FOK!forum / Corona COVID-19 forum / Het grote COVID-19 topic #119 nummer 12
matthijstmaandag 2 maart 2020 @ 09:15
quote:
Pandemie

Volgens de Amerikaanse professor aan de prestiqieuze Harvard universiteit Marc Lipsitch wordt de Corona-virus-besmetting een wereldwijde pandemie waar 40 tot 70% van de mensheid besmet mee zal raken.

Volgens Lipsitch zullen de meeste patienten lichtjes ziek zijn, of geen symptomen krijgen, net als met de gewone griep het geval is. Wel is dit virus levensbedreigend voor oudere en zieke mensen.

Bron
quote:
Het is maar een griepje

Hoewel slijm buiten het lichaam als iets onsmakelijks wordt gezien, helpt het binnenin het lichaam de longen te beschermen tegen ziekteverwekkers en houden ze de luchtwegen vochtig. Epitheelcellen met trilhaartjes zwemmen in het slijm rond en ruimen daar afvalstoffen als pollen en virussen op.

Frieman legt uit dat het SARS-virus goed was in het infecteren en doden van deze trilhaarcellen, die zich vervolgens ophoopten en de luchtwegen van de patiënt met afvalstoffen en vocht vulden. Hij denkt dat hetzelfde gebeurt bij het nieuwe coronavirus, omdat uit het eerste onderzoek naar COVID-19 is gebleken dat bij veel patiënten een dubbele longontsteking optreedt, die zich onder meer uit in kortademigheid.

Daarna begint fase twee en slaat het immuunsysteem alarm. Opgeschrikt door het binnendringende virus, begint het lichaam de ziekte te bestrijden door de longen te overspoelen met immuuncellen, die de beschadigde cellen opruimen en het longweefsel repareren.

Als alles naar behoren werkt, is dit ontstekingsproces nauwgezet en beperkt tot de besmette weefsels. Maar soms slaat het immuunsysteem op hol en begint wild om zich heen te slaan, waarbij ook gezonde cellen worden verwoest.

“Je krijgt door zo’n immuunrespons dus te maken met méér in plaats van minder schade,” zegt Frieman. Nog meer afvalstoffen hopen zich in de longen op en de longontsteking wordt erger.
De longen vullen het lichaam aan met levengevende zuurstof. Leer alles over de anatomie van de longen, hoe de organen ademhaling mogelijk maken en hoe ze gevoelig zijn voor ziekten.

In de derde fase verergert de longontsteking zich nog verder, wat kan leiden tot respiratoire insufficiëntie. Ook als de patiënt hierdoor niet overlijdt, kan de schade aan de longen onherstelbaar zijn. Volgens de WHO leidde SARS tot het ontstaan van gaten in de longen, waardoor ze een “honingraatvormige aanblik” kregen, en het lijkt erop dat dit patroon ook bij patiënten van het nieuwe coronavirus is te herkennen.

De gaten ontstaan waarschijnlijk door de hyperreactiviteit van het immuunstelsel, wat tot de vorming van littekenweefsel en een verstijving van de longen leidt.

In dat geval moet de patiënt doorgaans aan de beademing. Intussen worden de membranen tussen de longblaasjes en de bloedvaten steeds poreuzer, waardoor de blaasjes zich met vocht kunnen vullen en de bloedbaan niet langer van zuurstof kunnen voorzien.

“In zeer ernstige gevallen verdrinken de longen en kan de patiënt niet meer ademhalen,” zegt Frieman. “Dat is hoe mensen aan de ziekte overlijden.”

Dit artikel werd oorspronkelijk in het Engels gepubliceerd op NationalGeographic.com
quote:
Coronavirussen

De coronavirussen zijn een grote familie van virussen die ziekten veroorzaken. Deze virussen zijn zoönotisch, dat betekent dat ze overgedragen kunnen worden tussen dieren en mensen. De wereldgezondheidsorganisatie (WHO) geeft meer informatie over het virus op hun website.

Veel voorkomende tekenen van infectie zijn ademhalingsproblemen, koorts en hoesten. In ernstige gevallen kan het leiden tot een longontsteking, nierfalen en is het dodelijk. De standaard aanbevelingen die de WHO doet om verspreiding te voorkomen zijn: regelmatig handen wassen, mond en neus bedekken bij hoesten en niezen en het grondig koken van vlees en eieren.

Eerder uitgebroken coronavirussen zijn MERS en SARS. Dat laatste virus werd in 2003 ook in China ontdekt. Het werd overgedragen van civetkatten op mensen. Er zijn verschillende coronavirussen die al wel onder dieren circuleren, maar waar nog geen mensen door zijn besmet.

bron
0dfbd4c3d8330dde7c9cb7340bffe921.pngBron voor bovenstaande tabel (plaatje)

11ce7a1070af299e4ee515c0b464e033.pngBron voor bovenstaande tabel (plaatje)

• Livetrackers: via deze drie: (link 1) (link 2) (link 3)

• Gedetailleerde overzichtskaart: HIER

• Gedetailleerde overzichtskaart (inclusief gesloten grenzen e.d.) : HIER

• Overzicht en kaart van het virus in Nederland HIER

• Handig om te volgen op Twitter: https://twitter.com/BNODesk

• Timelapse: Mapping the Outbreak

RIVM Vragen en Antwoorden

Wuhan Corona Virus Map

• Wikipedia: Coronavirus outbreak

• Worldmeters: https://www.worldometers.info/coronavirus/

• Mocht je het virus hebben, dan kun je dat thuis uitzieken. Tenminste zolang je niet heel ziek wordt. Hier de richtlijnen hoe je thuis moet verblijven.

• Interessante en nuchtere dagelijkse updates en analyse door Dr. John Campbell op JijBuis

Plaatje over sterftecijfer en eerder bestaande medische problemen.

Dit doet corona met je, als je pech hebt.

• Vragen over je eigen gezondheid: huisarts of GGD. Andere vragen: 0800-1351

• Besmettingen in Nederland:
1. Carnavalsvierder uit Loon op Zand
2. Vrouw uit Amsterdam, zit in Diemen
3. Partner van #2
4. Jongste kind van #2
5. Vrouw van #1
6. Dochter van #1
7. Vrouw uit Delft
8. Vrouw uit Nieuwendijk, Gemeente Altena. Op 21 februari opgenomen met klachten in het ziekenhuis van Gorinchem, en vervolgens naar het Erasmus Medisch Centrum gebracht en daar positief getest.
9. Man uit Dalen, gemeente Coevorden, onbekend waar die het virus heeft opgelopen, wel 3 dagen carnaval gevierd in Tilburg
10. Vrouw uit Tilburg
11. Man, broer van #1
#ANONIEMmaandag 2 maart 2020 @ 09:16
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:03 schreef -Straw- het volgende:
Man man man.

Nu ook iemand uit mijn kring. Vertikte maanden geleden om de griepprik te halen terwijl ze een enorm risico loopt daarmee (gezondheidsproblemen). En nu is ze natuurlijk dik in de stress om dit virus. Maar die griepprik? Ho maar.
Klote griepprik. Doe ik nooit meer.
#ANONIEMmaandag 2 maart 2020 @ 09:16
Liever de griep dan dat ik een griepprik haal.
Sunri5emaandag 2 maart 2020 @ 09:16
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:03 schreef -Straw- het volgende:
Man man man.

Nu ook iemand uit mijn kring. Vertikte maanden geleden om de griepprik te halen terwijl ze een enorm risico loopt daarmee (gezondheidsproblemen). En nu is ze natuurlijk dik in de stress om dit virus. Maar die griepprik? Ho maar.
Zo'n griepprik zou toch ook niets uithalen met dit virus?
KingRadlermaandag 2 maart 2020 @ 09:16
liever meer weerstand dan een griepprik
matthijstmaandag 2 maart 2020 @ 09:17
Benieuwd waar die maasstad 't heeft opgelopen.
kilonmaandag 2 maart 2020 @ 09:17
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:16 schreef KingRadler het volgende:
liever meer weerstand dan een griepprik
Was het niet zo dat als je helemaal gezond bent, de griepprik in principe zelfs wordt afgeraden?
#ANONIEMmaandag 2 maart 2020 @ 09:17
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:16 schreef KingRadler het volgende:
liever meer weerstand dan een griepprik
Ik haalde de griepprik niet eens voor mezelf. Heb er maanden later nog steeds last van. :')
Toefjesmaandag 2 maart 2020 @ 09:18
De AEX index trekt zich niks meer aan van het virus. De beleggers gaan toch voor de griepjes-variant.

Dus het valt allemaal reuze mee.
ZwevendToetsenbordmaandag 2 maart 2020 @ 09:18
vir.png

:') :') :')
_Imaandag 2 maart 2020 @ 09:18
MaasstadZknhuis twitterde op zaterdag 29-02-2020 om 09:26:40 Maasstad Ziekenhuis Rotterdam is klaar voor opvang coronapatiënten https://t.co/pCkCWPR8F5 reageer retweet
Toefjesmaandag 2 maart 2020 @ 09:19
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:17 schreef Lenny_Leonard het volgende:

[..]

Ik haalde de griepprik niet eens voor mezelf. Heb er maanden later nog steeds last van. :')
Haalde je m voor je ouders? :D
#ANONIEMmaandag 2 maart 2020 @ 09:19
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:19 schreef Toefjes het volgende:

[..]

Haalde je m voor je ouders? :D
Nee.
Surveillance-Fietsmaandag 2 maart 2020 @ 09:20
quote:
De patiënt is zaterdag overgebracht naar het Erasmus MC in Rotterdam. Volgens het geldende RIVM-protocol tot en met vrijdag 28 februari was er geen aanleiding om deze patiënt te testen. De tijdelijke opnamestop op de afdeling IC is ingesteld om beter in kaart te kunnen brengen wat de maatregelen moeten zijn. De overige patiëntenzorg gaat tot die tijd vooralsnog door. De patiënten op de IC en hun families zijn ingelicht.
Ben benieuwd wat de reden van die opname dan was. Klachten gerelateerd aan corona of iets totaal anders. Want dan wordt het interessant hoe deze patiënt dan besmet is geraakt. :o
KingRadlermaandag 2 maart 2020 @ 09:20
Je kan dus de griepprik voor iemand anders halen?
#ANONIEMmaandag 2 maart 2020 @ 09:20
BNODesk twitterde op maandag 02-03-2020 om 09:20:12 BREAKING: Seyed Mohammad Mirmohammadi, a member of Iran's Expediency Discernment Council, has died of coronavirus - Tasnim reageer retweet
_Imaandag 2 maart 2020 @ 09:20
Maasstad zat overigens niet in die BINlijst.
Giamaandag 2 maart 2020 @ 09:21
quote:
1s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:14 schreef capricia het volgende: Ben je wel weer goed hersteld? (Ja ik weet je achtergrond, vandaar mijn vraag)
Dat heeft echt nog zeker 3 weken geduurd. Mijn stem is nog steeds niet helemaal in orde.

Hoor nogal tot de risicogroepen, 56, kunsthartklep en ex-kankerpatiënt. Maar ik rook niet, drink alleen in het weekend, eet gezond en heb een redelijke conditie.

Scheelt ook dat ik niet werk. Kom je toch minder onder de mensen. Maar goed, mijn huisgenoten werken wel, die kunnen het meebrengen. Ik wacht het wel af.
capriciamaandag 2 maart 2020 @ 09:21
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:20 schreef KingRadler het volgende:
Je kan dus de griepprik voor iemand anders halen?
Ja. Als je bijv in de zorg werkt. Of met andere kwetsbare groepen. Dan haal je hem voor je werk.
speknekmaandag 2 maart 2020 @ 09:21
quote:
_O-.
#ANONIEMmaandag 2 maart 2020 @ 09:21
quote:
10s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:20 schreef Surveillance-Fiets het volgende:

[..]

Ben benieuwd wat de reden van die opname dan was. Klachten gerelateerd aan corona of iets totaal anders. Want dan wordt het interessant hoe deze patiënt dan besmet is geraakt. :o
Op tv werd verteld dat zij zich meldde bij de eerste hulp met luchtwegklachten. Daar is zij voor opgenomen op de IC.

Zij had niet gereisd naar landen etc. dus geen aanleiding om te testen op dat moment.

[ Bericht 5% gewijzigd door #ANONIEM op 02-03-2020 09:23:32 ]
Surveillance-Fietsmaandag 2 maart 2020 @ 09:22
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:20 schreef KingRadler het volgende:
Je kan dus de griepprik voor iemand anders halen?
Ja, die spuiten ze in je arm en dan moet die tweede persoon het weer uit je arm zuigen. :s)
#ANONIEMmaandag 2 maart 2020 @ 09:22
quote:
Volgens het ziekenhuis was er volgens het toen geldende RIVM-protocol geen aanleiding om deze patiënt te testen.
RIVMGODEN _O_
speknekmaandag 2 maart 2020 @ 09:23
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:20 schreef Scrummie2.1 het volgende:
BNODesk twitterde op maandag 02-03-2020 om 09:20:12 BREAKING: Seyed Mohammad Mirmohammadi, a member of Iran's Expediency Discernment Council, has died of coronavirus - Tasnim reageer retweet
In plaats van dat ze nou eens de Raad van Hoeders gaan onderhoesten.
Surveillance-Fietsmaandag 2 maart 2020 @ 09:23
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:21 schreef Tris het volgende:

[..]

Op tv werd verteld dat zij zich meldde bij de eerste hulp met luchtwegklachten. Daar is zij voor opgenomen op de IC.
Ah, zoeentje waar volgens het RIVM geen enkel risico was en dus niet getest is waardoor er nu 100 man besmet kunnen zijn. _O_
capriciamaandag 2 maart 2020 @ 09:23
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:21 schreef Gia het volgende:

[..]

Dat heeft echt nog zeker 3 weken geduurd. Mijn stem is nog steeds niet helemaal in orde. Hoor nogal tot de risicogroepen, 56, kunsthartklep en ex-kankerpatiënt. Maar ik rook niet, drink alleen in het weekend, eet gezond en heb een redelijke conditie. Scheelt ook dat ik niet werk. Kom je toch minder onder de mensen. Maar goed, mijn huisgenoten werken wel, die kunnen het meebrengen. Ik wacht het wel af.
Meer kun je niet doen. Goed slapen, gezond eten. Gezond leven. Dat is alles.

Ook als iemand die geen achterliggende problemen heeft kun je van de griep weken beroerd zijn. En moe. Zo moe de weken er na.

Goed om te lezen dat je er weer bovenop bent. :)
#ANONIEMmaandag 2 maart 2020 @ 09:24
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:23 schreef Surveillance-Fiets het volgende:

[..]

Ah, zoeentje waar volgens het RIVM geen enkel risico was en dus niet getest is waardoor er nu 100 man besmet kunnen zijn. _O_
Heb nog een edit gedaan maar inderdaad.
KingRadlermaandag 2 maart 2020 @ 09:24
niemand verdiend een Griepje
Jojokemaandag 2 maart 2020 @ 09:24
Nog eentje die niet uit het risicogebied kwam :|W
dodoriamaandag 2 maart 2020 @ 09:25
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:20 schreef KingRadler het volgende:
Je kan dus de griepprik voor iemand anders halen?
Als één van je huisgenoten sterk immunocompromised is bijvoorbeeld, zeker als ze zelf niet gevaccineerd kunnen worden.
Giamaandag 2 maart 2020 @ 09:26
quote:
1s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:23 schreef capricia het volgende:

[..]

Meer kun je niet doen. Goed slapen, gezond eten. Gezond leven. Dat is alles.

Ook als iemand die geen achterliggende problemen heeft kun je van de griep weken beroerd zijn. En moe. Zo moe de weken er na.

Goed om te lezen dat je er weer bovenop bent. :)
De nasleep was vooral een heel vervelend hoestje en veel niezen.

Maar goed, onkruid vergaat niet, hè.
speknekmaandag 2 maart 2020 @ 09:27
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:17 schreef kilon het volgende:

[..]

Was het niet zo dat als je helemaal gezond bent, de griepprik in principe zelfs wordt afgeraden?
Nee, er zijn landen waar iedereen de griepprik neemt. Alleen in Nederland doen we dat niet vanwege de centen.
Budapestenaarmaandag 2 maart 2020 @ 09:27
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:23 schreef Surveillance-Fiets het volgende:

[..]

Ah, zoeentje waar volgens het RIVM geen enkel risico was en dus niet getest is waardoor er nu 100 man besmet kunnen zijn. _O_
RIVM mag z'n eigen protocol nu wel tegen het licht gaan houden. Dit begint bizar te worden.
matthijstmaandag 2 maart 2020 @ 09:28
*O*

Gorinchem
De patiënt in kwestie verbleef tussen 21 en 28 februari op de intensivecareafdeling van het hospitaal in Gorinchem

Maasstad:
De patiënt verbleef van 22 februari tot en met 29 februari op de afdeling en is daarna overgebracht naar het Erasmus MC in Rotterdam.

RIVM ~O>
saparmurat_niyazovmaandag 2 maart 2020 @ 09:28
quote:
Er was tot en met vrijdag geen aanleiding om de patiënt te testen, omdat dit toen nog niet werd voorgeschreven door het RIVM, schrijft het ziekenhuis.
|:(
DombohetOlifantje1maandag 2 maart 2020 @ 09:28
Living on the edge. *O*
alpekomaandag 2 maart 2020 @ 09:29
Is het RIVM zelf al in quarantaine geplaatst? Hier mogen - als het een beetje is overgewaaid - wel koppen gaan rollen. Figuurlijk dan ;) We leven niet in het kalifaat.
#ANONIEMmaandag 2 maart 2020 @ 09:29
quote:
Ik leen deze even voor een nieuw topic. :)
#ANONIEMmaandag 2 maart 2020 @ 09:30
quote:
1s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:21 schreef capricia het volgende:

[..]

Ja. Als je bijv in de zorg werkt. Of met andere kwetsbare groepen. Dan haal je hem voor je werk.
Dit dus. Ik werk in het ETZ.

[ Bericht 1% gewijzigd door #ANONIEM op 02-03-2020 09:31:21 ]
Taradomaandag 2 maart 2020 @ 09:32
quote:
_O-
_Imaandag 2 maart 2020 @ 09:32
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:29 schreef alpeko het volgende:
Is het RIVM zelf al in quarantaine geplaatst? Hier mogen - als het een beetje is overgewaaid - wel koppen gaan rollen. Figuurlijk dan ;) We leven niet in het kalifaat.
Al 2 dagen geen reactie op Twitter. Zal dus wel.
icecreamfarmer_NLmaandag 2 maart 2020 @ 09:32
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:27 schreef speknek het volgende:

[..]

Nee, er zijn landen waar iedereen de griepprik neemt. Alleen in Nederland doen we dat niet vanwege de centen.
Serieus, ik heb als medewerker in de zorg er ook recht op maar neem hem nooit omdat er ook bijwerkingen aan zitten.
Misschien toch maar eens doen volgend jaar.
#ANONIEMmaandag 2 maart 2020 @ 09:32
quote:
#coroned

Door deze gevallen ga ik er eerlijk gezegd vanuit dat het virus al wat langer onder ons is.

Maar dan zonder de hysterie uiteraard, zodat we eerder geen relevante vragen kregen als
quote:
2s.gif Op maandag 2 maart 2020 08:13 schreef Fer_de_Lance het volgende:

Wat nou als jij van je fiets pleurt onderweg naar school?



[ Bericht 9% gewijzigd door #ANONIEM op 02-03-2020 09:40:04 ]
Toefjesmaandag 2 maart 2020 @ 09:32
Tja. Dus toen er op elke kaart grote rode plekken in China ontstonden zei het RIVM: "het is niet een heel besmettelijk virus"

Daarna de minister die zei dat de kans heel klein was dat het virus Nederland zou bereiken.

Nu dus het protocol "geen test bij klachten als je niet uit het risicogebied komt"

Het begint wel bizar te worden. Niet dat we er aan hadden kunnen ontkomen anders, maar het is wel een beetje een foutenfestival.
#ANONIEMmaandag 2 maart 2020 @ 09:32
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:32 schreef Tarado het volgende:

[..]

_O-
COR / Nederlandse ziekenhuizen zijn een parodie op ziekenhuizen

Topic geopend.

@Scrummie2.1
@onlogisch
@Zipportal
@KingRoland
@AFCNiels
capriciamaandag 2 maart 2020 @ 09:33
quote:
Wat een faal.
icecreamfarmer_NLmaandag 2 maart 2020 @ 09:33
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:32 schreef Toefjes het volgende:
Tja. Dus toen er op elke kaart grote rode plekken in China ontstonden zei het RIVM: "het is niet een heel besmettelijk virus"

Daarna de minister die zei dat de kans heel klein was dat het virus Nederland zou bereiken.

Nu dus het protocol "geen test bij klachten als je niet uit het risicogebied komt"

Het begint wel bizar te worden. Niet dat we er aan hadden kunnen ontkomen anders, maar het is wel een beetje een foutenfestival.
Mijn idee. Met als toppunt, carnaval vier je kleinschalig daar kan het zich niet verspreid hebben. Iedereen die in Tilburg carnaval gevierd heeft weet dat het anders is.
LTVDKmaandag 2 maart 2020 @ 09:34
Maar Indonesië heeft dus eindelijk de eerste gevallen, vind het sowieso wel verdacht laat.
matthijstmaandag 2 maart 2020 @ 09:34
Op zich vindt rivm 't ook niet meer heel spannend lijkt me.
Als je hoest en koorts hebt en in een coronagebied bent geweest, of iemand kent die d'r geweest is moet je gewoon thuis uitzieken, pas bij ergere klachten huisarts bellen.

Schijnbaar kunnen we het prima aan hier, denken ze. Alleen wat jammer van die gesloten ziekenhuizen.
#ANONIEMmaandag 2 maart 2020 @ 09:34
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:32 schreef Toefjes het volgende:
Tja. Dus toen er op elke kaart grote rode plekken in China ontstonden zei het RIVM: "het is niet een heel besmettelijk virus"

Daarna de minister die zei dat de kans heel klein was dat het virus Nederland zou bereiken.

Nu dus het protocol "geen test bij klachten als je niet uit het risicogebied komt"

Het begint wel bizar te worden. Niet dat we er aan hadden kunnen ontkomen anders, maar het is wel een beetje een foutenfestival.
Dat is het inderdaad. Tel daar het gestuntel van Bruins bij op en we hebben mogelijk een nieuwe post in het kabinet beschikbaar
capriciamaandag 2 maart 2020 @ 09:35
quote:
1s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:34 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:

[..]

Dat is het inderdaad. Tel daar het gestuntel van Bruins bij op en we hebben mogelijk een nieuwe post in het kabinet beschikbaar
Stef Blok is immuun.
NaturalSciencemaandag 2 maart 2020 @ 09:35
https://www.nu.nl/coronav(...)test.html?redirect=1

Tweede ziekenhuis deels op slot!
#ANONIEMmaandag 2 maart 2020 @ 09:36
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:33 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:

[..]

Mijn idee. Met als toppunt, carnaval vier je kleinschalig daar kan het zich niet verspreid hebben. Iedereen die in Tilburg carnaval gevierd heeft weet dat het anders is.
Die is echt legendarisch. Voldoet aan het niveau van die Iraakse defensie gast.


images?q=tbn%3AANd9GcQM43lZ7-SGslSPSHDIo128lkZJ6AJNN-mhA21JUuT4vT-EghaN

[ Bericht 14% gewijzigd door #ANONIEM op 02-03-2020 09:38:26 ]
-0-maandag 2 maart 2020 @ 09:37
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:32 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:

[..]

Serieus, ik heb als medewerker in de zorg er ook recht op maar neem hem nooit omdat er ook bijwerkingen aan zitten.
Misschien toch maar eens doen volgend jaar.
Bijwerkingen van de griepprik zijn mogelijk een stijve arm en twee dagen een licht grieperig gevoel. Niks ernstigs.
DombohetOlifantje1maandag 2 maart 2020 @ 09:37
RIVM maakt er wel een beetje een bende van. Al is het wel de goedkoopste vaccinatie. _O_
#ANONIEMmaandag 2 maart 2020 @ 09:37
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:33 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:

[..]

Mijn idee. Met als toppunt, carnaval vier je kleinschalig daar kan het zich niet verspreid hebben. Iedereen die in Tilburg carnaval gevierd heeft weet dat het anders is.
Beter heffen ze het RIVM gewoon op. Beetje zakken vullen als er niks te doen is, maar als je ze nodig hebt dan kramen ze dit soort onzin uit.
PirEmaandag 2 maart 2020 @ 09:38
Ik sla het gebak maar over deze week. Onze afdelingsbrabander was er als 1e bij om even over de doos te hoesten. Helaas heeft hij de hoestinstructie gemist.

Dus nu heb ik geen taart. Positieve is dat ik nu niet vies dik wordt en minder kans op suikerziekte.
Toefjesmaandag 2 maart 2020 @ 09:38
quote:
1s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:34 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:

[..]

Dat is het inderdaad. Tel daar het gestuntel van Bruins bij op en we hebben mogelijk een nieuwe post in het kabinet beschikbaar
Ja en vanavond is vast die baard weer op tv om ons opnieuw gerust te stellen.
#ANONIEMmaandag 2 maart 2020 @ 09:40
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:38 schreef Toefjes het volgende:

[..]

Ja en vanavond is vast die baard weer op tv om ons opnieuw gerust te stellen.
Ik vind die man er niet zo heel fris uitzien trouwens, nogal viezig eerder.
#ANONIEMmaandag 2 maart 2020 @ 09:41
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:40 schreef Tris het volgende:

[..]

Ik vind die man er niet zo heel fris uitzien trouwens, nogal viezig eerder.
Misschien is hij carnaval gaan vieren
Koffieplantermaandag 2 maart 2020 @ 09:41
quote:
1s.gif Op maandag 2 maart 2020 08:43 schreef kilon het volgende:
Brief vanuit ons overkoepelend bestuur: je mag leerlingen met klachten als hoesten, verkouden en koorts naar huis sturen.
Dus het normale protocol is om leerlingen met koorts gewoon in de banken te laten zitten?
Toefjesmaandag 2 maart 2020 @ 09:43
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:40 schreef Tris het volgende:

[..]

Ik vind die man er niet zo heel fris uitzien trouwens, nogal viezig eerder.
Het is niet echt een visitekaartje voor je organisatie inderdaad.
Kapitein_Scheurbuikmaandag 2 maart 2020 @ 09:43
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:41 schreef Koffieplanter het volgende:

[..]

Dus het normale protocol is om leerlingen met koorts gewoon in de banken te laten zitten?
Bij mijn kind op school mogen ze komen met koorts, mits ze niet hangerig of echt ziek zijn. Onder normale omstandigheden dan,nu met corona weet ik het niet.
#ANONIEMmaandag 2 maart 2020 @ 09:43
quote:
1s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:41 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:

[..]

Misschien is hij carnaval gaan vieren
Misschien heeft hij Corona.
Nielschmaandag 2 maart 2020 @ 09:45
Dus weer een patiënt die een week op een IC heeft gelegen met Coronaverschijnselen maar geen arts die ff dacht 'hee laten we eens op Corona testen' omdat dat niet hoefde van het protocol van het RIVM. Faal op faal op faal.
matthijstmaandag 2 maart 2020 @ 09:45
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:41 schreef Koffieplanter het volgende:

[..]

Dus het normale protocol is om leerlingen met koorts gewoon in de banken te laten zitten?
Ik denk niet dat ze rectale thermometers in de schoolbanken hebben ingebouwd?
Perrinmaandag 2 maart 2020 @ 09:46
quote:
Hoeveel ziekenhuizen gaan er zo op slot en waar moet je dan heen als je zorg nodig hebt?
#ANONIEMmaandag 2 maart 2020 @ 09:46
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:43 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:

[..]

Bij mijn kind op school mogen ze komen met koorts, mits ze niet hangerig of echt ziek zijn. Onder normale omstandigheden dan,nu met corona weet ik het niet.
Dat kind kun je niks verwijten. Ik vind het meer dan dom van ouders om hun kind met koorts naar school te sturen. Zeker nu, want hoewel ze er misschien niet of minder klachten van krijgen, dragen ze het virus misschien wel mee met de nodige risico's.
Perrinmaandag 2 maart 2020 @ 09:46
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:45 schreef Nielsch het volgende:
Dus weer een patiënt die een week op een IC heeft gelegen met Coronaverschijnselen maar geen arts die ff dacht 'hee laten we eens op Corona testen' omdat dat niet hoefde van het protocol van het RIVM. Faal op faal op faal.
Gaat lekker zo met die verspreiding tegengaan idd :N
matthijstmaandag 2 maart 2020 @ 09:46
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:44 schreef NaturalScience het volgende:

[..]

Dit kan toch niet waar zijn?
Wat is de diepere bron hier van?
Wiki leaks was ook nep toch.
NaturalSciencemaandag 2 maart 2020 @ 09:47
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:45 schreef Nielsch het volgende:
Dus weer een patiënt die een week op een IC heeft gelegen met Coronaverschijnselen maar geen arts die ff dacht 'hee laten we eens op Corona testen' omdat dat niet hoefde van het protocol van het RIVM. Faal op faal op faal.
Het pijnlijke is dat de arts er niet zo heel veel aan kan doen.
De test valt in veel gevallen niet onder het beleid dat is opgezet door de GGD/RIVM. Dat betekend dat een dergelijke test niet zal worden vergoed als de arts deze toch aanvraagt. Met als gevolg dat de arts zich mag verantwoorden bij het ziekenhuis voor de gemaakte kosten.

Ik hoop dat inmiddels het beleid is verbeterd.......
KingRadlermaandag 2 maart 2020 @ 09:48
RIVM moet stoppen met spelen van Plague Inc. spel.
En eens echt aan het werk gaan.
vosssmaandag 2 maart 2020 @ 09:48
quote:
1s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:37 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:

[..]

Pas een keer of 3 4. Nietszeggend kladblaadje voor zover. Dit kan elke gek opgesteld hebben en het kan serieus zijn. Zeg t maar
Nou in elk geval staat er in die leak niks bij voor het ziekenhuis in rotterdam wat nu een opnamestop op de IC heeft.

Dus misschien dat een 2de test uitwijst dat de patient toch negatief is :+
Kapitein_Scheurbuikmaandag 2 maart 2020 @ 09:48
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:46 schreef Perrin het volgende:

[..]

Hoeveel ziekenhuizen gaan er zo op slot en waar moet je dan heen als je zorg nodig hebt?
Nou, wie weet hoeveel ziekenhuizen een patiënt op de IC hebben liggen die de longen uit zijn lijf hoest maar niet getest wordt want protocol.

Zo maken we van onze ziekenhuizen besmettingshaarden nog voordat goed en wel de epidemie op gang is gekomen.
_Imaandag 2 maart 2020 @ 09:49
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:46 schreef Perrin het volgende:

[..]

Gaat lekker zo met die verspreiding tegengaan idd :N
Als er in elk ziekenhuis nu een patient wordt gevonden die er al een paar dagen ligt te hoesten, zijn we gelijk klaar met die optie.

En het RIVM hult zich in stilte.
matthijstmaandag 2 maart 2020 @ 09:49
Lag die tweede nou op IC, of op een normale afdeling (meer inloop, gok ik):

De patiënt verbleef van 22 februari tot en met 29 februari op de afdeling en is daarna overgebracht naar het Erasmus MC in Rotterdam. Volgens het ziekenhuis was er volgens het toen geldende RIVM-protocol geen aanleiding om deze patiënt te testen.
Jojokemaandag 2 maart 2020 @ 09:50
Het RIVM moet in hun calamiteitenplan een paar blaadjes overslaan, want dat contactonderzoek gaat weinig uithalen als er nu al 2 gevallen zijn van vóór de carnaval.
zoostmaandag 2 maart 2020 @ 09:50
quote:
9s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:49 schreef _I het volgende:
En het RIVM hult zich in stilte.
Virus gedraagt zich niet volgens protocol, maatregelen geeist!
vosssmaandag 2 maart 2020 @ 09:51
quote:
1s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:49 schreef matthijst het volgende:
Volgens het ziekenhuis was er volgens het toen geldende RIVM-protocol geen aanleiding om deze patiënt te testen.
Het lijkt wel of ik op mn eigen werk zit. Daar heerst ook een afschuifcultuur van jewelste. Zo lang je eigen straatje maar schoongeveegd is. Man man man. Zum kotzen. :r
speknekmaandag 2 maart 2020 @ 09:51
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:32 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:

[..]

Serieus, ik heb als medewerker in de zorg er ook recht op maar neem hem nooit omdat er ook bijwerkingen aan zitten.
Misschien toch maar eens doen volgend jaar.
Ja, bijwerkingen zijn verwaarloosbaar. Hier het Amerikaanse CDC

quote:
There are many vaccine options to choose from, but the most important thing is for all people 6 months and older to get an influenza vaccine every year.
https://www.cdc.gov/flu/prevent/keyfacts.htm

Maar dat geldt voor de meeste westerse landen.

In Nederland zijn we altijd gewoon erg van het wordt maar lekker ziek, goed voor de afweer en scheelt ons weer geld. Anders ga je je toch maar druk maken mogelijk om niks.

DisguisedExcellentBooby-size_restricted.gif

We doen wel een autopsie op je lijk om de dader te achterhalen.

Zie ook weer de typische reactie van de Nederlandse gezondheidszorg op het Coronavirus.

Begrijp me niet verkeerd, de Nederlandse gezondheidszorg is onlangs uitgeroepen tot de beste ter wereld, en er valt ook wel wat voor de aanpak te zeggen. Maar het is wel typisch.
Symphonicmaandag 2 maart 2020 @ 09:51
quote:
15s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:51 schreef vosss het volgende:

[..]

Het lijkt wel of ik op mn eigen werk zit. Daar heerst ook een afschuifcultuur van jewelste. Zo lang je eigen straatje maar schoongeveegd is. Man man man. Zum kotzen. :r
He collega :)
Blikmaandag 2 maart 2020 @ 09:52
wel grappig dat iedereen hier massaal het RIVM aan het afkraken is, maar zodra het woord vaccinaties valt de stemming compleet omslaat en dan is het RIVM opeens heilig, want experts dit en dat
Wereldgozermaandag 2 maart 2020 @ 09:53
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:37 schreef Lenny_Leonard het volgende:

[..]

Beter heffen ze het RIVM gewoon op. Beetje zakken vullen als er niks te doen is, maar als je ze nodig hebt dan kramen ze dit soort onzin uit.
Hoe is het met de gezondheid, Lenny? :)
#ANONIEMmaandag 2 maart 2020 @ 09:53
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:50 schreef Jojoke het volgende:
Het RIVM moet in hun calamiteitenplan een paar blaadjes overslaan, want dat contactonderzoek gaat weinig uithalen als er nu al 2 gevallen zijn van vóór de carnaval.
Niet alleen voor het officiële carnaval maar ook nog zonder duidelijke oorsprong van de besmetting. Althans in Gorinchem. Dus we zijn allen de moeder #coroned
matthijstmaandag 2 maart 2020 @ 09:55
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:52 schreef Blik het volgende:
wel grappig dat iedereen hier massaal het RIVM aan het afkraken is, maar zodra het woord vaccinaties valt de stemming compleet omslaat en dan is het RIVM opeens heilig, want experts dit en dat
RIVM kan beter gewoon zeggen: mensen, rustig aan, wij maken ons er verder niet druk om, we kunnen het in NL prima aan. Als je hoest en koorts hebt blijf je twee weken thuis, erger ziek meld je je bij je huisarts.
We spreken elkaar in de zomer weer, de groeten.

In plaats van die poppenkast vol te houden, maar goed, misschien doen ze dat voor de WHO. Want we zijn al "stout" *O*
#ANONIEMmaandag 2 maart 2020 @ 09:56
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:53 schreef Wereldgozer het volgende:

[..]

Hoe is het met de gezondheid, Lenny? :)
Erg goed

Hoe is het in jouw Coronastad?

Heb je mijn nieuwe topic gezien? Ik ben erg benieuwd naar jouw mening.

COR / Nederlandse ziekenhuizen zijn een parodie op ziekenhuizen
#ANONIEMmaandag 2 maart 2020 @ 09:57
quote:
15s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:51 schreef vosss het volgende:

[..]

Het lijkt wel of ik op mn eigen werk zit. Daar heerst ook een afschuifcultuur van jewelste. Zo lang je eigen straatje maar schoongeveegd is. Man man man. Zum kotzen. :r
Dit lees ik anders, ter verdediging van ons zorgpersoneel. De medische wereld hangt vol van de protocollen die je niet even zomaar op eigen houtje gaat breken. Je kan discussiëren of dat laatste noodzakelijk was maar voor ds carnaval hing er nog een heel andere sfeer in het land.
Markeshmaandag 2 maart 2020 @ 09:58
quote:
Gaat lekker hier!
Ieder ziekenhuis gaat gewoon op slot met een besmettingsgeval..
Dat gaat leuk worden hier _O-
icecreamfarmer_NLmaandag 2 maart 2020 @ 09:59
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:51 schreef speknek het volgende:

[..]

Ja, bijwerkingen zijn verwaarloosbaar. Hier het Amerikaanse CDC
[..]

https://www.cdc.gov/flu/prevent/keyfacts.htm

Maar dat geldt voor de meeste westerse landen.

In Nederland zijn we altijd gewoon erg van het wordt maar lekker ziek, goed voor de afweer en scheelt ons weer geld. Anders ga je je toch maar druk maken mogelijk om niks.

[ afbeelding ]

We doen wel een autopsie op je lijk om de dader te achterhalen.

Zie ook weer de typische reactie van de Nederlandse gezondheidszorg op het Coronavirus.

Begrijp me niet verkeerd, de Nederlandse gezondheidszorg is onlangs uitgeroepen tot de beste ter wereld, en er valt ook wel wat voor de aanpak te zeggen. Maar het is wel typisch.
Ja dat klopt, zelfde als dat je in bijna elk land standaard verdoofd wordt tijdens de bevalling. In NL klooien we lekker aan in de eigen huiskamer.

Ik ben geen alu-hoedje maar het rivm valt wel door de mand hier. Wat een onzin adviezen.
#ANONIEMmaandag 2 maart 2020 @ 10:00
Gewoon twee keer de fout maken die Italië had voorgedaan

:')

mijn god

En dan die sneer "omdat de Italianen hun zaakjes niet voorelkaar hadden"

:')

Mag toch hopen dat die prutsers van het RIVM hoofdelijk aansprakelijk gesteld worden, het salaris komt bij een grote verantwoordelijkheid

neem hem maar ook dan....
Arizonamaandag 2 maart 2020 @ 10:01
quote:
1s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:57 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:

[..]

Dit lees ik anders, ter verdediging van ons zorgpersoneel. De medische wereld hangt vol van de protocollen die je niet even zomaar op eigen houtje gaat breken. Je kan discussiëren of dat laatste noodzakelijk was maar voor ds carnaval hing er nog een heel andere sfeer in het land.
Ik denk ook dat je dit niet de ziekenhuizen en het zorgpersoneel kunt aanrekenen. Eerder de protocollen die ze moeten volgen.
Sprak gisteren de vrouw van een huisarts, zij gaf ook aan dat ze in de praktijk een protocol moeten volgen en het protocol beslist vervolgens of er een test gedaan wordt of niet.
Markeshmaandag 2 maart 2020 @ 10:02
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:46 schreef Perrin het volgende:

[..]

Hoeveel ziekenhuizen gaan er zo op slot en waar moet je dan heen als je zorg nodig hebt?
Begin 2018 telt Nederland 79 ziekenhuisorganisaties inclusief 8 universitaire medische centra (UMCUMCUniversitair Medisch Centrum's). Deze organisaties bestaan in totaal uit 120 ziekenhuislocaties en 134 buitenpoliklinieken (VZinfo).
Arizonamaandag 2 maart 2020 @ 10:03
En inderdaad, voor carnaval "dachten" we dat we nog geen Corona hadden in Nederland, dus toen was testen ook nog niet logisch.
Vind wel dat het RIVM veel te laat hun protocollen heeft bijgesteld.
Het is nu totaal niet meer te achterhalen wie, waar en wanneer besmet is geraakt.
Toefjesmaandag 2 maart 2020 @ 10:04
quote:
15s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:51 schreef vosss het volgende:

[..]

Het lijkt wel of ik op mn eigen werk zit. Daar heerst ook een afschuifcultuur van jewelste. Zo lang je eigen straatje maar schoongeveegd is. Man man man. Zum kotzen. :r
Nou, ik dus precies hetzelfde. Misschien ben jij wel mijn collega _O-

Daarom voel ik ook wel mee met medewerkers van het RIVM die het allemaal zien gebeuren en zich als een roepende in de woestijn voelen.
nils7maandag 2 maart 2020 @ 10:06
Collega komt net terug van een vakantie uit Noord Italie en zijn partner werkt bij dat gesloten ziekenhuis.
Spreidt uw winstkansen :')
falling_awaymaandag 2 maart 2020 @ 10:06
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:52 schreef Blik het volgende:
wel grappig dat iedereen hier massaal het RIVM aan het afkraken is, maar zodra het woord vaccinaties valt de stemming compleet omslaat en dan is het RIVM opeens heilig, want experts dit en dat
Ben jij een anti-vaxer? Er zijn wel meer instanties dan het RIVM die adviseren om gevaxineerd te worden. Het gaar er hier juist om dat het RIVM niet adequaat genoeg reageert in tegenstelling tot andere landen.
_Imaandag 2 maart 2020 @ 10:07
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:04 schreef Toefjes het volgende:

[..]

Nou, ik dus precies hetzelfde. Misschien ben jij wel mijn collega _O-

Daarom voel ik ook wel mee met medewerkers van het RIVM die het allemaal zien gebeuren en zich als een roepende in de woestijn voelen.
Of met (huis)artsen die om moeten gaan met vermoedelijke gevallen en gebonden zijn aan regels.
Toefjesmaandag 2 maart 2020 @ 10:09
quote:
2s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:07 schreef _I het volgende:

[..]

Of met (huis)artsen die om moeten gaan met vermoedelijke gevallen en gebonden zijn aan regels.
Misschien dat de baard zelf dingen moet zeggen waar hij niet achter staat. Wie het weet mag het zeggen.
Collidemaandag 2 maart 2020 @ 10:09
8 besmettingen in San Marino :o
_Imaandag 2 maart 2020 @ 10:09
BNODesk twitterde op maandag 02-03-2020 om 09:57:59 Coronavirus updates:- South Korea: 123 new cases- Kuwait: 10 new cases- India: 2 new cases, including the first case in New Delhihttps://t.co/eUoE2b20hL reageer retweet
New Delhi. :{
nils7maandag 2 maart 2020 @ 10:10
Wat doen die patienten eerst op de IC als het allemaal wel mee valt :?
Ronald-Koemanmaandag 2 maart 2020 @ 10:10
quote:
2s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:09 schreef Collide het volgende:
8 besmettingen in San Marino :o
De hele bevolking :o
Houtenbeenmaandag 2 maart 2020 @ 10:10
timesofindia twitterde op maandag 02-03-2020 om 10:04:53 Government of India: Two more cases of #COVID19 reported, one each from New Delhi and Telangana. Both the patients are stable and being closely monitored. #CoronavirusOutbreak #CoronaVirusUpdate Keep following our LIVE blog: https://t.co/DCrjmPTiy9 https://t.co/8njz9VVuD1 reageer retweet
icecreamfarmer_NLmaandag 2 maart 2020 @ 10:11
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:10 schreef Houtenbeen het volgende:
timesofindia twitterde op maandag 02-03-2020 om 10:04:53 Government of India: Two more cases of #COVID19 reported, one each from New Delhi and Telangana. Both the patients are stable and being closely monitored. #CoronavirusOutbreak #CoronaVirusUpdate Keep following our LIVE blog: https://t.co/DCrjmPTiy9 https://t.co/8njz9VVuD1 reageer retweet
gelukkig is het daar met de hygiene goed gesteld dus dat komt goed.
_Imaandag 2 maart 2020 @ 10:11
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:09 schreef Toefjes het volgende:

[..]

Misschien dat de baard zelf dingen moet zeggen waar hij niet achter staat. Wie het weet mag het zeggen.
Nou, beleid maak je niet alleen. Dat wordt meestal bedacht door politici op momenten dat de dreiging irreëel lijkt.
De beste man zal zelf ook volgens protocol werken idd.

Er zal dus iemand uit het protocol moeten stappen; gaat niet gebeuren. Wij zijn meer van achteraf een commissie opstellen.
zoostmaandag 2 maart 2020 @ 10:12
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:10 schreef nils7 het volgende:
Wat doen die patienten eerst op de IC als het allemaal wel mee valt
MIjn indruk is dat de hoogste prioriteit ligt bij het voorkomen van paniek, en niet zo zeer bij het indammen van de uitbraak.
Nadelspielmaandag 2 maart 2020 @ 10:12
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 07:58 schreef Goudenkomkommer het volgende:

[..]

Je zal maar in een flat wonen en op liftknopjes moeten drukken :X
Een houten /plastic stokje gebruiken , wat je daarna weggooid. Een tandenstoker bv.
KingRadlermaandag 2 maart 2020 @ 10:13
Will the real RIVM please stand up?
I repeat, will the real RIVM please stand up?
ZaZoemaandag 2 maart 2020 @ 10:14
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:58 schreef Markesh het volgende:

[..]

Gaat lekker hier!
Ieder ziekenhuis gaat gewoon op slot met een besmettingsgeval..
Dat gaat leuk worden hier _O-
Straks moet je nog voor een blindedarmontsteking naar schubbekuttedam.
Houtenbeenmaandag 2 maart 2020 @ 10:16
BNODesk twitterde op maandag 02-03-2020 om 10:15:03 BREAKING: Andorra reports first case of coronavirus https://t.co/eUoE2b20hL reageer retweet
Kom op Liechtenstein, hou vol
#ANONIEMmaandag 2 maart 2020 @ 10:16
BNODesk twitterde op maandag 02-03-2020 om 10:15:03 BREAKING: Andorra reports first case of coronavirus https://t.co/eUoE2b20hL reageer retweet
Hoeveel landen zijn er nog vrij?
LTVDKmaandag 2 maart 2020 @ 10:17
Andorra is gevallen ;( -O-
riazopmaandag 2 maart 2020 @ 10:17
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:50 schreef zoost het volgende:

[..]

Virus gedraagt zich niet volgens protocol, maatregelen geeist!
Maar de RIVM heeft de beste protocollen vd wereld hoor ik steeds op tv
Markeshmaandag 2 maart 2020 @ 10:17
[quote]0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:14 schreef ZaZoe het volgende:

[..]

Straks moet je nog voor een blindedarmontsteking naar schubbekuttedam.
[/quote

Straks kan je nergens meer terecht! Alle ziekenhuizen op slot...
Markeshmaandag 2 maart 2020 @ 10:18
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:12 schreef Nadelspiel het volgende:

[..]

Een houten /plastic stokje gebruiken , wat je daarna weggooid. Een tandenstoker bv.
Lekker met de trap. Goed voor de beentjes *O*
Toefjesmaandag 2 maart 2020 @ 10:19
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:17 schreef Markesh het volgende:
[quote][ afbeelding ] Op maandag 2 maart 2020 10:14 schreef ZaZoe het volgende:

[..]

Straks moet je nog voor een blindedarmontsteking naar schubbekuttedam.
[/quote

Straks kan je nergens meer terecht! Alle ziekenhuizen op slot...
Ach ja, je kunt ook op google zoeken hoe je je gebroken been moet zetten.
LTVDKmaandag 2 maart 2020 @ 10:19
Ik had net de thuiszorg hier, die zijn qua verzorgingsmateriaal en dergelijke vooral afhankelijk van wat de patiënt zelf heeft. Een van de weinige dingen die ze zelf regelen zijn de desinfecterende handgels voor de verzorgers, maar die kunnen ze nu dus al nergens meer krijgen ... |:(
Mickytjuhmaandag 2 maart 2020 @ 10:19
Het is een soort risk!
Corona is aan 't winnen.
0108danielmaandag 2 maart 2020 @ 10:19
[quote]2s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:09 schreef _I het volgende:
BNODesk twitterde op maandag 02-03-2020 om 09:57:59 Coronavirus updates:- South Korea: 123 new cases- Kuwait: 10 new cases- India: 2 new cases, including the first case in New Delhihttps://t.co/eUoE2b20hL reageer retweet
New Delhi. :{
[/quote
En telangana erbij
matthijstmaandag 2 maart 2020 @ 10:19
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:11 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:

[..]

gelukkig is het daar met de hygiene goed gesteld dus dat komt goed.
*O*
20 seconden je handen in die stront rivier wassen.
Geen corona, wel 10 andere ziektes :D
Houtenbeenmaandag 2 maart 2020 @ 10:19
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:16 schreef Scrummie2.1 het volgende:
BNODesk twitterde op maandag 02-03-2020 om 10:15:03 BREAKING: Andorra reports first case of coronavirus https://t.co/eUoE2b20hL reageer retweet
Hoeveel landen zijn er nog vrij?
Heel Afrika, op Algerije, Egypte en Nigeria na. Zuid-Amerika op Brazilië en Ecuador na.
Portugal, wat landen in Oost-Europa en Midden-Amerika en een paar eilandjes in de stille oceaan.
Budapestenaarmaandag 2 maart 2020 @ 10:19
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:44 schreef NaturalScience het volgende:

[..]

Dit kan toch niet waar zijn?
Wat is de diepere bron hier van?
Is ook niet waar. Het corona-geval in het Maasstad-ziekenhuis stond daar namelijk niet op.
riazopmaandag 2 maart 2020 @ 10:20
Italie vanavond wsl over de 2500

daar wordt het nu echt spannend
#ANONIEMmaandag 2 maart 2020 @ 10:20
quote:
17s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:19 schreef Mickytjuh het volgende:
Het is een soort risk!
Corona is aan 't winnen.
Eerder Pandemic. Wat een Godenspel is dat ook. _O_

https://boardgamegeek.com(...)emic-legacy-season-1

Of

https://boardgamegeek.com/boardgame/30549/pandemic

_O_
0108danielmaandag 2 maart 2020 @ 10:20
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:19 schreef Houtenbeen het volgende:

[..]

Heel Afrika, op Algerije, Egypte en Nigeria na. Zuid-Amerika op Brazilië en Ecuador na.
Portugal, wat landen in Oost-Europa en Midden-Amerika en een paar eilandjes in de stille oceaan.
Met andere woorden bijna hele wereld is besmet
#ANONIEMmaandag 2 maart 2020 @ 10:21
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:19 schreef Houtenbeen het volgende:

[..]

Heel Afrika, op Algerije, Egypte en Nigeria na. Zuid-Amerika op Brazilië en Ecuador na.
Portugal, wat landen in Oost-Europa en Midden-Amerika en een paar eilandjes in de stille oceaan.
Blijft niet veel meer over dus.
Perrinmaandag 2 maart 2020 @ 10:21
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:12 schreef zoost het volgende:

[..]

MIjn indruk is dat de hoogste prioriteit ligt bij het voorkomen van paniek, en niet zo zeer bij het indammen van de uitbraak.
Niet zo verstandig, want die paniek komt vanzelf als blijkt dat de aanpak van het RIVM veel te laks is.
Budapestenaarmaandag 2 maart 2020 @ 10:21
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:19 schreef LTVDK het volgende:
Ik had net de thuiszorg hier, die zijn qua verzorgingsmateriaal en dergelijke vooral afhankelijk van wat de patiënt zelf heeft. Een van de weinige dingen die ze zelf regelen zijn de desinfecterende handgels voor de verzorgers, maar die kunnen ze nu dus al nergens meer krijgen ... |:(
En nu gaan ze met hun MRSA-handen aan jouw verbandjes zitten trekken? :o
0108danielmaandag 2 maart 2020 @ 10:21
quote:
Ehmmm plaque Inc is veel beter van toepassing hier.
Houtenbeenmaandag 2 maart 2020 @ 10:21
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:19 schreef Budapestenaar het volgende:

[..]

Is ook niet waar. Het corona-geval in het Maasstad-ziekenhuis stond daar namelijk niet op.
Omdat die al naar het Erasmus is gebracht misschien.
LTVDKmaandag 2 maart 2020 @ 10:22
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:21 schreef Budapestenaar het volgende:

[..]

En nu gaan ze met hun MRSA-handen aan jouw verbandjes zitten trekken? :o
Nou nu hebben ze nog een beetje, maar dat gaat ook snel op zijn natuurlijk.
Durmadamaandag 2 maart 2020 @ 10:22
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:20 schreef 0108daniel het volgende:

[..]

Met andere woorden bijna hele wereld is besmet
Er zijn 70 landen van de ongeveer 200 landen die besmettingen hebben gemeld. Valt wel mee dus. :)
Kapitein_Scheurbuikmaandag 2 maart 2020 @ 10:23
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:03 schreef Arizona het volgende:
En inderdaad, voor carnaval "dachten" we dat we nog geen Corona hadden in Nederland, dus toen was testen ook nog niet logisch.
Vind wel dat het RIVM veel te laat hun protocollen heeft bijgesteld.
Het is nu totaal niet meer te achterhalen wie, waar en wanneer besmet is geraakt.
Sorry, ik vind dat helemaal niet logisch. Virus verspreid zich als een olievlek over de wereld, was al in buurlanden en er komen dagelijks duizenden mensen uit besmette gebieden aan in Nederland. Denken dat er geen corona in nederland is en daarom niet testen is niets anders dan naief en gemakzuchtigm
#ANONIEMmaandag 2 maart 2020 @ 10:23
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:21 schreef 0108daniel het volgende:

[..]

Ehmmm plaque Inc is veel beter van toepassing hier.
Die ken ik niet. :@
DombohetOlifantje1maandag 2 maart 2020 @ 10:23
Op naar Afrikam
heywoodumaandag 2 maart 2020 @ 10:23
Geen publiek bij de World Cup biatlon in Nove Mesto (Tsjechië) deze week, waar doorgaans tienduizenden mensen op af komen. Enorme flopshow, nu gaat het te ver :(
Jor_Diimaandag 2 maart 2020 @ 10:25
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:10 schreef Ronald-Koeman het volgende:

[..]

De hele bevolking :o
_O-
Toefjesmaandag 2 maart 2020 @ 10:26
Het wachten is dat Afrika de stroom Corona-vluchtelingen niet meer pikt.
Goudenkomkommermaandag 2 maart 2020 @ 10:26
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:19 schreef LTVDK het volgende:
Ik had net de thuiszorg hier, die zijn qua verzorgingsmateriaal en dergelijke vooral afhankelijk van wat de patiënt zelf heeft. Een van de weinige dingen die ze zelf regelen zijn de desinfecterende handgels voor de verzorgers, maar die kunnen ze nu dus al nergens meer krijgen ... |:(
Is de schuld van de paniekzaaiers
#ANONIEMmaandag 2 maart 2020 @ 10:27
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:23 schreef Lenny_Leonard het volgende:

[..]

Die ken ik niet. :@
Tjacka heeft er zelfs een topic over gemaakt hier !!!!

COR / [Plague inc.] Het spel van het moment

[ Bericht 10% gewijzigd door #ANONIEM op 02-03-2020 10:27:36 ]
#ANONIEMmaandag 2 maart 2020 @ 10:27
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:21 schreef 0108daniel het volgende:

[..]

Ehmmm plaque Inc is veel beter van toepassing hier.
Denk dat ik die maar koop en veilig thuis ga spelen :@
0108danielmaandag 2 maart 2020 @ 10:27
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:23 schreef Lenny_Leonard het volgende:

[..]

Die ken ik niet. :@
https://www.google.com/se(...)aque+Inc+&aqs=chrome..69i57j0l3.3308j1j7&client=ms-android-huawei-rev1&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8
KingRadlermaandag 2 maart 2020 @ 10:27
Vluchtelingen met Corona die richting Europa gaan dan heb je echt een groot probleem

RIP Greece / Europe.
Greysmaandag 2 maart 2020 @ 10:29
Dat met die ziekenhuizen met opnamestop is wel echt kut, want zo gaat het snel achteruit met het aantal beschikbare zorgplekken terwijl het aantal besmetten oploopt.
trein2000maandag 2 maart 2020 @ 10:31
quote:
1s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:29 schreef Greys het volgende:
Dat met die ziekenhuizen met opnamestop is wel echt kut, want zo gaat het snel achteruit met het aantal beschikbare zorgplekken terwijl het aantal besmetten oploopt.
Voorzienbaar gevolg van de nogal beperkte definitie van het RIVM. Als je een ‘0-patiënt’ mist kun je op deze manier zo een kettingreactie triggeren.

En dan krijg je dus besmette afdelingen.
Wereldgozermaandag 2 maart 2020 @ 10:32
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:56 schreef Lenny_Leonard het volgende:

[..]

Erg goed

Hoe is het in jouw Coronastad?

Heb je mijn nieuwe topic gezien? Ik ben erg benieuwd naar jouw mening.

COR / Nederlandse ziekenhuizen zijn een parodie op ziekenhuizen
Gereageerd
Nadelspielmaandag 2 maart 2020 @ 10:32
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:18 schreef Markesh het volgende:

[..]

Lekker met de trap. Goed voor de beentjes *O*
Als je veertien hoog moet en je boodschappen moet slepen....Nou, nee :{

Neem lekker een tandenstoker/cocktailprikker of een satestokje mee in de lift :)
KingRadlermaandag 2 maart 2020 @ 10:32
Over paar weken heeft elke stad in Nederland een eigen Topic
THEFXRmaandag 2 maart 2020 @ 10:33
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:19 schreef LTVDK het volgende:
Ik had net de thuiszorg hier, die zijn qua verzorgingsmateriaal en dergelijke vooral afhankelijk van wat de patiënt zelf heeft. Een van de weinige dingen die ze zelf regelen zijn de desinfecterende handgels voor de verzorgers, maar die kunnen ze nu dus al nergens meer krijgen ... |:(
wondzorg is altijd met handschoenen, van het bedrijf
opgebaardemaandag 2 maart 2020 @ 10:33
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:23 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:

[..]

Sorry, ik vind dat helemaal niet logisch. Virus verspreid zich als een olievlek over de wereld, was al in buurlanden en er komen dagelijks duizenden mensen uit besmette gebieden aan in Nederland. Denken dat er geen corona in nederland is en daarom niet testen is niets anders dan naief en gemakzuchtigm
Wat had het RIVM moeten doen, wie hadden ze moeten testen?
icecreamfarmer_NLmaandag 2 maart 2020 @ 10:34
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:19 schreef LTVDK het volgende:
Ik had net de thuiszorg hier, die zijn qua verzorgingsmateriaal en dergelijke vooral afhankelijk van wat de patiënt zelf heeft. Een van de weinige dingen die ze zelf regelen zijn de desinfecterende handgels voor de verzorgers, maar die kunnen ze nu dus al nergens meer krijgen ... |:(
Wij hebben een paar weken terug nog een complete extra jaarvoorraad besteld.
Echter hoofd medische dienst zegt dat de normale desinfectiezeep ook goed werkt zolang je lang genoeg wast.

Sterilium is alleen handiger.
riazopmaandag 2 maart 2020 @ 10:34
quote:
1s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:33 schreef opgebaarde het volgende:

[..]

Wat had het RIVM moeten doen, wie hadden ze moeten testen?
Iedereen die met griepsymptomen een ic op kwam vanaf januari?
LTVDKmaandag 2 maart 2020 @ 10:35
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:33 schreef THEFXR het volgende:

[..]

wondzorg is altijd met handschoenen, van het bedrijf
Hier niet hoor, hier heb ik de handschoenen zelf moeten regelen omdat dat niet wordt aangeleverd door de thuiszorg.
_Imaandag 2 maart 2020 @ 10:35
BNODesk twitterde op maandag 02-03-2020 om 10:34:45 NEW: Rome reports first case of coronavirus https://t.co/eUoE2b20hL reageer retweet
Alle wegen ...
Arizonamaandag 2 maart 2020 @ 10:35
De school van mijn dochter heeft alle buitenlandse reizen uitgesteld (denk dat ze binnenlandse excursies ook wel kunnen schrappen _O- )
opgebaardemaandag 2 maart 2020 @ 10:36
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:34 schreef riazop het volgende:

[..]

Iedereen die met griepsymptomen een ic op kwam vanaf januari?
Ok daar wil ik wel in meegaan, maar blijkbaar is dat niet te doen. Zijn het te grote aantallen?
Kapitein_Scheurbuikmaandag 2 maart 2020 @ 10:36
quote:
1s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:33 schreef opgebaarde het volgende:

[..]

Wat had het RIVM moeten doen, wie hadden ze moeten testen?
Nou wie denk je? De mensen met longinfecties die nu gewoon tussen de andere patiënten op de IC zijn gelegd.

Of wat dacht je van de mensen die uit besmet gebied kwamen maar gewoon naar huis zijn gestuurd?
LTVDKmaandag 2 maart 2020 @ 10:37
6 nieuwe besmettingen in België

Er zijn zes nieuwe besmettingen met het nieuwe coronavirus in ons land. Dat heeft minister van Volksgezondheid Maggie De Block (Open VLD) gezegd op een persmoment. Het zijn allemaal patiënten die teruggekeerd zijn uit Italië. Sommigen blijven thuis in quarantaine, anderen zijn opgenomen in het ziekenhuis.

https://www.vrt.be/vrtnws/nl/2020/03/02/liveblog-corona/
THEFXRmaandag 2 maart 2020 @ 10:37
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:35 schreef LTVDK het volgende:

[..]

Hier niet hoor, hier heb ik de handschoenen zelf moeten regelen omdat dat niet wordt aangeleverd door de thuiszorg.
wat een kut bedrijf heb je, kan je niet wisselen?
_Imaandag 2 maart 2020 @ 10:38
quote:
1s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:36 schreef opgebaarde het volgende:

[..]

Ok daar wil ik wel in meegaan, maar blijkbaar is dat niet te doen. Zijn het te grote aantallen?
Niet als je alleen de onverklaarbare neemt. We hebben de mogelijkheid om te testen op de bekende versies; uitsluiten was ook een mogelijkheid.

Extra testen zijn altijd goedkoper en efficiënter dan een afdeling sluiten of alles moeten ontsmetten.
#ANONIEMmaandag 2 maart 2020 @ 10:38
Wat is er toch zo vreselijk mis met Italië? Klinkt haast nog enger dan verblijven in China.
#ANONIEMmaandag 2 maart 2020 @ 10:38
quote:
1s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:33 schreef opgebaarde het volgende:

[..]

Wat had het RIVM moeten doen,
Protocollen aanpassen op basis van empirische waarnemingen in het buitenland misschien?
opgebaardemaandag 2 maart 2020 @ 10:38
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:36 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:

[..]

Nou wie denk je? De mensen met longinfecties die nu gewoon tussen de andere patiënten op de IC zijn gelegd.

Of wat dacht je van de mensen die uit besmet gebied kwamen maar gewoon naar huis zijn gestuurd?
Eerste groep ok maar je had het over de duizenden mensen die dagelijks Nederland binnenkomen. Dat is niet te testen
THEFXRmaandag 2 maart 2020 @ 10:39
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:37 schreef LTVDK het volgende:
6 nieuwe besmettingen in België

Er zijn zes nieuwe besmettingen met het nieuwe coronavirus in ons land. Dat heeft minister van Volksgezondheid Maggie De Block (Open VLD) gezegd op een persmoment. Het zijn allemaal patiënten die teruggekeerd zijn uit Italië. Sommigen blijven thuis in quarantaine, anderen zijn opgenomen in het ziekenhuis.

https://www.vrt.be/vrtnws/nl/2020/03/02/liveblog-corona/
dat wisten ze al langer, heb gisteren die show niet gezien, maar ik herken het draaiboek
capriciamaandag 2 maart 2020 @ 10:39
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:38 schreef Tris het volgende:
Wat is er toch zo vreselijk mis met Italië? Klinkt haast nog enger dan verblijven in China.
Wat/waar lees je?
riazopmaandag 2 maart 2020 @ 10:39
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:37 schreef LTVDK het volgende:
6 nieuwe besmettingen in België

Er zijn zes nieuwe besmettingen met het nieuwe coronavirus in ons land. Dat heeft minister van Volksgezondheid Maggie De Block (Open VLD) gezegd op een persmoment. Het zijn allemaal patiënten die teruggekeerd zijn uit Italië. Sommigen blijven thuis in quarantaine, anderen zijn opgenomen in het ziekenhuis.

https://www.vrt.be/vrtnws/nl/2020/03/02/liveblog-corona/
In Brussel sturen de scholen leerlingen die in besmette gebieden zijn geweest (vooral italie) terug vanaf vandaag
#ANONIEMmaandag 2 maart 2020 @ 10:40
quote:
1s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:38 schreef opgebaarde het volgende:

[..]

Eerste groep ok maar je had het over de duizenden mensen die dagelijks Nederland binnenkomen. Dat is niet te testen
Op het moment dat een longziekte woekert is het misschien slim om mensen die in het ziekenhuis komen met een longziekte te testen?

Ik weet niet, maar dat was ook een optie he... maar het protocol zei "nee"
THEFXRmaandag 2 maart 2020 @ 10:40
quote:
2s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:38 schreef Fer_de_Lance het volgende:

[..]

Protocollen aanpassen op basis van empirische waarnemingen in het buitenland misschien?
WHO richtlijnen moeten volgen, anders heeft die WHO geen nut als elk land zijn eigen ding doet.
Kapitein_Scheurbuikmaandag 2 maart 2020 @ 10:40
quote:
1s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:33 schreef opgebaarde het volgende:

[..]

Wat had het RIVM moeten doen, wie hadden ze moeten testen?
Nou wie denk je? De mensen met longinfecties die nu gewoon tussen de andere patiënten op de IC zijn gelegd.

Of wat dacht je van de mensen die uit besmet gebied kwamen maar gewoon naar huis zijn gestuurd?
quote:
1s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:38 schreef opgebaarde het volgende:

[..]

Eerste groep ok maar je had het over de duizenden mensen die dagelijks Nederland binnenkomen. Dat is niet te testen
Sluit die grens dan of zet ze on quarantaine.
#ANONIEMmaandag 2 maart 2020 @ 10:41
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:40 schreef THEFXR het volgende:
WHO richtlijnen moeten volgen, anders heeft die WHO geen nut als elk land zijn eigen ding doet.
Weken tegenspraak met WHO en CDC

"we zijn een beetje ondeugend"

GODVERDOMME :')
opgebaardemaandag 2 maart 2020 @ 10:41
quote:
2s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:38 schreef _I het volgende:

[..]

Niet als je alleen de onverklaarbare neemt. We hebben de mogelijkheid om te testen op de bekende versies; uitsluiten was ook een mogelijkheid.

Extra testen zijn altijd goedkoper en efficiënter dan een afdeling sluiten of alles moeten ontsmetten.
Zo ver ik begrijp, hebben de Nederlandse ziekenhuizen het al heel (te) druk. Dus even honderden patiënten testen en dus alle kamers voor een dag afsluiten. Dat lijkt mij al snel 'te grote aantallen'.

Als ik er naast zit. Hoor ik dat graag, maar ik ben er 100% van overtuigd dat hier alleen maar stuurlui staan
hollandia02maandag 2 maart 2020 @ 10:42
10:40
De steden Brussel en Berlijn meldden vandaag de eerste coronabesmettingen. In de Duitse hoofdstad zou het om een jongeman gaan. In totaal zijn in Duitsland al 150 besmettingen gemeld.

In België gaat het om het derde besmettingsgeval. Belgische media zeggen dat de Brusselse patiënt in een risicogebied is geweest. Het is niet bekend om welk gebied het gaat. De zieke zit in thuisquarantaine.

Enkele coronapatiënten uit Spanje en Luxemburg zijn ook in België geweest. Het is niet duidelijk of zij de ziekte naar België hebben gebracht, of dat zij het nieuwe coronavirus daar hebben opgelopen.

https://www.ad.nl/nieuws/(...)coronatest~a43f7b86/
#ANONIEMmaandag 2 maart 2020 @ 10:42
quote:
1s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:39 schreef capricia het volgende:

[..]

Wat/waar lees je?
Hoezo wat/waar lees je? Heb nog nergens gehoord dat er mensen vanuit China hier de diagnose corona hebben gekregen. Italië is een ander verhaal.
Goudenkomkommermaandag 2 maart 2020 @ 10:42
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:40 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:

[..]

Nou wie denk je? De mensen met longinfecties die nu gewoon tussen de andere patiënten op de IC zijn gelegd.

Of wat dacht je van de mensen die uit besmet gebied kwamen maar gewoon naar huis zijn gestuurd?
[..]

Sluit die grens dan of zet ze on quarantaine.
En Italianen/Chinezen/whatever die alleen een overstap hadden op Schiphol moesten ook getest worden
riazopmaandag 2 maart 2020 @ 10:43
Verwarring is totaal nu

’Stop met het ontsmetten van je bureau en je handen!’

https://www.telegraaf.nl/(...)-bureau-en-je-handen
0108danielmaandag 2 maart 2020 @ 10:44
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:38 schreef Tris het volgende:
Wat is er toch zo vreselijk mis met Italië? Klinkt haast nog enger dan verblijven in China.
Daar doen ze alleen tests.
opgebaardemaandag 2 maart 2020 @ 10:44
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:40 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:

[..]

Nou wie denk je? De mensen met longinfecties die nu gewoon tussen de andere patiënten op de IC zijn gelegd.

Of wat dacht je van de mensen die uit besmet gebied kwamen maar gewoon naar huis zijn gestuurd?
[..]

Sluit die grens dan of zet ze on quarantaine.
Ah grenzen sluiten is zeker een mogelijkheid (aanname, dat is een mega operatie). Me dunkt dat men daar het virus niet erg genoeg voor vinden.
Jed1Gammaandag 2 maart 2020 @ 10:44
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:38 schreef Tris het volgende:
Wat is er toch zo vreselijk mis met Italië? Klinkt haast nog enger dan verblijven in China.
veel oudjes
THEFXRmaandag 2 maart 2020 @ 10:46
quote:
1s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:41 schreef opgebaarde het volgende:

[..]

Zo ver ik begrijp, hebben de Nederlandse ziekenhuizen het al heel (te) druk. Dus even honderden patiënten testen en dus alle kamers voor een dag afsluiten. Dat lijkt mij al snel 'te grote aantallen'.

Als ik er naast zit. Hoor ik dat graag, maar ik ben er 100% van overtuigd dat hier alleen maar stuurlui staan
dus het virus protocol heeft nooit bestaan bij het RIVM en ook nooit geoefend
NaturalSciencemaandag 2 maart 2020 @ 10:47
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:43 schreef riazop het volgende:
Verwarring is totaal nu

’Stop met het ontsmetten van je bureau en je handen!’

https://www.telegraaf.nl/(...)-bureau-en-je-handen
En terecht.

Mensen die alles nu ontsmetten hebben het niet echt begrepen.
Als je je huidflora om zeep (haha) wilt helpen dan ben je ook je natuurlijke weerstand daar kwijt. Daarmee ontstaat de mogelijkheid voor niet lichaamseigen bacteriën en schimmels om de boel over te nemen.

Dat staat op zichzelf los van het corona virus. Maar als je eenmaal het corona virus hebt dan verdwijnt de weerstand in je luchtwegen... en wat je dan in ieder geval niet wilt is dat er lichaamsvreemde bacteriën vanaf je huid in je luchtwegen komen.... de voornaamste reden om een longontsteking op te lopen.

Daarnaast helpen al die desinfectie middeltjes niet tegen virussen.
VacaLocamaandag 2 maart 2020 @ 10:47
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:43 schreef riazop het volgende:
Verwarring is totaal nu

’Stop met het ontsmetten van je bureau en je handen!’

https://www.telegraaf.nl/(...)-bureau-en-je-handen
Ja laten we idd kappen met dat soort onzin.

Neem antibiotica bijvoorbeeld. In groot aantal landen, Frankrijk onder andere, neemt men voor elk klein kuchje of hoofdpijn antibiotica. Gevolg is een wapenwedloop met bacteriën die alleen maar resistenter worden.

Zou echt wereldwijd aan banden gelegd moeten worden.
Kapitein_Scheurbuikmaandag 2 maart 2020 @ 10:48
quote:
1s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:41 schreef opgebaarde het volgende:

[..]

Zo ver ik begrijp, hebben de Nederlandse ziekenhuizen het al heel (te) druk. Dus even honderden patiënten testen en dus alle kamers voor een dag afsluiten. Dat lijkt mij al snel 'te grote aantallen'.

Als ik er naast zit. Hoor ik dat graag, maar ik ben er 100% van overtuigd dat hier alleen maar stuurlui staan
Ja dan kun je inderdaad beter maar niet testen, even de andere kant op kijken, ze gewoon tussen de andere patiënten leggen en er maar het beste van hopen.

Dat er dan nu nog geen week na het eerste geval 2 ziekenhuizen reeds zijn gesloten is vast een stuk goedkoper en efficiënter dan een paar honderd mensen een test afnemen.
THEFXRmaandag 2 maart 2020 @ 10:48
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:43 schreef riazop het volgende:
Verwarring is totaal nu

’Stop met het ontsmetten van je bureau en je handen!’

https://www.telegraaf.nl/(...)-bureau-en-je-handen
de telegraf weer :') het zkh personeel trekt zich er niks van aan
riazopmaandag 2 maart 2020 @ 10:49
Vanavond wordt interessant

Niets doen lijkt voorlopig te leiden tot verdubbeling van aantal gevallen in 24 uur
Een beetje doen (Italie) leidt tot +60%
En draconisch doen (China) leidt tot + 4% (na 2 weken dan)
opgebaardemaandag 2 maart 2020 @ 10:49
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:46 schreef THEFXR het volgende:

[..]

dus het virus protocol heeft nooit bestaan bij het RIVM en ook nooit geoefend
Kans dat ik onzin lul is groter.
onlogischmaandag 2 maart 2020 @ 10:50
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 09:24 schreef KingRadler het volgende:
niemand verdiend een Griepje
@GGMM en ik denken erover om deze op een tegeltje te laten plaatsen en in ons FOK! kantoor te hangen :)
riazopmaandag 2 maart 2020 @ 10:50
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:48 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:

[..]

Ja dan kun je inderdaad beter maar niet testen, even de andere kant op kijken, ze gewoon tussen de andere patiënten leggen en er maar het beste van hopen.

was toch de RIVM strategie? Vooral GEEN paniek
heywoodumaandag 2 maart 2020 @ 10:50
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:49 schreef riazop het volgende:
Vanavond wordt interessant

Niets doen lijkt voorlopig te leiden tot verdubbeling van aantal gevallen in 24 uur
Een beetje doen (Italie) leidt tot +60%
En draconisch doen (China) leidt tot + 4% (na 2 weken dan)
Niet zoveel naar die percentages kijken, het is logisch dat dat in de loop der tijd minder wordt natuurlijk.
heywoodumaandag 2 maart 2020 @ 10:50
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:50 schreef onlogisch het volgende:

[..]

@:GGMM denken erover om deze op een tegeltje te laten plaatsen en in ons FOK! kantoor te hangen :)
@GGMM is meerdere mensen?
onlogischmaandag 2 maart 2020 @ 10:51
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:50 schreef heywoodu het volgende:

[..]

@:GGMM is meerdere mensen?
:( geëdit
Goudenkomkommermaandag 2 maart 2020 @ 10:52
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:49 schreef riazop het volgende:
Vanavond wordt interessant

Niets doen lijkt voorlopig te leiden tot verdubbeling van aantal gevallen in 24 uur
Een beetje doen (Italie) leidt tot +60%
En draconisch doen (China) leidt tot + 4% (na 2 weken dan)
Hoeveel clicks zou een rapper nu krijgen met een nummer over corona?
_Imaandag 2 maart 2020 @ 10:53
quote:
1s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:41 schreef opgebaarde het volgende:

[..]

Zo ver ik begrijp, hebben de Nederlandse ziekenhuizen het al heel (te) druk. Dus even honderden patiënten testen en dus alle kamers voor een dag afsluiten. Dat lijkt mij al snel 'te grote aantallen'.

Als ik er naast zit. Hoor ik dat graag, maar ik ben er 100% van overtuigd dat hier alleen maar stuurlui staan
Exact! Dus hoe denk je dan een hausse op te vangen door je testprotocollen heen stringent te houden. Je kan mij niet wijsmaken dat wij hier allemaal al de rekensom konden maken dat het hier al moest zijn toen ItaIië op slot ging en het RIVM geen idee had.

Heeft niets met stuurlui te maken. Zij wisten dit en hebben hier bewust voor gekozen. 5 weken de tijd gehad om alles punctueel voor te bereiden, feitelijke acties; nihil
Salinamaandag 2 maart 2020 @ 10:53
Is dit al genoemd eigenlijk? Hou het niet meer bij.

https://inews.co.uk/news/(...)owded-places-2005411

Coronavirus: World Health Organisation boss tells over-60s to avoid crowded areas


The head of the World Health Organisation has urged everyone over the age of 60 to avoid crowded areas including trains, buses and even supermarkets to prevent catching coronavirus.

Dr Tedros Adhanom Ghebreyesus also urged people in this age group to skip routine appointments at GP surgeries and in hospitals.

The WHO director general told his 500,000 Twitter followers: "If you are 60+, or have an underlying condition like cardiovascular disease, a respiratory condition or diabetes, you have a higher risk of developing severe #COVID19. Try to avoid crowded areas, or places where you might interact with people who are sick."
riazopmaandag 2 maart 2020 @ 10:53
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:50 schreef heywoodu het volgende:

[..]

Niet zoveel naar die percentages kijken, het is logisch dat dat in de loop der tijd minder wordt natuurlijk.
Als je nu weet dat als je NIX doet (NL) en het verdubbelt elke 24 uur, zou je misschien eens conclusies moeten trekken?
riazopmaandag 2 maart 2020 @ 10:54
Duitsland nu om 10.00 op 150 gevallen. Gisteravond waren dat er nog 129
riazopmaandag 2 maart 2020 @ 10:55
Frankrijk verbiedt alle schoolreizen vanaf morgen
Rewimomaandag 2 maart 2020 @ 10:55
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:37 schreef LTVDK het volgende:
6 nieuwe besmettingen in België

Er zijn zes nieuwe besmettingen met het nieuwe coronavirus in ons land. Dat heeft minister van Volksgezondheid Maggie De Block (Open VLD) gezegd op een persmoment. Het zijn allemaal patiënten die teruggekeerd zijn uit Italië. Sommigen blijven thuis in quarantaine, anderen zijn opgenomen in het ziekenhuis.

https://www.vrt.be/vrtnws/nl/2020/03/02/liveblog-corona/
En daar zit op zijn minst 1 arts bij. Vriend van ons moest vanmorgen naar het ziekenhuis maar afspraak is afgezegd omdat zijn arts (onlangs uit Italië teruggekeerd) Corona heeft.

Heb hem gevraagd of het ziekenhuis daar nu ook een lockdown krijgt maar dat wist hij niet.
opgebaardemaandag 2 maart 2020 @ 10:56
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:48 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:

[..]

Ja dan kun je inderdaad beter maar niet testen, even de andere kant op kijken, ze gewoon tussen de andere patiënten leggen en er maar het beste van hopen.

Dat er dan nu nog geen week na het eerste geval 2 ziekenhuizen reeds zijn gesloten is vast een stuk goedkoper en efficiënter dan een paar honderd mensen een test afnemen.
als je iedereen gaat testen en in quarantaine zet, heb je het al snel over duizenden mensen die allemaal minimaal twee weken in quarantaine moeten.

Dat is een enorme maatregel die jij noemt. Daarnaast moet er ook voorkomen worden dat er nieuwe besmettingen plaatsvinden. In een wereld waar even naar de andere kant van de wereld vliegen heel normaal is, is dat een enorme operatie. En deze operatie moet voor heel lange tijd uitgevoerd worden, want als dit virus überhaupt al uitsterft, moet je dit vasthouden totdat bijna alle landen het onder controle hebben.

En wellicht kan dit allemaal. Maar is dit virus dat waard? Ik loop het liever ook niet op, maar weegt het op tegen de 'baten'?
Jor_Diimaandag 2 maart 2020 @ 10:56
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:55 schreef riazop het volgende:
Frankrijk verbiedt alle schoolreizen vanaf morgen
Dit soort draconische maatregelen in ons land: hoe lang denken jullie dat dit nog op zich laat wachten?
Salinamaandag 2 maart 2020 @ 10:58
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:56 schreef Jor_Dii het volgende:

[..]

Dit soort draconische maatregelen in ons land: hoe lang denken jullie dat dit nog op zich laat wachten?
Te lang, gezien onze incompetente, besluiteloze bestuurders. Elke dag is te lang.
Tijnmaandag 2 maart 2020 @ 10:58
quote:
1s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:56 schreef opgebaarde het volgende:

[..]

als je iedereen gaat testen en in quarantaine zet, heb je het al snel over duizenden mensen die allemaal minimaal twee weken in quarantaine moeten.

Dat is een enorme maatregel die jij noemt. Daarnaast moet er ook voorkomen worden dat er nieuwe besmettingen plaatsvinden. In een wereld waar even naar de andere kant van de wereld vliegen heel normaal is, is dat een enorme operatie. En deze operatie moet voor heel lange tijd uitgevoerd worden, want als dit virus überhaupt al uitsterft, moet je dit vasthouden totdat bijna alle landen het onder controle hebben.

En wellicht kan dit allemaal. Maar is dit virus dat waard? Ik loop het liever ook niet op, maar weegt het op tegen de 'baten'?
Niks doen, het virus z'n gang laten gaan en straks met duizenden zieken zitten, is ook niet echt goedkoop, he.
KingRadlermaandag 2 maart 2020 @ 10:59
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:55 schreef riazop het volgende:
Frankrijk verbiedt alle schoolreizen vanaf morgen
Dit moeten ze in Nederland ook doen / RIVM zag het weer als een griepje ze nemen het niet serieus
Kapitein_Scheurbuikmaandag 2 maart 2020 @ 10:59
quote:
1s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:56 schreef opgebaarde het volgende:

[..]

als je iedereen gaat testen en in quarantaine zet, heb je het al snel over duizenden mensen die allemaal minimaal twee weken in quarantaine moeten.

Dat is een enorme maatregel die jij noemt. Daarnaast moet er ook voorkomen worden dat er nieuwe besmettingen plaatsvinden. In een wereld waar even naar de andere kant van de wereld vliegen heel normaal is, is dat een enorme operatie. En deze operatie moet voor heel lange tijd uitgevoerd worden, want als dit virus überhaupt al uitsterft, moet je dit vasthouden totdat bijna alle landen het onder controle hebben.

En wellicht kan dit allemaal. Maar is dit virus dat waard? Ik loop het liever ook niet op, maar weegt het op tegen de 'baten'?
Je hoeft niet iedereen te testen. Maar nu worden mensen met longklachten niet getest en behandeld als andere patiënten.

In het buitenland kan men ook complete steden afsluiten maar een paar testjes afnemen zouden we hier niet kunnen.

Het probleem is dat we hier eerst kijken wat het kost en zo'n testje is toch wel erg duur.
opgebaardemaandag 2 maart 2020 @ 10:59
quote:
2s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:58 schreef Tijn het volgende:

[..]

Niks doen, het virus z'n gang laten gaan en straks met duizenden zieken zitten, is ook niet echt goedkoop, he.
Dat gebeurt gelukkig ook niet
THEFXRmaandag 2 maart 2020 @ 11:00
quote:
1s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:56 schreef opgebaarde het volgende:

[..]

als je iedereen gaat testen en in quarantaine zet, heb je het al snel over duizenden mensen die allemaal minimaal twee weken in quarantaine moeten.

Dat is een enorme maatregel die jij noemt. Daarnaast moet er ook voorkomen worden dat er nieuwe besmettingen plaatsvinden. In een wereld waar even naar de andere kant van de wereld vliegen heel normaal is, is dat een enorme operatie. En deze operatie moet voor heel lange tijd uitgevoerd worden, want als dit virus überhaupt al uitsterft, moet je dit vasthouden totdat bijna alle landen het onder controle hebben.

En wellicht kan dit allemaal. Maar is dit virus dat waard? Ik loop het liever ook niet op, maar weegt het op tegen de 'baten'?
wij wonen te dicht op elkaar om maatregelen te nemen
riazopmaandag 2 maart 2020 @ 11:01
quote:
1s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:56 schreef opgebaarde het volgende:

[..]

als je iedereen gaat testen en in quarantaine zet, heb je het al snel over duizenden mensen die allemaal minimaal twee weken in quarantaine moeten.

Dat is een enorme maatregel die jij noemt. Daarnaast moet er ook voorkomen worden dat er nieuwe besmettingen plaatsvinden. In een wereld waar even naar de andere kant van de wereld vliegen heel normaal is, is dat een enorme operatie. En deze operatie moet voor heel lange tijd uitgevoerd worden, want als dit virus überhaupt al uitsterft, moet je dit vasthouden totdat bijna alle landen het onder controle hebben.

En wellicht kan dit allemaal. Maar is dit virus dat waard? Ik loop het liever ook niet op, maar weegt het op tegen de 'baten'?
Als je niets doet verdubbelt het zo lijkt het

Nederland
1 feb: 10 gevallen
14 feb : 80.000 gevallen

Wil je dat?
Tijnmaandag 2 maart 2020 @ 11:01
quote:
1s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:59 schreef opgebaarde het volgende:

[..]

Dat gebeurt gelukkig ook niet
Wat we doen is allemaal reactief. Er zijn bijna geen preventieve maatregelen, dus dat virus verspreid zich vrolijk verder.
mokkiemokmaandag 2 maart 2020 @ 11:01
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:58 schreef Salina het volgende:

[..]

Te lang, gezien onze incompetente, besluiteloze bestuurders. Elke dag is te lang.
ik hoop juist dat dit uberhaupt niet gaat gebeuren. te drastisch en te veel paniek. hele economie zal instorten als alle landen dit soort maatregelen gaan treffen.
vosssmaandag 2 maart 2020 @ 11:01
quote:
1s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:59 schreef opgebaarde het volgende:

[..]

Dat gebeurt gelukkig ook niet
Gequote om over anderhalf a twee weken op terug te komen. :7
Jor_Diimaandag 2 maart 2020 @ 11:02
quote:
19s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:01 schreef mokkiemok het volgende:

[..]

ik hoop juist dat dit uberhaupt niet gaat gebeuren. te drastisch en te veel paniek. hele economie zal instorten als alle landen dit soort maatregelen gaan treffen.
Economieën zijn al aan het instorten as we speak.
mokkiemokmaandag 2 maart 2020 @ 11:03
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:02 schreef Jor_Dii het volgende:

[..]

Economieën zijn al aan het instorten as we speak.
omdat er alleen maar reactief gehandeld wordt. er moeten preventieve maatregelen zodat het sneller onder controle kan worden gebracht. nu loop je met een zakdoekje achter het virus aan, om een ieders neus te vegen.
KingRadlermaandag 2 maart 2020 @ 11:04
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:02 schreef Jor_Dii het volgende:

[..]

Economieën zijn al aan het instorten as we speak.
dat valt wel mee de beursen zijn weer aan het stijgen
miss_slymaandag 2 maart 2020 @ 11:05
11e besmetting bevestigd, broer van man in Loon op Zand.
Starhoppermaandag 2 maart 2020 @ 11:05
opgebaardemaandag 2 maart 2020 @ 11:05
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 10:59 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:

[..]

Je hoeft niet iedereen te testen. Maar nu worden mensen met longklachten niet getest en behandeld als andere patiënten.

In het buitenland kan men ook complete steden afsluiten maar een paar testjes afnemen zouden we hier niet kunnen.

Het probleem is dat we hier eerst kijken wat het kost en zo'n testje is toch wel erg duur.
In het buitenland zijn 'twee steden' afgesloten. In die twee gebieden zijn enorm veel besmettingen.

Al die andere honderden besmettingen daar zijn geen steden/dorpen/straten afgesloten.
Revolution-NLmaandag 2 maart 2020 @ 11:06
quote:
19s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:03 schreef mokkiemok het volgende:

[..]

omdat er alleen maar reactief gehandeld wordt. er moeten preventieve maatregelen zodat het sneller onder controle kan worden gebracht. nu loop je met een zakdoekje achter het virus aan, om een ieders neus te vegen.
De vraag is of het middel (bestrijding) niet erger is dan de kwaal (een virus wat een fractie dodelijker is dan de griep)

Hysterisch gedoe, het is niet ebola wat losgebroken is.
Tijnmaandag 2 maart 2020 @ 11:06
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:05 schreef miss_sly het volgende:
11e besmetting bevestigd, broer van man in Loon op Zand.
En daarbij zijn nog niet de gevallen in het Maasstad ziekenhuis en Nike Hilversum meegerekend.
Maver24maandag 2 maart 2020 @ 11:06
Rivm tweet, dat lijstje wat rond gaat op twitter is fake
Salinamaandag 2 maart 2020 @ 11:06
quote:
19s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:01 schreef mokkiemok het volgende:

[..]

ik hoop juist dat dit uberhaupt niet gaat gebeuren. te drastisch en te veel paniek. hele economie zal instorten als alle landen dit soort maatregelen gaan treffen.
Hele economie gaat instorten als er een paar schoolreizen worden afgelast/verboden, scholieren en studenten een week (of twee) thuis moeten blijven, een paar evenementen worden afgelast en sportwedstrijden zonder publiek worden gespeeld?

Dat zal wel meevallen hoor.
NaturalSciencemaandag 2 maart 2020 @ 11:07
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:05 schreef miss_sly het volgende:
11e besmetting bevestigd, broer van man in Loon op Zand.
Dit was 3 uur geleden al bevestigd op de NOS.... gek genoeg nog niet veel over gelezen in het nieuws.
Jor_Diimaandag 2 maart 2020 @ 11:07
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:04 schreef KingRadler het volgende:

[..]

dat valt wel mee de beursen zijn weer aan het stijgen
Volgens mij vergeten veel mensen dat hier in Europa pas een week of 2 echt om zich heen slaat, dit is pas het begin..
Guanabanamaandag 2 maart 2020 @ 11:07
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 07:58 schreef Goudenkomkommer het volgende:

[..]

Je zal maar in een flat wonen en op liftknopjes moeten drukken :X
Ik doe het met mijn sleutel.

Late reactie, maar oke. :+
Goudenkomkommermaandag 2 maart 2020 @ 11:08
quote:
3s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:07 schreef Guanabana het volgende:

[..]

Ik doe het met mijn sleutel.

Late reactie, maar oke. :+
Maakt niks uit
Ik probeerde mee te doen met de doemdenkers maar ik kan het niet volhouden
opgebaardemaandag 2 maart 2020 @ 11:08
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:01 schreef riazop het volgende:

[..]

Als je niets doet verdubbelt het zo lijkt het

Nederland
1 feb: 10 gevallen
14 feb : 80.000 gevallen

Wil je dat?
Die 80.000 heeft een nul teveel toch? :+

Hoeveel besmettingen in China, sinds begin december?

Edit: oeps
Tyr80maandag 2 maart 2020 @ 11:08
quote:
Niet naar de Praxis? Jezus wat is mijn Duits slecht...

Wel weinig gedownplay daar, I like it.
opgebaardemaandag 2 maart 2020 @ 11:10
quote:
2s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:01 schreef Tijn het volgende:

[..]

Wat we doen is allemaal reactief. Er zijn bijna geen preventieve maatregelen, dus dat virus verspreid zich vrolijk verder.
Zeker waar. Stoort mij ook.
Evenstarmaandag 2 maart 2020 @ 11:12
Hebben dus al ruim twee weken besmette mensen rondlopen in het land, maar omdat het RIVM zulke prachtige regels hanteerde wisten wij het niet. Zelfs niet toen besmette personen op IC belandden.

Man man man, maar verder doet het RIVM het prima hoor volgens sommigen hier. Zolang er maar geen paniek is .....
Richestoragsmaandag 2 maart 2020 @ 11:14
De verhoudingen ernstige/serieuze gevallen en doden per land is best merkwaardig.

Duitsland 150 cases nu, 2 kritiek/ernstig en 0 doden. Italië 1.7k, 41 doden en 140 ernstig. Iran bijna 1k, 55 doden en 0 ernstig. ZK nu 4.3k, 26 doden en 27 kritiek/ ernstig.

Duitsland heeft naar verhouding bijna 2 keer zoveel kritiek/ernstig als ZK (maar dat waren trouwens ook al oude patiënten), maar heeft weer meer dan 7 keer zo weinig kritiek/ernstige patiënten als Italië. Ook de doden verschillen heel erg per land.

Verklaringen?

Niet één type virus?
Verschillende infectieclusters? Meer ouderen in Italië bijvoorbeeld.
Andere wijze van confirmed cases aanhouden waardoor de vergelijking mank gaat?
THEFXRmaandag 2 maart 2020 @ 11:14
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:12 schreef Kyran het volgende:
Hebben dus al ruim twee weken besmette mensen rondlopen in het land, maar omdat het RIVM zulke prachtige regels hanteerde wisten wij het niet. Zelfs niet toen besmette personen op IC belandden.

Man man man, maar verder doet het RIVM het prima hoor volgens sommigen hier. Zolang er maar geen paniek is .....
ze zouden ontslagen moeten worden, beetje spelen met mensen levens
opgebaardemaandag 2 maart 2020 @ 11:14
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:12 schreef Kyran het volgende:
Hebben dus al ruim twee weken besmette mensen rondlopen in het land, maar omdat het RIVM zulke prachtige regels hanteerde wisten wij het niet. Zelfs niet toen besmette personen op IC belandden.

Man man man, maar verder doet het RIVM het prima hoor volgens sommigen hier. Zolang er maar geen paniek is .....
Ik hoor geen negatieve berichten van artsen over het RIVM...
THEFXRmaandag 2 maart 2020 @ 11:15
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:14 schreef Richestorags het volgende:
De verhoudingen ernstige/serieuze gevallen en doden per land is best merkwaardig.

Duitsland 150 cases nu, 2 kritiek/ernstig en 0 doden. Italië 1.7k, 41 doden en 140 ernstig. Iran bijna 1k, 55 doden en 0 ernstig. ZK nu 4.3k, 26 doden en 27 kritiek/ ernstig.

Duitsland heeft naar verhouding bijna 2 keer zoveel kritiek/ernstig als ZK (maar dat waren trouwens ook al oude patiënten), maar heeft weer meer dan 7 keer zo weinig kritiek/ernstige patiënten als Italië. Ook de doden verschillen heel erg per land.

Verklaringen?

Niet één type virus?
Verschillende infectieclusters? Meer ouderen in Italië bijvoorbeeld.
Andere wijze van confirmed cases aanhouden waardoor de vergelijking mank gaat?
virus heeft zich idd al gemuteerd
mokkiemokmaandag 2 maart 2020 @ 11:15
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:06 schreef Revolution-NL het volgende:

[..]

De vraag is of het middel (bestrijding) niet erger is dan de kwaal (een virus wat een fractie dodelijker is dan de griep)

Hysterisch gedoe, het is niet ebola wat losgebroken is.
ik zei het vanmorgen nog, lijkt wel of de pest is uitgebroken
mokkiemokmaandag 2 maart 2020 @ 11:15
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:06 schreef Salina het volgende:

[..]

Hele economie gaat instorten als er een paar schoolreizen worden afgelast/verboden, scholieren en studenten een week (of twee) thuis moeten blijven, een paar evenementen worden afgelast en sportwedstrijden zonder publiek worden gespeeld?

Dat zal wel meevallen hoor.
ouders moeten vrij nemen als de scholen dicht gaan. om maar een voorbeeld te noemen
hollandia02maandag 2 maart 2020 @ 11:15
vandaag vermoed ik stuk of 7 nieuwe gevallen
DombohetOlifantje1maandag 2 maart 2020 @ 11:16
Zes nieuwe besmettingen op 1 dag.

WAT DOEN ZE IN BELGIE.

RIVMGODEN _O_
riazopmaandag 2 maart 2020 @ 11:16
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:16 schreef DombohetOlifantje1 het volgende:
Zes nieuwe besmettingen op 1 dag.

WAT DOEN ZE IN BELGIE.

de dag is nog niet voorbij hoor
Lospedrosamaandag 2 maart 2020 @ 11:17
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:12 schreef Kyran het volgende:
Hebben dus al ruim twee weken besmette mensen rondlopen in het land, maar omdat het RIVM zulke prachtige regels hanteerde wisten wij het niet. Zelfs niet toen besmette personen op IC belandden.

Man man man, maar verder doet het RIVM het prima hoor volgens sommigen hier. Zolang er maar geen paniek is .....
RIVM doet het prima.
Deze speculaties en aantijgingen zijn niet nodig mijn inziens.
vosssmaandag 2 maart 2020 @ 11:17
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:14 schreef Richestorags het volgende:
Verklaringen?Niet één type virus?
Ik las vorige week ergens dat een geval uit Italië een andere DNA sequence had dan een geval uit China wat er op zou duiden dat er reeds een mutatie plaats gevonden had. Kan het bericht zo 123 ff niet terug vinden, maar dat was volgens mij wel een betrouwbare wetenschappelijke bron als ik me niet vergis.
DombohetOlifantje1maandag 2 maart 2020 @ 11:18
quote:
1s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:17 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]

RIVM doet het prima.
Deze speculaties en aantijgingen zijn niet nodig mijn inziens.
Nog iemand die het snapt. _O_

Godzijdank. Verwoog al een emigratie.
mokkiemokmaandag 2 maart 2020 @ 11:18
ze laten gewoon mondjesmaat besmette aantallen naar buiten vloeien om geen paniek te zaaien.
trein2000maandag 2 maart 2020 @ 11:18
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:14 schreef Richestorags het volgende:
De verhoudingen ernstige/serieuze gevallen en doden per land is best merkwaardig.

Duitsland 150 cases nu, 2 kritiek/ernstig en 0 doden. Italië 1.7k, 41 doden en 140 ernstig. Iran bijna 1k, 55 doden en 0 ernstig. ZK nu 4.3k, 26 doden en 27 kritiek/ ernstig.

Duitsland heeft naar verhouding bijna 2 keer zoveel kritiek/ernstig als ZK (maar dat waren trouwens ook al oude patiënten), maar heeft weer meer dan 7 keer zo weinig kritiek/ernstige patiënten als Italië. Ook de doden verschillen heel erg per land.

Verklaringen?

Niet één type virus?
Verschillende infectieclusters? Meer ouderen in Italië bijvoorbeeld.
Andere wijze van confirmed cases aanhouden waardoor de vergelijking mank gaat?
te kleine populatie voor een dergelijke conclusie.
riazopmaandag 2 maart 2020 @ 11:18
quote:
1s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:17 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]

RIVM doet het prima.
...
2 ziekenhuizen op slot pas
trein2000maandag 2 maart 2020 @ 11:18
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:15 schreef THEFXR het volgende:

[..]

virus heeft zich idd al gemuteerd
bron?
Evenstarmaandag 2 maart 2020 @ 11:19
quote:
1s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:17 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]

RIVM doet het prima.
Deze speculaties en aantijgingen zijn niet nodig mijn inziens.
Ze doen het prima ja? Ze missen twee patiënten die dagen lang op een IC liggen met klachten die horen bij het virus.

Ze wisten dat het er aan zat te komen, ze wisten wat de klachten waren, maar toch werd er niet getest, want ze waren arrogant genoeg om te denken dat ze patiënt zero wel zouden vinden voordat het te laat was.
Zamaandag 2 maart 2020 @ 11:20
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:06 schreef Maver24 het volgende:
Rivm tweet, dat lijstje wat rond gaat op twitter is fake
Dat zeiden ze ook over de eerste Nederlandse corona besmetting in Noord Brabant.
Salinamaandag 2 maart 2020 @ 11:20
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:19 schreef Kyran het volgende:

[..]

Ze doen het prima ja? Ze missen twee patiënten die dagen lang op een IC liggen met klachten die horen bij het virus.

Ze wisten dat het er aan zat te komen, ze wisten wat de klachten waren, maar toch werd er niet getest, want ze waren arrogant genoeg om te denken dat ze patiënt zero wel zouden vinden voordat het te laat was.
Laat zitten joh, voor- en tegenstanders van de aanpak van het RIVM vliegen elkaar al weken in de haren hier. Heeft geen zin.
speknekmaandag 2 maart 2020 @ 11:20
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:14 schreef Richestorags het volgende:
De verhoudingen ernstige/serieuze gevallen en doden per land is best merkwaardig.

Duitsland 150 cases nu, 2 kritiek/ernstig en 0 doden. Italië 1.7k, 41 doden en 140 ernstig. Iran bijna 1k, 55 doden en 0 ernstig. ZK nu 4.3k, 26 doden en 27 kritiek/ ernstig.

Duitsland heeft naar verhouding bijna 2 keer zoveel kritiek/ernstig als ZK (maar dat waren trouwens ook al oude patiënten), maar heeft weer meer dan 7 keer zo weinig kritiek/ernstige patiënten als Italië. Ook de doden verschillen heel erg per land.

Verklaringen?

Niet één type virus?
Verschillende infectieclusters? Meer ouderen in Italië bijvoorbeeld.
Andere wijze van confirmed cases aanhouden waardoor de vergelijking mank gaat?
In Italië waren het vooral kleine dorpjes waar veel ouderen wonen. In Duitsland zijn het jonge mensen die in Italië op vakantie waren.

Maar ZK heeft heel veel preventief getest. Iedereen die bij een bepaalde kerk hoorde waar iemand ziek was is getest. Dan vang je dus heel veel gevallen die normaal niet naar boven zouden komen. In Europa wordt er meer getest als er daadwerkelijk verdenkingen zijn. In Iran hebben ze waarschijnlijk zo'n tekort aan testen (en gezondheidszorg) dat überhaupt alleen de mogelijk terminale patiënten getest worden.
KingRadlermaandag 2 maart 2020 @ 11:20
slaan we niet een beetje door
Lonaamaandag 2 maart 2020 @ 11:20
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:20 schreef Za het volgende:

[..]

Dat zeiden ze ook over de eerste Nederlandse corona besmetting in Noord Brabant.
Een merel is een vogel, niet alle vogels zijn merels.
riazopmaandag 2 maart 2020 @ 11:21
In Belgie alle nieuwe gevallen italiegangers
mokkiemokmaandag 2 maart 2020 @ 11:21
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:20 schreef KingRadler het volgende:
slaan we niet een beetje door
ja een beetje wel
Evenstarmaandag 2 maart 2020 @ 11:21
Verder doet het RIVM het natuurlijk prima. We zijn maar 11 bekende gevallen verder, één ziekenhuis is helemaal dicht en één ziekenhuis heeft IC gesloten.

11 gevallen nog maar .... en al zulke consequenties, maar het RIVM doet het prima hoor _O-
THEFXRmaandag 2 maart 2020 @ 11:21
mokkiemokmaandag 2 maart 2020 @ 11:22
quote:
2s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:20 schreef Lonaa het volgende:

[..]

Een merel is een vogel, niet alle vogels zijn merels.
alle merels zijn vogels, niet alle vogels zijn merels.
Goudenkomkommermaandag 2 maart 2020 @ 11:22
quote:
19s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:18 schreef mokkiemok het volgende:
ze laten gewoon mondjesmaat besmette aantallen naar buiten vloeien om geen paniek te zaaien.
Ze liegen ons voor
Grrrr RIVM :(
mokkiemokmaandag 2 maart 2020 @ 11:23
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:21 schreef Kyran het volgende:
Verder doet het RIVM het natuurlijk prima. We zijn maar 11 bekende gevallen verder, één ziekenhuis is helemaal dicht en één ziekenhuis heeft IC gesloten.

11 gevallen nog maar .... en al zulke consequenties, maar het RIVM doet het prima hoor _O-
als je heel nederland een zelftest zou laten doen heb je het waarschijnlijk al over honderden.
hollandia02maandag 2 maart 2020 @ 11:23
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:21 schreef Kyran het volgende:
Verder doet het RIVM het natuurlijk prima. We zijn maar 11 bekende gevallen verder, één ziekenhuis is helemaal dicht en één ziekenhuis heeft IC gesloten.

11 gevallen nog maar .... en al zulke consequenties, maar het RIVM doet het prima hoor _O-
Achja, soms vergeten we met zijn allen dat het ook gewoon mensen zijn die geen flauw idee hebben waar ze mee te maken hebben :)
THEFXRmaandag 2 maart 2020 @ 11:24
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:18 schreef trein2000 het volgende:

[..]

bron?
China's health minister, Ma Xiaowei, recently told reporters there is evidence it's already mutated into a stronger variation that is able to spread more easily among humans.
https://www.cnbc.com/2020(...)rent-data-shows.html
Sunri5emaandag 2 maart 2020 @ 11:24
erikhouben twitterde op maandag 02-03-2020 om 09:35:03 Het aantal herstelde mensen van het coronavirus (groen) is inmiddels meer dan 50%.En de groei in het aantal besmettingen (oranje en geel) lijkt eruit.De paniekzaaierij (niet in de grafiek) in veel media blijft, o.a. omdat dat heel veel clicks en kijkers, en dus geld oplevert. https://t.co/ioJqjC5jBK reageer retweet
Tyr80maandag 2 maart 2020 @ 11:25
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:23 schreef hollandia02 het volgende:

[..]

Achja, soms vergeten we met zijn allen dat het ook gewoon mensen zijn die geen flauw idee hebben waar ze mee te maken hebben :)
Dan draai de geldkraan maar dicht.
Evenstarmaandag 2 maart 2020 @ 11:25
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:23 schreef hollandia02 het volgende:

[..]

Achja, soms vergeten we met zijn allen dat het ook gewoon mensen zijn die geen flauw idee hebben waar ze mee te maken hebben :)
Ze hadden weken om voor te bereiden. Ze zijn hiervoor opgeleid en ze weten echt wel wat ze aan het doen zijn. Probleem is het gebrek van daadkracht. Typisch Nederlands polderen om maar niemand voor de kop te stoten, zodat uiteindelijk iedereen maar de lul is.
mokkiemokmaandag 2 maart 2020 @ 11:26
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:24 schreef Sunri5e het volgende:
erikhouben twitterde op maandag 02-03-2020 om 09:35:03 Het aantal herstelde mensen van het coronavirus (groen) is inmiddels meer dan 50%.En de groei in het aantal besmettingen (oranje en geel) lijkt eruit.De paniekzaaierij (niet in de grafiek) in veel media blijft, o.a. omdat dat heel veel clicks en kijkers, en dus geld oplevert. https://t.co/ioJqjC5jBK reageer retweet
de media verdraaid nieuws voor meer sensatie? verrassend
#ANONIEMmaandag 2 maart 2020 @ 11:26
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:22 schreef Goudenkomkommer het volgende:

[..]

Ze liegen ons voor
Grrrr RIVM :(
Als dat zo zou zijn dat is het met een goede reden wat mij betreft. Of heb je liever dat gezonde mensen elkaar de harses in slaan voor een blikje leverpastei bij de plaatstelijke jan linders?

Overigens denk ik niet dat het RIVM/de overheid hier op regisseert. Er lijken vooral dingen te overkomen en te verrassen.
byahmaandag 2 maart 2020 @ 11:26
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:24 schreef Sunri5e het volgende:
erikhouben twitterde op maandag 02-03-2020 om 09:35:03 Het aantal herstelde mensen van het coronavirus (groen) is inmiddels meer dan 50%.En de groei in het aantal besmettingen (oranje en geel) lijkt eruit.De paniekzaaierij (niet in de grafiek) in veel media blijft, o.a. omdat dat heel veel clicks en kijkers, en dus geld oplevert. https://t.co/ioJqjC5jBK reageer retweet
Danku, het begint echt een self-fulfilling prophecy te worden dit..
Maver24maandag 2 maart 2020 @ 11:26
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:24 schreef Sunri5e het volgende:
erikhouben twitterde op maandag 02-03-2020 om 09:35:03 Het aantal herstelde mensen van het coronavirus (groen) is inmiddels meer dan 50%.En de groei in het aantal besmettingen (oranje en geel) lijkt eruit.De paniekzaaierij (niet in de grafiek) in veel media blijft, o.a. omdat dat heel veel clicks en kijkers, en dus geld oplevert. https://t.co/ioJqjC5jBK reageer retweet
Ooow
Lonaamaandag 2 maart 2020 @ 11:27
RIVMkritiek kan hier COR / De amateurs van het RIVM
speknekmaandag 2 maart 2020 @ 11:27
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:19 schreef Kyran het volgende:

[..]

Ze doen het prima ja? Ze missen twee patiënten die dagen lang op een IC liggen met klachten die horen bij het virus.

Ze wisten dat het er aan zat te komen, ze wisten wat de klachten waren, maar toch werd er niet getest, want ze waren arrogant genoeg om te denken dat ze patiënt zero wel zouden vinden voordat het te laat was.
Ik denk dat veel kritiek op het RIVM voortkomt uit een verkeerd begrip wat er hier gebeurt.

Het RIVM, lijkt mij, is allang niet meer bezig met containment. De geest is uit de fles. In China hebben ze een complete stad van 11 miljoen mensen hermetisch afgesloten en het is toch verspreid naar de rest van de wereld. De analogie zou zijn Nederland hermetisch af te sluiten, maar dat kan niet, maakt de kuur erger dan de kwaal, en uiteindelijk zou he waarschijnlijk toch niet succesvol zijn.

Het lijkt me wat het RIVM doet (en andere westerse landen) is het virus trachten te vertragen. Zorgen dat het de ziekenhuizen niet overspoelt en in de tussentijd wachten op virusremmers en een vaccin. Ze zijn niet op zoek naar patient zero. Er is geen patient zero nu het al zo wijd verspreid is.

Bij dat beleid past niet mensen in Hazmatsuits die complete steden afsluiten, en iedereen die testkits thuiskrijgt, ookal zijn dat misschien de beelden waar je op zou hopen.
#ANONIEMmaandag 2 maart 2020 @ 11:27
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:24 schreef Sunri5e het volgende:
erikhouben twitterde op maandag 02-03-2020 om 09:35:03 Het aantal herstelde mensen van het coronavirus (groen) is inmiddels meer dan 50%.En de groei in het aantal besmettingen (oranje en geel) lijkt eruit.De paniekzaaierij (niet in de grafiek) in veel media blijft, o.a. omdat dat heel veel clicks en kijkers, en dus geld oplevert. https://t.co/ioJqjC5jBK reageer retweet
Aha, nou jongens, bel die zuid-koreanen maar, dat ziekenhuis is nergens voor nodig, was gewoon voor de clicks

ah

slim man

ik wil ook zo'n groot brein
riazopmaandag 2 maart 2020 @ 11:28
quote:
1s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:26 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:

[..]



Overigens denk ik niet dat het RIVM/de overheid hier op regisseert.
Het is andersom.

De RIVM heeft maar 1 missie gekregen en dat is "geen paniek"
Toefjesmaandag 2 maart 2020 @ 11:29
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:19 schreef Kyran het volgende:

[..]

Ze doen het prima ja? Ze missen twee patiënten die dagen lang op een IC liggen met klachten die horen bij het virus.

Ze wisten dat het er aan zat te komen, ze wisten wat de klachten waren, maar toch werd er niet getest, want ze waren arrogant genoeg om te denken dat ze patiënt zero wel zouden vinden voordat het te laat was.
Is bij de griep ook heel gewoon, dat 2 op de 12 op de IC komt te liggen.
Salinamaandag 2 maart 2020 @ 11:30
Portugal eindelijk van de partij. *O*

https://www.jn.pt/naciona(...)-porto-11876530.html
https://news.trust.org/item/20200302093300-b8ih6
_Imaandag 2 maart 2020 @ 11:30
BNODesk twitterde op maandag 02-03-2020 om 11:26:38 BREAKING: Iran reports 523 new cases of coronavirus and 11 new deaths, raising total to 1,501 cases and 66 dead https://t.co/eUoE2b20hL reageer retweet
Valt in Iran overigens niet mee.
syrotomaandag 2 maart 2020 @ 11:30
BNODesk twitterde op maandag 02-03-2020 om 11:26:38 BREAKING: Iran reports 523 new cases of coronavirus and 11 new deaths, raising total to 1,501 cases and 66 dead https://t.co/eUoE2b20hL reageer retweet
Gaat goed fout overal, exponentiële toenames
Sunri5emaandag 2 maart 2020 @ 11:31
quote:
Nou wat een feest zeg :O
riazopmaandag 2 maart 2020 @ 11:31
Duitsland

- Eerste geval in Berlijn
- Keulen sluit haar gevangenis af van buitenwereld
- Duitse regering komt vanmiddag bij elkaar over corona
Eyjafjallajoekullmaandag 2 maart 2020 @ 11:31
quote:
19s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:26 schreef mokkiemok het volgende:

[..]

de media verdraaid nieuws voor meer sensatie? verrassend
Ook wel verrassend dat we opeens wel de chinese cijfers geloven. Want daar komen vrijwel al die recoveries vandaan. Ik dacht dat iedereen het er wel over eens was dat het belachelijk is die cijfers uit China.
Durmadamaandag 2 maart 2020 @ 11:31
quote:
En dat vind jij fijn? :')
hollandia02maandag 2 maart 2020 @ 11:32
Iran is goed de pineut,

net als Zuid Korea, Duitsland, Frankrijk, Italië..
#ANONIEMmaandag 2 maart 2020 @ 11:32
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:28 schreef riazop het volgende:

[..]

Het is andersom.

De RIVM heeft maar 1 missie gekregen en dat is "geen paniek"
Waar ik het volstrekt mee eens ben. Maar ik denk toch niet dat er sprake is van regie. Geen paniek past niet met in aller ijl afgesloten ziekenhuizen, domme uitspraken over carnaval en onduidelijke persconferenties. Daarmee wakker je eerder onrust aan.
Haagsmaandag 2 maart 2020 @ 11:33
Ik was net even in de supermarkt, hele meters pasta leeg zeg. Doe toch normaal mensen :')
Salinamaandag 2 maart 2020 @ 11:33
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:31 schreef Durmada het volgende:

[..]

En dat vind jij fijn? :')
Alles samen delen.

Was toch alleen maar een kwestie van tijd trouwens.

Wees ergens maar blij dat ze gevallen hebben, dat betekent dat ze daar uberhaupt testen en alert zijn!
#ANONIEMmaandag 2 maart 2020 @ 11:33
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:30 schreef syroto het volgende:
BNODesk twitterde op maandag 02-03-2020 om 11:26:38 BREAKING: Iran reports 523 new cases of coronavirus and 11 new deaths, raising total to 1,501 cases and 66 dead https://t.co/eUoE2b20hL reageer retweet
Gaat goed fout overal, exponentiële toenames
De oliezetpillen werken niet
mokkiemokmaandag 2 maart 2020 @ 11:33
zijn mensen echt aan het hamsteren in de supermarkten?
Durmadamaandag 2 maart 2020 @ 11:34
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:33 schreef haags_kwartiertje het volgende:
Ik was net even in de supermarkt, hele meters pasta leeg zeg. Doe toch normaal mensen :')
Bij ons ligt alles er nog, ik woon in een normale buurt. :)
Eyjafjallajoekullmaandag 2 maart 2020 @ 11:34
quote:
1s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:33 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:

[..]

De oliezetpillen werken niet
Misschien wel de reden van het hoge aantal doden :')
Goudenkomkommermaandag 2 maart 2020 @ 11:34
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:31 schreef Durmada het volgende:

[..]

En dat vind jij fijn? :')
Daar zijn veel users hier die gewoon hopen dat alles helemaal misgaat
Net zoals wanneer er een steek/schietpartij is, dan hopen ze meteen op terrorisme
#ANONIEMmaandag 2 maart 2020 @ 11:34
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:31 schreef riazop het volgende:
Duitsland

- Eerste geval in Berlijn
- Keulen sluit haar gevangenis af van buitenwereld
- Duitse regering komt vanmiddag bij elkaar over corona
:D
Durmadamaandag 2 maart 2020 @ 11:34
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:33 schreef Salina het volgende:

[..]

Alles samen delen.

Was toch alleen maar een kwestie van tijd trouwens.

Wees ergens maar blij dat ze gevallen hebben, dat betekent dat ze daar uberhaupt testen en alert zijn!
Ik lig er niet wakker van, maar juichen is weer een ander uiterste.
StephanLmaandag 2 maart 2020 @ 11:34
quote:
19s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:33 schreef mokkiemok het volgende:
zijn mensen echt aan het hamsteren in de supermarkten?
Ja. Handzeep op. Rijst 4,5 kilo zakken op :D
Eyjafjallajoekullmaandag 2 maart 2020 @ 11:35
quote:
19s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:33 schreef mokkiemok het volgende:
zijn mensen echt aan het hamsteren in de supermarkten?
China heeft natuurlijk wel het virus (naar eigen zeggen) onder controle gekregen met enorme lockdowns. Vraag is of wij dat ook gaan doen. Als dat de enige manier is, is wat voedsel inslaan niet zo heel gek natuurlijk.
#ANONIEMmaandag 2 maart 2020 @ 11:35
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:34 schreef Goudenkomkommer het volgende:

[..]

Daar zijn veel users hier die gewoon hopen dat alles helemaal misgaat
Net zoals wanneer er een steek/schietpartij is, dan hopen ze meteen op terrorisme
"Veel users"

Er is maar 1 die een *O* plaatst.

Donder gewoon op met je stemmingmakerij.
Durmadamaandag 2 maart 2020 @ 11:35
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:34 schreef Goudenkomkommer het volgende:

[..]

Daar zijn veel users hier die gewoon hopen dat alles helemaal misgaat
Net zoals wanneer er een steek/schietpartij is, dan hopen ze meteen op terrorisme
Daar heb je een goed punt inderdaad.
mokkiemokmaandag 2 maart 2020 @ 11:35
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:34 schreef StephanL het volgende:

[..]

Ja. Handzeep op. Rijst 4,5 kilo zakken op :D
belachelijk zeg
Grrrrrrrrmaandag 2 maart 2020 @ 11:35
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:33 schreef haags_kwartiertje het volgende:
Ik was net even in de supermarkt, hele meters pasta leeg zeg. Doe toch normaal mensen :')
Ik ben er ook op gaan letten maar heb hier nog geen sporen van hamsteren gezien.
Salinamaandag 2 maart 2020 @ 11:35
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:34 schreef Durmada het volgende:

[..]

Ik lig er niet wakker van, maar juichen is weer een ander uiterste.
Juichen van mij was inderdaad wat overtrokken. Je hebt gelijk.
Durmadamaandag 2 maart 2020 @ 11:36
quote:
19s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:35 schreef mokkiemok het volgende:

[..]

belachelijk zeg
Handzeep is bij ons trouwens wel overal op :')
mokkiemokmaandag 2 maart 2020 @ 11:36
quote:
2s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:35 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:

[..]

China heeft natuurlijk wel het virus (naar eigen zeggen) onder controle gekregen met enorme lockdowns. Vraag is of wij dat ook gaan doen. Als dat de enige manier is, is wat voedsel inslaan niet zo heel gek natuurlijk.
ja want ze gaan bij lockdowns hele steden laten verhongeren. doe toch niet zo achterlijk zeg
#ANONIEMmaandag 2 maart 2020 @ 11:36
quote:
19s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:33 schreef mokkiemok het volgende:
zijn mensen echt aan het hamsteren in de supermarkten?
Die zijn er bij inderdaad. Maar het is lang niet zo dramatisch als deze personen elkaar lopen wijsmaken. Bij mijn laatste supermarktbezoek waren de schappen rijkelijk gevuld en was er sprake van een normale drukte.
Sapstengelmaandag 2 maart 2020 @ 11:36
quote:
2s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:35 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:

[..]

China heeft natuurlijk wel het virus (naar eigen zeggen) onder controle gekregen met enorme lockdowns. Vraag is of wij dat ook gaan doen. Als dat de enige manier is, is wat voedsel inslaan niet zo heel gek natuurlijk.
Nederland gaat dat nooit doen want "de economie" en zijn ze ook al te laat mee.
mokkiemokmaandag 2 maart 2020 @ 11:36
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:36 schreef Durmada het volgende:

[..]

Handzeep is bij ons trouwens wel overal op :')
want dat gaat ook zo snel op :')
hoelang doet een gezin van 4 gemiddeld met een zeep pompje
Evenstarmaandag 2 maart 2020 @ 11:37
quote:
1s.gif Op maandag 2 maart 2020 11:27 schreef speknek het volgende:

[..]

Ik denk dat veel kritiek op het RIVM voortkomt uit een verkeerd begrip wat er hier gebeurt.

Het RIVM, lijkt mij, is allang niet meer bezig met containment. De geest is uit de fles. In China hebben ze een complete stad van 11 miljoen mensen hermetisch afgesloten en het is toch verspreid naar de rest van de wereld. De analogie zou zijn Nederland hermetisch af te sluiten, maar dat kan niet, maakt de kuur erger dan de kwaal, en uiteindelijk zou he waarschijnlijk toch niet succesvol zijn.

Het lijkt me wat het RIVM doet (en andere westerse landen) is het virus trachten te vertragen. Zorgen dat het de ziekenhuizen niet overspoelt en in de tussentijd wachten op virusremmers en een vaccin. Ze zijn niet op zoek naar patient zero. Er is geen patient zero nu het al zo wijd verspreid is.

Bij dat beleid past niet mensen in Hazmatsuits die complete steden afsluiten, en iedereen die testkits thuiskrijgt, ookal zijn dat misschien de beelden waar je op zou hopen.
Niks mis met het willen vertragen. Dat is juist een prima insteek, want helemaal tegenhouden doe je het niet. Ik heb ook echt niet de verwachting dat ze gebieden hermetisch gaan afsluiten etc.

Alleen als je de eerste patiënten mist, omdat je weigert om te testen, heb je dus keihard gefaald. De enige vorm van vetraging die er nu is het vertraging bij het bevestigen van het aantal besmette personen. Er zijn waarschijnlijk al tientallen besmettingen in het land. Als mensen al op 21 februari al dusdanig eklachten hebben gekregen dat ze opgenomen moeten worden zijn ze waarschijnlijk enige dagen ervoor al besmet. Patiënt zero mist nog steeds en wij hebben geen idee hoeveel mensen er besmet zijn geraakt.

Als ze het al missen al mensen onder hun neus met longontstekingen op een IC komen te liggen dan is de kans heel groot dat er tientallen mildere gevallen ook onbekend zijn gebleven. Je kan een virus niet vertragen als je beleid zo slap is.