Ja, idd. Dat kan gebeuren als je je eigen risico nog niet verbruikt hebt. Maar alle zorgverzekeraars zullen de bezoeken vergoeden die je daar brengt (minus eigen risico).quote:Op zondag 23 februari 2014 20:13 schreef hobmosbel het volgende:
[..]
Flauwekul, je betaalt het gewoon als wel verzekerde Nederlander zelf vanuit het eigen risico.
Weet je, ik word een beetje flauw van: verzekeraars vergoeden. Want ze vergoeden dus nog amper iets. Ze betalen de zorgverlener en sturen de rekening naar de verzekerde.quote:Op zondag 23 februari 2014 20:55 schreef marcb1974 het volgende:
[..]
Ja, idd. Dat kan gebeuren als je je eigen risico nog niet verbruikt hebt. Maar alle zorgverzekeraars zullen de bezoeken vergoeden die je daar brengt (minus eigen risico).
Geen zorg nodig hebben is dan je oplossing. Tot die tijd is er niets aan te doen vrees ik.quote:Op zondag 23 februari 2014 21:00 schreef hobmosbel het volgende:
[..]
Weet je, ik word een beetje flauw van: verzekeraars vergoeden. Want ze vergoeden dus nog amper iets. Ze betalen de zorgverlener en sturen de rekening naar de verzekerde.
Tja, betalen voor nop is wel een beetje de standaard geworden in dit land inmiddels.quote:Op zondag 23 februari 2014 21:04 schreef marcb1974 het volgende:
[..]
Geen zorg nodig hebben is dan je oplossing. Tot die tijd is er niets aan te doen vrees ik.
Er zijn zeer weinig tot geen andere landen waar de zorg op zo'n hoog niveau en zo goed geregeld is als hier.quote:Op zondag 23 februari 2014 21:08 schreef hobmosbel het volgende:
[..]
Tja, betalen voor nop is wel een beetje de standaard geworden in dit land inmiddels.
Men werkt nu hard aan: werken voor nop. Maar goed, dat is een andere discussie.
Ik word een beetje flauw van dit hele land zo langzamerhand. Of het is een late winter dip.
Een verzekering of assurantie is een overeenkomst tussen een verzekeringsmaatschappij en een verzekeringnemer. Met een verzekering poogt de verzekeringnemer een risico af te dekken dat hij zelf niet kan of wil dragen.quote:Op zondag 23 februari 2014 21:08 schreef hobmosbel het volgende:
[..]
Tja, betalen voor nop is wel een beetje de standaard geworden in dit land inmiddels.
Tjonge, nou vertel eens, wat doe jij allemaal voor geweldigs behalve mensen die je moeder zouden kunnen zijn voor bosmongool uitschelden.quote:Op zondag 23 februari 2014 21:13 schreef Lotusss het volgende:
[..]
Er zijn zeer weinig tot geen andere landen waar de zorg op zo'n hoog niveau en zo goed geregeld is als hier.
Bevalt het je niet? Emigreer dan naar een ander land. Zeuren zonder er iets aan te GAAN doen is echt iets waar de Nederlandse burger erg goed in is geworden.
Dit is geen overeenkomst meer natuurlijk want het is op verplichte basis.quote:Op zondag 23 februari 2014 21:16 schreef computergirl het volgende:
[..]
Een verzekering of assurantie is een overeenkomst tussen een verzekeringsmaatschappij en een verzekeringnemer. Met een verzekering poogt de verzekeringnemer een risico af te dekken dat hij zelf niet kan of wil dragen.
http://nl.wikipedia.org/wiki/Verzekering
Daarbij is het natuurlijk wel absurd dat een verzekeraar niet vergoedt als je je in een ziekenhuis laat behandelen wat geen overeenkomst met de verzekeraar heeft....quote:Op zondag 23 februari 2014 21:16 schreef computergirl het volgende:
[..]
Een verzekering of assurantie is een overeenkomst tussen een verzekeringsmaatschappij en een verzekeringnemer. Met een verzekering poogt de verzekeringnemer een risico af te dekken dat hij zelf niet kan of wil dragen.
http://nl.wikipedia.org/wiki/Verzekering
Waarbij ik me dan weer afvraag hoe het bijvoorbeeld zit als je een Univé Zekur (de naam alleen alquote:Op zondag 23 februari 2014 21:19 schreef hobmosbel het volgende:
[..]
Dit is geen overeenkomst meer natuurlijk want het is op verplichte basis.
Als jij geen zin hebt in een inboedelverzekering en je huis brand af dan heb je pech gehad.quote:Op zondag 23 februari 2014 21:19 schreef hobmosbel het volgende:
[..]
Dit is geen overeenkomst meer natuurlijk want het is op verplichte basis.
Je gaat er bij voorbaat al vanuit dat hij niet vermogend genoeg is om de kosten te dekken.... maar wat als hij goed is voor 7 miljoen? Dan is hij nog steeds verplicht een zorgverzekering te nemen, terwijl hij prima in staat is de kosten zelf te dragen.quote:Op zondag 23 februari 2014 21:22 schreef computergirl het volgende:
[..]
Als jij geen zin hebt in een inboedelverzekering en je huis brand af dan heb je pech gehad.
Als je geen zin hebt in een ziektekostenverzekering en je wordt ziek ga je opeens je handje ophouden bij de gemeenschap. Dat verschil snap je wel toch?
Hangt van de polis af volgens mij. Restitutie- of natura-polisquote:Op zondag 23 februari 2014 21:22 schreef Leandra het volgende:
[..]
Waarbij ik me dan weer afvraag hoe het bijvoorbeeld zit als je een Univé Zekur (de naam alleen al) zorgverzekering hebt en een behandeling in het Meander Medisch Centrum in Amersfoort wilt ondergaan.... daar hebben ze namelijk geen zorgovereenkomst mee (Univé wel, maar Univé Zekur niet).
Wat als het dan een behandeling is die onder de basisverzekering valt?
Vergoedt Univé Zekur dan wel, of zeggen ze ijskoud "daar hebben we geen zorgovereenkomst mee"?
Op zich niet raar. Als je een reisverzekering hebt en je gaat kosten maken bij schade of ziekte in buitenland zonder eerst te bellen met de alarmdienst heb je ook grote kans dat je (een deel) zelf moet betalenquote:Op zondag 23 februari 2014 21:20 schreef Leandra het volgende:
[..]
Daarbij is het natuurlijk wel absurd dat een verzekeraar niet vergoedt als je je in een ziekenhuis laat behandelen wat geen overeenkomst met de verzekeraar heeft....
Dat zou bij zorg uit de basisverzekering toch sowieso nooit mogen uitmaken?quote:Op zondag 23 februari 2014 21:25 schreef hobmosbel het volgende:
[..]
Hangt van de polis af volgens mij. Restitutie- of natura-polis
Het is nu zo dat een grote groep mensen met een laag inkomen zelf geen zorg meer kunnen afnemen door de hoge eigen bijdragen. En die groep betaalt dus voor anderen die dat wel kunnen.quote:Op zondag 23 februari 2014 21:22 schreef computergirl het volgende:
[..]
Als jij geen zin hebt in een inboedelverzekering en je huis brand af dan heb je pech gehad.
Als je geen zin hebt in een ziektekostenverzekering en je wordt ziek ga je opeens je handje ophouden bij de gemeenschap. Dat verschil snap je wel toch?
We hebben het niet over een klein streekziekenhuisje ofzo, alleen die verzekeringsvorm van Univé heeft maar met een heel beperkt aantal ziekenhuizen een zorgovereenkomst.quote:Op zondag 23 februari 2014 21:26 schreef computergirl het volgende:
[..]
Op zich niet raar. Als je een reisverzekering hebt en je gaat kosten maken bij schade of ziekte in buitenland zonder eerst te bellen met de alarmdienst heb je ook grote kans dat je (een deel) zelf moet betalen
Dan kan hij beter in de USA gaan wonen.quote:Op zondag 23 februari 2014 21:24 schreef Leandra het volgende:
[..]
Je gaat er bij voorbaat al vanuit dat hij niet vermogend genoeg is om de kosten te dekken.... maar wat als hij goed is voor 7 miljoen? Dan is hij nog steeds verplicht een zorgverzekering te nemen, terwijl hij prima in staat is de kosten zelf te dragen.
Als je een auto hebt wel ja, je kunt er voor kiezen geen auto te hebben.quote:Op zondag 23 februari 2014 21:28 schreef computergirl het volgende:
[..]
Dan kan hij beter in de USA gaan wonen.
Zeuren over 99 euro in de maand bij 7 miljoen op de bank is echt te sneu.
Je bent toch ook verplicht om een autoverzekering te hebben als je miljonair bent?
Nou, volgens mij maakt het wel uit hoor.quote:Op zondag 23 februari 2014 21:26 schreef Leandra het volgende:
[..]
Dat zou bij zorg uit de basisverzekering toch sowieso nooit mogen uitmaken?
Vaak vergoeden ze dan iets van 70% of maximale tarief dat overeengekomen is met wel gecontracteerde ziekenhuizen. Dit geldt niet voor spoedeisende hulp, maar als je een nieuwe knie nodig hebt dan heb je ervoor gekozen om niet naar elk ziekenhuis te kunnen.quote:Op zondag 23 februari 2014 21:20 schreef Leandra het volgende:
[..]
Daarbij is het natuurlijk wel absurd dat een verzekeraar niet vergoedt als je je in een ziekenhuis laat behandelen wat geen overeenkomst met de verzekeraar heeft....
Ja, het zal wel uitmaken, maar dat bedoel ik nog steeds niet.quote:Op zondag 23 februari 2014 21:32 schreef hobmosbel het volgende:
[..]
Nou, volgens mij maakt het wel uit hoor.
http://www.nza.nl/zorgond(...)-of-restitutiepolis/
Ja, ik snap wel dat het gebeurt, maar volgens mij klopt het simpelweg niet.... als iets (volledig) onder de basisverzekering valt dan is het te zot voor woorden dat een verzekeraar niet volledig zou hoeven te vergoeden omdat het ziekenhuis toevallig geen contract met die tak van de verzekeraar heeft.quote:Op zondag 23 februari 2014 21:32 schreef MevrouwPuff het volgende:
[..]
Vaak vergoeden ze dan iets van 70% of maximale tarief dat overeengekomen is met wel gecontracteerde ziekenhuizen. Dit geldt niet voor spoedeisende hulp, maar als je een nieuwe knie nodig hebt dan heb je ervoor gekozen om niet naar elk ziekenhuis te kunnen.
Ik vraag altijd of patienten een voorkeur hebben qua ziekenhuis.
Je zegt het toch zelf al? omdat die verzekeringstak geen contract heeft met ziekenhuis X.quote:Op zondag 23 februari 2014 21:35 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ja, het zal wel uitmaken, maar dat bedoel ik nog steeds niet.
Hoezo zou het bij zorg die onder de basisverzekering valt uitmaken naar welk ziekenhuis je gaat, en op grond waarvan zou vergoeding van zorg die onder de basisverzekering valt geweigerd kunnen omdat die verzekeringstak van een verzekeraar toevallig geen contract heeft met ziekenhuis X (en alle andere zorgverzekeringen van die verzekeraar wel).
Daar kiezen patienten toch zelf voor? Voor een paar euro meer hebben ze alle keuze. Met volle zorgtoeslag betaal je dan nog steeds amper wat.quote:Op zondag 23 februari 2014 21:36 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ja, ik snap wel dat het gebeurt, maar volgens mij klopt het simpelweg niet.... als iets (volledig) onder de basisverzekering valt dan is het te zot voor woorden dat een verzekeraar niet volledig zou hoeven te vergoeden omdat het ziekenhuis toevallig geen contract met die tak van de verzekeraar heeft.
Er zijn maar weinig mensen die voor nop betalen helaas. De meeste mensen komen toch wel in aanraking met zorg op een moment. Zolang je het nog niet nodig hebt lijkt het wel op voor nop ja. Mocht je het nodig hebben is die verzekering toch wel heel handig.quote:Op zondag 23 februari 2014 21:08 schreef hobmosbel het volgende:
[..]
Tja, betalen voor nop is wel een beetje de standaard geworden in dit land inmiddels.
Men werkt nu hard aan: werken voor nop. Maar goed, dat is een andere discussie.
Ik word een beetje flauw van dit hele land zo langzamerhand. Of het is een late winter dip.
Ja, dan vergoeden ze als het spoedeisende zorg is. Bij ongeveer alles daarbuiten moet je naar een instelling waar wel een overeenkomst mee is. Dat is de keuze die je maakt bij het afsluiten van deze verzekering.quote:Op zondag 23 februari 2014 21:22 schreef Leandra het volgende:
[..]
Waarbij ik me dan weer afvraag hoe het bijvoorbeeld zit als je een Univé Zekur (de naam alleen al) zorgverzekering hebt en een behandeling in het Meander Medisch Centrum in Amersfoort wilt ondergaan.... daar hebben ze namelijk geen zorgovereenkomst mee (Univé wel, maar Univé Zekur niet).
Wat als het dan een behandeling is die onder de basisverzekering valt?
Vergoedt Univé Zekur dan wel, of zeggen ze ijskoud "daar hebben we geen zorgovereenkomst mee"?
Nou, ik ben chronisch ziek en gebruik medicijnen. Maar die betaal ik wel zelf via het eigen risico en niet de verzekeraar. Er staat dan ook op de specificatie: namens u vergoed. Mooie woorden, maar ik betaal het gewoon zelf.quote:Op zondag 23 februari 2014 21:40 schreef marcb1974 het volgende:
[..]
Er zijn maar weinig mensen die voor nop betalen helaas. De meeste mensen komen toch wel in aanraking met zorg op een moment. Zolang je het nog niet nodig hebt lijkt het wel op voor nop ja. Mocht je het nodig hebben is die verzekering toch wel heel handig.
Dit dus.quote:Op zondag 23 februari 2014 21:39 schreef MevrouwPuff het volgende:
[..]
Daar kiezen patienten toch zelf voor? Voor een paar euro meer hebben ze alle keuze. Met volle zorgtoeslag betaal je dan nog steeds amper wat.
Helaas hebben de verzekeraars wel andere plannen met je. Het moment dat er nog maar een beperkt aantal ziekenhuizen beschikbaar is per polis komt er steeds harder aan. Dat de consument daar niet blij mee is maakt niet uit natuurlijk.quote:Op zondag 23 februari 2014 21:46 schreef computergirl het volgende:
[..]
Dit dus.
Ik wil naar een heel goed ziekenhuis op fietsafstand als het nodig is en AvL of AMC als er echt stront aan de knikker is. Dar heb ik mijn verzekering op uitgekozen
Dan ben je gewoon de *** ja. Herken het wel, hou er ook rekening mee dat de rekening die komen eerst even zelf betaald moeten worden.quote:Op zondag 23 februari 2014 21:43 schreef hobmosbel het volgende:
[..]
Nou, ik ben chronisch ziek en gebruik medicijnen. Maar die betaal ik wel zelf via het eigen risico en niet de verzekeraar. Er staat dan ook op de specificatie: namens u vergoed. Mooie woorden, maar ik betaal het gewoon zelf.
En waarom is dat acceptabel als het om zorg uit de basisverzekering gaat?quote:Op zondag 23 februari 2014 21:37 schreef hobmosbel het volgende:
[..]
Je zegt het toch zelf al? omdat die verzekeringstak geen contract heeft met ziekenhuis X.
Dan nog zal verzekering A een contract hebben met het Slotervaart en verzekering B met het OLVG. Mogelijk met een hoger prijskaartje.quote:Op zondag 23 februari 2014 21:49 schreef marcb1974 het volgende:
[..]
Helaas hebben de verzekeraars wel andere plannen met je. Het moment dat er nog maar een beperkt aantal ziekenhuizen beschikbaar is per polis komt er steeds harder aan. Dat de consument daar niet blij mee is maakt niet uit natuurlijk.
Nee, ik vind dat niet acceptabel. Maar goed, we laten het allemaal maar gebeuren. Steeds meer ER, steeds minder in het basispakket, nu weer met die contracten.quote:Op zondag 23 februari 2014 21:53 schreef Leandra het volgende:
[..]
En waarom is dat acceptabel als het om zorg uit de basisverzekering gaat?
Het is toch van de zotte dat je vanuit Amersfoort naar Utrecht of Ede zou moeten voor een behandeling die volledig onder de basisverzekering valt?
Zelfs dat is nog maar de vraag. De kans dat er hierdoor ziekenhuizen in problemen gaan komen omdat ze geen contracten meer krijgen is aanwezig.quote:Op zondag 23 februari 2014 21:56 schreef computergirl het volgende:
[..]
Dan nog zal verzekering A een contract hebben met het Slotervaart en verzekering B met het OLVG. Mogelijk met een hoger prijskaartje.
Voor iemand die 3 jaar geleden al stelde geneeskunde te studeren was de vraag natuurlijk sowieso absurd....quote:Op zondag 23 februari 2014 21:57 schreef computergirl het volgende:
Maar goed, het ging toch over mammie/oma van ts die naar de cardioloog moest?
Dus jij zou zo'n verzekering niet nemen of je pleit voor een verbod op een verzekering zonder vrije zorgkeuze?quote:Op zondag 23 februari 2014 21:53 schreef Leandra het volgende:
[..]
En waarom is dat acceptabel als het om zorg uit de basisverzekering gaat?
Het is toch van de zotte dat je vanuit Amersfoort naar Utrecht of Ede zou moeten voor een behandeling die volledig onder de basisverzekering valt?
In feite kunnen ze verzekeraars het een bepaald ziekenhuis gewoon onmogelijk maken te blijven draaien.quote:Op zondag 23 februari 2014 21:59 schreef marcb1974 het volgende:
[..]
Zelfs dat is nog maar de vraag. De kans dat er hierdoor ziekenhuizen in problemen gaan komen omdat ze geen contracten meer krijgen is aanwezig.
Ja, de kans dat dat gaat gebeuren is vrij groot. Zeker in gebieden waar meerdere ziekenhuizen zitten.quote:Op zondag 23 februari 2014 22:01 schreef Leandra het volgende:
[..]
In feite kunnen ze verzekeraars het een bepaald ziekenhuis gewoon onmogelijk maken te blijven draaien.
Nee, ik kan me zo'n verzekering niet permitteren, maar dan nog vind ik het te zot voor woorden dat zorg uit de basisverzekering (!!!!) die verplicht is, bij sommige verzekeringstakken niet vergoed worden bij ziekenhuis X.quote:Op zondag 23 februari 2014 22:01 schreef MevrouwPuff het volgende:
[..]
Dus jij zou zo'n verzekering niet nemen of je pleit voor een verbod op een verzekering zonder vrije zorgkeuze?
Op dit moment zie ik geen heel onredelijke verzekeringen, al is er een (zilveren kruis dacht ik) die geen contract had met t umcu, vind ik wel tricky als er iets 'ingewikkelds' gebeurt.
De vraag is of mensen zo'n keuze weloverwogen maken, maar in het algemeen gaat het om handelsbekwame mensen.
Helaas denken een hele hoop mensen op zo'n gekke manier.quote:
Van mij mag er nog wel een hoger ER komen en de basisverzekering nog wat kaler maken. En dan ook de premie omlaag. Jij wil alle zorg maar niet betalen? Of tenminste jij wil de zorg en je buurman krijgt de rekening dat klopt toch ook niet?quote:Op zondag 23 februari 2014 21:56 schreef hobmosbel het volgende:
[..]
Nee, ik vind dat niet acceptabel. Maar goed, we laten het allemaal maar gebeuren. Steeds meer ER, steeds minder in het basispakket, nu weer met die contracten.
Ik vind het de spuigaten uitlopen. Dit heeft toch niks meer met vrije marktwerking te maken. De verzekeraars lopen geen enkel risico. Zo kan iedereen wel ondernemen natuurlijk.
Maar goed, ik ga de hond uitlaten. Welterusten allemaal.
Ja, leuk joh. Dan is de zorg straks alleen maar voor de rijken.quote:Op maandag 24 februari 2014 13:24 schreef AQuila360 het volgende:
[..]
Van mij mag er nog wel een hoger ER komen en de basisverzekering nog wat kaler maken. En dan ook de premie omlaag.
Zou niet weten waarom.quote:Op maandag 24 februari 2014 17:43 schreef Kentekenplaat het volgende:
[..]
Ja, leuk joh. Dan is de zorg straks alleen maar voor de rijken.
Dus jij wilt dat gehandicapten en mensen die chronisch ziek zijn fors meer gaan betalen? die betalen al blauw 140,- pm aan premie en eigen bijdrage, elke keer door ER, hebben ze vaak niet voor gekozen, en ik bedoel niet mensen die zichzelf vol vreten, maar mensen die ziek geboren worden... bijv zuurstoftekort, doofheid, blindheid, down syndroom enz...quote:Op maandag 24 februari 2014 13:24 schreef AQuila360 het volgende:
[..]
Van mij mag er nog wel een hoger ER komen en de basisverzekering nog wat kaler maken. En dan ook de premie omlaag. Jij wil alle zorg maar niet betalen? Of tenminste jij wil de zorg en je buurman krijgt de rekening dat klopt toch ook niet?
Zorg is superduur dat is nu eenmaal zo, en iemand moet het betalen.
Nouja fors meer, in elk geval wel een stukje ''de gebruiker betaalt'' en daar is het ER wel een goed instrument voor.quote:Op dinsdag 25 februari 2014 12:30 schreef Zwolsboy het volgende:
[..]
Dus jij wilt dat gehandicapten en mensen die chronisch ziek zijn fors meer gaan betalen? die betalen al blauw 140,- pm aan premie en eigen bijdrage, elke keer door ER, hebben ze vaak niet voor gekozen, en ik bedoel niet mensen die zichzelf vol vreten, maar mensen die ziek geboren worden... bijv zuurstoftekort, doofheid, blindheid, down syndroom enz...
Doe mij maar ER koppelen aan je leeftijd, bijv boven de 75j aar 1000,- en elk jaar dat je ouder wordt stijgt je ER, bejaarden gaan voor de kleinste kwaal naar de huisartsen dat valt niet eens onder ER...
Zorg is een mensenrecht, wat snap je daar niet aan? Dat is iets wat je met zijn allen betaalt.En ik betaal met liefde voor mijn zieke buurman.quote:Op maandag 24 februari 2014 13:24 schreef AQuila360 het volgende:
[..]
Van mij mag er nog wel een hoger ER komen en de basisverzekering nog wat kaler maken. En dan ook de premie omlaag. Jij wil alle zorg maar niet betalen? Of tenminste jij wil de zorg en je buurman krijgt de rekening dat klopt toch ook niet?
Zorg is superduur dat is nu eenmaal zo, en iemand moet het betalen.
neuh, het gebeurt nog niet voldoende. Gigantische overbevolking, simpele zielen die veel te veel kinderen krijgen.. De hoger opgeleiden nemen juist geen kinderen, de maatschappij gaat naar de kloten... Ik ben voorstander van de zorg giga op de schop gooien.quote:Op dinsdag 25 februari 2014 17:58 schreef hobmosbel het volgende:
[..]
Zorg is een mensenrecht, wat snap je daar niet aan? Dat is iets wat je met zijn allen betaalt.En ik betaal met liefde voor mijn zieke buurman.
Lage inkomens hebben trouwens niks aan een lagere premie, want dan word de zorgtoeslag ook lager. Die mogen wel dood gaan van jou aan een onbetaalbaar ER en uitgeklede zorg?
Ik heb nieuws voor je: dat gebeurt al. Tevreden?
Nou, volgens mij vind je het niet erg dat ik hier verder niet op in ga.quote:Op dinsdag 25 februari 2014 19:13 schreef Snuitebolletje het volgende:
[..]
neuh, het gebeurt nog niet voldoende. Gigantische overbevolking, simpele zielen die veel te veel kinderen krijgen.. De hoger opgeleiden nemen juist geen kinderen, de maatschappij gaat naar de kloten... Ik ben voorstander van de zorg giga op de schop gooien.
Als ik op straat om mij heen kijk heeft hij wel gelijk. Maar goed als je zo begint waar trek je de grens? Dat vind ik dan weer lastig. De gebruiker betaalt klinkt leuk, maar als ik zelf werkloos zou worden en een aandoening krijg vind ik het zelf ook fijn dat ik het op kan brengen om medische hulp te krijgen.quote:Op dinsdag 25 februari 2014 19:18 schreef hobmosbel het volgende:
[..]
Nou, volgens mij vind je het niet erg dat ik hier verder niet op in ga.
Want jij verkondigt een nazistische ideologie.
Nou die grens is toch al aangebracht? Of denk jij dat zorgverleners niet nu al eerst naar de grootte van de portemonnee kijken?quote:Op dinsdag 25 februari 2014 19:35 schreef hottentot het volgende:
[..]
Als ik op straat om mij heen kijk heeft hij wel gelijk. Maar goed als je zo begint waar trek je de grens? Dat vind ik dan weer lastig. De gebruiker betaalt klinkt leuk, maar als ik zelf werkloos zou worden en een aandoening krijg vind ik het zelf ook fijn dat ik het op kan brengen om medische hulp te krijgen.
Dus jij geeft je huisarts of het ziekenhuis inzage in je inkomsten?quote:Op dinsdag 25 februari 2014 19:53 schreef hobmosbel het volgende:
[..]
Nou die grens is toch al aangebracht? Of denk jij dat zorgverleners niet nu al eerst naar de grootte van de portemonnee kijken?
Hebben ze daar mijn toestemming nog voor nodig dan?quote:Op dinsdag 25 februari 2014 19:53 schreef hottentot het volgende:
[..]
Dus jij geeft je huisarts of het ziekenhuis inzage in je inkomsten?
Wat denk je zelf?quote:Op dinsdag 25 februari 2014 19:55 schreef hobmosbel het volgende:
[..]
Hebben ze daar mijn toestemming nog voor nodig dan?
Zit je toch fout met je gedachte.quote:Op dinsdag 25 februari 2014 19:57 schreef hobmosbel het volgende:
[..]
Nee, ik denk van niet in deze anti fraude maatschappij,
In plaats van met je vingertje naar de huisarts te wijzen: Waarom heb je geen vrij genomen om zelf je moeder naar de cardioloog te brengen? Een huisarts kan niet veel anders dan je zieke moeder weer door naar de cardioloog verwijzen. Moet hij haar dan zelf gaan brengen?quote:Op zondag 23 februari 2014 11:17 schreef milowww het volgende:
Het punt is dat mijn moeder erg ziek, z de huisarts was niet langs gekomen, en uiteindelijk is ze naar de spoedeisende hulp gegaan. Daar werd ze weer doorverwezen naar de cardioloog.
Mijn punt is meer dat ik het slechte kwaliteit van zorg vind...en mijn vraag is nu onder welke wet dat valt???
Zou het? Hoe dan ook, we hebben nu basispatienten, patienten met aanvullend, patienten met een naturapolis, patienten met een restitutiepolis. En jij denkt werkelijk dat een zorgeverlener dat niet eerst even gaat natrekken?quote:Op dinsdag 25 februari 2014 19:58 schreef hottentot het volgende:
[..]
Zit je toch fout met je gedachte.
Het ziekenhuis hoeft niets na te trekken want dat zien ze automatisch op het moment van inschrijven. Daarbij is er te weinig keus in polissen om aan de hand van de polis een correct inkomensprofiel te kunnen maken.quote:Op dinsdag 25 februari 2014 20:01 schreef hobmosbel het volgende:
[..]
Zou het? Hoe dan ook, we hebben nu basispatienten, patienten met aanvullend, patienten met een naturapolis, patienten met een restitutiepolis. En jij denkt werkelijk dat een zorgeverlener dat niet eerst even gaat natrekken?
En de mate van verzekering zegt voldoende over het inkomen, of niet?
Och God , het moet nog correct zijn ook? Iemand zonder aanvullende verzekering is gewoon arm, en zorgverleners weten het.quote:Op dinsdag 25 februari 2014 20:07 schreef hottentot het volgende:
[..]
Het ziekenhuis hoeft niets na te trekken want dat zien ze automatisch op het moment van inschrijven. Daarbij is er te weinig keus in polissen om aan de hand van de polis een correct inkomensprofiel te kunnen maken.
Een recht wat iemand moet betalen behalve diegene zelf? Ik ben zeker voor solidariteit maar dan ook wel beide kanten uit. En die zorgtoeslag heeft niets met de premie te maken die kunnen ze ook wel aanhouden.quote:Op dinsdag 25 februari 2014 17:58 schreef hobmosbel het volgende:
[..]
Zorg is een mensenrecht, wat snap je daar niet aan? Dat is iets wat je met zijn allen betaalt.En ik betaal met liefde voor mijn zieke buurman.
Lage inkomens hebben trouwens niks aan een lagere premie, want dan word de zorgtoeslag ook lager. Die mogen wel dood gaan van jou aan een onbetaalbaar ER en uitgeklede zorg?
Ik heb nieuws voor je: dat gebeurt al. Tevreden?
Meer dan genoeg mensen zonder aanvullende verzekering die het prima kunnen betalen. Daar kan een ziekenhuis echt geen inkomensprofiel van maken. Het totaalplaatje van kleding, houding, accent, gestelde vragen daarentegen lijkt mij op een enkele autohandelaar na eerder een weggevertje.quote:Op dinsdag 25 februari 2014 20:30 schreef hobmosbel het volgende:
Zeg @hottentot, neem me niet kwalijk hoor, ik reageer te fel. Maar ik ben zo teleurgesteld in dit land anno 2014.
Het doet me gewoon zeer, de ongevoeligheid, het egoisme. Zo kun je toch geen maatschappij vormen.
Ik ga de hond maar weer uitlaten en lekker op bed.
Ik ben ook van het stangen, maar wel met een serieuze ondertoon. De afhankelijkheid en het afhankelijk willen zijn van anderen komt me de strot uit. Juist het wijzen met het vingertje en het 'daar heb IK recht op' getuigd van egoisme. En ja, de wereld is overbevolkt... Daar doe ik wat aan door bewust niet voor kinderen te kiezen.. Is dat egoistisch?quote:Op dinsdag 25 februari 2014 20:30 schreef hobmosbel het volgende:
Zeg @hottentot, neem me niet kwalijk hoor, ik reageer te fel. Maar ik ben zo teleurgesteld in dit land anno 2014.
Het doet me gewoon zeer, de ongevoeligheid, het egoisme. Zo kun je toch geen maatschappij vormen.
Ik ga de hond maar weer uitlaten en lekker op bed.
Even kijken:quote:Op zondag 23 februari 2014 11:17 schreef milowww het volgende:
Het punt is dat mijn moeder erg ziek, z de huisarts was niet langs gekomen, en uiteindelijk is ze naar de spoedeisende hulp gegaan. Daar werd ze weer doorverwezen naar de cardioloog.
Mijn punt is meer dat ik het slechte kwaliteit van zorg vind...en mijn vraag is nu onder welke wet dat valt???
Idioot, de no claim leverde geld op voor burgers. Men veranderde dat in eigen risico waarna vervolgens niemand meer geld terug kreeg, maar iedereen kon betalen.quote:Op dinsdag 25 februari 2014 20:31 schreef AQuila360 het volgende:
[..]
Een recht wat iemand moet betalen behalve diegene zelf? Ik ben zeker voor solidariteit maar dan ook wel beide kanten uit. En die zorgtoeslag heeft niets met de premie te maken die kunnen ze ook wel aanhouden.
Hoe het nu is ben ik redelijk tevreden al had ik ook nog wel liever de no-claim gehad die we paar jaartjes terug nog hadden. Dat was opzich ook wel een stimulans om niet te veel zorg te gebruiken al snap ik dat het veel administratieve rompslomp opleverde.
Kun je allemaal niet zo stellen want zonder ER waren de premies ook wel hoger. Het is een dure grap dat zeker maar iemand moet het betalen.quote:Op donderdag 27 februari 2014 18:36 schreef hobmosbel het volgende:
[..]
Idioot, de no claim leverde geld op voor burgers. Men veranderde dat in eigen risico waarna vervolgens niemand meer geld terug kreeg, maar iedereen kon betalen.
Zogenaamd omdat het "niet eerlijk was voor chronisch zieken". Nou, met de noclaim betaalden die niets. In het jaar waarin dat sneaky is ingevoerd, werd een winst van honderden euries per verzekerde gerealiseerd. Mensen die geen gebruik van zorg maakten kregen niks meer terug, mensen die wel gebruik maakten van zorg mochten ineens vet betalen.
De grootste oplichting ooit in de zorg. Vele, vele miljarden.
Flikker toch op man zorg is naadje in dit land. Zorg voor een deel gegarandeerd doordat een deel het niet kan betalen, helemaal toppie.quote:Op donderdag 27 februari 2014 19:18 schreef AQuila360 het volgende:
[..]
Kun je allemaal niet zo stellen want zonder ER waren de premies ook wel hoger. Het is een dure grap dat zeker maar iemand moet het betalen.
Liever nog bijvoorbeeld ER naar 500 en 140 euro premie korting, maar al met al is dit denk het beste systeem wat nu haalbaar is.
Moet dan altijd maar alles vergoed worden?quote:Op donderdag 27 februari 2014 19:22 schreef hobmosbel het volgende:
[..]
Flikker toch op man zorg is naadje in dit land. Zorg voor een deel gegarandeerd doordat een deel het niet kan betalen, helemaal toppie.
Al eens wat mensen verloren in je leven? Ik drie, de laatste was niet nodig, maar vanwege geld. Lekker liberaal doodgaan.
Hoezo vanwege het geld?quote:Op donderdag 27 februari 2014 19:22 schreef hobmosbel het volgende:
[..]
Flikker toch op man zorg is naadje in dit land. Zorg voor een deel gegarandeerd doordat een deel het niet kan betalen, helemaal toppie.
Al eens wat mensen verloren in je leven? Ik drie, de laatste was niet nodig, maar vanwege geld. Lekker liberaal doodgaan.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |