"au moins 400.000 morts supplémentaires" zegt Macron.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 20:48 schreef Vallon het volgende:
[..]
Is dat extra bovenop de reguliere hoeveelheid van om en nabij 550.000 per jaar ?
bron: statistica
Dat kun je simpelweg niet zomaar zeggen.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 20:47 schreef Kyran het volgende:
Door de zure appel heenbijten? Heb je enig idee hoeveel doden het kan opleveren?
Doodleuk roepen dat voorspellingen van vele doden niet uitkomen. Ja, omdat iedereen en alles maatregelen heeft getroffen
De regering doet zeker wel wat. Dat iemand er kritiek op heeft wil niet zeggen dat ze niks doen. In mijn ogen kunnen zij het beter aanpakken, misschien pakken ze het volgens jou wel weer goed aan, een ander kan misschien vinden dat ze inderdaad niks doen, een ander dat ze teveel doen. Welkom op een forum, waar discussies gevoerd worden.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 20:49 schreef Halcon het volgende:
[..]
Mja. De hele dag roepen dat de regering niks doet, maar als voorspellingen over het aantal advertenties in de krant niet uitkomen, dan is dat opeens dankzij de regering.
Er lijkt een soort tweespalt te zijn voor mensen die elkaars gevoel niet meer erkennen. Beide kampen zijn hier aanwezig.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 20:35 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Jep, mensen zijn het duidelijk spuugzat.
Minstens 400.000 doden. Bovenop de normale doden. Minstens.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 20:51 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
Dat kun je simpelweg niet zomaar zeggen.
Het zal wel hoger liggen maar beter roepen lui als Macron dat soort cijfers niet, want het is natuurlijk wel voor een groot deel maar gewoon een getal noemen.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 20:49 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
Ik denk dat het sterftecijfer behoorlijk rap omhoog schiet wanneer de ziekenhuizen vol liggen. Nu kunnen mensen nog aan de beademing.
Zelfde met een hoop niet coronapatienten die dan niet terecht kunnen.
Macron dikt het wellicht aan maar zou wel veel hoger komen te liggen.
Ja ik roep ook wel eens wat.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 20:52 schreef capricia het volgende:
[..]
Minstens 400.000 doden. Bovenop de normale doden. Minstens.
Dat zegt ie. Die Macron.
Tijdens WOII waren er ongeveer 550.000 doden in Frankrijk, even ter vergelijking of hoe ernstig het eigenlijk is.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 20:52 schreef capricia het volgende:
[..]
Minstens 400.000 doden. Bovenop de normale doden. Minstens.
Dat zegt ie. Die Macron.
Dus omdat Macron een willekeurig hypothetisch cijfer noemt ga jij het meteen met WOII vergelijken.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 20:54 schreef Kyran het volgende:
[..]
Tijdens WOII waren er ongeveer 550.000 doden in Frankrijk, even ter vergelijking of hoe ernstig het eigenlijk is.
Ah ja dan mag je natuurlijk wel vergelijken met iets wat totaal niet te vergelijken is.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 20:54 schreef Kyran het volgende:
[..]
Tijdens WOII waren er ongeveer 550.000 doden in Frankrijk, even ter vergelijking of hoe ernstig het eigenlijk is.
Uitstekende analyse.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 20:51 schreef VoMy het volgende:
[..]
Er lijkt een soort tweespalt te zijn voor mensen die elkaars gevoel niet meer erkennen. Beide kampen zijn hier aanwezig.
Aan de ene kant heb je de groep die constant roept om strengere maatregelen, om handhaving, om ingrijpen door de regering, om doorpakken, om boetes, om lockdowns, scholensluitingen, avondklokken, controle achter de voordeur, etcetera. Die mensen kleden dat hoofdzakelijk in met het argument dat nadat dit heeft plaatsgevonden, het daarna blijvend beter zal worden.
Aan de andere kant heb je de mensen die vinden dat de inperkingen te lang duren, te veel vragen van de mensen, onredelijk zijn omdat ze iedereen tot last zijn, ook degenen die niet het virus hebben, die zich beknot voelen in hun sociale leven en wellicht hun inkomen. Die claimen meestal dat de maatschappelijke kosten van deze lockdowns te hoog zijn voor de opbrengst in geredde levens.
In dat speelveld moeten de regeringen van de Europese landen maatregelen afkondingen die enerzijds voorkomen dat de reguliere zorg al te erg in het gedrang komt, en aan de andere kant niet teveel een inbreuk op de grondrechten en vrijheid van de mensen zijn. Dat is ontzettend moeilijk en elk land legt het accent net ergens anders, danwel bij het ene kamp (eigen verantwoordelijkheid, iedereen moet meedoen) danwel bij het andere kamp (boetes als je samen op een bankje zit, dat soort).
En hoewel er dus zo talloze incidenten al zijn geweest, in Nederland en in andere landen, en het ongenoegen steeds vaker wordt geuit via woordvoerders bij weer een sluiting, heb je dus nog alitjd mensen die totaal blind en doof lijken voor de tegenstellingen die er zijn, en alsof het de grootste vanzelfsprekendheid is hier zonder enige terughoudendheid voor een soort dictatoriale lockdown met monstrueus hoge straffen voor iedereen die zich niet conformeerd. En dan boos worden op de regering dat die niet met de knuppel in de aanslag ingrijpt.
Overigens heb ik ook geen goed woord over voor degenen die denken dat je net zo goed niet in kan grijpen, dat het allemaal toch niet uitmaakt, dat het een hoax is, of wat dan ook. Nee. Je moet iets doen.
Kijk eens om je heen. De wereld is geen computerspel. Je kunt niet een knopje indrukken en je zin doordrijven.
Ik dacht, ik factcheck dit. Het klopt overigens, goed cijfer om dingen in perspectief te plaatsen. Kom ik wel op het volgende feitje:quote:Op woensdag 28 oktober 2020 20:54 schreef Kyran het volgende:
[..]
Tijdens WOII waren er ongeveer 550.000 doden in Frankrijk, even ter vergelijking of hoe ernstig het eigenlijk is.
Bij mij op m'n werk liggen de formulieren al klaar voor het geval dat, ik werk in de zorg en in het primaire process. Mensen hier die denken dat we het meeste wel gehad hebben willen het gewoon niet zien denk ik.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 20:55 schreef Elan het volgende:
http://www.telegraaf.nl/n(...)-dan-afgelopen-maart
Weet nog dat ik van de week bericht werd van paniekzaaien toen ik het had over een werkgeversverklaring om op pad te kunnen, maar zoiets zal het uiteindelijk toch wel worden dan?
Ik denk dat ze een beetje aan de late kant zijn in Frankrijk.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 20:54 schreef Kyran het volgende:
[..]
Tijdens WOII waren er ongeveer 550.000 doden in Frankrijk, even ter vergelijking of hoe ernstig het eigenlijk is.
Zelfs Macron laat weten dat onze regering eerder wasquote:Op woensdag 28 oktober 2020 20:36 schreef VoMy het volgende:
[..]
Zoals overal in Europa wordt eigenlijk hetzelfde beleid met net andere accenten ingevoerd. En wij hier maar boos worden op onze regering dat andere landen 'meer' doen.
Mja, het was ook puur bedoeld om even te laten zie hoe ernstig het kan zijn en dat je met dit virusje even net zoveel doden kan krijgen als een freaking wereldoorlog. Daarom is niet ingrijpen gewoon geen optie.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 20:57 schreef VoMy het volgende:
[..]
Ik dacht, ik factcheck dit. Het klopt overigens, goed cijfer om dingen in perspectief te plaatsen. Kom ik wel op het volgende feitje:
De meeste doden in 'Frankrijk' vielen in Indochina. Meeste doden in Nederland? Indonesië, schatting van 3-4 miljoen. Bizar. Hier hoor je nooit wat over.
Dit staat helemaal nergens.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 20:55 schreef Elan het volgende:
http://www.telegraaf.nl/n(...)-dan-afgelopen-maart
Weet nog dat ik van de week bericht werd van paniekzaaien toen ik het had over een werkgeversverklaring om op pad te kunnen, maar zoiets zal het uiteindelijk toch wel worden dan?
Hij zal dat niet zomaar roeptoeteren toch? Vast wel een Franse Jacques de la Diséll die zoiets influistert.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 20:53 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Het zal wel hoger liggen maar beter roepen lui als Macron dat soort cijfers niet, want het is natuurlijk wel voor een groot deel maar gewoon een getal noemen.
Nederland gidslandquote:Op woensdag 28 oktober 2020 20:58 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik denk dat ze een beetje aan de late kant zijn in Frankrijk.
Nederland ook hoor. Maar de getallen zijn hier wat lager. Kleiner land, makkelijker behapbaar.
Ik hou mijn adem in voor Italië.
En ben blij dat DL nu al flink ingrijpt.
Die Duitsers lijken het beter te snappen.
Vergelijking slaat sowieso nergens op. Dat waren 18-jarigen, nu zijn het 80-jarigen.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 20:58 schreef ipa84 het volgende:
Tijdens WO1 had Frankrijk weer 1.358.000 slachtoffers. Dus ja ligt eraan welke oorlog je wilt vergelijken. Maar de WO2 heeft meer betekenis in Nederland omdat we niet aan WO1 hebben meegedaan.
Die roept maar wat om de urgentie wat meer door te laten dringen en om begrip ervoor te krijgen. Dit soort cijfers zijn helemaal nergens op gebasseerd alleen op onderbuikgevoelens en puur bedoeld om je bevolking te manipuleren om begrip te krijgen voor de maatregelen. Jammer dat dit zo letterlijk genomen word. Als de urgentie echt zo hoog was dan golden zijn maatregelen per direct en niet twee dagen later op vrijdag. Die 400.000 doden toch!quote:Op woensdag 28 oktober 2020 20:52 schreef capricia het volgende:
[..]
Minstens 400.000 doden. Bovenop de normale doden. Minstens.
Dat zegt ie. Die Macron.
quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:03 schreef VoMy het volgende:
[..]
Nederland gidsland![]()
Nee, maar serieus, Rutte zei ook bij zijn vorige persconferentie dat wij binnen Europa als eerste een dergelijk zwaar pakket hadden als we sinds 15 oktober hebben.
En het gekke is, afhankelijk van de toestand van het land, wordt vergeleken op wat er wel mag, of welke maatregelen er zijn genomen. Op het moment dat het slecht gaat met Nederland en er dus maatregelen komen, waren de vergelijkingen: 'Kijk naar Italië (ofzo), die doen het wel goed, en daar zitten de stadions gewoon nog vol'.
Nu gaat het in allemaal landen nog slechter dan in Nederland, en komen er daar dus soms zelfs strengere maatregelen dan hier, en dan komen de vergelijkingen: 'Kijk naar dat land. Daar durven ze wel door te pakken met een lockdown'.
Het bekende rechtvaardigen van maatregelen met doomsday scenario's die kant noch wal raken, laat staan toetsbaar.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 20:50 schreef capricia het volgende:
[..]
"au moins 400.000 morts supplémentaires" zegt Macron.
Dus er bovenop. Supplementair.
Welke landen nemen wel in een vroeger stadium maatregelen? In ieder geval Duitsland dat het nu al bij 15.000 doet.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:03 schreef VoMy het volgende:
[..]
Nederland gidsland![]()
Nee, maar serieus, Rutte zei ook bij zijn vorige persconferentie dat wij binnen Europa als eerste een dergelijk zwaar pakket hadden als we sinds 15 oktober hebben.
En het gekke is, afhankelijk van de toestand van het land, wordt vergeleken op wat er wel mag, of welke maatregelen er zijn genomen. Op het moment dat het slecht gaat met Nederland en er dus maatregelen komen, waren de vergelijkingen: 'Kijk naar Italië (ofzo), die doen het wel goed, en daar zitten de stadions gewoon nog vol'.
Nu gaat het in allemaal landen nog slechter dan in Nederland, en komen er daar dus soms zelfs strengere maatregelen dan hier, en dan komen de vergelijkingen: 'Kijk naar dat land. Daar durven ze wel door te pakken met een lockdown'.
DL ja.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:06 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:
[..]
Welke landen nemen wel in een vroeger stadium maatregelen? In ieder geval Duitsland dat het nu al bij 15.000 doet.
Ja, maar het is in zekere zin ook wel een goed cijfer om mee te vergelijken. Je zag in de VS ook dat ze, zo werd benadrukt, op hun piek evenveel doden in 1 dag hadden als er doden vielen tijdens 9/11. Dat zijn wel echt gebeurtenissen die het wereldbeeld voor decennia, en WOII doet dat nog steeds, hebben bepaald. Als er nu iets gebeurt dat ook maar een fractie van die impact heeft, is dat dus iets dat heel veel impact heeft en heel serieus genomen moet worden.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:00 schreef Kyran het volgende:
[..]
Mja, het was ook puur bedoeld om even te laten zie hoe ernstig het kan zijn en dat je met dit virusje even net zoveel doden kan krijgen als een freaking wereldoorlog. Daarom is niet ingrijpen gewoon geen optie.
Tuurlijk is het verder allemaal absoluut niet te vergelijken met een wereldoorlog, dat beweer ik ook niet.
Interessant feitje wat je noemt trouwens, wist ik ook niet.
Dat is en heet politiek. Welkome voorbeelden van elders gebruiken om specifiek nieuw beleid in te voeren.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:03 schreef VoMy het volgende:
[..]
Nederland gidsland![]()
Nee, maar serieus, Rutte zei ook bij zijn vorige persconferentie dat wij binnen Europa als eerste een dergelijk zwaar pakket hadden als we sinds 15 oktober hebben.
En het gekke is, afhankelijk van de toestand van het land, wordt vergeleken op wat er wel mag, of welke maatregelen er zijn genomen. Op het moment dat het slecht gaat met Nederland en er dus maatregelen komen, waren de vergelijkingen: 'Kijk naar Italië (ofzo), die doen het wel goed, en daar zitten de stadions gewoon nog vol'.
Nu gaat het in allemaal landen nog slechter dan in Nederland, en komen er daar dus soms zelfs strengere maatregelen dan hier, en dan komen de vergelijkingen: 'Kijk naar dat land. Daar durven ze wel door te pakken met een lockdown'.
Precies dit. De buitenlandfappers zullen wel weer een manier vinden om uit te dragen dat ons beleid aan alle kanten de plank mis slaat en dat het in DE véél beter is geregeld.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:03 schreef VoMy het volgende:
[..]
Nederland gidsland![]()
Nee, maar serieus, Rutte zei ook bij zijn vorige persconferentie dat wij binnen Europa als eerste een dergelijk zwaar pakket hadden als we sinds 15 oktober hebben.
En het gekke is, afhankelijk van de toestand van het land, wordt vergeleken op wat er wel mag, of welke maatregelen er zijn genomen. Op het moment dat het slecht gaat met Nederland en er dus maatregelen komen, waren de vergelijkingen: 'Kijk naar Italië (ofzo), die doen het wel goed, en daar zitten de stadions gewoon nog vol'.
Nu gaat het in allemaal landen nog slechter dan in Nederland, en komen er daar dus soms zelfs strengere maatregelen dan hier, en dan komen de vergelijkingen: 'Kijk naar dat land. Daar durven ze wel door te pakken met een lockdown'.
Duitsland doet het niet echt bij 15.000 al, want de maatregelen gaan pas maandag in, maar inderdaad, Duitsland lijkt qua ontwikkeling van de verspreiding een weekje eerder te zijn. Dat kan behoorlijk verschil maken.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:06 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:
[..]
Welke landen nemen wel in een vroeger stadium maatregelen? In ieder geval Duitsland dat het nu al bij 15.000 doet.
Over welk land heb je het nu? En tel je dan met de oversterfte?quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:09 schreef Kyran het volgende:
Gevonden, even getallen afgerond.
Totaal aantal besmettingen 320.000, totaal aantal overleden 7200, dus ongeveer 2.25% komt te overlijden.
Iemand enig idee of er ergens een schatting is van hoeveel % van de daadwerkelijke besmettingen wij te pakken krijgen met het testen? Want die 2.25% is natuurlijk in werkelijkheid veel lager, want niet alle besmette personen worden daadwerkelijk getest.
Nederland.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:10 schreef capricia het volgende:
[..]
Over welk land heb je het nu? En tel je dan met de oversterfte?
Schatting is dat daadwerkelijk 0,2 - 0,3% overlijdt. Dit kan natuurlijk hoger worden als de ziekenhuizen geen capaciteit meer hebben. Je pakt dus met het testen ongeveer 10% van het echte aantal besmettingen.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:09 schreef Kyran het volgende:
Gevonden, even getallen afgerond.
Totaal aantal besmettingen 320.000, totaal aantal overleden 7200, dus ongeveer 2.25% komt te overlijden.
Iemand enig idee of er ergens een schatting is van hoeveel % van de daadwerkelijke besmettingen wij te pakken krijgen met het testen? Want die 2.25% is natuurlijk in werkelijkheid veel lager, want niet alle besmette personen worden daadwerkelijk getest.
Het is de bekende emokaart trekken zoals oorlogsveteranen van hun bed lichten of doorgedraaide zorgverleners tonen die de jeugd de dwarse burger moet vertellen dat zij het allemaal veel erger hebben (meegemaakt).quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:04 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:
[..]
Vergelijking slaat sowieso nergens op. Dat waren 18-jarigen, nu zijn het 80-jarigen.
De eerste golf gaf ons 10.000 doden:quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:11 schreef Kyran het volgende:
[..]
Nederland.
Bron: https://eenvandaag.avrotr(...)pnames-in-nederland/
Niet met oversterfte gerekend, maar met de getallen van het RIVM.
Wie doet die man een goede communicatie-adviseur cadeau voor Sinterklaas?quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:10 schreef Kyran het volgende:
de Jonge zegt januari/februari voor vaccin als de huidige trials goed gaan
Volgens mij is hetgeen jij zoekt het verschil tussen de CFR en de IFR. IFR is een extrapolatie naar n=N en wordt doorgaans een factor 10 lager geschat dan de door jou berekende CFR. Needless to say toont de IFR (evenals CFR) veel variatie per leeftijdscohort.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:09 schreef Kyran het volgende:
Gevonden, even getallen afgerond.
Totaal aantal besmettingen 320.000, totaal aantal overleden 7200, dus ongeveer 2.25% komt te overlijden.
Iemand enig idee of er ergens een schatting is van hoeveel % van de daadwerkelijke besmettingen wij te pakken krijgen met het testen? Want die 2.25% is natuurlijk in werkelijkheid veel lager, want niet alle besmette personen worden daadwerkelijk getest.
Zijn dit ook niet de wat bangere mensen?quote:Op woensdag 28 oktober 2020 20:51 schreef VoMy het volgende:
Aan de ene kant heb je de groep die constant roept om strengere maatregelen, om handhaving, om ingrijpen door de regering, om doorpakken, om boetes, om lockdowns, scholensluitingen, avondklokken, controle achter de voordeur, etcetera. Die mensen kleden dat hoofdzakelijk in met het argument dat nadat dit heeft plaatsgevonden, het daarna blijvend beter zal worden.
"Het binnenhuis van ..vul je naam in.."quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:08 schreef VoMy het volgende:
[..]
Ja, maar het is in zekere zin ook wel een goed cijfer om mee te vergelijken. Je zag in de VS ook dat ze, zo werd benadrukt, op hun piek evenveel doden in 1 dag hadden als er doden vielen tijdens 9/11. Dat zijn wel echt gebeurtenissen die het wereldbeeld voor decennia, en WOII doet dat nog steeds, hebben bepaald. Als er nu iets gebeurt dat ook maar een fractie van die impact heeft, is dat dus iets dat heel veel impact heeft en heel serieus genomen moet worden.
Ik ben ook benieuwd hoe deze periode later, in films en boeken, zijn weerslag gaat krijgen. Als je je boek/film in 2020 wil laten plaatsvinden, moet je hier iets mee doen. Als je je jeugdverhaal wil schrijven - iets wat alle schrijvers altijd doen - en je jeugd was nu, moet je hier iets mee doen. Deze periode gaat nog zeker 50 jaar lang terugkomen. op alle mogelijke manieren.
De WHO schatte in dat ongeveer 10% van de wereldbevolking het al gehad heeft, zo'n 750 miljoen mensen. Volgens die logica hebben 1.7 miljoen Nederlanders het inmiddels gehad ongeveer. Laten we dus tussen de 1.2 (0,6%) en 1.5 (0,48%) zeggen om aan de veilige kant te zitten.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:09 schreef Kyran het volgende:
Gevonden, even getallen afgerond.
Totaal aantal besmettingen 320.000, totaal aantal overleden 7200, dus ongeveer 2.25% komt te overlijden.
Iemand enig idee of er ergens een schatting is van hoeveel % van de daadwerkelijke besmettingen wij te pakken krijgen met het testen? Want die 2.25% is natuurlijk in werkelijkheid veel lager, want niet alle besmette personen worden daadwerkelijk getest.
Kun je mij misschien uitleggen wat het verschil is tussen de CFR en de IFR?quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:14 schreef Jedi_Pimp het volgende:
[..]
Volgens mij is hetgeen jij zoekt het verschil tussen de CFR en de IFR. IFR is een extrapolatie naar n=N en wordt doorgaans een factor 10 lager geschat dan de door jou berekende CFR. Needless to say toont de IFR (evenals CFR) veel variatie per leeftijdscohort.
Van een politicus neem ik dit toch maar met een korreltje zout. Daarnaast, voor iedereen gevaccineerd kan zijn ben je vast nog weer een jaar verder.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:10 schreef Kyran het volgende:
de Jonge zegt januari/februari voor vaccin als de huidige trials goed gaan
mooizo.....dan zijn we vanaf maart/april 3 maanden wegquote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:10 schreef Kyran het volgende:
de Jonge zegt januari/februari voor vaccin als de huidige trials goed gaan
Of de mensen die toch al hele dagen binnen zitten. Dan is het makkelijk roepen.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:14 schreef Bocaj het volgende:
[..]
Zijn dit ook niet de wat bangere mensen?
Edit: Nevermind, klopt niet.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:11 schreef JohnDDD het volgende:
[..]
Schatting is dat daadwerkelijk 0,2 - 0,3% overlijdt. Dit kan natuurlijk hoger worden als de ziekenhuizen geen capaciteit meer hebben. Je pakt dus met het testen ongeveer 10% van het echte aantal besmettingen.
CFR: case fatality rate, dus alle bekende gevallen delen door het aantal overledenen (en daar de inverse vanquote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:15 schreef Luke83 het volgende:
[..]
Kun je mij misschien uitleggen wat het verschil is tussen de CFR en de IFR?
Het grappige is dat niet iedereen gevaccineerd hoeft te worden, alleen ouderen en risicogroepen.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:15 schreef wpor het volgende:
[..]
Van een politicus neem ik dit toch maar met een korreltje zout. Daarnaast, voor iedereen gevaccineerd kan zijn ben je vast nog weer een jaar verder.
Ik zou met 0.3 of 0.4 rekenen. Duitsland gebruikt 0,3 en Engeland weer 0,4.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:16 schreef Kyran het volgende:
[..]
Ok, in dat geval.
Stel 80% van NL raakt besmet. Dat zijn dus 13.600.000 mensen. Daar komen dan 34.000 van te overlijden als die 0,2 - 0,3% klopt. Ik heb even gerekend met 0,25 om een gemiddelde van je getallen te nemen.
Nu hebben wij ONDANKS alle maatregelen al ruim 7000 doden, dus dat is al ruim 20% van het aantal doden dat wij zouden krijgen zonder maatregelen. Eigenlijk is dat best een grote hoeveelheid als je kijkt wat wij er allemaal voor moeten doen.
Frankrijk heeft trouwens 67 miljoen inwoners, dus met dezelfde percentages zouden zij op 134.000 doden komen.
Vraag is dan vooral hoe betrouwbaar die 0.25% is, want als het naar 0.5% gaat praat je al meteen over hele andere aantallen.
Niet per se, veel vaccins werken deels bij de gratie van een hoge vaccinatiegraad.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:18 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
Het grappige is dat niet iedereen gevaccineerd hoeft te worden, alleen ouderen en risicogroepen.
En dan maar hopen dat de persoon in basis de benodigde afweer (in de vorm van T-cellen) heeft die door een vaccin alleen nog maar "eventjes" hoeft te worden geactiveerd. Laat nu net kwetsbare mensen mensen met doorgaans een verzwakte afweer daar wat gebrek aan hebben.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:15 schreef wpor het volgende:
[..]
Van een politicus neem ik dit toch maar met een korreltje zout. Daarnaast, voor iedereen gevaccineerd kan zijn ben je vast nog weer een jaar verder.
Helder, dank!quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:18 schreef Jedi_Pimp het volgende:
[..]
CFR: case fatality rate, dus alle bekende gevallen delen door het aantal overledenen (en daar de inverse van)
IFR: infection fatality rate, alle (mogelijke) infectiegevallen delen door het aantal overledenen.
CFR = case fatality ratequote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:15 schreef Luke83 het volgende:
[..]
Kun je mij misschien uitleggen wat het verschil is tussen de CFR en de IFR?
hoe meer hoe beter lijkt mequote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:18 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
Het grappige is dat niet iedereen gevaccineerd hoeft te worden, alleen ouderen en risicogroepen.
Het zou echt iets toevoegen om op een bepaalde manier oversterfte in je berekening te verwerken, gezien je op deze manier het bekende "with or by covid" vraagstuk geen recht doet.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:16 schreef Kyran het volgende:
[..]
Ok, in dat geval.
Stel 80% van NL raakt besmet. Dat zijn dus 13.600.000 mensen. Daar komen dan 34.000 van te overlijden als die 0,2 - 0,3% klopt. Ik heb even gerekend met 0,25 om een gemiddelde van je getallen te nemen.
Nu hebben wij ONDANKS alle maatregelen al ruim 7000 doden, dus dat is al ruim 20% van het aantal doden dat wij zouden krijgen zonder maatregelen. Eigenlijk is dat best een grote hoeveelheid als je kijkt wat wij er allemaal voor moeten doen.
Frankrijk heeft trouwens 67 miljoen inwoners, dus met dezelfde percentages zouden zij op 134.000 doden komen.
Vraag is dan vooral hoe betrouwbaar die 0.25% is, want als het naar 0.5% gaat praat je al meteen over hele andere aantallen.
Klopt, ik ga mijn post ook even weghalen, want de cijfers die ik gebruikte kloppen gewoon niet. Te snel een bron gepakt. Excuses daarvoor.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:22 schreef Jedi_Pimp het volgende:
[..]
Het zou echt iets toevoegen om op een bepaalde manier oversterfte in je berekening te verwerken, gezien je op deze manier het bekende "with or by covid" vraagstuk geen recht doet.
Er staat zwaarder en strenger dan maart, waar moet je anders aan denken?quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:02 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
Dit staat helemaal nergens.
https://www.who.int/bulletin/online_first/BLT.20.265892.pdfquote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:16 schreef Kyran het volgende:
[..]
Ok, in dat geval.
Stel 80% van NL raakt besmet. Dat zijn dus 13.600.000 mensen. Daar komen dan 34.000 van te overlijden als die 0,2 - 0,3% klopt. Ik heb even gerekend met 0,25 om een gemiddelde van je getallen te nemen.
Nu hebben wij ONDANKS alle maatregelen al ruim 7000 doden, dus dat is al ruim 20% van het aantal doden dat wij zouden krijgen zonder maatregelen. Eigenlijk is dat best een grote hoeveelheid als je kijkt wat wij er allemaal voor moeten doen.
Frankrijk heeft trouwens 67 miljoen inwoners, dus met dezelfde percentages zouden zij op 134.000 doden komen.
Vraag is dan vooral hoe betrouwbaar die 0.25% is, want als het naar 0.5% gaat praat je al meteen over hele andere aantallen.
Oftewel, nog steeds schattingen, maar de gecorrigeerde mediaan voor mensen onder de 70 jaar is 0,05%. Pak je boven de 70 etc erbij kom je hoger, en kan je wel 's rond de 0,25% uit komen over alle leeftijden. Het is natuurlijk wel complexer dan dat, maar even puur zwart/wit is je schatting wel aardig om een hele grove indicatie te hebben.quote:Results I included 61 studies (74 estimates) and eight preliminary national
estimates. Seroprevalence estimates ranged from 0.02% to 53.40%. Infection fatality rates
ranged from 0.00% to 1.63%, corrected values from 0.00% to 1.54%. Across 51 locations,
the median COVID-19 infection fatality rate was 0.27% (corrected 0.23%): the rate was
0.09% in locations with COVID-19 population mortality rates less than the global average
(< 118 deaths/million), 0.20% in locations with 118–500 COVID-19 deaths/million people
and 0.57% in locations with > 500 COVID-19 deaths/million people. In people < 70 years,
infection fatality rates ranged from 0.00% to 0.31% with crude and corrected medians of
0.05%.
Conclusion The infection fatality rate of COVID-19 can vary substantially across
different locations and this may reflect differences in population age structure and casemix of infected and deceased patients and other factors. The inferred infection fatality rates
tended to be much lower than estimates made earlier in the pandemic.
Neen, de ziekenhuizen hebben het giga zwaar.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:25 schreef VoMy het volgende:
Voelen jullie ook dat WE over de piek heen zijn?
Heb eerder het gevoel dat we pas aan het begin staan, november en december moeten nog beginnen.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:25 schreef VoMy het volgende:
Voelen jullie ook dat WE over de piek heen zijn?
Je hoeft niet iedereen zsm te vaccineren.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:15 schreef wpor het volgende:
[..]
Van een politicus neem ik dit toch maar met een korreltje zout. Daarnaast, voor iedereen gevaccineerd kan zijn ben je vast nog weer een jaar verder.
Kan hij zeggen maar eerder zei hij wat anders en ook dat was niet aan hem om te zeggen, maar deed hij tochquote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:10 schreef Kyran het volgende:
de Jonge zegt januari/februari voor vaccin als de huidige trials goed gaan
verkeerde topic ?? goed feestje gehad zeker daar ivm de 0.88quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:25 schreef VoMy het volgende:
Voelen jullie ook dat WE over de piek heen zijn?
Raad 's welke dag er nog steeds bovenaan staat als daadwerkelijke meldingsdatum?quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:25 schreef VoMy het volgende:
Voelen jullie ook dat WE over de piek heen zijn?
Het is te hopen dat we goede dalers zijn en niet het ravijn in fietsen.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:25 schreef VoMy het volgende:
Voelen jullie ook dat WE over de piek heen zijn?
Wilde ik net doenquote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:29 schreef Sfancta het volgende:
Waarom wenst niemand mij sterkte met sluiten cafe?
Sophies Roermondquote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:31 schreef Molo het volgende:
[..]
Wilde ik net doen
Balen! Welke is het?
Oe, mooie bron, thanks.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:25 schreef chratnox het volgende:
[..]
https://www.who.int/bulletin/online_first/BLT.20.265892.pdf
[..]
Oftewel, nog steeds schattingen, maar de gecorrigeerde mediaan voor mensen onder de 70 jaar is 0,05%. Pak je boven de 70 etc erbij kom je hoger, en kan je wel 's rond de 0,25% uit komen over alle leeftijden. Het is natuurlijk wel complexer dan dat, maar even puur zwart/wit is je schatting wel aardig om een hele grove indicatie te hebben.
Geen crowdfunding dingen meer mogelijk ook?quote:
Die gaan vanaf maandag weer in volledige lockdown.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:17 schreef Jor_Dii het volgende:
France COVID update: Number of people in hospital continues to rise, more than 3,000 in ICU
- New cases: 36,437
- Positivity rate: 18.6% (+0.2)
- In hospital: 20,207 (+1,229)
- In ICU: 3,045 (+127)
- New deaths: 244
Een flink deel van de mensen de dusdanig ziek worden dat ze ziekenhuisopname nodig hebben zullen zonder die zorg sterven dan wel chronisch ziek worden door orgaan schade. De IFR zal dan een heel stuk hoger komen te liggen.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:32 schreef Kyran het volgende:
[..]
Oe, mooie bron, thanks.
Ben zelf niet te makkelijk in 70+ weg te cijferen, want ook die kunnen nog 20 jaar te leven hebben en wie ben ik om te bepalen dat die jaren minder waard zijn dan die van de jongere burgers.
0.25% IFR zou dus zorgen voor 42.500 doden als 17 miljoen mensen besmet zouden raken en voor iedereen die het nodig heeft een bed beschikbaar is.
Wat zal er gebeuren als men geen zorg meer kan bieden? Wat wordt de IFR dan?
Weet niet hoe de cijfers nu zijn, maar volgens mij waren de cijfers tijdens de eerste golf dat bijna 15% ziekenhuis zorg nodig had. Wat gaat er met die 15% gebeuren als men geen zorg meer kan bieden? Komen ze allemaal te overlijden?
Het is gewoon onmogelijk om in te schatten wat er precies gaat gebeuren, maar echt rooskleurig zal het niet zijn. Daarom is het zo'n onzin om te roepen dat men maar even door een zure appel moet bijten.
Ligt er ook heel erg aan wat voor zorgquote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:32 schreef Kyran het volgende:
[..]
Oe, mooie bron, thanks.
Ben zelf niet te makkelijk in 70+ weg te cijferen, want ook die kunnen nog 20 jaar te leven hebben en wie ben ik om te bepalen dat die jaren minder waard zijn dan die van de jongere burgers.
0.25% IFR zou dus zorgen voor 42.500 doden als 17 miljoen mensen besmet zouden raken en voor iedereen die het nodig heeft een bed beschikbaar is.
Wat zal er gebeuren als men geen zorg meer kan bieden? Wat wordt de IFR dan?
Weet niet hoe de cijfers nu zijn, maar volgens mij waren de cijfers tijdens de eerste golf dat bijna 15% van de cases ziekenhuis zorg nodig had. Wat gaat er met die 15% gebeuren als men geen zorg meer kan bieden? Komen ze allemaal te overlijden?
Het is gewoon onmogelijk om in te schatten wat er precies gaat gebeuren, maar echt rooskleurig zal het niet zijn. Daarom is het zo'n onzin om te roepen dat men maar even door een zure appel moet bijten.
Ik kijk niet maar gezien het uitblijven van kennis op gebied van volksgezondheid en welzijn, is dat op zich ook wel logisch te beredenerenquote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:35 schreef Kyran het volgende:
de Jonge geeft ook weer gewoon geen antwoord haha
True, wij weten het simpelweg niet.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:36 schreef Molo het volgende:
[..]
Ligt er ook heel erg aan wat voor zorg
Een oudere die een herseninfarct krijgt en op een afdeling moet liggen, een jonger iemand die een hartinfarct heeft en direct een dotterbehandeling en stents moet krijgen.of iemand met acute nierverstopping door steentjes.. Tsja.
Bijvoorbeeld.
Hele andere zorgvragen en andere druk op zaken als de IC en verpleegafdelingen
To be fair, dat is naar verhouding vergelijkbaar met Nederland.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:17 schreef Jor_Dii het volgende:
France COVID update: Number of people in hospital continues to rise, more than 3,000 in ICU
- New cases: 36,437
- Positivity rate: 18.6% (+0.2)
- In hospital: 20,207 (+1,229)
- In ICU: 3,045 (+127)
- New deaths: 244
Mooie cijfers hoor.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:17 schreef Jor_Dii het volgende:
France COVID update: Number of people in hospital continues to rise, more than 3,000 in ICU
- New cases: 36,437
- Positivity rate: 18.6% (+0.2)
- In hospital: 20,207 (+1,229)
- In ICU: 3,045 (+127)
- New deaths: 244
Dan ga je er vanuit dat iedereen besmet raakt, maar dat kan niet eens.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:38 schreef Kyran het volgende:
[..]
True, wij weten het simpelweg niet.
Wij weten zelfs niet wat er zou gebeuren als wij gewoon geen enkel COVID-19 patiënt meer zorg zouden aanbieden. Enige wat je dan kan zeggen is dat je ten minste de IFR van 0.25% gaat halen, dus 42500 doden + nog veel meer, want je helpt niemand meer.
We weten ook niet hoeveel (67 min) mensen blijvende of langdurige schade oplopen. En hoe lang mensen immuun blijven.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:32 schreef Kyran het volgende:
[..]
Oe, mooie bron, thanks.
Ben zelf niet te makkelijk in 70+ weg te cijferen, want ook die kunnen nog 20 jaar te leven hebben en wie ben ik om te bepalen dat die jaren minder waard zijn dan die van de jongere burgers.
0.25% IFR zou dus zorgen voor 42.500 doden als 17 miljoen mensen besmet zouden raken en voor iedereen die het nodig heeft een bed beschikbaar is.
Wat zal er gebeuren als men geen zorg meer kan bieden? Wat wordt de IFR dan?
Weet niet hoe de cijfers nu zijn, maar volgens mij waren de cijfers tijdens de eerste golf dat bijna 15% van de cases ziekenhuis zorg nodig had. Wat gaat er met die 15% gebeuren als men geen zorg meer kan bieden? Komen ze allemaal te overlijden?
Het is gewoon onmogelijk om in te schatten wat er precies gaat gebeuren, maar echt rooskleurig zal het niet zijn. Daarom is het zo'n onzin om te roepen dat men maar even door een zure appel moet bijten.
Klopt, was ook even om in het ergste geval te berekenenquote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:43 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
Dan ga je er vanuit dat iedereen besmet raakt, maar dat kan niet eens.
Dat kan ook helemaal niet, want het speelt pas sinds begin dit jaar.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:43 schreef capricia het volgende:
Ken geen enkel voorbeeld waarbij men hiervoor succesvol gekozen heeft.
Misschien is er net met als bij de griep op een gegeven moment een plafond en daalt het weer af.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:45 schreef Kyran het volgende:
[..]
Klopt, was ook even om in het ergste geval te berekenen![]()
Ik vind 42.500 doden, heel lullig gezegd, best meevallen. Vooral als je bekijkt hoeveel doden wij nu al hebben, ondanks alle maatregelen. Dan lijkt het inderdaad bijna niet waard om zoveel op te offeren voor zo weinig winst.
Probleem is alleen dat het niet bij 42.500 zal blijven, omdat je geen zorg meer kan verlenen.
Welke westerse landen implementeren die strategie dan?quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:46 schreef Halcon het volgende:
[..]
Dat kan ook helemaal niet, want het speelt pas sinds begin dit jaar.
En als ze nu zouden zeggen op basis van die en die nieuwe wetenschappelijke inzichten zijn wij tot een ander standpunt gekomen, dan heb ik daar alle begrip voor. Maar het openbaar vervoer mocht gewoon niet plat komen te liggen, dus dan maar mondkapjes en mondkapjes binnen is gewoon zwichten voor de publieke opinie en een paar zeurende journalisten.quote:
12 oktober?quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:27 schreef chratnox het volgende:
[..]
Raad 's welke dag er nog steeds bovenaan staat als daadwerkelijke meldingsdatum?
Oh nee, dat bedoelde ik ook niet, om 70+ weg te cijferen. Was meer bedoeld om te laten zien hoe hard de IFR omhoog gaat vanaf die leeftijd.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:32 schreef Kyran het volgende:
[..]
Oe, mooie bron, thanks.
Ben zelf niet te makkelijk in 70+ weg te cijferen, want ook die kunnen nog 20 jaar te leven hebben en wie ben ik om te bepalen dat die jaren minder waard zijn dan die van de jongere burgers.
0.25% IFR zou dus zorgen voor 42.500 doden als 17 miljoen mensen besmet zouden raken en voor iedereen die het nodig heeft een bed beschikbaar is.
Wat zal er gebeuren als men geen zorg meer kan bieden? Wat wordt de IFR dan?
Weet niet hoe de cijfers nu zijn, maar volgens mij waren de cijfers tijdens de eerste golf dat bijna 15% ziekenhuis zorg nodig had. Wat gaat er met die 15% gebeuren als men geen zorg meer kan bieden? Komen ze allemaal te overlijden?
Het is gewoon onmogelijk om in te schatten wat er precies gaat gebeuren, maar echt rooskleurig zal het niet zijn. Daarom is het zo'n onzin om te roepen dat men maar even door een zure appel moet bijten.
Tja, en als je dan beelden ziet van bussen en treinen die overvol zitten met scholieren etc...quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:49 schreef maan_man het volgende:
[..]
En als ze nu zouden zeggen op basis van die en die nieuwe wetenschappelijke inzichten zijn wij tot een ander standpunt gekomen, dan heb ik daar alle begrip voor. Maar het openbaar vervoer mocht gewoon niet plat komen te liggen, dus dan maar mondkapjes en mondkapjes binnen is gewoon zwichten voor de publieke opinie en een paar zeurende journalisten.
Nous sommes en guerre.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:48 schreef quirina het volgende:
De sfeer zit er lekker in in Frankrijk.
Ja, hij gaf nota bene toe dat de maatregel in is gevoerd om van het gezeik af te zijn.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:49 schreef maan_man het volgende:
[..]
En als ze nu zouden zeggen op basis van die en die nieuwe wetenschappelijke inzichten zijn wij tot een ander standpunt gekomen, dan heb ik daar alle begrip voor. Maar het openbaar vervoer mocht gewoon niet plat komen te liggen, dus dan maar mondkapjes en mondkapjes binnen is gewoon zwichten voor de publieke opinie en een paar zeurende journalisten.
Incidenten. Daar moet je geen beleid op maken en die gaan ook geen gigantische impact hebben.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:53 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Tja, en als je dan beelden ziet van bussen en treinen die overvol zitten met scholieren etc...
Dat is gewoon vragen om problemen, mondkapjes gaan er daar niet helpen als je hutjemutje in zo'n afgesloten ruimte zit.
Ik zou niet graag tegenover Wilders staan in de TK want hij heeft gelijk en daar valt geen speld tussen te krijgen.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:50 schreef Kyran het volgende:
Ze maken het Wilders ook wel zo makkelijk he
Mondkapjes doen ook niet zoveel hoor. Er is weinig aan dat beeld veranderd.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:49 schreef maan_man het volgende:
[..]
En als ze nu zouden zeggen op basis van die en die nieuwe wetenschappelijke inzichten zijn wij tot een ander standpunt gekomen, dan heb ik daar alle begrip voor. Maar het openbaar vervoer mocht gewoon niet plat komen te liggen, dus dan maar mondkapjes en mondkapjes binnen is gewoon zwichten voor de publieke opinie en een paar zeurende journalisten.
Oh, maar ik zeg ook niet dat je daar algemeen beleid op zou moeten maken. Alleen dat mondkapjes in zo'n situatie gewoon een wassen neus zijn.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:54 schreef VoMy het volgende:
[..]
Incidenten. Daar moet je geen beleid op maken en die gaan ook geen gigantische impact hebben.
Niemand doet helemaal niets. Maar bv. Zweden heeft vrij weinig harde restricties doorgevoerd. Roemenië in feite ook niet, nadat ze hun lesje hebben geleerd met een mislukte lockdown. Zweden geeft nu lokaal wat adviezen, Roemenië grijpt nu lokaal in als het ergens te gek wordt. Bulgarije valt volgens mij ook wel mee, maar dat weet Dven beter.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:49 schreef capricia het volgende:
[..]
Welke westerse landen implementeren die strategie dan?
Klopt, maar door daar weg te kijken, namen mensen andere dingen ook minder serieus. Als je net uit de trein komt en je hoort Rutte dan een of andere verhaal ophangen over dubbelen op de tennissenbaan en het niet kunnen houden van 1,5 meter afstand. Dan denk je ook waar gaat dit over.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:53 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Tja, en als je dan beelden ziet van bussen en treinen die overvol zitten met scholieren etc...
Dat is gewoon vragen om problemen, mondkapjes gaan er daar niet helpen als je hutjemutje in zo'n afgesloten ruimte zit.
Och, ik sta iedere dag in een lokaal met dertig leerlingen. Maar wee je gebeente als je met vier man thuis wil gaan toepen.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:56 schreef maan_man het volgende:
[..]
Klopt, maar door daar weg te kijken, namen mensen andere dingen ook minder serieus. Als je net uit de trein komt en je hoort Rutte dan een of andere verhaal ophangen over dubbelen op de tennissenbaan en het niet kunnen houden van 1,5 meter afstand. Dan denk je ook waar gaat dit over.
Doet net zoveel als het verplicht dragen van een feestneus in de auto. Alleen verplichten ze dat niet.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:55 schreef VoMy het volgende:
[..]
Mondkapjes doen ook niet zoveel hoor. Er is weinig aan dat beeld veranderd.
12 oktober staat inderdaad nog steeds bovenaan:quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:51 schreef VoMy het volgende:
[..]
12 oktober?
De NICE-cijfers deden ook echt hun naam eer aan vandaag, ik heb nu al zin in de update van morgen. Zelfs met een ongekend grote rapportageachterstand blijft er voor de afgelopen dagen gewoon nog een daling van de gemiddelde dagopnames in de kaarten staan. Het lijkt echt alsof we voorbij een kantelpunt zijn.
Van mij mag het beide doorgaan hoor, maar qua nut/noodzaak valt les geven aan kinderen wel in 'n andere categorie dan toepen.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:57 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Och, ik sta iedere dag in een lokaal met dertig leerlingen. Maar wee je gebeente als je met vier man thuis wil gaan toepen.
https://ourworldindata.or(...)true&time=2020-07-31..latest&country=GBR~DEU~ITA~NLD~UKR~POL~ROU®ion=World&deathsMetric=true&interval=smoothed&perCapita=true&smoothing=7&pickerMetric=total_cases&pickerSort=descquote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:56 schreef Halcon het volgende:
[..]
Roemenië in feite ook niet, nadat ze hun lesje hebben geleerd met een mislukte lockdown.
Wil ik dat eerste een beetje fatsoenlijk blijven doen, dan heb ik af en toe wat ontspanning nodig... met het tweedequote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:58 schreef Halcon het volgende:
[..]
Van mij mag het beide doorgaan hoor, maar qua nut/noodzaak valt les geven aan kinderen wel in 'n andere categorie dan toepen.
Nou, eigenlijk denk ik dat helemaal niet. Noch bij het "in de klas blabla, maar in het weekend blabla".quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:56 schreef maan_man het volgende:
[..]
Klopt, maar door daar weg te kijken, namen mensen andere dingen ook minder serieus. Als je net uit de trein komt en je hoort Rutte dan een of andere verhaal ophangen over dubbelen op de tennissenbaan en het niet kunnen houden van 1,5 meter afstand. Dan denk je ook waar gaat dit over.
En ze ouwehoert en ouwehoert maar die tang.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:58 schreef Kyran het volgende:
Het is ook toch echt niet te geloven dat men na zeven maanden niet duidelijk kunnen maken welke stappen ze nu daadwerkelijk hebben genomen om onderliggende problemen op te lossen.
Waar is dit eigenlijk te volgen nu?quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:54 schreef Kyran het volgende:
Populist of niet, Wilders stelt wel de juiste vragen.
NPO Politiekquote:Op woensdag 28 oktober 2020 22:01 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Waar is dit eigenlijk te volgen nu?
In Roemenië tellen ze doden met corona, niet doden door corona. Dat geeft wel een iets ander beeld.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 22:00 schreef VoMy het volgende:
[..]
https://ourworldindata.or(...)true&time=2020-07-31..latest&country=GBR~DEU~ITA~NLD~UKR~POL~ROU®ion=World&deathsMetric=true&interval=smoothed&perCapita=true&smoothing=7&pickerMetric=total_cases&pickerSort=desc
[ afbeelding ]
Roemenië les geleerd
Jammer dat die dame niet de juiste antwoorden geeft. Of beter gezegd, dat ze überhaupt geen antwoorden geeft.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:54 schreef Kyran het volgende:
Populist of niet, Wilders stelt wel de juiste vragen.
Het beeld blijft hetzelfde. Eerst stierven er minder mensen 'met' corona, dan nu.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 22:01 schreef Halcon het volgende:
[..]
In Roemenië tellen ze doden met corona, niet doden door corona. Dat geeft wel een iets ander beeld.
Daarom mag het van mij ook allebei welquote:Op woensdag 28 oktober 2020 22:00 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Wil ik dat eerste een beetje fatsoenlijk blijven doen, dan heb ik af en toe wat ontspanning nodig... met het tweede
Dat lijntje geeft het aantal corona-doden per zoveel inwoners aan. Dan maakt het wel uit wie je precies mee telt. Daarnaast heeft Roemenië natuurlijk sowieso een ongezondere bevolking dan bv. Duitsland.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 22:02 schreef VoMy het volgende:
[..]
Het beeld blijft hetzelfde. Eerst stierven er minder mensen 'met' corona, dan nu.
Die waren vanaf het begin al niet meewerkend. De minister van volksgezondheid was zelf een orthodoxe jood die later dan gewenst ingreep om zijn achterban niet voor het hoofd te stoten. Vervolgens liep hij zelf corona op en werd zijn positie onhoudbaar.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 20:48 schreef Halcon het volgende:
[..]
Er waren al flinke protesten en orthodoxe Joden pikten het al niet meer.
Wat zou jouw richting zijn dan? Ik hoor jou ook alleen maar praten over ´´maatregelen´´ en het opschroeven van bco. Terwijl we nu zien dat zondagskind Duitsland met een zogezegd solide bco óók verzuipt.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 21:58 schreef Kyran het volgende:
Het is ook toch echt niet te geloven dat men na zeven maanden niet duidelijk kunnen maken welke stappen ze nu daadwerkelijk hebben genomen om onderliggende problemen op te lossen.
]quote:Op woensdag 28 oktober 2020 22:05 schreef mir1986 het volgende:
[ twitter ]
En nog een derde persoon die het trial gekregen heeft is overleden Ben benieuwd wat nu de doodsoorzaak is.
Die 42.500 is als IEDEREEN besmet zou raken. Dat gaat sowieso niet gebeuren. Het zal eerder rond 70% zitten (kan 60% zijn, kan 80% zijn).quote:Op woensdag 28 oktober 2020 22:02 schreef capricia het volgende:
Dus als ik het goed begrijp, met een IFR van 0,25%, gaan er 45.000 dood.
We hebben een oversterfte van 10.000 mensen gehad in het voorjaar, bij de eerste golf.
Dus nog 3 van die golven, gecontroleerd, en we zijn er door?
Wees gerust, die salarisverhoging voor zorgpersoneel komt er ook niet. Dus dan is het weer in evenwicht.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 22:05 schreef Claudia_x het volgende:
Ik hoop dat Wilders ook een salarisverhoging voor basisschoolleerkrachten aan kan zwengelen, want die moeten zorgen dat onze kind'ren geen complotdenkers worden en mogen dat in een slecht geventileerde slangenkuil doen. En graag ook een verhoging voor agenten, die maatregelen moeten handhaven opdat heel menselijk gedrag een halt wordt toegebracht.
Bill Gates genoemd, teveel hashtags.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 22:05 schreef mir1986 het volgende:
[ twitter ]
En nog een derde persoon die het trial gekregen heeft is overleden Ben benieuwd wat nu de doodsoorzaak is.
Klopt geen snars van wat je schrijft, want niet iedereen kan besmet raken. Ook al laat je dat covid in volle gang door de bevolking gaan. Misschien 60% besmet, als je echt geluk hebt.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 22:02 schreef capricia het volgende:
Dus als ik het goed begrijp, met een IFR van 0,25%, gaan er 45.000 dood.
We hebben een oversterfte van 10.000 mensen gehad in het voorjaar, bij de eerste golf.
Dus nog 3 van die golven, gecontroleerd, en we zijn er door?
quote:Op woensdag 28 oktober 2020 22:05 schreef mir1986 het volgende:
[ twitter ]
En nog een derde persoon die het trial gekregen heeft is overleden Ben benieuwd wat nu de doodsoorzaak is.
Ben benieuwd als het "wondermiddel" niet blijkt te zijn wat veel mensen er van verwachten.quote:Coronavirus: First-generation of vaccines is likely to be imperfect, says UK official
UK Vaccine Taskforce chief Kate Bingham added that international co-operation was vital to fight the global pandemic.
The first-generation of vaccines to fight the Covid-19 infection may not be perfect and may not work for everyone, said Kate Bingham, the chair of the UK government’s Vaccine Taskforce.
“No vaccine in the history of medicine has been as eagerly anticipated as that to protect against severe acute respiratory syndrome coronavirus 2 (SARS-CoV-2),” Bingham wrote in medical journal The Lancet on Tuesday. “Vaccination is widely regarded as the only true exit strategy from the pandemic that is currently spreading globally.”
However, she added, that we do not know if there will be a vaccine at all. “It is important to guard against complacency and over-optimism,” she said. “The first generation of vaccines is likely to be imperfect, and we should be prepared that they might not prevent infection but rather reduce symptoms, and, even then, might not work for everyone or for long.”
[...]
https://scroll.in/latest/(...)ect-says-uk-official
Reken het me eens voor.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 22:07 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
Klopt geen snars van wat je schrijft, want niet iedereen kan besmet raken. Ook al laat je dat covid in volle gang door de bevolking gaan. Misschien 60% besmet, als je echt geluk hebt.
Waarschijnlijk nog veel minder.
Ik heb het al vaker in dit topic genoemd, maar er zijn nu al meerdere wetenschappers die waarschuwen dat het vaccin een beperkte effectiviteit zal hebben.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 22:07 schreef maan_man het volgende:
[..]
Ben benieuwd als het "wondermiddel" niet blijkt te zijn wat veel mensen er van verwachten.
We kunnen ook gewoon alles open gooien en het virus z'n gang laten gaan. Dan komt er een punt waarop mensen vanzelf wel binnen blijven zonder dat de overheid allerlei regels hoeft op te stellen.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 22:07 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
Klopt geen snars van wat je schrijft, want niet iedereen kan besmet raken. Ook al laat je dat covid in volle gang door de bevolking gaan. Misschien 60% besmet, als je echt geluk hebt.
Waarschijnlijk nog veel minder.
Excuus, dit was de 28-jarige Braziliaanquote:Op woensdag 28 oktober 2020 22:07 schreef capricia het volgende:
[..]
[Info]
Graag een betere bron.
[/info]
Vergeet ook niet hoe meer mensen immuun zijn hoe vlakker de curve verloopt. Dus dan kan het ook zijn dat je meer plek hebt in het ziekenhuis omdat de toestroom van besmette mensen ook lager is. Dat kan ook weer zorgen dat cijfers lager worden.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 22:06 schreef Kyran het volgende:
[..]
Die 42.500 is als IEDEREEN besmet zou raken. Dat gaat sowieso niet gebeuren. Het zal eerder rond 70% zitten (kan 60% zijn, kan 80% zijn).
Als IFR van 0,25% klopt en 70% raakt besmet dan heb je dus 29.750 doden.
Trouwens, als IFR van 0,25% klopt en de 10000 doden tijdens de eerste golf ook klopt dan zou dat dus betekenen dat er tijdens de eerste golf maar liefst 4 miljoen mensen waren besmet.
Dus clown Hugo heeft het weer mis?quote:Op woensdag 28 oktober 2020 22:09 schreef Jedi_Pimp het volgende:
[..]
Ik heb het al vaker in dit topic genoemd, maar er zijn nu al meerdere wetenschappers die waarschuwen dat het vaccin een beperkte effectiviteit zal hebben.
Die 10.000 in het voorjaar is de oversterfte.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 22:06 schreef Kyran het volgende:
[..]
Die 42.500 is als IEDEREEN besmet zou raken. Dat gaat sowieso niet gebeuren. Het zal eerder rond 70% zitten (kan 60% zijn, kan 80% zijn).
Als IFR van 0,25% klopt en 70% raakt besmet dan heb je dus 29.750 doden.
Trouwens, als IFR van 0,25% klopt en de 10000 doden tijdens de eerste golf ook klopt dan zou dat dus betekenen dat er tijdens de eerste golf maar liefst 4 miljoen mensen waren besmet.
Ik houd ook nog altijd een slag om te arm en vind het daarom ook storend dat iedereen uitkijkt naar het vaccin, maar niemand na lijkt te denken over een plan B.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 22:09 schreef Jedi_Pimp het volgende:
[..]
Ik heb het al vaker in dit topic genoemd, maar er zijn nu al meerdere wetenschappers die waarschuwen dat het vaccin een beperkte effectiviteit zal hebben.
Als het vaccin niet goed genoeg werkt dan houden we de café's en de sportclubs gewoon nog een jaartje langer dicht.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 22:10 schreef maan_man het volgende:
[..]
Ik houd ook nog altijd een slag om te arm en vind het daarom ook storend dat iedereen uitkijkt naar het vaccin, maar niemand na lijkt te denken over een plan B.
Het is een misverstand te denken dat een indammingsbeleid inhoudt dat de besmettingen niet op zullen lopen. In het oorspronkelijke artikel van Pueyo staat dat ook: sommige landen en regio's zullen met weer oplopende besmettingen te maken hebben, die dan vroeg ingedamd moeten worden met maatregelen die tijdelijk strenger worden tot besmettingen naar een acceptabel niveau zijn teruggebracht. Daarom heet het ook 'de dans'.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 22:05 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Wat zou jouw richting zijn dan, ik hoor jouw ook alleen maar praten over ´´maatregelen´´ en het opschroeven van bco. Terwijl we nu zien dat zondagskind Duitsland met een zogezegd solide bco óók verzuipt.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |