Uit het feit dat een bepaalde groep mensen vindt dat "er aanpassingen gedaan mogen worden" kun je niet zonder meer concluderen dat dezelfde groep mensen tégen de traditionele Zwarte Piet is, zoals wordt geïmpliceerd door de kop.quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 10:22 schreef Bluesdude het volgende:
Een goed debat begint met duidelijke feiten.
November 2017, eenvandaag peilt. Hoe peilt men nu ?
[..]
https://eenvandaag.avrotr(...)te-piet-loopt-terug/
Wat is jouw mening over zwarte piet ?quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 10:35 schreef Molurus het volgende:
[..]
Wie versta jij eigenlijk onder 'ons' in dit verhaal?
En waarom wil je eigenlijk zo graag in dialoog met hem, en niet met de rest van die 26% waarvan een groot deel niet achter hem staat?
Klopt. Dat is het nare van die enorme hoeveelheid polls die iets zouden moeten zeggen over wat "de Nederlander" er nou echt van vindt... veel hangt af van de exacte vraagstelling en de interpretatie daarvan.quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 10:36 schreef Iblardi het volgende:
[..]
Uit het feit dat een bepaalde groep mensen vindt dat "er aanpassingen gedaan mogen worden" kun je niet zonder meer concluderen dat dezelfde groep mensen tégen de traditionele Zwarte Piet is, zoals wordt geïmpliceerd door de kop.
De kerstspullen kun je nu al gewoon kopen in de tuincentra en Sint is nog niet eens uit Spanje vertrokken.quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 10:35 schreef Geytenbeekje het volgende:
[..]
Tussen kerst en sint zitten heel wat dagen...
ons - pro-Pieten in het algemeenquote:Op zaterdag 6 oktober 2018 10:35 schreef Molurus het volgende:
[..]
Wie versta jij eigenlijk onder 'ons' in dit verhaal?
En waarom wil je eigenlijk zo graag in dialoog met hem, en niet met de rest van die 26% waarvan een groot deel niet achter hem staat?
Idd... Er komen behoorlijk wat kulvergelijkingen voorbij.quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 10:19 schreef Lunatiek het volgende:
Dat stuk over die Airfryer is trouwens tenenkrommend slecht.
Zelf zou ik het een smakeloze negerkarikatuur noemen. Dat wil niet zeggen dat ik denk dat iedereen die ZP wil behouden daarmee een racist is, hoewel ik wel het gevoel krijg dat er betrekkelijk veel racisten zitten onder het deel dat extreem fanatiek is in het pleiten voor behoud.quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 10:36 schreef Geytenbeekje het volgende:
[..]
Wat is jouw mening over zwarte piet ?
Wat vind je dan zo erg aan hem?
Quinsy gaat dat echt niet gratis doen, net als al die andere leden van NTR. Zo'n intocht zit vol met vrijwilligers en die zijn niet werkzaam bij de NTR, de plaatselijke comité daar komen al de gratis krachten vandaan.quote:Op vrijdag 5 oktober 2018 17:23 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Gewoon een paar werklozen inhuren. Volgens mij zit die Quinsy nog werkloos thuis.
Ok, in dat geval moet ik je erop wijzen dat er meer mensen in dit land zijn dan "ons" en "Jerry".quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 10:37 schreef Montagui het volgende:
[..]
ons - pro-Pieten in het algemeen
Jerry - omdat ik in (een stijl) reageer op een interview met hem
Uiteraard.quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 10:42 schreef Molurus het volgende:
[..]
Ok, in dat geval moet ik je erop wijzen dat er meer mensen in dit land zijn dan "ons" en "Jerry".
En waarom wil je aanpassingen? Je bent het niet met die lui eens maar je wil het wel aanpassen maar de reden waarom lees ik nergens terug. Verandering omdat het kan ofzo?quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 10:16 schreef Molurus het volgende:
Ik ben een groot voorstander van het veranderen/aanpassen/afschaffen van ZP, maar dat wil niet zeggen dat ik achter die figuren sta.
Sowieso opmerkelijk dat veel voorstanders van het behoud van ZP de discussie uitleggen als "je bent voor of tegen KOZP". Dat is puur: "kijk naar de slechtste vertegenwoordigers van het standpunt dat je wilt bestrijden, en ga daar op schieten". De werkelijkheid is dat de groep van mensen die wel te porren zijn voor aanpassing VEEL groter is dan KOZP en haar aanhangers.
Het overgrote deel van de zwarten hier zijn in 1975 hier gekomen omdat ze de Nederlandse cultuur superieur vonden aan de toen pas onafhankelijke Surinaamse. Als er toen sprake was van schending van mensenrechten in Suriname, dan waren niet de Nederlanders, maar de Surinamers de daders.quote:Zij kennen de geschiedenis van het kolonialisme niet. Een heel groot deel van de zwarte mensen in Nederland is hier gekomen als gevolg van schending van mensenrechten.
Hoe kijk je aan tegen de rest van Nederland? Wil je ook met hen in dialoog, of alleen met Jerry?quote:
Het belonen van goed gedrag doe je niet met kerst, net zomin als iemand (anoniem, "namens Sint & Piet) aanspreken op zijn tekortkomingen en dan verzoenen met een cadeau. Daarom alleen al is het Sinterklaasfeest veel boeiender dan kerst.quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 10:41 schreef Molurus het volgende:
Overigens - maar dat is puur persoonlijk - zou ik er ook geen enkel probleem mee hebben als we het sinterklaasfeest geheel inruilen voor het kerstfeest. Ze vervullen min of meer dezelfde functie, en ik zie geen reden om 2 van zulke feesten in dezelfde maand te hebben.
Hij kon er niet voor kiezen om niet de Friezen mee te nemen ?quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 10:49 schreef Moneyfornothing1 het volgende:
Een agent vroeg aan de chauffeur op dwingende wijze om zijn papieren te laten zien, omdat hij een gevaarlijke situatie zou hebben veroorzaakt.”
Dit vind ik dan wel raar. Die Friezen gaan op de snelweg staan en vervolgens is de chauffeur in een bus degene die een gevaarlijke situatie veroorzaakt? Bijzonder
Dat is dan ook de lezing van KOZP...quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 10:49 schreef Moneyfornothing1 het volgende:
Een agent vroeg aan de chauffeur op dwingende wijze om zijn papieren te laten zien, omdat hij een gevaarlijke situatie zou hebben veroorzaakt.”
Dit vind ik dan wel raar. Die Friezen gaan op de snelweg staan en vervolgens is de chauffeur in een bus degene die een gevaarlijke situatie veroorzaakt? Bijzonder
Niets van wat je hier zegt zou ik pedagogisch verantwoord of wenselijk noemen.quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 10:50 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Het belonen van goed gedrag doe je niet met kerst, net zomin als iemand (anoniem, "namens Sint & Piet) aanspreken op zijn tekortkomingen en dan verzoenen met een cadeau. Daarom alleen al is het Sinterklaasfeest veel boeiender dan kerst.
Ook de seksuele toespelingen ontbreken in het kerstfeest.
quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 10:49 schreef Moneyfornothing1 het volgende:
Een agent vroeg aan de chauffeur op dwingende wijze om zijn papieren te laten zien, omdat hij een gevaarlijke situatie zou hebben veroorzaakt.”
Dit vind ik dan wel raar. Die Friezen gaan op de snelweg staan en vervolgens is de chauffeur in een bus degene die een gevaarlijke situatie veroorzaakt? Bijzonder
Kennelijk ben je een beetje kippig, of slecht in luisteren.quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 10:43 schreef AchJa het volgende:
[..]
En waarom wil je aanpassingen? Je bent het niet met die lui eens maar je wil het wel aanpassen maar de reden waarom lees ik nergens terug. Verandering omdat het kan ofzo?
De kop van dat artikel luidt: Draagvlak voor traditionele Zwarte Piet loopt terugquote:Op zaterdag 6 oktober 2018 10:36 schreef Iblardi het volgende:
[..]
Uit het feit dat een bepaalde groep mensen vindt dat "er aanpassingen gedaan mogen worden" kun je niet zonder meer concluderen dat dezelfde groep mensen tégen de traditionele Zwarte Piet is, zoals wordt geïmpliceerd door de kop.
Ik zit mobiel en las die pas nadat ik mijn vraag gepost had. Dus ff dimmen.quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 10:53 schreef Molurus het volgende:
[..]
Kennelijk ben je een beetje kippig, of slecht in luisteren.
NWS / De Zwarte Piet-discussie #132: Zwarte Roetveegpieten bij de NTR
Je moet de kinderen daarom een cadeautje geven en bergen snoep, ze lekker in hun bedje legggen, en daarna kan het feest losbarsten. Kinderen hebben niks bij het Sinterklaasfeest te zoeken.quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 10:51 schreef Molurus het volgende:
[..]
Niets van wat je hier zegt zou ik pedagogisch verantwoord of wenselijk noemen.
Dat is wel wat de veranderaars willen, dat het een demonstratie-feest wordtquote:Op zaterdag 6 oktober 2018 10:55 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Je moet de kinderen daarom een cadeautje geven en bergen snoep, ze lekker in hun bedje legggen, en daarna kan het feest losbarsten. Kinderen hebben niks bij het Sinterklaasfeest te zoeken.
Bij het kerstfeest ook niet, dat is pedagogisch nog vele malen slechter.
Ik sta open voor dialoog met iedereen, kan ik niet van Jerry zeggen. Die wil alleen maar zenden.quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 10:50 schreef Molurus het volgende:
[..]
Hoe kijk je aan tegen de rest van Nederland? Wil je ook met hen in dialoog, of alleen met Jerry?
Dat laatste is natuurlijk makkelijk schieten, maar ik zou het een zwaktebod vinden.
Nee, dit is terug naar de roots en de èchte traditie. Toen het een boerenfeest was ipv een kinderfeest. De enige kinderen die ermee hadden te maken werden 9 maanden later pas geboren.quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 10:57 schreef Geytenbeekje het volgende:
[..]
Dat is wel wat de veranderaars willen, dat het een demonstratie-feest wordt
Je kunt er ook uit concluderen dat mensen het prima vinden als in Amsterdam PimPamPetPieten rondlopen als in hun eigen Batserskerk aan de Geil de Pieten maar zwart blijven.quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 10:53 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
De kop van dat artikel luidt: Draagvlak voor traditionele Zwarte Piet loopt terug
Daaruit kun je wel concluderen dat er een groep is die niet tot niet zo het traditionele pietenspel
willen voortzetten
Kortom. Je maakt je druk om het internationale aanzien en je vindt het een negerkarikatuur...quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 10:41 schreef Molurus het volgende:
[..]
Zelf zou ik het een smakeloze negerkarikatuur noemen. Dat wil niet zeggen dat ik denk dat iedereen die ZP wil behouden daarmee een racist is, hoewel ik wel het gevoel krijg dat er betrekkelijk veel racisten zitten onder het deel dat extreem fanatiek is in het pleiten voor behoud.
Verder denk ik dat het zowel nationaal als internationaal alles behalve iets om trots op te zijn is. Ik beschouw deze 'traditie' als zeer schadelijk voor het aanzien van ons land. Op die basis zou ik (minimaal) een aanpassing van het uiterlijk van ZP van harte toejuichen.
Overigens - maar dat is puur persoonlijk - zou ik er ook geen enkel probleem mee hebben als we het sinterklaasfeest geheel inruilen voor het kerstfeest. Ze vervullen min of meer dezelfde functie, en ik zie geen reden om 2 van zulke feesten in dezelfde maand te hebben.
Dit stuk is ook best bijzonder en wordt ook heel creatief uitgelegd alsof dat iets met zwarte Piet te maken heeft:quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 10:19 schreef Lunatiek het volgende:
Dat stuk over die Airfryer is trouwens tenenkrommend slecht.
Als je dan ff gaat zoeken werden de Surinamers juist gesteund om een eigen stukje cultuur en taal te creeeren/ behouden in Nederland...quote:Op een bovenverdieping in Amsterdam-Oost scrolt Mitchell Esajas door zijn iMac. Hij haalt een artikel tevoorschijn van literair maandblad De Tsjerne over de steun die Friezen in 1952 gaven aan Surinamers in Nederland voor meer aandacht en rechten voor hun taal, het Sranantongo. ,,De Friezen en Surinamers trokken samen op omdat ze dezelfde belangen hadden binnen de dominante Hollandse cultuur”, zegt Esajas.
Valt me tegen van de LC dat ze dat zonder weerwoord laten staan.quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 11:37 schreef AchJa het volgende:
[..]
Dit stuk is ook best bijzonder en wordt ook heel creatief uitgelegd alsof dat iets met zwarte Piet te maken heeft:
[..]
Als je dan ff gaat zoeken werden de Surinamers juist gesteund om een eigen stukje cultuur en taal te creeeren/ behouden in Nederland...
En wat doen ze nu? Andermans gebruiken/ cultuur juist frustreren...
Hmm. Wil jij hier werkelijk beweren dat de gemiddelde zwarte Piet acteur zich daadwerkelijk heeft verdiept in de geschiedenis en het archetype van Pieterman en niet simpelweg eenn wat dommige neger met een nepsurinaams accent speelt ?quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 10:25 schreef Montagui het volgende:
[..]
Inderdaad beste Jerry, het is JOUW onwetendheid en JOUW koppigheid om 'wetend' te worden. Je kijkt alleen maar naar het uiterlijk, dat maakt je oppervlakkig en in wezen ook racistisch. Je hebt totaal geen benul wie of wat Zwarte Piet eigenlijk is. Je ziet een zwart geschminkt persoon en JIJ legt meteen een link naar negers, naar slaven, naar kolonialisme en slavernij. En omdat je je niet wil inlezen, niet wil begrijpen kan je dat ook niet overbrengen op jouw kinderen. In tegendeel, je overstelpt ze met verhalen over blanke koloniale overheersing en dat je als 'zwarte' de plicht hebt te schoppen tegen 'white privilige', white supremacy' en al die andere SJW-termen.
Jij verwijt ons 'onwetendheid'. Ik vermoed zo maar dat ik veel meer weet over bv kolonialisme, ook al is het maar een greintje, dan dat jij weet over Zwarte Piet.
Pro-Zwarte Pieten kunnen pas met jou de dialoog aangaan als jij je 'wil' verdiepen in het archetype Zwarte Piet. Tot dan staan we lijnrecht tegenover elkaar, met de hakken in het zand.
quote:SINTERKLAASINTOCHT DOKKUM MET ECHTE ZWARTE PIETEN
Zaterdag 17 november komt Hij weer naar onze prachtige binnenstad met dit jaar maar liefst 65 echte, traditionele 'Zwarte Pieten' in alle soorten en maten. Gewoon zoals het hoort en zoals het altijd is geweest!
De Sint Nicolaas Centrale Friesland, die dit jaar voor de 27e keer de organisatie in handen heeft, kiest expliciet niet voor de lijn die de NTR bewandelt. Na de nationale televisie-intocht van vorig jaar kunnen alle trouwe en enthousiaste bezoekers (groot en klein) weer uitkijken naar een prachtig, muzikaal en kleurrijk spektakel in de historische binnenstad van onze Friese Elfstedenstad!
Nope. Ook niet relevant. Relevant is hier dat er lieden zijn die door onjuiste interpretatie en eigen aannames een traditie willen laten aanpassen (eigenlijk zorgt zelfs het aanpassen van het volledige zwart dat de traditie van nul en generlei waarde meer is) zonder dat ze weten wat die traditie nou eigenlijk inhoudt. Zou graag inhoudelijke redenen willen zien waarom men zich als Zwarte Piet niet meer volledig zwart zou mogen schminken. Maar die komen niet. Er zijn alleen oppervlakkige op uiterlijk gebaseerde en vooringenomen meningen.quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 17:19 schreef Aanstootgevend het volgende:
[..]
Hmm. Wil jij hier werkelijk beweren dat de gemiddelde zwarte Piet acteur zich daadwerkelijk heeft verdiept in de geschiedenis en het archetype van Pieterman en niet simpelweg eenn wat dommige neger met een nepsurinaams accent speelt ?
Niet alleen Friesland maar het hele noorden van Nederland gebruikt alleen maar zwarte pieten. Soms is er een enkele roetveeg te vinden, maar dan houdt het ook wel op.quote:
Ook gewoon het groene hart hoor. Enkel de steden doen mee met die onzin.quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 18:40 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Niet alleen Friesland maar het hele noorden van Nederland gebruikt alleen maar zwarte pieten. Soms is er een enkele roetveeg te vinden, maar dan houdt het ook wel op.
https://www.dvhn.nl/groni(...)-piet-23627146.html#
Zoals te verwachten was natuurlijk.quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 18:40 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Niet alleen Friesland maar het hele noorden van Nederland gebruikt alleen maar zwarte pieten. Soms is er een enkele roetveeg te vinden, maar dan houdt het ook wel op.
https://www.dvhn.nl/groni(...)-piet-23627146.html#
Nu krijgen we natuurlijk weer een uitleg van iemand dat verandering altijd in de steden begint en de rest van het land zich vanzelf aanpast aan de steden...quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 18:50 schreef Nattekat het volgende:
Ook gewoon het groene hart hoor. Enkel de steden doen mee met die onzin.
Daar mogen ze dan best mee opschieten, duurt langquote:Op zaterdag 6 oktober 2018 19:14 schreef AchJa het volgende:
[..]
Nu krijgen we natuurlijk weer een uitleg van iemand dat verandering altijd in de steden begint en de rest van het land zich vanzelf aanpast aan de steden...
Ik verwacht nog zeker 10 users die dit jaar weer gaan roepen dat zwarte piet uit het straatbeeld van Nederland zal zijn verdwenen binnen 5 jaar. Net zoals dat al 10 jaar wordt verkondigt.quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 19:14 schreef AchJa het volgende:
[..]
Nu krijgen we natuurlijk weer een uitleg van iemand dat verandering altijd in de steden begint en de rest van het land zich vanzelf aanpast aan de steden...
Nou idd...quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 19:16 schreef Nattekat het volgende:
Daar mogen ze dan best mee opschieten, duurt lang
quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 19:17 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Ik verwacht nog zeker 10 users die dit jaar weer gaan roepen dat zwarte piet uit het straatbeeld van Nederland zal zijn verdwenen binnen 5 jaar. Net zoals dat al 10 jaar wordt verkondigt.
Of er zou geen hond meer naar de NTR kijken.quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 20:15 schreef speknek het volgende:
Dat komt vooral omdat de NTR elke keer grote woorden heeft en dan toch weer terugkrabbelt. Als hun ballen een keer indalen en al hun Pieten roetveegpieten zijn, verwacht ik inderdaad dat het na zo'n vijf jaar de de facto standaard zal zijn door het hele land. Natuurlijk heb je dan dorpjes waar ze doorgaan met de negerkarikaturen en dan kunnen we over twintig jaar daar allemaal meesmuilend om lachen in Zondag met Lubachopvolger of Borat cultural learnings of low countries.
Ze moeten dus een standpunt innemen volgens jou. Aha.quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 20:15 schreef speknek het volgende:
Dat komt vooral omdat de NTR elke keer grote woorden heeft en dan toch weer terugkrabbelt. Als hun ballen een keer indalen en al hun Pieten roetveegpieten zijn
Succes met briesend de tv uitzetten als het Sinterklaasjournaal langskomt.quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 20:19 schreef Nattekat het volgende:
Of er zou geen hond meer naar de NTR kijken.
Tsja. De zwarte piet komt uit de steden, dus...quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 19:14 schreef AchJa het volgende:
[..]
Nu krijgen we natuurlijk weer een uitleg van iemand dat verandering altijd in de steden begint en de rest van het land zich vanzelf aanpast aan de steden...
Natuurlijk is dat relevant. Je kan tig verhalen gaan vertellen over hoe zwarte piet eigenlijk een schoorsteenveger, een raaf van Odin, een zeer gewaardeerde en goedbetaalde knecht, een demon, een goede vriend, een vrijgekochte slaaf etc. etc. is - maar als een meerderheid van de mensen hem speelt als "domme neger" heeft kozp gewoon gelijk.quote:
Of je wel of niet de huidskleur van een gemarginaliseerde groep als kostuum moet gebruiken op de nationale televisie lijkt me nauwelijks een keuze.quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 20:20 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Ze moeten dus een standpunt innemen volgens jou. Aha.
Oftewel, je wil dat ze jouw standpunt overnemen.quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 20:51 schreef speknek het volgende:
[..]
Of je wel of niet de huidskleur van een gemarginaliseerde groep als kostuum moet gebruiken op de nationale televisie lijkt me nauwelijks een keuze.
Ja lijkt me logisch dat ik wil dat de nationale televisie een beetje fatsoenlijk en niet zo racistisch is.quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 20:54 schreef Fir3fly het volgende:
Oftewel, je wil dat ze jouw standpunt overnemen.
Wat een domme vraag, natuurlijk niet. Dat verklaart de grote kloof tussen de schreeuwers aan de ene kant en diegenen aan de andere kant. De beschuldiging van racisme waar mensen zich niet in herkennen zorgt voor de soms extreme backlash.quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 20:41 schreef Kassamiep het volgende:
[..]
Natuurlijk is dat relevant. Je kan tig verhalen gaan vertellen over hoe zwarte piet eigenlijk een schoorsteenveger, een raaf van Odin, een zeer gewaardeerde en goedbetaalde knecht, een demon, een goede vriend, een vrijgekochte slaaf etc. etc. is - maar als een meerderheid van de mensen hem speelt als "domme neger" heeft kozp gewoon gelijk.
Dus - doet men dat ja of nee ?
Gelukkig is dat dan ook niet het geval dus je kunt weer rustig ademhalen.quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 20:55 schreef speknek het volgende:
[..]
Ja lijkt me logisch dat ik wil dat de nationale televisie een beetje fatsoenlijk en niet zo racistisch is.
Als het allemaal roetveegpieten zijn niet nee. Als sommigen een negerkarikatuur nog als geschikt kostuum zien wel.quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 20:56 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Gelukkig is dat dan ook niet het geval dus je kunt weer rustig ademhalen.
Nee. De meerderheid speelt Zwarte Piet, niet een domme neger.quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 20:41 schreef Kassamiep het volgende:
[..]
Natuurlijk is dat relevant. Je kan tig verhalen gaan vertellen over hoe zwarte piet eigenlijk een schoorsteenveger, een raaf van Odin, een zeer gewaardeerde en goedbetaalde knecht, een demon, een goede vriend, een vrijgekochte slaaf etc. etc. is - maar als een meerderheid van de mensen hem speelt als "domme neger" heeft kozp gewoon gelijk.
Dus - doet men dat ja of nee ?
Eens, de steden zijn zeer bedreven in het toespelen van de zwarte piet aan mensen met een andere mening...quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 20:38 schreef Kassamiep het volgende:
Tsja. De zwarte piet komt uit de steden, dus...
Niet ? Toen ik jong was zei zwarte piet gewoon dat hij zo sprak omdat hij uit suriname kwam hoor.quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 20:56 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Wat een domme vraag, natuurlijk niet.
En de zwarte piet in de huidige vorm is bedacht door de steden en heeft de traditionele plattelandsversies volledig verdrongen.quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 21:17 schreef AchJa het volgende:
[..]
Eens, de steden zijn zeer bedreven in het toespelen van de zwarte piet aan mensen met een andere mening...
Dat hoor je al decennia niet meer.quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 21:21 schreef Kassamiep het volgende:
[..]
Niet ? Toen ik jong was zei zwarte piet gewoon dat hij zo sprak omdat hij uit suriname kwam hoor.
Over wat voor jaartal hebben we het dan? En wat is de "traditionele versie"?quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 21:24 schreef Kassamiep het volgende:
En de zwarte piet in de huidige vorm is bedacht door de steden en heeft de traditionele plattelandsversies volledig verdrongen.
Zo zijn er wel meer gebruiken die initieel van elders gehaald zijn maar nu als traditie gezien worden.Carnaval is van origine ook geen Nederlandse uitvinding om maar een voorbeeld te geven.quote:Dat blijft ik het mooiste van de "gelukkig hebben we deze discussie in de provincie niet" roepers. Ze verdedigen als een gek een randstedelijk gebruik alsof het iets van henzelf is.
Ik kom zelf uit het noordoosten van het land en ik kan me niet herinneren dat ik hem in mijn jeugd ooit zo heb horen praten.quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 21:21 schreef Kassamiep het volgende:
[..]
Niet ? Toen ik jong was zei zwarte piet gewoon dat hij zo sprak omdat hij uit suriname kwam hoor.
Dus misschien is het slim om een inventarisatie te maken om te zien hoe dat over Nederland verspreid was. En als dat nu "toevallig" samenvalt met de plekken waar de kozpers vandaan komen...
Het is natuurlijk ook een beetje een gezocht argument aangezien er altijd al een heel pluimage aan pieten rondhobbelt. Je hebt de wat dommige, de slimme, de vergeetachtige, de forse snoep en marsepein verorberende, de acrobaat en noem alles maar op. En dan is het natuurlijk cherry picking en dan wordt "domme piet" als voorbeeld gesteld van "Kijk eens! Thats racism!"quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 21:46 schreef Iblardi het volgende:
Ik kom zelf uit het noordoosten van het land en ik kan me niet herinneren dat ik hem in mijn jeugd ooit zo heb horen praten.
Hoeveel van die mensen zouden er zijn denk je?quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 21:00 schreef speknek het volgende:
[..]
Als het allemaal roetveegpieten zijn niet nee. Als sommigen een negerkarikatuur nog als geschikt kostuum zien wel.
Jouw school werd bezocht door 100en pieten ? Ik ben jaloers. Mijn Sint had er slechts 2 of 3. Die allemaal zo spraken.quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 22:07 schreef AchJa het volgende:
[..]
Het is natuurlijk ook een beetje een gezocht argument aangezien er altijd al een heel pluimage aan pieten rondhobbelt. Je hebt de wat dommige, de slimme, de vergeetachtige, de forse snoep en marsepein verorberende, de acrobaat en noem alles maar op. En dan is het natuurlijk cherry picking en dan wordt "domme piet" als voorbeeld gesteld van "Kijk eens! Thats racism!"
Tussen half november en 5 december, als ze zich als Zwarte Piet hebben verkleedquote:Op zaterdag 6 oktober 2018 17:37 schreef BoneThugss het volgende:
Wanneer zijn jullie eigenlijk negers met pofbroeken en kroeshaar door het centrum wandelen?
Hilarisch als je erover nadenkt dat iemand vindt dat hij / zij op ZP lijkt.
Begin 1900 ruwweg. Maar toen had iedere Sint en Piet nog een volledig eigen stijl, afgestemd op de locatie. De volledige assimilatie vond plaats toen men de randstad stijl van Sint en Piet die je op tv zag over ging nemen in de provinciequote:Op zaterdag 6 oktober 2018 21:42 schreef AchJa het volgende:
[..]
Over wat voor jaartal hebben we het dan? En wat is de "traditionele versie"?
quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 17:37 schreef BoneThugss het volgende:
Wanneer zijn jullie eigenlijk negers met pofbroeken en kroeshaar door het centrum wandelen?
Hilarisch als je erover nadenkt dat iemand vindt dat hij / zij op ZP lijkt.
Tv van de NPO is sowieso achterhaald. Iedereen Netflixt er op los.quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 20:19 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Of er zou geen hond meer naar de NTR kijken.
Hoe bedoel je?quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 20:38 schreef Kassamiep het volgende:
[..]
Tsja. De zwarte piet komt uit de steden, dus...
Gezien de discussie lijkt me dat er in elk geval binnen de verenigingen wel enige educatie is geweest, en dat Sinterklaascentrales hier op letten.quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 20:41 schreef Kassamiep het volgende:
[..]
Natuurlijk is dat relevant. Je kan tig verhalen gaan vertellen over hoe zwarte piet eigenlijk een schoorsteenveger, een raaf van Odin, een zeer gewaardeerde en goedbetaalde knecht, een demon, een goede vriend, een vrijgekochte slaaf etc. etc. is - maar als een meerderheid van de mensen hem speelt als "domme neger" heeft kozp gewoon gelijk.
Dus - doet men dat ja of nee ?
Vorig jaar is geen decennia.Zie rond 6:46.quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 21:33 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Dat hoor je al decennia niet meer.
Nou dan heb jij een erg domme Piet getroffen. Of stonden jullie op de kade te zingen "zie ginds komt het slavenschip uit Suriname weer aan"?quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 21:21 schreef Kassamiep het volgende:
[..]
Niet ? Toen ik jong was zei zwarte piet gewoon dat hij zo sprak omdat hij uit suriname kwam hoor.
Dus misschien is het slim om een inventarisatie te maken om te zien hoe dat over Nederland verspreid was. En als dat nu "toevallig" samenvalt met de plekken waar de kozpers vandaan komen...
Alle dorpjes op het platteland? Welnee, we doen hier onze eigen Pieten. Maar daar hebben Randstedelingen geen weet van. Die hebben geen interesse in boerenfeesten.quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 21:24 schreef Kassamiep het volgende:
[..]
En de zwarte piet in de huidige vorm is bedacht door de steden en heeft de traditionele plattelandsversies volledig verdrongen.
Dat blijft ik het mooiste van de "gelukkig hebben we deze discussie in de provincie niet" roepers. Ze verdedigen als een gek een randstedelijk gebruik alsof het iets van henzelf is.
Zo zie je maar weer dat zelfs uit de Randstad af en toe nog eens iets goeds komt.quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 21:24 schreef Kassamiep het volgende:
[..]
En de zwarte piet in de huidige vorm is bedacht door de steden en heeft de traditionele plattelandsversies volledig verdrongen.
Dat blijft ik het mooiste van de "gelukkig hebben we deze discussie in de provincie niet" roepers. Ze verdedigen als een gek een randstedelijk gebruik alsof het iets van henzelf is.
Dikke rode lippen waren in 2013 al zeldzaam of non-existent en die oorringen zijn daarna meteen afgeschaft omdat dat het gemakkelijkste "compromis" was.quote:Op zondag 7 oktober 2018 08:52 schreef Ringo het volgende:
Roetveeg is helemaal prima, maar waarom dan alleen een paar van die laffe veegjes op de wangen?
Iemand die met zijn kop in de roetrook hangt, is gewoon helemaal zwart.
Zonder dikke rode lippen of gouden oorringen natuurlijk, die koloniale negerslaafsymbolen kun je gerust achterwege laten.
Mooi, dan zijn we klaar.quote:Op zondag 7 oktober 2018 08:56 schreef Iblardi het volgende:
Dikke rode lippen waren in 2013 al zeldzaam of non-existent en die oorringen zijn daarna meteen afgeschaft omdat dat het gemakkelijkste "compromis" was.
Dat het een meer uniform geheel is geworden is wat anders dan dat het uit de steden zou komen en het zo opgedrongen is aan de rest van het land.quote:Op zondag 7 oktober 2018 07:39 schreef Kassamiep het volgende:
[..]
Begin 1900 ruwweg. Maar toen had iedere Sint en Piet nog een volledig eigen stijl, afgestemd op de locatie. De volledige assimilatie vond plaats toen men de randstad stijl van Sint en Piet die je op tv zag over ging nemen in de provincie
En de ECHT traditionele versie verschilt per streek - maar dit weet je allemaal al want je hebt vorig jaar ook meegebabbeldAlleen de wadden en delen van Friesland hebben nu nog wat restjes.
Het is maar de vraag of veel streken wel een echt-traditionele versie van Zwarte Piet hadden en vooroorlogse figuren als Jan de Knecht niet gewoon meer of minder geslaagde "make-shift" imitaties van Schenkmans (naamloze) personage waren.quote:Op zondag 7 oktober 2018 07:39 schreef Kassamiep het volgende:
[..]
Begin 1900 ruwweg. Maar toen had iedere Sint en Piet nog een volledig eigen stijl, afgestemd op de locatie. De volledige assimilatie vond plaats toen men de randstad stijl van Sint en Piet die je op tv zag over ging nemen in de provincie
En de ECHT traditionele versie verschilt per streek - maar dit weet je allemaal al want je hebt vorig jaar ook meegebabbeldAlleen de wadden en delen van Friesland hebben nu nog wat restjes.
Volgens mij niet...quote:Op zondag 7 oktober 2018 09:48 schreef Ryan3 het volgende:
Maandag start het proces tegen de snelwegblokkeerders... https://www.rtlnieuws.nl/(...)-jaren-celstraf-voor
Worden wrs behoorlijke straffen geëist.
Is daar al een topic over btw?
Ze zijn wel heel voortvarend nu. Dat zie ik nou nooit gebeuren als antifa het pegida weer eens onmogelijk maakt...quote:Wat het OM betreft gaat deze strafzaak niet over Zwarte Piet, maar over het democratische recht om te demonstreren. "Als je dat op deze manier voorkomt, dan vinden wij dat een ernstig feit en iets waar wij maatschappelijk aandacht voor moeten vragen", zegt een woordvoerder van het OM.
Of je verdiept je in de traditie en dan zie je dat de oorringen en de rode lippen een heel andere betekenis hebben dan het 'oppervlakkige' uiterlijk.quote:Op zondag 7 oktober 2018 08:52 schreef Ringo het volgende:
Roetveeg is helemaal prima, maar waarom dan alleen een paar van die laffe veegjes op de wangen?
Iemand die met zijn kop in de roetrook hangt, is gewoon helemaal zwart.
Zonder dikke rode lippen of gouden oorringen natuurlijk, die koloniale negerslaafsymbolen kun je gerust achterwege laten.
Zoals afgelopen weekend ook weer in Utrecht.quote:Op zondag 7 oktober 2018 10:19 schreef AchJa het volgende:
[..]
Volgens mij niet...
[..]
Ze zijn wel heel voortvarend nu. Dat zie ik nou nooit gebeuren als antifa het pegida weer eens onmogelijk maakt...
Maar goed, ik denk dat ze wel doorhadden dat het blokkeren van de snelweg ansich hooguit wat boetes ging opleveren en ze het dus maar over een andere boeg gaan gooien om zo een voorbeeld te stellen.
1 op1 te vertalen naar de demonstraties van KOZP.quote:Heleen de Boer van GroenLinks noemt het besluit van de burgemeester terecht en neemt dat hij goed heeft gehandeld om de demonstratie voortijdig af te breken. ,,Als de veiligheid is het geding komt, kan hij dit doen. Dat heeft hij terecht gedaan. Iedereen heeft het recht om te demonstreren, maar dit was wel een erge provocatie, zo vlak voor de moskee.''
quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 10:34 schreef Montagui het volgende:
[..]
Zeik niet Jerry.
Week in week uit wordt Pegida het onmogelijk gemaakt om te demonstreren. (Bv gisteren nog in Utrecht).
Beide, KOZP én Pegida provoceren met hun demonstraties en bereiken daarmee een grote kans op wanordelijkheden. Misschien dat het demonstratierecht eens nader bekeken moet worden, en tegen het licht gehouden moet worden met het recht op vrijheid van meningsuiting (die tenslotte ook niet onbeperkt is).
KOZP en Pegida. 1 pot nat.
Alvast topic geopend voor morgen: NWS / Deze week: het mega-proces tegen de Dokkumse snelwegblokkeerdersquote:Op zondag 7 oktober 2018 10:19 schreef AchJa het volgende:
[..]
Volgens mij niet...
[..]
Ze zijn wel heel voortvarend nu. Dat zie ik nou nooit gebeuren als antifa het pegida weer eens onmogelijk maakt...
Maar goed, ik denk dat ze wel doorhadden dat het blokkeren van de snelweg ansich hooguit wat boetes ging opleveren en ze het dus maar over een andere boeg gaan gooien om zo toch een voorbeeld te kunnen stellen.
'niets mag meer herinneren in de maatschappij aan de slavernij periode, alle exponenten dienen verwijderd of teruggeven te worden'.quote:
Pegida wordt het continu onmogelijk gemaakt omdat anderen die confrontatie opzoeken. Overal waar pegida is, is vreemdgenoeg ook de knokploeg van groenlinks (antifa) ook aanwezig.quote:Op zaterdag 6 oktober 2018 10:34 schreef Montagui het volgende:
[..]
Zeik niet Jerry.
Week in week uit wordt Pegida het onmogelijk gemaakt om te demonstreren. (Bv gisteren nog in Utrecht).
Beide, KOZP én Pegida provoceren met hun demonstraties en bereiken daarmee een grote kans op wanordelijkheden. Misschien dat het demonstratierecht eens nader bekeken moet worden, en tegen het licht gehouden moet worden met het recht op vrijheid van meningsuiting (die tenslotte ook niet onbeperkt is).
KOZP en Pegida. 1 pot nat.
Dat is helemaal geen vraag. Vanuit het hele land zijn streekgebonden namen bekend voor de Zwarte Piet figuur. Een naam als "Assiepan" lijkt dan toch veel meer naar as en roet te verwijzen dan naar een zeer gepigmenteerde mens. Andere namen verwijzen naar een duivel.quote:Op zondag 7 oktober 2018 09:34 schreef Iblardi het volgende:
[..]
Het is maar de vraag of veel streken wel een echt-traditionele versie van Zwarte Piet hadden en vooroorlogse figuren als Jan de Knecht niet gewoon meer of minder geslaagde "make-shift" imitaties van Schenkmans (naamloze) personage waren.
Hoogtepunt?quote:Op zondag 7 oktober 2018 10:53 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Pegida wordt het continu onmogelijk gemaakt omdat anderen die confrontatie opzoeken. Overal waar pegida is, is vreemdgenoeg ook de knokploeg van groenlinks (antifa) ook aanwezig.
Kozp lokt zelf een reactie uit door kleine kinderen uit te kafferen als racist op voor hun het hoogtepunt van het jaar.
Twee grote verschillen.
Ja, maar dat doet de bekende zinsnede "ook al ben ik zwart als roet" ook. Volgens mij staat helemaal niet vast dat die Brabantse figuren een eigen leven leidden als metgezel van Sinterklaas vóór de popularisering van Schenkmans boekje. En het is natuurlijk ook mogelijk dat bestaande namen van schrikfiguren (waaronder wellicht ook de "oorspronkelijke" Sinterklaas) op het nieuwe verschijnsel van de zwarte knecht werden toegepast.quote:Op zondag 7 oktober 2018 11:27 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Dat is helemaal geen vraag. Vanuit het hele land zijn streekgebonden namen bekend voor de Zwarte Piet figuur. Een naam als "Assiepan" lijkt dan toch veel meer naar as en roet te verwijzen dan naar een zeer gepigmenteerde mens. Andere namen verwijzen naar een duivel.
Die Schenkman was alleen in Amsterdam populair. Niemand had er voor deze discussie van gehoord.quote:Op zondag 7 oktober 2018 12:12 schreef Iblardi het volgende:
[..]
Ja, maar dat doet de bekende zinsnede "ook al ben ik zwart als roet" ook. Volgens mij staat helemaal niet vast dat die Brabantse figuren een eigen leven leidden als metgezel van Sinterklaas vóór de popularisering van Schenkmans boekje. En het is natuurlijk ook mogelijk dat bestaande namen van schrikfiguren (waaronder wellicht ook de "oorspronkelijke" Sinterklaas) op het nieuwe verschijnsel van de zwarte knecht werden toegepast.
Maar boeken met afbeeldingen gebaseerd op Schenkmans werk werden in het hele land gelezen, ook op scholen.quote:Op zondag 7 oktober 2018 12:20 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Die Schenkman was alleen in Amsterdam populair. Niemand had er voor deze discussie van gehoord.
Daar is een apart topic voor.quote:Op zondag 7 oktober 2018 16:33 schreef Molurus het volgende:
Hoe zit het nu eigenlijk met die A7 blokkeerders, loopt die zaak nog? Weet iemand dat?
Ah, hierquote:
Gwn in mijn PoHi kijken, mijn grote linkse vriend.quote:Op zondag 7 oktober 2018 16:37 schreef Molurus het volgende:
[..]
Ah, hier
NWS / Deze week: het mega-proces tegen de Dokkumse snelwegblokkeerders
(Dank voor het linken.)
Je zogenaamde "argument" is feitelijk nergens op gebaseerd. De werkelijke herkomst van Zwarte Piet heeft namelijk niks met slavernij of racisme te maken. Evenmin is Zwarte Piet een figuur die zich racistisch gedraagt, racisme of slavernij goedpraat, etc.quote:Op zondag 7 oktober 2018 17:52 schreef Kamina het volgende:
[..]
Dat is mijn argument niet, slechts dat pro-piet racistisch is, ongeacht het kleurtje dat je hebt. Pro-piet bagatelliseert slavernij, terwijl pro-piet zelf nooit slaaf zou willen zijn.
Het werd - letterlijk - niet verkocht. Dat het 'niet gehoord mocht worden' is weer van een heel andere orde.quote:
quote:Op zondag 7 oktober 2018 18:01 schreef Elfletterig het volgende:
Omdat het andere topic dicht is, maar even hier:
[..]
Je zogenaamde "argument" is feitelijk nergens op gebaseerd. De werkelijke herkomst van Zwarte Piet heeft namelijk niks met slavernij of racisme te maken. Evenmin is Zwarte Piet een figuur die zich racistisch gedraagt, racisme of slavernij goedpraat, etc.
Het idee dat mensen die Zwarte Piet willen houden automatisch slavernij bagatelliseren, is te idioot voor woorden. Dit soort onzin kan alleen uit de mond komen van mensen die dusdanig zijn gehersenspoeld dat ze werkelijk geloven dat Zwarte Piet racisme is.
Zie hier het gevaar van propaganda: extreem-linkse activisten kregen een riant podium in de media om hun verknipte verhaal te vertellen, talloze "weldenkende" BN'ers en invloedrijke politici kozen ook hun kant. De andere kant van het verhaal (lees: de werkelijkheid) kreeg amper aandacht. De maker van een documentaire (o.b.v. tientallen jaren onderzoek) raakte zijn documentaire aan de straatstenen niet kwijt: dat verhaal, over de werkelijke herkomst van Zwarte Piet, mocht niet gehoord worden.
Toe maar, landverraders.quote:Op zondag 7 oktober 2018 17:40 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
De precedentwerking die hier vanuit gaat, is zeer verontrustend. Wat is het volgende feest of de volgende traditie die door het geziek van tien man en een paardenkop om zeep wordt geholpen? En waarom moeten Nederlandse tradities wijken of worden aangetast, terwijl migranten alle ruimte krijgen om hun feesten, tradities en rituelen te houden? Stel dat het Suikerfeest mij zou storen en ik zou dat kenbaar maken, dan ben ik "de racist". Maar als mensen zich aan Zwarte Piet storen, dan is daar alom begrip voor.
En alsof het allemaal nog niet triest genoeg is, is het ook nog eens zo dat Zwarte Piet niets heeft te maken met racisme of slavernij. Wie zich verdiept in de werkelijke herkomst van Zwarte Piet en soortgelijke figuren bij tal van Europese feesten, ontdekt dat het zwarte gelaat staat voor een duivel-achtige figuur: het angst aanjagen (met als prettige bijkomstigheid: minder makkelijk herkenbaar zijn).
Maar uiteraard moet en zal Zwarte Piet racisme zijn, omdat een klein groepje extreem-linkse beroepsgekwetsten graag het slachtoffer uithangt. Terwijl Sinterklaas op Curaçao mét Zwarte Pieten wordt onthaald, moet hier het feest om zeep worden geholpen. En let op: welke aanpassing er ook gebeurt, het is nooit genoeg. Toen de NTR deze week de roetveegpieten aankondigde, waren de links-extremisten van de Grauwe Eeuw er als de kippen bij om te roepen dat het nog steeds "Blackface" is.
Maar nog erger dan die extreem-linkse, geweld niet schuwende, clubjes zijn alle meelopers. De zogenaamd weldenkende, redelijke D66- en PvdA-aanhangers, de "ach, wat maakt het uit"-roepers, de "het is maar een kinderfeest"-roepers. Landverraders zijn het. Deze oliedomme mensen kijken niet verder dan hun neus lang is: ze offeren Zwarte Piet op, want wat maakt het uit? Ze denken alleen niet na over de consequenties van dit soort gedrag op langere termijn.
Stukje voor stukje raakt Nederland z'n eigenheid kwijt. Vandaag Zwarte Piet, morgen Dodenherdenking of vuurwerk tijdens Oud en Nieuw, overmorgen de Paasvuren, noem maar op. Eid Mubarak, mensen! En Happy Halloween!
Hear, hear. Mensen verworden weer eens tot wat ze zogenaamd verafschuwen.quote:Op zondag 7 oktober 2018 18:05 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
[..]
Toe maar, landverraders.
Persoonlijk interesseert Zwarte Piet me helemaal niets; het 'het is racisme'-geroep is achterlijk; het 'het is traditie dus onaantastbaar' evenzeer.
Maar die passie voor een onderwerp als Zwarte Piet... ongelooflijk.
Persoonlijk vond ik het onzalige plan van het kabinet om verstandelijk beperkten onder minimumloon te werk te zetten van een wat gewichtiger niveau. Maar hieromtrent las ik bar weinig van verontwaardigde facebookers en fokkers; de SJW'ers die elk moment aangrijpen om de meest ridicule futiliteit aan te grijpen om discriminatie te roepen niet, de altrechtse kruisvaarders die zich vervolgens op die randgroep en hun futiliteiten storten eveneens niet.
Of de afschaffing van de studiebeurs. Of de verdere flexibilisering van de arbeidsmarkt met daaraan gekoppeld nog een prachtige hervorming, namelijk die betreffende de rechtsbijstand.
Een topicje hier, een berichtje op NU.nl daar.
Echt, als Nederlanders alleen nog maar voor Zwarte Piet de straat op gaan, voor of tegen, is daar maar een woord voor: decadentie.
En inderdaad elfletterig: zoals ik die SJW'ers met hun 'RACIST!' gejank uitlach, zo lach ik jou ook uit, met je 'landverraad'.
Beste Kleinpiemel (elfletterig, toeval?!?), ben je vergeten dat pro-piet reeds heeft toegezegd dat Zwarte Piet racistisch is door slavernij te vieren, simpelweg door oorbellen uit te doen, lipstick af te vegen en minder en minder 'roet' te smeren?quote:Op zondag 7 oktober 2018 18:01 schreef Elfletterig het volgende:
Omdat het andere topic dicht is, maar even hier:
[..]
Je zogenaamde "argument" is feitelijk nergens op gebaseerd. De werkelijke herkomst van Zwarte Piet heeft namelijk niks met slavernij of racisme te maken. Evenmin is Zwarte Piet een figuur die zich racistisch gedraagt, racisme of slavernij goedpraat, etc.
Het idee dat mensen die Zwarte Piet willen houden automatisch slavernij bagatelliseren, is te idioot voor woorden. Dit soort onzin kan alleen uit de mond komen van mensen die dusdanig zijn gehersenspoeld dat ze werkelijk geloven dat Zwarte Piet racisme is.
Zie hier het gevaar van propaganda: extreem-linkse activisten kregen een riant podium in de media om hun verknipte verhaal te vertellen, talloze "weldenkende" BN'ers en invloedrijke politici kozen ook hun kant. De andere kant van het verhaal (lees: de werkelijkheid) kreeg amper aandacht. De maker van een documentaire (o.b.v. tientallen jaren onderzoek) raakte zijn documentaire aan de straatstenen niet kwijt: dat verhaal, over de werkelijke herkomst van Zwarte Piet, mocht niet gehoord worden.
Een vooringenomen, extreem gekleurd en eenzijdig broddelwerkje van Sunny Bergman werd zonder moeite op prime time uitgezonden op TV.quote:Op zondag 7 oktober 2018 18:05 schreef Xa1pt het volgende:
Het werd - letterlijk - niet verkocht. Dat het 'niet gehoord mocht worden' is weer van een heel andere orde.
Mensen die toestaan dat tradities zonder deugdelijke argumentatie en zonder draagvlak vanuit de samenleving om zeep worden geholpen of worden aangetast, noem ik landverraders, ja.quote:Op zondag 7 oktober 2018 18:05 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
[..]
Toe maar, landverraders.
Persoonlijk interesseert Zwarte Piet me helemaal niets; het 'het is racisme'-geroep is achterlijk; het 'het is traditie dus onaantastbaar' evenzeer.
Maar die passie voor een onderwerp als Zwarte Piet... ongelooflijk.
Persoonlijk vond ik het onzalige plan van het kabinet om verstandelijk beperkten onder minimumloon te werk te zetten van een wat gewichtiger niveau. Maar hieromtrent las ik bar weinig van verontwaardigde facebookers en fokkers; de SJW'ers die elk moment aangrijpen om de meest ridicule futiliteit aan te grijpen om discriminatie te roepen niet, de altrechtse kruisvaarders die zich vervolgens op die randgroep en hun futiliteiten storten eveneens niet.
Of de afschaffing van de studiebeurs. Of de verdere flexibilisering van de arbeidsmarkt met daaraan gekoppeld nog een prachtige hervorming, namelijk die betreffende de rechtsbijstand.
Een topicje hier, een berichtje op NU.nl daar.
Echt, als Nederlanders alleen nog maar voor Zwarte Piet de straat op gaan, voor of tegen, is daar maar een woord voor: decadentie.
En inderdaad elfletterig: zoals ik die SJW'ers met hun 'RACIST!' gejank uitlach, zo lach ik jou ook uit, met je 'landverraad'.
Daarom word je dan ook niet zo heel serieus genomen. Je begint namelijk op dezelfde drammende, kleinzerige en onredelijke meute te lijken als die van het anti-kamp wat je zo veracht. Alleen sta je aan de andere kant van de medaille. Dat is het enige onderscheid.quote:Op zondag 7 oktober 2018 18:19 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Mensen die toestaan dat tradities zonder deugdelijke argumentatie en zonder draagvlak vanuit de samenleving om zeep worden geholpen of worden aangetast, noem ik landverraders, ja.
Er is niet zoiets als "pro-piet", in de zin van een beweging die uitspraken doet. Het is een historisch feit, controleerbaar, dat de herkomst van Zwarte Piet helemaal niks heeft te maken met racisme of slavernij. Daar verandert jouw slecht geïnformeerde, gekleurde mening helemaal niets aan.quote:Op zondag 7 oktober 2018 18:07 schreef Kamina het volgende:
[..]
Beste Kleinpiemel (elfletterig, toeval?!?), ben je vergeten dat pro-piet reeds heeft toegezegd dat Zwarte Piet racistisch is door slavernij te vieren, simpelweg door oorbellen uit te doen, lipstick af te vegen en minder en minder 'roet' te smeren?
Zet racistisch rechts niet langer voor kleine lul en delete je account.
Maar jij hebt die wel gezien en een fact check gedaan????quote:Op zondag 7 oktober 2018 18:01 schreef Elfletterig het volgende:
Omdat het andere topic dicht is, maar even hier:
[..]
Je zogenaamde "argument" is feitelijk nergens op gebaseerd. De werkelijke herkomst van Zwarte Piet heeft namelijk niks met slavernij of racisme te maken. Evenmin is Zwarte Piet een figuur die zich racistisch gedraagt, racisme of slavernij goedpraat, etc.
Het idee dat mensen die Zwarte Piet willen houden automatisch slavernij bagatelliseren, is te idioot voor woorden. Dit soort onzin kan alleen uit de mond komen van mensen die dusdanig zijn gehersenspoeld dat ze werkelijk geloven dat Zwarte Piet racisme is.
Zie hier het gevaar van propaganda: extreem-linkse activisten kregen een riant podium in de media om hun verknipte verhaal te vertellen, talloze "weldenkende" BN'ers en invloedrijke politici kozen ook hun kant. De andere kant van het verhaal (lees: de werkelijkheid) kreeg amper aandacht. De maker van een documentaire (o.b.v. tientallen jaren onderzoek) raakte zijn documentaire aan de straatstenen niet kwijt: dat verhaal, over de werkelijke herkomst van Zwarte Piet, mocht niet gehoord worden.
Zoals altijd kom je niet verder dan persoonlijke aanvallen. Klein stukje tekst citeren, verder nergens inhoudelijk op reageren en alleen moreel oordeel over mij vellen. Zo kennen we je weer.quote:Op zondag 7 oktober 2018 18:21 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Daarom word je dan ook niet zo heel serieus genomen. Je begint namelijk op dezelfde drammende, kleinzerige en onredelijke meute te lijken als die van het anti-kamp wat je zo veracht. Alleen sta je aan de andere kant van de medaille. Dat is het enige onderscheid.
Je noemt mensen - in de context van Sinterklaas - landverraders. Dan help je de discussie bij voorbaat al om zeep. Als je daar, en op de houding die je meteen tentoonspreidt, niet wil worden aangesproken moet je niet op een forum posten.quote:Op zondag 7 oktober 2018 18:27 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Zoals altijd kom je niet verder dan persoonlijke aanvallen. Klein stukje tekst citeren, verder nergens inhoudelijk op reageren en alleen moreel oordeel over mij vellen. Zo kennen we je weer.
We kunnen er een kort of lang verhaal van maken, maar we staan in dit land voor de keuze: of we gaan elke keer buigen voor kleine groepjes extremisten die geweld niet schuwen (bron: AIVD-rapport over terreurdreiging), of we bieden daar krachtig weerstand aan.
De bevindingen uit genoemde documentaire zijn algemeen bekend en worden ook onderschreven door diverse andere deskundigen. Het is bovendien ook rechtstreeks terug te zien in allerlei feesten en gebruiken in Europa en daarbuiten, met Sinterklaas-achtige figuren of duivel-achtige karakters met een zwart gezicht.quote:Op zondag 7 oktober 2018 18:27 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
Maar jij hebt die wel gezien en een fact check gedaan????
Of is het net zo goed een mogelijkheid dat het een prut docu was die de moeite niet waard was?
Erg benieuwd naar je antwoord.
Maak jezelf niet zo belachelijk, Henk uit Rotterdam.quote:Op zondag 7 oktober 2018 18:30 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Maar je bent inmiddels al zo extremistisch geworden dat je die niet meer ziet.
Overdrijven is ook een vak. In het andere topic (wat inmiddels gesloten isquote:Op zondag 7 oktober 2018 18:27 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Zoals altijd kom je niet verder dan persoonlijke aanvallen. Klein stukje tekst citeren, verder nergens inhoudelijk op reageren en alleen moreel oordeel over mij vellen. Zo kennen we je weer.
We kunnen er een kort of lang verhaal van maken, maar we staan in dit land voor de keuze: of we gaan elke keer buigen voor kleine groepjes extremisten die geweld niet schuwen (bron: AIVD-rapport over terreurdreiging), of we bieden daar krachtig weerstand aan.
Ik doe dat laatste: de extreem-linkse beroepsklagers gaan inbinden. Net zoals andere mensen in Nederland dat ook moeten, bij bepaalde feesten en tradities die ze verafschuwen. De gemiddelde dominee in Staphorst zit echt niet te wachten op de Gay Pride, de gemiddelde Republikein hekelt Koningsdag, de gemiddelde neo-nazi verafschuwt het feit dat het Suikerfeest wordt gevierd. Ik ga pal staan voor het recht van mensen (ook migranten) om hun eigen feesten en tradities te vieren, zonder dat kleine groepjes / klagers dat verzieken of verstoren.
Als je met termen als landverrader gaat smijten m.b.t. de Sinterklaas-discussie sta je vrij extreem in de discussie natuurlijk.quote:Op zondag 7 oktober 2018 18:31 schreef BoneThugss het volgende:
[..]
Maak jezelf niet zo belachelijk, Henk uit Rotterdam.
'Onze cultuur en onze tradities' zijn daarentegen van generlei belang, ja zelfs linkse hobbies voortgekomen uit pretstudies als geschiedenis, zo lezen wij hier vaak genoeg.quote:Op zondag 7 oktober 2018 18:19 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Mensen die toestaan dat tradities zonder deugdelijke argumentatie en zonder draagvlak vanuit de samenleving om zeep worden geholpen of worden aangetast, noem ik landverraders, ja.
Jouw grote denkfout - en die van veel anderen - is dat het hier slechts gaat om "een onderwerp als Zwarte Piet". Dit is zo veel meer dan dat. Dit is een regelrechte aanval van migranten op onze cultuur en onze tradities. Het is een aanval van mensen die ruim baan eisen voor hun eigen gebruiken en tradities, maar Nederlanders hetzelfde niet gunnen.
Niet de migranten, maar Nederlanders moeten zich aanpassen. En het blijft ook niet bij Zwarte Piet, zoals ik al heb uitgelegd. Zwarte Piet is pas het begin. Nederlanders gaan er overigens de straat ook niet voor op: ze laten het gewoon gebeuren. Gewillige media en invloedrijke mensen met zwakke ruggengraat doen de rest.
Er is helemaal geen discussie, beste kerel. Een discussie voer je op basis van argumenten. De Zwarte Piet-kwestie is een schoolvoorbeeld van een georchestreerde hetze. De zogenaamde "argumenten" die de extreem-linkse beroepsklagers aanvoeren, zijn stuk voor stuk gebaseerd op emotie en associatie, op geen enkele manier op feiten.quote:Op zondag 7 oktober 2018 18:30 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Je noemt mensen - in de context van Sinterklaas - landverraders. Dan help je de discussie bij voorbaat al om zeep. Als je daar, en op de houding die je meteen tentoonspreidt, niet wil worden aangesproken moet je niet op een forum posten.
En nee, er zijn wel meer opties dan de 2 die jij noemt. Maar je bent inmiddels al zo extremistisch geworden dat je die niet meer ziet.
Maak hier geen jij bent een anti pieter en daarom ga ik hierover blaten van. Ik ben een neutraal pieter, zp vind ik prima, roetveegpiet ook. En alhoewel het voor mij persoonlijk wat vreemd aan zou voelen zou ik ook ok zijn met regenboogpiet. Maar nogmaals, ook met zp.quote:Op zondag 7 oktober 2018 18:31 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
De bevindingen uit genoemde documentaire zijn algemeen bekend en worden ook onderschreven door diverse andere deskundigen. Het is bovendien ook rechtstreeks terug te zien in allerlei feesten en gebruiken in Europa en daarbuiten, met Sinterklaas-achtige figuren of duivel-achtige karakters met een zwart gezicht.
De herkomst van Zwarte Piet ligt ver voor de tijd van de slavernij. En Jan Schenkman, de oud-onderwijzer, die rond 1850 de huidige Zwarte Piet vormgaf, was een notoir tegenstander van de slavernij.
De traditie zelf staat niet op het spel, alleen het uiterlijk van Piet. En het zijn eveneens geen migranten. Het zijn burgers die net zoveel rechten en plichten hebben als jij en ik.quote:Op zondag 7 oktober 2018 18:19 schreef Elfletterig het volgende:
Jouw grote denkfout - en die van veel anderen - is dat het hier slechts gaat om "een onderwerp als Zwarte Piet". Dit is zo veel meer dan dat. Dit is een regelrechte aanval van migranten op onze cultuur en onze tradities. Het is een aanval van mensen die ruim baan eisen voor hun eigen gebruiken en tradities, maar Nederlanders hetzelfde niet gunnen.
Zomaar even een gedachte-experiment. Stel hè, stel dat we hier een traditie hadden waarbij mensen daadwerkelijk kwaad wordt aangedaan. Hadden die mensen dan ook niet mogen klagen en zich gewoon aan moeten passen aan 'ons'?quote:Niet de migranten, maar Nederlanders moeten zich aanpassen. En het blijft ook niet bij Zwarte Piet, zoals ik al heb uitgelegd. Zwarte Piet is pas het begin. Nederlanders gaan er overigens de straat ook niet voor op: ze laten het gewoon gebeuren. Gewillige media en invloedrijke mensen met zwakke ruggengraat doen de rest.
Er is is niet zoiets als een beroepsklager zoals je dat zo leuk noemt, beste Kleinpiemel. Maar gezien anti-pieten bestaan, bestaan wel degelijk pro-pieten. Was dat niet zo, dan bestond Piet allang niet meer.quote:Op zondag 7 oktober 2018 18:22 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Er is niet zoiets als "pro-piet", in de zin van een beweging die uitspraken doet. Het is een historisch feit, controleerbaar, dat de herkomst van Zwarte Piet helemaal niks heeft te maken met racisme of slavernij. Daar verandert jouw slecht geïnformeerde, gekleurde mening helemaal niets aan.
Maar wel genoeg erkenning van de pro-pieten van het racistische karakter van de piet als slaaf.quote:Aanpassingen aan het uiterlijk van Zwarte Piet zijn niet genoeg voor de beroepsklagers. Ook de nieuwste aanpassingen niet, die de NTR deze week aankondigde.
"Ja, maar zij..!"quote:In plaats van mensen aan te moedigen om hun account te wissen, geef ik je een ander advies: ga volgende maand naar Curaçao. Dan kun je daar kijken naar de intocht van Sinterklaas mét Zwarte Pieten.
Ik vraag me dan ook geregeld af waarom mensen hier nu precies zo opgewonden over raken. Het lijkt soms wel alsof mensen denken dat het land vergaat als er iets cultureel verandert. En als het gaat om cultuuruitingen staat ZP wel redelijk hoog op de lijst van 'onbenullig'.quote:Op zondag 7 oktober 2018 18:05 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
[..]
Toe maar, landverraders.
Persoonlijk interesseert Zwarte Piet me helemaal niets; het 'het is racisme'-geroep is achterlijk; het 'het is traditie dus onaantastbaar' evenzeer.
Maar die passie voor een onderwerp als Zwarte Piet... ongelooflijk.
Persoonlijk vond ik het onzalige plan van het kabinet om verstandelijk beperkten onder minimumloon te werk te zetten van een wat gewichtiger niveau. Maar hieromtrent las ik bar weinig van verontwaardigde facebookers en fokkers; de SJW'ers die elk moment aangrijpen om de meest ridicule futiliteit aan te grijpen om discriminatie te roepen niet, de altrechtse kruisvaarders die zich vervolgens op die randgroep en hun futiliteiten storten eveneens niet.
Of de afschaffing van de studiebeurs. Of de verdere flexibilisering van de arbeidsmarkt met daaraan gekoppeld nog een prachtige hervorming, namelijk die betreffende de rechtsbijstand.
Een topicje hier, een berichtje op NU.nl daar.
Echt, als Nederlanders alleen nog maar voor Zwarte Piet de straat op gaan, voor of tegen, is daar maar een woord voor: decadentie.
En inderdaad elfletterig: zoals ik die SJW'ers met hun 'RACIST!' gejank uitlach, zo lach ik jou ook uit, met je 'landverraad'.
Wild Geraas.quote:Op zondag 7 oktober 2018 18:01 schreef Elfletterig het volgende:
Omdat het andere topic dicht is, maar even hier:
Zie hier het gevaar van propaganda: extreem-linkse activisten kregen een riant podium in de media om hun verknipte verhaal te vertellen, talloze "weldenkende" BN'ers en invloedrijke politici kozen ook hun kant. De andere kant van het verhaal (lees: de werkelijkheid) kreeg amper aandacht. De maker van een documentaire (o.b.v. tientallen jaren onderzoek) raakte zijn documentaire aan de straatstenen niet kwijt: dat verhaal, over de werkelijke herkomst van Zwarte Piet, mocht niet gehoord worden.
Uit het feit dat je deze vraag stelt, blijkt dat je niet op de hoogte bent van maatschappelijke ontwikkelingen. Als je je even zou verdiepen in de club "Geen 4 mei voor mij", dan zul je Jodenhaat tegenkomen. In hun opinie is het "racistisch" dat wij op 4 mei onze doden herdenken en (onder meer) geen oog hebben voor het leed van Palestijnen, door Joden aangericht. In hun opinie mogen we Joden - 6 miljoen zijn er vermoord tijdens de Tweede Wereldoorlog - niet als slachtoffer zien.quote:Op zondag 7 oktober 2018 18:32 schreef Briqq het volgende:
[..]
Overdrijven is ook een vak. In het andere topic (wat inmiddels gesloten is) zag ik je schermen met de suggestie dat we straks Palestijnen gaan herdenken tijdens Dodenherdenking. Ik wil graag van je weten wat er in je hoofd speelde toen je die drek uit je vingers forceerde. Het toont een enorme minachting richting een van onze belangrijkste tradities. Ik vind het walgelijk om ons oorlogsverleden zo te gebruiken in een discussie
![]()
.
Ik zou graag willen weten of je echt denkt dat 'we' zo kwetsbaar zijn, of dat we straks dingen niet meer mogen.
Ook mooi zoals die fanatieke verdedigers van ZP zich ineens gaan verdiepen in de historische achtergrond, en vervolgens hier doen alsof ze dat altijd al hebben geweten, en heel belangrijk is om te beschermen.quote:Op zondag 7 oktober 2018 18:34 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
'Onze cultuur en onze tradities' zijn daarentegen van generlei belang, ja zelfs linkse hobbies voortgekomen uit pretstudies als geschiedenis, zo lezen wij hier vaak genoeg.
Althans, wanneer het niet over Zwarte Piet gaat.
Ben benieuwd hoeveel 'DAT IS ONZE CULTUUR!'-roepers over hebben voor het in standhouden van onze kerken en overige oude bouwwerken; voor het onderhoud van onze musea en archieven. Zouden ze te porren zijn voor geschiedenis als verplicht vak op de middelbare school?
Nee hè.
Precies.
Gaat helemaal nergens over.
We hebben het veel te goed hier en zijn veel te verwend. Dan krijg je dit soort idiote taferelen waarbij mensen gaan gooien met termen als landverraad.quote:Op zondag 7 oktober 2018 18:40 schreef Molurus het volgende:
[..]
Ik vraag me dan ook geregeld af waarom mensen hier nu precies zo opgewonden over raken. Het lijkt soms wel alsof mensen denken dat het land vergaat als er iets cultureel verandert. En als het gaat om cultuuruitingen staat ZP wel redelijk hoog op de lijst van 'onbenullig'.
Ik spreek niet voor anderen of namens complete groepen. Ik ben een warm voorstander van kunst en cultuur, inclusief het instandhouden van musea, oude gebouwen, etc. Geschiedenis moet uiteraard een verplicht vak zijn op school. Kinderen moeten verplicht dingen leren over onze geschiedenis, inclusief de zwarte bladzijden, zoals ons koloniale verleden en de slavernij.quote:Op zondag 7 oktober 2018 18:34 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
'Onze cultuur en onze tradities' zijn daarentegen van generlei belang, ja zelfs linkse hobbies voortgekomen uit pretstudies als geschiedenis, zo lezen wij hier vaak genoeg.
Althans, wanneer het niet over Zwarte Piet gaat.
Ben benieuwd hoeveel 'DAT IS ONZE CULTUUR!'-roepers over hebben voor het in standhouden van onze kerken en overige oude bouwwerken; voor het onderhoud van onze musea en archieven. Zouden ze te porren zijn voor geschiedenis als verplicht vak op de middelbare school?
Nee hè.
Precies.
Gaat helemaal nergens over.
Maar dan nog. Er zijn zo veel zaken waar men op deze manier opgewonden over zou kunnen raken. Waarom over ZP? Wat maakt ZP nou zo speciaal?quote:Op zondag 7 oktober 2018 18:43 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
We hebben het veel te goed hier en zijn veel te verwend. Dan krijg je dit soort idiote taferelen waarbij mensen gaan gooien met termen als landverraad.
Ja, gooien met termen zoals (land)verraad, dat is iets typisch Nederlands, stelletje trotse ultra nationalisten en eerwrakers die Nederlanders.quote:Op zondag 7 oktober 2018 18:43 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
We hebben het veel te goed hier en zijn veel te verwend. Dan krijg je dit soort idiote taferelen waarbij mensen gaan gooien met termen als landverraad.
Met het uiterlijk van Zwarte Piet staat meteen de traditie als zodanig op het spel. Vandaag is het de kleur van Zwarte Piet, morgen het paard van Sinterklaas, overmorgen het uitdelen van ongezond snoep, de dag daarna de mijter van Sinterklaas, het kruis dat erop staat, enzovoort.quote:Op zondag 7 oktober 2018 18:38 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
De traditie zelf staat niet op het spel, alleen het uiterlijk van Piet. En het zijn eveneens geen migranten. Het zijn burgers die net zoveel rechten en plichten hebben als jij en ik.
[..]
Zomaar even een gedachte-experiment. Stel hè, stel dat we hier een traditie hadden waarbij mensen daadwerkelijk kwaad wordt aangedaan. Hadden die mensen dan ook niet mogen klagen en zich gewoon aan moeten passen aan 'ons'?
Nee. Alleen de kleur van Piet. Niet Sinterklaas of Piet zelf.quote:Op zondag 7 oktober 2018 18:52 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Met het uiterlijk van Zwarte Piet staat meteen de traditie als zodanig op het spel.
Het voorkomen van Zwarte Piet is al decennialang geleidelijk verandert. Dat jij dat als aantasting ziet van de traditie, dat mag, het is alleen historisch gezien een beetje een belachelijk standpunt.quote:Het is bovendien niet aan jou om te bepalen dat het veranderen van het uiterlijk van Zwarte Piet geen aantasting van de traditie is.
Nou en? Ze wonen hier dus hebben ze net zoveel rechten en plichten als jij en ik en als men ergens ontevreden over is dat ook als zodanig uiten. Dat je die mensen meteen wijst op hun achtergrond zegt vooral iets over de bekrompen manier waarop je in de discussie staat.quote:De kern van het groepje klagers wordt gevormd door mensen wier herkomst elders ligt. Ze kiezen er desondanks voor om in Nederland te wonen; niemand verplicht ze daartoe.
Ik denk dat jij dat beter kunt dien. Zp is nooit racistisch geweest of ook maar bedoeld. Dat zeggen alleen mensen die bevooroordeeld en gehersenspoeld zijn.quote:Op zondag 7 oktober 2018 18:07 schreef Kamina het volgende:
[..]
Beste Kleinpiemel (elfletterig, toeval?!?), ben je vergeten dat pro-piet reeds heeft toegezegd dat Zwarte Piet racistisch is door slavernij te vieren, simpelweg door oorbellen uit te doen, lipstick af te vegen en minder en minder 'roet' te smeren?
Zet racistisch rechts niet langer voor kleine lul en delete je account.
Maar het zwart van Zwarte Piet blijft essentieel voor deze traditie en niet inwisselbaar.quote:Op zondag 7 oktober 2018 18:56 schreef Xa1pt het volgende:
Het voorkomen van Zwarte Piet is al decennialang geleidelijk verandert.
Het barst van de groepjes beroepsklagers. Kick Out Zwarte Piet en We Are Here zijn er enkele voorbeelden van. Mensen die verder vaak bar weinig uitvoeren en die gretig eten uit de subsidie-ruif, zoals "performance art"-kunstenaar Quinsy Garioquote:Op zondag 7 oktober 2018 18:39 schreef Kamina het volgende:
[..]
Er is is niet zoiets als een beroepsklager zoals je dat zo leuk noemt, beste Kleinpiemel. Maar gezien anti-pieten bestaan, bestaan wel degelijk pro-pieten. Was dat niet zo, dan bestond Piet allang niet meer.
Als één ding niet bestaat, dan zijn het wel jouw zogenaamde beroepsklagers, want dat is iets wat je letterlijk uit je kleine witte duimpje zuigt. Of die van een andere pro-piet, waar uiteraard niets mis mee is. In Nederland mag je immers best gay zijn, maar we fronsen bij racisten. Behalve de NSB'ers van vroeger natuurlijk, maar we weten wat daarmee is gebeurd.
[..]
Maar wel genoeg erkenning van de pro-pieten van het racistische karakter van de piet als slaaf.
[..]
"Ja, maar zij..!"
Hoezo is dat essentieel?quote:Op zondag 7 oktober 2018 19:00 schreef Montagui het volgende:
[..]
Maar het zwart van Zwarte Piet blijft essentieel voor deze traditie en niet inwisselbaar.
We hebben het helemaal niet zo goed hier. Alles wat we in Nederland hebben opgebouwd, staat steeds verder onder druk. Mensen zien hun besteedbaar inkomen al jaren niet meer stijgen, terwijl grote bedrijven en schatrijke mensen hun zakken vullen.quote:Op zondag 7 oktober 2018 18:43 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
We hebben het veel te goed hier en zijn veel te verwend. Dan krijg je dit soort idiote taferelen waarbij mensen gaan gooien met termen als landverraad.
Of als negerzijnde met voorouders die als slaven naar jouw land zijn verhuisd, om maar iets onvoorstelbaars te noemen voor jou als witte bevoorrechte knaap.quote:Op zondag 7 oktober 2018 18:59 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Ik denk dat jij dat beter kunt dien. Zp is nooit racistisch geweest of ook maar bedoeld. Dat zeggen alleen mensen die bevooroordeeld en gehersenspoeld zijn.
Zij vinden dat, niet ik. Ik bevestig slechts wat zijzelf erkennen als tekenen van racisme. Dat jij je eigen verleden ontkent, ondanks dat je eigen soort dat niet doet, is geheel aan jou. Dat hoef je mij niet aan te rekenen.quote:Maar als jij denkt dat lipstick weg en oorbellen uit toegeven is aan het feit dat het wel racistisch zou zijn, geldt dat direct voor de strekking dat als ZP helemaal zou verdwijnen, men helemaal toegeeft dat het 'racistische' verleden 'gecorrigeerd' zou moeten worden. En daar zit je direct met de doelstelling van de gekkies van kozp en blm. Die willen immers alleen herstelbetalingen scoren over de dode ruggen van hun vermeende voorouders.
En dan kun je de discussie niet winnen van een voorstander van ZP en begin je gelijk over extreem rechts en z'n lid...
Wat een niveau. Ga weg en blijf weg.
Beroepsklagers zijn een evengrote mythe als pro-pieten, zo niet meer.quote:Op zondag 7 oktober 2018 19:00 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Het barst van de groepjes beroepsklagers. Kick Out Zwarte Piet en We Are Here zijn er enkele voorbeelden van. Mensen die verder vaak bar weinig uitvoeren en die gretig eten uit de subsidie-ruif, zoals "performance art"-kunstenaar Quinsy Gario
Er bestaan geen pro-pieten. Er bestaan miljoenen Nederlanders die jaarlijks Sinterklaas vieren, waar Zwarte Piet een onlosmakelijk onderdeel van is. Woordkeuze - Zwarte Piet steevast Piet noemen - is één van de tactieken die wordt gebruikt om Zwarte Piet om zeep te helpen.
Mijn huidskleur is blank, niet wit. Ook dit is een schoolvoorbeeld van taalgebruik dat door extreem-linkse beroepsklagers is aangedragen en inmiddels door mainstream media is overgenomen.
In Nederland mag je gay zijn. Nog wel, ja. In Roemenië wordt vandaag het homohuwelijk onmogelijk gemaakt in een referendum, in tal van landen gaan de homorechten achteruit in plaats van vooruit. Kijk bijvoorbeeld naar Indonesië, waar de radicale islam volop terrein wint. En vlak het zogenaamd tolerante Oost-Europa niet uit.
In Nederland kun je nog een Gay Pride houden. Ondanks dat er ook hier mensen zijn die daar niks van moeten hebben. Die mensen kijken maar even de andere kant op. Wij staan in Nederland niet toe dat een klein groepje extremistische homohaters een dergelijk evenement verziekt of aantast. Als er morgen tien man en een paardenkop "aanstoot" neemt aan de schaarse kleding of het "promoten" van homoseksualiteit, kun je hun krankzinnige "argumenten" weglachen en pal voor je tradities blijven staan, of je kunt inbinden en buigen voor extremistische minderheden.
Bij Zwarte Piet zijn we nu dat laatste aan het doen, terwijl we juist voor onze tradities zouden moeten staan. Extremisten kijken maar de andere kant op. Niemand moet verplicht naar de intocht.
Punt 1 tekent je kortzichtigheid.quote:Op zondag 7 oktober 2018 18:56 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Nee. Alleen de kleur van Piet. Niet Sinterklaas of Piet zelf.
[..]
Het voorkomen van Zwarte Piet is al decennialang geleidelijk verandert. Dat jij dat als aantasting ziet van de traditie, dat mag, het is alleen historisch gezien een beetje een belachelijk standpunt.
[..]
Nou en? Ze wonen hier dus hebben ze net zoveel rechten en plichten als jij en ik en als men ergens ontevreden over is dat ook als zodanig uiten. Dat je die mensen meteen wijst op hun achtergrond zegt vooral iets over de bekrompen manier waarop je in de discussie staat.
Zwarte Piet is zwart. Als -ie blauw was, had -ie wel Blauwe Piet geheten.quote:
Mensen die hier gekomen zijn, staan haatdragender tegenover NLers dan andersom.quote:Op zondag 7 oktober 2018 18:56 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Nee. Alleen de kleur van Piet. Niet Sinterklaas of Piet zelf.
[..]
Het voorkomen van Zwarte Piet is al decennialang geleidelijk verandert. Dat jij dat als aantasting ziet van de traditie, dat mag, het is alleen historisch gezien een beetje een belachelijk standpunt.
[..]
Nou en? Ze wonen hier dus hebben ze net zoveel rechten en plichten als jij en ik en als men ergens ontevreden over is dat ook als zodanig uiten. Dat je die mensen meteen wijst op hun achtergrond zegt vooral iets over de bekrompen manier waarop je in de discussie staat.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |