LOL WATquote:
In de link de aanklacht en de uitspraak:quote:Het OM oordeelt dat geen sprake is van strafbaarheid op grond van de artikelen 137c Sr, 137d Sr en 266 Sr, noch op grond van enig ander artikel uit het Wetboek van Strafrecht. Derhalve zal het OM niet tot vervolging overgaan en zal het OM uw aangifte seponeren (feit niet strafbaar).
quote:Advocaat Willem Jebbink heeft namens de Stichting en Afriyie een zogeheten artikel 12 Sv-klacht bij het gerechtshof Amsterdam ingediend. Daarin betoogt Jebbink dat Nederland als ondertekenaar van het Verdrag inzake de uitbanning van alle vormen van rassendiscriminatie gehouden is dit soort uitingen van discriminatie te vervolgen.
Haremvrouwen.....quote:Op dinsdag 5 juli 2016 19:30 schreef itsjeboyMehmed96 het volgende:
[.Witte mensen zijn nooit door niet witte mensen gekoloniseerd, tot slaaf gemaakt, of als groep vermoord om verschillen in etniciteit, religie, cultuur, verblijfsstatus etc..]
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op woensdag 6 juli 2016 14:31 schreef Gia het volgende:
Is het nou racistisch?
Nee:
Racisme is de opvatting dat vermeende rassen gerangschikt kunnen worden als superieur en inferieur ten opzichte van elkaar. Daaruit voortvloeiend kunnen voor het ene ras andere maatstaven worden aangelegd dan voor het andere.
Ik, en velen met mij, als blanken, vinden kleurlingen, donkere mensen, negers of hoe je het ook noemen wilt, niet inferieur aan ons, blanken.
(Opzettelijk benoemen om een punt te maken)
Ten tijde van de slavernij was dit zeer zeker wel het geval. Maar hedentendagen niet meer.
Zwarte Piet is ooit ontstaan als de knecht van Sint Nicolaas en kreeg een uiterlijk toebedeeld dat men in die tijd kende vanuit de slavernij. Maar Zwarte Piet is en was geen slaaf, slechts een knecht. En knecht is een term voor een hulpmedewerker van een baas. Komt voor in de bouw, in de handel, in de bakkerij, eigenlijk overal, ook in dienst van een bisschop.
Maar zodra een knecht zwart is, en een pofhoed draagt (bakker?) is het racisme?
Als je kijkt naar de Zwitserse Garde. Allemaal in dienst van de Paus, met pakjes aan die verrekes op de zwarte pietenkleding lijkt, dan kunnen we concluderen dat er geen negers mogen werken bij de Zwitserse garde, immers die zou teveel op een vroegere slaaf lijken.
Kijk en dát is nu discriminatie. Je sluit iemand uit voor het beroep van Zwitserse Gardist in dienst van de paus, omdat ie zwart is.
quote:Op woensdag 6 juli 2016 14:56 schreef WhateverWhatever het volgende:
Pas op! racistische foto, klikken op eigen risico!Owh die heb ik zaterdag nog gezien. In de Efteling waren zoveel verschillende nationaliteiten, dat je nog niet eens kon weten waar iemand überhaupt nog vandaag kwam. Alles ging gewoon van een leien dakje.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Het is pas echt crisis als het bier op is.
Wie heeft dit lied niet gezongen op de lagere school!quote:De geschiedenis van de zwarte Jongens
Heinrich Hoffman 1844, (1809-1894)
Een moriaan, zoo zwart als roet,
Ging eenmaal wand’len zonder hoed;
De zon: die scheen hem op zijn bol:
Daarom nam hij een parasol.
Daar kwam ook Frits naar dezen kant:
En hield een vlagje in de hand;
Toen kwam de kleine Jan ter stee:
Die bracht een lekk’re kraak’ling mee;
En eind’lijk kwam de kleine Klaas:
Dat was een regte hoepelbaas.
Het drietal jongens lachte luid
Het hoedenlooze moortje uit,
En spotte met zijn zwarte huid.
Daar kwam de groote Niklaas aan:
Die had een inktpot voor zich staan:
Zoo groot: ja grooter dan de maan.
Hij sprak: “komt kind’ren, hoort mij aan,
“En laat dien moor met vrede gaan!
“Het is zijn schuld toch waarlijk niet:
“Dat hij zoo zwart als steenkool ziet.”
Maar kleine Frits en Jan en Klaas,
Die hoorden niet naar Nikolaas;
De jongens spotten lustig door
Met onzen armen zwarten moor.
Toen werd de groote Niklaas kwaad;
Gij kunt het zien op deze plaat;
Hij pakte fluks de jongens op.
En smeet ze toen. hals over kop,
In de inktpot neer, in ’t zwarte sop
Eerst hoepel-Klaas, toen kraak’ling-Jan,
En eind’lijk ook de vlaggeman;
Die stelde vrees’lijk zich te weer :
En riep om hulp wel twintig keer.
Maar toch moest Frits, de schreeuwersbaas,
Ook in den pot van Nikolaas
Hier gaan ze, zwarter nog dan roet:
En dan het moortje zonder hoed
In ’t zonlicht stapt de brave moor
De zwart-geverwde knapen voor.
’t Was enkel door hun stout gespot:
Dat zij geraakten in den pot;
Dus: lieve Kind’ren! spot toch niet,
Als gij iets vreemds aan and’ren ziet
Hè ja, laten we iedereen die het niet met jou eens is gewoon in een donkere kerker stoppen en weg laten rotten. Zij hebben immers geen recht op een andere mening!quote:Op dinsdag 26 juli 2016 17:33 schreef Gabrunal_2013 het volgende:
Paspoort afpakken en uit ons land zetten, of in de gevangenis ermee.
Dit soort discriminerende blaba is tegen ons idee van van vrije meningsuiting.quote:Op dinsdag 26 juli 2016 17:33 schreef Gabrunal_2013 het volgende:
Ik snap nog steeds niet wat nu het probleem is. Ik zeg, gewoon negeren en mensen die het feestje verzieken met onzinnige aantijgingen van racisme. Paspoort afpakken en uit ons land zetten, of in de gevangenis ermee. Jammer dat dit uberhaupt tot een zo lamge discussie leidt. Deze mensen zijn ondankbaar en zouden moeten emigreren naar een land met zwarte meerderheid. Zuid soedan een idee??
Wat is er discriminerend aan zijn post?quote:Op dinsdag 26 juli 2016 22:16 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Dit soort discriminerende blaba is tegen ons idee van van vrije meningsuiting.
Dat slaat werkelijk nergens op..quote:Op dinsdag 26 juli 2016 22:16 schreef Bluesdude het volgende:
Volgens jouw 'oplossing' moeten we je de Nederlandse nationaliteit afpakken en verbannen ?
1 Mensen die zijn mening niet delen het bestaansrecht in Nederland ontkennenquote:Op dinsdag 26 juli 2016 22:49 schreef madam-april het volgende:
[..]
Wat is er discriminerend aan zijn post?
Over dezelfde "ons" die Gabrunal bedoelde. Nederlandersquote:Over welke 'ons' heb je het?
Yippp Het is onzinnig.quote:Dat slaat werkelijk nergens op..
Misschien is zijn post zelf wel racistisch ? Maar onzinnig is zijn plan wel.quote:Zijn post bevat geen onzinnige aantijgingen van racisme die het feestje verzieken.. Dus geen enkele reden om zijn paspoort af te pakken en hem het land uit te zetten..
nou het is wel een erg onHollandse mening om mensen met een minder populaire mening het labd uit te trappenquote:Op dinsdag 26 juli 2016 22:49 schreef madam-april het volgende:
[..]
Hij zegt duidelijk:'gewoon negeren en mensen die het feestje verzieken met onzinnige aantijgingen van racisme. Paspoort afpakken en uit ons land zetten, of in de gevangenis ermee..
Zijn post bevat geen onzinnige aantijgingen van racisme die het feestje verzieken.. Dus geen enkele reden om zijn paspoort af te pakken en hem het land uit te zetten..
Dit is precies wat het antwoord hoort te zijn op die subversieve activiteiten van de antipietennclubs. Tradities valt niet aan te tornen, bevalt het je niet, dan ga je maar emigreren naar een land waar je je wel thuisvoelt.quote:Op woensdag 27 juli 2016 10:24 schreef Montagui het volgende:
Medeburgers van dit land die de Nederlandse tradities niet kunnen waarderen zoals ze zijn en er ongefundeerde racistische labels op willen plakken moeten zich misschien eens afvragen of ze wel in de Nederlandse samenleving (willen) thuishoren. Als ze zo graag racisme willen aanpakken is het misschien een interessante optie om te verhuizen naar een land waar racisme nog aan de orde van de dag is, Zimbabwe of zo.
In jouw stijl redenerend : In dit land is het traditie dat mensen een afwijkende mening hebben .Als dat jou niet bevalt, ga dan weg uit Nederlandquote:Op woensdag 27 juli 2016 10:54 schreef Gabrunal_2013 het volgende:
[..]
Dit is precies wat het antwoord hoort te zijn op die subversieve activiteiten van de antipietennclubs. Tradities valt niet aan te tornen, bevalt het je niet, dan ga je maar emigreren naar een land waar je je wel thuisvoelt.
Doet het niet.quote:Op woensdag 27 juli 2016 12:13 schreef Straatcommando. het volgende:
Zwarte vrouw vind dat blanken achterin moeten staan.
BLACK LIVES MATTER
http://www.liveleak.com/view?i=ac3_1469607088
dat lijkt mij een laffe instellingquote:Op woensdag 27 juli 2016 10:54 schreef Gabrunal_2013 het volgende:
[..]
Dit is precies wat het antwoord hoort te zijn op die subversieve activiteiten van de antipietennclubs. Tradities valt niet aan te tornen, bevalt het je niet, dan ga je maar emigreren naar een land waar je je wel thuisvoelt.
Want racisme komt hier niet voor? En als mensen er een afwijkende mening op nahouden moeten ze verhuizen? Wat een kolder.quote:Op woensdag 27 juli 2016 10:24 schreef Montagui het volgende:
Medeburgers van dit land die de Nederlandse tradities niet kunnen waarderen zoals ze zijn en er ongefundeerde racistische labels op willen plakken moeten zich misschien eens afvragen of ze wel in de Nederlandse samenleving (willen) thuishoren. Als ze zo graag racisme willen aanpakken is het misschien een interessante optie om te verhuizen naar een land waar racisme nog aan de orde van de dag is, Zimbabwe of zo.
Voor alle quincy's en sylvana's van deze wereld:quote:Op dinsdag 26 juli 2016 13:20 schreef WhateverWhatever het volgende:
Voor alle Silvana Simons, Anti Zwarte Pieten, Zwarte Piet is racisme en Quinsy Garios, neem een voorbeeld aan baas Freeman::
quote:Op woensdag 27 juli 2016 12:49 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Voor alle quincy's en sylvana's van deze wereld:
[ afbeelding ]
Dan kunnen we weer verder gaan zoals het een paar jaar geleden was. Een feestje voor iedereen.
quote:Op woensdag 27 juli 2016 12:42 schreef WhateverWhatever het volgende:
Donkere mensen moeten gewoon niet zo zielig doen en in het verleden blijven leven, zij blijven beren op de weg zien, gewoon kappen met discussiëren en negeren.
quote:
Ook maar even jouw generalisatie toepassen. Blanke mensen moeten niet zo zielig doen en in de vermeende onschuld blijven leven van : wij zijn altijd politiekcorrect, wij discrmineren niet.quote:Op woensdag 27 juli 2016 12:42 schreef WhateverWhatever het volgende:
Donkere mensen moeten gewoon niet zo zielig doen en in het verleden blijven leven, zij blijven beren op de weg zien, gewoon kappen met discussiëren en negeren.
Nee, ze zijn ondankbaar ... Ik weet niet waar 'ze' 'ons' precies dankbaar voor moeten zijn. Hell ik weet niet eens of ik ook bij het ondankbare clubje hoorquote:Op dinsdag 26 juli 2016 22:09 schreef Worteltjestaart het volgende:
Hè ja, laten we iedereen die het niet met jou eens is gewoon in een donkere kerker stoppen en weg laten rotten. Zij hebben immers geen recht op een andere mening!
iedereen discrimineert, maar als je een kleurtje hebt kan je nog ietwat zieliger doen en in het verleden blijven hangen en alle blanken uitmaken voor racisten.quote:Op woensdag 27 juli 2016 13:23 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Ook maar even jouw generalisatie toepassen. Blanke mensen moeten niet zo zielig doen en in de vermeende onschuld blijven leven van : wij zijn altijd politiekcorrect, wij discrmineren niet.
Dat is jouw discriminerende visiequote:Op woensdag 27 juli 2016 13:36 schreef WhateverWhatever het volgende:
[..]
iedereen discrimineert, maar als je een kleurtje hebt kan je nog ietwat zieliger doen en in het verleden blijven hangen
Nee hoor, dat is de realiteit. Had je nog het filmpje gezien van Baas Morgan Freeman? Daar moeten (bepaalde) mensen een voorbeeld aan nemen.quote:
zolang je er (bepaalde) mensen bij zet kun jij er ook een voorbeeld aan nemenquote:Op woensdag 27 juli 2016 13:41 schreef WhateverWhatever het volgende:
[..]
Nee hoor, dat is de realiteit. Had je nog het filmpje gezien van Baas Morgan Freeman? Daar moeten (bepaalde) mensen een voorbeeld aan nemen.
En bedankt, nu voel ik mij gediscrimineerd...quote:Op woensdag 27 juli 2016 13:45 schreef sp3c het volgende:
[..]
zolang je er (bepaalde) mensen bij zet kun jij er ook een voorbeeld aan nemen
Yep, het is ook zo`n racitisch (kinder) feest!quote:Op woensdag 27 juli 2016 13:54 schreef Jigzoz het volgende:
Zwartepietdiscussie is inmiddels een vierseizoenendiscussie?
helemaak nietquote:Op woensdag 27 juli 2016 13:47 schreef WhateverWhatever het volgende:
[..]
En bedankt, nu voel ik mij gediscrimineerd...
Klopt, maar leg jij dat maar eens alle quincy's en sylvana's uit.quote:Op woensdag 27 juli 2016 15:18 schreef Rattataki het volgende:
Zoverre het aan de kinderen ligt is zwarte piet iemand die uit de schoorsteen komt en je cadeautjes van krijgt. Kortom een vrolijk, graag gezien figuur. Een paar collega's mochten zich uitdossen als zwarte piet van het Sinterklaasfeest van vorig jaar. Er werd veel gelacht en iedereen had een leuke tijd. Je ziet wel eens beelden van kleine demonstraties op t.v. tegen zwarte piet en kinderen die half verward om zich heen kijken wat er aan de hand is. En de ogen van de bijstaande ouders die bijna vuur spuwen naar de demonstranten. (en terecht) Dan denk ik alleen maar man man man. De onschuld raakt er van af en zo krijgen we steeds meer mooie dingen die kapot gemaakt moeten worden lijkt wel.
neequote:Op woensdag 27 juli 2016 15:17 schreef Hexxenbiest het volgende:
Serieus is deze discussie nog niet klaar?
Bepaalde mensen zoals misselijke SJW's die overal een zieligheidswedstrijd van maken. Toch? Wat is er mis mee om die mensen aan te duiden.quote:Op woensdag 27 juli 2016 13:45 schreef sp3c het volgende:
[..]
zolang je er (bepaalde) mensen bij zet kun jij er ook een voorbeeld aan nemen
Als je het hebt over mensen die een bepaalde HBO-opleiding hebben gevolgd, moet het dan niet SJW'ers zijn? Of gewoon sociale- of juridische assistenten?quote:Op woensdag 27 juli 2016 18:10 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Bepaalde mensen zoals misselijke SJW's die overal een zieligheidswedstrijd van maken. Toch? Wat is er mis mee om die mensen aan te duiden.
Niet proberen, dat lukt toch niet.quote:Op woensdag 27 juli 2016 16:59 schreef WhateverWhatever het volgende:
Klopt, maar leg jij dat maar eens alle quincy's en sylvana's uit.
Blijkbaar.quote:Op woensdag 27 juli 2016 13:54 schreef Jigzoz het volgende:
Zwartepietdiscussie is inmiddels een vierseizoenendiscussie?
Laat ik het zo zeggen, mensen mogen best hun mening uiten over een bepaalde traditie maar deze mensen wisten van deze traditie of hadden dat kunnen weten op het moment dat ze ervoor kozen om in Nederland te gaan wonen en zij kozen ervoor om in Nederland te gaan wonen omdat ze dachten dat ze hier beter af zijn. Dan moet je maar aanvaarden dat die tradities zijn zoals ze zijn. Je kan het er niet mee eens zijn en je mag er je mening over uiten maar je hebt niet het feestje te verpesten. Ik heb een schijthekel aan carnaval maar daarom ga ik het nog niet voor andere mensen verpesten. Zij proberen wel ons feestje te verpesten en ze gaan hierbij zelfs zo ver dat ze direct op de kindjes afstappen en richting hen schreeuwen dat Zwarte Piet niet bestaat of dat ze bij de intocht gaan protesteren. Dat recht hebben ze niet.quote:
SJW's?quote:Op woensdag 27 juli 2016 18:10 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Bepaalde mensen zoals misselijke SJW's die overal een zieligheidswedstrijd van maken. Toch? Wat is er mis mee om die mensen aan te duiden.
Social Justice Warriorsquote:
hmkayquote:Op woensdag 27 juli 2016 18:40 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Social Justice Warriors
Van die figuren die hun vingertjes knippen ipv applaudiseren omdat ze te bang zijn om onderdrukte stemmen te overdonderen. Van die genderstudies figuurtjes.
oh... ik las het anders. "Bepaalde mensen" is nl nogal vaag maar ik kan alleen maar naar de intentie gissenquote:Op woensdag 27 juli 2016 18:49 schreef sp3c het volgende:
[..]
hmkay
either way vind ik het wat ironisch als iemand die zinnen begint met 'donkere mensen moeten gewoon ... ' met Morgan Freeman zit te dwepen over dit onderwerp
dan heb je hem gewoon niet begrepen
De meeste posters hier begrijpen het hele euvel niet.quote:Op woensdag 27 juli 2016 18:49 schreef sp3c het volgende:
[..]
hmkay
either way vind ik het wat ironisch als iemand die zinnen begint met 'donkere mensen moeten gewoon ... ' met Morgan Freeman zit te dwepen over dit onderwerp
dan heb je hem gewoon niet begrepen
Daar is het juist mis gegaan. Zwarte piet had in mijn tijd een roe en nam kinderen mee in de zak. Waarom moet het sinterklaasfeest zo vertrut worden, dat is volgens mij juist de reden dat de negroide medemense de piet figuur ineens als racistisch ziet. De oude piet was een soort beul en boeman. Het ontzag en respect voor de (zwarte) piet moet terug. Dus MET roe en zak. Dan neem je de anti zwarte piet lobby de wind weer uit de zeilen. Gek dat het men daar nooit over heeft. Volgens mij staat dit aan de basis van de problemen.quote:Op woensdag 27 juli 2016 15:18 schreef Rattataki het volgende:
Zoverre het aan de kinderen ligt is zwarte piet iemand die uit de schoorsteen komt en je cadeautjes van krijgt. Kortom een vrolijk, graag gezien figuur. Een paar collega's mochten zich uitdossen als zwarte piet van het Sinterklaasfeest van vorig jaar. Er werd veel gelacht en iedereen had een leuke tijd. Je ziet wel eens beelden van kleine demonstraties op t.v. tegen zwarte piet en kinderen die half verward om zich heen kijken wat er aan de hand is. En de ogen van de bijstaande ouders die bijna vuur spuwen naar de demonstranten. (en terecht) Dan denk ik alleen maar man man man. De onschuld raakt er van af en zo krijgen we steeds meer mooie dingen die kapot gemaakt moeten worden lijkt wel.
Het tegenovergestelde wat zwartepietisracisme wil bereiken. Hoe ironischquote:Op woensdag 27 juli 2016 18:05 schreef KingRadler het volgende:
Zwarte Piet is nu het hele jaar en niet in laatste maanden van het jaar.
Niet bepaald. Ze gaan dit uiteindelijk winnen.quote:Op woensdag 27 juli 2016 19:21 schreef grimselman het volgende:
[..]
Het tegenovergestelde wat zwartepietisracisme wil bereiken. Hoe ironisch
Vandaag was de eerste keer dat ik dit topic zag en dacht... huh... is dit nog steeds aan de gang? Hebben we niet inmiddels nieuwe issues en prioriteiten?quote:Op woensdag 27 juli 2016 19:22 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Niet bepaald. Ze gaan dit uiteindelijk winnen.
Er is geen kind dat zich hier druk om maakt. Het zijn allemaal volwassenen.quote:Op woensdag 27 juli 2016 19:52 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Vandaag was de eerste keer dat ik dit topic zag en dacht... huh... is dit nog steeds aan de gang? Hebben we niet inmiddels nieuwe issues en prioriteiten?
Ik geef het 50% kans dat 2 a 3 generaties de discussie voorbij zat zijn en het hele issue weer 20 jaar de toekomst in wordt geschoven. De andere 50% is dat het op een of andere manier toch tractie blijft houden en de traditie vrijwillig wegebd naarmate steeds minder kinderen de lans krijgen om zich emotioneel te binden aan het feest.
Rubberen tegel Piet... Maar ja, ook die tegels zijn zwart...quote:Op woensdag 27 juli 2016 19:18 schreef Gabrunal_2013 het volgende:
[..]
Daar is het juist mis gegaan. Zwarte piet had in mijn tijd een roe en nam kinderen mee in de zak. Waarom moet het sinterklaasfeest zo vertrut worden, dat is volgens mij juist de reden dat de negroide medemense de piet figuur ineens als racistisch ziet. De oude piet was een soort beul en boeman. Het ontzag en respect voor de (zwarte) piet moet terug. Dus MET roe en zak. Dan neem je de anti zwarte piet lobby de wind weer uit de zeilen. Gek dat het men daar nooit over heeft. Volgens mij staat dit aan de basis van de problemen.
mjah zijn posts spreken voor zich natuurlijkquote:Op woensdag 27 juli 2016 18:51 schreef SpecialK het volgende:
[..]
oh... ik las het anders. "Bepaalde mensen" is nl nogal vaag maar ik kan alleen maar naar de intentie gissen
lijkt me onwaarschijnlijk maar dat ligt ook een beetje aan de propieten natuurlijkquote:Op woensdag 27 juli 2016 19:22 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Niet bepaald. Ze gaan dit uiteindelijk winnen.
Wij slaan Sinterklaas sinds twee jaar over. We vinden dat zwartepietfiguur inderdaad een blackface, het is in december al druk zat en ik vind het extreemrechtse gekrijs echt nogal vervelend.quote:Op woensdag 27 juli 2016 19:58 schreef sp3c het volgende:
[..]
lijkt me onwaarschijnlijk maar dat ligt ook een beetje aan de propieten natuurlijk
we beginnen een beetje op een punt te komen dat mensen niet meer voor (of tegen) Piet zijn omdat Piet zijn grootste en luidste vrienden complete racistische mafkezen zijn waar je je kinderen niet tussen wilt laten spelen
dan hoeft het van mij ook niet meer per se
In mijn tijd had zwarte piet ook geen roe en maakte niemand zich druk om discriminatie. Mensen zijn makkelijk te conditioneren als je iets maar vaak genoeg herhaald. De dreigende toon is er uit gehaald, want het moet wel leuk blijven. Het zou niet iets moeten zijn waar kinderen bang van moeten worden of tegenop kijken. Het ontzag en repect door de ogen van de kinderen is er volgens mij al, maar dan op een goede manier.quote:Op woensdag 27 juli 2016 19:18 schreef Gabrunal_2013 het volgende:
[..]
Daar is het juist mis gegaan. Zwarte piet had in mijn tijd een roe en nam kinderen mee in de zak. Waarom moet het sinterklaasfeest zo vertrut worden, dat is volgens mij juist de reden dat de negroide medemense de piet figuur ineens als racistisch ziet. De oude piet was een soort beul en boeman. Het ontzag en respect voor de (zwarte) piet moet terug. Dus MET roe en zak. Dan neem je de anti zwarte piet lobby de wind weer uit de zeilen. Gek dat het men daar nooit over heeft. Volgens mij staat dit aan de basis van de problemen.
nog niet volgens mij, geen idee waarom mensen het blijven bumpen tbhquote:
Misschien omdat in korte tijd de temperatuur snel gedaald is, en daardoor ons bioritme zegt dat de winter niet meer ver weg kan zijn.quote:Op woensdag 27 juli 2016 20:30 schreef sp3c het volgende:
[..]
nog niet volgens mij, geen idee waarom mensen het blijven bumpen tbh
Het is ook alweer week 30! Over anderhalve maand zijn er weer pepernoten in de winkelsquote:Op woensdag 27 juli 2016 20:31 schreef Toefjes het volgende:
[..]
Misschien omdat in korte tijd de temperatuur snel gedaald is, en daardoor ons bioritme zegt dat de winter niet meer ver weg kan zijn.
Potverdrie, nu je het zegt. Het begint ook alweer steeds vroeger te schemeren. En volgens mij zag ik van de week de maan nog schijnen door de bomen. nou, dan weet je wel hoe laat het is natuurlijkquote:Op woensdag 27 juli 2016 20:33 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Het is ook alweer week 30! Over anderhalve maand zijn er weer pepernoten in de winkels
Hier gaat zelfs de bel!quote:Op woensdag 27 juli 2016 20:35 schreef Toefjes het volgende:
[..]
Potverdrie, nu je het zegt. Het begint ook alweer steeds vroeger te schemeren. En volgens mij zag ik van de week de maan nog schijnen door de bomen. nou, dan weet je wel hoe laat het is natuurlijk
Er komen ook steeds meer topics, over vreemde mensen. Ik denk over vreemdelingen zeker, die verdwaald zijn zeker.quote:
quote:Op woensdag 27 juli 2016 20:31 schreef Toefjes het volgende:
[..]
Misschien omdat in korte tijd de temperatuur snel gedaald is, en daardoor ons bioritme zegt dat de winter niet meer ver weg kan zijn.
Hij heeft het over alle mensen die zijn mening niet delen ongeacht hun:quote:Op dinsdag 26 juli 2016 23:40 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
1 Mensen die zijn mening niet delen het bestaansrecht in Nederland ontkennen
2 Mensen die zijn mening niet delen en van buitenlandse afkomst het bestaansrecht en meningsuitingrecht ontkennen.
Zijn post valt binnen de kaders van het recht op vrijheid van meningsuiting zoals gesteld in het Nederlands wetboek.quote:Op dinsdag 26 juli 2016 23:40 schreef Bluesdude het volgende:
Over dezelfde "ons" die Gabrunal bedoelde. Nederlanders
Nee het was jouw verdraaide versie van het idee dat je trachtte op hem toe te passen.quote:Op dinsdag 26 juli 2016 23:40 schreef Bluesdude het volgende:
Yippp Het is onzinnig.
Het was Gabrunals idee die ik toepaste ophemzelf.
Zijn post bevat geen spoor van racisme, dus nee..quote:Op dinsdag 26 juli 2016 23:40 schreef Bluesdude het volgende:
Misschien is zijn post zelf wel racistisch ? Maar onzinnig is zijn plan wel.
Maar de kern van de zaak is dat hij mensen die zijn mening niet delen wilt verbannen.
Natuurlijk is die straf alleen bedoeld voor mensen die hij niet als Nederlander kan zien of Nederlandse burger met gelijke rechten.
Die ene wet bestaat niet. Het zijn een aantal wetten.quote:Op donderdag 28 juli 2016 00:03 schreef madam-april het volgende:
Zijn post is dus gewoon binnen de kaders van de Nederlandse wet op Vrijheid van Meningsuiting.
Wederom wel, want als het niet om mensen met een duidelijke buitenlandse afkomst had hij niet zo gezegd dat men minder recht heeft op een mening en in Nederland te levenquote:En daarbij maakt hij dus wederom geen onderscheid tussen mensen van Nederlandse afkomst en mensen van buitenlandse afkomst.
juridisch niet.... maar moreel zeker welquote:Zijn post is dus niet tegen het Nederlands idee van vrije meningsuiting.
Dat is die discriminerende mening dus.quote:De kern van het verhaal is dat we mensen die onze mening niet delen moeten negeren en dat mensen die omwille van hun mening een kinderfeest gaan verzieken geen plaats zouden moeten hebben in de Nederlandse samenleving.
Lezen? "daar waar racisme orde van de dag is?" Ik maak me geen illusies, Ook in Nederland bestaat racisme, van blank naar zwart, van zwart naar blank. Hell, iedereen is minimaal een tikkeltje racistisch, iedereen heeft persoonlijke voorkeuren, maar de overgrote meerderheid zal in NL niet snel iemand op basis van huidskleur racistisch bejegenen.quote:Op woensdag 27 juli 2016 12:29 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Want racisme komt hier niet voor? En als mensen er een afwijkende mening op nahouden moeten ze verhuizen? Wat een kolder.
Als Nederlands staatsburger is het zinvoller racisme in eigen land aan de kaak te stellen. Zowel omdat het je eigen leefomgeving betreft en dat je daarbij in diezelfde leefomgeving ook invloed uit kan oefenen.quote:Op donderdag 28 juli 2016 09:40 schreef Montagui het volgende:
Niks mis met in NL racisme aan de kaak stellen, maar dat heeft in NL veel minder zin dan in bv dus Zimbabwe.
Helemaal mee eens. Go Quinsy!quote:Op donderdag 28 juli 2016 11:12 schreef hoink581 het volgende:
[..]
Als Nederlands staatsburger is het zinvoller racisme in eigen land aan de kaak te stellen. Zowel omdat het je eigen leefomgeving betreft en dat je daarbij in diezelfde leefomgeving ook invloed uit kan oefenen.
In feite is je claim een non-argument: "ja maar hullie doen het ook en nog erger." De cliché uitspraak "een betere wereld begint bij jezelf" snijdt in veel gevallen hout. Zo ook in deze kwestie.
Hoeveel lang horen we al die onzin al? Binnen de gemiddelde plattelandsgemeenten en provinciale steden is Zwarte Piet gewoon zwart gebleven.quote:Op woensdag 27 juli 2016 19:22 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Niet bepaald. Ze gaan dit uiteindelijk winnen.
Paar jaar nog, vermoed ik.quote:Op donderdag 28 juli 2016 11:18 schreef Elzies het volgende:
[..]
Hoeveel lang horen we al die onzin al? Binnen de gemiddelde plattelandsgemeenten en provinciale steden is Zwarte Piet gewoon zwart gebleven.
Dat riepen ze een paar jaar geleden ook.quote:
Wel grappig dat je zo in racistische stereotypes denkt. De uitkeringstrekkende, blanken hatende gekleurde en de cultuurbelevende blanke.quote:Op donderdag 28 juli 2016 11:29 schreef Elzies het volgende:
[..]
Dat riepen ze een paar jaar geleden ook.
De meeste Nederlanders zijn die uitkeringstrekkende en blanken hatende schreeuwlelijkers meer dan zat. Hun gedrag heeft het onderliggende racisme alleen maar bevorderd en de al bestaande multiculturele bestaande segregatie in onze samenleving nog maar eens bevestigd.
Het gros van blanke Nederlanders wil gewoon zijn eigen cultuur beleven en laat zich niet dicteren door een gekleurde buitenlander. Zo simpel is het.
ja deze reactie is precies wat Zwarte Piet kapot maakt hequote:Op donderdag 28 juli 2016 11:29 schreef Elzies het volgende:
[..]
Dat riepen ze een paar jaar geleden ook.
De meeste Nederlanders zijn die uitkeringstrekkende en blanken hatende schreeuwlelijkers meer dan zat. Hun gedrag heeft het onderliggende racisme alleen maar bevorderd en de al bestaande multiculturele bestaande segregatie in onze samenleving nog maar eens bevestigd.
Het gros van blanke Nederlanders wil gewoon zijn eigen cultuur beleven en laat zich niet dicteren door een gekleurde buitenlander. Zo simpel is het.
Oké. Ik denk het niet.quote:Op donderdag 28 juli 2016 11:45 schreef 24Fan het volgende:
[..]
Zwarte piet blijft zwarte piet en zal dat altijd blijven.
Wat is racistisch in het benoemen van de gegeven feiten? Ik durf te wedden dat het gros van die demonstranten in veel gevallen uitkeringstrekkers zijn. Anders heb je wel wat beters te doen dan te zitten janken over het slavenverleden van je voorouders of het discrimineren van blanken tot jouw dagtaak maken. En dan verongelijkt de ander aanwijzen als racist? Hou toch op! Ik ben er echt zo klaar mee. Gelukkig ken ik genoeg donkere mensen die daar precies hetzelfde over denken en zich allerminst aan ZP storen. Die zeggen precies hetzelfde wat ik hierover opschrijf en vieren met hun kleintjes gewoon het Sinterklaasfeest.quote:Op donderdag 28 juli 2016 11:33 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Wel grappig dat je zo in racistische stereotypes denkt. De uitkeringstrekkende, blanken hatende gekleurde en de cultuurbelevende blanke.
Maar wel een mooie illustratie bij de kern van het probleem.
Ja, ik zag een grote lap tekst met daarin de bewering dat je er klaar mee was. Volgens mij ben je er nog volop mee bezig.quote:
Heb je die lap tekst überhaupt gelezen?quote:Op donderdag 28 juli 2016 11:54 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Ja, ik zag een grote lap tekst met daarin de bewering dat je er klaar mee was. Volgens mij ben je er nog volop mee bezig.
Ik zal eerlijk zijn: vluchtig.quote:Op donderdag 28 juli 2016 11:56 schreef Elzies het volgende:
[..]
Heb je die lap tekst überhaupt gelezen?
De blanke tegenhanger van Sylvana. Die is leuk.quote:Op donderdag 28 juli 2016 11:57 schreef sp3c het volgende:
beetje een sylvanna achtig jankverhaal is het maar ook een beetje tl;dr wat mij betreft
De anti-Pieten zijn hiermee begonnen en hebben ten onrechte een onschuldig kinderfeest gekoppeld aan een slavernijverleden.quote:Op donderdag 28 juli 2016 12:00 schreef Jigzoz het volgende:
Nou ja, dat is ook wel zo'n beetje de reden dat ik me al een jaar of nauwelijks meer bemoei met die hele discussie. Het is zo'n enorm overdreven gegil geworden. En ja, vooral van de kant van de pro-pieters. De ene na de andere stroman komt er voorbij en het old-school racistische gegil is niet van de lucht.
Dat lijken me geen mensen met wie je een zinnig gesprek kunt voeren.
beiden zijn vervelendquote:Op donderdag 28 juli 2016 11:59 schreef Elzies het volgende:
[..]
De blanke tegenhanger van Sylvana. Die is leuk.
Nee, ze hebben het uiterlijk van zwarte piet vergeleken met een racistisch stereotype uit het verleden en hebben gesteld dat het voor veel zwarten een kwetsende vertoning is.quote:Op donderdag 28 juli 2016 12:15 schreef Elzies het volgende:
[..]
De anti-Pieten zijn hiermee begonnen en hebben ten onrechte een onschuldig kinderfeest gekoppeld aan een slavernijverleden.
Ik dwing niemand om het Sinterklaasfeest te vieren, maar anderzijds kun je niet eisen dat een culturele traditie op oneigenlijke argumenten moet worden veranderd. Desalniettemin is er water bij de wijn gedaan en zijn er al wijzigen doorgevoerd. Dan is wat mij betreft de kous af. Als mensen vragen om een ZP zie ik geen reden waarom men hier geen gehoor aan mag geven.
Maar het gaat hier feitelijk niet om ZP. Het gaat om het blootleggen van een multiculturele segregatie. Eenzelfde discussie wordt ook gevoerd rondom het etnisch profileren en waar sommigen ook dezelfde racistenkaart hanteren en wijzen naar de boze blanke man.
Daarmee doe je precies hetzelfde. Een handjevol mensen zal kloteneger etc geroepen hebben, maar de haat komt voort uit het willen verbieden van een kinderfeest. Waarbij nooit het woord racisme is gevallen...tot nu.quote:Op donderdag 28 juli 2016 12:33 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Nee, ze hebben het uiterlijk van zwarte piet vergeleken met een racistisch stereotype uit het verleden en hebben gesteld dat het voor veel zwarten een kwetsende vertoning is.
Nou ja, en toen moesten die 'luie apen' hun bek houden en 'oprotten naar hun eigen land', want 'hoe durf je ons racistisch te noemen, je bent hier verdomme te gast, kloteneger'.
Ik denk dat er toen wel enigszins aangetoond werd dat er her en der nog wel wat racisme bestaat in Nederland.
Het zijn uiteindelijk volwassenen die bepalen wat er gevierd wordt en hoe.quote:Op woensdag 27 juli 2016 19:53 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Er is geen kind dat zich hier druk om maakt. Het zijn allemaal volwassenen.
Hoho. Mij zal het verder worst wezen. Ik zie twee kanten en ik denk dat de ene kant aan het langste eind gaat trekken. Mij persoonlijk kan het niet zo gek veel schelen. Ik vind alleen de discussie op zich nogal... Nou ja, grof.quote:Op donderdag 28 juli 2016 12:40 schreef aloa het volgende:
[..]
Daarmee doe je precies hetzelfde. Een handjevol mensen zal kloteneger etc geroepen hebben, maar de haat komt voort uit het willen verbieden van een kinderfeest. Waarbij nooit het woord racisme is gevallen...tot nu.
Was ook niet persoonlijk ofzo.quote:Op donderdag 28 juli 2016 12:45 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Hoho. Mij zal het verder worst wezen. Ik zie twee kanten en ik denk dat de ene kant aan het langste eind gaat trekken. Mij persoonlijk kan het niet zo gek veel schelen. Ik vind alleen de discussie op zich nogal... Nou ja, grof.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |