Hoe denken jullie er over? Heeft het referendum nut of is het iets dat aan de landelijke en Europese politiek overgelaten moet worden?quote:Op 21 maart 2014 tekenden 28 regeringsleiders van EU-landen en de Oekraïnse premier Jatsenjoek een associatieverdrag tussen de Oekraïne en de EU. De EU zal de Oekraïne politiek en financieel steunen, de Oekraïne zal op haar beurt “Europese normen en maatstaven” invoeren. Is u ooit gevraagd wat u van deze expansie van de EU vindt?
GeenPeil vindt dat uw mening belangrijk is. Het is tijd dat wij als volk een duidelijk democratisch signaal naar Den Haag zenden. Daarom hebben we een raadgevend referendum aangevraagd. Hiervoor zijn 300.000 handtekeningen nodig voor 28 september. Dat is veel, maar met uw steun zeker haalbaar. Of u nu voor het associatieverdrag bent of juist tegen, uw stem dient gehoord te worden.
Zet uw handtekening door op “DIRECT TEKENEN” te drukken. Vul uw gegevens in en onderteken het formulier met uw handtekening. Vergeet niet daarna op de link in de verificatiemail te drukken, dit maakt uw digitale handtekening rechtsgeldig. Als u vragen heeft, kunt u op de pagina “hulp bij digitaal tekenen” kijken of uw vraag daar beantwoord wordt. Anders kunt u contact opnemen met democratie@geenstijl.nl. We helpen u graag.
U kunt de GeenPeil campagne verder helpen door GeenPeil.nl te delen met vrienden, familie en collega’s. Elke handtekening is nodig. Ook vindt u onder de tabbladen “mediaoverzicht” en “promotiemateriaal” in het menu hierboven meer informatie over de campagne en posters om uit te printen. Uw steun wordt zeer gewaardeerd!
STEUN ONS EN TEKEN NU!
Had ik overheen gelezen.quote:Een indicatie over het aantal ingezamelde handtekeningen wil de Kiesraad tot die tijd niet geven, zegt directeur Melle Bakker. "We hebben meegemaakt dat ze zeiden 150.000 ondertekeningen bij de Belastingdienst te hebben ingeleverd en dat het er na telling slechts 110.000 bleken te zijn."
Wie zijn 'ze'? En waar dienden die handtekeningen bij de belastingdienst voor?quote:Op vrijdag 25 september 2015 17:29 schreef RemcoW23 het volgende:
[..]
Had ik overheen gelezen.
http://nos.nl/artikel/205(...)ndse-democratie.html
Het is nutteloos een Nederlands referendum te houden over een Europese aangelegenheid.quote:Op vrijdag 25 september 2015 17:31 schreef bluemoon23 het volgende:
Waarom zijn het idioten ?
Jij vindt het geen probleem dat een land als Oekraine in de toekomst misschien bij de EU komt ?
En dat Oekraine financieel gesteund wordt.
En misschien willen een heleboel mensen al die associatieverdragen wel helemaal niet, maar hadden ze daar simpelweg nooit iets over te zeggen. Nu kan dat voor het eerst wel en daar maakt men gebruik van.quote:Op vrijdag 25 september 2015 17:36 schreef TweeGrolsch het volgende:
[..]
Het is nutteloos een Nederlands referendum te houden over een Europese aangelegenheid.
De EU heeft een associatieverdrag met zo ongeveer ieder land dat enigszins in de buurt ligt van Europa.
Hier een lijstje van de landen: http://ec.europa.eu/resea(...)20-hi-list-ac_en.pdf
Een associatieverdrag zegt in principe ook niets over het eventueel bij de EU komen van het desbetreffende land.
quote:Op vrijdag 25 september 2015 17:29 schreef RemcoW23 het volgende:
[..]
Had ik overheen gelezen.
http://nos.nl/artikel/205(...)ndse-democratie.html
twitter:BartNijman twitterde op vrijdag 25-09-2015 om 15:58:49@OrbisDomum We hadden die dag 150.000 totaal, alleen pas 110.000 geprint. Die hebben we weggebracht. Dus het klopt precies. reageer retweet
Als er een referendum komt, dan mag je voor of tegen het wetsvoorstel Goedkeuring van de op 27 juni 2014 te Brussel tot stand gekomen Associatieovereenkomst tussen de Europese Unie en de Europese Gemeenschap voor Atoomenergie en haar lidstaten, enerzijds, en Oekraïne, anderzijds stemmen.quote:Op vrijdag 25 september 2015 17:56 schreef Re het volgende:
tegen dat verdrag heb ik weinig, dus mocht er gestemd gaan worden stem ik die richting op (ligt aan de vraagstelling, mag dat een negatieve vraag zijn?)
de wet is er al dacht ikquote:Op vrijdag 25 september 2015 18:04 schreef Kansenjongere het volgende:
[..]
Als er een referendum komt, dan mag je voor of tegen het wetsvoorstel Goedkeuring van de op 27 juni 2014 te Brussel tot stand gekomen Associatieovereenkomst tussen de Europese Unie en de Europese Gemeenschap voor Atoomenergie en haar lidstaten, enerzijds, en Oekraïne, anderzijds stemmen.
Echt veel zinnige inbreng heb je steeds niet met je fipo's he?quote:
De wet zou er geweest zijn als het inleidende verzoek om een referendum onvoldoende handtekeningen had opgeleverd (daarom zijn de wetten voor de associatieverdragen met Georgië en Moldavië er wel).quote:
thnx, dat was me niet geheel helder, dus daar stemmen we dan voor of tegen, het wetsvoorstel. Het associatieverdrag met de EU komt dan ook in "gevaar" als wij het niet ratificeren?quote:Op vrijdag 25 september 2015 18:10 schreef Kansenjongere het volgende:
[..]
De wet zou er geweest zijn als het inleidende verzoek om een referendum onvoldoende handtekeningen had opgeleverd (daarom zijn de wetten voor de associatieverdragen met Georgië en Moldavië er wel).
Volgens de Kiesraad is als er een referendum komt en in meerderheid "Nee" wordt gestemd een nieuw wetsvoorstel nodig om de wet in te trekken of toch in te voeren.
(Bron: https://www.kiesraad.nl//(...)d-tegen-de-wet-stemt).
Ik dacht ergens gelezen te hebben dat het associatieverdrag alleen geldig is als het door alle lidstaten in een wet is verankerd, maar dat kan ik zo snel niet terugvinden.quote:Op vrijdag 25 september 2015 18:14 schreef Re het volgende:
[..]
thnx, dat was me niet geheel helder, dus daar stemmen we dan voor of tegen, het wetsvoorstel. Het associatieverdrag met de EU komt dan ook in "gevaar" als wij het niet ratificeren?
Er is nog een instantie die vervolgens gaat controleren of de handtekening allemaal wel echt zijn. En aangezien iedereen zo vaak kon stemmen als hij wou kan dat nog wel eens tegenvallen.quote:Op vrijdag 25 september 2015 18:26 schreef RemcoW23 het volgende:
298.000 handtekeningen zijn er nu. (Radio1)
Het siert je niet echt dat jou standpunt om voor het associatieverdrag te zijn dat werkelijk alle doelstellingen van datzelfde associatieverdrag het tegenovergestelde bereikt is met als dieptepunten een burgeroorlog en een uit de lucht geknalde airliner en als hoogtepunt de Krim die zich aangesloten heeft bij Rusland..alleen maar vanwege de gedachtegang dat je 'de reet van Poetin' zou kussenquote:Op vrijdag 25 september 2015 18:13 schreef beantherio het volgende:
Het nogal specifieke onderwerp van deze petitie wekt de indruk dat de bedoeling erachter weinig integer is. Met kritiek op de EU heb ik geen moeite (die heb ik zelf ook) maar om daarvoor de reet van Poetin te gaan kussen vind ik een ander uiterste. Waarom niet over de Euro, over de vluchtelingen of over TTIP? Waarom over een onderwerp waar we nauwelijks iets van merken en waarbij (met een stem voor) nogal nadrukkelijk Russische belangen worden ondersteund? Ik vind het erg raar.
Er zijn ook papieren handtekeningen direct naar Kiesraad/GS gestuurd die niet zijn meegeteld. 298k is alleen digitaal. Kan elkaar dus een beetje opheffen.quote:Op vrijdag 25 september 2015 18:41 schreef TweeGrolsch het volgende:
[..]
Er is nog een instantie die vervolgens gaat controleren of de handtekening allemaal wel echt zijn. En aangezien iedereen zo vaak kon stemmen als hij wou kan dat nog wel eens tegenvallen.
Want een referendum is de enige manier waarop 'mensen er iets over te zeggen hebben' ? Dan kunnen we alle wetten van Nederland wel ter discussie stellen.quote:Op vrijdag 25 september 2015 17:50 schreef UltraR het volgende:
[..]
En misschien willen een heleboel mensen al die associatieverdragen wel helemaal niet, maar hadden ze daar simpelweg nooit iets over te zeggen. Nu kan dat voor het eerst wel en daar maakt men gebruik van.
En nee, een associatieverdrag gaat niet altijd over in een toetreding, maar een toetreding gaat wel altijd vooraf door een associatieverdrag.
Er kan alleen een referendum aangevraagd worden over wetten die zijn aangenomen nadat de referendumwet is aangenomen. Een referendum over de euro kan dus niet. Het TTIP is nog niet aangenomen dus daar kan nog geen referendum over aangevraagd worden.quote:Op vrijdag 25 september 2015 18:13 schreef beantherio het volgende:
Het nogal specifieke onderwerp van deze petitie wekt de indruk dat de bedoeling erachter weinig integer is. Met kritiek op de EU heb ik geen moeite (die heb ik zelf ook) maar om daarvoor de reet van Poetin te gaan kussen vind ik een ander uiterste. Waarom niet over de Euro, over de vluchtelingen of over TTIP? Waarom over een onderwerp waar we nauwelijks iets van merken en waarbij (met een stem voor) nogal nadrukkelijk Russische belangen worden ondersteund? Ik vind het erg raar.
JAAAAquote:Op vrijdag 25 september 2015 18:26 schreef RemcoW23 het volgende:
298.000 handtekeningen zijn er nu. (Radio1)
quote:Op vrijdag 25 september 2015 18:49 schreef Merkie het volgende:
Mensen die GeenStijl afdoen als een stel idioten en dan zelf op Fok zitten. Dan ben je ook padje af hoor.
Het grootste internetblog van Nederland.quote:Op vrijdag 25 september 2015 18:51 schreef Glider76 het volgende:
Vandaag weer de flyer aan 2 collega's laten zien. Hadden er nog niet over gehood en vonden het direct interesant en gingen tekenen.
Zo zie je maar dat het leeft en was er betere media aandacht aangegeven, dan zouden er meer dan ruim voldoende handtekeningen voor binnen komen.
Het is een prestatie van jewelste dat een internetblogje in 6 weken tijd, zonder media aandacht en zonder budget deze prestatie voor elkaar heeft gebracht.
Ik ben niet perse voor het associatieverdrag maar ik ben absoluut tegen het steunen van de imperialistische ambities van Poetin en Rusland. Dat associatieverdrag en het geneuzel van de EU zijn futiliteiten vergeleken met de bedreiging voor de wereldvrede die het huidige Russische regime vormt. En buigen voor Rusland gaat je niet tegen ze beschermen.quote:Op vrijdag 25 september 2015 18:43 schreef ZOA het volgende:
[..]
Het siert je niet echt dat jou standpunt om voor het associatieverdrag te zijn dat werkelijk alle doelstellingen van datzelfde associatieverdrag het tegenovergestelde bereikt is met als dieptepunten een burgeroorlog en een uit de lucht geknalde airliner en als hoogtepunt de Krim die zich aangesloten heeft bij Rusland..alleen maar vanwege de gedachtegang dat je 'de reet van Poetin' zou kussen
Deze vraag stel je alleen maar omdat je niet capabel bent om te zoeken op Google. Had je dat wél gedaan, dan had je namelijk dit gevonden: https://www.rijksoverheid(...)aadgevend-referendumquote:Op vrijdag 25 september 2015 18:13 schreef beantherio het volgende:
Het nogal specifieke onderwerp van deze petitie wekt de indruk dat de bedoeling erachter weinig integer is. Met kritiek op de EU heb ik geen moeite (die heb ik zelf ook) maar om daarvoor de reet van Poetin te gaan kussen vind ik een ander uiterste. Waarom niet over de Euro, over de vluchtelingen of over TTIP? Waarom over een onderwerp waar we nauwelijks iets van merken en waarbij (met een stem voor) nogal nadrukkelijk Russische belangen worden ondersteund? Ik vind het erg raar.
Dan zijn er vast nog wel andere wetten waar het over zou kunnen gaan. Het komt nogal schimmig over dat het juist over dit specifieke onderwerp gaat.quote:Op vrijdag 25 september 2015 18:45 schreef grimselman het volgende:
[..]
Er kan alleen een referendum aangevraagd worden over wetten die zijn aangenomen nadat de referendumwet is aangenomen. Een referendum over de euro kan dus niet. Het TTIP is nog niet aangenomen dus daar kan nog geen referendum over aangevraagd worden.
Noem eens wat wetten?quote:Op vrijdag 25 september 2015 18:56 schreef beantherio het volgende:
[..]
Dan zijn er vast nog wel andere wetten waar het over zou kunnen gaan. Het komt nogal schimmig over dat het juist over dit specifieke onderwerp gaat.
Het is afgunst. GeenPeil had ook Fok!Peil kunnen heten maar de Fok!ertjes zie ik dit nog niet voor elkaar krijgen. Het is klasse dat GeenStijl dit voor elkaar heeft gekregen, wat je verder ook van die site vindt.quote:Op vrijdag 25 september 2015 18:49 schreef Merkie het volgende:
Mensen die GeenStijl afdoen als een stel idioten en dan zelf op Fok zitten. Dan ben je ook padje af hoor.
Absoluut. En wat is er mis met meer democratie? Willen deze mensen liever in een totalitaire dictatuur leven? Daar lijkt het op.quote:Op vrijdag 25 september 2015 18:58 schreef SeLang het volgende:
[..]
Het is afgunst. GeenPeil had ook Fok!Peil kunnen heten. Het is klasse dat GeenSteil dit voor elkaar heeft gekregen, wat je verder ook van die site vindt.
Als ik om mij heen vraag hebben vooral mensen zoiets van: "laat me met rust, heb genoeg aan mijn kop en kan er toch niets aan doen"quote:Op vrijdag 25 september 2015 18:59 schreef Merkie het volgende:
[..]
Absoluut. En wat is er mis met meer democratie? Willen deze mensen liever in een totalitaire dictatuur leven? Daar lijkt het op.
Nou reageer eerst maar eens op wat ik zeg. Waarom een tiran in de kaart spelen terwijl je ook voor een onderwerp kunt kiezen dat er toe doet? Waarom dit specifieke onderwerp? Over makkelijk schoppen gesproken.quote:Op vrijdag 25 september 2015 18:55 schreef Merkie het volgende:
[..]
Deze vraag stel je alleen maar omdat je niet capabel bent om te zoeken op Google. Had je dat wél gedaan, dan had je namelijk dit gevonden: https://www.rijksoverheid(...)aadgevend-referendum
Daaruit kan je de volgende conclusies trekken:
- Aanvragen raadgevend referendum kan pas vanaf 1 juli 2015
- Aanvragen raadgevend referendum kan alleen over wetten die zijn aangenomen, maar nog niet in werking zijn getreden
Je kan niet zomaar een random kwestie voordragen voor een referendum.
Lekker makkelijk schoppen dus van jouw kant, niet? Snoepje?
Ik organiseer geen petitie dus waarom zou ik dat doen?quote:
Schimmig? Het is georganiseerd door het burgercomité EU en geenstijl. Logisch toch dat ze een onderwerp kiezen dat betrekking heeft op de EU.quote:Op vrijdag 25 september 2015 18:56 schreef beantherio het volgende:
[..]
Dan zijn er vast nog wel andere wetten waar het over zou kunnen gaan. Het komt nogal schimmig over dat het juist over dit specifieke onderwerp gaat.
Er valt niets te kiezen. Je kunt alleen een raadgevend referendum proberen te organiseren over wetten die sinds 1 juli 2015 zijn goedgekeurd en geschikt zijn verklaard voor een referendum. Als het aan geenstijl lag, hadden ze een veel directer onderwerp gekozen, maar dat kan dus niet.quote:Op vrijdag 25 september 2015 19:02 schreef beantherio het volgende:
[..]
Nou reageer eerst maar eens op wat ik zeg. Waarom een tiran in de kaart spelen terwijl je ook voor een onderwerp kunt kiezen dat er toe doet? Waarom dit specifieke onderwerp? Over makkelijk schoppen gesproken.
bron: https://www.referendumovereenwet.nl/allewettenquote:Wet houdende goedkeuring van de op 21 mei 2014 te Brussel tot stand gekomen Overeenkomst betreffende de overdracht en mutualisatie van de bijdragen aan het gemeenschappelijk afwikkelingsfonds
Publicatiedatum: 14 september 2015
Verzoek moet uiterlijk zijn ontvangen op: 12 oktober 2015
Wet verkorting duur voortgezette uitkering Appa
Publicatiedatum: 14 juli 2015
U kunt geen verzoek meer indienen
Luchtvaartverdrag tussen het Koninkrijk der Nederlanden en de Republiek Colombia
Publicatiedatum: 14 juli 2015
U kunt geen verzoek meer indienen
Verdrag tussen het Koninkrijk der Nederlanden en het Vlaamse Gewest betreffende de aanleg van de Nieuwe Sluis Terneuzen
Publicatiedatum: 14 juli 2015
U kunt geen verzoek meer indienen
Wijzigingen van het Protocol van Kyoto bij het Raamverdrag van de Verenigde Naties inzake klimaatverandering
Publicatiedatum: 14 juli 2015
U kunt geen verzoek meer indienen
Associatieovereenkomst tussen de EU en de Europese Gemeenschap voor Atoomenergie en haar lidstaten, enerzijds en de Republiek Moldalvië, anderzijds
Publicatiedatum: 10 juli 2015
U kunt geen verzoek meer indienen
Associatieovereenkomst tussen de EU en de Europese Gemeenschap voor Atoomenergie en haar lidstaten, enerzijds, en Georgië, anderzijds
Publicatiedatum: 10 juli 2015
U kunt geen verzoek meer indienen
Associatieovereenkomst tussen de EU en de Europese Gemeenschap voor Atoomenergie en haar lidstaten, enerzijds, en Oekraïne, anderzijds
Publicatiedatum: 10 juli 2015
Verzoek moet uiterlijk zijn ontvangen op: 28 september 2015
Wet toezicht kredietunies
Publicatiedatum: 9 juli 2015
U kunt geen verzoek meer indienen
Verdrag inzake sociale zekerheid tussen het Koninkrijk der Nederlanden en de Republiek Chili
Publicatiedatum: 7 juli 2015
U kunt geen verzoek meer indienen
Het had fijn geweest als het over een onderwerp ging waar ik achter kon staan (in de zin van dat ik zo'n petitie had kunnen tekenen). Nu zet je je feitelijk af tegen de "tirannie" van de EU door een andere tiran (direct of indirect) te steunen. Dit voelt helemaal niet goed.quote:Op vrijdag 25 september 2015 19:08 schreef Igen het volgende:
Het was ook het enige ding dat nog na de invoering van de referendumwet maar nog voor de zomerpauze is aangenomen, en was dus überhaupt het enige eerste onderwerp waar een referendumaanvraag over mogelijk was.
Geenstijl draagt een behoorlijk politiek getinte boodschap uit. FOK! is vooral een verzamelbak voor allerlei figuren zonder dat het zelf stelling neemt. Een vreemde vergelijking is het vooral.quote:Op vrijdag 25 september 2015 18:58 schreef SeLang het volgende:
[..]
Het is afgunst. GeenPeil had ook Fok!Peil kunnen heten maar de Fok!ertjes zie ik dit nog niet voor elkaar krijgen. Het is klasse dat GeenStijl dit voor elkaar heeft gekregen, wat je verder ook van die site vindt.
Ligt er nogal aan wat voor onderwerpen het betreft. Maar de suggestie dat dit meer democratie gaat brengen en GS ten strijde trekt tegen de ondergang van de democratie is vrij onzinnig. Er komt niets constructiefs uit dit referendum naar voren en stemmen tegen een dergelijk associatieverdrag terwijl daar an sich weinig mis mee is slaat ook nergens op. "Ja, maar het gaat om het geluid!"quote:Op vrijdag 25 september 2015 18:59 schreef Merkie het volgende:
[..]
Absoluut. En wat is er mis met meer democratie?
Er is genoeg mis met dat associatieverdrag...quote:Op vrijdag 25 september 2015 19:16 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Ligt er nogal aan wat voor onderwerpen het betreft. Maar de suggestie dat dit meer democratie gaat brengen en GS ten strijde trekt tegen de ondergang van de democratie is vrij onzinnig. Er komt niets constructiefs uit dit referendum naar voren en stemmen tegen een dergelijk associatieverdrag terwijl daar an sich weinig mis mee is slaat ook nergens op. "Ja, maar het gaat om het geluid!"
Vertel?quote:Op vrijdag 25 september 2015 19:20 schreef ZOA het volgende:
[..]
Er is genoeg mis met dat associatieverdrag...
Dat associatieverdrag bleek tot nu toe anders een veel grotere bedreiging voor vrede dan Ruslandquote:Op vrijdag 25 september 2015 18:54 schreef beantherio het volgende:
[..]
Ik ben niet perse voor het associatieverdrag maar ik ben absoluut tegen het steunen van de imperialistische ambities van Poetin en Rusland. Dat associatieverdrag en het geneuzel van de EU zijn futiliteiten vergeleken met de bedreiging voor de wereldvrede die het huidige Russische regime vormt. En buigen voor Rusland gaat je niet tegen ze beschermen.
quote:
Dat doe ik al vanaf November 2013.. zoek het maar opquote:
Ik ben overtuigd.quote:Op vrijdag 25 september 2015 19:24 schreef ZOA het volgende:
[..]
[..]
Dat doe ik al vanaf November 2013.. zoek het maar op
quote:Op vrijdag 25 september 2015 18:54 schreef beantherio het volgende:
[..]
Ik ben niet perse voor het associatieverdrag maar ik ben absoluut tegen het steunen van de imperialistische ambities van Poetin en Rusland. Dat associatieverdrag en het geneuzel van de EU zijn futiliteiten vergeleken met de bedreiging voor de wereldvrede die het huidige Russische regime vormt. En buigen voor Rusland gaat je niet tegen ze beschermen.
Ik zal je nog even helpen..quote:
Met de inhoud ben ik in grote lijnen bekend, maar de vraag was niet hoe het er uit ziet.quote:Op vrijdag 25 september 2015 19:31 schreef ZOA het volgende:
[..]
Ik zal je nog even helpen..
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/trb-2014-160.html
Artikel 1 Doelstellingen
1. Er wordt een associatie tot stand gebracht tussen de Unie en haar lidstaten, enerzijds, en Oekraïne, anderzijds.
2. Deze associatie heeft ten doel:
a. geleidelijke toenadering tussen de partijen te bewerkstelligen op basis van gemeenschappelijke waarden en nauwe en geprivilegieerde banden, en de associatie van Oekraïne met het EU-beleid en de deelname aan programma's en agentschappen te vergroten;
b. een passend kader voor een versterkte politieke dialoog tot stand te brengen over alle zaken van wederzijds belang;
c. vrede en stabiliteit te bevorderen, bewaren en versterken, zowel op regionaal als op internationaal niveau, in overeenstemming met de beginselen van het Handvest van de Verenigde Naties en van de Slotakte van Helsinki van 1975 van de Conferentie over veiligheid en samenwerking in Europa en met de doelstellingen van het Handvest van Parijs voor een Nieuw Europa van 1990;
d. de voorwaarden te scheppen voor versterkte economische en handelsrelaties in het licht van de geleidelijke integratie van Oekraïne in de interne markt van de EU, onder meer door het opzetten van een diepe en brede vrijhandelsruimte als bepaald in titel IV (Handel en daarmee verband houdende aangelegenheden) van deze Overeenkomst, en de inspanningen van Oekraïne te ondersteunen om de overgang naar een goed functionerende markteconomie te voltooien, onder meer door de wetgeving geleidelijk af te stemmen op de EU-wetgeving;
e. de samenwerking te versterken op het gebied van justitie, vrijheid en veiligheid, om zo de rechtsstaat en het respect voor de mensenrechten en de fundamentele vrijheden te versterken;
f. de voorwaarden te scheppen voor steeds nauwere samenwerking op andere gebieden van wederzijds belang.
Het zegt wat als wij het met elkaar eens zijn.quote:Op vrijdag 25 september 2015 19:16 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Ligt er nogal aan wat voor onderwerpen het betreft. Maar de suggestie dat dit meer democratie gaat brengen en GS ten strijde trekt tegen de ondergang van de democratie is vrij onzinnig. Er komt niets constructiefs uit dit referendum naar voren en stemmen tegen een dergelijk associatieverdrag terwijl daar an sich weinig mis mee is slaat ook nergens op. "Ja, maar het gaat om het geluid!"
quote:Op vrijdag 25 september 2015 19:33 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Met de inhoud ben ik in grote lijnen bekend, maar de vraag was niet hoe het er uit ziet.
Waarom moet ik dan vertellen wat er mis mee is?quote:Op vrijdag 25 september 2015 19:33 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Met de inhoud ben ik in grote lijnen bekend, maar de vraag was niet hoe het er uit ziet.
Hmmm, geen flauw idee.quote:Op vrijdag 25 september 2015 19:36 schreef ZOA het volgende:
[..]
[..]
Waarom moet ik dan vertellen wat er mis mee is?
Zoals ik eigenlijk al eerder zei: wijken voor tirannie heeft ook een prijskaartje. De geschiedenisboeken staan vol met voorbeelden daarvan. En de Russen zijn echt wel een bedreiging.quote:Op vrijdag 25 september 2015 19:23 schreef ZOA het volgende:
[..]
Dat associatieverdrag bleek tot nu toe anders een veel grotere bedreiging voor vrede dan Rusland
Door de strot duwen, gekozen parlement kiest er toch voor?quote:Op vrijdag 25 september 2015 19:36 schreef ZOA het volgende:
Waarom moet ik dan vertellen wat er mis mee is?
Werkelijk alles is mis met het door de strot duwen van dit associatieverdrag waar zowel onderdanen van de EU en meer als de halve Oekraine niet achter staan...
quote:Op vrijdag 25 september 2015 19:39 schreef beantherio het volgende:
[..]
Zoals ik eigenlijk al eerder zei: wijken voor tirannie heeft ook een prijskaartje. De geschiedenisboeken staan vol met voorbeelden daarvan. En de Russen zijn echt wel een bedreiging.
Dat Russen een bedreiging zijn is een mening wat je met geen enkel feit kan onderbouwen...de dreiging van het door het de strot duwen door de EU van het associatieverdrag is na November 2013 duidelijk geworden ... een staatsgreep in Oekraine die ontaard in een burgeroorlog ....quote:Op vrijdag 25 september 2015 19:39 schreef beantherio het volgende:
[..]
Zoals ik eigenlijk al eerder zei: wijken voor tirannie heeft ook een prijskaartje. De geschiedenisboeken staan vol met voorbeelden daarvan. En de Russen zijn echt wel een bedreiging.
Maar kun je ook nog vertellen wat er mis is met het aangaan van een associatieverdrag met Oekraïne of blijft het hierbij?quote:Op vrijdag 25 september 2015 19:43 schreef ZOA het volgende:
[..]
[..]
Dat Russen een bedreiging zijn is een mening wat je met geen enkel feit kan onderbouwen...de dreiging van het door het de strot duwen door de EU van het associatieverdrag is na November 2013 duidelijk geworden ... een staatsgreep in Oekraine die ontaard in een burgeroorlog ....
quote:Op vrijdag 25 september 2015 19:40 schreef hardromacore2.0 het volgende:
[..]
Door de strot duwen, gekozen parlement kiest er toch voor?
Ja inderdaad, het is een beetje een zooitje aldaar, maar onze veiligheid en de veiligheid van een groot deel van de uks acht ik vrij belangrijk.
In Oekraine is er niets meer gekozen na Maidan...quote:Op vrijdag 25 september 2015 19:40 schreef hardromacore2.0 het volgende:
[..]
Door de strot duwen, gekozen parlement kiest er toch voor?
Ja inderdaad, het is een beetje een zooitje aldaar, maar onze veiligheid en de veiligheid van een groot deel van de uks acht ik vrij belangrijk.
Dus daarom is aandacht in populaire media maar stom en slecht volgens jouquote:Op vrijdag 25 september 2015 03:28 schreef Linkse_Boomknuffelaar het volgende:
[..]
Eh nee, ik zie graag dat het wel gaat lukken, alleen ben ik totaal geen fan van Geenstijl en dergelijke zooi.
Desondanks heb ik wel getekend en heb ik zelfs anderen opgeroepen hetzelfde te doen.
Het zou prima zijn als de doelstellingen en uitvoering reëel zouden zijn...quote:Op vrijdag 25 september 2015 19:44 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Maar kun je ook nog vertellen wat er mis is met het aangaan van een associatieverdrag met Oekraïne of blijft het hierbij?
Je geeft opnieuw geen antwoord op de vraag. Typisch dit.quote:Op vrijdag 25 september 2015 19:51 schreef ZOA het volgende:
[..]
Het zou prima zijn als de doelstellingen en uitvoering reëel zouden zijn...
Dat doet 'ie nooitquote:Op vrijdag 25 september 2015 19:51 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Je geeft opnieuw geen antwoord op de vraag. Typisch dit.
Misschien dat ik er gewoon wat minder naïef in sta dan jij. Ik ben namelijk kritisch over alle betrokken partijen terwijl jij er blijkbaar eentje uit de wind wilt houden. En da's dan toevallig net de ene partij die al ver voor de gebeurtenissen in Oekraïne bezig was om zich te roeren in z'n buurlanden.quote:Op vrijdag 25 september 2015 19:43 schreef ZOA het volgende:
[..]
[..]
Dat Russen een bedreiging zijn is een mening wat je met geen enkel feit kan onderbouwen...de dreiging van het door het de strot duwen door de EU van het associatieverdrag is na November 2013 duidelijk geworden ... een staatsgreep in Oekraine die ontaard in een burgeroorlog ....
Wat er mis is met het aangaan van een associatieverdrag met Oekraine is is dat de omstandigheden voor zo een associatieverdrag totaal niet voldoen aan de doelstelling en uitvoering ervan..quote:Op vrijdag 25 september 2015 19:44 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Maar kun je ook nog vertellen wat er mis is met het aangaan van een associatieverdrag met Oekraïne of blijft het hierbij?
Helemaal niet wat mij betreft. Gewoon weer een extra land naar wie de EU-subsidiekraan verder opengedraaid kan worden. En ja, dat staat in het associatieverdrag.quote:Op vrijdag 25 september 2015 19:51 schreef ZOA het volgende:
[..]
Het zou prima zijn als de doelstellingen en uitvoering reëel zouden zijn...
quote:“Oekraïne komt in aanmerking voor financiële bijstand via de relevante EU-mechanismen en -instrumenten voor financiering”
Goed, je hebt geen flauw idee dus. Ok.quote:Op vrijdag 25 september 2015 19:55 schreef ZOA het volgende:
[..]
Wat er mis is met het aangaan van een associatieverdrag met Oekraine is is dat de omstandigheden voor zo een associatieverdrag totaal niet voldoen aan de doelstelling en uitvoering ervan..
De vraag is impliciet bij wet vastgelegd, en komt neer op: "Bent u voor of tegen <naam wet>".quote:Op vrijdag 25 september 2015 17:56 schreef Re het volgende:
tegen dat verdrag heb ik weinig, dus mocht er gestemd gaan worden stem ik die richting op (ligt aan de vraagstelling, mag dat een negatieve vraag zijn?)
Er wordt aangestuurd op de heerschappij van de onderbuik, lieve mensen.twitter:Jet_Bussemaker twitterde op vrijdag 25-09-2015 om 20:09:18Lieve mensen, acties als https://t.co/UrlkhE6ph1 sturen niet aan op meer democratie maar op heerschappij van de onderbuik. Trek uw stem in! reageer retweet
Klopt. Veel mensen hebben geen flauw idee of zo'n associatieverdrag nu een goed of slecht idee is m.b.t. Oekraïne. En gezien de taal die GS bezigt hebben ze dat zelf ook niet echt.quote:Op vrijdag 25 september 2015 20:31 schreef Ryan3 het volgende:
Er wordt aangestuurd op de heerschappij van de onderbuik, lieve mensen.twitter:Jet_Bussemaker twitterde op vrijdag 25-09-2015 om 20:09:18Lieve mensen, acties als https://t.co/UrlkhE6ph1 sturen niet aan op meer democratie maar op heerschappij van de onderbuik. Trek uw stem in! reageer retweet
Ten eerste vraag ik me af of je überhaupt iets in kan trekken, ten tweede is het geen stem maar een verzoek (stemmen komt natuurlijk pas in het referendum zelf), en ten derde slaat het gewoon nergens op.quote:Op vrijdag 25 september 2015 20:31 schreef Ryan3 het volgende:
Er wordt aangestuurd op de heerschappij van de onderbuik, lieve mensen.twitter:Jet_Bussemaker twitterde op vrijdag 25-09-2015 om 20:09:18Lieve mensen, acties als https://t.co/UrlkhE6ph1 sturen niet aan op meer democratie maar op heerschappij van de onderbuik. Trek uw stem in! reageer retweet
Parodieaccountquote:Op vrijdag 25 september 2015 20:35 schreef Igen het volgende:
[..]
Ten eerste vraag ik me af of je überhaupt iets in kan trekken, ten tweede is het geen stem maar een verzoek (stemmen komt natuurlijk pas in het referendum zelf), en ten derde slaat het gewoon nergens op.
Wat wil ze, de PvdA nog verder op weg helpen naar 0 zetels?
Daar gaat het mis.quote:
Nou ja, dit profiel is blijkbaar duidelijk met een "#pardodie" gemarkeerd. Maar dan moet je het wel eerst ff aanklikken ipv. gelijk op Fok! op "quote" klikken.quote:Op vrijdag 25 september 2015 22:30 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Daar gaat het mis.
Het is m.i. wel het failliet van zo'n medium (in de zin dat we het serieus nemen en er iets aan hebben) dat je zomaar onder de naam van een autoriteit met boze opzet onzin gaat verkondigen om deze persoon dommer te laten lijken dan zij in het echt is.
Je kunt daar "echt" nauwelijks meer van "nep" onderscheiden en hoewel we dit blijkbaar leuk vinden is het een levensgevaarlijke ontwikkeling m.i.
Geverifieerde accounts zijn gewoon gemerkt hoor.quote:Op vrijdag 25 september 2015 22:30 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Daar gaat het mis.
Het is m.i. wel het failliet van zo'n medium (in de zin dat we het serieus nemen en er iets aan hebben) dat je zomaar onder de naam van een autoriteit met boze opzet onzin gaat verkondigen om deze persoon dommer te laten lijken dan zij in het echt is.
Je kunt daar "echt" nauwelijks meer van "nep" onderscheiden en hoewel we dit blijkbaar leuk vinden is het een levensgevaarlijke ontwikkeling m.i.
Misschien moeten heren en dames politici dan de bevolking wat meer betrekken bij de besluitvorming zodat dat onderbuik gevoel helemaal niet aan de orde hoeft te komen.quote:Op vrijdag 25 september 2015 20:31 schreef Ryan3 het volgende:
Er wordt aangestuurd op de heerschappij van de onderbuik, lieve mensen.twitter:Jet_Bussemaker twitterde op vrijdag 25-09-2015 om 20:09:18Lieve mensen, acties als https://t.co/UrlkhE6ph1 sturen niet aan op meer democratie maar op heerschappij van de onderbuik. Trek uw stem in! reageer retweet
Dat vinden ze eng, ze zijn bang dat wij op een andere mening stemmen dan die hen (de dominante meerderheid onder de politici) welgevallig is. Democratie is niet voor bange mensen maar veel politici zijn wel een bang mens.quote:Op vrijdag 25 september 2015 19:12 schreef BarryOSeven het volgende:
Ook zo debiel. Op Editie NL geloof ik net:
Een referendum is geen goed plan omdat je alleen maar ja of nee kunt stemmen, er zijn natuurlijk veel meer mogelijkheden.
Nou dan moeten die politici eens gaan doen waarvoor ze zijn aangenomen: luisteren naar wat het volk wil en een plan presenteren waar het volk Ja op stemt.
Verder is het natuurlijk bizar dat dit niet kan, maar stemmen op een aantal partijtjes met allemaal meningen wel. Laat ons dan op de meningen stemmen.
Zeker. Verder geen verstand van Twitter.quote:Op vrijdag 25 september 2015 22:37 schreef NewHorizon het volgende:
[..]
Geverifieerde accounts zijn gewoon gemerkt hoor.
Al ben ik nog zo naief en jij nog zo kritisch .. de EU en VS roeren zich net zo hard inquote:Op vrijdag 25 september 2015 19:53 schreef beantherio het volgende:
[..]
Misschien dat ik er gewoon wat minder naïef in sta dan jij. Ik ben namelijk kritisch over alle betrokken partijen terwijl jij er blijkbaar eentje uit de wind wilt houden. En da's dan toevallig net de ene partij die al ver voor de gebeurtenissen in Oekraïne bezig was om zich te roeren in z'n buurlanden.
Dat begrijp ik ook niet helemaal. In mijn ogen zijn twee problemen met afstand de belangrijkste kwesties voor de Nederlandse democratie:quote:Op vrijdag 25 september 2015 18:13 schreef beantherio het volgende:
Waarom niet over de Euro, over de vluchtelingen of over TTIP? Waarom over een onderwerp waar we nauwelijks iets van merken en waarbij (met een stem voor) nogal nadrukkelijk Russische belangen worden ondersteund? Ik vind het erg raar.
De EU heeft een associatieverdrag met zo'n beetje ieder land dat enigszins in de buurt ligt.quote:Op vrijdag 25 september 2015 22:46 schreef ZOA het volgende:
[..]
Al ben ik nog zo naief en jij nog zo kritisch .. de EU en VS roeren zich net zo hard in
buurlanden en ver daarbuiten en het zijn toch echt deze 2 mogendheden die Oekraine in de ellende gestort hebben met het associatieverdrag..
Waarschijnlijk. Mensen zijn blij dat ze hun proteststem eens kunnen laten horen maar de politici zullen zich er weinig van aantrekken. Anderzijds kan dit een van de vele druppeltjes water zijn die de steen uitholt of in het lugubere geval de gemartelde doodt. Een zo'n druppeltje doet niets, vele druppeltjes samen...quote:Op vrijdag 25 september 2015 18:40 schreef Bart2002 het volgende:
M.i. is het allemaal niet zo'n big deal en het resultaat is w.s. nul komma nihil.
Ik ben het minstens zo vaak niet als wel met de webloggers van GeenStijl eens als wel maar ze hebben op een aantal punten gelijk. Het mag allemaal verfijnder, gedetailleerder en genuanceerder, dat wel.quote:Ik moet toegeven dat mijn sentiment mede komt omdat ik GS pure meuk vind.
Ja ... dat is wel een reden en argument dat Oekraine er ook bij moest, maakt niet uit hoequote:Op vrijdag 25 september 2015 22:52 schreef TweeGrolsch het volgende:
[..]
De EU heeft een associatieverdrag met zo'n beetje ieder land dat enigszins in de buurt ligt.
Er kan enkel een referendum aangevraagd worden over wetten die door de Tweede Kamer zijn aangenomen. Er is nog geen wet over TTIP aangenomen en dus kan er ook geen referendum worden aangevraagd.quote:Op vrijdag 25 september 2015 22:48 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Dat voor de EU dit concrete onderwerp wordt gekozen begrijp ik, je moet nu eenmaal een concreet ondewerp kiezen. Dat er nog geen referendumvoorstel is omarmd door GeenStijl voor het afwijzen van de TTIP begrijp ik niet. Veel mensen hebben er nog niet over gehoord, helaas blijken zelfs de meeste studenten niet te weten wat het inhoudt. GeenStijl weet wel wat het inhoudt.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |