a
A, a, a, a
Pak alles wat je kan
En ga, a, a, a
A, a, a, a
Ga
Pak alles wat je kan
En leef!
wel onder een spoiler want als je 't mij vraagt is het zelfkastijding om dit te moeten horen, laat staan zingen.
komende zaterdag kun je je naar hartenlust verkleden en meelopen met de gele parapluutjes in Delfshaven, Rotterdam.

0.jpg

Hazes :')
Wappies :')
meewandelen met onbekenden en anderen schapen noemen :')
TheoddDutchGuywoensdag 14 juli 2021 @ 13:37
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 10:33 schreef LXIV het volgende:

[..]

Ja, die ook even denkt de wijsheid in pacht te hebben omdat hij hoogleraar virologie is. Voor zijn mening wel drie Karins op FB die weer een lockdown willen.
Er zijn veel te veel virologen en allemaal zeggen ze weer iets anders.

Dat sommige het met hem eens zijn is om dezelfde reden dat anderen weer het negeren.
Het sluit wel of niet aan bij de eigen mening en is derhalve dus niets meer op dit moment dan mening nummer zoveel.

Expert of geen expert.

Daarnaast als je alleen als expert nog een mening over zou mogen uiten, houden alle discussies praktisch op.
Weltschmerzwoensdag 14 juli 2021 @ 13:42
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 12:57 schreef Alpha0 het volgende:
Het zoveelste nadeel van een open grenzen beleid voeren bij een globale pan epidemie. Was voor zero covid gegaan middels grenssluiting, dan had je de nieuwe variant kunnen aanzien en niet meteen in een paniekreactie hoeven schieten. Wordt er überhaupt nagedacht door onze bestuurders / adviseurs?
Het coronabeleid en dus covid19 zelf dient de verdere globalisering, dat werkt natuurlijk niet als je van een epidemie geen pandemie probeert te maken. Dit is een slag in de klassenstrijd tussen de somewhere's en de anywhere's. De kroegen moeten dicht zodat de luchthavens open kunnen blijven voor vakantievluchten. Nederlandse werknemers bij een Nederlands bedrijf moeten zoomen zodat internationale businesspartners elkaar de hand kunnen schudden. Mensen moeten 's avonds opgehokt worden zodat de vluchtelingenstroom door kan blijven gaan. De winkels en restaurants moeten dicht zodat de internationale techbedrijven de bezorging van eten en goederen kunnen doen. De economie is lamgelegd zodat de EU en de ECB een machtsgreep over het Nederlandse geld konden doen.
Bart.Messenwoensdag 14 juli 2021 @ 13:44
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 13:42 schreef Weltschmerz het volgende:

[..]

Het coronabeleid en dus covid19 zelf dient de verdere globalisering, dat werkt natuurlijk niet als je van een epidemie geen pandemie probeert te maken. Dit is een slag in de klassenstrijd tussen de somewhere's en de anywhere's. De kroegen moeten dicht zodat de luchthavens open kunnen blijven voor vakantievluchten. Nederlandse werknemers bij een Nederlands bedrijf moeten zoomen zodat internationale businesspartners elkaar de hand kunnen schudden. Mensen moeten 's avonds opgehokt worden zodat de vluchtelingenstroom door kan blijven gaan. De winkels en restaurants moeten dicht zodat de internationale techbedrijven de bezorging van eten en goederen kunnen doen. De economie is lamgelegd zodat de EU en de ECB een machtsgreep over het Nederlandse geld konden doen.
Kijk wat minder speelfilms. :')
Megumiwoensdag 14 juli 2021 @ 13:52
quote:
4s.gif Op woensdag 14 juli 2021 12:54 schreef Draak31 het volgende:

[..]

Ik denk dat jij even moet gaan kalmeren. Dit is niet het viva forum.
Om het voor jou niet taalkundig niet lastig te maken dat bepaal ik zelf wel. :P
Bart.Messenwoensdag 14 juli 2021 @ 13:54
Ik weet niet hoe jullie erover denken maar ik heb echt geen zin in weer een avondklok sorry. Het helpt werkelijk geen ruk.
#ANONIEMwoensdag 14 juli 2021 @ 14:01
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 12:02 schreef n__n het volgende:

[..]

Als een hoogleraar virologie iets anders zegt dan je horen wilt, 'individu'? 🤡
Hardop gelachen om de ironie.
ludovicowoensdag 14 juli 2021 @ 14:42
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 13:54 schreef Bart.Messen het volgende:
Ik weet niet hoe jullie erover denken maar ik heb echt geen zin in weer een avondklok sorry. Het helpt werkelijk geen ruk.
Hoho Ernst Kuipers, dat hebben wij bij het RIVM nog helemaal niet bestudeerd.
Bart.Messenwoensdag 14 juli 2021 @ 14:46
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 14:42 schreef ludovico het volgende:

[..]

Hoho Ernst Kuipers, dat hebben wij bij het RIVM nog helemaal niet bestudeerd.
Het RIVM alsjeblieft. 8)7 Ik weet niet eens waar die toko voor staat. Wel dat het met virussen te maken heeft maar verder gaat mijn kennis daarover niet.
Ik wil gewoon geen avondklok meer ik ben het beu.
raptorixwoensdag 14 juli 2021 @ 14:47
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 14:46 schreef Bart.Messen het volgende:

[..]

Het RIVM alsjeblieft. 8)7 Ik weet niet eens waar die toko voor staat. Wel dat het met virussen te maken heeft maar verder gaat mijn kennis daarover niet.
Ik wil gewoon geen avondklok meer ik ben het beu.
Ze doen veel meer, virussen is maar een klein deeltje.
Bart.Messenwoensdag 14 juli 2021 @ 14:49
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 14:47 schreef raptorix het volgende:

[..]

Ze doen veel meer, virussen is maar een klein deeltje.
Ze doen maar. Zolang ik maar niet weer opgezadeld wordt met een avondklok want ik wil dr uit waar en wanneer ik maar wil.
Als ik midden in de nacht een boswandeling maak kan ik onmogelijk iemand besmetten dus even kappen met die onzin graag.
ludovicowoensdag 14 juli 2021 @ 14:56
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 14:49 schreef Bart.Messen het volgende:

[..]

Ze doen maar. Zolang ik maar niet weer opgezadeld wordt met een avondklok want ik wil dr uit waar en wanneer ik maar wil.
Als ik midden in de nacht een boswandeling maak kan ik onmogelijk iemand besmetten dus even kappen met die onzin graag.
Maar volgens de modellen op basis van Koopmans onderbuik blijkt dat de R waarde met 10% daalt!!
Bart.Messenwoensdag 14 juli 2021 @ 14:58
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 14:56 schreef ludovico het volgende:

[..]

Maar volgens de modellen op basis van Koopmans onderbuik blijkt dat de R waarde met 10% daalt!!
Oh gelukkig er is een kleine daling. *O*
theunderdogwoensdag 14 juli 2021 @ 15:04
quote:
1s.gif Op woensdag 14 juli 2021 10:24 schreef Hamzoef het volgende:
Goh, een mening van een individu die ook even aandacht wil.

Bedankt, maar doen we niets mee.
Helaas niet. Deden we er maar wat mee.
Grishenko_woensdag 14 juli 2021 @ 15:14
We zijn bang voor spoken: eerst was het de ziekenhuisbezetting en nu het aantal positieve testen, er is geen touw meer aan vast te knopen. De aantal beschikbare IC-bedden kan ik nog begrijpen, aangezien de reguliere zorg moet doorgaan. Maar waarom in hemelsnaam het aantal besmettingen wat opeens heilig wordt verklaard? Hopen ze dat er een tijd komt met 0 besmettingen? Is het dan pas voorbij? Wat willen ze bereiken...
#ANONIEMwoensdag 14 juli 2021 @ 15:18
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 15:14 schreef Grishenko_ het volgende:
We zijn bang voor spoken: eerst was het de ziekenhuisbezetting en nu het aantal positieve testen, er is geen touw meer aan vast te knopen. De aantal beschikbare IC-bedden kan ik nog begrijpen, aangezien de reguliere zorg moet doorgaan. Maar waarom in hemelsnaam het aantal besmettingen wat opeens heilig wordt verklaard? Hopen ze dat er een tijd komt met 0 besmettingen? Is het dan pas voorbij? Wat willen ze bereiken...
Doe eens rustig paniek vogel. Het nachtleven is even on hold gezet, that’s it.

Gewoon om te kijken hoe het zich ontwikkeld, de rest draait gewoon door.

Wat mij betreft zijn het juist de wappies die in paniek zijn, die doen alsof we weer in een lockdown zitten of zo.
devlinmrwoensdag 14 juli 2021 @ 15:20
Ik moet zeggen dat ik het wel begrijp. Stijging is zo sterk dat je als dit mis gaat het ook meteen goed mis zal gaan. Een overheid kan dat risico niet nemen met zijn burgers. Als tussen nu en een 1 of 2 weken blijkt dat het allemaal meevalt met de ziekenhuizen, dan kunnen alle maatregelen er weer af wat mij betreft.
Ze hadden die maatregelen gewoon nog 1 maand langer moeten houden tot meer mensen gevaccineerd waren, dan was er al helemaal niks aan de hand geweest.
Grishenko_woensdag 14 juli 2021 @ 15:24
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 15:18 schreef Hamzoef het volgende:

[..]

Doe eens rustig paniek vogel. Het nachtleven is even on hold gezet, that’s it.

Gewoon om te kijken hoe het zich ontwikkeld, de rest draait gewoon door.

Wat mij betreft zijn het juist de wappies die in paniek zijn, die doen alsof we weer in een lockdown zitten of zo.
Heb jij het afgelopen jaar onder een steen geleefd?
#ANONIEMwoensdag 14 juli 2021 @ 15:31
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 13:34 schreef spectrumanalyser het volgende:
Er is geen paniek, er zijn slechts zorgen.

voor degene die het overal mee oneens zijn, hier de tekst van het lied "Leef" van André Hazes jr.
SPOILER
Op een vrijdag in de kroeg
Ergens in Amsterdam
Zat aan de bar met een glas een oude wijze man
Hij zei dat die nog maar een paar dagen had
Dus pak het leven, pak alles en ga er mee op pad
En hij zei
"Leef, alsof het je laatste dag is"
"Leef, alsof de morgen niet bestaat"
"Leef, alsof het nooit echt af is"
En "leef, pak alles wat je kan"
En ga, a, a, a
A, a, a, a
A, a, a, a
Pak alles wat je kan
En ga, a, a, a
A, a, a, a
Ga
Pak alles wat je kan
Hij vertelde dat ie zich had gewerkt in het zweet
Geld verdiend als water
Maar nooit echt had geleefd
Z'n vrouw was bij hem weg
Voor een ander ingeruild
Af en toe gelachen
Maar veel te veel gehuild
En hij zei
"Leef, alsof het je laatste dag is"
"Leef, alsof de morgen niet bestaat"
"Leef, alsof het nooit echt af is"
En "leef, pak alles wat je kan"
En ga, a, a, a
A, a, a, a
A, a, a, a
Pak alles wat je kan
En ga, a, a, a
A, a, a, a
Ga
Pak alles wat je kan
"Leef, alsof het je laatste dag is"
"Leef, alsof de morgen niet bestaat"
"Leef, alsof het nooit echt af is"
En "leef, pak alles wat je kan"
"Leef, alsof het je laatste dag is"
"Leef, alsof de morgen niet bestaat"
"Leef, alsof het nooit echt af is"
En "leef, pak alles wat je kan"
En ga, a, a, a
A, a, a, a
A, a, a, a
Pak alles wat je kan
En ga, a, a, a
A, a, a, a
Ga
Pak alles wat je kan
"Leef, alsof het je laatste dag is"
"Leef, alsof de morgen niet bestaat"
"Leef, alsof het nooit echt af is"
En "leef, pak alles wat je kan"
En ga, a, a, a
A, a, a, a
A, a, a, a
Pak alles wat je kan
En ga, a, a, a
A, a, a, a
Ga
Pak alles wat je kan
En leef!
wel onder een spoiler want als je 't mij vraagt is het zelfkastijding om dit te moeten horen, laat staan zingen.
komende zaterdag kun je je naar hartenlust verkleden en meelopen met de gele parapluutjes in Delfshaven, Rotterdam.

[ afbeelding ]

Hazes :')
Wappies :')
meewandelen met onbekenden en anderen schapen noemen :')
Ik ken een user die hierop glijdt dus die zal wel gaan. >:)

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 14-07-2021 15:32:16 ]
soevereinwoensdag 14 juli 2021 @ 15:32
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 12:04 schreef jameshond7 het volgende:
Wat een lul verhaal als ik in paniek wil zijn doe ik dat gewoon
Wat voor wappie ben jij dan, geen reden tot paniek maar toch paniek omdat niemand bepaald voor jou dat je niet in paniek hoeft te schieten.....
Bart.Messenwoensdag 14 juli 2021 @ 15:33
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 15:14 schreef Grishenko_ het volgende:
We zijn bang voor spoken: eerst was het de ziekenhuisbezetting en nu het aantal positieve testen, er is geen touw meer aan vast te knopen. De aantal beschikbare IC-bedden kan ik nog begrijpen, aangezien de reguliere zorg moet doorgaan. Maar waarom in hemelsnaam het aantal besmettingen wat opeens heilig wordt verklaard? Hopen ze dat er een tijd komt met 0 besmettingen? Is het dan pas voorbij? Wat willen ze bereiken...
Mensen zijn gewoon helemaal doorgeflipt. 8)7 .
ZarBwoensdag 14 juli 2021 @ 15:34
De werkgroep corona op mijn werk heeft vandaag alweer besloten eigenhandig de mondkapjesplicht in te voeren want "de cijfers lopen op!!!". Aha, we hoeven dus niks meer te doen met berichtgeving vanuit het rivm of de overheid. Dikke doei met ze.
Bart.Messenwoensdag 14 juli 2021 @ 15:37
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 15:18 schreef Hamzoef het volgende:

[..]

Wat mij betreft zijn het juist de wappies die in paniek zijn, die doen alsof we weer in een lockdown zitten of zo.
Waarom spreek je zo denigrerend over bepaalde mensen? En dat we bang zijn voor een volgende lockdown is niet zo vreemd als je terug kijkt naar het verleden.
spectrumanalyserwoensdag 14 juli 2021 @ 15:38
er is gewoon teveel onduidelijkheid. dat is alles. weet jij alles?

het mondkapje was in eerste instantie om bewustzijn te genereren, zodat je afstand ging houden. de medische mondmaskers waren immers niet toegestaan, je had dus iets voor je smoel wat niet of amper werkt.

toch is in de trein nog altijd het mondkapje verplicht. En er zijn nog geen verhalen over grote besmettingen in de trein. terwijl 't soms al best druk kan zijn, in de spits.

maar misschien komt het omdat je in een trein niet vaak zal schreeuwen, en in een kroeg of festival met harde muziek wel.
devlinmrwoensdag 14 juli 2021 @ 15:42
quote:
1s.gif Op woensdag 14 juli 2021 15:31 schreef An_0_Niem het volgende:

[..]

Ik ken een user die hierop glijdt dus die zal wel gaan. >:)
Eentje maar? Kan er zo 3 bedenken
#ANONIEMwoensdag 14 juli 2021 @ 15:57
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 15:42 schreef devlinmr het volgende:

[..]

Eentje maar? Kan er zo 3 bedenken
Dat is waar,maar die ene ken ik in real life. Heeft me maanden lopen vervelen met zijn complotpraatjes :O
Speculariumwoensdag 14 juli 2021 @ 16:01
Nog 2 weken volhouden!!!1
#ANONIEMwoensdag 14 juli 2021 @ 16:09
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 15:37 schreef Bart.Messen het volgende:

[..]

Waarom spreek je zo denigrerend over bepaalde mensen? En dat we bang zijn voor een volgende lockdown is niet zo vreemd als je terug kijkt naar het verleden.
Verleden was anders, nu zijn er veel mensen gevaccineerd.

En ja, mensen die lopen fulmineren dat we in een lockdown zitten, puur omdat het nachtleven even aan banden gelegd is zijn behoorlijk van de wap, wat mij betreft.
MoreDakkawoensdag 14 juli 2021 @ 16:14
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 16:09 schreef Hamzoef het volgende:

[..]

En ja, mensen die lopen fulmineren dat we in een lockdown zitten, puur omdat het nachtleven even aan banden gelegd is zijn behoorlijk van de wap, wat mij betreft.
Wie zijn dat dan? Namen en rugnummers.
Bart.Messenwoensdag 14 juli 2021 @ 16:16
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 16:09 schreef Hamzoef het volgende:

[..]

Verleden was anders, nu zijn er veel mensen gevaccineerd.

En ja, mensen die lopen fulmineren dat we in een lockdown zitten, puur omdat het nachtleven even aan banden gelegd is zijn behoorlijk van de wap, wat mij betreft.
Wappies. Klinkt uitermate denigrerend vindt ik. Maar zal wel aan mij liggen.
Dus ja dan ben ik een wappie.
n__nwoensdag 14 juli 2021 @ 19:32
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 14:01 schreef Hamzoef het volgende:

[..]

Hardop gelachen om de ironie.
Maar ik lach harder om jou.
Tevens, waarom kort je mijn bericht in? :')
DDDDDaafwoensdag 14 juli 2021 @ 20:56
quote:
4s.gif Op woensdag 14 juli 2021 12:34 schreef Draak31 het volgende:
We moeten gewoon als een idioot mensen vaccineren. Je wil wat leuks doen? ENTEN. Eten halen bij de supermarkt? ENTEN. Apotheek? ENTEN.
Enten? ENTEN!

bild-enten-fuettern-110~_v-img__16__9__xl_-d31c35f8186ebeb80b0cd843a7c267a0e0c81647.jpg?version=00d02

duck-2469347_960_720.jpg

EwBvvoyXAAMsRaP.jpg

csm_Stockenten-mit-Kueken_3c97d6b64b.jpg

Was-fressen-Enten_-1.jpg
ludovicowoensdag 14 juli 2021 @ 21:04
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 16:01 schreef Specularium het volgende:
Nog 2 weken volhouden!!!1
Nog maar 20 jaar volhouden.
icecreamfarmer_NLdonderdag 15 juli 2021 @ 09:24
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 15:20 schreef devlinmr het volgende:
Ik moet zeggen dat ik het wel begrijp. Stijging is zo sterk dat je als dit mis gaat het ook meteen goed mis zal gaan. Een overheid kan dat risico niet nemen met zijn burgers. Als tussen nu en een 1 of 2 weken blijkt dat het allemaal meevalt met de ziekenhuizen, dan kunnen alle maatregelen er weer af wat mij betreft.
Ze hadden die maatregelen gewoon nog 1 maand langer moeten houden tot meer mensen gevaccineerd waren, dan was er al helemaal niks aan de hand geweest.
Dit idd. Iets te snel versoepeld en nu op de rem om te kijken of de besmettingen ook tot problemen lijden in de ziekenhuizen of dat de vaccinaties hun werk doen.
Hexagondonderdag 15 juli 2021 @ 12:45
Misschien is aandacht geven aan dit soort betweters onterecht
MoreDakkadonderdag 15 juli 2021 @ 12:48
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 12:45 schreef Hexagon het volgende:
Misschien is aandacht geven aan dit soort betweters onterecht
Ja want je zou maar eens inhoudelijk op z'n argumenten in moeten gaan :')
Hexagondonderdag 15 juli 2021 @ 12:53
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 12:48 schreef MoreDakka het volgende:

[..]

Ja want je zou maar eens inhoudelijk op z'n argumenten in moeten gaan :')
Tja iedere keer tigduizend meningen van allerlei lui die graag aandacht willen. Af en toe moeten er gewoon afgewogen besluiten genomen worden op basis van beperkte informatie.
MoreDakkadonderdag 15 juli 2021 @ 12:56
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 12:53 schreef Hexagon het volgende:

[..]

Tja iedere keer tigduizend meningen van allerlei lui die graag aandacht willen. Af en toe moeten er gewoon afgewogen besluiten genomen worden op basis van beperkte informatie.
Maar wat vind je van de argumenten?
Hexagondonderdag 15 juli 2021 @ 14:21
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 12:56 schreef MoreDakka het volgende:

[..]

Maar wat vind je van de argumenten?
Wellicht om niet direct bang te worden over overstromende ziekenhuizen. Maar gezien men graag vakanties wil redden is het goed dat het kabinet snel ingrijpt.
Weltschmerzdonderdag 15 juli 2021 @ 14:48
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 09:24 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:

[..]

Dit idd. Iets te snel versoepeld en nu op de rem om te kijken of de besmettingen ook tot problemen lijden in de ziekenhuizen of dat de vaccinaties hun werk doen.
Niet te snel, wel op een grandioos stompzinnige wijze. Als je nou het wereldrecord stijging positieve PCR-tests had willen breken moest je het zo doen. En zo blijft Hugo de Jonges willekeurige greep op de samenleving nog even.
MoreDakkadonderdag 15 juli 2021 @ 14:51
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 14:21 schreef Hexagon het volgende:

[..]

Wellicht om niet direct bang te worden over overstromende ziekenhuizen. Maar gezien men graag vakanties wil redden is het goed dat het kabinet snel ingrijpt.
Het doel van de coronamaatregelen was om de ziekenhuizen te ontzien, toch?
Cockwhaledonderdag 15 juli 2021 @ 15:14
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 10:33 schreef LXIV het volgende:

[..]

Ja, die ook even denkt de wijsheid in pacht te hebben omdat hij hoogleraar virologie is. Voor zijn mening wel drie Karins op FB die weer een lockdown willen.
:D
Hexagondonderdag 15 juli 2021 @ 15:30
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 14:51 schreef MoreDakka het volgende:

[..]

Het doel van de coronamaatregelen was om de ziekenhuizen te ontzien, toch?
Daar is een doelstelling bij gekomen.
ludovicodonderdag 15 juli 2021 @ 17:06
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 14:21 schreef Hexagon het volgende:

[..]

Wellicht om niet direct bang te worden over overstromende ziekenhuizen. Maar gezien men graag vakanties wil redden is het goed dat het kabinet snel ingrijpt.
Ik begrijp niet dat men zich zo makkelijk laat chanteren.

Als ik nou je fiets afpak, accepteer je dat dan ook als ik zeg "ja maar dan pak ik je auto niet af deal?"
Printerkabeldonderdag 15 juli 2021 @ 17:12
quote:
4s.gif Op woensdag 14 juli 2021 12:34 schreef Draak31 het volgende:
We moeten gewoon als een idioot mensen vaccineren. Je wil wat leuks doen? ENTEN. Eten halen bij de supermarkt? ENTEN. Apotheek? ENTEN.
LOL. Ent jezelf maar nog een keer, bange poeperd.
Hexagondonderdag 15 juli 2021 @ 17:14
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 17:06 schreef ludovico het volgende:

[..]

Ik begrijp niet dat men zich zo makkelijk laat chanteren.

Als ik nou je fiets afpak, accepteer je dat dan ook als ik zeg "ja maar dan pak ik je auto niet af deal?"
Tja weet je, soms is het kiezen of delen

We hebben geen invloed op wat andere landen over onze aanwezigheid gaan vinden

We hebben wel invloed op het onder controle krijgen van deze uitbraken

Dus prima dat het kabinet de dingen doet waar ze wel invloed op hebben
ludovicodonderdag 15 juli 2021 @ 17:15
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 17:14 schreef Hexagon het volgende:

[..]

Tja weet je, soms is het kiezen of delen

We hebben geen invloed op wat andere landen over onze aanwezigheid gaan vinden

We hebben wel invloed op het onder controle krijgen van deze uitbraken

Dus prima dat het kabinet de dingen doet waar ze wel invloed op hebben
Nouja, doe dan je fiets maar. Kan je mij een DM sturen waar ik hem kan ophalen?
Hexagondonderdag 15 juli 2021 @ 17:18
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 17:15 schreef ludovico het volgende:

[..]

Nouja, doe dan je fiets maar. Kan je mij een DM sturen waar ik hem kan ophalen?
Jij wilt dus dat ieder zijn vakantie niet door kan gaan?
ludovicodonderdag 15 juli 2021 @ 17:20
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 17:18 schreef Hexagon het volgende:

[..]

Jij wilt dus dat ieder zijn vakantie niet door kan gaan?
Jij wilt je auto kwijt raken?
Hexagondonderdag 15 juli 2021 @ 17:22
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 17:20 schreef ludovico het volgende:

[..]

Jij wilt je auto kwijt raken?
Nee, aangezien jij geen invloed hebt op mijn auto als ik die zou hebben. De regering van andere landen heeft wel invloed of we de grens over mogen.

Je kan wel gaan lopen jammeren en zeiken. Maar dat heeft simpelweg geen invloed op andere regeringen.
ludovicodonderdag 15 juli 2021 @ 17:25
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 17:22 schreef Hexagon het volgende:
Nee, aangezien jij geen invloed hebt op mijn auto als ik die zou hebben.
Oh?
Hexagondonderdag 15 juli 2021 @ 17:26
quote:
11s.gif Op donderdag 15 juli 2021 17:25 schreef ludovico het volgende:

[..]

Oh?
Nee, hoe wil je die gaan vorderen?
ludovicodonderdag 15 juli 2021 @ 17:26
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 17:22 schreef Hexagon het volgende:
Je kan wel gaan lopen jammeren en zeiken. Maar dat heeft simpelweg geen invloed op andere regeringen.
Laat jij je maar lekker chanteren, op basis van de feiten kan je dit nog 20 jaar op deze manier blijven volhouden, er is geen constructieve uitweg die afhankelijk is van dit beleid = dit beleid is geen uitweg voor wat dan ook. Weg ermee.
Hexagondonderdag 15 juli 2021 @ 17:27
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 17:26 schreef ludovico het volgende:

[..]

Laat jij je maar lekker chanteren, op basis van de feiten kan je dit nog 20 jaar op deze manier blijven volhouden, er is geen constructieve uitweg die afhankelijk is van dit beleid = dit beleid is geen uitweg voor wat dan ook. Weg ermee.
En wat wilde jij dan doen? Hier de besmettingen astronomisch opjagen en wel gaan eisen dat je de grens over mag?
ludovicodonderdag 15 juli 2021 @ 17:28
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 17:26 schreef Hexagon het volgende:

[..]

Nee, hoe wil je die gaan vorderen?
Ik stel iets gelijk aan chantage en jij reageert heel specifiek met: 'ja je kan mij hier helemaal niet op chanteren want ik heb geen auto / hoe wil je dat dan gaan vorderen? oO< "

Gossie. :D
ludovicodonderdag 15 juli 2021 @ 17:29
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 17:27 schreef Hexagon het volgende:

[..]

En wat wilde jij dan doen? Hier de besmettingen astronomisch opjagen en wel gaan eisen dat je de grens over mag?
Succes, maar mogen mensen niet mee besmet raken dan? Waarom niet?
Hexagondonderdag 15 juli 2021 @ 17:30
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 17:28 schreef ludovico het volgende:

[..]

Ik stel iets gelijk aan chantage en jij reageert heel specifiek met: 'ja je kan mij hier helemaal niet op chanteren want ik heb geen auto / hoe wil je dat dan gaan vorderen? oO< "

Gossie. :D
Dat kan niet want jij hebt geen macht zoals een buitenlandse regering die over inreizigers heeft

quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 17:29 schreef ludovico het volgende:

[..]

Succes, maar mogen mensen niet mee besmet raken dan? Waarom niet?
Met COVID. Om te zorgen dat andere landen geen grenzen sluiten voor onze vakantiegangers.
ludovicodonderdag 15 juli 2021 @ 17:46
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 17:30 schreef Hexagon het volgende:
Met COVID. Om te zorgen dat andere landen geen grenzen sluiten voor onze vakantiegangers.
Kom je weer met dat chantage argument:

quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 17:26 schreef ludovico het volgende:

[..]

Laat jij je maar lekker chanteren, op basis van de feiten kan je dit nog 20 jaar op deze manier blijven volhouden, er is geen constructieve uitweg die afhankelijk is van dit beleid = dit beleid is geen uitweg voor wat dan ook. Weg ermee.
Reageer dan hier op.

Je verhaal is doodlopend, ik wil een oplossing om deze "crisis" te verlaten zodat we normaal kunnen gaan doen.
Hexagondonderdag 15 juli 2021 @ 18:02
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 17:46 schreef ludovico het volgende:

[..]

Kom je weer met dat chantage argument:
[..]

Reageer dan hier op.

Je verhaal is doodlopend, ik wil een oplossing om deze "crisis" te verlaten zodat we normaal kunnen gaan doen.
Er is wel een uitweg. Dat is voldoende vaccineren. Maar dat wil jij ook niet natuurlijk.
ludovicodonderdag 15 juli 2021 @ 18:08
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 18:02 schreef Hexagon het volgende:

[..]

Er is wel een uitweg. Dat is voldoende vaccineren. Maar dat wil jij ook niet natuurlijk.
Er is allang voldoende gevaccineerd, dit houdt dus ook nooit op. Wanneer is er voldoende gevaccineerd - volgens jou - dan?
Hexagondonderdag 15 juli 2021 @ 18:09
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 18:08 schreef ludovico het volgende:

[..]

Er is allang voldoende gevaccineerd, dit houdt dus ook nooit op. Wanneer is er voldoende gevaccineerd dan?
Nee, dat is het nog niet. Dat duurt nog een paar weken.
ludovicodonderdag 15 juli 2021 @ 18:10
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 18:09 schreef Hexagon het volgende:

[..]

Nee, dat is het nog niet. Dat duurt nog een paar weken.
Waarom is het nu niet voldoende en over "een paar weken" wel? :')
Hexagondonderdag 15 juli 2021 @ 18:12
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 18:10 schreef ludovico het volgende:

[..]

Waarom is het nu niet voldoende en over "een paar weken" wel? :')
Omdat we dan nog zo'n 10 miljoen prikken + wachttijd verder zijn
ludovicodonderdag 15 juli 2021 @ 18:13
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 18:12 schreef Hexagon het volgende:

[..]

Omdat we dan nog zo'n 10 miljoen prikken + wachttijd verder zijn
Welk effect heeft dat op de risico's tot ziekenhuisopnames dan? Relatief gezien aan een besmetting? In procentpunten?
ludovicodonderdag 15 juli 2021 @ 18:14
quote:
Men moet duidelijker worden gemaakt, hoe goed je beschermd bent tegen het coronavirus na een vaccinatie of een besmetting. Die oproep doet viroloog Annemiek van der Eijk van het Erasmus MC. 'We moeten het nog duidelijker uitleggen: Je bent niet beschermd na één vaccinatie. En als je al eerder het coronavirus hebt gehad, de alfa- of bètavariant, dan ben je ook niet beschermd tegen de deltavariant.'
Kijk dit dan. :')
Hexagondonderdag 15 juli 2021 @ 18:15
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 18:13 schreef ludovico het volgende:

[..]

Welk effect heeft dat op de risico's tot ziekenhuisopnames dan? Relatief gezien aan een besmetting? In procentpunten?
Het zal in ieder geval effect hebben op mega-uitbraken door feestende jongeren die allemaal ongevaccineerd zijn.
Hexagondonderdag 15 juli 2021 @ 18:16
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 18:14 schreef ludovico het volgende:

[..]

Kijk dit dan. :')
Je legt zelf al uit waarom we die volledige vaccinaties moeten afwachten.
ludovicodonderdag 15 juli 2021 @ 18:17
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 18:16 schreef Hexagon het volgende:

[..]

Je legt zelf al uit waarom we die volledige vaccinaties moeten afwachten.
Het is pure propaganda.
ludovicodonderdag 15 juli 2021 @ 18:18
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 18:15 schreef Hexagon het volgende:

[..]

Het zal in ieder geval effect hebben op mega-uitbraken door feestende jongeren die allemaal ongevaccineerd zijn.
Waarom mogen mensen niet besmet meer raken? Je snapt dat dit geen uitweg is hè, zelfs na vaccinaties raken mensen met tienduizenden tegelijk besmet met willekeurig virus.
Hexagondonderdag 15 juli 2021 @ 18:19
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 18:18 schreef ludovico het volgende:

[..]

Waarom mogen mensen niet besmet meer raken?
Omdat we geen dichte grens wilen deze zomer.
ludovicodonderdag 15 juli 2021 @ 18:21
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 18:19 schreef Hexagon het volgende:

[..]

Omdat we geen dichte grens wilen deze zomer.
Leuk die cirkelredenaties, nooit meer normaal doen met deze filosofie van je. Zelfs na alle vaccinaties gaan mensen besmet raken. Besmet raken is wel het domste argument om een land op slot te gooien in welke mate dan ook.
MoreDakkadonderdag 15 juli 2021 @ 18:23
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 18:14 schreef ludovico het volgende:

[..]

Kijk dit dan. :')
Dit is gewoon misinformatie verspreiden. Wanstaltig gedrag :r
#ANONIEMdonderdag 15 juli 2021 @ 18:37
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 18:23 schreef MoreDakka het volgende:

[..]

Dit is gewoon misinformatie verspreiden. Wanstaltig gedrag :r
Dat wappies dit doen in BNW is hun helaas goed recht, maar hier in nieuws vind ik het een kwalijke zaak.
Hexagondonderdag 15 juli 2021 @ 19:12
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 18:21 schreef ludovico het volgende:

[..]

Leuk die cirkelredenaties, nooit meer normaal doen met deze filosofie van je. Zelfs na alle vaccinaties gaan mensen besmet raken. Besmet raken is wel het domste argument om een land op slot te gooien in welke mate dan ook.
We zijn nog helemaal niet "na alle vaccinaties" dus je hebt het over een nog onbestaande situatie

Hoe dan ook wil onze regering dat de grenzen open blijven. En dan vinden andere landen het wel fijn als ze de situatie serieus nemen en ingrijpen om super spreader events voorlopig niet toe te staan.
MoreDakkadonderdag 15 juli 2021 @ 19:13
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 19:12 schreef Hexagon het volgende:

[..]

We zijn nog helemaal niet "na alle vaccinaties" dus je hebt het over een nog onbestaande situatie

Hoe dan ook wil onze regering dat de grenzen open blijven. En dan vinden andere landen het wel fijn als ze de situatie serieus nemen en ingrijpen om super spreader events voorlopig niet toe te staan.
Wat andere landen vinden is niet relevant.
Hexagondonderdag 15 juli 2021 @ 19:13
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 19:13 schreef MoreDakka het volgende:

[..]

Wat andere landen vinden is niet relevant.
Wel als je daar naar binnen wilt.
MoreDakkadonderdag 15 juli 2021 @ 19:14
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 19:13 schreef Hexagon het volgende:

[..]

Wel als je daar naar binnen wilt.
Dat is hun probleem.
Hexagondonderdag 15 juli 2021 @ 19:15
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 19:14 schreef MoreDakka het volgende:

[..]

Dat is hun probleem.
Ook het jouwe als je dat land in wilt en dat praktisch onmogelijk is.
MoreDakkadonderdag 15 juli 2021 @ 19:16
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 19:15 schreef Hexagon het volgende:

[..]

Ook het jouwe als je dat land in wilt en dat praktisch onmogelijk is.
Nogmaals, hun probleem.
Hexagondonderdag 15 juli 2021 @ 19:17
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 19:16 schreef MoreDakka het volgende:

[..]

Nogmaals, hun probleem.
Omdat jij niet op vakantie wilt en liever in een overvolle disco gaat staan?
MoreDakkadonderdag 15 juli 2021 @ 19:18
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 19:17 schreef Hexagon het volgende:

[..]

Omdat jij niet op vakantie wilt en liever in een overvolle disco gaat staan?
Nee, dat verzin je zelf. Wanbeleid in andere landen is geen reden om hier dan ook maar onzinmaatregelen te nemen.
torentjedonderdag 15 juli 2021 @ 19:19
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 19:13 schreef Hexagon het volgende:

[..]

Wel als je daar naar binnen wilt.
De andere landen moeten geen mensen tegenhouden die in die landen op zoek gaan naar goedkopere leveranciers.
Hexagondonderdag 15 juli 2021 @ 19:19
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 19:18 schreef MoreDakka het volgende:

[..]

Nee, dat verzin je zelf. Wanbeleid in andere landen is geen reden om hier dan ook maar onzinmaatregelen te nemen.
Welk wanbeleid in andere landen?
MoreDakkadonderdag 15 juli 2021 @ 19:20
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 19:19 schreef Hexagon het volgende:

[..]

Welk wanbeleid in andere landen?
Achterlopen op vaccinaties en vrijheidsbeperkende maatregelen.
Van_Poppeldonderdag 15 juli 2021 @ 19:21
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 19:12 schreef Hexagon het volgende:

[..]

We zijn nog helemaal niet "na alle vaccinaties" dus je hebt het over een nog onbestaande situatie

Hoe dan ook wil onze regering dat de grenzen open blijven. En dan vinden andere landen het wel fijn als ze de situatie serieus nemen en ingrijpen om super spreader events voorlopig niet toe te staan.
Uiteraard moet je proberen het aantal besmettingen in de hand te houden, maar laten we nu net doen doen of het een ramp is wanneer we een jaartje niet naar Kreta of Benidorm op vakantie kunnen. Sterker nog, door in Nederland vakantie te vieren, stimuleren we onze economie. Geen probleem dus wanneer andere landen geen Nederlandse toeristen blieven.
Hexagondonderdag 15 juli 2021 @ 19:21
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 19:20 schreef MoreDakka het volgende:

[..]

Achterlopen op vaccinaties en vrijheidsbeperkende maatregelen.
Maar een beetje schelden op andere landen gaat niet zorgen dat je binnen mag.

De situatie serieus nemen en superspreader events aflassen wel.
Hexagondonderdag 15 juli 2021 @ 19:23
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 19:21 schreef Van_Poppel het volgende:

[..]

Uiteraard moet je proberen de besmettingen in de hand te houden, maar laten we nu net doen doen of het een ramp is wanneer we een jaartje niet naar Kreta of Benidorm op vakantie kunnen. Sterker nog, door in Nederland vakantie te vieren, stimuleren we onze economie. Geen probleem dus wanneer andere landen geen Nederlandse toeristen blieven.
Tja, de regering heeft liever vakanties dan super spreader events. Ik ben het met ze eens.
MoreDakkadonderdag 15 juli 2021 @ 19:23
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 19:21 schreef Hexagon het volgende:

[..]

Maar een beetje schelden op andere landen gaat niet zorgen dat je binnen mag.

De situatie serieus nemen en superspreader events aflassen wel.
Dat is dus chantage. Leuk. Superspreader events hebben we niet gehad trouwens.

Gaat wel veranderen als ze de Nederlandse toeristeneuro's gaan missen. Bovendien als je op vakantie wil moet je gewoon een vaccin nemen.
Hexagondonderdag 15 juli 2021 @ 19:24
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 19:23 schreef MoreDakka het volgende:

[..]

Dat is dus chantage. Leuk. Superspreader events hebben we niet gehad trouwens.

Gaat wel veranderen als ze de Nederlandse toeristeneuro's gaan missen. Bovendien als je op vakantie wil moet je gewoon een vaccin nemen.
Vind je het heel onredelijk als landen geen Nederlanders binnen laten als onze regering superspreader events blijft toestaan?
MoreDakkadonderdag 15 juli 2021 @ 19:27
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 19:24 schreef Hexagon het volgende:

[..]

Vind je het heel onredelijk als landen geen Nederlanders binnen laten als onze regering superspreader events blijft toestaan?
Er zijn geen superspreader events. Ook niet geweest.
Hexagondonderdag 15 juli 2021 @ 19:28
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 19:27 schreef MoreDakka het volgende:

[..]

Er zijn geen superspreader events. Ook niet geweest.
Dat weekendje uitgaan in overvolle kroegen was er een dat we nu in de cijfers merken.
Van_Poppeldonderdag 15 juli 2021 @ 19:28
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 19:23 schreef Hexagon het volgende:

[..]

Tja, de regering heeft liever vakanties dan super spreader events. Ik ben het met ze eens.
We zijn binnenkort sowieso donkerrood; daar gaan extra maatregelen niets aan veranderen. Bovendien is over een maand het toeristenseizoen voorbij. Je treft maatregelen voor de volksgezondheid en het ontlasten van de zorg; dat doe je niet om vakanties naar het buitenland veilig te stellen.
Hexagondonderdag 15 juli 2021 @ 19:31
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 19:28 schreef Van_Poppel het volgende:

[..]

We zijn binnenkort sowieso donkerrood; daar gaan extra maatregelen niets aan veranderen.
Dat hoeft nog niet te betekenen dat het niet kan. Als de zaak onder controle komt en de regering laat zien dat ze de zaak serieus neemt, dan kan het wellicht dichte grenzen voorkomen.

Ik ben blij dat ze proberen te redden wat er te redden valt.

quote:
Bovendien is over een maand het toeristenseizoen voorbij. Je treft maatregelen voor de volksgezondheid en het ontlasten van de zorg; dat doe je niet om vakanties naar het buitenland veilig te stellen.
De tweede kamer gaf aan dat ze geen dichte grens willen dus dit speelt ook mee.

Bovendien, als je het zo ongebreideld laat groeien komt de zorg vanzelf een keer in de problemen.
MoreDakkadonderdag 15 juli 2021 @ 19:33
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 19:28 schreef Hexagon het volgende:

[..]

Dat weekendje uitgaan in overvolle kroegen was er een dat we nu in de cijfers merken.
Ja, wat jongeren hebben een loopneus. De strategie was de zorg ontlasten. Die strategie wordt nu gewijzigd, daar ben je het mee eens?
MoreDakkadonderdag 15 juli 2021 @ 19:33
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 19:31 schreef Hexagon het volgende:

[..]

Bovendien, als je het zo ongebreideld laat groeien komt de zorg vanzelf een keer in de problemen.
Ooit van vaccins gehoord?
Hexagondonderdag 15 juli 2021 @ 19:34
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 19:33 schreef MoreDakka het volgende:

[..]

Ja, wat jongeren hebben een loopneus. De strategie was de zorg ontlasten. Die strategie wordt nu gewijzigd, daar ben je het mee eens?
Inderdaad, aan de strategie wordt nu toegevoegd dat ze er naar streven de grenzen open te houden. Dus daarom even geen superspreader events meer.

Vind ik een goed streven.
Hexagondonderdag 15 juli 2021 @ 19:34
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 19:33 schreef MoreDakka het volgende:

[..]

Ooit van vaccins gehoord?
Ooit het tijdspad van vaccinaties gezien?
MoreDakkadonderdag 15 juli 2021 @ 19:35
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 19:34 schreef Hexagon het volgende:

[..]

Inderdaad, aan de strategie wordt nu toegevoegd dat ze er naar streven de grenzen open te houden. Dus daarom even geen superspreader events meer.

Vind ik een goed streven.
Er zijn geen superspreader events, hoe vaak ga je die leugen nog herhalen?
MoreDakkadonderdag 15 juli 2021 @ 19:36
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 19:34 schreef Hexagon het volgende:

[..]

Ooit het tijdspad van vaccinaties gezien?
Ja. Iedereen boven de 40 heeft al minimaal een prik gehad. Dat beschermt al voor 90% tegen ziekenhuisopname. Twee prikken vrijwel 100%. De zorg kan dus onmogelijk in de problemen komen.
Hexagondonderdag 15 juli 2021 @ 19:40
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 19:35 schreef MoreDakka het volgende:

[..]

Er zijn geen superspreader events, hoe vaak ga je die leugen nog herhalen?
Wat waren al die feestavondjes dan waar zoveel mensen ineens van besmet zijn geraakt?

quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 19:36 schreef MoreDakka het volgende:

[..]

Ja. Iedereen boven de 40 heeft al minimaal een prik gehad. Dat beschermt al voor 90% tegen ziekenhuisopname. Twee prikken vrijwel 100%. De zorg kan dus onmogelijk in de problemen komen.
Wel als je het virus als een malle laat verspreiden. Dan zijn lage percentages bij de jeugd, en de 40+ antivaxxers bij elkaar wel een probleem.
MoreDakkadonderdag 15 juli 2021 @ 19:41
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 19:40 schreef Hexagon het volgende:

[..]

Wat waren al die feestavondjes dan waar zoveel mensen ineens van besmet zijn geraakt?

Gewoon, feestjes. Waar een paar jonge mensen een besmetting opgelopen hebben.

quote:
Wel als je het virus als een malle laat verspreiden. Dan zijn lage percentages bij de jeugd, en de 40+ antivaxxers bij elkaar wel een probleem.
Nee. Probeer de OP eens te lezen.
Van_Poppeldonderdag 15 juli 2021 @ 19:43
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 19:31 schreef Hexagon het volgende:

[..]

Bovendien, als je het zo ongebreideld laat groeien komt de zorg vanzelf een keer in de problemen.
Dat klopt; zolang iedereen die zich wil laten vaccineren, nog niet is gevaccineerd moet je voorzichtig zijn met het
organiseren van evenementen. In een niet geventileerde ruimte elkaar in het gezicht spugen is niet handig, maar voor evenementen in de buitenlucht is meer mogelijk. Dit is maatwerk.

Alles weer op slot gooien om weer naar het buitenland te mogen lijkt me daarentegen gekkenwerk.
Hexagondonderdag 15 juli 2021 @ 19:44
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 19:41 schreef MoreDakka het volgende:

[..]

Gewoon, feestjes. Waar een paar jonge mensen een besmetting opgelopen hebben.
Waardoor de cijfers ineens gigantisch opgelopen zijn. Dat is een superspreader event.

quote:
Nee. Probeer de OP eens te lezen.
Hij zegt dat het vooruit loopt op "mogelijke ontwikkelingen" en dat is een ontwrichte zorg.

Maar hij stelt ook begrip te hebben dat de regering vakanties wil redden.
MoreDakkadonderdag 15 juli 2021 @ 19:45
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 19:43 schreef Van_Poppel het volgende:

[..]

Dat klopt; zolang iedereen die zich wil laten vaccineren, nog niet is gevaccineerd moet je voorzichtig zijn met het
organiseren van evenementen. In een niet geventileerde ruimte elkaar in het gezicht spugen is niet handig, maar voor evenementen in de buitenlucht is meer mogelijk. Dit is maatwerk.

Alles weer op slot gooien om weer naar het buitenland te mogen lijkt me daarentegen gekkenwerk.
Precies en bovendien geeft het ook maar weer aan waar de prioriteiten liggen. Jongeren moeten het langste wachten op een vaccin maar hebben nu weer het meeste last van maatregelen.
MoreDakkadonderdag 15 juli 2021 @ 19:45
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 19:44 schreef Hexagon het volgende:

[..]

Waardoor de cijfers ineens gigantisch opgelopen zijn. Dat is een superspreader event.

Nope.
Hexagondonderdag 15 juli 2021 @ 19:45
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 19:45 schreef MoreDakka het volgende:

[..]

Precies en bovendien geeft het ook maar weer aan waar de prioriteiten liggen. Jongeren moeten het langste wachten op een vaccin maar hebben nu weer het meeste last van maatregelen.
Ik denk dat jongeren het ook niet tof vinden als de grens dicht blijft.
MoreDakkadonderdag 15 juli 2021 @ 19:46
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 19:45 schreef Hexagon het volgende:

[..]

Ik denk dat jongeren het ook niet tof vinden als de grens dicht blijft.
De grens is niet dicht.
Hexagondonderdag 15 juli 2021 @ 20:02
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 19:46 schreef MoreDakka het volgende:

[..]

De grens is niet dicht.
Dat gaat die wel als de regering jongeren elkaar lekker gaat laten blijven besmetten in overvolle cafe's.
SjoukjeHooynaayerdonderdag 15 juli 2021 @ 20:15
Een gedachte-experiment:

Stel dat er geen coronatesten waren. Dan hadden we nu geen idee van die besmettingen. We zagen alleen een zeer lichte toename van covid in het ziekenhuis. Er zou dan helemaal geen probleem zijn geweest.
ludovicodonderdag 15 juli 2021 @ 20:25
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 18:23 schreef MoreDakka het volgende:

[..]

Dit is gewoon misinformatie verspreiden. Wanstaltig gedrag :r
Gewoon een viroloog in een nieuwsartikel die het zegt.

quote:
1s.gif Op donderdag 15 juli 2021 18:37 schreef An_0_Niem het volgende:

[..]

Dat wappies dit doen in BNW is hun helaas goed recht, maar hier in nieuws vind ik het een kwalijke zaak.
Heb je het nu over de inhoud of?
ludovicodonderdag 15 juli 2021 @ 20:27
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 19:43 schreef Van_Poppel het volgende:

[..]

Dat klopt; zolang iedereen die zich wil laten vaccineren, nog niet is gevaccineerd moet je voorzichtig zijn met het
organiseren van evenementen. In een niet geventileerde ruimte elkaar in het gezicht spugen is niet handig, maar voor evenementen in de buitenlucht is meer mogelijk. Dit is maatwerk.

Alles weer op slot gooien om weer naar het buitenland te mogen lijkt me daarentegen gekkenwerk.
Ik vind dat je als samenleving normale risico's moet accepteren, de optie tot extra bescherming die is er, maar neem je eigen verantwoording dan maar en ga niet clubben, hou afstand, ga handjes wassen, en neem het vaccin zodra je kan.
MoreDakkadonderdag 15 juli 2021 @ 20:29
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 20:02 schreef Hexagon het volgende:

[..]

Dat gaat die wel als de regering jongeren elkaar lekker gaat laten blijven besmetten in overvolle cafe's.
Nope.
Hexagondonderdag 15 juli 2021 @ 20:30
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 20:29 schreef MoreDakka het volgende:

[..]

Nope.
Op basis waarvan denk je dat andere landen ons dan nog binnen willen laten?
voetbalmanager2donderdag 15 juli 2021 @ 20:34
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 19:27 schreef MoreDakka het volgende:

[..]

Er zijn geen superspreader events. Ook niet geweest.
quote:
Ruim 900 bezoekers van Verknipt-festival in Utrecht besmet met coronavirus
Zeker negenhonderd bezoekers van het tweedaagse festival Verknipt in Utrecht zijn besmet geraakt met het coronavirus. Dat laat de GGD regio Utrecht desgevraagd weten.
https://www.nu.nl/muziek/(...)met-coronavirus.html
MoreDakkadonderdag 15 juli 2021 @ 20:35
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 20:34 schreef voetbalmanager2 het volgende:

[..]

[..]

Er is geen bewijs dat al die mensen op het festival besmet zijn geraakt en sowieso is het minder dan 5% van het totaal.
MoreDakkadonderdag 15 juli 2021 @ 20:35
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 20:30 schreef Hexagon het volgende:

[..]

Op basis waarvan denk je dat andere landen ons dan nog binnen willen laten?
Dat heb ik je al verteld, lees maar een keer terug.
voetbalmanager2donderdag 15 juli 2021 @ 20:44
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 20:35 schreef MoreDakka het volgende:

[..]

Er is geen bewijs dat al die mensen op het festival besmet zijn geraakt en sowieso is het minder dan 5% van het totaal.
Tuurlijk, alle 900 waren al besmet, leverden toch een negatieve test in en werden toevallig allemaal met klachten 2 dagen later positief getest. Geloof je het zelf?
ludovicodonderdag 15 juli 2021 @ 20:45
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 20:44 schreef voetbalmanager2 het volgende:

[..]

Tuurlijk, alle 900 waren al besmet, leverden toch een negatieve test in en werden toevallig allemaal met klachten 2 dagen later positief getest. Geloof je het zelf?
PANIEK

Hoeveel van die 900 zijn besmette ouderen uit een risicogroep die al gevaccineerd zijn? Hoeveel zijn er opgenomen in het ziekenhuis? Hoeveel hebben iemand uit een risicogroep besmet die gevaccineerd is? Hoeveel daarvan zijn er int ziekenhuis opgenomen?
MoreDakkadonderdag 15 juli 2021 @ 20:45
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 20:44 schreef voetbalmanager2 het volgende:

[..]

Tuurlijk, alle 900 waren al besmet, leverden toch een negatieve test in en werden toevallig allemaal met klachten 2 dagen later positief getest. Geloof je het zelf?
Nee want dat verzin je zelf :)
voetbalmanager2donderdag 15 juli 2021 @ 20:49
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 20:45 schreef MoreDakka het volgende:

[..]

Nee want dat verzin je zelf :)
Ze waren allemaal gevaccineerd of getest voor de start en er hebben er 900 positief getest na afloop. Dat deden die 900 positief geteste alleen al omdat ze klachten hadden of zich opnieuw moesten testen ergens voor. Die 900 zijn dus niet alle besmette jongelui.

Een beetje een understatement om dat een superspread event te noemen.
ludovicodonderdag 15 juli 2021 @ 20:51
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 20:15 schreef SjoukjeHooynaayer het volgende:
Een gedachte-experiment:

Stel dat er geen coronatesten waren. Dan hadden we nu geen idee van die besmettingen. We zagen alleen een zeer lichte toename van covid in het ziekenhuis. Er zou dan helemaal geen probleem zijn geweest.
Heeft hier al iemand op gereageerd eigenlijk? Cognitieve dissonantie viert hoogtij.
MoreDakkadonderdag 15 juli 2021 @ 20:51
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 20:49 schreef voetbalmanager2 het volgende:

[..]

Ze waren allemaal gevaccineerd of getest voor de start en er hebben er 900 positief getest na afloop. Dat deden die 900 positief geteste alleen al omdat ze klachten hadden of zich opnieuw moesten testen ergens voor. Die 900 zijn dus niet alle besmette jongelui.
Correct. Maar het is niet vast te stellen hoeveel van die mensen besmet zijn geraakt op het festival of ergens anders. Dat is dan ook de kritiek op de 40 uur geldigheid.

quote:
Een beetje een understatement om dat een superspread event te noemen.
Nee, juist onzin. Nog geen 5% positief getest zonder bewijs dat de besmetting daar is opgelopen.
ludovicodonderdag 15 juli 2021 @ 20:51
Een gedachte-experiment:

Stel dat er geen coronatesten waren. Dan hadden we nu geen idee van die besmettingen. We zagen alleen een zeer lichte toename van covid in het ziekenhuis. Er zou dan helemaal geen probleem zijn geweest.
ludovicodonderdag 15 juli 2021 @ 20:54
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 20:51 schreef MoreDakka het volgende:
Correct. Maar het is niet vast te stellen hoeveel van die mensen besmet zijn geraakt op het festival of ergens anders. Dat is dan ook de kritiek op de 40 uur geldigheid.

Wie weet in de auto gezamenlijk / indrinken.
voetbalmanager2donderdag 15 juli 2021 @ 20:54
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 20:51 schreef MoreDakka het volgende:

[..]

Correct. Maar het is niet vast te stellen hoeveel van die mensen besmet zijn geraakt op het festival of ergens anders.
[..]

Er zullen er een paar al eerder besmet zijn geraakt en vooraf negatief getest hebben en een grotere groep jongeren zal niets gemerkt hebben, zich daardoor niet hebben laten testen na afloop en dus niet bij die 900 meegeteld zijn. Het zal een stuk hoger liggen dan die 900.

Maar goed, jij je zin, maken we er 800 van. Achthonderd besmettingen op een klein festival waarvan de meeste nooit gehoord hebben. Ook dan is het een superspread event.
ludovicodonderdag 15 juli 2021 @ 20:55
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 20:54 schreef voetbalmanager2 het volgende:

[..]

Er zullen er een paar al eerder besmet zijn geraakt en vooraf negatief getest hebben en een grotere groep jongeren zal niets gemerkt hebben, zich daardoor niet hebben laten testen na afloop en dus niet bij die 900 meegeteld zijn. Het zal een stuk hoger liggen dan die 900.

Maar goed, jij je zin, maken we er 800 van. Achthonderd besmettingen op een klein festival waarvan de meeste nooit gehoord hebben. Ook dan is het een superspread event.
Het is een superspread event ja, maar alleen maar omdat er een gebrek aan antistoffen heerst onder de gegadigden, hoeveel % van die 900 had al vaccinatie gehad overigens? En zijn het bijzondere symptomen of stelt het allemaal 3x niks voor?
voetbalmanager2donderdag 15 juli 2021 @ 20:57
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 20:55 schreef ludovico het volgende:

[..]

Het is een superspread event ja, maar alleen maar omdat er een gebrek aan antistoffen heerst onder de gegadigden, hoeveel % van die 900 had al vaccinatie gehad overigens? En zijn het bijzondere symptomen of stelt het allemaal 3x niks voor?
Waarschijnlijk niet veel. Daarom zijn die 900 ook besmet en de meeste aanwezigen niet. En daarom kan je het beste ook wachten met grote activiteiten totdat alle jongeren volledig gevaccineerd kan zijn.
MoreDakkadonderdag 15 juli 2021 @ 20:59
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 20:54 schreef voetbalmanager2 het volgende:

[..]

Er zullen er een paar al eerder besmet zijn geraakt en vooraf negatief getest hebben en een grotere groep jongeren zal niets gemerkt hebben, zich daardoor niet hebben laten testen na afloop en dus niet bij die 900 meegeteld zijn. Het zal een stuk hoger liggen dan die 900.

Maar goed, jij je zin, maken we er 800 van. Achthonderd besmettingen op een klein festival waarvan de meeste nooit gehoord hebben. Ook dan is het een superspread event.
Je weet het niet dus je zuigt maar wat getallen uit je duim. Zo kan ik het ook wel :)

En voor de zoveelste keer, als bij een evenement 95% van de aanwezigen niet besmet raakt is het geen superspreader.
voetbalmanager2donderdag 15 juli 2021 @ 21:01
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 20:59 schreef MoreDakka het volgende:

[..]

Je weet het niet dus je zuigt maar wat getallen uit je duim. Zo kan ik het ook wel :)
Er zijn 900 jongelui positief getest na dat festival. Er is geen enkele reden om aan te nemen dat de meeste elders besmet zijn.

quote:
En voor de zoveelste keer, als bij een evenement 95% van de aanwezigen niet besmet raakt is het geen superspreader.
:') Nee, zo werkt het niet natuurlijk
ludovicodonderdag 15 juli 2021 @ 21:03
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 20:57 schreef voetbalmanager2 het volgende:

[..]

Waarschijnlijk niet veel. Daarom zijn die 900 ook besmet en de meeste aanwezigen niet. En daarom kan je het beste ook wachten met grote activiteiten totdat alle jongeren volledig gevaccineerd kan zijn.
Ga er maar van uit dat als ze de kans hadden op vaccinatie maar die niet hebben genomen. Langer wachten zet geen zoden aan den dijk.
MoreDakkadonderdag 15 juli 2021 @ 21:03
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 21:01 schreef voetbalmanager2 het volgende:

[..]

Er zijn 900 jongelui positief getest na dat festival. Er is geen enkele reden om aan te nemen dat de meeste elders besmet zijn.

Er is ook geen bewijs dat die 900 mensen allemaal op dat festival besmet zijn geraakt. We weten ook niet wat de kansverdeling is. Met andere woorden: er valt heel weinig over te zeggen. Je kunt niet zomaar een evenement waar een zeer klein percentage mensen achteraf positief test bestempelen als superspreader event.
voetbalmanager2donderdag 15 juli 2021 @ 21:04
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 21:03 schreef ludovico het volgende:

[..]

Ga er maar van uit dat als ze de kans hadden op vaccinatie maar die niet hebben genomen. Langer wachten zet geen zoden aan den dijk.
Neuh, de meeste jongeren hebben nog niet de kans gehad om zich 2x te vaccineren. Dat punt bereiken we pas half/eind augustus.
ludovicodonderdag 15 juli 2021 @ 21:05
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 21:03 schreef MoreDakka het volgende:

[..]

Er is ook geen bewijs dat die 900 mensen allemaal op dat festival besmet zijn geraakt. We weten ook niet wat de kansverdeling is. Met andere woorden: er valt heel weinig over te zeggen. Je kunt niet zomaar een evenement waar een zeer klein percentage mensen achteraf positief test bestempelen als superspreader event.
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 21:04 schreef voetbalmanager2 het volgende:

[..]

Neuh, de meeste jongeren hebben nog niet de kans gehad om zich 2x te vaccineren. Dat punt bereiken we pas half/eind augustus.
Waarom 2x vaccineren als het ook 4x kan? Beter wachten we tot december 2023.
-XOR-donderdag 15 juli 2021 @ 21:06
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 18:14 schreef ludovico het volgende:

[..]
Men moet duidelijker worden gemaakt, hoe goed je beschermd bent tegen het coronavirus na een vaccinatie of een besmetting. Die oproep doet viroloog Annemiek van der Eijk van het Erasmus MC. 'We moeten het nog duidelijker uitleggen: Je bent niet beschermd na één vaccinatie. En als je al eerder het coronavirus hebt gehad, de alfa- of bètavariant, dan ben je ook niet beschermd tegen de deltavariant.'
Economen schijnen overigens vooral de gamma-variant te vrezen.
MoreDakkadonderdag 15 juli 2021 @ 21:06
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 21:04 schreef voetbalmanager2 het volgende:

[..]

Neuh, de meeste jongeren hebben nog niet de kans gehad om zich 2x te vaccineren. Dat punt bereiken we pas half/eind augustus.
Heel veel hebben wel al de eerste prik gehad.
voetbalmanager2donderdag 15 juli 2021 @ 21:07
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 21:03 schreef MoreDakka het volgende:

[..]

Er is ook geen bewijs dat die 900 mensen allemaal op dat festival besmet zijn geraakt. We weten ook niet wat de kansverdeling is. Met andere woorden: er valt heel weinig over te zeggen. Je kunt niet zomaar een evenement waar een zeer klein percentage mensen achteraf positief test bestempelen als superspreader event.
Nogmaals: er is geen enkele reden om te denken dat de meeste niet op dat festival besmet zijn geraakt. De kans is groot dat er meer dan die 900 besmet zijn geraakt, maar het niet gemerkt hebben.

Definitie van een superspread event mag je zelf opzoeken, maar daar valt dit festival zeker onder.
MoreDakkadonderdag 15 juli 2021 @ 21:08
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 21:07 schreef voetbalmanager2 het volgende:

[..]

Nogmaals: er is geen enkele reden om te denken dat de meeste niet op dat festival besmet zijn geraakt.
Je draait de bewijslast om, daar trapt niemand in natuurlijk. Leuk geprobeerd wel.
voetbalmanager2donderdag 15 juli 2021 @ 21:08
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 21:06 schreef MoreDakka het volgende:

[..]

Heel veel hebben wel al de eerste prik gehad.
En daarom zijn er ook geen 3 of 4 duizend besmettingen geconstateerd. Feit is dat 1 prik veel minder beschermd dan een volledige vaccinatie. Zelfs met Jansen.
Mortaxxdonderdag 15 juli 2021 @ 21:08
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 21:08 schreef MoreDakka het volgende:

[..]

Je draait de bewijslast om, daar trapt niemand in natuurlijk. Leuk geprobeerd wel.
Is allemaal toeval zeker. Wat maakt het nu uit dat ze op een festival besmet zijn geraakt
voetbalmanager2donderdag 15 juli 2021 @ 21:09
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 21:08 schreef MoreDakka het volgende:

[..]

Je draait de bewijslast om, daar trapt niemand in natuurlijk. Leuk geprobeerd wel.
Bewijslast :') We zitten niet in de rechtbank.
MoreDakkadonderdag 15 juli 2021 @ 21:09
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 21:08 schreef voetbalmanager2 het volgende:

[..]

En daarom zijn er ook geen 3 of 4 duizend besmettingen geconstateerd. Feit is dat 1 prik veel minder beschermd dan een volledige vaccinatie. Zelfs met Jansen.
Nee hoor. Één prik van welk vaccin dan ook beschermt voor meer dan 90% tegen ziekenhuisopname. Janssen nog wat meer. De kans op ziekenhuisopname is voor jongeren sowieso nihil bij besmetting.
ludovicodonderdag 15 juli 2021 @ 21:11
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 21:06 schreef -XOR- het volgende:

[..]

Economen schijnen overigens vooral de gamma-variant te vrezen.
Volgens mij zijn dat de natuurkundigen.

Economen zien hun hele wetenschap in deugen vallen, de homo-economicus bestaat niet.
MoreDakkadonderdag 15 juli 2021 @ 21:12
quote:
1s.gif Op donderdag 15 juli 2021 21:08 schreef Mortaxx het volgende:

[..]

Is allemaal toeval zeker. Wat maakt het nu uit dat ze op een festival besmet zijn geraakt
Maakt inderdaad weinig uit, maar als je beleid wil maken moet je natuurlijk wel enige onderbouwing hebben. Vergeet niet dat de regering alle festivals, ook buiten, gelijk stelt aan bijvoorbeeld nachtclubs.
voetbalmanager2donderdag 15 juli 2021 @ 21:12
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 21:09 schreef MoreDakka het volgende:

[..]

Nee hoor. Één prik van welk vaccin dan ook beschermt voor meer dan 90% tegen ziekenhuisopname. Janssen nog wat meer. De kans op ziekenhuisopname is voor jongeren sowieso nihil bij besmetting.
Het gaat niet om ziekenhuisopname. Jouw bewering was dat er nooit een superspread event in NL is geweest.
Daar gelden alleen besmettingen voor. Heel leuk dat je er iets bij haalt wat er niks mee te maken heeft, maar dat veranderd niks aan jouw bewering dat we nooit een superspread event hebben gehad.

We hebben er trouwens nog veel meer gehad dan dit ene festival. Wat dacht je van carnaval in het begin van de pandemie? Ook geen superspread event volgens jou?
Mortaxxdonderdag 15 juli 2021 @ 21:13
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 21:12 schreef MoreDakka het volgende:

[..]

Maakt inderdaad weinig uit, maar als je beleid wil maken moet je natuurlijk wel enige onderbouwing hebben. Vergeet niet dat de regering alle festivals, ook buiten, gelijk stelt aan bijvoorbeeld nachtclubs.
Op een festival hangt iedereen ook continu bij elkaar om de nek.
ludovicodonderdag 15 juli 2021 @ 21:14
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 21:08 schreef MoreDakka het volgende:

[..]

Je draait de bewijslast om, daar trapt niemand in natuurlijk. Leuk geprobeerd wel.
Mwoah ik vind wel dat als je een event hebt dat 9% van de totaal besmettingen voor zijn kiezen neemt dat dat significant is.

Of dat komt doordat er opgeroepen is om te testen zonder er symptomen waren? Zou kunnen, ik heb er niet in gekeken.

Maar het is veel en is de herleiden tot dat evenement. Dus alles wat verband houdt met dat event heeft gezamenlijk als superspread event gediend.
MoreDakkadonderdag 15 juli 2021 @ 21:15
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 21:12 schreef voetbalmanager2 het volgende:

[..]

Het gaat niet om ziekenhuisopname. Jouw bewering was dat er nooit een superspread event in NL is geweest.
Daar gelden alleen besmettingen voor. Heel leuk dat je er iets bij haalt wat er niks mee te maken heeft, maar dat veranderd niks aan jouw bewering dat we nooit een superspread event hebben gehad.

We hebben er trouwens nog veel meer gehad dan dit ene festival. Wat dacht je van carnaval in het begin van de pandemie? Ook geen superspread event volgens jou?
Er lopen twee dingen door elkaar inderdaad. Er zijn dit jaar geen superspread events geweest.

Je claimt iets over het vaccin dat context mist. De coronamaatregelen als geheel zijn ingesteld om ziekenhuisopnames te voorkomen, niet besmettingen. Daarom is het belangrijk altijd te vermelden wat de vaccins precies doen.
ludovicodonderdag 15 juli 2021 @ 21:17
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 21:08 schreef voetbalmanager2 het volgende:

[..]

En daarom zijn er ook geen 3 of 4 duizend besmettingen geconstateerd. Feit is dat 1 prik veel minder beschermd dan een volledige vaccinatie. Zelfs met Jansen.
Veel minder....

De verminderde kans van ziekenhuisopname voor die 15-25 jarigen is na 1 vaccinatie verlaagd van 0.01% naar 0.001%, en na de 2e vaccinatie naar 0.0001% (doen ze je geloven).

Die 0.009% lagere kans om het ziekenhuis in te komen, zelf weten hoe significant je die vindt, maar grote kans dat die kans gebaseerd is op een enkele met onderliggend lijden.

Risico's voor 15-25 jarigen zijn nihil, het vaccin kan dan ook niet meer helpen dan nihil tenzij het werkt als een soort van Super Mario Paddestoel en levens oplevert.

Voor zover ik weet zijn de vaccins geen levenselixers.
voetbalmanager2donderdag 15 juli 2021 @ 21:17
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 21:15 schreef MoreDakka het volgende:

[..]

Er lopen twee dingen door elkaar inderdaad. Er zijn dit jaar geen superspread events geweest.

Dat festival met 900 besmettingen was vorige week.

quote:
Je claimt iets over het vaccin dat context mist. De coronamaatregelen als geheel zijn ingesteld om ziekenhuisopnames te voorkomen, niet besmettingen. Daarom is het belangrijk altijd te vermelden wat de vaccins precies doen.
Daar hebben we het niet over. Jij bent nog steeds aan het volhouden dat we geen superspread events hebben gehad, alleen maak je er nu dit jaar van. Dat festival was vorige week en vaccins die wel of niet effectief zijn staan daar los van.

Jouw bewering wat betreft vaccins is trouwens ook onzin, maar ik heb geen zin het daar nu over te hebben.
SjoukjeHooynaayerdonderdag 15 juli 2021 @ 21:19
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 20:51 schreef ludovico het volgende:

[..]

Heeft hier al iemand op gereageerd eigenlijk? Cognitieve dissonantie viert hoogtij.
Mijn mening dissoneert misschien met jouw beperkte cognos, maar dat is niet van belang.
MoreDakkadonderdag 15 juli 2021 @ 21:21
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 21:17 schreef voetbalmanager2 het volgende:

[..]

Dat festival met 900 besmettingen was vorige week.
Ok, herhaal het nog maar 900 keer misschien wordt het dan ineens waar _O-

Maar goed, als je het niet van mij wil horen: https://www.trouw.nl/binn(...)l-verknipt~b14d0935/
ludovicodonderdag 15 juli 2021 @ 21:21
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 21:19 schreef SjoukjeHooynaayer het volgende:

[..]

Mijn mening dissoneert misschien met jouw beperkte cognos, maar dat is niet van belang.
Neehoor, ben het er helemaal mee eens, zonder die tests waren we nu niet spastisch gaan doen.
Ik zou op gaan roepen idd niet meer te gaan testen. Wat een onzin.
MoreDakkadonderdag 15 juli 2021 @ 21:23
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 21:17 schreef voetbalmanager2 het volgende:

[..]

Jouw bewering wat betreft vaccins is trouwens ook onzin, maar ik heb geen zin het daar nu over te hebben.
quote:
Belangrijker is echter dat de bescherming tegen ziekenhuisopname bij volledige vaccinatie onverminderd hoog is, ongeacht de variant: 96 procent bij Pfizer, 92 procent bij AstraZeneca. Drie weken na één prik met Pfizer was de bescherming tegen ziekenhuisopname door de deltavariant 94 procent. Bij AstraZeneca bleek dat 71 procent.
https://www.parool.nl/ams(...)-amsterdam~b375c1b7/

Alleen bij 1x AZ is het dus minder. Maar dat is in Nederland al weer niet van toepassing, vrijwel iedereen die AZ kon krijgen heeft de tweede prik al gehad.

Daarom is het dus ook helemaal niet zo erg dat een paar duizend jongeren per dag besmet raken. De vaccins werken geweldig goed en we hebben het virus dus al verslagen *O*

[ Bericht 8% gewijzigd door MoreDakka op 15-07-2021 21:28:50 ]
SjoukjeHooynaayerdonderdag 15 juli 2021 @ 21:24
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 21:21 schreef ludovico het volgende:

[..]

Neehoor, ben het er helemaal mee eens, zonder die tests waren we nu niet spastisch gaan doen.
Ik zou op gaan roepen idd niet meer te gaan testen. Wat een onzin.
O, excuses voor het verkeerd begrijpen. We zijn het dus eigenlijk eens.
ludovicodonderdag 15 juli 2021 @ 21:27
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 21:24 schreef SjoukjeHooynaayer het volgende:

[..]

O, excuses voor het verkeerd begrijpen. We zijn het dus eigenlijk eens.
Jep, mijn stelling is alleen dat je post genegeerd wordt omdat men dat niet graag wilt toegeven.
voetbalmanager2donderdag 15 juli 2021 @ 21:31
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 21:23 schreef MoreDakka het volgende:

[..]

[..]

https://www.parool.nl/ams(...)-amsterdam~b375c1b7/

Alleen bij 1x AZ is het dus minder. Maar dat is in Nederland al weer niet van toepassing, vrijwel iedereen die AZ kon krijgen heeft de tweede prik al gehad.
Jansen is 66% bij 1 prik en Moderna weet ik niet, maar niet zo effectief als 1 prik Pfizer. En 66% en 71% is een stuk minder dan in de 90%.

Maar nogmaals: het is een superspread event omdat er zoveel besmet zijn geraakt. Als dat is omdat veel jongeren nog maar 1 prik hebben gehad dan veranderd dat niets aan dat feit. Ook als ze wel volledig gevaccineerd zouden zijn dan veranderd dat niets aan het feit dat dat een superspread event is geweest.

De reden waarom zoveel mensen zijn besmet veranderd niets aan dat feit.
We hebben het nog steeds over dat jij blijft beweren dat dit niet zo'n event was en daar mag je alle redenen voor verzinnen wat er wel of niet fout is gegaan, maar jouw bewering blijft bullshit.
SjoukjeHooynaayerdonderdag 15 juli 2021 @ 21:33
Ik kan mijn gedachten-experiment nog wel wat uitbreiden.

Dat huidige pandemie juist plaatsvindt in de periode 2019-2021 mogen we toch wel toeval noemen? Althans, de echte oorzaken zijn ons onbekend. Dus deze pandemie had er net zo goed kunnen zijn in de jaren 2029-2031, toch?

Of bijvoorbeeld in de jaren 1989-1991. Maar .... toen bestonden er nog helemaal geen PCR-testen!

Dat brengt ons tot de volgende conclusie: het is mogelijk dat er in 1991 een "pandemie" is geweest die door niemand is opgemerkt.
ludovicodonderdag 15 juli 2021 @ 21:38
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 21:33 schreef SjoukjeHooynaayer het volgende:
Ik kan mijn gedachten-experiment nog wel wat uitbreiden.

Dat huidige pandemie juist plaatsvindt in de periode 2019-2021 mogen we toch wel toeval noemen? Althans, de echte oorzaken zijn ons onbekend. Dus deze pandemie had er net zo goed kunnen zijn in de jaren 2029-2031, toch?

Of bijvoorbeeld in de jaren 1989-1991. Maar .... toen bestonden er nog helemaal geen PCR-testen!

Dat brengt ons tot de volgende conclusie: het is mogelijk dat er in 1991 een "pandemie" is geweest die door niemand is opgemerkt.
Nouja de druk op de ziekenhuizen is wel extreem natuurlijk, zoals bij Spaanse griep. Zo was dat ook wel nu.

Het is geen normaal golfje als je uit nood studenten moet huisvesten in de IC's danwel noodhospitalen denkt te moeten opzetten etc etc etc.

Ik had ons wel wat verder verwacht alleen qua aanpak... Italië lieten we ook lekker zelf zijn shit oplossen, sturen we wat stuivers op na afloop als de problemen weg zijn.. Gebrek aan hulp afkopen is voldoende blijkbaar.
SjoukjeHooynaayerdonderdag 15 juli 2021 @ 21:42
Meten is weten. Maar metingen moet wel juist worden beoordeeld.

De PCR-testen meten nu dus blijkbaar dat de deltavariant zich verspreid zonder dat er iemand ziek van wordt.

Dat is enerzijds goed nieuws en anderzijds sowieso interessant. Het maakt de hypothese mogelijk dat wellicht ieder jaar wel virussen van het type X zich onder de mensen verspreiden zonder dat dit door iemand wordt opgemerkt.

Misschien is dit wel normaal en gebeurt dit al miljoenen jaren.
SjoukjeHooynaayerdonderdag 15 juli 2021 @ 21:47
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 21:38 schreef ludovico het volgende:

[..]

Nouja de druk op de ziekenhuizen is wel extreem natuurlijk, zoals bij Spaanse griep. Zo was dat ook wel nu.

Het is geen normaal golfje als je uit nood studenten moet huisvesten in de IC's danwel noodhospitalen denkt te moeten opzetten etc etc etc.

Ik had ons wel wat verder verwacht alleen qua aanpak... Italië lieten we ook lekker zelf zijn shit oplossen, sturen we wat stuivers op na afloop als de problemen weg zijn.. Gebrek aan hulp afkopen is voldoende blijkbaar.
Ja, zeker. Vorig jaar was er een serieuze epidemie in Nederland.

Maar nu? Wordt het nu nog steeds een epidemie genoemd?
voetbalmanager2donderdag 15 juli 2021 @ 21:49
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 21:47 schreef SjoukjeHooynaayer het volgende:

[..]

Ja, zeker. Vorig jaar was er een serieuze epidemie in Nederland.

Maar nu? Wordt het nu nog steeds een epidemie genoemd?
Pandemie. En ja. Daar heeft de situatie in Nederland verder weinig invloed op.
Puntenjagervrijdag 16 juli 2021 @ 01:07
quote:
1s.gif Op woensdag 14 juli 2021 10:24 schreef Hamzoef het volgende:
Goh, een mening van een individu die ook even aandacht wil.

Bedankt, maar doen we niets mee.
:')

Louis Kroes is hoogleraar virologie en hoofd van de afdeling Medische Microbiologie in het Leids Universitair Medisch Centrum.
ludovicovrijdag 16 juli 2021 @ 01:08
quote:
2s.gif Op vrijdag 16 juli 2021 01:07 schreef Puntenjager het volgende:

[..]

:')

Louis Kroes is hoogleraar virologie en hoofd van de afdeling Medische Microbiologie in het Leids Universitair Medisch Centrum.
Karen op Facebook weet meer van virussen.
Puntenjagervrijdag 16 juli 2021 @ 01:30
quote:
0s.gif Op vrijdag 16 juli 2021 01:08 schreef ludovico het volgende:

[..]

Karen op Facebook weet meer van virussen.
Klopt. Wetenschap is ook maar een mening.
ludovicovrijdag 16 juli 2021 @ 01:49
quote:
10s.gif Op vrijdag 16 juli 2021 01:30 schreef Puntenjager het volgende:

[..]

Klopt. Wetenschap is ook maar een mening.
Meestal gaat het fout bij de interpretatie van matige wetenschap door mensen die überhaupt de info in papers maar matig begrijpen.

En experts die wetenschap bovenmatig gebruiken komen tot betere inzichten met sterker fundament maar ook daar is veeeel ruimte om tot radicaal andere inzichten te komen.

Wetenschap is niet een mening maar de interpretatie ervan wel.

Maar ik zal wel gek zijn!
MoreDakkadonderdag 29 juli 2021 @ 22:19
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 21:17 schreef voetbalmanager2 het volgende:

[..]

Dat festival met 900 besmettingen was vorige week.
[..]

Daar hebben we het niet over. Jij bent nog steeds aan het volhouden dat we geen superspread events hebben gehad, alleen maak je er nu dit jaar van. Dat festival was vorige week en vaccins die wel of niet effectief zijn staan daar los van.
https://www.bnr.nl/nieuws(...)r#Echobox=1627577230

quote:
Het festival Verknipt is toch geen superspread-event. Want veel bezoekers waren al besmet voordat ze op het festival aankwamen. Dat blijkt uit bron- en contactonderzoek van de GGD Utrecht.
Bluesdudedonderdag 29 juli 2021 @ 23:50
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 21:17 schreef voetbalmanager2 het volgende:

[..]

Dat festival met 900 besmettingen was vorige week.
Nog een superspreadgebeuren:

https://www.bndestem.nl/b(...)aterdicht~a4393613d/
voetbalmanager2vrijdag 30 juli 2021 @ 00:05
quote:
Er zijn meerdere van dit soort incidenten geweest in de 2 weken dat festivals en feesten gewoon konden. Nu blijkt achteraf dat dat Festival verknipt bezocht werd door meerdere personen die al besmet waren.
Jij hebt achteraf goed gegokt, maar natuurlijk zijn er wel superspreadevents geweest in NL.
Bluesdudevrijdag 30 juli 2021 @ 00:22
foutje..

[ Bericht 98% gewijzigd door Bluesdude op 30-07-2021 00:29:11 ]
Bluesdudevrijdag 30 juli 2021 @ 00:25
quote:
Ruim twee derde van de mensen die naar het festival gingen, waren al besmet voor ze er heen gingen.
Schrijft BNR, maar ze gaan hier flink de fout in...
Het was eenderde


Van de 20.000 bezoekers die op twee dagen Verknipt bezochten, testten naderhand bijna 1100 mensen positief op corona. Van de 300 besmette bezoekers uit Utrecht, waren er 100 bij de start van het festival al besmet, zag arts infectieziektebestrijding Putri Hintaran van de GGD regio Utrecht na onderzoek.
---------------------
https://www.parool.nl/ned(...)r-festival~bbc3b317/

1100 werden positief bevonden
300 mensen werden met bronnen en contactmethodes onderzocht
100 waren al voor het begin met covid binnengekomen
200 zijn dus op het festival besmet geraakt

Dat kun je dan een superspreaderevent noemen van ca 700 mensen besmet.

Btw... ongeveer 50% van de Nederlandse bevolking is volledig gevaccineerd
Amerika was eerder op stoom in januari met vaccineren maar ze zitten nu ook op 50% ca
De wappie-ideologie is meer populair dan in Nederland
MoreDakkavrijdag 30 juli 2021 @ 01:39
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 juli 2021 00:05 schreef voetbalmanager2 het volgende:

[..]

Er zijn meerdere van dit soort incidenten geweest in de 2 weken dat festivals en feesten gewoon konden. Nu blijkt achteraf dat dat Festival verknipt bezocht werd door meerdere personen die al besmet waren.
Jij hebt achteraf goed gegokt, maar natuurlijk zijn er wel superspreadevents geweest in NL.
Ik heb niet goed gegokt, ik heb gezegd dat de informatie gewoon niet volledig was op dat moment en dat de conclusies die door jou en in de media niet genomen konden worden. Dát is het punt, men reageert op onvolledige informatie met draconische maatregelen.
Fietsenrekvrijdag 30 juli 2021 @ 10:01
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 juli 2021 00:25 schreef Bluesdude het volgende:

[..]

Schrijft BNR, maar ze gaan hier flink de fout in...
Het was eenderde


Van de 20.000 bezoekers die op twee dagen Verknipt bezochten, testten naderhand bijna 1100 mensen positief op corona. Van de 300 besmette bezoekers uit Utrecht, waren er 100 bij de start van het festival al besmet, zag arts infectieziektebestrijding Putri Hintaran van de GGD regio Utrecht na onderzoek.
---------------------
https://www.parool.nl/ned(...)r-festival~bbc3b317/

1100 werden positief bevonden
300 mensen werden met bronnen en contactmethodes onderzocht
100 waren al voor het begin met covid binnengekomen
200 zijn dus op het festival besmet geraakt

Dat kun je dan een superspreaderevent noemen van ca 700 mensen besmet.

Btw... ongeveer 50% van de Nederlandse bevolking is volledig gevaccineerd
Amerika was eerder op stoom in januari met vaccineren maar ze zitten nu ook op 50% ca
De wappie-ideologie is meer populair dan in Nederland
Scheelt weer inenten lol. Ikzelf denk dat natuurlijke infectie de beste bescherming biedt tegen een toekomstige infectie, uitgezonderd de oudere en zwakkere, die hebben wel baat bij een vaccinatie.
sjorsie1982vrijdag 30 juli 2021 @ 10:05
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 juli 2021 01:39 schreef MoreDakka het volgende:

[..]

Ik heb niet goed gegokt, ik heb gezegd dat de informatie gewoon niet volledig was op dat moment en dat de conclusies die door jou en in de media niet genomen konden worden. Dát is het punt, men reageert op onvolledige informatie met draconische maatregelen.
Soms kan je niet wachten op alle informatie.
sjorsie1982vrijdag 30 juli 2021 @ 10:06
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 juli 2021 10:01 schreef Fietsenrek het volgende:

[..]

Scheelt weer inenten lol. Ikzelf denk dat natuurlijke infectie de beste bescherming biedt tegen een toekomstige infectie, uitgezonderd de oudere en zwakkere, die hebben wel baat bij een vaccinatie.
Ik weet niet of het per individu de beste bescherming is, maar wel voor de gehele mensheid en de aarde.
RM-rfvrijdag 30 juli 2021 @ 10:16
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 juli 2021 00:25 schreef Bluesdude het volgende:
Dat kun je dan een superspreaderevent noemen van ca 700 mensen besmet.
het valt te betwijfelen of het heel veel zin heeft snel en veel te smijten met die term ..

'superspreader-events' is een term uit de epidemologie/virologie die bedoeld is om de exacte condities waaronder virussen zich versneld kunnen verspreiden te onderzoeken.
men gaat er dan vanuit dat in de omstandigheden van zo'n event er een verhoogde besmettingskans was en onderzoekt waarom dat gebeurde.

belangrijk hierbij is de vaststelling rondom de verspreiding van virussen dat slechts een klein deel der besmette mensen vooor het grootste deel van besmettingen verantwoordelijk is (naar ik meen stelt men dat ongeveer 10% van de besmette personen ook daadwerkelijk een groot aantal anderen besmet, de rest besmet niemand anders of hooguit een direkt contactpersoon)

Ik vind het erg jammer als men dit nu beperkt tot enkel het tellen van aantallen besmettingen zonder te kijken naar _hoe_ besmettingen tot stand gekomen zijn, welke personen meer anderen besmetten en waardoor dit kan komen.

Het is al hoopgevend dat men in nederland nu iig wel het versterkte testbeleid ook inzet om effectief contacttracing te doen (mag ik hopen dat dit niet weer geheel stil gaat vallen) en ook onderzoek naar op welke locaties er meer besmettingen plaatsvinden...

maar helaas lijken de onderzoekers in nederrland daar nog wel behoorlije stappen te zetten (in tegenstelling tot duitsland waar men erg veel tijd en moeite juist in dit onderzoek steekt en ook specifieke op basis daarvan aanwijzingen geeft voor bv ventilatie en het controleren van bezoekersstromen om zo besmetttingen te voorkomen)
Bluesdudevrijdag 30 juli 2021 @ 10:21
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 juli 2021 10:06 schreef sjorsie1982 het volgende:

[..]

Ik weet niet of het per individu de beste bescherming is, maar wel voor de gehele mensheid en de aarde.
Op de schaal van 7,5 miljard mensen: niet vaccineren leidt wel tot tientallen miljoenen doden en langdurige zieken.
Die slachtpartij kan vertraagd verlopen als mensen zich houden aan lockdowns, afstand houden, mondkapjes en ventilatie in binnenruimtes. Wat ook weer de normale manier van leven schaadt. Voor vele jaren.
Dus vaccineren is bescherming nr 1
MoreDakkavrijdag 30 juli 2021 @ 20:28
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 juli 2021 10:05 schreef sjorsie1982 het volgende:

[..]

Soms kan je niet wachten op alle informatie.
Daar was hier absoluut geen sprake van in ieder geval.
Pleun2011vrijdag 30 juli 2021 @ 20:30
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 juli 2021 10:21 schreef Bluesdude het volgende:

[..]

Op de schaal van 7,5 miljard mensen: niet vaccineren leidt wel tot tientallen miljoenen doden en langdurige zieken.
Die slachtpartij kan vertraagd verlopen als mensen zich houden aan lockdowns, afstand houden, mondkapjes en ventilatie in binnenruimtes. Wat ook weer de normale manier van leven schaadt. Voor vele jaren.
Dus vaccineren is bescherming nr 1
Tientallen miljoenen is wat overdreven. Dat was bij de Spaanse griep het geval, maar Covid-19 is veel minder dodelijk.
Bluesdudevrijdag 30 juli 2021 @ 21:23
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 juli 2021 20:30 schreef Pleun2011 het volgende:

[..]

Tientallen miljoenen is wat overdreven. Dat was bij de Spaanse griep het geval, maar Covid-19 is veel minder dodelijk.
De inschatting is dat 1 % van de besmette mensen overlijden of in dodelijk gevaar komen zonder behandeling
1 % van 7,5 miljard mensen is 75 miljoen.
Zonder vaccins is dat mogelijk.
Het dodenpercentage wordt minder door medische behandeling.
Dan kun je nog tot 20 - 30 miljoen komen ?

Bericht van 11 juni 2021
quote:
Het totale aantal geregistreerde doden wereldwijd komt volgens de Johns Hopkins University uit op 3,8 miljoen. Het aantal geregistreerde besmettingen sinds het begin van de pandemie staat op 174 miljoen.
De daadwerkelijke aantallen zijn waarschijnlijk groter, omdat niet ieder land de gegevens even goed bijhoudt.
https://www.nu.nl/coronav(...)an-in-heel-2020.html

3,8 miljoen doden/ 174 miljoen geregistreerde besmettingen
even natte vinger...
stel 4,5 miljoen doden op 1,5 miljard werkelijke besmettingen
dan kun je stellen in potentie 22 miljoen doden op 7,5 miljard besmettingen als de hele wereldbevolking besmet zou zijn.
ludovicovrijdag 30 juli 2021 @ 21:28
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 juli 2021 21:23 schreef Bluesdude het volgende:

[..]

De inschatting is dat 1 % van de besmette mensen overlijden of in dodelijk gevaar komen zonder behandeling
1 % van 7,5 miljard mensen is 75 miljoen.
Zonder vaccins is dat mogelijk.
Het dodenpercentage wordt minder door medische behandeling.
Dan kun je nog tot 20 - 30 miljoen komen ?

Bericht van 11 juni 2021
[..]

https://www.nu.nl/coronav(...)an-in-heel-2020.html

3,8 miljoen doden/ 174 miljoen geregistreerde besmettingen
even natte vinger...
stel 4,5 miljoen doden op 1,5 miljard werkelijke besmettingen
dan kun je stellen in potentie 22 miljoen doden op 7,5 miljard besmettingen als de hele wereldbevolking besmet zou zijn.
World IFR is 0.23%, geen idee waarom je denkt dat ze geen behandeling krijgen of dat dit anders gaat zijn in de toekomst tov nu?
Je rekent met een IFR die meer dan een factor 10 te hoog ligt.
Die 22 miljoen klopt wel aardig overigens, maar vanwege een rekenfout volgens mij.
Bluesdudevrijdag 30 juli 2021 @ 22:09
https://www.acsh.org/news(...)es-sex-and-age-15163

IFR = (COVID Deaths / COVID Infections)
Mijn hypothese van 4,5 miljoen /1,5 miljard komt neer op een IRF van 0.3 %
Zit ik toch akelig dicht bij het geconstateerde dodenpercentage van 0.23 %

0.23 % van de gehele wereldbevolking is 17,25 miljoen doden
Mijn mogelijk IRF van 0.3 % is zeker niet 10 x te hoog

Maar.. die 0.23 komt door medische behandeling,lockdowns, andere beschermende maatregelen die toch fors ingrijpen in het normale functioneren van de samenleving.
Zonder die beschermingen was het aantal doden hoger. Vandaar dat ik ook een gedane schatting wat ik oppikte van deskundigen van 1 % noem
Dus 75 miljoen doden zonder die beschermende maatregelen
ludovicovrijdag 30 juli 2021 @ 22:11
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 juli 2021 22:09 schreef Bluesdude het volgende:
https://www.acsh.org/news(...)es-sex-and-age-15163

IFR = (COVID Deaths / COVID Infections)
Mijn hypothese van 4,5 miljoen /1,5 miljard komt neer op een IRF van 0.3 %
Zit ik toch akelig dicht bij het geconstateerde dodenpercentage van 0.23 %

0.23 % van de gehele wereldbevolking is 17,25 miljoen doden
Mijn mogelijk IRF van 0.3 % is zeker niet 10 x te hoog

Maar.. die 0.23 komt door medische behandeling,lockdowns, andere beschermende maatregelen die toch fors ingrijpen in het normale functioneren van de samenleving.
Zonder die beschermingen was het aantal doden hoger. Vandaar dat ik ook een gedane schatting wat ik oppikte van deskundigen van 1 % noem
Dus 75 miljoen doden zonder die beschermende maatregelen
True, naja, kijk maar naar Brazilïe dan denk, mensen nemen zelf wel maatregelen, ook al legt de overheid het niet op...
DDDDDaafvrijdag 30 juli 2021 @ 22:24
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 juli 2021 22:11 schreef ludovico het volgende:

[..]

True, naja, kijk maar naar Brazilïe dan denk, mensen nemen zelf wel maatregelen, ook al legt de overheid het niet op...
Alsof burgers willoze lemmingen zijn die allemaal aan corona zullen sterven wanneer ze niet braaf aan de papieren coronawerkelijkheid van de overheid deelnemen...
Bluesdudevrijdag 30 juli 2021 @ 22:32
Ik geloof dat ik Baudet laatst hoorde over slechts 0,23 % doden. Zijn redenering is.... en met zo weinig risico is vaccinatie, lockdowns, mondkapjes etc niet nodig.... Ja hallo.... die 0.23 % is juist laag door die maatregelen
Zonder dat... kun je op 1% IRF komen...dwz 175.000 doden in Nederland als de hele Nederlandse bevolking besmet raakt door een politiek beleid en maatschappelijk denkwijze die Baudet voorstaat
ludovicovrijdag 30 juli 2021 @ 22:36
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 juli 2021 22:32 schreef Bluesdude het volgende:
Ik geloof dat ik Baudet laats hoorde over slechts 0,23 % doden. Zijn redenering is.... en met zo weinig risico is vaccinatie, lockdowns, mondkapjes etc niet nodig.... Ja hallo.... die 0.23 % is juist laag door die maatregelen
Zonder dat... kun je op 1% IRF komen...dwz 175.000 doden in Nederland als de hele Nederlandse bevolking besmet raakt door een politiek beleid en maatschappelijk denkwijze die Baudet voorstaat
De 0.23 komt van een onderzoek waarin staat dat het voor NL 0.7 is.

Robin Fransman heeft wat zitten rekenen op zijn website ESB oid.
Kwam uit op IFR van 0.09 voor <70
IFR van 0.7 voor totale groep
IFR van 0.23 voor totaal exclusief zij met WLZ indicatie.

Dat was vóór de vaccinaties, die het risico met 80% verkleinen.
Neem je die risico's mee na vaccinaties is het hele zooitje lager dan bij influenza, maar men blijft het allemaal een gigantisch risico vinden en denken dat Corona mega dodelijk is.
DDDDDaafvrijdag 30 juli 2021 @ 22:36
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 juli 2021 22:32 schreef Bluesdude het volgende:
Ik geloof dat ik Baudet laats hoorde over slechts 0,23 % doden. Zijn redenering is.... en met zo weinig risico is vaccinatie, lockdowns, mondkapjes etc niet nodig.... Ja hallo.... die 0.23 % is juist laag door die maatregelen
Zonder dat... kun je op 1% IRF komen...dwz 175.000 doden in Nederland als de hele Nederlandse bevolking besmet raakt door een politiek beleid en maatschappelijk denkwijze die Baudet voorstaat
Jij denkt dat de burgerbevolking zich gewillig naar de slachtbank laat leiden zonder lockdowns, avondklokken, alcoholverkoopverbod enz.? Zodra er grote aantallen mensen ernstig ziek worden of zelfs sterven brengen mensen zichzelf echt wel in veiligheid.
Alfjevrijdag 30 juli 2021 @ 23:11
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 juli 2021 22:36 schreef DDDDDaaf het volgende:

[..]

Jij denkt dat de burgerbevolking zich gewillig naar de slachtbank laat leiden zonder lockdowns, avondklokken, alcoholverkoopverbod enz.? Zodra er grote aantallen mensen ernstig ziek worden of zelfs sterven brengen mensen zichzelf echt wel in veiligheid.
Je bent toch niet werkelijk zo naïef dat je denkt dat de bevolking op tijd doorheeft dat het mis gaat? Tot de eerste beelden van overvolle ziekenhuizen en jankende mensen omdat zij of hun geliefden niet in het ziekenhuis terecht kunnen zullen weinig mensen zichzelf beperkingen opleggen, hooguit mensen die kwetsbaar zijn. En die worden nog kwetsbaarder als het virus meer rondgaat.

En zelfs als het helemaal mis is gegaan dan gebeurt er nog veel te weinig want iedereen kent wel mensen die corona gehad hebben en die hadden er nauwelijks last van. Je hoeft maar te kijken naar al die mensen die op tv kwamen vertellen dat de maatregelen prima waren maar er voor hun sectortje een uitzondering gemaakt moest worden. Als men dat zichzelf op moet leggen gebeurt dat natuurlijk niet.

En zelfs al zou men tot plotselinge inkeer komen en zich voorbeeldig gedragen dan is het nog veel te laat. Dan duurt het nog twee weken voordat het enig effect sorteert, twee weken waarin de besmettingen in record tempo oplopen (exponentiele groei is a bitch) terwijl de zorg al overbelast is. Niet alleen mensen met corona die het met goede zorg prima hadden kunnen overleven zullen overleiden, maar ook nog velen met andere levensbedreigende ziekten. En het duurt dan zeker nog eens twee weken voor de druk op de zorg enigszins gaat afnemen.
Bluesdudezaterdag 31 juli 2021 @ 00:20
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 juli 2021 22:36 schreef ludovico het volgende:

Dat was vóór de vaccinaties, die het risico met 80% verkleinen.
Neem je die risico's mee na vaccinaties is het hele zooitje lager dan bij influenza, maar men blijft het allemaal een gigantisch risico vinden en denken dat Corona mega dodelijk is.
Je overdrijft de bezorgdheid van mensen. Altijd overdrijven sommigen in tijden van spanning, onrust.
Jij doet het ook.
Gelukkig dat de hele samenleving zo graag vaccinaties wilde in 2020.
Oja... Baudet wilde dat niet. Die wilde mensen de dood insturen of een maandenlange ziekte laten ondergaan .
Nog steeds is dat zijn denkwijze .
Die 3 miljoen coronadoden die hij niet erg vond om een dictatuur van Soros te voorkomen is bereikt.
Zou hij zes miljoen coronadoden ook acceptabel vinden ?

[ Bericht 1% gewijzigd door Bluesdude op 31-07-2021 00:28:52 ]
Bluesdudezaterdag 31 juli 2021 @ 00:27
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 juli 2021 22:36 schreef DDDDDaaf het volgende:

[..]

Jij denkt dat de burgerbevolking zich gewillig naar de slachtbank laat leiden zonder lockdowns, avondklokken, alcoholverkoopverbod enz.? Zodra er grote aantallen mensen ernstig ziek worden of zelfs sterven brengen mensen zichzelf echt wel in veiligheid.
Ik had het over een "maatschappelijke denkwijze die Baudet voorstaat"
Hij promoot dat mensen geen lockdowns, vaccinaties, anderhalve meter afstand moet naleven.
Gewoon doen alsof er niks aan de hand is.
Als politiek en heersende moraal dat voorschrijft...dan kom je rap tot tienduizenden doden in Nederland, misschien wel 1% van de gehele besmette Nederlandse bevolking.

Maar gelukkig is de Nederlandse bevolking niet zo dom als Baudet en zijn wappies.

Btw... in Amerika zijn er grote bedrijven die de werknemers vaccinaties willen verplichten of mondkapjes op de werkvloer
Het is natuurlijk wel hun verplichting een veilige werkplek te maken.

[ Bericht 3% gewijzigd door Bluesdude op 31-07-2021 00:36:02 ]