Nouja echt klokkijken nog lang niet hoor. Maar ze snappen wel dat de grote wijzer sneller draait dan de kleine en nu ze weten dat de kleine een bepaalde stand moet hebben kunnen ze waarschijnlijk wat beter inschatten hoe lang het nog duurt voor ze uit bed mogen. De grap is dat ze als ze erg vroeg naar bed gaan zeggen dat ze er alweer bijna uit mogen, maar helaas dan is het 's avonds rond half 7.quote:Op donderdag 4 juli 2019 13:55 schreef Burdie het volgende:
Dat klinkt handig, Nikki! Kunnen jouw kinderen nu ook al (een beetje) klokkijken?
Wij hebben afgelopen zomervakantie een poging gedaan het basisprincipe van klokkijken aan Kuiken uit te leggen (dat wilde hij heel graag), en dat leek hij toen aardig te begrijpen. Maar intussen kraait hij er niet meer naar en is hij het weer vergeten (of hij doet alsof).
Ja, dat denk ik. Ze heeft het ook altijd over dat zij denkt 'in haar oren' en dat ze daar ook alles in onthoudt. Voor haar is dus het denken sterk verbonden aan iets horen.quote:Op donderdag 4 juli 2019 17:04 schreef Roomsnoes het volgende:
In die lijn kan ik me voorstellen dat gedachtes, ideetjes in een kinds hoofd en dialogen in gedachten kan worden beschreven als stemmen. Misschien bedoelt I dat..?
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Prikkels, faalangst, emotieregulatie, dat soort dingen. Sjaak kan zich heel goed aanpassen aan zijn omgeving en dan komt alles thuis eruit. Ze hopen hem te kunnen helpen om dat beter te reguleren.quote:Op donderdag 4 juli 2019 19:38 schreef Roomsnoes het volgende:
Ach franny![]()
Wat heftig MwC. Maar wat willen ze behandelen in zo’n centrum dan? Gaat het puur om de prikkels?
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op donderdag 4 juli 2019 20:15 schreef L-E het volgende:
MwC.Zeker heftig. Hoe staat hij er zelf in? Biedt de dagbehandeling ook iets van onderwijs?
Sjaak weet nog van niets. Ik wil eerst de indicatie hebben en dan pas dit tegen hem vertellen. Het betekent namelijk dat hij weg moet bij zijn bekende plek van de psz en de bso. Na onze vakantie ga ik rustig een paar keer met hem wennen, dat mag daar namelijk.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.En wow, jouw grote! Ik begrijp je spanning helemaal!
quote:Op donderdag 4 juli 2019 20:32 schreef MevrouwCactus het volgende:
[..]
Sjaak weet nog van niets. Ik wil eerst de indicatie hebben en dan pas dit tegen hem vertellen. Het betekent namelijk dat hij weg moet bij zijn bekende plek van de psz en de bso. Na onze vakantie ga ik rustig een paar keer met hem wennen, dat mag daar namelijk.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.En wow, jouw grote! Ik begrijp je spanning helemaal!SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op vrijdag 5 juli 2019 21:41 schreef L-E het volgende:
[..]SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Zo'n situatie hebben we hier ook gaande. E. haar vriendje gaat van school ivm verhuizen.. Nu sprak ik zijn moeder en die zei al: we houden wel contact hoor. Want wij ouders kunnen het ook leuk met elkaar vindenquote:Op donderdag 11 juli 2019 21:41 schreef lunapuella het volgende:
Klinkt als een fijne vakantie Cho!
Ketel heeft een heel hecht vriendinnetje op de GO, maar als ze na de zomer naar school gaat komt ze daar niet meer. Ze kunnen het zo goed vinden dat ik het contact niet verloren wil laten gaan, dus vandaag een kaartje in haar tas gestopt, of ze een keer hier wil komen spelen. En vanavond meteen al positieve reactie van haar moeder, zo fijn
Wat leuk! Wij hebben zo'n zelfde soort situatie gehad, woensdag spreken ze weer af.quote:Op donderdag 11 juli 2019 21:41 schreef lunapuella het volgende:
Klinkt als een fijne vakantie Cho!
Ketel heeft een heel hecht vriendinnetje op de GO, maar als ze na de zomer naar school gaat komt ze daar niet meer. Ze kunnen het zo goed vinden dat ik het contact niet verloren wil laten gaan, dus vandaag een kaartje in haar tas gestopt, of ze een keer hier wil komen spelen. En vanavond meteen al positieve reactie van haar moeder, zo fijn
quote:Op zaterdag 13 juli 2019 22:55 schreef snoenk het volgende:
Even ongegeneerd opscheppen over mijn dochter. Vandaag had ze haar dansuitvoering. Zo trotsStond ze daar op het podium met haar dansgroepje voor een zaal van 300 man
en dan ook nog je dansje doen
En het allerbelangrijkste, ze heeft het ontzettend naar haar zin gehad en stond te stralen na afloop
Heerlijk!!quote:Op zondag 14 juli 2019 09:30 schreef Cholula het volgende:
Heerlijk Snoenk! Wij hadden een paar weken geleden de dansvoorstelling en Frits zijn hele familie had tranen. Het was zo aandoenlijk om al die kleintjes op het podium te zien.![]()
Frits zit sinds februari op dansles en vindt het helemaal fantastisch. Hij is het enige jongetje en alle anderen hebben uiteraard een balletpakje/dansjurk, hij dus ook. Bij de voorstelling lag een wit T-shirt en een blauwe broek voor hem klaar, maar de dansjuf had ook een balletpakje voor hem. Dus onze zoon, met zijn typische buitenspeelbenen en een schram op zijn hoofd, danste in een hele mooie 'dansjurk' mee.
Geweldig als ze zelf ook zo trots ?zijn!quote:Op zaterdag 13 juli 2019 22:55 schreef snoenk het volgende:
Even ongegeneerd opscheppen over mijn dochter. Vandaag had ze haar dansuitvoering. Zo trotsStond ze daar op het podium met haar dansgroepje voor een zaal van 300 man
en dan ook nog je dansje doen
En het allerbelangrijkste, ze heeft het ontzettend naar haar zin gehad en stond te stralen na afloop
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.S. 2014
J. 2016
quote:Op zondag 14 juli 2019 11:02 schreef gewoonmezelf87 het volgende:
[..]
Heerlijk!!![]()
[..]
Geweldig als ze zelf ook zo trots ?zijn!
Nog een weekje en dan hebben we ook vakantie, dan zit groep 1 er alweer op. Ik sta echt verbaasd van hoeveel ze gegroeid is het afgelopen jaar♡ ondanks de scheiding en t verhuizen van haar vader is ze zo gegroeid. Begin vh jaar durfde ze nergens te spelen of naar feestjes en nu wil ze elke dag wel afspreken, voornamelijk met 1 meisje, dat is het haar bff![]()
Even een plaatje van mn dame.
Afgelopen woensdag was het juffen en meesterfeest op school en mochten ze verkleed.Jemig, wat is ze al groot!SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Trots op je kind: check. Noor heeft vanmorgen voor het eerst zelfstandig haar naam geschreven![]()
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Leuk he♡ Sarah schrijft haar naam tegenwoordig overal op en mag hem dus ook in vriendenboekjes schrijven. Ik vind het zo leuk hoe ze steeds meer letters leert herkennen en schrijven.quote:Op zondag 14 juli 2019 11:07 schreef Sunshine1982 het volgende:
[..]
Jemig, wat is ze al groot!
Trots op je kind: check. Noor heeft vanmorgen voor het eerst zelfstandig haar naam geschreven
Dat klinkt als een heel leuk feestjequote:Op zondag 14 juli 2019 21:07 schreef gewoonmezelf87 het volgende:
[..]
Leuk he♡ Sarah schrijft haar naam tegenwoordig overal op en mag hem dus ook in vriendenboekjes schrijven. Ik vind het zo leuk hoe ze steeds meer letters leert herkennen en schrijven.
Woensdag haar 1e eigen kinderfeestje en trakteren op school. Ze is er een soort nerveus over, en hoopt erg dat haar vriendinnetjes haar feestje wel leuk vinden. (Vette eenhoornparty met schminken en toverzand maken en snoep duiken. En ze krijgen allemaal een eenhoorn haarband.. over the top![]()
Wat leuk om dit te lezen!!quote:Op zondag 14 juli 2019 21:31 schreef watmoetikkiezen het volgende:
Leuk zo n dansoptreden!
Hier gingen we vandaag schoenen kopen want tjee beide kinderen zijn ineens enorm gegroeid en hun voeten dus ook. L had zich zelf aangekleed in een maillot en rokje van zijn grote zus..en vervolgens hebben hij en zijn zus allebij hele stoere jongensschoenen uitgekozen. Ik hoop dat ze nog lang gewoon kunnen kijken naar wat ze zelf mooi vinden ipv te luisteren naar wat er hoort..
(nou ja tot op zekere hoogte dan.. verkleedkleren mogen ze van mij dan weer niet aan naar school bijv.)
Of hij gepest gaat worden weet ik niet. Maar kinderen vinden het waarschijnlijk grappig om te zien waardoor hij zich misschien uitgelachen voelt.quote:Op zondag 14 juli 2019 22:15 schreef LadyBlack het volgende:
[..]
Wat leuk om dit te lezen!!
Ik ben afgelopen weekend naar een verjaardag geweest met mijn dochter en zoon allebei in hun feestrokIk vind het fantastisch dat hij nog steeds zo vrij kiest. En toen ineens vroeg ik me af, wat als hij over een jaar nog steeds graag een rokje draagt als hij op school zit (hij is nu 3,5). Laat ik hem dat doen of ben ik dan toch te bang dat hij gepest wordt?
Ervaringen?
De mijne had zijn eerste carnaval op school nog een knalroze prinsessenjurk aan (verder toen al geen behoefte meer aan, dus niet aan de orde geweest). Dit weekend had hij het toevallig over de mooie jurken van zijn zus. Ik vertelde dat hij 'vroeger' ook wel eens een jurk droeg als hij daar zin in had.quote:Op zondag 14 juli 2019 22:15 schreef LadyBlack het volgende:
[..]
Wat leuk om dit te lezen!!
Ik ben afgelopen weekend naar een verjaardag geweest met mijn dochter en zoon allebei in hun feestrokIk vind het fantastisch dat hij nog steeds zo vrij kiest. En toen ineens vroeg ik me af, wat als hij over een jaar nog steeds graag een rokje draagt als hij op school zit (hij is nu 3,5). Laat ik hem dat doen of ben ik dan toch te bang dat hij gepest wordt?
Ervaringen?
L heeft nog best af en toe een rok of jurk aan naar school. Hij is een keer thuisgekomen dat hij dat niet meer wilde want anders werd hij "verpest".. maar de week erna wilde hij toch wel weer en ik heb m niet meer over pesten gehoord.. Maar hij zit in een heel lief klasje..quote:Op zondag 14 juli 2019 22:15 schreef LadyBlack het volgende:
[..]
Wat leuk om dit te lezen!!
Ik ben afgelopen weekend naar een verjaardag geweest met mijn dochter en zoon allebei in hun feestrokIk vind het fantastisch dat hij nog steeds zo vrij kiest. En toen ineens vroeg ik me af, wat als hij over een jaar nog steeds graag een rokje draagt als hij op school zit (hij is nu 3,5). Laat ik hem dat doen of ben ik dan toch te bang dat hij gepest wordt?
Ervaringen?
Wat fijn is dat hè, dat je kind het goed doet op school en het ook zo fijn heeftquote:Op maandag 15 juli 2019 19:23 schreef exode het volgende:
Sorry dat ik binnendender maar B heeft weer zo'n goed rapport. Dat ie altijd zo vrolijk is en betrokken en actief en dat hij met alle kindjes speelt.Cijfermatig zit ie aardig bovengemiddeld wat goed uitkomt want zijn moeders zijn minder goed met cijfers
![]()
Wat kan je dan uit elkaar spatten van trots als je leest dat hij zo gezellig is in de klas en altijd actief meedoet met een glimlach op zijn gezicht. En hij was ook poepjetrots toen we het voorlazen.
Nee, ze geven de ontwikkelleeftijd weer. Hij is 5 jaar en 4 maanden, dan staat er bijvoorbeeld bij een paar onderdelen dat hij op niveau 5 jaar en 8 maanden zit.quote:Op maandag 15 juli 2019 19:29 schreef Sunshine1982 het volgende:
[..]
Wat fijn is dat hè, dat je kind het goed doet op school en het ook zo fijn heeft![]()
Maar krijgt B cijfers op zijn rapport?
Zover ik weet krijgt hij geen cito toetsen. Ik ga er ook vanuit dat het vast niet zo gedetaileerd vaststaat maar een richting geeft. Lijkt me echt lastig met kleuters.quote:Op maandag 15 juli 2019 20:12 schreef Roomsnoes het volgende:
Wat heerlijk exode! En wat goed dat hij zelf ook trots is.
Ik wist niet dat ze zilke nauwkeurige uitslagen konden krijgen met citotesten joh!
Ok! Maar 4 mnd «verschil» tov gemiddelde aangeven is wel specifiek, zeker zonder testen.quote:Op maandag 15 juli 2019 20:18 schreef exode het volgende:
[..]
Zover ik weet krijgt hij geen cito toetsen. Ik ga er ook vanuit dat het vast niet zo gedetaileerd vaststaat maar een richting geeft. Lijkt me echt lastig met kleuters.
Ik denk dat het aan de hand van de Kijk!registratie is. (Er zijn er meer) Door alle observaties die een leerkracht doet, vul je uiteindelijk een lijst in en krijg je inderdaad een leeftijd! Het is een heel klusje dat observeren en invullen.quote:Op maandag 15 juli 2019 20:18 schreef exode het volgende:
[..]
Zover ik weet krijgt hij geen cito toetsen. Ik ga er ook vanuit dat het vast niet zo gedetaileerd vaststaat maar een richting geeft. Lijkt me echt lastig met kleuters.
Nee hoor, de meeste scholen werken met observatielijsten. De leerkracht vinkt af wat een kind kan en daar past dan een bepaalde leeftijd bij, wat een gemiddeld kind kan op een bepaalde leeftijd. Het is nooit helemaal exact, maar geeft wel een indruk. Een half jaar voor of een half jaar achter is geen reden tot zorg, want kleuters ontwikkelen zich sprongsgewijs en de blik van de leerkracht is nooit helemaal objectief. Een half jaar later kan dat zomaar weer passend bij de leeftijd zijn.quote:Op maandag 15 juli 2019 20:31 schreef Roomsnoes het volgende:
[..]
Ok! Maar 4 mnd «verschil» tov gemiddelde aangeven is wel specifiek, zeker zonder testen.
Ik vond het de eerste keer naar dansles in zijn danspakje best spannend, je weet niet hoe anderen reageren en ik voelde de tranen al prikken als ik me bedacht dat hij misschien gepest zou worden of zich ongemakkelijk zou voelen (dat ik hoogzwanger was op dat moment hielp uiteraard niet mee). De meisjes keken eens, moesten een beetje grinniken en vonden het daarna de normaalste zaak van de wereld. Frits draagt met dansen een jurk, punt.quote:Op zondag 14 juli 2019 22:15 schreef LadyBlack het volgende:
[..]
Wat leuk om dit te lezen!!
Ik ben afgelopen weekend naar een verjaardag geweest met mijn dochter en zoon allebei in hun feestrokIk vind het fantastisch dat hij nog steeds zo vrij kiest. En toen ineens vroeg ik me af, wat als hij over een jaar nog steeds graag een rokje draagt als hij op school zit (hij is nu 3,5). Laat ik hem dat doen of ben ik dan toch te bang dat hij gepest wordt?
Ervaringen?
Ik had van jou niet zo’n tirade verwacht eigenlijk.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 08:22 schreef DagenNachtdromer het volgende:
M.i. horen kleuters tegen zichzelf in bescherming genomen te worden, hartstikke leuk dat er jongens zijn die een jurkje aan willen maar als ze erdoor op school mee gepest worden is dat jullie verantwoordelijkheid! Je stelt je kind willens en wetens kwetsbaar op. Leuk hoor dat je zo modern en genderneutraal bent maar je kind word gepest en dat ligt op jouw bord!
Jullie zijn de volwassenen, jullie horen je kind te beschermen! Je mag niet verwachten dat de wereld zich aan jouw ruimdenkendheid gaat aanpassen. Schaam je!
Ik kan me er gewoon heel erg kwaad om maken. Ze sturen het kind kwetsbaar maar school en gaan vervolgens lopen klagen dat hun kind op school word uitgelachen. Wat had je dan verwacht?!quote:Op dinsdag 16 juli 2019 08:38 schreef kwakz0r het volgende:
[..]
Ik had van jou niet zo’n tirade verwacht eigenlijk.
Toen mijn moeder 40 jaar geleden kleuterjuf was waren er ook al jongetjes die af en toe een jurkje aan wilden. Heeft niks met nieuwlichterij te maken.
Bovendien wordt echt niet iedereen die iets anders doet direct ergens mee gepest, en ten tweede bepaalt hoe je met plagen en pesten omgaat als ouder ook voor een deel het effect op het zelfbeeld van een kind. Bovendien kun je als er negatieve reacties zijn er ook gewoon over praten, en kan een kind zelf kiezen of ze dan nog willen of niet.
Ik ben als kind ook uitgelachen om bepaalde kleding die ik zelf had uitgekozen en zelf heel mooi vond. Moet mijn moeder zich schamen? Nou nee.
Ik merk dat ik het gevoelsmatig heel erg met je eens ben maar tegelijk vind ik het een lastig punt.. nee mijn zoon gaat niet in jurken naar school, dat mag van mij gewoon niet... om de reden die jij hierboven aanhaalt, wil hij thuis in een frozen gewaad ronddansen, prima! Ik ga mijn kind niet doelbewust kwetsbaar ten prooi gooien voor de andere kinderen, niet zozeer zn eigen leeftijdsgenoten maar wat dacht je van de oudere kinderen waar de kleuters vaak tegen op kijken...quote:Op dinsdag 16 juli 2019 08:22 schreef DagenNachtdromer het volgende:
M.i. horen kleuters tegen zichzelf in bescherming genomen te worden, hartstikke leuk dat er jongens zijn die een jurkje aan willen maar als ze erdoor op school mee gepest worden is dat jullie verantwoordelijkheid! Je stelt je kind willens en wetens kwetsbaar op. Leuk hoor dat je zo modern en genderneutraal bent maar je kind word gepest en dat ligt op jouw bord!
Jullie zijn de volwassenen, jullie horen je kind te beschermen! Je mag niet verwachten dat de wereld zich aan jouw ruimdenkendheid gaat aanpassen. Schaam je!
Wauw wat een bekrompen bericht dit zeg. Ben nog altijd van mening dat je, in het geval van pesten/plagen (en dat is zeker niet altijd het geval als ik de berichten hiervoor mag geloven) nog altijd de pesters daar op aan moet spreken en niet het kind dat gepest wordt maar aanpassen aan de status quo. En hoe eerder je daarmee begint hoe beter lijkt me.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 08:22 schreef DagenNachtdromer het volgende:
M.i. horen kleuters tegen zichzelf in bescherming genomen te worden, hartstikke leuk dat er jongens zijn die een jurkje aan willen maar als ze erdoor op school mee gepest worden is dat jullie verantwoordelijkheid! Je stelt je kind willens en wetens kwetsbaar op. Leuk hoor dat je zo modern en genderneutraal bent maar je kind word gepest en dat ligt op jouw bord!
Jullie zijn de volwassenen, jullie horen je kind te beschermen! Je mag niet verwachten dat de wereld zich aan jouw ruimdenkendheid gaat aanpassen. Schaam je!
Precies!quote:Op dinsdag 16 juli 2019 09:24 schreef gewoonmezelf87 het volgende:
[..]
Ik merk dat ik het gevoelsmatig heel erg met je eens ben maar tegelijk vind ik het een lastig punt.. nee mijn zoon gaat niet in jurken naar school, dat mag van mij gewoon niet... om de reden die jij hierboven aanhaalt, wil hij thuis in een frozen gewaad ronddansen, prima! Ik ga mijn kind niet doelbewust kwetsbaar ten prooi gooien voor de andere kinderen, niet zozeer zn eigen leeftijdsgenoten maar wat dacht je van de oudere kinderen waar de kleuters vaak tegen op kijken...
Maaar ik geef mn zoon wel nagellak op... dat wil hij want zn zus heeft dat ook en daar zie ik geen kwaad in, dus ja ik meet met 2 maten op een manier waarop het voor mij goedvoelt...
Het feit dat ik vroeger zelf erg gespest ben helpt niet mee natuurlijk, ik ben me wel echt bewust van risicofactoren...
Ze zegt ook nergens dat de pesters niet aangepakt moeten worden, maar wel dat je kinderen die zelf de eventuele consequenties van "afwijkend" (mind the "") niet kunnen overzien moet beschermen...quote:Op dinsdag 16 juli 2019 09:30 schreef krijgerrtje het volgende:
[..]
Wauw wat een bekrompen bericht dit zeg. Ben nog altijd van mening dat je, in het geval van pesten/plagen (en dat is zeker niet altijd het geval als ik de berichten hiervoor mag geloven) nog altijd de pesters daar op aan moet spreken en niet het kind dat gepest wordt maar aanpassen aan de status quo. En hoe eerder je daarmee begint hoe beter lijkt me.
Heel blij dat zoveel moeders hier zo ruimdenkend zijn wat betreft hun kinderen
Helemaal mee eens... Maar dat is een utopie. Pesters zijn er altijd wel. Je kunt niet iedereen opvoeden naar jouw denkbeelden. Het is een ding om een trui aan te trekken die op het moment niet ín is. Maar een ander om je kind in kleding te hijsen die niet voor hem bedoeld is. Zelfs david Beckham kreeg dat niet voor elkaarquote:Op dinsdag 16 juli 2019 09:30 schreef krijgerrtje het volgende:
[..]
Wauw wat een bekrompen bericht dit zeg. Ben nog altijd van mening dat je, in het geval van pesten/plagen (en dat is zeker niet altijd het geval als ik de berichten hiervoor mag geloven) nog altijd de pesters daar op aan moet spreken en niet het kind dat gepest wordt maar aanpassen aan de status quo. En hoe eerder je daarmee begint hoe beter lijkt me.
Heel blij dat zoveel moeders hier zo ruimdenkend zijn wat betreft hun kinderen
quote:Op dinsdag 16 juli 2019 09:42 schreef DagenNachtdromer het volgende:
om je kind in kleding te hijsen die niet voor hem bedoeld is.
je begrijpt precies wat ik bedoel!quote:Op dinsdag 16 juli 2019 09:41 schreef gewoonmezelf87 het volgende:
[..]
Ze zegt ook nergens dat de pesters niet aangepakt moeten worden, maar wel dat je kinderen die zelf de eventuele consequenties van "afwijkend" (mind the "") niet kunnen overzien moet beschermen...
Een kind wat oud genoeg is om te beseffen dat hij aandacht trekt in een jurk, een jurk aan laten trekken naar school vind ik een heel ander uitgangspunt dan een onwetende kleuter die jurk aan te laten trekken... een enkele kleuter zal al zo sterk zijn en denken "dikke vinger voor jullie dit ben ik" maar de meeste kinderen lopen er wel een tik mee op als ze in alle onschuld uitgelachen worden.
Als dat bekrompen is... so be it.
Jouw kind is dan dus die ene die denkt -krijg allemaal de schijt, dit is wie ik ben- supertof! Ik hoop dat hij dit levenslang vasthoudt.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 09:43 schreef Budabuddumbam het volgende:
Gatver wat een triestigheid, als moeder ben je niet verantwoordelijk voor het pestgedrag richting je eigen kind. Ik werd gepest om mijn krullende haar, ook mijn ouders hun schuld natuurlijk.
Maargoed mijn oudste zoon ging met jurk en lang haar naar school.
Boeide hem helemaal niet, hij voelde zich juist kwetsbaar in spijkerbroeken en niet in dat jurkje.
Ik had hem veel meer schade aangedaan als ik hem had gedwongen zich anders te gedragen dan dat hij zich voelde. (hij is overigens nu heel populair ondanks zijn andersheid)
De enige die er echt problemen mee hadden waren de volwassenen en eerlijk ik vind wel dat je als volwassenen je aan moet passen aan de ruimdenkendheid van anderen. tolerantie is iets anders dan er mee eens zijn of er in mee gaan met je eigen kind. Maar het is een jurkje geen dingen die een ander schade toebrengen.
Mijn dochter krijgt 0 commentaar over het feit dat bijna al haar t-shirts bij de 'jongensafdeling' vandaan komt, absurd dat dit voor een jongen dan anders is, erg toxisch imho.
En dingen alleen voor thuis is wel gewoon een stukje identiteit afpakken imho.
[..]
Wat gm al zei, je moet als volwassene de beslissingen nemen voor een kind die voor zichzelf nog niet consequenties kan overzien.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 09:43 schreef Budabuddumbam het volgende:
Gatver wat een triestigheid, als moeder ben je niet verantwoordelijk voor het pestgedrag richting je eigen kind. Ik werd gepest om mijn krullende haar, ook mijn ouders hun schuld natuurlijk.
Maargoed mijn oudste zoon ging met jurk en lang haar naar school.
Boeide hem helemaal niet, hij voelde zich juist kwetsbaar in spijkerbroeken en niet in dat jurkje.
Ik had hem veel meer schade aangedaan als ik hem had gedwongen zich anders te gedragen dan dat hij zich voelde. (hij is overigens nu heel populair ondanks zijn andersheid)
De enige die er echt problemen mee hadden waren de volwassenen en eerlijk ik vind wel dat je als volwassenen je aan moet passen aan de ruimdenkendheid van anderen. tolerantie is iets anders dan er mee eens zijn of er in mee gaan met je eigen kind. Maar het is een jurkje geen dingen die een ander schade toebrengen.
Mijn dochter krijgt 0 commentaar over het feit dat bijna al haar t-shirts bij de 'jongensafdeling' vandaan komt, absurd dat dit voor een jongen dan anders is, erg toxisch imho.
En dingen alleen voor thuis is wel gewoon een stukje identiteit afpakken imho.
[..]
Jazeker zou het andersom moeten zijn en de pesters aangepakt. Maar dat zullen ze al zolang proberen als er kinderen op de wereld zijn. Maar er is nog nooit een methode geweest die afdoende heeft geholpen. Je zult altijd in een groep de pesters en de zwakkeren hebben. En al gooien ze er alle kleuren van de regenboog petten op af, dat gedrag haal je er heel moeilijk uit.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 09:43 schreef Roomsnoes het volgende:
Ik snap je gevoel, maar het probleem moet bij het probleem aangepakt worden: pesters. Een kind in een jurk/met staartjes is het probleem niet.
Het doet mee een klein beetje denken aan de discussie over of het je eigen schuld is als je verkracht wordt als je met een kort rokje over straat gaat. Is dat je eigen schuld dan? Nooit.
Is gepest worden je eigen schuld? Nooit. Ik weet dat de wereld niet zo werkt maar het is nooit je eigen schuld (of van ouders).
Wat verdrietig! Helemaal voor dat ventje zou ik willen dat het anders zou zijn! Mijn zoon wil ook lang haar en is al een paar keer meisje genoemd maar hij wil het er niet af laten knippen. Hij wil kunnen headbangen zegt hij. Ik heb verteld dat het prima is maar dat hij er wel rekening mee moet houden dat het dan weer kan gebeuren. En dat accepteert hij voor nu.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 09:53 schreef Budabuddumbam het volgende:
Mijn middelste trekt zich wel heel veel aan van hoe anderen over hem praten.
Zijn roze schoenen zijn na 5 jaar ondertussen de deur uit![]()
Maar het belangrijkste voor hem zijn enorm lange haar dat zit er nog.
Daar wil hij niet voor kiezen om het weg te doen. Stel je voor dat ik hem ooit dat af had laten knippen voor dat hij naar groep 1 ging, daar zeg je ook mee jij mag niet zijn zoals je wil zijn en imho maakt dat een kind veel kwetsbaarder dan hem naar school laten gaan zoals hij zich fijn voelt.
Precies!quote:Op dinsdag 16 juli 2019 10:11 schreef Sunshine1982 het volgende:
Het gebeurt te vaak dat pesters vrij spel hebben en zelfs in bescherming worden genomen. Want als de pester eens goed op zijn bakkes wordt getimmerd door het gepest kind die het helemaal zat is, dan weet ik wel welke ouders er opgebeld gaan worden. En kinderen die gepest worden moeten maar harder worden en van zich afbijten.
Het is helaas de omgekeerde wereld, maar het gebeurt maar al te vaak.
Jij en de anderen met jou is de reden dat dit niet anders is, zolang er mensen zoals jij zeggen dat het nou eenmaal zo is en er nou eenmaal kleding niet voor jongens is of alleen voor thuis geef je die boodschap door. Als jij je gedrag en je visie door blijft geven dan.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 10:01 schreef DagenNachtdromer het volgende:
[..]
Jazeker zou het andersom moeten zijn en de pesters aangepakt. Maar dat zullen ze al zolang proberen als er kinderen op de wereld zijn. Maar er is nog nooit een methode geweest die afdoende heeft geholpen. Je zult altijd in een groep de pesters en de zwakkeren hebben. En al gooien ze er alle kleuren van de regenboog petten op af, dat gedrag haal je er heel moeilijk uit.
Nooit je eigen schuld of die van je ouders ben ik het niet mee eens. Als je een kind kwetsbaar naar school laat gaan ben je medeverantwoordelijk. Wat nou als een kind vies is of stinkt? Dan is het toch de verantwoordelijkheid van de ouders om te zorgen dat het kind fris is? Het zelfde met "andere buitengewone" dingen.
oké andere vergelijking dan, mijn zoon is naturist. Mag hij dan in zijn blootje naar school? Dat is zijn identiteit, ben ik dan het probleem als ik hem voor de kortzichtigheid van anderen bescherm?quote:Op dinsdag 16 juli 2019 10:15 schreef Budabuddumbam het volgende:
[..]
Jij en de anderen met jou is de reden dat dit niet anders is, zolang er mensen zoals jij zeggen dat het nou eenmaal zo is en er nou eenmaal kleding niet voor jongens is of alleen voor thuis geef je die boodschap door. Als jij je gedrag en je visie door blijft geven dan.
En kleding met verzorging vergelijken is al helemaal raar.![]()
en door dingen te accepteren en je aan pesters en verkrachters aan te passen laat je het gewoon in stand.
En wat zeg je tegen je zoon als hij later moeilijkheden heeft om te doen wat hij graag wil?quote:Op dinsdag 16 juli 2019 10:30 schreef DagenNachtdromer het volgende:
[..]
oké andere vergelijking dan, mijn zoon is naturist. Mag hij dan in zijn blootje naar school? Dat is zijn identiteit, ben ik dan het probleem als ik hem voor de kortzichtigheid van anderen bescherm?
Ik kan in mijn eentje geen windmolens bevechten. Ik kan heel erg mijn best doen maar wat zeg in dan later tegen mijn ongelukkige volwassen zoon. Sorry dat het allemaal niet gelukt is vent maar je zag er in ieder geval wel snoezig uit in dat jurkje?
Hell yeah dat ik wil dat dit mogelijk zou moeten zijn. Dat hij met zijn giraffe hoorns naar school kan gaan. Maar ik ga het niet doen. Want dan zullen er zeker een paar zwarte petten zijn die zijn plezier in zijn giraffe hoorns zodanig zal verzieken dat hij ze nooit meer wil. Ook thuis niet. En is dat het nou waard?
Ik bereid mijn kinderen voor op de wereld zoals die is. Wanneer zij volwassen zijn zullen ze zich aan de zelfde "ongeschreven gedragsregels" moeten houden. Wij allemaal schikken ons aan de verschillende rollen van het leven. De kantoor ik is een hele andere dan de thuis ik. En die is weer anders dan de ik die op stap gaat. De dragqueen die zijn prachtige ik is op een boot met gay pride staat de maandag erna mogelijk weer netjes in zijn pak op kantoor. Dit is natuurlijk een overdreven voorbeeld maar iedereen doet dit in meerdere of mindere mate.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 10:41 schreef Budabuddumbam het volgende:
[..]
En wat zeg je tegen je zoon als hij later moeilijkheden heeft om te doen wat hij graag wil?
Als hij bang is om zichzelf te zijn, sorry dat het allemaal niet gelukt is vent maar je liep gelukkig niet in een jurkje?
Je doet alsof dat hetgeen is wat een kind zal beschadigen, alsof alle problemen te linken zijn aan dat jurkje, zelfverzekerdheid geef je niet mee door een kind te beschermen.
En je gaat echt van heel veel dingen uit,dat plezier altijd maar verpest zal worden maar dat kan jij netzo goed doen door dingen te onderdrukken. mijn moeder heeft mijn hele leven echt verziekt door mij altijd maar bewust te maken van wat anderen zouden kunnen vinden van mijn kleding of mijn keuzes.
maar kinderen worden ook gepest om hun bril of hun rode haar..quote:Op dinsdag 16 juli 2019 09:42 schreef DagenNachtdromer het volgende:
[..]
Helemaal mee eens... Maar dat is een utopie. Pesters zijn er altijd wel. Je kunt niet iedereen opvoeden naar jouw denkbeelden. Het is een ding om een trui aan te trekken die op het moment niet ín is. Maar een ander om je kind in kleding te hijsen die niet voor hem bedoeld is. Zelfs david Beckham kreeg dat niet voor elkaar
zeker waar! Mijn zoon wil niet spelen met een kind omdat hij grote wangen heeft. Ze vinden wel wat. Erg stom! En mij zoo is zeker geen heilige! Maar een bril of rood haar kun je niks aan doen maar waarom zou je zo de kat op het spek binden door uitzonderlijke dingen als een jurkje niet gewoon thuis laten?quote:Op dinsdag 16 juli 2019 11:11 schreef watmoetikkiezen het volgende:
[..]
maar kinderen worden ook gepest om hun bril of hun rode haar..
Die kan je toch ook niet zeggen.. nou doe jij maar geen bril op dan of we verven de haren.. Het is natuurlijk wel goed om je kind erop voor te bereiden dat het uitgelachen kán worden.. maar ik denk serieus niet dat je een kind behoeden kan voor pestgedrag kan behoeden door netjes met de stroom mee te doen.. als ze willen pesten doen ze dat en dan moet dát aangepakt worden
ik denk dus dat dat jurkje thuislaten niet helpt.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 11:23 schreef DagenNachtdromer het volgende:
[..]
zeker waar! Mijn zoon wil niet spelen met een kind omdat hij grote wangen heeft. Ze vinden wel wat. Erg stom! En mij zoo is zeker geen heilige! Maar een bril of rood haar kun je niks aan doen maar waarom zou je zo de kat op het spek binden door uitzonderlijke dingen als een jurkje niet gewoon thuis laten?
Nee, ik doe dit niet en ik ken tientallen mensen die dit ook niet doen.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 10:57 schreef DagenNachtdromer het volgende:
[..]
Ik bereid mijn kinderen voor op de wereld zoals die is. Wanneer zij volwassen zijn zullen ze zich aan de zelfde "ongeschreven gedragsregels" moeten houden. Wij allemaal schikken ons aan de verschillende rollen van het leven. De kantoor ik is een hele andere dan de thuis ik. En die is weer anders dan de ik die op stap gaat. De dragqueen die zijn prachtige ik is op een boot met gay pride staat de maandag erna mogelijk weer netjes in zijn pak op kantoor. Dit is natuurlijk een overdreven voorbeeld maar iedereen doet dit in meerdere of mindere mate.
Ook geen zondagse sneakers? Spijkerbroek op net?quote:Op dinsdag 16 juli 2019 11:00 schreef exode het volgende:
Ik ben echt raar geloof ik, ik ben op kantoor exact dezelfde persoon als thuis....
Take it or leave it. Ik werk tussen de pakken en mantelpakken, ik loop in spijkerbroek en op sneakers en ik heb een managementfunctie.
Als ik op mijn werk me anders moet voordoen dan ik ben, zoek ik meteen iets anders.
ja dat dus, maar dan beter verwoord..quote:Op dinsdag 16 juli 2019 11:37 schreef Budabuddumbam het volgende:
[..]
Nee, ik doe dit niet en ik ken tientallen mensen die dit ook niet doen.
Jezelf anders voordoen omdat je denkt dat de maatschappij dat wenst is het zwaarste leven dat er is imho.
Ik ken genoeg mannen die op hun werk een rok of jurk dragen![]()
En ik draag ook wat veel andere mensen heel lelijk vinden. De ongeschreven gedragsregels vind ik compleet niet belangrijk in het volwassen leven.
Kinderen die gevoelig zijn voor pestgedrag die zal een pester van ver ruiken en dan maakt het niet uit waar ze je op pakken het doet evenveel pijn. Dat rode haar, de verkeerde schoenen, de jurk, je moeder met een hoofddoek of je vader die rookt. Ze verzinnen wel iets.
En als dat dan voor moet komen heb ik mijn zoon/dochter liever in iets wat ze blij maakt.
sja, van mij mogen ze ook niet in tutu naar school.. dat is voor ballet namelijk net als scouting uniform voor scouting. Ik zie daar wel je punt hoor.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 11:54 schreef gewoonmezelf87 het volgende:
Ik heb respect voor de ouders die los kunnen laten..en kunnen denken "oke kind ga in je tutu naar school en leef" als ze willen pesten doen ze dat toch!" Jullie hebben gelijk...
Maar ik kan dat niet... ik zit zo niet in elkaar, voor mijn kinderen kies ik anders en geef ik de pesters liever geen ammunitie (want ja zo zie IK dat) Ik ben 32 en doe mn uiterste best 2 zelfstandige zelfverzekerde kinderen op te voeden en eerlijk gezegt lukt me dat nog best aardig... ook zonder tutu. En als ze over een paar jaar groot genoeg zijn en sterk genoeg om schijt te hebben dan steun ik ze met alles wat ik in mij heb, maar nu bescherm ik mijn kleintjes op de manier waarvan ik denk en voel dat dit voor ons de juiste is.
ik vind je een prachtig mens!quote:Op dinsdag 16 juli 2019 11:54 schreef gewoonmezelf87 het volgende:
Ik heb respect voor de ouders die los kunnen laten..en kunnen denken "oke kind ga in je tutu naar school en leef" als ze willen pesten doen ze dat toch!" Jullie hebben gelijk...
Maar ik kan dat niet... ik zit zo niet in elkaar, voor mijn kinderen kies ik anders en geef ik de pesters liever geen ammunitie (want ja zo zie IK dat) Ik ben 32 en doe mn uiterste best 2 zelfstandige zelfverzekerde kinderen op te voeden en eerlijk gezegt lukt me dat nog best aardig... ook zonder tutu. En als ze over een paar jaar groot genoeg zijn en sterk genoeg om schijt te hebben dan steun ik ze met alles wat ik in mij heb, maar nu bescherm ik mijn kleintjes op de manier waarvan ik denk en voel dat dit voor ons de juiste is.
maar t is ook erg kindafhankelijk hoor. sommige jongens zullen er inderdaad last van hebben als ze geen jurk mochten, anderen weer helemaal niet..quote:Op dinsdag 16 juli 2019 12:01 schreef exode het volgende:
GM, ik snap het ook hoor. Je wilt het beste voor je kind, je wilt niet dat ze gepest worden.
Ik denk zelf alleen dat als een jongen in een jurk naar school wilt, hij op lange termijn ongelukkiger wordt als dat niet mag dan als hij er eventueel mee gepest zou worden. Maar die mening is makkelijk omdat ons jochie vooral blij is in een spijkerbroek en met een spiderman shirt.
Wij hebben een ouderwetse alarmklok. Ze mogen uit bed als de kleine wijzer boven het zilveren wijzertje staat. We doen het nu 2 weken zo en het werkt echt perfect. Ik heb het een paar keer voorgedaan, maar ze snapten het echt snel.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 12:24 schreef exode het volgende:
Vergeet helemaal mijn vraag te stellen![]()
B heeft een apenwekker, zo analoog ding waarvan je de ogen in kan stellen op een bepaald tijdstip zoals dat schaap en nijntje.
Na meerdere keren te zijn gevallen en in de tas meegenomen op reis. Heeft ie kuren. De ogen gaan middenin de nacht open of gaan ineens knipperen. Kortom niet echt handig.
Nu dacht ik erover een digitale klok voor hem te kopen. Die hebben jullie toch Nikki? Is er meer ervaring mee met kleuters? Klokkijken kan hij niet en met zo'n digitale kunnen we hopelijk ook afspraken maken MAAR in het weekend staat 'aap' altijd op 07:30 of 07:45. Hoe leg je dat uit aan een kleuter? Het is wel heel ingewikkeld om na 07:30 te verduidelijken aan hem.
heel mooi verwoord!quote:Op dinsdag 16 juli 2019 12:30 schreef Sunshine1982 het volgende:
Genoeg mannen die in hun rok of jurk naar het werk gaan? Dan zal Rotterdam en omgeving vrij bekrompen zijn, want ik heb ze nog nooit gezien. Niet op straat en niet in het OV. En als ik ze wel zou zien zou ik er in eerste instantie misschien om gniffelen en daarna zoiets hebben als hij er blij mee is, why not.
Ik ben van een dorp naar Rotterdam verhuisd ook omdat je meer kan zijn wie je bent. Niemand doet raar als je in de zomer in je foute kersttrui over straat loopt. Kinderen daarentegen kunnen ontzettend hard zijn tegen elkaar juist omdat ze eerlijk zijn. Waar volwassenen niks zeggen om iemand niet te kwetsen oid, bulderen kinderen daar dwars overheen en zeggen wat er in hun op komt.
Ik vind dat het hier allemaal wel heel zwart wit gesteld wordt hoor. Als een jongen geen jurk naar school aan mag krijgt hij echt niet direct het idee dat hij niet zichzelf mag zijn. Ik neem aan dat er meerdere kledingsoorten gedragen worden als een jurk, in een broek voelt hij zich toch ook gewoon zichzelf?
Ik vind het pesten om rood haar en een bril anders dan het pesten om een jongen in een jurk. Die eerste twee, daar heb je geen invloed op. Bij het laatste wel. Ik vind ook echt dat kinderen moeten zijn wie ze willen zijn en dragen wat ze willen, maar de waarheid is dat in de praktijk wat moeilijker ligt. Kinderen zijn bikkelhard tegen elkaar.
J heeft deze: https://www.mamaloesbabys(...)-nachtlamp-en-wekkerquote:Op dinsdag 16 juli 2019 12:24 schreef exode het volgende:
Vergeet helemaal mijn vraag te stellen![]()
B heeft een apenwekker, zo analoog ding waarvan je de ogen in kan stellen op een bepaald tijdstip zoals dat schaap en nijntje.
Na meerdere keren te zijn gevallen en in de tas meegenomen op reis. Heeft ie kuren. De ogen gaan middenin de nacht open of gaan ineens knipperen. Kortom niet echt handig.
Nu dacht ik erover een digitale klok voor hem te kopen. Die hebben jullie toch Nikki? Is er meer ervaring mee met kleuters? Klokkijken kan hij niet en met zo'n digitale kunnen we hopelijk ook afspraken maken MAAR in het weekend staat 'aap' altijd op 07:30 of 07:45. Hoe leg je dat uit aan een kleuter? Het is wel heel ingewikkeld om na 07:30 te verduidelijken aan hem.
Het regeltje dat Budda citeert “kleding die niet voor hem bedoeld is” is wmb de crux:quote:Op dinsdag 16 juli 2019 09:43 schreef DagenNachtdromer het volgende:
[..]
je begrijpt precies wat ik bedoel!
Hij geeft idd licht, 7 verschillende sterktes (van helemaal uit tot nachtlampsterkte). En dus draadloos te gebruiken, handig in de tent (na een dag of 3/4 moet ie hier aan de oplader).quote:Op dinsdag 16 juli 2019 13:37 schreef exode het volgende:
MM, die is handig, thanks! geeft ie ook licht zeg maar? Hij gaat ook mee op vakantie en B ligt in een 'eigen' tentje.
Die aap heeft iets teveel opdonders gekregen denk ik, ziet er stevig uit maar is na 2 jaar niet meer opgewassen tegen B. (lees ramt hem uit, valt wel eens van 2 hoog aangezien ie zo hoog staat want B heeft een hoogslaper. )
Wel knap hoor Nikki, ik zie B er wel voor aan dat ie het ineens niet meer snapt als hij eerder uit belt wilt....
Dit dit dit honderd keer dit. Ik had deze pagina gemist.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 09:51 schreef Roomsnoes het volgende:
Je kan je afvragen wat het handelen naar: jij bent niet goed genoeg zoals je thuis bent, betekent voor pestgevoeligheid. Wat doet dat met iemands zelfbeeld?
Wat doen uitspraken als: jurk alleen thuis, niet naar school want dat hoort niet, met de verdraagzaamheid van deze kinderen tegenover kinderen die wel met jurk naar school gaan..? Deze kinderen worden door hun ouders nots bene verteld dat dit «afwijkend» is. Hoe kunnen we dan verwachten dat zij dit wel accepteren van klasgenootjes?
Ik denk eerlijk gezegd wel dat er over het algemeen makkelijker wordt gedaan over meisjes die zich "jongensachtig" kleden, dan over jongens die in jurk naar school komen.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 12:28 schreef watmoetikkiezen het volgende:
ach ja, in de straat wilde de meeste kinderen niet met mij spelen en dat vond ik wel lastig (later bleek dat te zijn omdat mijn moeder ongetrouwd was). maar op school hoorde ik er ondanks enorm jongensachtig wél bij. gelukkig zat ik dus op een andere school anders was dat best naar geweest denk ik.
Denk inderdaad dat het vooral belangrijk is dat je van je kinderen houdt en ze steunt..
Maar dit gaat toch niet alleen over jongens in jurken? Dit gaat toch over tolerantie, over afwijken van de norm en in hoeverre wij als maatschappij dat ein-de-lijk eens gaan omarmen? Die jurk aan naar school kan ook juist een mooie opening zijn van een goed gesprek over zulke waardevolle zaken.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 14:11 schreef Spees_Eend het volgende:
[..]
Ik ben het wat betreft het grote geheel helemaal eens met Room. Alleen het grote dilemma wmb: laat je, om jongens in jurken op macroniveau, op langere termijn, meer geaccepteerd te laten zijn, jóuw jongen in jurk naar school gaan in de wetenschap dat die acceptatie er nú nog niet is en de kans reëel is dat jouw kind wordt gepest/buitengesloten?
Precies dit is wat ik bedoel...quote:Op dinsdag 16 juli 2019 14:26 schreef Spees_Eend het volgende:
Naar mijn idee ruim je dan ook niet alle mogelijke klappen uit de weg voor je kind, maar wel een grote kans op een klap en het bepalen van de positie van je kind in de klas. Ik denk ook dat het niet zo simpel is als 'de volgende dag trek je gewoon weer een broek aan', want jouw kind is dan wel al de jongen die in jurk naar school komt.
Nogmaals, ik begrijp de ideologie erachter heel goed, maar ik zou in de praktijk te huiverig zijn voor het plaatsen van mijn zoon in een zeer gemakkelijke pestpositie, en de gevolgen die dit kan hebben voor de rest van zijn schoolperiode. Als je eenmaal de 'pispaal' van de klas bent, is het niet zo gemakkelijk om hiervan los te komen, ben ik bang. En ik snap dat er honderd redenen kunnen zijn om gepest te worden, maar een jongen in een jurk is in onze cultuur haast een uitnodiging.
Voor mijn gevoel is het een strijd tussen een idealistische en een realistische keuze, en ik zou zelf dan zwichten voor de realistische.
Nou ja, dit dus. Een jongen in een jurk is een redelijk zeldzaam voorbeeld misschien. Wat als dezelfde reactie komt over Nikeschoenen, lang gevlochten haar, My Little Pony of een gele fiets? Hoe ver ga je?quote:Op dinsdag 16 juli 2019 14:22 schreef L-E het volgende:
[..]
Maar dit gaat toch niet alleen over jongens in jurken? Dit gaat toch over tolerantie, over afwijken van de norm en in hoeverre wij als maatschappij dat ein-de-lijk eens gaan omarmen? Die jurk aan naar school kan ook juist een mooie opening zijn van een goed gesprek over zulke waardevolle zaken.
Dit precies!quote:Op dinsdag 16 juli 2019 14:26 schreef Spees_Eend het volgende:
Naar mijn idee ruim je dan ook niet alle mogelijke klappen uit de weg voor je kind, maar wel een grote kans op een klap en het bepalen van de positie van je kind in de klas. Ik denk ook dat het niet zo simpel is als 'de volgende dag trek je gewoon weer een broek aan', want jouw kind is dan wel al de jongen die in jurk naar school komt.
Nogmaals, ik begrijp de ideologie erachter heel goed, maar ik zou in de praktijk te huiverig zijn voor het plaatsen van mijn zoon in een zeer gemakkelijke pestpositie, en de gevolgen die dit kan hebben voor de rest van zijn schoolperiode. Als je eenmaal de 'pispaal' van de klas bent, is het niet zo gemakkelijk om hiervan los te komen, ben ik bang. En ik snap dat er honderd redenen kunnen zijn om gepest te worden, maar een jongen in een jurk is in onze cultuur haast een uitnodiging.
Voor mijn gevoel is het een strijd tussen een idealistische en een realistische keuze, en ik zou zelf dan zwichten voor de realistische.
Waar trek je de grens inderdaad? Wij hoorden laatst tijdens het oudergesprek op school dat het beter is als we Sticker iets minder knuffelen bij het afscheid in de ochtend, want 'andere kinderen doen dat ook niet en vinden daar mogelijk iets van'. Tsja.. We hebben dat in de groep gegooid thuis en unaniem bepaald dat we dat onzin vinden, maar ik schrik er toch van hoezeer sommige mensen bezig zijn met wat de wereld ergens van zou kunnen vinden.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 14:34 schreef Roomsnoes het volgende:
[..]
Nou ja, dit dus. Een jongen in een jurk is een redelijk zeldzaam voorbeeld misschien. Wat als dezelfde reactie komt over Nikeschoenen, lang gevlochten haar, My Little Pony of een gele fiets? Hoe ver ga je?
Mijn dochter zoekt zelf haar kleren uit. Dan heeft ze een gestreepte broek aan, een gebloemde jurk en een trui met Pippi. Zij tevreden, want ze houdt van alle kleuren en vindt zichzelf heel sterk. In mijn ogen ziet het er niet uit, en medemoeders hebben spottend: zo zoek je zelf je kleren uit ofzo, gezegd. Goddankz egg O dan trots: Ja!
Wie zijn wij om onze kinderen in een keurslijf te proppen? Om te bepalen wat wel en niet kan, qua uiterlijkheden?
Gedrag is een heel ander verhaal.
Idd. Hoe ver ga je om je identiteit te veranderen. Verzwijgen dat je twee vrouwen bent? Dat zou in niemand opkomen. Maar een broek ipv een rok wel. Tja...quote:Op dinsdag 16 juli 2019 14:45 schreef exode het volgende:
Ik wilde net inderdaad uit nieuwsgierigheid vragen waar de grens dan gelegd wordt. Ik snap heel goed dat je je zoon niet snel in jurk naar school laat gaan, ook al zou ik wellicht een andere keuze maken.
Maar waar ligt de scheiding? Alleen bij een jurk cq rokje of alles wat als meisjesachtig gezien wordt? En wie bepaalt die scheiding? Jij? Je kind? De reacties op school?
Het voorbeeld van het shirt van vanochtend, het was een blauw Buzz lightyear shirt. B draagt die erg graag maar nu dus ineens niet meer. te lang dus het is een rokje. Navragen leerde dat de jongens in zijn klas dat zeiden. Met geen mogelijkheid kreeg ik het shirt aan bij hem, dan niet. Nu heeft hij een blauw shirt met vissen aan die nog langer is. De reactie in de klas? De jongens vonden hem cool en gingen namen aan de vissen geven. Schiet mij maar lek hoor.
Een paar maanden geleden begon 1 van zijn vriendjes stom te doen dat B 2 mama's heeft. Heel toevallig ging ik een paar dagen later met B naar de kampioenswedstrijd van Ajax. De jongens in zijn klas zagen op maandag groen van jaloezie en wilden ineens 2 mama's want dan kon je naar Ajax. Sindsdien is B cool want 2 mama's. Maar dat kan volgende maand weer anders zijn.
echt? Dat meen je niet?quote:Op dinsdag 16 juli 2019 14:39 schreef L-E het volgende:
[..]
Waar trek je de grens inderdaad? Wij hoorden laatst tijdens het oudergesprek op school dat het beter is als we Sticker iets minder knuffelen bij het afscheid in de ochtend, want 'andere kinderen doen dat ook niet en vinden daar mogelijk iets van'. Tsja.. We hebben dat in de groep gegooid thuis en unaniem bepaald dat we dat onzin vinden, maar ik schrik er toch van hoezeer sommige mensen bezig zijn met wat de wereld ergens van zou kunnen vinden.
Goede vraag. Ik ben benieuwd naar het antwoord.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 14:36 schreef Roomsnoes het volgende:
Ik hoop dat wat ik nu ga zeggen niet verkeerd opgevat wordt, maar waarom zou je een kind dan wel een pestgevoelige ideologie aanpraten, door te bevestigen dat een jurk op school echt niet kan?
Hoe zorg je er dan voor dat je kind wél tolerant is naar vriendje met jurk?
echt? Dat meen je niet?quote:Op dinsdag 16 juli 2019 14:39 schreef L-E het volgende:
[..]
Waar trek je de grens inderdaad? Wij hoorden laatst tijdens het oudergesprek op school dat het beter is als we Sticker iets minder knuffelen bij het afscheid in de ochtend, want 'andere kinderen doen dat ook niet en vinden daar mogelijk iets van'. Tsja.. We hebben dat in de groep gegooid thuis en unaniem bepaald dat we dat onzin vinden, maar ik schrik er toch van hoezeer sommige mensen bezig zijn met wat de wereld ergens van zou kunnen vinden.
Ik vind je kind kwetsbaar naar school sturen en dan achteraf gaan mauwen omdat het uitgelachen is inderdaad dom.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 15:01 schreef krijgerrtje het volgende:
Dat je je eigen zoon niet een jurk/rok/vul maar in aan zou doen uit angst dat hij gepest of geplaagd gaat worden, dat is dan ook helemaal prima natuurlijk. Maar hier andere ouders beschuldigen dat zij verantwoordelijk zijn als hun kind gepest wordt is natuurlijk iets heel anders.
Even ontlurken hoor, maar wat vat dit het ontzettend compact en helder samenquote:Op dinsdag 16 juli 2019 14:36 schreef Roomsnoes het volgende:
Ik hoop dat wat ik nu ga zeggen niet verkeerd opgevat wordt, maar waarom zou je een kind dan wel een pestgevoelige ideologie aanpraten, door te bevestigen dat een jurk op school echt niet kan?
Hoe zorg je er dan voor dat je kind wél tolerant is naar vriendje met jurk?
Vind ik ook een goeie vraag. Bij ons is de jurk vraag niet geweest maar bijvoorbeeld wel het naturisme. Ik heb mijn zoon verteld dat wij het prima vinden maar dat andere mensen het misschien niet gaan begrijpen. Daarom is het beter om het thuis te doen. En als hij over de vakantie vertelt kan hij alles vertellen maar laat hij 1 klein detail weg. Om het niet een taboe of geheim te laten worden hebben we hem wel verteld dat hij het gerust aan opa, oma, pake,beppe, juf en tantes enzo mag vertellenquote:Op dinsdag 16 juli 2019 15:12 schreef L-E het volgende:
[..]
Goede vraag. Ik ben benieuwd naar het antwoord.
Ik ook niet, ik reageerde puur op @exode die zelf lesbisch is maar een beetje hoopt dat haar zoon hetero blijkt.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 15:21 schreef DagenNachtdromer het volgende:
Ik denk niet dat het dragen van jurkjes bij jongens op welke manier dan ook maat met seksualiteit te maken heeft eigenlijk
oeps sorry. Verkeerd begrepenquote:Op dinsdag 16 juli 2019 15:23 schreef minilot het volgende:
[..]
Ik ook niet, ik reageerde puur op @:Exode die zelf lesbisch is maar een beetje hoopt dat haar zoon hetero blijkt.
Ik ‘hoop’ het vooral om de moeilijkheden die ermee gepaard gaan te voorkomen. De vooroordelen, de pesterijen, alles.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 15:23 schreef minilot het volgende:
[..]
Ik ook niet, ik reageerde puur op @:Exode die zelf lesbisch is maar een beetje hoopt dat haar zoon hetero blijkt.
en dat terwijl de grootste homohaters drukker bezig zijn met wat er in een bed gebeurt dan de homo zelf. Moet ik altijd even over gniffelen... Wat zal daar achter stekenquote:Op dinsdag 16 juli 2019 16:26 schreef exode het volgende:
[..]
Ik ‘hoop’ het vooral om de moeilijkheden die ermee gepaard gaan te voorkomen. De vooroordelen, de pesterijen, alles.
Ik heb best wat homo’s om me heen en allemaal hebben ze meerdere vervelende ervaringen.
Mooi verwoord, ik kan me hier helemaal bij aansluiten.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 16:15 schreef Franny_G het volgende:
Ik denk dat wat L-E schrijft, dat het lange termijn perspectief van belang is, het belangrijkste voor mij is. Je kunt je kind nu wel willen beschermen en vanuit dat (begrijpelijke) oogpunt de maatschappelijke normen over gender en dergelijke bevestigen richting je kind, maar wat gebeurt er dan als je kind erachter komt dat het daadwerkelijk anders is?
Op mijn school is nu een leerling in transitie is, een transgender dus. Die staat gelukkig (relatief !) sterk in de schoenen. Gelukkig maar, want dan moet je tegen wat zaken opboksen hoor en dan heb ik het niet eens over maatschappelijke acceptatie, maar het eigen proces. Maar hoe kan een kind met zulke gevoelens naar z'n ouders en omgeving uit de kast komen als het van jongs af aan heeft meegekregen dat je beter maar niet kunt afwijken, dat dat gevaarlijk is, dat je vast en zeker afgewezen zult worden? Daarmee leer je je kind dat de wereld een gevaarlijke plek is voor afwijkende mensen.
Dan kun je zeggen: dat is ook zo, want dat is de realiteit.
Nee, dat is een deel van de realiteit. Want naast intolerante mensen zijn er ook heel veel wel tolerante en vrijdenkende mensen. Het is een keuze welke groep mensen je invloed geeft.
De vraag die je jezelf als ouder moet stellen is niet: hoe zorg ik dat mijn normale kind ook daadwerkelijk normaal wordt gevonden en niet wordt gepest? De vraag moet zijn: hoe zorg ik ervoor dat als mijn kind afwijkend blijkt te zijn het sterk genoeg in de schoenen zal staan daarvoor uit te komen? En hoe zorg ik ervoor dat mijn kind zich bij mij veilig zal voelen om die gevoelens met me te delen?
En bedenk dus ook dat je nog zo hard in theorie kunt roepen dat je het helemaal niet erg zult vinden als je kind homo of transgender zou blijken te zijn, maar als je in praktijk je kind wel vanzelfsprekend wilt laten voldoen aan de hetero norm, in hoeverre zal je kind zich dan daadwerkelijk vrij en veilig genoeg voelen om eerlijk en open tegen je te zijn?
Ik weet niet of je je bewust bent van het beeld dat je nu neerzet van de gemiddelde kleuter. Kleuters kunnen dingen zeggen en daarmee lomp zijn, maar ze zijn daarin ook nog prima bij te sturen, door een juf en door ouders. Waarom maak jij er zoiets groots van? En: waarom wil jij kinderen bevestigen daarin in plaats van bijsturen?quote:Op dinsdag 16 juli 2019 16:27 schreef DagenNachtdromer het volgende:
Door thuis de veilige haven aan te geven. Waar de vrijheid is om te zijn wie het kind is. En door aan te geven dat er een plaats en tijd voor alles is. En dat lijkt mij niet op een kleuterschool waar de kleuters pijnlijk eerlijk zijn waar het kind dat boven het maaiveld uitkomt mogelijk gemaaid word. Zo'n kind word nog voor het enig besef heeft van sekse al geknauwd.
Ik ben me volledig bewust van wat ik zeg en bedoel. Kinderen zijn hard. En ja, goed bij te sturen... Maar wie gaat ze bijsturen? Als de moeder van het gepeste kind aan de bel trekt is het kwaad al geschiedquote:Op dinsdag 16 juli 2019 17:16 schreef Franny_G het volgende:
[..]
Ik weet niet of je je bewust bent van het beeld dat je nu neerzet van de gemiddelde kleuter. Kleuters kunnen dingen zeggen en daarmee lomp zijn, maar ze zijn daarin ook nog prima bij te sturen, door een juf en door ouders. Waarom maak jij er zoiets groots van? En: waarom wil jij kinderen bevestigen daarin in plaats van bijsturen?
Kleuters worden niet 'gemaaid', ze maken en krijgen soms wel nogal rolbevestigende opmerkingen en doen dat ook vanuit een bepaalde ontwikkelingsfase waarin ze erg in hokjes denken. Mijn dochter heeft het ook wel dingen die 'alleen voor meisjes zijn'. Is niet erg, dan hebben we daar een gesprekje over.
Het zijn niet de kleuters die 'maaien', het zijn de volwassenen die dit niet of te weinig bijsturen op zo'n moment. Dat laatste is voor een kleuter die in een jurk naar school komt, cruciaal.
De volwassenen moeten bijsturen, altijd. Van kleuter tot ze volwassenen zijn.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 17:19 schreef DagenNachtdromer het volgende:
[..]
Ik ben me volledig bewust van wat ik zeg en bedoel. Kinderen zijn hard. En ja, goed bij te sturen... Maar wie gaat ze bijsturen? Als de moeder van het gepeste kind aan de bel trekt is het kwaad al geschied
dat is wat ik bedoel met er is een tijd en een plaats voor alles.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 17:26 schreef Franny_G het volgende:
[..]
De volwassenen moeten bijsturen, altijd. Van kleuter tot ze volwassenen zijn.
En als dat op de school van mijn kind onvoldoende zou gebeuren, zou ik daar alles aan doen, desnoods van school veranderen, en ik zal altijd achter mijn kind staan hierin. Ik zou in ieder geval nooit mijn kind het idee geven dat het zich maar moet aanpassen aan intolerante types of dat het aan zichzelf moet gaan twijfelen hierin.
Overigens gaat het mij hier om het principiele punt van dat niet accepteren dat iemand afwijkt op het moment dat het kind de vrijheid heeft gekregen zich te kleden zoals het zelf wil, dus bij zo'n verkleeddag op school. Ik ben verder wel van mening dat ik mijn kinderen wat etiquette kan meegeven, ook op het gebied van welke kleding op welk moment gepast is. Toen wij vrijdag naar de (nogal erg religieuze) begrafenis gingen van mijn vader heb ik mijn eigen kleding daar ook op aangepast en I had ook gepaste kleding (in die context dan) aan. Dat vind ik een kwestie van beleefdheid. En als ik op Rome reis ben met leerlingen dan spreek ik ze ook aan als ze in korte rok of broek een kerk in willen gaan.
Ik herken dat helemaal niet, dat kinderen zo hard zouden zijn. Zeker kleuters, dat zijn zachte eieren, die juichen om een leuke kever, storten zich in je armen als ze op hun knie vallen en hebben nachtmerries over boze giraffenquote:Op dinsdag 16 juli 2019 17:19 schreef DagenNachtdromer het volgende:
[..]
Ik ben me volledig bewust van wat ik zeg en bedoel. Kinderen zijn hard. En ja, goed bij te sturen... Maar wie gaat ze bijsturen? Als de moeder van het gepeste kind aan de bel trekt is het kwaad al geschied
ik vind het vooral jammer dat hier lijkt door te schemeren dat vooral kinderen die zèlf anders willen zijn dan heel erg te horen krijgen dat dat soort dingen niet voor het openbaar zijn...quote:Op dinsdag 16 juli 2019 18:02 schreef _NIKKI_ het volgende:
Ik vind het erg jammer dat sommige kleuters blijkbaar al met de paplepel ingegoten krijgen dat roze voor meisjes is. Blauw is toch ook niet alleen voor jongens.
Ik weet niet of dit op mijn post bedoeld was, maar ik zou het helemaal niet zo brengen als "dat een jurk op school echt niet kan", maar veel genuanceerder. Ik kan met mijn kinderen een veel langer/breder/inhoudelijker gesprek voeren dan "een jurk mag niet want dat hoort niet".quote:Op dinsdag 16 juli 2019 14:36 schreef Roomsnoes het volgende:
Ik hoop dat wat ik nu ga zeggen niet verkeerd opgevat wordt, maar waarom zou je een kind dan wel een pestgevoelige ideologie aanpraten, door te bevestigen dat een jurk op school echt niet kan?
Hoe zorg je er dan voor dat je kind wél tolerant is naar vriendje met jurk?
Het één sluit het ander niet uit.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 19:14 schreef Clubsoda het volgende:
Eens hoor. Het gaat er niet om je kind 'moedwillig in de frontlinies te plaatsen', maar of je kind wil steunen als het daarvoor kiest.
Ik ben als kind ook heel veel gepest, maar ik heb achteraf gezien juist veel meer last gehad van de mensen die deden alsof het aan mij lag en me aanraadden me aan te passen. Dat heeft mijn zelfvertrouwen een veel grotere knauw toegebracht dan het pesten zelf. Dat de pesters zelf sneu/jaloers/watdanook waren kon ik zelf ook wel bedenken, maar dat de volwassenen met autoriteit het blijkbaar met ze eens waren, dat was pas schadelijk.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 19:43 schreef Sunshine1982 het volgende:
[..]
En ik haat het echt om te zeggen dat je 'moet' doen wat maatschappelijk gezien verantwoord is om te doen. Maar na mijn pestverleden kan ik niet anders. Pesten blijft met wat pech je hele leven bij je, een dag of een paar dagen je jurk thuis laten weegt daar m.i. niet tegen op.
helemaal mee eens!quote:Op dinsdag 16 juli 2019 19:43 schreef Sunshine1982 het volgende:
[..]
Het één sluit het ander niet uit.
We leven nou eenmaal niet in een maatschappij waar eenhoorns met glitterhoorns rondlopen en waar zuurstokken aan de bomen groeien. De maatschappij is bikkelhard. En echt, ik zou het heel leuk vinden als ik morgen op school kom en er zit een jongen met een rok aan in de klas. Iemand die zichzelf durft te zijn, daar kunnen veel mensen een voorbeeld aan nemen. Maar er zijn helaas mensen die dat als reden pakken om iemand belachelijk te maken. En dan kunnen er nog zoveel tolerante kids in de klas zitten, er hoeven er maar 2 bij te zijn die de boel verpesten. Negativiteit weegt zwaarder dan positiviteit.
En ik haat het echt om te zeggen dat je 'moet' doen wat maatschappelijk gezien verantwoord is om te doen. Maar na mijn pestverleden kan ik niet anders. Pesten blijft met wat pech je hele leven bij je, een dag of een paar dagen je jurk thuis laten weegt daar m.i. niet tegen op.
Ja mooiquote:Op dinsdag 16 juli 2019 20:10 schreef Roomsnoes het volgende:
Er wordt hier zo vaak gezegd dat de samenleving zo hard is enzo. Is dat echt zo dan? Is het echt zo dat er op scholen niet goed ingegrepen wordt als het milieu verzuurt? Is het echt zo triest dat je bij voorbaat al «op moet geven»?
Ik kan mijn leven en mijn opvoeding niet inrichtem naar wat-als en pessimisme. Ik wil vertrouwen hebben in liefdevolle klassen. Dan handel ik liever als het dreigt mis te gaan. Ik zal er tzt ook echt wel dicht bovenop zitten en eisen dat een school stappen onderneemt (tegen ouders vooral!) als ik ook maar lucht krijg van pesten. Maar ik kan niet in een schuilkelder leven omdat er misschien ooit een bom valt.
Idd. Ik denk dat het grootste waarde oordeel er door volwassenen aan gehangen wordt. Vast niet bewust en niet (alleen) door ouders.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 19:38 schreef kwakz0r het volgende:
Dat zeg je mooi Clubsoda! (@:spees ik dacht dat ze het tegen DnD zei, niet tegen jou?)
Overigens merk ik op school bij mij dat er doorgaans heel goed gereageerd wordt op de kinderen die openlijk of overduidelijk maar niet openlijk gay zijn, een tweetal kinderen in transitie, de kinderen met twee moeders, etc.
Als middelbare scholieren in staat zijn om daar goed mee om te gaan dan kunnen kleuters het ook.
Het gaat er maar om hoe je reageert op hun observaties.
Nou ja, dat is toch wat er gezegd wordt? Een jongen wil in een jurk naar school en dat moet je verbieden want het toelaten is je kind jouw ruimdenkendheid opdringen en daar moet je je diep voor schamen.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 19:43 schreef Sunshine1982 het volgende:
[..]
Het één sluit het ander niet uit.
Ik werk toevallig in het onderwijs en ik merk niet echt dat het zo hard is als hier geschetst wordt, en ook niet dat ouders/leerkrachten er niks aan doenquote:Op dinsdag 16 juli 2019 20:17 schreef Clubsoda het volgende:
[..]
Ja mooiik voelde me al een verdwaalde hippie dat ik die spijkerharde maatschappij helemaal niet herken, niet bij mijn kind en niet bij mezelf.
Mooi gezegd, dat vind ik ookquote:Op dinsdag 16 juli 2019 20:23 schreef Clubsoda het volgende:
[..]
Nou ja, dat is toch wat er gezegd wordt? Een jongen wil in een jurk naar school en dat moet je verbieden want het toelaten is je kind jouw ruimdenkendheid opdringen en daar moet je je diep voor schamen.
Ik vind het ook dubieus, maar dat is de strekking van de aanleiding voor deze discussie. Waarop ik, en anderen met mij, aangeven dat het niet gaat om wat jij als ouder wil regisseren maar wat een kind behoefte aan heeft. Dat sluit elkaar wat mij betreft wel uit.
+1quote:Op dinsdag 16 juli 2019 20:28 schreef exode het volgende:
Mag ik wel even tussendoor roepen dat ik het een waardevolle discussie vind? Ik leer oprecht van wat er geschreven wordt.
HO STOP! Ik heb nergens gezegd dat je je moet schamen als je je kind in een jurk naar school laat gaan... ik herken me alleen wel in een groot deel van haar tekst.. en later heb ik ook nog eens genuanceerd dat dit MIJN (volgens vele bekrompen) visie is...quote:Op dinsdag 16 juli 2019 20:15 schreef Clubsoda het volgende:
@:Spees-Eend, ik refereerde aan GM die iets vergelijkbaars zei. Ik interpreteerde haar opmerking als ' als je je kind naar school laat gaan in een jurk dan offer je je kind op in je eigen ruimdenkendheids-strijd' (want dat is wat DND zegt in haar schaam-je-post die bijval kreeg). En daar gaat het dus níet om, je SJW-strijd voeren via je kind, maar: je kind maakt een keuze, hoe steun je het daarin? Dat gaat in dialoog, samen en met vallen en opstaan. En soms zul je als ouder besluiten om een grens te trekken maar soms is beschermen niet nodig of mogelijk en dan moet een kind daar ook mee leren omgaan. Maar om nou als een hond toegeblaft te krijgen dat je je moet schamen (serieus, zoiets zeg je toch alleen tegen een hond?), daar ageer ik tegen ja. Niet tegen jouw nuance, sorry als dat zo overkwam.
Bij mij 7-jarige is er nog nooit iets van die strekking gezegd in 3,5 jaar school. Ik geloof dat het nauwelijks iemand opvalt dat hij een bovengemiddeld aantal (stief)moeders heeftquote:Op dinsdag 16 juli 2019 20:28 schreef exode het volgende:
Mag ik wel even tussendoor roepen dat ik het een waardevolle discussie vind? Ik leer oprecht van wat er geschreven wordt.
Onze kinderen zijn kwetsbaarder doordat ze 2 moeders hebben. Ook in de toekomst. Ik hoop dat ze tolerante ouders tegenkomen op hun pad. Totnogtoe is dat gelukkig zo.
Dat weet ik en ik begrijp je ook wel. Ik snap ook dat als je je zelf onzeker voelt dat je je kinderen wilt beschermen tegen dat gevoel. Ik ben ook vaak heel dankbaar voor het sociale gemak waarmee mijn kind beweegt want ik ervoer dat als kind heel anders.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 20:33 schreef gewoonmezelf87 het volgende:
[..]
HO STOP! Ik heb nergens gezegd dat je je moet schamen als je je kind in een jurk naar school laat gaan... ik herken me alleen wel in een groot deel van haar tekst.. en later heb ik ook nog eens genuanceerd dat dit MIJN (volgens vele bekrompen) visie is...
Ik vind het opvallend dat een gepest zijn-verleden dus twee kanten op kan werken; proberen te steunen en proberen te ontwijkenquote:Op dinsdag 16 juli 2019 20:33 schreef Sunshine1982 het volgende:
Ik kan jullie kant ook snappen en ik denk dat mijn mening wordt beïnvloed door het pesten wat ik heb meegemaakt.
Ik vind het dubbel. Natuurlijk moet je je kind stimuleren om zijn eigen ik te kunnen laten zien. Maar als dat iets naars in de hand kan werken... Ik weet het niet. Ik vind het moeilijk.
Ok dit vind ik dan weer een bizar rare postquote:Op dinsdag 16 juli 2019 20:38 schreef Sunshine1982 het volgende:
Even tussendoor, het beste vriendje van mijn dochter heeft ook twee moeders. Het is het leukste kereltje dat ik ooit gezien heb
De geruststellende gedachte is dat we altijd als ouder wel ergens tekort in schieten en dat kinderen daar gelukkiger van worden dan van perfecte oudersquote:Op dinsdag 16 juli 2019 20:39 schreef gewoonmezelf87 het volgende:
Ik vind het fijn om andere inzichten te lezen, ik kom momenteel zelf heel slecht uit mn woorden met wat ik bedoel... maar ik vind absoluut niet dat kinderen zichzelf moeten verbergen of dat ouders zich moeten schamen als kinderen zichzelf volledig kunnen zijn.
Misschien schiet ik wel tekort naar mijn kinderen omdat ik ze die vrijheid niet durf te geven uit angst voor pesten...
Eens met jouw post hoor.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 20:39 schreef gewoonmezelf87 het volgende:
Ik vind het fijn om andere inzichten te lezen, ik kom momenteel zelf heel slecht uit mn woorden met wat ik bedoel... maar ik vind absoluut niet dat kinderen zichzelf moeten verbergen of dat ouders zich moeten schamen als kinderen zichzelf volledig kunnen zijn.
Misschien schiet ik wel tekort naar mijn kinderen omdat ik ze die vrijheid niet durf te geven uit angst voor pesten...
Mijnes heeft ook nog een vader die actief in beeld is, dat kan ook een verschil maken in wat anderen er van zien. Maar zelfs voor zijn Jehova-vriendje, die op de hoogte is van alle ins en outs is het allemaal prima, en vind ik tofquote:Op dinsdag 16 juli 2019 20:39 schreef exode het volgende:
Clubsoda, B krijgt er best vaak vragen over. Maar dan op een nieuwsgierige manier, dat is juist leuk. Ook op vakanties is het altijd een item. Maar ook dat niet negatief.
Kortom totnogtoe gaat het voor hem vlekkeloos, maar ik ben er wel degelijk van bewust dat het leven niet alleen uit regenbogen bestaat.
Maar dan is de vraag of die harde maatschappij ook altijd echt zo hard is of dat het ook je eigen waarneming en verwachtingspatroon is. Sociale angstigheid of overdreven bewustzijn zegt vooral heel veel over jezelf en veel minder over anderen. Ik bedoel dat niet lullig overigens, ik hou het mezelf ook vaak voor: anderen vinden me echt niet zo interessant dat ze zich over alles wat ik doe een mening gaan zitten vormen die ze langer dan 3 seconden onthouden.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 20:42 schreef Sunshine1982 het volgende:
[..]
Eens met jouw post hoor.
Bij mij moet alles binnen de lijntjes. En als ik erbuiten wil gaan denk ik automatisch eerst aan de buitenwereld, of die het niet vreemd vindt. Zeer vermoeiend wel.
lijkt me vermoeiend. Maar aan de andere kant houdt dat wél in dat je rekening houdt met anderen en dat is eigenlijk wel weer heel waardevol!quote:Op dinsdag 16 juli 2019 20:42 schreef Sunshine1982 het volgende:
[..]
Eens met jouw post hoor.
Bij mij moet alles binnen de lijntjes. En als ik erbuiten wil gaan denk ik automatisch eerst aan de buitenwereld, of die het niet vreemd vindt. Zeer vermoeiend wel.
Eens. Net als met meerdere inzichten.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 20:33 schreef Sunshine1982 het volgende:
Ik kan jullie kant ook snappen en ik denk dat mijn mening wordt beïnvloed door het pesten wat ik heb meegemaakt.
Ik vind het dubbel. Natuurlijk moet je je kind stimuleren om zijn eigen ik te kunnen laten zien. Maar als dat iets naars in de hand kan werken... Ik weet het niet. Ik vind het moeilijk.
Ik denk niet dat ik hierdoor heel waardevol ben voor anderen. Ik ben hierdoor moeilijk te doorgronden, ik laat heel weinig van mezelf zien. Wel bij mensen waar ik me bij op mijn gemak voel, maar des te minder bij mensen waar ik dat niet bij voel.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 20:48 schreef watmoetikkiezen het volgende:
[..]
lijkt me vermoeiend. Maar aan de andere kant houdt dat wél in dat je rekening houdt met anderen en dat is eigenlijk wel weer heel waardevol!
Een heel uur is een goede inderdaad, dan wordt het 08:00 (ooooh dat klinkt laat)quote:Op dinsdag 16 juli 2019 21:44 schreef Hupje het volgende:
Interessante discussie inderdaad! Ik probeer nog te bedenken hoe ik daar zelf in sta.
Exode, J heeft een digitale wekker, maar wij spreken een heel uur af waarop hij uit bed mag. Dus óf 7.xx óf 8.xx
Dat «is voor jongens/meisjes» beantwoord ik aøtijd met: waarom? Of: shiiit ik heb blauw aan/oma heeft kort haar/Stian heeft lang haar, wat moeten we nu doen? Dan komen we al snel tot redelijke conclusiesquote:Op dinsdag 16 juli 2019 21:40 schreef vencodark het volgende:
[..]
Eens. Net als met meerdere inzichten.![]()
Laat ik het zo zeggen: ik ben blij dat mijn kind zich gewoon kiplekker voelt in doorgaande jongenskleding en ik/wij niet met deze kwesties zitten eigenlijk.
Ik probeer A. wel te leren dat ‘anders’ of ‘opvallend’ ook gewoon goed is maar dat het bijvoorbeeld minder vaak voorkomt.
Een jongetje bij de zwemles heeft bijv. lang haar in een staartje en oorbellen. Niet zozeer om meisjesachtiger te lijken, denk ik maar een soort rock-sterretje om te zien.
Dat valt A. dan ook op ‘want oorbellen zijn voor meisjes’. Dat komt natuurlijk omdat hij dát het meeste ziet. En leg ik ook uit dat dit prima is en dat die jongen dat gewoon leuk vindt en iedereen andere dingen wilt. En dat oorbellen heus niet alleen voor meisjes zijn.
Of dat 2 vrouwen of 2 mannen ook kunnen trouwen. Of in elk huis andere regels zijn en iedereen er anders uit ziet. Gaat soms om de kleinste dingen.
Inderdaad een beetje muggenziften.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 22:11 schreef Roomsnoes het volgende:
[..]
Dat «is voor jongens/meisjes» beantwoord ik aøtijd met: waarom? Of: shiiit ik heb blauw aan/oma heeft kort haar/Stian heeft lang haar, wat moeten we nu doen? Dan komen we al snel tot redelijke conclusies
Ik zeg zelf wel regelmatig «anders» in antwoorden, maar ik kan nooit echt precies zeggen to waarvan dan anders. Beetje muggenziften hoor, maar anders indiceert wel dat er een normaal is waar je anders naar bent. Ofzo.
I
Bedoelde algemeen.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 22:31 schreef vencodark het volgende:
[..]
Inderdaad een beetje muggenziften.![]()
‘Anders’ is tegenover ‘algemeen’ in je dagelijkse leven?
Als wij elke dag dezelfde route nemen naar school en ik ga ineens een andere kant op dan zijn wij dus ‘anders’ gereden.
Je begrijpt mijn strekking waarschijnlijk heus wel.
Of bedoelde in het algemeen hoe je ‘anders’ moet uitleggen?![]()
Ik begrijp je angst, wij wonen op het moment ook niet in de meest openminded provincie maar zolang je in gesprek blijft met je kind zal dat wel los lopen. Wij lopen hier echt tegen bepaalde kortzichtigheid die we niet herkennen van eerder, maar dat levert mooie gesprekken op en geeft hen de kans onze visie ergens langs te leggen en daarin zelf een mening te ontwikkelen.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 22:33 schreef krijgerrtje het volgende:
Mooi om te horen Away!heb ook het gevoel soms nog m’n (schoon)familie daar in op te ‘moeten’ voeden. Of ze in ieder geval te leren hun meningen ver uit de buurt van m’n kinderen te houden. Zo mocht Vriend als kind niet op paardrijles want ‘dat was voor homo’tjes’
![]()
![]()
Ik woon in waarschijnlijk Nederlands meest bekrompen provincie en weet ook wel dat ik echt niet iedereens meningen kan veranderen, maar wil zo graag m’n kinderen zo open mogelijk opvoeden en ben snel bang dat ze “verpest” worden door invloeden van buitenaf..
De 1e?quote:Op woensdag 17 juli 2019 09:08 schreef exode het volgende:
Ah GM, je mooierd! Veel plezier vanmiddag.
B zijn tand is er vanochtend uitgewiebeld en ik ben vandaag jaaaaaarig
Gefeliciteerd!quote:Op woensdag 17 juli 2019 09:08 schreef exode het volgende:
Ah GM, je mooierd! Veel plezier vanmiddag.
B zijn tand is er vanochtend uitgewiebeld en ik ben vandaag jaaaaaarig
Ah Franny... Ik las dat het niet goed ging met je vader, zo snel nog... Gecondoleerd.quote:Op woensdag 17 juli 2019 10:01 schreef Franny_G het volgende:
[..]
Gefeliciteerd!
Het is/was ook de verjaardag van mijn vader. Zo kort op zijn overlijden is dat wel moeilijk. Ik ga vanmiddag samen met mijn zus naar mijn moeder.
I kwam gisteravond nog huilend uit bed. Ze was mee naar de begrafenis en heeft mijn praatje in de kerk voor mijn vader ook gezien en gezien hoe ik het toen op een gegeven moment te kwaad had. Mij zo verdrietig zien, heeft wel een impact gehad. Nu bleek dat ze ook nog erg in haar hoofd zat met dat praatje van mij en ook dat ze wat ik toen zei niet helemaal goed had begrepen. Tranen met tuiten..
Leuke foto, gm. Goed opgelost zo, met haar verjaardag. In de vakantie jarig zijn (heb ik ook altijd gehad) is niet zo heel leuk, vond ik, maar fijn dat het zo kan allemaal..
Dit is mijn lievelingscitaatquote:Op dinsdag 16 juli 2019 17:45 schreef Clubsoda het volgende:
Zeker kleuters, dat zijn zachte eieren, die juichen om een leuke kever, storten zich in je armen als ze op hun knie vallen en hebben nachtmerries over boze giraffen
quote:Op donderdag 18 juli 2019 14:47 schreef Burdie het volgende:
[..]
Dit is mijn lievelingscitaat.
Sterkte Franny.
Wat leuk! Ik kan me ook nog goed herinneren dat ik dat vroeger heel soms mocht op het grasveld achter ons huisquote:Op zaterdag 20 juli 2019 16:45 schreef _NIKKI_ het volgende:
Wij hebben eindelijk ook vakantie van school. Om dat te vieren slapen de kinderen vandaag met zijn allen in een tentje in de tuin.![]()
Ik zou er zelf bijna bij gaan liggen omdat ik het zo tof vind.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op zaterdag 20 juli 2019 20:59 schreef MevrouwCactus het volgende:
Oh nikki, wat is dat tof zeg, kamperen achterin de tuin. Ik ben benieuwd met wat voor verhalen ze morgen komen.
Luna, wat klinkt Antwerpen zo leuk! En knap van Ketel dat hij daar ook gewoon 4 van de 5 dagen zindelijk is zeg.
Hupje, wat balen van jullie kleuter op vakantie. Ik vind op vakantie gaan met kind altijd hard werken, maar ook erg leuk.
Wij zijn nu op vakantie, op 50 minuten van ons huis. We hebben hier een eigen stacaravan en vermaken ons wel met zwemmen, spelen en het animatieteam. Waar Sjaak de eerste dagen op 10-15 meter afstand van de rest van de kinderen bleef, staat hij er na een week nu tussen en hij doet meeHij heeft zelfs een vriendje gemaakt hier op de camping en heeft morgenvroeg een playdate bij hem in de caravan. Mijn onhandige sociale knul kan het hier ineens
Wat gaaf, jouw spoiler!SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ik vind het leuk, lekker wat weken samen met mijn Noor, maar tegelijkertijd vind ik het toch een dingetje. Geen idee wat we allemaal moeten gaan doen aangezien we dit jaar niet op vakantie gaan.quote:Op zaterdag 20 juli 2019 21:04 schreef Burdie het volgende:
Heerlijk al die vakantie verhalen. Wij komen net terug van vakantie, twee hebben twee super relaxte en ontspannen weken gehad, echt heerlijk!
Nu nog de overige 4 weken overleven.
Hard werken vind ik niet erg, maar de hele trucendoos inzetten en dan nog niets hebben wat werkt, is niet zo fijn. Je voelt je dan zo machteloos. Op de momenten dat het kon ben ik met hem naar een strandje gegaan. Kon hij krabben vangen of met stenen of zand spelen en had ik geen kind aan hem. Dát was heerlijk.quote:Op zaterdag 20 juli 2019 20:59 schreef MevrouwCactus het volgende:
Hupje, wat balen van jullie kleuter op vakantie. Ik vind op vakantie gaan met kind altijd hard werken, maar ook erg leuk.
Dank je welquote:Op zaterdag 20 juli 2019 22:12 schreef Roomsnoes het volgende:
Wat heerlijk mevrouw-cactus, van jullie vakantie. Dat hebben jullie zó ontzettend verdiend zeg!!![]()
Fijn ook van school. En Sjaak z’n vriendje![]()
![]()
Nikki wat gaaf! Stoer ook, helemaal zelf een ijsje halen. Klinkt als een heerlijk avontuur voor ze
Ieuw dat is niet tof!quote:Op maandag 22 juli 2019 10:17 schreef Burdie het volgende:
Onze huisoppassers zijn vergeten onze container aan de weg te zetten. Het gaat om de grijze container die helemaal vol zit en maar 1x per maand wordt geleegd
.
Mja, niks aan te doen hè.,
Nou, mijn kinderen zijn definitief het huis uit. Ze slapen vandaag voor de derde keer in de tent en ze vertellen tegen iedereen die het maar horen wil dat ze nu in de tuin wonen.quote:Op maandag 22 juli 2019 08:49 schreef Burdie het volgende:
Nikki, sliep jouw drietal vannacht weer binnen, of blijven ze voorlopig in de tuin wonen?
Onze bovenburen zijn afgelopen week verhuisd en hebben al hun eten blijkbaar in de kliko voor het restafval gegooid, samen met allerlei andere zooi. Die kliko kan niet meer dicht. Dat stinkding staat op twee meter van ons keukenraam en dat ding wordt pas over tien dagen geleegd. Ik kan geen raam meer aan die kant van het huis openzetten.quote:Op maandag 22 juli 2019 10:17 schreef Burdie het volgende:
Onze huisoppassers zijn vergeten onze container aan de weg te zetten. Het gaat om de grijze container die helemaal vol zit en maar 1x per maand wordt geleegd
.
Mja, niks aan te doen hè.,
Een vriendin van mij heeft een dochtertje en dat is echt een sneaky kind.. altijd knijpen, duwen afpakken, maar dan zodat niemand het ziet (denkt ze) mijn kinderen en haar dochter gaat ook gewoon niet samen.. Als ze samen spelen spreek ik haar ook gewoon aan op gedrag als ik het eerder zie dan moeder...quote:Op woensdag 24 juli 2019 20:59 schreef Sunshine1982 het volgende:
Ik zit ergens een beetje mee in mijn maag.
Ik heb een vriendin en haar dochtertje heeft dezelfde leeftijd als de mijne. Wij zien elkaar regelmatig, onze kinderen zien elkaar wat minder door weinig tijd overdag. Deze vakantie hebben we wat vaker met de kids afgesproken.
Haar dochter vertoond m.i. naar gedrag naar mijn dochter toe. Nu is ze altijd al vrij dominant geweest naar Noor toe, maar ik vind het steeds erger worden.
Niet stoppen met handelingen naar Noor toe terwijl Noor meermaals zegt dat ze moet stoppen, driftig worden als iets haar niet zint, lelijk doen zodat ik een huilend kind heb, dingen afpakken,...
Overigens is dit niet alleen bij Noor. Ze was op haar kinderfeestje aanwezig en toen had ze het ook aan de stok met een paar andere kinderen.
Als haar moeder erbij zit gaat het redelijk goed (hoewel haar moeder haar dan nog steeds op wat dingen wijst), maar zodra ze uit zicht is en ik ben alleen met de meiden vertoont ze het gedrag meer. Ik vind het lastig om met de situatie om te gaan; in hoeverre spreek je iemands kind aan?
Als ik naar mijn vriendin kijk en ik zie hoe ze haar kind aan spreekt, vind ik dat ok. Ik zou dat op dezelfde manier doen denk ik. Maar het dringt gewoon niet door bij dat meisje zo lijkt het.
Nee, omdat ik daar toch een beetje huiverig voor ben. Ze zit er ook mee in haar maag hoe haar kind kan doen. Maar ik kan haar allicht vragen hoe ze er tegenover staat als ik de boel in goede banen leid als ze er even niet is.quote:Op woensdag 24 juli 2019 21:26 schreef gewoonmezelf87 het volgende:
[..]
Een vriendin van mij heeft een dochtertje en dat is echt een sneaky kind.. altijd knijpen, duwen afpakken, maar dan zodat niemand het ziet (denkt ze) mijn kinderen en haar dochter gaat ook gewoon niet samen.. Als ze samen spelen spreek ik haar ook gewoon aan op gedrag als ik het eerder zie dan moeder...
Zij spreekt mijn kinderen ook gewoon aan als ze iets stout doen.
Mijn kinderen zijn absoluut geen heilige maar iig niet sneaky..
Heb je dit al eens met je vriendin besproken?
Je kunt haar vertellen dat je het haar gunt om even wat tijd voor zichzelf te hebben en dat jij wel even op de kinderen let. En hoe kan je haar dochter dan het beste aanspreken op dingen die niet mogen? Want je wilt dat wel op een prettige manier doen natuurlijk.quote:Op woensdag 24 juli 2019 21:30 schreef Sunshine1982 het volgende:
[..]
Nee, omdat ik daar toch een beetje huiverig voor ben. Ze zit er ook mee in haar maag hoe haar kind kan doen. Maar ik kan haar allicht vragen hoe ze er tegenover staat als ik de boel in goede banen leid als ze er even niet is.
Ja, dit vind ik ook wel een goed ideequote:Op woensdag 24 juli 2019 22:16 schreef MevrouwCactus het volgende:
[..]
Je kunt haar vertellen dat je het haar gunt om even wat tijd voor zichzelf te hebben en dat jij wel even op de kinderen let. En hoe kan je haar dochter dan het beste aanspreken op dingen die niet mogen? Want je wilt dat wel op een prettige manier doen natuurlijk.
Ik denk dat je, met zo’n insteek, ver komt in een gesprek én je vriendin steunt in haar manier van omgaan met het gedrag van haar kind.
Maar als je vind dat zij het goed doet, en jij het zelf hetzelfde zou doen, dan kun je dat toch ook gewoon zo doen? Ik corrigeer kinderen hier ook gewoon, ongeacht of het mijn eigen kind is of een ander kind. Alleen als de ouders het ook zien en er zelf al iets van zeggen doe ik dat niet. Of wil je juist wel anders/sterker corrigeren?quote:Op woensdag 24 juli 2019 20:59 schreef Sunshine1982 het volgende:
Als ik naar mijn vriendin kijk en ik zie hoe ze haar kind aan spreekt, vind ik dat ok. Ik zou dat op dezelfde manier doen denk ik. Maar het dringt gewoon niet door bij dat meisje zo lijkt het.
Nee, maar ik weet niet in hoeverre dat geaccepteerd wordt. Mijn vriendin roept haar dochter bij haar en spreekt haar vervolgens op ooghoogte aan. Afhankelijk van de situatie krijgt ze dan straf.quote:Op donderdag 25 juli 2019 00:14 schreef FlyingFish het volgende:
[..]
Maar als je vind dat zij het goed doet, en jij het zelf hetzelfde zou doen, dan kun je dat toch ook gewoon zo doen? Ik corrigeer kinderen hier ook gewoon, ongeacht of het mijn eigen kind is of een ander kind. Alleen als de ouders het ook zien en er zelf al iets van zeggen doe ik dat niet. Of wil je juist wel anders/sterker corrigeren?
Nee, vind ik niet. Vooral als je hetzelfde doet kan ik me niet voorstellen wat iemand daar fout aan zou vinden. Persoonlijk zou ik ook gewoon straf uitdelen dan als moeder (en ik bij mijn eigen kind) dat op dat moment ook zou doen. Maar als je je daar niet fijn bij voelt, bespreek dat dan eerst even. Ik kan me niet voorstellen dat ze daar bezwaar tegen heeft. Ik zou het eerder bezwaarlijk vinden als mijn kind (bij slecht gedrag) nooit gecorrigeerd zou worden als ik er niet bij ben. Zolang het niet op een extreme manier gaat.quote:Op donderdag 25 juli 2019 09:10 schreef Sunshine1982 het volgende:
[..]
Nee, maar ik weet niet in hoeverre dat geaccepteerd wordt. Mijn vriendin roept haar dochter bij haar en spreekt haar vervolgens op ooghoogte aan. Afhankelijk van de situatie krijgt ze dan straf.
Gaat dat niet te ver om zo andermans kind aan te spreken? Minus de straf uiteraard.
Nee, als vriendin er niét bij zit. Dan vertoont haar dochter meer dat gedrag dan dat ze erbij zit.quote:Op vrijdag 26 juli 2019 22:04 schreef krijgerrtje het volgende:
Als mijn kind bij een ander speelt dan ga ik ervan uit dat de ouders haar er op aanspreken als er iets niet goed gaat, net zoals dat ik andere kinderen er hier op aanspreek als hier iets niet goed gaat. Lijkt me niet meer dan redelijk? Laatst in de speeltuin voor ik het doorhad ook nog andermans kind aangesproken die z’n flesje in de bosjes gooidehet was eruit voor ik er erg in had en besefte me pas later wat ik eigenlijk gedaan had
![]()
Maar ik snap ‘m niet zo goed sun, je wilt de dochter van je vriendin aanspreken op negatief gedrag als je vriendin er ook bij zit? Die er ook al goed op reageert? Of als ze er juist niet bij zit? Ik zie het nut er eigenlijk niet zo van in, hier ook kindjes die volledig over S. heen walsen of juist kindjes waar S. volledig overheen walst. Denk dat je dat in deze leeftijd toch blijft houden?
Indien geen accuut gevaar of pijn, ja dan kan je er ook voor kiezen het maar eens goed te vinden. Ook van deze verhouding leert ze. Waarschijnlijk meer van een gesprek achteraf met je dochter hoe ze het aan kan pakken als ze het niet leuk vindt, dan altijd maar in te grijpen.quote:Op vrijdag 26 juli 2019 22:15 schreef Sunshine1982 het volgende:
[..]
Nee, als vriendin er niét bij zit. Dan vertoont haar dochter meer dat gedrag dan dat ze erbij zit.
Dat van over elkaar heen walsen, dat heb je en dat zal je altijd hebben. Maar moeten we dan alles maar goed vinden?
Ik denk dat dit een betere manier is inderdaad dan het kind in kwestie aansprekenquote:Op zaterdag 27 juli 2019 09:21 schreef Deepfreeze het volgende:
Soms kan ook een gesprek met je eigen kind al iets doen met de andere.
Ik heb weleens mijn eigen kind gevraagd wat hij er van vond dat vriendje zijn speeltje opeiste(de tigste keer die middag). Mijn oudste kon mij uitleggen dat hij dat stom vond, dat er genoeg speelgoed was, en dat dit niet eerlijk delen was. Vriendje reageerde daar al direct op door het terug te geven, hoefde ik hem niet aan te spreken. Na een tijdje begon zoon dit zelf ook te zeggen tegen vriendje, dat hij wel eerlijk wilde spelen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |