quote:
Slagveld dreigt bij intocht Sinterklaas in Eindhoven
EINDHOVEN - De intocht van Sinterklaas in Eindhoven dreigt, net als vorig jaar, uit te lopen op een confrontatie tussen voor- en tegenstanders van zwarte piet.
Er zijn twee aanvragen gedaan voor demonstraties. Een van de anti-moslimorganisatie Pegida vóór zwarte piet en een van ‘Eindhoven kan het’, die is verbonden met de actiegroep Kick Out Zwarte Piet (KOZP).
De intocht is zaterdag 16 november. De gemeente Eindhoven is nu bezig met het opstellen van voorwaarden waar de demonstranten aan moeten voldoen. ,,Daar kunnen we nog niets over zeggen", zegt een woordvoerder van de gemeente.
Lastig parket
Leontine van Kollenburg, voorzitter van stichting Sint-Nicolaas, heeft gisteren uitvoerig overleg gehad met de gemeente over de intocht. Zij denkt dat maandag besluiten naar buiten kunnen komen die zijn gericht op het voorkomen van problemen. ,,Ik heb deze demonstranten niet in de hand, ik kan niet iedereen op één lijn krijgen. Ik zit nu in een heel lastig parket. Mijn focus is de komende twee weken gericht op een mooi feestje.”
‘Eindhoven kan het’ wil demonstreren op het 18 Septemberplein voor De Bijenkorf.Tijdens de intocht van vorig jaar stonden leden van KOZP langs de route voor de Catharinakerk. Voetbalsupporters van PSV begonnen onverwacht een tegenactie, waarbij zij schreeuwden en met voorwerpen gooiden. De politie moest de belaagde demonstranten onder bescherming weghalen.
Harde kern
Pegida, dat regelmatig in Eindhoven te vinden is voor anti-moslimdemonstraties, heeft bij de gemeente een aanvraag ingediend om actie te voeren vóór zwarte piet. Voorman Edwin Wagensveld zegt dat al meer dan tweehonderd leden van de harde kern PSV-supporters zich hebben aangemeld. Hij denkt dat dit aantal kan uitgroeien tot vijfhonderd man.
,,Wij willen op dezelfde plaats, aan dezelfde route en op dezelfde tijd demonstreren als Kick Out Zwarte Piet", zegt Wagensveld. ,,Wij komen niet om een kinderfeest te verstoren, maar om naast de mensen van KOZP te staan. Wij willen hun demonstratie voorkomen. Als zij niet komen, dan wij ook niet.”
Vuurwapens
Voor ‘Eindhoven kan het’, dat in het pietenprotest samen optrekt met KOZP, is de aangekondigde actie van Pegida geen reden om hun demonstratie af te blazen, zegt woordvoerder Stokely Dichtman. ,,Wij willen ons recht op vrijheid van meningsuiting verdedigen. Wij eisen dat de politie ons voor honderd procent beschermt.” Dichtman zegt dat er op de sociale media al veel bedreigingen worden geuit. ,,Er zijn foto's verschenen van mensen met vuurwapens, anderen willen dat we doodgeslagen worden.”
De dreigende escalatie is voor de groep ‘Eindhoven handhaaft zwarte piet’ wel reden om weg te blijven van de intocht. ,,We gaan geen slagveld aanrichten op een kinderfeestje", zegt oprichter John van de Vorst.
Roetveeg-pieten
KOZP blijft dit jaar weg uit gemeenten waar roetveeg-pieten opdraven, zoals bij de landelijke tv-intocht in Apeldoorn. Maar er zijn wel protesten aangekondigd in onder meer Eindhoven en Den Bosch waar nog wel zwarte of bruine pieten meelopen.
https://www.ed.nl/eindhov(...)gn=socialsharing_web
Femke fronst daar wat bij.quote:Op zondag 3 november 2019 00:06 schreef BoonDockSaint het volgende:
Straks kunnen we gelukkig allemaal meedoen met het gebrul uit de Moskeen
Zou je denken, maar ik las toch echt dat ons Femke not amused is.quote:Op zondag 3 november 2019 00:16 schreef Geerd het volgende:
[..]
Wou net zeggen die krijgt daar juist een natte sloot van![]()
![]()
![]()
![]()
Neuh, Pegida en PSV hooligans.quote:Op zondag 3 november 2019 00:20 schreef nogeenoudebekende het volgende:
Krijgen we nu blokeerbrabanders?
Ik heb mijn mening gegeven in dit topic en kan je verzekeren dat ik geen van beide benquote:
Not amused voor de bühne. In de praktijk gaat ze gewoon praten over het geluidsvolume, meer niet.quote:Op zondag 3 november 2019 00:21 schreef Stray_cat het volgende:
[..]
Zou je denken, maar ik las toch echt dat ons Femke not amused is.
Het is een publieke afkeuring, soort van en daar ben ik al blij mee. Kan een beginnetje zijn van....quote:Op zondag 3 november 2019 00:40 schreef SjoukjeHooynaayer het volgende:
[..]
Not amused voor de bühne. In de praktijk gaat ze gewoon praten over het geluidsvolume, meer niet.
Wat heeft dat er nou weer mee te maken?quote:Op zondag 3 november 2019 00:06 schreef BoonDockSaint het volgende:
Straks kunnen we gelukkig allemaal meedoen met het gebrul uit de Moskeen
Dit idd; daar wil je met je kinderen toch niet tussen staan..quote:Op zaterdag 2 november 2019 23:29 schreef Nikonlover het volgende:
Hopelijk worden alle demonstraties verboden. Triest dit.
Dat deden ze voorgaande jaren ook al. Samen met de NVU.quote:Op zondag 3 november 2019 02:58 schreef Hathor het volgende:
Pegida kaapt nu het sinterklaasfeest voor haar eigen agenda, om te janken.
Zwarte Piet symboliseert een moslim (Moor) die is overwonnen door de blanke christen (Bisschop NIcolaas). Door dit beeld verboden te maken gaan moslims streven naar dominantie over blanken.quote:Op zondag 3 november 2019 04:27 schreef KreKkeR het volgende:
[..]
Wat heeft dat er nou weer mee te maken?
Op zich mee eens. Maar dit zou niet moeten zijn OMDAT er door tegendemonstranten met geweld wordt gedreigd.quote:Op zondag 3 november 2019 11:49 schreef J.A.R.V.I.S. het volgende:
Gewoon KOZP weigeren en laten demonstreren een dag eerder of later, probleem opgelost.
Ik weet gelukkig wel welke zijde de me dan kiest. Hop, oprotten met die kneusjes die alles maar naar hun hand willen zetten. Het is Ons land, oprotten!quote:Op zondag 3 november 2019 12:17 schreef Twiitch het volgende:
Zet ze allemaal ergens op een veld buiten het centrum met een cordon ME'ers eromheen aub.
Ik kan mij vergissen, maar volgens mij vieren wij al tientallen jaren het sinterklaasfeest zonder incidenten? Het is begonnen toen die anti kliek op kwam zetten, en die anti kliek was de kliek die begon met doodsbedreigingen, geweldsdreiging waaronder tegen kinderen en ook het openlijke provoceren. Dus kap met provoceren om die anti's tussen kinderen te zetten om hun haat te ventileren, dan hoeven anderen daar ook niet op te reageren.quote:Op zondag 3 november 2019 12:15 schreef KreKkeR het volgende:
[..]
Op zich mee eens. Maar dit zou niet moeten zijn OMDAT er door tegendemonstranten met geweld wordt gedreigd.
Ja, met die denkwijze is elke vorm van protest en demonstratie chantage.quote:Op zondag 3 november 2019 12:25 schreef luxerobots het volgende:
KOZP protesteert niet als gemeenten Zwarte Piet veranderen naar een roetveegpiet.
Dat is dus gewoon chantage. Gemeenten willen geen trammelant, maar die was er sowieso nooit. Die ontstaat alleen als KOZP langskomt.
Met het grote verschil ten opzichte van een normale demonstratie, dat ze bij een feestje tussen de kinderen demonstreren.quote:Op zondag 3 november 2019 12:31 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Ja, met die denkwijze is elke vorm van protest en demonstratie chantage.
Nee, dat was toch echt de pro-kliek in de jaren 60.quote:Op zondag 3 november 2019 12:21 schreef J.A.R.V.I.S. het volgende:
[..]
Ik kan mij vergissen, maar volgens mij vieren wij al tientallen jaren het sinterklaasfeest zonder incidenten? Het is begonnen toen die anti kliek op kwam zetten, en die anti kliek was de kliek die begon met doodsbedreigingen, geweldsdreiging waaronder tegen kinderen en ook het openlijke provoceren.
KOZP heeft meermaals aangegeven pas tevreden te zijn en op te houden zodra het hele Sinterklaas feest is afgeschaft, Sinterklaas is volgens hun ook een racistische slavendrijver. Gezien het feest nooit never niet zal worden afgeschaft is het beter om KOZP niet tijdens intochten te laten demonstreren maar ervoor of erna. Het is zo simpel, voorkomt zoveel gezeik en problemen, ik vraag mij toch af waarom de politiek keer op keer KOZP toestemming geeft om te protesteren tussen de mensen die gewoon een leuk feest willen beleven.quote:Op zondag 3 november 2019 12:42 schreef Enchanter het volgende:
Gewoon zowel roetveegpieten als zwarte pieten mee laten lopen , dan zijn beide partijen tevreden
O nee , dat accepteert KOZP niet , want blackface , slavernij , racisme en zo :’)
Daarom gewoon beide groepen uit elkaar houden, KOZP kan voor de intocht of na de intocht protesteren, probleem opgelost. Het is echt niet zo moeilijk.quote:Op zondag 3 november 2019 12:48 schreef Kassamiep het volgende:
[..]
Nee, dat was toch echt de pro-kliek in de jaren 60.
De anti-kliek is vervolgens wel een stuk verder gegaan met in 2000 zelfs dreiging met aanslagen. Als schijnen de pro-pieten dat bij Dokkum ook te hebben gedaan.
Het is dus een gezellig zooitje geworden.
Terechte vraag.quote:Op zondag 3 november 2019 04:27 schreef KreKkeR het volgende:
[..]
Wat heeft dat er nou weer mee te maken?
Opmerkelijk dat dat bij andere Pegida-acties niet het geval was.quote:Op zaterdag 2 november 2019 23:29 schreef Nikonlover het volgende:
Voorman Edwin Wagensveld zegt dat al meer dan tweehonderd leden van de harde kern PSV-supporters zich hebben aangemeld
Hoezo ? Dankzij moslims telt PSV nog een beetje mee. Daar tegen protesteren zou dus nogal dom zijn.quote:Op zondag 3 november 2019 12:53 schreef Kopiko het volgende:
[..]
Opmerkelijk dat dat bij andere Pegida-acties niet het geval was.
Dit. De burgemeester kan vergunning geven voor een demonstratie op een ander tijdstip. Maar ze zullen wel weer zwichten voor de dictatuur van de gekleurden minderheid.quote:Op zondag 3 november 2019 12:48 schreef J.A.R.V.I.S. het volgende:
ik vraag mij toch af waarom de politiek keer op keer KOZP toestemming geeft om te protesteren tussen de mensen die gewoon een leuk feest willen beleven.
Ihattaren, ok ... en verder?quote:Op zondag 3 november 2019 13:13 schreef Kassamiep het volgende:
[..]
Hoezo ? Dankzij moslims telt PSV nog een beetje mee.
Ik heb het idee dat ze het doen om te provoceren, zodat ze weer met het vingertje kunnen wijzen "kijk die racistische Nederlanders". Het is immers geen probleem voor dezelfde burgemeester in Eindhoven om Pegida wel te verbieden te protesteren bij een moskee om provocaties tegen te gaan, die moeten dan op een veldje ergens ver weg van een moskee gaan staan.quote:Op zondag 3 november 2019 13:50 schreef Captain_Jack_Sparrow het volgende:
[..]
Dit. De burgemeester kan vergunning geven voor een demonstratie op een ander tijdstip. Maar ze zullen wel weer zwichten voor de dictatuur van de gekleurden minderheid.
Absoluut meer. Top amusement altijd aan het einde van het jaar.quote:Op zondag 3 november 2019 14:42 schreef matigeuser het volgende:
Willen jullie meer of minder zwarte piet zeikerds?
Jamaar, dit gezeik is traditiequote:Op zondag 3 november 2019 16:06 schreef Toefjes het volgende:
[..]
Absoluut meer. Top amusement altijd aan het einde van het jaar.
Altijd dezelfde mensen die dezelfde argumenten uitwisselen, boos worden en dan zo hun vrije tijd doorbrengen. En ze weten: we gaan er toch nooit uitkomen.
Terwijl ze ook gewoon leuke dingen kunnen doen.
Goeie ook wel voor een Fok! meetquote:Op maandag 4 november 2019 22:48 schreef Hexagon het volgende:
Mooie nieuwe traditie wel. Ieder jaar knokken in Eindhoven.
yep, en ondertussen wordt bij de lidl het woordje kerst weggemoffeld. We bukken nog ietsjes verder voor de aanwinst uit andere landen.quote:Op zondag 3 november 2019 14:36 schreef broodjepindakaashagelslag het volgende:
Erg jammer dat er zo'n zwarte schaduw hangt over een kinderfeest.
Ik vindt eigenlijk dat het wel wat eerlijker mag met de slavernij historie enz. Zal het volgende voorbeeld geven. Vrijwel alle slaven forten liggen aan de kust in Afrika. Wie brachten de slaven uit de diepe binnen landen van Afrika daar naar toe? Een open eerlijk debat over dingen als zwarte piet en de slavernij heb ik nog niet gezien of gelezen.quote:Op dinsdag 5 november 2019 06:13 schreef NoPicNic het volgende:
KOZP: dat zijn gekleurde, nieuwe Nederlanders die uit 'dankbaarheid' dat zij in ons land mogen leven de oorspronkelijke witte Nederlanders uitmaken voor racisten. Dit geeft nog maar eens aan dat het immigratiebeleid van Nederland volkomen fout is. Heeft de PVV dus toch gelijk.
Het waren Afrikaanse koningen die hun onderdanen verkochten aan de Europeanen. Waarom wordt dat nooit verteld? Wat willen zwarte mensen nu eigenlijk: prettig leven in Nederland of sterven van de honger, door geweld of aan ebola in Afrika?quote:Op dinsdag 5 november 2019 06:20 schreef Megumi het volgende:
[..]
Ik vindt eigenlijk dat het wel wat eerlijker mag met de slavernij historie enz. Zal het volgende voorbeeld geven. Vrijwel alle slaven forten liggen aan de kust in Afrika. Wie brachten de slaven uit de diepe binnen landen van Afrika daar naar toe? Een open eerlijk debat over dingen als zwarte piet en de slavernij heb ik nog niet gezien of gelezen.
quote:Op dinsdag 5 november 2019 06:13 schreef NoPicNic het volgende:
KOZP: dat zijn gekleurde, nieuwe Nederlanders die uit 'dankbaarheid' dat zij in ons land mogen leven de oorspronkelijke witte Nederlanders uitmaken voor racisten.
Dat denk ik ook.quote:Op dinsdag 5 november 2019 07:47 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Ik durf te wedden dat een crowdfunding om al die huilies een ticket naar Mali te geven zodat ze terug zijn op hun voorvaderlijke grond, binnen no time het doelbedrag bereikt heeft. En Sylvana is de eerste die we een Jumbo in trappen.
Als historicus hecht ik aan tradities en ZP is niet racistisch. Dit is geen racisme debat dit is gewoon een manier om ons weer een extra schuldgevoel aan te praten zodat er weer compensatieclaims kunnen worden ingediend.quote:Op dinsdag 5 november 2019 08:01 schreef nixxx het volgende:
[..]
Dat denk ik ook.
Mag ik zeggen dat ik deze post wat vind afwijken van je “normale” toon, grappig.
Hier kan ik het alleen maar mee eens zijn, duidelijk en dank voor de uitleg.quote:Op dinsdag 5 november 2019 08:03 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Als historicus hecht ik aan tradities en ZP is niet racistisch. Dit is geen racisme debat dit is gewoon een manier om ons weer een extra schuldgevoel aan te praten zodat er weer compensatieclaims kunnen worden ingediend.
Ja. Er zijn altijd witte linkse gekkies die hun absurde deuggedrag willen tonen aan de wereld. Elke 'zielige' stumperd kan op hun sympathie rekenen.quote:Op dinsdag 5 november 2019 07:58 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
Weet je het zeker?
Maar KOZP bestaat dus niet enkel uit gekleurde mensen.quote:Op dinsdag 5 november 2019 08:18 schreef NoPicNic het volgende:
[..]
Ja. Er zijn altijd witte linkse gekkies die hun absurde deuggedrag willen tonen aan de wereld.
Ik zou het anders zeggen, niet elke zwarte man of vrouw is aanhanger van KOZP.quote:Op dinsdag 5 november 2019 08:18 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Maar KOZP bestaat dus niet enkel uit gekleurde mensen.
Dat is Sunny zeker? Hypocriet mens.Beetje zwarte piet als rascitisch wegzetten. Klagen over witte privileges omdat haar man getint is en haar kind dus ook.quote:Op dinsdag 5 november 2019 07:58 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
Weet je het zeker?
White guilt, zoiets prachtigs....quote:Op dinsdag 5 november 2019 08:18 schreef NoPicNic het volgende:
[..]
Ja. Er zijn altijd witte linkse gekkies die hun absurde deuggedrag willen tonen aan de wereld. Elke 'zielige' stumperd kan op hun sympathie rekenen.
Alle blanke witte mensen moesten verplicht achterin de bus. Als de camera de andere kant opgericht zou zijn, dan was het een heel andere foto geweest.quote:Op dinsdag 5 november 2019 07:58 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
Weet je het zeker?
Ik geloof je zo.quote:Op dinsdag 5 november 2019 15:13 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Alle blanke witte mensen moesten verplicht achterin de bus. Als de camera de andere kant opgericht zou zijn, dan was het een heel andere foto geweest.
quote:Rechtszaak om Zwarte Piet in Apeldoorn
De gemeente Apeldoorn is voor de rechter gedaagd vanwege de kleur van de pieten tijdens de landelijke intocht van Sinterklaas volgende week zaterdag. De bezwaarmaker wil dat de vergunning voor de intocht wordt geschrapt omdat er alleen roetveegpieten te zien zullen zijn, aldus een woordvoerder van de gemeente.
https://www.telegraaf.nl/(...)te-piet-in-apeldoorn
quote:Laatste keer zwarte pieten bij intocht Sinterklaas Eindhoven
Dit jaar lopen er voor de laatste keer zwarte pieten mee tijdens de intocht van Sinterklaas in Eindhoven. Vanaf 2020 volgt de Brabantse stad de landelijke lijn zoals die op televisie te zien is. De vrees is dat aangekondigde demonstraties opnieuw uit de hand zullen lopen.
Burgemeester John Jorritsma en Stichting Sint-Nicolaas Intocht Eindhoven hebben gisteravond samen de invulling van het sinterklaasfeest bekendgemaakt.
Verschillende haarstijlen
Naast donker geschminkte pieten doen er voor het eerst glitterpieten en pieten met allerlei verschillende kleuren en haarstijlen mee. Na deze editie neemt Eindhoven definitief afscheid van zwarte piet.
"We realiseren ons dat deze veranderingen nooit naar ieders tevredenheid kunnen zijn", valt er in de schriftelijke verklaring te lezen. "Voor ons staat een plezierig feest voor iedereen maar vooral voor de kinderen voorop."
Actiegroep Kick Out Zwarte Piet (KOZP) heeft via hun Facebook-pagina laten weten te zullen demonstreren in Eindhoven.
In reactie daarop kondigde ook Pegida Nederland een protest aan. "Wij hebben de gemeente laten weten dat als KOZP komt, dat wij er ook zullen zijn", meldt Pegida Nederland-woordvoerder Edwin Wagensveld. "Dat is al sinds september bekend."
Overleg
De gemeente Eindhoven buigt zich deze week over de vraag of en waar de groepen hun demonstraties mogen uitvoeren. Volgens een woordvoerster zijn actievoerders uitgenodigd om te overleggen over de intocht op 16 november. "De gemeente moet een beschikking over de demonstraties afgeven."
https://www.rtlnieuws.nl/(...)-intocht-sinterklaas
Inderdaad, en stoppen met die indoctrinatie in onder andere het onderwijs. Dan heb ik het niet over de zwarte bladzijden, want die zijn er weldegelijk zoals we allemaal al op school hebben geleerd. Maar nu is de boodschap dat Nederland zijn rijkdom van de 17e eeuw heeft te danken aan slavernij en roof, wat pertinente onzin is. Dat de Republiek de eerste helft van de Gouden Eeuw weigerde aan slavernij te doen wordt genegeerd. Musea hebben het ineens over roofkunst terwijl het om stukken uit China of zo gaat terwijl notabene de VOC veruit het grootste deel van zijn minimale bijdrage aan de Nederlandse economie verdiende met gewoon handel tussen Aziatische rijken.quote:Op dinsdag 5 november 2019 06:20 schreef Megumi het volgende:
[..]
Ik vindt eigenlijk dat het wel wat eerlijker mag met de slavernij historie enz. Zal het volgende voorbeeld geven. Vrijwel alle slaven forten liggen aan de kust in Afrika. Wie brachten de slaven uit de diepe binnen landen van Afrika daar naar toe? Een open eerlijk debat over dingen als zwarte piet en de slavernij heb ik nog niet gezien of gelezen.
Het draait allemaal om de herstelbetalingen inderdaad. Dat dat tussen volwassenen uitgevochten wordt vind ik nog tot daar en toe, maar ik verklaar elke gemeente voor gek die KOZP demonstratieruimte geeft bij de intocht.quote:Op dinsdag 5 november 2019 08:03 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Als historicus hecht ik aan tradities en ZP is niet racistisch. Dit is geen racisme debat dit is gewoon een manier om ons weer een extra schuldgevoel aan te praten zodat er weer compensatieclaims kunnen worden ingediend.
KOZP wil helemaal geen piet...quote:Op dinsdag 5 november 2019 09:36 schreef Linkse_krijger het volgende:
Die KOZP lui willen simpelweg een reden hebben om te kunnen klagen. Maak je alle pieten blank dan gaan ze weer klagen dat het een wit feest is. Dat soort kansloze mensen moet je geen podium geven.
http://stopblackface.com/(...)tructuren-geen-piet/quote:Enkele jaren verder is dan nu de vraag: wat is dan het alternatief voor zwarte piet? Geen piet. Punt.
Pegida strijd al jaren tegen KOZP en voor het behoud van zwarte pieten. Vorig jaar liepen er nog Pegida pieten undercover mee in de officiële intocht in Rotterdam.quote:Op dinsdag 5 november 2019 19:24 schreef speknek het volgende:
Wat heeft Pegida er eigenlijk mee te maken? Ik dacht dat ze tegen de islam waren. Maar nu trekken ze landelijk op als broertjes van de NVU. Het is bijna alsof de islam gewoon een excuus voor iets anders is.
Vooraan gaan staan met een zak popcorn en viraal gaan.quote:Op dinsdag 5 november 2019 19:17 schreef Sigaartje het volgende:
Ik ga kijken! En chips kopen!![]()
Dit wordt beter dan Chelsea!
Eigenlijk zouden ze daar moeten gaan werken aan de opbouw en dergelijke van hun landen. En dat gebeurd wel maar dat wordt vervolgens de grond in geboord door corrupte ambtenaren en politici tot in Zuid-Afrika toe.quote:Op dinsdag 5 november 2019 07:45 schreef NoPicNic het volgende:
[..]
Het waren Afrikaanse koningen die hun onderdanen verkochten aan de Europeanen. Waarom wordt dat nooit verteld? Wat willen zwarte mensen nu eigenlijk: prettig leven in Nederland of sterven van de honger, door geweld of aan ebola in Afrika?
Jawel, dat zijn bounties in negatief, wit van buiten (nooit blank) en zwart van binnen.quote:Op dinsdag 5 november 2019 08:18 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Maar KOZP bestaat dus niet enkel uit gekleurde mensen.
Dat zijn bounties. Van buiten een kleurtje en van binnen blankquote:Op dinsdag 5 november 2019 08:22 schreef NoPicNic het volgende:
[..]
Ik zou het anders zeggen, niet elke zwarte man of vrouw is aanhanger van KOZP.
Nog beter, duizenden vaders, moeders en kinderen uitgedost als een roetzwarte Piet waarmee ze willen zeggen: Welkom Sint en fuck you KOZP.quote:Op dinsdag 5 november 2019 21:51 schreef the-eye het volgende:
Het zou leuk zijn als die paar honderd Propieten zich als Zwarte Piet zouden verkleden. Het is tenslotte een feestje. (Tevens een goeie vermomming)
Iedereen vond het Sinterklaasfeest leuk, totdat die KOZP-mongolen (mensen die zelf sinterklaas niet ervaren hebben in hun jeugd maar er uiteraard wel een mening over hebben) zich ermee gingen bemoeien.quote:Op zondag 3 november 2019 00:03 schreef BoonDockSaint het volgende:
Waarom moet dit kinder feest en traditie gegijzeld worden door die idioten !
Ik ben geboren in 1980 en vond het sinterklaasfeest altijd leuk
Dit is dus niet waar. Bijvoorbeeld de KOZP-mensen, die hebben aangegeven dat ze het voor hun bestaan ook al niet leuk vonden.quote:Op woensdag 6 november 2019 12:07 schreef CarbonC het volgende:
[..]
Iedereen vond het Sinterklaasfeest leuk
De meeste mensen vonden het leuk en we leven in een democratie waarin de meerderheid beslist. Uiteraard willen de meeste mensen zich wel enigzins aanpassen, mits er normaal gepraat en gediscuseerd wordt en dat kan KOZP niet. Dus dan houdt het op.quote:Op woensdag 6 november 2019 12:07 schreef CarbonC het volgende:
[..]
Iedereen vond het Sinterklaasfeest leuk, totdat die KOZP-mongolen (mensen die zelf sinterklaas niet ervaren hebben in hun jeugd maar er uiteraard wel een mening over hebben) zich ermee gingen bemoeien.
[/quote]quote:Op maandag 11 november 2019 20:13 schreef VoMy het volgende:
[..]
Dit is dus niet waar. Bijvoorbeeld de KOZP-mensen, die hebben aangegeven dat ze het voor hun bestaan ook al niet leuk vonden.
het kan wel, maar dan demonstreren op een leeg industrieterein aan de andere kant van de stad.quote:Op dinsdag 5 november 2019 19:31 schreef Litpho het volgende:
[..]
Het draait allemaal om de herstelbetalingen inderdaad. Dat dat tussen volwassenen uitgevochten wordt vind ik nog tot daar en toe, maar ik verklaar elke gemeente voor gek die KOZP demonstratieruimte geeft bij de intocht.
Wacht maar tot de volgende crisis er is. Dat wordt fantastisch met al die semi-banlieues, de gesloopte sociale voorzieningen en flexcontractjes.quote:Op maandag 11 november 2019 20:34 schreef Discombobulate het volgende:
Heerlijk die steeds verder polariserende samenleving. Het is wachten op terreur.
Wordt een topshow!quote:Op maandag 11 november 2019 21:11 schreef WheeledWarrior het volgende:
Popcorn en bier staan al klaar voor zaterdag.
Ik ga lekker een biertje drinken ergens. Heb mij vorig jaar te boos gemaakt op die lui. Wil mn zaterdag niet laten vergallen.quote:
Pegidaquote:Op zaterdag 2 november 2019 23:29 schreef Nikonlover het volgende:
Hopelijk worden alle demonstraties verboden. Triest dit.
[..]
Het traditionele veldje in Beverwijk is prima.quote:Op maandag 11 november 2019 20:34 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
het kan wel, maar dan demonstreren op een leeg industrieterein aan de andere kant van de stad.
Wel graag een livestreamquote:Op maandag 11 november 2019 21:32 schreef Litpho het volgende:
[..]
Het traditionele veldje in Beverwijk is prima.
Ze zijn zoals de linkse tegendemonstranten ook zo gewelddadig.quote:Op maandag 11 november 2019 21:26 schreef Slayage het volgende:
[..]
Pegida![]()
Het is officieel, extreem rechts heeft zwarte piet gekaapt
Blijkbaar gaat het zo goed met Nederland dat mensen tijd en energie over hebben om een kinderfeest te verzieken.quote:Op dinsdag 12 november 2019 10:11 schreef Cause_Mayhem het volgende:
Wat een treirnis dit gedoe.
Weer een nieuw dieptepunt in deze wederzijdse ellende.
Ik ga op reis en ik neem mee:quote:Op maandag 11 november 2019 21:32 schreef Litpho het volgende:
[..]
Het traditionele veldje in Beverwijk is prima.
Het is op een zaterdag. Alhoewel dat voor KOZP niet veel uitmaakt.quote:Op dinsdag 12 november 2019 11:49 schreef HSG het volgende:
[..]
Blijkbaar gaat het zo goed met Nederland dat mensen tijd en energie over hebben om een kinderfeest te verzieken.
Valt me wel op dat die Zwarte Piet-sympathisanten vaak uit het Westland .e.o. komen..quote:Op dinsdag 12 november 2019 13:38 schreef Slayage het volgende:
Het wordt steeds gekker. Ondertussen heeft de discussie weinig meer te maken met zwarte piet..
Hagenaar aangehouden voor dreiging op social media met een aanslag
Den Haag - Een 49-jarige Hagenaar is maandagmiddag 11 november aangehouden nadat hij op social media had gedreigd zichzelf op te blazen om zo op te komen voor de Sinterklaastraditie.
Het is een grote blanke bubbel, dus zo verrassend het niet. Ik heb familie wonen in een dorp in Gelderland, waar er haast geen zwarte mensen wonen. Ook daar inclusief mijn familie begrijpen de mensen de discussie omtrent zwarte piet niet.quote:Op dinsdag 12 november 2019 13:43 schreef SEMTEX het volgende:
[..]
Valt me wel op dat die Zwarte Piet-sympathisanten vaak uit het Westland .e.o. komen..
Ik had al een weekend trip gepland waar ik niet onderuit kan, anders had ik me aangesloten bij jouquote:Op dinsdag 12 november 2019 13:45 schreef Twiitch het volgende:
Man, het wordt echt genieten zaterdag. Denk dat ik geen plannen maak en de hele dag livestreams ga kijken
In Irak etc zijn dit soort acties aan de orde van de dag. Ik zie dit hier ook nog wel serieus gebeuren.quote:Op dinsdag 12 november 2019 13:41 schreef Boris_Karloff het volgende:
Jezelf opblazen om op te komen voor sinterklaas, het moet niet gekker worden![]()
![]()
Een grote blanke bubbel met xenofobe en racistische trekjes. Net dit artikel gelezen, belooft ook weinig goeds: https://www.volkskrant.nl(...)oedserieus~ba408d67/quote:Op dinsdag 12 november 2019 13:47 schreef Slayage het volgende:
[..]
Het is een grote blanke bubbel, dus zo verrassend het niet. Ik heb familie wonen in een dorp in Gelderland, waar er haast geen zwarte mensen wonen. Ook daar inclusief mijn familie begrijpen de mensen de discussie omtrent zwarte piet niet.
quote:Op dinsdag 12 november 2019 13:52 schreef SEMTEX het volgende:
[..]
Een grote blanke bubbel met xenofobe en racistische trekjes. Net dit artikel gelezen, belooft ook weinig goeds: https://www.volkskrant.nl(...)oedserieus~ba408d67/
Hoi. Wilde je iets zeggen?quote:
'Blanke bubbel' ik vind dat gwn raar. Er staan genoeg getinte -en donkere mensen bij die intochten.quote:
Dat kan toch ook? Doen ze uiteraard ook voor hun kinderen, neem ik aan, zoals het gros van de ouders. Maar ik vind het gewoon opvallend dat veel van de wat doorgeslagen Zwarte piet-fans uit die hoek/omgeving komen.quote:Op dinsdag 12 november 2019 13:55 schreef BoneThugss het volgende:
[..]
'Blanke bubbel' ik vind dat gwn raar. Er staan genoeg getinte -en donkere mensen bij die intochten.
Ik zeg doen!quote:Op dinsdag 12 november 2019 14:00 schreef speknek het volgende:
49 jaar.
Volgens mij zou deze hele discussie een stuk soepeler lopen als hij gevoerd werd door mensen die ook daadwerkelijk kleine kinderen hebben. Mensen met een belang en een verantwoordelijkheidsgevoel.
Je hoeft geen kinderen te hebben om verantwoordelijkheidsgevoel te hebben.quote:Op dinsdag 12 november 2019 14:00 schreef speknek het volgende:
49 jaar.
Volgens mij zou deze hele discussie een stuk soepeler lopen als hij gevoerd werd door mensen die ook daadwerkelijk kleine kinderen hebben. Mensen met een belang en een verantwoordelijkheidsgevoel.
KOZP en Pegida weigeren bedoel je.quote:Op zondag 3 november 2019 11:49 schreef J.A.R.V.I.S. het volgende:
Gewoon KOZP weigeren en laten demonstreren een dag eerder of later, probleem opgelost.
Wow, en dan durft ie het over "beschaving" te hebben in z'n brief.quote:Op dinsdag 12 november 2019 13:54 schreef SEMTEX het volgende:
Hanneke van der Werf, fractievoorzitter voor D'66 in Den Haag heeft dit pareltje ontvangen:
[ afbeelding ]
Anti-islam is in de kern hetzelfde als anti-moslim. Pegida wil dat moslims niet langer allerlei grondrechten uit kunnen oefenen dus kun je die kneuzen prima een anti-moslimpartij noemen.quote:Op maandag 11 november 2019 21:08 schreef TomLuny het volgende:
Via de OP
Er zijn twee aanvragen gedaan voor demonstraties.
Een van de anti-moslimorganisatie Pegida
vóór zwarte piet en een van ‘Eindhoven kan het’,
die is verbonden met de actiegroep Kick Out Zwarte Piet (KOZP).
https://www.ed.nl/eindhov(...)gn=socialsharing_web
Viel mij ineens op : anti-moslim partij
Vroeger was het altijd anti-islam partij
Hebben ze er een paar persoonlijk gelyncht ?
Ja hoor er wonen alleen racisten daar.quote:Op dinsdag 12 november 2019 13:52 schreef SEMTEX het volgende:
[..]
Een grote blanke bubbel met xenofobe en racistische trekjes. Net dit artikel gelezen, belooft ook weinig goeds: https://www.volkskrant.nl(...)oedserieus~ba408d67/
Lekker constructieve reply.quote:Op dinsdag 12 november 2019 14:14 schreef FlippingCoin het volgende:
[..]
Ja hoor er wonen alleen racisten daar.
debiel
Helemaal mee eens. Neem je geen kinderen mee blijf dan alsjeblieft gewoon lekker weg bij die intochten.quote:Op dinsdag 12 november 2019 14:00 schreef speknek het volgende:
49 jaar.
Volgens mij zou deze hele discussie een stuk soepeler lopen als hij gevoerd werd door mensen die ook daadwerkelijk kleine kinderen hebben. Mensen met een belang en een verantwoordelijkheidsgevoel.
quote:Groningen broedt op maatregelen om demonstranten voor en tegen Zwarte Piet uit elkaar te houden
https://www.ad.nl/groning(...)-te-houden~af61198f/
Want hele gemeenschappen wegzetten als xenofobe racisten is dat wel.quote:
Wat een treurigheid. Ik veracht die lui van KOZP, maar als ik de keuze moet maken tussen die etters hun zin geven of een jaarlijkse veldslag met extreem rechts op een kinderfeest dan toch liever Piet wat minder zwart. Al maken ze het wel lastig.quote:
Nope. Doen alsof die 2 dingen hetzelfde zijn is pure intellectuele armoede.quote:Op dinsdag 12 november 2019 14:07 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Anti-islam is in de kern hetzelfde als anti-moslim.
Die liepen vorig jaar mee met de intocht in Rotterdam en deden gewoon gezellig mee.quote:Op dinsdag 12 november 2019 14:22 schreef J.A.R.V.I.S. het volgende:
[..]
Ook Pegida ja, hebben niets tussen de kinderen en fatsoenlijke mensen te zoeken.
Echt hoor.quote:Op dinsdag 12 november 2019 14:19 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Heb je nekklachten van die grote plaat voor je kop?
Als je weet dat er grote groepen mensen zijn die met je willen vechten is een kinderfeest gewoon niet de juiste plek om te zijn. Of je nu KOZP, Pegida of een ander groepje of persoon bent waar mensen graag mee willen vechten.quote:
Ik vind dat wel erg met de grote kwast hoor.quote:Op dinsdag 12 november 2019 14:07 schreef Xa1pt het volgende:
Anti-islam is in de kern hetzelfde als anti-moslim. Pegida wil dat moslims niet langer allerlei grondrechten uit kunnen oefenen dus kun je die kneuzen prima een anti-moslimpartij noemen.
En het essentiële deel weglaten, nice.quote:Op dinsdag 12 november 2019 14:24 schreef habitue het volgende:
[..]
Nope. Doen alsof die 2 dingen hetzelfde zijn is pure intellectuele armoede.
Dit is een beetje een onzinnige vergelijking, dan zou het iedere kapitalist in Amerika moeten zijn.quote:Op dinsdag 12 november 2019 14:26 schreef TomLuny het volgende:
[..]
Ik vind dat wel erg met de grote kwast hoor.
Beetje te vergelijken met iedere amerikaan een uitbuitende kapitalist te noemen omdat zij in een kapitalistisch syteem leven.
En driekwart van de hooligans denk.quote:Op dinsdag 12 november 2019 14:01 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Ik zeg doen!
Dan ben je namelijk driekwart van KOZP kwijt.
Mooi. Nog een extra redenquote:Op dinsdag 12 november 2019 14:37 schreef Scorpie het volgende:
[..]
En driekwart van de hooligans denk.
Zekerquote:Op dinsdag 12 november 2019 14:40 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Mooi. Nog een extra reden
Onzinnig of niet, de vergelijking ging over de mensen die binnen een systeem zitten, meestal is dat vrijwillig en dat valt in geval van het kapitalistische systeem ook aan te tonen omdat er complete volksverhuizingen naar het Westen gaande zijn.quote:Op dinsdag 12 november 2019 14:37 schreef Xa1pt het volgende:
Dit is een beetje een onzinnige vergelijking, dan zou het iedere kapitalist in Amerika moeten zijn.
En nogmaals: als je als partij moslims grondrechten wil ontnemen ben je een anti-moslim partij. Net zoals wanneer je als partij homo's wil verbieden te kunnen trouwen of kinderen op te voeden je een anti-homopartij bent.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |