Dit.quote:
Met dit soort dingen is het altijd maar de vraag hoelang ze hun waarde behouden. Het is toch een beetje hoeveel de gek ervoor geeft, en het is de vraag hoeveel gekken er zullen blijven en hoe zij tegen elkaar op zullen blijven bieden.quote:Op maandag 8 februari 2016 12:30 schreef Elan het volgende:
[..]
Dit.
Zeker als het om veel geld gaat.
Zelf heb ik een collectie oude games die ca 20k waard is en alleen maar meer gaat worden. Al is dat niet écht een investering natuurlijk.
Waarde is de afgelopen 15 jaar vertienvoudigd dus qua rendement zit je wel safe.quote:Op maandag 8 februari 2016 12:46 schreef hottentot het volgende:
[..]
Met dit soort dingen is het altijd maar de vraag hoelang ze hun waarde behouden. Het is toch een beetje hoeveel de gek ervoor geeft, en het is de vraag hoeveel gekken er zullen blijven en hoe zij tegen elkaar op zullen blijven bieden.
Extraatje (door de (rente)opbrengsten).quote:Op maandag 8 februari 2016 12:36 schreef The_Temp het volgende:
Wat is je doel ermee en op welke termijn? Eerder met pensioen? Extraatje door de renteopbrengsten? Tijdelijk wegzetten totdat je er een wereldreis mee gaat maken?
Tonnen.quote:Op maandag 8 februari 2016 12:58 schreef Artbij2 het volgende:
Is het tonnen of miljoenen? Zou gespreid investeren, wat in vastgoed, wat aandelen, voor de fun wat crowdfunden en ook wat op de spaarrekening laten staan.
Dan zou ik het via de makelaar doen, want ik heb echt geen zin gezeik met onderhoud en problemen.quote:Op maandag 8 februari 2016 13:04 schreef hottentot het volgende:
Pakhuis aankopen en 30 studentenkamers erin
Als het voor jou in box 3 valt betaal je belasting over de waarde. Dat het in het buitenland staat is niet relevant.quote:Op maandag 8 februari 2016 13:25 schreef SantaClausNorthPole het volgende:
Is het interessant om een huis te verhuren in het buitenland, denk aan Londen/Parijs? Las daar net iets over. Of is dat belastingtechnisch heel ingewikkeld/niet voordelig?
Daar ga je voor tonnen niet heel veel soeps vinden. Daarnaast zou ik dan wel een beheerder aanstellen als je gaat verhuren.quote:Op maandag 8 februari 2016 13:25 schreef SantaClausNorthPole het volgende:
Is het interessant om een huis te verhuren in het buitenland, denk aan Londen/Parijs? Las daar net iets over. Of is dat belastingtechnisch heel ingewikkeld/niet voordelig?
Natuurlijk wel, geen enkel probleem.quote:Op maandag 8 februari 2016 13:38 schreef Blue_note het volgende:
[..]
Daar ga je voor tonnen niet heel veel soeps vinden. Daarnaast zou ik dan wel een beheerder aanstellen als je gaat verhuren.
Dat bedoel ik. Heb je er zelf veel werk aan dan wordt het box 1, heb je er zelf weinig werk aan dan wordt het box 3.quote:Op maandag 8 februari 2016 13:51 schreef SantaClausNorthPole het volgende:
"b.) Tijdelijke verhuur aan toeristen & expats (op dag-/maandbasis): tijdelijke verhuur wordt gezien als actief vermogensbeheer waardoor de fiscus de huurinkomsten kan aanmerken als inkomen uit werk en woning (Box 1). De huurinkomsten worden dan progressief belast. Als je de exploitatie uitbesteedt aan een partij als Key-BnB, dan zijn jouw inkomsten onbelast in Box 3. Een heel verschil!"
Interessant. En dan in Amsterdam ofzo.
Dat idee had ik ook, alleen is het tegenwoordig zo verneukt en alles is zo in het nadeel van de verhuurder.. dat het meer koppijn oplevert dan het waard is. (ondanks dat je er wel degelijk aan kan "verdienen")quote:Op maandag 8 februari 2016 12:43 schreef MaximumRush het volgende:
Huizenprijzen zijn op dit moment bijzonder laag. Ik zou het wel weten. Ik heb geen idee hoeveel het is, maar ik zou een aantal appartementen ergens in de stad kopen en verhuren.
Anders een idee om in startups te investeren?
Dan geloof je het toch lekker niet. Ik vraag hier om advies, meer niet.quote:Op maandag 8 februari 2016 14:47 schreef vaduz het volgende:
Als je tonnen hebt en dit op fok! moet gaan vragen, dan gaat er iets niet goed. Dat jij tonnen hebt geërfd betekent nog niet dat je topondernemer of vastgoedinvesteerder bent geworden. Als jij echt tonnen hebt, moet je eens een belletje wagen richting de privatebanking afdeling van een paar banken en eens op de koffie gaan.
Ik zeg niet dat ik het niet geloof. Ik suggereer enkel dat je beter met vakbekwaamde mensen kan praten. Ik kan jouw bijvoorbeeld gaan advieseren op fok! om aandelen fugro om maar wat te noemen te nemen. Steek jij dan al jouw geld in, zonder dat je weet wie ik ben en hoe bekwaam ik ben om jou te adviseren.quote:Op maandag 8 februari 2016 14:51 schreef SantaClausNorthPole het volgende:
[..]
Dan geloof je het toch lekker niet. Ik vraag hier om advies, meer niet.
En alsof ik dat nog niet heb hè.
Als jij zegt dat aandelen kopen de slimste/verstandigste en veiligste manier is om een extra zakcentje te verdienen, dan neem ik dat aan en ga ik op onderzoek uit.quote:Op maandag 8 februari 2016 14:58 schreef vaduz het volgende:
[..]
Ik zeg niet dat ik het niet geloof. Ik suggereer enkel dat je beter met vakbekwaamde mensen kan praten. Ik kan jouw bijvoorbeeld gaan advieseren op fok! om aandelen fugro om maar wat te noemen te nemen. Steek jij dan al jouw geld in, zonder dat je weet wie ik ben en hoe bekwaam ik ben om jou te adviseren.
Onzin.quote:Op maandag 8 februari 2016 12:54 schreef Elan het volgende:
[..]
Waarde is de afgelopen 15 jaar vertienvoudigd dus qua rendement zit je wel safe.
Zeker als je nu PSX PS2 N64 bij gaat verzamelen zit je goed.
Devaluatie zou alleen kunnen ontstaan als de doelgroep plotseling zou verdwijnen/uitsterven en daar is totaal geen sprake van.
Misschien niet de meest handige toonzetting en het boeit mij verder ook echt niet veel. Maar vragen van "Help! ik heb veel geld liggen en ik weet niet wat ik ermee moet doen" kom je met reden niet al te vaak tegen op fora. Ofwel mensen besteden het vermogensbeheer uit, ofwel mensen doen onderzoek naar bepaalde opties en komen voor aanvullende informatie, zonder het over hun vermogen te hebben.quote:Op maandag 8 februari 2016 15:00 schreef SantaClausNorthPole het volgende:
[..]
Als jij zegt dat aandelen kopen de slimste/verstandigste en veiligste manier is om een extra zakcentje te verdienen, dan neem ik dat aan en ga ik op onderzoek uit.
'Als jij echt tonnen hebt,' suggereer je dat je mij niet gelooft. Boeit verder ook geen hol.
Vergeten we even dat ik nog relatief jong ben? Ik heb echt werkelijk 0,0 verstand van die dingen en ik vraag hier gewoon om advies/tips wat de beste manier is. Er zijn er honderdduizend. De meningen zijn verschillend blijkbaar, en dat is leuk en discussietopic. En op basis daarvan kan ik een keuze maken en daarmee verder.quote:Op maandag 8 februari 2016 15:03 schreef vaduz het volgende:
[..]
Misschien niet de meest handige toonzetting en het boeit mij verder ook echt niet veel. Maar vragen van "Help! ik heb veel geld liggen en ik weet niet wat ik ermee moet doen" kom je met reden niet al te vaak tegen op fora. Ofwel mensen besteden het vermogensbeheer uit, ofwel mensen doen onderzoek naar bepaalde opties en komen voor aanvullende informatie, zonder het over hun vermogen te hebben.
Hij doet niet moeilijk, hij probeert iets aan je uit te leggenquote:Op maandag 8 februari 2016 15:07 schreef SantaClausNorthPole het volgende:
Doe niet eens zo moeilijk.
Tja, het is niet voor iedereen weggelegd. Mijn ouders hebben een aantal panden die ze verhuren. Gezeik met huurders heb je vaak genoeg. Het klopt dat je vaak wordt benadeeld als verhuurder, maar met een paar gasten een persoonlijk gesprek aangaan met de huurder doet vaak wonderen wanneer ze het onderste uit de kan proberen te halen.quote:Op maandag 8 februari 2016 14:37 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
Dat idee had ik ook, alleen is het tegenwoordig zo verneukt en alles is zo in het nadeel van de verhuurder.. dat het meer koppijn oplevert dan het waard is. (ondanks dat je er wel degelijk aan kan "verdienen")
Ik zou zeggen, juist omgekeerd. Als je er zelf geen moeite voor wilt doen besteed je het dus uit, waardoor je niet het maximale rendement kunt halen; je moet immers derden inhuren.quote:Op maandag 8 februari 2016 15:09 schreef TheThirdMark het volgende:
Je zal eerst voor jezelf moeten bepalen wat je wil.
Geld, zonder dat je er moeite voor moet doen.
Geld, waar je wel moeite voor wil doen (iets waar je dus actief aan mee wil doen omdat je dit een leuk project oid vind).
Het eerste levert vaker het meeste geld op, het tweede beduidend minder maar geeft wel weer plezier.
"Tonnen" lijkt me meer dan voldoende in aanmerking komen als zijnde een hoop geldquote:Op maandag 8 februari 2016 15:30 schreef Artbij2 het volgende:
Het gaat niet om verschrikkelijk veel geld, dus waarom zou je dit uit handen geven.
Ik heb het over verschrikkelijk veel geld. Bijna elke 65 plusser in nederland met een koophuis heeft een bezit van enkele tonnen....quote:Op maandag 8 februari 2016 16:10 schreef Mark het volgende:
[..]
"Tonnen" lijkt me meer dan voldoende in aanmerking komen als zijnde een hoop geld
Maar niet voorhanden om te besteden aan wat je maar wilt. Feit is dat het voor de grote meerderheid in Nederland een hoop geld is.quote:Op maandag 8 februari 2016 16:11 schreef Artbij2 het volgende:
Bijna elke 65 plusser in nederland met een koophuis heeft een bezit van enkele tonnen....
Dat is toch helemaal niet interessant in dit topic? Volgens mij heeft TS genoeg ideeen opgedaan nu. Hij kan alle kanten op.quote:Op maandag 8 februari 2016 16:17 schreef Mark het volgende:
[..]
Maar niet voorhanden om te besteden aan wat je maar wilt. Feit is dat het voor de grote meerderheid in Nederland een hoop geld is.
TVP, ik kamp met dezelfde problematiek, al ben ik al de 50 gepasseerd. Mijn ervaring met adviseurs is niet zo best, mijn eigen beleggingstip zou zijn: o.a. in aandelenfondsen (niet in individuele aandelen). In de eerste plaats in hoog dividend fondsen i.v.m. het rendement en de potentiële koerswinst. Verder: spreid je vermogen over spaarrekeningen, beleggingsfondsen. O.G. heb je al, dus in principe ben je daarin al belegd.quote:Op maandag 8 februari 2016 12:16 schreef SantaClausNorthPole het volgende:
Paar jaar geleden heb ik een erfenis ontvangen (hoe en wat is niet relevant voor dit topic). Zoals ieder jaar betaal ik netjes paar duizend euro’s aan belasting en ik vind het eigenlijk doodzonde dat het geld op mijn bankrekening staat te stoffen, tegen een rentepercentage dat vrijwel om de zoveel maanden steeds lager wordt.
Ik heb al een investering in een huis gedaan, dus dat is geen optie meer.
Wat kan ik doen met de rest van dat geld? Aandelen kopen en waarin? Vakantiehuisje kopen en verhuren? Studentenhuis verhuren? Wat is de beste manier en waar ben je de minste belasting aan kwijt, maar wel leuk zakcentje mee kan verdienen?
Merken als Atari of Vectrex zijn natuurlijk qua populariteit op geen enkele manier te vergelijken met NES of SNES. Dit is echt een hele domme vergelijking.quote:Op maandag 8 februari 2016 15:01 schreef bug_me_not2 het volgende:
[..]
Onzin.
Kijk maar bijv. naar Atari 2600, Videopac, Vectrex en Intellivision consoles. Dat waren de consoles van de eerste generaties. De prijzen van die spullen stegen ook jaren lang (tot bedragen van meer dan 35K voor hele zeldzame spellen). Ik ken genoeg mensen die toen ook riepen dat ze ruim met pensioen konden van hun verzameling...
Tot een jaar of 5 geleden, toen begonnen de prijzen te dalen en dat doen ze nog steeds. Devaluatie komt zeker voor (en vaker dan jij blijkbaar denkt).
Verzamelaars verzamelen meestal alleen de consoles uit hun eigen jeugd en beginnen daar meestal mee zo rond de 25 - 30 (goede baan, veel inkomen, weinig verplichtingen). Later wordt er getrouwd, komen er kinderen, veel financiele verplichtingen, ruimte gebrek etc. en dan gaat de collectie weg.
Daar komen wel nieuwe verzamelaars voor in de plek, maar die zijn jonger en verzamelen alleen nieuwere systemen.
Voor N64/PSX ben je eigenlijk al te laat. Die prijzen gaan al richting de top. PS2 zie ik nog wel veel stijgen de komende jaren. Daar is echter zo veel voor uitgebracht dat het lastig om daar het koren van het kaf te scheiden...
Maar goed, genoeg topic vervuiling...
Hmmm... ben amper iets zinnigs tegenkomen wat ik nog niet wist anders....quote:Op maandag 8 februari 2016 16:25 schreef Artbij2 het volgende:
Dat is toch helemaal niet interessant in dit topic? Volgens mij heeft TS genoeg ideeen opgedaan nu.
Iig niks dat ík zou kopen als investering.quote:Op maandag 8 februari 2016 13:39 schreef Artbij2 het volgende:
[..]
Natuurlijk wel, geen enkel probleem.
Ben jij TS?quote:Op maandag 8 februari 2016 18:35 schreef blomke het volgende:
[..]
Hmmm... ben amper iets zinnigs tegenkomen wat ik nog niet wist anders....
Ik lijk er wel een beetje op ja.quote:
opzich is het nu wel prima om aandelen te kopen, beurzen zijn vandaag weer wat ingekakt dus een mooi moment om te kopen (al blijft het voor particuliere beleggers toch vaak gokken dan dat het echt beleggen is)quote:Op maandag 8 februari 2016 12:16 schreef SantaClausNorthPole het volgende:
Wat kan ik doen met de rest van dat geld? Aandelen kopen en waarin? Vakantiehuisje kopen en verhuren? Studentenhuis
Vectrex zou je misschien nog een punt hebben maar als je zegt dat de populariteit van Atari 2600 niets voorstelt dan heb je duidelijk geen idee waar je het over hebt.quote:Op maandag 8 februari 2016 18:18 schreef Elan het volgende:
[..]
Merken als Atari of Vectrex zijn natuurlijk qua populariteit op geen enkele manier te vergelijken met NES of SNES. Dit is echt een hele domme vergelijking.
Prijsstijgingen of prijsdalingen heb je niet in de hand maar games van met name NES en SNES zijn de afgelopen 10 jaar alleen maar meer waard geworden. Dat is gewoon een vaststaand feit.
Ik kocht soms games voor amper 1 euro per stuk, dat is nu nauwelijks denkbaar.
PSX en N64 kun je nog prima verzamelen, de duurdere games als Tombi en Resident evil kosten amper een paar tientjes.
Slechtste tip mogelijk imho. Die banken zijn er enkel en alleen voor eigen belang, en hun adviseurs zijn ordinaire verkopers van het laagste alooi. Vermogensbescherming langs de kant vd bank is er altijd, als klant is er die helemaal niet. Ik ben ervaringsdeskundige op dat vlak, heeft me bakken geld gekost, die koffietjes, luxe freebees en gratis luxeweekendjes...quote:Op maandag 8 februari 2016 14:47 schreef vaduz het volgende:
Als je tonnen hebt en dit op fok! moet gaan vragen, dan gaat er iets niet goed. Dat jij tonnen hebt geërfd betekent nog niet dat je topondernemer of vastgoedinvesteerder bent geworden. Als jij echt tonnen hebt, moet je eens een belletje wagen richting de privatebanking afdeling van een paar banken en eens op de koffie gaan.
Hee Elan waar woon jij eigenlijk? Vroeg ik me zomaar opeens af :pquote:Op maandag 8 februari 2016 12:30 schreef Elan het volgende:
[..]
Dit.
Zeker als het om veel geld gaat.
Zelf heb ik een collectie oude games die ca 20k waard is en alleen maar meer gaat worden. Al is dat niet écht een investering natuurlijk.
Dat zou zomaar de helft kunnen zijn over 10 jaar.quote:Op dinsdag 9 februari 2016 16:14 schreef Blik het volgende:
Beurzen staan nu redelijk laag, lumpsum in een indexfonds stappen en achterover leunen en het over 10 jaar weer eens kijken wat de waarde dan is
Ik beweer ook nergens dat ze het hoogste rendement halen en inderdaad kun je op korte termijn flink het schip ingaan. Als je naar de lange termijn kijkt, doen ze het zo slecht nog niet.quote:Op dinsdag 9 februari 2016 16:36 schreef misteriks het volgende:
[..]
Slechtste tip mogelijk imho. Die banken zijn er enkel en alleen voor eigen belang, en hun adviseurs zijn ordinaire verkopers van het laagste alooi. Vermogensbescherming langs de kant vd bank is er altijd, als klant is er die helemaal niet. Ik ben ervaringsdeskundige op dat vlak, heeft me bakken geld gekost, die koffietjes, luxe freebees en gratis luxeweekendjes...
Kunst kun je heel goed mee op je bek gaan, als je er geen verstand van hebt. Vastgoed is veiliger, maar heeft de afgelopen jaren ook geen goed rendement gebracht.quote:Vastgoed en kunst ( je moet van beide wel iets weten) lijken me behoorlijk veilige belegging ZONDER stress waarbij je niet met knikkende knieen jouw portaal met depressieve grafiekjes moet aanschouwen
Het is maar wat je laag noemt.....quote:Op dinsdag 9 februari 2016 16:14 schreef Blik het volgende:
Indexbeleggen, crowdfunding, obligaties, deposito's. Of als je er iets actiever mee bezig wilt zijn kun je een aantal pandjes kopen in een studentenstad voor de verhuur.
Beurzen staan nu redelijk laag, lumpsum in een indexfonds stappen en achterover leunen en het over 10 jaar weer eens kijken wat de waarde dan is
Ja, of verdubbeld. Dat is koffiedik kijken en altijd de redenatie van iemand die risico-avers is. Je kunt het ook op je spaarrekening laten staan en dan weet je zeker dat je over 10 jaar minder hebt vanwege de vrh (die ook nog eens vermogensafhankelijk wordt, dan mag ts nog meer aftikken).quote:Op dinsdag 9 februari 2016 16:46 schreef Hyaenidae het volgende:
[..]
Dat zou zomaar de helft kunnen zijn over 10 jaar.
Ik zeg ook redelijk laag, vanwege de correctie die nu geweest is. Maar goed, je weet nooit wat er gebeurt natuurlijkquote:Op dinsdag 9 februari 2016 19:27 schreef tjoptjop het volgende:
[..]
Het is maar wat je laag noemt.....
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Heb je een link naar die app rechtsboven? Want dat klinkt wel interessant.quote:Op dinsdag 9 februari 2016 19:27 schreef tjoptjop het volgende:
[..]
Het is maar wat je laag noemt.....
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Grafiekjes zijn screenshots van finance.yahoo.comquote:Op dinsdag 9 februari 2016 20:05 schreef Hyaenidae het volgende:
[..]
Heb je een link naar die app rechtsboven? Want dat klinkt wel interessant.
En wéér verdubbeld....quote:Op maandag 8 februari 2016 21:40 schreef MaGNeT het volgende:
Ethereum
https://m.poloniex.com/#/exchange/btc_eth
Of verdrievoudigd. Daarom moet je dus ook niet alles erin stoppen, maar een deel. Afhankelijk van hoeveel risico je wil nemen.quote:Op dinsdag 9 februari 2016 16:46 schreef Hyaenidae het volgende:
[..]
Dat zou zomaar de helft kunnen zijn over 10 jaar.
Ligt sterk aan het bedrag, en de periode waarover je het wil beleggen. En wat je uiteindelijke doel ermee is. Daarnaast is het natuurlijk ook belangrijk dat je een beleggingsvorm kiest die bij je past.quote:Op maandag 8 februari 2016 12:16 schreef SantaClausNorthPole het volgende:
Hoi,
Paar jaar geleden heb ik een erfenis ontvangen (hoe en wat is niet relevant voor dit topic). Zoals ieder jaar betaal ik netjes paar duizend euro’s aan belasting en ik vind het eigenlijk doodzonde dat het geld op mijn bankrekening staat te stoffen, tegen een rentepercentage dat vrijwel om de zoveel maanden steeds lager wordt.
Ik heb al een investering in een huis gedaan, dus dat is geen optie meer.
Wat kan ik doen met de rest van dat geld? Aandelen kopen en waarin? Vakantiehuisje kopen en verhuren? Studentenhuis verhuren? Wat is de beste manier en waar ben je de minste belasting aan kwijt, maar wel leuk zakcentje mee kan verdienen?
Bestaat er zo’n iemand die dat kan uitzoeken? Ik heb daar allemaal echt 0,0 verstand van en sinds kort is iemand weggevallen die daar veel verstand van had, dus jullie input is welkom.
Ah dus zo gaat het blijkbaar echt als je een midden-oosten verhuurder hebt. Dacht altijd dat het onzin was, maar blijkbaar niet.quote:Op maandag 8 februari 2016 15:11 schreef MaximumRush het volgende:
[..]
Tja, het is niet voor iedereen weggelegd. Mijn ouders hebben een aantal panden die ze verhuren. Gezeik met huurders heb je vaak genoeg. Het klopt dat je vaak wordt benadeeld als verhuurder, maar met een paar gasten een persoonlijk gesprek aangaan met de huurder doet vaak wonderen wanneer ze het onderste uit de kan proberen te halen.
Richting een miljoen.quote:
Ik kan je hetzelfde aanbod doen om naar Amerika te vertrekken voor slechts de helft.quote:Op zaterdag 13 februari 2016 19:27 schreef SantaClausNorthPole het volgende:
Echter is het zo dat ik de afgelopen week een aanbod/optie heb gekregen om voor een jaar naar Amerika te vertrekken voor mijn studie. Dit gaat zo'n 50k kosten
Ga het op z'n minst even spreiden op verschillende rekeningen, zo'n bedrag moet je niet bij 1 bank willen hebben. Dus even een aantal extra spaarrekeningen bij verschillende banken openen en daar ¤99k opzetten. Let er wel op dat deze banken onder het depositogarantstelsel vallen.quote:Op zaterdag 13 februari 2016 19:27 schreef SantaClausNorthPole het volgende:
[..]
Richting een miljoen.
-
Ik heb er nog eens over nagedacht en mijn voorkeur/neiging gaat richting een huisje/appartementje kopen in Amsterdam (of omstreken) en het te verhuren aan een jong stelletje. Van dat geld kan ik dan weer leven en houd ik nog spaargeld aan over, in voordeligste geval. Van het beleggen en aandelen heb ik vrij weinig verstand van en ik wil het liefst ook niet overlaten aan een ander, gezien de risico's en ik nog een lange toekomst/leven voor me heb en ik het met dat geld moet doen.
Zorg wel dat het goed geregeld is qua belasting.quote:Echter is het zo dat ik de afgelopen week een aanbod/optie heb gekregen om voor een jaar naar Amerika te vertrekken voor mijn studie. Dit gaat zo'n 50k kosten (), maar voor mij een unieke kans. Dus ik ga daar eerst voor en dan zie ik verder wel.
Wat bedoel je daar verder mee?quote:Op zaterdag 13 februari 2016 19:51 schreef tjoptjop het volgende:
Zorg wel dat het goed geregeld is qua belasting.
Aan je vermogen zal niets veranderen, maar waar ben je belastingplichtig als je een jaar in de VS bent? Ik zou het niet weten, daarom dus even uitzoeken.quote:Op zaterdag 13 februari 2016 20:05 schreef SantaClausNorthPole het volgende:
[..]
Wat bedoel je daar verder mee?
Ik heb dan een F1/J1-visum (? zoiets, moet het allemaal nog uitzoeken), ik ga gewoon tijdelijk en ik sta gewoon hier ingeschreven op mijn adres? Verandert er toch niets aan mijn vermogen of wel?
(De rest daarboven: dat stond al op mijn lijstje).
art. 7:274 lid 1 sub a BW.quote:Op zaterdag 13 februari 2016 20:15 schreef Fer het volgende:
Stelletje gaat uit elkaar, die kerel blijft er wonen, kan de huur niet meer opbrengen en stopt met betalen. Hoe krijg je hem nu weg?
De weet is duidelijk, toch moet je dit eens lezen:WGR / Huurder betaald niet?quote:Op zaterdag 13 februari 2016 20:25 schreef SantaClausNorthPole het volgende:
[..]
art. 7:274 lid 1 sub a BW.
I know.quote:Op zaterdag 13 februari 2016 20:31 schreef Fer het volgende:
[..]
De weet is duidelijk, toch moet je dit eens lezen:WGR / Huurder betaald niet?
Maakt het risico niet minder. Risico kun je beter opvangbaar maken door over meerdere panden te verspreiden.quote:Op zaterdag 13 februari 2016 20:32 schreef SantaClausNorthPole het volgende:
[..]
I know.Heb lang geleden die reeks gelezen.
Toch zo'n risico, dat klopt. Aan toeristen/expats is ook een mogelijkheid.
Zat ik ook aan te denken. 2/3 a la 200k of minder. Kan je echt mooie appartementen van vinden lijkt me (niet in Amsterdam denk ik, meer in de Randstad). Of heb ik het mis?quote:Op zaterdag 13 februari 2016 21:30 schreef vaduz het volgende:
[..]
Maakt het risico niet minder. Risico kun je beter opvangbaar maken door over meerdere panden te verspreiden.
Dan zou ik proberen 2 huizen te kopen op strategische plaatsen en verhuren.quote:Op zaterdag 13 februari 2016 19:27 schreef SantaClausNorthPole het volgende:
[..]
Richting een miljoen.
quote:Op zondag 14 februari 2016 07:20 schreef Associaal het volgende:
Koop of bouw wat huizen in het buitenland, kan je het hele jaar verhuren en heb je zelf ook een vakantieplek.
Een miljoen is krap aan dan, om nooit meer te hoeven werken.quote:Op zondag 14 februari 2016 11:00 schreef Blik het volgende:
Persoonlijk zou ik nooit een huis in het buitenland willen. Zoveel gedoe en geregel allemaal. Dan liever in Nederland.
Maar met een miljoen zou ik me toch maar eens gaan verdiepen in de mogelijkheden die er allemaal zijn, waaronder beleggen. Want als je het gewoon slim doet hoef je niet eens meer te werken.
Hoezo? Als je tegen de 60 loopt (zoals ik) en 35 pensioenjaren hebt opgebouwd (zoals ik) wat is er dan nog tekort qua (pl)euro's op die 106??quote:Op zondag 14 februari 2016 11:04 schreef EggsTC het volgende:
[..]
Een miljoen is krap aan dan, om nooit meer te hoeven werken.
Als jij netto 4% rendement kan halen is dat 40.000 euro. Oftewel 3.400 per maand. Moet voldoende zijn. Helemaal aangezien sociale woningbouw, hoe krom ook, enkel naar inkomen kijkt en niet naar vermogen.quote:Op zondag 14 februari 2016 11:04 schreef EggsTC het volgende:
[..]
Een miljoen is krap aan dan, om nooit meer te hoeven werken.
Ja, zie dat maar eens te halen.quote:Op zondag 14 februari 2016 14:28 schreef Blik het volgende:
[..]
Als jij netto 4% rendement kan halen is dat 40.000 euro. Oftewel 3.400 per maand. Moet voldoende zijn. Helemaal aangezien sociale woningbouw, hoe krom ook, enkel naar inkomen kijkt en niet naar vermogen.
En dat is zonder in te teren op vermogen
Dan hou jij het toch lekker op de spaarrekening. Mijn indexbeleggingsfonds haalt al 5 jaar achter elkaar 10+% rendement. Tuurlijk haal je niet ieder jaar een fantastisch rendement en soms een negatief rendement. Maar dat neemt verder niet weg dat indexen gemiddeld 7% per jaar stijgen.quote:Op zondag 14 februari 2016 15:03 schreef Hyaenidae het volgende:
[..]
Ja, zie dat maar eens te halen.![]()
Moet je dus al 5,2% halen vanwege VRH die er nog af gaat, volgend jaar wordt dat percentage zelfs nog hoger voor alles boven de 2,5ton.
Het is realistischer dat de totale opbrengst rond de 0% ligt voor komende jaren, ook met beleggen erbij. En als het hoger wordt stijgt de inflatie dubbel zo hard mee dus ga je er zelfs op achteruit.
kijk maar naar Meesman, wereldfonds. Over de laatste 5 jaar 76% rendementquote:Op zondag 14 februari 2016 15:51 schreef Hyaenidae het volgende:
Je mag me zeker bronnen, maar welke indexfonds haalde +10% rendement over 2015?
En wat is het rendement van datzelfde fonds over de afgelopen 10 jaar?quote:Op zondag 14 februari 2016 16:58 schreef Blik het volgende:
[..]
kijk maar naar Meesman, wereldfonds. Over de laatste 5 jaar 76% rendement
Kijk gewoon op de site, staan de rendementen van de afgelopen 5 jaar en het rendement over 10 jaar (71%)quote:Op zondag 14 februari 2016 17:08 schreef Hyaenidae het volgende:
[..]
En wat is het rendement van datzelfde fonds over de afgelopen 10 jaar?
Heb je ook een bron van die +10% rendement over 2015 waar je over sprak?
Ja, maar hij lijkt niet tegen de 60 te lopen... althans, ik zou geen studie van 50K gaan doen in USA als ik tegen de 60 loop. Leeftijd speelt wel een rol ja.quote:Op zondag 14 februari 2016 14:09 schreef blomke het volgende:
[..]
Hoezo? Als je tegen de 60 loopt (zoals ik) en 35 pensioenjaren hebt opgebouwd (zoals ik) wat is er dan nog tekort qua (pl)euro's op die 106??
Ja maar 3400 is niet genoeg als je hele dagen "vrij" bent denk ik. Als je het in 2 huizen stopt van 450k a 500k dan kan je daar woonlagen van maken en verhuren. In een beetje stad krijg je op dit moment al minimaal 800eu per appartement.. Als je er 3 appartementen van maakt in elk huis, heb je al 4800 per maand. Ik ken een aantal van dit soort constructies in grotere steden.quote:Op zondag 14 februari 2016 14:28 schreef Blik het volgende:
[..]
z
Als jij netto 4% rendement kan halen is dat 40.000 euro. Oftewel 3.400 per maand. Moet voldoende zijn. Helemaal aangezien sociale woningbouw, hoe krom ook, enkel naar inkomen kijkt en niet naar vermogen.
En dat is zonder in te teren op vermogen
33k inkomen uit werk, niet uit rente. Dus, als je er zin in zou hebben, kun je gewoon sociaal huren. Echter zullen de meeste mensen met een miljoen op de bank daar niet voor kiezen omdat ze ook luxe willen wonen. En 3400 euro is aardig wat, van dat geld kan ik mijn hele gezin prima onderhouden en ook nog op meerdere vakanties per jaar gaan. En zoals gezegd, zonder interen. Dus als je 10k wilt opnemen kan dat gewoon primaquote:Op zondag 14 februari 2016 17:29 schreef EggsTC het volgende:
[..]
Ja, maar hij lijkt niet tegen de 60 te lopen... althans, ik zou geen studie van 50K gaan doen in USA als ik tegen de 60 loop. Leeftijd speelt wel een rol ja.
[..]
Ja maar 3400 is niet genoeg als je hele dagen "vrij" bent denk ik. Als je het in 2 huizen stopt van 450k a 500k dan kan je daar woonlagen van maken en verhuren. In een beetje stad krijg je op dit moment al minimaal 800eu per appartement.. Als je er 3 appartementen van maakt in elk huis, heb je al 4800 per maand. Ik ken een aantal van dit soort constructies in grotere steden.
Je zit natuurlijk wel met onderhoud en alles, maargoed ik zou zelf ook parttime doorwerken voor een 1000/1400 in de maand. Dan heb je > 6k.
En sociale huurwoning stopt bij >33k
Is dat zo ja? Wanneer houdt dat op bij rente dan? Zou je in theorie ook sociaal kunnen huren als je 400.000K/jaar hebt dan?quote:Op zondag 14 februari 2016 17:35 schreef Blik het volgende:
[..]
33k inkomen uit werk, niet uit rente. Dus, als je er zin in zou hebben, kun je gewoon sociaal huren. Echter zullen de meeste mensen met een miljoen op de bank daar niet voor kiezen omdat ze ook luxe willen wonen. En 3400 euro is aardig wat, van dat geld kan ik mijn hele gezin prima onderhouden en ook nog op meerdere vakanties per jaar gaan. En zoals gezegd, zonder interen. Dus als je 10k wilt opnemen kan dat gewoon prima
Begrijp me goed, vastgoed kan ook prima. Echter is het wel een hoop meer gedoe en gezeik en daar moet je ook maar zin in hebben.
Volgens mij valt inkomen uit vermogen er ook onder. Je moet je inkomen aan de hand van dat IBRI formulier en daar staat inkomsten uit vermogen ook tussen.quote:Op zondag 14 februari 2016 17:35 schreef Blik het volgende:
[..]
33k inkomen uit werk, niet uit rente. Dus, als je er zin in zou hebben, kun je gewoon sociaal huren. Echter zullen de meeste mensen met een miljoen op de bank daar niet voor kiezen omdat ze ook luxe willen wonen. En 3400 euro is aardig wat, van dat geld kan ik mijn hele gezin prima onderhouden en ook nog op meerdere vakanties per jaar gaan. En zoals gezegd, zonder interen. Dus als je 10k wilt opnemen kan dat gewoon prima
Begrijp me goed, vastgoed kan ook prima. Echter is het wel een hoop meer gedoe en gezeik en daar moet je ook maar zin in hebben.
Als je zo veel geld hebt zou ik zorgen dat je gewoon ergens woont waar je behalve je nutsvoorzieningen geen kosten meer aan hebt. Hoef je ook niks aan de woningbouw te betalen en dan kun je ook prima rondkomen met iets minder rente-opbrengsten per maand.quote:Op zondag 14 februari 2016 17:35 schreef Blik het volgende:
[..]
33k inkomen uit werk, niet uit rente. Dus, als je er zin in zou hebben, kun je gewoon sociaal huren. Echter zullen de meeste mensen met een miljoen op de bank daar niet voor kiezen omdat ze ook luxe willen wonen. En 3400 euro is aardig wat, van dat geld kan ik mijn hele gezin prima onderhouden en ook nog op meerdere vakanties per jaar gaan. En zoals gezegd, zonder interen. Dus als je 10k wilt opnemen kan dat gewoon prima
Begrijp me goed, vastgoed kan ook prima. Echter is het wel een hoop meer gedoe en gezeik en daar moet je ook maar zin in hebben.
Kan natuurlijk ook, alleen kost je dat een hap van je vermogen. Maar zonder woonlasten heb je ook maandelijks minder nodig natuurlijk, dus dat kan prima.quote:Op zondag 14 februari 2016 19:58 schreef Piet__Piraat het volgende:
[..]
Als je zo veel geld hebt zou ik zorgen dat je gewoon ergens woont waar je behalve je nutsvoorzieningen geen kosten meer aan hebt. Hoef je ook niks aan de woningbouw te betalen en dan kun je ook prima rondkomen met iets minder rente-opbrengsten per maand.
Zegt helemaal niets, als ik 50 "kop of munt" fondsen start, die elk jaar quit of double doen, dan zullen er ook een paar met een enorm rendement bijquote:Op zondag 14 februari 2016 16:58 schreef Blik het volgende:
[..]
kijk maar naar Meesman, wereldfonds. Over de laatste 5 jaar 76% rendement
Goede onderbouwing. Bij jouw werkwijze ben je op een gegeven moment altijd je inleg kwijt. En ga nu eens kijken wat indexfondsen op de lange termijn renderen? Pak eens een dow jones of een S&P en dan zul je zien dat het geen kul is. Tuurlijk zitten er altijd mindere jaren tussen, of zelfs een decade die ruk is. Maar op de lange termijn (20+ jaar) heb je altijd een mooi rendement te pakken. Je moet er alleen wel voor de lange termijn inzitten met een buy&hold strategie.quote:Op maandag 15 februari 2016 15:50 schreef raptorix het volgende:
[..]
Zegt helemaal niets, als ik 50 "kop of munt" fondsen start, die elk jaar quit of double doen, dan zullen er ook een paar met een enorm rendement bij
Nee jij onderbouwd het niet goed, dat een fonds simpelweg over lange termijn goed scoort hoeft helemaal niets te betekenen aangezien dat wijsheid achteraf is, je kan nu niet met zekerheid zeggen of een tracker vanaf nu het goed gaat doen. Daarnaast is het ook zo dat bijvoorbeeld tijdens een grote crash zoals we die in de jaren 30 hebben gehad een index fonds ook bestendig is. Natuurlijk verlaag je het risico enorm door een tracker te kiezen, maar zekerheid heb je nooit.quote:Op maandag 15 februari 2016 19:43 schreef Blik het volgende:
[..]
Goede onderbouwing. Bij jouw werkwijze ben je op een gegeven moment altijd je inleg kwijt. En ga nu eens kijken wat indexfondsen op de lange termijn renderen? Pak eens een dow jones of een S&P en dan zul je zien dat het geen kul is. Tuurlijk zitten er altijd mindere jaren tussen, of zelfs een decade die ruk is. Maar op de lange termijn (20+ jaar) heb je altijd een mooi rendement te pakken. Je moet er alleen wel voor de lange termijn inzitten met een buy&hold strategie.
Dat is nog altijd meer zekerheid dan met je dobbelstenen alles of niets te spelen. En zelfs spaargeld is niet altijd veilig, denk aan Cyprus. Zekerheid heb je eigenlijk nooit.quote:Op dinsdag 16 februari 2016 05:10 schreef raptorix het volgende:
[..]
Nee jij onderbouwd het niet goed, dat een fonds simpelweg over lange termijn goed scoort hoeft helemaal niets te betekenen aangezien dat wijsheid achteraf is, je kan nu niet met zekerheid zeggen of een tracker vanaf nu het goed gaat doen. Daarnaast is het ook zo dat bijvoorbeeld tijdens een grote crash zoals we die in de jaren 30 hebben gehad een index fonds ook bestendig is. Natuurlijk verlaag je het risico enorm door een tracker te kiezen, maar zekerheid heb je nooit.
Ik doelde meer op statische verdeling, daarnaast zijn veel fondsbeheerders ook gewoon aan het gokken, daarnaast moet je ook nog eens goed op letten wat de fondskosten zijn, vaak lijkt dat niet veel, maar als je het afzet ten opzichte van het rendement is het vaak substantieel.quote:Op dinsdag 16 februari 2016 07:59 schreef Blik het volgende:
[..]
Dat is nog altijd meer zekerheid dan met je dobbelstenen alles of niets te spelen. En zelfs spaargeld is niet altijd veilig, denk aan Cyprus. Zekerheid heb je eigenlijk nooit.
Daarom pleit ik er ook voor om het bij een indexfonds onder te brengen, de jaarlijkse kosten van een dergelijk fonds zijn erg laag, bijvoorbeeld bij Meesman is het 0,5%. Maar het kan nog lager.quote:Op dinsdag 16 februari 2016 08:00 schreef raptorix het volgende:
[..]
Ik doelde meer op statische verdeling, daarnaast zijn veel fondsbeheerders ook gewoon aan het gokken, daarnaast moet je ook nog eens goed op letten wat de fondskosten zijn, vaak lijkt dat niet veel, maar als je het afzet ten opzichte van het rendement is het vaak substantieel.
Als je 5 procent rendement hebt, is dat dus al 10% kostenquote:Op dinsdag 16 februari 2016 09:10 schreef Blik het volgende:
[..]
Daarom pleit ik er ook voor om het bij een indexfonds onder te brengen, de jaarlijkse kosten van een dergelijk fonds zijn erg laag, bijvoorbeeld bij Meesman is het 0,5%. Maar het kan nog lager.
Reken je ook zo je rente uit, i.c.m. de VRH. Dus 2% rente op de spaarrente, minus 1,2% VRH is dus 60% kosten? Of als je 15% rendement maakt, met 5% kosten. Dan doe je het maar niet omdat het 33% kosten zijn?quote:Op dinsdag 16 februari 2016 10:59 schreef raptorix het volgende:
[..]
Als je 5 procent rendement hebt, is dat dus al 10% kosten
Nee, het ging mij alleen om jouw redenatie op een tracker met 8 procent, ik gaf aan dat dat niets specifiek zegt aangezien dat gebaseerd is op resultaten uit het verleden, en dat er altijd wel trackers zijn die het in verleden goed hebben gedaan. Dat zegt niets over de toekomst, maar ben wel met je eens dat trackers over algemeen een goede manier van beleggen zijn, sterker nog ik heb ze zelf ook.quote:Op dinsdag 16 februari 2016 11:33 schreef Blik het volgende:
[..]
Reken je ook zo je rente uit, i.c.m. de VRH. Dus 2% rente op de spaarrente, minus 1,2% VRH is dus 60% kosten? Of als je 15% rendement maakt, met 5% kosten. Dan doe je het maar niet omdat het 33% kosten zijn?
Maar als je 5% rendement hebt, heb je 5% rendement. Want de kosten zitten verrekend in de koers. En dat is om precies te zijn 5% rendement meer dan dat je op dit moment op een spaarrekening zou krijgen
Maar Sherlock, wat zou jou suggestie dan zijn? Ik zie je alleen maar afgeven op de suggesties, maar helemaal niet komen met betere ideeën.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |