quote:154 Nederlanders omgekomen bij vliegramp in Oekrane
Een Maleisisch vliegtuig dat van Schiphol was vertrokken met 154 Nederlanders aan boord, is donderdag neergestort op Oekraens grondgebied. Alle passagiers zijn omgekomen. Het toestel is neergeschoten.
Het toestel van Malaysia Airlines, een Boeing 777 met zeker 280 passagiers en 15 bemanningsleden aan boord, was onderweg naar de Maleisische hoofdstad Kuala Lumpur.
Het toestel is neergeschoten, stelt de Amerikaanse vicepresident Joe Biden volgens Reuters. "Het was geen ongeluk, het is uit de lucht geschoten." Ook de Maleisische premier Najib Razak zegt dat.
Amerikaanse inlichtingendiensten bevestigden eerder dat het vliegtuig boven Oekrane met een luchtdoelraket is beschoten, meldt Wall Street Journal. De afkomst van de raket is onbekend.
De Oekraense regering meldde kort na de ramp al dat het toestel is neergeschoten door de pro-Russische separatisten in het oosten van het land, maar de rebellen ontkennen dat. Het vliegtuig kwam niet ver van de Oost-Oekraense stad Donetsk neer, vijftig kilometer van de grens met Rusland. In die regio wordt de afgelopen weken dagelijks gevochten tussen het Oekraense leger en pro-Russische separatisten.
Noodnummers
De vlucht werd uitgevoerd door Malaysia Airlines en KLM, met vluchtnummers respectievelijk MH17 en KL4103. KLM kan tegenover NU.nl niets bevestigen. Schiphol vangt familieleden van de omgekomen passagiers op.
Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een noodnummer geopend voor nabestaanden: 0703487770. Ook Malaysia Airlines heeft een informatienummer geopend voor familieleden van slachtoffers: 00 6037 8841234.
Rutte
Volgens premier Mark Rutte gaat het "mogelijk om een van de allerergste luchtrampen uit de Nederlandse geschiedenis".
Hij keerde donderdag onmiddellijk terug van zijn vakantie en landde rond 21.45 uur op Schiphol. Daarna sprak hij de pers toe: "Deze zomerse dag eindigt in alle opzichten gitzwart. Het dramatische nieuws van vandaag is nauwelijks te bevatten. Ik ben geschokt, ik ben er echt kapot van. Heel Nederland is in diepe rouw. Onze gedachten gaan uit naar de nabestaanden."
Rutte stelt dat het nu belangrijk is dat er duidelijkheid komt over de oorzaak. De premier gaat naar het crisiscentrum in Den Haag.
Reisorganisaties
Meerdere reisorganisaties hebben bevestigd dat er Nederlanders aan boord waren. Zo hadden 22 passagiers geboekt via D-Reizen. Ook via ANWB Reizen zouden vijftien of zestien personen aan boord zijn gestapt. Het gaat om mensen die geboekt hebben bij Fox Reizen en SNP, dat valt onder ANWB Reizen.
Touroperator WTC.nl gaat uit van tussen de twintig en dertig "Nederlands-sprekenden" die via de site een plaats in het vliegtuig hebben geboekt. Ook reiswebsite ATP.nl stelt dat er vier Nederlanders tickets hadden geboekt voor de vlucht.
Minister Ivo Opstelten (Justitie) verklaarde rond 20.15 uur dat er "veel Nederlanders" onder de slachtoffers zijn. Als alle getallen die de touroperators en ticketservices hebben opgegeven kloppen, zou het gaan om tientallen Nederlanders.
Lichamen
De eerste lichamen van de slachtoffers van de vliegtuigcrash in Oekrane zijn geborgen. Een woordvoerder van het Oekraense ministerie van Rampenbestrijding stelt dat zeker honderd lichamen op de rampplek zijn gezien. Lichaamsdelen liggen tot op 15 kilometer van de rampplek.
Het toestel lijkt al voor de crash in tween te zijn gebroken. De brokstukken zijn verspreid over een groot gebied.
Pro-Russische separatisten maakten rond 20.30 uur (Nederlandse tijd) bekend dat ze de zwarte doos tussen de wrakstukken hebben gevonden. Eerder verklaarden ze de zwarte doos over te zullen dragen aan Moskou.
Malaysia Airlines erkent dat het het contact met vlucht MH17 rond 15.15 uur (Nederlandse tijd) is verbroken.
Telefoongesprek
Separatisten zouden vlak na het ongeluk hebben gebeld met een inlichtingenmedewerker uit Rusland. Uit een transcript van het gesprek blijkt dat de separatisten per abuis het vliegtuig hebben neergeschoten. "Het is 100 procent zeker een passagiersvliegtuig", zei een van de separatisten geschrokken.
Als het echt een gesprek was tussen de separatisten en Rusland, dan is duidelijk dat de separatisten het vliegtuig hadden aangezien voor een militair toestel. Op het moment dat de Rus Geranin naar aangetroffen wapens vraagt, reageert Bezler met: "Die zijn er niet. Er zijn civiele items, medische spullen, handdoeken, toiletpapier.
quote:Mogelijk verkeerd toestel geraakt"
Een militaire leider van de separatisten heeft in een tweet met trots verklaard dat de separatisten een Oekraens legervliegtuig uit de lucht hebben geschoten rond de plaats waar de Boeing is gecrasht. NOS-correspondent David-Jan Godfroid meldt dat.
Het bericht werd rond het tijdstip dat het Maleisische vliegtuig van de radar verdween getwitterd.
twitter:ReutersWorld twitterde op donderdag 17-07-2014 om 22:53:11#BREAKING: Putin says airplane disaster would not have happened if Kiev had not renewed military operation against rebels in east Ukraine reageer retweet
Slachtoffersquote:Londen wil spoedzitting V-raad om vliegtuigcrash
De Britse regering heeft een spoedzitting aangevraagd bij de Veiligheidsraad bij de Verenigde Naties over de vliegtuigcrash in Oekrane. Dat meldden Amerikaanse media.
Inmiddels is bekend dat de veiligheidsraad vrijdagavond in spoed bijeen zal komen
Dit is wat we nu weten over vlucht MH17:quote:Op donderdag 17 juli 2014 18:42 schreef yvonne het volgende:
Geen persoonsgegeven, je blurt maar - Geen foto's van lijken
Commentaar in feedback.
Lijken kun je fijn achter een spoiler of via een linkje doen, doei.
Kom je wel eens buiten en praat je dan wel eens met mensen? Die reactie van hem is van alle jaren. Zo voeren mensen namelijk gesprekken, door verhalen te delen wat ze hebben meegemaakt. Dat iedereen maar overal een mening over moet hebben, en die overal neer kan zetten, dat is van deze tijd. Niet andersom.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 09:49 schreef Halcon het volgende:
[..]
Hij mag die reactie hebben en ik mag er wat van vinden. Dat is van alle tijden dat mensen ergens iets van vinden. Wat eerder iets van deze tijd is, zijn reacties zoals die van hem.
Echt?quote:Op vrijdag 18 juli 2014 09:46 schreef Isabeau het volgende: [..] Haar man was blijkbaar meer waard in God's ogen dan al die andere 298 mensen. Althans, zo voelt zo'n uitspraak altijd voor mij.
quote:Zij is aan de dood ontsnapt. Haar gezin is aan de dood ontsnapt. Want eigenlijk hadden Nour Azaani, haar man Barry Sim en hun dochtertje van 3,5 maand ook aan boord moeten zitten van het ramptoestel.
Dat zij nu nog leven, is te danken aan een fout bij de boeking. Barry bleek niet op dezelfde vlucht te zitten als zijn vrouw en dochtertje, maar stond op de avondvlucht van KLM. 'Dat wilde ik niet,' vertelt Barry, nog steeds aangedaan. 'Ik reisde liever met Malaysia Airlines, dus ik zei tegen mijn reisagent dat hij mij hoe dan ook op hetzelfde vliegtuig als de rest van mijn gezin moest krijgen.'
Maar Barry's wens om een stoel te bemachtigen op de bewuste middagvlucht van Malaysia Airlines, bleek niet zo makkelijk in te willigen. Op het laatst besloot hij gergerd dat zijn vrouw en dochter 'dan maar moesten worden omgeboekt naar de avondvlucht van KLM'. 'We wilden hoe dan ook niet apart reizen.'
Uiteindelijk, onderweg naar Schiphol, belt de zus van Nour, verontrust. 'Zat jij niet in het toestel? Ik wist niet meer welke vlucht je zou nemen!' Dan hoort ze dat hun oorspronkelijke vlucht is neergestort, neergeschoten zelfs en niet verder kwam dan 50 kilometer tot de grens met Rusland.
En dan dringt het tot haar door: ze zijn aan een ramp ontsnapt. Een bizarre speling van het lot, zou je de verkeerde boeking kunnen noemen.
In de taxi naar het vliegveld heeft Nour alleen maar gehuild. 'Iets' moet hen hebben gered, verzucht ze. Haar man Barry voelt zich 'gezegend'. 'Maar meer nog dan dat ik me opgelucht voel, heb ik te doen met de families van de passagiers.'
Legio oud dienstplichtigen in NLD die dat ook kunnen... (Lance, M110, Honest John, Nike)...quote:Op vrijdag 18 juli 2014 09:46 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
En wie zegt dat die er niet in getrained zijn? Russische vriend van me heeft in het leger geleerd tactische kernwapens te lanceren, onderhouden, etc.
Dit soort luchtafweer systemen zijn tamelijk talrijk, ieder jaar een nieuwe lichting dienstplichtigen
Ja, leuk. Maar als het goed is, is het niet de regering in Kiev die het vliegtuig naar beneden heeft geschoten.quote:
Heb je enig idee hoeveel chauffeurs uit Oekrane dagelijks onze wegen onveilig maken?quote:Op vrijdag 18 juli 2014 09:48 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Beter wordt er gelijk orde op zaken gesteld in die regio. Het is nu wel mooi geweest met het gedrag van die pro-Russische Tokkies.
Maar goed, dat is een primaire reactie van mijn kant.
Bron?quote:Op vrijdag 18 juli 2014 09:52 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ja, leuk. Maar als het goed is, is het niet de regering in Kiev die het vliegtuig naar beneden heeft geschoten.
Bijzonder weinig. Volgens mij ben jij degene zonder enig idee.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 09:52 schreef Piet_Piraat het volgende:
[..]
Heb je enig idee hoeveel chauffeurs uit Oekrane dagelijks onze wegen onveilig maken?
Jazeker. Maar weinig mensen die zo hysterisch zichzelf uitroepen tot een soort Mr. Miracle.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 09:51 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Kom je wel eens buiten en praat je dan wel eens met mensen? Die reactie van hem is van alle jaren. Zo voeren mensen namelijk gesprekken, door verhalen te delen wat ze hebben meegemaakt. Dat iedereen maar overal een mening over moet hebben, en die overal neer kan zetten, dat is van deze tijd. Niet andersom.
Als jij dat wil, er komen vandaag toch nog 300 van dit soort verhalen van mensen die toch net voor een andere vlucht/bestemming kozen, waar de PC crashte op moment van boeken, hun saldo ontoereikend was, de buurvrouw net belde, ze een signaal 'van boven' kregen, de auto stuk was en de vakantie niet doorging, etc. etc. etc.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 09:52 schreef opperkleurder het volgende:
[..]
Gaan we dit verhaal nog 5x posten?
Welk belang heeft Oekraine daarbij? Rusland tegen de benen schoppen (Met de gedachte dat men er niet vanuit gaat dat het een lijnvlucht was).quote:
Er zijn ook mensen die niet alle 29 topics op de voet gevolgd hebben en dus niet weten dat dit vaker gepost isquote:Op vrijdag 18 juli 2014 09:52 schreef opperkleurder het volgende:
[..]
Gaan we dit verhaal nog 5x posten?
'Als het goed is', schrijf ik niet voor niets.quote:
Wut?quote:Op vrijdag 18 juli 2014 09:53 schreef Hoplahopla het volgende:
Is dit niet alweer oud nieuws? Dit topic bloed nog steeds vol.
quote:Op vrijdag 18 juli 2014 09:51 schreef roos85 het volgende:
Echt?Ik lees het meer dat ze zich gezegend voelen dat ze door de omstandigheden juist niet op in het neergestorte vliegtuig hebben gezeten. En dat gevoel kan ik me heel goed voorstellen.
quote:'Iets' moet hen hebben gered, verzucht ze
Oekrane is gelukkig geen EU, waardoor het lastig is voor ze hier te werken. Daarnaast is het vrachtverkeer tussen Nederland en Oekrane uiterst beperkt.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 09:52 schreef Piet_Piraat het volgende:
[..]
Heb je enig idee hoeveel chauffeurs uit Oekrane dagelijks onze wegen onveilig maken?
Jij bent toch die gozer die in Bulgarije woont?quote:Op vrijdag 18 juli 2014 09:53 schreef Dven het volgende:
[..]
Bijzonder weinig. Volgens mij ben jij degene zonder enig idee.
Of je dat gesprek nou in de kroeg voert of met een krant, het verhaal blijft hetzelfde. Ik lees ook weinig hysterie in het verhaal. Je overdrijft nogal, maar dat snap je ook wel natuurlijk.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 09:53 schreef Halcon het volgende:
[..]
Jazeker. Maar weinig mensen die zo hysterisch zichzelf uitroepen tot een soort Mr. Miracle.
Hij voert dat gesprek met de krant . Dat is wat anders, maar dat snap je ook wel natuurlijk.
Is verder niet zo relevant. Houd je bij de casus.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 09:54 schreef Piet_Piraat het volgende:
[..]
Jij bent toch die gozer die in Bulgarije woont?
Dan kom je niet vaak op de A1quote:Op vrijdag 18 juli 2014 09:54 schreef opperkleurder het volgende:
[..]
Oekrane is gelukkig geen EU, waardoor het lastig is voor ze hier te werken. Daarnaast is het vrachtverkeer tussen Nederland en Oekrane uiterst beperkt.
Vergelding, nadat de separatisten al 2 Oekraense vliegtuigen uit de lucht hadden geschoten.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 09:53 schreef Dven het volgende:
[..]
Welk belang heeft Oekraine daarbij? Rusland tegen de benen schoppen (Met de gedachte dat men er niet vanuit gaat dat het een lijnvlucht was).
De kans dat hier daadwerkelijk militaire consequenties aan zitten is nihil.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 09:55 schreef opperkleurder het volgende:
[..]
Vergelding, nadat de separatisten al 2 Oekraense vliegtuigen uit de lucht hadden geschoten.
Als Oekraine ergens voorzichtig mee is, is het Rusland. Dat zie ik dus niet rap gebeuren.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 09:55 schreef opperkleurder het volgende:
[..]
Vergelding, nadat de separatisten al 2 Oekraense vliegtuigen uit de lucht hadden geschoten.
Dat maakt wel degelijk een verschil. Voer je dat gesprek in de kroeg, dan staat het drie minuten later niet zo in de Telegraaf.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 09:54 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Of je dat gesprek nou in de kroeg voert of met een krant, het verhaal blijft hetzelfde. Ik lees ook weinig hysterie in het verhaal. Je overdrijft nogal, maar dat snap je ook wel natuurlijk.
Hier, nog zo'n verhaal;quote:
Dat zou inderdaad best kunnen. En dat de Russen geen moeite hebben met het neerhalen van een burger toestel is al eerder gebleken.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 09:56 schreef Ener-G het volgende:
De Russen hebben wel alle schijn tegen, afgelopen week zijn er al 3 Oekraiense vliegtuigen neergehaald. En met het roestig wapentuig van de 'echte' separatisten haal je ook geen toestel neer op 10 kilometer hoogte.
Ik ben Obama echt zat.quote:
Dat klinkt inderdaad als een zeer waarschijnlijk scenario.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 09:54 schreef Pietverdriet het volgende:
wodkakop en je probeerd je te herinneren hoe de instructeur het nu allemaal verteld had, terwijl je commandant achter je staat te schreeuwen. Je poogt die straaljager die je maten gaat beschieten in je doelzoek systeem te krijgen, ja, je hebt een target in het systeem, raket bevestigd, locked, je vuurt, en oeps, dat doel zit wel heel
Ik geloof niet dat de separatisten over vliegtuigen beschikken, dus de kans dat Oekraners 'uit vergelding' op 'een' vliegtuig zouden schieten lijkt me NIHIL.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 09:55 schreef opperkleurder het volgende:
[..]
Vergelding, nadat de separatisten al 2 Oekraense vliegtuigen uit de lucht hadden geschoten.
Als de regering in Kiev willens en wetens een Russische airliner uit de lucht had geschoten, dan had zij direct alle westerse goodwill verspeeld. Nee, een onwaarschijnlijk scenario.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 09:55 schreef opperkleurder het volgende:
[..]
Vergelding, nadat de separatisten al 2 Oekraense vliegtuigen uit de lucht hadden geschoten.
Bij een oud radarsysteem zie je de hoogte niet op je scherm volgens mij. Je ziet alleen een "blip".quote:Op vrijdag 18 juli 2014 09:54 schreef Pietverdriet het volgende:
Zit je dan met je wodkakop en je probeerd je te herinneren hoe de instructeur het nu allemaal verteld had, terwijl je commandant achter je staat te schreeuwen. Je poogt die straaljager die je maten gaat beschieten in je doelzoek systeem te krijgen, ja, je hebt een target in het systeem, raket bevestigd, locked, je vuurt, en oeps, dat doel zit wel heel hoog....
Zijn er beelden?quote:Op vrijdag 18 juli 2014 09:57 schreef haags_kwartiertje het volgende:
Die beelden, dat het vliegtuig met een rotgang recht naar beneden valt...
Sterker nog, heel veel wapens die de Russen gebruiken werden in de Oekraine gemaakt, er zit daar heel veel strategies belangrijke industrie. De wapens komen voor een groot deel dus niet uit rusland, maar uit de Oekraine zelf.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 09:55 schreef Megumi het volgende:
Ben benieuwd hoe dit allemaal diplomatiek gaat aflopen als het inderdaad een raket is. Want vrijwel alle wapens in dit gebied komen uit Rusland en of uit de voormalige USSR. Het steunen van idioten net als de taliban door de CIA kan wel eens net als een boemerang onaangenaam terug komen.
Je kunt je afvragen in hoeverre beide partijen hun "personeel" goed in de hand hebben. Uiteindelijk hoeft er maar 1 iemand op de knop te drukken.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 09:57 schreef Dven het volgende:
[..]
Als Oekraine ergens voorzichtig mee is, is het Rusland. Dat zie ik dus niet rap gebeuren.
Buiten dat heeft Oekraine iets betere middelen en personeel ter beschikking.
Tevens zou Rusland niet al te soft reageren.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 09:57 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Als de regering in Kiev willens en wetens een Russische airliner uit de lucht had geschoten, dan had zij direct alle westerse goodwill verspeeld. Nee, een onwaarschijnlijk scenario.
Zou niet de eerste keer zijn dat ze er per ongeluk een uit de lucht schieten.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 09:57 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Als de regering in Kiev willens en wetens een Russische airliner uit de lucht had geschoten, dan had zij direct alle westerse goodwill verspeeld. Nee, een onwaarschijnlijk scenario.
Het verhaal blijft hetzelfde. Of het nou in de Telegraaf staat of niet. Dat is zijn reactie op dit drama. Zoals veel mensen een reactie hebben. Hij presenteert zich helemaal niet als een soort Mr. Miracle, hij vertelt zijn reactie. Lekker boeiend zeg. Maar je maakt je er totaal niet druk om.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 09:57 schreef Halcon het volgende:
[..]
Dat maakt wel degelijk een verschil. Voer je dat gesprek in de kroeg, dan staat het drie minuten later niet zo in de Telegraaf.
Hij presenteert zich als een soort Mr. Miracle. Terwijl er heel veel mensen zijn die regelmatig met Malaysia Airlines vliegen.
Dat mag ze toch best zo voelen?quote:
Imho waarschijnlijker dan we gaan ff lekker een passagiersvliegtuig neerschietenquote:Op vrijdag 18 juli 2014 09:57 schreef Revolution-NL het volgende:
[..]
Dat klinkt inderdaad als een zeer waarschijnlijk scenario.
Sterktequote:Op vrijdag 18 juli 2014 09:57 schreef DjinN het volgende:
Bah...net gehoord dat er een bekende van me in dat vliegtuig zat...vrouwtje van toko waar ik en mn familie zowat kind aan huis waren..
Het gebeurt nou niet bepaald om de haverklap.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 09:58 schreef Halcon het volgende:
[..]
Zou niet de eerste keer zijn dat ze er per ongeluk een uit de lucht schieten.
Nu ben je naar spijkers op laag water aan het zoeken.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 09:58 schreef opperkleurder het volgende:
[..]
Je kunt je afvragen in hoeverre beide partijen hun "personeel" goed in de hand hebben. Uiteindelijk hoeft er maar 1 iemand op de knop te drukken.
154 NL slachtoffers, al die mensen hebben familie vrienden en kennissen, de kans dat je iemand kent neemt dan kwadratisch toe.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 09:57 schreef DjinN het volgende:
Bah...net gehoord dat er een bekende van me in dat vliegtuig zat...vrouwtje van toko waar ik en mn familie zowat kind aan huis waren..
Ze hebben al eens eerder een Isralisch vliegtuig uit de lucht gehaald.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 09:57 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Als de regering in Kiev willens en wetens een Russische airliner uit de lucht had geschoten, dan had zij direct alle westerse goodwill verspeeld. Nee, een onwaarschijnlijk scenario.
Anders lees je dat artikel even.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 09:58 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Het verhaal blijft hetzelfde. Of het nou in de Telegraaf staat of niet. Dat is zijn reactie op dit drama. Zoals veel mensen een reactie hebben. Hij presenteert zich helemaal niet als een soort Mr. Miracle, hij vertelt zijn reactie. Lekker boeiend zeg. Maar je maakt je er totaal niet druk om.
Staan in OP?quote:
Bang, alles stuk. En dan zie je later de beelden van wat je hebt aangericht.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 09:54 schreef Pietverdriet het volgende:
Zit je dan met je wodkakop en je probeerd je te herinneren hoe de instructeur het nu allemaal verteld had, terwijl je commandant achter je staat te schreeuwen. Je poogt die straaljager die je maten gaat beschieten in je doelzoek systeem te krijgen, ja, je hebt een target in het systeem, raket bevestigd, locked, je vuurt, en oeps, dat doel zit wel heel hoog....
Situaties zijn niet bepaald vergelijkbaar. Omstandigheden waren compleet anders.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 09:59 schreef opperkleurder het volgende:
[..]
Ze hebben al eens eerder een Isralisch vliegtuig uit de lucht gehaald.
Dat was een Russisch vliegtuig.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 09:59 schreef opperkleurder het volgende:
[..]
Ze hebben al eens eerder een Isralisch vliegtuig uit de lucht gehaald.
Nee.quote:
Zoiets dergelijks ligt wel het meest voor de hand volgens mij.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 09:59 schreef Dven het volgende:
[..]
Nu ben je naar spijkers op laag water aan het zoeken.
En dat fragment laat niet eens zien hoe Obama na deze mededeling luchtig en met een grapje de rest van de toespraak hield. Wat een verschil met Reagan zeg.quote:
Rare denkwijze heb jij.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 10:01 schreef Pakspul het volgende:
[..]
Bron: http://nos.nl/artikel/676(...)-ik-veel-bidden.html
Bij zulke uitspraken hoop je toch gewoon dat hun vliegtuig neerstortSorry, maar je bent in Gods handen....
Dat men zonder orders zomaar even lukraak een vliegtuig gaat beschieten?quote:Op vrijdag 18 juli 2014 10:00 schreef opperkleurder het volgende:
[..]
Zoiets dergelijks ligt wel het meest voor de hand volgens mij.
Kans is klein dat die vrijwillig met de Russen meevechten. Zitten wel Servirs tussen.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 10:01 schreef Loekie1 het volgende:
Er zitten toch ook Tsjetjenen tussen die rebellen?
Weet ik niet. CNN liet beelden zien waarop een deels brandend vliegtuig neerstortte. Niet bekend of dat dit vliegtuig was.quote:
Ik weet het want hoor net dat een collega van mij erbij zat met zijn gezin. Zag hem maandag nog, laatste dag voor zijn vakantie....quote:Op vrijdag 18 juli 2014 09:59 schreef Piet_Piraat het volgende:
[..]
154 NL slachtoffers, al die mensen hebben familie vrienden en kennissen, de kans dat je iemand kent neemt dan kwadratisch toe.
Bron: Thedailymail.co.ukquote:The Kremlin said Mr Putin, whose actions in Ukraine were compared to those of Hitler by Prince Charles earlier this year, had informed President Obama of the disaster after learning of it just before a scheduled phone call between the two.
Wat begrijp je nou niet aan wat ik zeg? Hij voelt het zo, dat is zijn goed recht. Hij vertelt zijn verhaal, ook zijn goed recht. Je hoeft het allemaal niet te lezen.quote:
Het is nog maar de vraag hoe groot de invloed van Rusland nog is op die rebellen.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 09:57 schreef Megumi het volgende:
[..]
Dat zou inderdaad best kunnen. En dat de Russen geen moeite hebben met het neerhalen van een burger toestel is al eerder gebleken.
Mensen in een oorlog doen rare dingen.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 10:01 schreef Dven het volgende:
[..]
Dat men zonder orders zomaar even lukraak een vliegtuig gaat beschieten?
Deze systemen zijn niet "oud", het is nogal geavanceerd zelfsquote:Op vrijdag 18 juli 2014 09:57 schreef MartijnA3 het volgende:
[..]
Bij een oud radarsysteem zie je de hoogte niet op je scherm volgens mij. Je ziet alleen een "blip".
Dat was van een filmpje van 6 juni. Was niet MAS17.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 10:02 schreef Halcon het volgende:
[..]
Weet ik niet. CNN liet beelden zien waarop een deels brandend vliegtuig neerstortte.
En Serven wel? Die zijn ook niet bepaald pro-Russisch.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 10:02 schreef opperkleurder het volgende:
[..]
Kans is klein dat die vrijwillig met de Russen meevechten. Zitten wel Servirs tussen.
CNN was de 1e met die misinformatie.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 10:00 schreef NaturalScience het volgende:
[..]
Nee.
Wat betreft dat brandende toestel dat met een noodgang naar beneden stort. Dit is een filmpje van een eerder neergehaald militair toestel in Oekrane en is door de NOS verkeerd in verband gebracht met het MH17 toestel!
Nee.. staat op YouTube en is gemaakt op 6 juni. Beetje slechte journalistiek dit van de NOS, ongelofelijk.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 10:02 schreef Halcon het volgende:
[..]
Weet ik niet. CNN liet beelden zien waarop een deels brandend vliegtuig neerstortte. Niet bekend of dat dit vliegtuig was.
Lolbroek, dat zijn de enige bondgenoten in Europa.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 10:03 schreef Dven het volgende:
[..]
En Serven wel? Die zijn ook niet bepaald pro-Russisch.
Dat al helemaal, zal zijn imago weinig goeds doen. Wat een prutser, hij had sowieso al geen tweede termijn moeten krijgen. Naast alle puinzooi verspeelt hij 't hele negerkrediet van het Witte Huis.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 10:01 schreef Isabeau het volgende:
[..]
En dat fragment laat niet eens zien hoe Obama na deze mededeling luchtig en met een grapje de rest van de toespraak hield. Wat een verschil met Reagan zeg.
Oog viel er toevallig op en ik vind het wat ver gezocht van hem. Dat is ook mijn goed recht.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 10:02 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Wat begrijp je nou niet aan wat ik zeg? Hij voelt het zo, dat is zijn goed recht. Hij vertelt zijn verhaal, ook zijn goed recht. Je hoeft het allemaal niet te lezen.
Dat staat vast. Maakt het scenario niet minder onwaarschijnlijk. Zeker wanneer je over Oekrainense zijde spreekt.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 10:02 schreef opperkleurder het volgende:
[..]
Mensen in een oorlog doen rare dingen.
Da's wel slordig ja.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 10:04 schreef Pleun2011 het volgende:
[..]
Nee.. staat op YouTube en is gemaakt op 6 juni. Beetje slechte journalistiek dit van de NOS, ongelofelijk.
CNN is sowieso een pauperzender geworden.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 10:03 schreef Piet_Piraat het volgende:
[..]
CNN was de 1e met die misinformatie.
Yo, een vliegtuig, die gaan we neerknallen.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 10:02 schreef KoosVogels het volgende:
Dat de separatisten een fout hebben gemaakt, is het meest realistische scenario.
De NOS gaf aan dat het mogelijk de MH17 was.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 10:04 schreef Pleun2011 het volgende:
[..]
Nee.. staat op YouTube en is gemaakt op 6 juni. Beetje slechte journalistiek dit van de NOS, ongelofelijk.
Er zijn door de jaren heen updates op uitgevoerd, maar zoals je op de link kunt lezen die je zelf postte, stammen ze uit de jaren 80.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 10:03 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Deze systemen zijn niet "oud", het is nogal geavanceerd zelfs
http://en.wikipedia.org/wiki/Buk_missile_system
Ik vermoed dat er inderdaad in die richting werd gedacht.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 10:05 schreef Piet_Piraat het volgende:
[..]
Yo, een vliegtuig, die gaan we neerknallen.
Die beelden waren van een An-26 die een paar weken geleden werd neergeschoten. Leek ook totaal niet op een 777.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 10:02 schreef Halcon het volgende:
[..]
Weet ik niet. CNN liet beelden zien waarop een deels brandend vliegtuig neerstortte. Niet bekend of dat dit vliegtuig was.
Wel een aantal Servirs.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 10:01 schreef Loekie1 het volgende:
Er zitten toch ook Tsjetjenen tussen die rebellen?
Nvmquote:Op vrijdag 18 juli 2014 10:03 schreef MartijnA3 het volgende:
[..]
Dat was van een filmpje van 6 juni. Was niet MAS17.
Uit een zwarte doos krijg je sowieso geen data waar je iets aan gaat hebben. De plek waar het vliegtuig is neergestort en het tijdstip zijn al duidelijk. Het gaat het alleen niet vertellen wie die raket af heeft gevuurd.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 10:06 schreef PicoMMP het volgende:
Verontrustend dat de Russen/rebellen het onderzoek leiden en de zwarte dozen bestuderen. Ik heb zo'n gevoel dat we de waarheid nooit echt te weten zullen komen.
Dat een zwarte doos al in Moskou is, is al niet echt een fijn idee.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 10:06 schreef PicoMMP het volgende:
Verontrustend dat de Russen/rebellen het onderzoek leiden en de zwarte dozen bestuderen. Ik heb zo'n gevoel dat we de waarheid nooit echt te weten zullen komen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |