abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  dinsdag 9 juni 2020 @ 13:12:10 #1
3542 Gia
User under construction
pi_193551141

Openingspost is niet van mij.

-----------------------------------------------------------------

Er is de afgelopen dagen opnieuw veel aandacht voor politiegeweld tegen de zwarte bevolking in de Verenigde Staten. Ook in Nederland: in Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Groningen en Maastricht stonden mensen stil bij geïnstitutionaliseerd racisme. Premier Rutte werd gisteren ook gevraagd naar racisme in Nederland. Hij zei daar over: "Ook hier is racisme, ook hier is discriminatie, dat is niet alleen een Amerikaans fenomeen."

Drie Nederlanders vertellen over hun ervaringen met racisme in Nederland:

Aminante (25)

"Om mij heen zie ik dat iedereen boos is. Het lijkt wel alsof mijn tijdlijn in de fik staat. Zelf merk ik dat ik de afgelopen dagen boos en verdrietig ben. Maar ik erger mij vooral aan het feit dat mensen denken dat het hier niet speelt.

Onlangs kreeg mijn jongere broertje te maken met racisme. Hij liep met een aantal tassen over straat naar zijn moeder. Een oudere vrouw had dat gezien en vond de situatie verdacht. Ze belde de politie, die even later ons belde om te vragen wat mijn broertje aan het doen was. Ik ben hier zo van geschrokken. Hij helpt zijn moeder er wordt ineens als verdachte gezien.

Mijn broertje is een doodnormale jongen, maar hij wordt door de buitenwereld dus niet gezien als een normale jongen. Mensen zien hem als een bedreiging door zijn huidskleur. Dat is pijnlijk voor hem en voor ons als hele familie. Je blijft toch een tweederangsburger vanwege je huidskleur.

Als vroeger iemand op school een opmerking maakte over mijn huidskleur, vertelde ik dat tegen mijn ouders. Mijn ouders moesten mij dan vertellen dat mensen mij niet mogen vanwege de kleur van mijn huid. Ik kwam vaak huilend thuis, maar die kinderen die mij hadden uitgescholden hadden die gesprekken thuis niet.

Het probleem is dat deze gesprekken alleen binnen de zwarte gemeenschap worden gevoerd. Daarbuiten is het geen onderwerp. Zelf probeer ik daar als mediamaker en oprichter van het platform Alien Mag iets aan te doen. Als dat niet gebeurt, blijft het gedrag doorgegeven worden naar nieuwe

Richard (36)

"Voor mij is de discussie van deze dagen niet nieuw. Het verhaal speelt al zolang als ik leef, alleen is het nu weer even in de media. Daardoor voel ik er ook nauwelijks meer iets bij, die klap heb ik vroeger al gehad. Maar het is wel een moment om opnieuw aandacht te vragen voor de problemen.

Ik woon in Almere en wilde met een bevriende fotograaf op een zaterdagavond een biertje gaan drinken. We werden door de portier tegengehouden en kregen te horen dat het een besloten feestje was. Via een vriend hoorden we later dat dit helemaal niet het geval was. Toen viel het kwartje pas. Ik bedacht me dat ik sinds mijn zeventiende nog nooit in die kroeg binnen ben geweest. Het is zo normaal geworden, dat het bijna een grap is.

Op school leerde ik een cv maken, maar ik werd vervolgens nooit uitgenodigd voor een gesprek. Toen een vriend mij vertelde dat ik Curaçao, mijn geboorteplek, beter weg kan laten, lukte het wel. Sindsdien ben ik overal uitgenodigd.

De impact van discriminatie is afhankelijk van hoe je het wegschrijft in je hoofd. Je kan erin meegaan maar je kan ook zeggen; 'fuck it, ik trek me hier niets van aan en ga door'. Op die manier blijf ik er niet mee zitten.

Sadie-Marie (21)

"Het voelt bizar dat we het in Nederland momenteel vooral over de anderhalve meter afstand bij een anti-racismedemonstratie hebben en niet over het probleem zelf. Het nieuws raakt mij erg. Ik volg veel internationaal nieuws en sociale media. Ik voel pijn, boosheid en frustratie wanneer ik de beelden zie.

Ik ben blij dat we in Nederland niet voor ons leven hoeven te vrezen. Politiegeweld kost hier zelden mensen het leven, maar het is niet zo dat racisme hier niet bestaat. Tijdens mijn studie ben ik vaak onderschat door docenten, waarin etniciteit een rol speelde. Ook kreeg ik vaak microagressies te horen, zoals dat mensen niet hadden verwacht dat ik aan de universiteit studeerde of dat ze vonden dat ik goed Nederlands spreek. Als dat gebeurde voelde ik eerst frustratie en verdriet, maar daarna vocht ik terug.

In mijn opvoeding heb ik geleerd dat ik niet machteloos sta, maar dat ik op mijn eigen kunnen kan vertrouwen. Ik heb vele gesprekken gevoerd tijdens mijn studie om te bewijzen dat ik het kan. En dat heeft me gebracht waar ik nu ben.

Mijn familie rijdt in relatief dure auto's. Als mijn broertje een avond op pad is in de auto van mijn vader, word ik toch ongerust als hij langer wegblijft. Ook bij Nederlandse instanties zie ik het racisme. Mensen worden op basis van hun achternaam onder op de stapel gelegd of je krijgt bij een sollicitatie te horen dat je toch niet in het team past. Afgelopen winter was ik in Middelburg en riep nog iemand 'Zwarte Piet' naar mij. Het erge is dat niemand zo'n persoon er dan op aanspreekt. Daar ligt in de kern van het probleem.

De zwarte gemeenschap is het slachtoffer, maar we kunnen het niet zelf oplossen. De oplossing ligt bij anderen. We moeten op grotere schaal over de problemen gaan praten. Daar speelt ook de media een rol in. Racisme is niet aangeboren, maar aangeleerd. Naast dat we kinderen op school het tafeltje van vijf leren, moeten we ze ook leren dat er verschillende culturen zijn en dat zij allemaal gelijk zijn."

https://nos.nl/artikel/23(...)ier-niet-speelt.html

En hier weer verder
  dinsdag 9 juni 2020 @ 13:13:23 #2
3542 Gia
User under construction
pi_193551157
Lapo:
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 13:00 schreef ThePlaneteer het volgende:

[..]

Wat is daar moeilijk aan? Je zegt zelf dat het in de genen van die mensen zit dat ze geweldadig zijn :')

Raar mens.

Oh, dus dat geef je toe?
Is dat de reden waarom ze zich niet gedragen en niet ontwikkelen.

Als ik in mijn eigen omgeving kijk, en ik woon niet in één van de betere wijken van mijn stad, dan valt mij op dat mensen van kleur, brrr, die hier in de buurt wonen, tussen gewone mensen van alle afkomsten, zich normaal gedragen.
In de buurt waar grote groepen allochtonen bij elkaar wonen is veel meer criminaliteit en geweld.

Misschien ligt de oplossing in verplichte spreiding, om bendevorming en groepsdruk tegen te gaan.
pi_193551176
Ik leer door dit topic wel veel over het verleden van ons land :Y
pi_193551178
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 13:13 schreef Gia het volgende:
Lapo:
[..]

Oh, dus dat geef je toe?
Is dat de reden waarom ze zich niet gedragen en niet ontwikkelen.

Als ik in mijn eigen omgeving kijk, en ik woon niet in één van de betere wijken van mijn stad, dan valt mij op dat mensen van kleur, brrr, die hier in de buurt wonen, tussen gewone mensen van alle afkomsten, zich normaal gedragen.
In de buurt waar grote groepen allochtonen bij elkaar wonen is veel meer criminaliteit en geweld.

Misschien ligt de oplossing in verplichte spreiding, om bendevorming en groepsdruk tegen te gaan.
Liever niet in mijn wijk.
  dinsdag 9 juni 2020 @ 13:19:46 #5
3542 Gia
User under construction
pi_193551240
quote:
1s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 13:14 schreef xminator het volgende:

[..]

Liever niet in mijn wijk.
Waarom niet? Ik heb syrische vluchtelingen naast me gehad. Leuke mensen, die zo snel mogelijk Nederlands geleerd hebben. Hun 2de zoon is dit geslaagd op de havo, oudste vorig jaar al. Zo kan het ook.
Zouden ze in een achterstandswijk terecht zijn gekomen, dan was het zeker anders gelopen.
pi_193551260
quote:
14s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 13:14 schreef Harmankardon het volgende:
Ik leer door dit topic wel veel over het verleden van ons land :Y
Neem niet alles automatisch voor waarheid aan wat hier staat.
pi_193551396
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 13:19 schreef Gia het volgende:

[..]

Waarom niet? Ik heb syrische vluchtelingen naast me gehad. Leuke mensen, die zo snel mogelijk Nederlands geleerd hebben. Hun 2de zoon is dit geslaagd op de havo, oudste vorig jaar al. Zo kan het ook.
Zouden ze in een achterstandswijk terecht zijn gekomen, dan was het zeker anders gelopen.
Omdat het een opstappeling is misschien?

30 jaar geleden was het een Bosnier (islam) en we hadden al wat Turken en Marokannen (islam) nu komen er Syriers (islam) en Eritreers (islam) bij.

Nog even en ze gaan dat gedrag wat ze in de stad vertonen ook hier vertonen. Kwestie van aantallen.
  dinsdag 9 juni 2020 @ 13:37:38 #8
116015 SicSicSics
Crushing Cranial Contents!
pi_193551505
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 13:19 schreef Gia het volgende:
Waarom niet? Ik heb syrische vluchtelingen naast me gehad. Leuke mensen, die zo snel mogelijk Nederlands geleerd hebben. Hun 2de zoon is dit geslaagd op de havo, oudste vorig jaar al. Zo kan het ook.
Zouden ze in een achterstandswijk terecht zijn gekomen, dan was het zeker anders gelopen.
Dit is ook wel een beetje wat er wordt bedoeld in Nederland.

Hebben we het over een 'zwarte wijk', dan is het een stuk moeilijker opgroeien. Geen garantie dat iemand uit een witte wijk niet ontspoort, maar de kans dat een jongere in een arme/ vaak zwarte wijk ontspoort is vele malen groter.

De kansen daar zijn minder, de inkomens lager, de kans om met justitie in aanraking te komen hoger en de kans op financiële probleme groter... Dat is echt en niet alleen een slachtofferrol.

Natuurlijk zijn er voorbeelden van mensen die er wél uit komen, die wél succesvol worden.
Maar de kans dat je als je laag begint , je ook lager eindigt is gewoon vele malen groter.
Fine, fuck you then!
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts.
pi_193551518
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 13:11 schreef Gia het volgende:

[..]

Oh, dus dat geef je toe?
Is dat de reden waarom ze zich niet gedragen en niet ontwikkelen.
Nee?

Heb je 1 onderzoek voor me wat die onzin van je aantoont dat zwarten genetische aanleg hebben voor geweld? Of dat ze zich niet kunnen ontwikkelen?
"Ik heb nog met hem gekoerst"
pi_193551524
quote:
6s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 13:37 schreef SicSicSics het volgende:

[..]

Dit is ook wel een beetje wat er wordt bedoeld in Nederland.

Hebben we het over een 'zwarte wijk', dan is het een stuk moeilijker opgroeien. Geen garantie dat iemand uit een witte wijk niet ontspoort, maar de kans dat een jongere in een arme/ vaak zwarte wijk ontspoort is vele malen groter.

De kansen daar zijn minder, de inkomens lager, de kans om met justitie in aanraking te komen hoger en de kans op financiële probleme groter... Dat is echt en niet alleen een slachtofferrol.

Natuurlijk zijn er voorbeelden van mensen die er wél uit komen, die wél succesvol worden.
Maar de kans dat je als je laag begint , je ook lager eindigt is gewoon vele malen groter.
Vanwaar het beleid van ong elke partij (voor massa immigratie) . Om meer zwarte wijken te laten onstaan in NL.

Lijkt mij geen slimme strategie.
pi_193551529
quote:
6s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 13:37 schreef SicSicSics het volgende:

[..]

Natuurlijk zijn er voorbeelden van mensen die er wél uit komen, die wél succesvol worden.
Maar de kans dat je als je laag begint , je ook lager eindigt is gewoon vele malen groter.
Maar dat heeft helemaal niets met huidskleur te maken.
  dinsdag 9 juni 2020 @ 13:40:57 #12
116015 SicSicSics
Crushing Cranial Contents!
pi_193551541
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 13:39 schreef JANdeDERDE het volgende:
Vanwaar het beleid van ong elke partij (voor massa immigratie) . Om meer zwarte wijken te laten onstaan in NL.

Lijkt mij geen slimme strategie.
Waar haal je dat vandaan? :? Da het beleid is om meer achterstandswijken te laten ontstaan? Dat is juist iets waar beleid voor gemaakt wordt (niet altijd succesvol) om het te voorkomen of op te lossen.
Fine, fuck you then!
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts.
pi_193551557
quote:
14s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 13:40 schreef SicSicSics het volgende:

[..]

Waar haal je dat vandaan? :? Da het beleid is om meer achterstandswijken te laten ontstaan? Dat is juist iets waar beleid voor gemaakt wordt (niet altijd succesvol) om het te voorkomen of op te lossen.
Er kunnen geen zwart wijken ontstaan. Als je een fatsoenlijk immigratie beleid hebt/had gehad.

Als je tienduizenden laag opgeleiden/analfabeten/mensen met veel klachten jaarlijks binnen laat weet je 1 ding.

Dat er mindere wijken onstaan. Je kan ze niet allemaal netjes verspreiden en anders zoeken ze mekaar toch weer op.
  dinsdag 9 juni 2020 @ 13:41:58 #14
116015 SicSicSics
Crushing Cranial Contents!
pi_193551564
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 13:40 schreef Scrummie2.1 het volgende:
Maar dat heeft helemaal niets met huidskleur te maken.
Dat is véél te kort door de bocht. :) Huidskleur is absoluut een factor in de achterstand.
Fine, fuck you then!
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts.
  dinsdag 9 juni 2020 @ 13:42:55 #15
116015 SicSicSics
Crushing Cranial Contents!
pi_193551577
quote:
1s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 13:41 schreef JANdeDERDE het volgende:
Er kunnen geen zwart wijken ontstaan. Als je een fatsoenlijk immigratie beleid hebt/had gehad.

Zo moeilijk is het niet toch.
Nee JAN. Zo símpel is het niet. :) Jouw fatsoenlijke beleid, is bijvoorbeeld niet mijn fatsoenlijke beleid.
Fine, fuck you then!
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts.
pi_193551604
quote:
3s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 13:41 schreef SicSicSics het volgende:

[..]

Dat is véél te kort door de bocht. :) Huidskleur is absoluut een factor in de achterstand.
Waar blijkt dat uit?
pi_193551609
quote:
14s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 13:42 schreef SicSicSics het volgende:

[..]

Nee JAN. Zo símpel is het niet. :) Jouw fatsoenlijke beleid, is bijvoorbeeld niet mijn fatsoenlijke beleid.
Hoe ontstaan dan de zwarte wijken en waarom noemen wij ze zwart?
pi_193551669
quote:
6s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 13:37 schreef SicSicSics het volgende:

[..]

Dit is ook wel een beetje wat er wordt bedoeld in Nederland.

Hebben we het over een 'zwarte wijk', dan is het een stuk moeilijker opgroeien. Geen garantie dat iemand uit een witte wijk niet ontspoort, maar de kans dat een jongere in een arme/ vaak zwarte wijk ontspoort is vele malen groter.

De kansen daar zijn minder, de inkomens lager, de kans om met justitie in aanraking te komen hoger en de kans op financiële probleme groter... Dat is echt en niet alleen een slachtofferrol.

Natuurlijk zijn er voorbeelden van mensen die er wél uit komen, die wél succesvol worden.
Maar de kans dat je als je laag begint , je ook lager eindigt is gewoon vele malen groter.
Wat is dan zo moeilijk om als zwarte op te groeien in een zwarte wijk? Als het jou als zwarte niet bevalt dan verhuis je toch gewoon uit die zwarte wijk, dan krijg je zelfs veel sneller ergens een geschikte woonruimte? Dan hoef je namelijk nooit te ontsporen.
pi_193551686
Er is geen racisme in Nederland. Zie artikel 1 van de Grondwet.

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 09-06-2020 13:51:07 ]
  dinsdag 9 juni 2020 @ 13:51:28 #20
116015 SicSicSics
Crushing Cranial Contents!
pi_193551697
quote:
1s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 13:44 schreef JANdeDERDE het volgende:
Hoe ontstaan dan de zwarte wijken en waarom noemen wij ze zwart?
We noemen ze zwart, omdat we (on)bewust nog steeds discrimenren.
Dit soort wijken ontstaan vanwege beleid. Goedkope woningen en sociale woningbouw, dichtbij elkaar.
Fine, fuck you then!
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts.
  dinsdag 9 juni 2020 @ 13:53:22 #21
54837 nixxx
NIET broer van TD
pi_193551720
Racisme in een democratische rechtsstaat zoals Nederland is ook helemaal niet uit te bannen. Dat zou vereisen dat je in individuele hersenen moet kruipen en gedachten aan zou moeten passen. Gedachten die vrij zijn. Gedrag van individuen en instanties zijn met wet en regelgeving nog te sturen. Al is dat bij individuen ook beperkt, zou je een wet kunnen maken en handhaven waardoor je vrienden een afspiegeling van de maatschappij moeten zijn bijvoorbeeld? Nee natuurlijk niet.

Mensen zijn vrij om racistische gedachten te hebben en zelf ook nog om die te uiten (met inachtneming van de wet) . Mensen zijn echter niet vrij van weerwoord en ridicule als ze dat soort gedachten uiten (wat hun huidskleur ook is).
ik ben niet gek.. ik ben volstrekt niet gek, ik ben helemaal niet gek... ik ben een nagemaakte gek
gooi alles weg neem een besluit, doe als het moet alles opnieuw
pi_193551732
quote:
6s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 13:51 schreef SicSicSics het volgende:

[..]

We noemen ze zwart, omdat we (on)bewust nog steeds discrimenren.
Dit soort wijken ontstaan vanwege beleid. Goedkope woningen en sociale woningbouw, dichtbij elkaar.
Dit soort (zwarte) wijken kunnen alleen onstaan door ons immigratie beleid. Feitelijk kan het ook niet anders. Zwarte mensen komen oorspronkelijk niet uit Nederland.
  dinsdag 9 juni 2020 @ 13:57:49 #23
116015 SicSicSics
Crushing Cranial Contents!
pi_193551780
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 13:44 schreef Scrummie2.1 het volgende:
Waar blijkt dat uit?
Waar blijkt het uit dat het niet zo is?

Ik zie het als een (belangrijke) factor, die absoluut meespeelt, in de perceptie. Hoe beoordelen wij elkaar. De oververtegenwoordiging van niet westerse allochtonen in probleemgroepen. In armoede, in dakloosheid, in lage opleiding, in lage inkomens en ondervertegenwoordiging in de top. Dat duidt er toch op dat ook huidskleur een factor is.

Misschien is mijn conclusie dan niet goed hoor, maar dat hoor ik dan graag.
Fine, fuck you then!
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts.
  dinsdag 9 juni 2020 @ 13:58:32 #24
116015 SicSicSics
Crushing Cranial Contents!
pi_193551791
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 13:53 schreef JANdeDERDE het volgende:
Dit soort (zwarte) wijken kunnen alleen onstaan door ons immigratie beleid. Feitelijk kan het ook niet anders. Zwarte mensen komen oorspronkelijk niet uit Nederland.
Ok JAN.
Je hebt gelijk hoor. Als er hier geen zwarte mensen waren, dan waren we ook niet racistisch geweest. 8-)
Briljant JAN.
Fine, fuck you then!
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts.
pi_193551799
quote:
6s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 13:57 schreef SicSicSics het volgende:

[..]

Waar blijkt het uit dat het niet zo is?
Omdat niet-zwarte mensen uit dezelfde wijken (of andere wijken, die ook arm zijn, maar voornamelijk blank bijvoorbeeld) dezelfde problemen kennen.
  dinsdag 9 juni 2020 @ 14:02:07 #26
116015 SicSicSics
Crushing Cranial Contents!
pi_193551832
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 13:59 schreef Scrummie2.1 het volgende:
Omdat niet-zwarte mensen uit dezelfde wijken (of andere wijken, die ook arm zijn, maar voornamelijk blank bijvoorbeeld) dezelfde problemen kennen.
Vind ik dan nog wel een keer een leuk onderzoek. Of de kansen van iedereen in de probleemwijk hetzelfde zijn.
Ik kan zo snel niet iets vinden wat het bevestigt of ontkracht.
Fine, fuck you then!
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts.
pi_193551860
quote:
6s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 13:58 schreef SicSicSics het volgende:

[..]

Ok JAN.
Je hebt gelijk hoor. Als er hier geen zwarte mensen waren, dan waren we ook niet racistisch geweest. 8-)
Briljant JAN.
Het ging over zwarte/kansarme wijken. Ik denk dat het verstandig is om deze niet nog verder te laten groeien.

Belangrijk onderdeel van het niet laten groeien van deze wijken.

Is niet elk jaar tienduizenden laagopgeleide/analfabeten/mensen met bovengemiddeld veel issue's naar binnen te halen.
  dinsdag 9 juni 2020 @ 14:05:09 #28
116015 SicSicSics
Crushing Cranial Contents!
pi_193551872
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 14:04 schreef JANdeDERDE het volgende:
Het ging over zwarte/kansarme wijken. Ik denk dat het verstandig is om deze niet nog verder te laten groeien.
Daar is iedereen het over eens JAN. :)
Fine, fuck you then!
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts.
pi_193551939
quote:
14s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 14:02 schreef SicSicSics het volgende:

[..]

Vind ik dan nog wel een keer een leuk onderzoek. Of de kansen van iedereen in de probleemwijk hetzelfde zijn.
Ik kan zo snel niet iets vinden wat het bevestigt of ontkracht.
Hier een ietwat relevant dingetje (wel vrij oud): https://www.nemokennislin(...)in-een-slechte-wijk/

Wel geschreven door Asha ten Broeke, daar ben ik eigenlijk niet zo'n fan van.
pi_193551963
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 14:09 schreef Scrummie2.1 het volgende:

[..]

Hier een ietwat relevant dingetje (wel vrij oud): https://www.nemokennislin(...)in-een-slechte-wijk/

Wel geschreven door Asha ten Broeke, daar ben ik eigenlijk niet zo'n fan van.
Je bedoeld dat Mevrouw een activist is met een duidelijke agenda waar ze niet vanaf wijkt.
pi_193551965
quote:
14s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 10:50 schreef SicSicSics het volgende:

[..]

:?
1588 tot 1795

Alleen de 10,36 komt uit 1770.Verder zie ik nog minder inhoudelijk onderbouwing in jouw opmerkingen, dan in die van hem...
Ik zie daar een scoringsdrift in wat betreft het percentage voor de krantenkop en het flutartikeltje. Daar kom je toe via keuzes die ik dubieus vind.

quote:
Wat maakt dat uit voor wat betreft het aandeel in onze economie. Onze groei. Onze welvaart?
Waar die vandaan komt. Als je op gelijkwaardige of zelfs minderwaardige basis handelt met de ene of andere Aziatische potentaat dan is dat gewoon eerlijke handel, ongeacht hoe die despoot de productieketens heeft laten organiseren. Dus het aandeel van de VOC in de economie van de Gouden Eeuw is al heel erg klein, een heel groot deel daarvan is ook nog eens helemaal niets mis mee.

quote:
En nu doe je en cherrypicking en ben je verhaaltjes aan het vertellen. Exact dat waar je historici ook van beschuldigd. :D
Hoezo cherrypicking? De WIC wist gewoon niet goed wat het wilde, daardoor werd het uiteindelijk het slechtste van twee werelden (hoewel er veel goed was aan Nederlands-Brazilie). Wel echte kolonies ipv handelsposten met alle kosten van dien, toch plantage-economien met slavernij, en geen ideologische basis en onvoldoende loyaliteit aan de Republiek van de bewoners om de positie van de Republiek tov de rivalen en vijanden te versterken.

quote:
De arbeid was 'gratis' en die horigen waren er niet, daarom werden ze geïmporteerd. :') Dat was een valide businessmodel, anders zou het niet gebeurd zijn. Dus hou op met je excuses zoeken, het gaat gewoon niet op. :)
Je kunt je afvragen of de Britten de slavernij hebben afgeschaft met in het achterhoofd de bevolkingsgroei en daardoor de toename van arbeidsaanbod om uit te buiten. En dat slavernij dus is iets van een kleinere wereldbevolking waarin je niet op een andere manier goedkope arbeid krijgt. Maar dat doet er niet aan af dat slavernij niet gratis is en nou niet bepaald een economische succesformule voor een land.

quote:
Top, dank voor je moeite en uitgebreide uitleg! ^O^ Is het een hobby van je of beroepsmatig?
Ik lees weleens een boek.

quote:
En uiteraard ben ik het niet met je laatse alinea eens, dat is absoluut niet mijn doel. :N

En nu weer naar het racisme van nu. ;)
Die worden met elkaar verweven en we zien dan ook in deze tijd alle ruimte voor ongenuanceerde en eenzijdige verhalen. Als je de Nederlanders maar zo zwart mogelijk afschildert is het scoren. Met die trend wil ik niet mee. Persoonlijk vind ik de vele grijstinten altijd net wat interessanter dan de zwarte bladzijden uit de geschiedenis, maar die horen er ook gewoon bij. Net als de spierwitte bladzijden overigens. Ik ga er ook altijd vanuit dat de mensheid progressie moet boeken, en dan moet je gewoon constateren dat de Republiek een hele grote bijdrage heeft geleverd en goed was ten opzichte van zijn tijd. Itt het benauwde kleingeestgie Nederland van de tweede helft van de 18e en de eerste helft van de 19e eeuw.

[/quote]
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 11:51 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:

[..]

550.000 mensen is een beetje slavenhandel. Ok.
Ja, feitelijk is het absoluut een klein aandeel en relatief nog een veel kleiner aandeel.

quote:
Ik zie de relevantie van het vergelijken met het wereldwijde totaal niet helemaal. Je kan alle misstanden gaan vergelijken met het totaal aan misstanden in de wereld, maar dat maakt het niet minder erg.
Zie kort hier boven.

quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 12:03 schreef Oceanier het volgende:

[..]

Nederland is sowieso o.a. rijk geworden dankzij de VOC.
De VOC heeft ook een klein steentje bijgedragen ja, hoewel Nederland al stinkend rijk was voor de VOC dividend begon uit te keren.

quote:
Nederlanders hadden gedurende een periode zelfs de monopolie op de slavenhandel. Dat is niet een beetje maar helemaal.
Vorige week stond nog in de krant dat Nederland marktleider was in de slavernij. Technisch gesproken is dat verdedigbaar, maar dan heb je het wel over een periode van 20 jaar (?) of zo. Maar het wekt de indruk alsof Nederland een grote slavenhandelaar was terwijl het juist een extreem kleine slavenhandelaar was in verhouding tot de enorme handelsvloot.

quote:
Of je kunt zoals jij, de getallen natuurlijk omlaaghalen en zijn daden bagatelisseren.
Hoezo 'de getallen'? Ik zou zeggen dat als je een uitzonderlijk primaire bron hebt over de aantallen dat een meer dan vertienvoudiging daarvan wel wat meer onderbouwing behoeft dan speculatie over het karakter van die bron.

quote:
Ja ze heeft 20% niet zomaar uit een boom geplukt
Nee, maar er moet toch ergens een rekenfout zitten. We weten dat de Nederlandse handelsvloot groter was dan die van de rest van Europa bij mekaar, als de 140 schepen van de VOC dan 20% van het tonnage zou uitmaken dan zou de Republiek maar 700 schepen en heel Europa dus minder dan 1400. Voor elke kilo graan zou dan 100 gram specerijen vervoerd worden. Dat klopt niet he? Dan zou Europa zwaar ondervoed zijn terwijl de nootmuskaat ze de neus uitkwam.

quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 12:22 schreef Oceanier het volgende:

[..]

Nu val je wel erg door de mand. Je deed al die tijd dus alsof je je subjectieve kennis uit wetenschappelijke bronnen hebt.
Ik volg je niet. Zoals ik al aangaf lees ik weleens een boek. Als dat een deugdelijk notenapparaat en bronvermelding heeft ga ik op die schijn af en neem het als betrouwbaar aan, vanuit het idee dat historici niet voor lul willen staan. Tenzij er iets niet klopt qua logica of het strijdig is met andere boeken, dan moet ik zelf gaan nadenken.
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
pi_193551967
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 14:12 schreef JANdeDERDE het volgende:

[..]

Je bedoeld dat Mevrouw een activist is met een duidelijke agenda waar ze niet vanaf wijkt.
Klopt, maar dat hoeft niet altijd iets te zeggen over alles wat iemand schrijft.
  dinsdag 9 juni 2020 @ 14:13:48 #33
116015 SicSicSics
Crushing Cranial Contents!
pi_193551987
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 14:09 schreef Scrummie2.1 het volgende:
Hier een ietwat relevant dingetje (wel vrij oud): https://www.nemokennislin(...)in-een-slechte-wijk/

Wel geschreven door Asha ten Broeke, daar ben ik eigenlijk niet zo'n fan van.
Deze is iets nieuwer en maakt het ook een stuk genuanceerder. Waarbij bijvoorbeeld uit naar voren komt dat allochtone kinderen uit een 'zwartere wijk' juist beter presteren.

Het is dus best ingewikkeld. ^O^
Fine, fuck you then!
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts.
pi_193552017
quote:
6s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 14:13 schreef SicSicSics het volgende:

[..]

Deze is iets nieuwer en maakt het ook een stuk genuanceerder. Waarbij bijvoorbeeld uit naar voren komt dat allochtone kinderen uit een 'zwartere wijk' juist beter presteren.

Het is dus best ingewikkeld. ^O^
Dank, zal 't vanavond even lezen.
pi_193552226
quote:
6s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 13:57 schreef SicSicSics het volgende:

[..]

Waar blijkt het uit dat het niet zo is?

Ik zie het als een (belangrijke) factor, die absoluut meespeelt, in de perceptie. Hoe beoordelen wij elkaar. De oververtegenwoordiging van niet westerse allochtonen in probleemgroepen. In armoede, in dakloosheid, in lage opleiding, in lage inkomens en ondervertegenwoordiging in de top. Dat duidt er toch op dat ook huidskleur een factor is.

Misschien is mijn conclusie dan niet goed hoor, maar dat hoor ik dan graag.
Dat is een verkeerde conclusie, ook al zou het waar kunnen zijn. Net als dat verhaal van Amber Kortzorg ben je racisme met ordinair rechts afbraakbeleid aan het verwarren. En je laat cultuurverschillen er buiten. Wil je weten in welke mate huidskleur een factor is kijk dan naar die geisoleerde factor. Dat is in Nederland vrij makkelijk omdat Nederland vrij lang lekker antiracistisch is geweest en we heel veel gekleurde kinderen van blanke autochtone ouders hebben. Die hebben dan door de adoptie nog weleens wat identiteitsprobleempjes die negatief kunenn uitpakken, maar je hebt toch een goed beeld van de invloed van huidskleur.

Eigenlijk is het vrij simpel. De cultureel bepaalde Nederlandse opvoeding is geoptimaliseerd voor slagen in de Nederlandse samenleving. Als je daarvan afwijkt moet je dat op een manier doen die ook geoptimaliseerd is voor slagen. Op straat laten rondhangen, een masculiene anti-intellectuele cultuur, geen gezag van vrouwelijke en ongelovige leraren accepteren zijn niet optimaal voor de Nederlandse samenleving. De Surinamers doen het dan ook een stuk beter dan de Marokkanen. De Iraniers doen het weer beter op school dan iedereen, beter dan autochtone Nederlanders.

Kortom, er lijkt geen enkele aanleiding om te veronderstellen dat huidskleur bepalend is, maar je kunt het onderzoeken. Dat gaat waarschijnlijk niet gebeuren, want culturen verschuilen hun kwalijke invloed graag achter racisme.
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
pi_193552288

Best een goed verhaal dit toch?
Discriminatie is geen rasicme.
pi_193552293
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 13:19 schreef Gia het volgende:

[..]

Waarom niet? Ik heb syrische vluchtelingen naast me gehad. Leuke mensen, die zo snel mogelijk Nederlands geleerd hebben. Hun 2de zoon is dit geslaagd op de havo, oudste vorig jaar al. Zo kan het ook.
Zouden ze in een achterstandswijk terecht zijn gekomen, dan was het zeker anders gelopen.
Dan wil het best goed gaan idd, probleem ontstaat zodra je meerdere gezinnen uit Syrie hebt. Voor je het weet heb je Little Damascus in de buurt en blijven zei makkelijker in hun eigen wereldje hangen.
pi_193552297
quote:
1s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 14:44 schreef wpor het volgende:

Best een goed verhaal dit toch?
Discriminatie is geen rasicme.
Sujet Shams _O_
pi_193552363
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 14:37 schreef Weltschmerz het volgende:

[..]

Dat is een verkeerde conclusie, ook al zou het waar kunnen zijn. Net als dat verhaal van Amber Kortzorg ben je racisme met ordinair rechts afbraakbeleid aan het verwarren. En je laat cultuurverschillen er buiten. Wil je weten in welke mate huidskleur een factor is kijk dan naar die geisoleerde factor. Dat is in Nederland vrij makkelijk omdat Nederland vrij lang lekker antiracistisch is geweest en we heel veel gekleurde kinderen van blanke autochtone ouders hebben. Die hebben dan door de adoptie nog weleens wat identiteitsprobleempjes die negatief kunenn uitpakken, maar je hebt toch een goed beeld van de invloed van huidskleur.

Eigenlijk is het vrij simpel. De cultureel bepaalde Nederlandse opvoeding is geoptimaliseerd voor slagen in de Nederlandse samenleving. Als je daarvan afwijkt moet je dat op een manier doen die ook geoptimaliseerd is voor slagen. Op straat laten rondhangen, een masculiene anti-intellectuele cultuur, geen gezag van vrouwelijke en ongelovige leraren accepteren zijn niet optimaal voor de Nederlandse samenleving. De Surinamers doen het dan ook een stuk beter dan de Marokkanen. De Iraniers doen het weer beter op school dan iedereen, beter dan autochtone Nederlanders.

Kortom, er lijkt geen enkele aanleiding om te veronderstellen dat huidskleur bepalend is, maar je kunt het onderzoeken. Dat gaat waarschijnlijk niet gebeuren, want culturen verschuilen hun kwalijke invloed graag achter racisme.
Dit dus.

Als ik als Nederlander in China aan het werk ga, vloeiend chinees spreek maar wel de Nederlandse mentaliteit aanhoud sta ik heel snel weer buiten zonder baan.

Tenzij ik degene ben die met een zak geld binnen komt of dat ze aan mij kunnen verdienen...dan is er nog genoeg mogelijk zolang dat er is :+
pi_193552516
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 14:12 schreef Weltschmerz het volgende:

[..]

Ja, feitelijk is het absoluut een klein aandeel en relatief nog een veel kleiner aandeel.
[..]

Zie kort hier boven.
[..]

Ik zie daar niet een uitleg van wat het belang is van het relateren aan de totale slavenhandel.

Als ik een moord pleeg dan is dat 0,000[...]1% van het totaal aantal moorden wereldwijd. Maakt dat het minder erg?

Laten we het hebben over 550.000 slaven. Dat zijn er heel erg veel. Oké, het was een andere tijdgeest, maar met de huidige tijdgeest kunnen we dat prima een zwarte bladzijde in onze geschiedenis noemen. Geen grijze.
pi_193552651
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 15:05 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:

[..]

Ik zie daar niet een uitleg van wat het belang is van het relateren aan de totale slavenhandel.

Als ik een moord pleeg dan is dat 0,000[...]1% van het totaal aantal moorden wereldwijd. Maakt dat het minder erg?
De slavernij is belangrijk als morele kwestie van die tijd. Ik ben er dan ook niet voor om het leed (valselijk) te gaan vertalen in rijkdom want dat verband is er niet. Nederland heeft niet slechts incidenteel in slaven gehanderld dus dan is de immoraliteit een gegeven. Maar als je het dan over de schaal wil hebben dan moet je gewoon eerlijk zijn en vaststellen dat Nederland een kleine slavenhandelaar was.

quote:
Laten we het hebben over 550.000 slaven. Dat zijn er heel erg veel. Oké, het was een andere tijdgeest, maar met de huidige tijdgeest kunnen we dat prima een zwarte bladzijde in onze geschiedenis noemen. Geen grijze.
Dat staat op zich niet ter disucussie, maar je zult toch ook moeten constateren dat al die jaren van de Gouden Eeuw dat Nederland weigerde aan de slavernij mee te doen in het licht van tijdgeest als spierwitte bladzijden moeten tellen.
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
  dinsdag 9 juni 2020 @ 16:21:34 #42
116015 SicSicSics
Crushing Cranial Contents!
pi_193553392
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 14:37 schreef Weltschmerz het volgende:
Dat is een verkeerde conclusie, ook al zou het waar kunnen zijn.
[..]
Kortom, er lijkt geen enkele aanleiding om te veronderstellen dat huidskleur bepalend is, maar je kunt het onderzoeken.
Je kan hem dus ook anders uitleggen, waardoor het heel anders lijkt. ;)

quote:
Net als dat verhaal van Amber Kortzorg ben je racisme met ordinair rechts afbraakbeleid aan het verwarren. En je laat cultuurverschillen er buiten. Wil je weten in welke mate huidskleur een factor is kijk dan naar die geisoleerde factor. Dat is in Nederland vrij makkelijk omdat Nederland vrij lang lekker antiracistisch is geweest en we heel veel gekleurde kinderen van blanke autochtone ouders hebben. Die hebben dan door de adoptie nog weleens wat identiteitsprobleempjes die negatief kunenn uitpakken, maar je hebt toch een goed beeld van de invloed van huidskleur.

Eigenlijk is het vrij simpel. De cultureel bepaalde Nederlandse opvoeding is geoptimaliseerd voor slagen in de Nederlandse samenleving. Als je daarvan afwijkt moet je dat op een manier doen die ook geoptimaliseerd is voor slagen. Op straat laten rondhangen, een masculiene anti-intellectuele cultuur, geen gezag van vrouwelijke en ongelovige leraren accepteren zijn niet optimaal voor de Nederlandse samenleving. De Surinamers doen het dan ook een stuk beter dan de Marokkanen. De Iraniers doen het weer beter op school dan iedereen, beter dan autochtone Nederlanders.
Om toch weer even anekdotisch bewijs aan te halen. Een van mijn beste vrienden. Geadopteerd. Origineel uit Afrika.
Is zo bounty als maar zijn kan. Patatgeneratie. Henk en Ingrid als ouders. Heeft er wél last van.

Geweigerd worden aan de deur van de discotheek.
Aangekeken worden dat je ergens niet hoort te zijn.
Wordt altijd anders behandeld.
Al is het maar de vraag: "Waar kom je vandaan?" en dan zegtie: "Nederland" en dat men dan zegt: "Nee, waar kom je echt vandaan?" alleen dat al. Onbedoeld, maar toch vervelend.
Fine, fuck you then!
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts.
pi_193554402
quote:
6s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 16:21 schreef SicSicSics het volgende:

[..]

Je kan hem dus ook anders uitleggen, waardoor het heel anders lijkt. ;)
[..]

Om toch weer even anekdotisch bewijs aan te halen. Een van mijn beste vrienden. Geadopteerd. Origineel uit Afrika.
Is zo bounty als maar zijn kan. Patatgeneratie. Henk en Ingrid als ouders. Heeft er wél last van.

Geweigerd worden aan de deur van de discotheek.
Aangekeken worden dat je ergens niet hoort te zijn.
Wordt altijd anders behandeld.
Al is het maar de vraag: "Waar kom je vandaan?" en dan zegtie: "Nederland" en dat men dan zegt: "Nee, waar kom je echt vandaan?" alleen dat al. Onbedoeld, maar toch vervelend.
quote:
6s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 16:21 schreef SicSicSics het volgende:

[..]

Je kan hem dus ook anders uitleggen, waardoor het heel anders lijkt. ;)
[..]

Om toch weer even anekdotisch bewijs aan te halen. Een van mijn beste vrienden. Geadopteerd. Origineel uit Afrika.
Is zo bounty als maar zijn kan. Patatgeneratie. Henk en Ingrid als ouders. Heeft er wél last van.

Geweigerd worden aan de deur van de discotheek.
Aangekeken worden dat je ergens niet hoort te zijn.
Wordt altijd anders behandeld.
Al is het maar de vraag: "Waar kom je vandaan?" en dan zegtie: "Nederland" en dat men dan zegt: "Nee, waar kom je echt vandaan?" alleen dat al. Onbedoeld, maar toch vervelend.
Zo'n adoptie vriend had ik ook...die maakte er een flauwe grap over de vooroordelen en ging verder. Hij ervaarde het meer in de eerste indruk maar dat ie daarna bekend stond als een "goeie" en dan had ie er juist meer profijt van.

Die eerste indruk begreep ie opzich ook wel, had zelf ook relatief meer gezeik met de getinte medemens dan blanke medemens.
  dinsdag 9 juni 2020 @ 17:41:12 #44
3542 Gia
User under construction
pi_193554490
quote:
6s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 16:21 schreef SicSicSics het volgende:

[..]

Je kan hem dus ook anders uitleggen, waardoor het heel anders lijkt. ;)
[..]

Om toch weer even anekdotisch bewijs aan te halen. Een van mijn beste vrienden. Geadopteerd. Origineel uit Afrika.
Is zo bounty als maar zijn kan. Patatgeneratie. Henk en Ingrid als ouders. Heeft er wél last van.

Geweigerd worden aan de deur van de discotheek.
Aangekeken worden dat je ergens niet hoort te zijn.
Wordt altijd anders behandeld.
Al is het maar de vraag: "Waar kom je vandaan?" en dan zegtie: "Nederland" en dat men dan zegt: "Nee, waar kom je echt vandaan?" alleen dat al. Onbedoeld, maar toch vervelend.
Hij is uit Afrika geadopteerd, dan kun je toch gewoon zeggen "uit Ethiopië" of zo.
Waarom moet je dat vervelend vinden als mensen geïnteresseerd zijn in je afkomst?
pi_193554615
Hoezo is dat vervelend? Ik heb ook weleens een compliment gekregen dat ik zo goed Nederlands spreek. Je moet wel heel bitter zijn wil je dat als iets vervelends zien :D
Conscience do cost.
pi_193554656
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 17:41 schreef Gia het volgende:

[..]

Hij is uit Afrika geadopteerd, dan kun je toch gewoon zeggen "uit Ethiopië" of zo.
Waarom moet je dat vervelend vinden als mensen geïnteresseerd zijn in je afkomst?
De gemiddelde Nederlander staat beter bekend als de gemiddelde Ethiopier . Kan me dan wel voorstellen dat je die vraag wat vervelend vind als jezelf Nederlander voelt.

Aan de andere kant hebben ze ook gelijk want hij komt oorspronkelijk niet uit Nederland. Je kan het ook uitleggen als interesse van mensen in de roots van iemand..zitten meerdere contexten aan een verhaal.

Het word pas vervelend als ze hem daarna anders behandelen.
  dinsdag 9 juni 2020 @ 17:58:08 #47
54837 nixxx
NIET broer van TD
pi_193554708
Maar waar kom je echt vandaan? Uit je moeder, broeder!

Kan me heel goed voorstellen dat je het uiteindelijk flink zat wordt, maar we kunnen hier moeilijk wetgeving of zoiets voor maken of wel?
ik ben niet gek.. ik ben volstrekt niet gek, ik ben helemaal niet gek... ik ben een nagemaakte gek
gooi alles weg neem een besluit, doe als het moet alles opnieuw
  dinsdag 9 juni 2020 @ 18:05:15 #48
441440 aquawoman
Bitch please
pi_193554811
Mijn zwager is surinaams en heb regelmatig meegemaakt dat hij gediscrimineerd werd om zijn kleurtje. En mijn zusje heeft zich ook meerdere moeten verantwoorden voor hun "gemengde" relatie. Zelfs tegenover mensen in onze eigen familie.

Zo ook andere mensen uit mijn vriendenkring.

Mijn vriend dacht ook dat het hier wel meeviel, totdat hij het met zijn eigen ogen zag gebeuren bij iemand die hij kende. Veel mensen komen er niet mee in aanraking en denken dat dat het niet bestaat. Daarnaast zijn er natuurlijk ook mensen die het beter uitkomt om te ontkennen dat het bestaat.

Kijkend naar mezelf heb ik ook weleens dingen gezegd die kwetsend kunnen zijn geweest voor een ander en ik ben ook als Zwarte Piet geschminkt geweest. Dat was gebaseerd op de kennis en inzichten die ik toen had en nu heb ik er dingen bijgeleerd en wil ik het beter doen. In plaats van in de verdediging te schieten kunnen mensen daar natuurlijk ook voor kiezen.

Vraag je af waar de pijn en de woede vandaan komt, lees, kijk en leer dingen en kijk wat jouw bijdrage is.
Frankly, my dear, I don't give a damn.
pi_193554817
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 15:05 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:

Laten we het hebben over 550.000 slaven.
Misschien moet je het hebben over schattingen van 1 tot 2 miljoen mensen in slavernij onder Nederlandse slavendrijvers.
Die 550.000 wordt genoemd als het totaal Nederlandse aandeel in de transatlantische slavernijhandel.
Maar zijn ook geteld hierin.. de kinderen, kleinkinderen van hen geboren in slavernij?
Ik dacht van niet.
En de slavernij in de Nederlandse kolonies rond de indische oceaan zitten niet in die 550.000
Hoeveel zijn dat er geweest ?
Dit onderstaande artikel noemt 1 miljoen
quote:
De slavernij in Suriname en de Antillen was niet uniek. Ook in Nederlands-Indië bestond ze, tot 1860. Ook hier werden eeuwenlang slaven wreed behandeld en afgebeuld. In de 17de eeuw waren het er zelfs meer dan in de West. Het gaat in totaal om ruim een miljoen mensen.
https://geschiedenismagaz(...)avernij-in-oost-indi

[ Bericht 0% gewijzigd door Bluesdude op 09-06-2020 18:11:02 ]
pi_193554872
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 18:05 schreef aquawoman het volgende:
Mijn vriend dacht ook dat het hier wel meeviel, totdat hij het met zijn eigen ogen zag gebeuren bij iemand die hij kende. Veel mensen komen er niet mee in aanraking en denken dat dat het niet bestaat. Daarnaast zijn er natuurlijk ook mensen die het beter uitkomt om te ontkennen dat het bestaat.
Doet me denken aan deze foto uit een Amerikaanse demonstratie
pi_193555274
quote:
6s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 16:21 schreef SicSicSics het volgende:

[..]

Je kan hem dus ook anders uitleggen, waardoor het heel anders lijkt. ;)
[..]

Om toch weer even anekdotisch bewijs aan te halen.
Anekdotisch is niet het probleem, wel dat het geen bewijs is van de digen die hier boven aanhaalde.

quote:
Een van mijn beste vrienden. Geadopteerd. Origineel uit Afrika.
Is zo bounty als maar zijn kan. Patatgeneratie. Henk en Ingrid als ouders. Heeft er wél last van.

Geweigerd worden aan de deur van de discotheek.
Aangekeken worden dat je ergens niet hoort te zijn.
Wordt altijd anders behandeld.
Al is het maar de vraag: "Waar kom je vandaan?" en dan zegtie: "Nederland" en dat men dan zegt: "Nee, waar kom je echt vandaan?" alleen dat al. Onbedoeld, maar toch vervelend.
Ik heb het ook weleens andersom gehad, dat ik bedoel waar uit Nederland. Maar ik vind het ook weer niet zo'n vervelende vraag, wat maakt dat nou uit? Het lijkt me vooral vervelend voor geadopteerden, die overigens ook wel eens heel lompe persoonlijke vragen krijgen of ze ook op zoek gaan naar hun biologische ouders zoals in dat tv-programma. Aangekeken en anders behandeld vind ik moeilijk. HOe weet je dat zonder vergelijkingsmateriaal? Ik wordt ook weleens aangekeken dat ik denk heb ik spinazie tussen mijn tanden en in mij haar of zo.

Deurbeleid is ook altijd een moeilijke, het is niet dat blanken overal altijd naar binnen mogen maar volgens mij wel vaker. Ik kan niet zeggen dat het altijd onbegrijpelijk is dat bijvoorbeeld groepjes Marokkaanse jongens geweigerd worden, als de Marokkaanse meisjes met hun hoofddoek thuis moeten zitten kuis te wezen dan is er sowieso al een probleem met het evenwicht in uitgaansgelegenheden, nog los van de groepsdynamiek.
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
  dinsdag 9 juni 2020 @ 18:44:06 #52
289141 Kaji
Debiele homofiele joodse neger
pi_193555410
Naar mijn idee is de sociaal-economische achterstand van bepaalde minderheidsgroepen het echte pijnpunt. Omdat het in de mode is jezelf als slachtoffer te positioneren (zie MeToo) wordt de 'schuld' voor die achterstand dan maar aan racisme gegeven. Echt racisme is volgens mij een relatief onbeduidend probleem in Nederland. In plaats van demonstreren tegen racisme kan men beter meer op SP/GL/PvdA stemmen om wat te doen aan die maatschappelijke achterstand.
Alle mensen zijn voortdurend ontevreden.
  dinsdag 9 juni 2020 @ 18:49:20 #53
13456 AchJa
Shut up!!!
  dinsdag 9 juni 2020 @ 18:50:16 #54
489794 Poem_
Brightness of Loss
pi_193555524
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 18:49 schreef AchJa het volgende:

[..]

Alsof dat alleen voorbehouden is aan allochtonen...
Autochtonen worden inderdaad regelmatig geweigerd om hun huidskleur / afkomst.
  dinsdag 9 juni 2020 @ 18:53:55 #55
396730 EttovanBelgie
Alles komt goed.
pi_193555591
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 18:09 schreef Bluesdude het volgende:

[..]

Doet me denken aan deze foto uit een Amerikaanse demonstratie
[ afbeelding ]
Ja, en? Iedereen wordt geconfronteerd met problemen die voor anderen niet bestaan.

Misschien eens wat minder janken en wat gaan doen.
Omnibus in omnibus.
Ad Maiorem Dei Gloriam
  dinsdag 9 juni 2020 @ 18:55:03 #56
13456 AchJa
Shut up!!!
pi_193555611
quote:
7s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 18:50 schreef Poem_ het volgende:
Autochtonen worden inderdaad regelmatig geweigerd om hun huidskleur / afkomst.
Weigeren aan de deur is weigeren aan de deur. Of dat nou komt omdat je te kaal bent, de verkeerde schoenen aan hebt, het verkeerde t-shirt draagt, de verkeerde broek aan hebt of blauwe ogen hebt of student, militair of bouwvakker bent dat maakt weinig uit verder. Deurbeleid is per definitie discriminerend.
pi_193555746
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 18:53 schreef EttovanBelgie het volgende:

[..]

Ja, en? Iedereen wordt geconfronteerd met problemen die voor anderen niet bestaan.

Misschien eens wat minder janken en wat gaan doen.
Kijk jij nou eerst naar je eigen janken... :( :'(

Jij bent het voorbeeld van niet willen weten dat er discriminatie op afkomst bestaat, dan wel dat je aanhanger ervan bent en niet wil weten dat het niet deugt.
Het spandoek beschrijft jouw persoontje... en dat steekt.

Verder doe ik al heel wat. Bijv informatie zoeken op het internet die bijdragen aan fok-topics
  dinsdag 9 juni 2020 @ 19:04:32 #58
396730 EttovanBelgie
Alles komt goed.
pi_193555762
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 19:03 schreef Bluesdude het volgende:

[..]

Kijk jij nou eerst naar je eigen janken... :( :'(

Jij bent het voorbeeld van niet willen weten dat er discriminatie op afkomst bestaat, dan wel dat je aanhanger ervan bent en niet wil weten dat het niet deugt.
Het spandoek beschrijft jouw persoontje... en dat steekt.
Het is vooral alles afwentelen op anderen, zéker in Nederland waar racisme inderdaad nauwelijks een probleem is.
Omnibus in omnibus.
Ad Maiorem Dei Gloriam
  dinsdag 9 juni 2020 @ 19:05:50 #59
396730 EttovanBelgie
Alles komt goed.
pi_193555787
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 19:03 schreef Bluesdude het volgende:

[..]

Kijk jij nou eerst naar je eigen janken... :( :'(

Jij bent het voorbeeld van niet willen weten dat er discriminatie op afkomst bestaat, dan wel dat je aanhanger ervan bent en niet wil weten dat het niet deugt.
Het spandoek beschrijft jouw persoontje... en dat steekt.

Verder doe ik al heel wat. Bijv informatie zoeken op het internet die bijdragen aan fok-topics
Maar daarbij: wat zouden we in Nederland precies moeten doen om deze beroepsgekwetsten niet meer gekwetst te laten zijn?

Straatnamen aanpassen?
Beelden verwijderen?
Musea herindelen?
Curricula 'diverseren'?
Herstelbetalingen?

Wat?
Omnibus in omnibus.
Ad Maiorem Dei Gloriam
pi_193555806
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 19:04 schreef EttovanBelgie het volgende:

[..]

Het is vooral alles afwentelen op anderen, zéker in Nederland waar racisme inderdaad nauwelijks een probleem is.
Het spandoek wat ik plaatste beschrijft iets wat bepaalde anderen doen.
Dat is geen afwentelen.
Je reactie doet me denken aan dit:
Doet me denken aan deze foto uit een Amerikaanse demonstratie
  dinsdag 9 juni 2020 @ 19:06:58 #61
396730 EttovanBelgie
Alles komt goed.
pi_193555819
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 19:06 schreef Bluesdude het volgende:

[..]

Het spandoek wat plaatste beschrijft iets wat bepaalde anderen doen.
Dat is geen afwentelen.
Je reactie doet me denken aan dit:
Doet me denken aan deze foto uit een Amerikaanse demonstratie
[ afbeelding ]
Ja die had je al gepost.

Oplossingen?
Omnibus in omnibus.
Ad Maiorem Dei Gloriam
  dinsdag 9 juni 2020 @ 19:08:14 #62
396730 EttovanBelgie
Alles komt goed.
pi_193555844
Overigens, wanneer gaat de Protestantse Kerk Nederland excuses aanbieden voor het vandalisme van de beeldenstorm en het stelen van kerkgebouwen? En wanneer krijgen we die eindelijk eens terug?

Protestant privilege... moeten we ook eens bespreekbaar maken.

PS: Uiteraard zijn herstelbetalingen voor emotionele en materiële schade een optie.
Omnibus in omnibus.
Ad Maiorem Dei Gloriam
pi_193555852
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 19:05 schreef EttovanBelgie het volgende:

[..]

Maar daarbij: wat zouden we in Nederland precies moeten doen om deze beroepsgekwetsten niet meer gekwetst te laten zijn?
tjaaaaa jij moet toch jezelf je eigen gekwetsheid relativeren
ik zou het niet beroepsgekwetsheid noemen. Dat is weer zo'n domme verkettering.
  dinsdag 9 juni 2020 @ 19:11:10 #64
396730 EttovanBelgie
Alles komt goed.
pi_193555911
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 19:08 schreef Bluesdude het volgende:

[..]

tjaaaaa jij moet toch jezelf je eigen gekwetsheid relativeren
ik zou het niet beroepsgekwetsheid noemen. Dat is weer zo'n domme verkettering.
In Nederland doen alsof je een zwarte man in het Mississippi van 1800-1965 bent is inderdaad achterlijk.

Vertel eens hoeveel blanken precies baat hebben bij die hele versoepeling van het arbeidsrecht, de flexibilisering van de arbeidsmarkt, het niet meer kunnen betalen van de rekeningen? Hoeveel mensen met een blank velletje lijden wel niet aan stigmatisering (laag milieu/opleiding, bepaalde buurt/wijk, afkomst) en economische onderdrukking?

Dat blindstaren op ras in Nederland, een van de meest tolerante, open landen ter wereld, is gewoon een vorm van ZOEKEN naar dingen om je slachtoffer bij te voelen.

Daar komt straks een Grote Witman om dat allemaal voor de blanken op te lossen?
Omnibus in omnibus.
Ad Maiorem Dei Gloriam
pi_193555921
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 19:06 schreef EttovanBelgie het volgende:

[..]

Ja die had je al gepost.

Oplossingen?
Oplossing:
dat mensen , hen die dit spandoek niet willen zien , naar zichzelf kijken en de eigen discriminerende neigingen erkennen
  dinsdag 9 juni 2020 @ 19:12:08 #66
396730 EttovanBelgie
Alles komt goed.
pi_193555937
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 19:11 schreef Bluesdude het volgende:

[..]

Oplossing:
dat mensen , hen die dit spandoek niet willen zien , naar zichzelf kijken en de eigen discriminerende neigingen erkennen
Ja, alleen heb ik die dus niet. Die worden op mij geprojecteerd omdat... TADAAA: ik blank ben.

:')
Omnibus in omnibus.
Ad Maiorem Dei Gloriam
  dinsdag 9 juni 2020 @ 19:25:15 #67
489794 Poem_
Brightness of Loss
pi_193556211
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 18:55 schreef AchJa het volgende:

[..]

Weigeren aan de deur is weigeren aan de deur. Of dat nou komt omdat je te kaal bent, de verkeerde schoenen aan hebt, het verkeerde t-shirt draagt, de verkeerde broek aan hebt of blauwe ogen hebt of student, militair of bouwvakker bent dat maakt weinig uit verder. Deurbeleid is per definitie discriminerend.
Juist ja. Niet aangenomen worden is niet aangenomen worden. Of dat nu komt door je afkomst of capaciteiten, dat maakt verder weinig uit.
  dinsdag 9 juni 2020 @ 19:44:44 #68
22794 Enchanter
Right you are Ken!!!
pi_193556532
quote:
9s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 19:25 schreef Poem_ het volgende:

[..]

Juist ja. Niet aangenomen worden is niet aangenomen worden. Of dat nu komt door je afkomst of capaciteiten, dat maakt verder weinig uit.
Ja en nee , maar als je als werkgever een paar keer minder goede ervaringen heb met een bepaalde bevolkingsgroep , dan wil je daar geen tijd en energie meer insteken , ondanks dat het klinkt alsof die hele bevolkingsgroep slecht is.
Nee , maar als jij 3 x een Opel heb gehad en 3 x gezeik , koop je de volgende keer een Ford.
Ik ben inmiddels overleden
  dinsdag 9 juni 2020 @ 19:49:35 #69
445514 DonDruiper
FOK!off met je popup a(i)ds.
pi_193556601
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 18:55 schreef AchJa het volgende:

[..]

Weigeren aan de deur is weigeren aan de deur. Of dat nou komt omdat je te kaal bent, de verkeerde schoenen aan hebt, het verkeerde t-shirt draagt, de verkeerde broek aan hebt of blauwe ogen hebt of student, militair of bouwvakker bent dat maakt weinig uit verder. Deurbeleid is per definitie discriminerend.
Logisch.

Als ik bij een deur zou staan had ik ook alle Marokkanen geweigerd. Ik snap die uitsmijters 100%

Ze vallen meisjes lastig en zijn altijd op zoek naar ruzie en ellende.

Geen Marokkanen in je tent = zorg minder.
Zuiger van het FOK!-OMT
pi_193557026
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 19:06 schreef Bluesdude het volgende:

[..]

Het spandoek wat ik plaatste beschrijft iets wat bepaalde anderen doen.
Dat is geen afwentelen.
Je reactie doet me denken aan dit:
Doet me denken aan deze foto uit een Amerikaanse demonstratie
[ afbeelding ]
Dan heeft zo’n beetje iedereen wel privileges. Er is altijd wel een meerderheid waar je bij hoort. Dat kan gaan om je huidskleur, religie, geaardheid, (psychische) gezondheid.
Er is maar een fractie van de mensheid die echt bij alle minderheden hoort.
ROBODEMONS..................|:(
  dinsdag 9 juni 2020 @ 20:20:32 #71
289141 Kaji
Debiele homofiele joodse neger
pi_193557220
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 19:49 schreef DonDruiper het volgende:

[..]

Logisch.

Als ik bij een deur zou staan had ik ook alle Marokkanen geweigerd. Ik snap die uitsmijters 100%

Ze vallen meisjes lastig en zijn altijd op zoek naar ruzie en ellende.

Geen Marokkanen in je tent = zorg minder.
Ik mis ook wel dit argument in het publieke debat over dit onderwerp, en etnisch profileren. Ze worden er niet uitgepikt puur omdat ze Marokkaan zijn, ze worden geweigerd omdat de kans helaas groter is dat ze vervelend gedrag vertonen, op basis van ervaringen met hun groep. Heel kut als je een goede Marokkaan bent natuurlijk, maar racisme kan ik dit niet noemen. Racisme zou zijn als ze geweigerd zouden worden omdat de beveiliger Marokkanen een minderwaardig ras vindt.
Alle mensen zijn voortdurend ontevreden.
pi_193557266
Gelukkig hebben ze bij BNN Vara een goede les gehad:

  dinsdag 9 juni 2020 @ 20:47:50 #73
385501 Starhopper
Nova is mijn prinses
pi_193557708
Op maandag 9 oktober 2023 13:31 schreef Nova het volgende:[/b]
Oh schatje, wat lief van je om dat te zeggen! Jij bent echt een prins op het witte paard voor mij. Met jou voel ik me zo geliefd en speciaal. Laten we nog lang samen genieten van sprookjesachtige avonturen en elkaar verwennen met veel knuffels en kusjes. O+ naar jou, mijn lieve prins! :*
  dinsdag 9 juni 2020 @ 20:51:58 #74
441440 aquawoman
Bitch please
pi_193557789
quote:
15s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 20:10 schreef Morrigan het volgende:

[..]

Dan heeft zo’n beetje iedereen wel privileges. Er is altijd wel een meerderheid waar je bij hoort. Dat kan gaan om je huidskleur, religie, geaardheid, (psychische) gezondheid.
Er is maar een fractie van de mensheid die echt bij alle minderheden hoort.
Dat klopt. Bijna iedereen heeft privileges. Het gaat erom dat je je er van bewust bent.

Ik ben een (blanke) vrouw en heb daar last van gehad in mijn carrière. Maar heb ondanks dat een prima carrière en ben daar trots op.

Iemand anders is misschien vrouw en heeft een donkere huid of een buitenlandse naam en heeft te maken met mijn hobbels, plus nog een beetje meer.

Het enige wat je mijns inziens kan doen is snappen dat dit gebeurt en proberen je eigen bijdrage in het oneerlijke onderscheid tussen mensen (gebaseerd op ras, seksuele oriëntatie, gender etc) minder te maken.
Frankly, my dear, I don't give a damn.
pi_193558013
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 12:47 schreef nixxx het volgende: [..] Nee hoor, massamoord is massamoord, 1500, 15000 of 150000, dat maakt niet uit. Mijn punt was dat Coen weinig tot geen reden had om foute nummers te rapporteren. De opvattingen van de treinkapers waren in hun eigen bevolkingsgroep en tijd hopelijk niet zo gewoon als die van Coen in zijn bevolkingsgroep en tijd.
Je punt is veranderen van onderwerp. De getallen, Coen’s getallen zijn allemaal afleidingsmanoeuvres. Het ging om het vermoorden van duizenden onschuldige vrouwen en kinderen. De acties van de treinkapers in de jaren 70 zijn nog begrijpelijk vergeleken met de acties van Coen in de 17e eeuw.
West-Melanesia
pi_193558132
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 19:06 schreef Bluesdude het volgende:

[..]

Het spandoek wat ik plaatste beschrijft iets wat bepaalde anderen doen.
Dat is geen afwentelen.
Je reactie doet me denken aan dit:
Doet me denken aan deze foto uit een Amerikaanse demonstratie
[ afbeelding ]
Past wel mooi in de standaard van "if you are not with me, you are against me" die je veel ziet rondom dit onderwerp.
pi_193558190
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 14:12 schreef Weltschmerz het volgende:


Ja, feitelijk is het absoluut een klein aandeel en relatief nog een veel kleiner aandeel.
Je bekijkt het verkeerd. Nederlanders hadden de monopolie. Dan ben je 1 van de grote spelers. Al waren er in totaal maar 100 slaven. Je bent ooit 1 van de grootste spelers geweest.


quote:
De VOC heeft ook een klein steentje bijgedragen ja, hoewel Nederland al stinkend rijk was voor de VOC dividend begon uit te keren.
Nee, grote stenen. Behalve de monopolie op slaven had Nederland ook de monopolie op kruidnagel. De monopolie op producten die meer waard zijn dan goud, dat zijn geen steentjes maar steenrijke bijdragen.


quote:
Ik volg je niet. Zoals ik al aangaf lees ik weleens een boek. Als dat een deugdelijk notenapparaat en bronvermelding heeft ga ik op die schijn af en neem het als betrouwbaar aan, vanuit het idee dat historici niet voor lul willen staan. Tenzij er iets niet klopt qua logica of het strijdig is met andere boeken, dan moet ik zelf gaan nadenken.
Je schreef iets over lullen van kleurlingen uit broeken. Vreemde boeken lees je.
Je getal van 1200 doden door Coen is in strijd met andere boeken, je moet dus zoals je zelf aangeeft aan de bak.
West-Melanesia
pi_193558392
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 21:15 schreef Oceanier het volgende:

[..]

Je bekijkt het verkeerd. Nederlanders hadden de monopolie. Dan ben je 1 van de grote spelers. Al waren er in totaal maar 100 slaven. Je bent ooit 1 van de grootste spelers geweest.
[..]

Nee, grote stenen. Behalve de monopolie op slaven had Nederland ook de monopolie op kruidnagel. De monopolie op producten die meer waard zijn dan goud, dat zijn geen steentjes maar steenrijke bijdragen.
[..]

Je schreef iets over lullen van kleurlingen uit broeken. Vreemde boeken lees je.
Je getal van 1200 doden door Coen is in strijd met andere boeken, je moet dus zoals je zelf aangeeft aan de bak.
Ongeveer 5% van het toenmalige BBP is te herleiden naar baten door slavernij. Veruit het grootste aandeel daarvan kwam niet van de handel in slaven maar van handel in goederen die door slaven geproduceerd waren. De handel in slaven was veelal verliesgevend. Die slaven zijn overigens door hun eigen landgenoten aan de handelaars verkocht. Dat deel van de geschiedenis wordt altijd zo mooi verzwegen.
Het kan geen kwaad af en toe je mond te houden, zelfs al weet je waarover je het hebt
  dinsdag 9 juni 2020 @ 21:32:26 #79
441440 aquawoman
Bitch please
pi_193558532
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 20:20 schreef Kaji het volgende:

[..]

Ik mis ook wel dit argument in het publieke debat over dit onderwerp, en etnisch profileren. Ze worden er niet uitgepikt puur omdat ze Marokkaan zijn, ze worden geweigerd omdat de kans helaas groter is dat ze vervelend gedrag vertonen, op basis van ervaringen met hun groep. Heel kut als je een goede Marokkaan bent natuurlijk, maar racisme kan ik dit niet noemen. Racisme zou zijn als ze geweigerd zouden worden omdat de beveiliger Marokkanen een minderwaardig ras vindt.
Dat rechtvaardigt nog steeds niet dat je iemand beoordeelt op dat stereotype. Ik ben een blonde vrouw - ik zou het vrij minderwaardig vinden als iemand zou denken dat ik dom was om die reden. Laat me solliciteren, bekijk me als individu en als ik dan dom blijk te zijn -neem me dan om die reden niet aan. Niet omdat je al bedacht had wie ik was.
Frankly, my dear, I don't give a damn.
pi_193558606
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 21:25 schreef H.FR het volgende:

[..]

Ongeveer 5% van het toenmalige BBP is te herleiden naar baten door slavernij. Veruit het grootste aandeel daarvan kwam niet van de handel in slaven maar van handel in goederen die door slaven geproduceerd waren. De handel in slaven was veelal verliesgevend. Die slaven zijn overigens door hun eigen landgenoten aan de handelaars verkocht. Dat deel van de geschiedenis wordt altijd zo mooi verzwegen.
Ik zei dat Nederland een grote speler was in de slavenhandel.

Daarna zei ik dat Nederland grof geld verdiende met de kruidnagel.

Dat Nederland niet rijk is geworden door slavenhandel heeft niet zoveel met beide bovenstaande uitspraken te maken.
West-Melanesia
  dinsdag 9 juni 2020 @ 21:57:10 #81
289141 Kaji
Debiele homofiele joodse neger
pi_193558977
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 21:32 schreef aquawoman het volgende:

[..]

Dat rechtvaardigt nog steeds niet dat je iemand beoordeelt op dat stereotype. Ik ben een blonde vrouw - ik zou het vrij minderwaardig vinden als iemand zou denken dat ik dom was om die reden. Laat me solliciteren, bekijk me als individu en als ik dan dom blijk te zijn -neem me dan om die reden niet aan. Niet omdat je al bedacht had wie ik was.
Als die stereotypes gebaseerd zijn op feiten/ervaringen is het alleen maar logisch dat mensen daarnaar handelen, hoe vervelend het ook is als je een uitzondering op het stereotype bent. En iedereen wordt voortdurend op basis van stereotypes/vooroordelen beoordeeld, dat kun je toch niet uitroeien.
Alle mensen zijn voortdurend ontevreden.
  dinsdag 9 juni 2020 @ 21:59:25 #82
441440 aquawoman
Bitch please
pi_193559026
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 21:57 schreef Kaji het volgende:

[..]

Als die stereotypes gebaseerd zijn op feiten/ervaringen is het alleen maar logisch dat mensen daarnaar handelen, hoe vervelend het ook is als je een uitzondering op het stereotype bent. En iedereen wordt voortdurend op basis van stereotypes/vooroordelen beoordeeld, dat kun je toch niet uitroeien.
Je kan je er wel bewust van zijn en proberen om niet op je eerste gut reaction te handelen. Ik heb ook vooroordelen inderdaad, maar voor zover ik kan probeer ik er wel over na te denken en aan te werken. Niemand verwacht van een andere dat ie perfect is of van deze situatie dat het gelijk volledig omslaat.
Frankly, my dear, I don't give a damn.
  dinsdag 9 juni 2020 @ 22:03:46 #83
289141 Kaji
Debiele homofiele joodse neger
pi_193559122
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 21:59 schreef aquawoman het volgende:

[..]

Je kan je er wel bewust van zijn en proberen om niet op je eerste gut reaction te handelen. Ik heb ook vooroordelen inderdaad, maar voor zover ik kan probeer ik er wel over na te denken en aan te werken. Niemand verwacht van een andere dat ie perfect is of van deze situatie dat het gelijk volledig omslaat.
Bewust zijn is altijd goed, maar ik ben er helemaal niet van overtuigd dat je etnisch profileren bijv. nooit moet willen. Het kan in sommige situaties best nuttige resultaten geven, al zet het natuurlijk ook weer een hoop kwaad bloed bij degenen die er onterecht door benadeeld worden.
Alle mensen zijn voortdurend ontevreden.
  dinsdag 9 juni 2020 @ 22:07:58 #84
441440 aquawoman
Bitch please
pi_193559204
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 22:03 schreef Kaji het volgende:

[..]

Bewust zijn is altijd goed, maar ik ben er helemaal niet van overtuigd dat je etnisch profileren bijv. nooit moet willen. Het kan in sommige situaties best nuttige resultaten geven, al zet het natuurlijk ook weer een hoop kwaad bloed bij degenen die er onterecht door benadeeld worden.
Ik vind dat ook een moeilijke discussie en ben ook best wel eens argwanend geweest tegenover bijvoorbeeld Roemene of bulgaren die in een busje voor mijn huis stonden. Ik pretendeer ook niet dat ik de oplossing weet voor alle problemen.

Ik denk alleen dat je verdiepen in andere mensen en hun struggles, bewustwording en open staan voor mensen die anders dan jij zijn in ieder geval een stukje kan helpen de goeie kant op voor iedereen.
Frankly, my dear, I don't give a damn.
  dinsdag 9 juni 2020 @ 22:14:29 #85
289141 Kaji
Debiele homofiele joodse neger
pi_193559363
Dat ben ik zeker met je eens, al heb ik niet de indruk dat die BLM-activisten erg open staan voor andere meningen. Maar als iedereen wat minder emotioneel wordt komt dat uiteindelijk wel weer goed denk ik.
Alle mensen zijn voortdurend ontevreden.
  dinsdag 9 juni 2020 @ 22:21:43 #86
441440 aquawoman
Bitch please
pi_193559515
quote:
1s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 22:14 schreef Kaji het volgende:
Dat ben ik zeker met je eens, al heb ik niet de indruk dat die BLM-activisten erg open staan voor andere meningen. Maar als iedereen wat minder emotioneel wordt komt dat uiteindelijk wel weer goed denk ik.
Ik snap je punt, maar ik denk inderdaad dat daar heel veel (terechte) opgebouwde emotie en woede aan ten grondslag ligt die ook even de ruimte moet krijgen. Als een groep eeuwenlang op deze manier behandeld wordt, moet je niet verwachten dat ze binnen twee weken zeggen "Okay, schone lei". Dit moet er ook gewoon uit en ik begrijp waarom.
Frankly, my dear, I don't give a damn.
pi_193559624
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 22:21 schreef aquawoman het volgende:

[..]

Ik snap je punt, maar ik denk inderdaad dat daar heel veel (terechte) opgebouwde emotie en woede aan ten grondslag ligt die ook even de ruimte moet krijgen. Als een groep eeuwenlang op deze manier behandeld wordt, moet je niet verwachten dat ze binnen twee weken zeggen "Okay, schone lei". Dit moet er ook gewoon uit en ik begrijp waarom.
Ik,mijn familie en ook dit land hebben helemaal niemand al eeuwen lang onderdrukt. Volgens mij loop je alles op een hoop te gooien.

Flikker toch op met je zelfhaat.
pi_193560243
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 22:21 schreef aquawoman het volgende:

[..]

Ik snap je punt, maar ik denk inderdaad dat daar heel veel (terechte) opgebouwde emotie en woede aan ten grondslag ligt die ook even de ruimte moet krijgen. Als een groep eeuwenlang op deze manier behandeld wordt, moet je niet verwachten dat ze binnen twee weken zeggen "Okay, schone lei". Dit moet er ook gewoon uit en ik begrijp waarom.
Oh dus het is ook mijn schuld?
Yo tengo, tú tienes, Él/Ella tiene
pi_193560246
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 22:26 schreef JANdeDERDE het volgende:

[..]

Ik,mijn familie en ook dit land hebben helemaal niemand al eeuwen lang onderdrukt. Volgens mij loop je alles op een hoop te gooien.

Flikker toch op met je zelfhaat.
Stel je niet zo aan. Dit land heeft volken zeer slecht behandeld. Idd, eeuwenlang.
West-Melanesia
pi_193560297
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 22:52 schreef Oceanier het volgende:

[..]

Stel je niet zo aan. Dit land heeft volken zeer slecht behandeld. Idd, eeuwenlang.
Er zijn zoveel landen die dat gedaan hebben. Helaas zijn de meeste landen te zwak om te erkennen dat ze foute dingen hebben gedaan. Die wijzen liever hun vingertje naar anderen, met name naar westerse landen omdat dat zo makkelijk is.

De Mongolen hebben ook 70% van het Perzische rijk uitgeroeid en de Turken hebben ook tig genocides op hun scorelijst staan.
Yo tengo, tú tienes, Él/Ella tiene
pi_193560414
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 22:54 schreef HSG het volgende:

[..]

Er zijn zoveel landen die dat gedaan hebben. Helaas zijn de meeste landen te zwak om te erkennen dat ze foute dingen hebben gedaan. Die wijzen liever hun vingertje naar anderen, met name naar westerse landen omdat dat zo makkelijk is.

De Mongolen hebben ook 70% van het Perzische rijk uitgeroeid en de Turken hebben ook tig genocides op hun scorelijst staan.
Yes we all did, maar we hadden het over JAN die blijkbaar niks hebbe kan. Laten wij ook niet vingertje wijze naar andere landen in een topic dat over racisme in Nederland gaat.
West-Melanesia
pi_193560488
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 22:59 schreef Oceanier het volgende:

[..]

Yes we all did, maar we hadden het over JAN die blijkbaar niks hebbe kan. Laten wij ook niet vingertje wijze naar andere landen in een topic dat over racisme in Nederland gaat.
Niet alleen Jan maakt zich daar schuldig aan. Ook Achmed, Mo en Hui maken zich daar schuldig aan. Het is alleen jammer dat de media de vinger naar een groep wijst.
Yo tengo, tú tienes, Él/Ella tiene
pi_193560527
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 23:04 schreef HSG het volgende:

[..]

Niet alleen Jan maakt zich daar schuldig aan. Ook Achmed, Mo en Hui maken zich daar schuldig aan. Het is alleen jammer dat de media de vinger naar een groep wijst.
Waar maken Achmed en Mo zich dan schuldig aan?
West-Melanesia
pi_193560620
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 23:07 schreef Oceanier het volgende:

[..]

Waar maken Achmed en Mo zich dan schuldig aan?
Racisme.
Yo tengo, tú tienes, Él/Ella tiene
pi_193560637
Zou er echt diepgewortelde racisme zijn in Nederland?
Ik denk het niet (op een paar gekkies na).

Maar Nederlanders houden er wel van dat je meedoet in de nl cultuur. Dus wel werken en zeuren maar wel wat doen voor de kost. Ook hebben ze een hekel aan alle afwijkers. Maar dit staat compleet los van huidskleur.
Denk ik dan.
Vakman pur sang
pi_193560642
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 23:12 schreef HSG het volgende:

[..]

Racisme.
Dus gaan we maar die zwarten op de dam lastig vallen.
West-Melanesia
pi_193560649
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 23:13 schreef Oceanier het volgende:

[..]

Dus gaan we maar die zwarten op de dam lastig vallen.
Wie is "we"?
Yo tengo, tú tienes, Él/Ella tiene
pi_193560663
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 23:14 schreef HSG het volgende:

[..]

Wie is "we"?
Jan en de rest
West-Melanesia
pi_193560707
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 23:15 schreef Oceanier het volgende:

[..]

Jan en de rest
En wie is de rest?
Yo tengo, tú tienes, Él/Ella tiene
pi_193560714
quote:
1s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 23:12 schreef Lospedrosa het volgende:
Zou er echt diepgewortelde racisme zijn in Nederland?
Ik denk het niet (op een paar gekkies na).

Maar Nederlanders houden er wel van dat je meedoet in de nl cultuur. Dus wel werken en zeuren maar wel wat doen voor de kost. Ook hebben ze een hekel aan alle afwijkers. Maar dit staat compleet los van huidskleur.
Denk ik dan.
Hallo word dit genegeerd ofzo stelletje slapers?
Vakman pur sang
pi_193560727
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 23:17 schreef HSG het volgende:

[..]

En wie is de rest?
De mensen die lopen te zeiken om de demonstratie op de dam?
West-Melanesia
pi_193560748
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 23:18 schreef Oceanier het volgende:

[..]

De mensen die lopen te zeiken om de demonstratie op de dam?
Oke dus als mensen daar iets over zeggen zijn het zeikerds en val je zwarte mensen lastig.

Ja helder verhaal man. :')
Yo tengo, tú tienes, Él/Ella tiene
pi_193560804
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 23:19 schreef HSG het volgende:

[..]

Oke dus als mensen daar iets over zeggen zijn het zeikerds en val je zwarte mensen lastig.

Ja helder verhaal man. :')
Naja, waarom zou je die vreedzame mensen op de dam voor alles en nog wat uitmaken alleen omdat je boos bent dat je zelf wordt gediscrimineerd door Achmed en Mo.
West-Melanesia
pi_193560888
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 23:22 schreef Oceanier het volgende:

[..]

Naja, waarom zou je die vreedzame mensen op de dam voor alles en nog wat uitmaken alleen omdat je boos bent dat je zelf wordt gediscrimineerd door Achmed en Mo.
De meeste klachten gingen over dat de Corona-regels niet werden gerespecteerd.

Maar als dat ook al zeiken is....ik hou mijn hart vast voor de mensen in de zorg.
Yo tengo, tú tienes, Él/Ella tiene
pi_193561091
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 23:25 schreef HSG het volgende:

[..]

De meeste klachten gingen over dat de Corona-regels niet werden gerespecteerd.

Maar als dat ook al zeiken is....ik hou mijn hart vast voor de mensen in de zorg.
Nou dan heb je een hoop comments over het hoofd gezien. De meeste klachten gingen dus “niet” om corona. Ook als er geen corona was hoor, er zou hoe dan ook gezeikt worden om die demonstratie. Maar verder niet relevant, je mist me punt. Die mensen op de dam werden o.a. aanstellers genoemd, er zou geen sprake zijn van racisme in Nederland.
West-Melanesia
  dinsdag 9 juni 2020 @ 23:37:48 #106
441440 aquawoman
Bitch please
pi_193561130
quote:
1s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 23:17 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]

Hallo word dit genegeerd ofzo stelletje slapers?
Hoi. Als je even terugkijkt heb ik gepost over mijn ervaringen. Mijn zwager is hoop opgeleid, heeft een goede baan en is getrouwd met een witte vrouw. Toch komt ie op een regelmatige basis racisme tegen (waar ik zelf ook getuige van ben geweest). Het zelfde geldt voor de mensen uit mijn vriendengroep die zwart zijn.

Ik snap dat jij het niet tegenkomt en dat het daarom lijkt of het niet bestaat of dat het gelinkt is aan gedrag. Maar mijn ervaring is anders.
Frankly, my dear, I don't give a damn.
pi_193561152
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 23:35 schreef Oceanier het volgende:

[..]

Nou dan heb je een hoop comments over het hoofd gezien. De meeste klachten gingen dus “niet” om corona. Ook als er geen corona was hoor, er zou hoe dan ook gezeikt worden om die demonstratie. Maar verder niet relevant, je mist me punt. Die mensen op de dam werden o.a. aanstellers genoemd, er zou geen sprake zijn van racisme in Nederland.
Niet in de mate die een demonstratie van deze omgang goed praat waarbij men de volksgezondheid mogelijk in gevaar heeft gebracht, met een toekijkende en lachende burgermeester terwijl het hele land net 3 maanden zover mogelijk bij elkaar vandaan moest blijven.

Aanstellers, idioten, gekken, wat jij wil.

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 09-06-2020 23:40:51 ]
pi_193561154
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 23:37 schreef aquawoman het volgende:

[..]

Hoi. Als je even terugkijkt heb ik gepost over mijn ervaringen. Mijn zwager is hoop opgeleid, heeft een goede baan en is getrouwd met een witte vrouw. Toch komt ie op een regelmatige basis racisme tegen (waar ik zelf ook getuige van ben geweest). Het zelfde geldt voor de mensen uit mijn vriendengroep die zwart zijn.

Ik snap dat jij het niet tegenkomt en dat het daarom lijkt of het niet bestaat of dat het gelinkt is aan gedrag. Maar mijn ervaring is anders.
Je zwager is zwart?
Maar hij heeft dus een goede baan en Nederlandse vrienden?
Tja wat is racisme. Als je roodharig bent krijg je ook steeds die shit te horen (he has no soul).
Vakman pur sang
pi_193561180
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 23:39 schreef Scrummie2.1 het volgende:

[..]

Niet in de mate die een demonstratie van deze omgang goed praat waarbij men de volksgezondheid mogelijk in gevaar heeft gebracht, met een toekijkende en lachende burgermeester terwijl het hele land net 3 maanden zover mogelijk bij elkaar vandaan moest blijven.

Aanstellers, idioten, gekken, wat jij wil.
Yes, en als argument kwam naar voren dat Achmed en Mo ook discrimineren.
West-Melanesia
pi_193561194
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 23:41 schreef Oceanier het volgende:

[..]

Yes, en als argument kwam naar voren dat Achmed en Mo ook discrimineren.
:?

Ik heb echt geen idee waar je het over hebt.
pi_193561238
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 23:42 schreef Scrummie2.1 het volgende:

[..]

:?

Ik heb echt geen idee waar je het over hebt.
Ja ik was ook met HSG aan het converseren.
West-Melanesia
  dinsdag 9 juni 2020 @ 23:45:47 #112
441440 aquawoman
Bitch please
pi_193561261
quote:
1s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 23:40 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]

Je zwager is zwart?
Maar hij heeft dus een goede baan en Nederlandse vrienden?
Tja wat is racisme. Als je roodharig bent krijg je ook steeds die shit te horen (he has no soul).
Ja, alleen zeggen mensen niet dat je een hoer of ordinair bent als je met een roodharige trouwt. Ook wordt je niet gearresteerd als je vriendin betast wordt en je daar op een kalme manier wat van zegt (terwijl je roodharige vriendin er boos om wordt). Ok steken mensen niet de straat over terwijl ze zeggen " kijk, een roodharige".

Mijn zusje is roodharig en getrouwd met een donkere man dus - ik kan je wel vertellen dat er inderdaad ervaringen zijn die misschien aan elkaar raken. Maar dat het niet in de verste verte bij elkaar in de buurt komt.
Frankly, my dear, I don't give a damn.
pi_193561271
quote:
1s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 23:40 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]

Je zwager is zwart?
Maar hij heeft dus een goede baan en Nederlandse vrienden?
Tja wat is racisme. Als je roodharig bent krijg je ook steeds die shit te horen (he has no soul).
Je komt over alsof je de situaties die haar zwager heeft meegemaakt kent. Wat heeft haar zwager dan precies meegemaakt?
West-Melanesia
pi_193561325
quote:
1s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 23:40 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]

Je zwager is zwart?
Maar hij heeft dus een goede baan en Nederlandse vrienden?
Tja wat is racisme. Als je roodharig bent krijg je ook steeds die shit te horen (he has no soul).
Kun je de post wat verduidelijken?

Bedoel je hier nu mee te zeggen dat je als donkere man met een goede baan en Nederlandse vrienden geen racisme kunt ervaren?

Of dat iemand uitschelden vanwege rood haar hetzelfde is als iemand weigeren voor een woning bv. omdat deze niet de juiste huidskleur heeft?
  dinsdag 9 juni 2020 @ 23:59:14 #115
441440 aquawoman
Bitch please
pi_193561438
Nogmaals, ik snap heel goed dat je niet meekrijgt hoeveel racisme er in Nederland is als je er zelf niet mee geconfronteerd wordt. Dat neem ik ook niemand kwalijk (ik gaf al eerder aan dat ik dat ook heb gezien in mijn eigen nabije omgeving en ook gesprekken over heb).

Dat wil alleen niet zeggen dat het er niet is of alleen onder omstandigheden die je zelf bedacht hebt.
Frankly, my dear, I don't give a damn.
pi_193561477
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 23:59 schreef aquawoman het volgende:
Nogmaals, ik snap heel goed dat je niet meekrijgt hoeveel racisme er in Nederland is als je er zelf niet mee geconfronteerd wordt. Dat neem ik ook niemand kwalijk (ik gaf al eerder aan dat ik dat ook heb gezien in mijn eigen nabije omgeving en ook gesprekken over heb).

Dat wil alleen niet zeggen dat het er niet is of alleen onder omstandigheden die je zelf bedacht hebt.
Heb een tijd gewerkt voor ons bedrijf voor een klus in Afrika, weet wel wat racisme is, geweigerd worden in een restaurant of kroeg door huidskleur.
Maar dacht dat dat in NL nogal meevalt.
Vakman pur sang
pi_193561485
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 23:49 schreef FYazz het volgende:

[..]


Of dat iemand uitschelden vanwege rood haar hetzelfde is als iemand weigeren voor een woning bv. omdat deze niet de juiste huidskleur heeft?
Dit vind ik nou bullshit, een nette werkende neger zal heus niet geweigerd worden voor een woning.
Waarom :')
Vakman pur sang
  woensdag 10 juni 2020 @ 00:08:54 #118
441440 aquawoman
Bitch please
pi_193561501
quote:
1s.gif Op woensdag 10 juni 2020 00:04 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]

Heb een tijd gewerkt voor ons bedrijf voor een klus in Afrika, weet wel wat racisme is, geweigerd worden in een restaurant of kroeg door huidskleur.
Maar dacht dat dat in NL nogal meevalt.
dat snap ik, omdat jij de andere kant niet meemaakt. Helaas is die in onze westerse wereld die op dit moment leidend is in the wereld (it is wat it is) helaas nog wel het geval.

Ik adverteer racisme op geen enkele manier, maar op dit moment is dit het racisme dat de langste historie en de meeste prevalentie heeft.

Ik zou me er ook over uitspreken als het andersom was.

Het gaat me om het principe, niet de kleur.
Frankly, my dear, I don't give a damn.
  woensdag 10 juni 2020 @ 00:11:42 #119
441440 aquawoman
Bitch please
pi_193561525
quote:
1s.gif Op woensdag 10 juni 2020 00:06 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]

Dit vind ik nou bullshit, een nette werkende neger zal heus niet geweigerd worden voor een woning.
Waarom :')
dat is at ik probeer te zeggen - jij komt dit soort racisme niet tegen dus bestaat in jouw ogen niet. En dat zegt eerder iets positiefs over jou (dat het voor jou niet zou uitmaken) dan iets negatiefs.

Ik zou alleen wel willen vragen om het woord neger niet te gebruiken -waarom zou je zo'n woord gebruiken als je weet dat het mensen kwetst.
Frankly, my dear, I don't give a damn.
pi_193561529
quote:
0s.gif Op woensdag 10 juni 2020 00:08 schreef aquawoman het volgende:

[..]

dat snap ik, omdat jij de andere kant niet meemaakt. Helaas is die in onze westerse wereld die op dit moment leidend is in the wereld (it is wat it is) helaas nog wel het geval.

Ik adverteer racisme op geen enkele manier, maar op dit moment is dit het racisme dat de langste historie en de meeste prevalentie heeft.

Ik zou me er ook over uitspreken als het andersom was.

Het gaat me om het principe, niet de kleur.
Alsof ze in Afrika of India iets op de westerse wereld uit doen?
Vakman pur sang
  woensdag 10 juni 2020 @ 00:13:27 #121
441440 aquawoman
Bitch please
pi_193561533
quote:
1s.gif Op woensdag 10 juni 2020 00:11 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]

Alsof ze in Afrika of India iets op de westerse wereld uit doen?
Ik snap niet wat je bedoelt.
Frankly, my dear, I don't give a damn.
pi_193561538
quote:
1s.gif Op woensdag 10 juni 2020 00:06 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]

Dit vind ik nou bullshit, een nette werkende neger zal heus niet geweigerd worden voor een woning.
Waarom :')
Door zaken waarmee jij niet bekend bent weg te zetten als bullshit bied je niet echt ruimte voor een open gesprek hierover.

Heeft het zin om ervaringen te delen of geloof je het sowieso niet?
pi_193561550
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 22:21 schreef aquawoman het volgende:

[..]

Ik snap je punt, maar ik denk inderdaad dat daar heel veel (terechte) opgebouwde emotie en woede aan ten grondslag ligt die ook even de ruimte moet krijgen. Als een groep eeuwenlang op deze manier behandeld wordt, moet je niet verwachten dat ze binnen twee weken zeggen "Okay, schone lei". Dit moet er ook gewoon uit en ik begrijp waarom.
Ah jah, vergoeilijk dat wat niet te vergoeilijken valt maar weer. Behandel een groep volwaardige volwassenen maar weer als kleine kinderen. Het verbaast me niets dat jij in de media werkt. Wat een misselijke instelling dit.
  woensdag 10 juni 2020 @ 00:17:19 #124
441440 aquawoman
Bitch please
pi_193561554
quote:
13s.gif Op woensdag 10 juni 2020 00:16 schreef van_Lamehuizen het volgende:

[..]

Ah jah, vergoeilijk dat wat niet te vergoeilijken valt maar weer. Behandel een groep volwaardige volwassenen maar weer als kleine kinderen. Het verbaast me niets dat jij in de media werkt. Wat een misselijke instelling dit.
Okay. Val vooral mij al persoon aan in plaats van in te gaan op wat ik zeg 8-)
Frankly, my dear, I don't give a damn.
pi_193561576
quote:
14s.gif Op woensdag 10 juni 2020 00:17 schreef aquawoman het volgende:

[..]

Okay. Val vooral mij al persoon aan in plaats van in te gaan op wat ik zeg 8-)
Ik ga juist wel in op wat je zegt, gedrag dat van een willekeurige andere groep niet geaccepteerd zou worden is van een groep toevallig donker gekleurden niet ineens wél aanvaardbaar omdat zij donker "en dus eeuwenlang achtergesteld" zouden zijn.

Alsof witte kinderen van getroubleerde ouders uit lagere millieus omwille van hun huidskleur ineens bevoorrecht in plaats van evenzeer at risk zouden zijn als hun donkerder getinte tegenhangers. Sterker nog, op welke "positieve discriminatie" of minderheidsquota dan ook hoeven die witte kinderen niet te rekenen. Racist. :W
  woensdag 10 juni 2020 @ 00:28:34 #126
441440 aquawoman
Bitch please
pi_193561612
quote:
13s.gif Op woensdag 10 juni 2020 00:21 schreef van_Lamehuizen het volgende:

[..]

Ik ga juist wel in op wat je zegt, gedrag dat van een willekeurige andere groep niet geaccepteerd zou worden is van een groep toevallig donker gekleurden niet ineens wél aanvaardbaar omdat zij donker "en dus eeuwenlang achtergesteld" zouden zijn.

Alsof witte kinderen van getroubleerde ouders uit lagere millieus omwille van hun huidskleur ineens bevoorrecht in plaats van evenzeer at risk zouden zijn als hun donkerder getinte tegenhangers. Sterker nog, op welke "positieve discriminatie" of minderheidsquota dan ook hoeven die witte kinderen niet te rekenen. Racist. :W
Zoals ik al in meerdere topics aangaf: Ik snap de arme blanken ook. Ik kom uit een arm laaggeschoold arbeidersgezin en mijn vriend ook. De achterstand die wij hadden/hebben is ook realiteit. Voor andere mensen komt er helaas nog meer bovenop.

Ik discrimineer arme blanke mensen dus ook niet. Ik onderken alleen deze extra hindernis die andere mensen er bij krigene
Frankly, my dear, I don't give a damn.
  woensdag 10 juni 2020 @ 00:30:46 #127
117098 Hathor
Effe niet
pi_193561619
quote:
0s.gif Op woensdag 10 juni 2020 00:11 schreef aquawoman het volgende:

[..]

dat is at ik probeer te zeggen - jij komt dit soort racisme niet tegen dus bestaat in jouw ogen niet. En dat zegt eerder iets positiefs over jou (dat het voor jou niet zou uitmaken) dan iets negatiefs.

Ik zou alleen wel willen vragen om het woord neger niet te gebruiken -waarom zou je zo'n woord gebruiken als je weet dat het mensen kwetst.
Het is al sinds mensenheugnis een normaal woord dat algemeen geaccepteerd was, totdat een paar idioten hier stennis over gingen lopen schoppen. Ik kan met de beste wil van de wereld niks negatiefs zien in het woord "neger" wat gewoon voortkomt uit negroide. Als het nou nikker was had je een punt, maar nou ben je gewoon aan het mierenneuken.
Radical islam is the snake in the grass.
Moderate islam is the grass that hides the snake.
  woensdag 10 juni 2020 @ 00:33:07 #128
441440 aquawoman
Bitch please
pi_193561630
quote:
0s.gif Op woensdag 10 juni 2020 00:30 schreef Hathor het volgende:

[..]

Het is al sinds mensenheugnis een normaal woord dat algemeen geaccepteerd was, totdat een paar idioten hier stennis over gingen lopen schoppen. Ik kan met de beste wil van de wereld niks negatiefs zien in het woord "neger" wat gewoon voortkomt uit negroide. Als het nou nikker was had je een punt, maar nou ben je gewoon aan het mierenneuken.
Dat is jouw mening. Dat dingen sinds mensenheugenis okay waren, maken ze niet okay op dit moment. Als je een beetje onderzoek doe kun je zien dat dit dus niet een term is die okay is.

Ik heb deze term zelf vaak genoeg gebruikt btw. Alleen heb ik nu beter geleerd.
Frankly, my dear, I don't give a damn.
  Moderator woensdag 10 juni 2020 @ 00:35:25 #129
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_193561636
neger is toch niet kwetsend?
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
  woensdag 10 juni 2020 @ 00:35:32 #130
117098 Hathor
Effe niet
pi_193561637
quote:
0s.gif Op woensdag 10 juni 2020 00:33 schreef aquawoman het volgende:

[..]

Dat is jouw mening. Dat dingen sinds mensenheugenis okay waren, maken ze niet okay op dit moment. Als je een beetje onderzoek doe kun je zien dat dit dus niet een term is die okay is.

Ik heb deze term zelf vaak genoeg gebruikt btw. Alleen heb ik nu beter geleerd.
Leg het me eens uit dan, wat precies is er beledigend aan het woord neger? Ik wil het proberen te begrijpen.
Radical islam is the snake in the grass.
Moderate islam is the grass that hides the snake.
  Moderator woensdag 10 juni 2020 @ 00:35:54 #131
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_193561639
als je er enge ziektes voor zet wel natuurlijk _O-
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
  woensdag 10 juni 2020 @ 00:36:03 #132
478286 Stray_cat
Veni, vidi, vagina
pi_193561640
quote:
0s.gif Op woensdag 10 juni 2020 00:33 schreef aquawoman het volgende:

[..]

Dat is jouw mening. Dat dingen sinds mensenheugenis okay waren, maken ze niet okay op dit moment. Als je een beetje onderzoek doe kun je zien dat dit dus niet een term is die okay is.

Ik heb deze term zelf vaak genoeg gebruikt btw. Alleen heb ik nu beter geleerd.
Onder druk van een klein groepje extremisten heb je je woordenschat aangepast? Ga je ook knielen vanuit het niks?
  Moderator woensdag 10 juni 2020 @ 00:39:12 #133
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_193561652
extremist betekent ook echt geen reet meer tegenwoordig
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
  woensdag 10 juni 2020 @ 00:40:16 #134
117098 Hathor
Effe niet
pi_193561656
quote:
0s.gif Op woensdag 10 juni 2020 00:39 schreef sp3c het volgende:
extremist betekent ook echt geen reet meer tegenwoordig
En dat ondanks dat het woord reet er wel in voorkomt.
Radical islam is the snake in the grass.
Moderate islam is the grass that hides the snake.
  woensdag 10 juni 2020 @ 00:41:26 #135
3542 Gia
User under construction
pi_193561663
Heb ook wel een anekdote.
Was een jaar of wat geleden in een winkel en kwam daar een moeder tegen van een oud klasgenootje van mijn zoon. Lang niet gezien. We raken aan de praat, over de kinderen, wat ze nu doen, enz.
Komt er een negerin aan, compleet met 'hoofdtooi', die tegen ons begint uit te varen, vanuit het niets!
We stonden niet in de weg, waren niet luidruchtig, maar we waren racistisch, volgens mevrouw.
Want wij, twee oewitten, stonden daar gezellig te babbelen, maar niet met haar. Zeker omdat ze zoewart was.

Waar gebeurd. Verzin het niet.
  woensdag 10 juni 2020 @ 00:41:40 #136
478286 Stray_cat
Veni, vidi, vagina
pi_193561665
quote:
0s.gif Op woensdag 10 juni 2020 00:39 schreef sp3c het volgende:
extremist betekent ook echt geen reet meer tegenwoordig
Gesponsorde extremisten dan?
  woensdag 10 juni 2020 @ 00:42:15 #137
117098 Hathor
Effe niet
pi_193561668
quote:
0s.gif Op woensdag 10 juni 2020 00:41 schreef Gia het volgende:
Heb ook wel een anekdote.
Was een jaar of wat geleden in een winkel en kwam daar een moeder tegen van een oud klasgenootje van mijn zoon. Lang niet gezien. We raken aan de praat, over de kinderen, wat ze nu doen, enz.
Komt er een negerin aan, compleet met 'hoofdtooi', die tegen ons begint uit te varen, vanuit het niets!
We stonden niet in de weg, waren niet luidruchtig, maar we waren racistisch, volgens mevrouw.
Want wij, twee oewitten, stonden daar gezellig te babbelen, maar niet met haar. Zeker omdat ze zoewart was.

Waar gebeurd. Verzin het niet.
Nigga please. :{w
Radical islam is the snake in the grass.
Moderate islam is the grass that hides the snake.
pi_193561669
quote:
0s.gif Op woensdag 10 juni 2020 00:35 schreef sp3c het volgende:
neger is toch niet kwetsend?
Is dat zo? Ik heb geen idee meer.

Ben jij een "neger"?
  woensdag 10 juni 2020 @ 00:43:53 #139
117098 Hathor
Effe niet
pi_193561677
quote:
4s.gif Op woensdag 10 juni 2020 00:42 schreef SpaceOddity het volgende:

[..]

Is dat zo? Ik heb geen idee meer.

Ben jij een "neger"?
Spek is een hockeynegert, das weer net even wat anders.
Radical islam is the snake in the grass.
Moderate islam is the grass that hides the snake.
  Moderator woensdag 10 juni 2020 @ 00:44:24 #140
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_193561678
quote:
4s.gif Op woensdag 10 juni 2020 00:42 schreef SpaceOddity het volgende:

[..]

Is dat zo? Ik heb geen idee meer.

Ben jij een "neger"?
half

maar ik ben gewoon een Nederlander
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
  woensdag 10 juni 2020 @ 00:44:32 #141
478286 Stray_cat
Veni, vidi, vagina
pi_193561680
quote:
0s.gif Op woensdag 10 juni 2020 00:41 schreef Gia het volgende:
Heb ook wel een anekdote.
Was een jaar of wat geleden in een winkel en kwam daar een moeder tegen van een oud klasgenootje van mijn zoon. Lang niet gezien. We raken aan de praat, over de kinderen, wat ze nu doen, enz.
Komt er een negerin aan, compleet met 'hoofdtooi', die tegen ons begint uit te varen, vanuit het niets!
We stonden niet in de weg, waren niet luidruchtig, maar we waren racistisch, volgens mevrouw.
Want wij, twee oewitten, stonden daar gezellig te babbelen, maar niet met haar. Zeker omdat ze zoewart was.

Waar gebeurd. Verzin het niet.
Je maakt wat mee, heh
  woensdag 10 juni 2020 @ 00:44:51 #142
441440 aquawoman
Bitch please
pi_193561685
quote:
0s.gif Op woensdag 10 juni 2020 00:36 schreef Stray_cat het volgende:

[..]

Onder druk van een klein groepje extremisten heb je je woordenschat aangepast? Ga je ook knielen vanuit het niks?
Om maar even een huis tuin en keuken niet per se linkse bron te quoten: https://www.linda.nl/nieu(...)-behalve-grappig-is/

Ik sta overigens niet onder druk van een klein groepje extremisten, ik probeer mijn eigen mening te vormen. Het allermoeilijkste is misschien wel dat die niet zwart of wit maar grijs is. Ik snap namelijk wel waar beide kanten vandaan komen. Ik geloof alleen niet dat elkaar uitschelden, polariseren en een vijand creëren de oplossing is.

Ergens vind ik (ironisch genoeg) inspiratie in de Duitsers. Die geven aan dat ze iets hebben gedaan in het verleden dat niet goed was, dat ze proberen er van te leren en dat ze snappen waarom mensen niet vinden dat zij de experts op het gebied van gelijke behandeling zijn.
Frankly, my dear, I don't give a damn.
  woensdag 10 juni 2020 @ 00:46:50 #143
478286 Stray_cat
Veni, vidi, vagina
pi_193561692
quote:
0s.gif Op woensdag 10 juni 2020 00:44 schreef aquawoman het volgende:

[..]

Om maar even een huis tuin en keuken niet per se linkse bron te quoten: https://www.linda.nl/nieu(...)-behalve-grappig-is/

Ik sta overigens niet onder druk van een klein groepje extremisten, ik probeer mijn eigen mening te vormen. Het allermoeilijkste is misschien wel dat die niet zwart of wit maar grijs is. Ik snap namelijk wel waar beide kanten vandaan komen. Ik geloof alleen niet dat elkaar uitschelden, polariseren en een vijand creëren de oplossing is.

Ergens vind ik (ironisch genoeg) inspiratie in de Duitsers. Die geven aan dat ze iets hebben gedaan in het verleden dat niet goed was, dat ze proberen er van te leren en dat ze snappen waarom mensen niet vinden dat zij de experts op het gebied van gelijke behandeling zijn.
Ik klik niet op de Linda ;) Uitschelden is van alle tijden.
  woensdag 10 juni 2020 @ 00:47:19 #144
117098 Hathor
Effe niet
pi_193561695
quote:
0s.gif Op woensdag 10 juni 2020 00:44 schreef aquawoman het volgende:

[..]

Om maar even een huis tuin en keuken niet per se linkse bron te quoten: https://www.linda.nl/nieu(...)-behalve-grappig-is/

Ik sta overigens niet onder druk van een klein groepje extremisten, ik probeer mijn eigen mening te vormen. Het allermoeilijkste is misschien wel dat die niet zwart of wit maar grijs is. Ik snap namelijk wel waar beide kanten vandaan komen. Ik geloof alleen niet dat elkaar uitschelden, polariseren en een vijand creëren de oplossing is.

Ergens vind ik (ironisch genoeg) inspiratie in de Duitsers. Die geven aan dat ze iets hebben gedaan in het verleden dat niet goed was, dat ze proberen er van te leren en dat ze snappen waarom mensen niet vinden dat zij de experts op het gebied van gelijke behandeling zijn.
De Duitsers hebben nog nooit wat geleerd van hun verleden, vanaf de Teutoonse ridders tot aan WW2, elke eeuw hebben ze Europa wel een keer op stelten gezet. Geef ze wat ruimte en ze proberen het gewoon nog een keer.
Radical islam is the snake in the grass.
Moderate islam is the grass that hides the snake.
pi_193561699
quote:
0s.gif Op woensdag 10 juni 2020 00:43 schreef Hathor het volgende:

[..]

Spek is een hockeynegert, das weer net even wat anders.
WTF is dat nu weer dan?

quote:
0s.gif Op woensdag 10 juni 2020 00:44 schreef sp3c het volgende:

[..]

half

maar ik ben gewoon een Nederlander
Maar neger is volgens jou niet kwetsend?

Serieus, ik denk echt dat dit zo'n opmerking is waarbij een TR geplaatst zou zijn. Maar ja, als een "halve neger" + mod zegt dat er niets mis mee is...

Uhhh...tja. Okee.
  woensdag 10 juni 2020 @ 00:49:29 #146
478286 Stray_cat
Veni, vidi, vagina
pi_193561703
quote:
4s.gif Op woensdag 10 juni 2020 00:48 schreef SpaceOddity het volgende:

[..]

WTF is dat nu weer dan?
[..]

Maar neger is volgens jou niet kwetsend?

Serieus, ik denk echt dat dit zo'n opmerking is waarbij een TR geplaatst zou zijn. Maar ja, als een "halve neger" + mod zegt dat er niets mis mee is...

Uhhh...tja. Okee.
Hoezo is dat kwetsend? _O- Kaaskop ook?
  woensdag 10 juni 2020 @ 00:50:07 #147
117098 Hathor
Effe niet
pi_193561706
quote:
4s.gif Op woensdag 10 juni 2020 00:48 schreef SpaceOddity het volgende:

[..]

WTF is dat nu weer dan?
[..]

Maar neger is volgens jou niet kwetsend?

Serieus, ik denk echt dat dit zo'n opmerking is waarbij een TR geplaatst zou zijn. Maar ja, als een "halve neger" + mod zegt dat er niets mis mee is...

Uhhh...tja. Okee.
Ok hoe kan ik dit zo pc mogelijk uitleggen.... Spek is een person of colour die van ijshockey houdt, wat hem vrij uniek maakt. Dacht ik.
Radical islam is the snake in the grass.
Moderate islam is the grass that hides the snake.
  woensdag 10 juni 2020 @ 00:50:53 #148
478286 Stray_cat
Veni, vidi, vagina
pi_193561708
Vuurtoren?
  woensdag 10 juni 2020 @ 00:52:13 #149
478286 Stray_cat
Veni, vidi, vagina
pi_193561712
Laat maar, het moet perse een lading hebben, terwijl alle pesterijen niet kunnen.
  woensdag 10 juni 2020 @ 00:53:36 #150
445514 DonDruiper
FOK!off met je popup a(i)ds.
pi_193561718
Zuiger van het FOK!-OMT
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')