abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_181415079
quote:
De politie heeft een verdachte in beeld in de zaak van Nicky Verstappen, die in 1998 tijdens een zomerkamp werd verkracht en om het leven werd gebracht op de Brunssummerheide.

Op een persconferentie maakte de politie bekend dat de verdachte de 55-jarige Jos Brech is. Hij woonde ten tijde van de dood van Nicky bij zijn moeder in het naburige Simpelveld en vertrok oktober vorig jaar naar een chalet in de Franse Vogezen.

Sinds 19 februari heeft niemand nog iets van hem vernomen. In april is hij als vermist opgegeven. Hij had geen partner en geen kinderen en organiseerde survivaltochten in de Vogezen. Hij staat nu op de Europese opsporingslijst.

Brech kwam in beeld door het dna-verwantschapsonderzoek waaraan het afgelopen half jaar ongeveer 15.000 mannen hebben meegedaan. Hij deed daar zelf niet aan mee, maar dna van zijn familieleden leidde naar hem.

Dat leidde tot een match:

De Nederlandse politie is samen met Franse collega's naar het chalet van de verdachte in de Vogezen gegaan, maar daar was hij niet meer. Het chalet is doorzocht en er zijn spullen in beslag genomen, en daar is zijn dna op aangetroffen. Volgens de politie gaf dat 100 procent zekerheid.

Zedendelict
Brech was in het verleden actief bij de scouting en heeft enkele jaren op een peuterspeelzaal gewerkt. In 1985 kwam hij in beeld vanwege een zedendelict, maar die zaak werd geseponeerd. Welk delict dat was, kan de politie niet meer achterhalen. Zijn contactgegevens waren bekend, doordat hij in 1998 na de moord op Nicky Verstappen al door de politie is gehoord.

Op basis van de sporen die zijn gevonden, spreekt de politie van "daderspoor". De politie gaat ervan uit dat Brech in de laatste uren van Verstappen bij hem is geweest. Ook gaat de politie ervan uit dat hij nog leeft en buiten beeld probeert te blijven. Omdat hij door zijn werk overlevingstechnieken in de natuur beheerst, kan het lastig zijn hem op te sporen.

Nicky Verstappen verdween in de nacht van 9 op 10 augustus 1998 tijdens een zomerkamp op de Brunssummerheide. Een dag na zijn vermissing werd hij dood gevonden in de omgeving van het kamp.

De afgelopen jaren werden verscheidene verdachten aangehouden, maar allemaal wegens gebrek aan bewijs weer vrijgelaten.

Brech zelf was op 12 augustus 1998 een passant op de Brunssumerheide. Hij werd naar aanleiding daarvan twee keer gehoord, maar er waren geen aanwijzingen voor betrokkenheid.

Peter R. de Vries
Misdaadverslaggever Peter R. de Vries, die de familie bijstaat en veel aandacht besteedde aan de verdwijning van Nicky Verstappen, liet vanochtend al op Twitter weten dat er een doorbraak was in de zaak en dat een strijd van twintig jaar wordt beloond. Hij bedankte politie en justitie voor hun vasthoudendheid de afgelopen jaren.

De moeder van Nicky Verstappen nam daarna het woord en richtte zich geëmotioneerd tot Peter R. de Vries. "Zonder jou was het nooit tot een oplossing gekomen. Je was een enorme steun voor ons en stond altijd klaar, ook tijdens je vakanties konden we je altijd bellen", zei ze.


De persconferentie:


De verdachte:

Naam: Jos Brech
Geboortedatum: 29-10-1962
Lengte: 1,80 m.
Haarkleur: Bruin (inmiddels grijs), golvend kort model
Opvallende lichaamskenmerken: Grote oren

Foto's:


SPOILER: +3 foto's van Jos:
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILER: VERMISSING JOS BRECH - DE FEITEN EN VRAGEN
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILER: Krantenknipsels:
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
PeterRdeV twitterde op woensdag 22-08-2018 om 08:31:08 BREAKING NEWS: Jaaaa....! Er is - eindelijk - een DOORBRAAK in de zaak van Nicky Verstappen! Hoera! Met de familie zal ik om 12:00 uur op persco van politie/justitie in Maastricht een uitgebreide verklaring afleggen. Een strijd van 20 jaar... wordt toch beloond! Today is the day! https://t.co/Mk0Mb35m2J reageer retweet
pi_181416107
Politie waarschuwde al in 2002 voor Jos Brech

https://www.ad.nl/binnenl(...)-jos-brech~aa2e08b5/
pi_181416154
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 05:22 schreef ootjekatootje het volgende:
Politie waarschuwde al in 2002 voor Jos Brech

https://www.ad.nl/binnenl(...)-jos-brech~aa2e08b5/
man man man. Wat een amateurisme.
Op woensdag 9 november 2016 06:02 schreef Anonymousz het volgende:
#superniger2020
pi_181416178
quote:
Politie waarschuwde al in 2002 voor Jos Brech


De politie heeft de Limburgse scouting al in 2002 gewaarschuwd voor het zedenverleden van Jos Brech, nu hoofdverdachte van de moord op Nicky Verstappen in 1998. Brech was, vond de politie, een gevaar voor kinderen bij de scouting en moest daar weg.

Chris van Mersbergen en Victor Schildkamp 24-08-18, 03:00
1
Dat vertelt Frank Peters (63), destijds politierechercheur en al 57 jaar lid van de scouting in Heerlen. ,,Dit is een man die je niet bij de scouting moet willen hebben’’, kreeg Peters in 2002 te horen van een lid van het second opinionteam van de politie, dat de zaak Verstappen opnieuw bekeek. Peters zat in die tijd in een landelijk opvangteam van de scouting, dat in actie kwam bij ernstige gebeurtenissen zoals zedendelicten.


Het verhaal van de oud-rechercheur is opmerkelijk omdat de politie Brech in 2002 liet lopen. Niet alleen was hij in 1985 verdachte geweest in een zedendelict, ook was hij in de nacht nadat het lichaam van Verstappen op de Brunssummerheide was gevonden, vlakbij de plaats delict staande gehouden door twee marechaussees. Brech werd daardoor in 2001 twee keer als getuige gehoord toen het onderzoek nieuw leven werd ingeblazen.

Yolanda Dols, politiewoordvoerster en betrokken bij het onderzoek, erkent dat Brech in 2001 heeft verklaard dat hij al eerder in beeld is geweest voor een zedendelict. Maar dat delict is geseponeerd. Mede daardoor werd hij toen geen verdachte in de zaak-Verstappen.

Brech bekende dat hij op jongens viel
Na de waarschuwing van de politie confronteerde Peters Brech met de informatie. Brech bekende meteen dat hij op jongens viel. Ook onthulde Brech dat hij in het verleden een zedendelict had begaan. Peters: ,,Hij vertelde dat hij aan het fietsen was met zijn fotocamera en twee jongens passeerde. Bij het fotograferen was hij ‘te ver gegaan’, zei hij. Ik weet niet wat hij daar precies mee bedoelde.’’

Over de moord op de 11-jarige Verstappen repte Brech met geen woord. Rechercheur en ervaren scout Peters vroeg niet door. ,,Dat kon ook niet, ik mocht geen onderzoeksinformatie gebruiken in een gesprek dat ik als lid van de scouting voerde. Ik heb vooral hém laten vertellen.’’

Brech bekende volgens Peters ook dat hij op jongens tussen de 10 en 14 jaar viel, de leeftijdscategorie waaraan hij al jaren leiding gaf. Peters verzocht Brech na diens onthulling om zijn lidmaatschap bij de scouting op te zeggen. Dat deed de huidige verdachte in de zaak-Verstappen uiteindelijk in 2002.
En dan nog een heel groot DNA onderzoek gaan doen terwijl je bij deze man allang DNA had kunnen afnemen door al die voorvallen......

Polisie en Justitie zijn fukking amateurs..... :W
"Wedstrijden kun je altijd verliezen anders hoef je die wedstrijden ook niet te spelen"
Klaasweetalles 14-08-2018
pi_181416223
quote:
'Rare snuiter'
Het second-opinionteam, dat de vastgelopen moordzaak vlot probeerde te trekken, vond het drie jaar later wel nodig Brech als getuige te horen. De Simpelveldenaar vertelde toen dat hij in 1985 was verhoord over een zedendelict met kinderen en dat hij daarna in behandeling was gegaan. Als reden voor zijn nachtelijke fietstocht gaf Brech aan dat hij brieven voor de scouting had bezorgd. Dat had hij ’s nachts gedaan omdat het overdag te warm was. De politie trok die verklaring na bij de scouting. Die omschreef Brech als een rare snuiter, maar bevestigde dat hij de gewoonte had brieven zelf te bezorgen om postzegelkosten te besparen.
quote:
Ontucht met drie jongens
Uit twee regionale krantenberichten uit 1985, blijkt dat een 22-jarige man uit Simpelveld bekend heeft twee jongens van tien in Wijnandsrade te hebben betast. Ook gaf hij ontucht een jaar eerder met een jongen in Wylre toe. Mogelijk is dat Brech, woonplaats en leeftijd komen overeen met die van Brech destijds, maar het is voor de politie niet meer te achterhalen of het ook om hem gaat. De politie heeft geen informatie kunnen achterhalen omdat de systemen opgeschoond zijn.
quote:
In 2010 komt de politie voor de derde keer heel dicht in de buurt van de vermoedelijke moordenaar van Nicky. De naam van Brech staat op een lijst van kandidaten bij wie de politie DNA wil afnemen. Die lijst vindt het OM te groot. De DNA-wetgeving destijds schreef voor dat per 5 of 10 personen toestemming nodig was. Justitie brengt het aantal terug tot 107 mannen. Brech kwam voor in het dossier als passant, die categorie - met tientallen namen - is destijds geschrapt. ,,Met de wetenschap van nu een gemiste kans”, erkende de politiechef woensdag.
Kan alleen in Nederland

waar juistitie en politie gewoon lui zijn :{w
"Wedstrijden kun je altijd verliezen anders hoef je die wedstrijden ook niet te spelen"
Klaasweetalles 14-08-2018
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 06:27:53 #6
430543 Domnivoor
Ceterum censeo...
pi_181416247
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 05:22 schreef ootjekatootje het volgende:
Politie waarschuwde al in 2002 voor Jos Brech

https://www.ad.nl/binnenl(...)-jos-brech~aa2e08b5/
En Brech kwam zelf twee keer met informatie over dat eerdere zedendelict.
Misschien hadden ze met gericht doorvragen wel een bekentenis los kunnen krijgen.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 06:31:00 #7
469315 Kamelenteen
Lekkerste kont op FOK!
pi_181416263
Gaat wel een lekkere beerput open :X

Als je dat leest, dan is het best wel verbazend dat het 20 jaar en een peperduur dna-onderzoek heeft gekost om eindelijk een verdachte te hebben.

Mja, politie zal ook wel aan regeltjes gebonden zijn enzo maar kloppen doet het niet.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 06:31:58 #8
429573 KingRadler
King of the Radler
pi_181416265
Wat ik niet begrijp is er komt zo veel info naar boven over de verdachte. Dat deze man zelfs onder DNA erg verdacht vind. Wat hebben onderzoekers gedaan al die jaren.
pi_181416396
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 06:31 schreef KingRadler het volgende:
Wat ik niet begrijp is er komt zo veel info naar boven over de verdachte. Dat deze man zelfs onder DNA erg verdacht vind. Wat hebben onderzoekers gedaan al die jaren.
Op een dik salaris zitten.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 07:12:58 #10
479089 wollah
#BLACKLIVESMATTER
pi_181416478
Die gast zit vast ergens in de bossen in de Ardennen ofzo. Wordt vroeg of laat toch wel gepakt.
#KICKOUTZP
pi_181416484
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 07:12 schreef wollah het volgende:
Die gast zit vast ergens in de bossen in de Ardennen ofzo. Wordt vroeg of laat toch wel gepakt.
Ga is aan het werk joh
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 07:14:28 #12
479089 wollah
#BLACKLIVESMATTER
pi_181416492
quote:
10s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 07:13 schreef -mosrednA het volgende:

[..]

Ga is aan het werk joh
10 uur pas :T
#KICKOUTZP
pi_181416565
quote:
10s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 07:14 schreef wollah het volgende:

[..]

10 uur pas :T
Wat doe jij dan al wakker man, gek :P
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 07:24:51 #14
479089 wollah
#BLACKLIVESMATTER
pi_181416579
quote:
10s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 07:23 schreef -mosrednA het volgende:

[..]

Wat doe jij dan al wakker man, gek :P
Gister weer teveel gezopen dus werd wakker van de dorst :')

Jij dan?
#KICKOUTZP
pi_181416606
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 06:58 schreef Loekie1 het volgende:

[..]

Op een dik salaris zitten.
Ja, politie, dat is pas een vetpot. :')
pi_181416618
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 07:28 schreef westwoodblvd het volgende:

[..]

Ja, politie, dat is pas een vetpot. :')
Rechercheur verdient toch best goed? Gedragsdeskundigen, ook niet mis.
pi_181416627
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 07:30 schreef Loekie1 het volgende:

[..]

Rechercheur verdient toch best goed? Gedragsdeskundigen, ook niet mis.
In de private sector krijg je het dubbele. Laten we niet doen alsof iemand bij de politie gaat omdat het zo dik betaalt.
pi_181416641
quote:
10s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 07:24 schreef wollah het volgende:

[..]

Gister weer teveel gezopen dus werd wakker van de dorst :')

Jij dan?
:')

En wark kjel
pi_181416655
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 07:32 schreef westwoodblvd het volgende:

[..]

In de private sector krijg je het dubbele. Laten we niet doen alsof iemand bij de politie gaat omdat het zo dik betaalt.
Echt niet.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 07:41:48 #20
479089 wollah
#BLACKLIVESMATTER
pi_181416671
quote:
14s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 07:34 schreef -mosrednA het volgende:

[..]

:')

En wark kjel
Que?
#KICKOUTZP
pi_181416715
Weet iemand wie en wat er allemaal in het onderzoeksteam zaten?
pi_181416725
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 07:47 schreef Loekie1 het volgende:
Weet iemand wie en wat er allemaal in het onderzoeksteam zaten?
Waarom wil je dat weten?
pi_181416741
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 07:48 schreef westwoodblvd het volgende:

[..]

Waarom wil je dat weten?
Volgens Loekie is 't duidelijk dat er iemand in 't team zit die de dader wil beschermen :')
"Ik heb nog met hem gekoerst"
pi_181416759
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 07:51 schreef ThePlaneteer het volgende:

[..]

Volgens Loekie is 't duidelijk dat er iemand in 't team zit die de dader wil beschermen :')
Ik had al het gevoel dat we naar de volgende ongefundeerde sensationele samenzwering gingen maar wilde het toch even van haarzelf horen.
pi_181416802
Brech is een speld in de hooiberg:

https://www.telegraaf.nl/(...)speld-in-de-hooiberg
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 08:03:20 #26
342627 tja77
Proud member of the tittycrew.
pi_181416837
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 07:58 schreef gynaika het volgende:
Brech is een speld in de hooiberg:

https://www.telegraaf.nl/(...)speld-in-de-hooiberg
Gelukkig hebben we tegenwoordig de technologie om die speld er snel uit te vissen.
pi_181416850
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 07:48 schreef westwoodblvd het volgende:

[..]

Waarom wil je dat weten?
Om te zien hoeveel deskundigen erin zaten.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 08:04:18 #28
429573 KingRadler
King of the Radler
pi_181416853
dubbel
pi_181416935
’Politie waarschuwde in 2002 al voor Brech’:

https://www.telegraaf.nl/(...)n-2002-al-voor-brech
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 08:15:59 #30
292419 NoXia
Productiefoutje
pi_181416951
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 08:14 schreef gynaika het volgende:
’Politie waarschuwde in 2002 al voor Brech’:

https://www.telegraaf.nl/(...)n-2002-al-voor-brech
Was al gepost.

quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 05:22 schreef ootjekatootje het volgende:
Politie waarschuwde al in 2002 voor Jos Brech

https://www.ad.nl/binnenl(...)-jos-brech~aa2e08b5/
pi_181416969
Ja,

Hoe is het mogelijk dat iemand die eerder betrokken was bij een geseponeerde zedenzaak, twee keer is gehoord als getuige in de zaak-Verstappen, dolgraag bij de scouting met kinderen wilde werken en zich aanmeldde bij kinderdagverblijven 20 jaar buiten beeld kon blijven?
pi_181416971
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 08:03 schreef tja77 het volgende:

[..]

Gelukkig hebben we tegenwoordig de technologie om die speld er snel uit te vissen.
Ik heb een enorme hoop sukkels in mijn Facebook die, zoals ik kan zien, denken dat ze die knakker eerder vinden door massaal dat opsporingsbericht te delen.
pi_181416985
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 08:19 schreef gynaika het volgende:
Ja,

Hoe is het mogelijk dat iemand die eerder betrokken was bij een geseponeerde zedenzaak, twee keer is gehoord als getuige in de zaak-Verstappen, dolgraag bij de scouting met kinderen wilde werken en zich aanmeldde bij kinderdagverblijven 20 jaar buiten beeld kon blijven?
Dat zelfs Peter R de Vries dit niet is opgevallen.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 08:22:57 #34
342627 tja77
Proud member of the tittycrew.
pi_181417002
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 08:19 schreef Fargo het volgende:

[..]

Ik heb een enorme hoop sukkels in mijn Facebook die, zoals ik kan zien, denken dat ze die knakker eerder vinden door massaal dat opsporingsbericht te delen.
Ach ze bedoelen het goed.
pi_181417033
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 08:22 schreef tja77 het volgende:

[..]

Ach ze bedoelen het goed.
Schijnbetrokkenheid noem ik dat. Eng trekje. Bah.

Ik wil ook dat die man gepakt word, maar de meerwaarde om dat bericht te delen is werkelijk 0,0.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 08:27:36 #36
429573 KingRadler
King of the Radler
pi_181417042
ik vrees voor het leven van de man hoop dat de Politie hem snel gaat vinden.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 08:32:14 #37
405781 jajablahblah
bedoelt het goed
pi_181417087
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 08:19 schreef gynaika het volgende:
Ja,

Hoe is het mogelijk dat iemand die eerder betrokken was bij een geseponeerde zedenzaak, twee keer is gehoord als getuige in de zaak-Verstappen, dolgraag bij de scouting met kinderen wilde werken en zich aanmeldde bij kinderdagverblijven 20 jaar buiten beeld kon blijven?
Omdat er in 20 jaar tijd nogal wat veranderd is.

Ik vind dat argument toch altijd zo’n kwats, sorry hoor.
‘Dolgraag bij de scouting” is toch geen aanleiding om iemand verdachte te laten zijn, dan kun je het hele verenigingsleven wel als verdachte aanmerken.
Dat “zedenfeit” was waarschijnlijk alleen met de kennis van nu interessant. Als er geseponeerd is, dan hadden ze ook niks.
Der Zauber halt nur eine Nacht lang. Wir tanzen in den Sonnenaufgang, und wir fliegen auf den Mond.
Heute scheint ein Vollmond. Für dich und mich, sicherlich für dich und mich
pi_181417094
Wie had gedacht dat rechercheren als alle feiten al bekend zijn zo makkelijk zou zijn?
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 08:39:47 #39
405781 jajablahblah
bedoelt het goed
pi_181417149
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 08:32 schreef westwoodblvd het volgende:
Wie had gedacht dat rechercheren als alle feiten al bekend zijn zo makkelijk zou zijn?
Dat dus
Der Zauber halt nur eine Nacht lang. Wir tanzen in den Sonnenaufgang, und wir fliegen auf den Mond.
Heute scheint ein Vollmond. Für dich und mich, sicherlich für dich und mich
pi_181417171
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 08:32 schreef jajablahblah het volgende:

[..]

Omdat er in 20 jaar tijd nogal wat veranderd is.

Ik vind dat argument toch altijd zo’n kwats, sorry hoor.
‘Dolgraag bij de scouting” is toch geen aanleiding om iemand verdachte te laten zijn, dan kun je het hele verenigingsleven wel als verdachte aanmerken.
Dat “zedenfeit” was waarschijnlijk alleen met de kennis van nu interessant. Als er geseponeerd is, dan hadden ze ook niks.
Dat het geseponeerd is, doet er niet toe. Het moet in je zoektocht naar de kleinste aanknopingspunten meteen een rood vlaggetje zijn icm de aanwezigheid bij de crime scene. Voor een beetje profiler is hij hét profiel, zeker met zijn cliche pedo-hoofd er bij.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 08:45:41 #41
405781 jajablahblah
bedoelt het goed
pi_181417177
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 08:44 schreef Allesreiniger het volgende:
zeker met zijn cliche pedo-hoofd er bij.
:X
Der Zauber halt nur eine Nacht lang. Wir tanzen in den Sonnenaufgang, und wir fliegen auf den Mond.
Heute scheint ein Vollmond. Für dich und mich, sicherlich für dich und mich
pi_181417195
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 08:04 schreef Loekie1 het volgende:

[..]

Om te zien hoeveel deskundigen erin zaten.
Loekie1 is weer wat op het spoor :')
pi_181417198
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 08:19 schreef gynaika het volgende:
Ja,

Hoe is het mogelijk dat iemand die eerder betrokken was bij een geseponeerde zedenzaak, twee keer is gehoord als getuige in de zaak-Verstappen, dolgraag bij de scouting met kinderen wilde werken en zich aanmeldde bij kinderdagverblijven 20 jaar buiten beeld kon blijven?
Ik denk dat hij beide keren tijdens het verhoor onschuldig over kwam. Anders hadden ze hem wel meteen opgepakt.

Hij werkte gewoon mee met de verhoren en leek ook gewoon mee te willen werken met het dna onderzoek. Zodra hij terug in Nederland zou zijn zou hij langs komen. Kan me voorstellen dat hij dan niet op nr 1 staat als verdachte.
If you can't beat them, arrange to have them beaten. -George Carlin.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 08:56:37 #44
192592 SureD1
------------------------------
pi_181417286
Eens met het feit dat het achteraf makkelijk de koe in de kont kijken is.

Anderzijds is altijd gezegd dat het second opinion onderzoek helemaal niets heeft opgeleverd. Zoals hier eerder stond, er is toen gezegd: “geen enkel vraagteken is een uitroepteken geworden”. Dat vind ik toch moeilijk te rijmen met een passant die uit eigen beweging deelt dat hij een zedenverleden heeft. Die bekentenis leidt er toe dat iemand uit het onderzoek een bevriende rechercheur die ook actief is in de scouting waarschuwt voor Brech... Wellicht stond er toch een kruisje bij zijn naam en kreeg hij daarom al snel uitgebreide aandacht toen hij geen DNA kwam afstaan.

Over het krantenartikel uit 1985 (ik begrijp inmiddels dat er nog een knipsel is, dat de leeftijd van die man meldt, die overeenkomt met de leeftijd van Brech destijds). Ik begrijp dat de systemen geschoond zijn in verband met het sepot en de daarbij horende bewaartermijnen, en dat er op de zoekingang op Brech’s naam niks oplevert. Het artikel uit 1985 geeft een datum waarop het verhoor bij de Rijkspolitie heeft plaatsgevonden. Zou terugzoeken in de logboeken van de Rijkspolitie van die datum niks opleveren? Of zijn die ook vernietigd?
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 09:02:08 #45
192592 SureD1
------------------------------
pi_181417337
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 08:47 schreef valentijn101 het volgende:

[..]

Ik denk dat hij beide keren tijdens het verhoor onschuldig over kwam. Anders hadden ze hem wel meteen opgepakt.

Hij werkte gewoon mee met de verhoren en leek ook gewoon mee te willen werken met het dna onderzoek. Zodra hij terug in Nederland zou zijn zou hij langs komen. Kan me voorstellen dat hij dan niet op nr 1 staat als verdachte.
Het verhaal dat hij ‘s nachts brieven rond had gebracht is (deels) nagetrokken. Scouting heeft gezegd: dat is een rare, maar hij brengt wel vaker zelf brieven rond om postzegels te besparen (is an sich niet gek, gebeurde in het verenigingsleven van het Limburgse gat waar ik opgroeide ook veel, vaak ook door rare snuiters). Ik zou hem dan ook de volgende vragen hebben gesteld:

* wat voor brief heb je rondgebracht?
* bij wie?
* voor welk adres moest je op de Brunssumerhei zijn?

Etc.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 09:02:51 #46
192592 SureD1
------------------------------
pi_181417346
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 08:45 schreef jajablahblah het volgende:

[..]

:X
Lombroso heeft zijn aanhangers nog haha
pi_181417371
Is Loeki hier aanwezig? Ik hoor graag van haar hoe deze man het snelst gevonden kan worden.
pi_181417393
Feit is dat als notabene de politie de scouting waarschuwt op basis van die verkregen info ze hem ook wel aan een dna testje konden onderwerpen in die jaren er na voor notabene de case waar dit naar voren kwam.
pi_181417422
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 09:02 schreef SureD1 het volgende:

[..]

Het verhaal dat hij ‘s nachts brieven rond had gebracht is (deels) nagetrokken. Scouting heeft gezegd: dat is een rare, maar hij brengt wel vaker zelf brieven rond om postzegels te besparen (is an sich niet gek, gebeurde in het verenigingsleven van het Limburgse gat waar ik opgroeide ook veel, vaak ook door rare snuiters). Ik zou hem dan ook de volgende vragen hebben gesteld:

* wat voor brief heb je rondgebracht?
* bij wie?
* voor welk adres moest je op de Brunssumerhei zijn?

Etc.
1 activiteitenagenda vanaf 1 September
2 de leden
3 niet want ik ben onderweg naar huis

Klaar, en wat voor inzichten krijg je van deze antwoorden?
pi_181417431
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 09:05 schreef Mariocash het volgende:
Is Loeki hier aanwezig? Ik hoor graag van haar hoe deze man het snelst gevonden kan worden.
lees de vorige topics zelf even door
pi_181417502
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 09:10 schreef ootjekatootje het volgende:

[..]

lees de vorige topics zelf even door
Ja, hallo. Wat een werk zeg.
Het is een kleine moeite voor om even je glazen bol erbij te pakken.

En als je die niet kan vinden, dan heb je gelukkig altijd nog de onderbuik bij de hand.
pi_181417513
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 07:51 schreef ThePlaneteer het volgende:

[..]

Volgens Loekie is 't duidelijk dat er iemand in 't team zit die de dader wil beschermen :')
:') :') ze zouden Loekie1 voor haar eigen bestwil topicbans moeten geven voor dit soort topics.
pi_181417525
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 09:16 schreef Mariocash het volgende:

[..]

Ja, hallo. Wat een werk zeg.
Het is een kleine moeite voor om even je glazen bol erbij te pakken.

En als je die niet kan vinden, dan heb je gelukkig altijd nog de onderbuik bij de hand.
Nee want ze heeft veel gepost.
pi_181417556
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 09:18 schreef ootjekatootje het volgende:

[..]

Nee want ze heeft veel gepost.
En jij, ootje? Het lijkt erop dat jij ook wat op het spoor bent. Heb jij de dader soms in de smiezen? Weet jij meer dan wij?
pi_181417581
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 08:19 schreef Fargo het volgende:

[..]

Ik heb een enorme hoop sukkels in mijn Facebook die, zoals ik kan zien, denken dat ze die knakker eerder vinden door massaal dat opsporingsbericht te delen.
een FB account hebben :')
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 09:24:45 #56
213134 Momo
WLR en ESF hooligan
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 09:26:56 #58
292419 NoXia
Productiefoutje
pi_181417625
quote:
quote:
Nachdem ich die ganze Nacht nicht schlafen konnte, will ich folgendes loswerden.

Jos, wenn du diese Zeilen noch lesen kannst und nicht im Nirwana bist,
biete ich dir gerne meine Hilfe an. Du bist für mich ein Freund!
Du weißt wie du mich kontaktieren kannst.

Gruss
Konrad
:?
pi_181417646
quote:
Ziek.
pi_181417660
quote:
14s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 09:26 schreef NoXia het volgende:

[..]


[..]

:?
Ontkenning is de eerste fase van het verwerkingsproces.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 09:30:04 #62
213134 Momo
WLR en ESF hooligan
pi_181417664
De rest van die posts hebben ook een hoog "ik geloof het niet, wil eerst zien dat hij berecht word gehalte"
  Eurovisie Songfestival Queen vrijdag 24 augustus 2018 @ 09:30:30 #63
163650 Greys
pi_181417668
quote:
14s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 09:26 schreef NoXia het volgende:

[..]


[..]

:?
Die wil hem gewoon lokken en vangen. :7
IT'S GREYSIE IT'S PARTY
pi_181417672
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 08:04 schreef Loekie1 het volgende:

[..]

Om te zien hoeveel deskundigen erin zaten.
En welke conclusie ga je daar uit trekken? Snap niet hoe dit relevant is. Of heb je aanwijzingen dat de politie iets in de doofpot heeft gestopt? Een samenzwering?
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 09:32:50 #65
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_181417702
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 08:04 schreef Loekie1 het volgende:

[..]

Om te zien hoeveel deskundigen erin zaten.
En jij beschikt over de kennis en vaardigheden dat te beoordelen?
Hou toch op.
Als er alleen maar dorpsveldwachters in het onderzoeksteam zouden zitten dan had Peter R niet al in 1999 moord en brand geroepen?

Als er iemand niet in staat is daar een oordeel over te vellen dan ben jij het.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_181417708
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 09:30 schreef Greys het volgende:

[..]

Die wil hem gewoon lokken en vangen. :7
Ik hoop het anders gaat het snel de strafbare kant op. :P
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 09:33:19 #67
192592 SureD1
------------------------------
pi_181417713
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 09:09 schreef ootjekatootje het volgende:

[..]

1 activiteitenagenda vanaf 1 September
2 de leden
3 niet want ik ben onderweg naar huis

Klaar, en wat voor inzichten krijg je van deze antwoorden?
Doorvragen dan natuurlijk, dus niet klaar...
pi_181417739
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 09:32 schreef Leandra het volgende:

[..]

En jij beschikt over de kennis en vaardigheden dat te beoordelen?
Hou toch op.
Als er alleen maar dorpsveldwachters in het onderzoeksteam zouden zitten dan had Peter R niet al in 1999 moord en brand geroepen?

Als er iemand niet in staat is daar een oordeel over te vellen dan ben jij het.
_O_
pi_181417742
quote:
14s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 09:26 schreef NoXia het volgende:

[..]


[..]

:?
Honeypot van de politie. ;)
pi_181417767
Hij wordt gevonden, houdt zijn mond dicht en justitie kan hem niks maken omdat verkrachting en moord überhaupt niet bewezen is. DNA of geen DNA. Storm in een glas water dit.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 09:38:05 #71
187810 Szura
Kijk eens aan!
pi_181417779
quote:
14s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 09:26 schreef NoXia het volgende:

[..]


[..]

:?
In Hollywood zouden ze deze gozer afluisteren en volgen en via die weg Jos pakken
Lekker zuipen, lekker dansen en daarna lekker neuken.
pi_181417795
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 09:23 schreef Handleiding het volgende:

[..]

een FB account hebben :')
Guilty as charged!

Al scroll ik dat alleen 's avonds voor het slapen gaan nog eens door. Rest van de (social media) tijd breng ik door op Twitter.
pi_181417884
quote:
14s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 09:26 schreef NoXia het volgende:

[..]


[..]

:?
Dat ze die klapjosti ook maar even preventief gaan ondervragen...

Die Jos gaat niet naar Nirvana, Walhalla of whatever, maar rechtstreeks naar de hel. Zelfs in hun geloven komen mensen die kindermoorden plegen niet weg.
pi_181417910
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 09:37 schreef Harmankardon het volgende:
Hij wordt gevonden, houdt zijn mond dicht en justitie kan hem niks maken omdat verkrachting en moord überhaupt niet bewezen is. DNA of geen DNA. Storm in een glas water dit.
Nee hoor, DNA op een dood lichaampje. Leg dat ff uit.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 09:48:41 #75
405781 jajablahblah
bedoelt het goed
pi_181417937
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 09:07 schreef Allesreiniger het volgende:
Feit is dat als notabene de politie de scouting waarschuwt op basis van die verkregen info ze hem ook wel aan een dna testje konden onderwerpen in die jaren er na voor notabene de case waar dit naar voren kwam.
Op basis van welk aangetoond strafbaar feit eigenlijk dan?
In 2001 (of 2002, maar lang geleden dus)?
Der Zauber halt nur eine Nacht lang. Wir tanzen in den Sonnenaufgang, und wir fliegen auf den Mond.
Heute scheint ein Vollmond. Für dich und mich, sicherlich für dich und mich
pi_181417957
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 09:46 schreef ootjekatootje het volgende:

[..]

Nee hoor, DNA op een dood lichaampje. Leg dat ff uit.
Hij hoeft niets uit te leggen want zwijgrecht en het staat niet vast dat het dode lichaam vermoord is. Dus in ons strafrechtsysteem gaat dit zonder bekentenis niet leiden tot een veroordeling.
pi_181418000
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 09:49 schreef Harmankardon het volgende:

[..]

Hij hoeft niets uit te leggen want zwijgrecht en het staat niet vast dat het dode lichaam vermoord is. Dus in ons strafrechtsysteem gaat dit zonder bekentenis niet leiden tot een veroordeling.
Ik denk dat hij gaat bekennen. Als hij gevonden wordt.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 09:57:00 #78
192592 SureD1
------------------------------
pi_181418072
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 09:09 schreef ootjekatootje het volgende:

[..]

1 activiteitenagenda vanaf 1 September
2 de leden
3 niet want ik ben onderweg naar huis

Klaar, en wat voor inzichten krijg je van deze antwoorden?
Hij werd staande gehouden op de kruising tussen de Schinvelderweg en de Heiweg, dat is midden op de Brunssumerheide, een kilometer of zeven ten Oosten van Nuth waar hij scoutingleider was. Simpelveld, waar hij woonde, ligt een kilometer of 10 naar het Zuiden, de Brunssumerheide ligt niet op een logische (fiets)route van Nuth naar Simpelveld, ligt ten Oosten... de plek waar hij werd staande gehouden ligt vlakbij de vindplaats van Nicky en op de route van het kampeerterrein naar de vindplaats.. hij was nogal afgedwaald dus...

die antwoorden zouden mij er toe leiden door te vragen, zeker als een 30+ alleenstaande scoutingleider die bij zijn moeder woont zojuist uit eigen beweging een zedendelict had toegegeven en hij in het dossier staat omdat hij kilometers buiten de logische route vlakbij de vindplaats van een dood kind werd aangetroffen... jij niet?

[ Bericht 7% gewijzigd door SureD1 op 24-08-2018 10:02:06 ]
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 09:59:38 #79
192592 SureD1
------------------------------
pi_181418119
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 09:49 schreef Harmankardon het volgende:

[..]

Hij hoeft niets uit te leggen want zwijgrecht en het staat niet vast dat het dode lichaam vermoord is. Dus in ons strafrechtsysteem gaat dit zonder bekentenis niet leiden tot een veroordeling.
Waar - zelfs als hij gevonden wordt is een veroordeling voor -het is niet eens duidelijk wat voor delict- nog lang geen uitgemaakte zaak. Zijn bijdrage lijkt me eerst en vooral van belang voor het compleet maken van het verhaal.

Zo als ik gisteren uitgebreid uit de doeken heb gedaan ben ik er van overtuigd dat de politie meer bewijs heeft op Brech dan ze nu laten zien trouwens...
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 10:23:56 #80
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_181418631
Ik verwacht ook wel dat ze meer hebben dan nu openbaar is, maar ik ga niet automatisch van een veroordeling voor moord of doodslag uit, zelfs dood door schuld zou lastig kunnen zijn.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_181418720
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 10:23 schreef Leandra het volgende:
Ik verwacht ook wel dat ze meer hebben dan nu openbaar is, maar ik ga niet automatisch van een veroordeling voor moord of doodslag uit, zelfs dood door schuld zou lastig kunnen zijn.
Dood door schuld? Heb jij je strafrechtkennis van YouTube?
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 10:37:29 #82
192592 SureD1
------------------------------
pi_181418927
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 10:27 schreef westwoodblvd het volgende:

[..]

Dood door schuld? Heb jij je strafrechtkennis van YouTube?
Zou toch kunnen? Als er geen opzet is naar het ombrengen maar wel nalatigheid die de dood tot gevolg heeft...

Er is een vermoeden dat Nicky bedwelmd werd, een overdosis of een reactie die dood tot gevolg heeft zou dan zo maar eens in de categorie dood door schuld terecht kunnen komen...
pi_181419087
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 10:37 schreef SureD1 het volgende:

[..]

Zou toch kunnen? Als er geen opzet is naar het ombrengen maar wel nalatigheid die de dood tot gevolg heeft...

Er is een vermoeden dat Nicky bedwelmd werd, een overdosis of een reactie die dood tot gevolg heeft zou dan zo maar eens in de categorie dood door schuld terecht kunnen komen...
Dan heb je het over voorwaardelijke opzet en dus doodslag.
pi_181419217
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 09:57 schreef SureD1 het volgende:

[..]

Hij werd staande gehouden op de kruising tussen de Schinvelderweg en de Heiweg, dat is midden op de Brunssumerheide, een kilometer of zeven ten Oosten van Nuth waar hij scoutingleider was. Simpelveld, waar hij woonde, ligt een kilometer of 10 naar het Zuiden, de Brunssumerheide ligt niet op een logische (fiets)route van Nuth naar Simpelveld, ligt ten Oosten... de plek waar hij werd staande gehouden ligt vlakbij de vindplaats van Nicky en op de route van het kampeerterrein naar de vindplaats.. hij was nogal afgedwaald dus...

die antwoorden zouden mij er toe leiden door te vragen, zeker als een 30+ alleenstaande scoutingleider die bij zijn moeder woont zojuist uit eigen beweging een zedendelict had toegegeven en hij in het dossier staat omdat hij kilometers buiten de logische route vlakbij de vindplaats van een dood kind werd aangetroffen... jij niet?
Daar had hij inderdaad niets te zoeken...
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 10:49:20 #85
192592 SureD1
------------------------------
pi_181419272
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 10:42 schreef westwoodblvd het volgende:

[..]

Dan heb je het over voorwaardelijke opzet en dus doodslag.
Nee hoor, alleen als je willens en wetens de geenszins als te verwaarlozen kans accepteert (HR Cicero). Daar is best wel wat voor nodig (HR Porsche arrest)...
pi_181419281
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 09:57 schreef SureD1 het volgende:

[..]

Hij werd staande gehouden op de kruising tussen de Schinvelderweg en de Heiweg, dat is midden op de Brunssumerheide, een kilometer of zeven ten Oosten van Nuth waar hij scoutingleider was. Simpelveld, waar hij woonde, ligt een kilometer of 10 naar het Zuiden, de Brunssumerheide ligt niet op een logische (fiets)route van Nuth naar Simpelveld, ligt ten Oosten... de plek waar hij werd staande gehouden ligt vlakbij de vindplaats van Nicky en op de route van het kampeerterrein naar de vindplaats.. hij was nogal afgedwaald dus...

die antwoorden zouden mij er toe leiden door te vragen, zeker als een 30+ alleenstaande scoutingleider die bij zijn moeder woont zojuist uit eigen beweging een zedendelict had toegegeven en hij in het dossier staat omdat hij kilometers buiten de logische route vlakbij de vindplaats van een dood kind werd aangetroffen... jij niet?
Het is niet raar als er een adres in Brunssum tussen zit en dan is de heide wel een logische route, zeker om nog ff lekker s nachts af te koelen.

Bij een alleenstaande moeder wonen kan je ook als mantelzorg opvatten. Zo vreemd is dat niet.
pi_181419463
quote:
99s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 10:49 schreef qajariaq het volgende:

[..]

Het is niet raar als er een adres in Brunssum tussen zit en dan is de heide wel een logische route, zeker om nog ff lekker s nachts af te koelen.

Bij een alleenstaande moeder wonen kan je ook als mantelzorg opvatten. Zo vreemd is dat niet.
Dat is wel raar...
pi_181419548
Gisteren werd er gevraagd of er meerdere gasten op de camping verbleven, ik heb dat ooit ergens gelezen en zou de link opzoeken.

Er lagen een groep priesters in het bijgebouw.
https://www.google.dk/amp(...)m/amp/?source=images

In de link zit een luchtfoto met de camping en de vindplek van Nicky.
Schuin rechtsboven de onderste rode cirkel (vindplek Nicky) komen twee paden samen, op dat kruispunt is Jos om 00:30 uur aangesproken door de politie. 3,5 uur na de vondst van het lichaampje.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 11:01:43 #89
192592 SureD1
------------------------------
pi_181419568
quote:
99s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 10:49 schreef qajariaq het volgende:

[..]

Het is niet raar als er een adres in Brunssum tussen zit en dan is de heide wel een logische route, zeker om nog ff lekker s nachts af te koelen.

Bij een alleenstaande moeder wonen kan je ook als mantelzorg opvatten. Zo vreemd is dat niet.
Overal kan een verklaring voor zijn. Mijn vragen hadden dan iig duidelijk gemaakt dàt er een adres in Brunssum tussen zat. Ik gaf maar aan dat ik doorgevraagd zou hebben, ootjekatootje trok het nut van dat doorvragen in twijfel zodat ik iets gedetailleerder uitleg gaf waarom ik door zou vragen.

Er van uitgaan dat er een adres in Brunssum tussen zou zitten dat zijn aanwezigheid daar verklaart zou ik van een rechercheur bijzonder naïef vinden...
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 11:02:32 #90
292419 NoXia
Productiefoutje
pi_181419589
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:00 schreef ootjekatootje het volgende:
Gisteren werd er gevraagd of er meerdere gasten op de camping verbleven, ik heb dat ooit ergens gelezen en zou de link opzoeken.

Er lagen een groep priesters in het bijgebouw.
https://www.google.dk/amp(...)m/amp/?source=images
Dus Nicky sliep naast de staff tent?
pi_181419658
Raar dat in 2002 gewaarschuwd wordt voor hem in verband met zedendelict en dat dan vervolgens als ie snachts in de buurt van een dood kind staande wordt gehouden dat ie dan vervolgens als passant in de dossiers komt te staan.

Schiet mij maar lek, maar je kan dan toch nu niet roepen van ja met de kennis van nu etc?

Je hebt dan als politie keihard gefaald. Meer kan ik er niet van maken.

En dat die zaken uit 85 niet in de dossiers voorkwamen vanwege sepot doet er niet toe. Je hebt een dood kind en je waarschuwt de scouting voor een rare snuiter met pedoverleden. Hoezo is 1 en 1 niet gewoon 2???
De oude oude layout was veel beter!!
vosss is de naam,
met dubbel s welteverstaan.
pi_181419670
quote:
14s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:02 schreef NoXia het volgende:

[..]

Dus Nicky sliep naast de staff tent?
Ja, die gingen rond 03:00 uur slapen. Hadden nog shoarma laten bezorgen.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 11:06:18 #93
192592 SureD1
------------------------------
pi_181419689
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:05 schreef vosss het volgende:
Raar dat in 2002 gewaarschuwd wordt voor hem in verband met zedendelict en dat dan vervolgens als ie snachts in de buurt van een dood kind staande wordt gehouden dat ie dan vervolgens als passant in de dossiers komt te staan.

Schiet mij maar lek, maar je kan dan toch nu niet roepen van ja met de kennis van nu etc?

Je hebt dan als politie keihard gefaald. Meer kan ik er niet van maken.

En dat die zaken uit 85 niet in de dossiers voorkwamen vanwege sepot doet er niet toe. Je hebt een dood kind en je waarschuwt de scouting voor een rare snuiter met pedoverleden. Hoezo is 1 en 1 niet gewoon 2???
Dat staande houden was in 98 hè...
pi_181419721
In 2002 wisten ze toch dat hij in 98 daar in het dossier terecht is gekomen als passant?

Als ik hier een verkracht dood kind in mn voortuin heb liggen en er komt iemand langs waarvan ik een paar jaar later hoor dat het een pedo is, dan is dat toch verdachte nummero uno???
De oude oude layout was veel beter!!
vosss is de naam,
met dubbel s welteverstaan.
pi_181419729
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:06 schreef SureD1 het volgende:

[..]

Dat staande houden was in 98 hè...
weet ik, het staat er een beetje ongelukkig.
De oude oude layout was veel beter!!
vosss is de naam,
met dubbel s welteverstaan.
pi_181419752
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:05 schreef vosss het volgende:
Raar dat in 2002 gewaarschuwd wordt voor hem in verband met zedendelict en dat dan vervolgens als ie snachts in de buurt van een dood kind staande wordt gehouden dat ie dan vervolgens als passant in de dossiers komt te staan.

Schiet mij maar lek, maar je kan dan toch nu niet roepen van ja met de kennis van nu etc?

Je hebt dan als politie keihard gefaald. Meer kan ik er niet van maken.

En dat die zaken uit 85 niet in de dossiers voorkwamen vanwege sepot doet er niet toe. Je hebt een dood kind en je waarschuwt de scouting voor een rare snuiter met pedoverleden. Hoezo is 1 en 1 niet gewoon 2???
Onzin want bijna elke kerel in dat kamp had wat. Die kampleider Joos was een uur na de verdwijning van Nicky al op, ging s’ochtends met een grote zak “was” naar huis. Zettende auto in zijn garage, deed die anders nooit. Velen hebben lang vermoed dat hij er iets mee te maken had.
pi_181419826
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:08 schreef ootjekatootje het volgende:

[..]

Onzin want bijna elke kerel in dat kamp had wat. Die kampleider Joos was een uur na de verdwijning van Nicky al op, ging s’ochtends met een grote zak “was” naar huis. Zettende auto in zijn garage, deed die anders nooit. Velen hebben lang vermoed dat hij er iets mee te maken had.
ow ok, dus pedo's die dat zelf toegeven jaren later èn in de buurt van plaats delict waren destijds verdienen geen enkele verdere aandacht, ook al zit je zaak muurvast?

Juist ja.

De politie heeft gefaald en hard ook.
De oude oude layout was veel beter!!
vosss is de naam,
met dubbel s welteverstaan.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 11:11:56 #98
192592 SureD1
------------------------------
pi_181419830
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:07 schreef vosss het volgende:

[..]

weet ik, het staat er een beetje obgelukkig.
Ok voor de rest eens - als een rechercheur van het second opinion team in 2002 een collega rechercheur die in de scouting actief is waarschuwt voor Brech, dan is dat meer dan voldoende voor een kruisje achter zijn naam als verdachte. Des te verbazender dat hij in 2010 van de lijst is gehaald voor een DNA onderzoek...
pi_181419838
Waar zou die vent uithangen?
Zou hij het nieuws al gehoord hebben?

Zou de omgeving er van weten, de bakkerij waar hij een croissantje ‘s morgens eet?
Dag jongens tot ziens, tot in betere tijden.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 11:14:13 #100
192592 SureD1
------------------------------
pi_181419884
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:08 schreef ootjekatootje het volgende:

[..]

Onzin want bijna elke kerel in dat kamp had wat. Die kampleider Joos was een uur na de verdwijning van Nicky al op, ging s’ochtends met een grote zak “was” naar huis. Zettende auto in zijn garage, deed die anders nooit. Velen hebben lang vermoed dat hij er iets mee te maken had.
Die piste Heibloem is nog niet helemaal dicht wat mij betreft. Brech was ook zeer actief in het jeugdwerk. Niet ondenkbaar dat er banden waren, ook al gaat het team naar eigen zeggen niet uit van meer daders...
pi_181419895
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:11 schreef SureD1 het volgende:

[..]

Ok voor de rest eens - als een rechercheur van het second opinion team in 2002 een collega rechercheur die in de scouting actief is waarschuwt voor Brech, dan is dat meer dan voldoende voor een kruisje achter zijn naam als verdachte. Des te verbazender dat hij in 2010 van de lijst is gehaald voor een DNA onderzoek...
Dat dus. Dat is niet gewoon verbazend, dat is ronduit ridicuul.
De oude oude layout was veel beter!!
vosss is de naam,
met dubbel s welteverstaan.
pi_181419904
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 08:19 schreef gynaika het volgende:
Ja,

Hoe is het mogelijk dat iemand die eerder betrokken was bij een geseponeerde zedenzaak, twee keer is gehoord als getuige in de zaak-Verstappen, dolgraag bij de scouting met kinderen wilde werken en zich aanmeldde bij kinderdagverblijven 20 jaar buiten beeld kon blijven?
Andere tijden

De vrije jaren '70 gingen nog deels door in de jaren '80 en wellicht nog tot in de jaren '90. Iemand als Paul de Leeuw kwam toen nog weg met een freakshow in grensverleggende TV die nu beslist niet meer kan. Men had andere grenzen qua tolerantie. Pas toen de Dutroux-zaak speelde werd men bewust dat er netwerken van pedofielen waren en werd er gelukkig steeds scherper op gereageerd door de samenleving en de autoriteiten.
pi_181419905
Wat ik als eerste zou doen is noord frankrijk uitkammen. Gewoon systematisch de vogezen afgaan. Rustig rondkijken naar openingen, spelonken, tunnels en grotten. Deze man zou zich overal kunnen verschuilen. Daarna in een cirkel naar een centraal punt gaan.

Die politie snappen gewoon niet hoe je systematisch met tangtechnieken iemand makkelijk kunt vangen. Het is echt geen superman en dat mannetje komt echt wel uit.

Verder moet je in de buurt mannetjes neerzetten die de buurtbewoners ondervragen om informatie te winnen. Ik hoop dat ze hem snel pakken want de blunders van het 1e onderzoek mogen niet herhaalt worden. Mijn advies is om gewoon rustig te blijven en rustig na te denken en vooral goed rond te kijken en de omgeving observeren.
What we do in Life - Echoes in Eternity
pi_181419910
quote:
13s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:11 schreef vosss het volgende:

[..]

ow ok, dus pedo's die dat zelf toegeven jaren later èn in de buurt van plaats delict waren destijds verdienen geen enkele verdere aandacht, ook al zit je zaak muurvast?

Juist ja.

De politie heeft gefaald en hard ook.
Dat zeg ik niet, er waren meer verdachten personen.

Dus de aandacht van de politie ging uit naar anderen. Met de kennis die zij toen hadden was dat niet gek.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 11:16:15 #105
61646 Copycat
I am a trigger hippie
pi_181419934
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:14 schreef ObzidiaN het volgende:
Wat ik als eerste zou doen is noord frankrijk uitkammen. Gewoon systematisch de vogezen afgaan. Rustig rondkijken naar openingen, spelonken, tunnels en grotten. Deze man zou zich overal kunnen verschuilen. Daarna in een cirkel naar een centraal punt gaan.

Die politie snappen gewoon niet hoe je systematisch met tangtechnieken iemand makkelijk kunt vangen. Het is echt geen superman en dat mannetje komt echt wel uit.

Verder moet je in de buurt mannetjes neerzetten die de buurtbewoners ondervragen om informatie te winnen. Ik hoop dat ze hem snel pakken want de blunders van het 1e onderzoek mogen niet herhaalt worden. Mijn advies is om gewoon rustig te blijven en rustig na te denken en vooral goed rond te kijken en de omgeving observeren.
Ik heb het even doorgezet naar de politie. Ze gaan morgen een mannetje of wat in de Vogezen neerzetten. En bedanken je voor dit inzicht.
Curiosity cultured the cat
Hoge dames vangen veel wind
Whadda ya hear! Whadda ya say!
What is any ocean but a multitude of drops?
pi_181419979
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:15 schreef ootjekatootje het volgende:

[..]

Dat zeg ik niet, er waren meer verdachten personen.

Dus de aandacht van de politie ging uit naar anderen. Met de kennis die zij toen hadden was dat niet gek.
Een rechercheur van het second opinion team waarschuwt een collega die bij de scouting zit.
Dat zal niet voor niks zijn. Dat is omdat die Brech in diverse onderzoeken/dossiers benoemt wordt en omdat bekend is dat hij een pedoverleden heeft.

Dan kan je nog zoveel verdachte hebben als je wil, maar met dit feit wat nu vandaag naar buiten is gekomen (die waarschuwing aan de scouting dus), maar dan had Brech hoe dan ook, zonder pardon of verdere bullshitredenen toegevoegd moeten worden aan de lijst van verdachten. En niet in 2010 nog eens geschrapt moeten worden van een lijstje met DNA-ers.

Dat is niet te rijmen en kun je niet af doen met ja andere tijden, met de kennis van nu en meer van dergelijke bullcrap. Je hebt daar als politie gewoon gefaald en hard ook.
De oude oude layout was veel beter!!
vosss is de naam,
met dubbel s welteverstaan.
pi_181420006
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:14 schreef SureD1 het volgende:

[..]

Die piste Heibloem is nog niet helemaal dicht wat mij betreft. Brech was ook zeer actief in het jeugdwerk. Niet ondenkbaar dat er banden waren, ook al gaat het team naar eigen zeggen niet uit van meer daders...
Er zat een gat in het hek, net achter de tent van Nicky.

Ik heb me vaker afgevraagd hoe hij van het terrein is verdwenen. En hoe een buitenstaander op de hoogte was van het reilen en zeilen op dat terrein.

De laatste leiders gingen om 03:00 slapen en de eerste was rond 06:00 alweer actief...

Blijf bizar, zeker omdat ze met vier jongens in een tent sliepen en niemand wat gehoort had.

Al zijn ze er ook niet zeker van dat Nicky rond 05:00 verdween.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 11:20:37 #108
214682 Michielos
Rustige jongen
pi_181420007
Zucht,
Als ik daar was, had ik deze zaak binnen 5 minuten opgelost, serieus. Heel simpel:

a) Kamp, een kampleider of iemand die daar bewust was zou NOOIT een move gemaakt hebben om een kind om te leggen. Je WEET dat de politie eerst bij de bekende kringen gaat zoeken, laat staan dat je met je verleden sowieso code rood hebt.

b) geen maniak gaat random naar een bos om 22:00 om te preyen op kinderen die daar al dan niet heel misschien verblijven. Er zijn dus 2 mogelijkheden:
- Hij is een bushcrafter. Dan kun je random op een plaats zijn en TOCH toegeven aan je verleden. Dit had ik meteen geconcludeerd. Wat deed hij daar om 00.30 bijvoorbeeld? Op zo een moment is 1+1 toch echt 2 en dit had iedereen met een pond hersens kunnen concluderen.
- hij wist dat er een kamp was via pedo netwerken. Dit kan overigens ook via kampleiding of whatever zijn, een indirecte betrokkenheid.

c) DNA onderzoek weigeren, ICM bushcraft, ICM zeden verleden ICM alle andere shizzle en alarmbellen zouden toch echt moeten rinkelen. Nogmaals, die kerel kwam daar niet weg als ik het daar voor het zeggen had.

Ik zou nu gewoon een paar mannetjes in Georgie, Letland en de Balkan neerzetten, alsmede een paar mannetjes in Azie en Zuid Amerika. De Vogezen kun je shaken, de politie liep WEER achter de feiten aan en moet het water drenken. Tijd om PREVENTIEF te gaan handelen ipv continue achter de feiten aan te lopen als een angstig konijntje. Tijd om te HANDELEN! Die kerel lacht zich kapot momenteel.
Michielos topics zijn als het eten van oesters.
pi_181420019
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:14 schreef ObzidiaN het volgende:
Wat ik als eerste zou doen is noord frankrijk uitkammen. Gewoon systematisch de vogezen afgaan. Rustig rondkijken naar openingen, spelonken, tunnels en grotten. Deze man zou zich overal kunnen verschuilen. Daarna in een cirkel naar een centraal punt gaan.

Die politie snappen gewoon niet hoe je systematisch met tangtechnieken iemand makkelijk kunt vangen. Het is echt geen superman en dat mannetje komt echt wel uit.

Verder moet je in de buurt mannetjes neerzetten die de buurtbewoners ondervragen om informatie te winnen. Ik hoop dat ze hem snel pakken want de blunders van het 1e onderzoek mogen niet herhaalt worden. Mijn advies is om gewoon rustig te blijven en rustig na te denken en vooral goed rond te kijken en de omgeving observeren.
Doe het maar dan.

De Vogezen bestrijken een gebied dat Nederland zo'n beetje overlapt met een onherbergzaam landschap. Je "kamt" niet "even" zo'n landschap met succes uit. Dat kan een regering van ieder land die guerilla's bestrijd je vertellen.

De lokale bewoners keken in ieder geval niet op van het feit dat de zoveelste daar "verdwijnt".
pi_181420042
quote:
7s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:18 schreef vosss het volgende:

[..]

Een rechercheur van het second opinion team waarschuwt een collega die bij de scouting zit.
Dat zal niet voor niks zijn. Dat is omdat die Brech in diverse onderzoeken/dossiers benoemt wordt en omdat bekend is dat hij een pedoverleden heeft.

Dan kan je nog zoveel verdachte hebben als je wil, maar met dit feit wat nu vandaag naar buiten is gekomen (die waarschuwing aan de scouting dus), maar dan had Brech hoe dan ook, zonder pardon of verdere bullshitredenen toegevoegd moeten worden aan de lijst van verdachten. En niet in 2010 nog eens geschrapt moeten worden van een lijstje met DNA-ers.

Dat is niet te rijmen en kun je niet af doen met ja andere tijden, met de kennis van nu en meer van dergelijke bullcrap. Je hebt daar als politie gewoon gefaald en hard ook.
Ja, das lekker makkelijk.
pi_181420054
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:14 schreef ObzidiaN het volgende:
Wat ik als eerste zou doen is noord frankrijk uitkammen. Gewoon systematisch de vogezen afgaan. Rustig rondkijken naar openingen, spelonken, tunnels en grotten. Deze man zou zich overal kunnen verschuilen. Daarna in een cirkel naar een centraal punt gaan.

Die politie snappen gewoon niet hoe je systematisch met tangtechnieken iemand makkelijk kunt vangen. Het is echt geen superman en dat mannetje komt echt wel uit.

Verder moet je in de buurt mannetjes neerzetten die de buurtbewoners ondervragen om informatie te winnen. Ik hoop dat ze hem snel pakken want de blunders van het 1e onderzoek mogen niet herhaalt worden. Mijn advies is om gewoon rustig te blijven en rustig na te denken en vooral goed rond te kijken en de omgeving observeren.
Noord-Frankrijk en de Vogezen zijn gelukkig ook niet zo groot he. Net wat groter dan een voetbalveld. En ach, die paar boompjes en heuveltjes mogen geen naam hebben.
Als ze Jean-Claude en Pierre van de verkeerspolitie mee laten zoeken is ie idd zo gevonden.

:')
Perhaps you've seen it, maybe in a dream.
A murky, forgotten land.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 11:23:58 #112
78780 deedeetee
rustig doorgaan met ademhalen
pi_181420078
quote:
7s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:18 schreef vosss het volgende:

[..]

Een rechercheur van het second opinion team waarschuwt een collega die bij de scouting zit.
Dat zal niet voor niks zijn. Dat is omdat die Brech in diverse onderzoeken/dossiers benoemt wordt en omdat bekend is dat hij een pedoverleden heeft.

Dan kan je nog zoveel verdachte hebben als je wil, maar met dit feit wat nu vandaag naar buiten is gekomen (die waarschuwing aan de scouting dus), maar dan had Brech hoe dan ook, zonder pardon of verdere bullshitredenen toegevoegd moeten worden aan de lijst van verdachten. En niet in 2010 nog eens geschrapt moeten worden van een lijstje met DNA-ers.

Dat is niet te rijmen en kun je niet af doen met ja andere tijden, met de kennis van nu en meer van dergelijke bullcrap. Je hebt daar als politie gewoon gefaald en hard ook.
Dat dacht ik ook meteen al : faal van de politie.
Ga fietsen jij !! ikke niet hoor..
pi_181420081
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:20 schreef Michielos het volgende:
Zucht,
Als ik daar was, had ik deze zaak binnen 5 minuten opgelost, serieus. Heel simpel:

a) Kamp, een kampleider of iemand die daar bewust was zou NOOIT een move gemaakt hebben om een kind om te leggen. Je WEET dat de politie eerst bij de bekende kringen gaat zoeken, laat staan dat je met je verleden sowieso code rood hebt.

b) geen maniak gaat random naar een bos om 22:00 om te preyen op kinderen die daar al dan niet heel misschien verblijven. Er zijn dus 2 mogelijkheden:
- Hij is een bushcrafter. Dan kun je random op een plaats zijn en TOCH toegeven aan je verleden. Dit had ik meteen geconcludeerd. Wat deed hij daar om 00.30 bijvoorbeeld? Op zo een moment is 1+1 toch echt 2 en dit had iedereen met een pond hersens kunnen concluderen.
- hij wist dat er een kamp was via pedo netwerken. Dit kan overigens ook via kampleiding of whatever zijn, een indirecte betrokkenheid.

c) DNA onderzoek weigeren, ICM bushcraft, ICM zeden verleden ICM alle andere shizzle en alarmbellen zouden toch echt moeten rinkelen. Nogmaals, die kerel kwam daar niet weg als ik het daar voor het zeggen had.

Ik zou nu gewoon een paar mannetjes in Georgie, Letland en de Balkan neerzetten, alsmede een paar mannetjes in Azie en Zuid Amerika. De Vogezen kun je shaken, de politie liep WEER achter de feiten aan en moet het water drenken. Tijd om PREVENTIEF te gaan handelen ipv continue achter de feiten aan te lopen als een angstig konijntje. Tijd om te HANDELEN! Die kerel lacht zich kapot momenteel.
Men, op het kamp, ging er direct vanuit dat Nicky was weggelopen...

Kamp werd nooit als PD behandeld.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 11:24:20 #114
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_181420084
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:20 schreef ootjekatootje het volgende:

[..]

Er zat een gat in het hek, net achter de tent van Nicky.

Ik heb me vaker afgevraagd hoe hij van het terrein is verdwenen. En hoe een buitenstaander op de hoogte was van het reilen en zeilen op dat terrein.

De laatste leiders gingen om 03:00 slapen en de eerste was rond 06:00 alweer actief...

Blijf bizar, zeker omdat ze met vier jongens in een tent sliepen en niemand wat gehoort had.

Al zijn ze er ook niet zeker van dat Nicky rond 05:00 verdween.
Hij was om 05.00 uur nog gezien door een tentgenootje, elders lees ik zelfs dat hij om 05.30 nog met een tentgenootje gepraat zou hebben.

Dan is het dus een heel beperkte tijd waarbinnen hij verdwenen kan zijn.
Maar hij kan ook onderweg van/naar de WC verdwenen zijn, dat zijn voeten schoon waren toen hij gevonden werd zegt wat dat betreft niet zoveel.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 11:24:57 #115
214682 Michielos
Rustige jongen
pi_181420099
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:24 schreef ootjekatootje het volgende:

[..]

Men, op het kamp, ging er direct vanuit dat Nicky was weggelopen...

Kamp werd nooit als PD behandeld.
ik bedoel de kampleiding e.d. , niet het kamp zelf :') Daar ging alle aandacht heen om alle foute redenen :')
Michielos topics zijn als het eten van oesters.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 11:25:22 #116
106942 Eix
Stranded here on planet earth
pi_181420105
quote:
13s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:11 schreef vosss het volgende:

[..]

De politie heeft gefaald en hard ook.
Met de kennis van nu is dat makkelijk oordelen. Met talloze potentiële verdachten lijkt het mij zoeken naar een naald in een hooiberg. En dat in het stenen computertijdperk (1998... 2002... ).

Als je stelt dat de politie hier indertijd mogelijk een steek heeft laten vallen: ja, daar lijkt het op. Keihard falen is daarentegen een waardeoordeel dat denk ik geen recht doet aan alle verrichte inspanningen.
Most people keep their brains
Between their legs
(Don't you find ?)
pi_181420116
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:22 schreef ootjekatootje het volgende:

[..]

Ja, das lekker makkelijk.
Hoezo "ja das lekker makkelijk"???

Je hebt een dood kind wat vermoedelijk verkracht is en je onderzoek zit muurvast.
Je hebt een rechercheur die een collega bij de scouting waarschuwt voor deze knaker vanwege pedogedoe wat ie zelf ook toegeeft.

Daar had men al Brech toe moeten voegen aan lijst met serieuze verdachten. Op zijn minst.

En dat men in 2010 die kerel nog schrapt van een lijst met mensen wiens DNA ze willen is helemaal ronduit te debiel voor woorden.

Hoezo ja das lekker makkelijk?
De oude oude layout was veel beter!!
vosss is de naam,
met dubbel s welteverstaan.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 11:26:11 #118
214682 Michielos
Rustige jongen
pi_181420123
quote:
7s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:25 schreef vosss het volgende:

[..]

Hoezo "ja das lekker makkelijk"???

Je hebt een dood kind wat vermoedelijk verkracht is en je onderzoek zit muurvast.
Je hebt een rechercheur die een collega bij de scouting waarschuwt voor deze knaker vanwege pedogedoe wat ie zelf ook toegeeft.

Daar had men al Brech toe moeten voegen aan lijst met serieuze verdachten. Op zijn minst.

En dat men in 2010 die kerel nog schrapt van een lijst met mensen wiens DNA ze willen is helemaal ronduit te debiel voor woorden.

Hoezo ja das lekker makkelijk?
helemaal mee eens. Daar had het SOWIESO al moeten eindigen.
Michielos topics zijn als het eten van oesters.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 11:26:58 #119
192592 SureD1
------------------------------
pi_181420148
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:20 schreef ootjekatootje het volgende:

[..]

Er zat een gat in het hek, net achter de tent van Nicky.

Ik heb me vaker afgevraagd hoe hij van het terrein is verdwenen. En hoe een buitenstaander op de hoogte was van het reilen en zeilen op dat terrein.

De laatste leiders gingen om 03:00 slapen en de eerste was rond 06:00 alweer actief...

Blijf bizar, zeker omdat ze met vier jongens in een tent sliepen en niemand wat gehoort had.

Al zijn ze er ook niet zeker van dat Nicky rond 05:00 verdween.
Ik ben benieuwd of er nu mensen van dat kamp naar voren komen met of ze Brech eerder hebben gezien, “verrek die gast heb ik op het terrein gezien of zo”... lijkt me niet dat hij op de hei in de struiken lag te wachten tot er een kind langs kwam, niet?
pi_181420151
Achteraf is het mooi wonen mensen..
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
pi_181420154
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:25 schreef Eix het volgende:
Als je stelt dat de politie hier indertijd mogelijk een steek heeft laten vallen: ja, daar lijkt het op. Keihard falen is daarentegen een waardeoordeel dat denk ik geen recht doet aan alle verrichte inspanningen.
Keihard falen. Er was niets mis met computersystemen in 2002. Die waren wat minder snel dan anno 2018, maar functioneerden gewoon prima hoor.
De oude oude layout was veel beter!!
vosss is de naam,
met dubbel s welteverstaan.
pi_181420179
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:22 schreef StateOfMind het volgende:

[..]

Noord-Frankrijk en de Vogezen zijn gelukkig ook niet zo groot he. Net wat groter dan een voetbalveld. En ach, die paar boompjes en heuveltjes mogen geen naam hebben.
Als ze Jean-Claude en Pierre van de verkeerspolitie mee laten zoeken is ie idd zo gevonden.

:')
gewoon het leger inzetten.
Op woensdag 9 november 2016 06:02 schreef Anonymousz het volgende:
#superniger2020
pi_181420188
De politie is medeverantwoordelijk dat deze zaak zo uitgelopen is. Alle betrokkenen ontslaan en mensen met verstand van zaken plek laten innemen. Het spel heeft nu lang genoeg geduurd en het is vijf voor twaalf!
What we do in Life - Echoes in Eternity
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 11:28:37 #124
292419 NoXia
Productiefoutje
pi_181420191
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:27 schreef superniger het volgende:

[..]

gewoon het leger inzetten.
Welk leger?
pi_181420227
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:28 schreef ObzidiaN het volgende:
De politie is medeverantwoordelijk dat deze zaak zo uitgelopen is. Alle betrokkenen ontslaan en mensen met verstand van zaken plek laten innemen. Het spel heeft nu lang genoeg geduurd en het is vijf voor twaalf!
Nicky is al 20 jaar dood, dus die krijg je er niet meer mee terug.
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
pi_181420262
Hoezo loopt iedereen hier nu te bitchen over achteraf mooi wonen, lekker makkelijk, computers van toen etc etc????

Men waarschuwde voor een pedo, die ook op plaats delict was een paar jaar ervoor. Het was bekend dat hij pedo was, dat een zaak uit 85 geseponeerd was doet daar niets aan af.

Je hebt goddomme een dood kind liggen en een pedo die toegeeft pedo te zijn en zich misdragen te hebben en die op de plek des onheils was en dan waarschuw je nota bene een collega van de scouting daarvoor en daar blijft het dan verder bij, om hem vervolgens in 2010 van een lijst te halen van mensen wiens DNA je wil hebben?????

Doe ff normaal. Elke schlemiel had deze knaker van boven tot onder doorgelicht.

Wat is dat voor gelul met lekker makkelijk, achteraf mooi wonen en meer van dergelijke onzin?

Waarom waarschuwt een rechercheur die op de zaak verstappen zit een collega bij de scouting voor deze pedo en gebeurt daar verder niets mee? Waarom krijgt die pedo geen sterretje achter zijn naam? Dat was het minste geweest wat men had moeten doen. Dan had men 8 jaar geleden hem niet van die lijst gehaald en was de zaak 8 jaar geleden al opgelost.
De oude oude layout was veel beter!!
vosss is de naam,
met dubbel s welteverstaan.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 11:32:59 #127
214682 Michielos
Rustige jongen
pi_181420280
Ik vind het ook super nalatigheid :(
Iedereen met hersens had deze zaak in 20 minuten opgelost. In ieder geval had iedereen de conclusies getrokken die wij nu getrokken hebben.
Michielos topics zijn als het eten van oesters.
pi_181420302
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:22 schreef StateOfMind het volgende:

[..]

Noord-Frankrijk en de Vogezen zijn gelukkig ook niet zo groot he. Net wat groter dan een voetbalveld. En ach, die paar boompjes en heuveltjes mogen geen naam hebben.
Als ze Jean-Claude en Pierre van de verkeerspolitie mee laten zoeken is ie idd zo gevonden.

:')
En uiteraard is een suggestie op het boerenverstand erg welkom want politieteams werken over het algemeen volledig zonder systeem. ;)
pi_181420306
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:32 schreef Michielos het volgende:
Ik vind het ook super nalatigheid :(
Iedereen met hersens had deze zaak in 20 minuten opgelost. In ieder geval had iedereen de conclusies getrokken die wij nu getrokken hebben.
Dat zeg ik niet. Ik zeg alleen maar dat met wat vandaag naar buiten gekomen is, die waarschuwing aan de scouting, dat dat op zijn minst zeer opmerkelijk is en imo niet meer af te doen is met opmerkingen als achteraf mooi wonen en met de kennis van nu en hadden we maar.

De politie heeft steken laten vallen.
De oude oude layout was veel beter!!
vosss is de naam,
met dubbel s welteverstaan.
pi_181420326
quote:
13s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:32 schreef vosss het volgende:
Hoezo loopt iedereen hier nu te bitchen over achteraf mooi wonen, lekker makkelijk, computers van toen etc etc????

Men waarschuwde voor een pedo, die ook op plaats delict was een paar jaar ervoor. Het was bekend dat hij pedo was, dat een zaak uit 85 geseponeerd was doet daar niets aan af.

Je hebt goddomme een dood kind liggen en een pedo die toegeeft pedo te zijn en zich misdragen te hebben en die op de plek des onheils was en dan waarschuw je nota bene een collega van de scouting daarvoor en daar blijft het dan verder bij, om hem vervolgens in 2010 van een lijst te halen van mensen wiens DNA je wil hebben?????

Doe ff normaal. Elke schlemiel had deze knaker van boven tot onder doorgelicht.

Wat is dat voor gelul met lekker makkelijk, achteraf mooi wonen en meer van dergelijke onzin?

Waarom waarschuwt een rechercheur die op de zaak verstappen zit een collega bij de scouting voor deze pedo en gebeurt daar verder niets mee? Waarom krijgt die pedo geen sterretje achter zijn naam? Dat was het minste geweest wat men had moeten doen. Dan had men 8 jaar geleden hem niet van die lijst gehaald en was de zaak 8 jaar geleden al opgelost.
Je reactie is begrijpelijk, maar je hebt er niets aan.. het is gebeurd en zo zal het de komende 100en jaren nog wel vaker gebeuren dat er menselijke fouten worden gemaakt, dat is van alle tijden.
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 11:35:56 #131
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_181420344
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:08 schreef ootjekatootje het volgende:

[..]

Onzin want bijna elke kerel in dat kamp had wat. Die kampleider Joos was een uur na de verdwijning van Nicky al op, ging s’ochtends met een grote zak “was” naar huis. Zettende auto in zijn garage, deed die anders nooit. Velen hebben lang vermoed dat hij er iets mee te maken had.
Dat zou natuurlijk ook nog kunnen, dat Jos Brech idd niet alleen verantwoordelijk is, maar dat het toevallig wel zijn DNA is dat op Nicky Verstappen gevonden is.

Dat van die Joos Barten is sowieso bizar; was hoofd van de school in Heibloem, moet daar n 1954 vertrekken omdat hij veroordeeld is tot 3 maanden gevangenisstraf vanwege ontucht met twee jongens (leerlingen van de school), komt een paar jaar later terug in Heibloem, richt Joos Barten Jeugdwerk op en iedereen laat zijn kinderen daar gewoon naartoe gaan, terwijl het hele dorp gewoon weet waarom hij destijds moest vertrekken.

Misschien zit de link tussen Barten en Brech wel ergens in de jaren 70, dat Brech zelf ook misbruikt is door Barten en vervolgens jaren later samenwerkten.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_181420354
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:35 schreef Jor_Dii het volgende:

[..]

Je reactie is begrijpelijk, maar je hebt er niets aan.. het is gebeurd en zo zal het de komende 100en jaren nog wel vaker gebeuren dat er menselijke fouten worden gemaakt, dat is van alle tijden.
Ik weet dat ik er niets aan heb, maar roeptoeteren dat ik loop te raaskallen en onzin verkoop heeft ook niemand wat aan. Want ik loop niet te raaskallen en verkoop geen onzin. Ik heb gewoon een punt.
De oude oude layout was veel beter!!
vosss is de naam,
met dubbel s welteverstaan.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 11:36:38 #133
232494 Boca_Raton
Voor al uw no nonsense
pi_181420357
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:32 schreef Michielos het volgende:
Ik vind het ook super nalatigheid :(
Iedereen met hersens had deze zaak in 20 minuten opgelost. In ieder geval had iedereen de conclusies getrokken die wij nu getrokken hebben.
:') x 1000.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 11:37:25 #134
106942 Eix
Stranded here on planet earth
pi_181420370
quote:
7s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:27 schreef vosss het volgende:

[..]

Keihard falen. Er was niets mis met computersystemen in 2002. Die waren wat minder snel dan anno 2018, maar functioneerden gewoon prima hoor.
Best. Keihard falen.

Alleen mensen die de hele dag geen flikker doen voor hun salaris maken nooit fouten. Achteraf is het mooi wonen.
Most people keep their brains
Between their legs
(Don't you find ?)
pi_181420386
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:14 schreef ObzidiaN het volgende:
Wat ik als eerste zou doen is noord frankrijk uitkammen. Gewoon systematisch de vogezen afgaan. Rustig rondkijken naar openingen, spelonken, tunnels en grotten. Deze man zou zich overal kunnen verschuilen. Daarna in een cirkel naar een centraal punt gaan.

Die politie snappen gewoon niet hoe je systematisch met tangtechnieken iemand makkelijk kunt vangen. Het is echt geen superman en dat mannetje komt echt wel uit.

Verder moet je in de buurt mannetjes neerzetten die de buurtbewoners ondervragen om informatie te winnen. Ik hoop dat ze hem snel pakken want de blunders van het 1e onderzoek mogen niet herhaalt worden. Mijn advies is om gewoon rustig te blijven en rustig na te denken en vooral goed rond te kijken en de omgeving observeren.
Met een mannetje of 1000 moet dat wel lukken ja :')
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 11:39:12 #136
292419 NoXia
Productiefoutje
pi_181420409
Iemand die nog weet wat voor ongepaste opmerkingen Bartens had gemaakt na de verdwijning van Nicky?
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 11:39:33 #137
192592 SureD1
------------------------------
pi_181420416
quote:
7s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:36 schreef vosss het volgende:

[..]

Ik weet dat ik er niets aan heb, maar roeptoeteren dat ik loop te raaskallen en onzin verkoop heeft ook niemand wat aan. Want ik loop niet te raaskallen en verkoop geen onzin. Ik heb gewoon een punt.
Je hebt een punt...
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 11:39:59 #138
192592 SureD1
------------------------------
pi_181420429
quote:
14s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:39 schreef NoXia het volgende:
Iemand die nog weet wat voor ongepaste opmerkingen Bartens had gemaakt na de verdwijning van Nicky?
Nee?
pi_181420435
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:37 schreef Eix het volgende:

[..]

Best. Keihard falen.

Alleen mensen die de hele dag geen flikker doen voor hun salaris maken nooit fouten. Achteraf is het mooi wonen.
Als jij detective bent en je zit op een zaak van een dood kind en je komt in de dossiers een pedo tegen en besluit vervolgens een collega te waarschuwen voor die pedo bij de scouting, dan heb je toch gewoon keihard gefaald door geen sterretje achter die pedo zn naam te zetten???

Als je op een zaak met dooie verkrachte kinderen zit en er komen pedo's in de dossiers voor, waarom laat je dan zo een pedo 20 jaar lopen?????

Dat heeft niets met achteraf mooi wonen te maken hoor.
De oude oude layout was veel beter!!
vosss is de naam,
met dubbel s welteverstaan.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 11:41:04 #140
313152 Harvest89
Black Metal fan
pi_181420460
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:35 schreef Leandra het volgende:
Dat van die Joos Barten is sowieso bizar; was hoofd van de school in Heibloem, moet daar n 1954 vertrekken omdat hij veroordeeld is tot 3 maanden gevangenisstraf vanwege ontucht met twee jongens (leerlingen van de school), komt een paar jaar later terug in Heibloem, richt Joos Barten Jeugdwerk op en iedereen laat zijn kinderen daar gewoon naartoe gaan, terwijl het hele dorp gewoon weet waarom hij destijds moest vertrekken.

Misschien zit de link tussen Barten en Brech wel ergens in de jaren 70, dat Brech zelf ook misbruikt is door Barten en vervolgens jaren later samenwerkten.
En wisten die mensen ook waarom hij toen veroordeeld werd?

Als ze het wel wisten, dan is de enige verklaring dat men vroeger een stuk naïever was.
Deceit for a lifetime has taken it's toll.
An emotional void, I feel numb and cold.
You're all dead to me now. And has been for long.
The time has come to reap what you've sown.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 11:41:18 #141
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_181420463
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:37 schreef Eix het volgende:

[..]

Best. Keihard falen.

Alleen mensen die de hele dag geen flikker doen voor hun salaris maken nooit fouten. Achteraf is het mooi wonen.
True, maar het is best dubieus als je een collega die ook in de scouting-wereld zit waarschuwt dat je een getuige gesproken hebt die toegegeven heeft in 1985 kinderen te hebben misbruikt, maar dat je diezelfde getuige, die je getuige is omdat hij op het PD was verder direct afstreept als meer dan een toevallige passant.

Het is behoorlijk dubbel allemaal, waarbij ik ook niet uitsluit dat hij zelf over dat zedenverleden en de behandeling daarna begonnen is om te voorkomen dat het tegen hem gebruikt zou worden.
Ik vermoed dat hij dacht dat ze daar van wisten, en dat hij er beter zelf over kon beginnen dan dat zij dat zouden doen. Vervolgens wisten ze het kennelijk niet, en zagen het als positief dat hij het zelf meldde.
/2 cents
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_181420513
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:35 schreef Leandra het volgende:

[..]

Dat zou natuurlijk ook nog kunnen, dat Jos Brech idd niet alleen verantwoordelijk is, maar dat het toevallig wel zijn DNA is dat op Nicky Verstappen gevonden is.

Dat van die Joos Barten is sowieso bizar; was hoofd van de school in Heibloem, moet daar n 1954 vertrekken omdat hij veroordeeld is tot 3 maanden gevangenisstraf vanwege ontucht met twee jongens (leerlingen van de school), komt een paar jaar later terug in Heibloem, richt Joos Barten Jeugdwerk op en iedereen laat zijn kinderen daar gewoon naartoe gaan, terwijl het hele dorp gewoon weet waarom hij destijds moest vertrekken.

Misschien zit de link tussen Barten en Brech wel ergens in de jaren 70, dat Brech zelf ook misbruikt is door Barten en vervolgens jaren later samenwerkten.
Daarom hoop ik ook dat ze hem levend pakken en dat ie gaat praten. Al is ie geen praatgraag-type.
pi_181420538
quote:
7s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:40 schreef vosss het volgende:

[..]

Als jij detective bent en je zit op een zaak van een dood kind en je komt in de dossiers een pedo tegen en besluit vervolgens een collega te waarschuwen voor die pedo bij de scouting, dan heb je toch gewoon keihard gefaald door geen sterretje achter die pedo zn naam te zetten???

Als je op een zaak met dooie verkrachte kinderen zit en er komen pedo's in de dossiers voor, waarom laat je dan zo een pedo 20 jaar lopen?????

Dat heeft niets met achteraf mooi wonen te maken hoor.
Ik denk dat je vraag zeer legitiem is maar ik zou toch graag daar eerst een antwoord op willen hebben voordat er conclusies getrokken kunnen worden.
pi_181420550
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:38 schreef grimselman het volgende:

[..]

Met een mannetje of 1000 moet dat wel lukken ja :')
Ik denk dat hij het plan om het gebied af te kammen al op de eerste dag aan de wilgen hangt. Daarbij doet de politie al genoeg daar. Men heeft z'n gebouwde krotje gevonden die hij begin dit jaar heeft verlaten. Deze is alleen met coordinaten te vinden (dus niet voor een leek) Men schiet op iedere kans die er is, maar dat nieuws komt uiteraard veel later pas in de media.
pi_181420589
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:44 schreef Beathoven het volgende:

[..]

Ik denk dat hij het plan om het gebied af te kammen al op de eerste dag aan de wilgen hangt. Daarbij doet de politie al genoeg daar. Men heeft z'n gebouwde krotje gevonden die hij begin dit jaar heeft verlaten. Men schiet op iedere kans die er is, maar dat nieuws komt uiteraard veel later pas in de media.
Inderdaad, ze zijn al 2,5 maand intensief aan het zoeken..
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 11:47:45 #146
106942 Eix
Stranded here on planet earth
pi_181420621
quote:
7s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:40 schreef vosss het volgende:

[..]

Als jij detective bent en je zit op een zaak van een dood kind en je komt in de dossiers een pedo tegen en besluit vervolgens een collega te waarschuwen voor die pedo bij de scouting, dan heb je toch gewoon keihard gefaald door geen sterretje achter die pedo zn naam te zetten???

Als je op een zaak met dooie verkrachte kinderen zit en er komen pedo's in de dossiers voor, waarom laat je dan zo een pedo 20 jaar lopen?????

Dat heeft niets met achteraf mooi wonen te maken hoor.
Het kan toch best zo zijn dat tegen de tijd dat die lijst werd opgesteld er een heel ander onderzoeksteam bezig was met die zaak? Frisse blik. Andere opsporingsmethodieken. Geen idee verder. Maar op basis van wat ik over de zaak gelezen heb kan ik niet zonder meer oordelen dat dit 'keihard falen' is. Of eerder in de categorie stom - gemiste kans: Deze clou had men moeten zien.

Maar, anderzijds lijk jij welhaast te willen suggereren dat het een kwestie is van even in Excel een filter zetten op het kolommetje 'pedo' et voila. Ik denk niet dat dit zo simpel werkt.
Most people keep their brains
Between their legs
(Don't you find ?)
pi_181420633
quote:
99s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:44 schreef qajariaq het volgende:

[..]

Ik denk dat je vraag zeer legitiem is maar ik zou toch graag daar eerst een antwoord op willen hebben voordat er conclusies getrokken kunnen worden.
Vraag het aan Frank Peters.

2 vragen die van belang zijn:
Welke rechercheur lichtte jou in over Brech?
Waarom heb jij zelf niets met die informatie gedaan, behalve dan de scouting inlichten?

En die 2de vraag kan ook gesteld worden aan de rechercheur die Frank Peters inlichtte destijds.

Die 2 mogen van mij best wat vragen krijgen, want die hebben allebei steken laten vallen. Zeker die rechercheur wat op de zaak zat.
De oude oude layout was veel beter!!
vosss is de naam,
met dubbel s welteverstaan.
pi_181420672
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:47 schreef Eix het volgende:
Het kan toch best zo zijn dat tegen de tijd dat die lijst werd opgesteld er een heel ander onderzoeksteam bezig was met die zaak? Frisse blik. Andere opsporingsmethodieken.
quote:
13s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:32 schreef vosss het volgende:
Waarom waarschuwt een rechercheur die op de zaak verstappen zit een collega bij de scouting voor deze pedo en gebeurt daar verder niets mee? Waarom krijgt die pedo geen sterretje achter zijn naam? Dat was het minste geweest wat men had moeten doen. Dan had men 8 jaar geleden hem niet van die lijst gehaald en was de zaak 8 jaar geleden al opgelost.
Frisse blik of niet; de betreffende rechercheur had een sterretje achter zijn naam moeten zetten. Dan was die ook met een frisse blik boven water gekomen. En eigenlijk hadden ze toen al hem compleet moeten doorlichten.

Frank Peters en de betreffende rechercheur mogen wel wat vragen krijgen van kritische journalisten wat mij betreft.
De oude oude layout was veel beter!!
vosss is de naam,
met dubbel s welteverstaan.
pi_181420695
quote:
7s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:50 schreef vosss het volgende:

[..]

[..]

Frisse blik of niet; de betreffende rechercheur had een sterretje achter zijn naam moeten zetten. Dan was die ook met een frisse blik boven water gekomen. En eigenlijk hadden ze toen al hem compleet moeten doorlichten.

Frank Peters en de betreffende rechercheur mogen wel wat vragen krijgen van kritische journalisten wat mij betreft.
Het had moeten gebeuren ja, laat het nu maar los want het verandert niets aan de huidige stand van zaken.
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
pi_181420709
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:50 schreef Jor_Dii het volgende:

[..]

Het had moeten gebeuren ja, laat het nu maar los want het verandert niets aan de huidige stand van zaken.
Sluit deze reeks maar, want dat kind is toch al dood dus het maakt verder allemaal niet meer uit.
De oude oude layout was veel beter!!
vosss is de naam,
met dubbel s welteverstaan.
pi_181420719
Sowieso de meeste van die lui die toentertijd werkzaam waren zijn helemaal niet geschikt voor de functie. Als ik daar dienst had en er kwam een zonderlinge man op me af rondom plaats delict dan kwam die niet zo makkelijk weg. Ik zou hem recht in de ogen aankijken en toch een paar kritische vragen stellen. Een passant? Toevallig? Laat me niet lachen. Op zo een moment is iedereen verdacht en vooral een man uit simpelveld (20km verderop). Je moet echt hoofd koel houden, je niet laten afleiden maar je moet rustig en vooral logisch nadenken. Dat is niet gebeurd en 20 jaar later plukken we nog steeds de "vruchten" hier van.
What we do in Life - Echoes in Eternity
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 11:51:53 #152
292419 NoXia
Productiefoutje
pi_181420722
De politie had toentertijd gewoon naar Harajuku. moeten luisteren.

quote:
11s.gif Op vrijdag 26 november 2010 22:36 schreef Harajuku. het volgende:

[..]

Lijkt mij iig dat het niemand van het kamp was, iemand uit de buurt misschien.
pi_181420730
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 08:19 schreef gynaika het volgende:
Ja,

Hoe is het mogelijk dat iemand die eerder betrokken was bij een geseponeerde zedenzaak, twee keer is gehoord als getuige in de zaak-Verstappen, dolgraag bij de scouting met kinderen wilde werken en zich aanmeldde bij kinderdagverblijven 20 jaar buiten beeld kon blijven?
En toegegeven heeft op jongetjes te vallen van Nicky's leeftijd
pi_181420733
quote:
7s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:50 schreef vosss het volgende:

[..]


[..]

Frisse blik of niet; de betreffende rechercheur had een sterretje achter zijn naam moeten zetten. Dan was die ook met een frisse blik boven water gekomen. En eigenlijk hadden ze toen al hem compleet moeten doorlichten.

Frank Peters en de betreffende rechercheur mogen wel wat vragen krijgen van kritische journalisten wat mij betreft.
Het is mij even ontgaan: was ie al veroordeeld dan?
pi_181420742
quote:
14s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:51 schreef vosss het volgende:

[..]

Sluit deze reeks maar, want dat kind is toch al dood dus het maakt verder allemaal niet meer uit.
Dat is onzin, maar dit oeverloze 'dit en dat had toen moeten gebeuren' is zo erg mosterd na de maaltijd..
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
pi_181420777
quote:
7s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:50 schreef vosss het volgende:

[..]

[..]

Frisse blik of niet; de betreffende rechercheur had een sterretje achter zijn naam moeten zetten. Dan was die ook met een frisse blik boven water gekomen. En eigenlijk hadden ze toen al hem compleet moeten doorlichten.

Frank Peters en de betreffende rechercheur mogen wel wat vragen krijgen van kritische journalisten wat mij betreft.
Hoe doen jullie dat in het havengebied eigenlijk, als een container een meter te ver staan, krijgt ie dan ook een kruisje?
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 11:53:45 #157
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_181420780
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:41 schreef Harvest89 het volgende:

[..]

En wisten die mensen ook waarom hij toen veroordeeld werd?

Als ze het wel wisten, dan is de enige verklaring dat men vroeger een stuk naïever was.
Ik denk dat vooral de vrije moraal in de jaren 70 daar een rol bij speelde, toen waren er ook pedoseksuelen die gewoon openlijk stelden dat ze jongens op een "speelse, vrijwillige manier met seks kennis lieten maken", en mensen gingen er in mee....

Het kan dus best zijn dat men toen vond dat die veroordeling in de jaren 50 zwaar overdreven, en zelfs "oneerlijk" richting de veroordeelde was.

Je zag het ook hier nog weer terugkomen trouwens, iemand die stelde dat een 11-jarige best vrijwillig seks met een oudere man zou kunnen hebben.
Nou zijn het meestal pedoseksuelen die dat soort stellingen doen, maar 45 jaar geleden kwamen ze daar mee weg, en konden dat ook gewoon openlijk zeggen.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 11:54:10 #158
186587 Byzantynixschii
... .. an odd duck .. ...
pi_181420791
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:20 schreef Michielos het volgende:
Zucht,
Als ik daar was, had ik deze zaak binnen 5 minuten opgelos
Kan iemand deze trol even begraven? :')
Op maandag 20 augustus 2018 16:30 schreef de_boswachter het volgende:
Je verwijt de ouders overmacht
pi_181420796
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:52 schreef Black_Baron het volgende:

[..]

Het is mij even ontgaan: was ie al veroordeeld dan?
Moet iemand veroordeeld zijn als pedo om als verdachte aangemerkt te kunnen worden dan? Brech heeft zelf toegegeven te ver gegaan te zijn met kinderen. Of die zaak geseponeerd is of niet doet er dan toch niet toe? Je hebt een dood kind en je hebt een zelfverklaarde pedo in de buurt van plaats delict. Een veroordeling is dan van compleet ondergeschikt belang. Me dunkt.
De oude oude layout was veel beter!!
vosss is de naam,
met dubbel s welteverstaan.
pi_181420845
quote:
7s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:54 schreef vosss het volgende:

[..]

Moet iemand veroordeeld zijn als pedo om als verdachte aangemerkt te kunnen worden dan? Brech heeft zelf toegegeven te ver gegaan te zijn met kinderen. Of die zaak geseponeerd is of niet doet er dan toch niet toe? Je hebt een dood kind en je hebt een zelfverklaarde pedo in de buurt van plaats delict. Een veroordeling is dan van compleet ondergeschikt belang. Me dunkt.
Ah. Dus je pleit voor een soort tussencategorie in ons rechtssysteem.
Nog nooit veroordeeld maar wsl wel schuldig of zo iets.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 11:56:32 #161
186587 Byzantynixschii
... .. an odd duck .. ...
pi_181420848
quote:
13s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:32 schreef vosss het volgende:
Hoezo loopt iedereen hier nu te bitchen over achteraf mooi wonen, lekker makkelijk, computers van toen etc etc????

Men waarschuwde voor een pedo, die ook op plaats delict was een paar jaar ervoor. Het was bekend dat hij pedo was, dat een zaak uit 85 geseponeerd was doet daar niets aan af.

Je hebt goddomme een dood kind liggen en een pedo die toegeeft pedo te zijn en zich misdragen te hebben en die op de plek des onheils was en dan waarschuw je nota bene een collega van de scouting daarvoor en daar blijft het dan verder bij, om hem vervolgens in 2010 van een lijst te halen van mensen wiens DNA je wil hebben?????

Doe ff normaal. Elke schlemiel had deze knaker van boven tot onder doorgelicht.

Wat is dat voor gelul met lekker makkelijk, achteraf mooi wonen en meer van dergelijke onzin?

Waarom waarschuwt een rechercheur die op de zaak verstappen zit een collega bij de scouting voor deze pedo en gebeurt daar verder niets mee? Waarom krijgt die pedo geen sterretje achter zijn naam? Dat was het minste geweest wat men had moeten doen. Dan had men 8 jaar geleden hem niet van die lijst gehaald en was de zaak 8 jaar geleden al opgelost.
Stel je eens niet zo aan gast.

Het is lekker makkelijk om achteraf te zeggen dat ze hem eerder hadden moeten vangen.
Op maandag 20 augustus 2018 16:30 schreef de_boswachter het volgende:
Je verwijt de ouders overmacht
pi_181420877
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:56 schreef Black_Baron het volgende:

[..]

Ah. Dus je pleit voor een soort tussencategorie in ons rechtssysteem.
Nee, hoe kom je daar in godsnaam bij?
De oude oude layout was veel beter!!
vosss is de naam,
met dubbel s welteverstaan.
pi_181420878
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:51 schreef ObzidiaN het volgende:
Sowieso de meeste van die lui die toentertijd werkzaam waren zijn helemaal niet geschikt voor de functie. Als ik daar dienst had en er kwam een zonderlinge man op me af rondom plaats delict dan kwam die niet zo makkelijk weg. Ik zou hem recht in de ogen aankijken en toch een paar kritische vragen stellen. Een passant? Toevallig? Laat me niet lachen. Op zo een moment is iedereen verdacht en vooral een man uit simpelveld (20km verderop). Je moet echt hoofd koel houden, je niet laten afleiden maar je moet rustig en vooral logisch nadenken. Dat is niet gebeurd en 20 jaar later plukken we nog steeds de "vruchten" hier van.
Misschien was de politie van toen ook niet helemaal toegerust voor zulke zaken. Gebeurt natuurlijk ook niet dagelijks: een vermist vermoord kind in het bos vinden en totaal geen clue hebben van wat er gebeurd kan zijn.
Misschien was de politie van toen eigenlijk helemaal niet zo gespecialiseerd als dat we allemaal zouden willen (en misschien is ze dat nog steeds niet en zal ze dat nooit worden)
Somebody that I used to know
pi_181420916
quote:
13s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:32 schreef vosss het volgende:
Hoezo loopt iedereen hier nu te bitchen over achteraf mooi wonen, lekker makkelijk, computers van toen etc etc????

Men waarschuwde voor een pedo, die ook op plaats delict was een paar jaar ervoor. Het was bekend dat hij pedo was, dat een zaak uit 85 geseponeerd was doet daar niets aan af.

Je hebt goddomme een dood kind liggen en een pedo die toegeeft pedo te zijn en zich misdragen te hebben en die op de plek des onheils was en dan waarschuw je nota bene een collega van de scouting daarvoor en daar blijft het dan verder bij, om hem vervolgens in 2010 van een lijst te halen van mensen wiens DNA je wil hebben?????

Doe ff normaal. Elke schlemiel had deze knaker van boven tot onder doorgelicht.

Wat is dat voor gelul met lekker makkelijk, achteraf mooi wonen en meer van dergelijke onzin?

Waarom waarschuwt een rechercheur die op de zaak verstappen zit een collega bij de scouting voor deze pedo en gebeurt daar verder niets mee? Waarom krijgt die pedo geen sterretje achter zijn naam? Dat was het minste geweest wat men had moeten doen. Dan had men 8 jaar geleden hem niet van die lijst gehaald en was de zaak 8 jaar geleden al opgelost.
Waarom,waarom

Omdat die link niet gelegd werd...
Niet door de recherche’s, de politieagenten, de nabestaanden, het cold case-team, de paragnosten, de lokale kranten en zelfs niet door Peter r de Vries.

Door niemand niet.

Dus fijn dat het nu zo klaar als een klontje lijkt, blijkbaar was het dus niet zo simpel!
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 11:59:39 #165
313152 Harvest89
Black Metal fan
pi_181420930
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:53 schreef Leandra het volgende:

[..]

Ik denk dat vooral de vrije moraal in de jaren 70 daar een rol bij speelde, toen waren er ook pedoseksuelen die gewoon openlijk stelden dat ze jongens op een "speelse, vrijwillige manier met seks kennis lieten maken", en mensen gingen er in mee....

Het kan dus best zijn dat men toen vond dat die veroordeling in de jaren 50 zwaar overdreven, en zelfs "oneerlijk" richting de veroordeelde was.

Je zag het ook hier nog weer terugkomen trouwens, iemand die stelde dat een 11-jarige best vrijwillig seks met een oudere man zou kunnen hebben.
Nou zijn het meestal pedoseksuelen die dat soort stellingen doen, maar 45 jaar geleden kwamen ze daar mee weg, en konden dat ook gewoon openlijk zeggen.
Ah klopt. In de jaren 70 werd er wel eens met dat soort dingen geëxperimenteerd. Later zijn ze daar terecht op teruggekomen omdat het wel degelijk schadelijk voor kinderen is.
Deceit for a lifetime has taken it's toll.
An emotional void, I feel numb and cold.
You're all dead to me now. And has been for long.
The time has come to reap what you've sown.
pi_181420988
quote:
2s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:57 schreef Postbus100 het volgende:

[..]

Misschien was de politie van toen ook niet helemaal toegerust voor zulke zaken. Gebeurt natuurlijk ook niet dagelijks: een vermist vermoord kind in het bos vinden en totaal geen clue hebben van wat er gebeurd kan zijn.
Misschien was de politie van toen eigenlijk helemaal niet zo gespecialiseerd als dat we allemaal zouden willen (en misschien is ze dat nog steeds niet en zal ze dat nooit worden)
dit

De agenten van het eerste uur hielden zich voornamelijk bezig met burenruzie’s en verkeersovertreders. Pas na de vondst van Nicky werd er een “gedegen” team gevormd.
pi_181421019
quote:
7s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:50 schreef vosss het volgende:
Frank Peters en de betreffende rechercheur mogen wel wat vragen krijgen van kritische journalisten wat mij betreft.
Frank Peters heeft gedaan wat ie moest doen, discreet Jos laten vertrekken bij Scouting. Hij had alleen een tip die hij juridisch niet had mogen hebben.

Het lijkt me een prima zaak om die andere man eens te horen. Maar dan door het onderzoeksteam en niet zozeer door een journalist.
pi_181421030
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:59 schreef ootjekatootje het volgende:
Dus fijn dat het nu zo klaar als een klontje lijkt, blijkbaar was het dus niet zo simpel!
En dat is dus ronduit debiel en dat mag ik toch prima vinden?

Iedereen heeft dus gefaald.

Dit is gewoon hetzelfde als dat er een grote brand is geweest en er komt iemand toevallig langs met een of ander lulverhaal waardoor hij als passant in de dossiers terecht komt en van diezelfde persoon blijkt later dat ie zelf toegeeft pyromaan te zijn en dat bekend is dat ie dingen in de hens heeft gezet, maar daar nooit voor veroordeeld is. Dan ga je toch ook even vragen bij die pyromaan? En al zeker als je als rechercheur op de zaak die pyromaan opmerkt en besluit een collega te waarschuwen voor deze pyromaan omdat ie met brandbare stoffen werkt en dat nogal de kat op het spek binden is en dan zorg je er toch voor dat als je hier allemaal niks mee doet dat je hem in elk geval aanmerkt als zijnde person of interest, zodat ie niet jaren later van een DNA onderzoekslijst geschrapt kan worden???

Dit brandje had veel eerder geblust kunnen zijn.
De oude oude layout was veel beter!!
vosss is de naam,
met dubbel s welteverstaan.
pi_181421067
quote:
99s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:03 schreef qajariaq het volgende:
Het lijkt me een prima zaak om die andere man eens te horen. Maar dan door het onderzoeksteam en niet zozeer door een journalist.
Ik vraag mij serieus af of die knaker gehoord gaat worden door een onderzoeksteam. Beetje wij van WC eend gevoel krijg ik daarbij.
De oude oude layout was veel beter!!
vosss is de naam,
met dubbel s welteverstaan.
pi_181421075
Peter R zojuist:

“Krijg interessante info binnen dat Jos Brech op 27 april onder een nickname nog heeft ingelogd op internet... Dat maakt zijn laatste levensteken al weer een stuk recenter. Mooi. We komen dichterbij... #NickyVerstappen”
https://twitter.com/peterrdev/status/1032928690722811905?s=21

Even het Ip-adres achterhalen. En gaan.
pi_181421136
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:05 schreef Black_Baron het volgende:
Peter R zojuist:

“Krijg interessante info binnen dat Jos Brech op 27 april onder een nickname nog heeft ingelogd op internet... Dat maakt zijn laatste levensteken al weer een stuk recenter. Mooi. We komen dichterbij... #NickyVerstappen”
https://twitter.com/peterrdev/status/1032928690722811905?s=21

Even het Ip-adres achterhalen. En gaan.
Dit is interessant inderdaad. Daar moet de politie wat mee doen!
What we do in Life - Echoes in Eternity
pi_181421172
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:05 schreef Black_Baron het volgende:
Peter R zojuist:

“Krijg interessante info binnen dat Jos Brech op 27 april onder een nickname nog heeft ingelogd op internet... Dat maakt zijn laatste levensteken al weer een stuk recenter. Mooi. We komen dichterbij... #NickyVerstappen”
https://twitter.com/peterrdev/status/1032928690722811905?s=21

Even het Ip-adres achterhalen. En gaan.
Hoe werkt dat? Inloggen op internet?
pi_181421182
Is dat nou wijs om dit soort zaken te delen? Die man leest zelf ook mee...
Somebody that I used to know
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 12:10:11 #174
186587 Byzantynixschii
... .. an odd duck .. ...
pi_181421190
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:05 schreef Black_Baron het volgende:
Peter R zojuist:

“Krijg interessante info binnen dat Jos Brech op 27 april onder een nickname nog heeft ingelogd op internet... Dat maakt zijn laatste levensteken al weer een stuk recenter. Mooi. We komen dichterbij... #NickyVerstappen”
https://twitter.com/peterrdev/status/1032928690722811905?s=21

Even het Ip-adres achterhalen. En gaan.
Is dat niet dat verhaal dat die Van 't Padje tijdens de zoektocht (nog voordat hij verdachte was, maar na zijn vermissing) heeft ingelogd onder Jos' account op een Bushcraft forum om te kijken of er in z'n pm conversaties bruikbare informatie was?
Op maandag 20 augustus 2018 16:30 schreef de_boswachter het volgende:
Je verwijt de ouders overmacht
pi_181421192
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:05 schreef Black_Baron het volgende:
Peter R zojuist:

“Krijg interessante info binnen dat Jos Brech op 27 april onder een nickname nog heeft ingelogd op internet... Dat maakt zijn laatste levensteken al weer een stuk recenter. Mooi. We komen dichterbij... #NickyVerstappen”
https://twitter.com/peterrdev/status/1032928690722811905?s=21

Even het Ip-adres achterhalen. En gaan.
https://twitter.com/ZoekennaarJ/status/1032929738568998912

Familie dus.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 12:10:17 #176
313152 Harvest89
Black Metal fan
pi_181421193
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:05 schreef Black_Baron het volgende:
Peter R zojuist:

“Krijg interessante info binnen dat Jos Brech op 27 april onder een nickname nog heeft ingelogd op internet... Dat maakt zijn laatste levensteken al weer een stuk recenter. Mooi. We komen dichterbij... #NickyVerstappen”
https://twitter.com/peterrdev/status/1032928690722811905?s=21

Even het Ip-adres achterhalen. En gaan.
Die reacties op zijn Twitter account :D

"Hoppa $$$, met dit nieuws wat al bekend was, kan je vanavond weer cashen bij de media." _O-
Deceit for a lifetime has taken it's toll.
An emotional void, I feel numb and cold.
You're all dead to me now. And has been for long.
The time has come to reap what you've sown.
pi_181421196
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:05 schreef Black_Baron het volgende:
Peter R zojuist:

“Krijg interessante info binnen dat Jos Brech op 27 april onder een nickname nog heeft ingelogd op internet... Dat maakt zijn laatste levensteken al weer een stuk recenter. Mooi. We komen dichterbij... #NickyVerstappen”
https://twitter.com/peterrdev/status/1032928690722811905?s=21

Even het Ip-adres achterhalen. En gaan.
Ingelogd op internet?
pi_181421200
quote:
2s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:10 schreef Postbus100 het volgende:
Is dat nou wijs om dit soort zaken te delen? Die man leest zelf ook mee...
Edit, ah, ik ben niet de enige die die vraag stelt:

BerryJansen71 twitterde op vrijdag 24-08-2018 om 11:56:45 @PeterRdeV is het nou wel verstandig om elke vordering bekend te maken ?Of is dit opjaag tactiek in de hoop dat ie in paniek fouten gaat maken reageer retweet
Somebody that I used to know
pi_181421203
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:07 schreef ObzidiaN het volgende:

[..]

Dit is interessant inderdaad. Daar moet de politie wat mee doen!
ip adres van 4 maanden geleden...

Lopend kun je in de tussentijd al in de Balkan zijn.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 12:10:44 #180
292419 NoXia
Productiefoutje
pi_181421210
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:05 schreef Black_Baron het volgende:
Peter R zojuist:

“Krijg interessante info binnen dat Jos Brech op 27 april onder een nickname nog heeft ingelogd op internet... Dat maakt zijn laatste levensteken al weer een stuk recenter. Mooi. We komen dichterbij... #NickyVerstappen”
https://twitter.com/peterrdev/status/1032928690722811905?s=21

Even het Ip-adres achterhalen. En gaan.
Was de politie toch zelf?
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 12:11:16 #181
192592 SureD1
------------------------------
pi_181421230
Typisch trouwens dat de politie specifiek vraagt om foto’s en filmpjes als mensen denken Brech te zien - heb ik zo nooit eerder gezien. Zouden ze gezichtsherkenningssoftware hebben gekocht?
pi_181421248
quote:
14s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:10 schreef NoXia het volgende:

[..]

Was de politie toch zelf?
Ik dacht ook al dat ik dit al eerder ergens gelezen had.
pi_181421253
quote:
2s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:10 schreef Postbus100 het volgende:

[..]

Edit, ah, ik ben niet de enige die die vraag stelt:

BerryJansen71 twitterde op vrijdag 24-08-2018 om 11:56:45 @PeterRdeV is het nou wel verstandig om elke vordering bekend te maken ?Of is dit opjaag tactiek in de hoop dat ie in paniek fouten gaat maken reageer retweet
opjagen en de voorsprong verkleinen.

Alsof ze dat tijdens de persconferentie nog niet wisten. Geef hem nog geen week...
pi_181421260
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:41 schreef Harvest89 het volgende:

[..]

En wisten die mensen ook waarom hij toen veroordeeld werd?

Als ze het wel wisten, dan is de enige verklaring dat men vroeger een stuk naïever was.
In zo'n gat als Heibloem weet iedereen dat, het verschil is dat dat vroeger minder als een probleem werd gezien.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 12:12:35 #185
410477 Fietsertje70
als vlinders wespen worden :-)
pi_181421265
Er staan toch 5000 namen in dat dossier? Als ze er een nieuw team op zetten voor een "frisse blik" dan zijn die lui al een jaar verder voordat ze zich een beetje ingelezen hebben.
En ik kan me best voorstellen dat Joske geen sterretje kreeg. Hij leek mee te werken, en ach hij was wel een beetje vreemd maar dat zijn er een heleboel in Limburg.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 12:13:28 #186
70357 Hyperdude
#MakeLanciaGreatAgain
pi_181421292
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:09 schreef grimselman het volgende:

[..]

Hoe werkt dat? Inloggen op internet?
Met van die piepjes enzo. :P
How do we turn this world-class fuck-up into a world-class learning experience?
pi_181421293
Ben ook benieuwd wat die behandelaar van toen (riagg) over de psyche van Jos kan vertellen. Hopelijk zijn er nog stukken van die psycholoog te vinden.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 12:13:57 #188
192592 SureD1
------------------------------
pi_181421302
quote:
14s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:10 schreef NoXia het volgende:

[..]

Was de politie toch zelf?
Dit - als het dat Duitse forum was - is woensdag al langsgekomen hier. Als het op een andere plek was is het wel interessant.

Hoe kwamen ze aan zijn wachtwoorden trouwens voor de DNA match? Als er toen al opsporingshandelingen zijn verricht was hij toen al verdacht (voor de DNA match)
pi_181421307
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:13 schreef Hyperdude het volgende:

[..]

Met van die piepjes enzo. :P
Peter snapt er weer eens niks van. Maar nu mag hij wel weer voor een paar duizend euro aanschuiven vanavond.
pi_181421311
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:11 schreef SureD1 het volgende:
Typisch trouwens dat de politie specifiek vraagt om foto’s en filmpjes als mensen denken Brech te zien - heb ik zo nooit eerder gezien. Zouden ze gezichtsherkenningssoftware hebben gekocht?
Als dat zo was was die Belg ook niet opgepakt.
pi_181421316
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:12 schreef ootjekatootje het volgende:

[..]

opjagen en de voorsprong verkleinen.

Alsof ze dat tijdens de persconferentie nog niet wisten. Geef hem nog geen week...
De politie weet het idd al een tijdje.
pi_181421326
Heb vernomen dat Peter ook al op zoek is naar iemand die het verhaal wil verfilmen. Met hem in de hoofdrol uiteraard.
pi_181421328
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:13 schreef SureD1 het volgende:

[..]

Dit - als het dat Duitse forum was - is woensdag al langsgekomen hier. Als het op een andere plek was is het wel interessant.

Hoe kwamen ze aan zijn wachtwoorden trouwens voor de DNA match? Als er toen al opsporingshandelingen zijn verricht was hij toen al verdacht (voor de DNA match)
In elk geval als vermist opgegeven.
Plus de verwantschaps-DNA.

Denk dat het bij serieuze vermissingen wel normaal is om de internetactiveiten na te lopen.
pi_181421329
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:12 schreef J.B. het volgende:

[..]

In zo'n gat als Heibloem weet iedereen dat, het verschil is dat dat vroeger minder als een probleem werd gezien.
Een veroordeling in 1954. De meeste mensen uit Heibloem waren toen nog niet eens geboren.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 12:16:12 #195
192592 SureD1
------------------------------
pi_181421338
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:14 schreef Sjors_Peter het volgende:

[..]

Als dat zo was was die Belg ook niet opgepakt.
Dat bedacht ik me ook net ja... nvm
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 12:17:27 #196
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_181421358
quote:
99s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:15 schreef qajariaq het volgende:

[..]

Een veroordeling in 1954. De meeste mensen uit Heibloem waren toen nog niet eens geboren.
Hun vaders en moeders wel, en zulke dingen blijven gewoon hangen in zo'n gat.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_181421368
quote:
2s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:57 schreef Postbus100 het volgende:

[..]

Misschien was de politie van toen ook niet helemaal toegerust voor zulke zaken. Gebeurt natuurlijk ook niet dagelijks: een vermist vermoord kind in het bos vinden en totaal geen clue hebben van wat er gebeurd kan zijn.
Misschien was de politie van toen eigenlijk helemaal niet zo gespecialiseerd als dat we allemaal zouden willen (en misschien is ze dat nog steeds niet en zal ze dat nooit worden)
Het echte leven is gewoon niet zo makkelijk en lineair. Het eenvoudige van op een forum wat roepen zit 'm in het feit dat teams met de zaak bezig zijn geweest en verslagen beknopt in de media zijn gekomen. Maar een willekeurige leek zal ten tijde van de zaak maar wat in de rondte schieten met beschuldigingen.

Verder waren er wellicht allerlei muren aan regels in de weg naar het verkrijgen van data die misschien nu wel afgebroken zijn.

Het feit dat Peter R. 'm destijds met zijn dossier aan verslagen en krantenknipsels ook niet in de kraag kon vatten is wel een gegeven dat het de gemiddelde burger ook niet was gelukt.
pi_181421373
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:17 schreef Leandra het volgende:

[..]

Hun vaders en moeders wel, en zulke dingen blijven gewoon hangen in zo'n gat.
Ik heb wel eens het idee dat heel Limburg een grote doofpot is.
pi_181421375
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:12 schreef Fietsertje70 het volgende:
Er staan toch 5000 namen in dat dossier? Als ze er een nieuw team op zetten voor een "frisse blik" dan zijn die lui al een jaar verder voordat ze zich een beetje ingelezen hebben.
En ik kan me best voorstellen dat Joske geen sterretje kreeg. Hij leek mee te werken, en ach hij was wel een beetje vreemd maar dat zijn er een heleboel in Limburg.
pedo in je dossier waarvan je wel vindt dat je een collega bij de scouting in moet lichten, maar verder niets. Terwijl je nota bene op een zaak zit waarbij een kind verkracht en vermoord is tijdens een scoutingkamp.

Doodnormaal dat je daar, behalve je collega waarschuwen, verder niets mee doet, want hey, er zijn wel meer rare snuiters in limburg.

Doe ff normaal man :')
De oude oude layout was veel beter!!
vosss is de naam,
met dubbel s welteverstaan.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 12:19:38 #200
429573 KingRadler
King of the Radler
pi_181421391
de hele zaak is gewoon 1 grote fail.
Snap niet waarom ze Limburgers het werk hebben laten doen.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 12:20:56 #201
192592 SureD1
------------------------------
pi_181421413
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:15 schreef Black_Baron het volgende:

[..]

In elk geval als vermist opgegeven.
Plus de verwantschaps-DNA.

Denk dat bij serieuze vermissingen het wel normaal is om de internetactiveiten na te lopen.
Uitslag kwam van alle drie de DNA matches kwam pas in juni. En vermissings-DNA wordt NIET getoetst tegen openstaande sporen, slechts dat van verdachten. Verklaart ook niet hoe ze aan zijn wachtwoorden komen, als er gericht is gerechercheerd naar wachtwoorden (huiszoeking/“hacken”) dan is hij als verdachte aangemerkt. Ik heb gisterochtend uitgebreid (ga die lap niet meer opnieuw typen) uitgelegd dat het DNA relaas van de politie alleen kan kloppen als Brech al aangemerkt was als verdachte voor de DNA match bekend werd. Ergo, er is ander bewijs tegen Brech dan de DNA-match alleen...
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 12:21:02 #202
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_181421416
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:12 schreef Fietsertje70 het volgende:
Er staan toch 5000 namen in dat dossier? Als ze er een nieuw team op zetten voor een "frisse blik" dan zijn die lui al een jaar verder voordat ze zich een beetje ingelezen hebben.
En ik kan me best voorstellen dat Joske geen sterretje kreeg. Hij leek mee te werken, en ach hij was wel een beetje vreemd maar dat zijn er een heleboel in Limburg.
Waarvan sowieso al 1 veroordeelde kindermisbruiker (Joos Barten) en 1 kindermisbruiker die bekend had maar niet veroordeeld was (Jos Brech).
Je zou bijna denken dat men kindermisbruik toen in Limburg nog niet als zo'n enorm probleem zag.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_181421429
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:12 schreef Fietsertje70 het volgende:
Er staan toch 5000 namen in dat dossier? Als ze er een nieuw team op zetten voor een "frisse blik" dan zijn die lui al een jaar verder voordat ze zich een beetje ingelezen hebben.
En ik kan me best voorstellen dat Joske geen sterretje kreeg. Hij leek mee te werken, en ach hij was wel een beetje vreemd maar dat zijn er een heleboel in Limburg.
Dat is een flink getal en als je iemand met een blanko geweten beschuldigd is diens leven dan meteen ook naar de kloten en kan diegene op zijn beurt weer flink wat geld als schadevergoeding krijgen. Kan die meteen ook in de Vogezen gaan wonen.
pi_181421437
quote:
2s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:10 schreef Postbus100 het volgende:
Is dat nou wijs om dit soort zaken te delen? Die man leest zelf ook mee...
Kan hij vanuit de natuur ook zomaar verbinding maken met het internet :o :+
pi_181421438
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:18 schreef vosss het volgende:

[..]

pedo in je dossier waarvan je wel vindt dat je een collega bij de scouting in moet lichten, maar verder niets. Terwijl je nota bene op een zaak zit waarbij een kind verkracht en vermoord is tijdens een scoutingkamp.

Doodnormaal dat je daar, behalve je collega waarschuwen, verder niets mee doet, want hey, er zijn wel meer rare snuiters in limburg.

Doe ff normaal man :')
Nicky was op jeugdkamp niet op scoutingkamp.
pi_181421443
Ex misdaadverslaggeefster:
“#JosBrech is met ca. duizend euro op de vlucht geslagen, hoor ik van betrouwbare bron. Daar doet hij lang mee. Checkt nieuws over Verstappen-zaak (en zichzelf) in internetcafés. Trok eerder ook ruim een half jaar door Polen. En had - dit laatste is bekend - plannen voor Spanje.”
https://twitter.com/jolan(...)748773531955201?s=21
pi_181421444
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:23 schreef ootjekatootje het volgende:

[..]

Nicky was op jeugdkamp niet op scoutingkamp.
Dat zijn details.
De oude oude layout was veel beter!!
vosss is de naam,
met dubbel s welteverstaan.
pi_181421457
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:23 schreef Handleiding het volgende:

[..]

Kan hij vanuit de natuur ook zomaar verbinding maken met het internet :o :+
Misschien zit die gewoon in een huis.

Is ook een aanname dat hij “buiten” zit
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 12:24:01 #209
186587 Byzantynixschii
... .. an odd duck .. ...
pi_181421458
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:18 schreef vosss het volgende:

[..]

pedo in je dossier waarvan je wel vindt dat je een collega bij de scouting in moet lichten, maar verder niets. Terwijl je nota bene op een zaak zit waarbij een kind verkracht en vermoord is tijdens een scoutingkamp.

Doodnormaal dat je daar, behalve je collega waarschuwen, verder niets mee doet, want hey, er zijn wel meer rare snuiters in limburg.

Doe ff normaal man :')
Die verkrachting is helemaal niet zeker, toch?

Maar afgezien daarvan ben je gewoon onzin aan het vertellen. Brech is destijds tot tweemaal toe gehoord. Er was daarna echter geen reden om hem als verdachte in deze zaak aan te melden. Dan houdt het dus op.

Kun je hoog en laag springen met je pedo zus en pedo zo maar zo werkt dat niet.

Zelfs nu is de enige echte reden om hem te verdenken het dna spoor en dat is niet eens voldoende om hem te veroordelen.
Op maandag 20 augustus 2018 16:30 schreef de_boswachter het volgende:
Je verwijt de ouders overmacht
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 12:24:07 #210
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_181421463
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:20 schreef SureD1 het volgende:

[..]

Uitslag kwam van alle drie de DNA matches kwam pas in juni. En vermissings-DNA wordt NIET getoetst tegen openstaande sporen, slechts dat van verdachten. Verklaart ook niet hoe ze aan zijn wachtwoorden komen, als er gericht is gerechercheerd naar wachtwoorden (huiszoeking/“hacken”) dan is hij als verdachte aangemerkt. Ik heb gisterochtend uitgebreid (ga die lap niet meer opnieuw typen) uitgelegd dat het DNA relaas van de politie alleen kan kloppen als Brech al aangemerkt was als verdachte voor de DNA match bekend werd. Ergo, er is ander bewijs tegen Brech dan de DNA-match alleen...
Nee, dat is getoetst aan het DNA dat ze hadden omdat ze al diverse keren bij hem langs waren geweest vanwege het niet komen opdagen bij het verwantschapsonderzoek, volgens mij heeft de familie het DNA toen zelf afgestaan.

En dan kreeg ik ook nog ergens mee dat dat ook nog een keer getoetst is aan familie, wat ook wel logisch is, want je moet wel zeker zijn dat het werkelijk zijn DNA is.

Of er iets uit het verwantschapsonderzoek is of zou zijn gekomen is volgens mij nog niet duidelijk, gisteren bij Laat op 1 had Peter R daar iig (nog) geen antwoord op.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 12:24:44 #211
192592 SureD1
------------------------------
pi_181421468
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:21 schreef Leandra het volgende:

[..]


Je zou bijna denken dat men kindermisbruik toen in Limburg nog niet als zo'n enorm probleem zag.
Dat is onzin natuurlijk - maar wat er aan valide kern in zit is dat je niet moet onderschatten wat de invloed van de RK kerk is geweest om dit soort gevallen “met de mantel der liefde” :r te bedekken. Wat dat betreft is het opmerkelijk dat juist Heibloem wat dat betreft een atypische pastoor had. Die was overtuigd dat de dader uit het jeugdwerk kwam en liet geen preek ongebruikt om dat aan te stippen...
pi_181421471
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:23 schreef ootjekatootje het volgende:

[..]

Misschien zit die gewoon in een huis.

Is ook een aanname dat hij “buiten” zit
tuurlijk ;)
pi_181421472
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:20 schreef SureD1 het volgende:

[..]

Uitslag kwam van alle drie de DNA matches kwam pas in juni. En vermissings-DNA wordt NIET getoetst tegen openstaande sporen, slechts dat van verdachten. Verklaart ook niet hoe ze aan zijn wachtwoorden komen, als er gericht is gerechercheerd naar wachtwoorden (huiszoeking/“hacken”) dan is hij als verdachte aangemerkt. Ik heb gisterochtend uitgebreid (ga die lap niet meer opnieuw typen) uitgelegd dat het DNA relaas van de politie alleen kan kloppen als Brech al aangemerkt was als verdachte voor de DNA match bekend werd. Ergo, er is ander bewijs tegen Brech dan de DNA-match alleen...
Ik weet niet waar je heen wil gaan.

Maar een vermissing is voldoende om alle internetgegevens uit te pluizen, idem voor bankgegevens, telefooncentrale etc.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 12:24:57 #214
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_181421476
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:24 schreef Byzantynixschii het volgende:

[..]

Die verkrachting is helemaal niet zeker, toch?

Maar afgezien daarvan ben je gewoon onzin aan het vertellen. Brech is destijds tot tweemaal toe gehoord. Er was daarna echter geen reden om hem als verdachte in deze zaak aan te melden. Dan houdt het dus op.

Kun je hoog en laag springen met je pedo zus en pedo zo maar zo werkt dat niet.

Zelfs nu is de enige echte reden om hem te verdenken het dna spoor en dat is niet eens voldoende om hem te veroordelen.
Volgens mij is bijna niets zeker; seksueel misbruik is niet zeker, manier van overlijden is niet zeker.
Het is iig nooit bekendgemaakt.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_181421484
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:23 schreef Black_Baron het volgende:
Ex misdaadverslaggeefster:
“#JosBrech is met ca. duizend euro op de vlucht geslagen, hoor ik van betrouwbare bron. Daar doet hij lang mee. Checkt nieuws over Verstappen-zaak (en zichzelf) in internetcafés. Trok eerder ook ruim een half jaar door Polen. En had - dit laatste is bekend - plannen voor Spanje.”
https://twitter.com/jolan(...)748773531955201?s=21
Wild west verhalen allemaal. "betrouwbare bron"
pi_181421486
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:21 schreef Leandra het volgende:

[..]

Waarvan sowieso al 1 veroordeelde kindermisbruiker (Joos Barten) en 1 kindermisbruiker die bekend had maar niet veroordeeld was (Jos Brech).
Je zou bijna denken dat men kindermisbruik toen in Limburg nog niet als zo'n enorm probleem zag.
of het probleem was zo groot dat er geen beginnen aan was...

Denk aan al het misbruik in de kerken.
pi_181421495
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:24 schreef Leandra het volgende:

[..]

Volgens mij is bijna niets zeker; seksueel misbruik is niet zeker, manier van overlijden is niet zeker.
Het is iig nooit bekendgemaakt.
Inderdaad, alleen een rode blos op het gezicht van Nicky, wat zou kunnen duiden op bedwelming / verstikking.
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 12:26:18 #218
192592 SureD1
------------------------------
pi_181421496
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:24 schreef Leandra het volgende:

[..]

Nee, dat is getoetst aan het DNA dat ze hadden omdat ze al diverse keren bij hem langs waren geweest vanwege het niet komen opdagen bij het verwantschapsonderzoek, volgens mij heeft de familie het DNA toen zelf afgestaan.

En dan kreeg ik ook nog ergens mee dat dat ook nog een keer getoetst is aan familie, wat ook wel logisch is, want je moet wel zeker zijn dat het werkelijk zijn DNA is.

Of er iets uit het verwantschapsonderzoek is of zou zijn gekomen is volgens mij nog niet duidelijk, gisteren bij Laat op 1 had Peter R daar iig (nog) geen antwoord op.
With all due respect, dat klopt niet. Zoek ff terug (het was echt een lap en ik zit mobiel) maar ik heb het gisterenochtend helemaal uitgespit. Hij heeft niet vrijwillig DNA afgestaan.,.
pi_181421501
quote:
7s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:23 schreef vosss het volgende:

[..]

Dat zijn details.
En nu zijn details niet belangrijk meer?
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 12:27:16 #220
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_181421515
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:24 schreef SureD1 het volgende:

[..]

Dat is onzin natuurlijk - maar wat er aan valide kern in zit is dat je niet moet onderschatten wat de invloed van de RK kerk is geweest om dit soort gevallen “met de mantel der liefde” :r te bedekken. Wat dat betreft is het opmerkelijk dat juist Heibloem wat dat betreft een atypische pastoor had. Die was overtuigd dat de dader uit het jeugdwerk kwam en liet geen preek ongebruikt om dat aan te stippen...
Nee, klopt.
Aan de andere kant is het toch ook te triest voor woorden dat de ouders niet eens in Heibloem een gedenkmonumentje voor Nicky mochten oprichten omdat de burgemeester vond dat hij niet "neutraal" was als hij toestond dat dat op gemeentegrond zou gebeuren, en dat de priester toen heeft gezegd "dat monumentje mag bij de kerk".

Het is toch ronduit belachelijk dat je ouders een gedenkmonument voor hun vermoorde kind ontzegt omdat mogelijke verdachten daardoor gekrenkt zouden zijn?
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 12:27:35 #221
292419 NoXia
Productiefoutje
pi_181421520
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:26 schreef Jor_Dii het volgende:

[..]

Inderdaad, alleen een rode blos op het gezicht van Nicky, wat zou kunnen duiden op bedwelming / verstikking.
Hij had ook een hoofdwond.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 12:27:44 #222
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_181421523
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:26 schreef SureD1 het volgende:

[..]

With all due respect, dat klopt niet. Zoek ff terug (het was echt een lap en ik zit mobiel) maar ik heb het gisterenochtend helemaal uitgespit. Hij heeft niet vrijwillig DNA afgestaan.,.
Hij niet.

Zijn familie wel.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_181421525
quote:
14s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 11:39 schreef NoXia het volgende:
Iemand die nog weet wat voor ongepaste opmerkingen Bartens had gemaakt na de verdwijning van Nicky?
Barten wist van een verborgen seksplek in het maisveld, vlakbij de plaats delict. Hij begint er spontaan over tijdens een verhoor, op een moment dat niemand nog van deze plek weet. Op deze plek werden overigens een tissue en een peuk gevonden met DNA-sporen.

Barten wordt in de dagen na de vondst van Nicky wel vrijwel dagelijks door de politie ondervraagd. De verhoren zijn memorabel; er zijn momenten waarop men denkt dat de 80-jarige man op het punt staat te breken. Een bizarre vraag van Barten: Is het mogelijk om het lijk van een kind te misbruiken?

bron: https://dnadatabank.wordpress.com/dossiers/nicky-verstappen/
pi_181421528
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:24 schreef Byzantynixschii het volgende:
Brech is destijds tot tweemaal toe gehoord. Er was daarna echter geen reden om hem als verdachte in deze zaak aan te melden. Dan houdt het dus op.
Waarom dan vervolgens wél nog een collega waarschuwen voor deze man? Er is toch geen enkele reden om aan te nemen dat deze pedo zich gaat vergrijpen aan kinderen? Immers is hij in een zaak van een dood kind geen verdachte, want daar is geen reden toe.

Waarom houdt het wel op in een zaak met een dood kind, maar ga je wel waarschuwingen uitdelen in een zaak die er nog niet is en waar geen dooie kinderen zijn??
De oude oude layout was veel beter!!
vosss is de naam,
met dubbel s welteverstaan.
pi_181421536
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:11 schreef SureD1 het volgende:
Typisch trouwens dat de politie specifiek vraagt om foto’s en filmpjes als mensen denken Brech te zien - heb ik zo nooit eerder gezien. Zouden ze gezichtsherkenningssoftware hebben gekocht?
Denk omdat elke Europese man met een onverzorgd baardje van rond de 50 Jos Brech is de laatste dagen.
pi_181421538
quote:
99s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:26 schreef qajariaq het volgende:

[..]

En nu zijn details niet belangrijk meer?
Jeugdkamp, scoutingkamp, pedo, je snapt best wat ik bedoel
De oude oude layout was veel beter!!
vosss is de naam,
met dubbel s welteverstaan.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 12:29:04 #227
192592 SureD1
------------------------------
pi_181421540
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:24 schreef Black_Baron het volgende:

[..]

Ik weet niet waar je heen wil gaan.

Maar een vermissing is voldoende om alle internetgegevens uit te pluizen, idem voor bankgegevens, telefooncentrale etc.
Naar de hypothese dat hij in strafvorderlijke zin als verdachte van een misdrijf werd aangemerkt voordat de DNA match bekend werd in juni.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 12:29:08 #228
292419 NoXia
Productiefoutje
pi_181421542
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:27 schreef Leandra het volgende:

[..]

Hij niet.

Zijn familie wel.
De familie wordt na de dood van Nicky eigenlijk al snel schuin aangekeken door dorpbewoners waardoor ze besluiten te verhuizen.

Echt heel maf.
pi_181421568
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:24 schreef Leandra het volgende:

[..]

Volgens mij is bijna niets zeker; seksueel misbruik is niet zeker, manier van overlijden is niet zeker.
Het is iig nooit bekendgemaakt.
Zeker is dat nicky is komen te overlijden tijdens een jeugdkamp. Gevonden is op een plek waar hij niet zelf terecht is gekomen en dat er iemand rondloopt die zijn DNA heeft achtergelaten op zijn lichaam.

Reden genoeg om de eigenaar van dit DNA eens goed aan de tand te voelen.

Daarnaast vermoed ik dat hij meer op zijn kerfstok heeft en mogelijke slachtoffers door deze mediaaandacht gaan praten.

Kans is groot dat hij daarop wel veroordeeld kan worden, en flinke tbs krijgt.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 12:30:57 #230
192592 SureD1
------------------------------
pi_181421570
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:27 schreef Leandra het volgende:

[..]

Hij niet.

Zijn familie wel.
Dat klopt - na daarna gevraagd te zijn door de politie, dat hebben ze bij geen enkele andere weigeraar gedaan..
pi_181421578
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:24 schreef Byzantynixschii het volgende:

[..]

Die verkrachting is helemaal niet zeker, toch?

Maar afgezien daarvan ben je gewoon onzin aan het vertellen. Brech is destijds tot tweemaal toe gehoord. Er was daarna echter geen reden om hem als verdachte in deze zaak aan te melden. Dan houdt het dus op.

Kun je hoog en laag springen met je pedo zus en pedo zo maar zo werkt dat niet.

Zelfs nu is de enige echte reden om hem te verdenken het dna spoor en dat is niet eens voldoende om hem te veroordelen.
Het hangt af van waarop het spoor gevonden is en gezien ze z'n volledige naam al bekend maken (met toestemming van de officier van justitie) zijn ze er wel voor het grootste deel uit. Men maakt dat niet zomaar even landelijk bekend.
pi_181421583
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:27 schreef Leandra het volgende:

[..]

Nee, klopt.
Aan de andere kant is het toch ook te triest voor woorden dat de ouders niet eens in Heibloem een gedenkmonumentje voor Nicky mochten oprichten omdat de burgemeester vond dat hij niet "neutraal" was als hij toestond dat dat op gemeentegrond zou gebeuren, en dat de priester toen heeft gezegd "dat monumentje mag bij de kerk".

Het is toch ronduit belachelijk dat je ouders een gedenkmonument voor hun vermoorde kind ontzegt omdat mogelijke verdachten daardoor gekrenkt zouden zijn?
In welke zin zou je “neutraal” moeten zijn bij een jongetje dat is gedood? 😅 Wat een mafkees.

Die priester heeft de familie trouwens ook nog iets aan gehad. Gelukkig.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 12:32:51 #233
186587 Byzantynixschii
... .. an odd duck .. ...
pi_181421609
quote:
7s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:28 schreef vosss het volgende:

[..]

Waarom dan vervolgens wél nog een collega waarschuwen voor deze man? Er is toch geen enkele reden om aan te nemen dat deze pedo zich gaat vergrijpen aan kinderen? Immers is hij in een zaak van een dood kind geen verdachte, want daar is geen reden toe.

Waarom houdt het wel op in een zaak met een dood kind, maar ga je wel waarschuwingen uitdelen in een zaak die er nog niet is en waar geen dooie kinderen zijn??
Tsja, je kunt dat wel afvragen maar ik vind dat volstrekt begrijpelijk. Ik snap niet zo goed waarom jij dit niet begrijpelijk vind?

Iemand die betrokken was bij een ontuchtzaak en werkt met kinderen kun je gemakkelijk wantrouwen en vanuit dat idee iemand waarschuwen. Maar zo iemand verdenken van moord of doodslag is natuurlijk een veel grotere stap.
Op maandag 20 augustus 2018 16:30 schreef de_boswachter het volgende:
Je verwijt de ouders overmacht
pi_181421619
quote:
7s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:28 schreef vosss het volgende:

[..]

Jeugdkamp, scoutingkamp, pedo, je snapt best wat ik bedoel
Ja, maar Jos had wel scouting connecties maar was op geen enkele manier bij dit jeugdkammp betrokken.

Het feit dat iemand bij Scouting zit maakt iemand nog geen pedo.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 12:33:35 #235
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_181421623
quote:
14s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:29 schreef NoXia het volgende:

[..]

De familie wordt na de dood van Nicky eigenlijk al snel schuin aangekeken door dorpbewoners waardoor ze besluiten te verhuizen.

Echt heel maf.
Dat bedoelde ik niet ;)
Maar dat was ook zo ja.

Waar het nu over ging is dat de familie van Jos Brech het onderzoeksteam van Nicky Verstappen DNA van Jos Brech heeft verschaft omdat men daar al een paar keer aan de deur was geweest om met hem te praten over zijn niet komen opdagen bij het verwantschapsonderzoek.
Dit, in combinatie met zijn verdwijning maakt dat het onderzoeksteam Nicky Verstappen door de familie DNA van Jos Brech aangeleverd kreeg.

Daarna is er volgens mij nog DNA van familieleden getest ter controle, en toen dat ook bleek te kloppen is na de macht nog een keer gecontroleerd of het ook matchte met het materiaal dat in verband met zijn vermissing aangeleverd was.

Of er matches uit het verwantschapsonderzoek zelf komen is nog niet bekend, maar dat is vrijwel niet uit te sluiten.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_181421627
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:32 schreef Byzantynixschii het volgende:
Maar zo iemand verdenken van moord of doodslag is natuurlijk een veel grotere stap.
Die je gewoon zou moeten nemen als je onderzoek muurvast zit.
De oude oude layout was veel beter!!
vosss is de naam,
met dubbel s welteverstaan.
pi_181421637
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:20 schreef SureD1 het volgende:

[..]

Uitslag kwam van alle drie de DNA matches kwam pas in juni. En vermissings-DNA wordt NIET getoetst tegen openstaande sporen, slechts dat van verdachten. Verklaart ook niet hoe ze aan zijn wachtwoorden komen, als er gericht is gerechercheerd naar wachtwoorden (huiszoeking/“hacken”) dan is hij als verdachte aangemerkt. Ik heb gisterochtend uitgebreid (ga die lap niet meer opnieuw typen) uitgelegd dat het DNA relaas van de politie alleen kan kloppen als Brech al aangemerkt was als verdachte voor de DNA match bekend werd. Ergo, er is ander bewijs tegen Brech dan de DNA-match alleen...
Ff kort door de bocht:
Vroeger lagen pedo’s in de struiken en in tentjes op zomerkampen...

Tegenwoordig zitten ze op internet, mogelijk heeft hij in al die jaren hier ook wat sporen op achtergelaten.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 12:34:15 #238
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_181421640
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:30 schreef SureD1 het volgende:

[..]

Dat klopt - na daarna gevraagd te zijn door de politie, dat hebben ze bij geen enkele andere weigeraar gedaan..
Misschien was er ook geen andere weigeraar vermist.....
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_181421641
quote:
99s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:33 schreef qajariaq het volgende:
Het feit dat iemand bij Scouting zit maakt iemand nog geen pedo.
Het feit dat hij zelf verklaard pedo te zijn maakt hem wel pedo. En dat is exact wat meneer Brech gedaan heeft.
De oude oude layout was veel beter!!
vosss is de naam,
met dubbel s welteverstaan.
pi_181421657
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:29 schreef SureD1 het volgende:

[..]

Naar de hypothese dat hij in strafvorderlijke zin als verdachte van een misdrijf werd aangemerkt voordat de DNA match bekend werd in juni.
Ah.
Denk dat zijn gedraging hem wel verdacht maakten. Het niet afgeven van DNA tot twee maal toe. Het verdwijnen. Familie zei nog hij komt in maart terug. En toen kwam die niet.
Etc.

Overigens zijn er meerdere DNA sporen aangetroffen. De mannen die geweigerd hebben voor DNA worden nu ook nog steeds benaderd door de politie. Ze worden 1 voor 1 afgelopen.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 12:35:08 #241
186587 Byzantynixschii
... .. an odd duck .. ...
pi_181421659
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:31 schreef Beathoven het volgende:

[..]

Het hangt af van waarop het spoor gevonden is en gezien ze z'n volledige naam al bekend maken (met toestemming van de officier van justitie) zijn ze er wel voor het grootste deel uit. Men maakt dat niet zomaar even landelijk bekend.
Dat klopt, het dna dat matcht is een vorm van dna dat een misdrijf indiceert. Het is niet bekend gemaakt welk misdrijf of welk soort dna materiaal het is.
Op maandag 20 augustus 2018 16:30 schreef de_boswachter het volgende:
Je verwijt de ouders overmacht
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 12:37:10 #242
186587 Byzantynixschii
... .. an odd duck .. ...
pi_181421692
quote:
7s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:33 schreef vosss het volgende:

[..]

Die je gewoon zou moeten nemen als je onderzoek muurvast zit.
En dan? Ze hebben hem toch verhoord? Kwam niets uit, dan houdt het dus op.
Op maandag 20 augustus 2018 16:30 schreef de_boswachter het volgende:
Je verwijt de ouders overmacht
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 12:37:21 #243
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_181421695
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:30 schreef ootjekatootje het volgende:

[..]

Zeker is dat nicky is komen te overlijden tijdens een jeugdkamp. Gevonden is op een plek waar hij niet zelf terecht is gekomen en dat er iemand rondloopt die zijn DNA heeft achtergelaten op zijn lichaam.

Reden genoeg om de eigenaar van dit DNA eens goed aan de tand te voelen.

Daarnaast vermoed ik dat hij meer op zijn kerfstok heeft en mogelijke slachtoffers door deze mediaaandacht gaan praten.

Kans is groot dat hij daarop wel veroordeeld kan worden, en flinke tbs krijgt.
Dat is wel te hopen, en dan is het mogelijk een voordeel dat er nu door alle aandacht zoveel rotzooi bovenkomt, want als hij eerder gepakt was en minder publiciteit had gekregen dan was bijvoorbeeld die zaak uit 1985 waarschijnlijk alleen maar weg gezet als "geseponeerd, telt niet mee".

Maar je zult een van die slachtoffers zijn geweest.... weet de politie dat 15 jaar later gewoon al niet meer.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_181421701
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:35 schreef Byzantynixschii het volgende:

[..]

Dat klopt, het dna dat matcht is een vorm van dna dat een misdrijf indiceert. Het is niet bekend gemaakt welk misdrijf of welk soort dna materiaal het is.
En dat is ook niet belangrijk voor de gemiddelde burger die de krant leest.
pi_181421724
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:05 schreef Black_Baron het volgende:
Peter R zojuist:

“Krijg interessante info binnen dat Jos Brech op 27 april onder een nickname nog heeft ingelogd op internet... Dat maakt zijn laatste levensteken al weer een stuk recenter. Mooi. We komen dichterbij... #NickyVerstappen”
https://twitter.com/peterrdev/status/1032928690722811905?s=21

Even het Ip-adres achterhalen. En gaan.
pi_181421725
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:37 schreef Byzantynixschii het volgende:

[..]

En dan? Ze hebben hem toch verhoord? Kwam niets uit, dan houdt het dus op.
Leuk dat er niets uit kwam, maar nog steeds ronduit debiel dat men iemand waarvan men weet dat hij pedo is en die dat ook zelf verklaard heeft schrapt van een lijstje met mensen wiens DNA men wil.

Dat is gewoon niet recht te lullen, hoe hard je het ook zou willen.
De oude oude layout was veel beter!!
vosss is de naam,
met dubbel s welteverstaan.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 12:39:14 #247
186587 Byzantynixschii
... .. an odd duck .. ...
pi_181421726
quote:
7s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:34 schreef vosss het volgende:

[..]

Het feit dat hij zelf verklaard pedo te zijn maakt hem wel pedo. En dat is exact wat meneer Brech gedaan heeft.
Dat is niet bevestigd. Wat is bevestigd is het feit dat hij betrokken was bij een ontuchtzaak waar hij niet voor is veroordeeld. Dat hij bekend zou hebben stond in dat lokale artikel, waarvan men niet met zekerheid kan zeggen dat het om Brech gaat.

Daarnaast, bekennen in een ontuchtzaak wil nog niet zeggen dat je pedo bent.
Op maandag 20 augustus 2018 16:30 schreef de_boswachter het volgende:
Je verwijt de ouders overmacht
pi_181421735
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:39 schreef Byzantynixschii het volgende:
Dat is niet bevestigd. Wat is bevestigd is het feit dat hij betrokken was bij een ontuchtzaak waar hij niet voor is veroordeeld. Dat hij bekend zou hebben stond in dat lokale artikel, waarvan men niet met zekerheid kan zeggen dat het om Brech gaat.
Dat heeft Brech zelf bevestigd aan Frank Peters:

quote:
Confrontatie
Hoewel Peters Brech niet persoonlijk kende, belde hij hem direct op. Ze spraken af op een terras op het Pancratiusplein in Heerlen. Daar confronteerde Peters hem met de informatie. Brech bekende meteen dat hij inderdaad op jonge jongens viel, maar zijn best deed om te voorkomen dat hij in de fout ging. Wel biechtte hij op in het verleden een zedendelict te hebben begaan.
'Te ver gegaan'
"Uit zichzelf vertelde hij me dat hij een keer 'te ver' was gegaan toen hij aan het fietsen was met zijn fotocamera en twee jongens passeerde. Bij het fotograferen van de jongens op een bankje was hij 'te ver gegaan', zei hij. Wat hij daar precies mee bedoelde, weet ik niet", vertelde Peters.
De oude oude layout was veel beter!!
vosss is de naam,
met dubbel s welteverstaan.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 12:40:20 #249
192592 SureD1
------------------------------
pi_181421744
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:34 schreef Leandra het volgende:

[..]

Misschien was er ook geen andere weigeraar vermist.....
Dat is inderdaad meer dan aannemelijk. In je overzicht hierboven geef je niet aan dat team NV naast DNA van familieleden ook “items” heeft aangeleverd aan het NFI. Die items (kammen, kleding, weet ik veel) hebben ze alleen door opsporingshandelingen kunnen verkrijgen - dat kan alleen als je verdachte bent. Alle stalen zijn getoetst tegen de database met openstaande sporen - dat kan alleen als je verdachte bent. (Hij heeft immers niet vrijwillig mee gedaan).

Ergo, ze hadden voor het DNA al meer dat hem als verdachte aanmerkte. Er is geopperd dat dat de combinatie tussen de lijst met passanten die direct om DNA gevraagd werd en de vermissing zou kunnen zijn maar dat is mi te weinig om te leiden tot een redelijk vermoeden van schuld aan een bepaald misdrijf (het verdachte criterium)...
pi_181421746
quote:
14s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:29 schreef NoXia het volgende:

[..]

De familie wordt na de dood van Nicky eigenlijk al snel schuin aangekeken door dorpbewoners waardoor ze besluiten te verhuizen.

Echt heel maf.
Of dat die dader daar wel of niet rondloopt, dat dorp is door en door rot. Mijn familie komt uit de buurt daar dus heb wel een hoop meegekregen, en dat bevestigt alleen maar wat ik hier lees.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 12:41:39 #251
192592 SureD1
------------------------------
pi_181421759
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:35 schreef Black_Baron het volgende:

[..]

Ah.
Denk dat zijn gedraging hem wel verdacht maakten. Het niet afgeven van DNA tot twee maal toe. Het verdwijnen. Familie zei nog hij komt in maart terug. En toen kwam die niet.
Etc.

Overigens zijn er meerdere DNA sporen aangetroffen. De mannen die geweigerd hebben voor DNA worden nu ook nog steeds benaderd door de politie. Ze worden 1 voor 1 afgelopen.
Zie mijn antwoord op Leandra...
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 12:41:47 #252
186587 Byzantynixschii
... .. an odd duck .. ...
pi_181421763
quote:
7s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:39 schreef vosss het volgende:

[..]

Leuk dat er niets uit kwam, maar nog steeds ronduit debiel dat men iemand waarvan men weet dat hij pedo is en die dat ook zelf verklaard heeft schrapt van een lijstje met mensen wiens DNA men wil.

Dat is gewoon niet recht te lullen, hoe hard je het ook zou willen.
Dat zouden ze waarschijnlijk niet hebben moeten doen, dat ben ik met je eens. Maar om dat nu te vertalen naar: 'het is een grote fail' is echt onzin.

Nogmaals; achteraf praten is lekker makkelijk.
Op maandag 20 augustus 2018 16:30 schreef de_boswachter het volgende:
Je verwijt de ouders overmacht
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 12:42:47 #253
186587 Byzantynixschii
... .. an odd duck .. ...
pi_181421776
quote:
7s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:40 schreef vosss het volgende:

[..]

Dat heeft Brech zelf bevestigd aan Frank Peters:

[..]

Okay, dit verhaal kende ik niet.
Op maandag 20 augustus 2018 16:30 schreef de_boswachter het volgende:
Je verwijt de ouders overmacht
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 12:44:12 #254
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_181421806
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:40 schreef SureD1 het volgende:

[..]

Dat is inderdaad meer dan aannemelijk. In je overzicht hierboven geef je niet aan dat team NV naast DNA van familieleden ook “items” heeft aangeleverd aan het NFI. Die items (kammen, kleding, weet ik veel) hebben ze alleen door opsporingshandelingen kunnen verkrijgen - dat kan alleen als je verdachte bent. Alle stalen zijn getoetst tegen de database met openstaande sporen - dat kan alleen als je verdachte bent. (Hij heeft immers niet vrijwillig mee gedaan).

Ergo, ze hadden voor het DNA al meer dat hem als verdachte aanmerkte. Er is geopperd dat dat de combinatie tussen de lijst met passanten die direct om DNA gevraagd werd en de vermissing zou kunnen zijn maar dat is mi te weinig om te leiden tot een redelijk vermoeden van schuld aan een bepaald misdrijf (het verdachte criterium)...
De familie kan dat ook vrijwillig geven, en daarbij zou het feit dat hij vermist was en het DNA ivm de vermissing toch al afgegeven was nog wel eens doorslaggevend kunnen zijn geweest. In de zin dat de familie niet wist dat het ene DNA niet ter controle van het andere gebruikt mocht worden.

Maar als de familie het vrijwillig afgeeft aan de politie, al dan niet omdat ze geloven in zijn onschuld, dan verwacht ik niet dar er iets mis is met het bewijs.

Het kan overigens ook nog andersom zijn geweest; dat de familie eerst zelf DNA heeft afgegeven en dat daarbij voldoende reden tot een match was om Brech tot verdachte te bestempelen en dat zijn eigen items daarom konden worden opgehaald.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_181421807
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:42 schreef Byzantynixschii het volgende:

[..]

Okay, dit verhaal kende ik niet.
Dat is net het hele verhaal (wat vandaag naar buiten gekomen is) waar het mij om gaat!

https://www.1limburg.nl/p(...)ech?context=topstory

:)

Dat was kennelijk in 2002 en in 2001 tijdens een verhoor biechte hij het zelf ook op aan de politie:
https://www.1limburg.nl/b(...)-op?context=topstory
De oude oude layout was veel beter!!
vosss is de naam,
met dubbel s welteverstaan.
pi_181421825
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:23 schreef Black_Baron het volgende:
Ex misdaadverslaggeefster:
“#JosBrech is met ca. duizend euro op de vlucht geslagen, hoor ik van betrouwbare bron. Daar doet hij lang mee. Checkt nieuws over Verstappen-zaak (en zichzelf) in internetcafés. Trok eerder ook ruim een half jaar door Polen. En had - dit laatste is bekend - plannen voor Spanje.”
https://twitter.com/jolan(...)748773531955201?s=21
jolande van der Graaf :')
Op woensdag 9 november 2016 06:02 schreef Anonymousz het volgende:
#superniger2020
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 12:47:16 #257
192592 SureD1
------------------------------
pi_181421857
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:44 schreef Leandra het volgende:

[..]

De familie kan dat ook vrijwillig geven, en daarbij zou het feit dat hij vermist was en het DNA ivm de vermissing toch al afgegeven was nog wel eens doorslaggevend kunnen zijn geweest. In de zin dat de familie niet wist dat het ene DNA niet ter controle van het andere gebruikt mocht worden.

Maar als de familie het vrijwillig afgeeft aan de politie, al dan niet omdat ze geloven in zijn onschuld, dan verwacht ik niet dar er iets mis is met het bewijs.

Het kan overigens ook nog andersom zijn geweest; dat de familie eerst zelf DNA heeft afgegeven en dat daarbij voldoende reden tot een match was om Brech tot verdachte te bestempelen en dat zijn eigen items daarom konden worden opgehaald.
Je laatste alinea: dat zou een logische verklaring zijn maar zo is het - volgens de tijdlijn van de politie - niet gegaan.

Punt is: zoals het woensdag voorgespiegeld is qua DNA-match kan het alleen gegaan zijn als hij al voor de uitkomst van de match in juni (er wordt duidelijk gesuggereerd dat hoewel het NFI meerdere malen gechecked heeft) er maar een uitslagmoment richting het team is gegaan) al verdachte was.

Ik verwacht ook niet dat er wat mis is met het bewijs, ik verwacht dat ze (veel) meer hebben dan de DNA match alleen.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 12:48:09 #258
186587 Byzantynixschii
... .. an odd duck .. ...
pi_181421870
quote:
7s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:44 schreef vosss het volgende:

[..]

Dat is net het hele verhaal (wat vandaag naar buiten gekomen is) waar het mij om gaat!

https://www.1limburg.nl/p(...)ech?context=topstory

:)
Inmiddels gelezen.

Zoals ik het begrijp heeft Brech dus aan Peeters in zijn functie bij de scouting verteld dat hij op jongetjes viel, etc en niet aan de recherche in het onderzoek naar Verstappen.

De vraag is dan of deze Peeters het relaas van Brech weer heeft teruggekoppeld aan het onderzoeksteam.
Op maandag 20 augustus 2018 16:30 schreef de_boswachter het volgende:
Je verwijt de ouders overmacht
pi_181421872
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:27 schreef Leandra het volgende:

[..]

Nee, klopt.
Aan de andere kant is het toch ook te triest voor woorden dat de ouders niet eens in Heibloem een gedenkmonumentje voor Nicky mochten oprichten omdat de burgemeester vond dat hij niet "neutraal" was als hij toestond dat dat op gemeentegrond zou gebeuren, en dat de priester toen heeft gezegd "dat monumentje mag bij de kerk".

Het is toch ronduit belachelijk dat je ouders een gedenkmonument voor hun vermoorde kind ontzegt omdat mogelijke verdachten daardoor gekrenkt zouden zijn?
Ik begrijp de burgemeester wel.
Op woensdag 9 november 2016 06:02 schreef Anonymousz het volgende:
#superniger2020
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 12:48:13 #260
341750 Piperidine
Is een baas(e).
pi_181421873
Ik verwacht wel binnen nu en enkele weken dat er in koeienletters op Teletekst staat "MOORDENAAR NICKY VERSTAPPEN GEVONDEN".
pi_181421881
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:45 schreef superniger het volgende:

[..]

jolande van der Graaf :')
"Ex-misdaadverslaggeefster". :')
pi_181421886
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:47 schreef SureD1 het volgende:

[..]

Je laatste alinea: dat zou een logische verklaring zijn maar zo is het - volgens de tijdlijn van de politie - niet gegaan.

Punt is: zoals het woensdag voorgespiegeld is qua DNA-match kan het alleen gegaan zijn als hij al voor de uitkomst van de match in juni (er wordt duidelijk gesuggereerd dat hoewel het NFI meerdere malen gechecked is) er maar een uitslagmoment richting het team is gegaan) al verdachte was.
Maar dat kan toch? Waarom is dat vreemd?
Hij gedroeg zich opmerkelijk met zijn verdwijning.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 12:49:53 #263
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_181421899
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:49 schreef Black_Baron het volgende:

[..]

Maar dat kan toch? Waarom is dat vreemd?
Hij gedroeg zich opmerkelijk met zijn verdwijning.
Zijn verdwijning an sich icm de andere feiten maakten hem idd wel verdacht.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_181421918
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:48 schreef Byzantynixschii het volgende:
De vraag is dan of deze Peeters het relaas van Brech weer heeft teruggekoppeld aan het onderzoeksteam.
De vraag is meer waarom de rechercheur die niet genoemd wordt het wel nodig vond om zijn collega Peters in te lichten over deze man waarvan reeds bekend was dat hij en pedo was en die zelf verklaard had een zedendelict begaan te hebben, maar het niet nodig achtte om deze pedo (nogmaals, in 2002 was bekend dat hij en pedo was en een zedenddelict begaan had, beide naar eigen zeggen) aan te merken als zijnde hier moet nog eens heel goed naar gekeken worden.
De oude oude layout was veel beter!!
vosss is de naam,
met dubbel s welteverstaan.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 12:50:59 #265
192592 SureD1
------------------------------
pi_181421922
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:49 schreef Black_Baron het volgende:

[..]

Maar dat kan toch? Waarom is dat vreemd?
Hij gedroeg zich opmerkelijk met zijn verdwijning.
Jazeker kan dat - mijn enige punt is dat er dan dus meer bewijs is.

Ik wil er niet aan dat dat de enkele combinatie lijst/verdwijning is. De lat voor het verdachte criterium ligt hoger.
pi_181421923
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:49 schreef Leandra het volgende:

[..]

Zijn verdwijning an sich icm de andere feiten maakten hem idd wel verdacht.
Ja. En wetende dat ze zelfs nu nog iedere weigeraar 1 op 1 aflopen, en deze mijnheer opeens de benen nam, maakt hem inderdaad verdacht.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 12:52:05 #267
192592 SureD1
------------------------------
pi_181421943
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:51 schreef Black_Baron het volgende:

[..]

Ja. En wetende dat ze zelfs nu nog iedere weigeraar 1 op 1 aflopen, en deze mijnheer opeens de benen nam, maakt hem inderdaad verdacht.
In de colloquiale zin van het woord ja - niet in de juridische zin...
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 12:52:51 #268
186587 Byzantynixschii
... .. an odd duck .. ...
pi_181421960
quote:
3s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:50 schreef vosss het volgende:

[..]

De vraag is meer waarom de rechercheur die niet genoemd wordt het wel nodig vond om zijn collega Peters in te lichten over deze man waarvan reeds bekend was dat hij en pedo was en die zelf verklaard had een zedendelict begaan te hebben, maar het niet nodig achtte om deze pedo (nogmaals, in 2002 was bekend dat hij en pedo was en een zedenddelict begaan had, beide naar eigen zeggen) aan te merken als zijnde hier moet nog eens heel goed naar gekeken worden.
Of dat bekend was bij die rechercheur is dus niet duidelijk.

Daarnaast ging het om een dood kind, niet (ook) om een verkracht kind. Althans de politie heeft nooit bevestigd dat hij is verkracht.
Op maandag 20 augustus 2018 16:30 schreef de_boswachter het volgende:
Je verwijt de ouders overmacht
pi_181421971
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:52 schreef Byzantynixschii het volgende:

[..]

Of dat bekend was bij die rechercheur is dus niet duidelijk.

Daarnaast ging het om een dood kind, niet (ook) om een verkracht kind. Althans de politie heeft nooit bevestigd dat hij is verkracht.
In 2001 heeft Brech bekend tijdens verhoor dat hij viel op jonge jongetjes en ook dat hij een zedendelict begaan had.

Ik mag dan wel aannemen dat een jaar later dat wel bekend was bij die rechercheur.
De oude oude layout was veel beter!!
vosss is de naam,
met dubbel s welteverstaan.
pi_181421972
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:50 schreef SureD1 het volgende:

[..]

Jazeker kan dat - mijn enige punt is dat er dan dus meer bewijs is.

Ik wil er niet aan dat dat de enkele combinatie lijst/verdwijning is. De lat voor het verdachte criterium ligt hoger.
Waar denk je dan aan?
Wellicht is er wel meer, maar ben benieuwd wat dat dan zou kunnen zijn.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 12:54:24 #271
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_181421976
quote:
3s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:50 schreef vosss het volgende:

[..]

De vraag is meer waarom de rechercheur die niet genoemd wordt het wel nodig vond om zijn collega Peters in te lichten over deze man waarvan reeds bekend was dat hij en pedo was en die zelf verklaard had een zedendelict begaan te hebben, maar het niet nodig achtte om deze pedo (nogmaals, in 2002 was bekend dat hij en pedo was en een zedenddelict begaan had, beide naar eigen zeggen) aan te merken als zijnde hier moet nog eens heel goed naar gekeken worden.
Die rechercheur heeft ook gewoon recht op privacy hè?
Of zitten we er op te wachten dat er een troep Loekies met brandende fakkels en hooivorken voor zijn deur staat om tekst en uitleg te eisen?
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 12:55:02 #272
186587 Byzantynixschii
... .. an odd duck .. ...
pi_181421994
quote:
7s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:53 schreef vosss het volgende:

[..]

In 2001 heeft Brech bekend tijdens verhoor dat hij viel op jonge jongetjes en ook dat hij een zedendelict begaan had.

Ik mag dan wel aannemen dat een jaar later dat wel bekend was bij die rechercheur.
Dat blijkt toch niet uit je artikel? Daar staat slechts dat hij dat verteld heeft aan die Peeters, niet dat hij dat tijdens een verhoor heeft verteld.
Op maandag 20 augustus 2018 16:30 schreef de_boswachter het volgende:
Je verwijt de ouders overmacht
pi_181422005
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:55 schreef Byzantynixschii het volgende:

[..]

Dat blijkt toch niet uit je artikel? Daar staat slechts dat hij dat verteld heeft aan die Peeters, niet dat hij dat tijdens een verhoor heeft verteld.
Op een terras zelfs.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 12:56:34 #274
292419 NoXia
Productiefoutje
pi_181422018
quote:
Ad kreeg bushcraftles van Jos Brech: Hij vertelde hoe hij maanden kon overleven in de natuur

Ad Versantvoort uit het Brabantse Son luisterde vorig jaar augustus in de Vogezen uren aandachtig naar de nu meest gezochte man van Nederland, Jos Brech. ,,Hij vertelde hoe hij maanden in de natuur zou kunnen overleven. Zonder opgemerkt te worden."

Brech doceerde die middag met de natuur rond het berghutje Old Crow als klaslokaal. ,,Hij vertelde hoe je blaadjes en bomen van elkaar kan onderscheiden. En over takken en eetbare paddenstoelen. Hij legde precies uit hoe het zat", herinnert Versantvoort zich. ,,Hij liet zien hoe ze water opvingen en zuiverden en hoe ze koffie maakten zonder gas. Brood en zo, dat was voor hem niet nodig. Een interessant verhaal."

Brech moet toen al weken hebben gevoeld dat de kans op de grote onthulling van zijn geheim dichterbij kwam. Twee maanden eerder had justitie immers al aangekondigd dat er een grootschalig dna-onderzoek zou komen om uit te zoeken wie Nicky Verstappen in 1998 om het leven had gebracht op de Brunssummerheide. Maar nee, Versantvoort had die dag niets van onrust bij de man bespeurd. ,,Wat er nu speelt, kon je toen echt niet aan 'm aflezen. Het was een rustige man."

Versantvoort ontmoette hem bij het chaletje van zijn neef Erik. De Sonnenaar reed die zomer zijn broer en diens vrouw naar hun Spartaans ingerichte chaletje Old Crow in de Franse Vogezen, ten westen van het plaatsje Sainte-Marie-aux-Mines om afscheid te nemen van Erik, die kankerpatiënt was en terminaal. Hij was fanatiek bushcrafter: hij vond het leuk om eigenhandig te kunnen overleven in en van de wilde natuur. Daarom wilde hij graag in zijn hutje sterven. Familieleden reisden in augustus vorig jaar naar Frankrijk om afscheid van hun zoon en neef te nemen.

Moeilijk te bereiken
Het hutje was volgens Versantvoort goed verstopt. ,,Het is hoog in de bergen. Heel moeilijk te bereiken. Je moet over een bospad met grote keien. Twee auto's kunnen elkaar daar niet passeren. En de laatste honderd meter moet je over boomstammen klimmen." Het hutje zelf is erg sober, geen keukentje of stromend water en slaapplek voor maximaal drie personen. Buiten staat een stellage om opgevangen water mee te koken, vertelt Versantvoort.

Omdat de rest van de familie zich vooral om de zieke bekommerde, bracht hij een paar uur door met Brech. Die kwam vaker langs en was inmiddels een goede kennis geworden van Erik. Hij zou later het hutje mede gaan beheren. De twee wandelden in de omgeving en de Sonnenaar hing aan de lippen van de natuurman.

Twee maanden na hun ontmoeting ging Brech weer naar het gebied in de Vogezen. Vrienden en familie zagen hem niet meer terug. De man naar wie politiediensten in meerdere landen nu uitkijken, liet sinds 19 februari niets meer van zich horen. Justitie vermoedt dat hij zich lange tijd heeft voorbereid op zijn verdwijning. Het heeft er alle schijn van dat hij nu in de Franse bergen in de praktijk brengt wat hij Versantvoort die zomerdag leerde: je verstoppen in het wild.
bron
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 12:57:29 #275
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_181422034
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:55 schreef Black_Baron het volgende:

[..]

Op een terras zelfs.
Brech heeft dat aan die Peters verteld op een terras.
Die Peters zat bij de politie en bij de scouting, en was door een collega gewezen op het feit dat Brech (door zijn zedenverleden met jonge jongens) niet geschikt was voor de scouting.

Peters was geen rechercheur in de zaak Verstappen, de collega die hem dat verteld had wel.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 12:57:39 #276
186587 Byzantynixschii
... .. an odd duck .. ...
pi_181422035
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:55 schreef Black_Baron het volgende:

[..]

Op een terras zelfs.
Ik heb het op een terras met een zonnetje en een drankje doorgaans over totaal andere dingen dan wanneer ik achter een bureautje zit met een 100watt gloeilamp op mijn hoofd en een plastic bekertje lauwe automatenkoffie voor me. :Y
Op maandag 20 augustus 2018 16:30 schreef de_boswachter het volgende:
Je verwijt de ouders overmacht
pi_181422062
quote:
7s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:40 schreef vosss het volgende:

[..]

Dat heeft Brech zelf bevestigd aan Frank Peters:

[..]

Confrontatie
Hoewel Peters Brech niet persoonlijk kende, belde hij hem direct op. Ze spraken af op een terras op het Pancratiusplein in Heerlen. Daar confronteerde Peters hem met de informatie. Brech bekende meteen dat hij inderdaad op jonge jongens viel, maar zijn best deed om te voorkomen dat hij in de fout ging. Wel biechtte hij op in het verleden een zedendelict te hebben begaan.
'Te ver gegaan'
"Uit zichzelf vertelde hij me dat hij een keer 'te ver' was gegaan toen hij aan het fietsen was met zijn fotocamera en twee jongens passeerde. Bij het fotograferen van de jongens op een bankje was hij 'te ver gegaan', zei hij. Wat hij daar precies mee bedoelde, weet ik niet", vertelde Peters.


Letterlijk gelezen vindt hij dat hij te ver is gegaan met het fotograferen van de jongens. Als dat de bekentenis was kun je daar niet zo heel veel mee.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 13:00:12 #278
186587 Byzantynixschii
... .. an odd duck .. ...
pi_181422074
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:57 schreef Leandra het volgende:

[..]

Brech heeft dat aan die Peters verteld op een terras.
Die Peters zat bij de politie en bij de scouting, en was door een collega gewezen op het feit dat Brech (door zijn zedenverleden met jonge jongens) niet geschikt was voor de scouting.

Peters was geen rechercheur in de zaak Verstappen, de collega die hem dat verteld had wel.
Precies dat. Dus dat Peeters dingen 'bekend' heeft is klaarblijkelijk niet in het onderzoek gedaan. Of dat weten we althans niet.

Je kunt je afvragen of die Peeters dat niet had moeten terugkoppelen indien hij dat niet heeft gedaan maar dat indiceert iig niet per se een fout van het onderzoeksteam.
Op maandag 20 augustus 2018 16:30 schreef de_boswachter het volgende:
Je verwijt de ouders overmacht
pi_181422088
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:57 schreef Leandra het volgende:

[..]

Brech heeft dat aan die Peters verteld op een terras.
Die Peters zat bij de politie en bij de scouting, en was door een collega gewezen op het feit dat Brech (door zijn zedenverleden met jonge jongens) niet geschikt was voor de scouting.

Peters was geen rechercheur in de zaak Verstappen, de collega die hem dat verteld had wel.
Dan is die Peters de pedo-connectie bij de politie waar Loeki het over had. Want scouting.

Zo. Ook weer opgelost. :P
Next. :+
pi_181422090
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:51 schreef Black_Baron het volgende:

[..]

Ja. En wetende dat ze zelfs nu nog iedere weigeraar 1 op 1 aflopen, en deze mijnheer opeens de benen nam, maakt hem inderdaad verdacht.
De man woonde in Frankrijk, leidde een onregelmatig leven en ging op vakantie. Niet heel erg verdacht vind ik.
pi_181422113
quote:
3s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:50 schreef vosss het volgende:

[..]

De vraag is meer waarom de rechercheur die niet genoemd wordt het wel nodig vond om zijn collega Peters in te lichten over deze man waarvan reeds bekend was dat hij en pedo was en die zelf verklaard had een zedendelict begaan te hebben, maar het niet nodig achtte om deze pedo (nogmaals, in 2002 was bekend dat hij en pedo was en een zedenddelict begaan had, beide naar eigen zeggen) aan te merken als zijnde hier moet nog eens heel goed naar gekeken worden.
Hij is toen in 2001 toch twee keer verhoord? Het is dus best mogelijk dat zijn pedo-achtergrond een van de redenen voor die verhoren was. Die verhoren hebben blijkbaar tot niks geleidt. Misschien had hij een goed verhaal dat de politie toendertijd niet kon ontkrachten, wie weet.

Zonder meer informatie, die wij als publiek niet hebben, is daar simpelweg niks over te zeggen.
Maar goed, de politie maar direct wegzetten als een stel incompetente idioten is natuurlijk een stuk makkelijker dan kritisch nadenken en wachten tot je alle informatie hebt.
pi_181422135
Ik wil dat rapport van de GGZ over Jos wel eens zien.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 13:04:16 #283
192592 SureD1
------------------------------
pi_181422138
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:53 schreef Black_Baron het volgende:

[..]

Waar denk je dan aan?
Wellicht is er wel meer, maar ben benieuwd wat dat dan zou kunnen zijn.
Dat weet ik niet maar ik ga nu even speculeren met een voorbeeld in de hoop duidelijk te maken wat ik bedoel:

Zoals woensdag verteld is er niet alleen een groot DNA onderzoek opgezet maar is er ook een nieuw (geheim) team gevormd om de hele zaak opnieuw door te spitten. Een third opion team zeg maar.

Stel nou dat dit team gesproken heeft (pure speculatie als voorbeeld) met een getuige die een belastende verklaring heeft afgelegd tav Brech. Bepaalde details van de verklaring worden door het team gechecked en blijken te kloppen. Hij wordt sowieso opgenomen in de lijst van mannen die direct om DNA worden gevraagd omdat hij als passant in het dossier stond. Bovendien ligt er de verklaring van 2001 waarin hij aangeeft een zedenverleden te hebben.

Afgesproken wordt om hem te benaderen als ieder ander. Hij geeft (letterlijk) niet thuis maar blijkt daar een afdoende verklaring voor, hij komt in maart DNA afstaan. Dan raakt hij vermist, vij het team gaan de bellen rinkelen, het wordt nu zeer belangrijk om zijn DNA te testen tegen het spoor want ze zouden wel eens beet kunnen hebben. Ze bestempelen Brech als verdachte (op basis van de verklaring, het dossier en zijn verdwijning) en stappen naar een rechter-commissaris om toestemming te verkrijgen voor opsporingshandelingen ten behoeve van onvrijwillige dna afname, huiszoeking inc. computer en wat dies meer zij. Materiaal wordt ingestuurd naar NFI en in juni, raak, beet.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 13:04:28 #284
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_181422141
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 13:00 schreef Byzantynixschii het volgende:

[..]

Precies dat. Dus dat Peeters dingen 'bekend' heeft is klaarblijkelijk niet in het onderzoek gedaan. Of dat weten we althans niet.

Je kunt je afvragen of die Peeters dat niet had moeten terugkoppelen indien hij dat niet heeft gedaan maar dat indiceert iig niet per se een fout van het onderzoeksteam.
Volgens mij was Peters door een collega uit het onderzoeksteam op de hoogte gesteld van het zedenverleden van Brech, en heeft hij daarom contact opgenomen met Brech om te zorgen dat Brech de scouting zou verlaten.

Dus het was destijds wel bekend bij de rechercheurs die de zaak onderzochten, en volgens mij heb ik zelfs ergens gelezen dat hij er zelf over begonnen was bij een van die getuigenverklaringen in 2001, maar dat hij behandeld zou zijn.

Daarbij is het dan vooral jammer dat Peters en zijn collega van het onderzoeksteam na het gesprek van Peters en Brech niet weer even besproken hebben was Brech op het terras verteld heeft.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_181422159
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:55 schreef Byzantynixschii het volgende:

[..]

Dat blijkt toch niet uit je artikel? Daar staat slechts dat hij dat verteld heeft aan die Peeters, niet dat hij dat tijdens een verhoor heeft verteld.
misschien de 2de link in mijn post eens aanklikken, want daar blijkt dat wel uit.
De oude oude layout was veel beter!!
vosss is de naam,
met dubbel s welteverstaan.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 13:05:37 #286
186587 Byzantynixschii
... .. an odd duck .. ...
pi_181422167
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 13:02 schreef Royyy het volgende:

Maar goed, de politie maar direct wegzetten als een stel incompetente idioten is natuurlijk een stuk makkelijker dan kritisch nadenken en wachten tot je alle informatie hebt.
Exactly.

En laten we wel wezen; de enige reden waarom hij uiteindelijk geïdentificeerd kon worden is omdat 20 jaar geleden een marechaussee zijn gegevens heeft opgeschreven.
Op maandag 20 augustus 2018 16:30 schreef de_boswachter het volgende:
Je verwijt de ouders overmacht
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 13:05:38 #287
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_181422168
quote:
99s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 13:01 schreef qajariaq het volgende:

[..]

De man woonde in Frankrijk, leidde een onregelmatig leven en ging op vakantie. Niet heel erg verdacht vind ik.
Hoezo woonde de man in Frankrijk?
Hij had zich recent just ingeschreven bij zijn zus.... ook toen dat verwantschapsonderzoek begon te spelen.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_181422207
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 13:05 schreef Byzantynixschii het volgende:

[..]

Exactly.

En laten we wel wezen; de enige reden waarom hij uiteindelijk geïdentificeerd kon worden is omdat 20 jaar geleden een marechaussee zijn gegevens heeft opgeschreven.
Ik denk dat ze anders ook wel bij hem waren uitgekomen, alleen had het dan (veel) langer geduurd.
pi_181422239
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 12:59 schreef Beathoven het volgende:

[..]

Confrontatie
Hoewel Peters Brech niet persoonlijk kende, belde hij hem direct op. Ze spraken af op een terras op het Pancratiusplein in Heerlen. Daar confronteerde Peters hem met de informatie. Brech bekende meteen dat hij inderdaad op jonge jongens viel, maar zijn best deed om te voorkomen dat hij in de fout ging. Wel biechtte hij op in het verleden een zedendelict te hebben begaan.
'Te ver gegaan'
"Uit zichzelf vertelde hij me dat hij een keer 'te ver' was gegaan toen hij aan het fietsen was met zijn fotocamera en twee jongens passeerde. Bij het fotograferen van de jongens op een bankje was hij 'te ver gegaan', zei hij. Wat hij daar precies mee bedoelde, weet ik niet", vertelde Peters.


Letterlijk gelezen vindt hij dat hij te ver is gegaan met het fotograferen van de jongens. Als dat de bekentenis was kun je daar niet zo heel veel mee.
uot mijn eerdere link blijkt dat brech het zelf aan de politie opgebiecht heeft. In 2001. Lezen jullie allemaal niet??
De oude oude layout was veel beter!!
vosss is de naam,
met dubbel s welteverstaan.
pi_181422278
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 13:05 schreef Leandra het volgende:

[..]

Hoezo woonde de man in Frankrijk?
Hij had zich recent just ingeschreven bij zijn zus.... ook toen dat verwantschapsonderzoek begon te spelen.
Beheerder van Old Crow, in de praktijk woonde hij dus in Frankrijk.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 13:11:34 #291
292419 NoXia
Productiefoutje
pi_181422297
RENVANDAAG twitterde op vrijdag 24-08-2018 om 13:08:02 Grote doorbraak in zaak Nicky Verstappen #8 - Op zoek naar Jos Brech https://t.co/7vLtYqNF3u reageer retweet
Nieuwe Fok! rechercheurs incoming in 3, 2, 1 ... *O*
pi_181422322
quote:
Jos Brech, de man die verdacht wordt van betrokkenheid bij de moord op Nikky Verstappen, heeft mogelijk op 23 mei 2018 nog ingelogd op een Duits internetforum over bushcraften.

Het gaat om de website bushcraft-deutschland.de. Daar plaatste Jos Brech, onder zijn nicknaam OakleafNL tot mei vorig jaar berichten. Op zijn profielpagina is te zien dat er op 23 mei 2018 nog is ingelogd.
https://www.rtlnieuws.nl/(...)-jos-brech-op-23-mei

Het is dus niet de politie en/of beheerder geweest die op zijn account heeft ingelogd
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 13:13:42 #293
186587 Byzantynixschii
... .. an odd duck .. ...
pi_181422342
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 13:04 schreef Leandra het volgende:

[..]

Volgens mij was Peters door een collega uit het onderzoeksteam op de hoogte gesteld van het zedenverleden van Brech, en heeft hij daarom contact opgenomen met Brech om te zorgen dat Brech de scouting zou verlaten.

Dus het was destijds wel bekend bij de rechercheurs die de zaak onderzochten, en volgens mij heb ik zelfs ergens gelezen dat hij er zelf over begonnen was bij een van die getuigenverklaringen in 2001, maar dat hij behandeld zou zijn.

Daarbij is het dan vooral jammer dat Peters en zijn collega van het onderzoeksteam na het gesprek van Peters en Brech niet weer even besproken hebben was Brech op het terras verteld heeft.
Wat bekend was bij het onderzoeksteam was dat hij betrokken was bij een ontucht zaak die is geseponeerd. De details van die zaak waren al niet meer terug te vinden.

Op basis daarvan heeft iemand van het team Peeters geïnformeerd. Aan Peeters heeft Brech een aantal dingen verteld. Deze dingen zijn of wel of niet teruggekoppeld, dat weten we niet.

Er zit een groot verschil tussen ontucht en moord. Er zit zelfs een flink verschil tussen ontucht en verkrachting. Het is nogal een stap om hem als verdachte aan te merken in zo'n geval, al helemaal als het gaat om iemand die nooit is veroordeeld voor wat dan ook.

Person of interest, niet meer niet minder. Hij had niet in de tussentijd uit die DNA onderzoek groep geschrapt moeten worden, vermoedelijk. Daar ligt een fout, denk ik, maar het is zeker niet voldoende om te zeggen dat het een totale fail is.

Waarschijnlijk is het feit dat hij toen geschrapt was een gevolg geweest van simpelweg het toepassen van criteria waar hij gewoon niet aan voldeed.
Op maandag 20 augustus 2018 16:30 schreef de_boswachter het volgende:
Je verwijt de ouders overmacht
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 13:13:58 #294
292419 NoXia
Productiefoutje
pi_181422348
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 13:12 schreef Jor_Dii het volgende:

[..]

https://www.rtlnieuws.nl/(...)-jos-brech-op-23-mei

Het is dus niet de politie en/of beheerder geweest die op zijn account heeft ingelogd
Lijkt me juist wel dat het de politie in samenwerking met de beheerder is ingelogd.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 13:14:04 #295
186587 Byzantynixschii
... .. an odd duck .. ...
pi_181422350
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 13:07 schreef Physsic het volgende:

[..]

Ik denk dat ze anders ook wel bij hem waren uitgekomen, alleen had het dan (veel) langer geduurd.
Hoe dan?
Op maandag 20 augustus 2018 16:30 schreef de_boswachter het volgende:
Je verwijt de ouders overmacht
pi_181422364
https://www.1limburg.nl/b(...)-op?context=topstory

Die link dus.

Dat er niets te vinden was omdat die zaak geseponeerd was is hartstikke mooi natuurlijk, maar je hebt een dood kind en een toevallige passant die zelf verklaard pedo te zijn. In 2001. In 2002 waarschuw je dan een collega die niet op de zaak zit over deze man, maar doet daar verder niets mee, zodat deze man zonder pardoes 8 jaar later geschrapt wordt van een DNA onderzoek.

Schiet mij maar lek, maar dat is gewoon debiel.
De oude oude layout was veel beter!!
vosss is de naam,
met dubbel s welteverstaan.
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 13:14:37 #297
186587 Byzantynixschii
... .. an odd duck .. ...
pi_181422366
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 13:08 schreef vosss het volgende:

[..]

uot mijn eerdere link blijkt dat brech het zelf aan de politie opgebiecht heeft. In 2001. Lezen jullie allemaal niet??
Ik heb alleen gelezen dat hij het aan Peeters heeft verteld.
Op maandag 20 augustus 2018 16:30 schreef de_boswachter het volgende:
Je verwijt de ouders overmacht
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 13:15:07 #298
186587 Byzantynixschii
... .. an odd duck .. ...
pi_181422375
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 13:12 schreef Jor_Dii het volgende:

[..]

https://www.rtlnieuws.nl/(...)-jos-brech-op-23-mei

Het is dus niet de politie en/of beheerder geweest die op zijn account heeft ingelogd
Erik van 't Padje was dat.
Op maandag 20 augustus 2018 16:30 schreef de_boswachter het volgende:
Je verwijt de ouders overmacht
pi_181422377
quote:
14s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 13:13 schreef NoXia het volgende:

[..]

Lijkt me juist wel dat het de politie in samenwerking met de beheerder is ingelogd.
Dat zou er dan wel bij hebben gestaan als de politie hier mee bekend zou zijn.
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
  vrijdag 24 augustus 2018 @ 13:15:16 #300
292419 NoXia
Productiefoutje
pi_181422380
En Peeters heeft dit doorgespeeld naar de politie.
pi_181422385
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2018 13:12 schreef Jor_Dii het volgende:

[..]

https://www.rtlnieuws.nl/(...)-jos-brech-op-23-mei

Het is dus niet de politie en/of beheerder geweest die op zijn account heeft ingelogd
Net als bij fok hoef je maar een keer een pc aan te zetten en je logt automatisch in. Het kan dus heel goed dat familie of vrienden zijn pc hebben opgestart om eens rond te kijken naar aanwijzingen.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')