Als er een recessie volgt wel ja, maar de economie toont zich extreem veerkrachtig dus er is (vooralsnog) geen aanleiding om dat te stellen. Het is ook grappig dat je nog amper discussie hebt over zaken als stikstof, alsof we allemaal beseffen hoe irrelevant dat eigenlijk is/was. Al is wel er absurd veel geleend is dus een rentestijging kan roet in het eten gaan gooien.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 22:22 schreef chratnox het volgende:
[..]
Omdat als de steunmaatregelen aflopen je pas echt weet hoe groot de problemen zijn. Er worden in meerdere sectoren aangegeven dat de huidige steun bij lange na onvoldoende is, dus je kunt er donder op tegen zeggen dat er nog een hoop bedrijven om gaan vallen. Dat gaat werkloosheid tot gevolg hebben.
Wellicht kortdurend, maar als we daadwerkelijk een recessie in gaan wordt dat wel langer.
Het lijkt mij dat je een domino effect kunt krijgen.
Horeca-ondernemer kan huur niet meer betalen, wordt opgeschort door Belastingdienst, bank en pandeigenaar. Horeca-ondernemer gaat op de fles, Belastingdienst krijgt nog zoveel mogelijk geld (die staan vooraan), bank en pandeigenaar niet. Bank moet afschrijven en gaat verliezen maken, dus raakt in de problemen. Pandeigenaar krijgt geld niet dus raakt in de problemen. Etc..
Daar heb je dan nu toch niets aan? Er kan nu gewoon niets. En het is alleen maar goed dat Rutte niet in ging op vragen over wat er eventueel later wel weer kan, want dat is nu niet de realiteit.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 22:25 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Maar misschien over een x aantal weken wel.
Nee maar je mag hopen dat ze daar achter de schermen wel over nadenken.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 22:28 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Daar heb je dan nu toch niets aan? Er kan nu gewoon niets. En het is alleen maar goed dat Rutte niet in ging op vragen over wat er eventueel later wel weer kan, want dat is nu niet de realiteit.
Aannemelijk is hetzelfde als bewijs?quote:Op dinsdag 12 januari 2021 22:27 schreef Gretzl het volgende:
[..]
Er is nogmaals geen bewijs voor dat de eerste epidemie in de Europese landen (wat jij nu suggereert) sluimerend is ontstaan, doordat er klaarblijkelijk al veel eerder dan gedacht positieve personen rondliepen. Het is nog altijd het meest aannemelijk dat de grote uitbraak in Noord-Italië is veroorzaakt door reisverkeer met China en een paar superverspreiders. De Italianen hebben het vervolgens door (winter)sportvakanties en door een voetbalwedstrijd in snel tempo verder over Europa verspreid.
Dank voor je reactiequote:Op dinsdag 12 januari 2021 22:24 schreef Gretzl het volgende:
[..]
Maar beste @:chratnox, hoe verklaar je dan dat Australië op het hoogtepunt van hun 'tweede golf' op bijna 700 dagelijkse besmettingen zat (6 augustus), en het ze uiteindelijk toch gelukt is om naar vrijwel nul te gaan? Bijna alle gevallen die er daar nu nog opduiken de laatste maanden betreffen 'importgevallen', reizigers die direct bij aankomst getest worden en daarna in isolatie gaan. Dit is ze gelukt zonder het hele land op slot te gooien. In de deelstaat waar de epidemie het hardnekkigst was (Victoria) had men wel een lockdown van een paar maanden nodig, totdat het aantal nieuwe besmettingen weer laag genoeg was om alles op te kunnen sporen met BCO.
Waarom zouden Nederland/België/Duitsland/Frankrijk/Denmarken etc. vanaf het aantal van 600 dagelijkse besmettingen niet stapje voor stapje terug kunnen gaan naar de nul? Kun je me dat misschien uitleggen? Bedenk dat veel Europese landen op enig moment ruim onder die 600 gevallen zaten. Want dit is wel de basis van het gedachtegoed van Red Team. Ga je uit van het voorzorgsprincipe dan wil je zo snel mogelijk terug naar een zo laag mogelijk niveau van besmettingen, omdat een kleine opleving (R die even boven de 1 komt) allesbehalve direct leidt tot een nieuwe oncontroleerbare golf. Dat is het principe van containment. Veel ingewikkelder is het gewoon niet. Met SARS en MERS is het de getroffen landen destijds ook goed gelukt om met containment de schade grotendeels te beperken. Daarmee werd ook voorkomen dat deze virusuitbraken uitgroeiden tot een daadwerkelijke pandemie.
We waren al richting een recessie aan het gaan.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 22:20 schreef Elan het volgende:
[..]
Werkeloosheid was daarvoor ook al historisch laag, waarom zouden mensen niet gewoon hun oude werkzaamheden kunnen direct weer kunnen gaan oppakken? Het is niet dat er structurele problemen waren op de arbeidsmarkt, het is puur die kut Corona die roet in het eten gooide.
Nee maar er was vorige persco nog aangegeven dat de testevenementen doorgang zouden gaan.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 22:28 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Daar heb je dan nu toch niets aan? Er kan nu gewoon niets. En het is alleen maar goed dat Rutte niet in ging op vragen over wat er eventueel later wel weer kan, want dat is nu niet de realiteit.
Dat lijkt me evident. Het is een grote misvatting dat wij alles maar moeten weten waar ze mee bezig zijn.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 22:29 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Nee maar je mag hopen dat ze daar achter de schermen wel over nadenken.
Dat heet perspectief en een plan maken wat kan als de cijfers het toelaten (met een volgorde hoe je wil heropenen, in welke volgorde) helpt mensen het volhouden. Nu ben ik geneigd om mijn kont tegen de krib te gooien omdat het allemaal zo uitzichtloos is.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 22:28 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Daar heb je dan nu toch niets aan? Er kan nu gewoon niets. En het is alleen maar goed dat Rutte niet in ging op vragen over wat er eventueel later wel weer kan, want dat is nu niet de realiteit.
Dat hoef ik ook niet te weten.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 22:31 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Dat lijkt me evident. Het is een grote misvatting dat wij alles maar moeten weten waar ze mee bezig zijn.
Van vandaag: https://www.nu.nl/economi(...)mie-in-recessie.htmlquote:Op dinsdag 12 januari 2021 22:27 schreef Elan het volgende:
[..]
Als er een recessie volgt wel ja, maar de economie toont zich extreem veerkrachtig dus er is (vooralsnog) geen aanleiding om dat te stellen. Het is ook grappig dat je nog amper discussie hebt over zaken als stikstof, alsof we allemaal beseffen hoe irrelevant dat eigenlijk is/was. Al is wel er absurd veel geleend is dus een rentestijging kan roet in het eten gaan gooien.
Theoretisch is een snel herstel mogelijk, maar dat lijkt me lastiger worden naarmate het langer duurt.quote:Als het kabinet de huidige lockdownmaatregelen verlengt, zorgt dit ervoor dat de Nederlandse economie in een recessie komt. Die verwachting spreken diverse economen uit tegen NU.nl, in de aanloop naar de persconferentie van het kabinet die dinsdagavond plaatsvindt. "We gaan terug naar het niveau van het voorjaar van 2020, ten tijde van de eerste golf", aldus macro-econoom Marcel Klok van ING. "Maar een snel herstel blijft mogelijk."
Dat werd uitgebreid besproken tijdens de vragenronde na de persconferentie.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 22:31 schreef popje het volgende:
[..]
Dat heet perspectief en een plan maken wat kan als de cijfers het toelaten (met een volgorde hoe je wil heropenen, in welke volgorde) helpt mensen het volhouden. Nu ben ik geneigd om mijn kont tegen de krib te gooien omdat het allemaal zo uitzichtloos is.
Wat een onzin.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 22:30 schreef -XOR- het volgende:
[..]
We waren al richting een recessie aan het gaan.
Wellicht, maar waar moeten we dan die stip op de horizon zetten?quote:Op dinsdag 12 januari 2021 22:25 schreef nattermann het volgende:
[..]
Naief om te denken dat zulke evenementen eind juli kunnen plaatsvinden.
Dat werd er niet. Rutte benadrukte meermaals dat hij alleen de avondklok wilde benoemen en verder niet in wilde gaan op overige al dan niet zwaardere regels of versoepelingen.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 22:31 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Dat hoef ik ook niet te weten.
Maar als er breeduit gespeculeerd mag worden over steeds zwaardere regels (avondklok, reisverkeer beperken) dan mag er toch ook wel gespeculeerd worden over minder zware regels/versoepelingen?
quote:Op dinsdag 12 januari 2021 22:15 schreef Gretzl het volgende:
[..]
Kan best dat er 1 of 2 individuele patiënten waren in die maand. Kan ook best dat dat in Frankrijk ook zo was. Maar 1-2 patiënten betekenen niet direct exponentiële verspreiding, daar is meer voor nodig.
Het zegt genoeg dat de zorg in Italië pas begin maart overspoeld werd. Naar alle waarschijnlijk is het grootste deel van de actieve clusters toch gewoon via China geïmporteerd.
De uitbraak in Italië is helaas wel de directe aanleiding geweest van de eerste golf in de meeste andere Europese landen.
Nee, Nederland was dat niet, de VS wel.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 22:30 schreef -XOR- het volgende:
[..]
We waren al richting een recessie aan het gaan.
Probleem van die grootschalige evenementen is de organisatie en voorbereiding die lang in beslag neemt. Ga je gewoon niet meer redden zelfs niet al zou op het moment zelf (juli/augustus) 70 procent van Nederland al gevaccineerd zijn.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 22:33 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Wellicht, maar waar moeten we dan die stip op de horizon zetten?
Ze moesten ook nog onderzoeken wat die Britse variant gaat doen.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 22:34 schreef ipa84 het volgende:
[..]
[ twitter ]
[ twitter ]
Nadeel is dat onderzoek je weer is tegen spreekt.
De voorspoed van de vorige jaren 20 (met name in de USA) kwam niet alleen daaruit voort, maar ook uit een zekere wereldoorlog waardoor onder meer geopolitieke houdingen opgeschud werden, technologische mogelijkheden (opkomst en betaalbaarheid van de radio en auto, wederom: met name in de USA) maatschappelijke veranderingen waarin mensen meer vrijheid begonnen te genieten, en economisch was er sprake van een bubble zoals uiteindelijk in 1929 bleek.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 22:08 schreef Elan het volgende:
[..]
De meeste mensen hebben als een malle lopen sparen en we kijken allemaal uit naar het moment dat het weer kan dus ja daar ligt wel een inhaalslag.
Na de vorige grote pandemie, de Spaanse griep, volgden de roaring twenties een tijd die bekend stond vanwege luxe, uitbundigheid en overdaad. Zoiets kun je nu ook verwachten.
Duitsland ook en dan volgen wij ook gewoon.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 22:34 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Nee, Nederland was dat niet, de VS wel.
Als hij niks wilde benoemen, werd er dus niks besproken van een routekaart richting opening.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 22:32 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Dat werd uitgebreid besproken tijdens de vragenronde na de persconferentie.
Of je moet de gok nemen, en er vanuit gaan dat 2e helft van het jaar er een heleboel wel kan, en als overheid de harde (geld) garanties geven.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 22:35 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Probleem van die grootschalige evenementen is de organisatie en voorbereiding die lang in beslag neemt. Ga je gewoon niet meer redden zelfs niet al zou op het moment zelf (juli/augustus) 70 procent van Nederland al gevaccineerd zijn.
Qua kleinschalige/lokale evenementen lijkt me komende zomer toch wel het nodige mogelijk. Al zit je ook daar met voorbereidingstijd en financiële garanties.
Heel letterlijk genomen is een recessie gewoon een periode van krimp gedurende twee kwartalen of langer.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 22:31 schreef chratnox het volgende:
[..]
Van vandaag: https://www.nu.nl/economi(...)mie-in-recessie.html
[..]
Theoretisch is een snel herstel mogelijk, maar dat lijkt me lastiger worden naarmate het langer duurt.
Hetgeen ook veel te precair is voor de huidige situatie.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 22:36 schreef popje het volgende:
[..]
Als hij niks wilde benoemen, werd er dus niks besproken van een routekaart richting opening.
Dat soort paniekberichten worden letterlijk elk jaar neergeplempt.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 22:34 schreef -XOR- het volgende:
[..]
https://www.businessinsid(...)ubini-alias-dr-doom/
Dat begrijp ik. Maar als de maatregelen nu tot maart/april duren heb je 3 achtereenvolgende kwartalen van krimp. Dan heb je dus 3 kwartalen waarin je economie met 3, 4 of meer procent krimpt. Hoe langer de krimp duurt, hoe langer het duurt voor je er weer uit bent, en hoe groter de kans is dat je heftigere economische tegenspoed krijgt.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 22:37 schreef Elan het volgende:
[..]
Heel letterlijk genomen is een recessie gewoon een periode van krimp gedurende twee kwartalen of langer.
Dat is met al die krankzinnige maatregelen natuurlijk redelijk onvermijdelijk.
Als je daarna economische recordgroei doormaakt (afgelopen zomer met maatregelen +7.6%) moet je dat vrij snel weer vlot kunnen trekken.
Dank ook voor jouw reactie, heldere toelichtingquote:Op dinsdag 12 januari 2021 22:29 schreef chratnox het volgende:
[..]
Dank voor je reactie
Omdat je deelstaten in Australië het beste kunt vergelijken met landen hier als je ze toch wilt vergelijken. Dat houdt in dat je maatregelen niet in isolatie kunt nemen. Toen Duitsland in september strengere maatregelen kreeg overspoelden de stranden hier met Duitsers. Toen België strengere maatregelen kreeg kwamen Belgen massaal hierheen, en andersom.
Hou daarnaast ook rekening met het soort land. Nederland is een exportland, en is de binnenkomende haven voor veel andere Europese landen. Als Nederland in harde lockdown gaat en alle grenzen sluit, heeft Duitsland, Engeland en allerlei andere landen daar direct last van.
Het grootste voordeel van Australië is wellicht niet eens dat het een eiland is, het grootste voordeel is dat ze geen 'buren' hebben om rekening mee te houden. Als zij het land afsluiten hebben ze daar zichzelf mee.
De geo-politieke belangen worden echt schromelijk onderschat. Je kunt niet zomaar een land sluiten zonder andere landen daar ook hard mee te raken in het geval van een land als Nederland.
Die recessie zat er dus ook al tijden aan te komen, er waren al een tijdje verschillende indicatoren die daarop wezen, de inverse yield-curve in de VS, de PMI's die onder de 50 doken.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 22:39 schreef Elan het volgende:
[..]
Dat soort paniekberichten worden letterlijk elk jaar neergeplempt.
Google voor de grap maar eens op recessie 2017.
Ik denk dat onderschatting wellicht een rol heeft gespeeld, maar ik denk ook dat we (en met we bedoel ik eigenlijk iedereen die niet in die kamers zit) onderschatten hoe vergaand de beslissingen zijn.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 22:41 schreef Gretzl het volgende:
[..]
Dank ook voor jouw reactie, heldere toelichting![]()
Het punt over de essentiële geopolitieke belangen is zeker interessant. Ik zou willen dat ik daar meer van af wist, want het is waarschijnlijk in z'n totaliteit behoorlijk complex. Maar ik zie op het geopolitieke vlak wel een uitermate belangrijke rol voor de EU weggelegd. De EU wil al decennia functioneren als een interne, gesloten markt, met open grenzen en vrij handelsverkeer. In het geval van een allesomvattende pandemie kunnen de verschillende lidstaten dan ook alleen een echt effectief beleid voeren als de neuzen allemaal dezelfde kant op komen te staan. Daar heeft het helaas ernstig aan geschort. Zowel in het voorjaar (golf 1) als vanaf de zomer. Verder heeft onderschatting tot meerdere malen toe natuurlijk ook een aanzienlijke rol gespeeld.
Lees anders even wat je post.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 22:47 schreef Gretzl het volgende:
Kan er wel weer enorm boos om worden dat het politieke spel in deze coronacrisis zo belangrijk is. Zoveelste maal dat alle coalitiepartijen om onbegrijpelijke reden tegen een nuttige motie stemmen omdat ze blijkbaar bang zijn om gezichtverlies te lijden als er een stukje van het beleid moet worden aangepast. Terwijl het natuurlijk evident is dat je beter zoveel mogelijk FFP-maskers kunt gebruiken als de aangelegde voorraad nu behoorlijk groot is.
[ twitter ]
In Beieren moet straks iedereen in winkels, OV, enz. een FFP2 masker op.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 22:53 schreef VoMy het volgende:
[..]
Lees anders even wat je post.
[ afbeelding ]
Waarom zouden we onze hele voorraad FFP-maskers opbranden om te beschermen voor een besmettingsvorm die marginaal is? Geef daar nou eens een goede reden voor.
En daarbij: https://www.ant-tandartse(...)g-dan-een-goed-type/quote:Op dinsdag 12 januari 2021 22:53 schreef VoMy het volgende:
[..]
Lees anders even wat je post.
[ afbeelding ]
Waarom zouden we onze hele voorraad FFP-maskers opbranden om te beschermen voor een besmettingsvorm die marginaal is? Geef daar nou eens een goede reden voor.
quote:In een recent onderzoek uitgevoerd door ondermeer het Radboud UMC is gebleken dat een chirurgisch masker vergelijkbaar presteerde als een FFP2 masker. Dit onderzoek is gepubliceerd in de leidraad PBM in de (poli)klinische setting vanwege SARS-CoV-2 (FMS).
De eerste term die bij me opkomt is hypocriet?quote:Op dinsdag 12 januari 2021 22:56 schreef Japepk het volgende:
Oké, Trump werd verguisd omdat hij Covid-19 'China virus' bleef noemen, maar nu doen we allemaal hetzelfde met de 'Britse variant'. Is daar geen officiële medische term voor?
Niet echt. Maar als jij liever de B117 variant van covid uittypt, be my guest.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 22:58 schreef chratnox het volgende:
[..]
De eerste term die bij me opkomt is hypocriet?
De stelling van de motie is ook lekker natuurlijk. Constaterende en dan iets wat helemaal niet zo geconstateerd kan worden. Maar dit wegstemmen is natuurlijk 'politiek', in tegenstelling tot de oppositie die hier gewoon probeert te scoren middels onwetendheid.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 22:57 schreef chratnox het volgende:
[..]
En daarbij: https://www.ant-tandartse(...)g-dan-een-goed-type/
[..]
[ afbeelding ]
En.. De avondklok is een verzwaring, daarmee laat je zien dat je iets doet.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 23:00 schreef popje het volgende:
Bij Op1:
Als de Britse variant zich niet verspreidt, dan wil je die maatregelen zo lang mogelijk volhouden.
Als hij zich wel verspreidt, dan moet je het ook zo lang mogelijk volhouden.
Dus wat de Britse variant ook doet, volgens Andreas Voss moeten er zo lang mogelijk maatregelen zijn...
Voss is ook van het wittejassenkamp. Het doel heiligt de middelen.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 23:00 schreef popje het volgende:
Bij Op1:
Als de Britse variant zich niet verspreidt, dan wil je die maatregelen zo lang mogelijk volhouden.
Als hij zich wel verspreidt, dan moet je het ook zo lang mogelijk volhouden.
Dus wat de Britse variant ook doet, volgens Andreas Voss moeten er zo lang mogelijk maatregelen zijn...
Het lijkt inderdaad (helaas) dat het daar wel op begint te lijkenquote:Op dinsdag 12 januari 2021 23:00 schreef popje het volgende:
Bij Op1:
Als de Britse variant zich niet verspreidt, dan wil je die maatregelen zo lang mogelijk volhouden.
Als hij zich wel verspreidt, dan moet je het ook zo lang mogelijk volhouden.
Dus wat de Britse variant ook doet, volgens Andreas Voss moeten er zo lang mogelijk maatregelen zijn...
De avondklok is geen realiteit, alleen een optie. Dat was ook al een optie 3 maanden geleden. En 2 maanden geleden.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 23:01 schreef chratnox het volgende:
[..]
En.. De avondklok is een verzwaring, daarmee laat je zien dat je iets doet.
Tja, daar valt niet tegenin te brengen.
Muah, 'Covid 19' of 'B117' (Spreek uit Bee Een Zeventien) is toch even gemakkelijk.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 23:00 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Niet echt. Maar als jij liever de B117 variant van covid uittypt, be my guest.
Hoe rapporteren die Engelsen eigenlijk? Vandaag 44K cases terwijl dat een kleine week terug 68K waren.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 23:02 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Het lijkt inderdaad (helaas) dat het daar wel op begint te lijken![]()
Terwijl als de gevallen in de UK en Ierland gewoon zakken daar volgens mij niet perse aanleiding voor is.
Wat jij wil. Ik denk alleen dat de meeste mensen geen flauw idee hebben waar je het dan over hebtquote:Op dinsdag 12 januari 2021 23:03 schreef VoMy het volgende:
[..]
Muah, 'Covid 19' of 'B117' (Spreek uit Bee Een Zeventien) is toch even gemakkelijk.
Ik stel voor dat we voortaan B117 zeggen.
Dit eindigt nooit, behalve als wij massaal in opstand komen.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 23:00 schreef popje het volgende:
Bij Op1:
Als de Britse variant zich niet verspreidt, dan wil je die maatregelen zo lang mogelijk volhouden.
Als hij zich wel verspreidt, dan moet je het ook zo lang mogelijk volhouden.
Dus wat de Britse variant ook doet, volgens Andreas Voss moeten er zo lang mogelijk maatregelen zijn...
Nouja, los van de naam zit er wel een bepaalde mate van ironie in dat bij de benaming van SARS-nCov etc geen verwijzing naar China opgenomen mocht worden vanuit het WHO, maar we nu met zn allen spreken over de 'Britse' variant.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 23:00 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Niet echt. Maar als jij liever de B117 variant van covid uittypt, be my guest.
Maar die avondklok was minder realistisch een week, twee weken of een maand geleden. Uiteindelijk zal die er ook vast wel komen.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 23:02 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
De avondklok is geen realiteit, alleen een optie. Dat was ook al een optie 3 maanden geleden. En 2 maanden geleden.
Dat went vanzelf, net als Covid 19quote:Op dinsdag 12 januari 2021 23:04 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Wat jij wil. Ik denk alleen dat de meeste mensen geen flauw idee hebben waar je het dan over hebt
Batavieren!quote:Op dinsdag 12 januari 2021 23:04 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
Dit eindigt nooit, behalve als wij massaal in opstand komen.
Dit was wat Andreas Voss bij Op1 zei hè, daarom noemde ik 'tquote:Op dinsdag 12 januari 2021 23:02 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
De avondklok is geen realiteit, alleen een optie. Dat was ook al een optie 3 maanden geleden. En 2 maanden geleden.
Laatste schatting die ik zag 1-5% van de gevallen hier. Random testen gebeurt ook, daar is de schatting van het aantal besmette mensen op gebaseerd.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 23:04 schreef _serial_ het volgende:
Ben wel benieuwd wat de verspreiding is van de Britse Variant.
Straks hebben we hier allang die situatie van grotere verspreiding.
(ik was sowieso al heel lang voorstander van random door de bevolking mensen testen, zoals in England al heel lang gebeurt)
Naar mate een situatie langer duurt daalt het urgentiegevoel. Het gevolg is dus dat je iedere twee weken strengere maatregelen moet nemen 'om weer urgentie uit te stralen'.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 23:04 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Maar die avondklok was minder realistisch een week, twee weken of een maand geleden. Uiteindelijk zal die er ook vast wel komen.
Dit soort mensen die geilen op maatregelen. Kunnen we die niet letterlijk opsluiten?quote:Op dinsdag 12 januari 2021 23:00 schreef popje het volgende:
Bij Op1:
Als de Britse variant zich niet verspreidt, dan wil je die maatregelen zo lang mogelijk volhouden.
Als hij zich wel verspreidt, dan moet je het ook zo lang mogelijk volhouden.
Dus wat de Britse variant ook doet, volgens Andreas Voss moeten er zo lang mogelijk maatregelen zijn...
Ik ben benieuwd naar de resultaten in Lansingerland.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 23:04 schreef _serial_ het volgende:
Ben wel benieuwd wat de verspreiding is van de Britse Variant.
Straks hebben we hier allang die situatie van grotere verspreiding.
(ik was sowieso al heel lang voorstander van random door de bevolking mensen testen, zoals in England al heel lang gebeurt)
Ja, maar het kabinet beslist en daar is nogal wat tegenstand tegen zo'n maatregel. Ik vermoed niet in de laatste plaats vanwege de onmogelijkheid tot handhaving.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 23:05 schreef chratnox het volgende:
[..]
Dit was wat Andreas Voss bij Op1 zei hè, daarom noemde ik 't
Andreas Voss (en hij liet doorschemeren anderen in het OMT) zijn voorstander.
Zei Rutte sowieso niet dat het OMT een avondklok had voorgesteld?quote:Op dinsdag 12 januari 2021 23:05 schreef chratnox het volgende:
[..]
Dit was wat Andreas Voss bij Op1 zei hè, daarom noemde ik 't
Andreas Voss (en hij liet doorschemeren anderen in het OMT) zijn voorstander.
Wat.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 23:06 schreef JosMert het volgende:
[..]
Dit soort mensen die geilen op maatregelen. Kunnen we die niet letterlijk opsluiten?
Het idee was ook dat de sluiting van de scholen de besmettingen onder die groep zou verlagen. Dat is alvast niet gelukt.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 23:07 schreef capricia het volgende:
Ik begreep dat de meeste besmettingen bij mensen onder de 30 plaatsvindt. En het idee is dat een avondklok die groep wat meer in het geheel houdt.
quote:Op dinsdag 12 januari 2021 23:06 schreef Japepk het volgende:
B117, dus. Het eerste wat in me opkomt is dan; ik heb ook altijd pech!
Met random testen bedoel ik random bij iemand een teststaaf in zijn neus stoppen die geen test aanvraagt.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 23:06 schreef VoMy het volgende:
[..]
Laatste schatting die ik zag 1-5% van de gevallen hier. Random testen gebeurt ook, daar is de schatting van het aantal besmette mensen op gebaseerd.
WHO staat gewoon op de payroll van China. Daarom deed die man ook zo spastisch over Vietnam destijds.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 23:04 schreef chratnox het volgende:
[..]
Nouja, los van de naam zit er wel een bepaalde mate van ironie in dat bij de benaming van SARS-nCov etc geen verwijzing naar China opgenomen mocht worden vanuit het WHO, maar we nu met zn allen spreken over de 'Britse' variant.
Ik heb geen negatieve associatie met het VK hiermee, maar als deze uit een land zou komen waar we een slechter verleden mee hadden zou het wel weer ter discussie komen.
Oh, ik dacht dat dat was om ouders thuis te dwingen.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 23:07 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Het idee was ook dat de sluiting van de scholen de besmettingen onder die groep zou verlagen. Dat is alvast niet gelukt.
"Gevoel van urgentie" was toch ook een argument voor die mondkapjes? Nou, blijkbaar werken ze niet meer als dusdanig. Misschien kunnen we maatregelen rouleren. De ene maand een mondkapje, de andere een avondklok, de volgende mag je je stad niet uit. Elke keer weer een nieuwe frisse invulling van urgentie.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 23:06 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Naar mate een situatie langer duurt daalt het urgentiegevoel. Het gevolg is dus dat je iedere twee weken strengere maatregelen moet nemen 'om weer urgentie uit te stralen'.
Maar het zijn helaas wel de mensen waar dit kabinet naar luistert, en hun beslissing op baseren.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 23:02 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Voss is ook van het wittejassenkamp. Het doel heiligt de middelen.
Hoe ik het zeg. Die alles maar roeptoeteren in de media en angst en verdoemenis uitstrooien op den nationale tv. Dit soort figuren.quote:
De basisscholen, ja. Voor middelbare scholen gaat dat niet op, maar daar zitten wel meer besmettingen. Die niet gedaald zijn sinds de sluiting van de scholen, 4 weken geleden.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 23:08 schreef capricia het volgende:
[..]
Oh, ik dacht dat dat was om ouders thuis te dwingen.
Reizen gaat pas weer opstarten in het derde kwartaal van 2021 als het meezit. Veel succes om met (alleen) redelijke wintercijfers uit de rode cijfers te blijven (in een kalenderjaar)quote:Op dinsdag 12 januari 2021 22:02 schreef Elan het volgende:
[..]
Ben daar toch minder pessimistisch over dan jij, horeca en reizen zijn als het een beetje mee zit komende zomer een gouden handel. Als jij als zogenaamd bijna failliete uitbater straks doodleuk 4 euro vraagt om een pilsje zullen mensen dat met liefde aftikken en krijg je nog een duit in de fooienpot op de kop toe.
Met daarbij de kanttekening dat ze nu weer een spoedadvies hebben gevraagd waar ze het antwoord al op weten. Als die er komt zal het dus zijn vanuit het oogpunt van de B117 variant en het gevoel te geven urgentie uit te stralen. Dan kunnen ze mooi zeggen: Ja, dit is nodig om het virus in te dammen en is geadviseerd door het OMT.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 23:07 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ja, maar het kabinet beslist en daar is nogal wat tegenstand tegen zo'n maatregel. Ik vermoed niet in de laatste plaats vanwege de onmogelijkheid tot handhaving.
In de diverse talkshows zal de komende week ook wel iedere avond iemand komen uitleggen hoe hard een avondklok nodig is.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 23:09 schreef chratnox het volgende:
[..]
Met daarbij de kanttekening dat ze nu weer een spoedadvies hebben gevraagd waar ze het antwoord al op weten. Als die er komt zal het dus zijn vanuit het oogpunt van de B117 variant en het gevoel te geven urgentie uit te stralen. Dan kunnen ze mooi zeggen: Ja, dit is nodig om het virus in te dammen en is geadviseerd door het OMT.
Hm, volgens mij zegt het kabinet dat eigenlijk nooit, ik moet zeggen dat ze dat beter doen dan de Britten waar men zich, als het uitkomt, verschuilt achter de adviezen vanuit hun OMT.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 23:09 schreef chratnox het volgende:
[..]
Met daarbij de kanttekening dat ze nu weer een spoedadvies hebben gevraagd waar ze het antwoord al op weten. Als die er komt zal het dus zijn vanuit het oogpunt van de B117 variant en het gevoel te geven urgentie uit te stralen. Dan kunnen ze mooi zeggen: Ja, dit is nodig om het virus in te dammen en is geadviseerd door het OMT.
Zoals ik eerder deze avond al gepost had:quote:Op dinsdag 12 januari 2021 23:07 schreef capricia het volgende:
Ik begreep dat de meeste besmettingen bij mensen onder de 30 plaatsvindt. En het idee is dat een avondklok die groep wat meer in het geheel houdt.
Je ziet hem ook genieten van deze ellende.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 23:09 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
Maar het zijn helaas wel de mensen waar dit kabinet naar luistert, en hun beslissing op baseren.
Helemaal niet gedaald?quote:Op dinsdag 12 januari 2021 23:09 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
De basisscholen, ja. Voor middelbare scholen gaat dat niet op, maar daar zitten wel meer besmettingen. Die niet gedaald zijn sinds de sluiting van de scholen, 4 weken geleden.
Ja en morgen komt RedTeam natuurlijk op bezoek bij het kabinet. Dan weten we zeker dat het komt, net als de mondkapjes destijds.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 23:11 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
In de diverse talkshows zal de komende week ook wel iedere avond iemand komen uitleggen hoe hard een avondklok nodig is.
Waar zie je dat aan?quote:Op dinsdag 12 januari 2021 23:11 schreef CR7 het volgende:
[..]
Je ziet hem ook genieten van deze ellende.
Had je anders verwacht?quote:Op dinsdag 12 januari 2021 23:12 schreef capricia het volgende:
[..]
Helemaal niet gedaald?![]()
Dus jongeren hebben dan gewoon nog evenveel contacten als voor de schoolsluiting. Wouw.
Wat mij betreft wordt van Dissel veel te vaak naar voren geschoven om beleidsmaatregelen uit te leggen. Die technische briefings zou de Jonge (of iemand uit zijn ministerie) bij moeten zitten om op vragen over de maatregelen te antwoorden.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 23:11 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Hm, volgens mij zegt het kabinet dat eigenlijk nooit, ik moet zeggen dat ze dat beter doen dan de Britten waar men zich, als het uitkomt, verschuilt achter de adviezen vanuit hun OMT.
Toch zou er een keer ergens een soort immuniteit moeten gaan optreden. Ga maar na, sowieso rond 20% van de mensen is al besmet geweest. Daarnaast is ook nog eens 10% van de mensen al niet echt vatbaar (de basisschoolkinders). Dan blijft er nog 70% over. Maarrr. De besmettingen zijn helemaal niet gelijkmatig verdeeld door de bevolking? Er zijn groepen waar veel meer mensen het al gehad hebben, zoals de werkenden, de studenten. Binnen die groepen is het ook niet gelijkmatig verdeeld - mensen die veel contacten hebben met anderen en zich weinig aantrekken van corona, zullen toch echt veel vaker besmet zijn geraakt dan mensen die als een kluizenaar al die maanden het huis niet verlaten hebben.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 23:07 schreef capricia het volgende:
Ik begreep dat de meeste besmettingen bij mensen onder de 30 plaatsvindt. En het idee is dat een avondklok die groep wat meer in het geheel houdt.
Of dat, of besmettingen vonden slechts marginaal plaats in een klaslokaal.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 23:12 schreef capricia het volgende:
[..]
Helemaal niet gedaald?![]()
Dus jongeren hebben dan gewoon nog evenveel contacten als voor de schoolsluiting. Wouw.
Maar inmiddels is de meerderheid er al van overtuigd dat mondkapjes werken, ondanks dat de effecten daarvan nog niet te zien zijn. Ook op dumper lijkt inmiddels iedereen pro-mondkapjes te zijn en ik moet heel erg wennen aan de reacties die ik zie onder filmpjes wat betreft corona (vooral pro-mondkapjes).quote:Op dinsdag 12 januari 2021 23:08 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
"Gevoel van urgentie" was toch ook een argument voor die mondkapjes? Nou, blijkbaar werken ze niet meer als dusdanig. Misschien kunnen we maatregelen rouleren. De ene maand een mondkapje, de andere een avondklok, de volgende mag je je stad niet uit. Elke keer weer een nieuwe frisse invulling van urgentie.
Dat is een mogelijke uitkomst. Een andere mogelijke uitkomst is dat daar niet het probleem zit.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 23:12 schreef capricia het volgende:
[..]
Helemaal niet gedaald?![]()
Dus jongeren hebben dan gewoon nog evenveel contacten als voor de schoolsluiting. Wouw.
Dat lijkt nogal mee te vallen, dat afbrokkelen. Iets van 80% staat er nog achter, toch?quote:Op dinsdag 12 januari 2021 23:11 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Zoals ik eerder deze avond al gepost had:
Ze moeten echt niet de illusie hebben dat een avondklok voorkomt dat mensen de thuisfeestjes of bezoekjes stoppen.
Bier is al gehaald voor 20:00, de luchtbedden opgepompt, en we zorgen gewoon dat we voor 22u ergens zijn, of we beginnen gewoon om 17:00 ipv 20:30
Hoe meer je weghaalt bij mensen, hoe meer er de kont in de krib gooien en het draagvlak afbrokkelt.
Het toont eigenlijk wel aan dat het altijd al klopte.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 23:13 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Of dat, of besmettingen vonden slechts marginaal plaats in een klaslokaal.
Het stond vanmiddag in het liveblog van de Gelderlander, op basis van RIVM-cijfers. Zelfs als het effect heeft heb ik al moeite met een schoolsluiting, maar als dit het (gebrek aan) resultaat is dan vind ik het helemaal niet te verkroppen.
Ja, we zitten al 4 stappen verder op de gevoel-van-urgentieladder. Het begon met de kroegen eerder dicht. Dat waren nog leuke tijden.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 23:08 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
"Gevoel van urgentie" was toch ook een argument voor die mondkapjes? Nou, blijkbaar werken ze niet meer als dusdanig. Misschien kunnen we maatregelen rouleren. De ene maand een mondkapje, de andere een avondklok, de volgende mag je je stad niet uit. Elke keer weer een nieuwe frisse invulling van urgentie.
Nou ja, ik weet niet hoe het nu is maar iedere vrijdag en zaterdag avond voordat ik naar het VK ging hoorde je tussen 1 en 2 uur 's nachts altijd hele groepen jongeren hier door de polder naar huis fietsen, als dat symptomatisch is voor hoe men met de lockdown is omgegaan dan is het nauwelijks verassend, natuurlijk, dat het nu ook niet afgenomen is.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 23:12 schreef capricia het volgende:
[..]
Helemaal niet gedaald?![]()
Dus jongeren hebben dan gewoon nog evenveel contacten als voor de schoolsluiting. Wouw.
Als er niks mogelijk is omdat ze 100% op safe willen spelen is er maar een mogelijkheid en dat is een beetje creatief met de regels omgaan, daar waar dat kan of waar ze je niet kunnen pakkenquote:Op dinsdag 12 januari 2021 23:10 schreef DeVerzamelaar het volgende:
Houd er maar gewoon rekening mee dat we in een zware lockdown zitten totdat het meerendeel is gevaccineerd. Daar werden we al een beetje op voorbereid tussen neus en lippen door tijdens de persconferentie, en ook die Andreas Voss bevestigd dit. Alles naar de klote, yehaaa
Ja maar als je straks nog meer repressie gaat afkondigen zal dat wel dalen.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 23:14 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat lijkt nogal mee te vallen, dat afbrokkelen. Iets van 80% staat er nog achter, toch?
Aan dat glimlachje toen men over die lockdown begon. En toen die journalist aangaf dat dit al eens op tafel lag en de tweede kamer onderbouwing wou of een avondklok zou helpen hij daar nul antwoord op kon geven. De modellen kloppen dus voor geen meter.quote:
Bijna acht op de tien Nederlanders eens met verlenging lockdown - https://nos.nl/l/2364005#UPDATE-container-50273154quote:Op dinsdag 12 januari 2021 23:15 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Ja maar als je straks nog meer repressie gaat afkondigen zal dat wel dalen.
Weet niet wat de huidige staat is van hoeveel mensen er achter staan.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |