quote:Op donderdag 20 februari 2014 15:27 schreef Cobra4 het volgende:
70 veteranen klagen bij ombudsman
Bij de Nationale ombudsman hebben zich sinds juli vorig jaar 70 ex-militairen gemeld met klachten over de manier waarop een overheidsinstantie met hen omgaat. Dat zei Matthijs van der Hoeven, adviseur van de Veteranenombudsman, tijdens een hoorzitting in de Tweede Kamer over de veteranenwet.
Het gaat vooral om veteranen die actief zijn geweest in Libanon en Bosnië, maar ook om militairen die hebben deelgenomen aan missies in Afghanistan. Zij of hun (ex-)partner klopten aan met uiteenlopende klachten, bijvoorbeeld over problemen met een financiële vergoeding (ereschuld) die ze ontvingen of over een nieuwe regeling voor veteranen met een posttraumatische stressstoornis (PTSS).
Door het keuringsprotocol dat bij die regeling hoort, is bij sommigen het invaliditeitspensioen verlaagd, terwijl de psychische klachten niet zouden zijn veranderd. Daartegen hebben ongeveer 300 veteranen bezwaar gemaakt. Die zaak is nog niet opgelost.
Ontspoorde veteranen
Ook probeert de Veteranenombudsman 'ontspoorde veteranen' weer op weg te helpen door hen naar de juiste instanties te verwijzen en daarbij soms ook als intermediair op te treden. Het gaat dan om veteranen die dak- en thuisloos zijn geraakt en 'zonder remmen zijn gaan leven'', waardoor ze schulden hebben opgebouwd en in uitzichtloze situaties zijn beland, aldus Van der Hoeven.
Hij benadrukt dat veel goed gaat in het contact tussen veteranen en Defensie of andere instanties. Maar de ombudsman bemoeit zich vooral met mensen die menen dat ze tussen wal en schip vallen. Er is een Veteranenwet, bedoeld om ex-militairen de juiste (na)zorg en erkenning te geven, maar veel daarvan moet nog worden uitgewerkt.
Zorgen over getreuzel
De Nationale ombudsman maakte zich vorig jaar zorgen over dat getreuzel en kondigde aan dat hij daarom vanaf juli als Veteranenombudsman zou gaan optreden. Sindsdien klopten er 70 veteranen aan; voor die tijd waren dat er 19.
De ombudsman en vakbonden pleiten ervoor een aangekondigd veteranenloket zo menselijk mogelijk in te richten. Veteranen in nood die 's nachts opbellen, mogen dus geen bandje krijgen met de mededeling dat ze morgen overdag moeten terugbellen. 'Ze moeten iemand aan de lijn krijgen die op dat moment misschien niet alles van de problematiek weet, maar wel een luisterend oor is', zei Van der Hoeven.
Bron: http://www.ad.nl/ad/nl/10(...)-bij-ombudsman.dhtml
quote:Op donderdag 20 februari 2014 15:30 schreef Cobra4 het volgende:
Ook cyberaanval is voor NAVO straks militaire aanval
Een cyberaanval op een van de NAVO-lidstaten geldt binnenkort als een aanval op alle lidstaten. Volgens defensieminister Jeanine Hennis-Plasschaert wordt dat volgende week tijdens de NAVO-top besloten. Momenteel wordt er hard gewerkt aan een gezamenlijke verklaring van de lidstaten en zijn vooral de Amerikanen de drijvende kracht achter het besluit.
Niet alleen bij een gewone aanval, maar ook bij een cyberaanval mogen de lidstaten straks Artikel 5 van het NAVO-handvest inroepen, zo meldt dagblad Trouw. De lidstaten mogen dan terugslaan en daarbij ook conventionele militaire middelen zoals luchtaanvallen of grondtroepen inzetten.
Westerse krijgsmachten hebben de laatste jaren steeds meer aandacht voor digitale oorlogsvoering. Defensie werkt aan de oprichting van een cybercommando dat ook zelf aanvallen moet kunnen uitvoeren.
Bron: http://www.ad.nl/ad/nl/10(...)litaire-aanval.dhtml
Lekker een ballistische raket koppen als je laptop deel uit maakt van een botnetquote:Op donderdag 20 februari 2014 15:48 schreef trigt013 het volgende:
Wow, eng bericht van die cyberaanval.....dus een DDos aanval via jou IP zou kunnen betekenen dat jij faciliteert aan terrorisme en een aanval pleegt op 1 van de lidstaten van de NAVO. Dus Amerika zou binnen 1 dag de chinezen kunnen aanvallen en gelijk elke lidstaat kunnen oproepen om mee te vechten.
Wel leuk om je ex te naaien.quote:Op donderdag 20 februari 2014 16:47 schreef Kirov het volgende:
[..]
Lekker een ballistische raket koppen als je laptop deel uit maakt van een botnet
Bronquote:Marine Corps veteraan William Kyle Carpenter zal de Medal of Honor ontvangen voor zijn heldhaftige acties die het leven van een collega- militair redden tijdens de oorlogen in Irak en Afghanistan. Dat meldt de krant Marine Corps Times.
William Kyle Carpenter is 24 jaar oud en een medisch gepensioneerd korporaal. Hij zal de hoogste onderscheiding in de natie voor militairen later dit jaar ontvangen zodra het Marine Corps en het Witte Huis de plannen afronden voor zijn eervolle ceremonie in Washington DC.
Carpenter werd genomineerd voor de Medal of Honor nadat het Department of Navy hoorde hoe hij zijn vriend en collega Lance Cpl. Nicholas Eufrazio redde tijdens een granaataanval in Afghanistan in november 2010. Volgens Marine Corps Times bewaakten Carpenter en Eufrazio een dak in het district Marjah van de Afghaanse provincie Helmand toen een granaat in de buurt landde.
Carpenter handelde snel en sprong op de granaat in een poging om Eufrazio te beschermen.
Beide mannen overleefden ondanks de zware verwondingen die ze opliepen. Carpenter was zwaar verbrand en verloor zijn rechteroog en de meeste van zijn tanden in de ontploffing, die ook zijn kaak verbrijzelde en zijn arm brak op talrijke plaatsen. Carpenter onderging meer dan 30 operaties na de aanval.
Eufrazio kreeg een granaatscherf door zijn de frontale kwab in zijn hersenen waardoor hij niet meer kon spreken. Dat probleem loste recent zichzelf op en Eufrazio is wonderbaarlijk genoeg weer de oude.
Omdat er weinig tot geen getuigen waren van de heldendaad en zowel Eufrazio als Carpenter niet alle details herinnerden, twijfelde het Department of Navy lange tijd of Carpenter wel in aanmerking kwam voor de Medal of Honor.
De beslissing werd pas genomen nadat het Department of Navy erop aandrong dat er verder onderzoek werd gedaan voor de periode waarin de Medal of Honor kan aangevraagd worden, verstreken was. Dat gebeurt drie jaar na de feiten.
Leden uit hetzelfde peloton als Carpenter en Eufrazio drongen erop aan dat Carpenter de onderscheiding zou krijgen. Ze twijfelden geen seconde dat Carpenter zichzelf had opgeofferd om zijn collega te redden.
“Niemand kan zeggen wat er echt gebeurt is, zegt Marine Staff Sgt. Michael Kroll, pelotonsergeant van Carpenter aan Marine Corps Times,”maar ons gevoel is altijd geweest dat Kyle Nick afschermde en redde van die explosie.”
Dat kun je wel stellen ja.quote:
Als er Italianen (lees: Finmeccanica) aan te pas komen, weet je wel hoe laat het is.. Het roest al in de folder.quote:
Dan was er waarschijnlijk wel een aanleiding om bij de man thuis te kijken, heterdaadje ?quote:Op maandag 24 maart 2014 17:43 schreef Cobra4 het volgende:
Een 56-jarige medewerker van Defensie is ontslagen nadat bij hem thuis in Ossendrecht meer dan 100 spullen zijn gevonden die hij had gestolen op de vliegbasis Woensdrecht. De man wacht bovendien nog een strafzaak.
hehe... ik snap echt niet waarom ze daar nou zo moeilijk over deed.quote:Alsnog transportheli's naar Mali
Nederland • 28-03-2014 @ 17:45 • Redactie
Het kabinet stuurt alsnog drie transporthelikopters naar Mali voor de evacuatie van gewonde militairen. Dit leidt ertoe dat de Nederlandse missie in Mali wordt uitgebreid met ongeveer zeventig militairen, heeft minister van Defensie Jeanine Hennis-Plasschaert (VVD) vrijdagmiddag laten weten aan de Tweede Kamer.
De bewindsvrouw komt hiermee tegemoet aan een verzoek van de Kamer. Die maakte zich zorgen over de evacuatie van gewonden door het ontbreken van eigen helikopters. Ook kunnen met de helikopters troepen sneller worden verplaatst waardoor de missie effectiever wordt, klonk het in de Kamer.
Hennis wilde daar tot op heden niet aan. Zij vond dat andere landen het benodigde vliegend materieel moesten leveren. Bovendien vond zij transporthelikopters niet per se noodzakelijk. De gesprekken met andere landen hebben echter niets opgeleverd. "Zowel de Verenigde Naties als Nederland hebben tevergeefs naar alternatieven gezocht en andere westerse landen benaderd", staat in een verklaring van Defensie.
Momenteel hebben de VN-militairen in Mali de beschikking over drie gehuurde civiele transporthelikopters voor medische evacuatie. Maar die kunnen niet onder alle omstandigheden worden ingezet. De inzet van eigen Chinookheli's kost ruim 44 miljoen euro. Behalve voor medische evacuatie worden de toestellen ook ingezet voor transport en 'tactische mobiliteit'.
Het kabinet heeft verder besloten om de Nederlandse militairen onder te brengen in beschermende containers in plaats van in tenten. Aanleiding is dat Gao de afgelopen maanden doelwit is geweest van toenemende beschietingen. De Nederlandse militairen gaan rond deze stad inlichtingen verzamelen. De huisvesting in de containers kost nog eens 13,8 miljoen euro.
Het is de bedoeling dat de Nederlandse militairen in mei operationeel zijn. De Chinooks zijn naar verwachting in oktober inzetbaar; eerst moet de infrastructuur in het Nederlandse kamp worden aangepast.
Bron: Novum
Machinekamer, torpedokamer...quote:
quote:Nederlandse marine vaart met pornoboten!
O nee. Er wordt gesekst aan boord van de Nederlandse marineschepen. Bel de krant! Aan boord van de Zr. Ms. Evertsen liep het volledig uit de hand. En met 'volledig uit de hand' bedoelen we dat er na een feestje twee leden van de Korps Mariniers hun 'special forces' loslieten op twee marinevrouwen. Daar werden even wat vrouwelijke vleesbuizen geladen met mannentorpedo's. Een Search & Destroy missie ontplooid richting de clitterrorist. Een tweetal yoghurtkanonnen afgevuurd in het kader van friendly fire. Nou nou. Poe poe. De totale verloedering van de Nederlandse marine is compleet. Want vorig jaar werd er tijdens de tussenstop van de Zr. Ms. Van Speijk in de haven van Djibooty nog een dronken vrouwelijke landmachtarts aan bonken gescheurd. Ach ja. Mensen neuqen. Natuurlijk, we snappen het wel, discipline en zo, blabla. Maar je stopt jonge mensen in de bloei van hun leven een lange tijd op een geïsoleerd schip met de knusse inrichting van een holocaustbarak. Logisch dat er dan wel eens naar seks gegrepen wordt. Boeiend, next. Volgens ons wetenschappelijk bureau wordt er sowieso zoveel geëjaculeerd door militaire masturbeermatrozen dat het verbazingwekkend is dat er nog nooit een marineschip zwanger terug is gekomen. Dus dat ze elkaar daar af en toe bij helpen, tja. Zolang ze hun werk goed doen, af en toe een piraat van de loopplank afsturen en het schip niet al teveel roest vanwege een eventuele spermatsunami, is er niks aan de hand, toch? Het zijn volwassen mensen. Laat ze lekker. Betere reclame voor de werving van nieuw marinepersoneel kun je niet krijgen.
Ok ik kop hem in;quote:Op donderdag 3 april 2014 16:45 schreef AchJa het volgende:
[..]
Machinekamer, torpedokamer...![]()
Alhoewel die laatse weer aan boord van een boot zit.
Anyway, ik vind het stuk van Geenstijl veel leuker.
[..]
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op donderdag 3 april 2014 16:47 schreef Erasmo het volgende:
[..]
Ok ik kop hem in;SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
Overigens is het weer slap gelul in de marge natuurlijk, wat verwachten ze dan bij een gemengde bemanning? En verder dat domme gejank over drinken aan boord moet een keer afgelopen zijn, nog geen 15 jaar geleden zat je blauwe hap te vreten met een biertje erbij, slap koorknapen gelul allemaal tegenwoordig.
quote:Op donderdag 3 april 2014 16:52 schreef AchJa het volgende:
Vroegah kreeg je tenminste voorlichting...![]()
nu.nlquote:Nabestaanden Srebrenica eisen alsnog berechting Karremans
De nabestaanden van drie slachtoffers van de val van de moslimenclave Srebrenica in 1995, eisen alsnog de vervolging van commandant Thom Karremans van Dutchbat en zijn toenmalige rechterhand Rob Franken.
Dat doen ze bij het gerechtshof in Arnhem, vertelt hun advocate Liesbeth Zegveld maandag.
Karremans was commandant van de Nederlandse VN-eenheid Dutchbat in Srebrenica, toen de moslimenclave in juli 1995 door troepen van de Bosnisch-Servische generaal Ratko Mladic onder de voet werd gelopen. Duizenden Bosnische moslims werden toen vermoord.
De actie van de nabestaanden volgt na het besluit van het Openbaar Ministerie (OM) vorig jaar maart om Karremans en Franken niet voor de rechter te brengen. Het gerechtshof kan in een zogenoemde artikel-12 procedure het OM alsnog dwingen om tot vervolging over te gaan.
Overgedragen
De nabestaanden zijn Hasan Nuhanovic, tolk van Dutchbat, en de nabestaanden van Rizo Mustafic, toen elektricien van Dutchbat.
De Nederlandse militairen die de moslimenclave en de bevolking moesten beschermen, hebben de broer en vader van Nuhanovic en Mustafic destijds toch overgedragen aan de Bosnische Serviërs. ''Die hebben ze vervolgens vermoord'', vertelt Zegveld. Karremans en Franken zijn hiervoor verantwoordelijk, vindt de advocate.
Niet betrokken
Het OM kwam vorig jaar tot de conclusie dat Karremans niet betrokken is geweest bij de misdaden die het Bosnisch-Servische leger toen pleegde. De commandant viel destijds vooral op door zijn onhandige optreden tegenover de intimiderende generaal Mladic.
Zegveld vindt dat het OM de zaak onvoldoende heeft onderzocht. Het grote tijdsverloop en de beperking van het onderzoek tot een 'feitenonderzoek' zijn hier de oorzaak van, concludeert ze.
''Zelfs een positief advies van het adviesorgaan Landelijke Reflectiekamer om Karremans te vervolgen, is in de wind geslagen. De afhandeling van dit dossier door het OM is sinds 1995 politiek van aard, passief en ontoereikend geweest'', benadrukt Zegveld.
''Er is geen andere conclusie dan dat er sprake is geweest van onzorgvuldig onderzoek, dat niet gericht was op het voor de rechter brengen van deze ernstige misdrijven.''
Eindelijk eens een weerwoord vanuit de top.quote:De zorgelijke situatie op de Krim toont aan dat veiligheid niet vanzelfsprekend is. Snijden in uitgaven voor Defensie kan niet langer met als argument dat de Koude Oorlog voorbij is. Dat zegt generaal Tom Middendorp, de hoogste militaire baas in Nederland, in een interview dinsdag met Trouw.
''Vrijheid is niet vanzelfsprekend en vrijheid is ook niet gratis'', aldus Middendorp. Hij vergelijkt de NAVO met een verzekeringspolis.
Oja.. had ik al zeker in de gatenquote:Op dinsdag 8 april 2014 14:53 schreef Cobra4 het volgende:
Toch wel met dank aan de SGP en CU. Zij hameren steeds op meer geld voor Defensie. Lijkt er op dat anderen het ook door gaan krijgen dat zij het goed inzien.
Volkskrantquote:Tegenvaller: meer kwijt aan afdracht EU en ontwikkelingshulp
Het kabinet is volgend jaar enkele honderden miljoenen euro's extra kwijt aan de afdracht aan de Europese Unie en aan ontwikkelingssamenwerking. Dat is het gevolg van een nieuwe Europese rekenmethode waardoor de omvang van de Nederlandse economie een stuk groter is.
Omdat de uitgaven voor de EU en Ontwikkelingssamenwerking een percentage van het bruto binnenlands product vormen, zullen de uitgaven in euro's flink stijgen. Dat bedrag kan in 2015 oplopen tot enkele honderden miljoenen euro's, meldden bronnen rond het begrotingsoverleg tussen het kabinet en de 'bevriende' oppositiepartijen vandaag aan het ANP.
Veel grotere correctie dan gedacht
Door de nieuwe rekenmethode van het Europees statistisch bureau Eurostat groeit het Nederlands bbp fors. In een eerste herziening van cijfers door het Nederlandse Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) kwam het bbp over 2010 al 45 miljard euro (7,6 procent) hoger uit. Dat was een veel grotere correctie dan minister Jeroen Dijsselbloem van Financiën eerder verwachtte.
Op dit moment is nog niet precies bekend wat de rekenmethode voor dit en volgend jaar betekent, maar duidelijk is wel dat de afdracht aan de Europese Unie en de uitgaven voor ontwikkelingssamenwerking flink zullen stijgen. Onduidelijk is nog of de correctie op uitgaven ook met terugwerkende kracht moet worden toegepast.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Dit zou op de voorpagina van de grote kranten moeten staan ipv een vakbondsblaadje...quote:Op woensdag 9 april 2014 10:46 schreef AchJa het volgende:
Militairen in geldnood
Een wachtmeester die binnenslaper wordt omdat hij de reiskosten van en naar huis niet kan betalen. Een sergeant die ’s avonds kaakjes eet in plaats van warm eten, omdat dat niet meer te betalen is. Komt dit je bekend voor? Dat zou goed kunnen. Werken bij Defensie was al geen vetpot. Maar door almaar oplopende kosten, jaren achterblijvende salarissen en de WUL (Wet Uniformering Loonbegrip) staan veel militairen er financieel heel slecht voor.
Een overste van de landmacht erkent tegenover de vakbond, dat hij goede militairen kwijt raakt, omdat ze het financieel niet meer kunnen trekken. Sommigen maken de keus om binnenslaper te worden (vanwege reiskosten) “maar dat zet weer spanning op hun huwelijk”.
Het salaris staat al jaren vrijwel stil. Op zich zou de hoogte van de salarissen nog niet zo’n probleem zijn, als veel militairen niet zoveel kosten zouden hoeven maken om te ‘mogen’ werken. Dit zijn niet alleen reiskosten en voeding van Paresto, maar veel militairen kopen ook kleding, schoeisel en sportkleding zelf, omdat de baas deze niet kan leveren. “Wij zijn de enigen die zo gek zijn, dat we voor werkkleding gaan betalen” zegt een militair. Een sergeant beweert 380 euro per maand kwijt te zijn aan kosten, om zijn werk te kunnen doen. “Dat is bijna een kwart van mijn salaris.” “Ik loop mijn gestel naar de klote, want ik heb niet het geld om een paar sportschoenen te betalen” vertelt een collega. “In het sportrooster staat dan: neem je zaalschoenen mee. Die kan ik helemaal niet betalen!”
“Defensie vraagt zó veel van je loyaliteit, je doet ‘t wel omdat je hart hebt voor de zaak, maar het houdt een keer op” zegt een sergeant. “Waardering in de vorm van salaris vind ik ver onder de maat. En daarvoor staan wij heel gevaarlijke dingen te doen” zegt een ander.
Op 1 januari 2013 leverden veel militairen fors salaris in door de Wet Uniformering Loonbegrip. Dit komt doordat de HDP een compleet verkeerde inschatting had gemaakt.
Hoe ernstig is de situatie? Tijdens een werkbezoek aan 11 Pantsergenie te Wezep hoorden wij onlangs, dat van de 500 personeelsleden 11 % in de schuldsanering zit (1 op de 9!).
Militairen merken dat Defensie aan het knijpen is om maar zo weinig mogelijk vergoedingen en toelagen te hoeven betalen. Zo staat een eenheid al een jaar op ‘notice to move’ zonder dat hier een vergoeding tegenover staat. Oefeningen vallen steeds vaker deels in het weekend: een militair zegt dat hij 1 op de 3 weekenden aan het oefenen is.
BBTV
Det Telegraaf heeft hem ook opgepikt.quote:Op woensdag 9 april 2014 18:19 schreef Bouke-p het volgende:
[..]
Dit zou op de voorpagina van de grote kranten moeten staan ipv een vakbondsblaadje...
Telegraafquote:Militair aan bedelstaf
door Roy Klopper
DEN HAAG -
Veel militairen zitten financieel volledig aan de grond. De situatie is op sommige kazernes zo nijpend dat één op de negen manschappen in de schuldsanering zit.
De militaire vakbond VBM slaat alarm over de geldnood binnen de krijgsmacht, „Het water staat velen aan de lippen”, aldus voorzitter Jean Debie. Hij meldt dat hoge officieren zich erover beklagen dat veel goed functionerende soldaten en onderofficieren opstappen omdat ze elders meer kunnen verdienen.
Het probleem is volgens de bond groter dan bij andere Nederlanders: „Tijdens een werkbezoek aan de 11 Pantsergenie in Wezep werd ons de ernst van de situatie pijnlijk duidelijk: 11% van het landmachtpersoneel daar blijkt in de schuldsanering te zitten en de rest kan slechts met de grootste moeite de eindjes aan elkaar knopen”, aldus Debie.
Hij zegt zich ‘kapot te zijn geschrokken’: „Het is niet iets waarmee mensen te koop lopen, er is veel schaamte over de schulden.” De VBM eist een onderzoek van Defensie naar de schuldenlast van haar militairen. „En dan moeten we natuurlijk oplossingen komen”, aldus Debie.
De voorzitter heeft wel een idee waar de ellende vandaan komt: „Militairen krijgen al jaren geen loonsverhoging meer. Vanwege bezuinigingen oefenen ze minder, waardoor hun extra toelages wegvallen. Daarnaast kopen velen hun eigen werkkleding, schoeisel en sportuitrusting omdat Defensie deze niet of te laat levert. En het eten in de bedrijfskantines is ook fors duurder geworden.”
De kazernearmoede leidt volgens de bond tot schrijnende situaties: „Militairen melden zich ziek omdat ze geen geld meer hebben voor benzine in hun auto. Anderen sporten niet meer omdat geld ontbreekt voor zaalschoenen.” Sommigen zetten volgens de VBM zelfs hun huwelijk onder druk omdat ze noodgedwongen op de kazernes blijven slapen teneinde verlost te zijn van reiskosten.
Volgens Defensie krijgen militairen een goed salaris. „Door de crisis is er inderdaad weinig loon bijgekomen, maar dat geldt voor meer mensen in de samenleving. De suggestie dat ze zelf opdraaien voor de kosten van hun uitrusting is echt onzin,” aldus zegsman Klaas Meijer. Indien militairen buiten hun schuld in de problemen komen, kunnen ze volgens Meijer aankloppen voor hulp.
Op wat voor planeet leeft die man eigenlijk?quote:Volgens Defensie krijgen militairen een goed salaris. „Door de crisis is er inderdaad weinig loon bijgekomen, maar dat geldt voor meer mensen in de samenleving. De suggestie dat ze zelf opdraaien voor de kosten van hun uitrusting is echt onzin,” aldus zegsman Klaas Meijer
Eén zonder contact met de buitenwereld.quote:Op vrijdag 11 april 2014 08:23 schreef AchJa het volgende:
[..]
Op wat voor planeet leeft die man eigenlijk?
Het gore lef hebben om te beweren dat er "weinig" loon is bijgekomen... Beste man, er is al jaren GEEN loon bijgekomen, sterker nog, er is loon AFGEGAAN na het laatste WUL debacle.quote:Op vrijdag 11 april 2014 08:25 schreef Cobra4 het volgende:
[..]
Eén zonder contact met de buitenwereld.
Ik kan niet wachten tot Hennis tijdens Kamervragen hetzelfde gaat zeggen als die Meijer.....quote:Op vrijdag 11 april 2014 08:29 schreef AchJa het volgende:
[..]
Het gore lef hebben om te beweren dat er "weinig" loon is bijgekomen... Beste man, er is al jaren GEEN loon bijgekomen, sterker nog, er is loon AFGEGAAN na het laatste WUL debacle.
En als het allemaal toch zo "goed" is zou die pakketvergelijking, waar we ondertussen ook alweer een dik jaar op wachten, toch geen probleem moeten zijn?
Je voor het minimum loon overhoop laten schieten in afghanistanquote:Op vrijdag 11 april 2014 08:41 schreef ErwinRommel het volgende:
Ik blijf me verbazen dat de burger denkt dat militairen zo goed verdienen.
Ik quote even een comment nadat een maat dit artikel op fb deelde:quote:Op vrijdag 11 april 2014 08:41 schreef ErwinRommel het volgende:
Ik blijf me verbazen dat de burger denkt dat militairen zo goed verdienen.
Om te jankenquote:Ziet er toch echt uit als een prima salaris... maar kan ook aan mij liggen en te maken met het hebben van een lagere standaard, mooie kleren, mooie auto's, ik zie raar genoeg zelden slecht geklede voor defensie werkenden mensen.... in broeken met gaten erin of met kapotte schoenen. En ik zie heeeeel veel andere hardwerkende mensen die dat wel hebben en bij de voedselbank staan.
Idd, zeker de salaristabel bekeken en gedacht dat het netto bedragen waren...quote:Op vrijdag 11 april 2014 10:55 schreef Druid het volgende:
Ik quote even een comment nadat een maat dit artikel op fb deelde:
Om te janken
Facebook pagina van een maat van me, denk niet dat het public isquote:Op vrijdag 11 april 2014 11:00 schreef AchJa het volgende:
[..]
Idd, zeker de salaristabel bekeken en gedacht dat het netto bedragen waren...
Btw, waar stond die opmerking?
Okee. Ga ik verder niet op zoek om met die persoon de vloer even aan te vegen.quote:Op vrijdag 11 april 2014 11:15 schreef Druid het volgende:
[..]
Facebook pagina van een maat van me, denk niet dat het public is
We kopen voor veel geld een tweedehands DC-10, die we laten opknappen voor nog veel meer geld. Immers: Europa heeft een zwaar tekort aan stategische airlift, dus zal er voor dit toestel altijd werk zijn. De allerlaatste snufjes worden in het toestel gestopt, zodat het nog zeker tot in de jaren 20 meekan. En dan, als hij eindelijk klaar is, besluiten we hem maar niet te gebruiken. Er moet namelijk op Defensie gesnoeid worden, dus we zetten hem aan de kant en proberen hem te verkopen, ook al is er MEER an genoeg werk voor dit toestel.quote:Laatste vlucht DC-10 transportvliegtuig
Het DC-10 transporttoestel van de Koninklijke Luchtmacht is vertrokken voor zijn laatste vlucht. Defensie stoot het vliegtuig af vanwege de grootschalige bezuinigen uit 2011. Na een laatste lage pass over vliegbasis Eindhoven vloog de T-255 van thuisbasis Eindhoven naar het Engelse Newquay. Daar wordt het ontmanteld. Pogingen van Defensie om het militaire toestel aan een andere luchtmacht te verkopen liepen op niets uit.
Defensie kocht de DC-10 in 2004. Doel was om daarmee haar strategische luchttransportcapaciteit uit te breiden. De luchtmacht beschikte al over twee KDC-10 tanker/transportvliegtuigen, maar de vraag was internationaal veel groter dan het aanbod.
Het voormalige United Airlines toestel onderging tussen 2004 en 2011 ingrijpende verbouwingen om dienst te kunnen doen als militair transportvliegtuig. Kabelwerk, laadvloeren en communicatie- en navigatiesystemen werden aangebracht of gemoderniseerd. Ook de cockpit kreeg een complete facelift.
Uiteindelijk heeft de geheel gereviseerde en gemoderniseerde DC-10 weinig gevlogen. Kort na het laatste modificatieprogramma viel in 2011 het besluit om het toestel af te stoten. De uitbreiding van de luchttransportcapaciteit wordt niet voltooid. De luchtmacht beschikt momenteel nog over 2 KDC-10’s en 4 C-130 Hercules transporttoestellen.
Nederland vangt het tekort aan capaciteit op door internationaal nog nauwer samen te werken. Zoals binnen het op vliegbasis Eindhoven gevestigde European Air Transport Command. In dit succesvolle samenwerkingsverband voeren 5 landen samen luchttransport uit. Commerciële inhuur van luchttransport is een andere optie.
bron
Mooi he!!quote:Op vrijdag 11 april 2014 20:33 schreef RonaldV het volgende:
Dit land is totaal verneukt door haar politici...
[ afbeelding ]
[..]
We kopen voor veel geld een tweedehands DC-10, die we laten opknappen voor nog veel meer geld. Immers: Europa heeft een zwaar tekort aan stategische airlift, dus zal er voor dit toestel altijd werk zijn. De allerlaatste snufjes worden in het toestel gestopt, zodat het nog zeker tot in de jaren 20 meekan. En dan, als hij eindelijk klaar is, besluiten we hem maar niet te gebruiken. Er moet namelijk op Defensie gesnoeid worden, dus we zetten hem aan de kant en proberen hem te verkopen, ook al is er MEER an genoeg werk voor dit toestel.
Na een paar jaar blijkt verkoop niet succesvol. De markt voor tweedehands toestellen, zelfs totaal gereviseerde, is overspoeld met nieuwere tweedehandjes als gevolg van de wereldwijde crisis. Dus besluit Defensie het voor veel geld verbouwde toestel waar voldoende werk voor is te verschroten in Engeland, en commerciëel in te gaan huren.
Zijn ze nou echt helemaal compleet van de pot gerukt in het Haagse???
Totdat ze erachter komen dat vrijheid en welvaart opeens niet zo vanzelfsprekend zijn. Dan zijn zij de eersten die in paniek roepen dat de politiek defensie kapotbezuinigd heeft.quote:Op zaterdag 12 april 2014 01:27 schreef Isee het volgende:
[..]
Mooi he!!
Maar ja het NLse volk heeft het zo gewild. Bezuinigen op defensie is immers lekker simpel en populistisch.
En he waar is defensie nou helemaal goed voor?! Onze vrijheid en welvaart is toch gewoon een gratis gegeven!!
Wie bedenkt die bezuinigingen.quote:Op vrijdag 11 april 2014 20:33 schreef RonaldV het volgende:
Dit land is totaal verneukt door haar politici...
[ afbeelding ]
[..]
We kopen voor veel geld een tweedehands DC-10, die we laten opknappen voor nog veel meer geld. Immers: Europa heeft een zwaar tekort aan stategische airlift, dus zal er voor dit toestel altijd werk zijn. De allerlaatste snufjes worden in het toestel gestopt, zodat het nog zeker tot in de jaren 20 meekan. En dan, als hij eindelijk klaar is, besluiten we hem maar niet te gebruiken. Er moet namelijk op Defensie gesnoeid worden, dus we zetten hem aan de kant en proberen hem te verkopen, ook al is er MEER an genoeg werk voor dit toestel.
Na een paar jaar blijkt verkoop niet succesvol. De markt voor tweedehands toestellen, zelfs totaal gereviseerde, is overspoeld met nieuwere tweedehandjes als gevolg van de wereldwijde crisis. Dus besluit Defensie het voor veel geld verbouwde toestel waar voldoende werk voor is te verschroten in Engeland, en commerciëel in te gaan huren.
Zijn ze nou echt helemaal compleet van de pot gerukt in het Haagse???
Je verwacht het niet...quote:In West- en Midden-Europa hebben veel landen hun militaire uitgaven beperkt, mede als gevolg van de economische crisis. Nederland staat in de top 4 van de bezuinigers in Europa. Alleen Spanje (-13 procent), Albanië (-13 procent) en Hongarije (-12 procent) bezuinigden nog meer. Enkele landen, zoals Oekraïne, Letland en Zwitserland, verhoogden de uitgaven voor defensie.
ik zie dat je ook geld tekort hebt voor een fatsoenlijk toetsenbordquote:Op dinsdag 15 april 2014 18:31 schreef Bouke-p het volgende:
Pff heb al 8 jaar geen sportkleding gehad laat staan fatsoenlijke sportschoenen.
En mn nieuwe meindls zijn tussen kpu en de eenheid gejat..... dat duurt dus eeuwen voordat ik meindls heb.
En als ik dan eens mn salaris vergelijk met andere mensen met n burgerbaan dan is t niet heel positief. Mn neef werkt in n fabriek en doet niks anders dan zakken grondstof in machines gooien en n beetje machines in de gayen houden maar krijgt 350,- meer per maand :x
Om nog maar te zwijgen over wat ict'ers verdienen.
Ik snap uiteraard dat defensie niet iets is om rijk te worden maar ik denk niet dat t lukt op mijn dalaris alleen rond te komen met mijn gexin(nee geen duur huis, gewoon huur en ook geen dure hobbies)
Okee, jullie liegen gewoon.quote:Op dinsdag 15 april 2014 17:09 schreef Cobra4 het volgende:
Onderzoek naar geldnood onder militairen
DEN HAAG -
Defensie gaat onderzoeken hoeveel militairen geldproblemen hebben en in de wettelijke schuldsanering zitten. Dat heeft minister Jeanine Hennis-Plasschaert van Defensie dinsdag aangekondigd in het vragenuurtje in de Tweede Kamer.
Het CDA riep haar ter verantwoording naar aanleiding van een bericht in De Telegraaf dat veel militairen financieel volledig aan de grond zitten en dat de militaire vakbond VBM alarm slaat over de geldnood binnen de krijgsmacht. Volgens Hennis doet het artikel geen recht aan de realiteit en worden momenteel de messen geslepen voor de komende onderhandelingen over een nieuwe cao.
Uit een eerste check blijkt volgens de minister dat „een zeer beperkt aantal militairen” in een schuldsaneringstraject zit. Maar ze is bereid de zaak nader te onderzoeken. Daarin wordt ook gekeken naar mogelijke risico's die geldnood onder militairen kan hebben.
Hennis vindt dat de militairen een redelijk arbeidsvoorwaardenpakket hebben. Ze realiseert zich dat ze al een tijd geen salarisverhoging hebben gehad.
De vakbond VBM noemt op z'n website voorbeelden van de financieel slechte positie waarin „veel” militairen verkeren. Zo blijven sommigen op de kazerne slapen om reiskosten te besparen, wat hun huwelijk onder druk zet. Ook zouden veel militairen hun kleding, schoeisel en sportkleding zelf kopen, omdat de baas deze niet kan leveren. Tijdens een werkbezoek aan de Pantsergenie in Wezep bleek volgens de bond dat een op de 9 medewerkers daar in de schuldsanering zit.
Bron: http://www.telegraaf.nl/b(...)od_militairen__.html
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |