Ik ben zo vrij geweest even een nieuwe OP in elkaar te knutselenquote:Sinds enkele maanden zijn kamerplanten mijn nieuwe hobby geworden. Afgezien van dat een goed verzorgde plant erg mooi is zijn er ook aanwijzingen dat ze positief bijdragen aan het welzijn van de mens. Sindsdien is het een grote uitdaging om mijn planten zo groot, gezond en oud mogelijk op te laten groeien. Het kiezen van de juiste potten, substraat en voedingsstoffen maakt het mogelijk dat mijn planten gezonder zijn dan ooit tevoren.
De Sansevieria is de plant waarmee het voor mij is begonnen. Voornamelijk door de NASA paper waarin wordt beweerd dat de Sansevieria een bijdrage kan leveren aan de luchtkwaliteit. Op dit moment heb ik in en om het huis of op kweek ongeveer 20 varianten staan. Daarnaast ben ik bijzonder geïnteresseerd in cactussen, exotische planten en kweek ik graag minder reguliere soorten uit zaad of stekjes. In mijn koffer zijn regelmatig stekjes te vinden van planten die ik op een vakantietrip ben tegengekomen.
Ondanks dat het voor mij een leuke en groeiende hobby is hoor ik regelmatig dat mensen problemen hebben met het gezond houden van een kamerplant. Op dit forum ben ik enkele topics tegengekomen, maar geen algemene topics over kamerplanten. Misschien dat dit topic een bijdrage kan leveren aan het succes van de kamerplant.
Ik ben benieuwd welke planten FOK!kers in hun huiskamer hebben staan. Hoe gaat de verzorging je af en zijn er planten die je misschien nog erg graag zou willen hebben? Tegen welke problemen loop je aan? Met een beetje tijd energie en kennis is het bijzonder eenvoudig om het huis op te fleuren met mooie planten!![]()
Dit ga ik idd eens proberen.quote:Op maandag 13 april 2020 05:33 schreef Broccolitaartje het volgende:
Nog even mn eigen post in de herhaling:
Dat met die koffie heb ik nooit geprobeerd, maar je hoeft natuurlijk niet alles in 1 plant te gooien, en misschien kan je het ook gebruiken als je een mix maakt om planten in op te potten? Dan verdun je het ook aardig...
Ik heb het inmiddels ook gewoon bovenop erbij gegooid bij 1 peperplant.quote:
Instant love hier.. voor je zebra met inhoudquote:Op maandag 13 april 2020 11:25 schreef Myraela het volgende:
Ik heb dus 1,5 jaar terug een hele chaotische Monstera gekocht voor een tientje. Daar heb ik het afgelopen jaar de grote bladeren al uitgehaald voor 1 grote volle pot en nog een paar bladeren die op water staan. Maar nu had ik dus de 'moederplant' nog en dat was echt nog een chaos.
Dus die heb ik helemaal opgeknipt in stekken. 13 stekken.Laat ik even een poosje op water staan en dan maar kijken of ik er weer wat nettere plantjes van kan maken in 2 of 3 potjes.
Maar er zaten dus ook mini plantjes bij. Ik wist niet dat de Monstera dat deed? Maar het zijn echt kleine plantjes, eigen wortels en niets hoeven knippen. Vond ik wel opvallend.
Anyhow, lang verhaal terwijl ik eigenlijk vooral wil laten zien hoe schattig ze zijn in dit zebra vaasje.
[ afbeelding ]
Mja ik heb dus ook nooit een cactus verpot... dat zal ooit moeten toch.quote:Op maandag 13 april 2020 12:26 schreef Broccolitaartje het volgende:
@:uhmmpie je hebt bij de intratuin ook mixzakjes cactuszaadjes voor een paar euro, heb ik van de week ook weer eventjes gedaan om te “oefenen”baby cactusjes zijn zo leuk, dan zijn de stekels eigenlijk nog helemaal donzig enzo, en je hoeft er zeker een half jaar niks mee te doen als je het bakje na het zaaien in een dichte diepvrieszak op een warme plek zet.
@:Myraela ik vind die zebrapot echt super! Heb ze ook wel eens gezien maar mn vriend vindt ze afschuwelijkmooie lichtknop ook
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
En een hoop liefde zo te zienquote:Op maandag 13 april 2020 12:52 schreef FranticDJ het volgende:
[ afbeelding ]
Lotje heeft het wel naar haar zinde bovenste 'verdieping' is er bij gekomen sinds ze hier woont
Ofja, eigenlijk bijna alle licht groene bladeren. En ik heb werkelijk nog niks gedaan behalve elke twee weken water te geven.
Maar eens gaan inlezen of dit nog gesnoeid kan worden en hoe er een beetje model in te houden is. Als dit elk jaar zo explosief gaat dan zal dit wel nodig wezen.
Hmm hout vergaat snel genoeg ja..quote:Op maandag 13 april 2020 17:31 schreef NedKelly het volgende:
Mijn nieuwe planten zijn binnen, helemaal super blij mee.![]()
Heb alleen op moment niet helemaal de juiste potten ervoor, dus sommigen staan nu tijdelijk in een iets te grote pot tot ik weer op pad kan gaan om te zoeken naar de juiste potten. Ooit als ik als risicogroep weer veilig op pad kan.
Wat kan ik tijdelijk het beste onder de plastic pot van de plant doen om deze wat te verhogen? Wasknijper lijkt me te vergaan door het water. Alufolie? Andere tips?
Mijn buurvrouw zou wel iets als hydrokorrels voor me kunnen halen als zij weer naar tuincentrum gaat, of is dat niet goed onderin de pot?
Goede tip, heb een hele zooi in de kast liggen!quote:Op maandag 13 april 2020 18:13 schreef Uhmmpie het volgende:
[..]
Hmm hout vergaat snel genoeg ja..
Ik vond net een hand van die zaksluiters... van ikea.
Ong evendik als een wasknijper... maar van plastic.
Ik gebruik omgekeerde binnenpotten om andere binnenpotten op te hogen. Desnoods een stuk eraf knippen, dan kun je ze precies op maat zetten.quote:Op maandag 13 april 2020 17:31 schreef NedKelly het volgende:
Mijn nieuwe planten zijn binnen, helemaal super blij mee.![]()
Heb alleen op moment niet helemaal de juiste potten ervoor, dus sommigen staan nu tijdelijk in een iets te grote pot tot ik weer op pad kan gaan om te zoeken naar de juiste potten. Ooit als ik als risicogroep weer veilig op pad kan.
Wat kan ik tijdelijk het beste onder de plastic pot van de plant doen om deze wat te verhogen? Wasknijper lijkt me te vergaan door het water. Alufolie? Andere tips?
Mijn buurvrouw zou wel iets als hydrokorrels voor me kunnen halen als zij weer naar tuincentrum gaat, of is dat niet goed onderin de pot?
Deze zijn het, had ze in het vorige topic gepost:quote:Op maandag 13 april 2020 18:15 schreef Uhmmpie het volgende:
En laat je plantjes eens zien?
Overigens.. als je niet te ver uit de buurt woont kan ik ook mn ogen wel voor je open houden de komende tijd.
Weet nog niet precies wanneer maar tuincentrum zit hier wel “in de pijplijn” en moet zelf ook nog wat nieuws hebben
(Al ben ik erg blij met de witte metalen “emmers” van de action... soort van emmer zonder hengsel en een zwart krijtvlak erop. Works as a charm voor mijn pepers... maar ze zijn enigzins oppig nu hier in huis.)
Ook wel handig idd. Heb alleen op dit moment geen binnenpotjes over. Wel handig om voortaan te bewaren.quote:Op maandag 13 april 2020 18:21 schreef Dagoduck het volgende:
[..]
Ik gebruik omgekeerde binnenpotten om andere binnenpotten op te hogen. Desnoods een stuk eraf knippen, dan kun je ze precies op maat zetten.
Zoiets heb ik gebruikt om mn basilicum onder te zaaien.quote:Op maandag 13 april 2020 18:57 schreef NedKelly het volgende:
[..]
Ook wel handig idd. Heb alleen op dit moment geen binnenpotjes over. Wel handig om voortaan te bewaren.
Bestel mijn boodschappen online en even zitten kijken, dit kan ook wel helpen:
[ afbeelding ]
Ik heb mijn Kneusjesbox via plantje.nl en daar kun je ook voordeelboxen vinden bijvoorbeeld.quote:Op woensdag 15 april 2020 11:01 schreef miss_sly het volgende:
Hi, nieuw in dit deel van het forum
We zijn in ons nieuwe huis getrokken en hebben veel ruimte en plannen voor planten binnen.
Ik wil ze liever niet bij Intratuin kopen, want daar heb ik toch niet zoveel vertrouwen in. Ik wil eigenlijk een en ander online bestellen, en ik zie hier dat meer mensen dat dus doen. Wat zijn nou goede en betrouwbare sites hiervoor? En als je ze toch niet online koopt, waar kun je ze dan het beste in een stenen winkel kopen?
Let ook op de folder van bijv de Lidl heeft vaak mooie hoede planten voor weinig geldquote:Op woensdag 15 april 2020 11:01 schreef miss_sly het volgende:
Hi, nieuw in dit deel van het forum
We zijn in ons nieuwe huis getrokken en hebben veel ruimte en plannen voor planten binnen.
Ik wil ze liever niet bij Intratuin kopen, want daar heb ik toch niet zoveel vertrouwen in. Ik wil eigenlijk een en ander online bestellen, en ik zie hier dat meer mensen dat dus doen. Wat zijn nou goede en betrouwbare sites hiervoor? En als je ze toch niet online koopt, waar kun je ze dan het beste in een stenen winkel kopen?
Ik zal die eens checken, dank je.quote:Op woensdag 15 april 2020 11:02 schreef Maria2.0 het volgende:
[..]
Ik heb mijn Kneusjesbox via plantje.nl en daar kun je ook voordeelboxen vinden bijvoorbeeld.
Ik zie bij Deen ook regelmatig mooie planten staan. Is een supermarkt een goede, betrouwbare plek voor kamerplanten?quote:Op woensdag 15 april 2020 11:04 schreef Goitske het volgende:
[..]
Let ook op de folder van bijv de Lidl heeft vaak mooie hoede planten voor weinig geld
Ik denk dat je dat vooral zelf kunt bepalen aan de hand van hoe ze eruit zien.quote:Op woensdag 15 april 2020 11:24 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ik zal die eens checken, dank je.
[..]
Ik zie bij Deen ook regelmatig mooie planten staan. Is een supermarkt een goede, betrouwbare plek voor kamerplanten?
Hahaha buy. Blijkbaar ias het nodig dus,. Ik zelf denk mjah mss te overdreven enzo allemaal. Maar wil me best aan die regels houden.quote:Op woensdag 15 april 2020 12:43 schreef Myraela het volgende:
Ik vind tuincentra vooral erg duur, maar vind het verder wel fijn om zelf planten fysiek uit te kunnen zoeken.
Ik heb heel erg de gedachte om een grote monstera albo borsigiana variegata te kopen zodra we weer rustig door tuincentra kunnen slenteren en ik er toevallig eentje tegenkom. Kan iemand dat misschien voor die tijd even uit mijn hoofd praten? Want het prijskaartje is eigenlijk belachelijk natuurlijk.
Jaaaaaquote:Op woensdag 15 april 2020 12:56 schreef kree het volgende:
Weet ik nog niet wat die plant is bij mij trouwens. ,maar dat ding blijft groeien gewoon ookal verzorg lk hem niet. Fotootje maken maar?
Hahaha ja maak er wel foto van want weet dus zelf ook niet echt het merk dan van die plant. Ding groeit als de tering trouwens wel. Hahahahaquote:
Ach.. dat gebeurd meeste mensen regelmatig volgens mij.quote:Op woensdag 15 april 2020 13:02 schreef kree het volgende:
[..]
Hahaha ja maak er wel foto van want weet dus zelf ook niet echt het merk dan van die plant. Ding groeit als de tering trouwens wel. Hahahaha
Nou wil ook geen drama maken, maar moet ff foto maken en posten enzo denk van die plant bij mij. Voor de duidelijkheid enzo.quote:Op woensdag 15 april 2020 13:08 schreef Uhmmpie het volgende:
[..]
Ach.. dat gebeurd meeste mensen regelmatig volgens mij.
Heb sowieso zelf ook wat moeite met onthouden van wat wat is.
Mijn peperpotten hebben een vakje waar je op kunt schrijven.
Overige plantjes wil ik vooral naar kijken en is de naam minder belangrijk blijkt
Ik ben gewoon nieuwsgierigquote:Op woensdag 15 april 2020 13:11 schreef kree het volgende:
[..]
Nou wil ook geen drama maken, maar moet ff foto maken en posten enzo denk van die plant bij mij. Voor de duidelijkheid enzo.
Ik heb een hele mooie calanthea Triostar en een monstera bij de Lidl gekocht ze doen het allebei prima, mooie grote planten en waren maar 10 euro per stukquote:Op woensdag 15 april 2020 11:24 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ik zal die eens checken, dank je.
[..]
Ik zie bij Deen ook regelmatig mooie planten staan. Is een supermarkt een goede, betrouwbare plek voor kamerplanten?
Ziet eruit als een prima buitquote:Op woensdag 15 april 2020 15:19 schreef Maerwynn het volgende:
[ afbeelding ]
Dit was de inhoud van mijn Groene kneusjes box.
- Zamioculcas die uit z'n pot was gegroeid.
- Dracaena die niet centraal in de pot groeide en scheef stond.
- Drie Fittonia, waarvan eentje voor de helft dood lijkt te gaan.
- Ficus Kinky (geen probleem ontdekt)
- Sjans in erg klein potje met een paar kleine droge puntjes
- Croton met een paar misvormde bladeren
- Dieffenbachia (geen kneusje volgens mij)
- Calathea rufibarba (ook geen kneus naar mijn mening)
- Spathiphyllum met een paar geknakte bloemen.
- En een dus onbekende vetplant met vervoerschade
[ afbeelding ]
En dit is dus de enige plant waarvan ik even niet weet wat het is. Dus als iemand een idee heeft.
Nou zo in mijn woonkamerquote:Op woensdag 15 april 2020 15:52 schreef Uhmmpie het volgende:
[..]
Ziet eruit als een prima buit
al hebben sommige misschien een beetje liefde nodig
waar ga je het allemaal laten?
Lekker groenquote:Op woensdag 15 april 2020 16:36 schreef Maerwynn het volgende:
[..]
Nou zo in mijn woonkamer
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Tot nu toe best veel planten bij Intratuin gekocht en tot nu toe eigenlijk prima tevreden over de planten, en ik ben geen wonder met planten verzorgen.quote:Op woensdag 15 april 2020 11:01 schreef miss_sly het volgende:
Hi, nieuw in dit deel van het forum
We zijn in ons nieuwe huis getrokken en hebben veel ruimte en plannen voor planten binnen.
Ik wil ze liever niet bij Intratuin kopen, want daar heb ik toch niet zoveel vertrouwen in. Ik wil eigenlijk een en ander online bestellen, en ik zie hier dat meer mensen dat dus doen. Wat zijn nou goede en betrouwbare sites hiervoor? En als je ze toch niet online koopt, waar kun je ze dan het beste in een stenen winkel kopen?
Moest nog even tijd vinden om foto's te makenquote:Op maandag 13 april 2020 19:28 schreef Uhmmpie het volgende:
[..]
Zoiets heb ik gebruikt om mn basilicum onder te zaaien.
Net iets breder zegmaar.
Werkte best goed.. behalve gaatjes maken in de bodem... Was best wel even lastig want heel hard
Overigens hoopte ik natuurlijk op real life foto’s
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ik heb wel echt geminderd in planten eea verplaatst en weg gegeven of samen in een pot gedaan. Heb wel een aantal echt grotere planten nu dus dat begint lastiger te worden. Kleintjes heb je makkelijker een plekje voor maar kleintjes worden groot.quote:Op woensdag 15 april 2020 17:18 schreef Uhmmpie het volgende:
@:NedKelly ziet er leuk uit zo.
Hier net de pepers verpot..
nu nog een slachtoffer om nog eens een (Of 2 of 3) peperplant te doneren... want de vensterbank is nu vol... en ze worden nog groter dus dat past dan niet meer
Hoe doen jullie dat toch?
Mijn huis is minder groen en toch voelt het redelijk vol qua planten.
Misschien kan ik van mijn buitengebruik gestelde gevelkachel... wel een extra plankje maken.
Voor de plantjes die minder graag heel de dag de volle zon pakken.
Ligt nu vooral zooi...
Zou mooi een vensterbank boven op passen... alleen even zorgen dat het goed vast zit.
De kachel gaat toch nooit meer aan.
Die is beyond repair.. maar verwijderen is tricky ivm asbest.
Ik krijg nu al klachten van m'n man dat hij in burgersbush woontquote:Op woensdag 15 april 2020 16:36 schreef Maerwynn het volgende:
[..]
Nou zo in mijn woonkamer
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Voordeel van alleen wonen, ik kan mijn woonkamer gewoon in een jungle veranderenquote:Op woensdag 15 april 2020 17:40 schreef Goitske het volgende:
[..]
Ik krijg nu al klachten van m'n man in burgersbush woont
quote:Op woensdag 15 april 2020 15:19 schreef Maerwynn het volgende:
[ afbeelding ]
Dit was de inhoud van mijn Groene kneusjes box.
- Zamioculcas die uit z'n pot was gegroeid.
- Dracaena die niet centraal in de pot groeide en scheef stond.
- Drie Fittonia, waarvan eentje voor de helft dood lijkt te gaan.
- Ficus Kinky (geen probleem ontdekt)
- Sjans in erg klein potje met een paar kleine droge puntjes
- Croton met een paar misvormde bladeren
- Dieffenbachia (geen kneusje volgens mij)
- Calathea rufibarba (ook geen kneus naar mijn mening)
- Spathiphyllum met een paar geknakte bloemen.
- En een dus onbekende vetplant met vervoerschade
[ afbeelding ]
En dit is dus de enige plant waarvan ik even niet weet wat het is. Dus als iemand een idee heeft.
Ik heb hier ook nog 2 kinderen rond lopen. De planten op de grond zijn al vaak een pas op de plant! Ze hebben al een monstera onthoofd. Had ik die eindelijk gevonden voor een redelijke prijs een mooie gevonden. Wat doet dat tuig onthoofden ze hem net een of ander vliegdingquote:Op woensdag 15 april 2020 17:43 schreef Maerwynn het volgende:
[..]
Voordeel van alleen wonen, ik kan mijn woonkamer gewoon in een jungle veranderen
Ja, het is er een uit de Kalanchoe familie. Waarschijnlijk de humilis.quote:Op woensdag 15 april 2020 18:27 schreef Maria2.0 het volgende:
@:Maerwynn goede buit zo! Mooiere box dan de mijne, en die van mij was al dikke prima!
Dat vetplantje had ik ook, of in elk geval eentje die erop leek en bij mij was het Kalanchoe. Kan dat hem zijn?
mja dat weet je dan vantevoren.. dat scheelt.quote:Op donderdag 16 april 2020 08:40 schreef BasNijmegen het volgende:
Ik weet het niet met die kneusjesboxen. Veel mensen krijgen hierdoor planten die ze normaal niet zouden kopen. Ik koop bewust bepaalde planten wel of bepaalde planten niet.
Heee, ik heb vandaag mijn kneusjesbox binnengekregenquote:Op woensdag 15 april 2020 10:49 schreef Maria2.0 het volgende:
Ik heb net als een triljoen andere mensen de Kneusjesbox besteld en die komt zo binnen![]()
Ik zag superveel mensen met Calathea's en ik hoop dat er daar eentje van bij zit! Voor de rest sowieso wel benieuwd.
Sinds mijn eerste post hier heb ik flink uitgebreid en ik heb inmiddels 15 plantenVia de Plantsome app zorg ik dat ze niet sterven en ze zien er allemaal wel goed uit (op de Pachira na die ik al gruwelijk had mishandeld voor ik mijn leven ging beteren en de snack pepper die het niet naar zijn zin had in de tuin en nu binnen staat en als een malle paprikaatjes groeit nu).
Mijn favorietste plantje op dit moment is toch wel mijn Fittonia, die vind ik reuze gezellig. Letterlijk al mijn planten hebben een naam![]()
![]()
Dus tja, Drake, Anthony, Daniël, Otto, Nanouk, Ron, RuPaul, Suzan, Freek, Herman, Heintje, Anne-Fleur, Juan Carlos dos Plantos, Priscilla en Boris de Bamboe zijn erg benieuwd welke Kneusjes er allemaal bij gaan komen![]()
Ja, dat scheelt misschien ook dat ik nog geen ervaring met planten heb, nog niet zoveel idee of ik dit een beetje kanquote:Op donderdag 16 april 2020 18:15 schreef Koettie het volgende:
Haha, vind m'n kneusjesbox erg tegenvallen maar goed. Dat is 't risico. Vind de chalethea, banaan en scandes leuk. Maar de dracaena, graslelie, kalanchoë enzo.. Blegh. Ik ga ze weggeven en afgeleerd om zo'n pakket te halen
Ik zou lekker een bevochtiger aanzetten en de kachel op 30quote:Op woensdag 15 april 2020 17:40 schreef Goitske het volgende:
[..]
Ik krijg nu al klachten van m'n man dat hij in burgersbush woont
quote:Op donderdag 16 april 2020 18:35 schreef Dagoduck het volgende:
[..]
Ik zou lekker een bevochtiger aanzetten en de kachel op 30
Die kalanchoe vind ik dan wel weer leukquote:Op donderdag 16 april 2020 18:15 schreef Koettie het volgende:
Haha, vind m'n kneusjesbox erg tegenvallen maar goed. Dat is 't risico. Vind de chalethea, banaan en scandes leuk. Maar de dracaena, graslelie, kalanchoë enzo.. Blegh. Ik ga ze weggeven en afgeleerd om zo'n pakket te halen
Mwah, een goede was het ook niet. Maar niet erg, ze gaan naar m'n zusje denk ik. Iedereen happyquote:Op donderdag 16 april 2020 19:32 schreef Uhmmpie het volgende:
[..]
Die kalanchoe vind ik dan wel weer leuk
Overigens als het qua kosten dekt wat je wel leuk vond.. is het alsnog geen slechte aankoop he.
Ondanks dat je ook dingen hebt die je minder leuk vind.
Dat is het belangrijkstequote:Op zaterdag 18 april 2020 11:10 schreef Koettie het volgende:
[..]
Mwah, een goede was het ook niet. Maar niet erg, ze gaan naar m'n zusje denk ik. Iedereen happy
Misschien van de leftoverkneusjes een catproof kneusjesdoos makenquote:Op zaterdag 18 april 2020 14:08 schreef senesta het volgende:
Ik had die kneuzendoos gezien en lijkt me zo leuk!
Maar zoveel planten zijn giftig voor katten en ik heb er 1 die absoluut geen onderscheid maakt tussen kattengras en ander groen dus ik doe het maar niet.
Ga hier maar meegenieten van users die het aangeschaft hebben. Ben heel benieuwd!
Dankje! Wat is er bij jou uit gekomen, inderdaad zijtakjes gekregen?quote:Op maandag 20 april 2020 16:44 schreef n0a het volgende:
Ik ging voor optie 2. Bij optie 1 ligt het er maar net aan hoe snel dat hij groeit en hoe groot hij dan is geworden.
wat vidn je lastig?quote:Op dinsdag 21 april 2020 05:19 schreef uniekhoorn het volgende:
Help, welke plant(en) kan ik hier hiermee gezellig maken?
Als ik een plant aan kijk, is hij al dood.
Niet te moeilijk
[ afbeelding ]
Hoe zit je met licht daar?quote:Op dinsdag 21 april 2020 05:19 schreef uniekhoorn het volgende:
Help, welke plant(en) kan ik hier hiermee gezellig maken?
Als ik een plant aan kijk, is hij al dood.
Niet te moeilijk
[ afbeelding ]
Bij m'n eerste poging ging dat goed, maar plant zat uiteindelijk onder de trips. Poging 2 kreeg een zijtak die weer recht de lucht in ging. ☺️ Wat je ook kan doen na het snoeien en het plantje verder groeit, is toppen. Het bovenste kroontje er uit knijpen. Dan gaat hij ook energie in zijtakken steken.quote:Op dinsdag 21 april 2020 00:03 schreef Hojdhopper het volgende:
[..]
Dankje! Wat is er bij jou uit gekomen, inderdaad zijtakjes gekregen?
Daar kreeg ik een heel apart mental image vanquote:Op dinsdag 21 april 2020 16:23 schreef BlackLining het volgende:
Zijn er hier ook mensen met gevaarlijke vleesetende jachtplanten trouwens?
Ik heb hier een Nepenthes Ventrata (tropische bekerplant), Sarracenia Purpurea (trompetbekerplant) en Dionea Muscipula (Venus flytrap). Behoorlijk bewerkelijk, zeker de flytrap, maar wel leuk om te houden. Volgend jaar wellicht nog een zonnedauw en een bladderwort erbij, als deze het volhouden.
Yup, twee sarracenia en een miniatuur Venus flytrap. De sarracenia gaan behoorlijk goed op regenwater. De flytrap blijft een lastige klant.quote:Op dinsdag 21 april 2020 16:23 schreef BlackLining het volgende:
Zijn er hier ook mensen met gevaarlijke vleesetende jachtplanten trouwens?
Ik heb hier een Nepenthes Ventrata (tropische bekerplant), Sarracenia Purpurea (trompetbekerplant) en Dionea Muscipula (Venus flytrap). Behoorlijk bewerkelijk, zeker de flytrap, maar wel leuk om te houden. Volgend jaar wellicht nog een zonnedauw en een bladderwort erbij, als deze het volhouden.
Oké, ben benieuwd. Heb hem vandaag geknipt. Was 20, nu 10 cm. Eens zien wat ie doet.quote:Op dinsdag 21 april 2020 13:10 schreef n0a het volgende:
[..]
Bij m'n eerste poging ging dat goed, maar plant zat uiteindelijk onder de trips. Poging 2 kreeg een zijtak die weer recht de lucht in ging. ☺️ Wat je ook kan doen na het snoeien en het plantje verder groeit, is toppen. Het bovenste kroontje er uit knijpen. Dan gaat hij ook energie in zijtakken steken.
Haha, vet. Da's een flinke ja. De mijne is een centimeter of 20. Bladeren zitten wel dichter bij elkaar. Momenteel maar één pitcher ook. Zit wel een hele dikke bromvlieg inquote:Op dinsdag 21 april 2020 21:03 schreef Dragonberry het volgende:
Vleesetende planten willen vooral veel water volgens mij. Zodra ze droog staan beginnen er stukjes te verdrogen. Ik vergeet dus weleens water te geven waardoor de bekers verdrogen.. Groei van de takken gaat echter gewoon door.
juli 2019
[ afbeelding ]
april 2020
[ afbeelding ]
zijscheuten die ik er af heb gehaald
[ afbeelding ]
Die lange tak zal ik ook maar eens verknippen
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |