Ja, idd. Dat kan gebeuren als je je eigen risico nog niet verbruikt hebt. Maar alle zorgverzekeraars zullen de bezoeken vergoeden die je daar brengt (minus eigen risico).quote:Op zondag 23 februari 2014 20:13 schreef hobmosbel het volgende:
[..]
Flauwekul, je betaalt het gewoon als wel verzekerde Nederlander zelf vanuit het eigen risico.
Weet je, ik word een beetje flauw van: verzekeraars vergoeden. Want ze vergoeden dus nog amper iets. Ze betalen de zorgverlener en sturen de rekening naar de verzekerde.quote:Op zondag 23 februari 2014 20:55 schreef marcb1974 het volgende:
[..]
Ja, idd. Dat kan gebeuren als je je eigen risico nog niet verbruikt hebt. Maar alle zorgverzekeraars zullen de bezoeken vergoeden die je daar brengt (minus eigen risico).
Geen zorg nodig hebben is dan je oplossing. Tot die tijd is er niets aan te doen vrees ik.quote:Op zondag 23 februari 2014 21:00 schreef hobmosbel het volgende:
[..]
Weet je, ik word een beetje flauw van: verzekeraars vergoeden. Want ze vergoeden dus nog amper iets. Ze betalen de zorgverlener en sturen de rekening naar de verzekerde.
Tja, betalen voor nop is wel een beetje de standaard geworden in dit land inmiddels.quote:Op zondag 23 februari 2014 21:04 schreef marcb1974 het volgende:
[..]
Geen zorg nodig hebben is dan je oplossing. Tot die tijd is er niets aan te doen vrees ik.
Er zijn zeer weinig tot geen andere landen waar de zorg op zo'n hoog niveau en zo goed geregeld is als hier.quote:Op zondag 23 februari 2014 21:08 schreef hobmosbel het volgende:
[..]
Tja, betalen voor nop is wel een beetje de standaard geworden in dit land inmiddels.
Men werkt nu hard aan: werken voor nop. Maar goed, dat is een andere discussie.
Ik word een beetje flauw van dit hele land zo langzamerhand. Of het is een late winter dip.
Een verzekering of assurantie is een overeenkomst tussen een verzekeringsmaatschappij en een verzekeringnemer. Met een verzekering poogt de verzekeringnemer een risico af te dekken dat hij zelf niet kan of wil dragen.quote:Op zondag 23 februari 2014 21:08 schreef hobmosbel het volgende:
[..]
Tja, betalen voor nop is wel een beetje de standaard geworden in dit land inmiddels.
Tjonge, nou vertel eens, wat doe jij allemaal voor geweldigs behalve mensen die je moeder zouden kunnen zijn voor bosmongool uitschelden.quote:Op zondag 23 februari 2014 21:13 schreef Lotusss het volgende:
[..]
Er zijn zeer weinig tot geen andere landen waar de zorg op zo'n hoog niveau en zo goed geregeld is als hier.
Bevalt het je niet? Emigreer dan naar een ander land. Zeuren zonder er iets aan te GAAN doen is echt iets waar de Nederlandse burger erg goed in is geworden.
Dit is geen overeenkomst meer natuurlijk want het is op verplichte basis.quote:Op zondag 23 februari 2014 21:16 schreef computergirl het volgende:
[..]
Een verzekering of assurantie is een overeenkomst tussen een verzekeringsmaatschappij en een verzekeringnemer. Met een verzekering poogt de verzekeringnemer een risico af te dekken dat hij zelf niet kan of wil dragen.
http://nl.wikipedia.org/wiki/Verzekering
Daarbij is het natuurlijk wel absurd dat een verzekeraar niet vergoedt als je je in een ziekenhuis laat behandelen wat geen overeenkomst met de verzekeraar heeft....quote:Op zondag 23 februari 2014 21:16 schreef computergirl het volgende:
[..]
Een verzekering of assurantie is een overeenkomst tussen een verzekeringsmaatschappij en een verzekeringnemer. Met een verzekering poogt de verzekeringnemer een risico af te dekken dat hij zelf niet kan of wil dragen.
http://nl.wikipedia.org/wiki/Verzekering
Waarbij ik me dan weer afvraag hoe het bijvoorbeeld zit als je een Univé Zekur (de naam alleen alquote:Op zondag 23 februari 2014 21:19 schreef hobmosbel het volgende:
[..]
Dit is geen overeenkomst meer natuurlijk want het is op verplichte basis.
Als jij geen zin hebt in een inboedelverzekering en je huis brand af dan heb je pech gehad.quote:Op zondag 23 februari 2014 21:19 schreef hobmosbel het volgende:
[..]
Dit is geen overeenkomst meer natuurlijk want het is op verplichte basis.
Je gaat er bij voorbaat al vanuit dat hij niet vermogend genoeg is om de kosten te dekken.... maar wat als hij goed is voor 7 miljoen? Dan is hij nog steeds verplicht een zorgverzekering te nemen, terwijl hij prima in staat is de kosten zelf te dragen.quote:Op zondag 23 februari 2014 21:22 schreef computergirl het volgende:
[..]
Als jij geen zin hebt in een inboedelverzekering en je huis brand af dan heb je pech gehad.
Als je geen zin hebt in een ziektekostenverzekering en je wordt ziek ga je opeens je handje ophouden bij de gemeenschap. Dat verschil snap je wel toch?
Hangt van de polis af volgens mij. Restitutie- of natura-polisquote:Op zondag 23 februari 2014 21:22 schreef Leandra het volgende:
[..]
Waarbij ik me dan weer afvraag hoe het bijvoorbeeld zit als je een Univé Zekur (de naam alleen al) zorgverzekering hebt en een behandeling in het Meander Medisch Centrum in Amersfoort wilt ondergaan.... daar hebben ze namelijk geen zorgovereenkomst mee (Univé wel, maar Univé Zekur niet).
Wat als het dan een behandeling is die onder de basisverzekering valt?
Vergoedt Univé Zekur dan wel, of zeggen ze ijskoud "daar hebben we geen zorgovereenkomst mee"?
Op zich niet raar. Als je een reisverzekering hebt en je gaat kosten maken bij schade of ziekte in buitenland zonder eerst te bellen met de alarmdienst heb je ook grote kans dat je (een deel) zelf moet betalenquote:Op zondag 23 februari 2014 21:20 schreef Leandra het volgende:
[..]
Daarbij is het natuurlijk wel absurd dat een verzekeraar niet vergoedt als je je in een ziekenhuis laat behandelen wat geen overeenkomst met de verzekeraar heeft....
Dat zou bij zorg uit de basisverzekering toch sowieso nooit mogen uitmaken?quote:Op zondag 23 februari 2014 21:25 schreef hobmosbel het volgende:
[..]
Hangt van de polis af volgens mij. Restitutie- of natura-polis
Het is nu zo dat een grote groep mensen met een laag inkomen zelf geen zorg meer kunnen afnemen door de hoge eigen bijdragen. En die groep betaalt dus voor anderen die dat wel kunnen.quote:Op zondag 23 februari 2014 21:22 schreef computergirl het volgende:
[..]
Als jij geen zin hebt in een inboedelverzekering en je huis brand af dan heb je pech gehad.
Als je geen zin hebt in een ziektekostenverzekering en je wordt ziek ga je opeens je handje ophouden bij de gemeenschap. Dat verschil snap je wel toch?
We hebben het niet over een klein streekziekenhuisje ofzo, alleen die verzekeringsvorm van Univé heeft maar met een heel beperkt aantal ziekenhuizen een zorgovereenkomst.quote:Op zondag 23 februari 2014 21:26 schreef computergirl het volgende:
[..]
Op zich niet raar. Als je een reisverzekering hebt en je gaat kosten maken bij schade of ziekte in buitenland zonder eerst te bellen met de alarmdienst heb je ook grote kans dat je (een deel) zelf moet betalen
Dan kan hij beter in de USA gaan wonen.quote:Op zondag 23 februari 2014 21:24 schreef Leandra het volgende:
[..]
Je gaat er bij voorbaat al vanuit dat hij niet vermogend genoeg is om de kosten te dekken.... maar wat als hij goed is voor 7 miljoen? Dan is hij nog steeds verplicht een zorgverzekering te nemen, terwijl hij prima in staat is de kosten zelf te dragen.
Als je een auto hebt wel ja, je kunt er voor kiezen geen auto te hebben.quote:Op zondag 23 februari 2014 21:28 schreef computergirl het volgende:
[..]
Dan kan hij beter in de USA gaan wonen.
Zeuren over 99 euro in de maand bij 7 miljoen op de bank is echt te sneu.
Je bent toch ook verplicht om een autoverzekering te hebben als je miljonair bent?
Nou, volgens mij maakt het wel uit hoor.quote:Op zondag 23 februari 2014 21:26 schreef Leandra het volgende:
[..]
Dat zou bij zorg uit de basisverzekering toch sowieso nooit mogen uitmaken?
Vaak vergoeden ze dan iets van 70% of maximale tarief dat overeengekomen is met wel gecontracteerde ziekenhuizen. Dit geldt niet voor spoedeisende hulp, maar als je een nieuwe knie nodig hebt dan heb je ervoor gekozen om niet naar elk ziekenhuis te kunnen.quote:Op zondag 23 februari 2014 21:20 schreef Leandra het volgende:
[..]
Daarbij is het natuurlijk wel absurd dat een verzekeraar niet vergoedt als je je in een ziekenhuis laat behandelen wat geen overeenkomst met de verzekeraar heeft....
Ja, het zal wel uitmaken, maar dat bedoel ik nog steeds niet.quote:Op zondag 23 februari 2014 21:32 schreef hobmosbel het volgende:
[..]
Nou, volgens mij maakt het wel uit hoor.
http://www.nza.nl/zorgond(...)-of-restitutiepolis/
Ja, ik snap wel dat het gebeurt, maar volgens mij klopt het simpelweg niet.... als iets (volledig) onder de basisverzekering valt dan is het te zot voor woorden dat een verzekeraar niet volledig zou hoeven te vergoeden omdat het ziekenhuis toevallig geen contract met die tak van de verzekeraar heeft.quote:Op zondag 23 februari 2014 21:32 schreef MevrouwPuff het volgende:
[..]
Vaak vergoeden ze dan iets van 70% of maximale tarief dat overeengekomen is met wel gecontracteerde ziekenhuizen. Dit geldt niet voor spoedeisende hulp, maar als je een nieuwe knie nodig hebt dan heb je ervoor gekozen om niet naar elk ziekenhuis te kunnen.
Ik vraag altijd of patienten een voorkeur hebben qua ziekenhuis.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |