Van de 100% die stemt was ruim 60% tegen. Dat is politiek gezien en volgens de kieswet gezien een overgrote meerderheid. Mensen die niet stemmen tellen namelijk niet mee. Dat is het risico van niet gaan stemmen.quote:Op donderdag 7 april 2016 07:44 schreef speknek het volgende:
[..]
Een opkomst van 32% is een overgrote meerderheid?
Prima, maar de overgrote meerderheid heeft dus niet gesproken.quote:Op donderdag 7 april 2016 07:46 schreef Elzies het volgende:
[..]
Als je niet de moeite hebt genomen om te stemmen tel je niet meer mee na de uitslag. Dus achteraf niet gaan jammeren. Dat is de democratie.
Je houdt bij een stemming dus totaal geen rekening met mogelijke gevolgen? Dan kun je toch onmogelijk spreken van een weloverwogen keus.quote:Op donderdag 7 april 2016 07:48 schreef Danny het volgende:
[..]
De vraag van het referendum was niet 'ben je voor een handelsakkoord zonder voorwaarden', maar 'ben je voor of tegen het associatieverdrag met oekraine'. En daar was ik tegen. Over wat dat gaat betekenen mag de politiek nadenken. Dat was hier niet de vraag.
[..]
Het interesseert me niet wie dit wel of niet in de kaart speelt. De vraag was niet 'wil je Poetin in de kaart spelen', maar 'ben je voor of tegen het associatieverdrag met Oekraine'. En daar was ik tegen.
Ze hebben hun kans gehad.quote:Op donderdag 7 april 2016 07:49 schreef speknek het volgende:
[..]
Prima, maar de overgrote meerderheid heeft dus niet gesproken.
Bij sommigen misschien.quote:Op donderdag 7 april 2016 07:48 schreef DustPuppy het volgende:
Even voor de goede orde nogmaals: Het Handelsakkoord gedeelte van dit verdrag KON niet weggestemd worden middels dit referendum.
Dit is blijkbaar nog steeds onduidelijk bij het Nee-kamp.
Het is een gewoon een goed signaal aan de politiek dat zij totaal uit de pas lopen met wat de bevolking wil. Zowel nationaal als in EU verband. Zij weten het en wij weten het.quote:Op donderdag 7 april 2016 07:24 schreef DustPuppy het volgende:
Als ik het nu allemaal goed begrijp krijgen we dus door deze Nee uitslag straks een handelsakkoord zonder de politieke voorwaarden (dus corruptiebestrijding, mensenrechten, visum-versoepeling, militaire samenwerking etc.)
Ik denk dat dit voor de oligarchen in Oekraïne alleen maar goed nieuws is, eigenlijk.
Nee hoor, ook al doe je nog zoveel moeite het zo te laten lijken. De nee stemmers zijn behoorlijk goed op de hoogte.quote:Op donderdag 7 april 2016 07:48 schreef DustPuppy het volgende:
Even voor de goede orde nogmaals: Het Handelsakkoord gedeelte van dit verdrag KON niet weggestemd worden middels dit referendum.
Dit is blijkbaar nog steeds onduidelijk bij het Nee-kamp.
Die moeten dan ook hun bek houden en hebben hun kans gehad. Niet gaan janken.quote:Op donderdag 7 april 2016 07:49 schreef speknek het volgende:
[..]
Prima, maar de overgrote meerderheid heeft dus niet gesproken.
Wat mijn overwegingen zijn bepaal ik zelf, dank je welquote:Op donderdag 7 april 2016 07:50 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
Je houdt bij een stemming dus totaal geen rekening met mogelijke gevolgen? Dan kun je toch onmogelijk spreken van een weloverwogen keus.
Ik heb antwoord gegeven op een vraag. Ik heb zelfs de stemwijzers gedaan van verschillende kampen en altijd kwam ik op een zeeeeeer duidelijk 'tegen' uit. Wat mijn eigen gevoel al bevestigde.quote:Ieder mens houdt met elke beslissing die hij maakt rekening met de mogelijke gevolgen, maar hierbij zou je dat niet doen? Vreemd verhaal.
Niet echt. Een groot gros denkt dat het hele akkoord nu niet doorgaat. Zag het net nog op TV.quote:Op donderdag 7 april 2016 07:51 schreef JeSuisDroppie het volgende:
[..]
Nee hoor, ook al doe je nog zoveel moeite het zo te laten lijken. De nee stemmers zijn behoorlijk goed op de hoogte.
Ja.quote:Op donderdag 7 april 2016 07:24 schreef DustPuppy het volgende:
Als ik het nu allemaal goed begrijp krijgen we dus door deze Nee uitslag straks een handelsakkoord zonder de politieke voorwaarden (dus corruptiebestrijding, mensenrechten, visum-versoepeling, militaire samenwerking etc.)
Ik denk dat dit voor de oligarchen in Oekraïne alleen maar goed nieuws is, eigenlijk.
Dat is hun eigen keuze geweest. Het interesseerde ze blijkbaar niet voldoende om een voor, tegen of blancostem uit te brengen. Dan zal de uitkomst ze ook niet interesseren verder. Vooraf weten niet-stemmers hoe dan ook dat ze niet meetellen. Achteraf een beetje jankzakken dat je strategische thuisblijven niet het gewenste resultaat had verandert daar niets aanquote:Op donderdag 7 april 2016 07:49 schreef speknek het volgende:
[..]
Prima, maar de overgrote meerderheid heeft dus niet gesproken.
Beetje knip en plakwerk. Dit is dezelfde tv die gisteren tot 21:05 volhield dat de drempel niet zou worden gehaald. Niet serieus te nemen dus.quote:Op donderdag 7 april 2016 07:52 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
Niet echt. Een groot gros denkt dat het hele akkoord nu niet doorgaat. Zag het net nog op TV.
Oh, je houdt dus wel rekening met de mogelijke gevolgen. Net zei je nog van niet.quote:Op donderdag 7 april 2016 07:52 schreef Danny het volgende:
Wat mijn overwegingen zijn bepaal ik zelf, dank je welDe gevolgen bij een vóórstem zijn voor Nederland in mijn ogen veel groter. Financieel, economisch, sociaal en mogelijk zelfs militair. Nee dank je.
Deze vorm van democratie of parlementaire democratie?quote:Op donderdag 7 april 2016 07:52 schreef Danny het volgende:
Ik heb antwoord gegeven op een vraag. Ik heb zelfs de stemwijzers gedaan van verschillende kampen en altijd kwam ik op een zeeeeeer duidelijk 'tegen' uit. Wat mijn eigen gevoel al bevestigde.
Mooi he, democratie?
Het zichtbaar maken dat er geen democratie is is ook winst.quote:Op donderdag 7 april 2016 07:53 schreef gelly het volgende:
Dit referendum is helegaar geen feest voor de democratie, mensen is enkel de illusie gewekt dat ze tegen iets konden stemmen waar ze geen invloed op hebben. Het enige resultaat is nog meer teleurgestelde kiezers. Bedankt Geenstijl.
Zelfs het Jan Roos gevolg roept dat en niet alleen op TV, dus waar deze wijsheid vandaan komt?quote:Op donderdag 7 april 2016 07:54 schreef JeSuisDroppie het volgende:
[..]
Beetje knip en plakwerk. Dit is dezelfde tv die gisteren tot 21:05 volhield dat de drempel niet zou worden gehaald. Niet serieus te nemen dus.
Dan zou je er ook rekening mee moeten houden dat een ja-stem uiteindelijk bij een overwinning als een stem voor de EU uitgelegd zou worden. En dat is nu precies het verwijt dat tegenstanders kregen; het referendum 'misbruiken'. Maar bij een overweldigend ja zou het omgekeerd net zo goed gebeurd zijn. Dat aspect meewegen in een een stem lijkt me een logisch onderdeel van het rekening houden met de gevolgen van een stem.quote:Op donderdag 7 april 2016 07:50 schreef DustPuppy het volgende:
Je houdt bij een stemming dus totaal geen rekening met mogelijke gevolgen?
Als men doorgaat met dit handelsakkoord zal dit politieke consequenties hebben bij de landelijke verkiezingen in 2017. De Nederlander werd bij het vorige referendum ook al genaaid door een pro-Europeaan. (Balkenende) Dat laat de Nederlander zich geen twee keer welgevallen. Dit is een duidelijke boodschap van het volk, een duidelijk signaal.quote:Op donderdag 7 april 2016 07:46 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
Het politieke deel (het enige deel wat veranderd kon worden met dit referendum) gaat juist over verbetering van de mensenrechten situatie, bestrijding van corruptie etc. etc. Dat deel is dus nu weggestemd door het Nee-kamp. Dat handelsakkoord komt er sowieso. Daar heeft Brussel namelijk alleen maar een meerderheid voor nodig, en geen unanieme stemming.
Hier ben ik het 100% mee eens. Helaas is dat tevens het enige wat dit referendum aantoont.quote:Op donderdag 7 april 2016 07:55 schreef Rica het volgende:
[..]
Het zichtbaar maken dat er geen democratie is is ook winst.
Nee, wat een klein gedeelte van de bevolking wil. En dat laat dit referendum ook wel zien, of de verkiezingen voor het EP. Kennelijk interresseert het de burger gewoon niets. Bij de laatste tweede kamer verkiezingen werd er ook gewoon massaal op pro-EU partijen gestemd.quote:Op donderdag 7 april 2016 07:51 schreef Rica het volgende:
[..]
Het is een gewoon een goed signaal aan de politiek dat zij totaal uit de pas lopen met wat de bevolking wil.
Niet voor gevolgen voor externe partijen. De gevolgen voor Oekraïne of Rusland interesseren me echt minder dan niets.quote:Op donderdag 7 april 2016 07:54 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
Oh, je houdt dus wel rekening met de mogelijke gevolgen. Net zei je nog van niet.
Elke vorm ervan. Ik heb dit kabinet ook niet gekozen. Ben wel wezen stemmen, niet blij met de keuze, maar ze zijn democratisch gekozen. Het is wat het is. Had hier ja-gestemd was ik ook niet blij geweest, maar had ik ook niet gaan lopen janken dat het zo boehoehoe-oneerlijk is allemaal.quote:Deze vorm van democratie of parlementaire democratie?
Wie heeft de vraagstelling van dit referendum eigenlijk geformuleerd?quote:Op donderdag 7 april 2016 07:48 schreef DustPuppy het volgende:
Even voor de goede orde nogmaals: Het Handelsakkoord gedeelte van dit verdrag KON niet weggestemd worden middels dit referendum.
Dit is blijkbaar nog steeds onduidelijk bij het Nee-kamp.
Nu dus niet meer.quote:Op donderdag 7 april 2016 07:56 schreef Elzies het volgende:
Dit associatieverdrag lost de mensenrechtensituatie in Oekraïne niet op. Laat staan de diepgewortelde corruptie. De EU biedt Oekraïne juist meer instrumenten om hiermee door te gaan. Dit is geen handelsverdrag, dit is een geopolitiek spel tussen Rusland en de EU.
Dit is de opmaat naar de val van de EU mocht een Brexit komen. Dan gaan we in Nederland wederom een referendum hebben met een NLExit als onderwerp, en dan ben ik echt benieuwd wat er uit gaat komen.quote:Op donderdag 7 april 2016 07:56 schreef Elzies het volgende:
[..]
Als men doorgaat met dit handelsakkoord zal dit politieke consequenties hebben bij de landelijke verkiezingen in 2017. De Nederlander werd bij het vorige referendum ook al genaaid door een pro-Europeaan. (Balkenende) Dat laat de Nederlander zich geen twee keer welgevallen. Dit is een duidelijke boodschap van het volk, een duidelijk signaal.
Dit associatieverdrag lost de mensenrechtensituatie in Oekraïne niet op. Laat staan de diepgewortelde corruptie. De EU biedt Oekraïne juist meer instrumenten om hiermee door te gaan. Dit is geen handelsverdrag, dit is een geopolitiek spel tussen Rusland en de EU. De Nederlander heeft zich gisteren duidelijk uitgesproken zich hier niet voor te laten lenen. Verder is het een duidelijk signaal hoe de gemiddelde Nederlander werkelijk denkt over deze EU. Laten we hiermee een inspiratiebron zijn voor de Britten als zij in meerderheid stemmen voor een Brexit.
Je zou over elk non-item een referendum willen hebben, elke dag stemmen?quote:Op donderdag 7 april 2016 07:55 schreef Rica het volgende:
[..]
Het zichtbaar maken dat er geen democratie is is ook winst.
Noem eens een middenpartij die niet pro-EU is?quote:Op donderdag 7 april 2016 07:56 schreef gelly het volgende:
[..]. Bij de laatste tweede kamer verkiezingen werd er ook gewoon massaal op pro-EU partijen gestemd.
Dat onderdeel was sowieso een farce natuurlijk. Je maakt afspraken met corrupte politici die corrupte politici en bedrijven zouden moeten aanpakken. Beetje naïef om te denken dat dat ooit zou gaan werken.quote:
De niet-stemmer schaart zich automatisch bij de meerderheid. Dat weet iedereen die stemgerechtigd is. Dus wie niet gestemd heeft heeft eigenlijk gewoon tegen gestemd in dit geval, omdat de meerderheid die wél gestemd heeft tegen gestemd heeft. Risico van niet stemmenquote:Op donderdag 7 april 2016 07:56 schreef gelly het volgende:
[..]
Nee, wat een klein gedeelte van de bevolking wil.
Ik denk dan ook dat deze NEE stem nog een aardig backfire gaat beleven, op welke gebied dan ook. Een slechter verdrag met Oekraïne, een NL dat op zijn plaatst gezet wordt door de grote EU landen, meer stemmen voor de PVV (indien je daar niet op zit te wachten), etc.quote:Op donderdag 7 april 2016 07:50 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
Je houdt bij een stemming dus totaal geen rekening met mogelijke gevolgen? Dan kun je toch onmogelijk spreken van een weloverwogen keus.
Ieder mens houdt met elke beslissing die hij maakt rekening met de mogelijke gevolgen, maar hierbij zou je dat niet doen? Vreemd verhaal.
Een paar reacties terug schreef je nog dat de EU dit verdrag er toch gaat doordrukken, ongeacht dit referendum.quote:
Zo maak je als EU de anti-EU sentimenten slechts groter.quote:Op donderdag 7 april 2016 07:59 schreef Montagui het volgende:
[..]
Ik denk dan ook dat deze NEE stem nog een aardig backfire gaat beleven, op welke gebied dan ook. Een slechter verdrag met Oekraïne, een NL dat op zijn plaatst gezet wordt door de grote EU landen, meer stemmen voor de PVV (indien je daar niet op zit te wachten), etc.
Blijkbaar krijgt de politiek het niet voor elkaar dit verdrag te verkopen aan alle slecht-geïnformeerde domme burgers. Balen voor die elite kliek zeg.quote:Op donderdag 7 april 2016 07:59 schreef Montagui het volgende:
[..]
Ik denk dan ook dat deze NEE stem nog een aardig backfire gaat beleven, op welke gebied dan ook. Een slechter verdrag met Oekraïne, een NL dat op zijn plaatst gezet wordt door de grote EU landen, meer stemmen voor de PVV (indien je daar niet op zit te wachten), etc.
Nee, lezen! Ik zei dat het handelsgedeelte van dit verdrag sowieso doorgaat, omdat hier geen unanieme stemming voor nodig is.quote:Op donderdag 7 april 2016 08:00 schreef Elzies het volgende:
Een paar reacties terug schreef je nog dat de EU dit verdrag er toch gaat doordrukken, ongeacht dit referendum.
Dat maakt de EU volgens mij niet zoveel uit gezien de huidige tendens.quote:Op donderdag 7 april 2016 08:00 schreef Perrin het volgende:
[..]
Zo maak je als EU de anti-EU sentimenten slechts groter.
De overgrote meerderheid heeft gesproken lijkt me geen Bayesiaanse uitspraak.quote:
Ach wat is waardeloos? Toont wel aan dat je als klein land weinig invloed hebt binnen een groot Europa.quote:Op donderdag 7 april 2016 08:01 schreef D1990 het volgende:
Ik nam ook aan dat het hele verdrag niet door zou gaan, aangezien zowel het nee als het ja kamp het de hele tijd over de handel en de economische consequenties hadden. Maar eigenlijk was het referendum dus waardeloos?
Laten we het nu eens omdraaien, Oekraïne weet wat ze te doen staat als ze zich richting de EU willen bewegen.quote:Op donderdag 7 april 2016 07:46 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
Het politieke deel (het enige deel wat veranderd kon worden met dit referendum) gaat juist over verbetering van de mensenrechten situatie, bestrijding van corruptie etc. etc. Dat deel is dus nu weggestemd door het Nee-kamp. Dat handelsakkoord komt er sowieso. Daar heeft Brussel namelijk alleen maar een meerderheid voor nodig, en geen unanieme stemming.
Hoe het technisch werkt is duidelijk, maar uiteindelijk vindt 70% het niet belangrijk genoeg en is 10% ook nog eens voor. Dan hou je 20% over. En om dat nou een overgrote meerderheid te noemen..quote:Op donderdag 7 april 2016 07:58 schreef Danny het volgende:
[..]
De niet-stemmer schaart zich automatisch bij de meerderheid. Dat weet iedereen die stemgerechtigd is. Dus wie niet gestemd heeft heeft eigenlijk gewoon tegen gestemd in dit geval, omdat de meerderheid die wél gestemd heeft tegen gestemd heeft. Risico van niet stemmen
Het zal enigszins wijzigen denk ik.quote:Op donderdag 7 april 2016 08:01 schreef D1990 het volgende:
Ik nam ook aan dat het hele verdrag niet door zou gaan, aangezien zowel het nee als het ja kamp het de hele tijd over de handel en de economische consequenties hadden. Maar eigenlijk was het referendum dus waardeloos?
Ja. Het verdrag is al in werking. Als we het niet ratificeren heeft straks de hele EU een handelsverdrag met Oekraïne, en wij door het Schengen verdrag ook, maar dan zonder de vruchten ervan te plukken. Het enige wat een nee stem doet is Nederland in een ongemakkelijke positie manoeuvreren die onze belangen schaadt.quote:Op donderdag 7 april 2016 08:01 schreef D1990 het volgende:
Ik nam ook aan dat het hele verdrag niet door zou gaan, aangezien zowel het nee als het ja kamp het de hele tijd over de handel en de economische consequenties hadden. Maar eigenlijk was het referendum dus waardeloos?
Dat kunnen ze doen, maar dan hoeven ze volgend jaar niet te huilen dat ze worden afgestraft bij de verkiezingen. Gaat iedereen klagen dat de PVV zo groot is geworden enzo, dat soort praktijken.quote:Op donderdag 7 april 2016 08:04 schreef gelly het volgende:
[..]
Hoe het technisch werkt is duidelijk, maar uiteindelijk vindt 70% het niet belangrijk genoeg en is 10% ook nog eens voor. Dan hou je 20% over. En om dat nou een overgrote meerderheid te noemen..
Het is een raadgevend referendum, niets meer, niets minder. En ik vind dat de politiek met zo'n lage opkomst best de conclusie mag trekken dat het volk kennelijk niet zoveel geeft om het verdrag.
Well duh... Denken dat dit iets gaat tegenhouden was gewoon dom. Er komt een nieuw akkoord met wat andere punten erin en that's it.quote:Op donderdag 7 april 2016 08:01 schreef D1990 het volgende:
Ik nam ook aan dat het hele verdrag niet door zou gaan, aangezien zowel het nee als het ja kamp het de hele tijd over de handel en de economische consequenties hadden. Maar eigenlijk was het referendum dus waardeloos?
Dat zal ze leren dingen te ratificeren zonder steun.quote:Op donderdag 7 april 2016 08:04 schreef speknek het volgende:
[..]
Ja. Het verdrag is al in werking. Als we het niet ratificeren heeft straks de hele EU een handelsverdrag met Oekraïne, en wij door het Schengen verdrag ook, maar dan zonder de vruchten ervan te plukken. Het enige wat een nee stem doet is Nederland in een ongemakkelijke positie manoeuvreren die onze belangen schaadt.
Fijn dat jij dat vindt.quote:Op donderdag 7 april 2016 08:04 schreef gelly het volgende:
[..]
Het is een raadgevend referendum, niets meer, niets minder. En ik vind dat de politiek met zo'n lage opkomst best de conclusie mag trekken dat het volk kennelijk niet zoveel geeft om het verdrag.
Ik stem gewoon weer VVD, ongeacht wat ze doen.quote:Op donderdag 7 april 2016 08:04 schreef juliusceasar het volgende:
NEE is NEE Rutte. Zo niet dan wordt de VVD afgestraft in maart 2017!!!
Ons bedoel je?quote:Op donderdag 7 april 2016 08:06 schreef JeSuisDroppie het volgende:
[..]
Dat zal ze leren dingen te ratificeren zonder steun.
Er wordt al handel gedreven met deze monopolisten die Oekraïne besturen en bezitten. Dus daarom zag ik de ironie toen voor-stemmers de term handelsverdrag introduceerde. Van mij mag iedereen met elkaar handel drijven, maar daar hoeft geen visumrecht aan gekoppeld worden zoals met dit verdrag.quote:Op donderdag 7 april 2016 08:01 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
Nee, lezen! Ik zei dat het handelsgedeelte van dit verdrag sowieso doorgaat, omdat hier geen unanieme stemming voor nodig is.
Je lijkt te denken dat er een onuitputtelijk aantal idioten in Nederland is dat PVV kan stemmen, die zitten nu wel aan hun max. En tot nu toe wordt de VVD enkel beloont door ongeinformeerd Nederland ondanks een aantal flinke misstappen. Want ja, ze zijn niet links en dat is goed. Ofzo. Je hoeft mij niet proberen wijs te maken dat dergelijk zwalkers, van VVD naar SP naar PVV goed geinformeerd zijn. Dat zijn onderbuikstemmers.quote:Op donderdag 7 april 2016 08:05 schreef JeSuisDroppie het volgende:
[..]
Dat kunnen ze doen, maar dan hoeven ze volgend jaar niet te huilen dat ze worden afgestraft bij de verkiezingen. Gaat iedereen klagen dat de PVV zo groot is geworden enzo, dat soort praktijken.
Ben je zelfs na de uitslag nog niet klaar met het verspreiden van leugensquote:Op donderdag 7 april 2016 08:07 schreef Elzies het volgende:
[..]
Er wordt al handel gedreven met deze monopolisten die Oekraïne besturen en bezitten. Dus daarom zag ik de ironie toen voor-stemmers de term handelsverdrag introduceerde. Van mij mag iedereen met elkaar handel drijven, maar daar hoeft geen visumrecht aan gekoppeld worden zoals met dit verdrag.
Ben jij intussen nog niet uitgehuild?quote:Op donderdag 7 april 2016 08:08 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Ben je zelfs na de uitslag nog niet klaar met het verspreiden van leugens?
Ik had het over hier op Fok! De laatste paar dagen was dat weinig inhoudelijk met veel verwijten en drogredenen over en weer.quote:Op woensdag 6 april 2016 22:28 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Ik heb van het tegenkamp toch wel goede argumenten gehoord. Wat je echter ook vindt van het inzicht van het volk, een politicu kan niet een dergelijke uitspraak doen na zo'n referendum. Je mag rustig van mening zijn dat het volk er niets van heeft begrepen maar je zal de uitslag moeten respecteren en indien het volk het niet goed heeft begrepen dan moet je de schuld bij jezelf zoeken als politicus, zij hebben - waarschijlijk bewust en intentioneen - in een half jaar tijd niets gedaan om het maatschappelijk debat op gang te brengen, zij hebben zelfs een disinformatiecampagne gestart met leugenachtige en eenzijdige propaganda. Steek dan als politicus de hand in eigen boezem.
Dat vind ik nog het meest grappige. Dat mensen denken dat ze de elite op deze manier 'op hun plaats kunnen zetten', en 'weer naar beneden kunnen brengen'. Alsof die geïnteresseerd zijn zich te voegen bij de mensen die tegen ze aanschoppen. Hoe meer het volk zich als opstandige puber gedraagt, hoe meer de elite denkt het is goed met jullie en verder de ivoren toren in loopt. En als een ding duidelijk is op supranationaal niveau, is dat de elite hier geen last van gaat krijgen.quote:
Dat is klagen achteraf en vooral nietszeggend. Kom dan met gedegen argumenten waarom je iets niet inhoudelijk goed vond. Haal enkele voorbeelden aan om jouw stelling te ondersteunen. Maar enkel roepen dat iets niet goed is, tja dat kan iedereen.quote:Op donderdag 7 april 2016 08:11 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Ik had het over hier op Fok! De laatste paar dagen was dat weinig inhoudelijk met veel verwijten en drogredenen over en weer.
De meeste (dus meer dan de helft) van de posts bevatte weinig goede argumenten. En dat geldt voor beide kampen.
Dit inderdaad.quote:Op donderdag 7 april 2016 07:55 schreef Nielsch het volgende:
Het ja-kamp wint natuurlijk gewoon in the end, want het verdrag komt er echt wel. Europese ambtenaren hebben allang een alternatieve versie van het verdrag geschreven dat over een tijdje uit de hoge hoed wordt getoverd. Alle landen zullen dat nieuwe verdrag ratificeren en NL zal wellicht weer een referendum gaan houden als genoeg mensen dat aanvragen. De vraag is of de 30% dan wel gehaald zal worden, waarschijnlijk niet. Ondertussen worden grote delen van het huidige akkoord alsnog geimplementeerd.
Nee, hun stem telt niet mee, want die is er niet. Dat is iets anders.quote:Op donderdag 7 april 2016 07:49 schreef Danny het volgende:
Mensen die niet stemmen tellen namelijk niet mee.
tja je kunt jezelf inderdaad ook nog belachelijker makenquote:Op donderdag 7 april 2016 08:06 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Ik stem gewoon weer VVD, ongeacht wat ze doen.
En dat is een hele goede zaakquote:Op donderdag 7 april 2016 08:25 schreef Peter_Rasmussen het volgende:
De EU wint. Tsssk, zowat heel Oost-Europa steekt een dikke middelvinger op de besluiten van Eurocraten in ze niet zint. De streng-conservatieve Poolse regering gaat ondertussen totaal haar eigen gang ondanks kritiek van de EU. Groot-Brittannië gaat in juni een bindend referendum houden over EU-uittreding. Het ''Europese rijk'' zal stukje voor stukje afbreken tot niks meer dan een ruïne over is.
EU staat dan voor: Europese Untergang?quote:Op donderdag 7 april 2016 08:25 schreef Peter_Rasmussen het volgende:
De EU wint. Tsssk, zowat heel Oost-Europa steekt een dikke middelvinger op de besluiten van Eurocraten in ze niet zint. De streng-conservatieve Poolse regering gaat ondertussen totaal haar eigen gang ondanks kritiek van de EU. Groot-Brittannië gaat in juni een bindend referendum houden over EU-uittreding. Het ''Europese rijk'' zal stukje voor stukje afbreken tot niks meer dan een ruïne over is.
Haha, alsof die correlatie er is. In jouw natte dromen misschien, maar in de realiteit de echt niet he.quote:Op donderdag 7 april 2016 08:04 schreef juliusceasar het volgende:
NEE is NEE Rutte. Zo niet dan wordt de VVD afgestraft in maart 2017!!!
Inderdaad.Daarom ben ik het wel eens met de conclusie van Pechtold dat die 30% eruit moet. Dan heb je iig geen onduidelijkheid meer of er nu veel "ja"-stemmers zijn weggebleven omdat ze hopen op die manier hun zin te krijgen.quote:Op donderdag 7 april 2016 08:25 schreef Ringo het volgende:
[..]
Nee, hun stem telt niet mee, want die is er niet. Dat is iets anders.
Het is daardoor een risico om niet te stemmen, maar dat risico neem je wel bewust. Ik vind een referendum een ongeschikt democratisch middel en dus doe ik er niet aan mee, uit principe. Als (een klein beetje) meer mensen zo verstandog waren geweest, en het opkomstpercentage onder de 30 was uitgekomen, had onze niet-stem wel degelijk een groot verschil gemaakt. Dan waren jullie stemmen ongeldig geworden.
Dat is niet het geval, en alsnog van van harte gefeliciteerd met de uitslag, maar toch.
Een referendum in deze vorm (met een minimaal opkomstpercentage) is een keuze uit drie, niet twee opties.
Zijn nog steeds aan het feestvieren zekerquote:Op donderdag 7 april 2016 08:29 schreef JanKorteachternaam het volgende:
Vreemd..GeenStijl heeft nog steeds geen update sinds het sluiten van de stembureaus. Jammer, ze doen soms mooie dingen maar de afwerking is zo knullig.
Nogal ongepast om binnen 24 uur na de uitslag al beginnen met trollen. De post die je citeert bevat geen enkele leugen.quote:Op donderdag 7 april 2016 08:08 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Ben je zelfs na de uitslag nog niet klaar met het verspreiden van leugens?
Als die 30% er uit gaat komen we waarschijnlijk ver boven die 30% voortaan. De PvdaA zal er wel voor gaan liggen, want die hebben in eerste instantie een thuisblijf-campagne gevoerd. Daarnaast heeft de PvdA hier lokaal een referendum weten te "winnen" met behulp van een opkomstdrempel terwijl de overgrote meerderheid tegen stemdequote:Op donderdag 7 april 2016 08:30 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Inderdaad.Daarom ben ik het wel eens met de conclusie van Pechtold dat die 30% eruit moet. Dan heb je iig geen onduidelijkheid meer of er nu veel "ja"-stemmers zijn weggebleven omdat ze hopen op die manier hun zin te krijgen.
Van wat ik zo teruglees was het hier vooral een circlejerk van nee-stemmers.quote:Op donderdag 7 april 2016 08:33 schreef BarryOSeven het volgende:
Goedemorgen, lekker gejankt vannacht stelletje azijnzeikers? Prachtig en nog bedankt voor die dubbele achterwaardse faal van gister. Een hele dikke NEE dus.
Huilen
Het verdrag gaat niet alleen over handel maar ook over bijvoorbeeld militaire samen werking. En handel is er trouwens nauwelijks met de Oekraïne.quote:Op donderdag 7 april 2016 08:32 schreef bianconeri het volgende:
Wel verbazingwekkend hoeveel pro-Poetin mensen er in heel Nederland zijn en hoe weinig er gewoon voor handel zijn.
Heel veel mensen zijn die slappe Westerse politici zat en vinden een stukje herkenning in Poetin.quote:Op donderdag 7 april 2016 08:32 schreef bianconeri het volgende:
Wel verbazingwekkend hoeveel pro-Poetin mensen er in heel Nederland zijn en hoe weinig er gewoon voor handel zijn.
Aansluit.quote:Op donderdag 7 april 2016 08:25 schreef Ringo het volgende:
Nee, hun stem telt niet mee, want die is er niet. Dat is iets anders.
Het is daardoor een risico om niet te stemmen, maar dat risico neem je wel bewust. Ik vind een referendum een ongeschikt democratisch middel en dus doe ik er niet aan mee, uit principe. Als (een klein beetje) meer mensen zo verstandog waren geweest, en het opkomstpercentage onder de 30 was uitgekomen, had onze niet-stem wel degelijk een groot verschil gemaakt. Dan waren jullie stemmen ongeldig geworden.
Dat is niet het geval, en alsnog van van harte gefeliciteerd met de uitslag, maar toch.
Een referendum in deze vorm (met een minimaal opkomstpercentage) is een keuze uit drie, niet twee opties.
Je kan ook gewoon stemmen uit principe. Die 3e optie heb je er zelf bij verzonnen, wat natuurlijk niet zo verstandig is.quote:Op donderdag 7 april 2016 08:25 schreef Ringo het volgende:
[..]
Nee, hun stem telt niet mee, want die is er niet. Dat is iets anders.
Het is daardoor een risico om niet te stemmen, maar dat risico neem je wel bewust. Ik vind een referendum een ongeschikt democratisch middel en dus doe ik er niet aan mee, uit principe. Als (een klein beetje) meer mensen zo verstandog waren geweest, en het opkomstpercentage onder de 30 was uitgekomen, had onze niet-stem wel degelijk een groot verschil gemaakt. Dan waren jullie stemmen ongeldig geworden.
Dat is niet het geval, en alsnog van van harte gefeliciteerd met de uitslag, maar toch.
Een referendum in deze vorm (met een minimaal opkomstpercentage) is een keuze uit drie, niet twee opties.
Niet alleen ringo, maar ook het grootste deel van het JA-kamp. Maar dat is hun faal, dat maakt de NEE niet minder ongeldig.quote:Op donderdag 7 april 2016 08:42 schreef Jopie78 het volgende:
[..]
Je kan ook gewoon stemmen uit principe. Die 3e optie heb je er zelf bij verzonnen, wat natuurlijk niet zo verstandig is.
Als iemand je vraagt wat je wilt eten en je maakt geen keuze, moet je niet gaan janken dat je vervolgens iets krijgt wat je niet wilt.
Ik stem niet uit principe.. Wat een giller.
De arrogantie. Als we vandaag het referendum overdoen, stemt 80% tegen.quote:
Juist daarom heb ik tegengestemd. Vóór Oekraïne.quote:In het pro-Russische oosten van Oekraïne is nog niet gereageerd op de referendumuitslag. "Daar zal men heel tevreden zijn", veronderstelt Dennekamp, omdat de politieke leiders in dat deel van het land vooral de banden met Rusland willen aanhalen.
Ik ben anti-Poetin en heb toch tegen gestempt.quote:Op donderdag 7 april 2016 08:32 schreef bianconeri het volgende:
Wel verbazingwekkend hoeveel pro-Poetin mensen er in heel Nederland zijn en hoe weinig er gewoon voor handel zijn.
NEE stemmers domme drammers noemen en dan zelf je eigen stemrecht ontnemen. Uit principe. Mensen, je moet er wel van houden.quote:Op donderdag 7 april 2016 08:43 schreef JanKorteachternaam het volgende:
De tre
[..]
Niet alleen ringo, maar ook het grootste deel van het JA-kamp. Maar dat is hun faal, dat maakt de NEE niet minder ongeldig.
Dit is natuurlijk gewoon waar.quote:
laten we dan nu maar luisteren naar wat een corrupte leider uit een ander land zegt als het hier niet lukt! Lukt nietquote:
Ach, het zijn slechte verliezers. Wie niet stemt veronachtzaamd zijn eigen democratische recht. Dan moet je achteraf ook niet gaan janken als je niet gestemd hebt. Het volk sprak, het volk heeft in volle meerderheid NEE! gestemd. Vooruit nog een keer:quote:Op donderdag 7 april 2016 08:42 schreef Jopie78 het volgende:
[..]
Je kan ook gewoon stemmen uit principe. Die 3e optie heb je er zelf bij verzonnen, wat natuurlijk niet zo verstandig is.
Als iemand je vraagt wat je wilt eten en je maakt geen keuze, moet je niet gaan janken dat je vervolgens iets krijgt wat je niet wilt.
Ik stem niet uit principe.. Wat een giller.
Denk dat ie nog niet wakker is en het uitgezet heeftquote:Op donderdag 7 april 2016 08:45 schreef GekkeGerrit- het volgende:
TEGEN
(automatisch hoofdletter gebruik door Danny als je NEE of TEGEN hier typt werkt nog steeds)
Rusland heeft anders met de chantage voor het uitbreken van de Maidan-revolutie duidelijk gemaakt dat 't het één of het ander is en niet allebei.quote:Op donderdag 7 april 2016 08:43 schreef JanKorteachternaam het volgende:
[..]
De arrogantie. Als we vandaag het referendum overdoen, stemt 80% tegen.
Laatste alinea:
[..]
Juist daarom heb ik tegengestemd. Vóór Oekraïne.
Oekraïne moet een zuiver handelsverdrag met zowel de EU als Rusland aangaan, zodat alle groepen in dat land verdeelde bediend worden.
Yup. Die corrupte gast waar PvdA/VVD/D66/GL dolgraag een integratieverdrag mee wilden sluiten.quote:Op donderdag 7 april 2016 08:46 schreef Mylene het volgende:
[..]
Is dat nou die corrupte gast die wordt genoemd in de Panama Papers?
Voor wie zit onze regering er? Voor de EU, de Oekraine, of voor Nederland.quote:
Rusland heeft nooit verboden om te handelen met de EU. Rusland doelde op integratie, dat is wat anders. Het is juist de EU die chanteert.quote:Op donderdag 7 april 2016 08:48 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
Rusland heeft anders met de chantage voor het uitbreken van de Maidan-revolutie duidelijk gemaakt dat 't het één of het ander is en niet allebei.
En dat is een bindend referendum.quote:Op donderdag 7 april 2016 08:48 schreef Peter_Rasmussen het volgende:
Godzijdank dat Noorwegen, Zwitserland en IJsland ver van dit gedrocht zijn gebleven. Over twee maanden voegen we daar de UK aan toe.
Uiteraard voor Nederland, maar wat Poro hier zegt is gewoon waar. In de praktijk veranderd er niks als maar 1 van de 28 landen tegen is.quote:Op donderdag 7 april 2016 08:48 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
Voor wie zit onze regering er? Voor de EU, de Oekraine, of voor Nederland.
Als de politiek slim is luistert die gewoon eens een keer naar wat er allemaal in Nederland speelt.
Rusland heeft duidelijk gemaakt dat ook bij een handelsverdrag de korting op het Russisch gas zou komen te vervallen.quote:Op donderdag 7 april 2016 08:48 schreef JanKorteachternaam het volgende:
[..]
Rusland heeft nooit verboden om te handelen met de EU. Rusland doelde op integratie, dat is wat anders. Het is juist de EU die chanteert.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |