Vind je de toon hier niet een beetje overdreven? Ja, GroenLinks is links. So what? Wordt er zelf spontaan links van als ik al die zure reacties lees.quote:Op dinsdag 6 september 2016 21:52 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Geregeerd*
Hoeveel mensen in je linkse vriendenkring schuimbekken bij de PVV?
Dat vangnet is er, het hoeft van mij alleen geen comfortabele hangmat te worden.quote:Op dinsdag 6 september 2016 22:00 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Maar wat als ooit de tijd komt dat jijzelf misschien hulp nodig hebt? Ik weet niet wat je doet, maar stel je werkt je hele leven en het gaat een keer financieel helemaal mis, dan is het toch nog een fijne gedachte dat er een goed vangnet is? In de VS bijvoorbeeld loop je kans dat je ergens onder een brug kunt gaan slapen.
En altijd dat gedoe "Je had maar beter je best moeten doen op school". Er zijn zat mensen die niet de capaciteiten hebben om een hbo/vwo studie te doen. Of ze kunnen dingen in hun leven meemaken waardoor ze niet optimaal kunnen functioneren.
Je weet toch dat op Fok! iedereen (op een paar na) een enorm inkomen heeft en een vermogen op de bank heeft staan, dan word je niet vrolijk van deze plannen. Ik ben maar een arme sloeber en vind de pannen wel goed.quote:Op dinsdag 6 september 2016 22:02 schreef skrn het volgende:
[..]
Vind je de toon hier niet een beetje overdreven? Ja, GroenLinks is links. So what? Wordt er zelf spontaan links van als ik al die zure reacties lees.
Onzin, ik kan het makkelijk betalen maar ik laat het ze niet houden.quote:Op dinsdag 6 september 2016 21:11 schreef TheThirdMark het volgende:
[..]
Hoe moet je het anders verwoorden? Je krijgt geld om iets te kunnen betalen dat je eigenlijk niet kan betalen.
Punt is dat er nog massaal gedacht wordt dat onze sociale voorzieningen tegenwoordig nog een hangmat zijn, terwijl onze sociale voorzieningen al 20 jaar of langer worden versoberd. Maar nog is het voor velen niet genoeg.quote:Op dinsdag 6 september 2016 22:03 schreef Grems het volgende:
[..]
Dat vangnet is er, het hoeft van mij alleen geen comfortabele hangmat te worden.
Men wordt voorzien in de basis, dat is voldoende. Sterker nog, meer is onwenselijk. Niet alleen vanuit de mensen die het moeten betalen maar voor de maatschappij als geheel.
Daarom zeg ik ook dat het dat niet moet worden.quote:Op dinsdag 6 september 2016 22:06 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Punt is dat er nog massaal gedacht wordt dat onze sociale voorzieningen tegenwoordig nog een hangmat zijn, terwijl onze sociale voorzieningen al 20 jaar of langer worden versoberd. Maar nog is het voor velen niet genoeg.
Sommigen denken dat het nog 1990 is ofzo, maar ons sociale stelsel is allang niet meer zo vrijblijvend als het vroeger was. Dat is natuurlijk ook maar goed ook, maar de stigmatisering die veel mensen aan de onderkant van de samenleving ten deel valt hebben velen niet verdiend.
Dat vind ik een harteloos standpunt.quote:Op dinsdag 6 september 2016 22:09 schreef Grems het volgende:
[..]
Daarom zeg ik ook dat het dat niet moet worden.
Als je meer wilt dan de basis ga je maar iets doen waar de maatschappij op zit te wachten. Ja ja er zijn mensen die dit absoluut niet kunnen, jammer dan, het feit dat je adem kunt halen geeft je geen recht op de vruchten van andermans arbeid.
Nee, want ik was al jarenlang nog veel ergere topics aan het lezen over de PVV en nu heb ik zelfs mijn haar geblondeerd.quote:Op dinsdag 6 september 2016 22:02 schreef skrn het volgende:
[..]
Vind je de toon hier niet een beetje overdreven? Ja, GroenLinks is links. So what? Wordt er zelf spontaan links van als ik al die zure reacties lees.
Als je niet je gehele inkomen uitgeeft wordt het een erfenis waar je nog veel meer belasting over betaald.quote:Op dinsdag 6 september 2016 22:01 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Niemand besteed 20% van zijn of haar gehele inkomen aan BTW en accijnzen natuurlijk, want dat zou inhouden dat het gehele inkomen wordt uitgegeven en geconsumeerd. daarom is 10% ook onwaarschijnlijk.
Mijn geld spenderen kan ik heel goed zelf, daar heb ik geen bijstandsgerechtigden voor nodig.quote:Op dinsdag 6 september 2016 22:13 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Dat vind ik een harteloos standpunt.
Maar bovendien ook vanuit het eigen belang niet slim. Want hoewel jij het schijnbaar niet direct zelf inziet is het wel degelijk ook in jouw eigen belang dat mensen die het minder goed hebben getroffen nog goed kunnen blijven functioneren in onze maatschappij. Daar heb jij indirect ook profijt van omdat deze mensen dan toch nog meer kunnen bijdragen in de samenleving, als consument, of meer uit het leven kunnen halen.
Daarnaast moet je nooit denken dat een ongeluk, pech of ziekte jou niet kan overkomen en jou een zelfde lot overkomt. Wat niemand hoopt uiteraard.
Waarom begin je nu over die extreem-rechtse partij?quote:Op dinsdag 6 september 2016 22:14 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Nee, want ik was al jarenlang nog veel ergere topics aan het lezen over de PVV en nu heb ik zelfs mijn haar geblondeerd.
Dat doen ze nu al. Waarom moet er nog meer afgedragen worden? En waarom mensen die spaargeld hebben zwaarder belasten, en ze zo straffen voor een financieel gezonde huishouding?quote:Op dinsdag 6 september 2016 21:50 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Doe niet zo debiel ajb.
Belasting is gewoon een normale vorm van contributie voor de voorzieningen waar jij als burger van dit land profijt van hebt. Of wil je liever leven als freerider en wel profiteren maar niet betalen voor het profijt van goede zorg, goed onderwijs, goede infrastructuur, en een veilig en stabiel leefklimaat?
Hoe meer je verdient hoe groter je profijt is van de voorzieningen in dit land. Dus niet meer dan terecht dat mensen met een hoger inkomen iets meer af / bijdragen aan de staatskas in het landsbelang (en hun eigen belang).
Afgunst. Socialisme samengevat in één woord.quote:Op dinsdag 6 september 2016 22:20 schreef JeSuisDroppie het volgende:
[..]
Dat doen ze nu al. Waarom moet er nog meer afgedragen worden? En waarom mensen die spaargeld hebben zwaarder belasten, en ze zo straffen voor een financieel gezonde huishouding?
Welnee, dat is jouw eigen bekrompenheid waardoor je je niet kunt voorstellen dat mensen andere afwegingen hebben dan afgunst of egoïsme.quote:Op dinsdag 6 september 2016 22:23 schreef Grems het volgende:
[..]
Afgunst. Socialisme samengevat in één woord.
Ik zou het nog kunnen begrijpen als men corporaties met verhoging van winstbelasting wil gebruiken om dit soort zaken te bekostigen, maar dit soort fratsen vind ik maar raar.quote:Op dinsdag 6 september 2016 22:23 schreef Grems het volgende:
[..]
Afgunst. Socialisme samengevat in één woord.
Omdat je nu al 2 posts op rij de logica gebruikt dat je spontaan in een aanhanger bent veranderd omdat andere mensen gemene dingen schrijven. Over de PVV zeggen ze nog veel gemenere dingen, dus waarom ben je geen Geert fan? Het is niet zo moeilijk hoor.quote:Op dinsdag 6 september 2016 22:18 schreef skrn het volgende:
[..]
Waarom begin je nu over die extreem-rechtse partij?
Het gaat hier over GroenLinks.
Omdat de hogere inkomens niet zo zwaar belast worden als zovaak wordt beweerd.quote:Op dinsdag 6 september 2016 22:20 schreef JeSuisDroppie het volgende:
[..]
Dat doen ze nu al. Waarom moet er nog meer afgedragen worden? En waarom mensen die spaargeld hebben zwaarder belasten, en ze zo straffen voor een financieel gezonde huishouding?
En we betalen nog steeds belasting om het socialistische feest van de jaren 70 te financieren.quote:Op dinsdag 6 september 2016 22:32 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Omdat de hogere inkomens niet zo zwaar belast worden als zovaak wordt beweerd.
De afgelopen 20 jaar zijn hogere inkomens alleen maar minder belasting gaan betalen, daar waar een verschuiving heeft plaatsgevonden naar lagere inkomens die juist meer belasting zijn gaan betalen de afgelopen 20 jaar.
Dat mag wat mij betreft best terug naar de oude verhoudingen van voor die verschuivingen.
De overheidsfinancien moeten toch betaald worden, en het lijkt me handig dat te halen waar mensen het beter kunnen missen.
Zonder hierin verder te willen doorschieten overigens. Maar op een oliecrisis na floreerde de economie in de jaren 70 bijvoorbeeld ongekend, en toen lag de belasting toch echt een stukje hoger dan nu.
Nee, dat is een fabeltje. De kabinetten daarna hebben als ik het goed heb de hoogste staatsschuld gegenereerd.quote:Op dinsdag 6 september 2016 22:34 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
En we betalen nog steeds belasting om het socialistische feest van de jaren 70 te financieren.
Omdat ik alleen maar linkse vrienden heb.quote:Op dinsdag 6 september 2016 22:32 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Omdat je nu al 2 posts op rij de logica gebruikt dat je spontaan in een aanhanger bent veranderd omdat andere mensen gemene dingen schrijven. Over de PVV zeggen ze nog veel gemenere dingen, dus waarom ben je geen Geert fan? Het is niet zo moeilijk hoor.
Altijd leuk dat ze er niet bij vermelden wat ze zien als lage en middeninkomens.quote:Op dinsdag 6 september 2016 21:37 schreef ijs_beer het volgende:
Om even een wat breder beeld te geven dan die telegraaf schreeuwerij:
hoofdpunten programma:
- Alle kolencentrales en de kerncentrale in Borssele dicht
- Sluiten bio-industrie Hypotheekrenteaftrek verdwijnt
- SNS blijft in staatshanden
- Nederland wordt een republiek, de Eerste Kamer verdwijnt
- Het eigen risico in zorgverzekering afgeschaft
- Belasting op vermogen op basis van behaald rendement
- Tweejarige brugklassen
- Doorstroomrecht in het onderwijs: mbo-diploma geeft bijvoorbeeld recht op toegang hbo, vmbo-t op havo
- Lonen omhoog, belasting omlaag voor lage en middeninkomens
- Specialisten in loondienst
- Bedrijven moeten quotum gehandicapten aannemen
- Legalisering softdrugs
- Jonge ouders opgeteld een halfjaar verlof
- Kinderopvang voor alle kinderen van zes maanden tot 4 jaar
http://www.volkskrant.nl/(...)n-economie~a4371592/
De belastingdruk in Nederland, en elk ander land in de EU, is nog steeds links van de curve.quote:Op dinsdag 6 september 2016 22:47 schreef Homey het volgende:
Die Klaver is zo dom dat hij de Laffer curve niet snapt. Als je de belastingen nog verder omhoog gooit, dalen juist de inkomsten. Klinkt gek, maar is wel zo. Google maar op Laffer curve.
Ga er maar vanuit dat modaal als middeninkomen gezien wordt. Dat is nu zo'n 2000 euro netto p/m. Alles daarboven is grootverdiener...quote:Op dinsdag 6 september 2016 22:59 schreef Arthur_Spooner het volgende:
[..]
Altijd leuk dat ze er niet bij vermelden wat ze zien als lage en middeninkomens.
Blijf van mijn vlees af.quote:Op dinsdag 6 september 2016 23:12 schreef Ixnay het volgende:
Als ik niet al links was, werd ik dat wel spontaan van dat rijke decadente volk "blijf van mijn geld af" zegt. Vertel mij eens maar eens waarom jij vindt dat jij er recht op hebt. Dit systeem is gemaakt voor mensen met geld. Talent en hard werken zijn helemaal niets meer waard door dat rendement dat zij opstrijken op hun vermogen.
Daarnaast:
- Dode dieren eten, wat iedereen normaal vindt, is vies en ziek en moet zwaar belast of verboden worden.
- Hypotheken zijn schulden en schulden moet je niet aanmoedigen.
- Een Koning is iets middeleeuws en bovendien pure discriminatie op basis van afkomst. Het past niet bij een moderne democratie.
- Alle energie had al lang duurzaam moeten zijn. De reden dat we nog vuile energie hebben komt door belanghebbenden zoals Beatrix met haar Shell aandelen.
- De banken en vrijwel alles in de gehele financiële sector is hardleers en tegen hun eindeloze hebzucht is helemaal niks opgewassen. Bonussen extra zwaar belasten.
- Belasting over de laagste schijven omlaag. Dit geld gaat dan hoofdzakelijk naar mensen die het ook echt de economie inpompen en dat is uiteindelijk voor iedereen goed ook de ondernemers.
- Meer goedkope sociale woningen bouwen. Hier is vraag naar.
- Softdrugs is bij normaal gebruik minder gevaarlijk dan alcohol. Gewoon legaal dus.
- Als je geen kind wil en toch zwanger bent geworden dan is dat al vervelend genoeg voor de vrouw in kwestie. Zij beslist of het kind geboren wordt, het is haar lichaam.
- Iedereen in een modern land heeft recht op zorg. Maak dit dan ook volledig los uit de profitsector en richt je op kwaliteit.
- Alle dieren hebben net als mensen het recht op buiten- en beweegruimte en een waardig bestaan.
- Iemand die dood wil moet je dood kunnen laten gaan en niet langer dwingen om in leven te blijven.
-In een ontwikkeld land hoort geen armoede te zijn, sinds de kabinetten Rutte komen er steeds meer armen en ook meer rijken, dit moet stoppen.
- Landen die homo's niet accepteren zijn achterlijk en moet Nederland in samenwerking met de andere ontwikkelde landen volledig boycotten.
- Nederland kan niet zonder Europa. Alles dat ons machtig en sterk heeft gemaakt hebben we te danken aan onze strategische ligging. Dit moeten we niet loslaten.
Dat vind ik wel een terecht punt.quote:Op dinsdag 6 september 2016 22:59 schreef Arthur_Spooner het volgende:
[..]
Altijd leuk dat ze er niet bij vermelden wat ze zien als lage en middeninkomens.
Doe ik ook.quote:Op dinsdag 6 september 2016 23:16 schreef Ixnay het volgende:
[..]
Blijf jij maar van andermans vlees af.
Ik snap je punten maar veel dingen hebben voor de hand liggende perverse effecten.quote:Op dinsdag 6 september 2016 23:12 schreef Ixnay het volgende:
Als ik niet al links was, werd ik dat wel spontaan van dat rijke decadente volk "blijf van mijn geld af" zegt. Vertel mij eens maar eens waarom jij vindt dat jij er recht op hebt. Dit systeem is gemaakt voor mensen met geld. Talent en hard werken zijn helemaal niets meer waard door dat rendement dat zij opstrijken op hun vermogen.
Daarnaast:
- Dode dieren eten, wat iedereen normaal vindt, is vies en ziek en moet zwaar belast of verboden worden.
- Hypotheken zijn schulden en schulden moet je niet aanmoedigen.
- Een Koning is iets middeleeuws en bovendien pure discriminatie op basis van afkomst. Het past niet bij een moderne democratie.
- Alle energie had al lang duurzaam moeten zijn. De reden dat we nog vuile energie hebben komt door belanghebbenden zoals Beatrix met haar Shell aandelen.
- De banken en vrijwel alles in de gehele financiële sector is hardleers en tegen hun eindeloze hebzucht is helemaal niks opgewassen. Bonussen extra zwaar belasten.
- Belasting over de laagste schijven omlaag. Dit geld gaat dan hoofdzakelijk naar mensen die het ook echt de economie inpompen en dat is uiteindelijk voor iedereen goed ook de ondernemers.
- Meer goedkope sociale woningen bouwen. Hier is vraag naar.
- Softdrugs is bij normaal gebruik minder gevaarlijk dan alcohol. Gewoon legaal dus.
- Als je geen kind wil en toch zwanger bent geworden dan is dat al vervelend genoeg voor de vrouw in kwestie. Zij beslist of het kind geboren wordt, het is haar lichaam.
- Iedereen in een modern land heeft recht op zorg. Maak dit dan ook volledig los uit de profitsector en richt je op kwaliteit.
- Alle dieren hebben net als mensen het recht op buiten- en beweegruimte en een waardig bestaan.
- Iemand die dood wil moet je dood kunnen laten gaan en niet langer dwingen om in leven te blijven.
-In een ontwikkeld land hoort geen armoede te zijn, sinds de kabinetten Rutte komen er steeds meer armen en ook meer rijken, dit moet stoppen.
- Landen die homo's niet accepteren zijn achterlijk en Nederland moet deze landen in samenwerking met de andere ontwikkelde landen volledig boycotten.
- Nederland kan niet zonder Europa. Alles dat ons machtig en sterk heeft gemaakt hebben we te danken aan onze strategische ligging. Dit moeten we niet loslaten.
Omdat ik er hard voor heb gewerkt natuurlijk.quote:Op dinsdag 6 september 2016 23:12 schreef Ixnay het volgende:
Als ik niet al links was, werd ik dat wel spontaan van dat rijke decadente volk "blijf van mijn geld af" zegt. Vertel mij eens maar eens waarom jij vindt dat jij er recht op hebt.
Ik ben het compleet eens met: "Dit systeem is gemaakt voor mensen met geld".quote:Op dinsdag 6 september 2016 23:12 schreef Ixnay het volgende:
Dit systeem is gemaakt voor mensen met geld. Talent en hard werken zijn helemaal niets meer waard door dat rendement dat zij opstrijken op hun vermogen.
Omdat ik ervoor gewerkt heb.quote:Op dinsdag 6 september 2016 23:12 schreef Ixnay het volgende:
Als ik niet al links was, werd ik dat wel spontaan van dat rijke decadente volk "blijf van mijn geld af" zegt. Vertel mij eens maar eens waarom jij vindt dat jij er recht op hebt. Dit systeem is gemaakt voor mensen met geld. Talent en hard werken zijn helemaal niets meer waard door dat rendement dat zij opstrijken op hun vermogen.
Daarnaast:
- Dode dieren eten, wat iedereen normaal vindt, is vies en ziek en moet zwaar belast of verboden worden.
- Hypotheken zijn schulden en schulden moet je niet aanmoedigen.
- Een Koning is iets middeleeuws en bovendien pure discriminatie op basis van afkomst. Het past niet bij een moderne democratie.
- Alle energie had al lang duurzaam moeten zijn. De reden dat we nog vuile energie hebben komt door belanghebbenden zoals Beatrix met haar Shell aandelen.
- De banken en vrijwel alles in de gehele financiële sector is hardleers en tegen hun eindeloze hebzucht is helemaal niks opgewassen. Bonussen extra zwaar belasten.
- Belasting over de laagste schijven omlaag. Dit geld gaat dan hoofdzakelijk naar mensen die het ook echt de economie inpompen en dat is uiteindelijk voor iedereen goed ook de ondernemers.
- Meer goedkope sociale woningen bouwen. Hier is vraag naar.
- Softdrugs is bij normaal gebruik minder gevaarlijk dan alcohol. Gewoon legaal dus.
- Als je geen kind wil en toch zwanger bent geworden dan is dat al vervelend genoeg voor de vrouw in kwestie. Zij beslist of het kind geboren wordt, het is haar lichaam.
- Iedereen in een modern land heeft recht op zorg. Maak dit dan ook volledig los uit de profitsector en richt je op kwaliteit.
- Alle dieren hebben net als mensen het recht op buiten- en beweegruimte en een waardig bestaan.
- Iemand die dood wil moet je dood kunnen laten gaan en niet langer dwingen om in leven te blijven.
-In een ontwikkeld land hoort geen armoede te zijn, sinds de kabinetten Rutte komen er steeds meer armen en ook meer rijken, dit moet stoppen.
- Landen die homo's niet accepteren zijn achterlijk en Nederland moet deze landen in samenwerking met de andere ontwikkelde landen volledig boycotten.
- Nederland kan niet zonder Europa. Alles dat ons machtig en sterk heeft gemaakt hebben we te danken aan onze strategische ligging. Dit moeten we niet loslaten.
Meneer A komt uit een arm gezin, maar was leergierig genoeg om het vwo te halen en naar de universiteit te gaan. Daar haalt hij z'n master in een prima richting, waarna hij een goedbetaalde baan krijgt aangeboden waarvoor hij wel hard moet werken. 50 uur is eerder regel dan uitzondering.quote:Op dinsdag 6 september 2016 23:12 schreef Ixnay het volgende:
Als ik niet al links was, werd ik dat wel spontaan van dat rijke decadente volk "blijf van mijn geld af" zegt. Vertel mij eens maar eens waarom jij vindt dat jij er recht op hebt.
quote:GroenLinks-leider Klaver heeft een lange campagne van zijn partij aangekondigd. Tijdens de presentatie van zijn verkiezingsprogramma in de Melkweg in Amsterdam zei hij dat hij een beweging wil bouwen en dat je dan op tijd moet beginnen.
Tijdens de campagne wil hij "apptivisten" inzetten; mensen die via sociale media een ander geluid laten horen en hoop inzetten tegen de angst die met name de PVV en VVD volgens hem zaaien.
"Als Rutte hebzucht stimuleert, vertrouwen wij op empathie. Als Wilders verdeeldheid zaait, gaan wij samenwerken. Als zij vrees aanwakkeren, dan vertrouwen wij op hoop", aldus Klaver. "Rutte en Wilders, dat zijn de vijanden", vindt de GroenLinks-leider.
Alternatief
Volgens hem willen te veel politici, onder wie premier Rutte, ons ook doen geloven dat er geen alternatief is voor bezuinigingen en meer marktwerking. Hij voelt er daarom niet voor met de VVD te gaan regeren. "Ik ga alles op alles zetten om met centrumlinks te gaan regeren. Dat is de betere keuze voor Nederland", aldus Klaver.
Klaver zei verder dat er na dertig jaar gebroken moet worden met het "economisme", de neiging om de economie boven alles te stellen. Volgens hem wordt er al dertig jaar bezuinigd en gekort op sociale uitkeringen met het argument dat dat nu eenmaal nodig is voor de economie.
"Al dertig jaar horen we dat het niet anders kan. Dat klopt niet, het deugt niet en dat mogen we niet meer accepteren", zei Klaver.
Volgens Klaver wordt in de Tweede Kamer altijd naar dezelfde oplossingen gezocht: meer markt, minder overheid, meer groei. Hij zegt dat dit de oorzaak is van toenemende ongelijkheid en afnemende gemeenschapszin. Klaver wil daarmee breken.
“We stoppen het economisme waarin het belang van Nederlandse bedrijven voorrang krijgt op het welzijn van mensen", zei de GroenLinks-leider. Volgens het programma van GroenLinks moet er een Pikettybelasting komen: vermogens moeten zwaarder worden belast.
De Franse econoom Thomas Piketty, auteur van het veel besproken boek Kapitaal in de 21ste eeuw, bezocht in 2014 op initiatief van Klaver de Tweede Kamer.
Piketty stelt dat de ongelijkheid in de samenleving toeneemt doordat vermogens harder groeien dan inkomens. Hij pleit voor een progressieve belasting op kapitaal. Vermogens moeten zwaarder worden belast naarmate ze groter worden. Tegenstanders noemen de plannen van Piketty diefstal.
Gratis
GroenLinks wil verder gratis kinderopvang voor alle kinderen vanaf 3 maanden en gratis toegang tot bijles. “Zo kunnen alle kinderen hun talenten ontwikkelen, het beste uit zichzelf halen”, aldus Klaver.
Gisteren werd al bekend dat GroenLinks, net als de SP en de PVV, af wil van het eigen risico in de zorg.
http://nos.nl/artikel/213(...)met-apptivisten.html
Misschien is Ixnay wel meneer B.quote:Op dinsdag 6 september 2016 23:34 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Meneer A komt uit een arm gezin, maar was leergierig genoeg om het vwo te halen en naar de universiteit te gaan. Daar haalt hij z'n master in een prima richting, waarna hij een goedbetaalde baan krijgt aangeboden waarvoor hij wel hard moet werken. 50 uur is eerder regel dan uitzondering.
Meneer B kon school geen fluit schelen, hij heeft nooit de middelbare school afgemaakt en is zijn baan kwijtgeraakt doordat hij simpelweg met de pet ernaar gooide. Hij woont in een klein huurhuis, maar heeft zijn zaakjes prima op orde (laten we even eerlijk wezen: dat is een geweldige zeldzaamheid voor dit type persoon) en kan ondanks een uitkering prima rondkomen.
Jij zegt feitelijk: meneer A kan de tyfus krijgen omdat meneer B best wat groter mag wonen.
Zou me niks verbazenquote:Op dinsdag 6 september 2016 23:36 schreef Yasmin23 het volgende:
[..]
Misschien is Ixnay wel meneer B.
Heb geen idee.quote:Op dinsdag 6 september 2016 23:39 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Zou me niks verbazen
Ze zeggen wel eens dat rechts-stemmers egoïstisch zijn. Ik begin langzaam het gevoel te krijgen dat het eerder andersom is.
Socialisten zien twee mensen in een kamer zitten, eentje met 5 euro en eentje met 1 euro. De automatische aanname is dat de persoon met 5 euro een grijpgrage crimineel is en dat de persoon met 1 euro een slachtoffer is ( waarschijnlijk van de persoon met 5 euro ) en bij gratie van zijn geboorte recht heeft op minsten 2 euro van de persoon met 5 euro.quote:Op dinsdag 6 september 2016 23:34 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Meneer A komt uit een arm gezin, maar was leergierig genoeg om het vwo te halen en naar de universiteit te gaan. Daar haalt hij z'n master in een prima richting, waarna hij een goedbetaalde baan krijgt aangeboden waarvoor hij wel hard moet werken. 50 uur is eerder regel dan uitzondering.
Meneer B kon school geen fluit schelen, hij heeft nooit de middelbare school afgemaakt en is zijn baan kwijtgeraakt doordat hij simpelweg met de pet ernaar gooide. Hij woont in een klein huurhuis, maar heeft zijn zaakjes prima op orde (laten we even eerlijk wezen: dat is een geweldige zeldzaamheid voor dit type persoon) en kan ondanks een uitkering prima rondkomen.
Meneer C identiek aan B, maar woont boven zijn stand, heeft een prima auto en heeft de grootste moeite om rond te komen.
Jij zegt feitelijk: meneer A kan de tyfus krijgen omdat meneer B best wat groter mag wonen en meneer C moet gewoon rond kunnen komen.
Er zijn veel mensen die denken dat de bovenlaag van de samenleving de hele dag met de beentjes op het bureau op werk zitten terwijl het geld met bakken tegelijk binnen komt. Tja, daar komt afgunst van.quote:Op dinsdag 6 september 2016 23:41 schreef Yasmin23 het volgende:
[..]
Heb geen idee.
Enige reden waarom ik kan bedenken waarom iemand zo iets zou zeggen is als die dus een arme sloeber is en met afgunst naar mensen kijkt die wel geld hebben. Of het is iemand uit een rijke familie die nog nooit heeft moeten werken.
Nja das nogal naïef :pquote:Op dinsdag 6 september 2016 23:44 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Er zijn veel mensen die denken dat de bovenlaag van de samenleving de hele dag met de beentjes op het bureau op werk zitten terwijl het geld met bakken tegelijk binnen komt. Tja, daar komt afgunst van.
Maar zelden zijn situaties in de samenleving echter dusdanig simplistisch en ongenuanceerd.quote:Op dinsdag 6 september 2016 23:34 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Meneer A komt uit een arm gezin, maar was leergierig genoeg om het vwo te halen en naar de universiteit te gaan. Daar haalt hij z'n master in een prima richting, waarna hij een goedbetaalde baan krijgt aangeboden waarvoor hij wel hard moet werken. 50 uur is eerder regel dan uitzondering.
Meneer B kon school geen fluit schelen, hij heeft nooit de middelbare school afgemaakt en is zijn baan kwijtgeraakt doordat hij simpelweg met de pet ernaar gooide. Hij woont in een klein huurhuis, maar heeft zijn zaakjes prima op orde (laten we even eerlijk wezen: dat is een geweldige zeldzaamheid voor dit type persoon) en kan ondanks een uitkering prima rondkomen.
Meneer C identiek aan B, maar woont boven zijn stand, heeft een prima auto en heeft de grootste moeite om rond te komen.
Jij zegt feitelijk: meneer A kan de tyfus krijgen omdat meneer B best wat groter mag wonen en meneer C moet gewoon rond kunnen komen.
Dat is kortzichtig 'eigen belang' denken. Alsof iedereen puur stemt op basis van zijn of haar vermeende eigen belang. Dat vind ik een domme gedachte.quote:Op dinsdag 6 september 2016 23:45 schreef Yasmin23 het volgende:
[..]
Nja das nogal naïef :p
Maar ik denk dat alleen mensen die er profijt van gaan hebben als het geld van de wat rijkere wordt afgepakt hier voor zijn.
Dit is behoorlijk simplistisch.quote:Op dinsdag 6 september 2016 23:34 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Meneer A komt uit een arm gezin, maar was leergierig genoeg om het vwo te halen en naar de universiteit te gaan. Daar haalt hij z'n master in een prima richting, waarna hij een goedbetaalde baan krijgt aangeboden waarvoor hij wel hard moet werken. 50 uur is eerder regel dan uitzondering.
Meneer B kon school geen fluit schelen, hij heeft nooit de middelbare school afgemaakt en is zijn baan kwijtgeraakt doordat hij simpelweg met de pet ernaar gooide. Hij woont in een klein huurhuis, maar heeft zijn zaakjes prima op orde (laten we even eerlijk wezen: dat is een geweldige zeldzaamheid voor dit type persoon) en kan ondanks een uitkering prima rondkomen.
Meneer C identiek aan B, maar woont boven zijn stand, heeft een prima auto en heeft de grootste moeite om rond te komen.
Jij zegt feitelijk: meneer A kan de tyfus krijgen omdat meneer B best wat groter mag wonen en meneer C moet gewoon rond kunnen komen.
Veel bullshit, weinig onderbouwing.quote:Op dinsdag 6 september 2016 23:46 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Maar zelden zijn situaties in de samenleving echter dusdanig simplistisch en ongenuanceerd.
De waarheid ligt in de praktijk vaak vele malen gecompliceerder en genuanceerder.
Geloof dat de meeste mensen wel stemmen op dingen waarvan zij profijt zullen hebben tochquote:Op dinsdag 6 september 2016 23:48 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Dat is kortzichtig 'eigen belang' denken. Alsof iedereen puur stemt op basis van zijn of haar vermeende eigen belang. Dat vind ik een domme gedachte.
Sowieso omdat je nooit 100% zeker kunt zijn wat stemmen in je eigen belang inhoudt (omdat je morgen de loterij kunt winnen bijvoorbeeld, of een dwarslaesie kunt oplopen bijvoorbeeld en je eigen belang er opeens totaal anders uitziet).
Dat valt enorm mee. Met chronisch boven je stand leven en/of lamzakken die er geen zin in hebben heb je een zeer groot deel gevat.quote:Op dinsdag 6 september 2016 23:46 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Maar zelden zijn situaties in de samenleving echter dusdanig simplistisch en ongenuanceerd.
De waarheid ligt in de praktijk vaak vele malen gecompliceerder en genuanceerder.
Vanuit jouw kant inderdaad.quote:Op dinsdag 6 september 2016 23:49 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Veel bullshit, weinig onderbouwing.
Nee, dat is slechts een kleine minderheid. Verder zijn veel oordelen gebaseerd op snelle oordelen van buitenaf zonder zich in situaties te hebben verdiept.quote:Op dinsdag 6 september 2016 23:50 schreef Grems het volgende:
[..]
Dat valt enorm mee. Met chronisch boven je stand leven en/of lamzakken die er geen zin in hebben heb je een zeer groot deel gevat.
Je voelt je volgens mij aangesproken. Leuk.quote:Op dinsdag 6 september 2016 23:51 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Vanuit jouw kant inderdaad.
Je reactie is niet erg inhoudelijk.
Het is een feit dat het leven van alledag vele malen genuanceerder en gecompliceerder ligt dan je in jouw simplistische voorbeeldjes laat zien.
Of je hebt totaal geen levenservaring en wijsheid natuurlijk, dat kan ook.
Wat zij denken waarvan ze profijt van zullen hebben inderdaad.quote:Op dinsdag 6 september 2016 23:49 schreef Yasmin23 het volgende:
[..]
Geloof dat de meeste mensen wel stemmen op dingen waarvan zij profijt zullen hebben toch
Ook al zou het niet zo zijn alsnog maakt dat mensen die het beter doen niet verplicht om er dan voor te betalen toch :pquote:Op dinsdag 6 september 2016 23:52 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Je voelt je volgens mij aangesproken. Leuk.
Die situatieschets die ik maak, is echt een geweldig groot deel van de bevolking. Accepteer dat nou maar.
Nee, dat is gewoon niet zo. Ik meen daar meer ervaring en inzicht in te hebben dan jij op basis van mijn ervaringen (ook wat betreft werk op een Sociale Zaken).quote:Op dinsdag 6 september 2016 23:52 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Je voelt je volgens mij aangesproken. Leuk.
Die situatieschets die ik maak, is echt een geweldig groot deel van de bevolking. Accepteer dat nou maar.
Je snapt de vraag van deze persoon die gewoon botweg vraagt waarom die mensen recht hebben op hun eigen geld?quote:Op dinsdag 6 september 2016 23:52 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Wat zij denken waarvan ze profijt van zullen hebben inderdaad.
Dat dat niet heel goed onderbouwd is van de meeste mensen is dus een tweede, dat gaf ik in m'n eerdere post al aan.
Om het probleem heen praten, ik trap er nog in ookquote:Op dinsdag 6 september 2016 23:53 schreef Yasmin23 het volgende:
[..]
Ook al zou het niet zo zijn alsnog maakt dat mensen die het beter doen niet verplicht om er dan voor te betalen toch :p
Die snap ik niet? :pquote:Op dinsdag 6 september 2016 23:54 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Om het probleem heen praten, ik trap er nog in ook
Natuurlijk wel, waarom niet?quote:Op dinsdag 6 september 2016 23:53 schreef Yasmin23 het volgende:
[..]
Ook al zou het niet zo zijn alsnog maakt dat mensen die het beter doen niet verplicht om er dan voor te betalen toch :p
Dus laten we gewoon alle mensen die wel de zaakjes op orde hebben, zich 8 jaar enorm hebben ingezet voor een masterdiploma gewoon de tyfus krijgen, zodat iedereen die het wat minder goed op orde heeft gewoon een mooie auto voor de deur kan hebbenquote:Op dinsdag 6 september 2016 23:53 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Nee, dat is gewoon niet zo. Ik meen daar meer ervaring en inzicht in te hebben dan jij op basis van mijn ervaringen (ook wat betreft werk op een Sociale Zaken).
Dat de goedpraters het onderwerp van discussie weghalen van het feitelijke probleemquote:
Dat is ook niet zo maar zij hebben iets gedaan waarmee zij dat geld hebben verdient. Tijd, moeite etc er ingestoken. Waarom zou iemand anders daar ineens recht op hebben?quote:Op dinsdag 6 september 2016 23:55 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Natuurlijk wel, waarom niet?
Ook mensen die het beter doen kunnen zich profileren dankzij anderen en de samenleving, infrastructuur, onderwijs, zorg, veiligheid enz. enz.
Mensen die denken alles volledig op eigen kracht te hebben bereikt en alles volledig aan zichzelf hebben te danken leven in een droomwereld.
Nee, zoals ik al zei, zo zwart - wit en ongenuanceerd denk ik niet.quote:Op dinsdag 6 september 2016 23:55 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Dus laten we gewoon alle mensen die wel de zaakjes op orde hebben, zich 8 jaar enorm hebben ingezet voor een masterdiploma gewoon de tyfus krijgen, zodat iedereen die het wat minder goed op orde heeft gewoon een mooie auto voor de deur kan hebben
Nja niet iedereen in een mindere situatie heeft dat compleet aan zichzelf te wijten. Sommige hebben idd gewoon pech. Alsnog betekent niet dat mensen die het wel goed doen daar maar voor moeten betalen.quote:Op dinsdag 6 september 2016 23:56 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Dat de goedpraters het onderwerp van discussie weghalen van het feitelijke probleem
Dit is het extreemste geval ja, maar dat is doorgaans het makkelijkste voorbeeld. Ook als je genuanceerder gaat kijken blijf je kant A en kant B houden.quote:Op dinsdag 6 september 2016 23:56 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Nee, zoals ik al zei, zo zwart - wit en ongenuanceerd denk ik niet.
Jij blijkbaar wel.
Nee hoor, het is een grote meerderheid. Ik heb uitvoerig gewerkt met dergelijke mensen, zowel beroepsmatig als vrijwillig. Een comfortabel vangnet ontneemt hele volksstammen de drang om hun leven te beteren.quote:Op dinsdag 6 september 2016 23:51 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Nee, dat is slechts een kleine minderheid. Verder zijn veel oordelen gebaseerd op snelle oordelen van buitenaf zonder zich in situaties te hebben verdiept.
Mensen hebben altijd profijt van een studie of carrière, wat is dat voor onzin. Omdat je wat meer belasting moet betalen heb je ineens geen profijt meer van een studie of carrière?quote:Op dinsdag 6 september 2016 23:58 schreef Yasmin23 het volgende:
[..]
Nja niet iedereen in een mindere situatie heeft dat compleet aan zichzelf te wijten. Sommige hebben idd gewoon pech. Alsnog betekent niet dat mensen die het wel goed doen daar maar voor moeten betalen.
En waarom zouden mensen dan überhaupt nog studies gaan volgen, een carrière proberen op te bouwen als ze er toch niet zelf profijt van hebben.
Grappig, ik heb jarenlang op Sociale Zaken gewerkt en dat beeld deel ik niet.quote:Op woensdag 7 september 2016 00:00 schreef Grems het volgende:
[..]
Nee hoor, het is een grote meerderheid. Ik heb uitvoerig gewerkt met dergelijke mensen, zowel beroepsmatig als vrijwillig. Een comfortabel vangnet ontneemt hele volksstammen de drang om hun leven te beteren.
Nieuwsflash: dat gebeurt al. En het gaat prima, dus waarom die mensen nog meer belasten?quote:Op woensdag 7 september 2016 00:01 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Mensen hebben altijd profijt van een studie of carrière, wat is dat voor onzin. Omdat je wat meer belasting moet betalen heb je ineens geen profijt meer van een studie of carrière?
Mensen die het wat beter hebben moeten betalen voor mensen die het wat minder hebben omdat ze daar in de eerste plaats zelf ook profijt van hebben (omdat minima ook consumeren en omdat dit de stabiliteit in de samenleving ten goede komt), in de tweede plaats omdat het gewoon rechtvaardig is (omdat degenen die het wel hogerop schoppen hun positie ook te danken hebben aan alle faciliteiten die Nederland hen biedt), ten derde omdat iedereen de pech kan overkomen ooit een keer in een situatie te belanden dat ze (tijdelijk) afhankelijk zijn van de hulp van anderen of de overheid.
Ja had bij die persoon niet het idee dat hem om wat meer belasting gingquote:Op woensdag 7 september 2016 00:01 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Mensen hebben altijd profijt van een studie of carrière, wat is dat voor onzin. Omdat je wat meer belasting moet betalen heb je ineens geen profijt meer van een studie of carrière?
Mensen die het wat beter hebben moeten betalen voor mensen die het wat minder hebben omdat ze daar in de eerste plaats zelf ook profijt van hebben (omdat minima ook consumeren en omdat dit de stabiliteit in de samenleving ten goede komt), in de tweede plaats omdat het gewoon rechtvaardig is (omdat degenen die het wel hogerop schoppen hun positie ook te danken hebben aan alle faciliteiten die Nederland hen biedt), ten derde omdat iedereen de pech kan overkomen ooit een keer in een situatie te belanden dat ze (tijdelijk) afhankelijk zijn van de hulp van anderen of de overheid.
Niet vechten tegen een stropop. Niemand hier heeft zich uitgesproken tegen een basaal, menswaardig vangnet. Men ageert tegen de uitbreiding hiervan ten koste van mensen die wel de moeite genomen hebben iets van hun leven te maken.quote:Op woensdag 7 september 2016 00:01 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Mensen hebben altijd profijt van een studie of carrière, wat is dat voor onzin. Omdat je wat meer belasting moet betalen heb je ineens geen profijt meer van een studie of carrière?
Mensen die het wat beter hebben moeten betalen voor mensen die het wat minder hebben omdat ze daar in de eerste plaats zelf ook profijt van hebben (omdat minima ook consumeren en omdat dit de stabiliteit in de samenleving ten goede komt), in de tweede plaats omdat het gewoon rechtvaardig is (omdat degenen die het wel hogerop schoppen hun positie ook te danken hebben aan alle faciliteiten die Nederland hen biedt), ten derde omdat iedereen de pech kan overkomen ooit een keer in een situatie te belanden dat ze (tijdelijk) afhankelijk zijn van de hulp van anderen of de overheid.
Sommige mensen willen ook gewoon comfortabel leven voordat ze dood gaanquote:Op woensdag 7 september 2016 00:03 schreef Mishu het volgende:
En uiteindelijk maakt het toch niet uit of je arm of rijk bent want dood gaan we allemaal. Dus dan kan je het net zo goed delen zodat er geen burgeroorlog uitbreekt.
Dat komt waarschijnlijk omdat ambtenaren notoire linkspoten zijn. Als je ziet hoe makkelijk zelfs de minst doortrapte junk dingen gedaan krijgt bij o.a. Sociale Zaken ga je je toch afvragen of het geen Sociale Werkplaats is.quote:Op woensdag 7 september 2016 00:02 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Grappig, ik heb jarenlang op Sociale Zaken gewerkt en dat beeld deel ik niet.
Je doet net alsof we in een of ander bananenland leven maar de inkomensverschillen zijn al zo klein. Nog meer belasten op werk is gewoon verwerpelijk. De vermogensverschillen daarentegen is een ander verhaal.quote:Op woensdag 7 september 2016 00:01 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Mensen hebben altijd profijt van een studie of carrière, wat is dat voor onzin. Omdat je wat meer belasting moet betalen heb je ineens geen profijt meer van een studie of carrière?
Mensen die het wat beter hebben moeten betalen voor mensen die het wat minder hebben omdat ze daar in de eerste plaats zelf ook profijt van hebben (omdat minima ook consumeren en omdat dit de stabiliteit in de samenleving ten goede komt), in de tweede plaats omdat het gewoon rechtvaardig is (omdat degenen die het wel hogerop schoppen hun positie ook te danken hebben aan alle faciliteiten die Nederland hen biedt), ten derde omdat iedereen de pech kan overkomen ooit een keer in een situatie te belanden dat ze (tijdelijk) afhankelijk zijn van de hulp van anderen of de overheid.
Dat vermogen komt toch ook ergens vandaan?quote:Op woensdag 7 september 2016 00:05 schreef Arthur_Spooner het volgende:
[..]
Je doet net alsof we in een of ander bananenland leven maar de inkomensverschillen zijn al zo klein. Nog meer belasten op werk is gewoon verwerpelijk. De vermogensverschillen daarentegen is een ander verhaal.
Dat legde ik in een eerdere post aan Grems al uit. De afgelopen 20 jaar is de belasting voor de hogere inkomens juist afgenomen terwijl de belasting voor de lagere inkomens de afgelopen 20 jaar juist is toegenomen.quote:Op woensdag 7 september 2016 00:02 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Nieuwsflash: dat gebeurt al. En het gaat prima, dus waarom die mensen nog meer belasten?
Van wat dan wel? 50 procent?quote:Op woensdag 7 september 2016 00:05 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Dat legde ik in een eerdere post aan Grems al uit. De afgelopen 20 jaar is de belasting voor de hogere inkomens juist afgenomen terwijl de belasting voor de lagere inkomens de afgelopen 20 jaar juist is toegenomen.
De belastingdruk voor veel hogere inkomens is helemaal niet zo dramatisch als ze het soms willen doen overkomen. Het lijkt soms meer op rupsje nooitgenoeg.
Aangezien de overheid toch inkomsten nodig heeft (inkomsten die sinds die belastingverlagingen alleen maar zijn gedaald overigens) om zaken te bekostigen die ik, en bijvoorbeeld ook GroenLinks schijnbaar, belangrijk vind, lijkt het mij handig dat geld te halen bij de groep mensen die dat het beste kan missen. Daar lijkt me weinig onredelijks aan eerlijk gezegd.
Natuurlijk moet dat dan weer niet tot in het onredelijke doorschieten (ik ben bijvoorbeeld geen voorstander van belastingtarieven van 72% zoals vroeger).
Van mij mag het hoogste tarief wel naar 60% (maar moet de belastingschijf wel later / bij een hoger inkomen beginnen), en mag de laagste belastingschijf wel omlaag (de laagste belastingschijf was vroeger ook al lager, maar die is dus verhoogd).quote:
Ik betwijfel dat, maar sowieso zal niemand protesteren als de belastingen fors omhoog gaan. Nederlanders zijn zeer loyaal aan de regering. Wat dat betreft zit er zeker nog veel rek in belastingverhogingen.quote:Op dinsdag 6 september 2016 23:00 schreef moby_jones het volgende:
[..]
De belastingdruk in Nederland, en elk ander land in de EU, is nog steeds links van de curve.
Dan heb je toch maar een kleine groep die dat betaald?quote:Op woensdag 7 september 2016 00:09 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Van mij mag het hoogste tarief wel naar 60% (maar moet de belastingschijf wel later / bij een hoger inkomen beginnen), en mag de laagste belastingschijf wel omlaag (de laagste belastingschijf was vroeger ook al lager, maar die is dus verhoogd).
Overigens wil een belastingtarief van 60% niet zeggen dat dat dan de daadwerkelijke belastingdruk wordt voor veel mensen. Want het artikel van het NRC uit 2012 wat ik al eerder aanhaalde (maar helaas niet meer te traceren valt via Google) liet ook al zien dat de belastingdruk voor eigenlijk alle inkomensgroepen ongeveer gelijk ligt momenteel (voor alle inkomensgroepen rond de 40%).
Ja klopt, de vraag is of de overheid daar dan profijt van heeft.quote:Op woensdag 7 september 2016 00:11 schreef Yasmin23 het volgende:
[..]
Dan heb je toch maar een kleine groep die dat betaald?
De bijstand kan dus makkelijk omlaag. Dat levert ook weer flink wat op, wat weer aan de werkenden gegeven kan worden.quote:Op woensdag 7 september 2016 00:09 schreef Homey het volgende:
Overigens snap ik het ergens wel als bijstand trekkers niet willen werken. De prikkel is er gewoon niet. Sprak laatst iemand die in de bijstand zit en spontaan een full-time baan als office manager kreeg aangeboden. Best een aardige baan, maar toen ze ging rekenen bleek dat ze er op achteruit zou gaan!
Ze heeft dus geweigerd. Ach, ze heeft geen slecht leven. In de bijstand, woont in een sociale huurwoning in Amsterdam, eigen auto voor de deur en hosselt wat cash bij met schoonmaak klusjes. Loopt festivals af, ze kan alles prima betalen. Geen luxe leven, maar ook zeker niet slecht. Ik snap haar wel als ze Groen-Links stemt, die beschermt haar status als 'kwetsbare minima'.
Met een baan ga je er toch gewoon op vooruit? Laat staan een aardige baan.quote:Op woensdag 7 september 2016 00:09 schreef Homey het volgende:
[..]
Ik betwijfel dat, maar sowieso zal niemand protesteren als de belastingen fors omhoog gaan. Nederlanders zijn zeer loyaal aan de regering. Wat dat betreft zit er zeker nog veel rek in belastingverhogingen.
Overigens snap ik het ergens wel als bijstand trekkers niet willen werken. De prikkel is er gewoon niet. Sprak laatst iemand die in de bijstand zit en spontaan een full-time baan als office manager kreeg aangeboden. Best een aardige baan, maar toen ze ging rekenen bleek dat ze er op achteruit zou gaan!
Ze heeft dus geweigerd. Ach, ze heeft geen slecht leven. In de bijstand, woont in een sociale huurwoning in Amsterdam, eigen auto voor de deur en hosselt wat cash bij met schoonmaak klusjes. Loopt festivals af, ze kan alles prima betalen. Geen luxe leven, maar ook zeker niet slecht. Ik snap haar wel als ze Groen-Links stemt, die beschermt haar status als 'kwetsbare minima'.
We hebben dan ook een progressief belastingstelsel.quote:Op woensdag 7 september 2016 00:09 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Van mij mag het hoogste tarief wel naar 60% (maar moet de belastingschijf wel later / bij een hoger inkomen beginnen), en mag de laagste belastingschijf wel omlaag (de laagste belastingschijf was vroeger ook al lager, maar die is dus verhoogd).
Overigens wil een belastingtarief van 60% niet zeggen dat dat dan de daadwerkelijke belastingdruk wordt voor veel mensen. Want het artikel van het NRC uit 2012 wat ik al eerder aanhaalde (maar helaas niet meer te traceren valt via Google) liet ook al zien dat de belastingdruk voor eigenlijk alle inkomensgroepen ongeveer gelijk ligt momenteel (voor alle inkomensgroepen rond de 40%).
Ik vind erfbelasting echt iets heel vreemds. Daar is al belasting over betaald, dus hoezo nog een keer?quote:Op woensdag 7 september 2016 00:15 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Ja klopt, de vraag is of de overheid daar dan profijt van heeft.
Maar ik ben ook voorstander van het tegengaan van belastingontwijking door multinationals die momenteel als 'freeriders' profiteren van landen (wel de lusten niet de lasten), en een hogere vermogensbelasting en erfbelasting, want hoe je het wendt of keert, erven minder belasten is niets liberaals aan.
Maar misschien is het principe 'de gebruiker betaalt' wel een beter idee hoor. Ik claim niet de wijsheid in pacht te hebben. Maar meer consumentenbelasting in plaats voor lagere belastingen op arbeid is wellicht een beter alternatief (en zou tevens een gunstige duurzaamheidsuitwerking kunnen hebben).
Nou nee, tenzij je de middenstand verder om zeep wil helpen, nog meer mensen in de schulden wilt trappen en zit te wachten op een toename van criminaliteit.quote:Op woensdag 7 september 2016 00:17 schreef Nattekat het volgende:
[..]
De bijstand kan dus makkelijk omlaag. Dat levert ook weer flink wat op, wat weer aan de werkenden gegeven kan worden.
En niet aankomen met het excuus dat dot een uitzondering is: Dit kan iedereen.
Daarbij profiteren mensen met schulden, want schulden worden kleiner, terwijl spaargeld door de inflatie en lage rentes weinig oplevert.quote:Op woensdag 7 september 2016 00:18 schreef Homey het volgende:
De echte verdeler van welvaart, maar dan met een hele perverse uitwerking, is het monetair beleid. De korte termijn rente wordt bepaald door een zeer klein clubje economen achter gesloten deuren, maar met enorme repercussies.
Via de ultra-lage rente worden de spaargelden van gewone burgers uitgehold ten faveure van rijke lui, die profiteren van de opgeblazen aandelen- en vastgoedmarkten. Al jarenlang.
Maar dit is te abstract om een verkiezingspunt van te maken.
Zolang je geen tig huisdieren hebt, geen Schultenbrau klapt en geen baaltje shag per dag weg rookt kun je nog sparen ook van een uitkering. Dat lijkt mij niet de bedoeling.quote:Op woensdag 7 september 2016 00:20 schreef bedachtzaam het volgende:
[..]
Nou nee, tenzij je de middenstand verder om zeep wil helpen, nog meer mensen in de schulden wilt trappen en zit te wachten op een toename van criminaliteit.
Men mag dan ook maar een max eigen vermogen hebben en die heb je gewoon nodig om eventueel een nieuwe wasautomaat aan te schaffen bijvoorbeeld.quote:Op woensdag 7 september 2016 00:21 schreef Grems het volgende:
[..]
Zolang je geen tig huisdieren hebt, geen Schultenbrau klapt en geen baaltje shag per dag weg rookt kun je nog sparen ook van een uitkering. Dat lijkt mij niet de bedoeling.
Ja met frauderen kun je best extra verdienen maar dat betekent niet dat de bijstand te hoog is.quote:Op woensdag 7 september 2016 00:09 schreef Homey het volgende:
hosselt wat cash bij met schoonmaak klusjes
Daar heeft men bijzondere bijstand voor in het leven geroepen. Ideaal gezien zou de gemeente bij bijstandstrekkers de vaste lasten betalen en het restant overmaken naar de gerechtigde. Problemen met betalingsachterstanden meteen opgelost.quote:Op woensdag 7 september 2016 00:24 schreef bedachtzaam het volgende:
[..]
Men mag dan ook maar een max eigen vermogen hebben en die heb je gewoon nodig om eventueel een nieuwe wasautomaat aan te schaffen bijvoorbeeld.
Het ligt geheel aan je uitgavepatroon, in een sociale huurwoning kan je vaak nog sparen. Vooral als je er al langere tijd zit (want lagere huur).quote:Op woensdag 7 september 2016 00:21 schreef Grems het volgende:
[..]
Zolang je geen tig huisdieren hebt, geen Schultenbrau klapt en geen baaltje shag per dag weg rookt kun je nog sparen ook van een uitkering. Dat lijkt mij niet de bedoeling.
Mogen mensen ook nog een beetje leven Grems.quote:Op woensdag 7 september 2016 00:26 schreef Grems het volgende:
[..]
Daar heeft men bijzondere bijstand voor in het leven geroepen. Ideaal gezien zou de gemeente bij bijstandstrekkers de vaste lasten betalen en het restant overmaken naar de gerechtigde. Problemen met betalingsachterstanden meteen opgelost.
Voedsel- en kledingbonnen, nog beter. Kunnen ze ook geen McDonalds en Schultjes kopen.
De bijzondere bijstand is zo goed als afgeschaft.quote:Op woensdag 7 september 2016 00:26 schreef Grems het volgende:
[..]
Daar heeft men bijzondere bijstand voor in het leven geroepen. Ideaal gezien zou de gemeente bij bijstandstrekkers de vaste lasten betalen en het restant overmaken naar de gerechtigde. Problemen met betalingsachterstanden meteen opgelost.
Voedsel- en kledingbonnen, nog beter. Kunnen ze ook geen McDonalds en Schultjes kopen.
Zodra ze een bijdrage leveren aan de maatschappij mogen ze van mij doen wat ze willen. Afhankelijkheid van de overheid dient strikt ontmoedigd te worden.quote:Op woensdag 7 september 2016 00:26 schreef Yasmin23 het volgende:
[..]
Mogen mensen ook nog een beetje leven Grems.
Heb je wel eens een uitkering gehad?quote:Op woensdag 7 september 2016 00:28 schreef Grems het volgende:
[..]
Zodra ze een bijdrage leveren aan de maatschappij mogen ze van mij doen wat ze willen. Afhankelijkheid van de overheid dient strikt ontmoedigd te worden.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |