Dat heb ik ook niet gedaan.quote:Op vrijdag 6 februari 2015 02:15 schreef Marrije het volgende:
De inhoud van dm, ontvangen van anderen, mag je niet op het forum zetten.
			
			
			
			Het gaat me ook juist om het stukje huidweefsel wat gevonden is van Lisanne...quote:Op vrijdag 6 februari 2015 02:03 schreef mig72 het volgende:
@Ootjekatootje jouw DM,
Ik zet het hier omdat ook anderen hier iets aan kunnen hebben:
Ik denk dat het je vraag moet zijn of dat slangengif in de botten terug te vinden zal zijn aagezien wij aan huidweefself niet zoveel hebben. Ik zelf weet het antwoord niet op die vraag, iemand met een biologisch wetenschappelijke achtergrond zou je moeten kunnen vertellen of slangengif in botweetsel terug te vinden is.
Lijkt me iig dat dat voor de dood moet gebeuren, er gaat echt geen gif na iemands dood zich in de botten nestelen aangezien er tegen die tijd geen bloedcirculatie meer is.
			
			
			
			Dank voor je post, niet chique van Migquote:Op vrijdag 6 februari 2015 02:15 schreef Marrije het volgende:
De inhoud van dm, ontvangen van anderen, mag je niet op het forum zetten.
			
			
			
			Het ligt ook een beetje aan waar dat huidweefsel afkomstig is. Maar om een algemeen antwoord te geven, hemotoxische giffen worden verspreid door het bloed oftewel het hart en zullen overal in huidweefsel moeten worden aangetroffen. Maar als dat weefsel van een pink komt en niet bij de nek dan kan het gehalte aangetroffen gif flink lager zijn.quote:Op vrijdag 6 februari 2015 02:19 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Het gaat me ook juist om het stukje huidweefsel wat gevonden is van Lisanne...
			
			
			
			Vziw kwam aan de eerste reeks gepubliceerde foto's geen familie te pas. Dan heeft òf de uitlekkende agent in Panama, òf de krant die dat lek betaalt, deze foto overgeslagen.quote:Op donderdag 5 februari 2015 17:17 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Ik neem aan dat die foto nooit doorgespeeld is, en dus niet gepubliceerd.
De zaak levend houden. Dat doet één van beide families al een hele tijd niet meer.quote:Hij kwam toch pas in beeld toen de niet aan de Kremers gelieerde Martijn F. in beeld kwam? Met Peter R. (man je had gewoon misdaadverslaggever moeten blijven) De Vries?
Ik neem aan dat de families en/of NvP of Arrocha dat aan de pers lekken. Prima, imo, de zaak moest levend gehouden worden anders kwam er van die prutsers natuurlijk helemaal niks meer terecht. Dat bleek dus ook wel.
			
			
			
			Dank Jackiequote:Op donderdag 5 februari 2015 22:00 schreef jackie12 het volgende:
[..]
Ik zal t m vragen.
(weet Baru dat niet als ex-gids?)
			
			
			
			En ook: de fer-de-lance is een bekend gevaar in/op koffieplantagesquote:Op vrijdag 6 februari 2015 01:46 schreef mig72 het volgende:
Een lanspunt zal je niet in dicht bosgebied gauw treffen.
			
			
			
			En paddocks zo te lezen.quote:Op vrijdag 6 februari 2015 09:05 schreef RapaNui het volgende:
[..]
En ook: de fer-de-lance is een bekend gevaar in/op koffieplantages
			
			
			
			ik las een keer, ik meen op Boquete.ning dat de broer van NvP gezegd zou hebben dat ze eerst in Costa Rica (Turialba) zouden zijn geweest, en vandaar door naar Bocas. Ik heb dat echter nergens anders meer gelezen.quote:Op donderdag 5 februari 2015 15:38 schreef gynaika het volgende:
[..]
Als ik het goed begrepen heb zijn ze vanaf Schiphol naar San José ( Costa Rica) gevlogen en vandaar met een kleine tussenpoos per trein naar Bocas gereisd. Dus geen overnachting in Costa Rica.
			
			
			
			
			
			
			
			Ik ga even terugzoeken en spitten. Gaat denk ik wel even duren.quote:Op vrijdag 6 februari 2015 09:43 schreef jackie12 het volgende:
Maar het is dus niet bekend of ze daar hebben overnacht, hoe en door wie ze van dat vliegveld zijn gehaald enz?
			
			
			
			BNW / Kris Kremers en Lisanne Froon #107 - wij gaan doorquote:Op vrijdag 6 februari 2015 09:25 schreef Poekje01 het volgende:
[..]
ik las een keer, ik meen op Boquete.ning dat de broer van NvP gezegd zou hebben dat ze eerst in Costa Rica (Turialba) zouden zijn geweest, en vandaar door naar Bocas. Ik heb dat echter nergens anders meer gelezen.
			
			
			
			Nee joh, dat was begin augustus, rond het videodagboek van de ouders.quote:Op vrijdag 6 februari 2015 03:19 schreef JustinCase het volgende:
[..]
Vziw kwam aan de eerste reeks gepubliceerde foto's geen familie te pas. Dan heeft òf de uitlekkende agent in Panama, òf de krant die dat lek betaalt, deze foto overgeslagen.
[..]
De zaak levend houden. Dat doet één van beide families al een hele tijd niet meer.
Of het onder druk zetten via publieke opinie een "prutser" stimuleert om kwalitatief beter te werken, is zeer de vraag. Goeie kans dat die dan nog harder gaat prutsen, om maar met iets te komen.
Terzijde: in Nederland doen we niet aan prutsen onder druk, we doen gewoon niks. Onder het motto: waar gewerkt wordt, worden fouten gemaakt. Daarom werd op verzoeken van de vermoedelijke moordenaar van ex-minister Els Borst, of hij nou eindelijk zijn straf van 3 jaar eens mocht uitzitten, niet gereageerd. Gevolg: de zaak werd alsmaar niet opgelost, en de man doodde ook nog een familielid.
			
			
			
			In je dromen.quote:Op donderdag 5 februari 2015 20:07 schreef doorgaan het volgende:
[..]
Instorten: tenzij misschien bij een aardbeving!
			
			
			
			Je neemt maar wat aan en lult weer over me als een kip zonder kop. Kap daar nou es mee.quote:Op donderdag 5 februari 2015 22:31 schreef ootjekatootje het volgende:
El Mata eerder vandaag en nu weer hierboven. Er werd geopperd dat ze een gevaarlijk dier zouden hebben gezien en hierdoor niet terug hebben durven lopen.
1 zo'n beest (katachtige/slang) is banger van hun dan andersom.
2 uiteindelijk kluipt/sluipt zo'n beest ook weg en zal niet op het pad blijven gedurende een x aantal uren/ dagen
3 Wanneer dat het enige gevaar zou zijn, dan bewapen je jezelf toch met stokken en stenen en maak je samen een plan van aanpak?
4 en mocht zo'n dier dan toch aanvalsplannen hebben, dan weet het je ook verder het bos in te vinden/ruiken
			
			
			
			
			
			
			
			- je kan toch zelf je best doen daarachter te komenquote:Op vrijdag 6 februari 2015 11:13 schreef jackie12 het volgende:
Dus na ruim 10 maanden weten we niet of Kris en Lisanne in Costa Rica hebben verbleven nadat ze geland waren?
Jerom van P zegt van wel, andere artikelen zeggen van niet.
			
			
			
			Onderstaande pagina bevat wat postings van users betreffende de vliegreis van Schiphol naar Costa Rica. En vandaar met de bus naar Bocas. Het geeft niet veel duidelijkheid maar ik geef het toch even door.quote:Op vrijdag 6 februari 2015 11:13 schreef jackie12 het volgende:
Dus na ruim 10 maanden weten we niet of Kris en Lisanne in Costa Rica hebben verbleven nadat ze geland waren?
Jerom van P zegt van wel, andere artikelen zeggen van niet.
			
			
			
			Stroman? in welke definitie?quote:Op donderdag 5 februari 2015 12:45 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Ze hadden de volgende dag een rustige aarbeientour, ik kan me best voorstellen dat ze doorliepen na de Mirador, zeker als ze zo'n tempo hadden.
Maar dat ze van die paddocks niet teruggekomen zijn, zeker met zonsopgangen en ondergangen (je ziet die zon toch achter de bergen verdwijnen, waar je net vandaan bent gekomen?) gedurende 7 dagen (!), dat kan ik me echt niet voorstellen.
Ik ga weer helemaal terug naar mijn eerste scenario, voordat we foto's en alles hadden. Ze zijn geschrokken van iets. Ik acht dan de kans op beesten groter dan die op mensen, maar die kan je ook niet uitsluiten.
Door de schrik verder gelopen en niet terug durven komen. Doodsangsten. En die rare nacht was er ineens een teken, een licht, een zaklamp, geluiden, activiteit, iets wat hen triggerde juist midden in die nacht op pad te gaan.
			
			
			
			Nee, je verdraait mijn woorden; "ze zijn geschrokken van iets, van beesten".quote:Op vrijdag 6 februari 2015 11:23 schreef ootjekatootje het volgende:
Je oppert hier wat en ik reageer hierop, mag toch op een forum?
Wat jij allemaal "voor de hand liggend" vindt, zal me een worst zijn. Je zit hier alsof je jaaaaren kennis van deze zaak hebt (terwijl je net een maandje meedraait) en anderen (niet alleen bij mij, heb het eerder gezien) belachelijk te maken door hun woorden te verdraaien.quote:Vervolgens reageert Domnivoor op mij met een aantal slangen en voorbeelden van beten. Mijn eigen conclusie is dan dat eventueel gif bij de huidreep van Lisanne aantoonbaar kan zijn. Daarnaast lijkt het me niet voor de handliggend dat ze na zo'n beet nog kilometers kunnen lopen. Dan waren hun lichamen niet zover weg gevonden.
KAN NIET! Want een of ander huisvrouwke uit Nederland zegt het.quote:Dus een beet/bijenaanval kan in de tijdslijn niet de reden zijn geweest van hun vermissing.
			
			
			
			
			
			
			
			Gezien je posts hier van het afgelopen uur denk ik dat het tijd is dat je je pilletje moet innemen...quote:Op vrijdag 6 februari 2015 11:26 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Nee, je verdraait mijn woorden; "ze zijn geschrokken van iets, van beesten".
"Waarom zouden ze schrikken van 1 dier"
[..]
Wat jij allemaal "voor de hand liggend" vindt, zal me een worst zijn. Je zit hier alsof je jaaaaren kennis van deze zaak hebt (terwijl je net een maandje meedraait) en anderen (niet alleen bij mij, heb het eerder gezien) belachelijk te maken door hun woorden te verdraaien.
Vervolgens slijmen bij mig tegen mij, hilarisch.
[..]
KAN NIET! Want een of ander huisvrouwke uit Nederland zegt het.
Je bent echt wanstaltig grappig.
			
			
			
			Wie denk je wel niet dat je bent? Mijn dokter?quote:Op vrijdag 6 februari 2015 11:34 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Gezien je posts hier van het afgelopen uur denk ik dat het tijd is dat je je pilletje moet innemen...
"Jij neemt niet alles wat ik zeg voor waar aan"? In welke zin?quote:Daarnaast slijm ik niet bij mig, jij doet jou ding ik het mijne en nee, ik neem niet alles wat jij zegt aan voor waar.
Baru. Mijn vliegtuig. Jij gelooft dat niet???quote:Welk vliegtuig vliegt er nu over Bura heen vanuit Colombia??
			
			
			
			Nou, volgens het NFI was de tijd nog steeds ingesteld op de NL-se. Dus hebben ze waarschijnlijk niets veranderd in CR?quote:Op vrijdag 6 februari 2015 11:28 schreef jackie12 het volgende:
Geland in San Jose Costa Rica en daarna dus met de bus naar Bocas.
Deze rit duurt 10 uur zo te zien:
http://caribeshuttle.com/san-josebocas-del-toro/
Als Lisanne na landing haar fotocamera naar de tijd van Costa Rica heeft ingesteld en dit later niet heeft veranderd in Panama dan hoeft de tijd van 13.01 uur op de mirador niet perse te kloppen toch?
			
			
			
			Idd; NLse wintertijd. Telefoons gaan automatisch met netwerk of hebben ze handmatig gedaan. 10 uur in de bus heb je daar zat tijd voor.quote:Op vrijdag 6 februari 2015 11:44 schreef RapaNui het volgende:
[..]
Nou, volgens het NFI was de tijd nog steeds ingesteld op de NL-se. Dus hebben ze waarschijnlijk niets veranderd in CR?
			
			
			
			Corte Culebra wordt ook genoemd door de kajakkersquote:Op vrijdag 6 februari 2015 00:32 schreef doorgaan het volgende:
2 lichamen: http://www.panamaamerica.(...)-pa-13-1-02-01_0.pdf
zou zijn gebied: Corte Culebra (http://www.prensa.com/san(...)as_0_3936356326.html)
			
			
			
			Oke dank je. Wilde die mogelijkheid uitsluitenquote:Op vrijdag 6 februari 2015 11:44 schreef RapaNui het volgende:
[..]
Nou, volgens het NFI was de tijd nog steeds ingesteld op de NL-se. Dus hebben ze waarschijnlijk niets veranderd in CR?
			
			
			
			Kun je uitleggen wat je bedoelt met gif in DNA? En ook hoe het zit met de giftigheid van een stof, en de mogelijkheden om die stof maanden later nog aan te tonen?quote:Op vrijdag 6 februari 2015 00:35 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Is dat gif terug te vinden in het gevonden dna, ik doel dan op de huid van Lisanne. Las net dat het uiterst giftig is, dan moet dat toch te herleiden zijn.
			
			
			
			
			
			
			
			Klopt, en dat hoeft ook niet, heb mijn antwoord al gevonden op een wetenschapsforum. Link post ik niet, barst daar van de "bijzondere recepten".quote:Op vrijdag 6 februari 2015 12:16 schreef JustinCase het volgende:
[..]
Kun je uitleggen wat je bedoelt met gif in DNA? En ook hoe het zit met de giftigheid van een stof, en de mogelijkheden om die stof maanden later nog aan te tonen?
Zonder die duidelijkheid valt je vraag namelijk niet te beantwoorden.
			
			
			
			Hier zit iets goed scheef, vanaf het begin. Degene die aangifte zou moeten hebben gedaan is Miriam Guerra. Dat is niet gebeurd. (Volgens het verhaal:) Haar gasten hadden haar bedden niet beslapen en waren onvindbaar.quote:Op vrijdag 6 februari 2015 12:33 schreef jackie12 het volgende:
Nog even over de ochtend van 2 april.
Kris en Lisanne komen niet opdagen voor de excursie, Feliciano gaat naar het hostel en wacht tot ie de kamer in kan.
Zijn er niet en dan verder niks tot aan het eind van de middag.
Wat deed de taalschool in de tussentijd??
Kris en Lisanne vielen toch onder de "verantwoordelijkheid" van de taalschool, of iig de taalschool zou zich verantwoordelijk moeten voelen.
Wie was de leidinggevende op dat moment? En waarom heeft deze niet gelijk alarm geslagen 's ochtends of 's middags.
Feliciano zijn verantwoordelijkheid was het iig niet. Hij was slechts hun gids voor die dag.
Het is heel raar dat Feliciano de aangifte van vermissing deed en niet de leidinggevende van de taalschool. Deze persoon had alle gegevens van de meiden.
(en het geen Spaans kunnen kan geen reden zijn van een taalschool die spaanse les geeft)
			
			
			
			Wat mij niet duidelijk is is wat Eileen precies deed bij de taalschool.quote:Op vrijdag 6 februari 2015 13:06 schreef RapaNui het volgende:
[..]
Hier zit iets goed scheef, vanaf het begin. Degene die aangifte zou moeten hebben gedaan is Miriam Guerra. Dat is niet gebeurd. (Volgens het verhaal:) Haar gasten hadden haar bedden niet beslapen en waren onvindbaar.
Een zeer goede tweede partij is de verantwoordelijke van de taalschool. Nou goed, 's avonds was Eileen erbij toen aangifte werd gedaan, maar dan houdt het ook op. Volgens de officiële berichten, zou ze P. binnen een paar dagen hebben verlaten (en ze kon geen Spaans).
In principe was het niet F. zijn verantwoordelijkheid. Okee, volgens sommigen heeft hij als mens-persoon de taak op zich genomen, prima, heel goed, beter zo dan niet. Maar hoe zit het met de anderen: Miriam en verantw. vd school? Zijn zij niet betrokken en verantwoordelijk?
Wie nam het woord op een gegegeven moment over? Ingrid? Waarom niet Eileen?
			
			
			
			
			
			
			
			Sigrid niet, die werkt(e) toch voor Habla Ya. Eileen liep stage bij SbtR, niet bij HY. Zij was dus stagiaire en was dus niet een verantwoordelijke. Stagiaire. Zeg het maar.quote:Op vrijdag 6 februari 2015 13:11 schreef jackie12 het volgende:
[..]
Wat mij niet duidelijk is is wat Eileen precies deed bij de taalschool.
Werkte ze daar (als wat als ze geen spaans kan?) of als leerling?
Als ze ook leerling was dan had zij iig niet de verantwoordelijkheid.
Maar wie dan wel van de taalschool? Sigrid?
			
			
			
			
			
			
			
			dé taalschool: er zijn twee taalscholen in Boquete:quote:Op vrijdag 6 februari 2015 13:18 schreef El_Matador het volgende:
Ik ben het overzicht een beetje kwijt over die taalschool (hoe heette die nu precies?):
• Ingrid L. - NL - eigenaresse van 3 taalscholen; 1 in Costa Rica, 1 in Bocas en 1 in Boquete, woont in Costa Rica
• Sigrid ?. - NL? - werkt bij de taalschool in Boquete en geeft massages (via die school of parictulier?)
• Eileen ?. - DE? - werkt bij de taalschool in Boquete en was aanwezig op de ochtend van 1 april, ging met F. om 19:30 op 2 april aangifte doen
• Myriam G. - PN - Panamese lokale vrouw die leerlingen van de school in haar huisje laat overnachten
• ....meer betrokkenen?
Klopt dit zo en hebben we meer informatie over deze mensen?
			
			
			
			
			
			
			
			Dank je, heb het geupdate.quote:Op vrijdag 6 februari 2015 13:24 schreef RapaNui het volgende:
[..]
dé taalschool: er zijn twee taalscholen in Boquete:
1. Habla Ya, gerund door Panamesen en tevens verzamelpunt voor allerlei excursies (gunstige ligging)
2. Spanish by the River, gerund door Europeanen/NL-ers/Ingrid Lommers. Aan deze school waren K&L verbonden. Eileen liep hier stage. Deze school ligt op loopafstand van Miriam Guerra.
Ik heb de indruk dat de 2 scholen veel samen werken, mn op het gebied van excursies en gidsen. Gidsen plukken klanten van beide scholen.
			
			
			
			Dat klopt, ze zegt in de video interview bij 2.40;quote:Op vrijdag 6 februari 2015 13:27 schreef jackie12 het volgende:
Sigrid zegt dat zij ze zag vertrekken om 13.10 uit de taalschool.
Als zij bij Habla Ya werkt dan is dat in Bajo Boquete en niet in Alto Boquete waar Spanish by the river zit.
			
			
			
			Als zij Kris en Lisanne om 13.10 heeft zien vertrekken vanaf Habla Ya dan past dat EXACT in mijn tijdlijn.....van 31 maartquote:Op vrijdag 6 februari 2015 13:33 schreef RapaNui het volgende:
[..]
Dat klopt, ze zegt in de video interview bij 2.40;
… entonces con la resulta que ellos empezaron hacer planos para hacer tours y también tenía .. hmmm, … vinieron acá par, con, primero con la intención para subirse al Pianista.
Vrij vertaald: Ze kwamen hier (hier=Habla Ya) om vanuit hier naar de Pianista te gaan.
Het interview in deze video vindt plaats bij Habla Ya.
			
			
			
			Vertelquote:Op vrijdag 6 februari 2015 13:35 schreef jackie12 het volgende:
[..]
Als zij Kris en Lisanne om 13.10 heeft zien vertrekken vanaf Habla Ya dan past dat EXACT in mijn tijdlijn.....van 31 maart
			
			
			
			Ingrid Lommers zegt 13.10 in een ander interviewquote:Op vrijdag 6 februari 2015 13:38 schreef ootjekatootje het volgende:
Zeg ze letterlijk 13:10? Niet in trant van: rond 1 uur?
			
			
			
			Ik trek mijn twijfels bij haar verhaal, ze was op dat moment niet in Boquete. En heeft het dus ook van horen zeggen.quote:Op vrijdag 6 februari 2015 13:39 schreef RapaNui het volgende:
[..]
Ingrid Lommers zegt 13.10 in een ander interview
			
			
			
			SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
			
			
			
			| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |