Mijn kinderwens is zo groot dat ik alle opties goed wil overdenken voor ik iets uitsluit. Wil geen spijt hebben van iets wat ik wel of niet heb gedaan/overwogen.quote:Op dinsdag 6 januari 2015 21:39 schreef Soof-87 het volgende:
Wauw Octavie
Blijf de gesprekken aangaan met je artsen en spreek je behoeftes ook uit.
Als de gevolgen voor jou en het kind echt zo zwaar kunnen zijn, snap ik eigenlijk niet zo goed waarom je überhaupt twijfelt![]()
Maar men weet natuurlijk niet wat er medisch gezien allemaal nog kan in de toekomst.
Ja, ik wil daar best wat meer op in gaan en zal in de loop der tijd ook vast nog wel verder over uitgeweken worden in het topic. Maar de grootste reden dat ik niet op een partner wil wachten is dat mijn beperking progressief is en hoe langer ik dus wacht, hoe groter de kans dat een eigen zwangerschap er niet meer in zit.quote:Op dinsdag 6 januari 2015 21:55 schreef Lot_1 het volgende:
Octavie, wat een heftig dilemma heb jij mee te maken zeg! Zou je nog meer kwijt willen over je overwegingen? Je zegt dat je niet weet of je op een vaste partner wilt wachten.. zou je daar meer over kunnen vertellen bijvoorbeeld?
Welkom onomatopee! Fijn dat jullie met z'n tweeën rammelen en dat er aan de meeste voorwaarden (bijna) is voldaan!
Van PGD heb ik inderdaad wel eens gehoord, maar daar weet ik het fijne nog niet van. Ik ga het zeker ook onderzoeken. Ik heb overigens een onbekende spierziekte dus ik betwijfel of dit dan kan, maar het onderzoeken waard. Bedankt voor je reactiequote:Op dinsdag 6 januari 2015 22:22 schreef _NIKKI_ het volgende:
[..]
Ik heb natuurlijk geen idee welke aandoening je hebt, maar wellicht is PGD een optie. Het kan tegenwoordig voor aardig wat aandoeningen gedaan worden. Dan weet je in ieder geval zeker dat je kindje de aandoening niet heeft. Ik weet niet in hoeverre dat mogelijk is in combinatie met bijvoorbeeld een donor, maar dat valt wellicht wel te onderzoeken.
Draagmoederschap zou misschien kunnen. Adoptie is sowieso niet mogelijk omdat je daarvoor een verklaring af moet leggen dat je medisch gezond bent. En die vlieger gaat voor mij niet op... Ik overweeg wel pleegzorg, al zijn de eisen voor langdurige pleegzorg ook streng en bij jonge baby's ook weer anders dan bij oudere kinderen etc.quote:Op woensdag 7 januari 2015 19:00 schreef Peacefulll het volgende:
Wat een duivels dilemma Octavie! Wat moet je veel (moeilijke) keuzes maken. Is er voor jou eventueel een optie om te kiezen voor draagmoederschap of adoptie? Ik bedoel dan als het voor jou lichamelijk en genetisch gezien absoluut niet kan.
Plaatst onze wensen als trouwen, verhuizen, studie, financiën en andere 'voorwaarden' wel even in perspectief. Toch denk ik dat elke voorwaarde er mag zijn en voor iemand heel groot kan zijn.
We rammelen vrolijk verder
Ze lurkt hier al mee vanaf 2007 of eerder.quote:Op donderdag 8 januari 2015 15:36 schreef Nolita het volgende:
Kan me voorstellen dat het misschien nog wat vroeg is als je pas net rammelt [...]
Fijn! (tenzij 3 april 2019 ofzoquote:
Wachten duurt lang, vooral als je naar de klok kijkt. Ik probeer er dus vooral niet te veel mee bezig te zijn.quote:
Hoe oud zijn jullie?quote:Op zondag 11 januari 2015 20:31 schreef Miyaura het volgende:
Mijn vriend rammelt en mijn biologische klok is het met hem eens
[...]
de komende 6(!) jaar zou de timing slecht zijn
Haha nee gelukkig nietquote:Op zondag 11 januari 2015 19:01 schreef ViviRAWRS het volgende:
[..]
Fijn! (tenzij 3 april 2019 ofzo)
[..]
Wachten duurt lang, vooral als je naar de klok kijkt. Ik probeer er dus vooral niet te veel mee bezig te zijn.
Ooooo wat leuk!!quote:Op zondag 11 januari 2015 20:15 schreef Peacefulll het volgende:
Ik geloof dat er hier een aanzoek aan zit te komen! Super spannend en leuk. Dan ben ik voorlopig even druk met andere leuke dingen regelen en dan ligt de focus niet zo op een zwangerschap. Het scheelt ook dat wij een soort van 'datum' hebben.
En toch kwam het ik-wil-ook!!!!! Gevoel heel sterk naar voren toen mijn collega vertelde dat ze zwanger is.
Jong, ik ben 25 en hij is meer dan 2 jaar jongerquote:
Over 6 jaar ben jij dus 31 en hij ongeveer 29? Dan zijn jullie wensen toch precies te combineren?quote:Op zondag 11 januari 2015 20:49 schreef Miyaura het volgende:
Jong, ik ben 25 en hij is meer dan 2 jaar jonger. Maar hij wil het liefst voor zijn 30e nog een gezinnetje, juist omdat zijn eigen ouders hem op latere leeftijd gekregen hebben.
Ik weet niet of ik er ooit klaar voor ben om mijn werk/passie op te geven. En dat zou moeten vanaf het moment dat we het gaan 'proberen' want ik gebruik medicatie en daarvan is niet bekend wat het met een ongeboren kind doet. Zonder medicatie functioneer ik zeer matigquote:Op zondag 11 januari 2015 20:55 schreef ViviRAWRS het volgende:
[..]
Over 6 jaar ben jij dus 31 en hij ongeveer 29? Dan zijn jullie wensen toch precies te combineren?
Oh sorry, ik dacht dat de komende 6 jaar de basis zouden vormen voor je werk (PhD-traject ofzo), en dat je daarna wel even uit de running kon zijn.quote:Op zondag 11 januari 2015 21:01 schreef Miyaura het volgende:
Ik weet niet of ik er ooit klaar voor ben om mijn werk/passie op te geven. En dat zou moeten vanaf het moment dat we het gaan 'proberen'
Goed gedacht! Ik ben bezig met mn PhD en wil daarna een postdoc doen. Maar in mijn hoofd valt dat niet te combineren met een zwangerschap, omdat ik 90% van de tijd in een laboratorium sta te spelen met gevaarlijke chemicaliën. Daarna zou ik ongetwijfeld wel weer terug kunnenquote:Op zondag 11 januari 2015 21:05 schreef ViviRAWRS het volgende:
[..]
Oh sorry, ik dacht dat de komende 6 jaar de basis zouden vormen voor je werk (PhD-traject ofzo), en dat je daarna wel even uit de running kon zijn.
Dan zou je het eigenlijk zo uit moeten proberen te kienen dat je zwanger bent in je laatste jaar van je PhD, wanneer je vooral je thesis aan het schrijven bentquote:Op zondag 11 januari 2015 21:08 schreef Miyaura het volgende:
[..]
Goed gedacht! Ik ben bezig met mn PhD en wil daarna een postdoc doen. Maar in mijn hoofd valt dat niet te combineren met een zwangerschap, omdat ik 90% van de tijd in een laboratorium sta te spelen met gevaarlijke chemicaliën. Daarna zou ik ongetwijfeld wel weer terug kunnen. Daar heb ik nooit over nagedacht eigenlijk.
Wat spannend, alleen nog maar een paar pilstrips opmakenquote:
Ik hoop dat er op een of andere manier toch een compromis mogelijk is waarbij je nog gewoon het werk kunt doen dat je leuk vindt, maar toch ook een gezinnetje kunt starten!quote:Op zondag 11 januari 2015 20:31 schreef Miyaura het volgende:
Mijn vriend rammelt en mijn biologische klok is het met hem eens, maar mijn verstand weet het allemaal nog zo net niet. Het is allemaal zo verwarrend en moeilijk, ik wil ooit wel een gezinnetje (en mijn vriend zou een superleuke papa zijn) maar de komende 6(!) jaar zou de timing slecht zijn en ik zou mijn baan/carrière/passie op moeten geven. En dat kan ik (nog) niet
![]()
.
Dus ik zit nog wat 'eerder' op het pad, leuk om te zien dat er hier data geprikt worden en mogelijk aanzoeken gedaan worden.
Heftig inderdaad. Al denk ik niet dat je zoiets met een bepaalde "timing" te slim af kan zijn. Ik las laatst dit in memoriam van een man die op zijn 29ste huisarts (sinds 3 maanden) en vader was geworden (sinds 1 maand) en toen uitgezaaide kanker bleek te hebben.quote:Op woensdag 14 januari 2015 09:41 schreef Nolita het volgende:
Hier weer met de neus op de feiten gedrukt. Het overlijden van een (de zoveelste) ouder van iemand van onze leeftijd. Veel te jong...en dan gaan mijn gedachten weer overuren draaien van waarom zullen we niet nu gewoon al ervoor gaan. Want stel een van ons overkomt dat over 25 jaar, dan wil je toch dat je kinderen op z'n minst al op eigen benen staan enzv....heftig.
ja die heb ik gelezen, jemig man, kreeg het er koud vanquote:Op woensdag 14 januari 2015 20:52 schreef ViviRAWRS het volgende:
[..]
Heftig inderdaad. Al denk ik niet dat je zoiets met een bepaalde "timing" te slim af kan zijn. Ik las laatst dit in memoriam van een man die op zijn 29ste huisarts (sinds 3 maanden) en vader was geworden (sinds 1 maand) en toen uitgezaaide kanker bleek te hebben.Dus ja, doe wat je wil, maar denk niet dat je ergens grip op hebt.
Jeetje, kippenvel. Zo jong nog. Ik ga vandaag nog maar wat extra genieten van de zonnestralenquote:Op woensdag 14 januari 2015 20:52 schreef ViviRAWRS het volgende:
[..]
Heftig inderdaad. Al denk ik niet dat je zoiets met een bepaalde "timing" te slim af kan zijn. Ik las laatst dit in memoriam van een man die op zijn 29ste huisarts (sinds 3 maanden) en vader was geworden (sinds 1 maand) en toen uitgezaaide kanker bleek te hebben.Dus ja, doe wat je wil, maar denk niet dat je ergens grip op hebt.
Zeer trots dat ook ik van het geweldige, sterke, supergeslacht deel mag uitmaken.quote:Op vrijdag 16 januari 2015 13:13 schreef Franny_G het volgende:
Omdat vrouwzijn alleen is weggelegd voor de allersterksten onder ons, Peacefull..
Dat komt aardig dichtbij Soof! 4 pilstrippen ben je zo doorheenquote:Op zaterdag 17 januari 2015 17:37 schreef Soof-87 het volgende:
Heb hier nog 4 pilstrippen liggen... Dan kijken wanneer ik ongesteld word, want dat varieert ook van 30 tot 100 dagen ofzo en dan gaan we er voor!! Spannend allemaal.
Hij is er vrij nuchter onder eigenlijkquote:Op zaterdag 17 januari 2015 20:04 schreef Peacefulll het volgende:
[..]
Dat komt aardig dichtbij Soof! 4 pilstrippen ben je zo doorheenleuk! Hoe vind je vent het?
Aaahww wat lief! Ik had het van de week over mannen die een pasgeboren baby in de draagdoek dragen. Pure porno voor vrouwen. Mijn vriend vond dat maar raarquote:Op zaterdag 17 januari 2015 22:06 schreef Soof-87 het volgende:
[..]
Hij is er vrij nuchter onder eigenlijkHij vindt niet zo snel iets spannend. Ik daarentegen..
we vullen elkaar wat dat betreft wel goed aan...
En ik hoorde hem laatst tussen neus en lippen door zeggen dat hij een bepaalde meisjesnaam wel mooi vond voor als we een dochter krijgenDan smelt ik echt wel stiekem
Het hangt natuurlijk van je project af, maar het is tamelijk ideaal om juist tijdens je PhD een kind (of zelfs meerdere kinderen) te krijgen. Daarna begint immers de onzekere periode pas. Vast banen zijn heel lastig te krijgen en als je eenmaal een tijdje uit de roulatie ligt, is het moeilijk om weer in de wetenschappelijke wereld te geraken.quote:Op zondag 11 januari 2015 21:08 schreef Miyaura het volgende:
k ben bezig met mn PhD en wil daarna een postdoc doen. Maar in mijn hoofd valt dat niet te combineren met een zwangerschap, omdat ik 90% van de tijd in een laboratorium sta te spelen met gevaarlijke chemicaliën. Daarna zou ik ongetwijfeld wel weer terug kunnen . Daar heb ik nooit over nagedacht eigenlijk.
De dood is voor mij ook dé trigger geweest om serieus over kinderen na te denken. Je kunt het allemaal nog zo goed uitstippelen, maar één ding is inherent aan het leven en dat is dat het onzeker is.quote:Op woensdag 14 januari 2015 09:41 schreef Nolita het volgende:
Hier weer met de neus op de feiten gedrukt. Het overlijden van een (de zoveelste) ouder van iemand van onze leeftijd. Veel te jong...en dan gaan mijn gedachten weer overuren draaien van waarom zullen we niet nu gewoon al ervoor gaan. Want stel een van ons overkomt dat over 25 jaar, dan wil je toch dat je kinderen op z'n minst al op eigen benen staan enzv....heftig.
quote:Op dinsdag 27 januari 2015 09:45 schreef Nolita het volgende:
Ik had de hoop dat op kraamvisite gaan mijn rammelen weer een beetje zou stillen
Fijn!quote:Nu kunnen we samen verder rammelen tot in 2016.
quote:Op dinsdag 27 januari 2015 20:27 schreef ViviRAWRS het volgende:
[..]![]()
Dat is net zoiets als een chocoladetaart van dichtbij gaan bekijken als je op dieet bent!
Dat is ook gewoon zo, zelfs mijn bank vindt het tijd worden.quote:Op woensdag 28 januari 2015 09:56 schreef onomatopee het volgende:
het lijkt alsof we beide voortdurend alleen maar zwangerschaps- en kindgerelateerde dingen zien/lezen/tegenkomen
quote:Op woensdag 28 januari 2015 21:23 schreef ViviRAWRS het volgende:
[..]
Dat is ook gewoon zo, zelfs mijn bank vindt het tijd worden.![]()
[ afbeelding ]
Edit: log ik uit, krijg ik er nog eentje.![]()
[ afbeelding ]
haha, ja inderdaad.quote:Op dinsdag 27 januari 2015 20:27 schreef ViviRAWRS het volgende:
[..]![]()
Dat is net zoiets als een chocoladetaart van dichtbij gaan bekijken als je op dieet bent!
Herkenbaar hoor, we lurken ook al veel te lang meequote:Op dinsdag 10 februari 2015 16:55 schreef Tyler-Girl het volgende:
Schijnbaar hebben we het beide teveel over kinderen en dingen daarom heen.Maar we krijgen ook steeds meer kinderen in onze omgeving en vriendenkring en daar maak je dan het een en ander mee mee, mag je daar dan ook al niet meer over vertellen?!?
Ik wordt een beetje "bang" dat mensen het dadelijk doorkrijgen dat we bezig zijn/zwanger zijn voordat we het zelf hebben kunnen vertellen
Wat is rammelen toch stom hè? Dat je het niet uit kan schakelen van "de komende 2 jaar niet" of "sowieso niet want mijn gezin is al compleet" of "waar hebben we het over, ik heb nog een baby!".quote:Op vrijdag 13 februari 2015 15:58 schreef Take_A_Picture het volgende:
Kak. Ik rammel. En ik hou het echt echt echt echt echt bij 2 kinderen, maar shit, ik rammel zo
Dat je ineens een jongensnaam weet stel er zou een jongen komen en je zit te bedenken dat het wel gaat lukken met 3 en en en en... Nou dat dus.
Is dat normaal nadat de jongste bijna 9 maanden is?
Sorryquote:Op zaterdag 14 februari 2015 16:04 schreef Take_A_Picture het volgende:
Bizar wat hormonen met je kunnen doen
Maar het blijft hier echt bij rammelen hoor. Maar dan zie ik zo'n vers wurmpje (foto's op fb van baby's die geboren worden) en dan denk ik, dat wil ik oooooooook!!!
quote:Op zaterdag 14 februari 2015 16:39 schreef Phaidra het volgende:
[..]
Sorry![]()
Hier zal het ook de laatste keer zijn (als we het zelf in de hand hebben), dus ik geniet nu gewoon extra van dat heel kleine hummeltje!
Toen ik net bevallen was van mini was 1 van de eerste dingen die ik zei (in m'n vermoeidheid en opluchting want geen pijn meer): zo, en dit hoef ik nooit meer te doen!quote:Op zaterdag 14 februari 2015 16:17 schreef Burdie het volgende:
Herkenbaar TAP!
Mijn hele lijf roept: "jaaaa! Nu nunununuuuuu! Niet wachten! Een tweede, yay!"
Terwijl mijn verstand heel andere dingen roept.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Volgens de test die ik gisteren deed (en die van vanochtend) ben ik zwangerquote:Op donderdag 26 februari 2015 18:14 schreef Soof-87 het volgende:
Hoe is het met iedereen hier verder?
Waaaaaaat!!!! Wauwwww!!! Gefeliciteerd meid!!quote:Op donderdag 26 februari 2015 19:04 schreef silliegirl het volgende:
[..]
Volgens de test die ik gisteren deed (en die van vanochtend) ben ik zwanger.
Ik ben begin januari overgestapt van hier naar wachten op... Zo snel kan het dus gaan.
Dank je!quote:Op donderdag 26 februari 2015 19:34 schreef Soof-87 het volgende:
[..]
Waaaaaaat!!!! Wauwwww!!! Gefeliciteerd meid!!wat snel inderdaad!!
Ben je niet een beetje in shock?En je vriend!?
Ik heb ook geen idee hoe dat werktquote:Op donderdag 26 februari 2015 20:11 schreef Soof-87 het volgende:
Dit is ook wel heel snel inderdaad...Nu bellen voor een eerste echo of niet? Of hoe werkt dat eigenlijk?
![]()
Misschien dat het wat 'echter' wordt na een eerste echo.
Gewoon een verloskundige praktijk in de buurt bellen om aan te melden en rond een week of 9 zullen ze wel een afspraak inplannen.quote:Op donderdag 26 februari 2015 20:14 schreef silliegirl het volgende:
[..]
Ik heb ook geen idee hoe dat werkt![]()
. ik wacht het nog maar even af tot volgende week, dan maar via de huisarts is informeren denk ik.
Van harte! Wat enorm snel zeg! Heel erg tof! Ik hoop dat je een goede zwangerschap zult hebbenquote:Op donderdag 26 februari 2015 19:41 schreef silliegirl het volgende:
[..]
Dank je!
In shock, ja, Een beetje veel. Het dringt niet helemaal door nog. Mijn vriend bevat het half geloof ik, die roept vooral dingen als "ik neem al mijn overuren op als de baby komt hoor! " dus het leeft wel, maar 't js ook nogal onwerkelijk. Ik was meer nog in standje "we zien wel".
Wat fijn!!quote:Op donderdag 26 februari 2015 19:04 schreef silliegirl het volgende:
Volgens de test die ik gisteren deed (en die van vanochtend) ben ik zwanger.
Ik ben begin januari overgestapt van hier naar wachten op... Zo snel kan het dus gaan.
ghehe, het huis ligt hier vol met kinder/babyspul idd al. Ik heb nog (of al, net hoe je t bekijkt) 40 hydrofielen liggenquote:Op vrijdag 27 februari 2015 21:22 schreef Lot_1 het volgende:
Ik ben helemaal niet zo'n handwerker, maar ik krijg ook crea-kriebels van die schattige broekjes in het crea-topic. En een vriendin heeft laatst een 'dekentje-voor-op-de-bank' voor me gehaakt, maar 't wordt hopelijk een 'dekentje-voor-in-de-wieg'... Om 'm mooi te houden gebruik ik het dekentje bijna niet nu![]()
Verder haal ik nog niets in huis, dat voelt toch als jinxen. Maar dat is vast anders als je al kinderen hebt
Ja dat is ook zo, maar het blijft ook wel een beetje vind ik. Althans, voor mij. Ik had er bij mn oudste nachtmerries over dat we het kamertje en alle spulletjes nooit in gebruik zouden kunnen nemen bijv. Dan stond ik in t kamertje en vloog het me echt aan. Sloeg helemaal nergens op want ze verbouwde mn hele buik van binnenuit, maar toch. Je moet je er idd op een gegeven moment een beetje voor afsluiten en niet teveel over na willen denken.quote:Op vrijdag 27 februari 2015 21:33 schreef Lot_1 het volgende:
Oh als ik een kindje had gehad dan had ik ook alles bewaard, denk ik! Het lijkt me heerlijk om dan met spullen te kunnen dromen over een volgende.. je weet dan ook dat je opzich wel in staat bent om kinderen te krijgen (en in jouw geval ook nog van die vreselijk leuke), dat scheelt. Het lijkt me vreselijk om al spullen in huis te hebben als je kinderwens niet uitkomt. Daar moet ik echt niet teveel over nadenken, ik kan er dan bij voorbaat al somber over worden. En dat terwijl het me ook zoals silliegirl zou kunnen vergaan
Nee ik ook idd, meubeltjes heb ik niet meer, alles is verkocht. De tummytub is t enige echt grote wat we nog hebben. Maar wat we verder nog hebben, hebben we voornamelijk omdat we het nog gebruiken, zoals hydrofielen en kruiken.quote:Op vrijdag 27 februari 2015 21:41 schreef groofskendezoveelste het volgende:
Ik heb bijna niks meer.In elk geval niet van de grotere dingen.
Geen meubeltjes meer, geen kleding meer (op eerste pakjes na), echt bijna niks meer.
Ik heb wel nog een paar dekentjes, de draagdoeken, een draagzak (ergo-uitgeleend) en een mand met de mooiste baby- en dreumesspeeltjes.
Mocht het raak zijn, moet ik echt hard aan de slag.
Mij?quote:Op vrijdag 27 februari 2015 21:53 schreef lily het volgende:
Als het een meisje wordt dan stuur ik je een ENORME doos met kleertjes!
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Graag! Bewaar maar, en ik betaal er met liefde voor.quote:Op vrijdag 27 februari 2015 21:57 schreef lily het volgende:
Ik heb alle kleertjes nog (van Leah heh)
Supergave dingen. Maar ik heb geen zin en tijd om het te verkopen. Maar oh, wat zonde dat het niet gebruikt wordt.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ik bewaar ze.quote:Op vrijdag 27 februari 2015 21:59 schreef groofskendezoveelste het volgende:
[..]
Graag! Bewaar maar, en ik betaal er met liefde voor.![]()
Al heb ik nu al, nog niet zwanger of niks, het gevoel dat het een jongske wordt, voor mijn lieve R.
geintje hoorquote:
Ooit heb ik een houten Nijntje-puzzel gekocht voor mijn toekomstige kind, verder mag ik niks kopen van mezelf tot ik zwanger ben. Niet vanwege het jinxen, maar omdat anders het einde zoek is.quote:Op vrijdag 27 februari 2015 21:22 schreef Lot_1 het volgende:
Verder haal ik nog niets in huis, dat voelt toch als jinxen.
daar is over nagedachtquote:Op zaterdag 28 februari 2015 10:21 schreef onomatopee het volgende:
En we zijn (heel) stiekem nu bezig met het inrichten van de over-een-jaar-hopelijk-kinderkamer in ons nieuwe huis. Het zal eerst mijn studeerkamer worden, maar we willen het qua kleur en alles al zo doen dat het zonder veel geklus en gedoe kan worden omgetoverd naar kinderkamer.. Wel op een manier dat het ook prima zou zijn als het voorlopig nog mijn studeerkamer zou blijven hoor, een beetje wat jij ook beschrijft met de hemnes Elleska
quote:Op zaterdag 28 februari 2015 12:50 schreef Elleska het volgende:
[..]
als het aan mij ligt gaan we komend jaar die kamer wat onder handen nemen. muren gladstrijken, sausen, verven, plintjes enzo. mocht ik dan weer zo'n ladenkast tegenkomen dan kan die er ook staan![]()
Haha, dankzij een geweldig (ahum..) speeltafeltje van mijn zoon snap ik nu jouw user name en icon combiquote:
Ik moet nog een aantal maanden wachten hoorquote:Op maandag 9 maart 2015 09:38 schreef Burdie het volgende:
Oooh spannend Dot!
(Ik ben stikjaloers, wil ook wel weer!)
Ik denk dat wij één kamer ook al zo gaan inrichten dat het gemakkelijk de kinderkamer kan wordenquote:Op zaterdag 28 februari 2015 10:21 schreef onomatopee het volgende:
En we zijn (heel) stiekem nu bezig met het inrichten van de over-een-jaar-hopelijk-kinderkamer in ons nieuwe huis. Het zal eerst mijn studeerkamer worden, maar we willen het qua kleur en alles al zo doen dat het zonder veel geklus en gedoe kan worden omgetoverd naar kinderkamer.. Wel op een manier dat het ook prima zou zijn als het voorlopig nog mijn studeerkamer zou blijven hoor, een beetje wat jij ook beschrijft met de hemnes Elleska
Herkenbaar. Het is gek want mijn vriend zei er eerder klaar voor te zijn dan ik, maar nu zijn de rollen omgedraaid. Als ik vraag "wanneer" krijg ik standaard: weet ik niet. (Kinderwens is er zeker, maar wanneer...)quote:Op woensdag 11 maart 2015 12:16 schreef Tyler-Girl het volgende:
Om een of andere reden rammel ik ineens weer heel hard. Helaas komen we er samen nog niet echt aan uit wanneer we willen beginnen.
Waarom vriendlief precies twijfeld of waar hij op wacht weet ik niet en als ik er naar vraag raakt ie geirriteerd en moet ik niet zoveel lastige vragen stellen.ik krijg hem alleen niet duidelijk gemaakt dat ik niet per se NU wil beginnen maar liever een streefdatum hem om naar toe te leven. Dit gewoon afwachten op niets maakt me zo onzeker, waardoor ik blijf piekeren en blijf vragen
![]()
Ik hou nu maar even na de zomer aan, maar een duidelijk antwoord en meer zekerheid zou fijn zijn.
Afwachten, het tijd geven en laten zien dat ik er klaar voor was, zo ging het hier. Ik bracht het alleen nog heel af en toe ter sprake; de periode dat ik er wekelijks over begon, heeft bij mijn man juist voor vertraging gezorgd ipv voor versnelling van het 'er aan toe zijn'.quote:Op woensdag 11 maart 2015 13:23 schreef Philomijn het volgende:
[..]
Herkenbaar. Het is gek want mijn vriend zei er eerder klaar voor te zijn dan ik, maar nu zijn de rollen omgedraaid. Als ik vraag "wanneer" krijg ik standaard: weet ik niet. (Kinderwens is er zeker, maar wanneer...)
Ik laat hem maar met rust op dat gebied. De drang is nog niet super hoog. Hoe meer ik hem er mee confronteer, hoe meer hij dichtklapt denk ik. Ik vraag me nu alleen af hoe andere vrouwen hun vriend "zo ver" krijgen.
Ik haak even in:quote:Op woensdag 11 maart 2015 14:45 schreef Tyler-Girl het volgende:
Wij hebben het eerder inderdaad over randvoorwaarden gehad, hij/we wilde een bepaald bedrag gespraard hebben. En dat is gelukkig gelukt. Hij zei aan het begin van het jaar wel dat hij nog verder wilde sparen, maar wat het volgende bedrag was waar hij naar toe wilde sparen wist hij niet.
Ik zou soms ook willen dat ik een man was of een mannenbrein had. Wat zou dat lekker rustig en gemakkelijk zijn
Ergens weet ik ook wel dat zwanger worden niet vanzelf gaat en dat niet alles hoef te verlopen zoals gehoopt/gepland.
Het is trouwens net of iedereen het merkt/voelt dat het niet lang meer kan duren. De vragen over wanneer en of ik al zwanger ben vliegen ons om de oren......8)7 Ik hoop dat we het tegen die tijd lang genoeg stil kunnen houden
Zijn redenatie was dat als ik superslank zou zijn voor ik zwanger zou raken, ik vast ook sneller weer in vorm zou zijn na een zwangerschap. Ofzo.quote:Op woensdag 11 maart 2015 16:00 schreef Elleska het volgende:
nou ben ik wel benieuwd naar de gedachten achter het sixpack.
te sterke buikspieren hebben volgens mij juist heel wat nadelen tijdens een zwangerschap.
Bijnaquote:Op donderdag 12 maart 2015 19:47 schreef Soof-87 het volgende:
Dat van die sixpack vind ik héél bijzonder...
Is het al zomer!?
7.5 maand pasquote:
Ze is nog ff baby hoorquote:Op donderdag 12 maart 2015 19:56 schreef gewoonmezelf87 het volgende:
[..]
Bijna
Ohmen ik rammel de pan uit als ik foto's van mn meisje als baby zie... dat kleine frummeltje met die rimpelhandjesmaar ik wil echt gewoon een paar jaar wachten voor nr 2... kon je t rammelen maar uitzetten.
Lang verhaal kort:quote:Op donderdag 12 maart 2015 20:20 schreef AwayTL het volgende:
[..]
Ze is nog ff baby hoor.
[offtopic] ik dacht trouwens dat je geen tweede mocht? [/offtopic]
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.S. 2014
J. 2016
Ik heb al plechtig moeten beloven dat ik me nooit een kort en pittig kapsel zal laten aanmeten.quote:Op woensdag 11 maart 2015 16:41 schreef silliegirl het volgende:
Mijn vriend is bang dat ik niet meer om mijn uiterlijk geef als ik een kind heb.
+1!quote:Op donderdag 12 maart 2015 21:09 schreef ViviRAWRS het volgende:
[..]
Ik heb al plechtig moeten beloven dat ik me nooit een kort en pittig kapsel zal laten aanmeten.
Wat gaat dat snel hequote:Op donderdag 12 maart 2015 20:18 schreef gewoonmezelf87 het volgende:
[..]
7.5 maand pasmaar ze ontwikkelt zo snel dat t echte babybaby er af is... ze is zo leuk, daar wil ik wr echt nog wel 3 van
Liefst direct.quote:Op vrijdag 13 maart 2015 17:50 schreef Cassandra87 het volgende:
Six pack als eisMoet je na de bevalling ook snel weer in vorm zijn Sillie?
Ik denk dat je dan nu ook gelukkiger bent dan toen je wat zwaarder was?quote:Op zaterdag 14 maart 2015 09:10 schreef silliegirl het volgende:
[..]
Liefst direct.Magoed een beetje realistisch is 'ie wel. Het gaat er meer om dat ik een aantal jaar 20 kg meer woog dan ik nu doe. Toen was ik echt wel te zwaar. Uiteindelijk dus veel afgevallen, maar vriend is bang dat het er nu zwanger weer snel bij komt en dat ik het afvallen (koste de eerste keer best moeite) dan laat versloffen. Magoed, dat ben ik niet van plan, ik vind m'n lijf nu zoveel beter in vorm dan met die 20 kg meer! En vriend dus kennelijk ook
Gelukkiger weet ik niet, maar ik voel me wel veel fitter en gezonder nu!quote:Op zaterdag 14 maart 2015 17:45 schreef Soof-87 het volgende:
[..]
Ik denk dat je dan nu ook gelukkiger bent dan toen je wat zwaarder was?Wel knap hoor.. Zoveel kilo's er af!!!
En Cassandra gefeliciteerdHoe voel je je?
Dat houdt denk ik nooit meer op ook!quote:Op maandag 16 maart 2015 20:39 schreef Soof-87 het volgende:
Het is spannend en onzeker als je in het wohts-topic zit, maar als het eenmaal zover is, is het net zo spannend en onzeker of niet?
Kan niet wachten
checkquote:Op dinsdag 24 maart 2015 12:02 schreef vencodark het volgende:
Is dit topic ook voor mensen die best heul graag een tweede willen maar het vanwege praktische/financiële redenen nog even laten en het stiekem ook wel heel eng vinden en niet kunnen wachten tot de praktische redenen weg zijn?
Haha. Maar 4 jaar, why?quote:Op dinsdag 24 maart 2015 12:05 schreef mignonne het volgende:
[..]
checkmaar dan met een derde in ons geval
zo bijna 4 jaar lang dit topic vol gezanikt met mn gerammel-maar-kan-nog-niet
deze zomerquote:
Ja tuurlijk. Als je bewust uitstelt, zit je bijna nog in een luxe positie dan wanneer het lichamelijk bijvoorbeeld een lang pad wordt.quote:Op dinsdag 24 maart 2015 12:26 schreef mignonne het volgende:
[..]
deze zomer![]()
Wat is jullie situatie?
Het is heel vervelend om wel te willen maar nog niet te kunnen, daar zijn er wel meer van in dit topic, die bewust hun keuze nog even uitstellen. Maar ik merk wel dat het heel anders voelt dan willen én kunnen. De drang/wens is dan veel heftiger aanwezig zeg maar. Ik wist de afgelopen jaren dat het nog even niet kon en dus kun je dat gevoel van rammelen ook vrij eenvoudig van je af zetten en je vasthouden aan wanneer het wél kan.
Het wordt natuurlijk iets anders als dat "wanneer dan wel?" minder duidelijk is en je niet weet vanaf wanneer het wel kan.
Check!quote:Op dinsdag 24 maart 2015 12:26 schreef mignonne het volgende:
Het is heel vervelend om wel te willen maar nog niet te kunnen, daar zijn er wel meer van in dit topic, die bewust hun keuze nog even uitstellen. Maar ik merk wel dat het heel anders voelt dan willen én kunnen. De drang/wens is dan veel heftiger aanwezig zeg maar. Ik wist de afgelopen jaren dat het nog even niet kon en dus kun je dat gevoel van rammelen ook vrij eenvoudig van je af zetten en je vasthouden aan wanneer het wél kan.
Oeh wat een toffe vooruitzichten!! ♡quote:Op dinsdag 24 maart 2015 19:52 schreef ViviRAWRS het volgende:
[..]
Check!Soms vind ik het echt niet leuk, maar de meeste tijd lukt het wel om me op andere dingen te richten. Dit jaar nog naar Montreal voor mijn werk en op vakantie naar Californië/Nevada/Utah/Arizona (road trip
). Over precies 1 jaar is mijn man klaar met de opleiding!
Dat pakje is echt te schattigquote:Op dinsdag 24 maart 2015 20:42 schreef mignonne het volgende:
[..]
Oeh wat een toffe vooruitzichten!! ♡
Ik vond het rammelen voor mn eerste 2 veel heftiger moet ik eerlijk zeggen. Je weet nu waar je aan toe bent en dat zorgt er wel voor dat het wat meer binnen de perken blijft.
That having said moet ik me wel al weken inhouden om niet dit pakje te kopen xD
[ afbeelding ]
quote:Op dinsdag 24 maart 2015 20:42 schreef mignonne het volgende:
[..]
Oeh wat een toffe vooruitzichten!! ♡
Ik vond het rammelen voor mn eerste 2 veel heftiger moet ik eerlijk zeggen. Je weet nu waar je aan toe bent en dat zorgt er wel voor dat het wat meer binnen de perken blijft.
That having said moet ik me wel al weken inhouden om niet dit pakje te kopen xD
[ afbeelding ]
quote:Op dinsdag 24 maart 2015 22:16 schreef silliegirl het volgende:
[..]mijn hormonen willen nu dat pakje..
waars ie te koop?
Ghehequote:
Natuurlijk kan dat. Mannen geven het misschien niet zo snel toe.quote:Op dinsdag 24 maart 2015 23:18 schreef rouletteking het volgende:
Kun je als man zijnde ook rammelen?
daar heb je ook helemaal gelijk in alleen mijn hoofd wil daar nog niet aan.quote:Op woensdag 25 maart 2015 09:39 schreef Philomijn het volgende:
Spannend van het werk Elleska! Ik zou uitkijken naar gewoon een contract, vast contract voelt voor mij als een fatamorgana tegenwoordig.en dan duurt het ook wat minder lang tot je mag
ha, dat pakje had ik vanmorgen in m'n handen....quote:Op dinsdag 24 maart 2015 20:42 schreef mignonne het volgende:
[..]
Oeh wat een toffe vooruitzichten!! ♡
Ik vond het rammelen voor mn eerste 2 veel heftiger moet ik eerlijk zeggen. Je weet nu waar je aan toe bent en dat zorgt er wel voor dat het wat meer binnen de perken blijft.
That having said moet ik me wel al weken inhouden om niet dit pakje te kopen xD
[ afbeelding ]
Iddquote:Op woensdag 25 maart 2015 14:16 schreef Elleska het volgende:
ik denk dat mignonne het pakje maar gewoon moet kopen. straks is het uitverkocht
Hoe voelt de stof en de dikte?quote:Op woensdag 25 maart 2015 14:05 schreef Jagärtrut het volgende:
[..]
ha, dat pakje had ik vanmorgen in m'n handen....
alsof je het moet kopen!quote:Op woensdag 25 maart 2015 15:17 schreef mignonne het volgende:
[..]
Hoe voelt de stof en de dikte?*zitophanden*
quote:Op dinsdag 24 maart 2015 20:42 schreef mignonne het volgende:
[..]
Oeh wat een toffe vooruitzichten!! ♡
Ik vond het rammelen voor mn eerste 2 veel heftiger moet ik eerlijk zeggen. Je weet nu waar je aan toe bent en dat zorgt er wel voor dat het wat meer binnen de perken blijft.
That having said moet ik me wel al weken inhouden om niet dit pakje te kopen xD
[ afbeelding ]
Een Lindex in de buurtquote:Op woensdag 25 maart 2015 15:18 schreef Jagärtrut het volgende:
[..]
alsof je het moet kopen!
(Ik heb geen idee meer, ben alleen maar ff heel snel door de lindex gelopen)
2 lindex'en zelfs. Al vind ik dat ze er niet zo'n leuk spul hebben.quote:Op woensdag 25 maart 2015 16:51 schreef Phaidra het volgende:
[..]
Een Lindex in de buurt! Maar dat zou zó niet goed zijn voor m'n portemonnee
.
quote:Op woensdag 25 maart 2015 15:18 schreef Jagärtrut het volgende:
[..]
alsof je het moet kopen!
(Ik heb geen idee meer, ben alleen maar ff heel snel door de lindex gelopen)
We rammelen al een tijdje gezellig saampjesquote:Op woensdag 25 maart 2015 09:39 schreef Philomijn het volgende:
Leuk, een rammelende man! Heb je een partner rouletteking?
Leuk!quote:Op woensdag 25 maart 2015 19:04 schreef rouletteking het volgende:
We rammelen al een tijdje gezellig saampjes, afgelopen weekend nog op een kinderverjaardagsfeestje geweest, al dat kleine jonge grut *zwijmel*. Het wordt nu echt tijd
en zal hopelijk niet lang meer duren.
Ik rammelde toen ook al volop haha. Maar wie weet wie je tegenkomt de komende jaren johquote:Op woensdag 25 maart 2015 21:56 schreef AlbinoBambi het volgende:
Ben je ook welkom als single rammelaar van nog geeneens 24?
Het realistische gedeelte van mij weet heel goed dat ik er pas net een klein beetje emotioneel klaar voor ben. En ik hoef ze ook niet nu, maar had zo graag over 2 (misschien 3) jaar wel een kleintje gehad, en zo zonder huidige partner wordt dat toch erg krap allemaal. En daar baal ik stiekem best wel van omdat ik altijd zo heel graag een jonge moeder wilde zijn. Eigenlijk is alles onder de 30 ook nog wel een jonge mama, maar ik had toch wel echt 25 à 26 in mijn hoofd zitten.
Natuurlijk! "Een topic voor iedereen die wel graag een kindje zou willen maar waarvoor het nu (nog) niet weggelegd is."quote:Op woensdag 25 maart 2015 21:56 schreef AlbinoBambi het volgende:
Ben je ook welkom als single rammelaar van nog geeneens 24?
Stom hè, rationeel kun je het wel relativeren maar je gevoel zegt wat anders.quote:Eigenlijk is alles onder de 30 ook nog wel een jonge mama, maar ik had toch wel echt 25 à 26 in mijn hoofd zitten.
Heel frustrerend! Maar dan ook vooral omdat ik eigenlijk gewoon vind dat ik een heel leuk leven heb nu, maar dat ik constant met zo'n "wat als ik alleen overblijf of pas op mijn 40ste een man vind" gevoel zit, waardoor ik het hele date-gebeuren heel moeilijk los kan laten. Had het als pubertje van 15 ook heel anders voor me gezien natuurlijk, en als je dan uit het brave christelijke wereldje komt waarin iedereen op mijn leeftijd toch wel op zijn minst verloofd lijkt te zijn, als niet al zwanger van de tweede, dan is dat nog moeilijker te relativeren. Terwijl ik me nog helder kan herinneren hoe moeilijk ik het vond om niet meer gewoon altijd mijn eigen plan te kunnen trekken, toen ik wel een relatie had. Ik word hier zo moeoe van.quote:Op woensdag 25 maart 2015 22:50 schreef ViviRAWRS het volgende:
[..]
Stom hè, rationeel kun je het wel relativeren maar je gevoel zegt wat anders.
Mijn nicht (met een grote kinderwens) was na haar 35ste nog alleen, ze is toen het donorsperma-traject ingegaan en ze is op haar 40ste bevallen van een hele leuke tweeling.quote:Op woensdag 25 maart 2015 22:59 schreef AlbinoBambi het volgende:
zo'n "wat als ik alleen overblijf of pas op mijn 40ste een man vind" gevoel
Mijn zus heeft ook al wel eens geroepen van; als je nou rond je 35ste nog alleen bent kan je altijd kijken of je het in je eentje wilt doen. Maar dat is dan wel zo'n grote afwijking van het beeld in mijn hoofd dat ik daar voorlopig nog maar niet teveel over na ga denken. Ben me er wel bewust van dat alleenstaande mama's van 35+ ook heel tof zijn.quote:Op woensdag 25 maart 2015 23:07 schreef ViviRAWRS het volgende:
[..]
Mijn nicht (met een grote kinderwens) was na haar 35ste nog alleen, ze is toen het donorsperma-traject ingegaan en ze is op haar 40ste bevallen van een hele leuke tweeling.
Hoeft ook niet, maar wel een fijn idee dat "alleen blijven" niet het einde van je kinderwens hoeft te betekenen.quote:Op woensdag 25 maart 2015 23:09 schreef AlbinoBambi het volgende:
Maar dat is dan wel zo'n grote afwijking van het beeld in mijn hoofd dat ik daar voorlopig nog maar niet teveel over na ga denken.
Klopt.quote:Op woensdag 25 maart 2015 23:11 schreef ViviRAWRS het volgende:
[..]
Hoeft ook niet, maar wel een fijn idee dat "alleen blijven" niet het einde van je kinderwens hoeft te betekenen.
bij ons ligt het iets anders aangezien alleen mijn man inkomen heeft. in mijn werkveld is weinig werk meer (zeker in het noorden) + gezondheid werkt nogal tegen. dus als zijn inkomen wegvalt heeft dat wat meer gevolgen. we kunnen nog een periode overleven op WW maar toch...quote:Op donderdag 26 maart 2015 09:36 schreef Nolita het volgende:
Elleska: wat betreft vast contract, dat heb ik ook maar overboord gegooid. We hebben op het moment beiden een vast contract, maar het lukt mij niet om werk te vinden in mijn sector (jeugdzorg). Ik heb besloten om sowieso dit jaar een andere baan te vinden, al dan niet in mijn sector. En eigenlijk heb ik ook besloten om er volgend jaar in mei voor te willen gaan, mits mijn vriend dat ook ziet zitten natuurlijk. Ik ga niet mijn kinderwens uitstellen voor wie weet hoelang? Dan krijg je dadelijk na je laatste bepaalde tijd contract misschien ook geen verlenging meer, kun je weer opnieuw beginnen. Daarnaast ben ik ervan overtuigd dat we hoe dan ook wel werk kunnen vinden, ook al zou het dan even niet zijn wat we het allerliefste doen.
Afgelopen jaren hebben er diverse issues gespeeld waardoor het er tot nu toe nog niet van is gekomen, als het goed is gaat dit in de komende maanden definitief veranderen. Het wordt nu steeds meer rammelen met daadwerkelijk concrete plannenquote:Op donderdag 26 maart 2015 09:36 schreef Nolita het volgende:
Rouletteking: Wat leuk! Een rammelende man in ons midden! Al een idee wanneer jullie ervoor zouden willen gaan of is het rammelen zonder concrete plannen?
Sorry, beetje laat! Ik ben 26, vriend 31. En de trouwplannen vorderen gestaag. Nouja, gestaag... datum, lokatie, ringen en jurk zijn geregeld. Wat ontzettend leuk om allemaal te regelen. Ik geniet er ook maar even extra van, ik verwacht dit maar 1x in mijn leven te doenquote:Op donderdag 19 maart 2015 18:06 schreef Lot_1 het volgende:
Hoe oud ben je, als ik vragen mag? En hoe staat het er voor met het toekomstige trouwplannen? *aagje
Spannend TP! Wanneer is het huis klaar? Lijkt me leuk om een huis vanaf de kale grond op te (laten) bouwen en zo in te richten dat het als een thuis gaat voelenquote:Op woensdag 25 maart 2015 22:51 schreef Thinkk-Pinkk het volgende:
Nou dat andere huis wat voor ons een harde eis was wordt momenteel gebouwd. Oh my het komt steeds meer in de buurt. Over ongeveer een jaar kunnen we dan misschien eindelijk gaan proberen
Sorryquote:Op donderdag 26 maart 2015 20:40 schreef Peacefulll het volgende:
Aaah! Net geen 4 berichten achter elkaar...
Oplevering wordt nu voorzichtig geschat op november - december. Maar dat is toch maar afwachten. En het is echt ontzettend leuk om alles uit te zoeken. Maar soms ook ronduit frustrerend. Want van een stopcontact tot een wastafel alles is zo vreselijk duur. Maar straks wel alles nieuw en dat is ook heel prettig.quote:Op donderdag 26 maart 2015 20:36 schreef Peacefulll het volgende:
[..]
Spannend TP! Wanneer is het huis klaar? Lijkt me leuk om een huis vanaf de kale grond op te (laten) bouwen en zo in te richten dat het als een thuis gaat voelen
dat sowieso. en elke situatie is weer anders.quote:Op donderdag 26 maart 2015 16:17 schreef Nolita het volgende:
Ik hoop dat iedereen een keuze kan maken waar ze zich goed bij voelen!
Hopen mag altijd maar ik ga er vanuit dat het wel een tijd kan duren. Dan kan het ook niet tegenvallenquote:Op donderdag 26 maart 2015 20:58 schreef Elleska het volgende:
dan maar hopen dat die slaapkamer niet lang leeg blijft
[..]
dat sowieso. en elke situatie is weer anders.
het zit hier ook niet alleen op het werk hoor. zijn meer dingen (zoals een half af huis) en ik ben ook nog begin 20 dus ook wat dat betreft heeft het nog geen haast.
Ah ik vroeg het inderdaad omdat ik vermoedde dat we in een soort-van-dezelfde situatie zitten. Mijn man is een jaartje ouder en ik ben 27, en ik zit in de laatste maanden van mijn bachelor als we beginnen. Ik denk dat die master met kind nog wel te overzien isquote:Op donderdag 26 maart 2015 20:39 schreef Peacefulll het volgende:
Wij hebben nu ook een soort van afgesproken dat we volgend jaar maart gaan starten. Ik zit dan nog wel in de laatste maanden van de Master, maar heb absoluut niet de illusie dat het gelijk raak is. Ik vind t wel fijn om te merken dat ik gewoon een normale cyclus heb en de eisprong is ook duidelijk voelbaar aanwezig.. dat werkt in ieder geval!!
Ja gelukkig welquote:Op donderdag 26 maart 2015 22:28 schreef Lot_1 het volgende:
[..]
Ah ik vroeg het inderdaad omdat ik vermoedde dat we in een soort-van-dezelfde situatie zitten. Mijn man is een jaartje ouder en ik ben 27, en ik zit in de laatste maanden van mijn bachelor als we beginnen. Ik denk dat die master met kind nog wel te overzien isHoe dan ook ga ik niet langer meer wachten
![]()
Leuk dat je trouwplannen steeds concreter worden!
En Thinkk-Pinkk zet ook grote stappen!Ik was je berichten al tegengekomen in het verhuistopic, zo word het steeds echter he?
Maar hoe doe je dat dan met werk/carrière? Of zijn er in je werkveld genoeg banen? (puur interesse omdat ik er nu voor kies om eerst CV op te bouwen)quote:Op donderdag 26 maart 2015 22:28 schreef Lot_1 het volgende:
[..]
Ah ik vroeg het inderdaad omdat ik vermoedde dat we in een soort-van-dezelfde situatie zitten. Mijn man is een jaartje ouder en ik ben 27, en ik zit in de laatste maanden van mijn bachelor als we beginnen. Ik denk dat die master met kind nog wel te overzien isHoe dan ook ga ik niet langer meer wachten
![]()
Is niet stom! Ik kan me alleen niet herinneren dat iemand dat hier genoemd heeft.quote:Op vrijdag 27 maart 2015 12:51 schreef Ynske het volgende:
Stomme vraag, maar zijn er hier ook dames die erover denken om hun eitjes in te laten vriezen want het ouder worden?
Ik snap hetquote:Op vrijdag 27 maart 2015 11:10 schreef Lot_1 het volgende:
Nee, in mijn werkveld zijn er niet per se genoeg banen. Maar als ik net mijn opleiding heb afgerond is het ook geen goed moment om aan kinderen te beginnen, want zwanger solliciteren helpt meestal ook niet zo. En bovendien zou ik mijn kinderwens dan weer moeten uitstellen terwijl ik het liefst al jaren geleden gestopt was met de pil. Ik kies ervoor om wél mijn bachelor af te maken zodat ik in elk geval 'iets' heb en het gedeelte wat ik nog moet (master) wat overzichtelijker is. Ik zie wel hoe goed het me lukt om te studeren terwijl ik zwanger ben/een kind heb. In mijn werkveld is het wel gebruikelijk om parttime te werken dus een cv opbouwen terwijl je kinderen hebt zou in principe wel moeten kunnen.
Het helpt heel erg dat mijn man een goede baan heeft, dus voor financiele zekerheid hoeven we niet te wachten.
Herkenbare situatie! Ik ben op dit moment bezig met het afronden van mijn bachelor (ben 26), maar ook wij hebben besloten dat we daarna, dus tijdens de master, gaan proberen zwanger te worden. Tijdens de master is niet ideaal, maar ná de master zou nog veel minder ideaal zijn omdat de richting waarin ik me specialiseer juist dan behoorlijk intensief en veeleisend is, en idd solliciteren en eerste baan. Daar moet ik wel bij zeggen dat ik ook het geluk heb dat vriendlief al wat verder in zijn carriere is en er genoeg financiële ruimte en zekerheid is om het op deze manier te doen, anders had dit echt niet tot de mogelijkheden behoord.. Hoelang moet je nog met je bachelor?quote:Op vrijdag 27 maart 2015 11:10 schreef Lot_1 het volgende:
Nee, in mijn werkveld zijn er niet per se genoeg banen. Maar als ik net mijn opleiding heb afgerond is het ook geen goed moment om aan kinderen te beginnen, want zwanger solliciteren helpt meestal ook niet zo. En bovendien zou ik mijn kinderwens dan weer moeten uitstellen terwijl ik het liefst al jaren geleden gestopt was met de pil. Ik kies ervoor om wél mijn bachelor af te maken zodat ik in elk geval 'iets' heb en het gedeelte wat ik nog moet (master) wat overzichtelijker is. Ik zie wel hoe goed het me lukt om te studeren terwijl ik zwanger ben/een kind heb. In mijn werkveld is het wel gebruikelijk om parttime te werken dus een cv opbouwen terwijl je kinderen hebt zou in principe wel moeten kunnen.
Het helpt heel erg dat mijn man een goede baan heeft, dus voor financiele zekerheid hoeven we niet te wachten.
Dat zou ik geen gestaag meer noemen neequote:Op donderdag 26 maart 2015 20:31 schreef Peacefulll het volgende:
[..]
Sorry, beetje laat! Ik ben 26, vriend 31. En de trouwplannen vorderen gestaag. Nouja, gestaag... datum, lokatie, ringen en jurk zijn geregeld. Wat ontzettend leuk om allemaal te regelen. Ik geniet er ook maar even extra van, ik verwacht dit maar 1x in mijn leven te doen
Ik heb een aantal stellen in mijn omgeving waarvan de vrouw fulltime thuis zit en voor de kinderen zorgt, dus dat ik eerst mijn bachelor af wil ronden en uiteindelijk ook zeker aan het werk wil blijven, zorgt ervoor dat ik me al aardig feminist voelquote:Op vrijdag 27 maart 2015 13:35 schreef Philomijn het volgende:
[..]
Ik snap hetFinanciële zekerheid is ook al wel bij vriend maar de feminist in mij zelf ook graag financiële zekerheid
Ik wil m'n eigen boontjes kunnen doppen.
Maar wel prettig dat het jouw kinderwens niet in de weg staat!
Dat is inderdaad fijn, leuk!quote:Op vrijdag 27 maart 2015 14:23 schreef onomatopee het volgende:
@Elleska: dankjewel! Het is gelukt met de tentamens, jippie. Foliumzuur in het keukenkastje was inderdaad tegen gluurders (schoonmoeder die weleens onverwacht op de stoep staat). Ben vorige zaterdag begonnen, mooi begin van de lente vonden we.
[..]
Herkenbare situatie! Ik ben op dit moment bezig met het afronden van mijn bachelor (ben 26), maar ook wij hebben besloten dat we daarna, dus tijdens de master, gaan proberen zwanger te worden. Tijdens de master is niet ideaal, maar ná de master zou nog veel minder ideaal zijn omdat de richting waarin ik me specialiseer juist dan behoorlijk intensief en veeleisend is, en idd solliciteren en eerste baan. Daar moet ik wel bij zeggen dat ik ook het geluk heb dat vriendlief al wat verder in zijn carriere is en er genoeg financiële ruimte en zekerheid is om het op deze manier te doen, anders had dit echt niet tot de mogelijkheden behoord.. Hoelang moet je nog met je bachelor?
Fijn om te lezen van iemand anders die het ook zo doet
Welnee! Hier ook trage studeerders: ik ben op mijn 29ste afgestudeerd en mijn man is 33 als hij volgend jaar klaar is met zijn opleiding. Ik ben met geneeskunde begonnen en heb dit uiteindelijk ook afgerond, maar in de tussentijd heb ik een periode niet/nauwelijks gestudeerd. Mijn man heeft een aantal verkeerde studiekeuzes achter de rug, uiteindelijk bleek het niet aan het vakgebied te liggen maar aan de onderwijsvorm. In plaats van de universiteit doet hij nu een leerwerktraject in de zorg.quote:Op vrijdag 27 maart 2015 18:02 schreef Lot_1 het volgende:
Maarre, ik dacht dat ik haast de enige (vrouw) was die zo lang studeerde! Hebben jullie eerst andere opleidingen afgerond of zijn jullie ook van die trage studeerders?
Ik zie feminisme vooral als het krijgen van dezelfde kansen. Dat je kan studeren en/of werken als je dat zou willen, en dat het voor je mogelijkheden niet uitmaakt of je man of vrouw bent. Bewust ervoor kiezen om (al dan niet tijdelijk) minder/niet te werken is heel wat anders dan vroeger, toen alleen de jongens uit een gezin mochten studeren en meisjes vanzelfsprekend huisvrouw werden.quote:Op vrijdag 27 maart 2015 22:43 schreef Elleska het volgende:
en het feministische idee.... ik ben opgegroeid met een moeder als kostwinner (wat toen ik klein was niet zo gebruikelijk was) die daarnaast ook nog ff een studie deed. ik stel haar dus nogal teleur.
Ik ga de boekhouding inquote:Op zaterdag 28 maart 2015 17:11 schreef Lot_1 het volgende:
Over een paar weken al? Ah tof, het lijkt me erg leuk om met jou in Z&G te zitten, dan is de expert altijd in de buurt![]()
Mooie ambitie hoor
![]()
ik ben wel benieuwd naar je plannen qua werk: wat wil je graag doen als je klaar bent?
terugkijkend heb ik geen idee hoe we het gedaan hebbenquote:Op zaterdag 28 maart 2015 21:38 schreef onomatopee het volgende:
Leuk om zo al die verschillende achtergronden te lezen! Ik ben geen langstudeerder, wel een laatstudeerder, door omstandigheden ben ik op m'n 23e begonnen met studeren. Ben begonnen met een tweede keus studie ivm uitloting, maar werd het jaar daarop alsnog ingeloot. Eerst zat ik er best mee dat ik relatief laat ben begonnen met studeren, maar er zijn zó veel mensen die hun studie met vertraging of een omweg doorlopen, stoppen of iets heel anders gaan doen.. Al die omwegen leiden uiteindelijk toch heus naar ieders eigen Rome
![]()
mignonne, jeetje, wat knap dat je met 2 kinderen je studie binnen de 4 jaar af gaat rondenHoe kijk je daar achteraf op terug, is het je zwaarder/beter gevallen dan je vooraf dacht?
Vanmiddag bij mijn kleine neefje en nichtje geweest, ze zijn zo leuk
Haha, ja het was niet zo'n duidelijke vraagquote:Op zaterdag 28 maart 2015 21:38 schreef mignonne het volgende:
[..]
Ik ga de boekhouding in![]()
ik snap je vraag niet helemaalik kan niet zo heel veel kanten op zeg maar
![]()
oh op die manier!quote:Op zaterdag 28 maart 2015 22:10 schreef Lot_1 het volgende:
[..]
Haha, ja het was niet zo'n duidelijke vraag
Ik bedoelde zoiets als: wil je een solo-praktijk? Of in een andere praktijk? Of wil je in het ziekenhuis werken? Ik weet niet wat er allemaal mogelijk is, maar begrijp je de richting van mijn vraag?
geen idee. Iig het proces er naartoe vast wel. Maar de bevalling zelf? Geen idee, ik was bijjde andere twee ook echt alleen maar bezig met bevallen en niks anders.quote:Op zaterdag 28 maart 2015 22:21 schreef Lot_1 het volgende:
Ah, de toekomst ligt nog open dus
Nog een vraagje hoor /aagje: denk je dat je nu je eigen bevalling anders zult ervaren, nu je zoveel andere bevallingen hebt gezien en er meer kennis over hebt?
Wat leuk Lot! Het is zo leuk om zo veel andere verhalen tegen te komen hier. Iedereen heeft dezelfde wens, maar ook andere situaties, voorwaarden en wensen. Waar in het land woon je?quote:Op donderdag 26 maart 2015 22:28 schreef Lot_1 het volgende:
[..]
Ah ik vroeg het inderdaad omdat ik vermoedde dat we in een soort-van-dezelfde situatie zitten. Mijn man is een jaartje ouder en ik ben 27, en ik zit in de laatste maanden van mijn bachelor als we beginnen. Ik denk dat die master met kind nog wel te overzien isHoe dan ook ga ik niet langer meer wachten
![]()
Leuk dat je trouwplannen steeds concreter worden!
En Thinkk-Pinkk zet ook grote stappen!Ik was je berichten al tegengekomen in het verhuistopic, zo word het steeds echter he?
Hier in het oosten is het ook waanzinnig moeilijk om in het basisonderwijs een vaste aanstelling te krijgen.quote:Op zondag 29 maart 2015 18:55 schreef Peacefulll het volgende:
Nee geen langstudeerder! Maar ja, basisonderwijs hè? Ik heb eerst in 4 jaar de Calo gedaan, aansluitend in 2 jaar de Pabo en nu, om een vaste baan te krijgen bij mijn stichting, een Master gedrag en leren. De vijver met leerkrachten is in deze omgeving zo groot, dat de stichting nieuwe mensen nu verplicht om een Master te doen als je vast ingezet wil worden. En anders moet je het doen met invalklusjes. Mijn vriend zit in precies hetzelfde schuitje, maar hij is absoluut een doener. Om iets van zekerheid te krijgen (vast contract) heb ik besloten dat ik de Master zou gaan doen. En nu bijna het eerste jaar erop zitten
Rammel in het kwadraat!!quote:Op maandag 30 maart 2015 21:33 schreef vencodark het volgende:
Nondeju. Wat nou niet helpt hè...buurvrouw links is zwanger en de buurvrouw 3 huizen verder is óók zwanger! Zag vandaag de kraamzorg alvast bij haar langsgaan.
Spannend! Ben benieuwd hoe mijn lichaam gaat reageren als ik stop met de pilquote:Op woensdag 1 april 2015 20:55 schreef angelatje het volgende:
Hoiwij rammelen ook al een tijdje....maar wij zitten in een (grote) verbouwing en we willen eerst iig de badkamer klaar hebben voor er nog een kleine komt. Dat moet deze zomer lukken en dus hebben we besloten om zo rond augustus/september te beginnen
verder wil ik nog wat kilo's kwijt om gezond de zwangerschap in te gaan.
Afgelopen maandag alvast spiraaltje laten verwijderen (ha was flink aan het klooien maar het is gelukt)
En vanochtend ongesteld geworden en omg ik bloed leeg!
Oh jeetje! Had je daar voor het pilgebruik ook zoveel last van?quote:Op vrijdag 3 april 2015 20:56 schreef angelatje het volgende:
Spannend soof!! Toen ik met de pil stopte om voor de eerste keer zwanger te worden, was de eerste menstruatie ook erg heftig. Maar niet zo heftig als nu....vooral de ochtenden moet ik elk halfuur de boel verwisselen. Qua menstruatiepijn valt het dan wel weer mee
Ik heb net het resultaat teruggekregen en ik heb de toets enorm goed gemaakt, dus we gaan ervoorquote:Op vrijdag 27 maart 2015 18:02 schreef Lot_1 het volgende:
Ik moet nog vier vakken van mijn bachelor, waarvan één verplicht en erg moeilijk vak. Als ik het tentamen voor dat vak volgende week goed gemaakt heb, gaan we ervoor. Die laatste punten lukken dan sowieso wel. Dit zijn dus spannende tijden voor me, ik hoop enorm erg dat ik het haal.
Yay!! Succes!quote:Op donderdag 9 april 2015 12:50 schreef Lot_1 het volgende:
Ik heb net het resultaat teruggekregen en ik heb de toets enorm goed gemaakt, dus we gaan ervoorMijn man gooide al heel demonstratief de pilstrip in de afvalbak
Awesome ik hoop dat je snel in z&g man posten!quote:Op donderdag 9 april 2015 12:50 schreef Lot_1 het volgende:
[..]
Ik heb net het resultaat teruggekregen en ik heb de toets enorm goed gemaakt, dus we gaan ervoorMijn man gooide al heel demonstratief de pilstrip in de afvalbak
![]()
Ik vertrek dus uit dit topic! Ik zal in eerste instantie niet meeschrijven in het WOHTS-topic, ik meld me hopelijk zwanger in Z&G. Ik zal daar meeschrijven onder een kloon, want volgens mij is dit account bij net iets teveel mensen bekend. Mocht je graag willen weten welke kloon ik ben dan mag je PM-en.
Lieve rammelaars: heel veel sterkte met het gerammel en het wachten, ik vond het enorm fijn om hier af en toe mijn ei kwijt te kunnen. Ik hoop dat jullie me snel zullen volgen!
Hoi, dan kun je eigenlijk meteen doorschuiven naar OUD / Wachten op het tweede streepje deel 338!quote:Op donderdag 30 april 2015 11:25 schreef Nazil het volgende:
de laatste pil neem ik vanavond in. En daarna gaan we dus vol voor kinderen
ja weet ik maar te engquote:Op donderdag 30 april 2015 11:31 schreef ViviRAWRS het volgende:
[..]
Hoi, dan kun je eigenlijk meteen doorschuiven naar OUD / Wachten op het tweede streepje deel 338!![]()
Succes!!
Tyler en Soof, wat komt het dichtbij voor jullie!
Succes!!quote:Op donderdag 30 april 2015 11:53 schreef onomatopee het volgende:
Ook voor mij en vriend zijn er spannende tijden aangebroken: twee weken geleden zijn we echt begonnen met proberen, en ik tel de dagen af tot 10 mei (NOD).. Kortom: tijd voor mij om afscheid te nemen hier en door te schuiven!
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Dat niet-zo'n-zin-hebben-in-het-lichamelijke en die overweldigende vermoeidheid is idd erg herkenbaarquote:Op donderdag 30 april 2015 13:40 schreef Burdie het volgende:
Herkenbaar, Philomijntoen mijn schoonzusje vertelde de tweede te verwachten was ik ook wat meh
.
Hier ook nog geen concrete datum in het vooruitzicht. We wilden sowieso wachten tot kuiken 1 werd, maar dat is hij nu en eigenlijk vind ik het ook nog wel even prima zo. Hij wordt steeds zelfstandiger, slaapt eindelijk door (ff afkloppen) en ik voel me lichamelijk ook weer een stuk fitter dan toen ik zwanger was. Ik word nog niet helemaal warm van het idee om mogelijk weer zo moe te zijn met bekkeninstabiliteit, een zware bevalling en daarna nog maandenlang het gevoel hebben alsof je van voor niet weet dat je van achteren leeft.
Dus we rammelen nog even rustig verder.
Oja dat laatste is inderdaad ook heel herkenbaar! En het lijkt me zo leuk om kuiken als grote broer te zienquote:Op donderdag 30 april 2015 13:43 schreef Dot. het volgende:
[..]
Dat niet-zo'n-zin-hebben-in-het-lichamelijke en die overweldigende vermoeidheid is idd erg herkenbaarEn dan hebben wij ook nog het probleem dat meneer muppet nog bij ons slaapt, omdat hij anders echt niet doorslaapt, dus hoe we dat gaan doen met een tweede? Maar als ik hem dan nu zo zie dan lijkt het me toch wel erg leuk als hij nog een broertje of zusje krijgt die enigszins binnen zijn leeftijdscategorie valt en zou ik liever gisteren dan morgen hoogzwanger zijn...
Ja, als baby nmr. 2 graag op zijn/haar eigen kamer slaapt hebben we geen probleem, maar om nu twee kinderen bij ons te hebben vind ik wat veel. Maar op zich kan de wieg-cosleeper bij mn hoofd en past de ledikant-cosleeper nog wel erachterquote:Op donderdag 30 april 2015 13:50 schreef Burdie het volgende:
[..]
Oja dat laatste is inderdaad ook heel herkenbaar! En het lijkt me zo leuk om kuiken als grote broer te zien. Maar het zou ook leuk zijn als hij het wat bewuster mee zou kunnen maken.
Wij hebben overigens helemaal geen ruimte voor een tweede babykamer omdat mijn man en ik beiden vanuit huis werken en een flink deel van het huis dus als kantoor hebben ingericht.
dat is zeker een optie en zijn zelfs al mogelijke alternatieven maar dat is weer allemaal seizoenswerk dus ook onzeker.quote:Op donderdag 30 april 2015 13:33 schreef Philomijn het volgende:
Elleska, klinkt niet heel prettig van je mans werk. Ik hoop dat ze er snel uit komen daar. Is het een optie om ook buiten dat bedrijf te solliciteren?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |